Neděle 19. května 2024 03:36
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new

Vlády

img

Praská realitní bublina v Číně, Peking v obavě stupňuje svoji odezvu. Ohrožené je i Česko

17.05.2024 Na čínském realitním trhu jde do tuhého. Peking totiž dnes přišel s dosud nejrazantnějšími zásahy, jež mají zvrátit zrychlující – a vlastně již rekordní – propad cen nemovitostí. Zejména dochází k odstranění administrativně vynucované spodní hranice – jakési „podlahy“ – hypotečních sazeb. Současně se Peking snaží podnítit místní vlády v jednotlivých čínských provinciích, aby domy vykupovaly a přetvářely je v sociálně dostupné bydlení.
img

Graf dne - CHN.cash (17.05.2024)

17.05.2024 Hlavním bodem dnešní asijsko-pacifické seance bylo zveřejnění měsíčních údajů o aktivitě za duben z Číny. Údaje lze nejlépe označit za smíšené, když průmyslová výroba rostla více, než se očekávalo, zatímco údaje o městských investicích a maloobchodních tržbách nesplnily očekávání. Údaje jsou znepokojivé, protože ukázaly velké a nečekané zpomalení růstu maloobchodních tržeb, zatímco průmyslová výroba zrychlila více, než se očekávalo. To naznačuje slabost domácí poptávky a naznačuje, že hospodářský růst je stále více závislý na nabídce než na poptávce. Slabost čínského spotřebitele také zvyšuje riziko pro čínskou ekonomiku, která je zaměřena na vývoz, v době rostoucího obchodního napětí se Spojenými státy. Čínský index HSCEI (CHN.cash) po zveřejnění údajů klesl přibližně o 1 %.
img

Po prvním atentátu na hlavu státu v dějinách EU zatím mezinárodní investoři na občanskou válku na Slovensku nesázejí. Cena a výnos slovenských dluhopisů se dnes naopak vyvíjí nejpříznivěji ze všech zemí EU

16.05.2024 Po prvním atentátu na hlavu státu v historii EU by jeden čekal propad ceny dluhopisů... Jenže slovenské dluhopisy dnes zdražují nejvíce ze všech zemí EU (graf 1 níže) a slovenské vládě dnes klesají relativní náklady půjčování nejvýrazněji ze všech zemí EU (graf 2); výnos slovenských dluhopisů klesá vůči výnosu německých dluhopisů nejvýrazněji v EU.
img

Graf dne - USDJPY (16.05.2024)

16.05.2024 Podle předběžných údajů Úřadu vlády o HDP zaznamenala japonská ekonomika v prvním čtvrtletí roku 2024 výraznější pokles, než se očekávalo, a to o 2,0 % oproti očekávanému poklesu o 1,5 %. Tento výrazný pokles odrážel tlak trvale slabého jenu, který měl i nadále negativní dopad na spotřebitele. Pozoruhodný je zejména pokles soukromé spotřeby, která tvoří více než polovinu japonské ekonomiky, o 0,7 %, což je výrazně více než očekávaný pokles o 0,2 %. Tento pokles představuje čtvrté čtvrtletí poklesu spotřebitelských výdajů v řadě, což je nejdelší série od roku 2009. Kapitálové výdaje se rovněž snížily o 0,8 %, čímž zvrátily růst z předchozího období a znamenaly první pokles za poslední dvě čtvrtletí.
img

Ranní shrnutí (16.05.2024)

16.05.2024 Akciové indexy z asijsko-pacifické oblasti zaznamenávají po rekordních ziscích na Wall Street v předchozím dni růst. Nejvíce posilují čínské indexy, a to o 1,70-2,00 %.
C:\fakepath\trader-15052024-58-zm.jpeg

Svaz průmyslu: Česká ekonomika potřebuje k oživení dotáhnout řadu detailů

15.05.2024 Česká ekonomika potřebuje k oživení dotáhnout řadu detailů, aby plně využila svůj potenciál. Patří k nim například přijetí eura nebo jednodušší stavební zákon. Pětiletou vizi pro rozvoj české ekonomiky o sedmi pilířích dnes novinářům představili zástupci Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR). V úterý předali dokument premiérovi Petrovi Fialovi (ODS) a ministrovi průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi (STAN). Dokument by podle prezidenta svazu Jana Rafaje mohl být inspirací pro hospodářskou strategii vlády, která má být představena v říjnu na strojírenském veletrhu v Brně.
img

BREAKING: Rychlý odhad HDP naznačuje silnou slovenskou ekonomiku, zaměstnanost ale klesá

15.05.2024 Statistický úřad dnes ráno zveřejnil údaje o prvním odhadu HDP ve Slovenské republice. Slovenská ekonomika rostla na začátku roku rychleji než v předchozích čtvrtletích a HDP se meziročně zvýšil o 2,7 %. Mezičtvrtletně, po sezónním očištění, jsme také zaznamenali rychlejší růst, a to o 0,7 % oproti předchozímu čtvrtletí. HDP byl podpořen především růstem spotřeby, a to jak spotřeby domácností, tak i spotřeby vlády.
C:\fakepath\ceska koruna6.jpg

EBRD zhoršila odhad růstu ekonomiky ČR

15.05.2024 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) dnes zhoršila výhled české ekonomiky pro letošní rok. Nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) České republiky se letos zvýší pouze o 0,9 procenta, zatímco v září letošní růst odhadovala na 2,5 procenta. Banka to uvedla ve svém novém hospodářském výhledu pro země, ve kterých působí.
img

Graf dne - AUDUSD (15.05.2024)

15.05.2024 Nedávná zpráva o indexu cen mezd (WPI) za první čtvrtletí roku 2024 přinesla australské centrální bance (RBA) úlevu, neboť růst mezd zpomalil. Index vzrostl o 0,8 % oproti 0,9 % v předchozím čtvrtletí a meziroční růst mezd se zmírnil na 4,1 %, což je mírně nad cílovým rozpětím RBA. Toto zpomalení naznačuje, že růst mezd dosáhl svého vrcholu a pravděpodobně se bude dále snižovat s tím, jak bude slábnout poptávka po zaměstnání a růst nezaměstnanosti. RBA bude pravděpodobně před zvažováním snížení sazeb čekat na další známky zmírnění růstu mezd a trhu práce, protože dynamika trhu práce se mění ve prospěch zaměstnavatelů, což vede ke zmírnění růstu mezd.
img

Ranní shrnutí (15.05.2024)

15.05.2024 Údaje o CPI nabízejí šanci na holubičí překvapení. Očekává se, že základní meziroční údaj naznačí snížení tempa růstu cen na 3,6 % oproti březnovým 3,8 %. Rozložení hlasů se však v tomto případě vyznačuje značnou směrodatnou odchylkou rozložení hlasů, takže pozor na možné překvapení směrem nahoru nebo dolů. Celkový výsledek zprávy bude do značné míry záviset na tvorbě cen v sektorech pronájmů a automobilů.
C:\fakepath\dolar-14052024.jpg

Začalo to v Čechách, anebo ne? Příběh dolaru, nejpoužívanější měny světa

14.05.2024 Slovo dolar se v ekonomických kruzích používá už skoro půl milénia. Chytlavé označení pro měnu se začalo šířit už během renesance – až americký dolar ale udělal z platidla legendu. Dnes je dolar nejznámější a nejpoužívanější měnou světa. Jak to ale začalo? Odpoví další díl z cyklu CASH HISTORY.
C:\fakepath\argentina-13052024.jpg

INVESTIČNÍ GLOSA: Argentinský prezident spustil ekonomickou revoluci. Přijede i do Prahy

13.05.2024 Kontroverzní argentinský prezident Javier Milei dodržel řadu volebních slibů a pustil se do zeštíhlení státního aparátu. Argentina tak pod jeho rukama prochází ekonomickým experimentem, jehož výsledek nedokáže nikdo předpovídat. Milei – pro někoho pomatenec, pro jiného génius – brzy zavítá i do Prahy.
C:\fakepath\usa-inflace-13052024.jpeg

Americká inflace ukáže trhům směr

13.05.2024 Pokles americké jádrové inflace se zastavil příliš vysoko. I po odeznění řady jednorázových šoků stále rostou ceny bez volatilních potravin a energií v USA o 3,8 % meziročně. Ve středu se dozvíme další pokračování tohoto letošního překvapivě nehezkého příběhu.
img

Udeří za oceánem druhá inflační vlna? Investoři musí být ostražití

10.05.2024 Akciové trhy rostou s drobnými výkyvy od podzimu minulého roku. Růst je významně podporován očekáváním, že americká centrální banka změní svou dosavadní politiku a začne snižovat úrokové sazby, což bude pro akcie další výrazný růstový impuls. Je ale blízké snížení sazeb ze strany Fed jasná věc? Stále více to vypadá, že nikoliv.
img

Macron je v ofenzivě vůči Německu, Čína tleská

10.05.2024 Francouzský prezident Emmanuel Macron tuší příležitost. Vnímá ekonomické i politické slábnutí Německa, které se chytlo do pasti závislosti na ruských energiích a své nezvládnuté energetické přeměny, Energiewende. Z Německa je dnes opět „nemocný muž Evropy“ a Macron podniká ofenzivu. Nemastná neslanost kancléře Olaf Scholz mu ji jen usnadňuje.
img

Forex: NBP drží sazby vysoko - zlotý nadšen

10.05.2024 Polská centrální banka včera v souladu s všeobecným očekáváním ponechala oficiální úrokové sazby beze změny na relativně vysoké úrovni 5,75 %. Komentář k rozhodnutí NBP nedoznal výraznějších změn - snad jen v tom, že vedení centrální banky uznává velmi příznivý inflační vývoj, který je podle něj daný padajícími cenami potravin a také silným zlotým (jehož vývoj je v souladu s fundamenty). NBP se i nadále drží jestřábí mantry, která odkazuje na vysokou nejistotu spojenou s fiskálními a administrativními opatřeními vlády, které mohou zvýšit ceny energií a ceny ve službách (skrze navyšování mezd ve veřejném sektoru). Výše uvedenou argumentaci zřejmě uslyšíme i na dnešní tiskové konferenci prezidenta NBP Glapinského. Ať tak či onak je současné nastavení měnové politiky NBP pro zlotý velmi příznivé.
C:\fakepath\fundament-09052024-uvod.png

Pohled do budoucnosti – trendy v chování spotřebitelů (7. díl)

09.05.2024 Článek se zabývá trendy v chování spotřebitelů a jejich vlivem na ekonomiku a investice. Čtenář se dozví o změnách preferencí a vkusu spotřebitelů, sociálních a kulturních vlivech, technologickém pokroku a roli sociálních médií při formování spotřebitelských preferencí. Zohledňuje se také faktory jako ekonomické podmínky, demografie, sociální a kulturní změny, média a psychologické aspekty, které ovlivňují trendy ve spotřebitelském chování.
img

Donald Trump vyzývá k ukončení kritického postoje ke kryptoměnám v Americe a zasazuje se o jejich začlenění do společnosti

09.05.2024 Donald Trump, bývalý americký prezident a současný prezidentský kandidát, ve středu uspořádal ve svém letovisku Mar-a-Lago na Floridě speciální akci pro majitele NFT, na které vyjádřil podporu kryptoměnám.
img

Proč v kontextu špatných NFP z USA akciové trhy rostou, ale dolar oslabuje. Pár USD/JPY by mohl znovu klesat, zlato by mohlo stoupat.

09.05.2024 Páteční údaje vlády o americkém trhu práce narušily vítězné tažení robustní zaměstnanosti, které v americké ekonomice pozorujeme od konce loňského roku. Silné NFP byly předtím jednou z příčin, proč Federální rezervní systém fakticky odmítl začít letos snižovat úrokové sazby.
C:\fakepath\fundament-06052024-uvod.png

Pohled do budoucnosti – politické a regulační změny (6. díl)

06.05.2024 Tento článek pojednává o politických a regulačních změnách a jejich vlivu na ekonomiku a investice. Čtenář získá přehled o faktorech ovlivňujících tyto změny, nejvýznamnějších regulačních orgánech a jejich rolích. Dále se dozví, jaké jsou důsledky politických a regulačních změn na ekonomiku, investice, spotřebitele a jaké klíčové aspekty těchto změn jsou důležité. Nakonec je zdůrazněn význam porozumění politickým a regulačním změnám pro úspěch v globálním prostředí.
img

Macron chce využít slábnutí Německa a zásadně změnit Evropu. Namlouvá si Čínu, chce přetvořit ECB a eurozónu a tolerovat vyšší inflaci a koketuje s ideou „hodit přes palubu“ von der Leyenovou

05.05.2024 Francouzský prezident Emmanuel Macron tuší příležitost. Vnímá ekonomické i politické slábnutí Německa, které se chytlo do pasti závislosti na ruských energiích a své nezvládnuté energetické přeměny, Energiewende. Z Německa je dnes opět „nemocný muž Evropy“ a Macron podniká ofenzivu. Nemastná neslanost kancléře Olaf Scholz mu ji jen usnadňuje.
img

Fidelity International: Vyplácení dividend

03.05.2024 Vzpomínáte si, jaké to je mít výnos? Jak ukazuje rok 2024, vydělávání peněz na akciovém trhu v dlouhodobém horizontu není jen o výběru správných růstových titulů.
C:\fakepath\eurozona5.jpg

Dědek: Každá země, která kdy vstupovala do eurozóny, měla z eura obavy

02.05.2024 Každá země, která kdy vstupovala do eurozóny, měla z přijetí eura obavy. Posléze si ale společná měna získala podporu místních obyvatel, řekl na dnešním kulatém stole k euru v Poslanecké sněmovně bývalý národní koordinátor pro zavedení eura Oldřich Dědek. Tuto skutečnost ilustroval na příkladu pobaltských států, kde je podle něj spokojenost s eurem po počáteční skepsi v současné době jedna z nejvyšších v eurozóně. Přijetím eura by Česká republika podle prezidentky firmy Petrof a členky Národní ekonomické rady vlády Zuzany Ceralové Petrofové dala také najevo, že patří na Západ.
C:\fakepath\fundament-02052024-uvod-2.png

Pohled do budoucnosti – environmentální a sociální změny (5. díl)

02.05.2024 Tento článek poskytuje hluboký pohled na environmentální a sociální změny, které formují naši současnou společnost a budoucnost. Dozvíte se o narůstajících výzvách, jako je změna klimatu a úbytek biologické rozmanitosti, a o tom, jak tyto změny ovlivňují naše životní prostředí, ekonomiku a investiční příležitosti. Článek také diskutuje o klíčových faktorech, jako jsou investice do udržitelnosti a faktory ESG, které ovlivňují rozhodování investorů a regulátory.
img

Podmínky v českém průmyslu se v dubnu zhoršily více, než se čekalo. Průmysl stahují dolů Německo i zásoby, stejně jako celou ekonomiku

02.05.2024 Tuzemskému zpracovatelskému průmyslu se v dubnu vedlo hůře, než se čekalo. Příslušný index nákupních manažerů vykázal hodnotu 44,7 bodu. Podle odhadů expertů oslovených agenturou Bloomberg se hodnota měla pohybovat od 45 do 47,5 bodu. V březnu hodnota indexu činila 46,2 bodu.
img

Česká ekonomika roste již dva kvartály za sebou

30.04.2024 „Česká ekonomika opět roste. V loňském roce klesla o 0,2 %, nicméně již v posledním čtvrtletí roku 2023 se hrubý domácí produkt (HDP) meziročně zvýšil o 0,2 % a mezičtvrtletně vzrostl o 0,4 %. HDP si podržel růst i v prvním čtvrtletí letošního roku, jak potvrzují čerstvá data Českého statistického úřadu. Podle předběžného odhadu se HDP v prvních třech měsících letošního roku zvýšil meziročně o 0,4 % a mezičtvrtletně o 0,5 %.
img

Trhy podceňují šance na recesi

30.04.2024 „Silná ekonomika USA, trhy na maximech a příběhy úspěchů od vládních autorit vytvářejí silný optimismus. Ovšem to vše stojí na docela křehkém fundamentu, proto se nyní recesní scénář podle nás podceňuje,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Nervozita z politiky Fedu ovlivňuje asijský devizový trh

30.04.2024 Rostoucí nervozita kvůli politice Federálního rezervního systému ve Spojených státech ovlivňuje asijský devizový trh, který zaznamenává slabost. Obchodníci reagují na očekávání před blížícím se zasedáním Fedu, což vede k poklesu hodnoty většiny asijských měn a posiluje dolar. Odraz japonského jenu po podezření na intervenci vlády naznačuje citlivost trhu.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Německá ekonomika po poklesu opět roste

30.04.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se po poklesu o 0,5 procenta v závěru loňského roku zvýšil v prvním letošním čtvrtletí proti předchozím třem měsícům o 0,2 procenta. Dnes to na základě sezonně, cenově a kalendářně očištěných dat v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Pokles za čtvrté čtvrtletí byl však po revizi mnohem výraznější, dosud statistici hovořili o poklesu o 0,3 procenta.
img

Česká ekonomika letos roste mírně nad očekávání. Lidé se zbavili strachu z drahých energií, inflace i konsolidačního balíčku, celoročně však ekonomiku budou táhnout dolů zásoby

30.04.2024 Dnes zveřejněné předběžné údaje k výkonu české ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí signalizují, že hospodářství rostlo mírně výrazněji, než se čekalo. Meziročně přidalo 0,4 procenta, zatímco analytici oslovení agenturou Bloomberg předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů vzestup o 0,3 procenta. Mezičtvrtletní pak růst činil 0,5 procenta, kdežto očekávání cílila nejčastěji na úroveň 0,4 procenta.
C:\fakepath\budoucnost-29042024-uvod.jpg

Pohled do budoucnosti – růstové sektory (4. díl)

29.04.2024 Tento článek se zabývá vlivem růstových sektorů na ekonomiku a spotřebitele. Ukazuje, jak tyto sektory formují ekonomický vývoj a jak mohou ovlivnit životy lidí. Zahrnuje i faktory, které ovlivňují růstová odvětví, a jejich vliv na pracovní trh, inovace a konkurenceschopnost. Dále se zaměřuje na to, jak vlády, soukromý sektor a investoři podporují tyto sektory, a jakým způsobem centrální banky reagují na jejich vývoj ve své měnové politice.
img

⏬USDJPY klesá o 1,3 %

29.04.2024 Konec dubna, který se shoduje se začátkem nového týdne, přináší na měnovém trhu výrazné překvapení. Pár USD/JPY ve 3:35 testoval úroveň 160, což byl potenciální bod, kdy by japonská vláda mohla zvážit intervenci. V 6:05 začal jen prudce posilovat a pár USD/JPY dnes ztratil téměř 2 %. Na páru jsou patrné dvě silné klesající vlny - dřívější po 6:00 a pozdější po 9:00, která se shoduje s otevřením evropských trhů.
img

Macron žádá revoluční změnu fungování Evropské centrální banky. Na dluh Francie a dalších vysoce zadlužených zemí by se „skládali“ občané celé eurozóny

29.04.2024 Francouzský prezident Emmanuel Macron žádá revoluční změnu fungování Evropské centrální banky. Měla by být v důsledku tolerantnější k inflaci. Francii by to ulevilo od nákladů dluhu. Ovšem občané eurozóny by tím více ztráceli na kupní síle svých úspor a příjmů.
img

Aktuální vývoj v Německu nabízí mírný optimismus

29.04.2024 Poslední data, která přišla z německé ekonomiky, začínají vypadat konečně pozitivně. Tamní ekonomika si prochází určitou stabilizací, která by se mohla nakonec pozitivně přenést i do domácí ekonomiky. Připomeňme, že se Německu v posledním roce začalo přezdívat „nemocný muž“ Evropy. A kde jsou příčiny současného ekonomického oživení v největší evropském hospodářství? A jaký to má konkrétní dopad na ekonomiku?
C:\fakepath\Macron2.jpg

Macron: Evropa je smrtelná, musí posílit obranu

26.04.2024 Evropa musí posílit svou obranu a více sázet na vlastní zbrojní produkci, aby lépe čelila globálním bezpečnostním hrozbám, na něž není v současnosti připravena. Prohlásil to včera francouzský prezident Emmanuel Macron, který v projevu na pařížské Sorbonně mluvil o prioritách své evropské politiky před červnovými eurovolbami. Evropské země se podle něj musí zbavit obranné závislosti na Spojených státech a zesílit vazby na Británii. Řekl také, že Evropa musí podporovat své firmy, dále pracovat na nezávislosti svého průmyslu a lépe chránit hranice před nelegální migrací.
C:\fakepath\forex-26042024-uvod.jpg

Pohled do budoucnosti – měnové trendy (3. díl)

26.04.2024 V dnešním článku se budeme zabývat měnovými trendy a jejich vlivem na globální ekonomiku. Představují se faktory, jako je ekonomická výkonnost, politická stabilita a úrokové sazby, které ovlivňují hodnotu měn a směnné kurzy. Důraz je kladen na důkladné vysvětlení principu plovoucího směnného kurzu. Závěrem článku je zdůrazněno, jak důležité je porozumět a sledovat měnové trendy pro podniky, investory a běžné občany.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Problémy ekonomiky Německa znepokojují jeho sousední země

25.04.2024 Problémy německé ekonomiky znepokojují sousedy Německa, a to od Švýcarska až po Polsko. Někteří zahraniční ekonomové Berlín vyzývají k reformám, aby se krize dál nešířila, píše agentura Reuters. Mezinárodní měnový fond (MMF) snížil prognózu růstu německé ekonomiky na letošní i příští rok o 0,3 procentního bodu. V letošním roce očekává růst hrubého domácího produktu (HDP) pouze o 0,2 procenta, což je mezi velkými zeměmi eurozóny nejslabší růst.
img

Forex: Síla ekonomiky USA oddaluje začátek snižování sazeb Fedu

25.04.2024 Dnešním klíčovým údajem bude výkon americké ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí. Ten by měl zapadat do mozaiky mimořádně silné ekonomiky, která nadále posouvá práh jistoty, kterou by členové FOMC rádi dosáhli k zahájení cyklu uvolňování měnové politiky. Podle nás americký HDP v Q1 mezičtvrtletně vzrostl o 2,5 % v anualizovaném vyjádření. To by sice znamenalo výrazné zpomalení z velice silných 3,4 % v Q4 23, stále by to však bylo nad odhadovaným potenciálním růstem amerického HDP. K růstu podle našeho odhadu opět přispěje silná spotřeba domácností a vlády. To, jak si letos povede americká ekonomika a ještě daleko více najdete v čerstvých Ekonomických výhledech.
C:\fakepath\eurusd-25042024.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 25.4.2024

25.04.2024 Americké akcie uzavřely včerejší neklidnou seanci téměř beze změn. Dow Jonesův index oslabil, index S&P 500 stagnoval. Investoři vyhodnocují nárůst výnosů u dluhopisů americké vlády a čekají na čtvrtletní výsledky hospodaření velkých technologických firem Meta Platforms, Microsoft a Alphabet.
C:\fakepath\Nemecko-ekonomika.jpg

Německá vláda zlepšila výhled růstu ekonomiky

24.04.2024 Německá ekonomika letos podle aktualizovaného odhadu vlády vykáže růst o 0,3 procenta, což je o 0,1 procentního bodu více než předpokládala únorová prognóza. Spolkový ministr hospodářství Robert Habeck na dnešní tiskové konferenci v Berlíně řekl, že aktualizovaný výhled vývoje hrubého domácího produktu (HDP) je stále příliš nízký, přesto jsou už podle něj patrné známky zlepšení.
C:\fakepath\Evropa.jpg

Analytička: Evropské volby přinesou odklon od klimatických cílů

23.04.2024 Letošní volby do Evropského parlamentu budou znamenat odklon od ctižádostivých klimatických cílů směrem k tlaku na budoucnost průmyslu. Budoucnost Evropského parlamentu bude pravicovější než nyní, bude rozdrobenější a rozhádanější. Na dnešním briefingu v Praze na téma Jaké bude Česko v EU za 20 let to řekla analytička Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) Vendula Kazlauskas. Dopady na politiky ochrany životního prostředí bude podle ní mít i vývoj války na Ukrajině, a to v případě úspěchu kterékoli ze stran.
C:\fakepath\cesko-eurozona.jpg

České firmy by převážně uvítaly zavedení eura

23.04.2024 České firmy by většinou uvítaly zavedení společné evropské měny v Česku. Za výhodu eura považují zejména odstranění kurzového rizika a snížení transakčních nákladů. Jako rizikovou naopak vnímají společnou měnu z pohledu možného ručení za dluhy jiných států eurozóny. Vyplývá to z průzkumu společnosti Deloitte mezi českými podniky, jehož výsledky má ČTK k dispozici.
C:\fakepath\Erdogan.jpg

Irák a Turecko posílí ekonomickou a bezpečnostní spolupráci

23.04.2024 Vztahy Turecka s Irákem vstupují do nové fáze, prohlásil včera turecký prezident Recep Tayyip Erdogan po schůzce s iráckým premiérem Muhammadem Súdáním v Bagdádu. Oba státníci se podle agentury Reuters dohodli na společném postupu proti kurdským milicím, posílení hospodářských vazeb skrze nový obchodní koridor a zohlednění potřeb Iráku v oblasti přístupu k nedostatkové vodě.
C:\fakepath\Ukrajjina-dolary.jpg

Sesterská organizace SB plánuje investice na Ukrajině

22.04.2024 Mezinárodní finanční korporace (IFC) plánuje v příštích 18 měsících investovat na Ukrajině 1,9 miliardy USD (45,1 miliardy Kč). Agentuře Reuters to řekla regionální manažerka IFC pro Ukrajinu Lisa Kaestnerová. IFC je sesterskou organizací Světové banky (SB) a zabývá se investicemi do soukromého sektoru v rozvíjejících se zemích.
img

Do čeho investovat v době války?

22.04.2024 Může se zdát, že mezi rizikem a nejistotou je pouze minimální rozdíl, ale není tomu tak. Riziko znamená, že lze na základě přiměřeného datového vzorku vyčíslit pravděpodobnost, zatímco v případě nejistoty je podobná kvantifikace nemožná. Geopolitické události se ze své podstaty pojí s nejistotou a mají širší paletu neznámých důsledků.
img

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí někteří američtí finančníci i ekonomové. Mezinárodní měnový fond ovšem varuje před dopady „vývozu dluhu“ USA

22.04.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.
C:\fakepath\ekonomika-22042024-uvod.png

Pohled do budoucnosti – demografické změny (2. díl)

22.04.2024 V tomto článku se blíže podíváme na demografické změny a nastíníme některé důležité aspekty, které s nimi souvisejí. Poté se budeme zabývat faktory, které tyto demografické změny ovlivňují, a na závěr se klasicky podíváme na dopad těchto změn na ekonomiku, spotřebitele atd.
img

Evropský průmysl zelené energie má problém: Společnosti se stěhují do USA

22.04.2024 Obnovitelná energie se mění, protože společnosti, které kdysi zapustily kořeny v Evropě, "balí kufry" a míří do Spojených států. Důvodem je souběh několika faktorů, konkrétně silná konkurence ze strany Číny, vlažná podpora ze strany EU a lákadlo USA v podobě zákona o snižování inflace (IRA), který nabízí příznivější podmínky pro zelené společnosti. Evropský solární průmysl dokonce varuje, že se nachází v existenční krizi a může brzy zkolabovat.
C:\fakepath\trader-19042024-41-zm.jpg

Forex: Dolar oslabuje, po zprávě o útoku Izraele na Írán posiluje švýcarský frank

19.04.2024 Dolar dnes oslabuje. Po zprávě o izraelském útoku na Írán roste z pozice bezpečné měny švýcarský frank. Bezprostředně v reakci na zprávy o útoku posílil vůči americké měně i japonský jen.
C:\fakepath\trader-19042024-36-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.04.2024 1) Po dnešní zprávě o izraelském útoku na Írán zdražují tradiční aktiva jako zlato, ropa, japonský jen, švýcarský frank a americké státní dluhopisy. Oslabují naopak asijské akcie a bitcoin. Trhy zpočátku reagovaly na eskalaci konfliktu na Blízkém východě prudce, později ale některé ztráty smazaly, protože se objevilo jen málo podrobností o útoku a íránský představitel agentuře Reuters řekl, že k žádnému raketovému útoku nedošlo.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německá vláda zvýší odhad letošního růstu ekonomiky

19.04.2024 Německá vláda zvýší odhad letošního růstu ekonomiky na 0,3 procenta z dříve očekávaných 0,2 procenta, uvedl zdroj agentury Reuters. Pro příští rok vláda podle něj počítá, že hrubý domácí produkt (HDP) stoupne o procento. Očekávaná prognóza je součástí návrhu jarních projekcí vlády, které má ministr hospodářství Robert Habeck představit příští středu.
C:\fakepath\budoucnost-18042024-uvod.jpg

Pohled do budoucnosti – technologické inovace (1. díl)

18.04.2024 V dnešním článku přejdeme k dalšímu pilíři fundamentální analýzy, a to k pohledu do budoucnosti. Konkrétněji se dnes podíváme na technologické inovace a podrobně si rozebereme některé oblasti, které tam spadají, jako je umělá inteligence nebo třeba blockchain. Nakonec si projdeme faktory, které technologické inovace ovlivňují, a také jejich dopad na ekonomiku.
C:\fakepath\trader-17042024-43-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.04.2024 1) V Bruselu dnes večer začíná mimořádný summit EU, na kterém budou šéfové států a vlád řešit zejména situaci na Ukrajině, na Blízkém východě, vztahy s Tureckem a ve čtvrtek pak i konkurenceschopnost Evropské unie. Česko bude na jednání zastupovat premiér Petr Fiala, který do Bruselu míří rovnou z cesty do Spojených států. Summit začíná večeří a lídři se ještě před jeho zahájením setkají na slavnostní recepci pořádané belgickým králem Philippem. Premiér Fiala má ještě předtím v plánu jednat v sídle NATO se šéfem Severoatlantické aliance Jensem Stoltenbergem, nizozemským premiérem Markem Ruttem a dánskou předsedkyní vlády Mette Frederiksenovou.
img

Liberec se již potřetí stane útočištěm kryptoměnových nadšenců

17.04.2024 Třetí ročník kryptoměnové konference CryptoByte zavítá už 4. května 2024 na půdu Technické univerzity v Liberci. Konference se v minulých ročnících zúčastnilo přes 900 návštěvníků a organizátoři rozhodně v kryptoměnové osvětě nemíní polevit.
C:\fakepath\summit eu.jpg

V Bruselu začíná summit EU, bude jednat o Blízkém východě a Ukrajině

17.04.2024 V Bruselu dnes večer začíná mimořádný summit EU, na kterém budou šéfové států a vlád řešit zejména situaci na Ukrajině, na Blízkém východě, vztahy s Tureckem a ve čtvrtek pak i konkurenceschopnost Evropské unie. Česko bude na jednání zastupovat premiér Petr Fiala, který do Bruselu míří rovnou z cesty do Spojených států. Summit začíná večeří a lídři se ještě před jeho zahájením setkají na slavnostní recepci pořádané belgickým králem Philippem. Premiér Fiala má ještě předtím v plánu jednat v sídle NATO se šéfem Severoatlantické aliance Jensem Stoltenbergem, nizozemským premiérem Markem Ruttem a dánskou předsedkyní vlády Mette Frederiksenovou.
C:\fakepath\eurusd-17042024.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 17.4.2024

17.04.2024 Americké akcie včera uzavřely smíšeně. Výnosy u dluhopisů americké vlády stouply. Investoři vyhodnocují, jak se bude v prostředí přetrvávající inflace vyvíjet měnová politika americké centrální banky (Fed).
img

Válka o prodlužování věku odchodu do důchodu

16.04.2024 Prezident Pavel se rozhodl vstoupit jako moderátor do politického jednání mezi vládou a opozicí o jedné z nejdůležitějších reforem pro budoucnost České republiky. Toto vlídné gesto, aby bylo dosaženo konsenzu alespoň nad základními obrysy hned na začátku vyjednávání, mělo ale trvání jen pár hodin.
C:\fakepath\eurusd-16042024.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 16.4.2024

16.04.2024 Americké akcie včerejší seanci zahájily po zprávě o zvýšení maloobchodních tržeb v USA růstem. Posléze se ale na náladě trhu odrazil nárůst napětí na Blízkém východě a skokový nárůst výnosů u dluhopisů americké vlády. Tři hlavní akciové indexy seanci uzavřely v červených číslech.
C:\fakepath\fed-15042024.jpg

QT stahuje obří objem „peněz“ ze systému

15.04.2024 Hlavní centrální banky kvůli vysoké inflaci utahují měnovou politiku nejenom vysokými úrokovými sazbami, ale také rozprodejem svých portfolií dluhopisů, jiných cenných papírů a úvěrů. Takové kvantitativní utahování (QT) zdaleka není zanedbatelnou položkou, mluvíme zde globálně o bilionech dolarů.
C:\fakepath\geopolitika-15042024-uvod.jpg

Geopolitické události – mezinárodní dohody a organizace (7. díl)

15.04.2024 V dnešním článku se zaměříme na mezinárodní dohody a organizace. Podíváme se, jak fungují a jak ovlivňují ekonomiku. Projdeme si některé aspekty, které do mezinárodních dohod a organizací zasahují, a samozřejmě si tyto dohody a organizace představíme. Na závěr si ukážeme, co je to Eulerův diagram a co z něj můžeme vyčíst.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.04.2024

15.04.2024 Burzy během minulého týdne korigovaly, S&P 500 odepsal 1,5 %. Hlavní americký akciový benchmark se stále nachází nad hladinou 5 100 bodů. Stoxx Europe 600 ztratil 0,3 %. Během minulého týdne dorazila na trhy série negativních faktorů. Vyšší inflace přistřihla sázky investorů na snižování sazeb. Do toho banky nezahájily výsledkovou sezónu nejlépe a na sklonku týdne dorazilo na burzy i geopolitické riziko. Stále platí, že valuace zůstávají našponované a rizika tak zůstávají nakloněna směrem dolů.
img

Graf dne - USDJPY (15.04.2024)

15.04.2024 Japonský jen je dnes opět nejslabší měnou mezi zeměmi G10 a klesl na nová rekordní minima.V době zveřejnění článku se ztráty na JPY pohybují od 0,5 % do dokonce 0,9 % u většiny hlavních měnových párů. USD/JPY si připisuje 0,50 % na 153,800. Zisky na USD/JPY v minulém týdnu byly způsobeny výrazným posílením dolaru. Dnes však dolar své zisky zpomalil, zatímco jen zrychlil svůj pokles, a pokračoval tak v růstu na páru USD/JPY.
img

Evropští centrální bankéři si hrají na politiky. Překračují pravomoci, stěžují si Američané, a tuší fatální ohrožení

14.04.2024 Američtí centrální bankéři se v těchto dnech dostali do křížku s těmi evropskými. Jde o zásadní střet. A poměrně nebývalý.
C:\fakepath\zlato-12042024.jpg

Zlato – bublina nebo býčí trend?

12.04.2024 Zlato za poslední 2 měsíce posílilo o více než 20 % a svým vývojem se odtrhlo od základních korelací založených na fundamentu. Připsalo si totiž výrazné zisky i v prostředí sílícího amerického dolaru a rostoucích výnosů dluhopisů, které standardně (i logicky) kvůli primární denominaci v USD a nulovému výnosu plynoucí z držby zlata působí na jeho hodnotu negativně.
C:\fakepath\geopoliticke-udalosti-11042024-uvod.jpg

Geopolitické události – environmentální události (6. díl)

11.04.2024 V dnešním článku se podíváme na environmentální události. Na začátku se zaměříme na jejich hlubší pochopení. Poté si projdeme faktory ovlivňující environmentální události a také aspekty, které s těmito událostmi souvisejí. Nakonec stručně nastíníme změny klimatu v 21. století.
C:\fakepath\Indie2.jpg

Hodnota indického akciového trhu může za 20 let stoupnout desetinásobně

11.04.2024 Hodnota indického akciového trhu může v příštích 20 letech stoupnout i desetinásobně a dosáhnout nejméně 40 bilionů dolarů (946,4 bilionu Kč), myslí si analytici oslovení zpravodajským serverem CNBC. Svůj odhad vysvětlují důvěrou investorů a hospodářským růstem. Indický akciový trh je s hodnotou 4,6 bilionu dolarů čtvrtý největší na světě, naposledy v prosinci svou tržní kapitalizací překonal Hongkong. Index indických akcií Nifty 50 si loni připsal 20 procent.
img

Makro výhled: Jde o volby a udržení status quo

10.04.2024 Náš první výhled zdůrazňuje, že "volební optimismus a rallye na akciích zatím maskují nepříjemné pravdy, které se skrývají za naší ekonomikou, kde dluh stále roste rychleji než HDP".
img

Agentura Fitch zhoršuje ratingový výhled Číně, poprvé v historii. Má Západ sázet na pád Číny?

10.04.2024 Agentura Fitch dnes přelomově zhoršuje ratingový výhled Číně. Děje se tak vůbec poprvé od 90. let, kdy ji začala ratingově hodnotit. Dosud se rating Číny v očích Fitche vždy jen zlepšoval.
img

Denní shrnutí: komodity rostou, Wall Street před zítřejším CPI mírně ztrácí

09.04.2024 Zlato dosahuje nových historických maxim nad 2350 USD za unci, ale zisky byly na konci seance omezeny. Zlato vzrostlo o 0,5 %. Stříbro rovněž pokračuje v růstu, ale trvale neprorazí hranici 28 dolarů za unci. Palladium je dnes nejsilněji posilujícím produktem (2,3 %).
img

Kakao roste o 5 % navzdory vyšším výkupním cenám a oživení nabídky v Brazílii

09.04.2024 Ceny kakaa se vrátily nad 10 000 USD za tunu, což vedlo k obrovské likvidaci krátkých pozic. Růst cen je stále poháněn obavami ze snižujících se globálních dodávek kakaa, ale obecně je chuť spekulantů riskovat vysoká, což vede k silnému umisťování pozic u některých komodit, jako je kakao a v posledních dnech také měď. Západoafričtí dodavatelé kakaa mohou nedodržet smlouvy o dodávkách, protože přetrvává nejhorší nedostatek dodávek za posledních 40 let.
img

Pentě loni stoupl čistý zisk o půl miliardy korun na 12,1 miliardy Kč

09.04.2024 Investiční skupině Penta loni meziročně stoupl čistý zisk o 0,5 miliardy procent na 12,1 miliardy korun. Je to po roce 2021 nejlepší výsledek firmy od jejího založení v roce 1994. Aktiva firem v portfoliu skupiny stoupla o 17 miliard na téměř 360 miliard korun. Penta to dnes oznámila v tiskové zprávě.
img

Mezinárodní investoři dnes přijali zvolení Pellegriniho příznivě. Výnos slovenských dluhopisů rostl jedním z nejslabších temp v EU, slaběji než českých či německých

08.04.2024 Mezinárodní investory nijak nezneklidnilo víkendové zvolení Petera Pellegriniho slovenským prezidentem. Dokonce lze tvrdit, že jej přijali příznivě. Slovensku tak dnes narůstal úrok, za který si od mezinárodních investorů půjčuje, jedním z nejpomalejších temp v EU.
C:\fakepath\Yellenova.png

Yellenová: USA a Čína spolu musí vést obtížné rozhovory

07.04.2024 Spojené státy a Čína spolu musejí být schopné vést obtížné a otevřené rozhovory. Čínskému premiérovi Li Čchiangovi to dnes na návštěvě Číny řekla americká ministryně financí Janet Yellenová. Li podle agentury Reuters odpověděl, že obě země se mají vzájemně respektovat a měly by být partnery, nikoli protivníky. Dodal, že během cesty Yellenové se podařilo dosáhnout konstruktivního pokroku.
img

Mezinárodní investoři Pellegriniho vítězství přijmou pozitivně. Uklidňuje je, že nový slovenský prezident je pro silné postavení Slovenska v EU a NATO

07.04.2024 Vítězství Petera Pellegriniho ve slovenských prezidenských volbách přijmou mezinárodní investoři pozitivně, jako projev kontinuity základního směřování slovenské politické ceny. Pellegrini zdůrazňuje svoji preferenci, aby po volbách Slovensko „zůstalo silným členem Evropské unie i NATO.“ To je pro mezinárodní investory dostatečnou zárukou, že země pod jeho vedením neuhne z dosavadního základního kursu. Pokud by zvítězil Ivan Korčok, ani tak by k žádnému úhybu z dosavadního kursu nedošlo, pochopitelně.
C:\fakepath\Yellen.jpg

Yellenová se v Číně přimlouvá za tržní reformy

05.04.2024 Číně by prospěly tržně orientované reformy, její nadbytečná průmyslová kapacita utlačuje ostatní ekonomiky. Při své návštěvě asijské země to dnes uvedla americká ministryně financí Janet Yellenová. Politička přijela do jihočínského Kantonu (Kuang-čou) ve čtvrtek odpoledne a v sobotu se chystá do Pekingu, uvedl zpravodajský server CNBC.
C:\fakepath\sankce-05042024.jpg

Geopolitické události – embarga a sankce (4. díl)

05.04.2024 V tomto článku se zaměříme na sankce a embarga. Probereme jejich význam, opatření a důsledky. Dále se podíváme na sankce Spojených států a na závěr se tradičně zaměříme na faktory, které embarga a sankce ovlivňují.
C:\fakepath\Ahern.jpg

Irský expremiér: Rozšíření EU přinese bloku stabilitu

04.04.2024 Rozšíření Evropské unie o další země přinese stabilitu, prosperitu a posílení bloku. Musí být ale založené na reformách v daných státech. Na dnešní konferenci v pražském Lichtenštejnském paláci to řekl bývalý irský premiér Bertie Ahern, jehož země předsedala Radě EU v květnu 2004, kdy se unie rozšířila o deset zemí včetně Česka.
img

Libra nadále ztrácí půdu pod nohama. Přehled vývoje měnového páru USD/GBP

03.04.2024 Aktualizované údaje o HDP Spojeného království za 4. čtvrtletí 2023 se ukázaly být horší než předběžné údaje – ekonomika klesla o 0,3 %. Jedná se o druhý pokles v řadě, což naznačuje technickou recesi. Z hlediska produkce došlo ve 4. čtvrtletí 2023 k poklesu ve všech třech hlavních odvětvích, a to o 0,2 % ve službách, o 1,0 % ve výrobě a o 1,3 % ve stavebnictví. K poklesu došlo také v čistém obchodu, spotřebě domácností a tvorbě hrubého kapitálu, což bylo částečně kompenzováno nárůstem spotřeby vlády.
C:\fakepath\politika-01042024-uvod.jpg

Geopolitické události – politické změny (3. díl)

01.04.2024 V dnešním článku se podíváme na politické změny a jejich fungování. Budeme hovořit o tom, kdo řídí politické změny a co je ovlivňuje. Nakonec nastíníme, na co si dnes dát pozor a jaké faktory politické změny nejvíce ovlivňují.
img

Česká ekonomika v závěru roku solidně rostla navzdory vysokým úsporám domácností

28.03.2024 Konečný odhad tuzemského HDP za čtvrté čtvrtletí přinesl vzestupnou revizi mezičtvrtletního růstu ekonomiky z původních 0,2 % na 0,4 %. V meziročním srovnání ekonomika vzrostla o 0,2 %, zatímco podle předchozího odhadu ČSÚ ze začátku března ve stejném rozsahu poklesla. Na výdajové straně zaznamenal nejvyšší příspěvek k mezičtvrtletnímu růstu čistý vývoz, což pravděpodobně z velké části souviselo s vývozem dříve rozpracované produkce, především pak v případě automobilového průmyslu.
img

HDP ČR, zpřesněné údaje, 4Q 2023

28.03.2024 Zpřesněné údaje o výkonu české ekonomiky za loňské závěrečné čtvrtletí hlásí lepší než původně reportované výsledky HDP.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Analytici: Za zlepšením HDP v závěru loňského roku stály vládní výdaje

28.03.2024 Za zlepšením odhadu hrubého domácího produktu (HDP) v závěru loňského roku stály vyšší výdaje vlády na spotřebu a investice. Základem hospodářského oživení, které údaje potvrzují, ale je rostoucí spotřeba domácností, shodují se analytici v hodnocení dnešních dat Českého statistického úřadu (ČSÚ). Statistici revidovali data o vývoji ekonomiky směrem vzhůru, když ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně vzrostl o 0,2 procenta a mezičtvrtletně o 0,4 procenta. Počátkem března uváděli meziroční pokles o 0,2 procenta a mezičtvrtletní růst o 0,2 procenta. Za celý rok HDP klesl o 0,2 procenta, předchozí data ČSÚ hovořila o poklesu 0,4 procenta.
img

Čína podala k WTO stížnost na Spojené státy, vadí jí dotace na elektromobily

26.03.2024 Čína podala ke Světové obchodní organizaci (WTO) stížnost na Spojené státy. Vadí jí americké dotace na výrobu elektromobilů a požadavek na regionální původ dílů. Ten je totiž pro přiznání subvencí důležitý. Oznámila to dnes čínská diplomatická mise u WTO v Ženevě. Americké subvence, které navrhla vláda prezidenta Joea Bidena, Čína považuje za diskriminační.
C:\fakepath\gucci-26042024.png

Akcie vhodné pro watchlist: Kering

26.03.2024 Obecným problémem nákupu akcií, když jsou akciové indexy na svých historických maximech, je vysoká cena akcií. I když v současnosti táhne indexy jen hrstka akcií ze sektorů umělé inteligence a boje proti obezitě, tak tento pohyb zdražuje prakticky všechny akcie. Co tedy na burze dělat, když ceny akcií jsou vysoko?
img

Konec dob deflace v Japonsku, její možný začátek v Číně?

26.03.2024 Minulý týden skončila dost možná jedna ekonomická éra. Japonská měnová autorita Bank of Japan oficiálně vyhlásila konec dob deflace v ekonomice, zvýšila poprvé za 17 let úrokové sazby a zahájila tak cyklus restriktivní měnové politiky. Výraznější inflační tlaky se předtím neobjevovaly v japonské ekonomice více než tři desetiletí. V úplně opačné situaci je druhá největší světová ekonomika, Čína. Jaké jsou podobnosti mezi oběma zeměmi? Co můžeme z pohledu Číny očekávat v delším období?
img

Vláda USA prosadila $1,2 bilionový finanční balíček

25.03.2024 „Americké vládě se podařilo protlačit zbylou část rozpočtového balíčku, který slibuje investovat do USA 1,2 bilionů USD do konce září. To podpoří americkou ekonomiku a finanční trhy,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\geopolitika-25032024-uvod.png

Geopolitické události – mezinárodní vztahy (1. díl)

25.03.2024 V dnešním článku se podíváme na mezinárodní vztahy a seznámíme se s různými organizacemi. Rozebereme si, jak tyto organizace spolupracují a které dohody jsou pro mezinárodní vztahy nejdůležitější. Nakonec se podíváme na jejich vliv na ekonomiku a spotřebitele.
img

Pellegrini si za každé euro v kampani „koupil“ skoro pět hlasů voličů, Korčok jen zhruba dva. Financování Pellegriniho kampaně však budí pochyby

24.03.2024 V prvním kole slovenských prezidentských voleb získal nejvíce hlasů Ivan Korčok. Celkem 958 393. Druhý Peter Pellegrini, další postupující do druhého kola, jich nasbíral 834 718. Z údajů na transparentních účtech obou kandidátů ale plyne, že Korčok za kampaň utratil násobně více než Pellegrini, byť organizace Transparency International zpochybňuje úplnost výdajů zachycených na účtu druhého z kandidátů.
C:\fakepath\trader-22032024-40-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.03.2024 1) Ruská centrální banka dnes podle očekávání ponechala svou základní úrokovou sazbu beze změny na 16 procentech. V tiskové zprávě uvedla, že inflační tlaky v Rusku sice postupně polevují, ale zůstávají zvýšené, protože kapacity k rozšiřování produkce zboží a služeb stále zaostávají za domácí poptávkou.
C:\fakepath\Rakousko.jpg

Vyhlídky rakouské ekonomiky se zhoršily

22.03.2024 Vyhlídky rakouské ekonomiky se podle tamních hospodářských institutů zhoršily. Institut WIFO nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Rakouska se v letošním roce zvýší pouze o 0,2 procenta, zatímco ještě v prosinci letošní růst odhadoval na 0,9 procenta. Institut dnes navíc poukázal na nejistotu panující kolem dodávek plynu do Rakouska. Ta souvisí se záměrem Ukrajiny ukončit tranzit ruského plynu přes své území dál na západ Evropy.
C:\fakepath\Cina-USA2.jpg

Zahraniční investice v Číně i přes snahu vlády dál klesají

22.03.2024 Zahraniční investice v Číně se dál snižují, navzdory snaze vlády v Pekingu pokles zastavit. Za leden až únor meziročně klesly o 19,9 procenta na 215,1 miliardy jüanů (zhruba 698 miliard Kč). Oznámilo to dnes čínské ministerstvo obchodu. Loni Čína zaznamenala nejslabší příliv přímých zahraničních investic za 30 let, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se výrazně zlepšila

22.03.2024 Podnikatelská nálada v Německu se v březnu citelně zlepšila. Firmy lépe hodnotí současnou situaci a také budoucí očekávání jsou méně pesimistická, ačkoli k optimismu mají ještě daleko. Dnes to ve své zprávě uvedl mnichovský hospodářský institut Ifo. Index, který Ifo každý měsíc sestavuje, se tento měsíc dostal na 87,8 bodu z únorových 85,7 bodu.
C:\fakepath\Ekonomicke-modely-22032024-1.jpg

Makroekonomické faktory – ekonomické modely (12. díl)

22.03.2024 V tomto článku si představíme ekonomické modely a jejich vlastnosti. Poté přejdeme k ekonomickým prognózám a jejich důležitosti. Nakonec, jak je zvykem, se budeme zabývat tím, jaké faktory ovlivňují ekonomické modely a prognózy.
img

Hospodářský supercyklus podpořený globální technologickou konkurencí

21.03.2024 Minulý týden si akcie polovodičů po delší rally daly krátkou přestávku. Aktivity v oblasti čipů na Tchaj-wanu, v Jižní Koreji, USA, EU, Japonsku a Číně podnítily miliardové investice do výstavby nových továren, přičemž posledním příkladem je 20miliardový stimulační balíček pro amerického výrobce čipů Intel.
C:\fakepath\trader-20032024-54-zm.png

Forex: Japonský jen dále klesá vůči dolaru, trh čeká na výstup ze zasedání Fedu

20.03.2024 Japonský jen dnes dále oslabuje vůči dolaru, klesl na nové několikaměsíční minimum. Investoři čekají na výstup ze zasedání americké centrální (Fed). Japonská centrální banka v úterý poprvé po 17 letech zvýšila úrokové sazby.
img

Použití ruských devizových rezerv na nákup zbraní pro Ukrajinu je historicky bezprecedentní, pročež poměrně rizikový tah. Méně rizikové může být využití rezerv až po vydání a neuhrazení ukrajinských reparačních dluhopisů

20.03.2024 Nový návrh Evropské komise využít zmrazená aktiva ruské centrální banky na nákup zbraní pro Ukrajinu je historicky bezprecedentní. V předchozích konfliktech, ať se jedná třeba o druhou světovou válku či válku v Iráku počátkem 90. let, docházelo také ke konfiskaci rezerv agresorů, avšak až po skončení konfliktu.
img

Tisková konference ČNB - Klíčové body

20.03.2024 Bankovní rada ČNB dnes ve 14:30 zveřejnila rozhodnutí snížit úrokové sazby o dalších 50 bazických bodů. 2T repo sazba nyní dosahuje 5,75 %, zatímco diskontní sazba 4,75 % a lombardní 6,75 %.
img

Fed se může rozhodnout i pro méně než dvě snížení sazeb v roce 2024

20.03.2024 Jak už jsme konstatovali, Federální rezervní systém může již ve středu výrazně omezit možný počet snížení sazeb v roce 2024. Připomínám, že to celé začalo očekáváním 6 nebo 7 kol snižování úrokových sazeb. Takový byl převažující názor na trhu na začátku roku. Ten se poté postupně snížil na 5 kol. Nyní trh pochybuje dokonce o třech sníženích.
img

Končí rozporuplná éra záporných úrokových sazeb, po 15 letech. Japonská centrální banka dnes zvýšila svůj úrok, poprvé po 17 letech

19.03.2024 Poprvé od července 2009 se na světě nenachází ani jediná centrální banka, která by měla svoji základní úrokovou sazbu v záporu. Japonská centrální banka dnes totiž svoji sazbu zvýšila z úrovně -0,1 procenta do pásma od nuly do 0,1 procenta. Sazbu zvyšovala poprvé po sedmnácti letech.
img

Přehled dění na finančních trzích

18.03.2024 Slavný americký ekonom a nositel Nobelovy ceny za ekonomii Robert Shiller je v investorské komunitě znám mimo jiné jako autor velice populárního a hojně používaného valuačního ukazatele hlavního amerického akciového indexu S&P 500, kterým je tzv. cyklicky očištěný poměr P/E neboli CAPE (cyclically adjusted price-to-earnings ratio). CAPE není obyčejné P/E, ale v jeho jmenovateli je průměr inflačně očištěných zisků za uplynulých 10 let, takže tento valuační indikátor počítá s průměrnou ziskovostí amerických korporací napříč ekonomickým cyklem. Jeho aktuální hodnota přitom činí 34,0x, což je bez nadsázky extrémně vysoká úroveň.
Související klíčová slova: Útok na Izrael | Organizace Severoatlantické smlouvy | Sankce Spojených států | Role amerického dolaru | Rozdíly mezi ICT a SMC | Kurz AUD/USD | Německé ministerstvo hospodářství | Regtech | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem | Institut WIFO | Pařížská dohoda o klimatu (COP21) | Myšlenka SMC | Aktualizovaný výhled | Zpomalení čínské ekonomiky | Mechanismus měnových trendů | Spoluzakladatel | Euro k americkému dolaru | Koncept Smart Money | Mezinárodní pracovní síla | Štempl | ChatGPT | Zpravodajský server | Transparentnost a odpovědnost | Vývoj | Rozvoj měst | Zvyšování cen | Dlouhé pozice | Lidské činnosti | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Předpovědi a politická rozhodnutí | Geopolitické konflikty | Války | Lithium | Co jsou to ekonomické modely? | Klimatická opatření | Riziko inflace | Úvod do mezinárodních vztahů | Navázání světových měn na dolar | Obchodní platformy | P/E poměr | Členové představenstva | Češi | Navázání světových měn | Pravidla na vstup do obchodu | Texas | Asociace pro mezinárodní otázky | Růst cen kakaa | Geolokační informace | SMC obchodníci | Proces prognózovaní | Úroveň inovací | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | Úrokové sazby v eurozóně | Mluvčí | Volatilita směnných kurzů | EUR | Komise pro cenné papíry a burzy v USA | Mezinárodní kontext | Spotřebitelské výdaje | Evropská komise | Paul Krugman | Nové technologie | CBDC | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Kvartální výsledky | Války za nezávislost | Měny světa | Kvantitativní uvolňování (QE) | Obchodníci s konceptem chytrých peněz | Globální dluhopisový index | IFC | Vývoj indexu amerického dolaru | Podnikatelské aktivity | Trafigura | Přehled o tocích peněz | Vývoj čínských devizových rezerv | Madeleine Albright | Výroby baterií | Vliv technologií a digitální éry | Itálie | Index UK100 | Hlubší pohled | Snížit úrokové sazby | Stoxx | Dopad na spotřebitele | Mezinárodní vliv | Evropské centrální banky | Bitcoiny | Globální dluhopisové trhy | Vývoj ceny zlata | Prodejní opce | Očekávání | Chování | Význam embarg a sankcí | Zimbabwský dolar | Jüan | Historické události | Sociální faktory | Teroristické hnutí Hamás | Humanitární důsledky | Nikl | Pokračování růstu | Americké podniky | USMCA | Globální spolupráce | Nicholas Stern | Zabezpečení potravin | Vedoucí pracovníci společností | Ruská centrální banka | Trh práce | Příležitosti a rizika | Geopolitické napětí | Zájmové skupiny | EUR/JPY | Britská centrální banka | Rozvoj umělé inteligence | Šéf Fedu | Historický vývoj ceny zlata v USD | Veřejné finance | IHNED | Čtvrtletní pokles | Ruské invaze na Ukrajinu | Embargo na palivo | Potenciál | Stimulační balíček | Barbadoský dolar | Jáchymův důl | Pro investory | Propad cen | Měnový pár GBP/USD | Zeměpisné podmínky | Psychologie spotřebitelů | Swiss | Investice | Oživení ekonomiky | Geopolitické riziko | Svaz průmyslu | Support | Akvizice | Krizové řízení | Přesnost | Význam embarg | Výzvy a rizika | Technologie blockchain | Cyklus zvyšování sazeb | Pálení peněz | Etnické rozdíly | CIBC | Ifo | Chování lidí | Poptávka a dynamika trhu | Manipulace s trhem | Argos Capital | Order block | Internet věcí (IoT) | Invaze na Ukrajinu | Obchodní společnosti | Prognózy | Intervence | Náboženství | Ceny kakaa | Aktuální cena | Způsob obchodování | Ceny ve výrobě | Rozvoj chytrých telefonů | SatoshiLabs | Depreciation | Experti | Konkrétní cíle | Rekord | Nižší sazby | Zákaz víz | Nezávislost | Návrh zákona | Hodnocení současné situace | Aukro | Evropské měny | Export | Doporučený zdroj | Creditas | R&D | Komercializace | Dovednosti a vzdělání | Historické souvislosti | Největší světová ekonomika | Zavedení eura v ČR | Goldman Sachs | Vývoj objemu aktiv | Štosuj.cz | Uvolňování měnové politiky | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Zadluženost Spojených států | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Javier Milei | Hongkong | JPMorgan Asset Management | Šéf Fedu Jerome Powell | Důsledky embarg a sankcí | Akcie Bank of America | Platidla | Cena bitcoinu | Reality | SOK | Spotový trh | Price Action | Obchodovat na burze | Akcie společnosti | Omezení obchodu | 13F | Aktuální vývoj | Investiční portfolio | Omezení dovozu pohonných hmot | Navyšování mezd | Rostoucí výnosy | Rizika a nedostatky | Giorgio Armani | SMC obchodník | Lagardeová | Regulátoři | Mezinárodní organizace a smlouvy | Demografie | Fortuna | Cenné papíry | Bouře a povodně | Výnos | P/S | Porozumět pohybům na trhu | Centrální banky a měnová politika | Dvoutýdenní repo sazby | CASH HISTORY | Agent-based | Historický vývoj | SEC Form | Zpřesněné údaje | Soukromá spotřeba | Asijské akcie | Marshallovy ostrovy | Uzavření příměří | Vzdělávání | Hlubší pohled na fungování | Vliv trendů ve spotřebitelském chování na ekonomiku | Reddit | Analýzy | Zkrocení inflace | Šéfové | Vlajka OSN | Ceny akcií | ESG | Import | X (dříve Twitter) | Elektromobilita | Exchange | Španělský dolar | Milton Friedman | Trpělivost | Vývoz zbraní | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Bezpečnostní zájmy | Logo WTO | Mzdový nárůst | Kontrakty | Meta | Finanční trhy a instituce | Plovoucí směnný kurz | Rozvojová spolupráce | Americké společnosti | Palladium | Benchmark | Rychlý vývoj | Mark Mobius | Úrokové míry | Praxe | Coinmarketcap.com | Platební neschopnosti | Sentiment na trhu | JPY | Rostoucí nezaměstnanost | Spotřebitelské inflace | Charu Chanana | Amartya Sen | Polovodiče | Odhad HDP | Růst hrubého domácího produktu | Nová data | Trans-Pacifik | Celkový stav ekonomiky | Budoucí trendy | 21. století | Bullish struktury | Společnost je podhodnocená | Dopad na ekonomiku | Znehodnocení | Rezistence | Wonderinterest Trading | Pandemie COVID-19 | Měnové riziko | Peníze | Deklarace nezávislosti USA | Ukazatel | Robert Habeck | Olívia Lacenová | Globální ekonomická integrace | Jeffrey Gundlach | Environmental, Social and Governance | Vliv na zdravotnictví | Zastropování cen energií | Saxo Bank | Coinmarketcap | Obchodní politika | Šéfové států | Felbermayr | Hlavní centrální banky | Projekce | Vývoj peněžního agregátu | Označení pro státní měnu | Prognóza | IMF a OSN | Služby | Změny pracovních míst | Institucionální stabilita | Investiční příležitost | Green Deal | Tom Kadeřábek | Daniel Kahneman | Bankovní rada ČNB | Investiční strategie | Retail obchodníci | Čerpání peněz | Burzy | Národní zájmy | Sankce v oblasti technologií a vědy | Sociální a environmentální aspekty | Rusové | Průmyslová výroba | Změna spotřebitelských preferencí | Obchodní a mezinárodní dohody | Logo IMF | Dohoda RCEP | Kryptoměna | Dynamika směnných kurzů | Smlouva o nešíření jaderných zbraní | Thalery | Změny průměrného pojistného | Orbán | Jak na to | Analytický tým FXstreet.cz | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Joachimsthaler | Zhodnocení kapitálu | Dolar dnes | Kde všude platí dolar? | Růst trhu | Zastropování cen | Proražení | Úroky snížit | Americký prezident Joe Biden | Jak fungují mezinárodní dohody | Skončení války | Pevný kurz | Dohoda Severoatlantické aliance | Nizozemci | Aspekty týkající se environmentálních událostí | Blokování finančních prostředků | Broker | Co je to tedy SMC? | Dluhopisový index | Finanční rizika | Republikánská senátorka | Analytik Saxo Bank | Slovenská vláda | Postavení země | Průběh obchodu | Společná měna | Dluh USA | Dlouhodobý vliv | Označení pro měnu | Na burze | Ekonom společnosti | Změna klimatu | Environmentální udržitelnost | Co jsou technologické inovace? | Agent-based modely | AI | P.A. | DPA | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Severoevropská dohoda | Komise pro cenné papíry (SEC) | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | Výnos desetiletého dluhopisu | ČNB Jakub Holas | Vládní výdaje | Šok | Změny v porodnosti | Zavedení eura | Hospodářský institut | Vládní opatření | Hertz | Hodnotový investor | Ekonomická činnost | Energetické zdroje | Sazby v eurozóně | Měnové války | Pařížská dohoda | Dolar (NZD) | Akontace | Price-to-Earnings | Rychlý růst zaměstnanosti | Čtvrtletní výsledky | Ekonomická aktivita | Regulace | CTBT | Hospodářské problémy | První globální platidlo | Regional Comprehensive Economic Partnership | Dolar (tolar) | Vliv mezinárodních vztahů na ekonomiku | Název platidla | Psychologické aspekty | Měnový fond | Aktéři | Tichomoří | Lukáš Kovanda | GBP/USD | Japonská agentura pro finanční služby | Řízení měnových trendů | Rijksdaalder | Robert E. Lucas | Nejistota a důvěryhodnost | Na co si dát v dnešní době pozor? | Důsledky embarg | Vypracované prognózy | Oživení trhu | Fitch Ratings | Změny politik | Vliv na mezinárodní obchod | Nižší úroky | Nervozita | Inner Circle Trader | Raghuram Rajan | Riziko politických a environmentálních událostí | Koncept SMC | Zvýšení sazeb | Pro tradery | CIBC Capital Markets | Hlavní akciový index | MarketResearch | Bureau of Labor Statistics | Evropská unie (EU) | US CPI | Změny pracovních míst a dovedností | Robotika a automatizace | Dovednosti | Finanční technologie | Výběr zisků | Světový obchod | Regulace investičních fondů | Ekonomika sdílení | Evropský orgán pro bankovnictví | Veřejné investice | Akcie ve velkém objemu | Petrof | USA a analýza hospodářské politiky | Jeffrey Sachs | Podrobný pohled | Udržitelné financování | Společnost Evergrande | ČNB | Důchodové systémy | Růst akciových trhů | Nejznámější kryptoměna | Nejistoty | Mezinárodní podpora | HSCEI | Kulturní vliv | Co je Smart Money? | Nejvyšší pravděpodobnost | Akcie | Typy ekonomických modelů | Negativní sentiment | Investice a financování | BaFin | Price-to-Earnings Ratio | Vliv na rozvoj měst | Euroclear | Média | Důležité vlastnosti ekonomických modelů | Koncept chytrých peněz | Globální konkurence | Historický vývoj indexu amerického dolaru | Dohoda o klimatu | Makrodata | Kultura a náboženství | Čínští výrobci | Investoři | Množství komodit | FedWatch | První odhad | Regulace a legislativa | Politický nátlak | Alternativní zdroje dat | Posílení | NPT | Optimistické výsledky | Globální finanční krize | Hlavní akciový index S&P 500 | Faktory ovlivňující environmentální události | Fidelity | Rozhodnutí centrálních bank | Novozélandský dolar (NZD) | Evropská měna | Organizace spojených národů (OSN) | Náklady na opravy | Zbrojní embarga | Robert Solow | Investice do projektů | Ekonomický růst Číny | Úřad amerického obchodního zmocněnce | Short USD/CAD | Restriktivní politiky | Ratingová agentura Fitch | Vývoj hospodaření | Smart Money Concepts | Appreciation | Důležitá role centrální banky | Investiční analytik | Neoklasické modely | Klíč k budoucnosti | Regulace trhů | Část zisků | Výnosy u desetiletých dluhopisů americké vlády | Redukce | Čínské banky | Vývoj kanadského dolaru | Vzestup amerického dolaru | Realitní bublina | Andrew McAfee | Vytváření nových odvětví | Oblasti umělé inteligence | DSGE modely | Rekordní propad | HDP na obyvatele | Fed funds | Důležité úvahy | Kontrakty na bitcoin | Migrace | Znečištění a odpady | Nejpoužívanější měny světa | Legitimita vlády | Michael Porter | Regulace a dohled | Komerční banka | Mimořádná opatření | Globální výzvy | BP | Bill Strazzullo | Nejslabší měny | Investoři dnes | Ziskový obchod | Kvantitativní utahování (QT) | Inovace v zemědělství | SEC | Investovat | Vojenské sankce | Prognózování a Spojené státy | Valné shromáždění | Insider nakupuje akcie | COVID-19 | Nominální mzdový růst | Demokraté | UnitedHealth | Sociální a environmentální trendy | Mezinárodní obchod | Růst počtu začínajících podniků | Kultura | Regulační opatření | Pivovar | Sankce v oblasti technologií | Důležité aspekty politických a regulačních změn | Dohoda o transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) | Ekonomika | Energiewende | Etoro | Zahraniční investice v Číně | Brazílie | Emoce | Vliv měnových trendů na ekonomiku | Inovativní hnací motory | Německý DAX | CBO | Brusel | Hodnota indexu | Ekonomické teorie | Dopad embarg | Růstové akcie | Evropský statistický úřad | Dlouhodobý vývoj akcie | Různorodost názorů | Shelter | Ředitelka | Objem dluhopisů | Dolar Šalomounových ostrovů | Porovnání vývoje | Akcie a dluhopisy | Vstup do EU | Makroekonomické modely | Tomáš Raputa | Různé názory | Hospodářské dopady | Úroveň vzdělání | Kryptoměnová komunita | ZEN | Historické data | ICT (Inner Circle Trader) | Vývoj kurzu amerického dolaru vůči koruně | Historický vývoj ceny zlata | Fungování měnových trendů | Mocenské struktury | Environmentální akce | Agentura Reuters | Nálada na trhu | Akcie automobilky | Finanční situace | Potenciální rizika | Nové příležitosti | Nobelovy ceny za ekonomii | Armani | Politické události | Bonusy | Vliv krizových situací | Spotřebitelský sentiment | Robert E. Lucas Jr. | Robert Reich | Bohatý | Lidské faktory | Přechod na plovoucí směnné kurzy | Poptávka po americkém dolaru | Trading | Kdo řídí environmentální události? | Realitní bublina v Číně | 2Bminer | Zahraniční investoři | Konflikty | Centrální banky USA | Měnové unie | Smlouva o zákazu jaderných zkoušek | 5G | Investiční trendy | Volby | Singapurská komise pro cenné papíry a investice | Tolary | Faktory ovlivňující technologické inovace | Fundamenty | Obchodní partnerství | Mluvčí ČNB | Virtuální mince | Velké množství komodit | Elektrovozy | Rizika a příležitosti | Michal Bílek | Jak fungují environmentální a sociální změny? | Ekonomické prostředí | Obchodní dohody | Rozpočtový přebytek | Nifty | Obchodování | Velkoobchodní tržby | Tvorba fixního kapitálu | Vývoj kanadského dolaru vůči koruně | Perspektivy technologických inovací | Vliv mezinárodních vztahů | Testování a zlepšování | Hodnocení nástrojů | Recyklace | Bell Curve Trading | Výdaje | ČTK | Úrokové sazby | Embarga a sankce | Podnikatelská aktivita v USA | Skončení války za nezávislost | Kotace | Dlouhodobé trendy | Jak fungují změny politik | Vztahy s komunitami | Odkupy akcií | Ztráty | Vývoj hospodaření americké federální vlády | Prognózovaní | Deklarace nezávislosti | Občané eurozóny | Nižší hodnoty | Dlouhodobé důsledky | Všechny akcie | Daňový poplatník | Pandemie COVID 19 | Objem | České firmy | Neustálé učení se | Fenomén | Jak fungují trendy spotřebitelského chování? | Faktor udržitelnosti | Politika americké centrální banky | Nebezpečí | Strategické plány | Pracovní trh | Wealth | Vliv na energii a dodávky | Nositel Nobelovy ceny | Úřady | Vedoucí pracovníci | Blahobyt | Scholzova vláda | Deflace | Monitorování | Poradenství | Přírodní katastrofy | Nové léky | Analytické nástroje | Dominik Stroukal | Chytré peníze ovládají trh | Nárůst cen ropy | Těžba dřeva | Inteligentní investor | Mezinárodní měnový fond (IMF) | Čínské ministerstvo obchodu | APA | Zadlužování | Petr Fiala | Tržní cena | Akcie třiceti předních amerických podniků | Cenový růst | Myšlenka Smart Money | Německé firmy | Institut IHS | Prezident | Silný dolar | Recep Tayyip Erdogan | Nejvyšší výnosy | Currency | Argentinský prezident | IOT | Hospodářské cykly | Raketové útoky | Dlouhodobé a krátkodobé důsledky | Plovoucí směnné kurzy | Investiční centrum | Warren Buffett | Slush | Ekonomické podmínky | Výsledek firmy | Sportovní sankce | Dluhopis | Dassault Aviation | Vláda USA | Kevin Tran Nguyen | Kryptoměnové burzy | Mimořádný summit EU | Marek Dospiva | Fungování společnosti | Geopolitické dění | ICT | Tvůrci trhu (market makers) | Banka Wells Fargo | Výsledky | Výsledky společnosti Nvidia | Solární energie | Investiční aktivita | Státní příspěvek | Transpacifické partnerství | Ekonomické oživení | Peněžní toky | Inflační vývoj | Vliv na ekonomickou stabilitu | Petr Kymlička | Hlášení SEC | Investice do technologií | Inflační tlaky | Nálada v české ekonomice | Paul Romer | Minulá výkonnost | Sentiment investorů | Urbanizace | Ekologické organizace | Američané | Bank of America | Finanční pomoc | Konflikty a spory | Intel | Zpráva | P/E | Ratingová agentura | Uhlí | Průmyslová výroba v USA | Důležitost správných prognóz | Tok kapitálu do daného trhu | Konspirační teorie | Budoucí úspěch | Historie | Obchody s cennými papíry | Investiční příležitosti | Historický okamžik | Zrušení půjček a investic | Retracement | Emise | Následky pandemie | Vstupu do EU | Zůstatek | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství (CFTA) | City | Digitální měna bitcoin | Evropa | Politické a mezinárodní události | Fondy a ETF | Jak fungují změny politik a předpisů? | Jak fungují environmentální akce? | Nakupovat | Prezidentský kandidát | Vliv politických a regulačních změn na ekonomiku a investice | Výnosy u dluhopisů | Funkce měnových trendů | BHS | Regulační změny | Faktory ovlivňující embarga | NERV | Zahraniční intervence | Centrální banky | Trump | Marek “Slush” Palatinus | Klima | Deprese | Rating Číny | Agentura APA | Příběh dolaru | Pohonné hmoty | Analýza poptávky na trhu | Mezinárodní organizace a dohody | Cenné papíry a burzy | Porovnání vývoje výnosu | Nejprodávanější | TSMC | Podnikatelská nálada | Hospodářské podmínky | Propuštění | Akciový analytik | Orgán pro cenné papíry a trhy | Vliv na makroekonomické ukazatele | Národní měny | Kdo řídí demografické změny? | Subvence | Regulátor | Umělá inteligence (AI) | Dlouhodobý výhled | Americký HDP | Alternativa oficiálních měn | Sazby | Price-to-sales ratio | Důchod | Růstové sektory | Ekonomika Německa | Kvantitativní utahování | Snížit emise | Case-Shiller | Covid | Co to ovlivňuje? | Studie | Vliv geopolitických událostí | Blízký východ | Geopolitické zájmy | Platidlo | Holubice | CME FedWatch | Basilejský výbor | Stavební zákon | SEC Form 13F | Earnings | Gucci | Měnová stimulace | Tomáš Pfeiler | Zprávy z trhů | Vývoj objemu | Potravinářství | Globální dění | Dopad embarg a sankcí | Měkká síla a kulturní výměna | Ekonomické modely | Pacifik | Deficit rozpočtu | Nedostatky | Globální dostupnost | Polsko | Kolaps | Zveřejňované údaje | Sankce a embarga | Demokratické procesy | Pozice | Trans-Pacifik (TPP) | Pravidla a provádění | Aktivita v sektoru služeb | Index MSCI All Country World | Mezinárodní spolupráce | Stárnutí populace | Bankéř | Divize | University of Michigan | Kering | Hypotéky | Současná situace | Biotechnologie | tradingeconomics.com | Přijetí | Korekce | Hospodářský vliv | Změny na trhu | Australský dolar | Dopady na trhy | Ocenění | STAN | Ukrajina | McAfee | Kdo řídí technologické inovace? | Johnson & Johnson | ANO | Dopady na ekonomiku | Bezpečné útočiště | Čínský dovoz | Dynamic Stochastic General Equilibrium | Akcie včera | Migrace a mezinárodní pracovní síla | Maloobchod | Německé hospodářství | Růst výnosů u dluhopisů | Logistika | Oslabení amerického dolaru | Makers | Zpomalení inflace | Rostoucí obavy | L'Oréal | Měnový trh | Dow Jonesův index | Turecko | Separatisté | Asociace | Ekonomická aktivita v eurozóně | Ekonomické výkonnosti | Vstupy | Moore Czech Republic | Inflace ve Francii | Krize a konflikty | Vnímání likvidity na trhu | Technologické společnosti | Stříbro | Nevýhody | Instituce | Bank of Japan | Úmrtnost | Podnikatelská důvěra | Technologický rozvoj | Struktura trhu zaměřená na likviditu | Osvětové kampaně | Poměr P/E | Internet věcí | Vývoj ceny zlata v USD | Americké akcie | BBC | Silná ekonomika | Trajektorie amerického zadlužení | Do čeho investovat | EBRD | Peter Wennink | Údaje o inflaci | Neočekávané události | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Blockchain a kryptoměny | Zlotý | Pokles úrokových sazeb | Mezinárodní finanční korporace (IFC) | Vlajka | ICT obchodníci | Průměrný roční výnos | Výsledky HDP | Komise pro cenné papíry a burzy | Jak fungují technologické inovace? | Institucionální investor | Politické a regulační změny | Michal Valentík | Trh | Retail | Market Makers | Komise | Vydělávání peněz | Války na Ukrajině | Kulturní faktory | Lawrence Summers | Výkyvy | High | Oběhová ekonomika | Měnová autorita | Donald Trump | Supercyklus | SMC (Smart Money Concepts) | Ekonomický model | Statistics | Nové trhy | Média a veřejné mínění | Výrobce letadel Boeing | Zveřejnění výsledků | Tržní reakce | Budoucnost mezinárodních vztahů | Alokace finančních prostředků | Markets | Prezident Emmanuel Macron | Současné globální výzvy | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství | Konkurenceschopnost | MSCI All Country World | Potenciál dalšího růstu | Selský rozum | Kolísání měn | Bankovní regulace | Akcie L'Oreal | Individuální sankce | Starší populace | Posílení dolaru | Apollo | IRS | Odvětví v ekonomice | Rating | Startupy a ekosystémy | Škody a ztráty | Microsoft | Příležitosti | Pohled do budoucnosti | Kulturní a sportovní sankce | Zvýšení rizika | Vládní dluhopisy | Vliv technologií | Daňové úlevy | Vzdělávání a odborná příprava | Řešení problémů | Diplomatické sankce | Commission | Bitstamp | Shortování | Institucionální hráči | Ztráta | Vyšší úroky | Strukturální faktory | Klíčový prvek | Hongkongská komise pro cenné papíry a futures | Dynamic Stochastic General Equilibrium (DSGE) | Kanada | Pomoc Ukrajině | Exporty | JPMorgan Chase & Co. | Ekonomické problémy | Důvěra | Vývoj objemu aktiv Fedu | Pravděpodobnost | Prosperity | Index Nasdaq | Vedlejší účinky | Propad cen nemovitostí | Meziroční růst HDP | Rovnováhy | Coinmate | Bez rizika | Znalost měnových trendů | Aspekty růstových odvětví | Odvětví vzdělávání | Evropská banka | Výpadky | QE | Objem obchodů | Severoamerická dohoda o volném obchodu | Digitální ekonomika | Swiss Life | Nifty 50 | Sledování zpráv z mainstream | Japonská měnová autorita | Vítězné tažení | Centrální banka | Environmentální aspekty | Cena | Životní prostředí | Eskalace války | Asijské indexy | Vývoj měnových kurzů | Věková struktura | Ekonomické sankce | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Náročný proces | AUD/USD | Čistý zisk | Jádrová inflace | Nobelovy ceny | Spotřebitelské vzorce | Veřejný dluh USA | Kovy | Rozšíření perspektivy technologických inovací | OSN a WTO | Akcie Boeingu | Bank of China | Ekonomie a obchod | Daňový úřad | Celebrity | Konflikt na Blízkém východě | Semafor | Vystoupení šéfa Fedu | Výnosy dluhopisů | Ekologické trendy | Soupeření | Manipulovat s trhem | CAR | EK | Definování politiky | Manažeři | Údaje o prodejích | Očekávání do budoucna | Co se vyplatí sledovat? | Joseph Chamie | Vysoká úroveň inovací | Politické důsledky | Intervenovat | Baterie | Smart Money koncept | Demand | Piece of Eight | Karty | Reuters | Boj proti podvodům | Turecký prezident | ETC | Demokracie a legitimita | Přenos | Dohoda o klimatu (COP21) | Směřování ekonomiky | Fungování | Bidenova administrativa | JCPOA | Historické maximum | Kompozitní index | Měnová politika americké centrální banky | IHS | Centrum | Startupy a ekosystémy pro inovace | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy | Peníze ovládají trh | Příprava na krizi | Radek Zalubil | Diverzifikace | Výkonný ředitel | Růstový impuls | Výnosy z investic | Singapurský dolar | Kapitál | Makroekonomické ukazatele | Hromadné akcie | Boeing | Značka Gucci | Peso | Vzdělávací a osvětové kampaně | Příkaz | Dovoz z Číny | ILO | Korporace | Rychlý růst | Libra | Mikroekonomické a makroekonomické modely | Změny životního stylu | Pokles valuací | Ekosystémy pro inovace | Indické akcie | Analýza trhu | Dynamika trhu | Korčok | Financovat | 2bminer | Mezinárodní dohody a organizace | Příprava | Řecko | TTIP | Zajištění proti kurzovému riziku | Charakteristiky růstových odvětví | Výsledky hospodaření společností | Nové rekordy | Bullish price action | Ekologické trendy a inovace | Globální koordinace | Zveřejnění výsledků hospodaření | Úroky | Volby do Evropského parlamentu | Největší americká banka | Plodiny | Vliv technologických inovací na ekonomiku | IFO index | Nabídka a poptávka | Investiční banky | Vývoj peněžního agregátu M2 v USA | Americké státní dluhopisy | Symbol pro dolar | Změny v energetickém odvětví | Úvod do ICT (Inner Circle Trader) | Hlavní prvky prognózování | Objem peněz | Fed Funds Rate | Martin Klass | Správa | Severoamerická dohoda o volném obchodu (NAFTA) | Čínská ekonomika | Ceny | Krize biodiverzity | Technologie | Psychologická bariéra | Technologický vliv | Německá ekonomika | Obchodovat s akciemi | Investujeme | Energetická bezpečnost | Agentura Bloomberg | Ranní zpráva | Pokles | OBSE | Jamie Dimon | Koncept teorie | APAC | Největší regulační orgány | Makroekonomická situace | Druhá největší světová ekonomika | Antimonopolní zákony | Investiční portfolia | Apollo Global Management | Faktory ovlivňující environmentální a sociální změny | Hodinky | Investiční doporučení | Hedge | Akcie své vlastní společnosti | Ekonomický cyklus | Faktory ovlivňující růstová odvětví | Kultura a hodnoty | Fidelity International | Seth Klarman | Americká ekonomika | Vztahy velmocí | Technologický Nasdaq | Australská komise pro cenné papíry a investice | Důvěryhodnost | Wall Street | Obchodník | Georgia | Zneužívání sankcí | Zvyšování úrokových sazeb | BHS Timur Barotov | Technologický vývoj | Vývoj měn | Lobbing | Ekonomické klima | Ekonomické aktivity | Čínská vláda | GATT | Daně | Bipan Rai | Lídři | Spotová cena zlata | Investment Management | Nejpoužívanější měny | Výstup z pozice | Zvýšený zájem investorů | Značný zájem | Ekonomické faktory | Regulatory technology | DoubleLine Capital | Výzkum a vývoj | Dopad na hospodářství | RCEP (Regional Comprehensive Economic Partnership) | Legitimita a akceptace | Co jsou environmentální události? | Rozpočtové politiky | Kdo řídí politické změny? | Prezident Vladimir Putin | Canadian Securities Commission (CSC) | Zisky | FCA | CHN.cash | Vliv demografických změn na ekonomiku | Trhy | Bankovní daň | Intervence na devizovém trhu | ETF (obchodovatelné fondy) | Nálady investorů | Signály | Bitcoin Cash | Výdaje velvyslanců | Globální zájmy | Výnos desetiletých dluhopisů | Securities and Exchange Commission | Úřad ONS | Repo sazba | Íránský útok | Změny na trhu práce | Federální úřady | Vysoké valuace | Náročný proces prognózovaní | Ratingové agentury | Repo sazby | Cena zlata | Co jsou demografické změny? | Pullback | USD/JPY | Trinity Bank | Form 13F | Dohled a provádění | Růst cen | Kryštof Míšek | Ranní zpráva pro tradery | Nákup automobilů | Rheinmetall | Asset management | BH Securities | Financování | Inflace CPI | Problémy ekonomiky Německa | ČSÚ | Česká národní banka | IoT | Joseph Schumpeter | Odhad letošního růstu | Výrobce čipů | Růst měny | Katastrofy | Klimatické podmínky | Růst úroků | Dividenda | Peer-to-peer | Antarktická smlouva | Mezinárodní tlak | Analýza hospodářské politiky | Republikáni | USDJPY | Americké vlády | Odvětví | Výzvy globalizace | Hodnota amerického dolaru | Recenze | Sankční opatření | Snižování nezaměstnanosti | ICE | Měnové trendy | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Obchodní dohoda s Evropskou unií | Jedno euro | Důležitý signál | Burze | Humanitární ohledy | Chris Sacca | Malé podniky | Akciový trh v USA | NY FED | Automobilka Tesla | Meziroční vývoj jádrové inflace | Struktura trhu | Hospodářský růst | Tržní sazby | Aktualizované údaje | CFTA | Oslabení zájmu | Společenské změny | Odhodlání | Indikátor ekonomického sentimentu | Centrální bankéři | Akciový trh | AUDUSD | Joe Biden | Stratég Saxo Bank | Bod | Miliardy korun | Index DAX | Polský zlotý | Bearish price action | Index HSCEI | Regulační rámec | Historický milník | Přístup na trhy | PIE | Větší tok kapitálu | Polská NBP | Americká měna | Výpočetní ekonomické modely | Pracovní síla | EMU | Zrušení sankcí | Robert Fogel | Soukromé banky | OCI | Vztahy s komunitou | Dohled nad trhy | Sázet | Sucha | Cena ropy | Americká vláda | Zrušení dohod | Mezinárodní události | Agentura AP | Goldman Sachs Group | Japonská ekonomika | Sankce | Bill Gates | Vstup do obchodu | Sledování ekonomických ukazatelů | Alphabet | Struktura | Elektronické obchodování | Náklady na opravy a obnovu | MSCI China | Emmanuel Macron | Ekosystém | Evropské vlády | Přizpůsobovat se | Nevládní organizace | Sběratelé | Stabilnější měny | Výnosy u desetiletých dluhopisů | Ekonomické recese | Statistiky | Peněžní zásoba | Světová ekonomika | Rizika a etické otázky | Čínský index | Dluhopisové trhy | Lehman Brothers | Dna | Spolkový statistický úřad | Ben Bernanke | USD za tunu | Investiční skupina | Řízení obchodu | Michal Stupavský | Měnové trhy | Kurz | Market | Sociální vliv | Znalost SMC | 256/2004 | Udržitelné investice | Wood Mackenzie | Pokles výnosů | UST | Sazba Fedu | Výsledky společnosti Meta | Citlivost trhu | Kulturní výměna | Jakub Holas | Ceny pšenice | 2Bminer.com | Makroekonomické faktory | Česká republika | Společenské trendy | Canadian Securities Commission | Wolfstreet | Ekosystémy | Měď | Proinflační | AUD | Bod zlomu | Politici | Binance | Cloudové služby | Banky a hedge fondy | Spolupráce a přístup na trhy | Počet obyvatel | Důchodový systém | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem (JCPOA) | Bearish | Vliv na trhy práce | Environmentální události | Zahraniční kapitál | Citigroup | Hospodářství | Západní spojenci | Španělsko | EV | Nepředvídané události | Pracovníci společností | Mikroekonomické modely | Bankomat | Identifikace růstových odvětví | Největší zisk | Měnový pár | Sociální hnutí | Stříbrné mince | Globální akciový index | Rozšíření Evropské unie o další země | Cenové stability | Portfolia | Dynamika růstu | Conseq Investment Management | Vysoká cena | Expert | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Dlouhodobý vývoj akcie Kering | Co má na to vliv? | Recese | Eroze půdy | Mzdový růst | ASML | Vliv na energii | Švýcarský frank | Zvýšený zájem | Erdogan | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Situace na Blízkém východě | Aktuální stav | Přehřátí ekonomiky | Ekonomické příležitosti | Vlastnosti ekonomických modelů | CryptoByte | Růstový trend | Sazby Fedu | Inflace ve Spojeném království | Dopad na existující odvětví | Americké ekonomiky | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Frank | Retailoví obchodníci | ERM | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Alokace aktiv | Transparentní | KvaPay | Vláda Spojených států | Čínské indexy | Přístup ke zdravotní péči | Patria Finance | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Ceny potravin | Politická nejistota | Obrat trendu | Geopolitické události | Základní sazby | Vysoké úrokové sazby | Úspěchy | Analytik Komerční banky | Vývoj dluhu americké federální vlády | Olaf Scholz | ČR | OSN | Soud | Ovlivňování | Obchodní rozhodnutí | Komunita | Výkon amerického dolaru | Blockchain | Faktory ovlivňující demografické změny | Agentura Fitch | Události ve světě | Předpovědi | Bondy | Korekční aktivity | Mince | Přizpůsobivost | Investiční stratég | Silicon Valley Bank | Tržní příležitosti | Světové ekonomiky | Leonardo | Trend | Hospodářské oživení | Střadatelé | Dění na trhu | Online recenze | Americký dolar k japonskému jenu | Pověst značky | Pokles akciových trhů | Míra inflace | Vládní bondy | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Náklady na úvěry | Snížení emisí | Nařízení | Odborná příprava | Sazba hypoték | Akcie automobilky Tesla | Převody peněz | Indexy | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Hospodářské krize | Hurikány | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Gold | Průmysl | Riziko zeleného dluhu | Americké akcie včera | Senátorka | Tempo růstu | Bankovnictví | Dolar vůči japonskému jenu | Biliony | Divergence | Mean-reversion | ETF | Akciové trhy | Inovativní technologie | Digitální éry | Zhoršení výhledu | Myšlenka | EUR/CHF | Reinvestování | WHO | Role centrální banky | Reálná ekonomika | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Pojišťovna | Macron | Zasedání České národní banky | Spokojenost | Dlouhodobý úspěch | Mezinárodní dohody | Pokles inflace | Aktiva | SXXP | Fundamentální analýzy | Prodejní tlak | Širší index | Růst zaměstnanosti | Průmyslníci | Ceny ropy dnes | Výnosy z dluhopisů | Nárůst cen energií | Členské země WTO | Podíl na trhu | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Akumulace | Další regulace | TikTok | Rozšíření Evropské unie | Investments | Hlavní výzvy prognózování v USA | Hospodářská výkonnost | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Obchodní operace | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Akcie Tesly | Zpětné odkupy | Čínské akcie | Economic | Ministryně financí | Technologický pokrok | Diskontní sazba | Mezinárodní sankce | Český rozhlas | Vývoj na finančních trzích | Státní zástupce | Joseph Stiglitz | Pochybnosti | Přírodní faktory | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | Podnikatelská nálada v Německu | Vlnová analýza | Majetek | Řetězce | Automatizace | Období nejistoty | Sentiment | Order | Kurzové riziko | Země WTO | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Breaking | Růst úrokových sazeb | Největší pokles | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | Přístup k antikoncepci | Čínský jüan | Vývoj akcie Kering | Dodávky z Ruska | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Investiční ředitel | Dnešní seance | Obchodování podle velkých hráčů | Plodnost | BHP | Kreativita a inovace | Poplatky | Forint | GDP | Evergrande | Zahraniční politika | Další vývoj | Investice do služeb | Problémy ekonomiky | Jednání bank | Výhody a nevýhody | Environmentální a sociální změny | Real Estate | Prvky prognózování | Snaha o vstup do EU | Nálada | Indie | Nákupy | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Vnímání | Centrální bankéř | Kjótský protokol | Teorie Johna Maynarda Keynese | Riziko | Adam Ondráček | Česká vláda | Oxford Economics | Výnosová křivka | Úzkost | Historická maxima | WTO | Dobrá zpráva | Slovalco | Zhodnocení | Ceny zlata | Výhled | Auta | Komerční banky | Spojené státy a Čína | Timur Barotov | Vliv environmentálních událostí na hospodářství | Americký lid | Ethereum | Investiční prostředí | Embargo | Economist | Vysoké ocenění | Krátkodobé dluhopisy | Zakázané vstupy | Tok kapitálu | Ceny dováženého zboží | Bankovní krize | Jaromír Gec | Profit warning | Finanční trhy | Hospodaření americké federální vlády | Podnikání a inovace | Ekonomické trendy | 2bminer.com | Burzovní společnost | Cyrrus | Bankovní účty | Expanze | Insider | Zvýšení produktivity | Fondy | Komise pro cenné papíry | Bílý dům | Austrálie | Německé ekonomiky | Financial Times | Nikkei 225 | Fondy zaměřené na ESG | Vývoj měnového páru EUR/USD | Rovnovážné modely | New York | Informovanost veřejnosti | Meta Platforms | Rizika a výzvy | Krize | Obligace | Price-to-earnings ratio | Optimalizace | Stabilita | Zajišťování | Investing | Burzy v USA | Portál FXstreet.cz | Vysoké úroky | Luxusní zboží | Zpřesněná data | Transparency International | Uvalení sankcí | Odmítání kulturní výměny | NFT | Vendula Kazlauskas | XTB | Těžař | Algoritmy | Dollar | Elektrická vozidla | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Pokles populace | Úročení vkladů | Dolarový index | Podíl akcií | Robert Shiller | ODS | Dialog | Úroková sazba | JAP225 | Generální ředitel | Ceny aktiv | Politické a legislativní faktory | České vlády | Japonský ministr financí | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Vývoj peněžního agregátu M2 | Index MSCI | Americká inflace | Rozvoj | RBA | Cenová bublina | Americká administrativa | Teherán | Dlouhá pozice | Spotřeba domácností | Transakce | Přizpůsobení se změnám | Vlivné skupiny | Měny | Premiér Fiala | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Profitovat | Irsko | Energie | Akcie Kering | Milei | Zpravodajství | Odvětví vyspělých technologií | USDX | Environmental, Social and Governance (ESG) | Dividendy | Měna | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Finanční sektor | Index podnikatelské nálady | Ivan Korčok | MSCI | Hodnota bitcoinu | USD | Kupní opce | Bullish | Miliardy dolarů | W1 | Politická stabilita | Návratnost | Úmluva o zákazu chemických zbraní | Velké ekonomiky | Algoritmické obchodování | MSCI AC World | Nová vláda | Regulační orgán | Kapitalismus | Kdo řídí mezinárodní dohody | Bezpečnostní hrozby | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Rozpočtový balíček | Milník | Světová zdravotnická organizace | Platformy | Odhad letošního růstu ekonomiky | IPO | Rusko | Politické změny | Výpočetní inteligence | Miliardy USD | Poradce | Vicepremiér | Zkušenost | Analytický tým | Signál | Peter Garnry | Digitální měna | Írán | Zdražování | Afrika | Většinový podíl | Výsledkové sezóny | Regulace a politická opatření | Square | Hodnota zlata | Náklady na zajištění | Přijetí eura | Biliony dolarů | Povětrnostní podmínky | CPI v USA | Úbytek | Ropy | Sociální média | Míra úspor | NFIB | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Propad akcií Kering | Porušení pravidel | Společnost | Petr Dufek | Covidové pandemie | Rezervní měny | Ekonomické důsledky | Důchody | Eulerův diagram | Sázky | Ministr hospodářství | Radomír Jáč | Retailoví investoři | Ecom Agroindustrial | Pobřeží slonoviny | Očekávaná inflace | Cena akcií | Mark Carney | Munger | Rozšíření | CAC40 | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Příliv investic | D1 | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | Internetové bankovnictví | Nízká nezaměstnanost | Bankovní systém | Organizace | Prognózovaní a jeho význam | Poptávka po akciích | Filip Kalčák | Růst | Politické důvody | Občanské války | Případové studie | Polská centrální banka | Ekologické události | Příjmy | Mezinárodní finanční korporace | Udržení cenové stability | Propad ceny | Proti trendu | Emitent | Kontra | Zajištění | Administrativa | Omezení dovozu | Ekonomický rozvoj | Snížení inflace | Index | Wall Street Journal | MiFID II | Možnosti země | Čínský trh | Odpůrci eura | Regulační orgány | Bohatství | Šéf institutu WIFO | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Úročení | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Valuace | Slovenská ekonomika | Vývoj kurzu amerického dolaru | Pracovní místa | Akciové indexy | FinTech | Trh s nemovitostmi | Občané | Tištění peněz | Inflace | Tržní hodnota | Bydlení | Japonské vlády | Dovoz | Vývoj dolarového indexu | Výkon | ONS | Chemický průmysl | Americké centrální banky | Plány | Management | Trans Mountain Pipeline | Patria | Tisková konference ČNB | Dosažení zisku | EURUSD | Zisk | Vývoj objemu aktiv Bank of Canada | Politická nestabilita | Jak fungují demografické změny? | Bank of England | Výrazný růst | Uložení peněz | Patenty | Maďarsko | ASIC | Ruský prezident | Roboti | MarketResearch.com | Američtí centrální bankéři | Vliv na sociální a environmentální aspekty | Klimatické změny | Vliv na ekonomiku | Více peněz | Investing.com | Faktory ovlivňující politické změny | ČSOB | Christian Lindner | Sociální sítě | Spekulovat | Útlum ekonomické aktivity | Transparentní účet | Širší index S&P 500 | S&P | Elektroauta | Snižování sazeb v USA | Pověst | Kabinet | Investiční | Americké investiční banky | Zprávy o trhu | Vysoké sazby | Hospodářský vývoj | Dluhopisové výnosy | Středoevropské měny | Legislativa | Inflace v USA | NFP | Statistický úřad Eurostat | Bloomberg | Obchodování s měnami | Meziroční vývoj jádrové inflace CPI | Unie | Volby a demokratické procesy | Analytička | Nasdaq Composite | Vliv na investice | Demografické znalosti | Lepší výsledky | Silná data | Wonderinterest Trading Ltd | Životní náklady | Nikkei | Vstup do eurozóny | Úrok | Další pokles | Vzdělání | Obtížné rozhovory | Ekonomika USA | Produkty a služby | Úřad Eurostat | Sociální a kulturní vliv | Li Čchiang | Kurz jenu | Index Nikkei | Měna Bitcoin | Americká centrální banka | Obchodní napětí | Environmentální spravedlnost | Válka na Ukrajině | Myšlení | Americká společnost | Směnné kurzy měn | Prezident Javier Milei | Institut Ifo | Vývoj měnového páru | Využití korekční aktivity | Vyšší úrokové sazby | Nigérie | Americký prezident | Rizikovost | Roubini | Obchodní praktiky | Zisky společnosti | Ekonomiky | Vývoj technologií | Portfolio | Nabídka | Sázka | Rekordní hodnoty | Kongres | TIM | Vysoké inflace | Francie | Akciový index S&P 500 | Americký dolar vůči japonskému jenu | Supply | ESMA | Globální ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Eurostat | Pokles americké jádrové inflace | Rekordní minima | Finanční instituce | Dění na finančních trzích | Růstový potenciál | Cestovní ruch | Válka | Apple | Obchodní dohoda | Politická ekonomika | Rok 2024 | Praní špinavých peněz | Pozitivní zpráva | NASDAQ 100 | Obnovitelné zdroje | Švédská centrální banka | Směnné kurzy | Ceny ropy | Boom | Berlín | Ekonomický vývoj | Boj s inflací | Ocel | Historické kontexty | Sociální nepokoje | Naše ekonomika | Jak na akcie | Souhrn finančních trhů | Průzkum | DAX | Ceny zboží | Investment management | Deficit | Robert Gilpin | Firmy | Udržitelnost | Zdravotní péče | Majitel | Zahraniční obchod | Rozpočtová politika | Fiskální rok | Dopad embarg a sankcí na hospodářství | Jednorožec | Investiční horizont | Nadnárodní vlivy | Sledování makroekonomických ukazatelů | Faktory ovlivňující embarga a sankce | Janet Yellenová | Nástroj | Hrubý domácí produkt (HDP) | Polovodičové společnosti | Ekonomický růst | Prodej | Irský premiér | Platební neschopnost | Automobilka | Vedoucí představitelé | KOL | USDA | Dodavatelské řetězce | Zasedání Fedu | Zlepšení | G10 | Současný stav | Japonská vláda | XAU/USD | CZ | Další růst | Co se děje na finančních trzích | GBP | Zahraniční firmy | S&P Global | Evropská unie | HDP Německa | Nasdaq | Dolary | Propad | Federální rezervní systém | Pandemie COVID | BREAKING | Applied Materials | Bilion | Dotace | Reálné mzdy | Reakce trhu | Demografické trendy | Ztráta příjmů | Zprávy | Ministerstvo obchodu | Obavy z recese | Účetní závěrky | Byty | Vývoj ceny bitcoinu | Přebytek obchodní bilance | Ceny Bitcoinu | Britský statistický úřad | Silný růst | Nejlepší způsob | Evropské akcie | Zájem investorů | USA | Vládní dluh | Fond | Federální rezervní banka | ATM | Západní firmy | Vlastnictví | Broker Trust | Kupující | Odstranění kurzového rizika | Úvěrování | Swiss Life Select | Vyhlídky | Předpověď | Tržní ceny | NATO | Analýza trhů | Zlatý standard | Vzdělávání a informovanost veřejnosti | Sociální nespokojenost | Pokles tržeb | Impérium | Míra | Hospodářská politika | Rada guvernérů | Budoucnost | EY | Technická recese | Hedgeové fondy | Hodnota měny | Buffett | Digitální měny | Suroviny | Odpovědnost a udržitelnost | Panama | Dopady války na Ukrajině | Důvěra investorů | Obchodní války | Odhady trhu | Výrobce letadel | Automobilový průmysl | Irák | Podvážení | Koruna | ex | Zdroje energie | Vliv pandemie | JDE | Organizace spojených národů | Finanční služby | Výrazný pokles | Banky | Financial | Solidní růst | Automobilky | Opatření | Pokles HDP | Opce | Mírové mise | Finanční domy | Praktické okénko | Maastrichtská kritéria | Hlavní měny | Vysoké ceny energií | Oldřich Dědek | Pojišťovny | Údaje | Životní úroveň | Spotřební daně | Investment | Globální dodavatelské řetězce | Výkonnost | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | xStation | Asie | Finanční krize | Inženýrské stavitelství | Americká banka | Rakousko | Leva | Plyn z Ruska | Světové ceny ropy | Hlavní akciové indexy | Průzkumy | Erik Brynjolfsson | Bitcoin | Dluhové problémy | Instrument | Snižování sazeb | Kontext | Zvýšení mezd | Euro vůči americkému dolaru | Nárůst výnosů | Emise skleníkových plynů | Bilance | Data z americké ekonomiky | Přehled | Chytré peníze | Ceny energie | Index S&P 500 | Equity | Izrael | Obnovitelné zdroje energie | Výsledky společnosti | Společnost XTB | Plyn | Koordinátor pro zavedení eura | Zakladatel | Obchodní bilance | Graf | PKK | Hrubý domácí produkt | Finanční rok | Rizika | Vyšší ceny | Obchodní výsledky | Distribuce | Ekonomické události | Short | Politika pro ekonomický růst | Výnosové křivky | Míra zisku | Sójové boby | Financial Conduct Authority (FCA) | Fed | Proinflační faktory | FXstreet.cz | Změna režimu | Futures | Volatility | Česká koruna | Stavebnictví | Biden | Hospodaření | Evropský statistický úřad Eurostat | Výraznější pokles | Následky bankovní krize | CHF | Následná stabilita | Nemovitosti | Země EU | Pokles ceny | Mar-a-Lago | Reportované výsledky | Tvrdé sankce | Ekonomická situace | Spotřebitelské ceny v Číně | Nejprudší pokles | Kakao | Krypto | Dotace na elektromobily | Úspory | USD/CHF | Obchody | Úrokové sazby Fedu | Ekonomické cykly | Ekonomické ukazatele | Aukce | Wonderinterest | SPX | Americká data | Vyplácení dividend | Španělská ekonomika | Wells Fargo | Rozpočtový deficit | Významní účastníci trhu | Růst výnosů | Zvýšení úrokových sazeb | Teroristické hnutí | Carl Icahn | Jakub Matis | Prudké oslabení | Akciový index | Francouzská společnost | CME | Globální akciový index MSCI | Ekonomický výhled | Euro k dolaru | Pozornost | ProCent | Rostoucí HDP | Oblečení | Společnosti | Platforms | Aspekty týkající se trendů v chování spotřebitelů | Medián | Globální problémy | Premiér Petr Fiala | Znalost | Osídlování Ameriky | Velké banky | Index Nasdaq Composite | Peter Pellegrini | Ministerstvo hospodářství | Aleš Michl | Dopad na centrální banku | S&P 500 | xStation5 | Generali Investments | Pellegrini | Nejistota | Zpomalení růstu | Podpora | Capital Markets | Růst spotřebitelských cen | Tchajwanský dolar | Statistici | Makroekonomické údaje | Registrace cenných papírů | Prezident Joe Biden | Německá vláda | CL | MT4 | Státní dluhopisy | Nižší růst | Dosáhnout úspěchu | Stav nouze | Amundi | Podnikatelé | Akciové alokace | Zpráva pro tradery | Zadlužení | ECB | Býčí trh | Europe 600 | Zemní plyn | Snižování inflace | Vliv na globální ekonomiku | Výkonná ředitelka | Německo | Portfólia | Japonsko | Negativní dopad | Správy majetku | EU a USA | Mobilní aplikace | Slovo dolar | Energetický sektor | Psychologické faktory | Vývoj dolaru | Dolar k japonskému jenu | Maďarský forint | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Elektromobily | Německý Ifo index | Spotová cena | Twitter | Statistické údaje | Finance | Britský regulátor | Zprávy a analýzy | Novozélandský dolar | Eskalace | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Steen Jakobsen | Zahraniční investice | Podhodnocené akcie | Inovativní řešení | WPI | Pandemie covidu | Výše úrokových sazeb | Sociální hnutí a technologie | Hamás | Obchodní spory | Směřování | JPMorgan Chase & Co | Ekonomické systémy | Kurz koruny | Asijské země | Zamyšlení | Partnerství | Hospodářský institut Ifo | Míra úspor domácností | Viceprezident | Smart money | Nájemné | Nvidia | Rozpočet | Japonská centrální banka | Vice | Termínové kontrakty | Hromadění zlata | NAFTA | Snižování úrokových sazeb | FOREX | Mezinárodní investoři | Ministr zahraničí | Směnný kurz | Úvěrové podmínky | Salvador | Obchodní partner | Prime | Porušování lidských práv | Inovační potenciál | Propad akcií | Prezident Pavel | Nouriel Roubini | Vývoj kurzu koruny | Ghana | Analytici | Index nákupních manažerů | Právo | Dobré zprávy | Růst české ekonomiky | Domácnosti | Evropské indexy | Výrobci aut | Alokace | Přímé zahraniční investice | Americký dolar | Coinbase | Google | Euro vůči dolaru | Situace | CME Group | Generali Investments CEE | Mezinárodní organizace práce | Investiční rozhodnutí | Vysoká inflace | CHF/JPY | Výhled české ekonomiky | Makro | Vývoj války na Ukrajině | Vyšší úrok | Měkké přistání | Evropská centrální banka | FXstreet | Indický akciový trh | Nové zakázky | Tržby | Ekonomické vztahy | SMC | Snížení sazeb | Překážky | Vysoká poptávka | Závislost | P2P | Vývoj akcie | Marketingová komunikace | Proinflační rizika | Růst mezd | Růst americké ekonomiky | Finanční systém | Zastavení výroby | Řetězec | Oživení ekonomické aktivity | Roční výnos | Futures kontrakty | Závazek | Světové centrální banky | Hladiny rezistence | Ekonomická nerovnost | Intradenní výhled | Americká centrální banka (Fed) | Finanční prostředky | Eurozóna | Argentina | Česká ekonomika | Čínské ministerstvo | Vývoj hodnoty | Vývoj inflace | Spolehlivost | Monthly Treasury Statement | Hedge fondy | Kurzy | Sláva | ERM II | Charlie Munger | Proinflační riziko | Indikátor | DSGE | HICP | Ekonomické údaje | Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) | Irský expremiér | Inflační očekávání | Invaze | Výkyvy cen | Nižší produkce | Spekulace | Odpor | Světová obchodní organizace (WTO) | Poslanec | Solární panely | Těžaři | Kypr | NBP | Velcí hráči | Firma | Dluhy | Maloobchodní tržby | Měnová politika | Insider trading | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Conseq | Nastavení měnové politiky | Splatnost | Trh práce v USA | Opatření vlády | ERA | Dluhopisy | Množství peněz | Saxo | Odvody | Měnové intervence | Americká ministryně financí | Technologické inovace | Zelené energie | Obchodníci | Sazby beze změny | Nákupy vládních dluhopisů | Bankéři | Financial Conduct Authority | UK100 | Pšenice | Doporučení | Kam tečou peníze? | Americké banky | Bertie Ahern | Vývoj objemu aktiv ECB | Poptávka | Trader | Fitch | Francouzský prezident | Capital | Psychologie | Meziroční inflace | Očekávání trhu | Čína | Přijetí bitcoinu | Aliance | Obchodovat | Historické momenty | Faktory ovlivňující ekonomické modely | Společnost CME Group | Růst HDP | Vývoj války | Čínské akciové trhy | Klíčové faktory | Peking | Inflace CPI v USA | Růst produktivity | Úloha žen ve společnosti | Kdo to řídí | Sociální síť | Výhledy | Jakub Kovář | Nakupovat zlato | Stavební výroba | Price Action strategie | Počasí | New York Times | Keynesiánské modely | HDP | FRED | Německý index DAX | Medvědi | Odhad růstu ekonomiky | Statistický úřad | MIFID | Evropské země | Česká národní banka (ČNB) | Investiční výdaje | JPMorgan Chase | SMC teorie | Payrolls | Diverzifikace portfolia | Kapitálové trhy | Mzdy | Výhled německé ekonomiky | Podnikání | Větší pokles | Problémy | Inflace ve Velké Británii | Inovace | Změny klimatu | Akcie bank | Obchodovatelné fondy | Technology | ROCE | Členské státy | Low | Mezinárodní vztahy | Data z pracovního trhu | Devizový trh | Fiskální politika | Načasování | Bank of Canada | Globalizace | Uvolněná měnová politika | Demografické faktory | Celkový výsledek | USA a Čína | Ropa | Bali | Obnovení růstu | Monetární politika | Rezervy | Kanadský dolar | Dopady vysokých úrokových sazeb | Analytické společnosti | Politická opatření | Zrušení půjček | Ekonom | Akcie společnosti ASML | Řetězec lékáren | Potenciál zisku | xStation 5 | Světová obchodní organizace | Index PMI | Byznys | Americká Komise pro cenné papíry | Agentura DPA | Optimismus | Restrikce | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Kybernetická měna | Čínské vlády | Kurzy měn | Zdanění | Růst ekonomiky | Zisky na USD/JPY | Hliník | Investiční ředitel společnosti | Dolar | Jerome Powell | Paul Samuelson | Akciový stratég | Debata | Embargo na palivo a potraviny | Geografické regiony | Euro | Regulační rizika | Politické rozhodnutí | Server CNBC | Cykly | Japonský index | Výzva | Risk | Indikátor důvěry | Fiskální stimuly | Rada ČNB | Tým FXstreet.cz | JP Morgan | Dividendový výnos | Výrobce čipů Intel | Navýšení úrokových sazeb | Vývoj měnového páru USD/CAD | Státy a jejich zájmy | Spotřebitelské ceny | Obchod | Zlato | Impulzy | Ekonomové | Sociální osvěta | Miliardy | EU | Schodek | Spojené státy | Úrovně supportu | Likvidity na trhu | Investoři a obchodníci | Ekonomie | Výsledky Morgan Stanley | PBOC | Rozpočtové schodky | Rozvoj společnosti | USD/CAD | Výkon dolaru | Jaké jsou environmentální a společenské změny? | Denní graf | CFA | Tranzit ruského plynu | Investiční glosa | Silicon Valley | Vládní deficit | Společná evropská měna | Meziroční růst spotřebitelských cen | Nové obchodní příležitosti | Bankovní sektor | Greenlight Capital | | Vyšší inflace | Vysoké ceny | Zdroje dat | Ukrajinská vláda | Kontrola inflace | Pandemie | JPMorgan | China Merchants Bank | Úsilí | Výprodej | Plánování | Zlepšení kvality života | Faktory ovlivňující měnové trendy | Největší pohyby | Věřitelé USA | Růst spotřebitelských cen v Británii | Znehodnocení měny | Mimořádný summit | Materiály | Úspěch | Práce | Tisknout peníze | Spekulanti | Rizika a nejistota | M2 | Private equity | Volný obchod | Norská společnost | Miliardové investice | Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) | Banky pro mezinárodní platby | Slovensko | Circle | Manažerka | Nadnárodní korporace | Omezení při přechodu | Nejslabší růst | Banka Creditas | Paříž | Změny v potravinářství | Trh s kryptoměnami | Evropské společnosti | Ceny bydlení | Silná konkurence | Spolupráce a globální koordinace | Mezinárodní konkurenceschopnost | Americký ekonom | Likvidita | Čínský vicepremiér | Cíle | Býčí trend | Poradenské firmy | Smart Money Concepts (SMC) | Vysoké poplatky | Summit EU | Souvislost s hospodářskými změnami | Applied Materials | Španělská vláda | Výnosy | Inflační data | Bezpečnost | Deník N | Evropská rada | Vliv politických změn na ekonomiku | Rozvoj kryptoměn | Hospodaření vlády | Vlajka NATO | Politická rozhodnutí | Regulace a politická řešení | Pandemie covidu-19 | Kreativita | Nejbližší rezistence | Spolupráce s akademickým sektorem | Higher high | Změny daní | Pozitivní výhled | Nákupy centrálních bank | Zabezpečení potravin a vody | Hospodářské politiky | Členské země | Oslabení | Vyšší úroveň | Prudký růst cen | Příliv přímých zahraničních investic | Přístup veřejnosti | Pracovní síly | Ekonomické zprávy | Komodity | Ministerstvo financí | Vedení centrální banky | Biodiverzita | Investice v Číně | Penta Real Estate | Měkká síla | David Einhorn | Regulátoři finančního trhu | Obchodní styl | Výsledky hospodaření | Výhled růstu ekonomiky | Komise v přenesené pravomoci | Penta | Celý svět | Podíl Číny | TradingEconomics | Bezpečné měny | EU a NATO | Odpovědnost | Investovat peníze | Globální platidlo | Banka | Intervence centrální banky | Síla a možnosti země | Mariana Mazzucato | Omezené dodávky | Aktéři mezinárodních vztahů | Crédit Agricole | Čínský premiér | Řízení růstových odvětví | Americké firmy | Investor | Klíčové centrální banky | Nepřímé inovace | Finančníci | Japonský jen | Rychlost | Posílení ekonomiky | Tržní ocenění | Investiční společnosti | Zveřejňované údaje o prodejích | Nespokojenost | Inflační vlna | Obchodovat SMC | Klesající inflace | Hry | Šance | Švédská společnost | EU a OSN | Analytik | NIFTY | Podnikání na kapitálovém trhu | Chudoba | Obchodní příležitosti | NZD | Prognózování v USA | Životní styl | OSN a NATO | Značné výhody | Žádosti o podporu | Vývoj nákupů zlata centrálními bankami | NIFTY 50 | Narušené dodavatelské řetězce | Evropský průmysl | Kupci | Ekonomické nerovnosti | Velký trend | Obchodní myšlenka | Sledování zpráv | Deficit federální vlády | Čínské firmy | Umělá inteligence | Emitenti | Británie | Velké částky | ČNB dnes | Organizace pro bezpečnost | Význam vzdělávání | Dramatický dopad | Role hedgeových fondů | Příjmy domácností | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Vnímání likvidity | Velcí institucionální hráči | Prohlášení | Deloitte | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Vítězství | Indikátor důvěry v ekonomiku | Největší ekonomiky | Tesla | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik | Ray Dalio | Vývoj jádrové inflace | COP21 | Vliv růstových odvětví na ekonomiku | Pařížská dohoda o klimatu | Data ČSÚ | CAD | Tvůrci trhu | Alternativní zdroje | Obchodní dohoda s Evropskou unií (EU) | Historický kontext | Trendy v chování spotřebitelů | Výhody | Výnos dluhopisů | Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO) | Investiční podmínky | Sociální dopady | Citát | IMF | Evropské společenství | Podniky | Analýza | Popírání | Silný růstový potenciál | Hnutí Hamás | DoubleLine | Sociální a hospodářská politika | Chování spotřebitelů | Ministr financí | Problémy české ekonomiky | Zdravotní pandemie | Umění | Ukazatele | Jak fungují růstová odvětví | Jaké jsou měnové trendy? | Index spotřebitelských cen | Kybernetické hrozby | Stimuly | Akcie JP Morgan | Japonský index Nikkei | Soukromé společnosti | Akcie vhodné pro watchlist | Zadluženost | Graf dne | Decline | Vyšetřování | Dekarbonizace | Pohyb cen | Platby a převody | Denní obchodníci | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik (TPP) | Kognitivní psychologie | Správně vypracované prognózy | Obchodní definice | Snížení úroků | RCEP | Zemědělství | Americká centrální banka FED | WIFO | Růst úroků v USA | Zrychlení růstu | Technologické bubliny | Důstojné stáří | Demografické změny | Politické nepokoje | CNBC | EFTA | Digitální banky | Udržitelné inovace | Šéf Elysejského paláce | Dow Jones | Investování | Celní správa | Učení se | Důležité aspekty růstových odvětví | Manažeři fondů | Hodnota všech kryptoměn | Kicom | Statistika | Motivace | Ekonomické modely a prognózy | Nákupní aktivity | Vývoj ceny | Kybernetická bezpečnost | Stochastic | Změny úrokových sazeb | Smlouva o volném obchodu | FOMC | Société Générale | CEE | Vladimir Putin | Hospodářský pokles | Rozšíření EU | Čínské investice | Průlom | Faktory ovlivňující trendy v chování spotřebitelů | Ratingový výhled | Environmentální trendy | ONE | TPP | Sociální politika | Průměrná sazba hypoték | Hlavní ekonom | Velké investice
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Vládní plánovaná pomoc
Vládní podpory
Vládní politika
Vládní pomoc
Vládní populismus
Vládní představitelé
Vládní úsporný balíček
Vládní výdaje
Vládnoucí strana
Vlad Tenev

Následující klíčová slova

Vlády Evropské unie
Vlády NATO
Vlajka
Vlajka NATO
Vlajka OSN
Vlajkové formace
Vlajkový fond
Vlákání do pasti
Vlasta Pěchoučková
Vlastimil Nigrin
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace
Potvrďte prosím... Zavřít