Úterý 09. července 2024 11:28
reklama
FTMO férovost
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
InstaForex ETF

Britské měny

img

Plán obchodování pro GBP/USD na 9. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.07.2024 Analýza pondělních obchodů:GBP/USD v 1H grafu Včera se GBP/USD většinu dne obchodoval na vyšší úrovni. Je obtížné vysv...
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 21. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

21.06.2024 Pár GBP/USD vykázal ve čtvrtek pohyb dolů. Začátečníkům připomínáme, že pár se už několik týdnů pohybuje spíš do strany než nahoru nebo dolů. Dlouhou dobu se pohyboval mezi úrovněmi 1,2693 a 1,2860. Minulý týden se z tohoto pásma dokázal vymanit a... pattern se nezměnil. Jen těžko se dá říct, že by byl čtvrteční pokles libry logický. Bank of England nechala klíčovou sazbu beze změny, nesignalizovala ochotu začít na příštím zasedání s uvolňováním měnové politiky (i když to naznačuje) a počet členů Výboru pro měnovou politiku hlasujících pro snížení sazeb zůstal na dvou, stejně jako před měsícem a půl. Libra měla tedy ve čtvrtek několik důvodů k poklesu. O několik dní dřív ale libra s mnoha důvody k poklesu stoupala. Pár GBP/USD dál vykazuje nelogické a zmatené pohyby. Během posledního týdne a půl byl v jeho pohybu patrný sklon dolů, ale vzhledem k neochotě trhu prodávat silně pochybujeme, že se pár posune a vytvoří klesající trend.
img

GBP/USD. Bank of England sdělí zítra verdikt.

20.06.2024 20. června se uskuteční další zasedání Bank of England. Pár GBP/USD zůstává v očekávání této události poměrně sebevědomý, i když dnešní zpráva o inflaci vykázala záporné výsledky. Zpráva odráží zpomalení inflace v Británii, ale obchodníci s párem GBP/USD zůstávají optimističtí a nespěchají s prodejem britské měny. Pár se pokouší přiblížit se k hladině rezistence 1,2740 (střední linie indikátoru Bollingerova pásma v denním grafu) a otevřít si tak cestu k hranici 28. čísla.
img

Plán obchodování GBP/USD na 19. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

19.06.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval v býčí korekci i v úterý. V současné době spočívá rozdíl mezi eurem a librou v tom, že zatímco euro vykazuje jasný klesající trend na globální i lokální úrovni, libra vykazuje nepravidelný flat pohyb. Pokud se podíváme do 4hodinového nebo denního grafu, je zřejmé, že se pár v posledních 3–4 týdnech pohyboval převážně do strany. Proto může libra provést korekci směrem vzhůru, zejména vzhledem k tomu, že minulý týden pár zaznamenal výrazný pokles. Je však důležité si uvědomit, že tento pokles je pouze jednou epizodou v rámci širšího flatu.
img

Klíčové události 19. června: fundamentální analýza pro začátečníky

19.06.2024 Ve středu nás čeká několik makroekonomických událostí. Spojené království ale zveřejní podstatnou zprávu o inflaci za květen. Zprávy o inflaci jsou pro centrální banky velmi důležité při rozhodování o změnách měnové politiky. Dnešní inflační zpráva by proto mohla přímo ovlivnit výsledky zasedání Bank of England, které se bude konat zítra, nebo toho, které proběhne za měsíc a půl.
img

Přehled páru GBP/USD 19. června. První soudný den pro britskou libru.

19.06.2024 I pár GBP/USD se v úterý pokusil obnovit pokles, ale ne úplně úspěšně. Chceme upozornit, že euro a libra, které spolu obvykle dobře korelují, se v posledním měsíci, ba dokonce roce, pohybují naprosto odlišně. Nemůžeme tedy čekat, že britská libra bude klesat jen proto, že klesá euro. Libra už dva měsíce stoupá, a zatímco euro začalo klesat, britská měna podle všeho potenciální pokles jen naznačuje.
img

Výhled pro GBP/USD na 18. června. Také libra zahájila korekční fázi

18.06.2024 Také měnový pár GBP/USD v pondělí zahájil korekci, i když k tomu měl ve srovnání s párem EUR/USD mnohem méně důvodů. Všimněte si, že euro se nachází v klesajícím trendu, zatímco v případě britské libry tomu tak není. Nicméně poté, co nedávno překonala důležitou oblast 1,2691–1,2701, se nad ni libra snaží vyšplhat. Tato oblast již několik týdnů brání libře v poklesu. Britská měna tuto oblast minulý týden překonala, ale jak vidíme, další technický prodejní signál na začátku nového týdne absolutně nic neznamená. Je možné, že cena pouze provádí korekci o něco výše (směrem k liniím indikátoru Ichimoku), než zahájí nový pohyb směrem dolů. Před zveřejněním zprávy o inflaci ve Velké Británii a zasedáním Bank of England bychom se však podobných odvážných předpovědí zdrželi. Trh by mohl využít jakýkoli formální důvod k opětovnému nákupu britské měny.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 18. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

18.06.2024 Pár GBP/USD prošel v pondělí také korekcí, ale na rozdíl od páru EUR/USD k ní neměl skutečný důvod. Euro je v sestupném trendu, takže retracementy směrem nahoru jsou běžné. Britská libra se ale pohybuje do strany, obchoduje se vcelku nevyzpytatelně a stále odmítá vykazovat výraznější pokles. Minulý týden se dokázala usadit pod úrovní 1,2693, kterou lze považovat za linii supportu bránící britské měně několik týdnů v poklesu. Vypadalo to na začátek dlouho očekávaného sestupného trendu, ale libra se v pondělí při naprosté absenci jakýchkoli fundamentálních nebo makroekonomických informací klidně usadila nad touto úrovní. Proto máme stále velké pochybnosti o tom, že je schopna vykázat pokles. Zasedání Bank of England je naplánováno na čtvrtek a zítra bude zveřejněna zpráva o inflaci ve Velké Británii. Vezměte na vědomí, že trh může využít jakoukoli formální záminku k nákupu britské měny.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 17. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

17.06.2024 Také měnový pár GBP/USD v pátek vykázal poměrně výrazný pokles, pro který neexistovaly žádné lokální důvody. Vysvětlíme si, co tím myslíme. Lokálními příčinami jsou události a zprávy, ke kterým dochází v průběhu dne. V pátek se prakticky žádné takové nevyskytly. Ve Spojených státech byl zveřejněn index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity, který dopadl hůře, než se předpokládalo, a nakonec zastavil růst dolaru. Pohyb směrem dolů před tímto zveřejněním však nebyl vyvolán zprávami dne.
img

Přehled páru GBP/USD 14. června. Libru nezajímají výsledky zasedání Fedu.

14.06.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek také zahájil nový sestupný trend. Jenže zatímco pokles eura byl logický, britská libra má svá vlastní pravidla. Euro jasně sleduje downtrend, takže každý růst je považován za korekci, dokud pár trend neprolomí. Jelikož trend prolomen není, je třeba každý růst považovat za příležitost k prodeji a připravit se na nový pokles. Zatím vše probíhá podle tohoto scénáře.
img

Výhled pro GBP/USD na 14. června. Libra se nadále obchoduje v bočním trendu

14.06.2024 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek ztratil 40 pipsů, což je příliš málo na to, abychom z toho mohli vyvozovat nějaké významné závěry. Přestože pár ve středu vykázal značný růst a vymanil se z bočního kanálu 1,2691–1,2796, pohyb do strany se nezměnil. Pár vykázal silný růst vyvolaný důležitými údaji, na které trh reagoval trojnásobným nadšením, ale charakter pohybu se nezměnil. Již více než tři týdny se libra obchoduje v dalším bočním kanálu na lokálních maximech. Pokud cena nepřekoná oblast 1,2691–1,2701, nemělo by smysl očekávat pokles britské měny. Těžko říci, jak dlouho to ještě bude trvat, protože trh zatím nemá důvod prodávat libru a kupovat dolar.
img

Klíčové události 11. června: fundamentální analýza pro začátečníky

11.06.2024 Na úterý je naplánováno několik makroekonomických událostí, přičemž ke všem dojde ve Spojeném království. Obchodníci teď čekají na zveřejnění údajů o nezaměstnanosti, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a změně průměrné mzdy. Domníváme se, že nejdůležitější je zpráva o mzdách, protože změny mezd přímo ovlivňují míru inflace v zemi, jak opakovaně zmiňují představitelé Bank of England. Pokud tedy mzdy budou silnější, než očekával trh nebo BoE, budou důvodem k růstu britské měny, protože centrální banka může držet úrokovou sazbu na maximu po delší dobu. Opomíjet by se ale neměla ani míra nezaměstnanosti a žádosti o podporu v nezaměstnanosti.
img

GBP/USD. 7. června. Nejdůležitější den v týdnu

07.06.2024 V hodinovém grafu se pár GBP/USD včera třikrát nebo čtyřikrát pokusil prorazit nad oblast rezistence 1,2788–1,2801. Všechny předchozí pokusy byly neúspěšné. Zdá se, že býkům dochází dech. Pokud jsou však býci vyčerpaní, pak medvědům zřejmě nezbývá už vůbec žádná síla. Odraz od oblasti 1,2788-1,2801 by byl pro americký dolar příznivý, ale posledních několik dní ukázalo, že to neznamená, že by medvědi byli ochotni přejít do ofenzivy. Proražení nad oblast 1,2788–1,2801 zvyšuje pravděpodobnost dalšího růstu směrem k další úrovni retracementu 0,0 %–1,2892.
img

GBP/USD. 6. června. Libra se odmítá uklidnit.

06.06.2024 Pár GBP/USD se včera v hodinovém grafu vrátil k zóně rezistence 1,2788–1,2801. V její blízkosti by se mohlo obrátit ve prospěch dolaru a zahájit sestupný trend k zóně supportu 1,2690–1,2705. Pokles je stále velmi slabý, protože trh čeká na nové údaje o trhu práce a nezaměstnanosti, které budou zveřejněny zítra ve druhé polovině dne. Pokud budou také slabé (jako mnoho předchozích zpráv z tohoto týdne), mohou se býci znovu pokusit o konsolidaci nad zónou 1,2788–1,2801.
img

GBP/USD. 5. června. Dolar čelí nové zkoušce

05.06.2024 V hodinovém grafu pár GBP/USD včera vzrostl směrem k zóně rezistence 1,2788–1,2801. Pohyb vzhůru však nepokračoval. Kolem této zóny došlo k obratu ve prospěch dolaru, který zahájil pokles směrem k zóně supportu 1,2690–1,2705. Pokles je stále velmi slabý, protože trh čeká na nové údaje z amerického trhu práce a o podnikatelské aktivitě, které budou zveřejněny později během dneška. Pokud budou tyto zprávy slabé (stejně jako ty předchozí z tohoto týdne), mohli by se býci pokusit znovu prorazit nad zónu 1,2788–1,2801.
img

Přehled páru GBP/USD 5. června. Libra se dál baví.

05.06.2024 Pár GBP/USD se v úterý obchodoval poměrně klidně. I když v pondělí vykázal volatilitu kolem 100 pipů, podobné případy jsou v posledních měsících vzácné, jak vidíme v grafu níže. Chceme připomenout, že za běžných okolností se u britské měny považuje za průměrnou hodnotu 100–110 pipů za den. Mnoho obchodníků se proto rozhodlo pracovat s ní – pár vykazuje dobré pohyby. V posledních měsících ale volatilita nepřesáhla 70 pipů a cena se pohybuje téměř jedním směrem.
C:\fakepath\libra-05062024-2.jpg

Libra je nejstarší platidlo na světě. Britové se své měny nevzdali ani při vstupu do EU

05.06.2024 Britská libra se kdysi honosila statusem jedné z nejsilnějších a nejpoužívanějších měn světa, zář londýnské měny ale rych-le vyprchává. Jeden unikát ale libře nikdo upřít nemůže – jedná se o nejstarší dosud používanou měnu na světě. Na historii libry se podíváme v dalším vydání cyklu CASH HIS-TORY.
img

Klíčové události 5. června: fundamentální analýza pro začátečníky

05.06.2024 Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí. Klíčové (nebo alespoň nejdůležitější) budou samozřejmě údaje ze Spojených států, jak tomu bylo po celý tento týden. Domníváme se, že i zasedání Evropské centrální banky je pro trh méně důležité než zprávy o trhu práce, nezaměstnanosti a podnikatelské aktivitě ISM. Dnes budou v USA zveřejněny údaje o podnikatelské aktivitě ISM ve službách za květen a zpráva ADP o změnách zaměstnanosti v soukromém sektoru (tato zpráva je obdobou NonFarm Payrolls). Zpráva NonFarm Payrolls je mnohem důležitější než ADP, ale trh může na zprávu ADP ještě reagovat. Navíc euro i libra v současné době využívají jakoukoli záminku k dalšímu posílení, takže i méně důležité zprávy nepříznivé pro dolar mohou vyvolat výrazný pokles.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 4. června 2024

04.06.2024 Pár GBP/USD se v pondělí v hodinovém grafu znovu odrazil od zóny supportu 1,2690–1,2705. Medvědi neměli dost sil na další útok. Začal nový proces růstu s konsolidací nad zónou rezistence 1,2788–1,2801, ale pár se dnes propadl pod tuto zónu. Můžeme tedy očekávat nový návrat do zóny supportu 1,2690–1,2705 a pak se medvědí obchodníci pokusí tuto zónu prorazit popáté.
img

Přehled páru GBP/USD 4. června. Americký index ISM těžce neuspěl.

04.06.2024 Spojené státy tento týden zveřejní značné množství důležitých informací. Dolar tedy bude mít mnohem víc než jen jednu šanci na pokles. Údaje z USA jsou v posledních měsících bohužel ustavičným zklamáním, a to tak velkým, že ani fundamentální pozadí nezachrání dolar před dalšími výprodeji. Stojí za zmínku, že Federální rezervní systém stále odkládá okamžik prvního uvolnění měnové politiky. Přesněji řečeno, trh stále očekává, že Fed zahájí cyklus snižování sazeb příliš brzy. Dá se tedy říct, že trh si za své úsudky a prognózy, které jsou nakonec vždy nesprávné, může sám.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 3. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

03.06.2024 Pár GBP/USD v pátek také stoupal a celková volatilita činila zhruba 70 pipů. Obchodníci si na takovou volatilitu možná už zvykli, ale uvědomte si, že 70 pipů je poměrně málo. Ve Spojeném království se během týdne neodehrály žádné významné události a makrodata byla jako obvykle slabá nebo je tak trh vnímal, což ve čtvrtek a v pátek vyvíjelo tlak na americký dolar. Ačkoli se tedy cena konsolidovala pod trendovou linií, přetrvává vzestupný trend. Jde o druhý případ, kdy pár prorazil trendovou linii, ale britská libra ani neklesla. To je další známka toho, že trh prostě odmítá libru prodávat a nezáleží mu na zprávách ani reportech. Od pondělí do středy se neobjevily žádné významné zprávy a pár mohl v tomto období korigovat, ale poslední pokles byl tak slabý, že cena ani neprolomila poslední lokální minimum.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 31. května. Libra opět roste

31.05.2024 Měnový pár GBP/USD začal ve čtvrtek opět růst. Ve středu se pár usadil pod linií klouzavého průměru, ale britská libra neklesla ani na předchozí lokální minimum, které se nachází pouhých 120 pipsů pod posledním minimem. Po růstu o 500 pipsů tak pár GBP/USD nemůže provést korekci ani o 120 pipsů. To je vše, co potřebujete vědět o současném charakteru pohybu páru.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 30. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

30.05.2024 Pár GBP/USD ve středu pokračoval v klesajícím pohybu, který začal po odrazu ceny od úrovně 1,2787. Libra prorazila vzestupnou trendovou linii – nicméně ne poprvé. K podobným případům došlo už v minulosti a žádný z nich nespustil spolehlivý klesající trend. Proto bychom se zatím zdrželi naděje na klesající trend, i když pokles libry čekáme. Měli bychom si přiznat, že trh libru v posledních 6–9 měsících nakupoval mnohem častěji, než by situace, fundamentální a makroekonomické pozadí vyžadovaly. Je možné, že pohyb dolů skončí i tentokrát prostým pullbackem, po kterém pár GBP/USD obnoví bezdůvodný růst.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 30. května. Libra nadále láme všechny rekordy

30.05.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu pokračoval v korekčním pohybu poté, co se odrazil od úrovně Murray "7/8" na úrovni 1,2787. Jak jsme již zmínili dříve, britská libra je extrémně překoupená a nepřiměřeně drahá. V posledních několika dnech britská měna rostla bez jakéhokoli pádného důvodu. To je bohužel něco, čeho jsme poslední dobou svědky často. Musíme se s tím smířit a pokusit se vydělat na tom, co máme.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 29. května. Klidné zprávy a tvrdohlavé euro

29.05.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý pokračoval ve svém vzestupném pohybu. Při absenci významných zpráv a reportů euro rostlo. Někteří mohou namítat, že jak v pondělí, tak v úterý byl růst poměrně slabý. Chceme však zdůraznit skutečnost, že volatilita páru je dlouhodobě nízká, jak je uvedeno níže. Skutečnost, že jednotná měna pomalu roste, nepopírá fakt, že roste průběžně, i když k tomu nemá žádné důvody ani příčiny.
img

Přehled páru GBP/USD 29. května. Libra pokračuje v růstu a překonává bariéry.

29.05.2024 Pár GBP/USD v úterý pokračoval v růstu, což už nás nepřekvapuje. Britská měna roste téměř každý den bez jakéhokoli oficiálního důvodu. Dříve trh využíval zprávy a informace, které bylo možné interpretovat několika způsoby, aby odůvodnil býčí sklon. Teď už před otevřením long pozic ani nečeká na nová makrodata. V pátek dolar podpořily tři zprávy ze Spojeného království a USA. V pondělí a v úterý nebyly zveřejněny žádné zprávy ani nedošlo k žádným událostem. Libra během těchto tří dnů vzrostla nejméně o 100 pipů. Pokud tento trend přetrvá, mohla by vůči dolaru dosáhnout úrovně 1,50 USD. V čem je problém, když libra nepotřebuje důvod k růstu?
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 28. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

28.05.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval v růstu. Libra se i nadále obchoduje směrem vzhůru, ačkoli v pátek prolomila vzestupnou trendovou linii. Přestože ani v pátek, ani v pondělí neexistovaly žádné záminky nebo důvody k nákupu britské měny, pohyb vzhůru pokračuje. Trh stále nakupuje i přesto, že včera nebyly k dispozici žádné zprávy ani reporty. Tento vzestupný pohyb je tedy zcela nelogický a je možné ho obchodovat pouze v případě, že zcela ignorujete fundamentální a makroekonomické události, nebo v době jejich absence. I kdyby cena tento týden konsolidovala pod trendovou linií, nemusí to nutně znamenat, že bude následovat klesající trend.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 24. května. Další zpráva z Británie ukázala slabost, ale koho to zajímá?

27.05.2024 Vlnový pattern pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitý. Úspěšný dubnový pokus o proražení Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil, že trh je připraven vybudovat klesající vlnu 3 neboli C. Pokud bude tvorba této vlny skutečně pokračovat, pak se vlnový pattern výrazně zjednoduší a riziko další komplikace zmizí. Pár ale v posledních týdnech zůstává silný, což nás znovu nutí pochybovat o připravenosti trhu na prodej. Sestupná vlna 3 neboli C by se mohla výrazně prodloužit, stejně jako všechny předchozí vlny současného, ale stále sestupného úseku trendu.
img

GBP/USD. 22. května. Býci znovu aktivní kvůli nedostatečnému poklesu inflace.

22.05.2024 Pár GBP/USD se v hodinovém grafu celé úterý obchodoval horizontálně, ale ve středu ráno rychle obnovil vzestupný pohyb k zóně rezistence 1,2788–1,2801. Odraz od této zóny podpoří americký dolar a povede k určitému poklesu k zóně supportu 1,2690–1,2705. Konsolidace páru nad zónou 1,2788–1,2801 zvýší pravděpodobnost dalšího růstu k další korekční úrovni 0,0% – 1,2891.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 20. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

20.05.2024 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu nahoru. Britská libra se na rozdíl od eura ani nepokusila o korekci směrem dolů. Ačkoli společná měna měla formální důvody k růstu, když Isabel Schnabelová řekla, že Evropská centrální banka možná v červnu sníží úrokové sazby, libra žádný důvod k růstu neměla. Fakt, že britská měna znovu stoupala, už ale nejspíš nikoho nepřekvapí.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 16. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

16.05.2024 Pár GBP/USD v průběhu čtvrtka dál stoupal, ačkoli k tomu neměl důvod. Jak už jsme zmínili, zpráva o inflaci v USA ukázala mírné zpomalení, ale důležitější je, o kolik se inflace snížila, jaké vyhlídky přináší sazbě Fedu a nakolik skutečná hodnota odpovídala prognóze. Odpovědi na tyto tři otázky jsou jednoznačné. Inflace klesla o pouhých 0,1 %, což žádné perspektivy nepřináší, a prognózovaná hodnota také odpovídala skutečné hodnotě. Trh ale této drobné příležitosti využil k prodeji dolaru a nákupu libry. V uplynulých šesti měsících jsme opakovaně zmiňovali, že libra roste častěji, než by měla a trh interpretuje většinu makroekonomických a fundamentálních událostí ve prospěch britské měny. Včera jsme to viděli opět v plné kráse.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 15. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

15.05.2024 Pár GBP/USD se i v úterý dál obchodoval směrem nahoru. Velká Británie včera zveřejnila tři zprávy, které byly docela zajímavé. Míra nezaměstnanosti byla horší, než se předpokládalo – pokud nebyla úplně katastrofální. Míra žádostí o podporu v nezaměstnanosti a výše mezd ale britskou libru podpořily. Mzdy vykázaly vyšší tempo růstu, než se očekávalo, což by mohlo negativně ovlivnit indikátor inflace. Britská libra nejdřív klesala, takže zjevně reagovala na špatné údaje o nezaměstnanosti. Ve druhé polovině dne byl zveřejněn americký index cen výrobců, který tlačil pár GBP/USD nahoru, i když by bylo logičtější, kdyby pár po této zprávě klesl.
img

Plán obchodování GBP/USD na 14. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.05.2024 Také v pondělí pokračovalo obchodování na měnovém páru GBP/USD o něco výše. Technický obrázek britské měny se však od eura poněkud liší. Britská libra se již dva týdny pohybuje ve flat rozpětí mezi 1,2457 a 1,2611. Toto flat rozpětí nemusí být v nižších časových rámcích zřejmé, ale při přechodu do grafů s vyššími časovými rámci se stává zřetelným. V blízkosti hladiny 1,2611 by mohl následovat medvědí obrat s poklesem o 150 pipsů. K tomu není zapotřebí žádných fundamentálních ani makroekonomických událostí, které by podpořily americký dolar, který by měl vůči libře posílit i bez nich.
img

Týdenní prognóza na základě zjednodušené vlnové analýzy pro páry GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, EUR/GBP a dolarový index, 13. května

13.05.2024 Britská libra ve svém hlavním páru pokračuje v klesajícím trendu, který začal loni v červenci. Extrémy vlnové struktury tvoří horizontální praporek. Ceny se v průběhu posledního měsíce pohybují do strany a vytvářejí přechodnou korekci posledního segmentu trendu.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 9. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.05.2024 Pár GBP/USD se celou středu obchodoval bez výraznějších změn. Volatilita během dne činila pouhých 37 pipů, což je pro libru extrémně málo, ale nijak to nepřekvapí. Ke stavu pasivity na trhu přispívá středeční absence ekonomických zpráv a dnešní oznámení zasedání Bank of England a projevu guvernéra BoE Andrewa Baileyho. Situace je tedy vcelku dobře předvídatelná. Na začátku týdne se nicméně zdálo, že trh očekává jestřábí výroky a rozhodnutí britské centrální banky, což vedlo k medvědímu směru britské měny. Včera ale bylo jasné, že pondělní a úterní poklesy páru GBP/USD nebyly víc než tržní šum. Vzestupný trend zůstal zachován i poté, co cena prorazila trendovou linii a nedávný pokles nevedl ani k průrazu posledního lokálního minima. Pár by tedy mohl kdykoli obnovit růstový pohyb, byť stále v rámci korekce.
img

Klíčové události 2. května: fundamentální analýza pro začátečníky

02.05.2024 Ve čtvrtek se odehraje méně makroekonomických událostí a žádná z nich není zásadní. Bude zveřejněn druhý odhad indexu nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu (PMI) za Německo a EU. Tyto zprávy jsou objektivně méně důležité než prvotní odhady. Konečné odhady málokdy vykazují výrazně odlišné hodnoty od těch předběžných. Ve Spojených státech bude zveřejněn počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který také jen zřídkakdy vykazuje rezonující hodnoty a jen stěží vyvolává reakci trhu. Včera jsme byli svědky poměrně konzistentního růstu eura a libry; dnes trh možná začne "obnovovat spravedlnost". Alespoň jsme se po včerejšku nedočkali žádných nových podpůrných faktorů, které by mohly evropské a britské měny pozvednout.
img

Přehled páru GBP/USD na 25. dubna 2024

25.04.2024 I měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval poměrně klidně. Volatilita v posledních dnech stoupá, což je povzbudivé, protože umožňuje obchodovat a očekávat slušné zisky, přinejmenším v nižších časových rámcích. Libra v průběhu posledních týdnů dokonce vytvořila zdání klesajícího trendu, což je po čtyřměsíčním flatu také povzbudivé. Jedinou otázkou zůstává, jak dlouho pokles britské měny opravdu potrvá.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 25. dubna 2024

25.04.2024 Britská libra se včera držela nad cílovou úrovní 1,2427 a nad Fibonacciho korekční úrovní 23,6 %. Oscilátor Marlinů roste, a pokud maxima z 15. až 18. dubna nenabídnou silnou rezistenci, mohla by cena stoupat k přechodné úrovni 1,2525 – až ke korekční úrovni 38,2 %. V tomto krásném plánu je ale jeden znepokojivý faktor – objemy obchodů se každým dnem snižují, což znamená, že korekce může kdykoli skončit bez ohledu na rekordní úrovně. Stačil by signál.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 24. dubna 2024

25.04.2024 Co se týká páru GBP/USD, vlnová analýza zůstává poměrně složitá, ale v nadcházejících týdnech by se mohla vyjasnit. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho hladiny 50,0 % ukazuje na připravenost trhu vystavět klesající vlnu 3 nebo C. Pokud se tato vlna bude opravdu dál rozvíjet, vlnový pattern se výrazně zjednoduší a hrozba komplikace vlnové analýzy zmizí.
img

Přehled pro pár GBP/USD ze dne 24. dubna. Dave Ramsden očekává zpomalení inflace

24.04.2024 Měnový pár GBP/USD po pondělním poklesu korigoval v úterý směrem nahoru. Připomeňme, že v pondělí neměl významné důvody k poklesu, ale tento pohyb byl zároveň nejlogičtější a nejkonzistentnější ze všech možných. Libra byla dlouhodobě překoupená a trh ji 4 měsíce odmítal prodávat při jakýchkoli fundamentálních či makroekonomických událostech. Britská libra teď vůči dolaru jaksi "znovu zavádí spravedlivou hodnotu", a aby dál klesala, ani trochu k tomu nepotřebuje každodenní dobré zprávy z USA a špatné z Velké Británie.
img

Klíčové události 17. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

17.04.2024 Makroekonomických událostí je ve středu méně, ale jedna z nich je klíčová. V Evropské unii a ve Spojených státech se žádné zajímavé události konat nebudou. Ve Velké Británii ale bude zveřejněna zpráva o inflaci za březen. Proč je tak důležitá? Inflace ve Spojeném království může klesnout na 3,1 %. Pokud se tak stane, bude inflace ve Spojeném království nižší než ve Spojených státech. Bank of England tedy může v blízké budoucnosti začít jednat o uvolnění měnové politiky. Připomeňme, že předtím trh očekával, že Federální rezervní systém bude první centrální bankou, která sníží sazby. Objektivní realita ale ukazuje, že BoE může začít konat jako první. Proto by pokles inflace na 3,1 % nebo ještě níž mohl vyvolat vážný propad britské měny.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 16. dubna. Libra čeká na údaje o inflaci

16.04.2024 Pár GBP/USD se pokusil zahájit býčí korekci, ale šlo jen o menší pohyb. Mluvit o tom, že libra nevykazuje růst, může vypadat zvláštně. Britská libra během posledních 6–8 měsíců velmi rychle stoupala. Čtyřměsíční flat ale nakonec skončil a pár teď míří hlavně dolů. V pondělí byla v USA zveřejněna zpráva o maloobchodních tržbách, která výrazně předčila očekávání. Jednalo se o další americkou zprávu, která byla nakonec silnější, než trh očekával, a která dokazuje sílu americké ekonomiky navzdory vysokým sazbám Federálního rezervního systému.
img

Co příští týden čeká libru?

15.04.2024 V nadcházejícím týdnu čekají libru poměrně důležité události. Trh se teprve začal zbavovat bariéry strachu z prodeje britské měny a zpravodajské pozadí teď hlavně nesmí ovlivnit chuť trhu prodávat libru a kupovat dolar. K tomu je, jak asi tušíte, potřeba slabé zpravodajské pozadí ze Spojeného království a silné ze Spojených států.
img

Prognóza pro GBP/USD na 11. dubna 2024

11.04.2024 Včera dolar posílil o 1,02 % a libra na měnovém trhu stála v čele ztrát poklesem o 1,10 % (137 pipsů). To potvrzuje slabost britské měny v uplynulém týdnu. Po prolomení pod úroveň supportu 1,2596 se cena posouvá směrem k cílovému supportu na úrovni 1,2460. Pokles pod tuto úroveň umožní ceně dosáhnout cíle na úrovni 1,2370 (minimum ze 17. listopadu 2023).
img

GBP/USD. 5. dubna. Pomohou údaje o mzdách mimo zemědělský sektor dolaru?

05.04.2024 Na hodinovém grafu pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu směrem k oblasti rezistence 1,2705–1,2715. Poté však došlo k obratu ve prospěch americké měny a začal proces poklesu směrem k oblasti supportu 1,2584–1,2611. Odraz od této zóny bude působit ve prospěch britské měny a obnovení růstu. Konsolidace pod ní zvýší šance na další pokles směrem k úrovni 1,2517.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 5. dubna 2024

05.04.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek také obchodoval na vyšší úrovni, ale rozhodně mnohem níže než den předtím. Volatilita se předvídatelně snížila, protože makroekonomické pozadí bylo celý den velmi slabé. Obchodníci se v podstatě mohli soustředit pouze na druhý odhad britského indexu nákupních manažerů ve službách a na zprávu o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA. Ani první, ani druhá zpráva neměly na náladu na trhu výraznější vliv.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD. 4. dubna. Fed se v roce 2024 rozhodne pro jedno až tři snížení sazeb

04.04.2024 Měnový pár GBP/USD se nadále obchodoval poměrně slabě. V průběhu týdne jsme pozorovali slušný pohyb páru snad jen v pondělí, a to je asi tak všechno. Upozornili jsme, že se cena přiblížila k úrovni 1,2500, kterou lze považovat za spodní hranici bočního kanálu na 24hodinovém časovém rámci, který se drží již čtyři měsíce. Pravděpodobnost, že flat bude i tentokrát zachován, je tedy skutečně vysoká.
img

Přehled páru GBP/USD. 3. dubna. Libra se přiblížila ke klíčovým úrovním

03.04.2024 Měnový pár GBP/USD zaznamenal v úterý také mírnou vzestupnou korekci, ale volatilita byla slabá, protože makroekonomické pozadí oproti pondělku oslabilo. Britská libra si ponechává skvělé vyhlídky na pokles, pokud se pečlivě zkoumají fundamenty, makroekonomické pozadí a technický obraz. Připomínáme ale, že trh se v posledních 4 měsících úspěšně zdržoval prodeje britské měny. Nebo za úžasnou odolností libry stojí Bank of England, která tajně provádí měnové intervence, aby zabránila novému kolapsu britské měny.
img

GBP/USD: technická analýza na 2. dubna. Další pullback britské libry, ale býci jsou ve střehu

02.04.2024 Dobrý den, vážení obchodníci! V pondělí pár GBP/USD na 2hodinovém grafu provedl nový obrat ve prospěch americké měny a konsolidoval se pod zónou supportu 1,2584–1,2611, což britské měně celý týden bránilo v dalším poklesu. Nyní může pokles GBP/USD pokračovat směrem k nižší úrovni 1,2517. Konsolidace pod úrovní 1,2517 zvýší pravděpodobnost dalšího poklesu směrem ke korekční úrovni 38,2 % na 1,2453. Trend zůstává medvědí.
img

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy párů GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, EUR/CHF a indexu amerického dolaru

02.04.2024 Analýza denního grafu britské měny vůči dolaru ukazuje na nedokončenou klesající vlnu, která s eformuje od 13. července minulého roku. První dvě části (A – B) mají kompletní strukturu. Od 8. března začala klesat poslední část vlny (C). Vlna se vyvíjí jako impulsní. V průběhu minulého týdne se v boční rovině formoval přechodný retracement.
img

Prognóza pro GBP/USD na 27. března 2024

27.03.2024 Podle hodinového grafu pár GBP/USD v úterý provedl obrat ve prospěch amerického dolaru a vrátil se do oblasti supportu 1,2584–1,2611. Nový odraz od této oblasti bude opět působit ve prospěch evropské měny a přispěje k určitému růstu směrem k oblasti rezistence 1,2705–1,2715. Konsolidace kurzu páru pod uvedenou oblastí zvýší pravděpodobnost dalšího poklesu k úrovni 1,2517. Klesající trendový kanál nadále charakterizuje náladu obchodníků jako "medvědí".
img

Weekly forecast based on simplified wave analysis of GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, EUR/GBP, and US dollar index from March 27th

27.03.2024 Analýza denního grafu britské měny ukazuje neúplnost modelu vzestupné vlny od 4. října loňského roku. Od prosince se rozvíjí střední část vlnové struktury (B). Dne 8. března se její závěrečná část (C) vydala dolů. V průběhu minulého týdne vytvořily kotace horizontální retracement, který byl v době analýzy neúplný.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD. 27. března. Bank of England vyzývá, abychom od ní neočekávali příliš rychlé uvolnění politiky

27.03.2024 Měnový pár GBP/USD v úterý pokračoval v poklidné korekci. Britská měna vykazuje krátkodobý klesající trend, ale technický obraz je mnohem komplikovanější než v případě EUR/USD. Ve 24hodinovém časovém rámci se cena drží v omezeném cenovém rozpětí. Již se nejedná o klasický flat, ale stále se obchoduje v omezeném pásmu. Pohybuje se ve stejném pásmu jako před 2–3 měsíci, kdy byl pár v totálním flat trendu. Proto je klesající trend na 4hodinovém časovém rámci pouze součástí pohybu v rámci flatu na denním grafu. A to znamená, že by mohl velmi rychle skončit.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 27. března. Libra postupně klesá

27.03.2024 Pár GBP/USD se pokusil ukončit býčí korekci a obnovit klesající trend. Volatilita opět nebyla žádná nebo byla přinejmenším velmi slabá. Tak slabá, že se cena nedokázala přiblížit k žádné z úrovní nebo linii, kde by se dal očekávat signál. Jak jsme tedy už řekli, nulové pohyby znamenají nulové signály, nulové obchody a nulové zisky.
img

Přehled páru GBP/USD. 25. března. Údaje o HDP a Powellův projev pravděpodobně nezmění jižní vektor pohybu

25.03.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu dolů. Americký dolar ve středu večer po zasedání Fedu prudce klesl, což byla logická reakce trhu. Upozorňovali jsme, že první reakce trhu na zasedání Fedu je málokdy logická a odůvodněná. Čtvrtek a pátek nám ukázaly, že trh interpretoval výsledky zasedání FOMC správně, což vyvolalo růst dolaru. Nicméně i po poklesu britské měny o 300 bodů je potřeba být soudit opatrně. Při analýze časového rámce 4H neustále střídáme trendy. Jakmile ale přepneme na denní graf, je okamžitě jasno – stále jsme potenciálně ve flatu. Ten se v posledních týdnech podobá flatu už mnohem méně než před několika měsíci; to je fakt. Cena ale zůstává ve stejném cenovém pásmu jako dřív.
img

Přehled měnového páru GBP/USD. 21. března. Tvůrce trhu nutí k udržování kurzu libry jen neznámé síly.

21.03.2024 Měnový pár GBP/USD se většinu středy obchodoval velmi slabě. Navzdory dopolednímu zveřejnění důležité inflační zprávy ve Velké Británii, která měla také značný ohlas, jsme byli svědky pohybu o 35 bodů. Připomeňme, že je třeba zohlednit výsledky zasedání Fedu a pohyby, které na trhu vyvolaly. Britská měna měla včera i bez zasedání Fedu vykázat prudký pokles, kterého jsme se ani tentokrát nedočkali. Formálně pár GBP/USD pokračuje v poklesu, takže si nemáme na co stěžovat. Pořád se ale jedná o velmi slabý a neochotný pokles. Vzhledem k celkovému makroekonomickému a fundamentálnímu pozadí by britská libra měla být mnohem níž než na současných úrovních. Včera jsme viděli jediné: trh stále musí být ochotnější prodávat libru, i když k tomu existují všechny potřebné důvody.
img

Co očekávat od Bank of England zítra?

20.03.2024 Bank of England má zítra ve 13:00 oznámit své další rozhodnutí o měnové politice. Trh očekává, že úrokové sazby zůstanou beze změny a hlavní úroková sazba zůstane na 5,25 % již na pátém zasedání v řadě. Na co se soustředit a co očekávat od zítřejšího zasedání Bank of England?
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 19. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

19.03.2024 I pár GBP/USD vykazoval ultra nízkou volatilitu v pondělí. Obchoduje se v klesajícím kanálu, takže můžeme očekávat další pokles libry. Spojené státy ani Velká Británie neměly v pondělí významné fundamentální ani makroekonomické pozadí. Nebylo na co reagovat, jak jsme v pondělí ráno upozorňovali. Tento týden nicméně očekáváme minimálně tři události, které by mohly vyvolat poměrně silné pohyby. A první je naplánována na středu ráno. Velká Británie zveřejní zprávu o inflaci, která ve čtvrtek ovlivní postoj Bank of England. Stále věříme, že britská měna by měla za všech okolností klesat, zatímco dolar by měl stoupat. Můžeme jen doufat, že trh bude tento pár obchodovat v souladu s fundamentálním pozadím, ne naopak.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 18. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

18.03.2024 I pár GBP/USD vykázal v pátek velmi slabé pohyby, ačkoli některé zprávy z daného dne mohly vyvolat silnější reakci trhu. Například zpráva o průmyslové výrobě v USA. Jestliže únorový údaj překonal odhady o 0,1 %, pak lednový údaj byl revidován z -0,1 % na -0,5 %. Účastníci trhu tak už měli důvod k prodeji dolaru. Slabý byl také index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Ten činil pouhých 76,5 bodů oproti prognózovaným 76,9 bodům. Ve druhé polovině dne ale dolar rostl, pokud lze pohyb o 25 bodů nazvat růstem.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 15. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.03.2024 Pár GBP/USD také ve čtvrtek vykázal negativní obchody. Dokonce dokázal vytvořit klesající kanál, který aktuálně podporuje medvědy, takže také můžeme doufat, že libra bude dál klesat. Připomeňme, že očekáváme výrazný pokles libry. Tato měna nejdřív tři měsíce bez jakéhokoli rozumného důvodu rostla, pak tři měsíce zůstávala na stejné úrovni. Máme za to, že přišel čas zahájit silný klesající trend, ale vše bude samozřejmě záviset na tržním sentimentu. Pokud se investoři budou zdráhat nakupovat dolary, protože ignorují fundamentální a makroekonomické pozadí, pak pár nezahájí stabilní klesající pohyb.
img

Přehled měnového páru GBP/USD. 1. března. Bank of England sníží sazby v srpnu

01.03.2024 Měnový pár GBP/USD se včera obchodoval na nižší úrovni, ale celkový horizontální trend se bohužel nezměnil. Britská libra nyní bude muset vynaložit značné úsilí, aby ukončila flat, který je patrný téměř na všech časových rámcích a trvá již více než tři měsíce. I kdyby pár ze své současné pozice klesl na úroveň 1,2543, nebude to znamenat úplné ukončení flatu. Během dne tedy můžeme pozorovat téměř jakékoliv pohyby, které však při obchodování moc nepomáhají.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 1. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.03.2024 Pár GBP/USD vykázal ve čtvrtek nový pokles a v závěru dne se ocitl poblíž úrovně 1,2611. Odraz od této úrovně nejenže vyvolá nový růst, ale také pár udrží v bočním kanálu 1,2611–1,2725. Naneštěstí pro libru se v posledních měsících formuje pouze boční trend. Pevný průraz pod úroveň 1,2611 nám ale konečně umožní očekávat předvídatelný a logický pokles britské měny.
img

GBP/USD. 27. února. Libra vyčerpala svůj růstový potenciál

27.02.2024 Pár GBP/USD se v hodinovém grafu v pondělí potřetí za poslední tři dny pokusil pokračovat v růstovém trendu ke korekční úrovni 61,8 % – 1,2715, ale opět bez úspěchu. Kotace britské měny se stále drží uvnitř vzestupného trendového kanálu – přetrvává býčí sentiment. Konsolidace směnného kurzu páru pod tímto koridorem ale bude působit ve prospěch americké měny a vyvolá opětovný pokles k zóně supportu 1,2584–1,2611.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 27. února: Jednoduché tipy pro začátečníky

27.02.2024 Pár GBP/USD vykázal v pondělí mírné pohyby, ale udržel si krátkodobý růstový trend. Růst britské měny tak může ještě nějakou dobu pokračovat. Chceme ale obchodníkům připomenout, že aktuálně jsme obecně na flat trhu. V rámci tohoto flatu se mohou tvořit jak vzestupné, tak sestupné trendy, které ale nemají velký smysl, protože cena se už několik měsíců pohybuje v omezeném cenovém pásmu. Po překonání trendové linie lze očekávat stejně postupný pohyb směrem dolů.
img

GBP/USD. Co řekl Bailey?

22.02.2024 Pár GBP/USD se snaží stoupat již druhý den v řadě. I když je tento růst spíše symbolický, důležitý je kontext projevu guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho. Ten mohl britskou měnu klidně potopit, ale během slyšení v britském parlamentu přednesl poměrně výmluvný projev. Při projevu před Výborem ministerstva financí Bailey zachoval ve své rétorice vyváženost a trh si to vyložil ve prospěch libry. To je velmi diskutabilní závěr, ale faktem zůstává, že libra se po rozhodující zkoušce udržela nad vodou.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 19. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

19.02.2024 I pár GBP/USD zaznamenal v pátek mírnou býčí korekci, ale ani býci, ani medvědi neměli výraznou převahu. Spojené království začalo den zveřejněním zprávy o maloobchodních tržbách, které vyšly nad očekávání. Trh ale z jakéhosi důvodu odmítl na tuto zprávu reagovat, ačkoli jsme právem očekávali růst britské libry. Smíšené pohyby ve druhé polovině dne byly vyvolány dvěma zprávami z USA (index cen výrobců a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity). Z makroekonomického hlediska jsme byli svědky naprosto logických pohybů.
img

Klíčové události 15. února: fundamentální analýza pro začátečníky

15.02.2024 Ve čtvrtek nás čeká jen málo makroekonomických událostí, ale některé z nich jsou důležité. Podle našeho názoru jsou dnes hlavním bodem dne údaje z Velké Británie, které budou zveřejněny dopoledne. Spojené království vydá zprávy o HDP za 4. čtvrtletí a průmyslové produkci. Půjde o první odhad za čtvrté čtvrtletí, který by se tedy mohl odlišovat od prognózy (-0,1 %). Obecně vzato je momentálně velmi těžké očekávat od britské ekonomiky pozitivní hodnotu, takže si nemyslíme, že by britská libra z této zprávy výrazně profitovala. Co se týká průmyslové produkce, hráči na trhu očekávají za prosinec pokles o 0,2–0,4 %. I tentokrát lze v této zprávě jen těžko očekávat pozitiva.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 15. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.02.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval směrem dolů. Jestliže v úterý byla důvodem k prodeji britské měny zpráva o inflaci v USA, pak ve středu to byla zpráva o inflaci ve Spojeném království. Lednový index spotřebitelských cen ve Velké Británii zůstal beze změny, ačkoli se očekával růst na 4,2 %. Jádrová inflace také zůstala beze změny, ačkoli se očekávalo zrychlení na 5,2 %. Výsledky tohoto reportu byly tedy nakonec víc holubičí, než se čekalo, a britská měna dál klesala.
img

Klíčové události 14. února: fundamentální analýza pro začátečníky

14.02.2024 Ve středu nás čeká jen málo makroekonomických událostí, ale některé z nich budou důležité. Spojené království zveřejní zprávu o inflaci za leden, která může vyvolat stejně silnou reakci trhu jako zpráva o inflaci v USA. Prognózy hovoří o tom, že index spotřebitelských cen zrychlí na 4,1–4,2 %. Pokud zpráva překoná prognózy, může britská libra prudce posílit, protože to naznačí, že Bank of England bude sazbu držet na maximální hodnotě po delší dobu. Pokud bude skutečná hodnota nižší, může libra dál klesat, protože trh bude věřit, že Velká Británie začne se snižováním sazeb dřív, než se očekávalo.
img

GBP/USD: Trh práce posílil libru, ale ta nejdůležitější zkouška ji teprve čeká

13.02.2024 Měnový pár GBP/USD reagoval na dnešní zprávu o britském trhu práce pozitivně. Všechny složky zprávy byly v "zelených číslech," což kupujícím GBP/USD umožnilo zorganizovat "minipokrok" k hranicím směrem vzhůru. Je však nutné poznamenat, že k současnému růstu ceny je třeba přistupovat skepticky, neboť se jedná pouze o první část většího obrazu. Před námi je zveřejnění údajů o inflaci v USA a také zprávy o růstu inflace ve Velké Británii. Na konci týdne se dozvíme údaje o růstu britské ekonomiky a objemu maloobchodu. Tento týden je nabitý informacemi. Dnešní zveřejnění údajů je proto takříkajíc "rozcvičkou" před nadcházejícími událostmi, ačkoli nám umožňuje učinit určité závěry.
img

Přehled měnového páru GBP/USD. 13. února. Fed opět prohlásil, že se sazbami není kam spěchat

13.02.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí inklinoval k poklesu. Úroveň Murray 7/8 – 1,2634 se opět nepodařilo překonat. Připomeňme, že tato úroveň (a několik sousedních) tvořila zhruba měsíc a půl silný support – spodní hranici bočního kanálu. Pár nemůže tuto "betonovou zátarasu" zespodu prorazit. Britská libra má tedy výbornou šanci na obnovení poklesu.
img

Výhled pro GBP/USD na 12. února. Libra má příležitost k poklesu

12.02.2024 Měnový pár GBP/USD v průběhu pátku nadále vykazoval smíšené pohyby s nízkou volatilitou. Kotace opět reagovaly s linií Senkou Span B, která ve větší míře klesala směrem k ceně, než aby cena stoupala k ní. Nicméně britská libra proti předchozímu poklesu provedla 50% korekci, v jejímž rámci nakonec opustila boční kanál. Flat trend tedy skončil a můžeme očekávat pohyb směrem dolů. Otázkou je, zda je trh připraven na trend, a na základě toho, co jsme pozorovali v minulém týdnu, je těžké určit, kdy trend začal.
img

GBP/USD. 8. února. Britská měna se vrací do bočního trendu

08.02.2024 Na hodinovém grafu pár GBP/USD ve středu pokračoval v pohybu vzhůru a konsolidoval nad zónou rezistence 1,2584–1,2611, která dříve sloužila jako zóna supportu. Vzestupný pohyb tak může pokračovat směrem k další korekční oblasti na úrovni 61,8 % – 1,2715. Konsolidace kotací pod oblastí 1,2584–1,2611 bude působit ve prospěch amerického dolaru a obnovení poklesu směrem k úrovním 1,2513 a 1,2453.
img

Výhled vývoje měnového páru GBP/USD na 7. února. Libra se zotavila směrem k bočnímu kanálu

07.02.2024 V úterý se měnový pár GBP/USD po dvoudenním poklesu silně odrazil směrem vzhůru. Pár dosáhl oblasti 1,2605–1,2620, která dlouhodobě slouží jako spodní hranice bočního kanálu a brání ceně v poklesu pod tuto hranici. Pro libru se jedná o kritický okamžik. Pokud se páru podaří vrátit se k bočnímu kanálu, existuje vysoká pravděpodobnost, že by se tak mohl vrátit flat trend. V opačném případě může dojít k bouřlivým pohybům, což velmi ztíží určení jasného trendu. Ideálním scénářem by bylo odražení od uvedené oblasti; pričemž můžete zvážit nové krátké pozice, udržení klesajícího trendu a očekávání silného a trvalého poklesu britské měny.
img

Doporučení pro obchodování párů EUR/USD a GBP/USD na 5. února. Bude dolar dále růst?

05.02.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek obchodoval negativně, a to výhradně kvůli údajům z amerického trhu práce. V důsledku toho se obnovil klesající trend a medvědi pocítili opětovný příliv síly. Cena klesla na své předchozí lokální minimum na úrovni 1,0757. V pátek se jí již podruhé nepodařilo překonat úroveň 1,0889.
img

GBP/USD. Co je s librou?

03.01.2024 Pár GBP/USD se propadl a vytvořil nová lokální minima. Medvědi v jednu chvíli stlačili cenu pod support 1,2650 (střední linie indikátoru Bollingerova pásma, která v denním časovém rámci odpovídá linii Kijun-sen) a sebevědomě směřují ke značce 26. Hnací silou poklesu je greenback, který na začátku úterní seance výrazně posílil na celém trhu. Dolarový index dosáhl nejvyšší úrovně za téměř dva týdny, protože odrážel větší zájem obchodníků o americkou měnu.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 27. 11. 2023

27.11.2023 Podle předběžných odhadů PMI služeb ve Spojených státech vzrostl v listopadu na 50,80 bodu z 50,60 bodu v říjnu 2023, přičemž se očekával pokles na 50,5 bodu. Díky tomu zůstal kompozitní index obchodní aktivity na stejné úrovni, i když se očekávalo jeho snížení z 50,7 bodu na 50,6 bodu. Index zpracovatelského průmyslu však místo toho, aby zůstal beze změny, klesl z 50,0 bodů na 49,4 bodů. To naznačuje, že americký průmysl začíná přinejlepším stagnovat. Tento závěr naznačuje, že celková ekonomika postupně sklouzává do recese, které se zdálo být zabráněno. Ukazuje se, že hospodářský pokles začíná, ale o něco později, než se očekávalo. V podmínkách hospodářského poklesu začne Federální rezervní systém pravděpodobně stimulovat ekonomiku snižováním úrokových sazeb. Není tedy divu, že dolar opět klesá. Vzhledem k tomu, že dnešní ekonomický kalendář je zcela prázdný, může tento trend klidně pokračovat.
img

Přehled páru GBP/USD na 22. 11. Andrew Bailey podporuje udržení sazeb na současné úrovni.

22.11.2023 Měnový pár GBP/USD pokračoval v úterý ve svém vzestupném pohybu. Ano, tentokrát byl vzestup britské měny velmi slabý, prakticky chyběl. O možném dokončení korekce směrem nahoru tak nemá smysl spekulovat. Pro nás je zřejmé, že pro další růst libry neexistují žádné fundamentální ani makroekonomické důvody. Díky několika slabým zprávám se už vyšplhal příliš vysoko. Trh však ještě není připraven k prodeji a je vysoká pravděpodobnost, že libra bude ještě nějakou dobu růst, protože současný pohyb silně připomíná setrvačnost.
img

Přehled páru GBP/USD. 13. 10. 2023. Americká inflace a reakce trhu na ni vše zkomplikovaly

13.10.2023 Také měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek prudce a nečekaně propadl. Jak jsme již zmínili, příčina spočívá v americké inflaci. Přesněji řečeno, příčinou je samotný trh. Není jasné, proč trh najednou začal nakupovat dolary na základě zprávy, která podle všech parametrů odpovídá definici "neutrální". To však probereme podrobněji níže. Prozatím je třeba poznamenat, že cena se opět usadila pod hranicí klouzavého průměru a pokračování korekce směrem nahoru je nyní otázkou. Ani po týdnu růstu britské měny nepovažujeme současnou korekci za dostatečnou. Libra za poslední dva měsíce klesla o 1100 bodů, takže korekce o 280 bodů se zdá nepřesvědčivá. Raději bychom viděli další část korekce a věříme, že v blízké budoucnosti bude nový vzestup páru pravděpodobný.
img

Přehled páru GBP/USD. 12. 10. 2023. Odmítá Fed další zpřísnění?

12.10.2023 Ve středu měnový pár GBP/USD pokračoval ve svém korekčním pohybu směrem nahoru, který opět nebyl ovlivněn makroekonomickými ani fundamentálními faktory. Dva lineární regresní kanály ukazují, že pár je stále v sestupném trendu. Kritičtějším signálem však byl trojitý vstup indikátoru CCI do přeprodaného území, po kterém prostě musela začít korekce směrem nahoru. To, co nyní pozorujeme, je tedy čistě technický růst britské měny. Celkový pokles libry za poslední dva měsíce se pohyboval kolem 1100 bodů, takže korekce by mohla být cca 500–550 bodů. V tuto chvíli se pár pohnul o 280 bodů, takže může vzrůst na úroveň 25 nebo 26 bez silné podpory zpravodajského pozadí.
img

GBP/JPY: trumf pro jen

06.10.2023 Měnový pár GBP/JPY vykazuje tento týden zvýšenou volatilitu. Například v úterý 3. října se za pár hodin propadl o více než 300 bodů. Hlavním důvodem tak rychlého poklesu byly fámy, že japonské úřady provedly měnové intervence, aby posílily svou národní měnu. Stojí za zmínku, že představitelé japonské vlády přiživují tyto intriky, intervenci nepotvrzují ani nevyvracejí.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 5. října: analýza a jednoduché tipy pro začátečníky

05.10.2023 V návaznosti na třetí obchodní den týdne vykázal pozoruhodně chaotické pohyby i pár GBP/USD, zvlášť v 5M časovém rámci (TF). V TF 30M zahájil novou vlnu vzestupné korekce, která může teoreticky představovat přesvědčivější a robustnější chování než její předchůdce. Stojí za zmínku, že britská libra v současnosti jen těžko hledá důvody k růstu, protože fundamentální a makroekonomické pozadí je dlouhodobě nepříznivé. Navíc už dlouho říkáme, že britská měna je překoupená, takže by ideálně měla zamířit na jih. Nicméně, uplynuly dva měsíce a libra se propadla o 1 000 bodů, což naznačuje, že by se mohla objevit mírná vzestupná korekce.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 26. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

26.09.2023 Pár GBP/USD byl v závěru pondělního obchodování pod prodejním tlakem. Zatímco euro se občas pokusí o korekci nebo alespoň obchody ve flat pásmu, libra – jak se zdá – téměř každý den klesá. Může se jednat o následek faktu, že libra přibližně rok stoupá, z toho nejméně 6 měsíců nelogicky (jak jsme opakovaně zmiňovali). Jde tedy jen o prostředek k "obnovení rovnováhy" na trhu. Například včera nedošlo v USA ani ve Velké Británii k žádným událostem, které by mohly vyvolat pokles libry. Volatilita byla v souladu se silným makroekonomickým pozadím nízká, jenže libra se stejně propadla. Dospěli jsme tedy k závěru, že v současnosti není žádný směr trendu problém.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 25. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

25.09.2023 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v medvědím trendu. Zatímco euro se občas snaží korigovat nahoru nebo se alespoň obchoduje na flat trhu, britská libra téměř každý den klesá. Jak si tedy toto chování vysvětlit? No, vysvětlení není potřeba! Fakt je, že libra je už zhruba rok v permanentním pohybu nahoru a stoupá nejméně 6 měsíců bez konkrétního důvodu. Takže to, čeho jsme nyní svědky, je jen korekce daného nelogického růstu. Jestliže trh dřív nepotřeboval konkrétní důvod k nákupu, teď ho nepotřebuje ani k prodeji.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 22. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

22.09.2023 Pár GBP/USD se většinu čtvrtečního dne dál obchodoval v negativním trendu. Měl k tomu zcela konkrétní příčiny a důvody – Bank of England oznámila, že ponechala základní úrokovou sazbu beze změny, ačkoli většina účastníků trhu očekávala její zvýšení. Pět členů Výboru pro měnovou politiku ale hlasovalo "proti" zvýšení sazeb, což byl minimální počet hlasů potřebný k takovému rozhodnutí. Jak zaznělo na tiskové konferenci, BoE neukončuje cyklus zpřísňování měnové politiky, ale domnívá se, že sazba je už na dostatečně restriktivní úrovni, takže další zpřísnění v tuto chvíli není potřeba. Po těchto informacích byl podle nás pokles libry naprosto logický.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 8. září. Analýza a jednoduché tipy pro začátečníky

08.09.2023 Do čtvrtečního večera pár GBP/USD pokračoval v poklesu. Volatilita byla téměř beze změny, přičemž ve srovnání s eurem bylo ještě méně zpráv a událostí, které by mohly ovlivnit pohyb páru během dne. Obchodníci se v podstatě mohli zaměřit pouze na zprávu o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Ta vyšla nad odhady, i když ne tak, aby podnítila růst dolaru o 50–60 pipů. Navíc dnes vystoupil Patrick Harker z Fedu, ale intradenní pohyb naznačuje, že žádné významné informace sděleny nebyly.
img

Přehled páru GBP/USD na 1. 9. 2023

01.09.2023 Ve čtvrtek měnový pár GBP/USD vykázal pokles, ale nepodařilo se mu stabilizovat se pod klouzavým průměrem. Z technického hlediska by se růst britské měny mohl klidně obnovit již dnes. Je však třeba poznamenat, že tento týden má velmi silné makroekonomické pozadí a pátek není výjimkou. Dnes budou zveřejněny nejméně tři zásadní americké zprávy, díky kterým by pár mohl prudce vzrůst nebo se propadnout o stovky bodů. Diskuse o bezprostředních vyhlídkách by proto mohla být smysluplnější. Dnes musíme vydržet a pak vyvodit technické závěry až bude klidněji.
img

GBP/USD. 29. 5. 2023. K defaultu v USA nedojde

29.05.2023 Na hodinovém grafu pár GBP/USD v pátek zažil vzestupný pohyb směrem k horní linii sestupného trendového koridoru, který v současnosti charakterizuje sentiment obchodníků jako "medvědí". Pondělní ráno začalo mírným poklesem. Doporučuji obchodníkům, aby očekávali růst britské libry, když pár uzavře nad koridorem. Do té doby zůstává pravděpodobnější pokles směrem k úrovni korekce 76,4 % na 1,2295.
img

GBP/USD. Přehled na 10. 5. 2023. Inflace v USA je pro obchodníky důležitější než rozhodnutí Bank of England o sazbách

10.05.2023 V úterý se měnový pár GBP/USD také pokusil vykázat klesající pohyb, ale ukázalo se, že je tak pomalý, že o tom ani nemá smysl mluvit. I když cena překoná linii klouzavého průměru, nebude to znamenat další pokles britské měny. Na rozdíl od eura, které se vědoměji pokouší ukončit vzestupný trend, libra nadále sebevědomě roste. Má k tomu však ještě méně důvodů než euro. Připomeňme, že Fed minulý týden zvýšil sazbu o dalších 0,25 % a dnešní slabá inflační zpráva může vést k dalšímu zpřísnění v roce 2023. Někdo může říci, že všechna rozhodnutí Fedu již trh učinil dávno před jejich oznámením. Ale v tomto případě by všechna rozhodnutí Bank of England o sazbě měla být vypracována. Trh na to měl dost času. Jak jinak si vysvětlit poslední kolo růstu britské měny o 870 bodů, když ne politikou Bank of England?
img

Čerstvá předpověď pro pár GBP/USD na 23. ledna 2023

23.01.2023 Britská měna dál stoupala, i když Velká Británie oznámila, že celkové maloobchodní tržby klesly v meziročním srovnání o 5,8 %, a to po listopadovém poklesu o 5,7 %. Projekce přitom hovořily o –4,4 %. Po zveřejnění této zprávy libra samozřejmě trochu klesla, nakonec ale pozvolna stoupala. A mimochodem, stále je v rostoucím trendu, což považuji za naprosto absurdní. Libra navíc v průběhu několika málo týdnů vyskočila o téměř 500 bodů. A my přitom zoufale potřebujeme korekci. Nic takového se ale neděje, dokonce ani navzdory negativním makro datům. Vše silně připomíná banální spekulaci, vyvolanou očekáváním brzkého snížení sazeb Federálního rezervního systému. Nehledě na fakt, že Bank of England k tomu má stejně tolik důvodů, ba dokonce ještě víc. Spekulativní růst britské měny tudíž může znenadání vystřídat rychlý pokles, který velmi překvapí mnohé účastníky trhu. Ale dnes, dokud je makroekonomický kalendář prázdný, libra pravděpodobně poroste, byť v omezené míře.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 19. 1. 2023

19.01.2023 Inflace ve Spojeném království v prosinci klesla z 10,7 % na 10,5 % a libra postupně rostla. Inflace již druhý měsíc polevovala a naznačuje možnost mírnějšího zvýšení úrokové sazby Bank of England. A právě tato očekávání v souvislosti s nedávnými kroky Federálního rezervního systému byla důvodem, proč dolar oslabuje. Navíc na předchozím jednání dva členové bankovní rady argumentovali pro snížení sazeb. Vše tedy nasvědčuje tomu, že nejen že americká centrální banka brzy dokončí cyklus zvyšování úrokových sazeb, ale že by ho mohla následovat i BoE. A to znamená, že není důvod, aby libra výrazně stoupala. Investoři si tuto skutečnost pravděpodobně ještě neuvědomili.
img

Pár GBP/USD. Dolar do konce týdne prudce vzroste. Je čas, aby se libra zklidnila.

25.10.2022 Libra od rána hodnotí politické zprávy pozitivně. Jak se bude sentiment obchodníků britské měny v blízké době vyvíjet a vyplatí se spoléhat na budoucí růst kurzu?
img

Libra zaplatila za klid na duši

24.10.2022 Historii píší vítězové. Po rezignaci Liz Trussové, která jako premiérka Británie vydržela 45 dní, se investoři cítí všemocní. Šéfku vlády k odchodu donutily právě otřesy na finančních trzích. A nyní požadují, aby ji nahradil člověk, kterému je možno věřit. Nejpravděpodobnějším kandidátem je Rishi Sunak a jeho zkušenosti nám umožňují doufat, že nedojde k žádnému novému šoku. Tím lépe pro GBPUSD.
img

GBP/USD: Tak atraktivní a nebezpečná libra

17.10.2022 Medvědům na páru GBP/USD se minulý týden nepodařilo překonat rozhodující úroveň supportu 1,1000. Přes všechny vynaložené pokusy tato cenová bariéra odolala a nedovolila páru přejít do oblasti čísel 9–8. V důsledku toho se iniciativy chopili kupující, kteří zorganizovali 300bodový korekční růst. Vzestupná rally však také uvázla poměrně rychle: býci GBP/USD se nedokázali prosadit na 13. úrovni a ukončili obchodní týden na 1,1176. Hlavním dilematem nadcházejících dnů je proto jednoduše: budou obchodníci schopni zopakovat vzestupný pohyb, nebo budou nuceni vrátit se na úroveň supportu 1,1000?
img

Rozbřesk: Fiskální experimenty nové britské vlády se nelíbí libře, koruna vyhlíží zasedání ČNB

27.09.2022 Ačkoliv na začátku nového týdne britská libra část ztrát smazala, tak se v posledních dnech ocitá pod dlouho nevídaným tlakem. Výrazně ztrácí na frontě s eurem, ale ještě dramatičtější propad se odehrává vůči americkému dolaru, kde se britská měna ocitla na nejslabších úrovních od poloviny osmdesátých let minulého století. U úrokových sazeb přitom pozorujeme opak, tedy jejich výrazný nárůst. Desetiletý dluhopis nese nejvíce od roku 2010.
img

Forex: Eurodolar se usadil pod paritou

27.09.2022 Volatilita na globálních měnových trzích zůstává vysoká, přičemž vítězem této bouře je vcelku jasně americký dolar. Ten se již na frontě s eurem usadil viditelně pod paritou a vyhlíží posun na ještě silnější úrovně. K tomu by mu vedle jestřábího Fedu mohla pomoci také zhoršující se ekonomická situace v eurozóně, která bude tuto zimu přinejlepším balancovat na hraně recese. Ještě dramatičtější pád pak prožívá britská libra, a to v reakci na bezprecedentní daňové škrty nové vlády.
img

Forex: Maďarská centrální banka bude pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb

27.09.2022 Maďarská centrální banka na dnešním zasedání podle nás zvýší úrokové sazby o 75 bb. Konsensus finanční trhu pak hovoří o 100 bb. To by přitom neměl být konec, když do konce roku čekáme nárůst základní sazby na 14,50 % ze současných 11,75 %. Z ekonomických dat bude sledována zejména americká spotřebitelská důvěra za září. Ta by měla, stejně jako v srpnu, dále oživit. Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby by pak měly potvrdit přetrvávající poptávku po investičním zboží.
img

Forex: Důvěra v českou a německou ekonomiku dále klesla

26.09.2022 Důvěra v tuzemskou ekonomiku byla v září nejnižší od března 2021. Šlo již o čtvrtý meziměsíční pokles v řadě. Po překvapivém srpnovém nárůstu se opět snížila důvěra spotřebitelů, která znovu prolomila historické minimum, když byla nejnižší od počátku sledování v roce 2003. Náladu domácností nadále zhoršuje především vysoká inflace spojená s rychlým růstem cen energií, a také vyšší míra ekonomické nejistoty daná rizikem recese. V poklesu čtvrtý měsíc za sebou pokračovala rovněž důvěra podnikatelů. Její úroveň však nebyla tak nízko jako u spotřebitelů, když odpovídala začátku loňského roku.
img

GBP/USD. Libra je na cestě k velké krizi. Dojde k paritě?

26.09.2022 Na konci minulého týdne medvědí pozice na britské libře prudce zesílily. Zdá se, že se obchodníci do poslední chvíle snažili bránit tak silnému klesajícímu pohybu, ale nevyšlo to. Události se vyvíjejí tak, že libra v budoucnu může nejen aktualizovat vzdálená historická minima, ale také riskuje vytvoření nového antirekordu.
img

AKTUÁLNÍ prognóza pro GBP/USD na 9. 9. 2022

09.09.2022 Je zřejmé, že trh se soustředil pouze na výsledky zasedání bankovní rady Evropské centrální banky a následné tiskové konference prezidentky ECB Christine Lagardeové. Libra se tedy chovala přesně jako jednotná měna. Na tom není nic překvapivého.
Související klíčová slova: Barclays Wealth and Investment Management | Cenový kanál | Uvolněné měnové politiky | Marlin | Slabé makro | Neel Kashkari | Výborné vyhlídky | Teorie pravděpodobnosti | Zvyšování cen | Dlouhé pozice | Války | Opětovný pokles | Vývoj | Údaje z USA | Australská centrální banka | Zveřejněné údaje | Měnový pár EUR/CZK | EUR | Rovnovážné hodnoty | Pokračování růstu | Standard & Poor's | Brokeři | Falešný průraz | Historie peněz | Výkyvy | Organizace Conference Board | Take Profit | Očekávání | Korelace | Důvody k nákupu | Volatilní | Evropské centrální banky | Poslanci | Nedostatek stříbra | EUR/JPY | Zasedání ČNB | Trh práce | Panovník | Příležitost k prodeji | Pojem libra | Oživení ekonomiky | Strategie pro měny | Investice | Britská centrální banka | MACD | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Finanční produkty | Podnikatelské aktivity | Zóny supportu | Trend měnového páru | Jak číst grafy | ADP report | Stimul | Ifo | Olívia Lacenová | Prognózy | Britská libra | Množství stříbra | Intervence | Experti | Chování | Rekord | Stabilita | Stop-Loss | Evropské měny | Stabilita koruny | Dekolonizace | Měnový pár GBP/USD | Největší světová ekonomika | Anglické měny | Uvolňování měnové politiky | Výše mezd | Obchodní seance | Výrazný pokles libry | Impuls | EUR/USD | GBP/CZK | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Zasedání MNB | Reality | Goldman Sachs | Švédská koruna | COT report | Chování trhu | Flat pattern | Základní pravidla obchodování | Index spotřebitelské nálady | Význam britské libry | Opatrný optimismus | Lagardeová | Průměrné mzdy | Dlouhodobý růst | Vývoj britské libry vůči dolaru | Celková ekonomika | Měnový systém | IHNED | BreakEven | Delta | SMA | Retracementy | Tržní šum | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Technický indikátor | Šéfové | Jiné měny | Index DOW | Posílení | Německý akciový index DAX | Londýn | Konsolidace ceny | Základní pravidla | Investiční strategie | Státní dluh | Zasedání centrálních bank | Kontrakty | Vlastní dolar | Strach | Rudolf Munzig | MiFID II | Praxe | Zdravý rozum | Makroekonomické statistiky | Sentiment na trhu | JPY | EURUSD | Spotřebitelské inflace | NFP | Posilování dolaru | CASH HISTORY | Penny | Projekce | Obchodní tipy | Růst měnového páru | Peníze | Ukazatel | Unie | Sell pozice | Obchodní signály | Platidla | Doporučení k obchodování | Prognóza | Měnová politika Fedu | FedWatch | Americký Fed | Představitelé ECB | Implikace | Medvědí signál | Zájem obchodníků | Obchodní transakce | KBC Asset Management | Zasedání FOMC | CIBC | Zpráva CoT | Brexit | Hlediska technické analýzy | Vlnový pattern | Taktický long | Dolar dnes | Histogram | Pesimismus | Americké ekonomiky | Nová prognóza | Kč/USD | Odliv kapitálu | Proražení | Dnešní libry | Posílení koruny | USD | Odškodné | Otřesy na finančních trzích | Britové | Technická analýza | Občané | Posilování koruny | GBP/JPY | Plány | Vládní opatření | Určení trendu | Šok | Středověké měny | ČSOB | Průměrná volatilita | Regulace | Makléři | Pokles kurzu | Trend GBP | Korunový trh | Úroková sazba | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Kabinet | ZAR | Daňové škrty | Odchod z Evropské unie | Spekulovat | Oživení trhu | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vysoké sazby | Covid | Cenové úrovně | Dovednosti | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Podpora | Dovoz | Obrovský potenciál | Velké instituce | Zprávy o trhu | Obchodování na finančních trzích | Pozitivní zprávy | Skokové posílení | Stratégové | Konvergence | Guernsey | Světový obchod | Zasedání Bank of Japan | Býčí sentiment | EUR/CZK | Clearing | Liz Truss | Makrodata | Jestřábí postoj | Obrat trendu | Investoři | Portfolio | Instrument | Nejistoty | Situace kolem koronaviru | Evropská měna | Krátké (short) pozice | Všechny indikátory | Jádrový index | Statistický úřad Eurostat | Dovoz ropy | Zisk | Peso | Zpřísňování měnové politiky | Evropský statistický úřad Eurostat | Rekordní minima | Vyšší hodnoty | Kurzu měn | Finanční instituce | USA | Bank of England | Britský premiér | Pohyby trhu | Salomon Brothers | Funkční období | Nemovitosti | Sestupný trend | Retailový obchodník | WYNN | Kč/EUR | Analýzy | Politická nestabilita | Zasedání Bank of England | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Hlavní úroková sazba | Reakce trhů | Zasedání Evropské centrální banky | US Dollar Index | Demokraté | Hlavní události | Brusel | Anglie | Rekordní minimum | US500 | Jednotná evropská měna | Agentura Reuters | Obchodní plán | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Zpráva | Oblast rezistence | Představitelé Fedu | Odkaz Britského impéria | Bitcoin | Futures | Zvýšení úrokové sazby | S&P | Česká měna | Rok 2024 | Obchodování | Zvýšení daní | Rizikovější měny | Zasedání Fedu | Signál k prodeji | JOLTS | Libra k americkému dolaru | S&P Global | Nabídka | Oznámení | GBP | Korekční pohyb | HDP Německa | Management | Obchodní týden | Centrální banky | Offa Mercijský | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Obchodování páru EUR/USD | Eurostat | Zprávy | Imperiální výpady | Macau | Murray | Dolary | CCI | Britský ministr financí | Recyklace | Japonské ministerstvo financí | Euro klesá | Nejdůležitější události | Silný růst | Kontinentální měnový systém | České banky | Intradenní obchodování | Vyhlídky | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | CZ | Pozitivní výsledek | Konzervativní strany | Medvědí divergence | Míra | Investment management | Technická situace | Nástroj | Výsledky | HUF | Depozitní sazby | Raphael Bostic | Žádný trend | Hedgeové fondy | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | TIM | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | Australský dolar | Retracement | Projev Jeroma Powella | Jednoduché tipy pro začátečníky | Koruna | Inflace v říjnu | Výrazný pokles | Kupující | Francie | Tvůrci trhu | Onemocnění | Objem | Propad | Výkonnost | HDP eurozóny | Federální rezervní systém | Údaje | Právo | Historie platidla | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Přeprodání | Národní měny | US dollar | Regulátor | Průzkumy | Michelle Bowmanová | Průmyslová výroba | Důchod | ČNB intervence | Britské libry | Posílení amerického dolaru | Situace v eurozóně | Studie | Tempo růstu spotřebitelských cen | Průraz | Graf | Kolaps | Index S&P 500 | Nákup libry | Reakce trhu | Masivní nákupy | Patrick Harker | Bankéř | Posílení libry | Německý akciový index | Hráči na trhu | Současná situace | Evropa | Korporátní daně | Německý Ifo index | Intradenní obchody | Wynn Resorts | Short | Ukrajina | Snížení sazeb | Ukončení intervencí | Jednání FOMC | Parlamentní volby | Pár EUR/USD | Eurodolar | Zpráva o inflaci | Akcie včera | Jádrový index spotřebitelských cen | Bollinger Bands | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Americký dolar | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Trump | Grafy | Stavebnictví | Hospodářské oživení | London School of Economics | Technické analýzy | MIFID | Růst eura | Mexiko | Finanční krize | Rostoucí trend | Ekonomická situace | Britský regulátor | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | GBPUSD | Stříbro | Nejbližší support | CHF | Klíčové události | Údaje o inflaci | Instituce | Výraznější pokles | Česká koruna | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Americké objednávky | Guvernér BOJ | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Růstový potenciál | Býčí signál | Libra vůči dolaru | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Počet úmrtí | Japonská centrální banka | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Situace | Měnový trh | BBC | Náměstek ministra financí | Britská měna | Společnost XTB | Kongres | Barclays | Pozitivní vliv | Zvýšení úrokových sazeb | Index cen výrobců | Las Vegas | Domácnosti | Apple | Indikátor RSI | Zvýšená volatilita | Růst výnosů | USD/CZK | Trh | Odhad amerického HDP | Snížení daní | Komise | Index nákupních manažerů | Otočení trendu | Fed | Analytici | Top trade | Korekce | Klesající trend | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Sazby daně | Očekávání trhu | Makro | Heiken Ashi | Downtrend | Dobré zprávy | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | AUD/CAD | Chartered Financial Analyst | S&P 500 | Dlouhé (long) pozice | Luis De Guindos | JDE | Technické indikátory | ANO | Volatility | Změny sazeb | Rating | Dezinflace | Alligator | Microsoft | USD/CHF | Příležitosti | Otevření obchodu | Obchodování GBP | Zpomalování inflace | Nejistota | Američtí investoři | Aligator | Sell | CL | Long pozice | Fiskální balíček | Kurz dolarů | Nižší růst | Vybírat zisky | Celkový sentiment | Důvěra | Pravděpodobnost | Tvůrce trhu | Index Nasdaq | Spojené království | ADP report zaměstnanosti | Označení pro měnu | Daňová sazba | Oblast supportu | Makroekonomika | Trendové linie | Ekonomická situace v eurozóně | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Tržby | Centrální banka | Otevřené obchody | Andrew Bailey | Významné zprávy | Inflace v Británii | Stříbrná terminologie | Devizové intervence | Tržní sentiment | QE | Nejstarší platidlo | Bankovky | Pozitivní zpráva | Jádrová inflace | Fluktuace | Pohyb měnových párů | Dopady pandemie na ekonomiku | Společnosti | Fundamentální faktory | Další růst | Index DAX 30 | Prohlášení | Partnerství | Pokles dolaru | Nárůst objemů | Obchodníci | Maloobchodní tržby | Předpověď pro GBP/USD | CZK | Reuters | Nárůst výnosů | Kompozitní index | Velikost pozice | Dluhy | ISM | Předseda | Libra šterlinků | Sazby beze změny | Utahování měnové politiky | Indexy aktivity | Traders | Španělský dolar | Domino efekt | Příkaz | Ekonomiky | CAD | Fiskální stimul | Libra | Zvýšení základní úrokové sazby | Brexitové dohody | Evropská unie | Zvýšení základní sazby | Financovat | ONE | Pokles kurzu eura | Pohyby na trhu | EUR/HUF | Americký průmysl | Cena | Investiční banky | Dobré zprávy z USA | ING | Dolar | Patterny | Ceny | Prudký pokles | Šíření viru | ČNB | Účastníci trhu | Příkaz Stop | Lineární regrese | Pokles | Korekční fáze | Nová fáze | Jednoduché tipy | Ochranné příkazy | Dolarové páry | Index spotřebitelských cen | KBC | Současný klesající trend | Nejstarší platidlo na světě | Rabobank | Index ISM | Tržní očekávání | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Štěpán Hájek | Americká ekonomika | Počet žádostí o podporu | Obchodník | COVID-19 | Negativní dopad | Purple Trading Štěpán Hájek | BoE Andrew Bailey | Růst mezd | Evropská centrální banka | Index cen | Slušné zisky | Daně | Londýnské měny | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Investment Management | Rizika | Kryptoměna | ECB | Brokerské společnosti | Data z pracovního trhu | Zvýšení korporátní daně | Momentum | Daně z příjmů | Kurzy | Marketingová komunikace | Čína | Zisky | Konsensus | Ekonomické údaje | Současné ceny | Konsenzus | Conference Board | Růst ceny | Zboží dlouhodobé spotřeby | Indikátor | Odraz ceny | Společná měna | Pullback | Vývoj měnového páru GBP/USD | Přeprodané zóny | Měnové intervence | Růst cen | RSI | Inflace zpomaluje | Měnová politika | Asset management | PMI ve výrobě | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Nová makrodata | Repo sazby | IFO index | Chování EUR/USD | Historická minima | Finance | Prodávající | GMT | Guvernér | Zlepšení ekonomických vyhlídek | Republikáni | Zprávy z USA | Pravidla obchodního systému | Poptávka | Průměrná mzda | Masato Kanda | Obchodovat | Pokles akcií | Hospodářský růst | Nové rekordy | Odhodlání | Technologický Nasdaq | Standard & Poor's 500 | Bod | Reporty | Podmínky na trhu | Medvědi | GfK | Co bude | Klouzavý průměr | Americká měna | OCI | Payrolls | Ben Broadbent | Podnikání | Holubičí postoj | Inflace | Problémy | UTC | Inflace ve Velké Británii | ROCE | Klesající trendová linie | DAX | HDP | Mírná korekce | Alphabet | Dislokovaný trh | Struktura | Zkušenosti | Signály | Omikron | Nezaměstnanost v Británii | Načasování | Komerční banka | Statistiky | Liz Trussová | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | Monetární politika | Martin Gürtler | Podíl drahých kovů v mincích | Konzervativci | FX | Index PMI | Úroveň supportu | Kalendář ekonomických událostí | Krize eura | Kurz | Forexu | Optimismus | Facebook | Rozhodování | Fundamenty britské měny | Růst dolaru | Problémy v bankovním sektoru | Makroekonomické faktory | Globalizace | Proinflační | Jednotná měna | PMI ve službách | Negativní vývoj | Inflace cen | Fundamentální pozadí | Euro | AUD | Mispricing | Federální rezervní banky | Podhodnocený | Úsilí | Riziko | Risk | Predikce | Fibo | Španělský dolar (peso) | Zpracovatelský průmysl | Christine Lagarde | Zpomalení růstu | Obchod | Řízení peněz | Navýšení úrokových sazeb | Labouristická strana | British Gas | Jádrový CPI | Rozhodnutí Bank of England | Fibonacciho úrovně | Bollingerova pásma | Vítězství nad inflací | EU | Zasedání ECB | Oslabování libry | Portfolia | Odhady PMI | Úrovně rezistence | Úroveň rezistence | Recese | Cyklus utahování měnové politiky | Kazuo Ueda | ING Bank | Index Dow Jones | Britská ekonomika | VET | Eskalace konfliktu | Výrobní index | Počet nových žádostí o podporu | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Guvernér BoE | Globální finanční krize | Růstový trend | Silný support | Inflace ve Spojeném království | Daňové reformy | Frank | Prudký propad | Časové rámce | Pips | Dnešní zpráva | Silné inflační tlaky | Odliv vkladů | Oscilátor Marlin | Změna sazeb | Výkon dolaru | Politická nejistota | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Základní sazby | Úspěchy | Kde se librou platí? | Komunita | Výkon amerického dolaru | Výrazný pohyb | Kanadský dolar | Makroekonomické prostředí | Předpovědi | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Mince | Ceny plynu | Kmen omikron | Trend | Shrnutí obchodování | Las Vegas Sands | Oslabení | Časový rámec | Míra inflace | Norwegian Air | Spotřebitelská důvěra | MAN | Finanční situace | Nařízení | Jak obchodovat | Negativní zprávy | Indexy | Příjmy z dluhopisu | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Zpřísnění měnové politiky | Průmysl | IRU | Tempo růstu | Bankovnictví | Aerolinky | Divergence | Nákupní pozice | FOMC | Varování | Fibonacci | Viceprezident ECB | Údaje o nezaměstnanosti | Obchodní aktivity | Spojení | Long | Rally | Bankovní rada | Pandemie | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Klid | Fundamentální analýzy | Ministerstvo financí | Výprodej | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Pokles cen | Algoritmus | YouGov | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | Konsolidace | Tradingový portál | Zdravotnictví | Spekulanti | Pivoty | Komise v přenesené pravomoci | Tipy pro začátečníky | Brazílie | | Pochybnosti | Výsledek voleb | Pracovní den | Signál k nákupu | Změny ceny | Pokračování poklesu | Vlnová analýza | ISM ve službách | Purple Trading | Sentiment | Zrychlení inflace | Short pozice | Trendový kanál | Politika | Profesionální investoři | Poradenství | Vlnový pattern pro pár GBP/USD | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Propuknutí nemoci | Indikátor MACD | Pravidla hry | Poplatky | Úrovně supportu | Cenové maximum | Velká Británie | Růst libry | Makroekonomická data | Objemy obchodů | Členové bankovní rady | Akcie | Nálada | Indie | Nákupy | Koronavirus ve Velké Británii | Měnové páry | Pád rovnovážné hodnoty | Měnové politiky | Dnešní ekonomický kalendář | Ekonomika | Oxford Economics | Investiční doporučení | Politika centrálních bank | Úroková sazba ECB | Proinflační působení | Vývoj trhu | Výhled | Směr trendů | Nebezpečí | Timeframe | Finanční poradenství | Obchodní analýza | Deriváty | Hry | Akciový index DAX | Propouštění | Trendové čáry | Zaměstnanci | Politika Fedu | Finanční trhy | Česká národní banka | Druhý odhad amerického HDP | Dobrý výsledek | Šíření koronaviru | Zasedání bankovní rady | Prodejní signál | Fondy | Cenové hladiny | Německé ekonomiky | Iniciativa | Obavy investorů | Aktuální situace | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Swing | Graf měnového páru | Krize | Zajišťování | Prodejní ceny | Portál FXstreet.cz | Obchodní dohody | Ekonomické zprávy | Sazba Fedu | Británie | Šance | Investiční bankovnictví | Objednávky | Kurz libry | Konzervativní strana | Oscilátor | Dollar | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Silné měny | Indikátor CCI | Sazby | Japonský ministr financí | Cíle | Ekonomický kalendář | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Klouzavé průměry | RBA | Žádosti o podporu | Rozhovor | Plán obchodování | Transakce | Dnešní údaje | Banka | Měny | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Zpráva COT | Zaměstnanost | MNB | Maloobchodní prodej | Irsko | Energie | Důležité zprávy | Zpravodajství | Nakupovat | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Tradeři | USDX | Měna | Údaje o HDP | Trading | Příležitosti k nákupu | Kotace | Silný pokles | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Vedlejší účinky | EUR/CHF | Pravidla obchodování | Hospodářský pokles | Index podnikatelské aktivity | Slovo libra | Libra k dolaru | Fundamenty | Finanční trh | Růst poptávky | Investiční bankéř | Nová vláda | Trade | Překoupené oblasti | Prodeje | Nákupní signál | Růst měnového páru GBP/USD | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Guardian | Snižování daní | Poradce | Obchodní den | Makroekonomické události | Zkušenost | Tradingový portál FXstreet.cz | Horizontální linie | Signál | Jerome Powell | Zdražování | Britská vláda | ADP | Číst grafy | Ropy | Historie | Úspěšné obchodování | Více obchodů | Výdaje | Změny trendu | Silný trend | Společnost | Aktivita v sektoru služeb | Sázky | Stimuly | Snížení úrokové sazby | Maloobchodní tržby v USA | Obchodujte | Kurz britské libry | Non-Farm Payrolls | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Analýza indikátorů | Americká spotřebitelská důvěra | Rishi Sunak | DAX 30 | Buy | Eura | Neúspěch | Ztráty | Obchodní signál | Lehman Brothers | Organizace | Očekávaný zisk | CBI | Services | Filip Kalčák | Premiér Boris Johnson | Růst | Dopad na finanční trhy | Příjmy | Kmen koronaviru | Hospodářské výsledky | Risk-off | Zajištění | BOSSA | Americký ISM | Americké statistiky | Index | XTB Research | Dow Jones | Lockdown | Cenový index | Fundament | Průmyslová produkce | Meziroční růst | ČTK | Vyjednávání o brexitu | ISM index | Valuace | Silný býčí trend | Pád libry | Podnikání na kapitálovém trhu | Vývoj britské libry | Snížit úrokové sazby | Obchodní grafy | Dluhopis | Nabídka zlata | Strategii pro měny | Buy pozice | Stav běžného účtu | Americký dolar dnes | Vlna dekolonizace | Bolívar | Rezistence | Fundamentální analýza pro začátečníky | Potvrzení signálu | Ekonomický plán | Radikální změny | Hospodářský kurz | Objem maloobchodních tržeb | Zajímavý rozhovor | Silný základ | Základní pravidla systému obchodování | Index technologického trhu Nasdaq | Medvědí potenciál | Analýza | Monetární politika centrálních bank | City | Pracovní místa | Šance na pokles | Dollar Index | Vývoj dolarového indexu | Trpělivost | Rozhodnutí britské centrální banky | Zprávy o nezaměstnanosti | Měna Velké Británie | Top pick | Sazby Fedu | Americký index | Tempo růstu průmyslové výroby | Další pokles | Americké centrální banky | Analýza páru EUR/USD | COT | První obchod | Ministr financí | Odrazy | Bloomberg | Zemědělství | Bydlení | UBS | XTB | Nový kmen koronaviru | Výhled pro GBP/USD | České koruny | Předpověď | Sektor služeb | Ekonomické statistiky | Flat | David Frost | Volby prezidenta | Snižování sazeb | Technický nástroj | Vlna epidemie | Mispricing na trzích | Pokles ceny | ECB Luis De Guindos | Konec roku | Měsíční časový rámec | HDP USA | Boris Johnson | Svíčkový graf | Americké měny | Směrovost | Akciový index | Přehled | Euro k dolaru | Přehled měnového páru | Dlouhodobý support | Cenové výkyvy | Oblasti rezistence | EU a USA | xStation5 | Statistické údaje | Spotřebitelské ceny | Trendová linie | Německo | Zastavení růstu | Šterlink | MT4 | Dnešní zprávy | Analytik | Býčí trend | Britský trh práce | Vice | Analýza fundamentálních událostí | Ekvilibria | Tým FXstreet.cz | Vstupu do EU | Aktivum | Uptrend | Finanční svět | Viceprezident | Pád dolaru | Důvody pro posílení | Kwasi Kwarteng | TopForex | Boční trend | Nonfarm Payrolls | Commitments of Traders (COT) | Pokles dolarového indexu | Velké investice | Nárůst long pozic | Vysoká inflace | Aktuální prognóza | Pozice | J.P.Morgan | The Guardian | Průmyslníci | Obchody | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Šterlinkové stříbro | Pokles měny | EUR/GBP | Psychologické úrovně | Modelové portfolio | Příkaz stop-loss | Druhá vlna | Chartered Financial Analyst (CFA) | Růst výnosů dluhopisů | Označení libra | Podnikatelská aktivita | Obchodování GBP/USD | Makroekonomický kalendář | Evropský regulátor | Investiční rozhodnutí | Hedging | Index amerického dolaru | Virus | Americký regulátor | AUD/USD | Petr Krpata | Obchodní příležitosti | Jersey | Meziroční inflace | Pokles libry | Technické faktory | Budoucnost | Banky | Intervenovat | 737 MAX | Meritokracie | Mzda | Pozornost trhu | Doporučení | Barnabás Virág | Komplexní analýzy | Geopolitika | Měnový pár | Premiérka Liz Trussová | Nové údaje | Stav americké ekonomiky | Kupci | Celková inflace | Isabel Schnabelová | EMA | Opatření | Úrokové sazby | MAST | Založení účtu | Inflační report | FXstreet | Ekonomický růst | Nasdaq | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Trendové pohyby | CFA | Práce | FOREX | Spekulativní investice | Obnovení růstu | Fáze růstu | Analýza makroekonomických zpráv | Institucionální trading | Investment | Index DAX | Maďarská centrální banka | Začínající obchodníci | Spojené státy | Vyšší časové rámce | Prodejní pozice | Výhled na EUR/USD | Globální investoři | Regrese | Situace na trhu | Mzdy | Dopady pandemie | Ekonomové | G7 | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Obchodní podmínky | Větší pokles | Zlepšení | Nárůst volatility | Potenciál poklesu | Kurz GBP | Zlato | Pravidla systému obchodování | Směřování ceny | USD/JPY | Koronavirus | Podniky | Indikátor Alligator | Významné události | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Commitment of Traders | Politici | Správa | Praporek | Vzestupný trend | BOJ Kazuo Ueda | Platidlo | Amazon | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | Wall Street | Sentiment trhu | Markit | USD graf
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Britské finance
Britské firmy
Britské hodnotové akcie
Britské hospodářství
Britské investiční firmy
Britské kapitálové trhy
Britské libry
Britské loterie
Britské maloobchodní prodeje
Britské maloobchodní tržby

Následující klíčová slova

Britské národní loterie
Britské Panenské ostrovy
Britské parlamentní volby
Britské podniky
Britské průzkumy
Britské referendum
Britské ropné společnosti
Britské společnosti
Britské státní dluhopisy
Britské tajné služby
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Fintokei
CapXmaster
UFX
reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít