Zprávy o inflaci
Přehled páru EUR/USD na 17. ledna: Další korekční fáze skončila, směřuje se k paritě
17.01.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek obnovil klesající trend a znovu prorazil pod linii klouzavého průměru. Klesat začal vlastně už ve středu večer. Stojí za zmínku, že dolar po zveřejnění zprávy o inflaci v USA zaznamenal prudký pokles, ale během několika hodin silně oživil. Zpráva o prosincové inflaci přinesla smíšené výsledky: zatímco míra jádrové inflace se snížila, celková míra inflace se zvýšila. Zastáváme názor, že celkový údaj je významnější. Stoupal, byť v rámci prognóz, ale rozhodujícím faktorem teď není to, jestli skutečný údaj odpovídal očekávání, jako spíš to, že inflace roste. Uvedené naznačuje, že Federální rezervní systém, který už oznámil, že není naléhavě potřeba uvolňovat měnovou politiku, může v tomto opatrném přístupu pokračovat i v průběhu roku 2025. Proč by uvolňoval politiku, když inflace roste už tři měsíce po sobě, ekonomika je silná, trh práce také a nezaměstnanost zůstává na přijatelných úrovních?
EUR/USD: V pasti bočního trendu
17.01.2025 Pár zůstává v rámci pásma a pohybuje se v omezeném cenovém koridoru. Kupci se snaží pevně se usadit na úrovni 1,03, zatímco prodejcům se nedaří stáhnout pár k úrovni 1,02. Smíšené reporty o inflaci a zvěsti, které naznačují, že Donald Trump může pozvolna zavádět cla, pomohly kupcům pozastavit klesající trend na páru EUR/USD. Indexy spotřebitelských cen (CPI) a cen výrobců (PPI), které byly nedávno zveřejněny, však stále ukazují na růst celkové inflace, což býkům zabránilo převzít kontrolu nad párem a vedlo jen k mírnému korekčnímu odrazu. Tato aktuální patová situace poukazuje na nečinnost kupců i prodejců.
How to Trade the GBP/USD Pair on January 16? Simple Tips and Trade Analysis for Beginners
16.01.2025 Pár GBP/USD ve středu, podobně jako pár EUR/USD, bojoval o udržení vzestupné korekce, když jeho pokus skončil neúspěchem. Libra šterlinků čelila ve srovnání s eurem většímu vlivu klíčových zpráv. Zprávy o inflaci ve Spojeném království ani v USA však výrazněji nezměnily výhled trhu v oblasti měnové politiky Federálního rezervního systému a Bank of England.
Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 16. ledna: libra reaguje na zprávy o inflaci s nadšením
16.01.2025 Měnový pár GBP/USD vykázal během dne výrazný růst, ale ke konci dne prudce klesl. "Show" začala brzy ráno, kdy Spojené království zveřejnilo svou zprávu o inflaci, která byla ještě zajímavější než údaje o vývoji inflace v USA. Britský index spotřebitelských cen (CPI) se meziročně snížil z 2,6 % na 2,5 %. Co to naznačuje? Naznačuje to, že Bank of England (BoE) by mohla urychlit uvolňování své měnové politiky. Hlavním zájmem centrální banky již není inflace (kterou se jí podařilo do jisté míry snížit), ale hospodářský růst, který se již dva roky pohybuje kolem nuly. Snížení úrokových sazeb je proto nutné k povzbuzení britské ekonomiky. Pokud inflace klesá, může BoE snižovat sazby agresivněji. Zatím BoE se snižováním sazeb téměř nezačala. Rok 2025 by tak mohl být rokem výrazného zmírnění jejího jestřábího postoje.
Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 16. ledna: další logický propad
16.01.2025 Ve středu se měnový pár EUR/USD nejdříve většinu dne obchodoval směrem nahoru, ale později o všechny své zisky přišel, protože euro výrazně kleslo. V naší fundamentální analýze jsme upozornili na smíšený charakter americké zprávy o inflaci. Prvotní reakcí trhu byl prodej dolaru, což se zdálo být poněkud iracionální. Ačkoli celkový údaj o inflaci splnil očekávání, americká inflace přesto vzrostla, což naznačuje, že Federální rezervní systém by nemusel snižovat sazby tak výrazně, jak předpokládají dvě mírná snížení sazeb v roce 2025. Situaci dále komplikuje blížící se nástup Donalda Trumpa do prezidentského úřadu, který s sebou může přinést různá cla, jež by mohla vést k nárůstu globální inflace.
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 15. ledna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
15.01.2025 Měnový pár EUR/USD v úterý pokračoval v korekci, která navázala na nedávný pokles v celkovém medvědím trendu. Pro tento pohyb neexistovaly žádné lokální makroekonomické ani fundamentální faktory, které by jej vysvětlovaly. Jak je typické, během dne proběhlo několik projevů představitelů Evropské centrální banky a Federálního rezervního systému a zároveň byl zveřejněn americký index cen výrobců (PPI).
Libra je přeprodaná, ale zatím se neobjevily žádné signály k nákupu. Přehled vývoje GBP/USD
15.01.2025 Ekonomické vyhlídky Spojeného království byly nedávno podrobeny pečlivému přezkumu. Podle čtvrtletního průzkumu společnosti Deloitte mezi finančními řediteli největších firem v zemi se očekává, že počet zaměstnanců bude klesat nejrychlejším tempem od dob covidu. To jde ruku v ruce se snížením investic v reakci na vládou ohlášené výrazné zvýšení daní v rámci nového rozpočtu. V důsledku toho klesl podnikatelský optimismus na dvouleté minimum. Nedávné údaje Národního statistického úřadu (ONS) zveřejněné v prosinci odhalily, že ekonomika v říjnu klesala už druhý měsíc po sobě a ve třetím čtvrtletí vykázala nulový růst. Národní institut pro ekonomický a sociální výzkum (NIESR) navíc na prosinec předpověděl pokles HDP, který se podle všeho naplňuje a libře neposkytuje žádnou podporu.
GBP/USD. 14. ledna. Dvě inflace: Co by měla libra očekávat?
14.01.2025 V hodinovém grafu pár GBP/USD pokračoval v poklesu zhruba polovinu pondělního obchodování, ale poté se obrátil ve prospěch libry a vzrostl na úroveň 1,2191. Dnes vyznívá konsolidace pod touto úrovní opět ve prospěch amerického dolaru a povede k obnovení poklesu směrem ke korekční Fibonacciho hladině 323,6 % na úrovni 1,2036. Pokud se kotace udrží nad úrovní 1,2191, nelze vyloučit další růst směrem k Fibonacciho hladině 261,8 % na úrovni 1,2303.
Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 14. ledna: Bude libra ještě někdy růst?
14.01.2025 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval v pohybu směrem dolů. I přes absenci jakýchkoli zpráv ze Spojeného království či USA libra během první poloviny dne oslabila o 110 pipsů. Hladina 1,2100 dokázala pokles dočasně zastavit, otázkou však zůstává: na jak dlouho?
GBP je v úzkých
13.01.2025 Pár GBP/USD je tento týden v příkrém downtrendu a během pouhých několika dní se propadl o více než 300 bodů. Medvědi včera stlačili cenu na 14měsíční minimum 1,2237, což znamenalo první test úrovně 1,22 od listopadu 2023. Je zajímavé, že instrument se prudce propadl, ačkoli index amerického dolaru oslabil, což naznačuje, že pohyb páru GBP/USD směrem dolů je poháněn nejen silným dolarem, ale také oslabenou britskou librou.
EUR/USD. Ohlédnutí za rokem 2024: jízda na horské dráze, černé pondělí a Trumpovo vítězství
30.12.2024 Měnový pár EUR/USD uzavřel páteční obchodování na úrovni 1,0427, čímž zakončil poslední obchodní týden roku 2024. Rok se blíží ke konci a je čas reflektovat určité klíčové události.
Bitcoin na pozadí ekonomických turbulencí: Klíčové faktory pro následující dva měsíce
20.12.2024 Nedávné snížení úrokových sazeb o 25 bazických bodů americkým Federálním rezervním systémem vyvolalo změny napříč globálními finančními trhy, včetně kryptoměnového trhu. Bitcoin jako nejlikvidnější digitální aktivum zažil krátkodobou rally, ale jeho budoucí trajektorie závisí na několika rozhodujících faktorech.
Čemu věnovat pozornost dne 18. prosince? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
18.12.2024 Na středu je naplánováno pouze několik makroekonomických událostí, ale některé z nich jsou velmi významné. Začněme zprávou o inflaci ve Spojeném království: nedávné údaje naznačují, že britská ekonomika opět klesá, zatímco inflace roste. V důsledku toho Bank of England na svém posledním letošním zasedání pravděpodobně nerozhodne o snížení úrokových sazeb. Dnešní zpráva o inflaci by však mohla tento výhled změnit. Pokud by inflace za listopad vzrostla méně než předpokládaných 2,6 %, výrazně by to zvýšilo pravděpodobnost zítřejšího snížení sazeb, což by mohlo způsobit výrazné oslabení britské libry. Na druhou stranu je pravděpodobnější silnější než očekávaný růst inflace, který by mohl libru podpořit.
Doporučení pro obchodování a přehled vývoje GBP/USD dne 18. prosince. Britská libra má stále dobrou náladu
18.12.2024 V úterý měnový pár GBP/USD pokračoval v pohybu směrem vzhůru a otestoval linie indikátoru Ichimoku. V důsledku toho je dnes poměrně pravděpodobný obrat. Nezapomeňte však, že mezi dnešní klíčové události patří zasedání Federálního rezervního systému a zveřejnění zprávy o inflaci ve Velké Británii. Zítra je na programu zasedání Bank of England. Kterákoli z těchto událostí by mohla vyvolat další růst britské libry. Včerejší zpráva o mzdách navíc upozornila trh i centrální banku na zrychlení růstu mezd. Mzdy ve Velké Británii opět rostou, a to stále rychlejším tempem - špatná zpráva pro BoE a inflaci, nikoli však pro libru. Tento vývoj zaručuje, že BoE ve čtvrtek svou měnovou politiku neuvolní.
EUR/USD: Prosincové zasedání Fedu
18.12.2024 Všeobecně se očekává, že výsledek zasedání Fedu z 18. prosince způsobí značnou volatilitu. Napnutá pružina očekávání se rychle uvolní buď ve prospěch býků, nebo medvědů páru EUR/USD.
Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 12. prosince: uptrend je přerušen, ale libra nijak nespěchá s poklesem
12.12.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval do strany. Před několika dny překonal vzestupnou trendovou linii, což je první známka obratu downtrendu. Rádi bychom ale připomněli, že je vždy lepší počkat na nějaké potvrzení. Například v našem případě se cena zatím nekonsolidovala ani pod kritickou linií Kijun-sen. O poklesu libry tedy momentálně nemůže být řeč. Růst dolaru nepodpořilo ani fundamentální a makroekonomické pozadí tohoto týdne. Nezaznamenali jsme žádné důležité projevy představitelů Federálního rezervního systému a Bank of England, protože je aktivován tzv. režim ticha. Příští týden se uskuteční poslední letošní zasedání obou centrálních bank, takže jejich představitelé mají zakázáno cokoli komentovat. A téměř jediná zpráva tohoto týdne (o inflaci v USA) se ukázala jako nevýrazná a jednoduše nedokázala vyvolat silnou reakci trhu. Pár je tedy stále uvnitř lokálního flatu.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 12. prosince. Euro vykazuje slabost
12.12.2024 Obchodování na měnovém páru EUR/USD ve středu pokračovalo klidně až do zveřejnění zprávy o inflaci v USA. Zpráva o inflaci však pro americký dolar mnoho nezměnila. Hned na úvod index spotřebitelských cen podle očekávání vzrostl na 2,7 % meziročně. Jádrová inflace zůstala podle předpokladů na úrovni 3,3 %. Nedošlo tedy k žádným odchylkám od prognóz, takže trh neměl na co reagovat.
Obchodní doporučení a přehled vývoje EUR/USD dne 11. prosince. Dolar před zveřejněním údajů o inflaci získává na síle
11.12.2024 V úterý začal měnový pár EUR/USD během evropské obchodní seance klesat. Pokles eura však nemůžeme přičítat jediné ekonomické zprávě dne, indexu spotřebitelských cen v Německu, protože se jednalo o druhý odhad, který dopadl v souladu s prognózami. Typicky zrychlující se inflace by naznačovala jestřábí postoj Evropské centrální banky, což by mělo euro spíše podpořit než oslabit. Pro včerejší růst dolaru tak existují dvě možná vysvětlení. První je technické. Cena korigovala proti novému klesajícímu trendu a nyní pokračuje v poklesu. Druhé je makroekonomické. Očekává se, že dnešní údaje o inflaci v USA budou vyšší, což znamená, že by Federální rezervní systém mohl na prosincovém zasedání ponechat svou klíčovou úrokovou sazbu beze změny.
EUR/USD. 10. prosince: Býci vyčerpali svůj potenciál
10.12.2024 V pondělí se měnový pár EUR/USD odrazil od hladiny retracementu 323,6 % na úrovni 1,0532, vykázal určitý růst a poté se vrátil na stejnou úroveň. Dnes by nový odraz od této úrovně mohl vést k dalšímu růstu eura, ale pravděpodobnější se zdá uzavření pod ní a další pokles směrem k úrovni 1,0420. Býci ztrácejí momentum na trhu, ačkoli jejich sevření bylo už od počátku slabé.
Zlato obnovilo růst
10.12.2024 Zlato roste už tři dny po sobě, protože obchodníci přesouvají svou pozornost ke klíčovým zprávám o vývoji inflace v USA, jejichž zveřejnění je naplánováno na tento týden. Očekává se, že tyto zprávy budou formovat očekávání před konečným rozhodnutím Federálního rezervního systému o úrokových sazbách pro daný rok. Tento trend také odráží rostoucí zájem investorů o bezpečná aktiva v prostředí nejistoty na finančních trzích a geopolitického napětí. Očekávání zveřejnění klíčových údajů o inflaci v USA, které by mohly ovlivnit hospodářskou politiku, přimělo obchodníky k nákupu zlata, protože výsledky mohou překvapit.
Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 10. prosince. Růst libry by neměl být zavádějící
10.12.2024 Měnový pár GBP/USD se i v pondělí obchodoval oběma směry, jako by trh záměrně usiloval o to, aby zmátl obchodníky. Minulý týden britská libra posilovala, přestože k takovému pohybu měla jen velmi málo důvodů. Některé zprávy z USA dopadly hůře, než se očekávalo, a Andrew Bailey oznámil čtyři snížení sazeb pro příští rok. Tato snížení sazeb však představují holubičí postoj, který měl vyvolat pokles libry. Jerome Powell zároveň zopakoval, že Federální rezervní systém nikam nepospíchá, a zdůraznil, že ekonomika je ve výborné kondici, což dává Fedu potřebný čas. Páteční zpráva Nonfarm Payrolls Powellova prohlášení podpořila. Domníváme se tedy, že dolar měl minulý týden více důvodů k posílení než libra.
Týdenní přehled pro pár EUR/USD: CPI, PPI, ECB
09.12.2024 Měnový trh vyrazí za dva týdny de facto na vánoční/novoroční dovolenou a bude na ní až do začátku ledna. Před odjezdem ale obchodníci "hlasitě bouchnou dveřmi" v reakci na hlavní události prosince.
EUR/USD: Najde euro sílu?
28.11.2024 Tento pokles je připisován mírnému nárůstu výnosů amerických státních dluhopisů a silnější poptávce po dolaru. Americký dolar se zotavuje, čímž částečně zvrátil pokles z předchozího dne z dvoutýdenního minima.
Ekonomický kalendář: Zpráva o PCE a HDP v USA v centru pozornosti📄
27.11.2024 Dnešní makroekonomický kalendář obsahuje několik klíčových zpráv, včetně zprávy o HDP USA za 3. čtvrtletí a zprávy o inflaci PCE.Později během dne budou zveřejněny také týdenní údaje o zásobách ropy.
Jak 26. listopadu obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
26.11.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí pokusil o další korekci. Jak jsme ale uvedli v předchozích článcích, (1) během pondělního otevření trhu se vytvořil gap a (2) žádné fundamentální ani makroekonomické události nepodpořily růst eura. Brzy poté, co jsme na tyto skutečnosti upozornili, se cena rychle posunula a zavřela gap. Tento týden sice může dojít ke korekci, ale máme důvod očekávat výrazný růst eura? Podle nás ne. Ačkoli by údaje z USA a zprávy o inflaci v Evropě mohly nabídnout dočasnou podporu, euro by mohlo získat jen okolo 100 pipů. Proč ještě bychom měli očekávat návrat k úrovni 1,1000? Svůj názor tedy neměníme – silný růst eura je nepravděpodobný a případný růst páru bude jen korekční.
Prognóza pro GBP/USD na 20. listopadu 2024
20.11.2024 Podle hodinového grafu se pár GBP/USD v úterý odrazil od oblasti supportu 1,2611–1,2620 a vyšplhal se na úroveň 1,2709. Následný odraz od úrovně 1,2709 favorizoval americký dolar a tlačil pár směrem dolů k oblasti 1,2611–1,2620. To naznačuje boční trend, v jehož rámci se britská libra důsledně pohybuje.
Přehled vývoje GBP/USD dne 15. listopadu. Britská libra se snaží zotavit
15.11.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek pokusil zotavit a zaznamenal mírný růst. Tento nárůst byl však tak slabý a nevýrazný, že jej nelze klasifikovat ani jako korekci. Kromě pozdně večerního projevu guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho se během dne ve Spojeném království neodehrály žádné významné události. Ve Spojených státech mezitím byly zveřejněny dvě sekundární zprávy: index cen výrobců, který vykázal neutrální výsledky, a zpráva o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti, která se blížila očekávání trhu. Ani jedna z těchto zpráv neměla potenciál vyvolat byť jen mírné oslabení dolaru.
EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky dne 13. listopadu (seance v USA)
13.11.2024 K otestování úrovně 1,0599 došlo ve chvíli, kdy se ukazatel MACD už pohyboval výrazně pod nulou. Dlouho se držel v oblasti přeprodanosti, což omezilo potenciál páru směrem dolů. Z toho důvodu jsem se vyhnul prodeji a místo toho jsem euro nakoupil v očekávání korekce, jak jsem nastínil ve své dopolední prognóze. V důsledku toho pár vzrostl o 25 bodů.
Co sledovat 13. listopadu? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
13.11.2024 Na středu je naplánováno poměrně málo makroekonomických událostí. V eurozóně ani Spojeném království se nečekají významné ani méně významné zprávy, takže pozornost se bude upínat ke zprávě o inflaci v USA, která rozhodne o osudu dolaru ve třetím obchodním dni týdne. Index spotřebitelských cen (CPI) za říjen by měl zrychlit na 2,6 %, což by bylo pro americkou měnu velmi příznivé. Trh podle nás tuto hodnotu už zohlednil. Nad očekávání silný růst inflace by mohl vyvolat další růst dolaru, zatímco nižší hodnota by mohla přinést vzestupnou korekci na obou měnových párech.
Přehled vývoje GBP/USD. Týdenní výhled – O osudu dolaru rozhodne inflace v USA
11.11.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pátečním poklesu navzdory absenci významných makroekonomických nebo fundamentálních událostí. Důvody poklesu britské libry byly podobné těm, které ovlivnily euro. Jak už jsme uvedli dříve, závěry o zasedání FOMC by se neměly vyvozovat ihned po události, ale nejdříve 24 hodin poté. Co jsme viděli ve čtvrtek večer? Na trhu nedocházelo k téměř žádné aktivitě – jen drobný pokles dolaru a nedostatek významného zájmu. V pátek však dolar získal 70 pipsů. I když libra v posledních týdnech stagnuje, širší výhled se nemění. Hlavní je, že trh reagoval nákupem dolaru hned po zasedání Fedu. Britská libra měla potíže s významnější korekcí. Tyto dva faktory považujeme za velmi důležité.
Tři trhy, které sledovat příští týden (08.11.2024)
08.11.2024 První plný týden v listopadu byl mimořádně významný pro globální trhy. Dozvěděli jsme se výsledky prezidentských voleb v USA, voleb do Senátu a Sněmovny reprezentantů, následovala pak rozhodnutí FOMC o snížení úrokových sazeb o 25 bazických bodů. Emoce byly vysoké, ale pozornost investorů se nyní rychle přesouvá na příští týden, kdy budou zveřejněna důležitá data z USA, Číny a Velké Británie, což činí zajímavé sledovat indexy US500 a CH50cash, stejně jako měnový pár GBP/USD.
EUR/USD. 5. listopadu. Projev Lagardeové by mohl pomoci býkům
05.11.2024 V pondělí se pár EUR/USD vrátil ke korekční úrovni 161,8 % (1,0873). Odraz od ní by mohl znamenat obrat ve prospěch eura a nový růst k zóně rezistence 1,0929–1,0946. Uzavření pod úrovní 1,0873 by však podpořilo americký dolar a upřednostnilo by pokračující pokles k zóně supportu 1,0781–1,0797.
EUR/USD: Okamžik slávy pro euro
01.11.2024 Tento týden zažívá euro svůj "okamžik slávy". Prakticky všechny makroekonomické zprávy zveřejněné tento týden v Evropě vyzněly ve prospěch jednotné evropské měny. Všechny klíčové ukazatele, včetně růstu HDP, údajů o trhu práce a inflace, byly silnější, než se očekávalo, díky čemuž se pár přiblížil k úrovni 1,0900 s nedávným maximem na úrovni 1,0889.
Přehled páru GBP/USD na 18. října: Libra je přeprodaná, ale pouze lokálně
18.10.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval směrem nahoru, což by mohlo znamenat začátek dlouho očekávané korekce. Všimli jsme si, že hladina 1,3000 je psychologická, takže cena by od ní mohla zahájit korekci. Nebylo ale možné přesně předpovědět, kde britská měna začne růst. Nejprve se podívejme na technické aspekty v časovém rámci 4H. Indikátor CCI vstoupil do zóny přeprodanosti, zaznamenal několik býčích divergencí a po zveřejnění zprávy o inflaci ve Spojeném království opět vstoupil do zóny přeprodanosti. To podle nás stačí na určitý růst britské měny. Je důležité si uvědomit, že i libra může být přeprodaná, byť jen lokálně. Jinými slovy, v krátkodobém horizontu klesala příliš dlouho. Pokud teď vystoupá až k pásmu 1,3150–1,3200, bude to stačit, abychom očekávali obnovení downtrendu, který podle našeho názoru právě začal.
Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 17. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
17.10.2024 Ve středu pár GBP/USD pokračoval v pohybu směrem dolů, jako by se nic nestalo. Den předtím cena prorazila předchozí trendovou linii, ale upozorňovali jsme, že proražení trendové linie není v podmínkách téměř úplného flatu silným signálem. V důsledku toho cena tuto linii prolomila, a navíc byla zveřejněna zpráva o inflaci ve Velké Británii, což způsobilo, že cena klidně zamířila zpět dolů. Samozřejmě, že skutečným důvodem včerejšího poklesu libry byla právě zpráva o inflaci. Všechny druhy inflace v září klesly mnohem více, než se předpokládalo. To donutí Bank of England, aby brzy obnovila uvolňování měnové politiky a snižovala sazby rychleji, než trh očekával. Zdá se, že trh ještě ani nezačal snižování sazeb ve Velké Británii oceňovat. Proto je každá holubičí zpráva dalším důvodem k prodeji libry. Cena nyní již potřetí klepe na dveře úrovně 1,2980 a dnes ji pravděpodobně prolomí.
Obchodní doporučení a analýza páru GBP/USD na 17. října. Inflace přináší libře další problémy
17.10.2024 Měnový pár GBP/USD si v úterý udržel pokles, aniž by se pokusil zahájit korekci. Včera byla ve Velké Británii zveřejněna zpráva o inflaci za září a všechny její údaje vyšly pod odhady. Co to znamená? Jednoduše řečeno, inflace klesá rychleji, než se Andrew Bailey obával. Jádrová inflace teď navíc dosahuje 1,7 %. Už dříve jsme zmínili, že Bank of England by mohla mít starost o jádrovou inflaci a inflaci v sektoru služeb. Centrální banka ale nemůže ignorovat pokles celkové inflace. Pokud banka bude čekat, až problémové oblasti inflace klesnou o dalších 1,0–1,5 %, mohla by se celková inflace, resp. inflace ve zpracovatelském sektoru, dostat na nulu, nebo dokonce na zápornou úroveň. A jak tedy vyrovnat všechny typy inflace?
Doporučení pro obchodování a analýza měnového páru GBP/USD na 14. října. Libra čeká na podporu.
14.10.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v klesajícím trendu. Volatilita zůstává nízká a cena postupně téměř denně klesá. Britská libra za poslední dva týdny výrazně klesla. To však nemusí nutně znamenat, že se blíží její odraz. Musíme si totiž uvědomit, že je libra stále extrémně překoupená a bezdůvodně drahá. To však nezaručuje, že bude pokračovat v poklesu po delší dobu. Stále se domníváme, že před tím, než dojde k obnovení klesajícího trendu, bude muset proběhnout malá korekce směrem vzhůru, která by mohla pokračovat i ve střednědobém horizontu.
Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 11. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
11.10.2024 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek nadále obchodoval na nižší úrovni. Během celého tohoto týdne byla nízká volatilita, i když včera se mírně zvýšila. Na charakteru pohybu to však nic nezměnilo. Euro pokračovalo v klesajícím trendu, ale výrazného a rozhodného poklesu jsme se nedočkali. Jediným hybatelem ceny byla včera zpráva o inflaci v USA. Upozorňovali jsme, že bez ohledu na výsledek zprávy mohou být pohyby chaotické a volatilní. V důsledku toho se pár po zveřejnění jestřábí zprávy o inflaci pohyboval oběma směry. V hodinovém grafu se vytvořila linie klesajícího trendu, která však naznačuje hlavně obecný směr pohybu. Proražení nad tuto linii by však mohlo signalizovat začátek korekce směrem vzhůru.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 10. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
10.10.2024 Ve středu pár GBP/USD pokračoval ve svém pomalém pohybu směrem dolů. Nelze jej však považovat za pomalý v pravém slova smyslu, neboť cena klesá již téměř dva týdny téměř bez přestávek či korekcí. Fundamentální pozadí tohoto týdne je nezajímavé a makroekonomické údaje prakticky chybí. V důsledku toho se prudce snížila volatilita trhu. Dnes by se mohla po zveřejnění zprávy o inflaci v USA opět zvýšit a mohli bychom se dočkat i korekce. Jelikož však všichni očekávají korekci, tvůrci trhu by mohli cenu stlačit ještě níže, když to nikdo nečeká. Teprve poté by mohla začít korekce. O britské libře v podstatě není co říci. Je stále silně překoupená, takže ve střednědobém výhledu očekáváme pouze pokles.
Euro si drží svou pozici
10.10.2024 Nedostatek očekávaných fiskálních stimulů ze strany Číny a revize prognózy HDP Německa ze strany vlády směrem dolů vyvíjejí tlak na euro. Ani vášnivý projev guvernéra slovenské centrální banky Petera Kazimíra býky na EUR/USD nepodpořil. Vyjádřil pochybnosti o snížení sazeb na zasedání ECB 17. října, ačkoli trhy je považují za hotovou věc. Poznamenal, že rozhodování na základě jediné zprávy o inflaci je lehkomyslné. Stojí za zmínku, že v září index spotřebitelských cen klesl pod cíl Evropské centrální banky.
USD/JPY: Šigeru Išibá jenu zavařil
10.10.2024 Nový japonský premiér Šigeru Išibá zklamal japonský jen a nesplnil očekávání, která do něj byla vkládána. Ve skutečnosti to bylo právě jeho zvolení, které posloužilo jako katalyzátor posílení japonské měny. Pár USD/JPY se propadl o téměř 500 pipsů v reakci na zprávu, že Išiba porazil svého rivala Sanae Takaičiho (považovaného za favorita voleb) v souboji o křeslo předsedy vládnoucí strany.
Kazimír z ECB nepodporuje další snížení sazeb na říjnovém zasedání 🧭
09.10.2024 Politik ECB Peter Kazimír vyjádřil skepticismus ohledně rozhodnutí o snížení úrokových sazeb v říjnu na základě pouze jedné příznivé zprávy o inflaci. I když na příštím zasedání nevyloučil snížení sazeb, zdůraznil, že klíčová data přijdou v prosinci, což poskytne větší jistotu pro budoucí politická rozhodnutí. Kažimír také zmínil, že ho v současnosti neznepokojuje, že ECB podstřelí svůj 2% inflační cíl.
PepsiCo stojí v čele ziskových společností, technologický sektor posiluje Nasdaq, protože investoři se připravují na překvapení v podobě inflace
09.10.2024 Americké akciové indexy v úterý vzrostly a částečně tak kompenzovaly ztráty z předchozí seance. Investoři obrátili svou pozornost zpět k technologickému sektoru, protože se nyní soustředí na nadcházející údaje o inflaci a začátek výsledkové sezóny za třetí čtvrtletí.
Jak 9. října obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
09.10.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý opět nedokázal korigovat. Cena se po pětidenním poklesu dostala na úroveň 1,0952, ale nedokázala stoupnout ani o 100 pipů. V tuto chvíli znovu klesá k této úrovni a my daný vývoj považujeme za naprosto logický. Opakovaně jsme uváděli, že euro je překoupené a bezdůvodně drahé. Celý rok 2024 rostlo mnohem častěji, než by vzhledem k fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí mělo. Trh se soustředil jen na faktory související s očekávaným uvolňováním měnové politiky Federálního rezervního systému. Dále jsme upozorňovali, že jakmile Fed začne s politikou uvolňování, dolar nebude mít další důvod k poklesu, protože trh už celý cyklus snižování sazeb předem zahrnul do ceny. V tuto chvíli má pár mnohem blíž k dalšímu poklesu než k jakékoli smysluplné korekci.
Přehled páru GBP/USD na 9. října: Inflace v Británii se nemůže rozhodnout
09.10.2024 Měnový pár GBP/USD se v úterý pohyboval bez jakékoli naléhavosti. Fundamentální a makroekonomické prostředí chybělo a trh před zveřejněním zprávy o inflaci v USA váhal s obchodními rozhodnutími. Už dříve jsme zmínili, že někteří analytici a experti tuto zprávu momentálně trochu přeceňují. Před několika měsíci by jakákoli odchylka 0,1 % od prognózy vyvolala silnější reakci obchodníků než jednání Federálního rezervního systému (Fed) nebo Bank of England (BoE). Účastníci trhu tehdy nevěděli, kdy přesně začne uvolňování měnové politiky ve Velké Británii a USA nebo jak rychlé bude. Teď je jasné, že Fed sníží sazby na každém setkání až do konce roku, a trh už v cenách zohlednil nejmírnější možný scénář. Americký dolar už tedy nemá důvod k poklesu. Zároveň však neexistují důvody, proč by měla klesat britská libra, protože BoE by mohla do konce roku snížit klíčovou sazbu jen jedenkrát.
EUR/USD: klidný začátek rušného obchodního týdne
08.10.2024 Pár EUR/USD zahájil nový obchodní týden menším sestupným 10pipovým gapem, který byl okamžitě vyrovnán. Jinými slovy, instrument otevřel na páteční zavírací úrovni. Uvedené na jednu stranu naznačuje, že medvědí momentum, vyvolané zářijovými nonfarm payrolls, slábne. Na druhou stranu, stálé kolísání v pásmu 1,0960–1,0980 naznačuje, že si prodejci páru EUR/USD zajistili pozice nad kurzem 1,0900. Pro posun k supportu 1,0930 a ještě níž k 1,0800 ale medvědi potřebují další argumenty. Ty by mohly přijít z dalšího posílení amerického dolaru a/nebo oslabení eura.
EUR/USD. Týdenní přehled. Inflace, inflace a ještě víc inflace
07.10.2024 Pár EUR/USD se koncem minulého týdne konsolidoval v pásmu 1,09, ale nedokázal otestovat support 1,0930 (spodní hranice cloudu Kumo v časovém rámci D1). Průraz této cenové bariéry umožní prodejcům zaměřit se na pásmo 1,08, přičemž prvním cílem bude úroveň 1,0850 (horní hranice cloudu Kumo v týdenním grafu). Současné fundamentální prostředí obecně podporuje další pokles ceny, ale rozvoj sestupného trendu závisí na údajích o inflaci v USA, jejichž zářijovou hodnotu se dozvíme koncem příštího týdne.
EUR/USD. Těžké období pro euro
02.10.2024 Na jedné straně zpráva splnila očekávání, jak předpovídala většina odborníků. Na druhou stranu význam této zprávy je za současných okolností těžké přeceňovat. Pravděpodobnost snížení sazeb Evropské centrální banky (ECB) na říjnovém zasedání se výrazně zvýšila, zatímco dříve se pozornost soustředila na prosincové zasedání. Tato zpráva zasáhla evropskou měnu, a to i vůči dolaru. Měnový pár EUR/USD opustil rozpětí 1,1080–1,1190 (ve kterém se obchodoval poslední dva týdny) a míří k hladině supportu 1,1040 (horní hranice cloudu Kumo v denním grafu).
Na co zaměřit pozornost 1. října? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
01.10.2024 V úterý nás čeká několik makroekonomických událostí. Německo, eurozóna a Spojené království zveřejní nevýznamné druhé odhady výrobních indexů PMI za září, které pravděpodobně nevyvolají reakci trhu. Eurozóna zveřejní zprávu o inflaci za září, která je mnohem důležitější, ale prudký pokles eura po ní je nepravděpodobný. Evropská centrální banka už zahájila cyklus uvolňování měnové politiky, takže tempo poklesu inflace už není tak podstatné. Navíc, trh každopádně s prodejem eura nespěchá, jak jsme viděli včera u německé zprávy o inflaci.
Ekonomický kalendář: V centru pozornosti jsou projevy bankéřů FOMC, včetně Jeroma Powella📣
26.09.2024 Dnešní makroekonomický kalendář obsahuje několik pozoruhodných událostí.Především uslyšíme názory představitelů FOMC včetně předsedy Jerome Powella. Dále bude zveřejněna zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, konečný údaj o HDP a týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti.
Přehled páru GBP/USD na 20. září: libra dostala od Bank of England další podporu
20.09.2024 I pár GBP/USD zaznamenal ve středu a ve čtvrtek výkyvy. Zasedání Federálního rezervního systému vyvolalo vysokou volatilitu a po něm následovalo zasedání Bank of England. Nelze ale říct, že by americký dolar po těchto dvou významných událostech výrazně stoupl nebo klesl. Cena kolísala střídavě nahoru a dolů. Už jsme upozorňovali, že trh může v takto emotivních podmínkách obchodovat oběma směry, takže konečné hodnocení obou zasedání by mělo být provedeno až ve čtvrtek večer. A i tehdy se dalo těžko říct, jestli se trh konečně uklidnil.
EUR/USD. Proč japonský jen roste?
16.09.2024 Japonský jen znovu posiluje vůči dolaru. Pár USD/JPY po krátké pauze obnovil pokles a teď se snaží překonat support 140,70 (spodní linie indikátoru Bollingerova pásma v grafu D1). Pár opět dosahuje nových několikaměsíčních minim, přičemž naposledy byl v této cenové oblasti koncem prosince 2023. Pokud medvědi prorazí pod úroveň 140,27, pár dosáhne nového letošního minima. Soudě podle síly downtrendu obchodníci pravděpodobně nezůstanou v pásmu 140 a brzy se usadí pod úrovní 140,00. Jediným faktorem, který by mohl kupcům USD/JPY pomoci, by byla "mírně jestřábí" zpráva Fedu z příštího týdne, což ale nevypadá pravděpodobně.
EUR/USD. ECB a PPI
13.09.2024 Evropská centrální banka po svém zářijovém zasedání snížila všechny tři základní úrokové sazby. Hlavní refinanční sazba byla snížena na 3,65 %, mezní zápůjční sazba na 3,90 % a depozitní sazba na 3,5 %. Obchodníci na měnovém páru EUR/USD formální výsledky zářijového zasedání ignorovali, protože rozhodnutí centrální banky plně odpovídalo očekávání většiny odborníků. Konkrétně 64 z 80 ekonomů oslovených agenturou Reuters předpokládalo, že ECB v září sníží depozitní sazbu o 25 bazických bodů. Analytici také vyjádřili přesvědčení, že centrální banka učiní další krok tímto směrem na prosincovém zasedání a sníží tak sazbu na 3,25 %.
EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 12. září (americká seance)
13.09.2024 Úrovně, které jsem nastínil v první polovině dne, nebyly kvůli nízké volatilitě trhu a absenci klíčových ekonomických údajů z eurozóny otestovány. Nepodařilo se mi najít vhodné vstupní body. Nicméně, očekáváme zasedání ECB a tiskovou konferenci s Christine Lagardeovou, což by mělo zvýšit volatilitu. Navíc budou zveřejněny důležité údaje o trhu práce v USA a zprávy o inflaci. V centru pozornosti obchodníků budou týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti, index cen výrobců (PPI) a jádrový PPI. Pouze prudký pokles indexu za srpen tohoto roku spolu s podobným snížením jádrové inflace povede k růstu eura a návratu uptrendu na páru EUR/USD. Pokud údaje o inflaci naznačí potřebu opatrnějšího přístupu ke snižování sazeb Fedu, pár EUR/USD bude pravděpodobně dál klesat. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat podle scénáře č. 1, navzdory hodnotám indikátoru MACD, protože očekávám silný a trvalý pohyb páru.
Ekonomický kalendář: Srpnová zpráva o indexu spotřebitelských cen v USA v centru pozornosti na Wall Street
11.09.2024 Globální investoři dnes čekají na zveřejnění zprávy o inflaci CPI ze Spojených států, i když její zveřejnění může na trh přinést nejistotu - zejména vzhledem k převládající náladě a skutečnosti, že investoři, poněkud vystrašení oslabujícím trhem práce, by rádi viděli, aby Federální rezervní systém co nejdříve snížil sazby. Reakce by mohla být tím větší, čím více se bude údaj lišit od konsenzu. V tomto případě by růst inflace mohl investory vyděsit a způsobit pokles očekávaného rozsahu uvolňování měnové politiky Fedu (a posílení dolaru a pravděpodobný růst USD/JPY).
Čemu věnovat pozornost 11. září? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
11.09.2024 Na středu není naplánováno mnoho mnoho makroekonomických událostí, ale nečeká nás ani klidný den. Jde hlavně o to, že účastníky trhu aktuálně nezajímají makroekonomické údaje ze Spojeného království ani z eurozóny. Celý svět se soustředí na americký dolar a měnovou politiku Federálního rezervního systému. Proto jsou důležité jen takové zprávy, které mohou přímo ovlivnit rozhodnutí Fedu. A dnes tu jednu z nich máme: inflaci v USA. O této zprávě bylo řečeno už mnohé. Kromě ní zveřejní Spojené království ještě údaje o HDP, nikoli ale čtvrtletní, které mají určitý význam – jen měsíční a tříměsíční. Zveřejněna bude také zpráva o průmyslové výrobě. Očekává se slabá reakce trhu na britské údaje.
Apple zpomaluje, Boeing roste: Jak se mění trendy?
10.09.2024 Klíčové americké akciové indexy si v pondělí připsaly solidní zisky přesahující 1 %, když účastníci trhu po velkém výprodeji z minulého týdne hledali výhodné nabídky. Očekávání investorů se rovněž soustředila na nadcházející údaje o inflaci a rozhodnutí Federálního rezervního systému, která budou oznámena v nadcházejících dnech.
Wall Street Open: Diskontní obchodníci v problémech, akvizice US Steel neproběhne
05.09.2024 Největší diskontní prodejci v USA, takzvaný Dollar Tree a Dollar General (DLTR.US, DG.US), se po svých výsledcích propadli přibližně o 20 %. Důvodem bylo nenaplnění očekávání investorů a slabý výhled do budoucna, ne všechny maloobchodní řetězce však zažívaly podobný příběh. Dnes se společně podíváme na to, proč mají právě tito maloobchodníci v současné době problémy. To nejsou všechny zprávy z minulého týdne, protože od posledního livestreamu ještě vyjdou výsledky společnosti Nvidia (NVDA.US), ale také makroekonomické zprávy o inflaci PCE ve Spojených státech a také údaje z trhu práce a výrobního sektoru z tohoto týdne.
Price Action pro začátečníky: Kompletní průvodce krok za krokem
05.09.2024 Price Action je metoda obchodování, která se zaměřuje výhradně na pohyby cen a ignoruje používání technických indikátorů. Trader, který obchoduje pomocí Price Action, analyzuje čistý cenový graf a dívá se na cenové svíčky, trendové linie, formace, supporty a rezistence, aby získal informace o tom, jak se trh pravděpodobně bude pohybovat.
Komentář Bostice z Fedu🗽Americká ekonomika a trh práce ztrácejí dynamiku?
04.09.2024 Raphael Bostic z amerického Federálního rezervního systému se dnes vyjádřil k americké ekonomice a trhu práce. Celkově je komentář poměrně smíšený - není extrémně holubičí, ale ani jestřábí. Zde jsou nejdůležitější body:
Trhy čekají na zprávy o inflaci v USA a Velké Británii
13.02.2023 Tento týden se bude mluvit především o inflaci, HDP a maloobchodních tržbách, protože investoři a obchodníci budou moc...
Americký HDP, australský CPI a rozhodnutí BoC o sazbách
23.01.2023 Tento týden budou v centru pozornosti zprávy o inflaci z Austrálie a Nového Zélandu, rozhodnutí Bank of Canada o úroko...
Zaměření na inflaci ve Spojeném království a maloobchodní tržby v USA
13.01.2023 Příští týden se očekává, že v centru pozornosti budou zprávy o inflaci ve Spojeném království a eurozóně a údaje o mal...
Související klíčová slova:
Akciové trhy | Zakreslení supportů a rezistencí | Retracement | Vstupy a výstupy | HSBC | Výnosy dluhopisů | Pokračování klesajícího trendu | Holubičí tón | Očekávání pro rok | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Hlavní události | Obrácená Hlava a ramena | Výkon | Akcie vzrostly | Konsorcium | Formace dvojitý vrchol | Vstupy | Inflace v září | Apetit investorů | Sektor informačních technologií | Údaje z USA | Včerejší zpráva | Jak hledat patterny | EUR | Mince | Trend | HDP země | Kroky Fedu | Cenové výkyvy | Bank of Japan | Institucionální hráči | Krize na Ukrajině | Citigroup | Volatility | Dow Jones Industrial | Take Profit | Pokles indexu | Rostoucí akcie | Tempo růstu | Index výdajů na osobní spotřebu | Investiční banky | Korelace | Makroekonomické zprávy | Růst životních nákladů | Long pozice | Výkyvy | Britská libra | Aktiva | Jacinda Ardernová | PDD | Line | Podíl na trhu | Indexy na Wall Street | Americká zpráva | Dolar dnes | Nákupní pozice | Index US500 | Zvýšení sazeb Fedu | Akcie společnosti Apple Inc | Pravděpodobnost | Japonská měna | Akcie společnosti Hewlett Packard | Přesnost | ISM ve službách | Příležitost k prodeji | ECB Peter Kazimír | Zasedání ECB | Price Action a indikátory | FedWatch Tool | Depozitní sazba | Sebevědomí | Zveřejnění důležitých zpráv | Výsledkové sezóny | Indexy S&P | Technické signály | Chování trhu | Rychle rostoucí akcie | Medvědí výhled | Geopolitické napětí | Lagardeová | Short pozice | Palo Alto | Zavírací cena | Analytici z JP Morgan | Ethereum | DeFi | Zprávy z USA | Ropa Brent | Medvědí Pin Bar | Údaje o maloobchodních tržbách | Support úrovně | Výsledek zasedání Fedu | Financial Times | S/R zóny (support a rezistence zóny) | Izraelský premiér | Směřování měnové politiky | Break-Even | Support a rezistence | Proti trendu | Rostoucí inflace | Analyzování | Posilování dolaru | Meziroční míra inflace v eurozóně | Asad | Nezaměstnanost | Reakce trhu na zprávu | Vysoká očekávání | Pandemie | Růst cen | Deflace | Zakreslení patternu | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Důležité zprávy | Člen rady guvernérů | Směrnice | Silné oživení | Dolarový index | Dividendy | Příležitosti k nákupu | Analýzy | Nejistoty na finančních trzích | Průvodce krok za krokem | Bollingerovo pásmo | Tradingové webináře | Cenové svíčky | Klíčová rezistence | COT (Commitments of Traders) | Support a rezistence zóny | Bearish Engulfing | Hospodářský růst eurozóny | Vysoké riziko | Americká inflace | Obchodování podle Price Action | Změny trendu | Celková míra inflace | Thomas Barkin | Profesionální obchodníci | Základní úrokové sazby | Pohyb ceny | Patová situace | Gap | Údaje o hrubém domácím produktu | Používání technických indikátorů | Cenové rozpětí | Pozitivní komentář | Trendová linie | Graf páru GBP/USD | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Dolar po vítězství Donalda Trumpa | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | OCBC | Pokles dolaru | Premiér Benjamin Netanjahu | Prioritní akcie | Prudký pokles | Více obchodů | Index ISM ve službách | Uvolnění měnové politiky | Zakreslení S/R zón | Proražení | Vysvětlení základních principů | Události v eurozóně | Výhled | Oznámení | Černé pondělí | EIA | Covid | Trumpův efekt | Obavy investorů | Wealth | Wall Street Journal | Podnikatelská důvěra | Inflace | Inflace spotřebitelských cen | Nejdůležitější události | Politické turbulence | Centrální banky | DeFi a NFT | Risk-off | Harris | Přijetí | Obchodování podle svíčkových formací | Tipy pro začínající obchodníky | Christine Lagarde | Výrazný růst | Silné S/R úrovně | CH50cash | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Kombinace Price Action | Pohyby cen | Obchodní plán | American Airlines | Reakce trhu | Korekční pohyb | Události tohoto týdne | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Potvrzení obchodů | Alibaba | Snižování sazeb | Jak hledat patterny v grafu | S&P Global Market Intelligence | Prudké cenové výkyvy | Zasedání FOMC | Analytici | Hodinový graf | Formace hlava a ramena | Izrael | Vice | Futures | Dell Technologies | Snižování inflace | Sell | Jednoduché tipy | Údaje o inflaci | Zajištění zisků | Donald Trump | Konference FOMC | Obchodní týden | Výsledky průzkumu | Obchodní seance | Proražení linie neckline | Pohyby směrem nahoru | Zpráva o inflaci | G7 | Tlak na akcie | Příkaz | MIFID | Guvernér Fedu | Price Action s dalšími faktory | Obchodní aktivita | Obchodní příležitosti | CL | Platformy DeFi | Zvyšování sazeb | Čínský technologický gigant | Regrese | Rétorika Fedu | Flat | Jak funguje Price Action | Marketingová komunikace | Inflace v Japonsku | CME FedWatch | Obchodní války | Patterny v grafu | Úrovně rezistence | Úroveň rezistence | Globální akciový index MSCI | Domácnosti | Směřování trhů | Pokles ceny | Data z USA | Identifikace formací | Graf | Úsilí | Očekávání trhu | Fair Value | AAL | Býčí signál | Medvědí signál | Směr trendů | Snižování úrokových sazeb | Odhodlání | Ukázka Uptrendového trhu | Výkyvy na trhu | Dluhopisy | Rezistence zóny | Největší hráči | Investovat do kryptoměn | Zveřejnění ekonomických zpráv | Zakreslení S/R | Úspěšné obchodování | Zaměstnanost | Výrobci luxusního zboží | Ekonomiky | Nárůst poptávky | Webináře | Zasedání FED | Slabé výsledky | Členové bankovní rady | Klíčové oblasti | Tržní Struktura | Tržní sentiment | Nvidia (NVDA.US) | Směřování trhu | Finanční analytici | Kanadský dolar | Největší americké banky | PEPSICO | Fundamentální události | Spolehlivost obchodů | Zveřejněné údaje | Peníze | Poptávka | Výrobní index | Price Action pro začátečníky | Brent | Maloobchodní tržby | Lineární regrese | Politika | xStation | Obchodní instrument | Potvrzení patternu | Očekávání | Pepa Zeman | Inside | Budoucí růst úrokových sazeb | Příležitost k nákupu | Nejnovější údaje | Vyšší výnosy | Posílení eura | Pokles nezaměstnanosti | Zvýšení sazeb | Výnosy | Guvernér BoE | Energetický sektor | Evropské měny | Důvěryhodnost | Negativní dopad | Makroekonomické prostředí | Denní pokles | Zásoby ropy | Americké volby | Další růst | Inflace cen | Prohlášení | Novozélandský dolar | Nárůst zásob | Obchodní signály | Nákupy | Růst | Zboží dlouhodobé spotřeby | Nabídka | Americký index | Příležitosti | Trh dluhopisů | Snížit úrokové sazby | Neckline | Klíčový ukazatel | Obchodní pokyny | MiFID II | Co je to Price Action | Fundamentální analýza | BreakEven | Prognóza | Obchodování pomocí Price Action | Měnový pár USD/JPY | Nálada investorů | Předpovídat budoucí cenové pohyby | Použití finanční páky | Kmenové akcie | Trh práce | Výzva | Britská centrální banka | Spojené státy americké | Tempo poklesu | Akvizice | Co jsou to supporty a rezistence | Růst amerického dolaru | Japonská vláda | Pochybnosti | Bankovky | Objem obchodů | Časování obchodů | Šigeru Išiba | Japonská inflace | Ceny dluhopisů | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Americká centrální banka | Indikátor | Klíčové události | Dollar Tree | Long | Chování | Bullish | Zakreslování trendových čar | DG.US | Inflace v eurozóně | Zpomalení ekonomiky | Nejnovější zprávy | Palantir | Technické korekce | Základy Price Action | JOLTS | Týdenní výhled | Úrokové sazby | Meziroční růst | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | Základy obchodování | Výsledky voleb | Chápání tržní struktury | Trh | Listopadová inflace | Formace v grafu | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Makroekonomické události | Shanghai Composite | MSCI | Problémy | Nižší ceny | BNP Paribas | Dnešní sentiment | Falešné signály | Open | Bašár Asad | Oslabování eura | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Dot plot | Index | Klíčové S/R zóny v grafu | Dlouhodobý růst | Bollingerova pásma | Budoucí cenové pohyby | Support nebo rezistence | Konsolidace | Ukázka Downtrendového trhu | Zpřísnění měnové politiky | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Eura | Komise | Nejistoty | Posílení | Představitelé Fedu | BoE Andrew Bailey | Celoroční výhled | Phil Blancato | Investoři dnes | Ministerstvo práce | Euro dolů | NVDA.US | S&P | Obchodní signál | Americké měny | Inflace ve Spojených státech | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Kurz dolaru | Kvalitní akcie | Akciové indexy | Christine Lagardeová | Zakreslení cenové formace | Ekonomický kalendář | Akcie společnosti Hewlett Packard Enterprise | Společnost Hewlett Packard | Obchodování na Wall Street | Technické analýzy | Ocel | Mary Dalyová | Swing | Snížení úrokové sazby | Klesající trend | Pozornost trhu | Potenciální obrat | Reakce trhů | Kurz EUR/USD | Vývoj inflace | Hang Seng | Ekonomické fórum v Davosu | Index Stoxx 600 | Ceny Bitcoinu | Patterny | Joachim Nagel | Podnikání | Růst eurozóny | Budoucnost | Prodej dolaru | Vysoké inflace | S/R zóny v grafu | Začátek výsledkové sezóny | Pokračující pokles | Statistický úřad | Sektor služeb | Odpor | Index Hang Seng | Dow Jones Industrial Average | Eskalace | Peter Kažimír | Rozpětí trhu | Altcoiny | G10 | Největší banky | Opatření | Akciový index | Pozornost | Kdy trend začíná | Index Nasdaq Composite | Ekonomické vyhlídky země | 3М | Bankéři | Vítězství Donalda Trumpa | Tržní struktury | Ekonomické vyhlídky | Meziroční míra inflace | Range | Ifo | Stratégové | Dynamika trhu | Trumpovo vítězství | Momentum | Jak kombinovat Price Action | Náklady | Jak zakreslit supporty a rezistence | Počet žádostí o podporu | Průmyslové podniky | Bitcoin | Člen bankovní rady | Pohyb trhu | Rušivé indikátory | Austan Goolsbee | Rozhodování ECB | Obchodní výsledky | Čínský trh | Pozornost obchodníků | Pravidla obchodního systému | Obchodníci | Cenový graf | Obchodovat | Vítězství Trumpa | Linie neckline | UTC | Burze | Celková inflace | Americké indexy | Objednávky | Největší ztráty | Zpráva Commitment of Traders | USA | Růst úrokových sazeb | Platformy | Dnešní údaje | Příklady obchodů kombinujících Price Action | Pár EUR/USD | Spotřebitelské inflace | Čistý zisk | Index PMI | Výrazné zvýšení daní | Index nákladů práce | Ekonomické aktivity | Nabídky akcií | Dezinflační trend | Cenový index | Inflace ve Francii | Podnikání na kapitálovém trhu | Ceny benzínu | Sankce | Dollar General | Británie | Bank of Canada | Politická rozhodnutí | Pokles cen | Volby | Ropa | Indikátor CCI | Výdaje | Deutsche Bank | Globální akciový index | Základní pravidla systému obchodování | Klouzavý průměr | Zasedání Bank of England | Jak obchodovat | Čistý graf | Úspěch bitcoinu | Kanadský statistický úřad | Pokračování trendu | Signál k nákupu | Indexy PMI | Dow Jones | Zpomalení inflace | Identifikace formace | Ekonomové | Globální inflace | Spojené státy | Pokračující krize | Druhy inflace | Růst HDP | Hledání patternů v grafu | Zvyšování úrokových sazeb | Signály přeprodanosti | Kanadská měna | Boeing | Kurz dolarů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Inside Bar | Index CH50cash | Úroková sazba | Časový rámec | Potenciální obrat trendu | Úřad pro ekonomickou analýzu | Amazon | Investiční poradenství | Býčí divergence | Investiční doporučení | Labouristická strana | Deloitte | Předchozí seance | DLTR.US | Price Action a časování | Volatilní | Riziko ztráty | Spolehlivost | EUR/USD | Pin Bar | Varování | Trh s kryptoměnami | Analýza makroekonomických zpráv | Uptrend | Pokles cen energií | Čínský HDP | Recese v USA | Měnové politiky | Le Monde | Rok 2025 | Aktuální situace | Obraz trhu | Supporty | Cíl Evropské centrální banky | Ekonomická situace | Odhad HDP | Růstový potenciál | Dna | Pravidla systému obchodování | Japonský ministr financí | Analyzovat cenové pohyby | Dosáhnout zisku | JD | Vítězství | Investiční strategie | Hlavní refinanční sazba | Výhody obchodování podle Price Action | Rozhodnutí centrální banky | Špatná zpráva | Styl obchodování | Christopher Waller | AI | ADP | Zmírnění obav | Silný trend | Intradenní strategie | Obchodování eura | Obchodování formací | Prezidentské volby | Cenové pohyby | Tisková konference | Forexoví obchodníci | Růst mezd | Společnost Nvidia | Sazby | Pozorování | Akvizice společnosti | Očekávané rozhodnutí | Komise v přenesené pravomoci | Výrazný zisk | Investovat | Odmítnutí ceny | Data o HDP | Nerozhodnost | Regulátor | Signály z trhu | Berlín | Průzkum | Firmy | Metoda obchodování | Jak rozpoznat klíčové S/R zóny | Medvědí divergence | Průměrování | HDP Německa | Konec downtrendu | Panika | Murray | Zajištění | Správní rada | Celní politiky USA | Price Action a fundamentální analýza | Zájem investorů | Životní náklady | Euro dnes | Money management | Geopolitické obavy | Ekonomické podmínky | Kroky centrálních bank | Společnost Palantir | Povětrnostní podmínky | Commitments of Traders (COT) | Plány Fedu | Odhad růstu HDP | Výsledky společnosti | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | Magnificent | Ukázka Dvojitého vrcholu | Účastníci trhu | Prodejní signál | Světové ekonomické fórum | Technologický Nasdaq | Trhy | Trade | Nasdaq a S&P 500 | Představitel Fedu | Měnové trhy | Pokračování rally | Rizika | Eurozóna | Commitment of Traders | ISM | Globální trhy | Měkké přistání | Obchodujeme | Fitch | Americké banky | Dluhopisový trh | JD.com | Velcí hráči | Obavy z recese v USA | xStation 5 | Oblasti umělé inteligence | Obnovení růstu | Začínající obchodníci | Etsy | Klíčové faktory | Růstové faktory | Tempo snižování sazeb | Žádosti o podporu | Přístup k obchodování | Ministerstvo financí | Americké akciové indexy | Holubice | Výsledky společnosti Nvidia | Tesla | Snížení sazeb Fedu | Růst Bitcoinů | Solidní růst | Americké trhy | Inflace v USA | Potenciál poklesu | Mzdy | Poradenství | PDD Holdings | Americká ropa WTI | Na burze | Cenové úrovně | Společnost | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | Fórum v Davosu | Evropské trhy | Raphael Bostic | Potenciální obraty | Svíčkové grafy | Hospodaření | Velké americké banky | Nákupy dolaru | USDIDX | Hewlett Packard | Institucionální investoři | FXstreet | Reporty | Výkyvy na finančních trzích | Fundamentální pozadí | Obchod | Inflace v Austrálii | Likvidita trhu | Investoři a obchodníci | Obchodní rozhodnutí | Eskalace konfliktu | Bezpečná aktiva | Riziko | Spotové ceny | Právo | Benchmarky | Swing states | JPY | Pokles výnosů | DLTR | RSI | Semináře | Transakce | Údaje o HDP | Volatilita trhů | Trend na trhu | Meta | Pesimismus | Nástroj | GBP | Ostatní kryptoměny | Nadšení | Pokles cen ropy | Vývoj dolaru | Spekulativní pozice | Čína | Risk | Úrovně supportu | J.P. Morgan | Ceny | Prognóza vývoje | Financování | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | COT report | Války | Impuls | Míra nezaměstnanosti v USA | Proinflační | Centrální banka | Předpovědi | Klíčové S/R zóny | Doporučení k obchodování | WTI | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Blízký východ | Divergence | Mizuho | Jeremy Hunt | Evropské centrální banky | MACD | Komuniké | Libra | Ekonomické nestability | Odborníci | Údaje o vývoji inflace | Celní politiky | Sentix | Průmyslové zboží | Stratég | Ceny zlata | Odborová organizace | Výnos | Obchodování GBP/USD | Index DOW | IHNED | Německé ekonomiky | Index Nasdaq | Benchmark | 256/2004 | Defi | Dvojitý vrchol | Akcie společnosti Boeing | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Rozhodnutí FOMC | Průměrná volatilita | Obchodní tipy | Hongkong | Ceny energií | Zboží z Číny | S/R zóny | Energetická krize | GBP/USD | Inflační cíl | Obchodování EUR/USD | Obchodní analýza | Index Dow Jones Industrial | Pravděpodobnost recese | Akcie společnosti Apple | Jestřábí postoj | Údaje o průmyslové výrobě | Čínské zboží | Histogram | Dlouhodobý výhled | Zisk | Čínské stimuly | Bank of England | American Airlines Group | EURUSD | Fóra | Huawei | Nasdaq Composite | PLTR | Obchodování | Posílení dolaru | Eurostat | Růst inflace | Kurz jenu | Prémie | Oslabování dolaru | Olej | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Euro klesá | Kupující | Předpověď | Údaje | Hlavní měny | Michelle Bowmanová | Inflace v Evropě | Posílení libry | List Financial Times | Kontext | Zájem o bitcoin | Ukazatel inflace | FXstreet.cz | Obchody | Britská měna | Naše ekonomika | Index CPI | xStation5 | Platforms | Omezení COVID | Začátečník | Haruhiko Kuroda | Japonsko | Směřování | Tržní situace | Výrazné cenové pohyby | Velké objemy | Bollinger Bands | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Společnost XTB | CARA | BNP | Situace | Dolarový index (USDIDX) | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Fundamentální ukazatele | Kamala Harris | Růst dolaru | Stagnace | Tržby | Vrcholy | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Jasný směr | Americké akciové trhy | GfK | HDP | Hlava a ramena | Načasování | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Dolar | Euro | Další posilování | Investování je rizikové | Obratu trhu | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Fibonacciho úrovně | Globální investoři | Politici | Hlavní americké indexy | Index PCE | Celý svět | Měnové páry | AAPL | CAR | Míra inflace v eurozóně | Signály z Fedu | Zklamání investorů | Zdraví | KPMG | Pozitivní výhled | Výhled měnové politiky | Stimuly | Ztráty | Osobní výdaje | Americká seance | 1D | Výhled trhů | Philip Lane | Japonský jen | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Akcie | Medvědí trend | Prodejní pozice | Cílová cena | Kupci | Mzda | Nový Zéland | Vzestupný trend | Výhody | Základní úroková sazba | Podniky | Index spotřebitelských cen | Zrychlení růstu | Asijské seance | ONS | Tým FXstreet.cz | Ekonomické nejistoty | Index cen | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | Týdenní zpráva | Technické faktory | Libra šterlinků | USDJPY | Price Action | Cenový kanál | Index PPI | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Technologie | Analýza EUR/USD | Prognózy | Maloobchodníci | Kurz | Daně | DNO | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Commonwealth Bank | Makrokalendář | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Růstový trend | Panevropský index | Index cen výrobců | Měnová politika Fedu | Seance v USA | NVDA | Analýza fundamentálních událostí | Nejrychleji rostoucí | Výsledky | Míra inflace | Údaj o HDP | S&P 500 a Nasdaq | Ekonomické fórum | Bankovní rada | Investice | Osobní příjmy | Čínský index | Pro investory | Traders | Potenciál | Finanční nástroj | Doporučení pro obchodování | Rally | Investujte | Výsledek zasedání | Konkurence | Pokles inflace | Komunikace | Trhy s kryptoměnami | Fitch Ratings | Ekonomika eurozóny | Tipy pro začínající | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Kompletní průvodce | USD za barel | Základní pravidla | Zotavení | Akcie klesají | Důvěra | Oslabení dolaru | Kontrakce | Výhled do budoucna | US Steel | Ukazatel | Členové Fedu | Index MSCI | Měny | Dollar | Inaugurace | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Hospodářský růst | Opatření na podporu ekonomiky | CSI300 | Iracionální | Poradce | Signál | GBPUSD | Letectví | Britské měny | Zhodnocení | Organizace | 1 milion | Federální rezervní systém (FED) | Britská vláda | Engulfing | Technologičtí giganti | Výsledková sezóna | FedWatch | Začněte obchodovat | Potenciální ztráty | Technická analýza | Stav ekonomiky | Plány | Smíšené výsledky | Důležitá data | Formace Pin Bar | Zájem institucí | Administrativa | Krok za krokem | DJI | COVID-19 | Cenové tlaky | Pozitivní signál | Brusel | NFP | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Nikkei | Možný scénář | Signál k prodeji | Zasedání Bank of Japan | Rostoucí nezaměstnanost | Elon Musk | Úrokový výnos | ZEW | Zpomalující inflace | Americký trh práce | TIM | Energie | Supporty a rezistence | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Prodej | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Vliv na americký dolar | Tokeny | Rozvoj | Hlavní indexy | Silný růst | Refinanční sazba | Celkový trend | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Udržitelnost | Míra | Současný trend | Korekce | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Panevropský index STOXX 600 | Střednědobý výhled | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Premiér Benjamin | Spotřebitelská inflace | Pokles libry | Downtrend | Index S&P 500 | Instrument | Přehled | Technické ukazatele | Obraty | Trendové linie | Short | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Krize | Rostoucí trend | TIPS | Odhadovaná cena | Měnový trh | HDP USA | Index Nikkei | Zvýšení úrokových sazeb | Inflace v Británii | Volby v USA | Dlouhé (long) pozice | S&P 500 | JDE | Podpora | Ceny zboží | Výstupní body | Spojené království | Japonský premiér | Cena | Obchodování GBP | Německá vláda | ILO | Německo | Prodeje domů | Makroekonomické ukazatele | Krach | Významný krok | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Příkaz Stop | Dolarové páry | Americký trh | Snížení sazeb | DOT | Bullish Engulfing | Vstupní a výstupní body | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Situace na trhu | Cenové formace | Geopolitická nestabilita | Inflace v listopadu | Evropské akciové indexy | Co bude | Medvědi | Zpráva CoT | Hliník | Debata | Akcie společnosti | DG | Oscilátory | Jednotná měna | Zlato | Hewlett Packard Enterprise | Ekonomika | WEF | Inflace v Německu | Geopolitika | Preferenční akcie | Exprezident | Denní graf | Indikátory | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Indikátor MACD | Práce | Úspěch | Benjamin Netanjahu | Intel | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Zásoby benzinu | Pokles německé ekonomiky | Banky | Buy | Nižší hodnoty | Vlády | Kotace | Šance | Očekávaný růst | Svíčková formace | Wall Street | Ministr financí Jeremy Hunt | Analýza | Ministr financí | Kurz EUR | Zlepšení | XTB | Meta Platforms | Americký Fed | Použití indikátoru | Čínské akcie | Jádrový CPI | Pozice | Vítězství nad inflací | Zájem obchodníků | OCI | Pullback | Neustálé vzdělávání | Dlouhé pozice | Market | Svíčkové formace | Technologický sektor | Stoxx | Sestupný trend | LSEG | Support | Důležité informace | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Služby | Spotřební zboží | Řetězce | Sentiment | SNB | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | NYSE | Investoři | Americká ropa | Míra nezaměstnanosti | Alibaba Group | Stop-Loss | Největší pokles | Růst libry | Průměrná hodnota | Guvernér BOJ | Technologický gigant | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Výstupy | Vzdělávání | Optimistická očekávání | Měnový pár GBP/USD | Politika Fedu | Čínská vláda | Ceny potravin | NFT | Rezistence | Index Dow Jones | Jasné signály | Zpráva COT | Oživení čínské ekonomiky | W1 | Ichimoku | Obchodujte | Nařízení | The Wall Street Journal | Ropy | Struktura | Tržby z prodeje | Očekávaná inflace | Společnosti z indexu | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Hospodářské výsledky | Jádrový index | Inflace v lednu | USD | Kamala | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Americký dolar dnes | Emoce | Zvýšení daní | Rostoucí životní náklady | Doji | Nasdaq a S&P | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | D1 | HDP v USA | Celkový objem obchodů | Tvůrci trhu | US500 | Posilování amerického dolaru | Posilování eura | CME FedWatch Tool | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Čínská centrální banka | CZ | Průraz | Australský dolar | Inflace ve službách | Pokles HDP | Propad | Britské libry | Vlnová struktura | Pokles eura | Významné zprávy | Magnificent Seven | Bearish | Graf páru | Finanční ztráty | Růst eura | Stimulační program | Time-Frame | Oblast supportu | CPI v USA | Nejistota | Výhody obchodování | CME | Makroekonomické údaje | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Makroekonomický kalendář | Výhled pro EUR/USD | Nvidia | Take-Profit | Libra klesá | Technické patterny | Boční trend | Indexy | Takata | Prognózy inflace | Americký dolar | Evropská centrální banka | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | ECB | Institut | HICP | Stoxx 600 | Ekonomiky eurozóny | Velikost pozice | Těžaři | Měnová politika | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Palo Alto Networks | Inflační očekávání | Srovnávací základny | Body | Index výdajů | Korekční fáze | Krypto | Payrolls | Holubičí postoj | Glenmede | ROCE | NIESR | Palantir Technologies | Údaje o nezaměstnanosti | EU | Bankovní sektor | PBOC | Úroveň supportu | Politické riziko | Časové rámce | PMI ve službách | Spekulanti | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | Nákupní signál | Prodeje | Zpráva o vývoji inflace | Uhlí | Rizikový apetit | Stochastic | USD/JPY | Dvojité dno | Jerome Powell | Uvalení cel | Ukazatele | Měnový pár | Korporace | Prudký pokles cen | Průmyslový index Dow Jones | Banka | Premiérka | Růst bitcoinu | Významné události | Úřady | Nízká inflace | CNBC | SPX | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Americký HDP | COT
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot