Harmonizovaný index spotřebitelských cen
EUR/USD. ECB a PPI
13.09.2024 Evropská centrální banka po svém zářijovém zasedání snížila všechny tři základní úrokové sazby. Hlavní refinanční sazba byla snížena na 3,65 %, mezní zápůjční sazba na 3,90 % a depozitní sazba na 3,5 %. Obchodníci na měnovém páru EUR/USD formální výsledky zářijového zasedání ignorovali, protože rozhodnutí centrální banky plně odpovídalo očekávání většiny odborníků. Konkrétně 64 z 80 ekonomů oslovených agenturou Reuters předpokládalo, že ECB v září sníží depozitní sazbu o 25 bazických bodů. Analytici také vyjádřili přesvědčení, že centrální banka učiní další krok tímto směrem na prosincovém zasedání a sníží tak sazbu na 3,25 %.
Stále se očekává snížení úrokových sazeb v Evropě
30.08.2024 Ještě před zveřejněním těchto údajů bylo nepravděpodobné, že by změnily stávající předpoklady: očekává se, že ECB na svém nadcházejícím zasedání sníží sazby o 25 bazických bodů.
Tisková konference ECB (LIVE)
18.07.2024 Evropská centrální banka (ECB) na dnešním zasedání ponechala úrokové sazby beze změny, což je v souladu s očekáváním trhu.Aktuální sazby: Hlavní refinanční operace na 4,25 %, mezní zápůjční facilita na 4,50 % a vkladová facilita na 3,75 %.
Fidelity International: Německá medvědí data jsou příznivá pro německé státní dluhopisy
17.04.2024 Dynamika inflace a hrozby pro růst jsou přesvědčivým argumentem pro německé dluhopisy.
Prognóza pro EUR/USD na 12. dubna 2024
12.04.2024 Naše očekávání "měkkého překvapení" ze strany Evropské centrální banky se nenaplnila. Nejenže ECB ponechala své úrokové sazby beze změny, ale i přes trvalý pokles inflace zachovala ve svém doprovodném prohlášení neutrální tón, a to včetně komentáře prezidentky ECB Christine Lagarde. V důsledku toho se cena nedostala ani na úroveň 1,0696.
Aktuální předpověď pro pár EUR/USD na 4. dubna 2024
04.04.2024 Včerejšek byl nakonec mnohem rušnější, než se očekávalo. V centru pozornosti byly údaje o inflaci v eurozóně, které ukázaly, že harmonizovaný index spotřebitelských cen (HICP) v březnu vzrostl o 2,4 %, čímž zpomalil svůj růst z únorových 2,6 %. Kromě toho se počet osob zaměstnaných v soukromém sektoru v USA zvýšil o 184 000 oproti prognózovaným 125 000. A třešničkou na dortu bylo prohlášení předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella, že než americká centrální banka rozhodne o snížení sazeb, má čas na hodnocení dat. Celkově vše nasvědčovalo nevyhnutelnému a prudkému růstu dolaru. Z neznámého důvodu ale stoupalo euro. V rozporu se všemi zprávami a oficiálními prohlášeními. A nedokážeme přijít na to, proč. Bohužel se takové věci občas stávají. V tomto případě bylo lepší tento fakt prostě spíš přijmout než tvořit konspirační teorie, které se snaží vysvětlit všechno na světě. K něčemu takovému mohlo dojít evidentně jen v případě masivního odlivu kapitálu od dolaru k euru. Takovou věc může udělat jen hrstka investičních fondů a bank. Ale pokud se to na jejich straně nepotvrdí, nemá cenu kohokoli vinit. Naštěstí, jak jsem zmínil výše, se takové věci stávají jen zřídka. Navíc, podobné cenové skoky situaci v podstatě nemění. Trh se rychle vrací k obvyklému kurzu.
EUR/USD: Jestřábí signály Fedu a zpomalující se inflace v eurozóně
04.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý dostal na sedmitýdenní cenové minimum a dosáhl úrovně 1,0725. Do konce dne se však medvědům nepodařilo usadit pod hladinou supportu 1,0730 (spodní linie ukazatele Bollingerova pásma na časovém rámci D1) – obchodníci vybrali zisky a opustili spodní hranice. Přesto se pár udržel v pásmu 7. hodnoty: kupující nedokázali otestovat ani nejbližší hladinu rezistence na úrovni 1,0810 (spodní hranice cloudu Kumo, která se na denním grafu shoduje s linií Tenkan-sen).
Inflace rychle brzdí. Mnozí se začínají bát deflace
11.03.2024 Český statistický úřad dnes zveřejnil data o únorové inflaci. Spotřebitelské ceny meziměsíčně vzrostly o 0,3 %. Tento vývoj byl ovlivněn zejména vyššími cenami v oddíle doprava a v oddíle rekreace a kultura. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v únoru o 2,0 %, což bylo o 0,3procentního bodu méně než v lednu.
EUR/USD. Dolar nevyhrál, ale euro prohrálo
01.03.2024 Pár EUR/USD reagoval na čtvrteční klíčové zprávy smíšeně. Německo zveřejnilo během čtvrteční evropské seance údaje o inflaci a na začátku americké seance byl zveřejněn jádrový index PCE. Německá zpráva skončila v "červených číslech", zatímco americká dosáhla prognózované úrovně. Pár v první polovině dne klesal a v druhé stoupal, ale pak se propadl. Neopustil však hranice vymezeného cenového pásma. Obchodníci se už druhý týden po sobě stále drží v tzv. mezích slušnosti a obchodují v pásmu kolem čísla 8 – stejně jako několik týdnů (od konce ledna do poloviny února) obchodovali v rámci čísla 7.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 1. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
01.03.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek vykázal obstojný pohyb dolů (byť ne příliš silný), ale bez velkého významu. Jak dobře vidíme v grafu nahoře, pár se poslední jeden a půl týdne obchoduje v pásmu 1,0785 až 1,0888. I euro tedy prochází flat fází. Čtvrteční pokles páru nelze logicky vysvětlit. Německo ráno zveřejnilo několik zpráv, které euru neposkytly podporu. Někdo by se mohl ptát, co je špatně na tom, že euro se obchoduje směrem dolů. Problém je v tom, že euro začalo klesat už během americké seance, což naznačuje, že na vině nebyly údaje z Německa. I kdybychom předpokládali, že Američané začali na tyto zprávy reagovat, proč euro neklesalo hned při zahájení obchodní seance?
ČR má 14. nejsilnější ekonomiku EU
28.02.2024 Česko má podle Indexu prosperity a finančního zdraví čtrnáctou nejsilnější ekonomiku v EU, proti roku 2023 si tak pohoršilo o dvě příčky. Ačkoliv má relativně pestrý průmysl s vysokou komplexitou, ekonomiku brzdí nízká přidaná hodnota a vysoká inflace. Index společně vytváří Česká spořitelna a datový portál Evropa v datech.
Analýza: Inflace v ČR byla v prosinci v Evropě pátá nejvyšší, v listopadu šestá
11.01.2024 Česko si v evropském žebříčku inflace v prosinci mírně pohoršilo. Ze 41 sledovaných evropských států ji mělo pátou nejvyšší, zatímco v listopadu byla v ČR šestá nejvyšší inflace. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v ČR v prosinci podle informací Českého statistického úřadu (ČSÚ) zpomalil na 6,9 procenta z listopadových 7,3 procenta.
BREAKING: Inflace v Německu klesá více, než se čekalo 🔔
30.10.2023 V říjnu 2023 se očekává, že míra inflace v Německu bude +3,8 %, což je nejnižší hodnota od srpna 2021, přičemž index spotřebitelských cen (CPI) nevykazuje oproti předchozímu měsíci žádnou změnu a oproti stejnému měsíci loňského roku vzrostl o +3,8 %. Harmonizovaný index spotřebitelských cen (HICP) za stejné období vykazuje meziroční nárůst +3,0 %, ale oproti předchozímu měsíci pokles o -0,2 %.
Evropská komise zhoršila odhad letošního růstu ekonomiky EU na 0,8 procenta
11.09.2023 Evropská komise (EK) zhoršila výhled vývoje ekonomiky Evropské unie na letošní i příští rok. Nově očekává, že hrubý domácí produkt (HDP) se v letošním roce zvýší o 0,8 procenta, zatímco na jaře čekala růst o jedno procento. Inflace však bude nadále zvolňovat a trh práce zůstane v dobré kondici. Komise to dnes uvedla ve své letní makroekonomické prognóze. Německá ekonomika, která je největší v Evropě, ale podle komise letos klesne. Odhad růstu na příští rok EK snížila o 0,3 procentního bodu na 1,4 procenta. Loni ekonomika EU vykázala růst o 3,4 procenta.
Evropská komise, ekonomická prognóza „Jaro 2023“
15.05.2023 Evropská komise dnes zveřejnila svou tradiční jarní ekonomickou prognózu, jež pokrývá předpokládaný hospodářský vývoj napříč Evropskou unií.
EUR/USD. Březnové zasedání ECB: Předběžný náhled.
15.03.2023 Ve čtvrtek 16. března oznámí Evropská centrální banka výsledky svého březnového zasedání. Na jedné straně je výsledek této události do značné míry předem daný. Prezidentka ECB Christine Lagardeová oznámila další zvýšení sazeb již v únoru. Na druhou stranu poslední komentáře Lagardeové neobsahovaly její dřívější odhodlání. Otázkou tedy jsou nejen další vyhlídky zpřísnění měnové politiky, ale také výsledek březnového zasedání.
Nová data o inflaci a průmyslové produkci představují zklamání. Také se méně staví
10.03.2023 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejnil data o inflaci a průmyslové a stavební produkci. Z čísel vyplývá, že spotřebitelské ceny v únoru meziměsíčně vzrostly o 0,6 %. Meziročně vzrostly o 16,7 %, což je o 0,8 procentního bodu méně než v lednu.
Zpráva o NFP a rozhodnutí o úrokových sazbách
03.03.2023 V týdnu plném důležitých ekonomických údajů vyniká zpráva o mzdách mimo zemědělský sektor v USA a rozhodnutí o úrokových sazbách australské centrální banky (RBA) a japonské centrální banky (BoJ).
Zpráva o NFP a rozhodnutí o úrokových sazbách
03.03.2023 V týdnu plném důležitých ekonomických údajů vyniká zpráva o mzdách mimo zemědělský sektor v USA a rozhodnutí o úrokový...
EUR/USD: pokles německé inflace, jestřábí komentáře ECB, problém s plynem a očekávání zápisu z jednání Fedu
04.01.2023 Americký dolarový index v úterý dosáhl třítýdenního maxima uprostřed rostoucího rizikového sentimentu, klesajícího amerického akciového trhu, pesimistických komentářů od vedení MMF, neuspokojivých zpráv z Číny a politických turbulencí ve Sněmovně reprezentantů. Všechny tyto fundamentální faktory umožnily dolarovým býkům, aby se znovu projevili - také ve spojení s eurem, které se ocitlo pod dalším tlakem na pozadí neúspěšných německých inflačních údajů. Po krátkém růstu do oblasti 7. čísla začátkem tohoto týdne pár EUR/USD v úterý klesl na 1,0520, čímž aktualizoval třítýdenní cenové minimum.
Nejdůležitější ekonomické události týdne 02.01.2023 - 08.01.2023
02.01.2023 Poslední obchodní týden roku 2022 skončil. V neděli 1. ledna začal nový rok 2023. Investoři se stále snaží být optimističtí i přes stávající epidemiologickou situaci v různých regionech světa (kvůli koronaviru), turbulentní geopolitickou situaci a válku na Ukrajině, nejistotu a nerovnováhu na energetickém trhu, vysokou inflaci. Přestože investoři zakončili minulý rok 2022 negativně: světové akciové indexy byly na konci roku většinou nižší. Vítězem se stal dolar. Index DXY ke konci roku vzrostl o zhruba 15 %. Mohlo to být více, kdyby po listopadovém zasedání Federálního rezervního systému nezačal klesat. Tehdy se začaly objevovat pochybnosti, že by americká centrální banka mohla udržet stejně vysoké sazby zpřísňování měnové politiky, když úroková sazba (v červnu, červenci, září, listopadu) vzrostla o 0,75 %.
Euro požaduje vánoční dárky
26.12.2022 Kdo je silnější, Federální rezervní systém, nebo Santa Claus? Na americkém akciovém trhu se od 60. let 20. století v 75 % případů objevila vánoční rally, ať Fed uplatňoval jakoukoli politiku – stimulační, nebo restriktivní. Pět dní před koncem roku zvedalo index S&P 500 od roku 1969 v průměru o 1,3 %. Pokud Santa dokazoval svou moc nad trhem, vzrostl široký akciový index v roce po prosinci o 10,9 %. Pokud ne, byl jeho úspěch mnohem skromnější: 4,1 %. Očekávaná vánoční rally a jestřábí rétorika představitelů Evropské centrální banky umožnily býkům páru EUR/USD odrazit protiútok na supportu 1,0575.
Nejdůležitější ekonomické události v týdnu 24.10.2022 – 30.10.2022
24.10.2022 Makrodata zveřejněná minulý týden ukázala, že inflace ve světě, včetně jeho ekonomicky nejrozvinutějších regionů, nadále roste. Podle předložených údajů tak roční spotřebitelská inflace ve Spojeném království dosáhla nového víceletého maxima 10,1 %, v eurozóně - 9,9 %, v Kanadě - 6,9 %. Index spotřebitelských cen CPI pro Spojené státy, zveřejněný o týden dříve, rovněž naznačoval vysokou míru inflace ve výši 8,2 % (v ročním vyjádření).
Inflace ve Švýcarsku v červnu stoupla nejvýše za 29 let
04.07.2022 Spotřebitelské ceny ve Švýcarsku v červnu vzrostly meziročně o 3,4 procenta, nejvíce za 29 let a mnohem více, než čekali ekonomové. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil švýcarský statistický úřad.
ECB: Jasná strategie na letní prázdniny, zářím počínaje více nejistoty
23.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) potvrdila, že na červencové schůzi zvýší úrokové sazby o 25 bazických bodů. To už je jisté. Nejistota však přetrvává ohledně rozsahu dalšího zvyšování, až léto skončí. Bude záležet hlavně na vývoji indexu HICP a inflačních očekávání. Eurozóna patrně do konce 3. čtvrtletí opustí éru záporných sazeb (což byl stejně ekonomický nesmysl). My máme za to, že cyklus zvyšování sazeb bude možná rychlejší a s menšími nárůsty, než trh s penězi očekává, zejména pokud bude ekonomický růst ve druhé polovině roku dál zpomalovat. Riziko recese je v letošním roce nízké. Ale eurozóna teď nepochybně čelí ekonomické stagnaci.
Nejdůležitější ekonomické události týdne 30.05.2022 – 05.06.2022
30.05.2022 Minulý pátek skončil poslední úplný obchodní týden v květnu. Příští obchodní týden (30. května až 3. června) bude přechodným týdnem mezi těmito dvěma měsíci. Jeho hlavní událostí snad bude páteční zveřejnění měsíční zprávy amerického ministerstva práce s údaji o stavu trhu práce v USA. Tato zpráva je jako obvykle zveřejňována první pátek v měsíci a je velmi zajímavá pro účastníky trhu z hlediska hodnocení vyhlídek měnové politiky Fedu, která má naopak obrovský dopad na dynamiku dolaru, americké akciové indexy a celý globální finanční trh jako celek.
Nálada ve 2. čtvrtletí ovlivněna inflací, růstem i ostrým postojem centrálních bank
11.04.2022 Inflace, obavy z růstu HDP a ostré postoje centrálních bank některých největších světových ekonomik budou na začátku druhého čtvrtletí dominovat náladě světových investorů.
Inflace v Česku je nejvyšší od 90. let, pravděpodobně ještě stoupne
14.02.2022 Meziroční inflace v lednu stoupla na 9,9 procenta z prosincových 6,6 procenta a je tak nejvyšší od července 1998. Vývoj ovlivnily zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Vyplývá to z dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Lednová inflace byla přitom vyšší, než očekává Česká národní banka. Ta v této souvislosti odhadla, že je více než pravděpodobné, že v následujících měsících inflace překoná deset procent. S podobným vývojem počítají i ekonomové.
Inflace v Německu klesla
31.01.2022 Harmonizovaný index spotřebitelských cen v lednu podle předběžných odhadů klesl na 5,1 % meziročně oproti 5,7 % v prosinci. Trhy očekávaly pokles na 4,3 % meziročně.
Babišova vláda za rapidní inflaci nemůže, plyne z dnes zveřejněných dat Eurostatu
17.09.2021 Nejrychlejší tuzemská inflace za posledních třináct let se stává předvolebním tématem. Řada opozičních politiků, a dokonce někteří ekonomové přisuzují hlavní díl viny za rapidní růst cen vládě. Její fiskální politika měla být v době vrcholící pandemie prý až příliš expanzivní, což nyní působí inflačně. Jenže podle dnes zveřejněných údajů Eurostatu je česká inflace v rámci EU podprůměrná.
BREAKING: Evropské akcie navyšují ztráty po zveřejnění revize měnové politiky ECB
08.07.2021 Evropská centrální banka oznámila výsledky své 18 měsíční revize strategie měnové politiky. Inflační cíl byl dle očekávání zvýšen na 2 % z předchozího "pod ale v blízkosti 2 %", což teoreticky umožňuje vzestup inflace nad 2 %. Centrální banka také potvrdila, že HICP (Harmonizovaný index spotřebitelských cen) je vhodným nástrojem k měření cenového vývoje. Centrální bankéři ECB také řekli, že budou zvažovat změny klimatu v rámci nastavování měnové politiky.
USA hlásí očekávaný růst HDP o 6,4 %. Americké banky prošly stress testy, mohou navýšit dividendy i odkup akcií
25.06.2021 Podle konečného údaje amerického ministerstva obchodu tamní ekonomika v prvním kvartále letošního roku meziročně vzrostla o 6,4 %, což bylo v souladu s předchozím odhadem ministerstva. Podle agentury Reuters stojí za robustním růstem mohutná fiskální podpora vlády. Nevětší podíl na růstu HDP měla výroba zboží dlouhodobé spotřeby.
Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastrukturního plánu na 928 mld. USD
28.05.2021
Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z kvě...
Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastruktúrniho plánu na 928 mld. USD
28.05.2021 Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z květnových -8,6 bodu. Dochází tedy ke zlepšení spotřebitelské důvěry v největší evropské ekonomice, avšak analytici očekávali daleko významnější zlepšení (-5,2 bodu).
Joe Biden je prezidentem. Jaké změny čekájí USA? Rusnok: Česku hrozí recese s dvojím dnem
22.01.2021 Podle agentury IHS Markit v lednu klesla dle předstihových ukazatelů PMI (index nákupních manažerů) podnikatelská aktivita v eurozóně. Celkový kompozit se snížil pro eurozónu z 49,1 b. na 47,5 b. Dílčí PMI pro sektor služeb oslabil z prosincových 46,4 b. na 45 b. Hlavním důvodem je zhoršení obecné nálady kvůli přetrvávající pandemii a restriktivním opatřením ve všech zemích unie.
Lagardová: Pokud „lockdowny“ neskočí do konce Q1, nastanou problémy. Biden oznámil podporu v hodnotě 2 bil. USD
15.01.2021 Nastávající americký prezident Joe Biden oznámil návrh nového balíku opatření ve výši téměř dvou bilionu dolarů na podporu největší ekonomiky na světě. Balík by měl zahrnovat přímou platbu 1 400 dolarů drtivé většině Američanů a dodatečný příspěvek nezaměstnaným by měl stoupnout na 400 dolarů týdně. Z předběžné zprávy německého statistického úřadu vyplynulo, že se německá ekonomika v minulém roce zaznamenala pokles o 5 %. Pokles byl tak o něco mírnější než původně očekávali analytici osloveni agenturou Reuters, kteří se domnívali, že německá ekonomika sestoupí o 5,1 %.
Nezaměstnanost v USA nečekaně klesla na 6,9 %. Fed ponechal úrokové sazby i program nákupu dluhopisů beze změn
06.11.2020 Z pondělních zveřejněních údajů společnosti Caixin a Markit vyplynulo, že aktivita v čínském průmyslu v říjnu zaznamenala nejrychlejší tempo růstu za téměř deset let. Index nákupních manažerů PMI se vyhoupl ze zářijových 53 bodů na 53,6 bodů. Analytici naopak očekávali, že hodnota indexu zůstane beze změny.
Ekonomický kalendář: BoE bude rozhodovat o sazbách
17.09.2020 Obchodníci mají za sebou zasedání Fedu, nové projekce a tiskovou konferenci guvernéra Powella. Pozornost se dnes přesune do Evropy. Po polední bude zasedat Bank of England. Očekává se, že sazby ve Velké Británii zůstanou nezměněny na rekordně nízkých úrovních na 0,1 % a banka by také neměla navyšovat program nákupu dluhopisů ve výši 745 mld. liber. Banka tedy pravděpodobně nenavýší stimul (podobně jako Fed), a to i přes nedávné zhoršení ekonomických a inflačních statistik, které výrazně podstřelují cíl BoE. Obchodníci na ropě by měli udržet pozornost také dnes, kdy se schází technická komise OPEC. Hlavním předmětem schůzky by mělo být dodržování kvót. Vysvětlování se jistě nevyhnou Spojené Arabské Emiráty, které v srpnu výrazně nedodržely stanovené kvóty.
Německý index spotřebitelských cen nenaplnil očekávání
31.08.2020 Míra inflace v Německu byla v srpnu na 0 % y/y po červencovém poklesu o 0,1 % y/y a pod očekáváním analytiků. Na měsíční bázi CPI klesl o 0,1 % z červencových -0,5 %. Harmonizovaný index spotřebitelských cen klesl meziročně o 0,1 % a skončil opět pod tržním očekáváním. Na měsíční bázi harmonizovaný CPI klesl v srpnu o 0,2 % po 0,5 % poklesu v předchozím měsíci. I v tomto případě se jednalo o výsledek pod očekáváním analytiků.
Ranní zpráva z FOREX trhu: Výrazný pokles čínského HDP v prvním čtvrtletí potvrzen
17.04.2020 Dnes v noci našeho času byla v Číně publikována nová data o vývoji HDP v prvním čtvrtletí letošního roku. Ta přitom potvrdila devastující účinky koronaviru na ekonomiku, když výkon tamního hospodářství poklesl meziročně o 6,8 %. Již z tohoto titulu lze očekávat silné dopady do růstu světové ekonomiky v letošním roce. Na evropském kontinentu dnes budou zveřejněny březnové počty nově registrovaný aut, které pravděpodobně dále prohloubí svůj meziroční pokles z předchozího měsíce.
Ranní zpráva z FOREX trhu: Data v Německu a USA poodhalí negativní důsledky koronaviru
31.03.2020 Dnešní kalendář ekonomických informací je poměrně bohatý. V České republice budou zveřejněna finální data o vývoji HDP v posledním čtvrtletí loňského roku, která pravděpodobně potvrdí mezičtvrtletní růst o 0,3 %. Dozvíme se také první odhad inflace v eurozóně za březen, kde růst spotřebitelských cen nejspíše zrychlí. USA zveřejní hodnotu březnové spotřebitelské důvěry, v které se již zřejmě projeví vliv koronavirové pandemie. Ten je očekáván také v případě vyššího březnového počtu nezaměstnaných v Německu.
Forex: Březnová inflace v Německu zpomalila, o vlivu koronaviru však zatím nic neříká
30.03.2020 V Německu dnes byla zveřejněna předběžná data o vývoji inflace za březen. Ty ukazují na meziměsíční nárůst spotřebitelských cen o 0,1 %, což je v souladu s mediánovým odhadem analytiků. Dynamika cen tak mírně zvolnila, když únorová inflace činila 0,6 %. Meziročně harmonizovaný index spotřebitelských cen v březnu vzrostl o 1,3 %. Jelikož sběr dat pro výpočet německé inflace probíhal ve zhruba týdenní periodě uprostřed aktuálního měsíce, nelze z dnešních čísel ještě nic vyvozovat ve vztahu k dopadům koronavirové infekce. Finální data budou zveřejněna 16. dubna.
Členové FOMC jsou nejednotní ohledně dalšího směřování úrokových sazeb. Brexit bez dohody je čím dal více pravděpodobnější
23.08.2019 V pondělí německý ministr financí Olaf Scholze oznámil, že v případě potřeby je odhodlaný vynaložit stimulační balíček o velikosti 50 miliard EUR. Bundesbanka informovala, že má obavy o německou ekonomiku, aby nespadla do recese. Podle banky ekonomika roste ve třetím čtvrtletí utlumeným tempem. Prezident bostonského Fedu Eric Rosengren chce být opatrný při snižování sazeb, aby nedošlo k jejich přílišnému snížení, když se současná ekonomika nepotýká s jasnými problémy.
Čínský jüan na nejnižší úrovních do finanční krize. RBNZ snížila úrokovou sazbu o 50 bp
09.08.2019 Nový jmenovaný japonský ministr financí Yoshiki Takeuchi v pondělí konstatoval, že po nedávném posílení japonské měny, kvůli risk-off módů (averze k riziku), který na trzích nyní panuje, bude pozorně sledovat budoucí pohyby na jenu.
Forex: Koruna nadále oslabuje vlivem vnějších faktorů
15.07.2019 Již druhý týden v řadě česká měna pomalu ale jistě oslabuje. Podobně jako v tom minulém, i tentokrát stačila za sedm dní odepsat něco přes 8 haléřů a prolomila hranici EUR/CZK 25,60. Rovněž nadále zůstává skutečností, že spíše než na domácí jde o reakci na vnější vývoj.
Inflace v USA a Německu lehce nad očekáváním
15.07.2019 V Německu byly zveřejněny výsledky HICP v meziročním srovnání za červen (Harmonizovaný index spotřebitelských cen) na úrovni 1.5 procenta, přičemž se očekával výsledek 1.3 procenta jako tomu bylo i po minulé měsíce. To jsou docela pozitivní zprávy pro německou ekonomiku .. Eurozónu poslední měsíce sužuje nízká inflace, která je daleko od inflačního cíle těsně pod 2 procenty.
Americké indexy překonaly historická maxima; BoC ponechala úrokové sazby beze změny
12.07.2019 V pondělí klesly objednávky strojů v Kanadě za květen o 7,8 %. Průmyslová produkce za květen v Německu vzrostla o 0,4 %, přestože se očekával 0,3% pokles. V úterý vzrostla míra nezaměstnanosti ve Švýcarsku o 2,3 %. Maloobchodní tržby za květen v Itálii klesly o 0,7 %, přestože se očekával 0,7% nárůst.
RBA snížila úrokové sazby. Index nákupních manažerů v Číně klesá
04.07.2019 V pondělí byl zveřejněn index nákupních manažerů ve výrobě za červen v Číně ve výši 49,4, což je o 0,6 méně, než bylo očekáváno. Maloobchodní tržby ve Švýcarsku za květen klesly o 1,7 %. Index nákupních manažerů ve výrobě v USA za červen stoupl o 51.7.
RBNZ ponechala úrokové sazby beze změny. HDP v USA a Velké Británii roste.
28.06.2019 V pondělí byl zveřejněno obchodní klima v Německu červen ve výši 97,4. V úterý bylo zveřejněna obchodní bilance na Novém Zélandě za květen ve výši $264 milionů. Jedná se o špatný výsledek, jelikož odhadovaná výše byla $971 milionů. Index cen domů v USA za duben vzrostl o 0,4 %, namísto očekávaných 0,2 %. Ve středu rozhodla ZBNZ, že pondechá úrokové sazby na stejné výši 1,5 %.
Měnové války díky FOMC a Draghimu i nadále na pořadu dne. Zlato se dostalo nad psychologickou hranici 1400 USD.
21.06.2019 Člen výkonné rady ECB Coure v pondělí sdělil, že centrální banka má dostatek nástrojů, které nebude váhat použít při zhoršení ekonomiky. Podle průzkumu britské obchodní komory jsou firemní investice v Británii na nejnižších úrovních za deset let. I samotná BoE již dlouhodobě upozorňuje na neuspokojivý vývoj investic, který je poznamenaný nejistotou spojenou s brexitem.
Ropa zažila volatilní týden. SNB ponechala sazby beze změny a v případě potřeb je připravena intervenovat.
14.06.2019 V neděli oznámil americký prezident Donald Trump, že pozastaví cla na dovoz mexického zboží do USA. Mexiko se totiž zavázalo, že zvýší svůj boj s ilegální imigrací a pašeráky. Do akce má být nasazena i národní garda.
BoC ponechala úrokové sazby beze změny; HDP v USA a Kanadě mírně roste
31.05.2019 V pondělí byl v Japonsku zveřejněn hlavní ekonomický index za březen ve výši 95,9. Předpokládaná hodnota byla 96,3. V úterý překonal hrubý domácí produkt ve Švýcarsku. Gfk průzkum ekonomického sentimentu v Německu skončil na hodnotě 10,1, což je o 0,3 méně, než bylo očekáváno.
RBA ponechalo úrokové sazby beze změny; HDP ve Velké Británii vzrostl podle očekávání
10.05.2019 V pondělí vzrostly maloobchodní prodeje v EU za březen o 1,9 %. Kompozitní index nákupních manažerů v EU za duben byl 51.5. V úterý ponechala RBA úrokové sazby v Austrálii beze změny na 1,5% hladině. Objednávky strojů v Německu se zvýšila o 0,6 %, přičemž očekávaný nárůst byl 1,5 %. GDT index cen na Novém Zélandu oproti předpokládanému poklesu o 1,1 % vzrostl o 0,4 %
BoC i BoJ ponechá úrokové sazby beze změny. HDP v USA nadále roste.
26.04.2019 V pondělí byly burzy v Evropě zavřené. V USA byla však standardní obchodní den. Prodeje domů v USA za březen klesly o 4,9 %, přičemž očekávaný pokles byl 2,3 %. V úterý byla zveřejněna spotřebitelská důvěra v EU za duben, která klesla o 7,9. Očekávaný pokles byl -7. Ve středu zasedala bankovní rada BoC, která dle očekávání ponechala úrokové sazby v Kanadě beze změny. Půjčky ve veřejném sektoru ve Velké Británii za březen proti očekávání vzrostly o 840 milionů GBP. Původní odhad počítal se snížením o 400 milionů GBP. CPI v Austrálii za 1. kvartál vzrostl o 0,3 %. Očekávaný nárůst byl však 0,4 %.
ECB ponechá úrokové sazby beze změny
12.04.2019 V pondělí byla zveřejněna obchodní bilance v Německu, která oproti očekávaným 17 miliardám EUR skončila ve výši 18,7 miliard EUR. Objednávky strojů v USA za únor klesly o 0,5 %. Původně se předpokládal pokles o 0,6 %.
ECB nejspíše odloží zvyšování sazeb na první čtvrtletí příštího roku.
05.04.2019 Minulou neděli člen bankovní rady ECB Klaas Knot se vyjádřil ve smyslu, že očekává zlepšení ekonomiky eurozóny ve druhem pololetí letošního roku.
Fed úrokové sazby letos nezvýší; BoE vyčkává s normalizací monetární politiky na výsledek brexitu
22.03.2019 V pondělí byla zveřejněná obchodní bilance v Japonsku za únor, která činila 339 miliard jenů. Export však v únoru poklesl meziročně o 1,2 % a import dokonce o 6,7 %.
Britský parlament odložil brexit; Německo na cestě k recesi?
15.03.2019 V sobotu byl v Číně zveřejněn index spotřebitelských cen za únor, který vzrostl podle očekávání o 1,5 %. pondělí byly zveřejněny maloobchodní tržby za leden v USA ve výši 1,5 %, což předčilo předpokládanou hodnotu o 0,5 %.
Ze zasedání ECB vyplynulo, že letos nedojde k hiku, EUR/USD zareagoval poklesem
08.03.2019 V pondělí Trump opět kritizoval Fed ohledně zvyšování sazeb, když na svém twitterovém účtu uvedl, že zvyšování sazeb vede k silnému dolaru, což škodí americké ekonomice. Tato slovní intervence ze strany amerického prezidenta však neměla vliv na USD, a tak se zdá, že obchodníci přestávají brát prezidentovi slova na váhu.
Fundamentální analýza 14.6.2018
14.06.2018 Makroekonomické data z Evropy začaly v 8:00, kdy německá vláda zveřejnila konečné čísla CPI za květen. Harmonizovaný index spotřebitelských cen (HICP) v Německu rostl podle odhadů o 2,2% ročně.
Fundamentální analýza 30.5.2018
30.05.2018 Německé údaje budou obsahovat předčasné evropské zasedání se zprávami o dovozních cenách, maloobchodním prodeji a spotřebitelské inflaci. Předběžný index spotřebitelských cen (CPI) za měsíc má očekávat měsíční růst o 0,3%, což znamená meziroční zisk ve výši 2%. Harmonizovaný index spotřebitelských cen (HICP), který měří inflaci pomocí statistické metody konzistentní v celé Evropské unii (EU), se předpokládá, že se zvýší o 1,8% ročně.
Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 29.9.2017
29.09.2017 Dnes bude nejzajímavějším makro ukazatelem inflace za srpen. V eurozóně trh očekává zrychlení o 0,1 p.b. na 1,6 % r/r. Stejná očekávání platí i pro americkou PCE inflaci, kterou bedlivě sleduje Fed. Ta by měla zrychlit na 1,5 % r/r a 0,3 % m/m.
Makro: Eurozóna po roce zpět v deflaci
31.03.2016 V březnu se harmonizovaný index spotřebitelských cen eurozóny podle očekávání meziročně snížil o 0,1% po poklesu ...
Makro: Spotřebitelské ceny eurozóny poprvé od září meziročně klesly
17.03.2016 V únoru se harmonizovaný index spotřebitelských cen eurozóny meziměsíčně zvýšil o 0,2% (oč. 0,1%) a následoval pr...
Makro: Inflace eurozóny v únoru nečekaně klesla do záporných hodnot
29.02.2016 Harmonizovaný index spotřebitelských cen eurozóny nečekaně meziročně poklesl o 0,2% po růstu o 0,3% v lednu (oč. 0,0%)...
Forex: G20 by mělo podpořit úlohu fiskální politiky
26.02.2016 Kurz dolaru vůči euru se včera obchodoval nad hodnotou 1,1000 EUR/USD a pohyboval se na této úrovni bez nějakého výraznějšího trendu...
Makro: Inflace eurozóny v lednu po revizi meziročně rostla o 0,3pct
25.02.2016 V lednu se harmonizovaný index spotřebitelských cen eurozóny meziměsíčně propadl o 1,4% a následoval nulový růst ...
Makro: Inflace eurozóny se začíná odrážet ode dna
29.01.2016 V lednu se harmonizovaný index spotřebitelských cen meziročně zvýšil o 0,4% a zaznamenal nejrychlejší tempo růstu...
Makro: Inflace eurozóny se meziročně zvýšila o 0,2pct
19.01.2016 V prosinci se harmonizovaný index spotřebitelských cen eurozóny meziměsíčně nezměnil po poklesu o 0,1% v lis...
Makro: Inflace eurozóny byla v prosinci stabilní
05.01.2016 Spotřebitelské ceny eurozóny byly ke konci roku stabilní a v kladných úrovních třetí měsíc za sebou. V prosi...
Inflace v Německu byla v prosinci 0,3 %
04.01.2016 Míra inflace v Německu, měřená indexem spotřebitelských cen, dosáhla v prosinci meziročně hodnoty 0,3 %...
Makro: Meziroční růst inflace eurozóny nečekaně zrychlil
16.12.2015 V listopadu se harmonizovaný index spotřebitelských cen eurozóny meziměsíčně snížil o 0,1% (oč. -0,2%) a následov...
Makro Bundesbank ponechala vcelku stabilní výhled Německa, inflace bude nižší
07.12.2015 Německá centrální banka zachovala pozitivní výhled domácí ekonomiky, očekává nadprůměrný růst opírající se o domácí po...
Makro: Spotřebitelské ceny eurozóny meziročně rostly o 0,1pct
02.12.2015 Inflace eurozóny byla kladná druhý měsíc v řadě. V listopadu se harmonizovaný index spotřebitelských cen meziročn...
Makro: Jádrová inflace eurozóny na nejvyšší úrovni od dubna 2014
16.11.2015 V říjnu se harmonizovaný index spotřebitelských cen eurozóny meziměsíčně zvýšil o 0,1% a následoval růst o 0,2% v...
Makro: Spotřebitelské ceny eurozóny v říjnu podle očekávání meziročně stagnovaly
30.10.2015 Po nečekaném poklesu do záporných úrovní v září zaznamenala inflace eurozóny nulový růst v říjnu. Harmonizovaný i...
Makro: Spotřebitelské ceny v eurozóně poprvé od března meziročně klesly
16.10.2015 V září se harmonizovaný index spotřebitelských cen eurozóny meziměsíčně zvýšil o 0,2% a následoval nulový růst v&...
Makro: Spotřebitelské ceny eurozóny v září překvapivě meziročně klesly
30.09.2015 Po čtyřech měsících mírného růstu je inflace v eurozóně znovu záporná. V září se harmonizovaný index spotřeb...
Makro: Spotřebitelské ceny eurozóny se v srpnu nezměnily
16.09.2015 V srpnu se harmonizovaný index spotřebitelských cen eurozóny meziměsíčně nezměnil po poklesu o 0,6% v červenci, u...
Makro: Meziroční růst inflace eurozóny v srpnu stagnoval
31.08.2015 Spotřebitelské ceny eurozóny pokračují od května v pozvolném růstu. V srpnu stoupl harmonizovaný index spotř...
Makro: Meziroční růst jádrových cen eurozóny v červenci zrychlil na 0,9pct
31.07.2015 Spotřebitelské ceny eurozóny se od května mírně zvyšují. V červenci stoupl harmonizovaný index spotřebitelských c...
Makro: Spotřebitelské ceny eurozóny v červnu stagnovaly
16.07.2015 V červnu se harmonizovaný index spotřebitelských cen eurozóny meziměsíčně nezměnil po zvýšení o 0,2% v květnu, uv...
Makro: Spotřebitelské ceny eurozóny pokračovaly druhý měsíc v mírném růstu
30.06.2015 Inflace eurozóny se mírně zvyšovala druhý měsíc za sebou, podle předběžného odhadu Eurostatu. V červnu se harmoni...
Makro: Spotřebitelské ceny eurozóny se poprvé od listopadu meziročně zvýšily
17.06.2015 V květnu se harmonizovaný index spotřebitelských cen eurozóny meziměsíčně zvýšil o 0,2% (oč. 0,2%) a následoval s...
Makro: Bundesbank zlepšila výhled Německa v letošním i příštím roce
05.06.2015 Německá centrální banka zlepšila vyhlídky domácí ekonomiky, očekává rychlejší oživení opírající se o domácí i zahranič...
Makro: Spotřebitelské ceny eurozóny poprvé od listopadu meziročně rostly
02.06.2015 Inflace eurozóny zaznamenala poprvé v průběhu šesti měsíců oživení růstu, podle předběžného odhadu Eurostatu. V&n...
Makro: Spotřebitelské ceny eurozóny poprvé od listopadu meziročně rostly
02.06.2015 Inflace eurozóny zaznamenala poprvé v průběhu šesti měsíců oživení růstu, podle předběžného odhadu Eurostatu. V&n...
Makro: V dubnu byly spotřebitelské ceny v eurozóně stabilní
19.05.2015 Po čtyřech měsících poklesu spotřebitelské ceny eurozóny meziročně stagnovaly. V dubnu se harmonizovaný index spo...
Makro: Spotřebitelské ceny eurozóny byly v dubnu stabilní
30.04.2015 Po čtyřech měsících poklesů spotřebitelské ceny eurozóny podle očekávání stagnovaly. V dubnu zaznamenal harmonizo...
Makro: V březnu inflace eurozóny meziročně klesla o 0,1pct
17.04.2015 Inflace eurozóny je od prosince loňského roku záporná. V březnu se harmonizovaný index spotřebitelských cen podle...
Makro: Spotřebitelské ceny eurozóny v březnu zmírnily pokles
31.03.2015 V březnu harmonizovaný index spotřebitelských cen podle očekávání zmírnil meziroční pokles na -0,1% z -0,3% v úno...
Makro: Inflace eurozóny je od prosince záporná
17.03.2015 V únoru se harmonizovaný index spotřebitelských cen eurozóny poprvé od října meziměsíčně zvýšil o 0,6% a následov...
Makro: Spotřebitelské ceny eurozóny od prosince meziročně klesají
02.03.2015 V únoru harmonizovaný index spotřebitelských cen pouze zmírnil meziroční pokles na -0,3% (oč. -0,5%) z lednových ...
Makro: Inflace eurozóny klesla na nejnižší úroveň od července 2009
24.02.2015 V lednu se harmonizovaný index spotřebitelských cen eurozóny meziměsíčně snížil výrazně o 1,6%, ve srovnání s 0,1...
Makro: Inflace eurozóny sklouzla hlouběji do záporných hodnot
30.01.2015 V lednu harmonizovaný index spotřebitelských cen prohloubil meziroční pokles na -0,6% z -0,2% v prosinci (oč. -0,...
Makro: Spotřebitelských ceny Polska v roce 2014 stagnovaly
16.01.2015 V prosinci index spotřebitelských cen Polska prohloubil meziroční pokles z 0,6% na 1,0% (oč. -0,9%), uvedl předběžný odhad statistického úřadu...
Makro: Inflace eurozóny poprvé od října 2009 meziročně klesla
16.01.2015 V prosinci se harmonizovaný index spotřebitelských cen eurozóny meziměsíčně snížil o 0,1%, ve srovnání s 0,2% v l...
Makro: Spotřebitelské ceny eurozóny poprvé od roku 2009 poklesly
07.01.2015 V prosinci zaznamenal harmonizovaný index spotřebitelských cen přechod z růstu 0,3% do poklesu 0,2% (oč. -0,...
Týden bohatý na makrodata
06.01.2015 Přelom roku nebyl pro trhy nijak zásadní a investoři spíše vyčkávají na nové zprávy, data a fundamenty, které budou pr...
Makro: Meziroční růst inflace eurozóny v listopadu zpomalil na 0,3pct
17.12.2014 V listopadu se harmonizovaný index spotřebitelských cen eurozóny meziměsíčně snížil o 0,2% po stagnaci v říj...
Související klíčová slova:
Banco Santander | Akcie Sony | Hodnota společnosti | Hlasovací právo | Vývoj | Češi | Australská centrální banka | Allianz | Rada guvernérů ECB | Akcie ropy v roce 2021 | Nákupu státních dluhopisů | Superjádrová inflace | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Nedostatek čipů | Snížit úrokové sazby | Yandex | Take Profit | Wal-Mart Stores | Cable | Itálie | McDonald's | Stavební produkce | PEPP | Obchodní deficit | Očekávání | Korelace | Jüan | Trh dluhopisů | Galapagos | Evropské centrální banky | SEDG | T-Mobile | Londýnské burzy | Trh práce | Evropská komise | Investice | Britská centrální banka | Čínský HDP | Plán investic | DXY | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Support | Podnikatelské aktivity | Finanční stabilita | Lednová inflace | Index DXY | Nejdůležitější ekonomické události | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Jak číst grafy | Ifo | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | E.ON | Diverzifikace | Experti | Pokles cen energií | Raiffeisenbank | Evropské měny | IHS | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | General Electric | Spotřebitelé | Nejvyšší inflace | Morgan Stanley | Geopolitické napětí | Saxo Bank | Wolters Kluwer | Základní pravidla obchodování | Index spotřebitelské nálady | Australská centrální banka (RBA) | Aktuální vývoj | Lagardeová | Rozhodnutí o úrokových sazbách | AdmiralMarkets | Cenné papíry | Výnos | Exchange | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Vzdělávání | Šéf Fedu | Rozhodnutí o sazbách | Technický indikátor | Jeden dolar | Import | Dopad na finanční trh | Pandemický program | Německý akciový index DAX | Airbus SE | Investiční portfolio | Akcie roku 2020 | Základní pravidla | Důvěra v ekonomiku | Credit Agricole SA | Americký akciový trh | Lepší výsledky | Odhad HDP | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | SoftBank Group | Brent | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | Stimul | Nikola | Petr Král | Ukazatel | Průmyslové zakázky | Šéf nizozemské centrální banky | Baidu | Acacia Communications | Prognóza | Služby | Běžný účet platební bilance | Měny | Amgen | Zasedání OPEC | Investiční strategie | Nezaměstnanosti v Německu | Zpravodajství | Ropa WTI | Odhad letošního růstu ekonomiky | Inflace ve službách | Dividendy | Burza | Developeři | CIBC | Investovat do akcií | Medvědí signál | Burzy | USD/EUR | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | Daimler | Představitelé ECB | Obchodní signály | Snižování cel | Export | Zynga | Gilead | Comcast | EUR/CZK | Odhad růstu HDP | Tisková konference ECB | Riziková averze | Měnové války | Evropská inflace | Ekonomická aktivita | IPO | Tovární objednávky | ProCent | Skupování aktiv | Ahold Delhaize | Fintech společnosti | Zvýšení sazeb | Dovednosti | Měnový pár EUR/USD | Oživení trhu | UniCredit Bank | Euronext | Obchodní deník | Finanční trh | Inflační cíl | Stratégové | Pracovní místa | Caterpillar | Zveřejnění zprávy | CO2 | Makrodata | Investoři | Bank of England | Americké ekonomiky | Další růst | Nejistoty | Největší světové ekonomiky | Fidelity | MiFID II | Koninklijke Ahold Delhaize | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Index PPI | Prezident ECB | FedWatch | Bayer | Jádrový index | Inflace v lednu | Commonwealth Bank | Ministerstvo financí USA | Reálné ekonomiky | Posílení | Airbnb | Histogram | USD | Shopify | Boeing | Australský dolar | Qualcomm | Plány | Total | Zisk | Průmyslová výroba v Německu | Jestřábí komentáře | Odložení brexitu | Cestování | Analýzy | Nike | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | JPMorgan Chase & Co | Hlavní události | Bohatý | HeidelbergCement | Cenové tlaky | CZK | ILO | NFP | Vysoké sazby | Investice do vodíku | Investovat | Úvěrové krize | Uber | Demokraté | Hospodářský vývoj | Oslabení USD | S&P | Screening akcií | Úroková sazba | Dividendové strategie | Nákupy dluhopisů | Thyssenkrupp | Zvýšení daní | CSCO | Dovoz | Unie | Obchodování na finančních trzích | Vesmírné akcie | UnitedHealth Group | Index spotřebitelské důvěry | Deflace | Zahraniční investoři | Komoditní | TIM | Berkshire Hathaway | Volby USA | Ekonomický kalendář | Prezident | Přidaná hodnota | Hazardní hry | Vzdělání | ZEW | Index cen domů | Očekávaný vývoj | CME FedWatch | Tiff Macklem | Výsledky | Investice ve stavebnictví | Coca-Cola | Finanční služby | Globální ekonomiky | ČNB Petr Král | Inflační tlaky | Průzkum | Minulá výkonnost | Siemens | Portfolio | Bank of America | Fundamentální analýza | Retracement | Tisková konference Bank of Canada | Eurostat | Energie | Odhad inflace | OPEC+ | Růst inflace | Objem | Jednotné měny | M5S | Deprese | Vývoj měnového páru | Hypoteční trh | PLUG | Investiční výdaje | Národní měny | IEA | Ekonomický vývoj | Regulátor | Akciové trhy ve Spojených státech | S&P Global | Zprávy o inflaci | Firmy | Solární energie | Otevření Číny | Bydlení | Výrobní index ISM | Hlavní úroková sazba | Pfizer | RWE | Covestro | Vesmírné akcie 2021 | Nástroj | Reakce trhů | Zpráva | Válka | Polsko | Cestovní ruch | Oživení evropské ekonomiky | Ratingová agentura | Představitelé Fedu | Rozpočtová politika | Tencent | Inflace v Česku | Měna | Rok 2024 | Olej | Kering | Cena akcií Tesly | Janet Yellenová | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Státní rozpočet | Nasdaq | Nájmy | Lukáš Kovanda | Zasedání Fedu | Česká spořitelna | Celková inflace | OPEC | Bloomberg | Jednání FOMC | GBP | ADR | XM | Johnson & Johnson | Nabídka | Program nákupu dluhopisů | Centrální banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Obchodní týden | Aktuální cena ropy | Index výrobních cen | Admiral Markets | Zpomalení inflace | Trump | Brands | Prezidentka ECB | Zprávy | Obchodování v Asii | Nezaměstnanost v USA | PMI ve výrobě | Dolary | Federální rezervní systém | BREAKING | Averze k riziku | Ministerstvo práce | GBPUSD | Stavebnictví | Donald Trump | Christopher Dembik | Odhady trhu | Americký dolarový index | Evropské akcie | Island | Dopady inflace | Bank of Japan | Deutsche Bank | Apple | Silný růst | Ropa Brent | iFX | Earnings | Býčí signál | Vyhlídky | Průraz | Santander | Finanční domy | Vojenský konflikt | GfK Rolf Bürkl | InvestBay | Průmyslová výroba | Ex-dividend | Kongres | Výdělky | Index cen výrobců | Evropská ekonomika | Indikátor RSI | Výsledky HDP | Program nákupu aktiv | Depozitní sazby | Reakce trhu | Iberdrola | Trh | Inflace ve Spojených státech | Komise | University of Michigan | Kanadská měna | Rolf Bürkl | Korekce | Zpřesněný odhad | Jednoduché tipy pro začátečníky | Výrazný pokles | Money management | Průzkumy | Euro | Francie | Barrick Gold | SAP AG | Pokles HDP | Dopad na trhy | Dopady koronaviru | Propad | Trigger | Stock | Spotřebitelské ceny ve Švýcarsku | Firemní investice | HDP eurozóny | Rating | Snížení ekonomické aktivity | Exxon Mobil | Ekonomické události | Pandemie koronaviru | SNB | Microsoft | Příležitosti | xStation | Alibaba | Produkce zlata | Výsledky průzkumu | SBUX | Trh s futures | SolarEdge Technologies | Spotřebitelská inflace | Změny cen | ANO | WMT | Hrubý domácí produkt | Investování je rizikové | Long pozice | Podnikatelé | Kurz dolarů | Dražší energie | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Prosperity | Omezení těžby | Electronic Arts | Zahraniční obchod | Kurz koruny k euru | Spotřební zboží | Graf | Pokles eura | Ekonomové | Akciový index | Centrální banka | Nejlepší akcie | Přehled | Zpráva o inflaci | Sam North | Plyn | Trendové linie | LYNX | Akcie 2021 | Pár EUR/USD | Spotřebitelská nálada | Jádrová inflace | Andrew Bailey | Kanadská ekonomika | Zveřejněná data | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Index volatility | MRK | Růst spotřebitelských cen | TTWO | Italská vláda | Březnová inflace | API | G10 | HDP USA | Údaje o inflaci | Běžný účet | Makro data | Reuters | Portu | Unilever | QCOM | Brexit | Chevron | Kompozitní index | Investment | Markets | Depozitní sazba | Obchody | Souhrnný index | ING | Sazby ECB | Pozornost | Deutsche Boerse | Firma | EURUSD | Česká měna | S&P 500 | Vstup na burzu | Volby USA 2020 | Zvýšení úrokových sazeb | Kellogg | Obchodování | Zemní plyn | Předseda | Libra | Americký dolar | Opatření centrálních bank | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | Přímé zahraniční investice | Snížení sazeb | Nová data | Zasedání Bank of Canada | Naše ekonomika | 3M | Evropská měna | Příprava | Čínské měny | Řecko | Ziskové marže | Aktuální cena | Výhled vývoje ekonomiky | Airbus | Míra | Ministři financí | Plodiny | Aktivita v čínském průmyslu | Ranní nadhoz | Očekávání analytiků | Marek Pokorný | Investice do akcií | ASML Holding NV | Air | Bankovní úvěry | Japonsko | Klesající trend | EBay | Čínská ekonomika | ECB | Pokles úroků | Ceny | Prudký pokles | CHF | ČNB | Švýcarská ekonomika | Evropská unie | Christopher Waller | Jiří Rusnok | Ranní zpráva | Pokles | Prognóza ČNB | MGM | ex | Finance Group | Aligator | Cenové minimum | Royal Caribbean | Nejvýraznější pokles | Index ISM | Tržní očekávání | Americká ekonomika | NVDA | Nejistota | Podpora | Doporučení | Akcie týdne | ABN AMRO Bank | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Economic | Finanční krize | Společnost XTB | Tempo poklesu | Repo sazba | Index cen | Ukazatel inflace | Daně | Novela zákona | Lídři | Portfólia | OECD | Cena za akcii | Dopad krachu | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Zisky | Omezení COVID | BNP Paribas | Flat | Rally na akciích | Globální ekonomika | Prostor pro další růst | Inflace ve Švýcarsku | Ceny komodit | Thomas Jordan | GRMN | Allianz SE | Expanze HDP | Míra inflace v ČR | Expedia | Boris Johnson | Řízení rizika | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Cisco Systems | Cena zlata | Přehled o dění na světových burzách | Pullback | Trinity Bank | Vice | Růst cen | Momentum | Inflační výhled | RSI | Exxon | Repo sazby | Inflace v Británii | Výdaje | Index nákupních manažerů (PMI) | FinTech akcie 2021 | Financování | ČSÚ | Finance | Obchodní plán pro pár EUR/USD | JDE | Makroekonomické ukazatele | Generali Investments | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Odhad letošního růstu | Hotovost | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Babišova vláda | Pokles ekonomiky | Zprávy z USA | Investiční poradenství | Společnosti | Maďarský forint | Růst spotřebitelských cen v Německu | Line | Prezident Joe Biden | Akcie roku | GME | ERA | Nájemné | Výrobce elektromobilů | QE | Estee Lauder | Cena | Bollinger Bands | Dnešní čísla | CME | Hospodářský růst | BAT | Prezident Fedu | Šíření koronavirové nákazy | Odhodlání | Program skupování aktiv | WTI | FinTech | Světová banka | Bod | Starbucks | Shares | RBNZ | Polský zlotý | BoE Andrew Bailey | Reserve Bank of Australia | Únorová inflace | Bankéři | Spekulace | Haruhiko Kuroda | Republikáni | BNP | EMU | Domácnosti | ČNB euro | Cena ropy | Inflace | Tržby | Marže | Situace | GMT | Alphabet | Švýcarský statistický úřad | Zkušenosti | Klaas Knot | Vývoj kurzu EUR/USD | USD/CZK | IHS Markit | FXstreet | Světová ekonomika | SAP | Aukce | Propad HDP | Růst mezd | Royal Dutch Shell | Sazby beze změny | Kurz | Evropská centrální banka | ISM | 256/2004 | Unicredit | Stagnace | Pokles výnosů | CME Group | Grafy | Lockdowny | Obchodní podmínky | Podhodnocené akcie | Aktivum | Tradingové webináře zdarma | USCBC | Conference Board | Nižší ceny ropy | Fiskální stimuly | Destatis | Investujte | Zvýšení volatility | Pravidelný příjem | Proinflační | Konsensus | Analytik | AUD | PEPSICO | Predikce | Prognózy inflace | Analytici | JD.com | Právo | Prima | Kurz koruny | Citigroup | Softbank | Mario Draghi | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Západní státy | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | Stimulační balík | Moody's Analytics | Equity | Tuzemská inflace | Snižování úrokových sazeb | Monetární politika | Merck | Nižší ceny | Cenové stability | Coinbase | Zasedání ECB | Portfolia | Fresenius Medical | SolarEdge | Poptávka | NN Group | Deutsche Lufthansa | Vývoz | Británie | Webináře | Moody's | Záchranný program | První odhad | Miliardy eur | Recese | ZNGA | Konsenzus | Makro | ASML | Švýcarský frank | GameStop akcie | CZK/EUR | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Výrobní index | Stavební povolení | Sekce měnové | Signály | TLTRO | Guvernér BoE | Americké státní dluhopisy | IPO Coinbase | Frank | Měnové politiky centrální banky | Mondelez | Americké ministerstvo práce | DISH | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Fitch | Meziroční míra inflace | Rizika | Eurozóna | Prezident Donald Trump | Americké banky | Rostoucí inflace | Advance | Saxo | Euro posiluje | Agentura Fitch | PMI indexy | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Silicon Valley Bank | Nákup aktiv | Světové ekonomiky | ROCE | Růst HDP | Benzín | Zveřejnění zpráv | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Adidas | Nejlepší 5G akcie | Míra inflace | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Nařízení | Ropné akcie | Fed index | Kapitálové zboží | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Gold | Průmysl | Makroekonomické strategie | Podnikání | Pokles průmyslové produkce | Tempo růstu | GfK | KBC Group | Continental | Gamble | Biliony | Akciové trhy | Úrokové sazby | Prezidentské volby USA | Risk | Reinvestování | Situace na trhu | ANZ | Palladiové akcie | Obchodní aktivity | Long | Rally | AMGN | Bankovní rada | Větší pokles | DAX | GLE | Co bude | Payrolls | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Růst zaměstnanosti | Fiskální politika | Prosincová meziroční inflace | Business | Facebook | Vladimír Pikora | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Srbsko | Indikátor | Základní úrok | Pokles cen | Plug Power | Vysoké inflace | Ekonomické vyhlídky | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Měny regionu | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | Sentix | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Vedení ECB | Deliveroo | Trinity | Hlavní indikátor | FOREX | Ekonomika eurozóny | Zotavení | Zrychlení inflace | Sentiment | Akcie Nikola Motor | ALV | Breaking | Růst úrokových sazeb | Ekonomika | Infineon Technologies | Politika | Čínský jüan | Zdanění | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Německá ekonomika | FinTech akcie | ECOFIN | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Poplatky | Forint | Ceny zeleniny | Velká Británie | Ekonom | Optimismus | JPM | Pokles průmyslové výroby | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Patrik Mackových | Obchodování na devizovém trhu | Zdraví ekonomiky | Začínající obchodníci | Letectví | Očekávání trhu | Nové vedení | Měnové politiky | Cenový graf | Vliv na trh | Plánování | Akciové indexy | Index volatility VIX | Obchodní válka | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Sněmovna reprezentantů USA | Janet Yellen | Reserve Bank of New Zealand | Commerzbank | Zhodnocení | Dolar | 5G akcie | Silicon Valley | Výhled | FOMC | Dividenda | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Světové produkce | iRobot | Americký trh práce | Hodnoty měny | Akcie Applu | Obchodní analýza | Economist | Počasí | Indexy nákupních manažerů | Krátkodobé dluhopisy | Propouštění | Zaměstnanci | PayPal | Agentura DPA | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Data o inflaci | Fundamentální pozadí | Expanze | Advance Auto Parts | General Motors | Walt Disney | Comfort Finance | Cenové hladiny | Austrálie | Stagflace | Německé ekonomiky | Schodek | Financial Times | Philips | Bollingerova pásma | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | Tradingové webináře | BinckBank | MSFT | Finanční údaje | GS | AIG | Dividendový výnos | Fresenius | Westpac | Obchodní bilance | EU | Zotavení ekonomiky | Problémy | Situace na trzích | Zpětný odkup akcií | G20 | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | LYNX WhatsApp | Dollar | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Anheuser-Busch inBev | Úrovně supportu | Inflace v Německu | Ropa | Semináře | Rozvoj | Makroekonomická data | Klouzavé průměry | Akcie roku 2021 | xStation 5 | Transakce | Hladiny supportu | Snížení úrokových sazeb | Zavedení záporných úrokových sazeb | UnitedHealth | Vzestup inflace | Tyson Foods | Profitovat | Irsko | Fresenius SE | Reinvestice | Spotřeba domácností | Ekonomika EU | DE30 | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Inaugurace | Inflace v prosinci | Údaje o HDP | Finanční sektor | Oslabení eura | Internet of Things | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Verizon Communications | Pravidla obchodování | Australská ekonomika | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | Index podnikatelské aktivity | Guvernér Rusnok | RBA | Walgreens | Christine Lagarde | Velké ekonomiky | 3М | Obchod | Indexy PMI | Rozhodnutí centrální banky | Tipy pro začátečníky | Eni | Oslabení | Huw Pill | Stav ekonomiky | ABN Amro | Pohonné hmoty | Rusko | Vysoké riziko | Žádosti o podporu | Poradce | SVB | Obchodní den | BASF | SPWR | Spojené státy | Hodnota indexu | Signál | Ekonomický výhled | Člen bankovní rady | Investment Banking | EPS | Komerční banka | ADP | Square | Biliony dolarů | Číst grafy | Trhy | Ropy | Rozdílové smlouvy | Důvěra amerických spotřebitelů | Nové žádosti o podporu | Bankovní unie | Institut GfK | Společnost | Akcie ropy | Mexický prezident | Úspěch | Firma McDonald's | KBC | Radomír Jáč | AXA | Vysoká volatilita | BMW | Cena akcií | Volatilita trhů | Mark Carney | Non-Farm Payrolls | Společná evropská měna | Výhled růstu globální ekonomiky | ECB Christine Lagardeová | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | United Technologies | Nálada | Indikátory | Tisková konference | Eura | Analytik GfK | Japonská ekonomika | Nizozemsko | IPO Airbnb | Organizace | Odpovědnost | Ceny pohonných hmot | VIX | Stock Exchange | Růst | Air Liquide | Nejnovější údaje o inflaci | Příjmy | JPMorgan | Finanční situace | Výroba v Německu | Překoupené podmínky | Investujte zodpovědně | Výnosy amerických státních dluhopisů | Ekonomický rozvoj | Pandemie | BIDU | America first | Index | PCE index | Indikátor MACD | Wirecard | Akcie Alibaba | Cenový index | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Martin Gürtler | Měnové stimulace | Western Union | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Výsledková sezóna | Volby | Historie | Dnešní ekonomický kalendář | Cíle | Instrumenty | Daniel Rajnoch | Výhled domácí ekonomiky | Silná koruna | Gilead Sciences | Volatilní | GameStop | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Express | Český statistický úřad (ČSÚ) | Prodeje | Zalando | CNY | Program nákupů dluhopisů | Investice v Číně | The Telegraph | IRBT | Člen Rady guvernérů Fedu | Česká inflace | Comfort Finance Group | INTC | Klesající inflace | Sanofi | Donohoe | Index cen domů v USA | Oslabení dolaru | Jak funguje screening akcií | Podnikání na kapitálovém trhu | Průmyslová výroba v USA | Covid | Výrobní ceny | Odvětví | Šok | Ukazatel zdraví | Maďarsko | Výrobní sektor | Rostoucí trend | Pokles čínského HDP | Oslabování eura | Poradenství | Měnový pár | LVMH | Intradenní obchodování | Volby v USA | Očekávaný růst | Sentiment investorů | Světové akciové indexy | Růst cen komodit | Investiční platformy | Prognóza Evropské komise | Banka | Tržní hodnota | VaR | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Ministři financí eurozóny | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Analytička | ČSOB | Zisk na akcii | Investice do solární energie | Úrok | Ekonomiky | Měnová politika | Zasedání FOMC | Obchodní plán | Evropa | Nejlepší ropné akcie | Americké prezidentské volby | Tržby v eurozóně | Rekordní maxima | Negativní dopad | Maloobchodní tržby v eurozóně | Americký prezident | Prohlášení | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Refinanční sazba | GM | Bank of Canada | Problémy v dodavatelských řetězcích | Bilance zahraničního obchodu | Marketingová komunikace | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Makroekonomické data | Evropská komise (EK) | Předpověď | Negativní důsledky koronaviru | PMI pro sektor | Zpomalování inflace | Nový Zéland | Kurz dolaru | Société Générale | Příjem díky dividendám | Ekonomický růst | Brexit bez dohody | 5G | Krize | Asociace | Podnikatelská aktivita | Management | NATO | Americký trh | Údaje | Jak profitovat | Vývoj směnných kurzů | Exact Sciences | Důvěra investorů | Summit EU | Kupující | Shell | Riziko recese | CAD | Webináře zdarma | Short | Snižování sazeb | ING Groep NV | Intel | UnitedHealth Group Incorporated | Do čeho investovat | Nemovitosti | Visa | Práce | Procter & Gamble | Cukr | Vývoj trhu | NAFTA | Podniky | Lufthansa | Christine Lagardová | Konsolidace | Kanada | Canopy Growth | Finanční ztráty | Tereza Hrtúsová | Astrazeneca | Index spotřebitelských cen | Američané | Volatility | Enel | Ministr financí | Nikola Motor | Rozpočet | xStation5 | Domácí měny | Březnová inflace v Německu | Vonovia | Kraft Heinz | Propouštění zaměstnanců | UNH | Schodek rozpočtu | Maloobchodní prodeje | Pozitivní vliv | Nejnovější údaje | Pracovní síly | Velké americké banky | Inflace v české ekonomice | Volkswagen | Guvernér ČNB | Odhady analytiků | Marathon | Inflace v eurozóně | Mártiňš Kazáks | Německo | Riziko deflace | USD/JPY | Štěstí | Biden | Mitsubishi | Měnový výbor | Růst české ekonomiky | Akciový trh | Směrnice | Ztráty | Offshore | FXstreet.cz | Bilance | Osobní příjem | Zpráva Morgan Stanley | Vivendi | Goldman Sachs Group | Snížení úroků | Dividendové akcie | Beiersdorf | Crédit Agricole | NZD | Šéfka ECB | Vinci | Koš | EK | Investování | Kotace | Mzdy | Sazby Fedu | Obchodníci | Zahraniční investice | Jednoduché tipy | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Setkání G20 | Nízká inflace | Výhled růstu HDP | Dluhopisy | Platební bilance | Merck KGaA | Účastníci trhu | Inflace zpomaluje | Makroekonomický kalendář | Situace na trhu práce | Přísná měnová politika | Akciový index DAX | Hledání podhodnocených akcií | Fidelity International | Čína | Inflace v ČR | Koruna | Generali Investments CEE | Trade | ČR | Citrix | MIFID | Akcie NIO | Institute for Supply Management (ISM) | Nastavení měnové politiky | Kompenzace | Microsoft Corp | Ministerstvo financí | Index výdajů | Očekávané Earnings | BBVA | Guvernér | Low | Rezistence | Akcie Nikola | USA | Zemědělství | Riziko | Zpracovatelský průmysl | Šíření koronaviru | Kanadský dolar | JPMorgan Chase | Sazby | Short pozice | XTB | Strategy Research | Vánoční rally | Ticker | Dluhové krize | Německé hospodářství | Burzovní zpravodajství | NKE | Hlavní ekonom | Infineon | AAA | WU | Meziroční inflace | Sektor služeb | Maloobchodní prodej | American Express | Důsledky koronaviru | Domácí poptávka | Ekonomické zprávy | Walgreens Boots Alliance | PEP | AZN | Míra inflace v Německu | Linde | Rozhodnutí o úrokové sazbě | ONS | Indikátory důvěry Evropské komise | Intervenovat | VIV | Německé dluhopisy | ForexTime | Henkel | Válka na Ukrajině | Nejbohatší | Nastavení úrokových sazeb | Prodej | Home Depot | Japonská centrální banka | Investiční | Cena plynu | Očekávané rozhodnutí | CISCO | Posilování eura | Britské banky | Cenový index PCE | HICP | Výkonnost | Signály Fedu | Česká ekonomika | Výroba aut | Růst cen ropy | Budoucnost | Očekávaná data | Rozhodování | Index CPI | Obchodní války | Spotřebitelské ceny v únoru | Opatření | Walmart | Index S&P 500 | Referendum | Ekonomická situace | DPA | Aktuální předpověď | Stress testy | Česká koruna | Nová data o inflaci | Sony | Index inflace | Energetická náročnost | Zlato | HDP | CRH | Restrikce | Maloobchodní tržby | Likvidita | Likvidní | CL | PBOC | Přehled o dění | TopForex | Etoro | PMI index | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Verizon | Ekonomika nového Zélandu | Statistici | Spekulanti | Objednávky | Inflační očekávání | Joe Biden | Deutsche Post | Evropské země | Inflace ve světě | Analytik Portu | Uhlí | Fundamenty | Manufacturing PMI | Růst ekonomiky | Index PMI | Průměrná cena | Komodity | CZK/USD | Analýza | Vyšší inflace | Údaje o nezaměstnanosti | Německé státní dluhopisy | Citrix Systems | Program OMT | Odkup akcií | Miliardy | Výnosy | Jak na pravidelný příjem | Hlavní refinanční sazba | Banky v eurozóně | Disney | Applied Materials | Mezinárodní obchod | Indikátor ekonomického sentimentu | Caixin | Investiční doporučení | IPO Deliveroo | Vedlejší účinky | Stav americké ekonomiky | Flexibilita | Koronavirus | Centrální bankéři | Belgie | Zasedání Rady guvernérů | Investor | Zlepšení | Solidní růst | Soudní dvůr | Nonfarm Payrolls | Pokles německé ekonomiky | ČTK | PMI pro sektor služeb | Stav trhu práce | Prudký pokles cen | Americké akciové indexy | Španělsko | Kanadský statistický úřad | Jerome Powell | Microsoft Corporation | Vysoké úrokové sazby | CEE | Česká národní banka | XTB.cz | Infrastrukturní plán | Záporné úrokové sazby | Velké investice | Index DAX | Markit | Konspirační teorie | Výrazný pokles čínského HDP | Manažeři | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot