Posílení eura
Graf dne: EURUSD (24.01.2025)
24.01.2025 Euro má za sebou skvělý týden. Pokud by obchodování skončilo na současných úrovních, jednalo by se o nejlepší pětidenní období od listopadu 2023. Pár překonal hranici 1,0500 a prorazil tak 200-periodický klouzavý průměr na intervalu H4, který zastavil růstovou vlnu ze začátku listopadu.
Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 24. ledna: Euro stagnuje
24.01.2025 Měnový pár EUR/USD byl ve čtvrtek téměř celý den v klidu. Pohyb byl zaznamenán pouze během americké obchodní seance, a ani tehdy jej neovlivnila jediná makroekonomická zpráva dne – údaje o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Skutečné údaje byly velmi blízko prognóze, takže trh neměl na co reagovat. Americké obchodní seance jsou obvykle volatilnější kvůli vyšším objemům obchodování, což vysvětluje mírný nárůst aktivity. Tento pohyb však celkový technický výhled nezměnil.
Obchodní doporučení a analýza měnového páru EUR/USD na 23. ledna: Euro roste, dokud může
23.01.2025 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval ve svém slabém vzestupném pohybu, přestože neexsitovaly žádné fundamentální důvody pro to, aby euro opět rostlo. Ačkoli by se dalo spekulovat, že pokles dolaru byl v pondělí a úterý ovlivněn Trumpovými prohlášeními o clech, ve středu americký prezident neučinil žádné významné prohlášení, které by tuto domněnku posílilo. To naznačuje, že současný růst páru má čistě technický charakter.
Vykročil Trump k rozbití eurozóny? Pokud udeří na Německo obviněním z měnové manipulace, může zásadně urychlit rozkladný proces v rámci eurozóny
21.01.2025 Trump varuje, že bude přísněji posuzovat a razantněji potírat praxi, kterou Spojené státy označují za měnovou manipulaci. Z ní podezřívají hlavně Čínu, ale také třeba Německo. Trumpova administrativa tak záhy může Berlín obvinit z toho, že uměle oslabuje svoji měnu – euro –, aby tak poskytoval nedovolený „doping“ vlastním vývozcům.
Dolar pokračuje v poklesu, euro a jüan posilují díky Trumpovým komentářům o clech
21.01.2025 Americký dolar prodloužil svůj pokles po komentářích nově zvoleného prezidenta Donalda Trumpa, že plánovaná obchodní cla nebudou zavedena ihned po jeho inauguraci. Tato prohlášení přinesla úlevu trhům, které očekávaly agresivní kroky, a vedla k posílení eura a čínského jüanu.
Obchodní doporučení a analýza měnového páru EUR/USD na 21. ledna: Rychlý růst a... rychlý pokles?
21.01.2025 Měnový pár EUR/USD zaznamenal v pondělí rychlý růst o téměř 200 pipsů. K takovému pohybu neexistovaly žádné fundamentální důvody; trh nečekaně reagoval na Trumpovu inauguraci. Kdo však mohl předpovědět výprodej amerického dolaru? Někdo by mohl uvažovat o standardním vysvětlení "zvýšeného rizikového sentimentu na trhu". Je důležité poznamenat, že pokles dolaru začal dlouho před inaugurací, což naznačuje, že nebyl přímým důsledkem Trumpova projevu. Své plány na přetvoření Ameriky a světa zopakoval již mnohokrát, takže během dne se nic zvlášť překvapivého ani nového neodehrálo – ve hře byla jen nálada na trhu.
Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 16. ledna: další logický propad
16.01.2025 Ve středu se měnový pár EUR/USD nejdříve většinu dne obchodoval směrem nahoru, ale později o všechny své zisky přišel, protože euro výrazně kleslo. V naší fundamentální analýze jsme upozornili na smíšený charakter americké zprávy o inflaci. Prvotní reakcí trhu byl prodej dolaru, což se zdálo být poněkud iracionální. Ačkoli celkový údaj o inflaci splnil očekávání, americká inflace přesto vzrostla, což naznačuje, že Federální rezervní systém by nemusel snižovat sazby tak výrazně, jak předpokládají dvě mírná snížení sazeb v roce 2025. Situaci dále komplikuje blížící se nástup Donalda Trumpa do prezidentského úřadu, který s sebou může přinést různá cla, jež by mohla vést k nárůstu globální inflace.
Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 15. ledna: rychle dolů, pomalu nahoru
15.01.2025 Měnový pár EUR/USD v úterý pokračoval v korekci směrem vzhůru a navázal tak na podobný pohyb z předchozího dne. Cena se dokonce usadila nad kritickou linií Kijun-sen, což naznačuje, že euro může dále růst směrem k linii Senkou Span B.
EUR/USD: Zpráva o CPI v eurozóně, JOLTS a index ISM ve službách
08.01.2025 Pár EUR/USD v úterý pod vlivem údajů o inflaci v eurozóně znovu otestoval úroveň 1,0400. Kupci se druhý den po sobě snažili prosadit nad hranicí 1,0400, přičemž profitovali z celkové slabosti dolaru a dočasného posílení eura. Obchodníci v pondělí reagovali na zprávu o inflaci v Německu a v úterý na obdobnou zprávu z eurozóny. Obě zprávy euro podpořily, ale pár se stále snaží udržet si pozici v pásmu 1,0400.
Do eurozóny se vrací inflace, ale vyhlídky eura jsou stále slabé
07.01.2025 Před zveřejněním zprávy o spotřebitelské inflaci v eurozóně došlo k nárůstu obav z obnovení růstu cen, protože největší země eurozóny vykázaly vyšší míru inflace, než se předpokládalo. V Německu rostly ceny v prosinci rychleji, než se očekávalo, a vykázaly meziroční nárůst o 2,6 % oproti 2,2 % v předchozím měsíci. Ve Španělsku dosáhla inflace ve stejném období 2,8 % a překonala tak prognózu 2,6 %. Francie má svou zprávu o inflaci zveřejnit v úterý, jen dvě hodiny před zveřejněním údajů za celou eurozónu. Pokud také vývoj inlface ve Francii překoná očekávání, můžeme očekávat posílení eura.
Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 6. ledna: Euro koriguje bez šancí na výrazný růst
06.01.2025 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v pomalé korekci směrem vzhůru, která následovala po prudkém čtvrtečním poklesu. Tento nedávný růst eura však nenaznačuje žádnou významnou změnu, jedná se pouze o korekci či pullback s minimální šancí na přerod v něco zásadnějšího. Každý trend sice nakonec skončí, ale prozatím není důvod se domnívat, že by měl skončit ten současný medvědí. Během svátků pár EUR/USD účinně konsolidoval, ale od té doby se trend obnovil. Jak bylo řečeno v průběhu roku 2024, stále očekáváme, že se euro bude obchodovat v pásmu 1,00–1,02 USD, kterého již téměř dosáhlo.
EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 18. prosince. Forexová analýza včerejších obchodů
18.12.2024 K testu úrovně 1,0495 došlo, když indikátor MACD už výrazně vzrostl nad linii nula, což omezilo růstový potenciál páru. Z tohoto důvodu jsem euro nenakupoval. Žádná další místa pro vstup na trh se neobjevila.
Obchodní doporučení a přehled vývoje EUR/USD dne 16. prosince. První pokus o proražení flatu selhal
16.12.2024 V pátek se měnový pár EUR/USD pokusil konsolidovat pod předchozím minimem, které představuje spodní hranici horizontálního kanálu, kde se cena zasekla na tři týdny. Tento pokus však selhal.
Obchodní doporučení a přehled vývoje EUR/USD dne 11. prosince. Dolar před zveřejněním údajů o inflaci získává na síle
11.12.2024 V úterý začal měnový pár EUR/USD během evropské obchodní seance klesat. Pokles eura však nemůžeme přičítat jediné ekonomické zprávě dne, indexu spotřebitelských cen v Německu, protože se jednalo o druhý odhad, který dopadl v souladu s prognózami. Typicky zrychlující se inflace by naznačovala jestřábí postoj Evropské centrální banky, což by mělo euro spíše podpořit než oslabit. Pro včerejší růst dolaru tak existují dvě možná vysvětlení. První je technické. Cena korigovala proti novému klesajícímu trendu a nyní pokračuje v poklesu. Druhé je makroekonomické. Očekává se, že dnešní údaje o inflaci v USA budou vyšší, což znamená, že by Federální rezervní systém mohl na prosincovém zasedání ponechat svou klíčovou úrokovou sazbu beze změny.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 9. prosince. Zasedání ECB a nic jiného
09.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek obchodoval nepříznivě. Zatímco ve 4hodinovém časovém rámci to nebylo patrné, v 5minutovém grafu to patrné bylo. Cena oscilovala mezi stagnací, prudkým růstem a stejně prudkým poklesem. Pátek se ukázal jako obzvláště náročný, protože evropská obchodní seance se zdála být pouhou předehrou ke zveřejnění údajů z amerického trhu práce, po kterém došlo k volatilním cenovým výkyvům. Smíšené signály mohou vysvětlovat počáteční pohyb vzhůru následovaný pozdějším poklesem: rostoucí míra nezaměstnanosti (negativní pro dolar) v kontrastu s výraznějším než očekávaným nárůstem počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor (pozitivní pro dolar). Tato dualita dává při zpětném pohledu smysl, ale obchodování na jejím základě bylo mimořádně obtížné.
Ekonomický kalendář: Maloobchodní tržby v eurozóně a žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA v centru pozornosti trhu
05.12.2024 Dnešní nálada investorů je pozitivní, což se odráží v kurzu EUR/USD, který se dnes obchoduje s nárůstem o 0,3 %, přestože chybí významné fundamenty podporující posílení eura. Dnešní makrokalendář je poměrně lehký, bez čtení důležitých včerejších údajů ISM z USA. Německé průmyslové objednávky poklesly o -1,5 % m/m, trh očekával pokles o -2 %; data vyšla o něco lepší, ale stále slabá a dominantní narativ se nemění; německá ekonomika vážně zpomalila a zdá se, že problém se prohlubuje. Konstruktivní PMI z Evropy dopadly velmi špatně; v Německu čtení ukázalo na 38 oproti předchozím 42. Investoři budou pozorně sledovat ropu, která může reagovat na zprávy z dnešní konference OPEC+.
Obchodní doporučení a přehled vývoje EUR/USD dne 3. prosince: těžký začátek týdne pro euro
03.12.2024 V pondělí začal měnový pár EUR/USD okamžitě klesat. To však nutně neznamená, že klesající trend bude pokračovat po celý týden, jelikož se odehraje spousta makroekonomických událostí. Pondělní aktivita na trhu však naznačovala připravenost obnovit nákupy dolarů, bez silné potřeby delší korekce. Pozoruhodné je, že nejvýznamnější zpráva dne favorizovala americkou měnu. Index PMI ve zpracovatelském průmyslu ISM se sice nacházel pod hranicí 50,0 bodů, přesto překonal prognózu. Dolar však začal růst již dříve v noci, takže samotný index ISM nelze přičítat na vrub pondělních zisků dolaru.
Obchodní doporučení a přehled vývoje EUR/USD dne 2. prosince: nudný konec nabitého týdne
02.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek už druhý den po sobě obchodoval s velmi nízkou volatilitou. Ve čtvrtek ani v pátek nedošlo k žádným výrazným pohybům a směr zůstal spíše do strany než býčí nebo medvědí. Zajímavé je, že v pátek byla zveřejněna nejdůležitější zpráva týdne – vývoj inflace v eurozóně – ale její dopad byl tlumený, jak je patrné z reakce trhu. Index spotřebitelských cen vzrostl podle očekávání na 2,3 %, zatímco jádrový index CPI zůstal na úrovni 2,7 %, což bylo v rozporu s očekáváním růstu o 2,8 %. Inflace se ukázala být mírně pod očekáváním trhu.
Aktuální prognóza pro EUR/USD na 27. listopadu 2024
27.11.2024 Jak se očekávalo, zápis z jednání Federálního výboru pro volný trh (FOMC) nepřinesl žádné nové informace. Vzhledem k nadměrné překoupenosti dolaru bylo možné předpokládat pokračování korekčního pohybu, tedy určité posílení eura. Dolar však získal nečekanou podporu z dat o cenách bydlení v USA, které si udržely tempo růstu. Zatímco se očekávalo zpomalení z 4,4 % na 4,1 %, údaje zůstaly nezměněny, což udrželo trh v režimu vyčkávání.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 26. listopadu: Nenaleťte na trik s korekcí
26.11.2024 Měnový pár EUR/USD zahájil nový týden růstem. Toto posílení eura by však obchodníky nemělo zmást. Týden začal s mírným gapem směrem vzhůru a gapy mají tendenci se poměrně rychle "uzavírat". Co to znamená? Znamená to, že by se cena mohla vrátit na svá předchozí minima, kterých dosáhla minulý týden, už dnes. Navíc by se tak mohlo stát bez jakýchkoli makroekonomických nebo fundamentálních důvodů. Ačkoli tedy týden začal růstem, tento pohyb by mohl být falešným signálem.
Doporučení k obchodování a analýza EUR/USD na 26. listopadu: Euro předstírá korekci
26.11.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí zahájil novou vlnu korekce – přesněji řečeno pullback. Včerejší pohyb směrem vzhůru nelze považovat za úplnou korekci. Cena nedokázala konsolidovat nad trendovou linií a pondělní gap naznačuje, že by euro mohlo opět zamířit dolů. Navzdory růstu eura o 150 pipsů se stále domníváme, že klesající trend zůstává nedotčen. Tento trend přetrvává ve všech časových rámcích, dokonce i v hodinovém grafu. Pokud cena konsoliduje nad trendovou linií, mohli bychom očekávat silnější růst, ale jeho dosažení bude vyžadovat značné úsilí. Prozatím trváme na tom, že pravděpodobnější je další pokles.
Doporučení k obchodování a obchodní analýza pro EUR/USD na 21. listopadu: Flat pokračuje na minimech
21.11.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu nadále obchodoval v rámci flat trendu. Jak už bylo zmíněno dříve, pár vstoupil do fáze konsolidace kvůli nedostatku kupujících na trhu a přestávce, kterou si udělali prodávající. Je těžké předpovědět, jak dlouho období flat obchodování potrvá, ale pravděpodobně není vhodná doba pro obchodování v takovémto pásmu. Horizontální kanál nemá jasné hranice, ačkoli mírný vzestupný moment je přítomen. Tento pohyb však nelze považovat za skutečnou vzestupnou korekci. Prozatím se jako nejlepší strategie jeví vyčkávání.
Doporučení k obchodování a analýza EUR/USD na 20. listopadu: Euro uvízlo ve flat trendu
20.11.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý opět pokusil o korekci směrem vzhůru. Jak ukazuje graf, pokusy byly přinejlepším nevýrazné. Pár sotva překonal nedávná lokální maxima a pohyb v posledních dnech připomíná spíše korekci než cokoli jiného. Nicméně klesající trend zůstává neporušený, a i když se dočkáme silnější korekce, pravděpodobně nestojí za to pokoušet se obchodovat proti trendu.
Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 12. listopadu. Dolar neúnavně roste
12.11.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí pokračoval v plynulém poklesu, a to navzdory tomu, že v USA ani v EU nedošlo k žádným makroekonomickým ani fundamentálním událostem. Jak jsme opakovaně konstatovali, dolar je podhodnocený, zatímco euro je překoupené. Trh v průběhu roku 2024 oceňoval očekávané uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému.
Obchodní doporučení a analýza vývoje EUR/USD dne 6. listopadu. Reakce trhu na volby v USA
06.11.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý nečekaně vykázal růst. Není však důvod být tímto pohybem překvapen, protože probíhá korekce směrem nahoru a v USA začaly prezidentské volby. Varovali jsme, že tento týden může dojít k mnoha nevysvětlitelným pohybům, a úterý to potvrdilo. Nedokážeme říci, co se chystá trh udělat nebo na kterého kandidáta sází více. Poslední průzkumy nenaznačují jednoznačný náskok ani Kamaly Harris, ani Donalda Trumpa, a proto jsou tyto pohyby nepředvídatelné. Přesto věříme, že korekce skončí a trh se vrátí do klesajícího trendu.
Denní shrnutí: Smíšená seance na Wall Street před volbami, komodity prudce rostou díky zprávám z OPEC
04.11.2024 Před dnem voleb je nálada na Wall Street smíšená. Russell 2000 vykazuje sílu a přidává 0,77 %, zatímco Dow Jones je v červených číslech (-0,5 %). Nasdaq a S&P 500 oscilují mezi zisky a ztrátami, oba se aktuálně obchodují níže (-0,05 % a -0,12 %).
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 25. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
25.10.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek vykázal minimální růst, který však stačil na to, aby cena poprvé po dlouhé době prorazila nad linii klesajícího trendu a nabídla tak šanci na určitý pohyb vzhůru. Začínající obchodníky chceme varovat, že toto proražení trendové linie může být falešné. Euro samozřejmě nemůže klesat donekonečna, ale je těžké uvěřit, že by po měsíčním poklesu mohl pár začít bez problémů a rychle stoupat. Například pro včerejší růst eura neexistovaly žádné makroekonomické důvody. Indexy podnikatelské aktivity v eurozóně byly smíšené, zatímco ty americké překonaly odhady. Pouze v Německu indexy překonaly očekávání trhu, což mohlo přispět k posílení eura. V tomto případě je však charakter růstu eura čistě zpravodajského charakteru. Dočkáme se dnes zpráv, které euro podpoří? Ne nutně.
Aktuální předpověď pro EUR/USD ze dne 21. října 2024
21.10.2024 I když pokles stavební aktivity v eurozóně zrychlil z -2,3 % na -2,5 %, euro vykázalo známky růstu. To bylo především způsobeno nadměrnou překoupeností dolaru. Data ze stavebnictví zveřejněná v pátek byla nevýznamná a nemohla výrazně ovlivnit sentiment investorů. Vzhledem k tomu, že je dnešní makroekonomický kalendář prázdný, nejpravděpodobnějším scénářem je pokračování pomalého korekčního pohybu, který bude nahrávat posílení eura.
Doporučení na obchodování a analýza měnového páru EUR/USD ze dne 18. října. Christine Lagarde euro nezachránila
18.10.2024 Měnový pár EUR/USD pokračuje ve svém téměř volném pádu. Včera proběhlo zasedání Evropské centrální banky, na kterém bylo rozhodnuto o snížení všech tří klíčových sazeb o 0,25 %. Pro trh to nebylo překvapivé, protože takové rozhodnutí očekával. Přesto to euru poskytlo pádný důvod znovu klesnout. Stojí za zmínku, že trh často oceňuje události, o kterých již předem ví. Představitelé ECB začali o možnosti, že v říjnu dojde ke snížení sazeb, hovořit zhruba před dvěma týdny. Proč tedy euro dnes pokračovalo v poklesu?
Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 17. října. Euro nemá důvod zastavovat
17.10.2024 V úterý měnový pár EUR/USD pokračoval ve svém téměř volném pádu. Domníváme se, že charakter současného pohybu je velmi symbolický a přesně odráží náladu na trhu. Co tento denní pokles eura znamená? Znamená, že účastníci trhu euro denně prodávají. V podstatě se euro prodává ať už z jakéhokoli důvodu, nebo bez důvodu, stejně jako byl dříve likvidován americký dolar. Opakovaně jsme upozorňovali, že euro je překoupené a neopodstatněně drahé. Varovali jsme také, že nakupovat euro jen proto, že to dělají všichni ostatní, je nelogické. Zmínili jsme, že přijde doba, kdy euro bude denně klesat, stejně jako dříve rostlo. Dále jsme upozornili, že pokles eura by mohl začít po 18. září, kdy Federální rezervní systém oficiálně zahájil uvolňování měnové politiky. Je to proto, že trh již dva roky počítal s budoucím snížením sazeb ze strany Fedu, a jakmile začalo, neexistovaly žádné další faktory, které by podporoval prodej dolaru.
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 16. října? Jednoduché tipy a analýzy pro začátečníky
16.10.2024 V úterý měnový pár EUR/USD pokračoval ve svém klesajícím pohybu. Během dne byla zveřejněna pouze jedna zpráva o průmyslové výrobě v eurozóně, která dopadla lépe, než se očekávalo. To naznačovalo posílení eura, ale místo toho jsme byli svědky dalšího poklesu kurzu. Z našeho pohledu je to zcela logické. Euro příliš dlouho rostlo a trh příliš dlouho ignoroval všechny negativní faktory pro euro. Cena amerického dolaru je mnohem nižší, než by měla být. Proto jsme nyní svědky třítýdenního poklesu páru bez korekce. Makroekonomické pozadí s tím nemá nic společného. Evropská centrální banka zítra možná potřetí sníží sazby, čímž překročí počet snížení sazeb Federálního rezervního systému. Euro by klidně mohlo pokračovat v poklesu. Linie klesajícího trendu je relativně formální, ale není důvod očekávat korekci směrem vzhůru, pokud nad ni cena neprorazí.
Doporučení pro obchodování a analýza EUR/USD na 8. října. Nudné pondělí pro euro
08.10.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí téměř nehnul z místa. Byli jsme svědky celkem nízké volatility na flat trhu. Ani zpráva o maloobchodních tržbách z eurozóny, která byla silnější, než se očekávalo, nepomohla euru po týdnu poklesu ani trochu oživit. Z toho vyplývá zaprvé pozitivní signál a zadruhé důležitá skutečnost. Tímto signálem je, že trh je připraven pokračovat v pohybu směrem dolů. Dolar je natolik přeprodaný a euro natolik překoupené, že ani pozitivní makroekonomické údaje z eurozóny nemohou vyvolat růst tohoto páru. Podle našeho názoru to je odrazem absolutní spravedlnosti.
Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 4. října: Index ISM pomáhá dolaru ještě trochu posílit
04.10.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek dál klesal. Volatilita se oproti pondělí a úterý mírně snížila, ale celkově je stále na přijatelné úrovni. Americký dolar rostl pět dní po sobě, což se už dlouho nestalo. Tento týden však štěstí stálo na straně americké měny. Dříve jsme zmínili, že téměř všechny makroekonomické údaje a fundamentální pozadí tento týden podporovaly růst amerického dolaru. A trh tentokrát tyto faktory neignoroval. Jedinou negativní zprávou byl index aktivity ve výrobním sektoru ISM, který nenaplnil prognózy a zůstal pod "klíčovou hladinou" 50,0 bodů.
Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 3. října. Euro si udělalo krátkou přestávku
03.10.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu po dvou dnech poklesu mírně uklidnil, ale celkově ani nezačal býčí korekci. A to je velmi dobré znamení. Opakovaně jsme zmiňovali, že euro je překoupené a dolar přeprodaný, takže pokles měnového páru EUR/USD by se zdál logický za jakýchkoli makroekonomických a fundamentálních okolností i bez nich. Tento týden se však dolaru poprvé po delší době dostalo podpory od Jeroma Powella a Christine Lagarde i makroekonomických údajů. Včera jediná trochu důležitá zpráva, ADP (obdoba NonFarm Payrolls), dopadla lépe, než se očekávalo, což umožnilo dolaru ještě trochu posílit. Je důležité poznamenat, že zpráva ADP nijak nekoreluje se zprávou NonFarms. Jinými slovy, nenaznačuje, že NonFarms v pátek vykáže silné údaje. Zdá se však, že tento týden vše vyznívá ve prospěch dolaru.
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 2. října: Euro nevydrželo
02.10.2024 Měnový pár EUR/USD prošel v pondělí a úterý prudkým poklesem, kdy se kotace eura během necelých dvou dnů propadly o 160 pipů. Dlouho jsme obchodníky upozorňovali, že euro je překoupené a neúměrně drahé a že postrádalo růstové faktory už před několika měsíci, natož teď. Takže začal kolaps. Věříme, že jde teprve o začátek poklesu, který může být dlouhodobý. Musíme pochopit, že trh během posledních dvou let aktivně zohledňuje budoucí uvolnění měnové politiky Fedu. Teď, když tento proces probíhá, nejsou další důvody k prodeji dolaru.
Doporučení k obchodování a analýza EUR/USD na 18. září. Hra se slovy se blíží ke svému vyvrcholení
18.09.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý prakticky nehnul z místa. V první polovině dne jsme byli svědky mírného posílení eura, a to i přesto, že indexy ekonomického sentimentu ZEW pro Německo a EU dopadly výrazně hůře, než se očekávalo. Ve druhé polovině dne americký dolar získal půdu pod nohama, protože údaje z USA byly nakonec o něco lepší, než trh očekával. I zde by se však dalo hnidopišit, neboť průmyslová výroba vzrostla o 0,8 % (při prognózách +0,2 %), ale předchozí údaj byl revidován směrem dolů. Nejzajímavější je, že zároveň došlo k propadu britské libry. Za současných okolností se jakýkoli pokles libry zdá být logický a oprávněný vzhledem k jejímu překoupenému stavu a nelogickému růstu v posledních měsících. Proč ale potom euro stojí na místě?
EUR/USD: dolar silně pohmožděn, euro čeká na uklidnění situace
07.08.2024 Strmý pád amerického dolaru odráží rostoucí obavy trhu, i když jsou náhlé výprodeje považovány za méně rizikové než výprodeje pozvolné. Obavy pramení z nového strachu z možné recese americké ekonomiky.
Praktické okénko – turbulentní časy si žádají zajišťování pozic
25.07.2024 V době vysoké volatility je vhodné zajišťovat své pozice. Jak to provést, si ukážeme v tomto článku.
Výhled pro EUR/USD na 26. června. Nový flat pro euro
26.06.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý vykázal slabý pohyb směrem dolů, který nebyl vyvolán fundamentálními ani makroekonomickými událostmi. Při důkladnějším zkoumání je zřejmé, že cena se od 13.–14. června pohybuje v bočním kanálu mezi úrovněmi 1,0669 a 1,0757. Máme tedy co do činění s bočním kanálem širokým přibližně 90 pipsů. Všimněte si, že přítomnost bočního kanálu neznamená, že cena bude neustále dosahovat horní a dolní hranice. Cena se bude pohybovat mezi těmito hranicemi, dokud kanál neopustí. To však neznamená, že tyto hranice budou pravidelně testovány. Přesto mohou obchodníci zvážit dlouhé (long) pozice v blízkosti spodní hranice a krátké (short) pozice v blízkosti horní hranice.
Výhled pro EUR/USD na 25. června. Euro pokračuje v korekci
25.06.2024 EUR/USD se v pondělí odrazil a zahájil nový korekční pohyb, přičemž se mu již podruhé nepodařilo prolomit úroveň 1,0669. Tentokrát cena prorazila kritickou linii a trendovou linii, ale podle našeho názoru ještě nenastal čas pospíchat s nákupem. Domníváme se, že v současné době pozorujeme druhou fázi korekce, po které dojde k obnovení klesajícího trendu. Nezapomeňte, že korekce může ještě nějakou dobu pokračovat a může být složitá. Připravte se proto na to, že tento týden se možná krátké (short) pozice vůbec otvírat nebudou.
Euro dostalo výhodnou nabídku
25.06.2024 K otřesům docházelo vždycky. Typickým rysem současné fáze vývoje světové ekonomiky je ale přechod z přehřátého do chladnějšího stavu. Je to vlastně dobře, protože dřív se věřilo, že nejagresivnější měnová restrikce ze strany Fedu a dalších centrálních bank, která trvala celá desetiletí, nechá ekonomiku zmrznout a uvrhne ji do recese. Odvrácenou stranou jsou ale dlouhodobě vyšší sazby, které podporují "medvědy" páru EUR/USD.
Výhled pro EUR/USD na 24. června. Euro je zatlačováno směrem dolů
24.06.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v pohybu směrem dolů poté, co se odrazil od úrovně 1,0757. V důsledku toho se cena na konci týdne ocitla kolem oblasti supportu 1,0658–1,0669. Od této oblasti se cena může podruhé odrazit, ale nyní se na ní nachází klesající trendová linie, která podporuje další pokles eura. Nejen technická analýza podporuje pohyb směrem dolů. Ani fundamentální pozadí nenaznačuje silný růst eura. Za poslední dva týdny se výrazně zhoršilo. Evropská centrální banka začala snižovat svou klíčovou úrokovou sazbu a může v tom postupně, ne-li dokonce rychle, pokračovat. Pokud jde o Federální rezervní systém, otázka prvního snížení sazeb zůstává otevřená. Trh je v tomto ohledu plný optimismu a očekává první snížení sazeb v září. My se domníváme, že k němu dojde v prosinci. Pokud máme pravdu, pak má euro stále dost času na to, aby dosáhlo všech cílů současného klesajícího trendu.
Výhled pro EUR/USD na 21. června. Evropská měna se plynule obrátila směrem dolů
21.06.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v pohybu směrem dolů poté, co se před pár dny odrazil od úrovně 1,0757, a poté znovu provedl další test této úrovně. Byli jsme tak svědky plynulého poklesu a cena konsolidovala pod kritickou hranicí. Vytvořila se také klesající trendová linie, která ukazuje současnou situaci na trhu. Celkově nemáme ohledně měnového páru EUR/USD žádné otázky. Možná jeho výkonnost není nejlepší, ale jeho nedávné pohyby byly logické a konzistentní. Euro již dva měsíce absolvuje býčí korekci, která podle našeho názoru trvá příliš dlouho. Globální klesající trend však zůstává beze změny a nyní se obnovil. Pár se rozhodně pohybuje směrem dolů, a to pozvolným tempem.
Výhled pro EUR/USD na 20. června. Trh šel zase spát
20.06.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu obchodoval na vyšší úrovni. Tento pohyb má zcela korekční charakter. Včerejší odraz od kritické linie nehrál žádnou významnou roli a volatilita páru opět klesla na absolutní minima. Po několika týdnech relativně slušné volatility si musíme přiznat, že trh usnul na vavřínech.
Forex: Ve Spojených státech je dnes svátek
19.06.2024 V USA se dnes slaví konec otroctví, z eurozóny se dočkáme pouze nezajímavých dat dubnové stavební produkce. Tuzemský ekonomický kalendář je prázdný.
Výhled pro EUR/USD na 19. června. Je korekce dokončená?
19.06.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý nadále obchodoval na vyšší úrovni. Tento pohyb má zcela korekční charakter. Ke konci dne se cena dostala ke kritické hranici a okamžitě se odrazila zpět. Euro by proto mohlo klesnout už během dneška. Evropská unie včera zveřejnila konečný odhad své květnové zprávy o inflaci. Trh na zprávu nereagoval, protože druhý odhad se plně shodoval s tím prvním. Navíc nárůst na 2,6 % v současné době nemá pro Evropskou centrální banku žádné negativní důsledky. Centrální banka již snížila své sazby a dalšího snížení sazeb se možná dočkáme až v září. Pokud se tedy míra inflace v nadcházejících měsících zvýší, nesníží to pravděpodobnost, že ECB zpomalí uvolňování měnové politiky. Ukazatel bude mít do září dostatek času, aby se vrátil do rozmezí 2,3–2,4 %.
EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky dne 7. června (seance v USA)
07.06.2024 Během dne nedošlo k žádnému z testů úrovní, které jsem popsal dříve. Hlavním důvodem byla především slabá volatilita před zveřejněním klíčových statistik z USA. Na pořadu dne je série zpráv o změnách počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor za květen, míře nezaměstnanosti a změnách průměrného hodinového výdělku. Pokles počtu nových pracovních míst a výrazné zpomalení růstu mezd povede k poklesu dolaru a prudkému posílení eura. Pokud se stane opak, lze do konce týdne bez obav nakupovat dolar a sázet na pokles tohoto páru. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 1, aniž bych věnoval pozornost údajům ukazatele MACD.
Forex: Ve vleku dat z trhů práce
04.06.2024 Dnešek bude primárně ve znamení publikace ukazatelů z trhů práce. Z domova se dočkáme informací o mzdovém vývoji za první tři měsíce roku. Ve srovnání s prognózou ČNB by měla být mzdová dynamika mírně nižší. Růst počtu nezaměstnaných v Německu ubírá na tempu a je pouze otázkou času, kdy se to projeví na míře nezaměstnanosti. Dolaroví obchodníci se připravují na páteční NFP, dnes bude pozornost zaměřena na publikaci počtu volných pracovních pozic JOLTS. Kromě toho budou publikovány americké tovární objednávky za duben.
Forex: Americká poptávka nyní sice zhruba stagnuje, avšak na stále vysoké úrovni
14.03.2024 Dnešní den nabídne pouze data z USA. Zveřejněné maloobchodní tržby za únor by měly přinést korekci lednového poklesu. K meziměsíčnímu nárůstu tržeb podle nás pomohly zejména vyšší prodeje automobilů a pohonných hmot. Po vyšší než očekávané spotřebitelské inflaci dnes pozornosti investorů jistě neunikne ani únorový výsledek vývoje cen průmyslových výrobců. Zveřejněn bude také týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. V Evropě je na programu několik vystoupení představitelů ECB, kteří by mohli dodat podrobnosti ke včera zveřejněné revizi operačního rámce měnové politiky eurozóny.
Forex: Koruna dnes mírně posílila k euru i dolaru
13.03.2024 Koruna dnes mírně posílila k oběma hlavním světovým měnám. Kolem 17:00 se obchodovala za 25,25 EUR/CZK a za 23,07 USD/CZK, oproti úternímu závěru si k euru polepšila o čtyři haléře a vůči dolaru získala devět haléřů. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
Forex: Nadále slabý evropský průmysl a drobná revize politiky ECB
13.03.2024 Průmyslová produkce v eurozóně v lednu meziměsíčně klesla o 3,2 %. Pesimismus tomuto údaji dodává skutečnost, že zároveň došlo k výrazné sestupné revizi prosincového výsledku. Zatímco původně data pro prosinec ukazovala meziměsíční nárůst o 2,6 %, nyní už je to pouze +1,6 % m/m. Volatilitu do dat vnesl vývoj v Irsku, kde průmyslová produkce po prosincovém růstu o 19 % m/m v lednu poklesla o 29 %. Lednový výsledek průmyslu tak potvrzuje výhled utlumeného vývoje evropské ekonomiky.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 6. března 2024
06.03.2024 Jednotná měna se opět pokusila vyšplhat nad úroveň 1,0850, která slouží jako horní hranice rozpětí, z něhož se již dva týdny nedokáže vymanit. Podobně jako předchozí den se však také tento pokus ukázal jako neúspěšný. Celkově se trh nadále držel v blízkosti horní hranice rozpětí. Konečné odhady údajů PMI eurozóny sice dopadly lépe než předběžné odhady, které již naznačovaly růst; ještě lepší je však situace ve Spojených státech. Například kompozitní PMI, který podle předběžných odhadů klesl, nakonec vykázal nárůst. Údaje PMI se tedy vzájemně kompenzovaly. Trh ignoroval index cen výrobců v eurozóně. Tempo jeho poklesu se sice zpomalilo, ale nebylo tak výrazné, jak se očekávalo. To naznačuje, že trh potřebuje závažnější důvody, aby se vymanil z fáze stagnace.
Výhled pro EUR/USD 8. února. Pomalá korekce pokračuje
08.02.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v korekci výše. Volatilita byla velmi slabá, a přesto se pár nadále pohybuje vzhůru. Euro se pohybovalo v rámci formace, která je velmi podobná bočnímu pohybu, který jsme pozorovali několik týdnů, ale ke konci minulého týdne medvědi konečně převzali kontrolu. Americké zprávy podpořily medvědy, což opět ukázalo, že s ekonomikou a trhem práce je vše v pořádku a Federální rezervní systém může nadále držet sazby tak dlouho, jak bude nutné. Vzhledem k tomu, že trh očekával první snížení sazeb v březnu, tato informace (jestřábí tlak) podpořila dolar.
Výhled pro pár EUR/USD na 7. února. Prodávající si vzali oddechový čas
07.02.2024 Pokles měnového páru EUR/USD se zastavil a pár v úterý zahájil korekci směrem vzhůru. Euro klesalo dva dny po sobě a pár se pohybuje v klesajícím trendu. Proto jsou pohyby, které jsme pozorovali v posledních dnech, zcela logické. Pár nemůže nepřetržitě klesat každý den, takže čas od času jsme svědky pullbacků a korekcí. Hlavní však je, že nejenže klesající trend přetrvává, ale také ho podporují téměř všechny typy analýz. Zkazit si ho mohou pouze sami účastníci trhu, pokud se z nelogických důvodů vrátí k nákupům eura.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: 2024 v tuzemsku - mírný hospodářský růst, nižší inflace i sazby
02.01.2024 Zatímco v loňském roce česká ekonomika v reálném vyjádření mírně klesla, letošek bude ve znamení hospodářského růstu. Po loňské dvouciferné inflaci bude ta letošní znatelně nižší, i když zřejmě stále nad cílem. S koncem loňského roku ČNB odstartovala cyklus snižování úrokových sazeb. Klíčovou měnověpolitickou sazbu odhadujeme na konci roku na cca 4 %. Důvody pro posílení bude koruna v první polovině roku hledat velmi obtížně.
Měsíční report finančních trhů (prosinec 2023)
01.01.2024 Prosincové obchodování bylo na všech trzích ovlivněno slábnoucím americkým dolarem. Z toho dokázaly těžit především další světové měny, které posilovaly o jednotky procent. Nejsilnější měnou se stal japonský jen s růstem 5,11 %. Naopak slabého dolaru nedokázaly využít komodity a zlato, stříbro i ropa WTI v prosinci oslabily. Akciovým investorům v prosinci jistě udělal radost růst indexu S&P 500, který vytvořil nová cenová maxima, na kterých v závěru měsíce začal konsolidovat. Nyní se již pojďme podívat na jednotlivá finanční aktiva, abychom mohli zhodnotit jejich budoucí potenciál a cenový vývoj.
Forex: Koruna končí letošní rok nejslabší od loňského podzimu
29.12.2023 Rok 2023 zakončilo euro nad hladinou 1,10 USD a v celoročním hodnocení si připsalo proti dolaru více než tři procenta. Na tomto výsledku již nic zásadního nezměnilo ani obchodování v tomto vánočním týdnu. Ten byl samozřejmě ve znamení nízké likvidity na trhu i relativně slabého ekonomického kalendáře. Zveřejněné předstihové indikátory z USA ale většinou příjemně překvapily a za zásadní zklamání nelze považovat ani čtvrteční výsledek počtu nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti za týden těsně před Vánoci. Vše dohromady zmírňuje dopad holubičích komentářů předvánočního Fedu naznačujících připravenost začít úrokové sazby snižovat. Díky tomu dolar v závěru týdne vymazával mírné ztráty z jeho počátku.
Graf dne - EURUSD (28.12.2023)
28.12.2023 Měnový pár EUR/USD pokračuje v růstu a od místního minima dosaženého 8. prosince 2023 již vystoupal o více než 3,5 %. Hlavní měnový pár dnes překonal hranici 1,1100 a dosáhl nejvyšší úrovně od konce července 2023. Za tímto pohybem stojí především oslabení amerického dolaru, i když svou roli sehrálo i nedávné posílení eura. Výnosy amerických dluhopisů v posledních dvou měsících výrazně poklesly, přičemž výnosy desetiletých státních dluhopisů se snížily z přibližně 5,00 % v druhé polovině října na současných přibližně 3,80 %. Za poklesem amerických výnosů samozřejmě stojí očekávání, že Fed začne v příštím roce uvolňovat svou měnovou politiku.
Přehled páru EUR/USD na 27. 11. 2023. Věnujte pozornost projevu Christine Lagardeové.
27.11.2023 Měnový pár EUR/USD pokračoval v pátek klidně ve svém vzestupném pohybu. Nedá se říci, že by k novému vzestupu evropské měny nebyl důvod, ale události a zprávy v pátečním kalendáři nebyly tak hrozné, aby dolar pokračoval v poklesu. Nejde však o žádnou novinku: už jsme si zvykli, že dolar z různých důvodů či bezdůvodně opět klesá.
Forex: Oslabující dolar podpořil korunu
20.11.2023 Minulý týden se nesl v duchu globálních událostí, kdy na dění na finančním trhu dopadaly zejména ekonomické výsledky vycházející ve Spojených státech. V úterý překvapila nižší než očekávaná spotřebitelská inflace, ve středu se pak přidal překvapivý pokles cen u amerických výrobců. Dohromady jde o kombinaci, která alespoň podle investorů znamená takřka jistotu, že Fed na dalších zasedáních nebude mít motivaci ke zvyšování sazeb.
Měsíční report finančních trhů (říjen 2023)
01.11.2023 Nejsilnější měnou se v měsíci říjnu stal švýcarský frank, který dokázal posílit vůči americkému dolaru o 0,59 %. Naopak nejslabší měnou byl novozélandský dolar, který vykázal ztrátu přes 3,09 %. Cenový vývoj jednotlivých měnových párů se v říjnu výrazně lišil především volatilitou, na což se podíváme blíže společně s komoditními trhy, kde zlato a stříbro dokázaly výrazně posílit, přičemž jejich růst byl hnán negativním geopolitickým napětím ve světě. Cena ropy WTI nevykázala v říjnu téměř žádnou změnu a měsíc uzavřela tam, kde jej i otevřela. Akciový index S&P 500 oslabil pod hodnotu dlouhodobého klouzavého průměru a struktura trhu nevykazuje žádné supportní zóny. Pojďme se nyní již podívat na konkrétní trhy, abychom si dění na konkrétních trzích mohli detailněji popsat.
Forex: První vlaštovka odražení se ode dna v německém zahraničním obchodě
05.10.2023 Srpnové statistiky německého zahraničního obchodu by mohly být prvním příslibem pro zahraničně obchodní dynamiku ve zbytku roku. Francouzský průmysl byl i ve druhé polovině letních prázdnin ve znamení letargie. Odpolední americká data týdenního počtu nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti potvrdí přetrvávající napětí na americkém trhu práce.
Forex: Středa ve znamení veletočů na FX trhu
04.10.2023 Dnešní obchodní den byl na devizových trzích poměrně volatilní. Středoevropské měny do něj vstoupily negativně, když ruku v ruce oslabovaly, a to i v očekávání, jak moc na posledním jednání před volbami sníží polská centrální banka úrokové sazby. Ještě během dopoledne se ale trend otočil, a to zejména ve vleku posílení eura na trhu s dolarem. Po předchozím pádu kurzu eura vůči dolaru na nejnižší hodnotu od loňského prosince dnes přišla korekce a posílení eura. K němu došlo přes zveřejnění slabších statistik maloobchodních tržeb v eurozóně. Naopak dolar odpoledne negativně reagoval na nižší než odhadovaný počet vytvořených pracovních míst dle ADP.
Dolar má eso v rukávu
08.08.2023 Odolnost ekonomiky eurozóny způsobuje v lidech nevšímavost a pocit uspokojení. To je extrémně nebezpečný pocit vzhledem k probíhajícímu zpřísňování měnové politiky ze strany Evropské centrální banky, které se projevuje s časovým zpožděním. Podle průzkumu Bloombergu zvýšení úrokové sazby o 425 bodů od začátku cyklu poškodí HDP měnového bloku o 3,8 %. S přihlédnutím k negativnímu dopadu energetické krize a zrušení fiskálních stimulačních opatření se toto číslo zvýší na 5 %. Není divu, že členové Rady guvernérů začínají pochybovat, zda by v září mělo pokračovat zpřísňování měnové politiky, a EUR/USD klesá.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: ECB i Fed zvýší tento týden sazby. Fed s utahováním končí, ECB ještě ne
24.07.2023 Na obou stranách Atlantiku se budou tento týden zvedat měnově politické sazby o 25 bb. Fed tak již bude podle nás se sazbami na vrcholu, případně těsně před ním, ECB je stále v módu zvyšujících se sazeb. Očekáváme, že předběžný odhad amerického HDP za druhé čtvrtletí bude v souladu s růstem potenciálu, sada evropských sentiment indikátorů pak ukáže na zlepšení, ovšem z nízkých úrovní.
Forex: Koruna nejslabší od počátku roku
21.07.2023 S blížícím se zasedáním Fedu, které se uskuteční příští týden, byla na eurodolarovém trhu patrná preference americké měny. Samozřejmě tomu pomohlo posílení eura v předchozím týdnu, takže se mnoho jednat o částečnou korekci dosavadních eurových zisků. Zeleným bankovkám pomohla zejména další silná čísla z trhu práce, a to v podobě nízkého počtu nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti za minulý týden. Silná byla i kontrolní skupina v rámci maloobchodních tržeb indikující solidní příspěvek spotřeby domácností do HDP, i když celkové číslo tržeb v maloobchodě zklamalo. Trh tak větří šanci, že nadcházející zasedání FEDu nemusí být tím posledním, na kterém se budou sazby zvyšovat.
EUR/USD: USD vůči EUR ustupuje, stále se ale snaží udržet svou dominanci
27.06.2023 Americká měna musí vynaložit velké úsilí, aby si udržela své pozice. Vedení dolaru ohrožuje euro, které pocítilo svou sílu a snaží se dolar vytlačit. Euro se však často snaží marně a jeho zisky jsou krátkodobé.
Výhled pro pár EUR/CHF na 20. června 2023
20.06.2023 V dynamice páru EUR/CHF převládá dlouhodobý medvědí trend. Ve střednědobém horizontu se ale pár snaží rozvinout vzestupnou korekci v důsledku oslabení švýcarského franku a posílení eura po zasedání ECB z minulého týdne, na kterém byly klíčové úrokové sazby znovu zvýšeny o 0,25 %.
🔼 EUR před rozhodnutím ECB roste
15.06.2023 Euro je dnes jednou z nejvýkonnějších měn skupiny G10. ECB má dnes ve 14:15 oznámit své další měnověpolitické rozhodnutí a trhy očekávají, že dojde k druhému zvýšení sazeb o 25 bazických bodů v řadě, čímž se depozitní sazba dostane na 3,50 %, což je nejvyšší úroveň od poloviny roku 2001. Neočekává se však, že by se ECB u tohoto kroku zastavila, přičemž peněžní trhy počítají s dalším zvýšením sazeb o 25 bazických bodů ještě letos, s největší pravděpodobností na červencovém nebo zářijovém zasedání. Náznak, že ke zvýšení sazeb dojde spíše v červenci než v září, by mohl být vnímán jako jestřábí.
Forex: ECB dnes opět zvýší úrokové sazby
15.06.2023 Zatímco americká centrální banka včera v souladu s očekáváním ponechala úrokové sazby nezměněné, u ECB dnes společně s tržním konsensem předpokládáme, že eurové měnověpolitické sazby půjdou výše o 25 bb. Příliš povzbudivá data neočekáváme v odpoledních hodinách z USA. Růst tamní průmyslové produkce zpomaluje, nijak silné nebudou ani maloobchodní tržby. Americký trh práce zůstává napjatý, nicméně první známky ochlazování začínají být patrné.
Forex: Euro před zítřejší ECB nabíralo na síle
14.06.2023 Před zítřejším zasedáním ECB dnes euro posilovalo. Z ranních kotací u 1,0780 EUR/USD se kurz v odpoledních hodinách pohyboval o více než půl centu výše. Spíše než o posílení eura je ale lepší mluvit o oslabení dolaru. Před čtvrtečním zasedáním ECB se dnes eurové tržní sazby nijak zvlášť nepohnuly. To ty americké klesaly před večerním zveřejněním výsledku jednání FEDu, kde se již zvýšení úrokových sazeb nečeká. Svou roli sehrálo i zveřejnění nižších než očekávaných cen průmyslových výrobců za květen.
Forex: Dolar oslabuje, investoři počítají s koncem cyklu zvyšování sazeb Fedem
21.04.2023 Dolar dnes stagnuje. Směřuje ale k prvnímu týdennímu zisku za pět týdnů. Investoři počítají s tím, že americká centrální banka (Fed) v červnu zvýší úrokové sazby a posléze přeruší zpřísňování měnové politiky. Hospodářská data indikují, že největší ekonomika světa zpomaluje.
Forex: Nálada evropských podnikatelů se zlepšuje
21.04.2023 Dnes pozornost finančních trhů upoutá především zveřejnění předběžných odhadů PMI indikátorů za duben. V případě Německa i celé eurozóny očekáváme zlepšení nálady podnikatelů jak v oblasti zpracovatelského průmyslu, tak i služeb. Přispět by k tomu měly mizící obavy z recese či finanční krize, nižší ceny energií na velkoobchodních trzích a také oživení čínské ekonomiky.
EUR/USD. Přehled na 27. 3. 2023. Předběžný náhled týdne: Evropská inflace
27.03.2023 Sestupný trend, který začal ve čtvrtek, u měnového páru EUR/USD stále pokračoval. Minulý týden byl vcelku dost chaotický. Přestože se evropské měně podařilo prokázat vynikající vývoj, zdá se, že swing se nezastavil. Nic však nenasvědčuje tomu, že by začal nový růst. Pár se aktuálně přizpůsobil linii klouzavého průměru a neví, co dál. Jak jsme již mnohokrát uvedli, nevidíme, jak může evropská měna ve střednědobém horizontu dále růst. Nárůst o 1 500 bodů ve druhé polovině loňského roku byl podle našeho názoru již přehnaný a neodrážel základní kontext. Pár se po tomto růstu nedokázal normálně korigovat (pouze 500 bodů). Poté Fed a ECB ještě jednou zvýšily své klíčové sazby a evropský regulátor začal otevřeně naznačovat, že sazba v květnu stoupne pouze o 0,25 %. Stejně jako dříve bude sazba silně ovlivněna inflací. Evropská unie zveřejní svou zprávu tento týden.
Forex: Posilování koruny stále nebere konce
03.03.2023 Inflace v eurozóně odeznívá pomaleji, než se čekalo. Ačkoli se zpřísnění měnové politiky začíná spolu se zmírňováním proinflačních nabídkových faktorů projevovat v ústupu inflačních tlaků, nová data v tomto týdnu ukázala jejich překvapivě vysokou perzistenci. Spotřebitelská inflace v eurozóně v únoru zpomalila pouze o 0,1 pb na 8,5 % y/y, zatímco tržní konsenzus činil 8,3 % y/y. Dynamika jádrových cen navíc nečekaně zrychlila na rekordních 5,6 % y/y.
Forex: Předstihové indikátory ukazují na postupně se zlepšující sentiment
01.03.2023 Po včerejších francouzských, ale hlavně španělských inflačních datech za únor se obáváme, že německá čísla ukážou na zrychlení cenové dynamiky. Zároveň předpokládáme další silná data z německého trhu práce, kde čekáme dokonce pokles míry nezaměstnanosti. To vše rámují zlepšující se sentiment indikátory v podobě PMI indexů, kde finální únorové statistiky potvrdí předběžné odhady. Z domova se kromě průmyslového PMI dočkáme únorového výsledku hospodaření ve státním rozpočtu.
Forex: Koruna nejsilnější od července 2008
28.02.2023 Globální finanční trhy dnes reagovaly na potvrzení perzistence inflace, na které kázala únorová inflační data z Francie a zejména Španělska. To se projevilo ve vzestupu eurových tržních sazeb a mírném posílení eura na trhu s dolarem zpět přes úroveň 1,0600 EUR/USD. Odpolední americká data již trhy nijak nerozhodila. Únorová bilance zahraničního obchodu proti lednu mírně prohloubila svůj schodek, výsledek ale v podstatě odpovídal tržnímu očekávání.
EUR/USD: Dolar opět v nemilosti, zatímco euro nabírá obrátky
23.01.2023 Pár EUR/USD otestoval na začátku nového obchodního týdne poprvé od loňského dubna číslo 9. Příčinou takové cenové dynamiky je nejen oslabení americké měny (dolarový index zahájil obchodování s gapem směrem dolů), ale i posílení eura (což dosvědčují hlavní křížové páry s eurem). Takové fundamentální pozadí umožňuje býkům páru EUR/USD pohyb k horní linii indikátoru Bollingerova pásma v časovém rámci D1, která aktuálně odpovídá hranici 1,0950. Překonání této úrovně rezistence otevře obchodníkům cestu k číslu 10.
BREAKING: Euro po zveřejnění ECB minutes mírně oslabuje
19.01.2023 Právě byl zveřejněn zápis z posledního zasedání ECB, který však na trzích nezpůsobil žádné větší pohyby, protože sentiment byl ovlivněn předchozími komentáři Lagardeové.
Přehled páru EUR/USD 14. 9. 2022. Evropská měna posiluje díky Joachimu Nagelovi.
14.09.2022 Měnový pár EUR/USD v úterý celkem klidně obnovil svůj růst. Již v minulých článcích jsme si řekli, že na jednoznačný závěr o dokončení formování dlouhodobého sestupného trendu je příliš brzy. Tento trend se formoval příliš dlouho na to, aby svůj pohyb dokončil během jednoho týdne. Připomeňme, že máme určitý "bifurkační bod" - 1,0369. Tato úroveň je posledním lokálním maximem. Pokud bude aktualizován, šance na vytvoření nového vzestupného trendu se dramaticky zvýší. Pokud ne, pak bude celý aktuální segment růstu eura jen slabou korekcí, jelikož si pamatujeme, že během celého sestupného trendu pár vykázal korekce maximálně o 400 bodů. A úterý nám výmluvně ukázalo, že úroveň 1,0369 je pro pár nedosažitelná a na konec dolaru je příliš brzy. Trh pouze dostatečně chápal, že inflace v USA v srpnu klesla o něco méně, než se předpokládalo, a pár se propadl o 200 bodů. Co víc k tomu říct?
Ranní okénko - Zástupci EU projednávají řešení pro energetický trh
09.09.2022 Hlavním tématem bude dnes pro finanční trhy setkání zástupců EU ohledně možností řešení energetické krize, jež Evropu zužuje. Cílem bude najít společné řešení na evropské úrovni. Mezi návrhy by měla být možnost zastropování cen dováženého plynu, či jeho vyjmutí z cenotvorby elektřiny. Aktuálně trh funguje tak, že cena je stanovena nejdražším dodavatelem, což jsou aktuálně paroplynovky. Současně v Praze dneškem začíná dvoudenní konference Ecofin (Rada Evropské unie pro hospodářské a finanční záležitosti), na kterou přijedou ministři financí a centrální bankéři států EU. I zde bude řešení vysokých cen energií stěžejním tématem.
Forex: ECB dnes znovu zvýší sazby
08.09.2022 K jednacímu stolu dnes zasedne vedení ECB. Inflační tlaky v eurozóně podle nás vyústí ve zvýšení úrokových sazeb o 75bb, což odpovídá i očekávání většiny finančního trhu. Z domácích dat bude zveřejněn podíl nezaměstnaných osob za srpen, který podle nás setrval stejně jako v červenci na 3,3 %. Domácí trh práce tak zůstává v dobré kondici.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Fed přidá k sazbám dalších 75 bb
25.07.2022 Americká ekonomika se podle nás vyhne technické recesi, když za Q2 22 vykáže mezičtvrtletní růst. Nicméně přetrvávající obavy z recese ve druhé polovině roku budou podle nás stát za tím, že FOMC zvýší na svém středečním zasedání úrokové sazby „pouze“ o 75 bb. Rezistentní vůči dosavadnímu inflačnímu šoku v Q2 22 zřejmě zůstala i ekonomika eurozóny a mezičtvrtletní růst podle nás zaznamenalo také tuzemské hospodářství. Inflace v eurozóně za červenec letos poprvé z pohledu meziroční dynamiky zřejmě klesla.
Forex: Koruna dnes mírně oslabila k euru, vůči dolaru zpevnila o osm haléřů
22.07.2022 Koruna v závěru týdne oslabila k euru mírně o dva haléře na 24,54 EUR/CZK. Vůči dolaru naopak česká měna ve srovnání se čtvrtečním závěrem posílila o osm haléřů a dostala se zpět pod 24 korun za dolar. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 23,98 USD/CZK.
Forex: Parita na trhu eura s dolarem tento týden odolala
22.07.2022 Euro se vůči dolaru tento týden vzdálilo od parity, kterou opanovalo v týdnu předtím. Ještě na počátku týdne se sice kurz držel pouze těsně nad touto úrovní, velmi rychle se ale začal posunovat nad 1,0200 EUR/USD v očekávání, že ECB na čtvrtečním zasedání doručí zvýšení sazeb o 50 bb. Tyto spekulace podpořily zveřejněné informace agenturou Reuters, a nakonec se ukázaly jako správné.
Čekání na ECB s dopadem na EUR/USD a EUR/CZK
18.07.2022 Evropská centrální banka (ECB) tento týden zvýší úrokové sazby poprvé od roku 2011, 4 měsíce po americkém Fedu. Očekávání jsou nastavena na zvýšení depozitní sazby z -0,50 % na -0,25 %. O žádný radikální proinflační zářez tedy s největší pravděpodobností nepůjde. V případě zvýšení úroků „až“ na nulu by mohlo přijít skokové posílení eura.
Růstová reakce eura na jestřábí rétoriku ECB, ale tato párty nebude trvat dlouho
28.06.2022 Euro v úterý prudce vzrostlo o 0,3 % na 1,0578 USD. Odrazovým můstkem byla očekávání dnešního projevu prezidentky ECB Christine Lagardeové.
Obchodní plán pro páry EUR/USD a GBP/USD na 7. června 2022
07.06.2022 Ještě před začátkem americké obchodní seance začal dolar postupně posilovat své pozice, což je vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři docela zvláštní. Stejně jako dnes. Navíc ani ve zpravodajském pozadí nebylo nic, co by mohlo vývoj událostí jakkoli ovlivnit. K čemu došlo, souvisí tedy nejspíš s rovinou technických faktorů, což obecně nepřekvapí, protože s ohledem na absenci zjevných fundamentálních faktorů přechází trh na ty technické.
Investičníweb.cz: Parita eura a dolaru? Takhle to "hraje" profesionální trader
02.06.2022
Kurz EUR/USD letos již klesl pod hladinu 1,04. Nejvíce za několik let se tak přiblížil paritě. Podle forexového obchodníka Ondřeje Hartmana dolaru samozřejmě prospívá přísnější měnová politika americké centrální banky, krátkodobě nicméně drží LONG pozici, tedy sázku na posílení eura. Jak vnímá debaty o možné paritě dvou hlavních měn západního světa, popsal v debatě z cyklu ABCD investora.
Rozhovor: Ondřej Hartman v cyklu ABCD investora
02.06.2022 Kurz EUR/USD letos již klesl pod hladinu 1,04. Nejvíce za několik let se tak přiblížil paritě. Podle forexového obchodníka Ondřeje Hartmana dolaru samozřejmě prospívá přísnější měnová politika americké centrální banky, krátkodobě nicméně drží LONG pozici, tedy sázku na posílení eura. Jak vnímá debaty o možné paritě dvou hlavních měn západního světa, popsal v debatě z cyklu ABCD investora.
EUR/USD: Čekání na rozhodující prezidentské debaty ve Francii a pokrok v mírových rozhovorech mezi Ruskem a Ukrajinou
20.04.2022 Číslo 7 se ukázalo být tvrdým oříškem pro medvědy páru EUR/USD. Od minulého pátku se prodejci snaží prosadit pod hranicí 1,0800, ale marně – jakmile tuto úroveň supportu překročí, sestupná hybná síla odezní. Obchodníci berou zisky a otevírají dlouhé pozice, projevují nadměrnou opatrnost v oblasti dvouletých cenových minim. Výsledkem je, že pár ve skutečnosti čeká v rozsahu 100 bodů 1,0760-1,0860. Ceny jsou volatilní, pár se střídavě odráží od horní a spodní hranice koridoru.
Swingový výhled 5. týden 2022
08.03.2022 Na trzích nadále panuje vysoká volatilita. Do nejistoty přispívá jestřábí politika centrálních bank. Bank of England zvýšila úrokovou sazbu a ECB uvedla, že vyšší inflace bude trvat déle, než se původně očekávalo. Tato změna rétoriky ECB podpořila euro, které po zprávě silně posilovalo a oslabil DAX. Do volatility přispěla také zpráva Facebooku, který se poprvé za dobu svojí existence setkal s poklesem uživatelů.
Akciový trh v Evropě v úterý vytrvale klesá
22.02.2022 Od samého začátku obchodování vykazují evropské akciové indexy v souvislosti s rostoucím napětím v souvislosti se situací ve východní Evropě pokles o 3 %.
EUR/USD: Pokud se americkému dolaru nepodaří vzrůst, převezmou iniciativu dolaroví medvědi
10.02.2022 Mnozí analytici se domnívají, že očekávané makroekonomické statistiky z USA změní dynamiku amerického dolaru jen nepatrně. Na trzích roste důvěra, že cena americké měny bude klesat. Z takové situace budou těžit "dolaroví medvědi".
Nejvíce překvapila ECB
04.02.2022 Čtvrtek byl ve znamení zasedání centrálních bank v Evropě. Bank of England dle předpokladů zvýšila hlavní úrok z 0,25 % na 0,50 %, přičemž ve hře bylo i zvýšení o půl procenta, které neprošlo jen nejtěsnějším rozdílem. Libra tak dostává podporu své centrální banky formou vyšších úroků, což je zatím v rámci Big 4 (EUR, USD, JPY, GBP) ojedinělé.
Americký dolar se zmítá mezi recesí a pokusy o růst
02.02.2022 Tento týden nebyl pro americkou měnu příznivý. Dolar klesl kvůli pravděpodobnosti neuspokojivých makroekonomických statistik a krátkodobému posílení eura. Nevzdává se však a snaží se opustit cenovou propast.
Obchodní plán pro EUR/USD a GBP/USD na 20. ledna 2021
20.01.2022 Americký dolar v posledních dnech znatelně posílil svou pozici, což muselo skončit lokálním oživením. A zdá se, že přesně to se včera stalo. Nicméně je třeba poznamenat, že rozsah růstu eura s librou se ukázal jako extrémně nevýznamný. To naznačuje, že proces není zdaleka u konce.
Forex: Běžný účet platební bilance skončí za rok 2021 poprvé po osmi letech se schodkem
13.01.2022 Běžný účet platební bilance vykázal za listopad schodek ve výši 6,0 mld Kč, a byl tak lehce nižší ve srovnání s tržním konsensem ve výši -9,0 mld. CZK, což byl i náš odhad. Ve světle již zveřejněného výrazného přebytku zahraničního obchodu se zbožím je to spíše slabší údaj, nicméně ten byl způsoben nižším přebytkem služeb a dalšími položkami.
Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 6. ledna
06.01.2022 Pár EUR/USD dosáhl v okamžiku, kdy byla linie MACD v překoupené oblasti, úrovně 1,1305. To vytvořilo signál k prodeji eura, ale nevyvolalo pokles, což bylo vcelku překvapivé. Ani signál k prodeji na úrovni 1,1330 nepřinesl očekávaný výsledek. Trh se vrátil do rovnovážné pozice až díky poslednímu zápisu ze zasedání Fedu.
Forex: Německá inflace by měla podle očekávání trhu v prosinci zpomalit
06.01.2022 Meziroční růst německých spotřebitelských cen podle našeho odhadu v prosinci zvolnil v harmonizovaném vyjádření z 6,0 % na 5,7 %, zatímco tržní konsensus je ještě o desetinu nižší. Rizikem je však pokračující zrychlování inflace, a to zejména v důsledku nedávného dalšího růstu cen energií. V Německu bude také zveřejněn listopadový vývoj továrních objednávek. Ty by měly po výrazném říjnovém poklesu opět meziměsíčně růst. V USA bude sledován zejména prosincový ISM index z oblasti služeb, který by měl být negativně ovlivněn rychlým šířením mutace omikron na konci roku 2021.
Související klíčová slova:
Čtvrtletní pokles | Výnosy z amerických dluhopisů | Fibo | Český průmysl | Retracement | Bankéř | Analytický tým FXstreet.cz | Akcie Komerční banky | HSBC | Výnosy dluhopisů | Pokračování klesajícího trendu | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Silnější koruna | Cenový pohyb | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | Hlavní události | Dolar dnes | Výkon | Zvyšování sazeb | Výsledek hospodaření | Silný support | Tovární objednávky z Německa | TLTRO3 | Kč/EUR | Zajišťování | Fiskální stimul | Koronavirové krize | Maďarská inflace | Zkušenosti | Cenová hladina | Alphabet | Vstupy | Zpracovatelský sektor | Pozitivní vliv | USD/PLN | Finanční stabilita | Bitcoin ETF | Exporty | J&T | Měnový kurz | Kurz eura dnes | Opětovný pokles | Pfizer | Spolkový statistický úřad | Die Zeit | Viktor Orbán | Údaje z USA | Obchodník | EUR | Měnový pár EUR/CZK | Řecko | Trend | Americký index CAB | Obchodní příležitosti | Opačný trend | Bossa FX | Regionální měny | Inflační čísla | Průmyslová výroba v eurozóně | Bank of Japan | Forex.cz | BTC | Citigroup | Volatility | Dow Jones Industrial | Take Profit | Výrobní PMI | Pokles indexu | Mezinárodní měnový fond | Pád dolaru | Souhrnný index nákupních manažerů (PMI) | Patria Finance | Statistiky | Evropská rada | Tempo růstu | Zvýšení sazeb Fedu | Rozpočet EU | Pip | Asijské obchodování | Korelace | Německá průmyslová produkce | Makroekonomika | Agentura S&P | Makroekonomické zprávy | Hlavní evropské indexy | Long pozice | Esther Georgeová | Výkyvy | Makroekonomické statistiky | Britská libra | Aktiva | Měnová politika Evropské centrální banky | Bezpečné útočiště | Schodek státního rozpočtu | Michala Moravcová | Evropská komise | Kolaps | Japonský akciový trh | Pravděpodobnost | Japonská měna | SP500 | Index aktivity | Rozhodnutí centrálních bank | Konec dolaru | Mezinárodní ratingová agentura | Nákupní gap | Klidné obchodování | Tempo růstu ekonomiky | EURCHF | ISM ve službách | APP | Index PX | Jestřábí tlak | HDP za Q2 | Zasedání ECB | FTSE MIB | Diverzifikace | František Táborský | Index eura | Průzkum PMI | Zveřejnění výsledků | Šéf německé centrální banky | Těžký začátek | Český statistický úřad | FedWatch Tool | Depozitní sazba | Analytický tým | Supportní úroveň | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | ČNB Eva Zamrazilová | Berkshire Hathaway | Výkon amerického dolaru | Medvědí výhled | Finanční trhy dnes | PLN | Lagardeová | TNOTE | Ethereum | Zprávy z USA | Asijské akcie | Ropa Brent | Významné zisky | Údaje o maloobchodních tržbách | Všeobecné volby | Střednědobý klouzavý průměr | Růst sazeb | Německý DAX | Financial Times | Expanze | Jednoduché tipy | Zlato a stříbro | Organizace ADP | Příkaz | Jan Kovalovský | Americký akciový index | Break-Even | Investing | Proti trendu | Posilování dolaru | Rostoucí inflace | Dolarové ztráty | Saúdská Arábie | Nová data | Le Penová | Nezaměstnanost | Vratislav Zámiš | Bitstamp | Reakce trhu na zprávu | Pandemie | Americké výnosy | Růst cen | Deflace | Klouzavé průměry | Glencore | Výprodeje | Axiory | Zpráva | Bazický bod | Graf komodity Stříbro | Snížení úrokových sazeb | USD index | Breaking | Důležité zprávy | Člen rady guvernérů | Směrnice | ČSÚ | Dolarový index | Strach | Inflace v prosinci | Bankovní rada ČNB | Analýzy | Burza | Brexit | Válečná krize | Data PMI | Úspěšný týden | Představitelé ECB | Maďarská vláda | Kryptoměna Bitcoin | Vysoké riziko | Cena zlata | Zvýšení úrokové sazby | Akcie dnes | Dolary | Měny emerging markets | Risk On | Americká inflace | Uklidnění situace | NZD/USD | Profesionální obchodníci | Dovozní cla | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Pohyb ceny | Americké ministerstvo financí | Gap | Klouzavý průměr SMA 50 | USA recese | EUR kurz | Úrokové swapy | Makrovýsledky | Tuzemská měna | Maloobchod | Cenové rozpětí | Propad cen ropy | Propouštění zaměstnanců | Trendová linie | Volby v Řecku | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Růst zaměstnanosti | Klasické technické analýzy | Rozhodnutí ECB o sazbách | Meziroční vývoj průmyslu | Cena Brentu | Kurzu měn | Standard & Poor's 500 | EUR/PLN | Evropská měna | Události roku | Pokles dolaru | Vývoj ceny ropy Brent | Ceny pohonných hmot | Prudké posilování koruny | Viceguvernér ČNB | Ekonomické zotavení | Výrazný pohyb | Forward guidance | Prudký pokles | Index ISM ve službách | Procyklické měny | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Proražení | CZK | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Výsledek inflace | Výhled | Jiří Cihlář | Sazby hypoték | Zasedání Evropské centrální banky | Oznámení | Rostoucí obavy | Wall Street Journal | HUF | Reálné výnosy | Zrušení plánovaných cel | EIA | Vývoj meziroční inflace v ČR | Americký prezident | Trumpová | Breakout | Obavy investorů | Možnost posílení | Mezibankovní trh | Směnné kurzy | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Korekční pohyb | Akce centrálních bank | Intradenní vývoj kurzu | Karl Schamotta | Podnikatelská důvěra | Německé tovární objednávky | Formace hlava a ramena | Pozitivní sentiment | AUD/CHF | Průmysl | Inflace | Vývoj měnového páru | Irská ekonomika | Výroba v eurozóně | Irsko | IHS Markit | Centrální banky | Zvyšování sazeb Fedem | Oanda | Harris | Tržní reakce | Svátek v USA | Česká měna | Zúžení úrokového diferenciálu | Krize v Německu | Uložení svých peněz | Goldenburg Group Ltd | Možnost oslabení | Rezervní měna | Tipy pro začínající obchodníky | New York | Akcie farmaceutické firmy | NFP report | Polská centrální banka | PMI pro sektor | Předstihové indikátory | Dobré výsledky | Obchodní plán | Ratingová agentura | Report komodit a indexů | Výrazný růst | Depozitní úrokové sazby v eurozóně | Dnešní makroekonomické ukazatele | Covid | Forex obchodník | Situace na japonském jenu | Kongres | Trh se stříbrem | Blog | Snižování cen | EURCZK | Reakce trhu | Hedgeové fondy | Nejlevnější měna | Macron | Oslabování ropy | Komoditní měny | Události tohoto týdne | Kvartální hospodářské výsledky | Měsíční report komodit a indexů | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | EUR/NOK | Snižování sazeb | Euro včera | Přímé zahraniční investice | Růst stříbra | Christine Lagardová | Odliv dividend | Zasedání FOMC | Odhad vývoje HDP | Hodinový graf | Vladimír Pikora | Bossa.cz | Vice | Zpráva o inflaci | Prezident Trump | Futures | Krize eurozóny | Odchod z EU | Farmaceutické firmy | Snížit riziko | Akciové trhy | Sell | Cambridge Global Payments | Nejsilnější měna | Donald Trump | Volná pracovní místa | Surové ropy | Asie | Zavedení digitální daně | Potvrzený růstový trend | Výsledky průzkumu | Vývoj eurodolaru | Obchodní seance | Britské volby | Fiskální politiky | Odvětví | Hladiny podpory | G7 | Utahování měnové politiky | Německý index DAX | Další růst | Kontraindikátor SSI | CL | Moderna | Nákupní momentum trhu | Zdražování potravin | Směnný kurz | Parlamentní volby ve Francii | MIFID | Kurz české měny | Vývoj kurzu koruny k euru | Řecká krize | Indikátor RSI | ForexTime | Domácnosti | Analytici | Maďarský premiér | Zpomalení globální ekonomiky | Obchodní aktivita | Oživení německého průmyslu | Program kvantitativního uvolňování | Globální ekonomiky | Zdanění výnosů | Moody's | Intraday | Latinská Amerika | Silnější euro | Intradenní výhled | Fundamentální pohled | Očekávání analytiků | Samou | Pokračování cenového růstu | Mezinárodní instituce | Korelační obchodování | Protiinflační tlaky | Analytici Goldman Sachs | Regrese | RRR | Tuzemská inflace | Santa rally | Nejlepší kurzy | Vývoj kurzu EUR/CZK | Snižování úrokových sazeb | Ursula von der Leyen | Intervence centrální banky | Kč/USD | Oddělení forexu | Intradenní analýza | Pokles ceny | Zpráva CFTC | Daňové přiznání | Možnost posílení eura | Evropská obchodní seance | Janet Yellen | Monetární politika | Klouzavý průměr SMA | Deutsche Bank | Budoucnost eura | CME FedWatch | Vývoj kurzu USD/EUR | Ceny elektřiny | Technický pohled a výhled | Obchodní války | Euro ČNB | Vyšší poptávka | Francouzský CAC 40 | Christine Lagarde | Analýza akciového indexu | Úrovně rezistence | Úroveň rezistence | Marketingová komunikace | Potenciál pokračujícího růstu | DJIA | Aktuální hodnoty měny | Data z USA | Nomura | Index podnikatelské aktivity | Graf | Úsilí | Devalvace | Pierre Moscovici | Očekávání trhu | Sentix index | Fair Value | Býčí signál | ECB dnes | Hlavní měnové páry | Obchodování na evropských burzách | Nesoulad | Hladina rezistence | Důvody pro posílení | Odhodlání | Ranní zpráva z akciového trhu | Index bankovních společností | Projev Jeroma Powella | Výnosy | Poptávka | Údaje o inflaci | Dluhopisy | Cyklus zvyšování sazeb | Vývoj německé ekonomiky | Počet pracovních míst | Tržní stagnace | Nákupní momentum | Flat | Úspěšné obchodování | Zaměstnanost | Ekonomiky | Historická minima | TLTRO | Zprávy o inflaci | Čínský jüan | PLN/EUR | RBI | Členové bankovní rady | Klíčové oblasti | Hrubý domácí produkt (HDP) | Jednání ECB | Carry trades | Tržní sentiment | Negativní dopad | Lineární regrese | Kurzový vývoj koruny | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Průmyslová produkce | Rozhodnutí ČNB | Pozitivní zpráva | Kanadský dolar | 7 dní s korunou | Výhled německé ekonomiky | Report komodit | HDP v Americe | Economist | Ekonomické indikátory | HDP Číny | Státní dluh | Průmyslová produkce v eurozóně | Bydlení | Trendový kanál | Short pozice | Kurs eura | Peníze | Obchodování na zámořských trzích | Zprávy z ekonomiky | Výrobní index | Akcie ve Spojených státech | CySEC | Zveřejňování výsledků hospodaření | Brent | Stavební produkce | Maloobchodní tržby | Politika | Kathy Lien | HUF/EUR | Stimul | xStation | Jüan | Očekávání | Obchodní dohody | Kurz novozélandského dolaru | Odvetná cla | Inflační spirála | Pohonné hmoty | Nákup EUR | Měď | Palladium | Odhady PMI | Mezinárodní dohody | Vybírání zisků | Margin | Investiční centrum | Btc-e | Zvýšení sazeb | Graf EURUSD | Forex account | Složitá debata | Ozvěny trhu | Makroekonomické indikátory | Americké ministerstvo práce | Míra nezaměstnanosti v EU | Konflikt na Blízkém východě | EURGBP | Opatření proti šíření koronaviru | Evropské měny | Republikáni | Standard & Poor's | Forex analýza | Misery Index | Sentiment investorů | EUR/CAD | Obchodní příležitost | Spotové operace | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Denní pokles | Jana Steckerová | Zásoby ropy | Americké volby | Aligator | Politická nejistota | Situace na trzích | Novozélandský dolar | Janet Yellenová | Býčí formace | Obchodní signály | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Carry trade pozice | Nákupy | Růst | Vývoj české ekonomiky | Zboží dlouhodobé spotřeby | Analytika | Dění na finančním trhu | Nabídka | Americký index | GBP/CAD | Příležitosti | Euro roste | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Zveřejněná data | Neckline | MiFID II | Senátorka | MetaTrader | Fundamentální analýza | Podnikání na kapitálovém trhu | BreakEven | Průměrná nominální mzda | Jednání FOMC | Prognóza | Snížení volatility | Intradenní obchodování | Výnosová křivka | Měnový pár USD/JPY | Souhrnný index | Nálada investorů | GTC | Použití finanční páky | Asset management | ABCD investora | Trh práce | Koruna | Prezident Fedu | Britská centrální banka | Aktuální kurzy měn | Volby v Británii | Kov | Ask | Vysoká inflace | Hrozba | Parita na trhu eura s dolarem | Oslabení forintu | Růst amerického dolaru | Zápis ze zasedání Fedu | Graf akciového indexu | Český index nákupních manažerů | Pochybnosti | Soukromí zaměstnavatelé | Konsolidace | Conference Board | Bankovky | Postranní pohyb | Prosincové obchodování | Nastavení měnové politiky | Silná data z trhu práce | Objem obchodů | Měna euro | Vojtěch Benda | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Historie | Americká centrální banka | Indikátor | Technologické akcie | Percentage in Point | Oživení podnikatelské aktivity | Globální finanční krize | Long | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Tržní úrokové sazby | Zpomalení ekonomiky | Inflace v eurozóně | Makroekonomická data | Evropská inflace | EBay | Bollingerova pásma | Volatilní cenový vývoj | Koruna posílila | Moskva | Měsíční report finančních trhů | Zasedání centrálních bank | Saxo | AUD | Technické korekce | Výnosové křivky | JOLTS | Akciový index DAX | Hodnota dolaru | Portál FXstreet.cz | Vývoj měnového páru GBP/USD | Západoevropské akcie | Pohled na euro | Nominální hodnota | Oslabování koruny | České PMI | Zelená čísla | Vybrané měny | Zpřesněný odhad | Úrokové sazby | Meziroční růst | Ekonomická stagnace v eurozóně | Měnová instituce | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | Index ekonomické aktivity | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Trh | Michal Brožka | Listopadová inflace | Kolaps dolaru | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Makroekonomické události | Zkušenost | EMU | Problémy | Šíření viru | Prezident Evropské centrální banky | Reserve Bank of Australia | Index japonského jenu | Počet nezaměstnaných | Průměrné mzdy | Ruský prezident | eFXnews | Sentiment na trzích | Rubl | Oslabování eura | SSI index | Negativní fundament | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Hospodářská data | Počáteční kapitál | Makroekonomická zpráva | Index | Fáze konsolidace | Nezaměstnanost v Německu | Parlamentní volby | Výrazný pokles ekonomiky | ECB Christine Lagardeová | Komerční banka | Vývoj kurzu eura | Meziroční vývoj průmyslu v ČR | MMF | Výrobní ceny | Skupování aktiv | Vývoj kurzu USD | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Penzijní fondy | Komise | Nejistoty | Kurz koruny | Dnešní kalendář | Kapitál | Tržby v eurozóně | Vývoj eura | Jiří Rusnok | Posílení | Korunové sazby | Program nákupu státních dluhopisů | Představitelé Fedu | Agentura Reuters | Přebytek běžného účtu | Podmínky na trhu | Maďarsko | Američtí centrální bankéři | Ministerstvo práce | Euro dolů | Válečná krize na Blízkém východě | S&P | Cenový růst stříbra | Akciové trhy v Evropě | Obchodní signál | Vít Hradil | Objednávky | Americké měny | Unie | Obchodování na finančních trzích | Důvěra investorů | Momentum trhu | Ranní okénko | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Dlouhodobé držení | Data z tuzemské ekonomiky | Zpráva Commitment of Traders | Sázky hedgeových fondů | Kurz dolaru | Váhání | Akciové indexy | Marka | Christine Lagardeová | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Konjunkturální průzkum | Polský zlotý | Britský premiér | Bankovní rada České národní banky | Technické analýzy | Exponenciální klouzavý průměr | Swing | Snížení úrokové sazby | Bank of Canada | IEA | Klesající trend | Pozornost trhu | Závislost | ECB minutes | Vývoj obchodní bilance | Plošná karanténa | Reakce trhů | Spike | Kurz EUR/USD | EUR/GBP | Vývoj inflace | Nová prognóza | TickINSIDER | Deficit | BREAKING | Program nákupu státních dluhopisů (PEPP) | Statistický úřad | Patterny | Hospodářský růst v EU | Joachim Nagel | Podnikání | MXN | Ekonomické aktivity | Budoucnost | Klesající trendová linie | Nastavení depozitní úrokové sazby | Prodej dolaru | JPMorgan Chase | Bankéři | Cenová minima | Budoucí potenciál | Posílení kurzu | Sektor služeb | Odpor | Graf EUR/USD | Dow Jones Industrial Average | Oživení na americkém trhu práce | Barclays | Světové ceny ropy | Nálada na trhu | Firma | Obchodní přístup | Česká koruna | G10 | Brokers | Vlna koronaviru | Jednání ČNB | Opatření | Forex Factory | Členské státy | Riskovat na trzích | Devizové trhy | Podnikatelé | Zvýšení sazeb ČNB | Pravděpodobnost korekce | Prudké oslabení | Offshore | Akciový index | Pozornost | Prudký propad | 3М | Silná domácí měna | Ekonomické vyhlídky | Švýcarská centrální banka | Forex tipy | Throwback | Meziroční míra inflace | Range | Profit-Target | Kurzový vývoj | Čeští podnikatelé | Oblast rezistence | Stratégové | Ifo | Pásma překoupenosti | Momentum | ECB a monetární politika | Futures kontrakty | Aukce | Summit EU | Nesměrový cenový vývoj | Náklady | Stagflační vývoj | Analytici Next Finance | Index nákupních manažerů | Koronavirová pandemie | Burze | Vývoj mezd | Americká měna | Vysoká volatilita | Daně z příjmů | Reálná mzda v Česku | Spekulace na pokles | Bitcoin | Mitsubishi | Cena plynu | Pohyb trhu | EUR/RUB | Rovnovážný kurz | Euro vůči americkému dolaru | ISM index | Akcie na pražské burze | Vyšší sazby | Pozornost obchodníků | Pravidla obchodního systému | Reakce eura | Obchodníci | Obchodovat | Medvědí pohled | Místní centrální banka | Forwardový kurz | Zlepšující sentiment | Sezona zveřejňování výsledků | Video | Patria Online | Česká národní banka (ČNB) | Celková inflace | Čínské renminbi | Ropa | Tovární objednávky | Americké indexy | Overnight | Největší ekonomika | Finance | Válka na Ukrajině | Přední finanční instituce | Trh práce v USA | Naše prognóza | Výrazné pohyby | USA | Důvěra v ekonomiku | Ekonomická stagnace | Dnešní údaje | Raiffeisenbank a.s. | Pár EUR/USD | Spotřebitelské inflace | Nový týden | Kapitálové trhy | Index PMI | Dnešní zprávy | Výkon dolaru | Premiér Viktor Orbán | Jak obchodovat | Atakování cenových maxim | Stříbro | Finanční instituce | Británie | Světové trhy | Pokles cen | Technický pohled | Volby | Joe Biden | Indikátor CCI | Eso v rukávu | Cena amerického dolaru | ETF | Klouzavý průměr | Hlavní ekonom | Povaha obchodování | Dow Jones | Durace | Dnešní ekonomický kalendář | Zasedání Bank of England | USD kurz | Nálada na Wall Street | Belgie | Průmysl v březnu | Forex XTB | Cena zemního plynu | EUR/BRL | SMA 200 | Signál k nákupu | Zprávy euro | Indexy PMI | UBS | Zpomalení inflace | Ekonomové | Bitcoiny | Prohlášení | Depozitní sazby | Hodnota eura | Globální inflace | Hike | Spojené státy | Swingová minima | Highsky.cz | Technická korekce | Marine Le Penová | Underweight | Trading | Růst HDP | Euro vůči dolaru | Měsíční report komodit | Purple Trading Jaroslav Tupý | Report finančních trhů | Zvyšování úrokových sazeb | Conseq Investment Management | Parita na trhu | Cenová akce | Kurz USD | Vysoká cena | Agentura Moody's | Axiory Europe | Dnešní ADP | Býčí nebo medvědí | Americká data | Jestřábí komentáře | Kurz dolarů | Režim devizových intervencí | Trade Brokers | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Finanční aktiva | Americké burzy | Komplexní analýzy | ING Bank | Euro posiluje | Úroková sazba | Český stát | Časový rámec | Amazon | Dluhová krize | AUD/NZD | Kalifornie | Trumpovy plány | XTB.cz | Býčí divergence | Rizikové averze | Investiční doporučení | Německé průmyslové objednávky | Vývoj cen LNG plynu | Mean reversion | Období silného fundamentu | Americké akcie | Facebook | Posílení japonského jenu | Komodity ropa | Ruská centrální banka | Dnešní finanční trhy | Únorová bilance zahraničního obchodu | Struktura HDP | Měny zemí G-10 | Rostoucí ceny ropy | Politika centrálních bank | České měny | Růst americké ekonomiky | Šéfka ECB | Volatilní | Důvěra v německou ekonomiku | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Trading analýza | Pin Bar | Zemědělství | Obchodní komora | Varování | Zisky firem | Intervence | USD graf | Normalizace měnové politiky | Rostoucí úrokové sazby | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Uptrend | Moody's Investors Service | Breakout na vyšší hodnoty | Další vývoj | První odhad | Tony Christoforou | Vývoj inflace v Eurozóně | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | Země platící eurem | Obchodní situace | Onemocnění | Ceny nemovitostí | Objem obchodování | Aktuální situace | Měnové manipulace | Nevýhody | Míra nezaměstnanosti v Německu | Fiskální politika | Manufacturing | Goldenburg | Zvedání úrokových sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Měnový výbor | Zlotý | Peněžní trhy | Platina | Vývoj průmyslu v ČR | Ekonomická situace | Index kanadského dolaru | Odhad HDP | Růstový potenciál | Podnikové objednávky | Dna | Výsledky maloobchodních tržeb | CNY | Centrální bankéři | Přelom roku | Index FTSE 100 | Dosáhnout zisku | Americká administrativa | Tržní cena | Bilance ECB | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Skokové posílení eura | Christopher Waller | Denní graf měnového páru | Miliardy dolarů | ADP | Krátkodobý výhled | Silný trend | Analytik Komerční banky | Fill | Obchodování eura | Dolarový pár | Status bezpečného přístavu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Odolnost ekonomiky | Lukáš Němec | Prezidentské volby | Silná koruna | Světové měny | Globální ekonomický kalendář | Změny úrokových sazeb | Cenové pohyby | Tisková konference | Český lockdown | Forexoví obchodníci | Platební bilance | Aktuální kurz rublu | Růst mezd | Prezident ECB | Automobilka | Reálné ekonomiky | Denní graf komodity | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Sazby | Odhad spotřebitelské důvěry | Obchodní pozice | GBP/EUR | PMI ve výrobě | Patria | Strategie řízení | Důvěra v českou ekonomiku | Americký index S&P 500 | Guidance | Otevření obchodu | České koruny | Oblast překoupenosti | Komise v přenesené pravomoci | Úrok | Investovat | Komoditní | Úvěrový program | Expanzivní fiskální politika | Agresivnější klesající trend | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Průmyslové objednávky | Regulátor | Čeští centrální bankéři | České maloobchodní tržby | Berlín | Průzkum | Firmy | Výkon hlavních měnových párů | Medvědí divergence | Polská ekonomika | Inflace v Česku | Objem intervencí | Index výrobních cen | Index CAB | Panika | Murray | Reálné mzdy | Zajištění | Averze k riziku | Zájem investorů | Cena ropy brent | Euro dnes | Money management | Situace ve Spojených státech | Repo sazby | Swapová výnosová křivka | Commitments of Traders (COT) | Oslabení měny | Podíl nezaměstnaných | Obchodník s cennými papíry | Investování | Strategie ECB | Růst HDP v Americe | Fed | Nonfarm Payrolls | Euroskupina | Viceguvernérka ČNB | M2 | Index spotřebitelské důvěry | Nejbližší support | Maďarský forint | Vyšetřování | Forwardy | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Účastníci trhu | Prodejní signál | Euro k dolaru | Vypuknutí válečného konfliktu | Heiken Ashi | Jobs Plan | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Trhy | Rozvaha ČNB | Trade | Obchodování na forexovém trhu | Nasdaq a S&P 500 | Akcie v USA | Polská měna | Emerging markets | Fluktuace | Nejbližší rezistence | FTSE | Doněcké lidové republiky | Státní měny | Německý ústavní soud | Měnové trhy | Oscilátor | Spread v nastavení úroků | Rizika | Forex Youtube | Americký dolar vůči japonskému jenu | Luboš Růžička | Chemical Activity Barometer | Rada ČNB | Žlutý kov | Eurozóna | Portugalsko | Horší data | Commitment of Traders | Fond | Toky investic | ISM | Velký růst | Zvýšení volatility | Měnověpolitické zasedání | Globální trhy | Páteční NFP | Zpřísňováním měnové politiky | Fitch | Pšenice | Americké banky | Depozitní úrokové sazby | Nákup eura | Předvolební průzkumy | Měnová politika ECB | Kalendář ekonomických událostí | Výkyvy kurzu | Předkrizové úrovně | Velcí hráči | MIB | Prodávající | Fundamentální základ | Parita na trhu eura | Konfluence | Představitelé centrální banky | Pozice na EUR/CZK | Zasedání centrální banky | Trading Station | Obnovení růstu | Investment Banking | Forex-zone.cz | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Britský FTSE | Růst ekonomiky | Renminbi | Aktivita v sektoru služeb | Růstové faktory | Cenový vývoj | TradingEconomics | UBI | Žádosti o podporu | Mojmír Hampl | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Společnost S&P Global | Babypips | Chuť k riziku | Bilance | Zahedžovat | Tlak ze strany prodejců | Americké akciové indexy | CEE | Ondřej Hartman | Holubice | Americký kongres | Vladimir Putin | Tesla | Záporné úrokové sazby | Low | David Vagenknecht | Prodej eura | Španělsko | XTB Research | Solidní růst | Odrazy | Nárůst volatility | Nejpopulárnější kryptoměny | Ekonomický růst | Středoevropský region | RBNZ | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Index spekulativního sentimentu | Nálada na finančních trzích | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Forex Zóna | Zlepšení nálady | SYRIZA | Evropský průmysl | CAD | Omezování nákupů aktiv | Růst ekonomiky eurozóny | Dlouhodobý klouzavý průměr | Kurz britské libry | HDP EU | Měnová krize | Investiční aktivity | Makroekonomická prognóza | Peněžní trh | Včerejší seance | Americká ropa WTI | Na burze | Vývoj jádrové inflace v Rusku | Akcionáři | Cenové úrovně | Automobilka Tesla | Společnost | Ruský rubl | Tisková konference ECB | Spotřebitelské ceny v USA | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | ČNB minutes | Evropské trhy | Sázet | Květnová inflace | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Wells Fargo | Velké americké banky | Severomořská ropa | Dluhové krize | Nákupy dolaru | Dolar k japonskému jenu | EUR/HUF | Nonfarm Payrrolls | Ekonomické výsledky | Měna na forexu | Investičníweb.cz | Situace na trhu práce | Conseq | FXstreet | Měsíční report | EBITDA | Reporty | Pokles průmyslové produkce | Projevy centrálních bankéřů | Fundamentální pozadí | Nálada na globálních trzích | Obchod | Purple Trading | Pips | Investoři a obchodníci | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Negativní zprávy | Bilance Fedu | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Dmitrij Peskov | Ceny ropy Brent | Nárůst long pozic | Kurz koruny vůči euru | Cenový pokles | Velkoobchodní tržby | AUD/USD | Index relativní síly | Long Term | Astrazeneca | Tomáš Vlk | Zahraniční forex | Riziko | Jan Frait | Analytik | Emise | Trinity | SPX500 | JPY | Credit Suisse | Vývoj EUR/USD | Zasedání ČNB | Pivot | Pokles výnosů | Kurz rublu | RSI | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Finanční trh | Trend na trhu | Meta | Portfolio | Carry trading | Pesimismus | Závěr roku | Nástroj | GBP | Plyn | Příležitosti k obchodování | Pokles cen ropy | INSEE | ISM indexy | Spekulativní pozice | Německá ekonomika | Čína | Risk | Úrovně supportu | CZK/USD | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | Kompozitní index | Realitní trh | Short obchod | FTSE 100 | Goldenburg Group | COT report | Ben Bernanke | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Bundesbank | Data z trhu práce | Trh nemovitostí | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | FXCM | Předpovědi | Predikce | Doporučení k obchodování | WTI | Berkshire | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | ČNB Jiří Rusnok | Měnový report | Restriktivní opatření | SMA | Praxe | Největší ekonomika světa | Divergence | Mizuho | Úrokové sazby v eurozóně | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Souhrnný indikátor | Odborníci | Rozvolnění | USD/EUR | Ekonom Komerční banky | Sentix | Výsledek voleb | Stratég | Prodeje automobilů | Instituce | Forint | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Francouzská ekonomika | Ceny zlata | Commerzbank | Výnos | Kurzotvorné informace | Patrik Urban | Bankovní krize | Pokles ekonomiky | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | X-Trade Brokers | Insider | Index DOW | IHNED | Trhy dnes | ČEZ | Frank | Patria Forex | Index Nasdaq | INR | CFD | Benchmark | Pasiva | Prostor pro růst | 256/2004 | Dvojitý vrchol | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Rozhovor | Úrokové sazby ECB | Spotřeba domácností | Vývoj koruny | Přístup k měnové politice | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Trend oslabování | Měnové krize | Zastropování cen | Historická maxima | Posílení koruny | Rozhodnutí FOMC | Průměrná volatilita | Obchodní den | ZAR | Obchodní tipy | Ceny akcií | Ceny energií | Reálné hodnoty | S/R zóny | Cena akcií | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Oživení trhu | Inflační cíl | Mizuho Securities | Obchodní analýza | Skokové posílení | Mezibankovní | RUB | Výběr zisků | Pravděpodobnost recese | Německý index IFO | Jaromír Gec | Propad poptávky | BOSSA | Sója | Euforie | Největší světové ekonomiky | Kurz eura k dolaru | Vývoj sazeb | Jestřábí postoj | Cenové minimum | Histogram | Pracovní místa | Bez rizika | Vývoj meziroční inflace | Ropné a plynárenské společnosti | Stav devizových rezerv | Polymetal | Vyšší hodnoty | Vedení ECB | Zisk | Koronavirové pandemie | ČNB | Bank of England | Důvěra v ekonomiku eurozóny | EURUSD | Den D | Demokraté | Spekulovat | Swapy | Jan Kubíček | Překoupené oblasti | Středoevropské měny | Analytik Purple Trading | Rating | Dovoz | Silná data | Reálné obchody | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Tržní sazby | Prezidentské kampaně | Wolfgang Schäuble | Zůstatek | Obchodování | Jan Vejmělek | Vzdělání | Dnešní data | Očekávaný vývoj | Posílení dolaru | Úroky | Zlepšení sentimentu | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Rekordní minima | Růst inflace | Obavy trhu | Jednotné měny | Jednotná evropská měna | TRY | Analýza páru EUR/USD | Souhrnný index nákupních manažerů | Prémie | Oslabování dolaru | Statistiky z trhu práce | Státní rozpočet | Evropa | Cena eura | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Lockdown | Euro klesá | Zprávy z trhů | Kupující | Francie | Předpověď | Směnný kurz eura | Trigger | Údaje | Eurodolar | Kontext | Biden | Luhanské lidové republiky | Finanční krize | FXstreet.cz | Německý PMI | Obchody | Britská měna | Běžný účet | Pokles české ekonomiky | Naše ekonomika | Index CPI | xStation5 | Investiční nástroje | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Zvýšení těžby | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Japonsko | Zemní plyn | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | Marže | JPMorgan Chase & Co | EURSEK | Výrazné cenové pohyby | Velké objemy | X-Trade | Grafy | Posílení kurzu koruny | Aktivum | Bid | Japonská centrální banka | Přenos | Aktuální předpověď | Společnost XTB | Propad akcií | CARA | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Nové zakázky | Růst dolaru | SMA 20 | Vybírat zisky | Tržby | Stagnace | Finanční systém | Časový horizont | Konsensus | Aktuální prognóza | Pozitivní výsledek | Euro STOXX | Prodej aut | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | Cenový propad | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Peking | Index pražské burzy | GfK | Index relativní síly (RSI) | HDP | Měnové kurzy | Hlava a ramena | Načasování | Manufacturing PMI | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Další posilování | Euro | Klid | Investování je rizikové | Obratu trhu | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Zdanění | Index euro | USD/CAD | Obchodní bilance | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Brazílie | Index DJIA | Hospodářský cyklus | Výprodej | Měnové páry | Průmyslové ceny | Ekonomické zprávy | Tomáš Holub | Poptávka investorů | Martin Gürtler | JPMorgan | Měnové unie | Zklamání investorů | EUR/CHF | Premiér Boris Johnson | Domácí měny | ČTK | Investiční fond | Lehman Brothers | Investiční tipy | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Americká seance | Česká národní banka | Brazilský real | Obchodní nastavení | Dnešní události | Růst průměrné mzdy | Philip Lane | Technický výhled | Recese americké ekonomiky | Japonský jen | Meziroční inflace | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Akcie | Medvědí trend | Grexit | Prodejní pozice | Cílová cena | Fundamentální výhled | Obchodování na devizových trzích | Měnové podmínky | Kupci | Mzda | Vývoj jádrové inflace | Société Générale | John Hardy | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Železná ruda | Pražská burza | Target | Základní úroková sazba | Zůstatek na účtu | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Nastavení Stop-Lossu | Propad indexu | Nákupní příkazy | Zrychlení růstu | Zveřejňování výsledků | Český HDP | Vývoj ceny | Mzdová dynamika | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | BBVA | Index cen | Světová ekonomika | Tuzemské hospodářství | Převis | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | PEPP | Jednání o brexitu | Technické faktory | USDJPY | Růst v eurozóně | Price Action | Cenový kanál | Ekonomické škody | Index PPI | Přeprodané oblasti | Prostor k růstu | Emmanuel Macron | Uvolněné měnové politiky | Analýza EUR/USD | Prognózy | Zvyšování cen | SSI | Euro k americkému dolaru | Kurz | Daně | Výběry | Ministři | DXY | Swingový výhled | Makrokalendář | Švýcarská národní banka | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Barack Obama | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | Posílení dnes | Index cen výrobců | Nezaměstnanost v eurozóně | Japonské akcie | Seance v USA | Světové ekonomiky | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | Unipetrol | Silnější dolar | Rychlý růst | Druhá vlna koronaviru | Počty nových žádostí o podporu | Růst amerických akcií | Nejlepší strategie | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Evropské banky | Microsoft | Pro investory | Traders | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Česká měna dnes | Obchodování v Asii | Doporučení pro obchodování | Rally | Relativní výkon hlavních měnových párů | Investujte | Pokles inflace | Ranní nadhoz | Komunikace | HDP v EU | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Zpráva z akciového trhu | Americká politika | Bod | HighSky Brokers | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Tipy pro začínající | ESM | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | ECOFIN | Investiční stratég | Zaměstnanci | Oddlužení | Deriváty | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Fondy | Německý akciový index DAX | USD za barel | Kurz eura | Základní pravidla | Hospodářství | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | Důvěra | České dluhopisy | Risk Off | Oslabení dolaru | J&T Banka | Kontrakce | CAC 40 | DIHK | Russell 2000 | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Obchodní politika | Exotické měny | Měny | Profitovat | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Cash flow | Ekonomický institut | Export | Páteční NFP report | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Vývoj ceny ropy | Signál | Aktuální cena | Unicredit | Záchranný balíček | PinBar | Zvýšení úroků | Komodity ropa WTI | Zhodnocení | Nervozita | Fundamentální data | Double top | Federální rezervní systém (FED) | Neúspěch | Eva Zamrazilová | Fundament | Medvědí scénář | Globální akciové trhy | Výsledková sezóna | FedWatch | Potenciální ztráty | Rozšíření | Technická analýza | Shrnutí obchodování | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Resistence | Struktura devizových rezerv | Administrativa | Trendový indikátor | COVID-19 | Ranní zpráva | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | Cena ropy WTI | Korunový trh | WIG20 | Volatilita na forexu | Pozitivní signál | Dodávky na trh | NFP | Devizové rezervy | Graf komodity | Next Finance | Vývoz do USA | Nikkei | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Dubnová čísla | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | ZEW | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Inflace v Rusku | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Supporty a rezistence | Pozornost finančních trhů | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | EUR/AUD | Bondy | Prodej | Zobchodované objemy | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | Zhoršování situace | Admiral Markets | Německé ceny | Dlouhodobé rezistence | XAU/USD | Evropská unie | Pákový efekt | Britský FTSE 100 | Ústavní soud | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Equinor | Komoditní trhy | University of Michigan | Současný trend | Korekce | Odhady trhu | Reálná mzda | LNG | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Tržní ceny | Riziko recese | Střednědobý výhled | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Pokles libry | Kurz koruny k euru | Carry trade | Downtrend | Intervence ČNB | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Instrument | Patrick Harker | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Trumpova administrativa | Přehled | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Nakupovat státní dluhopisy | Agentura Bloomberg | Patria Finance Tomáš Vlk | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Investiční výzkum | High | Beta | Měnové otázky | OECD | Odvaha | CHF | Odhadovaná cena | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Spot | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Odhad amerického HDP | Inflace v únoru | BK Asset Management | USD/NOK | Příliv kapitálu | Nákupní příležitost | Volby v USA | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | Relativní výkon | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ministři financí | Prognóza ČNB | QE | MT4 | Evropský regulátor | Cena | Maloobchodní prodeje | EU a USA | Vlny koronaviru | Markéta Šichtařová | Překoupenost | Německo | Bund | Makroekonomické ukazatele | Komodity zlato | MJ | EURAUD | Komerční banky | Investiční služby | Apple | Příkaz Stop | Zadlužení | Rozpočet | Komodita | Pohyb cen | Setkání centrálních bankéřů | Evropské indexy | Americký trh | Snížení sazeb | DOT | Close | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Drahé kovy | Pád cen | Maďarská měna | Analytik J&T Banky | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | DAX | Erste | Zavedení cel | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Nákupní korekce | Debata | Kurzy měn | Podhodnocený | Profesionální trader | Obchodní válka | Kypr | Indikátor důvěry | Jednotná měna | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Graf komodity Ropa WTI | Ekonomika | Měny&Sazby | Evropské méně | Slabé euro | Inflace v Německu | Denní graf | Schodek | Volume | Míra nejistoty | Indikátory | Odpovědnost | Jan Procházka | Nejnovější zpráva | Oslabení | Finanční situace | Nominální mzda | Indikátor MACD | Energetické krize | Strach z koronaviru | Evropské akciové trhy | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | Jestřábí přístup | Investiční příležitosti | Depozitní sazba ECB | LTRO | Likvidita | Cíle | Prognóza ECB | Kryptoměny | Ekonomické prognózy | Maloobchodní tržby v USA | Forex trading | Inflační data | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Evropský akciový trh | Likvidní | Banky | Buy | DAX 30 | Produktivita práce | Země G7 | Americká vláda | Kotace | Šance | Investiční instrumenty | Daně z příjmů právnických osob | Ministři financí EU | Ministři financí eurozóny | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Bankrot | Maloobchodní tržby v eurozóně | PMI v eurozóně | Fox | Měsíční měnový report | Volatilita na finančních trzích | Wall Street | Instrumenty | Analýza | Data ze Spojených států | Americké tovární objednávky | Ministr financí | Kurz EUR | Měnové politiky v USA | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Omicron | Sazby Fedu | ČR | Vyšší ceny ropy | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Kurz EURUSD | Výraznější pokles | Intervenovat | Zvyšování úroků | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Euro proti dolaru | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Ekonomická expanze | Aktivity v eurozóně | Mzdový růst | Pullback | Příprava | Reálná hodnota | TTF | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Slabší koruna | Market | Měnový index | Měnová autorita | Nákupu státních dluhopisů | Cenné papíry | PMI indexy | Bankrot Řecka | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | Support | Průměrná mzda | Cenný papír | Farmaceutické společnosti | Nezaměstnanost mladých | Kurz forintu | FX | Rozvíjející se trhy | Uznání nezávislosti | Supportní zóny | Posílení amerického dolaru | Poslanci | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Pokračování růstu | Import | Obchodní aktivity | Kurz amerického dolaru | Finální odhad | Chuť riskovat | Kvartální výsledky | Lednová inflace | Krize na Blízkém východě | Okénko finančního trhu | Americký průmysl | Marek Mora | Dnešní růst | Tržní očekávání | Měnové války | OPEC | Ministryně financí | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | Jaroslav Tupý | Investoři | USOil | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Bohatý | Stop-Loss | Indikátory důvěry | Nákupy aktiv | Růst libry | Graf komodity Zlato | IHS | Politická krize | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Double bottom | Program nákupů dluhopisů | Přecenění | Výkonný ředitel | Karanténa | Rostoucí výnosy | Prodejní cena | Vstupovat do obchodu | Měnový pár GBP/USD | Růst hrubého domácího produktu | Negativní data | Indexy nákupních manažerů | Slabá poptávka | Polsko | Ekonomické trendy | Ceny potravin | Nikkei 225 | Nákupní cena | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Březnová data | Projekce | Saxo Bank | Zpráva COT | Klíčový support | Spotřebitelská poptávka | Oživení čínské ekonomiky | Ichimoku | Průmyslové aktivity | Nařízení | České sazby | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | RBA | Struktura | ABN Amro | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Dnešní obchodování | Bilance obchodu | P.A. | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Koruna posiluje | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Jádrový index | Únorová inflace | Úročení | Krátké (short) pozice | Vývoj průmyslu | Kurz japonského jenu | Deficit státního rozpočtu | USD | CAC40 | Nová makroekonomická prognóza | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Tištění peněz | Dnešní statistika | Sentiment indikátory | Patria Direct | Forexové intervence | Americký dolar dnes | Emoce | Nové příležitosti | Obchodní nástroje | USD EUR | Doji | PMI ze sektoru služeb | Nasdaq a S&P | Počet nových žádostí o podporu | Investing.com | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | BMW | Ochota riskovat | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | Posilování amerického dolaru | Viceguvernérka | USDA | Posilování eura | Vývoj akcií | Cena ropy | CME FedWatch Tool | Zpomalení ekonomického růstu | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Prognózy ČNB | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Kupní síla | CZ | Průraz | Australský dolar | Pokles HDP | Propad | Konec roku | Dezinflace | Rakousko | HighSky | Růst spotřebitelských cen v USA | Zpomalování ekonomiky | ANO | Britské libry | Hloubka trhu | Pokles eura | Významné zprávy | Objemy obchodů | Dogecoin | Graf páru | Finanční ztráty | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Turecká centrální banka | Markets | Data z americké ekonomiky | USD/CHF | Repo operace | Oblast supportu | Kanada | Praktické okénko | COT (Commitment of Traders) | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Apreciace | Německý Ifo index | Kryptoměna | Makroekonomický kalendář | Eurobondy | Výhled pro EUR/USD | Nvidia | Investment | Take-Profit | ING | Martin Klass | MetaTrader 4 | Dluhový trh | Zahraniční investice | Česká republika | Technické patterny | Swap | Ceny komodit | Indexy | Kurz CZK | Break Even | Vývoj kurzu koruny | Prognózy inflace | Státní dluhopisy | Americký dolar | Kurz eura vůči dolaru | Blue chips | Makro | Evropská centrální banka | CFD akcie | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Koruna dnes | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Stoxx 600 | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Velikost pozice | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Index euro stoxx 50 | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Konec kurzového závazku | Body | Zvýšení inflace | Parita | Korekční fáze | Růst produktivity | Payrolls | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Vysoké zisky | HDP v ČR | Aktualizovaná prognóza | Lot | Averze vůči riziku | Graf akciového indexu S&P 500 | Omikron | MPSV | Evropská spotřebitelská důvěra | Referendum | Americká výnosová křivka | Hodnoty měny | Vánoční svátky | Konzervativci | Hedging | EU | Hodnota indexu | Redukce | Miliardy | Černé zlato | KBC | Cena surové ropy | Sterling | Úroveň supportu | Silné euro | Společná evropská měna | Síla měn | Zpracovatelský průmysl | MIC | Forex obchodování | PMI ve službách | Spekulanti | Graf měnového páru | Teroristický útok | Globální finanční trhy | Plynárenské společnosti | Zrušení superhrubé mzdy | Protiepidemická opatření | Bezpečné měny | PMI pro sektor služeb | Nákupní signál | Prodeje | Devizy | Výhled domácí ekonomiky | Zpráva o vývoji inflace | Akciový trh | Rizikový apetit | Vnější prostředí | Zasedání bankovní rady | Nákup dluhopisů | USD/JPY | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Americké obchodování | Šíření koronaviru | Strategy Research | Banka | Produkce ropy | CPI v eurozóně | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Růst cen průmyslových výrobců | Markit | Významné události | Index technologického trhu Nasdaq | Indikátor ekonomického sentimentu | Graf dne | Nízká inflace | Pohyb dolaru | CNBC | Oživení ekonomik | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Americký HDP | COT | Německá inflace | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot