Středa 22. ledna 2025 05:17
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple ebook česká koruna
reklama
eightcap trade smarter
reklama
Purple webinář Ve vaší režii

Země eurozóny

img

Vykročil Trump k rozbití eurozóny? Pokud udeří na Německo obviněním z měnové manipulace, může zásadně urychlit rozkladný proces v rámci eurozóny

21.01.2025 Trump varuje, že bude přísněji posuzovat a razantněji potírat praxi, kterou Spojené státy označují za měnovou manipulaci. Z ní podezřívají hlavně Čínu, ale také třeba Německo. Trumpova administrativa tak záhy může Berlín obvinit z toho, že uměle oslabuje svoji měnu – euro –, aby tak poskytoval nedovolený „doping“ vlastním vývozcům.
img

Do eurozóny se vrací inflace, ale vyhlídky eura jsou stále slabé

07.01.2025 Před zveřejněním zprávy o spotřebitelské inflaci v eurozóně došlo k nárůstu obav z obnovení růstu cen, protože největší země eurozóny vykázaly vyšší míru inflace, než se předpokládalo. V Německu rostly ceny v prosinci rychleji, než se očekávalo, a vykázaly meziroční nárůst o 2,6 % oproti 2,2 % v předchozím měsíci. Ve Španělsku dosáhla inflace ve stejném období 2,8 % a překonala tak prognózu 2,6 %. Francie má svou zprávu o inflaci zveřejnit v úterý, jen dvě hodiny před zveřejněním údajů za celou eurozónu. Pokud také vývoj inlface ve Francii překoná očekávání, můžeme očekávat posílení eura.
img

Zhoršení ratingu Francie a Slovenska připomíná, že zemím EU se s eurem rating mnohem spíše zhoršuje, zatímco zemím EU bez eura se naopak zlepšuje – čehož důkazem je i Česko. Euro totiž mezi zeměmi hloubí příkopy, místo aby je ekonomicky sbližovalo

15.12.2024 Světově významná ratingová agentura Moody’s v pátek v jediný den zhoršila rating Francii, druhé největší ekonomice eurozóny, a také Slovensku. Jde o další připomínku, že zemím EU se s eurem rating mnohem spíše zhoršuje, zatímco zemím EU bez eura se naopak zlepšuje – čehož důkazem je i Česko.
img

Francie čelí problémům s dluhem, zatímco EU udržuje stabilní úroveň zadlužení

10.12.2024 Francie se potýká s vážnými fiskálními problémy, přičemž její veřejný dluh dosáhl ve druhém čtvrtletí roku 2024 úrovně 112,2 % HDP. Tato vysoká úroveň zadlužení vedla k politické nestabilitě, která vyústila v nedávné svržení vlády premiéra Michela Barniera po hlasování o nedůvěře.
img

Špatná zpráva pro euro. Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jeho vzniku neustále zvětšují, a v posledních letech ještě výrazněji, což může vést k jejímu nezadržitelnému rozpadu

24.11.2024 Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity (zde).
img

Ekonomický kalendář: Globálními trhy tento týden otřesou dvě události 📌

04.11.2024 Tento týden se pozornost světových trhů zaměří na dvě klíčové události.V noci z úterý na středu se dozvíme, kdo se stane novým prezidentem USA.Mezitím ve čtvrtek bude výbor FOMC rozhodovat o úrokových sazbách v novém politickém prostředí.
C:\fakepath\trader-19062024-49-zm.jpg

ECB varuje před finančním napětím v eurozóně, nabádá ke snížení deficitů

19.06.2024 Státy eurozóny čelí významné finanční zátěži, varovala Evropská centrální banka (ECB) v dnes zveřejněné publikaci. Mezi tlaky na veřejné finance podle ECB patří zejména stárnutí populace, nutnost vyšších výdajů na obranu v důsledku ruské agrese vůči Ukrajině, nutnost investic do digitalizace veřejné správy a finanční dopady změn klimatu. Zemím platícím společnou evropskou měnou centrální bankéři doporučují v příštích desetiletích snižovat deficity veřejných financí.
C:\fakepath\trader-17062024-37-zm.jpg

Hlavní ekonom ECB mírní obavy z dopadů výprodeje na finančních trzích ve Francii

17.06.2024 Hlavní ekonom Evropské centrální banky (ECB) Philip Lane mírní obavy z dopadů výprodeje na finančních trzích ve Francii. Podle něj není nutné zemi spěchat na pomoc, protože vývoj tam není chaotický. Lane to dnes řekl v rozhovoru s agenturou Reuters. Výprodej zasáhl francouzské finanční trhy minulý týden a byl reakcí na oznámení prezidenta Emmanuela Macrona vyhlásit předčasné volby.
img

Paříž už nemá největší evropskou burzu. Kvůli hrozbě dluhové krize i frexitu ji sesadil Londýn, jenž se sám „sbírá“ z brexitu

17.06.2024 Francie se před blížícími se parlamentními volbami otřásá jak politicky, tak ekonomicky. Volby předčasně vypsal prezident Emmanuel Macron v reakci na eurovolební fiasko své vlastní partaje. První kolo voleb proběhne už 30. června. Přitom v nich Macronovu partaj může přeskočit jak strana Marine Le Penové, tak aliance levicových stran. Ve Francii tak poprvé od let 1997 až 2002 může nastat takzvaná kohabitace, tedy situace, kdy je prezident z jiné politické strany než premiér, resp. parlamentní většina. Což je z hlediska správy země v poloprezidentském systému, jakým Francie je, pochopitelně méně efektivní varianta.
img

Tři trhy, které je třeba příští týden sledovat (03.05.2024)

03.05.2024 Minulý týden se investoři na finančních trzích soustředili na události v USA. Dozvěděli jsme se o rozhodnutí Fedu ohledně úrokových sazeb a obdrželi zprávy z trhu práce. Tento týden se pozornost investorů přesune do Evropy, kde Bank of England oznámí své rozhodnutí o úrokových sazbách. Dočkáme se také mnoha důležitých zpráv za evropské země a zápisu z jednání ECB. Z tohoto důvodu stojí za to sledovat páry EUR/USD, GBP/USD a index DAX.
img

EUR/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 22. dubna

22.04.2024 K otestování ceny 1,0664 v odpoledních hodinách došlo v době, když se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem nahoru od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup eura. V důsledku toho pár vzrostl o více než 25 pipsů a tím to skončilo. Trh totiž růst cen výrobců v Německu ignoroval a euro se nadále zotavovalo po velkém výprodeji během asijské seance. Při absenci amerických údajů byl pár do poloviny americké seance pod tlakem, ale k výrazným změnám nedošlo. Medvědi nedokázali převzít iniciativu, o kterou budou muset dnes bojovat. Kromě ukazatele spotřebitelské důvěry za země eurozóny dnes nebudou zveřejněny žádné další zprávy, takže zběsilých pohybů na trhu se pravděpodobně nedočkáme. Volatilita trhu pravděpodobně zůstane nízká, stejně jako objem obchodů, což by teoreticky mělo pomoci kupujícím rizikových aktiv včetně eura k tomu, aby udrželi situaci pod kontrolou. S nákupy při proražení nad horní hranici bočního kanálu však buďte opatrní. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 16. dubna

16.04.2024 Odpoledne došlo k otestování ceny 1,0646 v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem dolů od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k prodeji eura. V důsledku toho se pár dále propadl podél trendu o více než 20 bodů. Údaje o německém indexu velkoobchodních cen a změnách průmyslové výroby v eurozóně byly v první polovině dne ignorovány, což euru zabránilo se normálně zotavit. Během americké seance vedla silná zpráva o maloobchodních tržbách v USA k propadu rizikových aktiv a akciových trhů, což zvýšilo poptávku po dolaru.
C:\fakepath\trader-28022024-45-zm.jpg

Forex: Dolar mírně roste, čeká se na nové údaje o vývoji inflace v USA a eurozóně

28.02.2024 Americký dolar dnes mírně posiluje vůči euru, investoři čekají na nové údaje o vývoji inflace ve Spojených státech a eurozóně. Jednotná evropská měna krátce před 18:00 SEČ vůči dolaru ztrácela zhruba desetinu procenta a pohybovala se v blízkosti 1,0835 EUR/USD.
C:\fakepath\trader-29012024-53-zm.jpg

Pavel se znovu vyjádřil pro euro, pro českou ekonomiku je to podle něj výhodné

29.01.2024 Pro Česko jako proexportní ekonomiku by bylo výhodné přijmout euro a spolurozhodovat o podobě eurozóny. V dnešním rozhovoru to Českému rozhlasu Radiožurnálu řekl prezident Petr Pavel, který debatu o přijetí společné evropské měny v ČR rozproudil svým novoročním projevem. V něm apeloval na kroky, které k přijetí eura povedou. Například podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) ale nemá přijetí společné evropské měny nyní smysl řešit.
img

Ano, dejme dluhovou brzdu do ústavy. Současně ale také podmiňme náš vstup do eurozóny snížením jejího dluhu alespoň do přiměřené blízkosti naší dluhové brzdy

28.01.2024 Návrh ministra financí Stanjury dát "dluhovou brzdu" do ústavy je správný a je třeba jej podpořit. Přesně proto, aby ji nemohla zrušit každá vládní většina.
C:\fakepath\EU3.jpg

Zadlužení EU loni ve třetím čtvrtletí dál klesalo, v Česku se naopak zvýšilo

22.01.2024 Zadlužení Evropské unie se loni ve třetím čtvrtletí dál snižovalo a kleslo na 82,6 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice byl vývoj opačný a zadlužení se proti předchozímu čtvrtletí zvýšilo, podle dat Eurostatu dosáhlo 44,5 procenta výkonu ekonomiky. Státní dluh byl v Česku rekordní.
img

Opakované české referendum o euru není nesmysl. Vždyť euro samo by bez opakovaného referenda ani neexistovalo

19.01.2024 V současné debatě o přijetí eura v Česku často zní dvě krajně zavádějící, přitom ovšem zásadní věci. Zaprvé ta, že referendum o přijetí eura nemá smysl, protože Češi si přijetí společně měny už odhlasovali roku 2003. Zadruhé pak ta, že Česko nepřijetím eura porušuje svůj závazek vůči EU, stvrzený právě oním referendem z roku 2003, resp. samotným vstupem do EU o rok později. Uveďme obě tato krajně zavádějící tvrzení na pravou míru.
img
img

S eurem by byla inflace a zřejmě i zadlužování Česka vyšší – a tím pádem jeho rating horší. Dokládají to data ze Slovenska a z dalších zemí eurozóny

01.01.2024 Koruna je v éře covidu a války druhou nejvýkonnější evropskou měnou, po švýcarském franku. Česko si současně drží svůj rating, na rozdíl od „eurového“ Slovenska, jemuž rating padá, podobně jako řadě jiných zemí eurozóny.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Euro používá 20 z 27 členských zemí EU

29.12.2023 Základní fakta o evropské měně euro k 25. výročí (1. ledna) zahájení používání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku v 11 zemích Evropské unie (EU):
img

Slovensku padá rating i kvůli euru. Společná měna není automatem na solidní rating, může ho i zhoršovat

15.12.2023 Jednotná měna euro přispívá ke zhoršení rozpočtové kázně většiny zemí, které jej přijaly. Nejnověji to dokládá nedávné zhoršení ratingu Slovenska agenturou Fitch na nejslabší úroveň za osmnáct let. Česko má nyní oproti Slovensku nejlepší rating dokonce od roku 2002.
img

Slovensko dokládá, že přijetí eura má na rating dané země převážně negativní vliv. V „korunovém“ Česku se rating stále zlepšuje, na Slovensku po přijetí eura zhoršuje, stejně jako v dalších hned deseti zemích eurozóny

10.12.2023 Páteční zhoršení ratingu Slovenska agenturou Fitch na nejhorší úroveň za posledních více než 18 let dokládá, že přijetí eura má na rating dlouhodobě převážně negativní vliv. Vždyť z 20 zemí eurozóny se v době, po kterou eurem platí, zhoršil rating dle Fitche hned 11 z nich (tedy 55 %). Přitom ze sedmi zemí EU, které eurem naopak neplatí, se rating nezhoršil žádné (tedy 0 %). Alespoň tedy v období od vzniku eura, čili od 1. 1. 1999. Hned šesti z těchto sedmi zemí (Dánsku, Švédsku, Česku, Polsku, Bulharsku a Rumunsku) se rating zlepšil, v případě jedné – Maďarska – je nyní shodný jako právě 1. 1. 1999.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

Ifo: Německý automobilový průmysl pohlíží do budoucna dál s obavami

01.12.2023 Nálada v německém automobilovém průmyslu, který je nejdůležitějším průmyslovým odvětvím v zemi, se v listopadu dál zhoršila. Ukázal to dnes průzkum hospodářského institutu Ifo. Zmírnil se ale pokles ve zpracovatelském sektoru, jak vyplývá z průzkumu mezi nákupními manažery, který vypracoval finanční ústav Hamburg Commercial Bank (HCOB) ve spolupráci se společností S&P Global.
C:\fakepath\recko vlajky eu.jpg

Reuters: Řecko předčasně splatí členům eurozóny přes pět miliard eur

28.11.2023 Řecko v prosinci předčasně splatí půjčky v objemu 5,3 miliardy eur (zhruba 129 miliard Kč), které získalo od členských zemí eurozóny v rámci prvního záchranného programu. Agentuře Reuters to dnes sdělili nejmenovaní představitelé řeckého ministerstva financí. Atény podle nich navíc doufají, že v příštím roce členům eurozóny předčasně splatí další půjčky.
C:\fakepath\trader-13112023-40-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.11.2023 1) Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) dnes mírně zlepšila odhad letošního růstu celosvětové poptávky po ropě. Ve své měsíční zprávě rovněž uvedla, že trh s ropou zůstává relativně silný a že za nynějším poklesem cen ropy stojí spekulanti.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Hospodářský růst v eurozóně bude podle viceprezidenta ECB v nejbližší době slabý

13.11.2023 Hospodářský růst v eurozóně zůstane v nejbližší době slabý. Uvedl to dnes viceprezident Evropské centrální banky (ECB) Luis de Guindos. Členské země eurozóny by se však podle něj neměly snažit ekonomiku podpořit uvolněním pravidel pro kapitálové rezervy bankovního sektoru, informovala agentura Reuters.
img

Inflace měřená HICP v eurozóně nadále zpomaluje

18.10.2023 Inflace v eurozóně v září prudce klesla na 4,3 % z 5,2 % v předchozím měsíci. Tempo růstu cen v eurozóně tak výrazně zpomaluje a blíží se cíli centrálních bank. Meziměsíčně však stále roste tempem 0,3 % a zpomalení je tak částečně způsobeno odchylkou z minulých měsíců, kdy ceny rostly meziměsíčně vyšším tempem. V Evropské unii se však inflace oproti předchozímu měsíci nepohnula a zůstává na úrovni 4,5 %.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 22. září

22.09.2023 Test úrovně 1,0644 ze čtvrtečního odpoledne se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o zhruba 15 pipů. Krátce nato se poptávka po tomto páru vrátila.
img

Kdo může za to, že Česko má pátou nejvyšší inflaci v OECD? O proč ji má „bezeurové“ Švýcarsko šestkrát vyšší než „eurové“ Slovensko, které svojí inflací překonává i Českou republiku…

22.08.2023 Česko mělo v červnu pátou nejvyšší míru inflace ze zemí OECD, vyplývá ze studie společnosti Utility Bidder, kterou dnes zveřejnila ČTK. Meziroční inflace činila v Česku podle studie 9,7 procenta. Vyšší už v rámci OECD byla pouze v Turecku, Maďarsku, Polsku a na Slovensku. Nejnižší míru inflace naopak v červnu vykazovaly Švýcarsko, Řecko a Španělsko.
img

Řecké dluhopisy se po 13 letech vrací mezi investiční elitu. Čechy to může přesvědčit k přijetí eura

06.08.2023 Dluhopisy řecké vlády se vrací mezi investiční elitu. Alespoň tedy z pohledu ratingové agentury Scope. Ta jim včera večer středoevropského času, po zavření burz, zlepšila ratingové hodnocení ze stupně BB+ na BBB-. To znamená, že řecký dluh se z hlediska hodnocení agentury Scope ocitá v investičním pásmu.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Rzeczpospolita: Německá ekonomika slábne, je Německo nemocným mužem Evropy?

03.08.2023 Německá ekonomika se nemůže postavit na nohy. Už dvě čtvrtletí po sobě se hrubý domácí produkt (HDP) země snížil a Německo se tak podle ekonomů dostalo do technické recese. V uplynulém čtvrtletí se HDP udržel na úrovni předchozích tří měsíců, což byl ale pravděpodobně jen slabý záblesk naděje. Hospodářský propad signalizují všechny důležité ukazatele. Znovu se začíná mluvit o "nemocném muži Evropy", jak zemi označil už na přelomu tisíciletí britský ekonomický časopis The Economist, píše polský deník Rzeczpospolita.
img

Většina Čechů zůstává nadále proti přijetí eura, ukázal nejnovější průzkum Eurobarometer. S jejich názorem výrazněji nehnula ani největší inflace za třicet let, ani rekordní zadlužování ČR

19.07.2023 Celkem 54 procent obyvatel České republiky nesouhlasí s tím, aby země přijala euro. Naopak 44 procent je pro vstup Česka do eurozóny. Čísla vycházejí z nejnovějšího šetření Eurobarometer, jehož závěry dnes zveřejnila agentura Bloomberg. Výsledky se příliš neliší od těch loňských.
img

Forex: Velké země eurozóny reportují červnovou inflaci

29.06.2023 Výroční konference ECB v Sintře včera prospěla spíše dolaru než euru, neboť zatímco přítomný šéf Fedu komunikoval jednoznačně jestřábí názor, tak prezidentka ECB Lagardeová byla přece jenom opatrnější, když zmínila, že makrodata z eurozóny za druhé čtvrtletí nevypadají příliš povzbudivě. Dnes budou ve hře především inflační data z některých důležitých zemí eurozóny (Německo, Francie či Španělsko). Pokud některá ze zemí překvapí nižší než očekávanou hodnotou (tak jako včera Itálie), tak by se eurodolar mohl dostat ještě níže.
img

Forex: Průmyslníci napříč ekonomikami zůstávají pesimističtí

01.06.2023 Regionální, evropský i americký PMI ze zpracovatelského průmyslu za květen potvrdí útlum aktivity v tomto sektoru. Hlavním viníkem jsou slabé objednávky. Inflace v eurozóně z meziročního pohledu míří ostře dolů, nikoliv ale v případě jádrové inflace. Nezaměstnanost v eurozóně zůstává nízká. Robustní trh práce přetrvává i v USA, kde tempo tvorby nových pracovních míst sice slábne, jednotkové mzdové náklady však stále rostou svižným tempem.
C:\fakepath\trader-31052023-35-zm.png

Forex: Koruna dnes oslabila vůči oběma hlavním světovým měnám

31.05.2023 Koruna dnes znovu oslabila k euru, a to o čtyři haléře na 23,75 EUR/CZK. Slabší byla naposledy na začátku minulého týdne. Vůči dolaru si pak česká měna ve srovnání s úterním závěrem pohoršila o 18 haléřů. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 22,28 USD/CZK.
img

Forex: Koruna nejslabší za poslední týden a půl

31.05.2023 Dnes zveřejněná národní inflační data za květen za velké země eurozóny překvapila nižšími než očekávanými čísly. Platí to zejména pro Francii a Německo (i včerejší statistiky ze Španělska), u Itálie tomu bylo naopak. Každopádně publikovaná data vytváří riziko pro zítřejší celoeurozónová čísla. Rychlejší dezinflace samozřejmě znamená nižší tlaky na růst úrokových sazeb. To se pak podepsalo na poklesu eura a posílení amerického dolaru, kde se kurz dostal k 1,0660 EUR/USD.
img

Zhoršení ratingu Francie podtrhuje, jak moc se eurozóna od roku 2004 změnila. Tehdy Česko coby „čtyřkař“ mělo vstupovat mezi „jedničkáře“, dnes je z Česka „dvojkař“ a má vstupovat mezi „horší trojkaře“

30.04.2023 Páteční večerní zhoršení ratingu Francie ze strany agentury Fitch podtrhuje, jak výrazně se eurozóna ekonomicky proměnila od roku 2004, kdy Česko vstupovalo do EU a zavazovalo se tak v budoucnu přijmout euro.
img

BREAKING: EURUSD se po komentářích Lagardeové prudce zotavuje

21.02.2023 Pár EUR/USD prudce poklesl po zveřejnění nejnovějších údajů o PMI z USA, nicméně kupující rychle získali kontrolu zpět, podpořeni další řadou jestřábích výroků prezidenta ECB Lagaardeho.
img

Asijské země jsou vystaveny silným inflačním tlakům

21.02.2023 Včerejší den byl pro euro a libru spíše klidný kvůli svátku Dne prezidentů v USA. Zástupci Federálního rezervního systému neučinili žádné poznámky k budoucnosti měnové politiky. Studie Mezinárodního měnového fondu byla jediná věc, která vzbudila pozornost. Výsledky naznačují, že centrální banky v Asii možná budou muset dále zvýšit úrokové sazby, pokud inflace brzy nevykáže definitivní známky návratu k cílové úrovni.
C:\fakepath\trader-17012023-25-zm.jpeg

Allianz Trade: V příštím roce by mohl světový hospodářský růst zrychlit

17.01.2023 Energetická krize a s ní spojený růst inflace budou ovlivňovat světovou ekonomiku i v letošním roce, v příštím roce by letošní zpomalení hospodářského růstu mohl vystřídat jeho mírný růst spolu s poklesem inflace. Vyplývá to z výhledu pojišťovny Allianz Trade na další dva roky. Prognózy analytiků Allianz Trade, kteří upozorňovali na rizika spojená se zhoršující se geopolitickou situací, energetickou krizí a protipandemickými opatřeními v Číně, se letos promítnou do zpomalení růstu celosvětového hospodářství na 1,4 procenta ze 2,9 procenta na konci roku 2022.
img

Ekonomický výhled na rok 2023: Hlavně zachovat klid

17.01.2023 Přestože energetická krize a s ní spojený růst inflace budou ovlivňovat světovou ekonomiku i v letošním roce, v příštím roce by zpomalení hospodářského růstu mohl vystřídat mírný růst spolu s poklesem inflace. Vyplývá to z výhledu pojišťovny Allianz Trade na další dva roky.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko

30.12.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
C:\fakepath\trader-15122022-51-zm.png

Řecko podle Reuters poprvé splatilo předčasně splátku z půjčky od eurozóny

15.12.2022 Řecko splatilo předčasně 2,7 miliardy eur (65,5 miliardy Kč) z půjčky od zemí eurozóny, kterou získalo v rámci prvního záchranného programu v době dluhové krize. Řekl to agentuře Reuters úředník ministerstva financí, který si nepřál být jmenován. Dřívějším splacením chce Řecko zlepšit udržitelnost svého dluhu.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Ekonomové: Eurozónu čeká výrazná hospodářská recese, zotavovat se bude pomalu

16.11.2022 Eurozóna v příštích měsících pravděpodobně vstoupí do hospodářství recese, která nebude mírná. Následné hospodářské oživení navíc bude obtížné a jen pomalé. Předpovídají to ekonomové z předních světových bank. Členské země eurozóny se nyní potýkají s energetickou krizí, za kterou částečně stojí válka na Ukrajině. Vysoké ceny energií tlačí vzhůru inflaci, což nutí Evropskou centrální banku (ECB) ke zvyšování úrokových sazeb.
img

Rozbřesk: Po ECB je tento týden na řadě Fed a ČNB

31.10.2022 Evropská centrální banka v minulém týdnu potvrdila jestřábí obrat posledních měsíců a v souladu s očekáváním zvedla depozitní sazbu o 75 bazických bodů na 1,5 %. Navzdory dalšímu skokovému růstu sazeb však zůstává ECB viditelně za křivkou, a proto hodlá pokračovat ve zpřísňování měnové politiky. Z našeho pohledu je ECB s úrokovými sazbami přibližně v půli cesty – terminální sazbu vidíme na úrovni 3 %, a to již v prvním čtvrtletí příštího roku. Na prosincovém zasedání by měla centrální banka navíc oznámit hlavní principy kvantitativního utahování, které bude v první fázi zahrnovat ukončení reinvestic programu APP.
img

Forex: Eurodolar zpět pod paritou

31.10.2022 Od čtvrtečního zasedání ECB, které vyznělo holubičím způsobem se eurodolar obchoduje zpátky pod paritou. Děje se tak přesto, že konjunkturální a hlavně inflační data z eurozóny ukazují spíše na to, že ECB by měla i nadále udržovat velmi přísný kurz. Právě to by měly potvrdit dnes dopoledne údaje za HDP ve třetím čtvrtletí a říjnová inflace. Pokud vezmeme v úvahu v pátek již zveřejněná čísla za velké země eurozóny, tak z nich vyplývá, že růst HDP byl zřejmě stále nepatrně kladný a že inflace skočila někam k 11 %. Taková data mohou euru krátkodobě pomoci, ale výrazné zisky před středečním Fedem nečekejme.
img

Rostoucí dolar drtí světové kupce ropy

24.10.2022 Snížení světového ropného benchmarku ze 128 dolarů za barel je spojeno s růstem dolaru o 15 %. Toto snížení znamená, že ceny pohonných hmot jsou stále důležitým faktorem, který zvyšuje životní náklady.
img

Euro, kupředu! Dolar zpomalil! Pár EUR/USD nešikovně vyvíjí tlak na plyn

06.09.2022 Euro se snaží získat na problémech s plynem, kterým země eurozóny čelí. Nejčastěji EUR ztrácí, ale nyní je malá šance na jeho krátkodobé oživení při zpomalující rally USD.
img

Forex: Utažený trh práce v USA nahrává zpřísňování měnové politiky

02.09.2022 Dnes budou finanční trhy sledovat hlavně srpnový růst zaměstnanosti v USA. Počet nově vytvořených pracovních míst se podle nás snížil na 300 tis. Míra nezaměstnanosti zároveň setrvala na 3,5 %. Napětí amerického trhu práce bude pro Fed jedním z důležitých důvodů, proč pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb. Případné překvapení na jednu či druhou stranu proto může zahýbat sázkami na velikost hiku americké centrální banky na nadcházejícím zasedání. Z domácího pohledu bude zajímavé zveřejnění červencového růstu cen průmyslových výrobců v eurozóně, který podle tržního konsenzu výrazně zrychlil.
img

Rozbřesk: Ekonomika eurozóny v útlumu

24.08.2022 Eurozóna se na rozdíl od Spojených států dokázala v první části roku vyhnout (technické) recesi, vstup do druhé poloviny se však nese ve znamení viditelného zpomalení růstové dynamiky. Včera zveřejněný souhrnný index nákupních manažerů (PMI) za země eurozóny skončil i v srpnu pod hranicí 50, což signalizuje pokles hospodářské aktivity ve třetím čtvrtletí.
img

Ekonomika eurozóny v útlumu

24.08.2022 Eurozóna se na rozdíl od Spojených států dokázala v první části roku vyhnout (technické) recesi, vstup do druhé poloviny se však nese ve znamení viditelného zpomalení růstové dynamiky. Včera zveřejněný souhrnný index nákupních manažerů (PMI) za země eurozóny skončil i v srpnu pod hranicí 50, což signalizuje pokles hospodářské aktivity ve třetím čtvrtletí.
img

Vyvolají vyšší úrokové sazby Evropské centrální banky úvěrovou krizi? Analýza Allianz Trade nabízí možné scénáře

03.08.2022 Překvapivé zvýšení úrokových sazeb Evropskou centrální bankou (ECB) o 50 bazických bodů a s tím související postupný odklon od protikrizových opatření by mohl vyvolat novou vlnu obav o kvalitu aktiv podniků, říká aktuální analýza pojišťovny Allianz Trade. Banky jsou totiž ve srovnání se situací před více než deseti lety v lepší kondici, zároveň se však více vyhýbají riziku. Soukromý sektor by tak mohl čelit výraznému nárůstu nákladů na financování, což by mohlo zesílit negativní dopady inflace na spotřebu a investice.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko

24.06.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
img

STOXX Europe po 3denních ziscích prudce klesá

24.06.2022 Na čtvrteční aukci klíčové akciové ukazatele západní Evropy setrvale klesají z důvodu údajů o poklesu obchodní aktivity v zemích eurozóny.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB patrně oznámí konec podpůrných opatření a potvrdí záměr zvýšit sazby

09.06.2022 Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) na svém dnešním zasedání pravděpodobně oznámí ukončení podpůrných opatření a potvrdí záměr začít od příštího měsíce zvyšovat úrokové sazby. Banka už dala finančním trhům několikrát zřetelně najevo, že léta nákupů dluhopisů, kterými podporovala ekonomiku eurozóny, budou minulostí. Nutí ji k tomu především vysoká inflace.
img

Zprávy z ropného trhu: ceny komodit rostou a embargo zatím není přesvědčivé

07.06.2022 Ceny ropy v pondělí stoupaly v souvislosti s oslabením amerického dolaru vůči hlavním světovým měnám, růstem cen u největší ropné společnosti na světě Saudi Aramco a očekávaným růstem poptávky po ropných produktech.
img

Rozbřesk: V Chorvatsku bude od ledna 2023 fungovat euro

02.06.2022 Dovolená v Chorvatsku bude pro Čechy v roce 2023 zřejmě o něco komfortnější. ECB totiž včera vydala tzv. konvergenční zprávu z níž plyne, že se Chorvatsko může stát počínaje rokem 2023 dvacátým členem eurozóny. Formálně by sice ještě v červenci měly doporučení Evropské komise o tom, že euro nahradí v Chorvatsku kunu, schválit členské země eurozóny, avšak to by již mělo být formalitou.
img

Kuna v Chorvatsku na vyhynutí

02.06.2022 Dovolená v Chorvatsku bude pro Čechy v roce 2023 zřejmě o něco komfortnější. ECB totiž včera vydala tzv. konvergenční zprávu z níž plyne, že se Chorvatsko může stát počínaje rokem 2023 dvacátým členem eurozóny. Formálně by sice ještě v červenci měly doporučení Evropské komise o tom, že euro nahradí v Chorvatsku kunu, schválit členské země eurozóny, avšak to by již mělo být formalitou.
img

Vládní dluh zemí EU loni mírně klesl, snížil se i rozpočtový deficit

22.04.2022 Vládní dluh zemí Evropské unie se loni snížil na 88,1 z předloňských 90 procent hrubého domácího produktu (HDP). Proti roku 2020, kdy na hospodářství začala dopadat koronavirová pandemie, klesl loni i rozpočtový deficit členských zemí, a to ze 6,8 na 4,7 procenta HDP. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika se podle jeho údajů řadila k menšině zemí, kde se dluh i deficit zvýšily, Česko ale stále patřilo k nejméně zadluženým státům EU.
img

Země eurozóny pod hrozbou ekonomického zpomalení kvůli vysoké inflaci

30.03.2022 Evropská měna si razí cestu k dalším týdenním maximům a drží se na úrovni 1,1160, což potvrzuje pozitivní náladu kupců rizikových aktiv po včerejším jednání mezi Ruskem a Ukrajinou. A přestože mnozí investoři brali prohlášení s rezervou, uvolnění geopolitického napětí přispěje k dalšímu posílení páru EUR/USD.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU v lednu klesla na 6,2 procenta, nejnižší je nadále v Česku

03.03.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v lednu podle sezonně přepočtených údajů klesla na 6,2 procenta, zatímco v prosinci po zpřesnění dat činila 6,3 procenta. Nejnižší zůstává v České republice, kde byla v lednu na 2,2 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\euro5.jpg

Euro používá 19 z 27 členských zemí EU

30.12.2021 Základní fakta o evropské měně euro k 20. výročí (1. ledna) zavedení eura do oběhu v zemích Evropské měnové unie (EMU):
C:\fakepath\eurozona2.jpg

EK vyzvala státy, aby se při podpoře oživení soustředily na klima a investice

25.11.2021 Země eurozóny by měly v příštím roce pokračovat v podpoře hospodářského oživení po covidové krizi, avšak zároveň brát více ohled na to, aby peníze směřovaly do ekologicky udržitelných projektů. Ve svém pravidelném hodnocení stavu ekonomik Evropské unie to včera doporučila Evropská komise, která hodlá i v roce 2022 ponechat uvolněná fiskální pravidla. Podle unijní exekutivy v příštím roce pomůže státům v investicích mimořádný fond obnovy, který bude financovat téměř čtvrtinu všech podpůrných opatření.
img

Ropa na pokraji nové cenové války

24.11.2021 Cenové války jsou na trhu s ropou běžné. V posledních pěti letech propukly takové cenové války mezi Spojenými státy a OPEC, Saúdskou Arábií a Ruskem a také mezi členy kartelu. Tentokrát dochází ke konfliktu mezi spotřebiteli ropy a producenty. Spotřebitelé ropy argumentují, že producentům se nedaří navýšit produkci správným způsobem, takže jsou připraveni podniknout aktivní kroky a začít uvolňovat strategické zásoby ropy.
img

Hypotéky v Česku rapidně zdraží, česká vláda čelí nejvyššímu úroku na svém dluhu od roku 2012

20.10.2021 Hypotéky v Česku zdražují nejvýraznějším tempem od konce roku 2018. V září jejich průměrná úroková sazba stoupla z 2,32 na 2,43 procenta, vyplývá z dnes zveřejněných údajů Fincentrum Hypoindex. Z měsíce na měsíc tak průměrná sazba poskočila hned o 0,11 procentního bodu. Rapidněji meziměsíčně stoupala naposledy v prosinci 2018. Jde však stále jen o „zahřívací kolo“. Hypotéky budou dále a ještě rychleji zdražovat v příštích měsících. Kdo tedy potřebuje v nejbližším roce až dvou letech hypotéku, neměl by otálet a vyčkávat, ale naopak si ji okamžitě sjednat.
img

Ranní glosa: Nálada v eurozóně jen kosmeticky horší

24.08.2021 Podnikatelská nálada sice v eurozóně v srpnu poklesla, index nálady PMI ovšem stále zůstává na historicky velmi vysokých úrovních (59,5 oproti 60,2 bodu v červenci). Na rozdíl od řady asijských ekonomik jako je Japonsko nebo Austrálie nadále ukazuje na pokračující silné oživení.
img

Rozbřesk: Nálada v eurozóně jen kosmeticky horší, odolný je lépe proočkovaný jih

24.08.2021 Podnikatelská nálada sice v eurozóně v srpnu poklesla, index nálady PMI ovšem stále zůstává na historicky velmi vysokých úrovních (59,5 oproti 60,2 bodu v červenci). Na rozdíl od řady asijských ekonomik, jako je Japonsko nebo Austrálie, nadále ukazuje na pokračující silné oživení.
img

Srpnový index Sentix nepotěšil

10.08.2021 Hlavní makroekonomickou událostí dnešního dne bude bezpochyby červencový údaj o tuzemské inflaci. Ta bude podle nás nadále poháněna efektem znovuotevírání pandemií zasažených provozoven a k němu se přidá tradiční letní sezónnost, kdy zdražují rekreační služby. Naopak slábnout by měly statistické efekty loňské srovnávací základny, které byly v jarních měsících mimořádně silné. V souhrnu tak očekáváme meziroční růst cen tempem 2,8 % meziročně, tedy stejně jako v červnu.
C:\fakepath\eu.jpg

EU chce dále podporovat rychlé oživení po krizi, shodl se summit

25.06.2021 Instituce Evropské unie státy by měly rychle postupovat při schvalování národních plánů obnovy, aby členské země mohly začít čerpat peníze z mimořádného fondu pokrizové obnovy ekonomik. Vyzvali k tomu dnes prezidenti a premiéři unijních zemí na závěr dvoudenního summitu v Bruselu. Podle českého premiéra Andreje Babiše by Česko mělo vedle přímých dotací, o které již požádalo, zvážit i využití výhodně úročených půjček z fondu.
C:\fakepath\eu.jpg

Míra nezaměstnanosti v EU v dubnu zůstala na 7,3 procenta

01.06.2021 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v dubnu zůstala podle sezonně přepočtených údajů na 7,3 procenta, v zemích eurozóně se ale proti březnu o desetinu procentního bodu snížila a byla na osmi procentech. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Mírně horší je proti březnu situace v České republice, kde ale nezaměstnanost i nadále zůstává jedna z nejnižších v EU. V dubnu se podle Eurostatu zvýšila o desetinu bodu na 3,4 procenta.
img

Rozbřesk: Začíná týden vesměs pozitivních zpráv z ekonomiky

31.05.2021 Zatímco minulý týden nebyl z pohledu nových zpráv rozhodně nabitý, u tohoto je tomu právě naopak. V ČR se rozvolňuje, a tak se po měsících čekání konečně otevírají restaurace, bazény, a dokonce i kluby a diskotéky – sice zatím bez tance. Život zde tedy konečně směřuje do dřívějších kolejí, a právě rozvolněná část služeb se tak bude moci konečně opět začít podílet na ekonomickém růstu. Na zhodnocení vývoje ve druhém čtvrtletí si však budeme muset počkat ještě zhruba dva měsíce, a tak se trhy budou muset zatím spokojit s novými podrobnostmi o HDP v úvodu roku. Prozatím totiž měly k dispozici pouze předběžný odhad a teprve v úterý přijdou na řadu dílčí statistiky o vývoji nabídkové i poptávkové strany. Velké překvapení se asi čekat nedá, nicméně výsledky investic nebo uzemněných odvětví mohou být i tak poměrně zajímavé.
img

Rozbřesk: Energie a paliva táhnou inflaci v EU a dolar těží ze slov z Fedu

20.05.2021 Vyšší inflace se stává nejenom realitou ČR, ale i dalších evropských zemí. V EU se meziroční inflace po dvou letech vrátila na hranici dvou procent, a to především zásluhou zemí stojících mimo eurozónu. Premianty v evropském inflačním klání jsou Maďarsko a Polsko, kde se již inflace dostala přes hranici pěti procent. ČR má v tomto řebříčku čestné čtvrté místo.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB: Největšími riziky pro eurozónu jsou vysoké zadlužení a realitní bublina

19.05.2021 Vysoké zadlužení a realitní bublina patří mezi největší rizika pro ekonomiku eurozóny a její oživení z recese způsobené pandemií nemoci covid-19. Vysoké vládní podpory držely nad vodou velkou část eurozóny v době pandemie. Rušení pomoci však bude obtížné, protože by mohlo zvýšit bankroty a nezaměstnanost, což by zbrzdilo růst a ohrozilo banky. Uvedla to ve své pravidelné zprávě o stabilitě Evropská centrální banka (ECB).
C:\fakepath\eu penize.jpg

EK zlepšila odhad letošního růstu ekonomiky EU na 4,2 procenta

12.05.2021 Ekonomika Evropské unie letos i v příštím roce především díky rychlejšímu uvolňování protipandemických omezení poroste rychleji, než se původně čekalo. Ve své jarní makroekonomické předpovědi to dnes uvedla Evropská komise (EK), která tak zlepšila letošní výhled růstu hrubého domácího produktu (HDP) na 4,2 procenta. Příští rok by měla ekonomika EU, která loni kvůli pandemii zažila rekordní propad, vykázat růst o 4,4 procenta.
img

Rozbřesk: Dluh zemí EU se přiblížil hranici 100 % HDP

23.04.2021 ECB podle očekávání ani na dubnovém zasedání nezařadila nižší rychlost v nákupech dluhopisů a hodlá tak pokračovat v tisku eur i nadále. Jen v případě nouzového pandemického programu PEPP s rámcem 1,9 bilionů hodlá pokračovat až do března příštího roku. Od loňského začátku až do poloviny letošního dubna jen v rámci tohoto nástroje již nakoupila papíry za téměř bilion eur, přičemž jen v březnu objem těchto nákupů překročil hodnotu 73 mld.
img

Proč česká vláda platí (skoro) nejvyšší úrok v EU... Vyšší než Bulhaři, Řekové, Chorvati, Slováci...

14.04.2021 Česká vláda nyní čelí jednomu z nejvyšších úročení svého dluhu mezi všemi zeměmi EU. Za to, aby poskytli desetiletou půjčku, žádají mezinárodní investoři vyšší úrok už jen od vlády maďarské a rumunské (viz Obrázek 1 pod textem). V posledním zhruba měsíci se navíc Česko ocitá v historicky nebývalé situaci, kdy za svůj desetiletý dluh platí o více než dva procentní body než Slovensko (viz Obrázek 2 pod textem). Český desetiletý vládní dluh je tak úročen nejméně výhodně v porovnání s desetiletým dluhem slovenské vlády za celé období od rozdělení společné federace před skoro třiceti lety.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.4.2021

06.04.2021 Fed ve středu zveřejní zápisky z březnového zasedání. Investory bude zajímat zejména postoj amerických centrálních bankéřů k rostoucím výnosům tamních vládních bondů. Klíčová desetiletá splatnost aktuálně nese 1,7 %. Guvernér Powell prozatím prohlásil, že nevidí důvod proti růstu výnosů intervenovat. Mnozí investoři se ze zápiskou budou snažit vyčíst úroveň výnosů, při které by Fed objemy dluhopisových nákupů zvýšil. Aktuálně výnosy tlačí nahoru velmi příznivá makrodata – např. ISM a trh práce. Na druhou stranu vyšší úroveň výnosů by již měla být dostatečná k přilákání velkých institucionálních hráčů (amerických i zahraničních). Vzhledem k tomu, že vyšší výnosy s lepšími makrodaty, nevyvolává jejich nárůst otřesy na akciových trzích.
img

Rozbřesk: Přijde náznak dobré kondice českého průmyslu? Špunt v Suezu povoluje

29.03.2021 Nejenom finanční trhy uklidnila minulý týden umírněná rétorika ČNB, která dala jasně najevo, že ke zvyšování úrokových sazeb přistoupí teprve tehdy, až bude zvládnuta pandemie v ČR a dojde i k oživení ekonomiky. Předběžné indexy nákupních manažerů z Německa pak ukázaly, že minimálně naše nejbližší okolí vytváří příznivé podmínky pro návrat konjunktury už nyní, a tak jen zbývá doma zvládnout pandemii a postupně se vracet do dřívějších kolejí. Plán rozvolňování asi ještě tento týden nespatří světlo světa, nicméně po Velikonocích by se mohlo ukázat, že si ČR může dovolit učinit první kroky na cestě k normálu. V první fázi nicméně půjde nejspíše o návrat žáků a studentů do škol a o odstranění restrikcí ve službách půjde teprve až v druhém sledu. V každém případě pandemická čísla zůstanou i nadále v centru pozornosti.
img

Vládní dluh ČR je vůči dluhu vlády řecké úročen nejhůře za posledních 16 let. Vláda by měla přijít s plánem konsolidace, navázat nyní také na Kalouskův odkaz

21.03.2021 Úrok na českém desetiletém vládním dluhu v tomto týdnu poprvé od května 2019 překonal hladinu dvou procent. Tuzemské vládě se tak zvyšují náklady financování, což představuje vzhledem k enormně rostoucímu veřejnému zadlužení ČR stále závažnější výzvu. Je třeba, aby ministerstvo financí předložilo plán konsolidace veřejných financí, tedy toho, jak je po enormním nárůstu zadlužení dostane na udržitelnou dráhu dalšího vývoje. Vláda by nyní měla navázat na odkaz někdejšího ministra financí Miroslava Kalouska, který obezřetnou fiskální politikou při minulé krizi a tvorbou rezerv pomohl připravit půdu letům prosperity 2014 až 2019.
img

Úrok českých desetiletých vládních dluhopisů přeskočil úroveň dvou procent. Tuzemské vládě strmě zdražuje financování

17.03.2021 Úrok na českém desetiletém vládním dluhu dnes poprvé od května 2019 překonal hladinu dvou procent. Tuzemské vládě se tak zvyšují náklady financování, což představuje vzhledem k enormně rostoucímu veřejnému zadlužení ČR stále závažnější výzvu.
C:\fakepath\recko foto.jpg

Řecko poprvé od finanční krize vydává dluhopisy splatné za 30 let

17.03.2021 Řecko poprvé od finanční krize vydává dluhopisy splatné za 30 let. Dostalo nabídky za více než 17 miliard eur (444 miliard Kč), což je více, než kolik si chce vypůjčit, uvedla dnes agentura Reuters. Země se tak zcela vrátila na dluhopisové trhy, kde se může financovat sama a nespoléhat na pomoc ostatních. Řecko se po krizi z let 2007 až 2009 stalo symbolem problémů, před státním bankrotem ho musely zachránit ostatní členské země eurozóny.
img

Rozbřesk: Obchod i služby zahájily rok poklesem

16.03.2021 Zatímco průmysl vstoupil do nového roku v poměrně dobré kondici, stavebnictví, maloobchod a některé další služby zůstávají dál ve vleku pandemie. Včera zveřejněná lednová čísla maloobchodu jen potvrdila očekávání, že začátek roku bude pro toto odvětví ve znamení propadu. Pokles o více než šest procent ve srovnání s loňským prosincem i začátkem loňského roku je odrazem znovuzavedených omezení, které dopadly na část obchodní sítě. S poklesem tržeb se musely vypořádávat snad všechny typy obchodů s výjimkou těch internetových, ve kterých spotřebitelé utratili o třetinu více peněz než na začátku loňského roku. Lockdown přinesl této části obchodu další stimul pro jejich boom a domácnostem příležitost nakoupit si v časech, kdy je velká část obchodů uzavřena.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (12.3.2021)

15.03.2021 Pozitivní sentiment včera na trzích podpořil podpis amerického prezidenta Joe Bineda na fiskálním balíčku o velikosti 1,9 bilionu amerických dolarů. Dnes dopoledne však znovu rostou výnosy z desetiletých dluhopisů k 1.6 % a indexy začít mají včerejší zisky korigovat. K růstu se přidává dnes také americký dolar.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (12.3.2021)

12.03.2021 Pozitivní sentiment včera na trzích podpořil podpis amerického prezidenta Joe Bineda na fiskálním balíčku o velikosti 1,9 bilionu amerických dolarů. Dnes dopoledne však znovu rostou výnosy z desetiletých dluhopisů k 1.6 % a indexy začít mají včerejší zisky korigovat. K růstu se přidává dnes také americký dolar.
C:\fakepath\recko foto.jpg

Řecko dá kvůli viru na pomoc ekonomice dalších 2,5 miliardy eur

11.03.2021 Řecko se chystá na pomoc firmám a zaměstnancům zasaženým pandemií vynaložit dalších 2,5 miliardy eur (65,5 miliardy Kč), řekl dnes předseda vlády Kyriakos Mitsotakis. Země, kterou za finanční krize před více než deseti lety musely zachraňovat ostatní země eurozóny, už loni vynaložila na podporu ekonomiky zasažené pandemií 24 miliard eur (téměř 629 miliard Kč).
img

Rozbřesk: ČNB představí svoji novou prognózu, a tedy i výhled úrokových sazeb

04.02.2021 Hlavní událostí dnešního dne bude v ČR nepochybně první letošní zasedání bankovní rady ČNB. Ke změně úrokových sazeb sice ani tentokrát nedojde, avšak nová prognóza, kterou dnes centrální bankéři projednají, naznačí, jak moc a vlastně i jak rychle by měla ČNB alespoň z pohledu vlastního modelu postupovat. Rizika a nejistoty, o kterých je v posledním roce pravidelně řeč, zatím nezmizely, avšak o tom, co se děje v ekonomice v době lockdownu už něco málo vidět je.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ifo zlepšil odhad letošního poklesu německé ekonomiky

22.09.2020 Ekonomický institut Ifo dnes zlepšil výhled vývoje hrubého domácího produktu (HDP) Německa na letošní rok. Nově očekává, že se největší evropská ekonomika kvůli dopadům koronavirové krize sníží jen o 5,2 procenta, zatímco dříve odhadoval propad o 6,7 procenta. O úpravě odhadu Ifo už koncem července informoval list Der Spiegel.
img

O víkendu možná v Bruselu vznikne evropská dluhová unie, šlo by o milník integrace v rámci EU. Jde hlavně o záchranu Itálie, kvůli níž může v ČR zdražit elektřina či zboží z dovozu

16.07.2020 Nalijme si čistého víno, klidně italského. Takzvaný fond obnovy EU, o němž se bude od zítřka jednat na summitu v Bruselu, je ve skutečnosti hlavně fondem záchrany Itálie. I když německá kancléřka Angela Merkelová se už chystá do politického důchodu, ani tak si u sebe doma nemohla dovolit to veřejnosti říci naplno. Takže se fond lakuje na zeleno a vytrubuje se, že jde o obnovu celé EU. Přitom třeba Česko a mnoho dalších zemí EU by si s rozjetím své ekonomiky po koroně jistě dobře poradilo i bez tohoto fondu. Když se to ale jmenuje „fond obnovy EU“, německá média a němečtí opinion makeři – a v důsledku tedy i německá veřejnost – to vše skousnou mnohem spíše než zase další záchranu zase další země jižního křídla.
img

Přechodem na euro či úplný bezhotovostní styk můžeme citelně zchudnout. Nepodléhejme mýtům koronakrize

18.05.2020 Koronavirus sice zabíjí, ale také resuscituje. Související ekonomická krize totiž oživuje hned dva mýty týkající se platebního styku. Podle prvního z nich by nám bylo lépe s eurem, neboť koruna přece kvůli koronakrizi tolik oslabila. Druhý z mýtů spočívá zase v tvrzení, že koronavirus definitivně pečetí překonanost hotovosti a měl by uspíšit přechod k plně bezhotovostnímu styku.
C:\fakepath\euro eurozona.jpg

Ministři financí se částečně shodli na plánu pro oživení ekonomik

10.04.2020 Ministři financí zemí Evropské unie se včera dohodli na tom, že státy eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat záchranný fond ESM. Po včerejší videokonfereci euroskupiny to uvedl šéf euroskupiny Mário Centeno. Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.
C:\fakepath\euro.jpg

Ministři financí jednají o záchranném plánu, Centeno věří dohodě

09.04.2020 Země eurozóny jsou velmi blízko shody na plánu pro oživení ekonomik po koronavirové krizi. Před začátkem dnešní videokonference ministrů financí Evropské unie to prohlásil předseda euroskupiny Mario Centeno, podle něhož by měli všichni ministři ukázat vůli ke kompromisu. Pod tlakem dalších států se ocitlo Nizozemsko, které dosud blokovalo návrh na využití téměř půl bilionu eur (skoro 14 bilionů Kč) ze záchranného fondu ESM bez jakýchkoli podmínek.
C:\fakepath\nizozemsko.jpg

Země EU tlačí kvůli záchrannému hospodářskému plánu na Nizozemsko

09.04.2020 Země eurozóny zesílily před dnešní videokonferencí ministrů financí tlak na Nizozemsko, které dosud blokovalo společný plán na oživení ekonomik po koronavirové krizi. Zatímco ostatní země se společnou měnou souhlasí s využíváním téměř půl bilionu eur (skoro 14 bilionů Kč) ze záchranného fondu ESM bez jakýchkoli podmínek, Haag na to v obavě z růstu veřejného dluhu odmítá přistoupit. Podle některých zemí je dnešní dohoda klíčová pro budoucnost celé EU. Ministři budou také debatovat o možném vydání společných dluhopisů, proti němuž se však staví více států a jeho schválení se neočekává.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

Bloomberg: Noční můra zakladatelů eura se může zhmotnit v Itálii

02.04.2020 Dvacet let po zavedení eura se jedna z hlavních obav jeho zakladatelů zhmotňuje ve třetí největší ekonomice regionu, sužované koronovirem. Přetrvávající podezření, že se rozmařilé půjčování, k němuž se Itálie uchýlila, nakonec stane problémem celé Evropy, bylo v 90. letech opakovanou noční můrou představitelů německých finančních institucí. Píše o tom agentura Bloomberg.
img

Rozbřesk: Aktivita v průmyslu jako pohled z útesu a Saúdové drtí trh s ropou

02.04.2020 Včerejší den byl doslova nabytý domácími ekonomickými událostmi. Ranní indexy nákupních manažerů v průmyslu (PMI) ukázaly, v jak se tuzemské firmy cítily těsně po zavedení nouzového režimu. Index propadl na 41,3 (z předchozích 46,5), což na první pohled nevypadalo až tak strašně. Zvlášť když si vzpomeneme na situaci po pádu banky Lehman Brothers, kdy se PMI dotklo dokonce třicítky. Na druhou stranu šlo teprve o začátek současné koronavirové krize, kdy teprve automobilky začaly oznamovat krátkodobé odstávky, které už některé z nich začaly prodlužovat.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB ruší limit pro nákup dluhopisů, může tisknout víc peněz

26.03.2020 Evropská centrální banka (ECB) zrušila limit pro nákup dluhopisů z jednotlivých zemí eurozóny, čímž si připravila cestu k potenciálně neomezenému tištění peněz na boj s koronavirem. ECB to uvedla v noci na dnešek. Nově už nebude uplatňovat limit 750 miliard eur (20,6 bilionu Kč), který si pro nákupy dluhopisů kvůli pandemii způsobené koronavirem sama stanovila.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Fond ESM půjčí zemím eurozóny až do výše dvou procent HDP

25.03.2020 Záchranný fond eurozóny (ESM) by zemím platícím společnou měnou mohl poskytnout úvěry až do výše dvou procent jejich hrubého domácího produktu (HDP). Po včerejší videokonferenci ministrů financí eurozóny věnované hospodářským dopadům pandemie to řekl šéf ESM Klaus Regling. Fond má k dispozici pro úvěrovou pomoc všem zasaženým zemím 410 miliard eur (téměř 11,4 bilionu Kč).
img

Burzy celého světa včera měly jeden z nejhorších dnů dějin. Investory děsí, kolik dalších „Itálií“ se na Západě v nejbližší době objeví, pochopili, že politici už také jen bezradně čekají

13.03.2020 Trhy po celém světě včera prožily katastrofální den. Klíčový ukazatel výkonu amerických akcií, index Standard & Poor’s 500, se propadl nejvýrazněji od burzovního krachu roku 1987, o 9,5 procenta. Ústřední evropský akciový index, Euro Stoxx 600, ztratil 11,5 procenta, tedy nejvíce ve své historii. Hlavní index kanadských akcií měl svůj nejhorší den od roku 1940. Takzvaný „index strachu“ vykázal včera svoji nejvyšší hodnotu od 28. října 2008, kdy – měsíc po pádu investiční banky Lehman Brothers – vrcholila kritická fáze světové finanční krize.
C:\fakepath\spanelsko 123.jpg

Zadluženost Španělska loni klesla nejníže od roku 2013

18.02.2020 Španělsko na konci loňského roku snížilo poměr dluhu k hrubému domácímu produktu (HDP) na 95,5 procenta, což je nejnižší údaj od roku 2013. Uvedlo to dnes španělské ministerstvo hospodářství. Zadlužení se tak snížilo z 97,6 procenta HDP v roce 2018, zejména díky nízkým úrokovým sazbám a ekonomickému růstu země.
img

Rozbřesk: Koruna testuje nová maxima, nad trhy hrozí čínský koronavirus

22.01.2020 Na dluhopisový trh eurozóny už třetím měsícem míří příval nových eur v podobě restartovaného kvantitativního uvolňování ECB, které spolu s jejími reinvestičními nákupy představuje, spolu formuje poptávku a deformuje výnosy. ECB se může pochlubit dalším rozšířením portfolia dluhopisů zúčastněných, jehož hodnota na konci prosince dosáhla necelých 2,6 biliónů eur. V takové konstelaci se pak stávají čísla o hospodaření veřejných financí nebo dluhové statistiky dočasně druhořadými, nicméně stále jde o zajímavé čtení, třeba s ohledem na dlouhodobě stanovená pravidla Unie.
C:\fakepath\recko-08012020-lv.jpg

MMF v příštích měsících uzavře svoji kancelář v Aténách

08.01.2020 Mezinárodní měnový fond (MMF) v příštích měsících uzavře svoji kancelář v Aténách. Po setkání s šéfkou MMF Kristalinou Georgievovou to oznámil řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Měnový fond pomáhal financovat záchranné úvěry pro Řecko spolu s dalšími zeměmi eurozóny. Rozhodnutí o uzavření kanceláře přichází deset let po prvním záchranném balíčku a je považováno za symbolické potvrzení toho, že finanční situace země je opět vyrovnaná.
Související klíčová slova: Souhrnný index nákupních manažerů (PMI) | Zvyšování sazeb | Fibo | Český průmysl | Retracement | Evropský blok | Ekonomické problémy | Výnosy dluhopisů | HSBC | ČSOB Finanční trhy | Jackson Hole | Deficit veřejných financí | Vládní dluhopisy | Dolar dnes | Španělské banky | Reliance Industries | Bruno Le Maire | MAE | Výsledek hospodaření | Koronavirové krize | Akcie Erste | Dopady inflace | Breaking | Australská centrální banka | Zkušenosti | Cenová hladina | Refinitiv | Prohloubení schodku | USD/PLN | Finanční stabilita | J&T | Veřejné finance | JD Sports | Měnový kurz | Valdis Dombrovskis | Viktor Orbán | Kurzový vývoj eura | Obchodník | EUR | Subvence | Řecko | Mince | Trend | Plynárenská společnost | High Frequency Economics | Index strachu | Rating Česka | Bank of Japan | Citigroup | Volatility | Dow Jones Industrial | Take Profit | Výrobní PMI | Pokles indexu | Mezinárodní měnový fond | Pád dolaru | Statistiky | Patria Finance | Hospodářský růst USA | Tempo růstu | Rozpočet EU | Blog | Asijské obchodování | WTO | EMS | Hodnota zlata | Investiční banky | Korelace | Finanční injekce | Agentura S&P | Deficit hospodaření státu | Akciové společnosti | Londýnské akciové burzy | Long pozice | Úřad práce | Výkyvy | Rating AAA | Makroekonomické statistiky | Středoevropské devizové trhy | Britská libra | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Finsko | Stabilizační mechanismus eurozóny | EURJPY | Schodek státního rozpočtu | Michala Moravcová | Míra úspor | Evropská komise | Brown Brothers Harriman | České vlády | Kolaps | Pravděpodobnost | Ziskovost bank | Japonská měna | Organizace zemí vyvážejících ropu | Unce zlata | Index aktivity | Tuzemský průmysl | Oslabování měny | Mezinárodní ratingová agentura | EURCHF | Nálada v eurozóně | Drachma | Zadlužení Evropské unie | Fond obnovy | Tempo růstu ekonomiky | Danske Bank | Šéf Fedu Powell | Tipy na obchodování páru EUR/USD | ISM ve službách | APP | IHS Global Insight | Cenové stability | Více peněz | Letecké společnosti | Energetika | Zasedání ECB | Banky na Wall Street | Gold | Asijské trhy | Reálné příjmy domácností | Depozitní sazba | Index volatility VIX | Platba | Index ekonomické nálady | Goldman Sachs | Fibonacci retracement | Bidenova administrativa | Reality | Agentura AFP | Estonsko | Geopolitické napětí | Finanční trhy dnes | PLN | Lagardeová | Špatné úvěry | Ethereum | GDP | Rostoucí ceny | Růst sazeb | Německý DAX | Financial Times | EFSF | Expanze | Exchange | Výsledky obchodování | Zlato a stříbro | Organizace ADP | Americký akciový index | Ruská invaze na Ukrajinu | Investing | Rostoucí inflace | Průměrná úroková sazba | Členové eurozóny | Saúdská Arábie | Nezaměstnanost | Francouzský ministr financí | Znehodnocení | Pandemie | Růst cen | Deflace | Václav Klaus | Komoditní analytik | Vakcinace | Výprodeje | Zpráva | Roadshow Bernstein Bank | Snížení úrokových sazeb | Opční bariéry | Finanční instrumenty | USD index | Člen rady guvernérů | Směrnice | Silné oživení | Bloomberg TV | ČSÚ | Dolarový index | Strach | Dividendy | Bankovní rada ČNB | Ekonomika Spojených států | Analýzy | Burza | Nejvyšší inflace | Brexit | Velké ekonomiky | Mimořádná inflace | Thomas Jordan | Data PMI | Výnosy desetiletých dluhopisů | Poskytování hypoték | Používání hotovosti | Vysoké riziko | Cena zlata | Eurokomisaři | Trendová čára | Akcie dnes | Digitální měna | Dolary | Úřad Eurostat | Ekonomika Německa | Home Credit | Konec eura | NZD/USD | Volby v Řecku | Swiss National Bank | Včerejší obchodování | Základní úrokové sazby | Kurz USDCAD | Výnosy řeckých dluhopisů | Dluhopisy | Silný indikátor | Gap | Úrokové swapy | Alpari | Standard and Poor's | Maloobchod | Trendová linie | Vývoj eura vůči dolaru | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Růst zaměstnanosti | Index podnikatelské nálady ISM | Záchranný fond | DZ Bank | Kurzu měn | Ministr hospodářství | EUR/PLN | Maloobchodní prodejce | Evropská měna | Události roku | Nizozemsko | Ceny pohonných hmot | Dopady války na Ukrajině | Viceguvernér ČNB | WSJ | Vicepremiér | Prudký pokles | BP | David Marek | Německý export | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Garance | Proražení | MFF | Hlavní události | CZK | Nord Stream | Širší index S&P 500 | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | CISCO | Euroval | Handelsblatt | Výhled | Zasedání Evropské centrální banky | Řecká krize | Oznámení | Trpělivost | Poplatek | Financial Times (FT) | Problémy německých průmyslových podniků | Wall Street Journal | HUF | Společnost Eni | EIA | Americký prezident | Norská centrální banka | Praní špinavých peněz | Hrubý domácí produkt (HDP) | Obavy investorů | Summit Evropské unie | Jaroslav Brychta | Zlato.cz | Podnikatelská důvěra | Pozitivní sentiment | Zadlužení Francie | Průmysl | Bílý dům | Inflace | Vývoj měnového páru | Index evropských bank | Vlastní jmění | Bankovní fond | Irská ekonomika | Irsko | IHS Markit | Centrální banky | Intervenovat proti vlastní měně | Šéfka MMF | Válka | Česká měna | Přijetí | Globální obchod | IT společnosti | Donohoe | New York | Čínský koronavirus | NFP report | Polská centrální banka | Ratingové hodnocení | Současný stav | Obchodní plán | Ratingová agentura | Řecké akcie | Dnešní makroekonomické ukazatele | Uzavření trhů | Timeframe | Rozpočtové deficity | Hospodaření vlády | Covid | Hamburg Commercial Bank (HCOB) | Domácnosti | Platby v hotovosti | Dolar vůči jenu | Tapering | Technická recese | Macron | Denní minima | Fiskální udržitelnost | Turecko | Vysoké ceny energií | Alibaba | Bernstein Bank | Růst úroků | Snižování sazeb | Donald Trump | Czech Fund | Ropa Brent | Bossa.cz | Izrael | Vice | Prezident Trump | Futures | Zhoršení ratingu Francie | Caroline Bainová | Krize eurozóny | Odchod z EU | Komerční banka | Jihoevropské země | Giovanni Staunovo | Šéf Ifo | Akciové trhy | Kyriakos Mitsotakis | Sell | Dnešní aukce | La Repubblica | Silný frank | PMI z výroby | Asie | Obchodní seance | Cestovní ruch | Limit pro nákup dluhopisů | Bankovky | Odvětví | Pomoc ekonomice | Utahování měnové politiky | Německý index DAX | Zadlužení státu | Role ECB | Akcie Boeingu | Nejdůležitější ekonomické události | Rheinische Post | Další růst | CL | LIBOR | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Směnný kurz | MIFID | Delta varianta | Analytik TopForex | Kurz české měny | Vývoj kurzu koruny k euru | Investiční roadshow | Kathimerini | Pictet Wealth Management | Shromažďování zlata | Analytici | Maďarský premiér | Ekonomický institut Ifo | Obchodní aktivita | Globální ekonomiky | Fond ESM | Investice do dluhopisů | Moody's | Země používající euro | Eurobarometr | Intradenní výhled | Occidental | Očekávání analytiků | Výbor FOMC | Sebastian Kurz | Samou | Charles Michel | Mezinárodní instituce | Investice do podnikání | Vatikán | Rentabilita kapitálu | G7 | Řecký premiér | Stabilizační mechanismus | Hamburg Commercial Bank | Intervence centrální banky | Šéf euroskupiny | Zprávy a události | Kč/USD | Evropský fond finanční stability | Slovinsko | Slabý růst ekonomiky | Monetární unie | Zpráva CFTC | Janet Yellen | Monetární politika | Deutsche Bank | Budoucnost eura | Vývoj kurzu USD/EUR | Inflační náraz | Ceny elektřiny | Pád měnového páru GBP/USD | Obchodní války | Byznys | Země EU | Francouzský CAC 40 | Christine Lagarde | Růst akcií | Marketingová komunikace | Washington | DJIA | Aktuální hodnoty měny | BNP Paribas | Videokonference | Pandemie covidu-19 | TLTRO | Data z USA | Nezaměstnanost v Portugalsku | Graf | Banka Morgan Stanley | Úsilí | Britské dluhopisy | Snižování úroků | Evropský mechanismus směnných kurzů | Dopady finanční krize | Pierre Moscovici | Sentix index | Fair Value | ECB dnes | Kartel OPEC | Kurzy EUR | Odhodlání | Výnosy | Poptávka | Futures na ropu WTI | Roberto Gualtieri | Řešení obchodního sporu | Short pozice | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Počet pracovních míst | Pohonné hmoty | Pád libry | Úspěšné obchodování | Zaměstnanost | Koronavirus | Hlavní akciové indexy | Ekonomiky | IOBE | Země OPEC | RBI | Recese v eurozóně | Evropský statistický úřad Eurostat | Wopke Hoekstra | Pravidla Evropské unie | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Brexit bez dohody | Devizové intervence | Využití ESM | Jednání ECB | Negativní dopad | Bankovní unie | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Průmyslová produkce | Vysoká inflace | Evropský stabilizační mechanismus | Kanadský dolar | Investiční plány | Economist | Vývoj kurzu eura | Předpovědi Saxo Bank | Cenové hladiny | Graf EUR/USD | Státní dluh | Odvrátit deflaci | Zavedení eura v Chorvatsku | Bydlení | Kapitálová rezerva | Zveřejněné údaje | Peníze | Ekonomický kolaps | Vývoz ropy | Největší evropská ekonomika | Sociální sítě | Brent | Komoditní sektor | Maloobchodní tržby | Politika | Závazek | HUF/EUR | Stimul | xStation | Obchodní instrument | Vedení společnosti | Očekávání | Státy eurozóny | Hospodaření státu | Expert | Ekonomika EU | Vstupu do EU | Evropské burzy | Index cen domů | Vybírání zisků | Lucembursko | Záchranný fond eurozóny (ESM) | Inflační riziko | Dnešní ekonomický kalendář | Výhled na rok | Obchodování s cennými papíry | Vyšší výnosy | Vyspělé země | Obchodník s měnami | Rada MMF | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Graf EURUSD | Akciový index Dow Jones | Možnost využití ESM | Finanční plánování | Ozvěny trhu | Války na Ukrajině | Míra nezaměstnanosti v EU | Rozhodování o obchodování | Hypotéky v Česku | Invaze na Ukrajinu | Tržní prostředí | MAYZUS Investment Company | Základní sazby | Majetek | Energetický sektor | Měnový fond | Allianz | Evropské měny | Financovat | Cyrus de la Rubia | Rating dlouhodobých závazků | Standard & Poor's | Obchodní příležitost | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | InstaForex | Zásoby ropy | Politická nejistota | Soudní dvůr | Novozélandský dolar | Janet Yellenová | Výprodeje na akciových trzích | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Nákupy | Objem aktiv | Růst | Finanční deriváty | Analytika | Zboží dlouhodobé spotřeby | Nabídka | AFP | GBP/CAD | Příležitosti | Britská banka HSBC | Bill Gross | Itálie | EUR/CZK | MiFID II | Krize eura | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | UBS Group | Podnikání na kapitálovém trhu | Národní měny | Globální finanční krize | Měny v Evropě | Jednání FOMC | Hypoindex | Prognóza | Intradenní obchodování | Výnosová křivka | Měnový pár USD/JPY | Souhrnný index | Vládní podpory | Použití finanční páky | MF | Asset management | Obligace | Trh práce | Koruna | Swiss | Trh práce v USA | Rizikovější investice | Britská centrální banka | Německý ministr hospodářství | Očkování proti covidu-19 | Obchodní model | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Tempo poklesu | Hrozba | Eurodluhová unie | Allianz Trade | Ropný trh | Exxon Mobil | Průmyslové zakázky | Pochybnosti | Finanční společnosti | Býčí výhled | Konsolidace | Měnové zóny | Conference Board | Realitní společnost | Ukončení intervencí | Nastavení měnové politiky | Objem obchodů | Měna euro | Petr Kupec | Dobrý výsledek | Les Echos | Velká Británie | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | George Soros | Americká centrální banka | Indikátor | ECU | Zpomalení hospodářského růstu | Klíčové události | DailyFX | Odhad letošního růstu ekonomiky | Otřesy na trzích | Dluhopisy řecké vlády | Long | Chování | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Inflace v eurozóně | Devalvace | Ropné společnosti | Makroekonomická data | Zadlužení země | Lira | Národní ekonomická rada vlády | Zasedání centrálních bank | Saxo | AUD | Výnosové křivky | JOLTS | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | Oslabování koruny | Expanzivní měnová politika | Úrokové sazby | Meziroční růst | Americké státní dluhopisy | Investujte zodpovědně | Růst cen výrobců | Oslabení eura | Vývoj kurzu | Fincentrum | Trh | Sezónnost | Barel ropy | Frederik Ducrozet | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Deficit rozpočtu | SAE | Agentura Scope | Hospodářský model České republiky | Novela zákona o ČNB | Prezidenti a premiéři | Zkušenost | EMU | Dluh Řecka | Problémy | Enhanced Conditions Credit Line | Prezident Evropské centrální banky | Reserve Bank of Australia | Eurokomisař pro ekonomiku | Open | Rubl | Oslabování eura | Fibonacci | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Kapitálový trh | Index | Komoditní index | Studie | ANZ | Parlamentní volby | ECB Christine Lagardeová | Elektřina | MMF | Viceprezident | Výrobní ceny | Vývoj kurzu USD | Zpřísnění měnové politiky | Zlaté rezervy | Eura | Penzijní fondy | Komise | Společná měna | Pojištění vkladů | Nejistoty | Kurz koruny | Kalendář ekonomických dat | Tržní kapitalizace | Zastánci brexitu | Kapitál | Fungování | Tržby v eurozóně | Vývoj eura | Jiří Rusnok | Posílení | Indexy PMI | Ceny plynu | Postavení země | Agentura Reuters | Levné energie | Poskytování úvěrů | Gernot Blümel | Rumunsko | Dostatek likvidity | Depreciace | Maďarsko | Úvěrové krize | Majitel | Ministerstvo obchodu | Zpráva pro euro | Dluhopis | EP | S&P | Covidové krize | Americké ministerstvo obchodu | Vít Hradil | Objednávky | Brokerská společnost | Unie | Velké zisky | Obchodování na finančních trzích | Inflace ve Spojených státech | Důvěra investorů | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vstup do eurozóny | Kurz dolaru | Ministři financí zemí Evropské unie | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Akciové indexy | Marka | Liberbank | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Christine Lagardeová | Shell | Počasí | Fiskální pakt | Ekonomický kalendář | Soukromý sektor | Střadatelé | Polský zlotý | Ed Yardeni | Stárnutí populace | Fannie Mae | Fundamentální zprávy | Mário Centeno | Technické analýzy | Kuvajt | Obchodní napětí | Rating zemí | Souhrn finančních trhů | Slabé měny | Bank of Canada | IEA | Závislost | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Lídři Evropské unie | AA | Kurz EUR/USD | Oliver Wyman | EUR/GBP | Vývoj inflace | Nová prognóza | Deficit | Šedá ekonomika | Berenberg Bank | Evropská měnová unie | BREAKING | Investiční plán | Nejistota na finančních trzích | Intervence centrálních bank | USA a Čína | Volatilita na světových trzích | Statistický úřad | Angela Merkelová | Podnikání | Ekonomické aktivity | Budoucnost | National Bank of Greece | Virus | Technologický index Nasdaq | Bankéři | Snížení poptávky | World Economic Outlook | Americká banka | Sektor služeb | Odpor | ERM-2 | Jednání euroskupiny | Řecká vláda | Dluhové problémy | Hrubý domácí produkt Německa | Rostoucí trendová linie | NYSE Euronext | Fincentrum Hypoindex | Barclays | Neutrální výhled | Neomezené množství | Akcie finančního sektoru | Rada guvernérů | Automobilový sektor | Firma | 100 procent HDP | Twitter | Česká koruna | Následky krize | G10 | Brokers | Růst eurozóny | Opatření | Členské státy | Řešení krizí | Devizové trhy | Podnikatelé | Harmonizovaná inflace | Wall Street Journal (WSJ) | Zavedení jednotné měny | Offshore | Akciový index | Pozornost | Prudký propad | BIS | | Krize v Evropě | Miroslav Singer | Ekonomické vyhlídky | Elektromobily | Ekonom ECB | Švýcarská centrální banka | Rezistence (hranice odporu) | Throwback | Veřejný dluh ČR | ISTAT | Meziroční míra inflace | Range | Šíření nového koronaviru | Rekordní propad | Mauricius | Kurzový vývoj | Bohatství | Záchranný fond eurozóny | Ifo | Trumpovo vítězství | Momentum | Standard Chartered | Günther Oettinger | Aukce | Summit EU | Vývoj kurzu libry | Pandemie covidu | Vysoký veřejný dluh | Klaus Regling | Index nákupních manažerů | Sell (prodejní) signál | Koronavirová pandemie | Burze | Vývoj mezd | Newedge | Americká měna | Daně z příjmů | Členské země eurozóny | Opatřením na podporu ekonomiky | Equity | Mario Centeno | Výprodeje na finančních trzích ve Francii | Flexibilita | Bitcoin | Mezinárodní organizace práce | Pandemie nemoci | Cena plynu | Euro vůči americkému dolaru | Vysoké inflace | Británie | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Obchodníci | Obchodovat | Hlavní ekonomka | Invaze | Výprodeje na finančních trzích | Záchranný bankovní fond (SRF) | Akcie Erste Bank | Členské státy EU | Video | Naked Short Selling | Patria Online | Světový hospodářský růst | Celková inflace | Ropa | Tovární objednávky | Americké indexy | Overnight | Úvěrové linky | Paolo Gentiloni | Finance | Válka na Ukrajině | Nákupy státních dluhopisů | Norsko | Situace v eurozóně | Vznik eura | EHS | Dnešní zprávy | USA | Růst úrokových sazeb | Riziko korekce | Kurz domácí měny | Raiffeisenbank a.s. | Ingredience | Pár EUR/USD | Hlavní ekonom | Ekonomika Evropské unie | Spotřebitelské inflace | Finance.cz | Kapitálové trhy | Čistý zisk | Index PMI | Premiér Viktor Orbán | Stříbro | Dluhová unie | Největší banky | Iva Palusková | Sankce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Finanční instituce | Pokles cen | Volby | Joe Biden | České mzdy | Výdaje | Přijetí eura | ETF | Řecké volby | IBEX | Klouzavý průměr | Evropský statistický úřad | Kantony | Dow Jones | EUR USD | Zasedání Bank of England | Bulharsko | Mezinárodní banky | Rozpočtová pravidla | Majors | Belgie | Dluh zemí eurozóny | Statistici | UBS | Ziskový obchod | Jeremy Corbyn | Ekonomové | Evropská dluhová unie | Kosovo | Prohlášení | Spojené státy | ESM Klaus Regling | Zadlužení EU | Trading | Nezaměstnanost v EU | Německý automobilový průmysl | Rakouský ministr | Švýcaři | Růst HDP | Akcie amerických bank | Podřízené dluhopisy | Euro vůči dolaru | HDP (Hrubý domácí produkt) | Sílící dolar | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Sjednocení Německa | Nejlepší rating | Ropná společnost | Zadlužené Řecko | Ekonomika Německo | Evropská rada | Index volatility | Referendum o euru | Magnát | Agentura Moody's | Buy (nákupní) signál | Vývoj nezaměstnanosti | Americká data | Kurz dolarů | Režim devizových intervencí | Denominace | Rakouský kancléř | Trade Brokers | Vývoj | PPI index | Britská burza | Americké burzy | Polychain Capital | ING Bank | Záchranný bankovní fond | Problémy se subdodávkami | Úroková sazba | Paul Krugman | Časový rámec | Dluhová krize | Dnešní kurz | AUD/NZD | Technologický index | Podnikatelská nálada | Global Insight | Chorvatská ekonomika | Investiční poradenství | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Agentura Fitch | Investiční doporučení | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Labouristická strana | Index aktivity v sektoru služeb | Úvěrová krize | Facebook | Americké akcie | Washington Post | Politika centrálních bank | BRICS | České měny | Růst americké ekonomiky | Kurzové výkyvy | Realitní bublina | Ekonom Evropské centrální banky | Volatilní | Členské země EU | Intradenní vývoj kurzu | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | ECCL | Pin Bar | Varování | Giorgia Meloniová | Zisky firem | Intervence | Sky News | Světové obchodní organizace | Problémy Francie | Normalizace měnové politiky | Spotřebitelská důvěra | Členské země Evropské unie | European Stability Mechanism | Uptrend | Moody's Investors Service | Další vývoj | Vydávání dluhopisů | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | Země platící eurem | Finanční služby | Onemocnění | Řecká ekonomika | Finanční domy | Sazby ČNB | Ceny nemovitostí | Atos | Aktuální situace | Fiskální politika | Měnový výbor | Zlotý | Veřejné zadlužení | Uvolnit měnovou politiku | Bernstein | Ceny plynu a elektřiny | Odhad HDP | Superstar | Euro Stoxx 600 | Ekonomický sentiment | Růstový potenciál | Počet zemí s eurem | Centrální bankéři | Index FTSE 100 | Kapitálové rezervy | Cenová bublina | Bilance ECB | JD | Vítězství | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Ifo Clemens Fuest | Burzovní index | Špatná zpráva | Odliv kapitálu | Pakt stability | Miliardy dolarů | ADP | Výprodej na francouzských trzích | Snížení úroků | Intradenní strategie | Analytik Komerční banky | Holger Schmieding | Prezidentské volby | Světová finanční krize | Indické společnosti | Bankovní systém | Platební bilance | Landesbank Baden-Wuerttemberg | Růst mezd | Kasina | Prezident ECB | Luis De Guindos | Vladimir Medinskij | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Fiskální pravidla | Sazby | Patria | Cenový skok | Americký index S&P 500 | České koruny | Švýcarská banka | The Economist | Andorra | Komise v přenesené pravomoci | Úrok | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Ekonomická nálada v eurozóně | Ekonomické oživení | Hotovost | Průmyslové objednávky | Dolar kurz | Regulátor | Landesbank Baden-Württemberg | Boj s inflací | Berlín | Průzkum | Global Finance | Firmy | Polská ekonomika | Nabízené dluhopisy | Tvrdý brexit | Masivní výprodeje | Index výrobních cen | Panika | Práce v EU | Zajištění | Averze k riziku | Výnosy tuzemských dluhopisů | Aktivita v průmyslu | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Životní náklady | Cena ropy brent | Euro dnes | Aramco | Money management | Rozpad eurozóny | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Výhled růstu ekonomiky | Hlavní burzovní indexy | Odhady ekonomů | Maďarská ekonomika | Index CRB | Oslabení měny | Newedge Strategy | Odhad růstu HDP | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Investování | Fed | Euroskupina | Čistý dluh | Maďarský forint | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Dnešní fundamenty | Rozpočtový deficit | Prodejní signál | Europe 1 | Euro k dolaru | Ratingová agentura Fitch | Automobilový průmysl | Česká vláda | Akcie bank | Zadluženost | Trhy | Trade | Peter Bukov | Akcie v USA | Bezpečnější měny | Emerging markets | Kurzový závazek | Peněžní likvidita | Státy používající euro | Flash news | Pakt stability a růstu | IMFC | Dopady na euro | Mezinárodní investoři | FTSE | Rychlé ekonomické oživení | Janis Varufakis | První peníze | Německý ústavní soud | Index Sentix | Měnové trhy | Analytici Morgan Stanley | Oscilátor | Rizika | Rada ČNB | Eurozóna | Portugalsko | Fond | Riziková prémie | USA inflace | ISM | Alexander Krüger | Kritéria konvergence | Ekonomická nálada | Globální trhy | Záchranný program | Fitch | Americké banky | Dluhopisový trh | Ekonom Evropské centrální banky (ECB) | Nákup eura | Cena práce | Journal of International Money and Finance | Úspory | Šéf ESM | Měnová politika ECB | Futures na ropu | Kalendář ekonomických událostí | Rzeczpospolita | Dánsko | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Obchodování měnových párů | Banka Credit Agricole | Energetické společnosti | Vysoké ceny | Pictet | Obnovení růstu | Daňový ráj | Investment Banking | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Schodek rozpočtu | Britský FTSE | Růst ekonomiky | Hospodářský model | Stagflace | Renminbi | Ředitelka | Francouzský parlament | Speciální úvěrové linky | Patria Plus | Průměrná míra inflace | Paschal Donohoe | Žádosti o podporu | Mojmír Hampl | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | CEE | Ondřej Hartman | Holubice | Vladimir Putin | Tesla | Řecký dluh | Low | Stabilita | Příjmy domácností | Španělsko | Hospodářský růst Evropy | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Obchodování páru EUR/USD | SYRIZA | Řecké dluhopisy | General Motors | Finanční ústavy | CAD | Cenové války | Brutální výprodej | Intervence na devizovém trhu | DPH v Německu | Rozjednané prodeje domů | Viceprezident ECB | Na burze | Akcionáři | Analytička | Společnost | Tisková konference ECB | Dluhopisy německé vlády | Tematické analýzy | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Evropská dluhová krize | Evropské trhy | Ekonom Ifo | Květnová inflace | Hospodaření | Thierry Breton | Zahraniční obchod | Ztráta | Wells Fargo | Velké americké banky | Orbán | Severomořská ropa | Dluhové krize | Dolar k japonskému jenu | EUR/HUF | Ekonomické výsledky | Růst výroby | Institucionální investoři | Jednotný řešící mechanismus (SRM) | Situace na trhu práce | FXstreet | Maďarská centrální banka | EBITDA | Reporty | Výkyvy na finančních trzích | Burzy celého světa | Výnos desetiletého německého dluhopisu | Obchod | Používání eura | Purple Trading | Pips | Negativní zprávy | Bilance Fedu | Obchodní rozhodnutí | Velkoobchodní tržby | Hospodářské politiky | Mnichovský ekonomický institut Ifo | AUD/USD | Astrazeneca | EK | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Emise | Trinity | SPX500 | JPY | Credit Suisse | Vývoj EUR/USD | Zasedání ČNB | FT | Citi | Pivot | Pokles výnosů | Bank of America | Hnutí ANO | Zadlužení firem | Semináře | Transakce | USDX | Šok | Evropské obchodování | Volatilita trhů | Jim Yong Kim | Turecká lira | Portfolio | Nástroj | GBP | NATO | Buffett | Plyn | CEPS | INSEE | Vyšší úrok | Spekulativní pozice | Německá ekonomika | Čína | Know-how | CZK/USD | Migrační krize | Platidlo | Ceny | Financování | Zvýšení ceny | Hrozba recese | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Bankovní tituly | Kompozitní index | Deutsche Börse | Realitní trh | FTSE 100 | Mírná korekce | Goldenburg Group | Ben Bernanke | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Bundesbank | Data z trhu práce | Trh nemovitostí | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Centrální banka | BBC | Předpovědi | Prodeje ropy | DPH | Predikce | Softbank | ASML | Jedno euro | WTI | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Státy EU | Praxe | Biliony | Divergence | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Burzovní indexy | Odborníci | Cantor Fitzgerald | Rozvolnění | Údaje o vývoji inflace | USD/EUR | Sentix | Klima | Paříž | Dobrá data | Evropské dluhové krize | Instituce | Erste Bank | USDCAD | Forint | Opatření v Číně | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Francouzská ekonomika | Říjnová inflace | Commerzbank | Výnos | Výnosy z dluhopisů | Patrik Urban | Bankovní krize | Pokles ekonomiky | X-Trade Brokers | Insider | Index DOW | Producenti ropy | Německé ekonomiky | Frank | ERM | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | Americká investiční banka | Ekonomická krize | Prostor pro růst | 256/2004 | LBBW | Trinity Bank | Hospodářský propad | Rozhovor | Spotřeba domácností | Vývoj koruny | IIF | Růst podnikatelské aktivity | MNB | Výnos desetiletých dluhopisů | Austrálie | Minulá výkonnost | Summit G20 | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Eni | Rozhodnutí FOMC | Miliardy USD | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Obchodní tipy | Singapur | David Cameron | Švýcarské banky | Ceny akcií | Ceny energií | S/R zóny | Energetická krize | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Zotavení ekonomiky | VIX | RUB | Jaromír Gec | BOSSA | Malta | Euforie | Největší světové ekonomiky | Petr Pavel | Biliony dolarů | Kurz eura k dolaru | Očkování proti covidu | Vyhlídky eurozóny | Jasný signál | Současné tržní prostředí | Akciové trhy v USA | Tržní hodnota | ČSSD | Zisk | Globální krize | Total | ČNB | Bank of England | World Gold Council | EURUSD | Demokraté | Swapy | Překoupené oblasti | Středoevropské měny | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Tržní sazby | Wolfgang Schäuble | Pokles tuzemské ekonomiky | Obchodování | Jan Vejmělek | GFT | Posílení dolaru | Úroky | Eurostat | Prezident | Rekordní minima | Ropovod | Růst inflace | Finanční pomoc | Jednotné měny | Jednotná evropská měna | Podnikatelská aktivita v eurozóně | TRY | Souhrnný index nákupních manažerů | Francouzský ministr | Prémie | Oslabování dolaru | Statistiky z trhu práce | Ropovod Družba | Státní rozpočet | Evropa | WGC | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Zprávy | Ceny ropy | Lockdown | Reliance | Zprávy z trhů | Bailout | Francie | Předpověď | Údaje | Krize v eurozóně | Hospodářský růst v eurozóně | Dolarové sazby | Automobilky | Pojišťovny | Ekonomické události | List Financial Times | CAD/JPY | Eurodolar | Biden | Italská vláda | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Německý PMI | Obchody | Profit Target | Vláda ČR | Běžný účet | Inflace v Polsku | Naše ekonomika | Španělská ekonomika | Index CPI | xStation5 | IronFX | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Natixis | Zvýšení těžby | Vyspělé ekonomiky | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Marže | Tržní situace | Arbitráž | Velké objemy | X-Trade | Grafy | Aktivum | TopForex | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | Propad akcií | Merrill Lynch | Chorvatsko | BNP | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Dostupná data | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Destatis | Konsensus | Největší rizika | Mayzus | Černá Hora | ERM II | Dluhy | Euro STOXX | Prodej aut | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Turecké liry | Signály | Psychologie | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | GfK | Resistance | Aliance | Výrobní aktivity | Investiční výdaje | Spready | HDP | Devizový trh | Hospodářské vyhlídky | Omyl | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Klid | Investování je rizikové | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | HCOB | Zadluženost Španělska | Politici | USD/CAD | Rizikové prémie | Obchodní bilance | Vyšší inflace | Brazílie | Zhoršení ratingu | Členské země | Investec | Výprodej | Měnové páry | IfW | Poptávka investorů | Slovensko | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | Měnové unie | Private equity | Akumulace | EUR/CHF | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Odhad letošního růstu | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Zásobníky | Česká národní banka | Merkelová | Soukromí investoři | Česká inflace | Obchodní nastavení | Crédit Agricole | Prodejní ceny | Americké firmy | Philip Lane | Úvěr | Meziroční inflace | Japonský jen | Nakupovat | FOMC | Akcie | Grexit | Průmyslníci | Měnové podmínky | Kupci | Největší švýcarské banky | Nákup aktiv | NERV | Société Générale | Očkování | Sociální demokraté | Aktuální kurz | Podniky | Index spotřebitelských cen | Zotavení ekonomik | Institut ZEW | Downgrade | Makléř | ECB Luis De Guindos | AAA | Wealth Management | Dodavatelské řetězce | SPD | Index cen | Světová ekonomika | Češi | Převis | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Hospodářská situace | PEPP | Globální ekonomika | USDJPY | Úroková míra | Růst v eurozóně | Price Action | Index PPI | Přeprodané oblasti | Britská ekonomika | Největší propad | Koronakrize | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Ekonomický výzkum | Prognózy | Euro k americkému dolaru | Kurz | Všechny státy používající euro | Daně | Dnešní zpráva | Ministři | Jádrová inflace | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Barack Obama | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Americký prezident Joe Biden | Daňové ráje | Nezaměstnanost v eurozóně | Pokladniční poukázky | Státy Evropské unie | Japonské akcie | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | BHS | Měnový výbor Fedu | Silnější dolar | Rychlý růst | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Potenciál | Výhled na rok 2023 | Rally | Investujte | Berenberg | Londýn | Pokles inflace | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Vládní bondy | Komunikace | HDP v EU | Oživení ekonomiky | Americké futures | Indie | Bod | Die Welt | Obchodování na akciových trzích | Fitch Ratings | Hospodářská recese | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | ESM | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | ECOFIN | Soukromá spotřeba | Delta | Regulace | Deriváty | Šéf Fedu | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Hospodářství | Důvěra | Výroční konference | Oslabení dolaru | Kontrakce | CAC 40 | ODS | Ukazatel | Reinvestice | Měny | Profitovat | Bankovní domy | AUDJPY | Ropa WTI | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Snížení dluhu | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Krize v Řecku | Trh s ropou | Ekonomický institut | Export | Diskontní sazba | Rusko | Většinový podíl | Signál | Unicredit | NFIB | GBPUSD | Petr Dufek | Partneři | Mark Carney | Euronext | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | 1 milion | Pro tradery | Graf indexu | Nemovitostní trh | Prezident Petr Pavel | Stock Exchange | Praha | Britská vláda | Jižní Korea | Engulfing | Fischer | Výsledková sezóna | Tranše | Technická analýza | Mladší generace | Plány | Nižší poptávka | COVID-19 | Béžová kniha | Cenové tlaky | Cena ropy WTI | Brusel | Devizové rezervy | Hypotéky | Next Finance | Nikkei | Konvergence | Short selling | Ekonomika USA | Data z amerického trhu práce | Příjmy Ruska | Elon Musk | ZEW | Analýza transakcí | Fenomén | Evropské akcie | eTrader | Euro Stoxx 50 | Macao | TIM | Energie | Scope | Objem | Investiční | Britské banky | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Fiskální rok | EUR/AUD | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Evropská komise (EK) | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Guvernér centrální banky | Evropská unie | Britský ministr financí | Britský FTSE 100 | Alena Schillerová | Ústavní soud | Akcie v Evropě | Americký PMI | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Equinor | Hong Kong | Pandemie nemoci COVID-19 | Korekce | Odhady trhu | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | DMA | Rosněfť | Firemní investice | Recese v Evropě | HDP eurozóny | Výkonnost | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Přehled | Short | Tomáš Pfeiler | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Investiční výzkum | High | Novela zákona | Tým InstaForex | OECD | Odhadovaná cena | CHF | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Frustrace | Útlum aktivity | Volby v USA | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ministři financí | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | Šokující předpovědi | QE | MT4 | Focus | Důvěra v průmyslu | Banka HSBC | Světová banka | Cena | ILO | Německo | Digitalizace | Bund | Makroekonomické ukazatele | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Obchodní partner | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Premiér Babiš | Snížení sazeb | Close | BAT | Česká ekonomika | British Airways | Kurzy | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Nové rekordy | Německá kancléřka | Ekonomická data | Situace na trhu | Spekulace na růst | Drahé kovy | Next | Tisková konference Fedu | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Bloomberg Economics | Emisní povolenky | DAX | Erste | Předsednictví EU | Objem dovozu | Volckerovo pravidlo | Forexu | Debata | Kurzy měn | EuroStoxx50 | Agentura DPA | Statistiky z eurozóny | Rizikový sentiment | Kypr | Fiskální stimuly | Indikátor důvěry | Měnový stratég | Zastavení dodávek | Jednotná měna | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Měny&Sazby | Krize Řecko | Evropské méně | Inflace v Německu | Denní graf | SEC | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | EUR/TRY | Finanční situace | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | LTRO | Likvidita | Prognóza ECB | Kryptoměny | Forex trading | Repo sazba | Inflační data | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Pokles německé ekonomiky | Likvidní | Banky | Předčasné volby | BlackRock | Buy | Daňové změny | Produktivita práce | I-Trader | Vlády | Americká vláda | Investiční společnosti | Šance | Biliony USD | Daně z příjmů právnických osob | Ministři financí EU | Ministři financí eurozóny | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Bankrot | Maloobchodní tržby v eurozóně | Svíčková formace | Wall Street | Halliburton | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | cTrader | Kurz EUR | Zlepšení | ČR | XTB | Kurz EURUSD | Intervenovat | Zvyšování úroků | Fungování finančních trhů | Program nákupu dluhopisů | Ratingové agentury | Pozice | Euro proti dolaru | Stock | Současná situace | Portfolia | Americké zásoby ropy | Ekonomická expanze | Pullback | LES | Štěpán Křeček | TTF | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Creditas | Chevron | Platební neschopnosti | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Kancléřka Angela Merkelová | Market | Cenné papíry | Bankrot Řecka | Royal Bank of Scotland | Přijmout euro | Eurokomisař | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | Support | General Electric | FX | Rozvíjející se trhy | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Finanční ústav | Posílení amerického dolaru | Poslanci | Deutsche Bundesbank | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Import | Družba | Obchodní aktivity | Investiční banka | Okénko finančního trhu | Litva | Zvýšená volatilita | OPEC | Plynovod Nord Stream | Společnost Saudi Aramco | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Index ISM | Události ve světové ekonomice | Experti | Alcoa | NYSE | Investoři | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Indikátory důvěry | Pomoc firmám | IHS | Spotřebitelé | Program nákupů dluhopisů | Přecenění | Rostoucí výnosy | Vzdělávání | Embargo | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Polsko | Čínská vláda | Burzovní debut | Ceny potravin | AUDUSD | Výnosy německých dluhopisů | Rezistence | Meziroční růst cen | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Březnová data | Auta | Projekce | Saxo Bank | Zpravodajství | Komoditní trh | Velké banky | Základní úrok | Nařízení | Zavedení eura | The Wall Street Journal | Zdražování | Ropy | Hodnocení současné situace | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Dnešní obchodování | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Koruna posiluje | Bankroty | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | DIW | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Jádrový index | Úročení | Finančník | USD | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Trh s nemovitostmi | Tištění peněz | Ekonomický dopad | Americký dolar dnes | Růst aktivity | Měnová unie | Zvýšení základní sazby | Obchodování s měnami | Zvýšení daní | Loonie | USD EUR | Počet nových žádostí o podporu | Der Spiegel | Investing.com | HDP v USA | Warren Buffett | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Silný dolar | Minimální mzda | BMW | Cestovní kanceláře | Země G20 | Cena ropy | Prezidentka ECB | Akciové burzy | Prognózy ČNB | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Australský dolar | Propad | Maastrichtská kritéria | Bankovnictví | Dezinflace | Britská banka | Rakousko | ANO | Britské libry | Pokles eura | Finanční regulace | Guvernéři centrálních bank | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Agentura AP | Economic | Nemovitosti | Andrej Babiš | Makro data | Turecká centrální banka | Evropský trh | Markets | USD/CHF | Dluhopisoví investoři | Aleš Michl | Kanada | Ruská invaze | Nejistota | HDP v eurozóně | Den nezávislosti | Standard & Poor's (S&P) | Německý Ifo index | Ekonomie | Hlavní ekonom Evropské centrální banky (ECB) | Makroekonomický kalendář | Opce | Eurobondy | Investment | Take-Profit | ING | Zahraniční investice | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Kurz CZK | Státní dluhopisy | Americký dolar | Makro | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Koruna dnes | Prezidentské volby v USA | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | HICP | Stoxx 600 | NBP | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Výkonnost akcií | Spiegel | Hospodářská krize | Stabilita sazeb | Bankovky a mince | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Asijské země | Ziskovost | Oslabení japonského jenu | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Francouzský prezident | Plynárenský gigant | Zvýšení inflace | Politické otřesy | Evropské země | Payrolls | ROCE | Spekulace | MPSV | Referendum | Cykly | Clemens Fuest | Konzervativci | Mnichovský ekonomický institut | Precedens | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | PBOC | FX strategie | KBC | Úroveň supportu | Silné euro | Společná evropská měna | Pimco | Síla měn | Caixin | Zpracovatelský průmysl | PMI ve službách | Roadshow | Spekulanti | Globální finanční trhy | Poptávky po ropě | Applied Materials | Nákupní signál | Pracovní síly | Akciový trh | Zasedání bankovní rady | Nákup dluhopisů | Investor | USD/JPY | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Šíření koronaviru | Strategy Research | Nové údaje | Saudi Aramco | Banka | Premiérka | Růst cen průmyslových výrobců | Hlavní ekonom ECB | Markit | Index technologického trhu Nasdaq | UBS Group AG | Olaf Scholz | CNBC | Oživení ekonomik | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | V4 | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Zemědělské půdy
Zemědělské suroviny
Zemědělský ekonom
Zemědělský svaz
Zemědělský svaz České republiky
Zemědělský svaz ČR
Zemědělský výbor
Zemědělství
Země EFTA
Země EU

Následující klíčová slova

Země G20
Země G7
Země Latinské Ameriky
Země OECD
Země OPEC
Země Perského zálivu
Zeměpis
Zeměpis a geopolitika
Zeměpisné podmínky
Země platící eurem
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook česká koruna
Potvrďte prosím... Zavřít