Tapering
BOJ Governor Signals Potential July Rate Hike Amid Economic Uncertainty
18.06.2024 Bank of Japan (BOJ) Governor Kazuo Ueda has signaled the possibility of an interest rate hike in July, contingent upon forthcoming economic indicators. This statement underscores the BOJ’s commitment to gradually increase borrowing costs from their current near-zero levels.
Dollar Strengthens Amid Euro Uncertainty
17.06.2024 The dollar maintained its strength on Monday, with the euro hovering near one-month lows amidst escalating political uncertainty in Europe. Investors awaited further economic data to gauge the U.S. economy’s resilience amidst global market tensions.
V USA už se prudce šlape na brzdu
14.02.2022 Číslem minulého čtvrtku byla zajisté lednová inflace ve Spojených státech. Ta vyšla nad odhady, když spotřebitelské ceny meziročně přidaly 7,5 % a jádrová složka povyskočila o 6,0 %, nejvíce za 40 let.
Ranní okénko - Prosinec měl přinést další zrychlení inflace
12.01.2022 Tuzemská spotřebitelská inflace podle nás v prosinci zrychlila z meziročních 6,0 % na 6,6 %, což je současně i medián tržního odhadu. Meziměsíčně počítáme se zdražením o 0,5 %. Za dalším citelným navýšením tempa růstu cen měla být především jádrová složka. Počítáme se zdražením zboží i služeb. Jádrová inflace podle našeho propočtu narostla z 7,8 % na 8,4 % na pozadí svižné domácí poptávky. Proinflačně bude opět působit oddíl dopravy, který odráží nadále vysoké ceny pohonných hmot.
Ranní shrnutí (30.12.2021)
30.12.2021 Americké indexy zakončily včerejší obchodování mírným růstem. S&P 500 přidal 0,14 %, Dow Jones vzrostl o 0,25 % a Russell 2000 vzrostl o 0,12 %. Nasdaq uzavřel silnější o 0,10 %.
Swingový výhled 51. týden
20.12.2021 V minulém týdnu hned tři významné centrální banky rozhodovaly o úrokových sazbách. Kromě amerického Fedu to byla evropská centrální banka ECB, která ponechala sazby beze změny a britská Bank of England, která naopak překvapila zvýšením sazeb. Price action reakce na zprávy centrálních bank přitom ukázaly, jak překvapivé dokáží trhy někdy být. Americký dolar oslabil, euro posílilo a akciové indexy provedly ve čtvrtek mírnou korekci.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.12.2021
20.12.2021 Společnosti Evergrande a Kaisa de facto zdefaultovaly. Lze konstatovat, že čínské autority situaci poměrně dobře zvládly. Od konce srpna bylo v případě Evergrande jasné, že default přijde. Čínské vedení vyslalo jasný signál, že nejzadluženějšího developera sanovat nebude. Nejprve firma platila úroky na dolarových emisích. Tím dokázala odvrátit šok – zároveň však byli investoři připravováni na to, že restrukturalizace je nevyhnutelná.
Forex: ECB dnes oznámí konec pandemického programu
16.12.2021 Americká centrální banka včera na svém zasedání oznámila, že do konce března ukončí program nákupu aktiv. Jeho pandemickou obdobu v Evropě by dnes na svém zasedání měla k březnu ukončit i ECB. Do zvýšení evropských sazeb je ale ještě hodně daleko. Předstihové PMI z Evropy ukážou v případě průmyslu na přetrvávající úzká hrdla ve výrobním procesu, služby stáhne dolů další pandemická vlna. Americká průmyslová produkce za listopad naváže na silné říjnové statistiky.
💲Fed zdvojnásobuje tapering, USD roste❗
15.12.2021 Federal Open Market Committee (FOMC) právě oznámila své rozhodnutí o dalším směřování měnové politiky. Rychlost snižování nákupu aktiv bylo zvýšeno z $15 mld. na $30 mld. měsíčně. Rozhodnutí je v souladu s očekáváním analytiků. Tečkový graf ukazuje na 3 růsty sazeb v 2022 a další 3 růsty v roce 2023. Pozornost se nyní přesouvá na tiskovou konferenci guvernéra Powella, která začíná ve 20:30. Powell vysvětlí poslední kroky FOMC a následně bude odpovídat na dotazy novinářů.
Ranní glosa: Zasedání ECB a Fedu tento týden ukážou rozdílný přístup k inflaci
14.12.2021 Evropská centrální banka versus Fed - tento týden uvidíme střet různých pohledů na dnešní inflační vlnu. Zatímco Fed (podobně jako ČNB) ji bere s plnou vážností a urychlí ústup z měnové expanze (tapering), ECB bude na čtvrtečním zasedání pravděpodobně i nadále přešlapovat na místě. Potvrdí sice ústup z pandemických programů (PEPP) do konce března, ale bude podmíněn dalším vylepšením pandemické situace a zcela mimo hru ponechá otázku zvýšení úrokových sazeb.
Rozbřesk: Zasedání ECB a Fedu ukážou rozdílný přístup k inflaci. Dnes musí být ve střehu forint
14.12.2021 Evropská centrální banka versus Fed - tento týden uvidíme střet různých pohledů na dnešní inflační vlnu. Zatímco Fed (podobně jako ČNB) ji bere s plnou vážností a urychlí ústup z měnové expanze (tapering), ECB bude na čtvrtečním zasedání pravděpodobně i nadále přešlapovat na místě. Potvrdí sice ústup z pandemických programů (PEPP) do konce března, ale bude podmíněn dalším vylepšením pandemické situace a zcela mimo hru ponechá otázku zvýšení úrokových sazeb.
Co přinese týden centrálních bank?
13.12.2021 Tento týden se přihlásí o slovo snad všechny důležité centrální banky. Svým posledním letošním rozhodnutím o nastavení měnové politiky si své povinnosti odpracují, aby v předvánočním týdnu už trhy příliš nepobláznily. Ve středu přijde na řadu americká centrální banka (Fed). Ve čtvrtek pak evropská, švýcarská i britská centrální banka a v pátek celý maraton zakončí Bank of Japan.
Ranní komentář: Inflace v USA nejvýše od roku 1982, trh čeká jak zareaguje Fed
13.12.2021 Závěr minulého týdne přinesl výsledky americké inflace. Ta rostla meziročně o 6.8 %, což bylo nejrychlejší tempo růstu od roku 1982.Jádrová inflace se pak zvyšovala o 4.9 %. Oba výsledky byly ve shodě s většinovým konsensem, když inflace rostla napříč téměř všemi důležitými položkami.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.12.2021
06.12.2021 Přestože na týdenní bázi nebyl pokles až tak výrazný, předvedly burzy v minulém týdnu výrazné turbulence. Volatilita bude pokračovat i v následujících týdnech. Zatím panuje nejistota ohledně varianty omicron. Hlavním scénářem zůstává, že nedojde k plošným lockdownům, nicméně některé investiční banky, např. GS, již přistoupily k revizím ekonomického růstu směrem dolů.
Swingový výhled 49. týden
03.12.2021 Index strachu VIX se dostal nad hodnotu 30, což ukazuje, že na trhy se vrátila nervozita. Po korekcích, které vytvořily akciové indexy minulý týden, si investoři kladou otázku, zda budou indexy dále klesat a pokud ano, tak o kolik procent. Nejistotu podporují faktory rostoucí inflace, varianta koronaviru Omikron, lockdowny některých evropských zemí a snižování tempa odkupu dluhopisů v USA, tzv. tapering.
Amerika lépe než Evropa, ale nervozita zůstává velká. Ropa vymazala ztráty
02.12.2021 Zajímavé pohyby na finančních trzích pokračují také dnes. Akcie v Evropě zůstávají výrazně v záporu - DAX je -1,4 pct, FTSE 100 ztrácí půl procenta, CAC 40 klesá o 1,1 pct a AEX je dole o 1,5 pct. Wall Street se po otevření dařilo růst, jak ukazovaly i futures, ale výkon se následně zhoršuje. Nasdaq je 0,3 pct v záporu, S&P 500 redukuje zisky na 0,6 procenta.
Ranní komentář: Americké akcie včera kvůli omicronu navýšily ztráty, dnes zatím americké futures rostou
02.12.2021 Akciové trhy včera vylekal první případ omicron varianty covidu v USA. Americké indexy tak seanci zakončily v červených číslech a navýšily ztráty, které začaly právě díky omicronu koncem minulého týdne nabírat. Dnes ráno je ale situace na trzích opět klidnější a futures na americké indexy přidávají přibližně půl procenta.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.11.2021
29.11.2021 V pátek trhy předvedly výrazné propady, např. evropské akcie ztrácely nejvýrazněji od června 2020, v reakci na novou variantu covidu zvanou omicron. Ta je podle všeho nakažlivější než předchozí varianty a prozatím není jisté, zda jsou současné vakcíny účinné i proti této mutaci. Tato nová nejistota spojená s rekordními úrovněmi akcií v západních zemích srazila trhy dolů.
Stále více členů Fedu a ECB je pro tapering
24.11.2021 Pokles, zejména akcií, zastavil oživení dolaru, který v poslední době roste proti rizikovým aktivům. Silné statistiky v eurozóně však kupujícím eura nepomohly vrátit se na trh, protože riziko zvýšeného výskytu nemoci znamená vysokou pravděpodobnost dalšího poklesu.
Výnosy a drahé kovy poskočily vzhůru spolu s inflačními očekáváními
10.11.2021 V rámci akciových trhů se dnes v Evropě slušně daří Londýnu (+0,7 pct), případně Madridu a Milánu. Drobné zisky si drží Frankfurt a Paříž, mírně pak ztrácí Amsterdam. Amerika se obchoduje lehce v červeném, ale stihla už vymazat většinu ztrát z úvodu obchodování.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 08.11.2021
08.11.2021 Akcie padají, poté co se Elon Musk rozhodl na základě Twitterové ankety zredukovat svůj podíl o 10 %. Podle různých kryptotokenů nebo německého Tradegate ztrácí akcie více než 7 %. Z Muskova pohledu jde spíš o PR – nikde není psané, kdy musí zrealizovat. Jde jen spíš o nezávazné prohlášení s cílem navýšit si kredit u fanoušků. V pozadí ankety stojí Bidenův plán zdanit miliardáře.
Swingový výhled 45. týden
05.11.2021 Minulý týden byl ve znamení centrálních bank, které rozhodovaly o úrokových sazbách. Fed, Australská centrální banka a Bank of England sazby ponechaly. Naopak silně sazby zvedla Česká národní banka. Koruna tak má vydlážděnou cestu k dalším posilování vůči euru.
Ekonomický kalendář: Čekáme na výsledky zasedání BoE a OPEC+
04.11.2021 Evropské akciové trhy se ve čtvrtek dopoledne obchodují v zisku. Nálada se zlepšila po včerejším zasedání Fedu, který oznámil dlouho očekávaný "tapering". Dnes bude o sazbách rozhodovat BoE. Přibližně polovina oslovených analytiků očekává růst sazeb. O dalším vývoji cen ropy dnes může rozhodnout OPEC+, ovšem nejpravděpodobnější variantou je pokračování současné politiky snižování kvót o 400 tisíc barelů měsíčně.
💥Může Fed šokovat trhy?
03.11.2021 Americká ekonomika zaznamenala výrazný vzestup po pandemickém propadu. Domácí poptávka je mnohem vyšší před pandemií, inflace vystoupala nad 5 %. Zaměstnanost se dosud plně nevzpamatovala, přestože firmy nemohou najít nové zaměstnance. Fed dále pokračuje v krizové politice nulových sazeb a masivního nákupu dluhopisů. Po měsících odkládání by FOMC měla oznámit "tapering", snížení objemu nákupu aktiv, pravděpodobně do poloviny příštího roku.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 01.11.2021
01.11.2021 Čínská firma zaplatila kupónovou platbu na další emisi dolarových dluhopisů. Opět tak učinila těsně před koncem grace period. Minulý týden čínské autority důrazně doporučily developerům splácet úroky na dolarových bondech - kvůli udržení finanční stability. Společnost si kupuje čas. Pravděpodobně se snaží v rychlosti přistoupit k prodeji některých aktiv. Podle některých názorů se čínské vedení snaží přimět zakladatele společnosti, aby závazky uhradil z vlastních soukromých zdrojů.
Začátek konce QE?
01.11.2021 Ve středu přijde na řadu zasedání americké centrální banky (Fed), které může být zlomové. Mělo by totiž dojít k oznámení o postupném útlumu kvantitativního uvolňování (QE), tzv. tapering. Nyní stále dochází k odkupům aktiv ze strany Fedu v objemu 120 mld. USD měsíčně, především amerických vládních dluhopisů. Jaký dopad bude mít tento začátek konce QE na trhy?
Rozbřesk: Průmysl brzdí oživení ekonomiky
14.10.2021 Ještě rok a půl po startu pandemie se ekonomika učí žít s rizikem koronaviru a jen těžko se vrací do dřívějších kolejí. Hospodářské oživení, které přinesla současná fáze rozvolňování, odkrylo, na jak křehkých základech fungoval celý systém v období před nákazou.
Forex: Americká inflace překonala očekávání trhu
14.10.2021 Dolar včera ztratil vítr z plachet a po sérii úspěšných seancí oslabil nejvíce od 23. srpna tohoto roku. Včerejší americká inflace sice lehce překonala očekávání trhu, ale nikoliv v jádrové složce, a krátké americké výnosy spíš lehce poklesly. V pozdějším odpoledni pak zápis z posledního zasedání Fedu ukázal, že se centrální bankéři připravují na relativně pomalý ústup z měnové expanze. Útlum politiky QE (tapering) by měl být velice pozvolný (nejprve pouze o 10 miliard dolarů měsíčně ze stávajících 120 miliard měsíčně) a definitivně by měl skončit v polovině roku 2022.
Ranní okénko - Americký tapering se rýsuje čím dál jasněji
14.10.2021 Dnes se dočkáme pouze údajů z americké ekonomiky. Kromě standardní týdenní zprávy o počtu nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti – který by mělo kosmeticky ubýt z předchozích 326 na 320 tisíc – se bude jednat hlavně o zářijovou statistiku o cenách výrobců. Ty by měly pod tíhou nestíhající logistiky a zdražujících komodit pokračovat v robustním růstu, když trh po srpnových 0,7 vyhlíží tentokrát 0,6 % meziměsíčně. V meziročním srovnání by to tak stačilo na 8,7 %.
Ranní komentář: Inflace v USA nepolevuje, Fed může začít utahovat už příští měsíc
14.10.2021 Včera jsme se dočkali výsledků americké inflace, která zůstává i nadále vysoká. Inflace rostla meziročně o 5.4 %, zatímco jádrová inflace dosahuje 4 %. Zveřejněny pak byly také minutes ze zasedání Fedu, na kterém se členové FOMC shodli na tom, že by mohli zahájit tapering už někdy v polovině listopadu nebo prosince. Zároveň pak existovala shoda také na tom, že bude zvýšená inflace déle trvající, než členové FOMC původně očekávali.
Výhled Saxo Bank na 4. čtvrtletí: Inflace, kterou svět ještě neviděl. Tentokrát to bude jinak
11.10.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 4. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 11.10.2021
11.10.2021 Evergrande se snaží odprodat akcie dceřiné společnosti, která se zabývá správou nemovitostí. Před ohlášením dealu se kapitalizace této firmy pohybovala okolo $7 mld. V kontextu závazků firmy ve výši $300 mld. jde stále o poměrně nevýznamnou částku. S akciemi Evergrande se přestalo obchodovat vzhledem k oznámení transakce - v Číně a Hong Kongu jde o běžnou praxi. Nicméně někteří pozorovatelé tvrdí, že pozdržení obchodování má za cíl odvést pozornost od volatility na akciích této developerské firmy. Velcí akcionáři se na další vývoj dívají se značnou skepsí. Firma zatím nepřišla s novými zprávami ohledně možných splátek úroků na dolarových bondech – navzdory požadavkům věřitelů. Během minulého týdne zdefaultoval menší developer Fantasia.
📆 Trhy jsou před zveřejněním NFP nejisté
08.10.2021 Data z amerického trhu práce, klíčové makro tohoto týdne, budou zveřejněna ve 14:30. Výsledky reportu jsou důležité pro americkou centrální banku Fed, která bude v nejbližších měsících rozhodovat o utahování měnové politiky.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.10.2021
04.10.2021 Během minulého týdne Evergrande opět promeškala platbu na dolarových dluhopisech. Developer v současnosti neposkytl žádný komentář. Firma prodala podíl v jedné z regionálních bank asi za $1,5 mld. V kontextu celkových závazků, které činí $300 mld. jde však o zanedbatelnou částku. Mírně pozitivní zprávou je zvýšený zájem o dluhopisy společnosti ze strany specializovaných distressed fondů. Tyto fondy se zaměřují na papíry firem, které se nachází blízko bankrotu. Záměrem takových investorů je koupit bondy za zlomek nominálu a očekávat, že během restrukturalizace se jim podaří získat zajímavější částku. Lze tak říci, že tito investoři vnímají šanci na alespoň částečně úspěšnou restrukturalizaci firmy.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.09.2021
27.09.2021 Firma minulý týden nezaplatila úroky na dolarových bondech. Od čtvrtka tak běží 30 denní lhůta, dokdy společnost může prostředky řádně splatit. Pokud nesežene peníze ani po této době, dochází k defaultu. Aktuálně nelze předpokládat, že by čínská vláda Evergrande sanovala. Tamní politické vedení se snaží snížit závislost na stavebním sektoru. Na konci minulého roku stanovili regulátoři přísná pravidla pro zadlužení developerů. Pokud poruší některé limity na cizí kapitál, nemohou jim banky poskytnout financování. Pokud by Čína pomohla, znamenalo by to příliš citelný odklon od této politiky. Určitá forma restrukturalizace je tudíž nevyhnutelná. Jedním ze scénářů je, že by mohly aktivity Evergande převzít regionální vlády. Troufám si tvrdit, že čínské autority by zakročily pouze v případě systémového stresu.
Graf dne: TNOTE (24.09.2021)
24.09.2021 Přestože středeční vzkaz z Fedu byl docela jestřábí, tak výrazného pohybu na trzích jsme se v okamžité reakci nedočkali. Fed dal zatím nejjasněji najevo, kdy by mohl tapering začít i skončit. Včera však instrument TNOTE (americký dluhopis) zaznamenal podstatnou ztrátu. Pohybu pomohla Bank of England se svým jestřábím vzkazem, na který reagovaly britské bondy a následně také evropský dluhopisový trh.
Rychlé shrnutí
23.09.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci výše. Index S&P 500 přidal 1 %, Dow Jones rostl o 0.95 % a Nasdaq o 1.02 %.
Evropa roste. Obavy z Číny dál klesají, na programu je Fed
22.09.2021 Po smíšené seanci na Wall Street se evropské akcie vydávají vzhůru a navyšují zisky. Opatrnější je DAX , který si připisuje 0,5 procenta, podobně jako AEX, ale větší zisky pak sledujeme u CAC 40 a FTSE 100, které jsou v plusu o více než procento. Dluhopisové trhy jsou dopoledne v klidu a eurodolar se drží u 1,1725. Ropa či měď se zvedají, železná ruda se začala stabilizovat.
Ranní komentář: Trhy vyčkávají co bude dál s Čínou, dnes zasedá Fed
22.09.2021 Po pondělním nervózním obchodování byla úterní seance až překvapivě klidná. Akciové indexy v USA si své pozice držely a v Evropě indexy dokonce docela solidně rostly. Téma Evergrande a čínského realitního trhu však zůstává i nadále velmi aktuální a investoři vyčkávají na to, jak jej hodlá čínská vláda řešit. Dnes ráno Evergrande oznámil, že zaplatí úroky na své dluhopisy, které mají být zaplaceny tento čtvrtek. Čínská centrální banka pak do bankovního systému napumpovala přes 18 mld. USD.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.09.2021
20.09.2021 Za poslední oběť čínských regulátorů padly společnosti zabývající se estetickou chirurgií. Ty nezapadají do konceptu společné prosperity, kterou čínské vedení nyní vehementně prosazuje. Ztrácely taktéž akcie provozovatelů kasin, jelikož se autority zaměřují i na hazardní hry. Tvrdě postupují regulátoři i v případě Alipay. Již v minulosti požadovali rozdělení společnosti. Nyní navíc chtějí, aby Alipay poskytla dozorovým orgánům uživatelská data. Pozorovatelé mají na regulaci různé názory. První skupina tvrdí, že Čína pouze dohání západní trhy. Začala však pomalu a proto nyní musí jednat rázně. Druhá skupina vnímá tyto snahy jako jednoznačné ambice vlády dominovat i soukromému sektoru. Investice do čínských firem nyní vnímáme jako velmi rizikové.
Globální dluh na novém historickém maximu
16.09.2021 Institut mezinárodních financí (Institute of International Finance) včera zveřejnil pravidelnou kvartální analýzu, která se věnuje celkové globální zadluženosti, tedy zadluženosti všech ekonomických subjektů – vlády, podniků a domácností. V průběhu letošního druhého čtvrtletí celkový globální dluh vzrostl o 5 bilionů dolarů na nový rekord 296 bilionů dolarů. Podíl celkového globálního dluhu na globálním HDP přitom díky silnému oživení světové ekonomiky ve druhém čtvrtletí mírně poklesl na 353 %, nicméně i tak se tento poměr pohyboval poblíž historického maxima. Celkově se tak jednoznačně potvrdil již poměrně známý fakt, že objem celkového dluhu ve světové ekonomice nebyl nikdy větší.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.09.2021
13.09.2021 Z Číny chodily opět spíše negativní zprávy. Herní společnosti typu Tencent významně ztrácely poté, co čínské autority důrazně vyzvaly k omezení hraní mladistvých. Podle některých zdrojů dokonce vyhlásily zákaz vydávání nových her, což by mohlo mít na řadu firem z tohoto sektoru zhoubné dopady. Velké fondy většinou redukují expozice vůči čínským aktivům - např. Ark Invest. Obavy, že se čínské vedení snaží zcela překreslit dosavadní sociální kontrakt.
Rychlé shrnutí
13.09.2021 Čínští regulátoři se údajně chystají rozdělit Alipay na několik aplikací. Velké technologické firmy by navíc měly otevřít své platformy konkurenci.
Rozbřesk: Další zrychlení inflace. Poslední argument pro další růst sazeb
10.09.2021 Dnešní inflační čísla přinášejí další zrychlení meziročního růstu cen. Už v červenci přitom inflace zrychlila o poznání více, než jsme předpokládali my i ČNB, a to zejména kvůli jádrové inflaci. Tu žene vzhůru na jednom z předních míst imputované nájemné tažené rostoucími cenami nemovitostí a cenami ve stavebnictví (ty se do imputovaného nájemného v CPI přímo promítají).
Ranní glosa: Další zrychlení inflace = poslední argument pro další růst sazeb
10.09.2021 Dnešní inflační čísla pravděpodobně přinesou další zrychlení meziročního růstu cen. V červenci inflace zrychlila o poznání více, než jsme předpokládali my i ČNB, a to zejména kvůli jádrové inflaci. Tu žene vzhůru na jednom z předních míst imputované nájemné tažené rostoucími cenami nemovitostí a cenami ve stavebnictví (ty se do imputovaného nájemného v CPI přímo promítají).
Holubičí vzkaz z ECB dnes prospěl dluhopisům i akciím
09.09.2021 Evropská centrální banka mírně snížila tempo nákupů v rámci PEPP a doprovodila to holubičím komentářem. V zásadě jsme tedy dostali očekávaný výsledek, který vyhovuje dluhopisům, nechává celkem v klidu euro a pomohl akciím při jejich vzestupu z ranních minim.
ECB snižuje nákupy dluhopisů, zatím jen kosmeticky
09.09.2021 ECB sáhla k lehkému útlumu pandemického programu PEPP. Lepší finanční podmínky a pravděpodobně i o něco vyšší inflační prognóza povedou k lehkému zmírnění nákupů, které by mělo být podle ECB nižší než v předešlých dvou kvartálech.
Tapering: Co to je a proč by vás to mělo zajímat
09.09.2021 Náš koš cestovního ruchu si oproti loňskému očekávání vede hůř než globální akciové trhy. Navzdory tomu, že v rozvinutém světě došlo k masivnímu nasazení vakcín, varianta COVID-19 s označením delta způsobila značný útlum cestování. Výnosy tohoto koše se za posledních 12 měsíců propadly o 46 % a nejistota ohledně poptávky bude v cestovním ruchu panovat i po značnou část roku 2022. Celkově ponuré atmosféře odvětví se ale vzpírá platforma Airbnb, která hlásí pozitivní růst. Vydělává totiž na tom, že lidé oproti hotelům a letoviskům upřednostňují ubytování v soukromí.
Evropské akcie před ECB dál klesají. Jak odvážná bude banka s utahováním?
09.09.2021 Začátek čtvrtečního obchodování je pro akcie na hlavních evropských trzích negativní. Ztráty hlavních indexů činí 0,3 pct v případě DAXu, 0,4 pct u CAC 40 a půl procenta u nizozemského AEX. FTSE 100 ale padá o více než procento. Hlavní událostí v dnešním kalendáři je ECB, ale nejde pouze o ni.
Forex: ECB slovně ocení lepší ekonomickou situaci, na nějakou akci si ale počkáme
09.09.2021 Hlavní událostí dnešního dne je zasedání ECB k měnové politice. Centrální bankéři zřejmě ocení současnou lepší makroekonomickou situaci, mohou oznámit záměr postupně ukončovat program pandemického odkupu aktiv (PEPP) během Q2 21. Podmínky financování na trzích zůstávají příznivé. Tapering ale předpokládáme až v příštím roce.
Rychlé shrnutí
09.09.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. Index S&P 500 klesl o 0.13 %, index Dow Jones odepsal 0.2 % a index Nasdaq klesl o 0.57 %.
Výnosy stoupají a akcie korigují předchozí úspěchy
07.09.2021 Dobrá data z dnešního rána nedokázal doplnit německý index ZEW, který naopak naznačil značné ochlazení očekávání o ekonomice. Je možné, že výhled pro ekonomiku do dnešního vývoje na finančních trzích promluvil, ale nikoli v souvislosti s tímto indexem. Spíše by šlo o pohled na příští měsíce, kdy hlavní ekonomiky budou dál zpomalovat, zatímco centrální banky se chystají dříve či později ubrat na měnové podpoře. Čtvrteční zasedání ECB by takový sentiment navozovat mohlo, přestože se domníváme, že se banka bude chtít tvářit maximálně podpůrně a drobnou úpravu pandemického programu na nákup dluhopisů neoznačí za systematické omezení (tapering).
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.9.2021
06.09.2021 Toto téma začíná mezi čínskými politickými špičkami stále silněji rezonovat. Pravděpodobně bude mít dalekosáhlé důsledky. Čína již nebude sledovat růst za každou cenu, avšak začne brát větší ohledy na majetkovou nerovnost. To se dotkne řady společností. Již jsme zmiňovali dopady změny politiky na producenty luxusních výrobků. Řada čínských firem se zavázala, že použije významnou část svých zisků na podporu politiky společné prosperity. Např. Alibaba, Tencent, Pinduoduo. Např. Alibaba se zavázala poskytnout na projekty jako digitalizace zemědělských oblastí v následujících pěti letech více než $15 mld. Pro srovnání: loni vygeneroval čínský e-commerce gigant zisk ve výši $17,1 mld.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace za srpen hodně napoví ohledně další akce ze strany ČNB
06.09.2021 Tento týden přinese téměř všechna domácí ekonomická data. Červencové statistiky z reálné ekonomiky ukážou na mírné navýšení průmyslové produkce i maloobchodních tržeb. Srpnová inflace zůstane relativně vysoká, nad předpokladem ČNB. Významně napoví, co od bankovní rady na konci září čekat. ECB může na svém čtverečním zasedání oznámil záměr postupně ukončovat program pandemického odkupu aktiv (PEPP). Podmínky financování na trzích zůstávají příznivé. Mírně vzestupnou revizi předpokládáme u druhého čtení HDP eurozóny za Q2 21. V závěru týdne se sejdou ministři financí eurozóny na neformálním summitu Euroskupiny a budou debatovat ekonomický výhled, euro, zelenou tranzici a konvergenci uvnitř měnové oblasti.
TÝDENNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.08.2021
30.08.2021 Akciové trhy byly v uplynulém týdnu spíše klidné a investoři v módu vyčkávání, kdy čekali zejména na závěry symposia v Jackson Hole a komentáře centrálních bankéřů k dalšímu směřování monetání politiky. Klid v uplynulém týdnu byl znát také na tržních pohybech – pouze jedenkrát byl pohyb indexu S&P 500 větší než 1 %. Za uplynulý týden tedy hlavní americký akciový benchmark posílil o 1,5 % a trhy se opět dostaly na nová historická maxima, když S&P 500 překonalo hranici 4500 b. Euro Stoxx 600 za minulý týden připsal 0,8 %, a PX index 0,6 %. V návaznosti na holubičí rétoriku oslabuje americký dolar
Ekonomický kalendář: Ropa koriguje hurikánový ranní růst 🌬️
30.08.2021 Nálada na finančních trzích je na počátku nového týdne dobrá. Akcie vzrostly během asijské seance po pátečním projevu guvernéra Fedu Powella, který se přiklonil k holubicím. Řekl, že by už v brzké době mohlo být oznámeno utahování, nicméně v jeho projevu "tapering" neoznámil, což si býci vyložili jako pozitivní signál k dalšímu růstu. Ropa začala týden býčím cenovým gapem poté, co hurikán Ida začal decimovat Mexický záliv a v Louisianě narazil na pevninu. Naprostá většina ropné těžební kapacity i rafinérie jsou uzavřeny. Aktuálně se však již cena Brentu i WTI dostala pod páteční závěr. Evropské trhy otevřely v blízkosti nulového zhodnocení. Dnešní seance by mohla patřit mezi poklidnější. Kromě absence důležitého makra mají Britové bankovní prázdniny.
Jestřábi z Fedu chtějí konec QE, ale Powell se k nim nepřidal. Trhy to ocenily
27.08.2021 Pro evropské trhy byla většina dnešní seance nemastná, neslaná, ale odpoledne je už živěji a Amerika nastoupila pozitivním směrem. Pozornost na sebe strhává zejména plejáda komentářů z americké centrální banky, jimž nakonec - jak jinak - vévodí pozice předsedy Powella. Jestřábi dnes byli velmi aktivní, ale šéf Fedu se k nim nepřidal, zůstal u své obvyklé rétoriky a otupil tím obavy z rychlejšího utahování politiky.
Euro, Fed a inflace
27.08.2021 Pozornost investorů směřuje tento týden do Jackson Hole, kde probíhá tradiční sympózium s vystoupením centrálních bankéřů. Ten nejvíce očekávaný projev guvernéra americké centrální banky (Fed) má přijít dnes k večeru. Na druhou stranu velká očekávání o oznámení změny měnové politiky nepanují. Neměl by se tak opakovat rok 2013, kdy na stejném místě oznámil tehdejší šéf Fedu Ben Bernanke „tapering“, tj. snižování tempa nákupů dluhopisů v rámci kvantitativního uvolňování.
BREAKING: Wall Street koriguje. Buduje pozice před Jackson Hole?
26.08.2021 Na Wall Street jsme dnes svědky korekce. Index S&P 500 se obchoduje nejníže od 23. srpna a klesl pod předchozí historické maximum z poloviny měsíce. Pokles může souviset s projevem šéfa Dallaského Fedu Kaplana pro CNBC. Dle jeho názoru by Fed mohl oznámit začátek utahování měnové politiky na svém zářijovém zasedání. To by mohlo znamenat, že reálně by tapering mohl začít v listopadu nebo prosinci. Kaplan však není členem FOMC a nemusí mít tedy přístup ke všem důležitým informacím.
Rozbřesk: ECB připravuje trh na redukci levných peněz. Růst sazeb je ale pořád v nedohlednu
26.08.2021 Hlavní ekonom ECB Philipp Lane včera překvapil lehce jestřábím komentářem. O dopadech delta varianty na evropskou ekonomiku hovořil jako o “omezeních” a jako výraznou hrozbu nevidí ani zpomalení Číny. Naznačil, že na blížícím se zářijovém zasedání dojde ke snížení tempa nákupů v rámci pandemického programu PEPP. My počítáme s tím, že k úplnému zrušení tohoto mimořádného programu dojde na začátku příštího roku. Nepůjde však o úplný konec kvantitativního uvolňování - takový, jaký plánuje postupně Fed (tapering). Pandemický program PEPP bude totiž do značné míry nahrazen tradičními programy pro kvantitativní uvolňování (jako např. APP).
Ranní glosa: Hlavní ekonom ECB připravuje trh na omezení programu PEPP
26.08.2021 Hlavní ekonom ECB Philipp Lane včera překvapil lehce jestřábím komentářem. O dopadech delta varianty na evropskou ekonomiku hovořil jako o “omezeních” a jako výraznou hrozbu nevidí ani zpomalení Číny. Naznačil, že na blížícím se zářijovém zasedání dojde ke snížení tempa nákupů v rámci pandemického programu PEPP.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.08.2021
23.08.2021 Čínské vedení se nově snaží o nastolení větší majetkové rovnosti. V minulém týdnu začaly po projevu tamního prezidenta, který vyzdvihoval „společnou prosperitu“, ztrácet akcie luxusních oděvních značek. V překladu to totiž může znamenat výraznější daňovou zátěž bohatých Číňanů, kteří patří k významným kupcům luxusních výrobků. Např. akcie LVMH odepsaly od 12.8. přes 13 %. Výrazně padají akcie likérky Kweichov Moutai – ta vyrábí exkluzivní čínské destiláty. Jen pro zajímavost, s kapitalizací $300 mld. jde stále o nejhodnotnější nápojářskou firmu světa (Coca Cola má kapitalizaci $244 mld.). A to její akcie ztratily od konce května více než 30 %. Obecně tak padají tituly, které v uplynulých letech těžily z bohatnutí čínské střední třídy.
Rozbřesk: Jackson Hole aneb ostře sledovaná diskuse o rušení měnového dopingu
23.08.2021 Více jak dvacet měsíců po startu pandemie začne tento týden klíčové setkání centrálních bankéřů v americkém Jackson Hole. Tématem číslo jedna bude ústup z mimořádných pandemických stimulů ve světle sílící inflace. A nejostřeji sledované bude bezesporu vystoupení guvernéra Fedu Powella. I když většina centrálních bankéřů pravděpodobně podporuje obrat v měnové politice (tapering - tj. snižování nákupů dluhopisů do bilance Fedu) ke konci tohoto roku, poslední zápis ze zasedání Fedu odkryl nesoulad mezi hlasujícími bankéři. Obavy z Jackson Hole znejišťovaly akciové trhy a udržovaly dolar na silných úrovních.
Ekonomický kalendář: Čekáme na zápis z posledního zasedání FOMC
18.08.2021 Na počátku evropské seance nejsme svědky výraznějších změn na akciových indexech. Poklidně vypadá situace také na forexu. Vyšší tendenci k růstu mají komodity.
Rozbřesk: Delta může ohrozit migraci do Německa a přiživit inflační tlaky
18.08.2021 V posledních dnech jsme několikrát psali o tom, proč delta varianta COVID-19 sice Evropu na podzim nezasáhne tak výrazně jako jiné části severní polokoule, ale proč ovšem může ve hře déle udržet vysokou inflaci. Jedním z hlavních důvodů je asymetricky výraznější dopad delty na Asii a riziko opětovného přerušení již tak napjatých dodavatelských řetězců. To není zdaleka vše. Delta varianta také může ještě více zkomplikovat příchod zahraničních pracovníků do Evropy a vyostřit napjatou situaci na některých pracovních trzích - to se samozřejmě týká na prvním místě Česka a střední Evropy obecně. Z velkých evropských zemích je to zejména potíž Německa.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.8.2021
16.08.2021 Nový pětiletý plán naznačuje, že regulatorní tlaky zesílí a rozšíří se i do jiných odvětví. Některé firmy na situaci spojenou s regulatorními riziky reagují. Cloud Village, společnost na streamování hudby, odložila plánované IPO na Hong Kongské burze. Investiční banky totiž neregistrovaly dostatečný zájem investorů. S úspěchem se nesetkalo IPO herní společnosti Krafton na burze v Soulu. Za společností stojí skupina Tencent a jednalo se nejobjemnější letošní listing na jihokorejském trhu. Akcie po primárním úpisu ztrácely 20 %. K poklesu přispěl regulatorní zátah čínských autorit proti herním společnostem. Investoři se přesouvají ze sektorů u nichž hrozí regulatorní riziko, např. e-commerce, do těch, které jsou čínskou vládou preferovány – např. polovodiče.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 2.8.2021
02.08.2021 Čínská vláda oficiálně kvůli větší dostupnosti vzdělávání zakázala soukromým čínským vzdělávacím institucím fungovat na principu dosahování zisku. Kromě toho zakázaly tamní autority vzdělávacím společnostem získávat kapitál na zahraničních burzách nebo od zahraničních investorů obecně. Objevily se obavy, že tento regulatorní zásah může mít za následek konec současné praxe, kdy čínské firmy získávaly kapitál na zahraničních burzách.
Rozbřesk: Týden o HDP a Fedu. Nová prognóza ČNB naznačí rychlejší růst sazeb?
26.07.2021 Startuje poslední červencový týden, ve kterém bude pozornost finančních trhů směřovat na čerstvé odhady HDP za druhé čtvrtletí v hlavních ekonomikách a také zasedání amerického Fedu. Navzdory přísným karanténním opatření na počátku minulého čtvrtletí očekáváme, že páteční čísla HDP potvrdí návrat hospodářského růstu v české ekonomice i eurozóně.
Burzovní výhled na Forex, Krypto, Akcie a Komodity pro 24. týden 2021
13.06.2021 Polovinu roku 2021 máme téměř za sebou a příliš mnoho neznámých se zatím nevyjasnilo. Pandemie covid-19 je momentálně na ústupu, ale to se kolem léta a po tvrdých lockdown dalo předpokládat. Centrální banky dál tisknou levné peníze a podporují ekonomiku, která je vyloženě na steroidech.
Rozbřesk: ECB dnes jen velice mírně zvolní expanzi, převládnou holubičí hlasy
10.06.2021 Na dnešním zasedání bude ECB řešit důležitou otázku: Jak ve světle posledních vyšších inflačních čísel a rozjezdu ekonomiky naložit s mimořádnými měnově-politickými injekcemi. Konkrétně s programem PEPP, který v uplynulých měsících přispěl k rychlému nafukování bilance ECB, tedy pumpování likvidity do finančního systému. Věříme, že na dnešním zasedání ECB nakonec jen kosmeticky změní nastavení mimořádného programu PEPP. Debaty o jeho útlumu odsune do druhé poloviny roku.
Co přinese omezování nákupů aktiv aneb nakupujte fámy, prodávejte jistotu
07.06.2021 Jedním z klíčových témat letošního roku bude omezování nákupů aktiv americkou a evropskou centrální bankou (tapering). Z analýzy reakcí trhů na předchozí omezování nákupu aktiv vyplývá, že trhy nejvíce reagují na předběžná oznámení. V tuto dobu výnosy na delších splatnostech rostou, výnosová křivka se stává strmější, v segmentu 30-50 let naopak plošší. Krátký konec výnosové křivky je pak ukotven očekáváními, že úrokové sazby zůstanou v nejbližším období beze změny. Jakmile jsou však sděleny konkrétní kroky týkající se taperingu, růst výnosů se zastavuje, volatilita na trhu klesá, přičemž v době, kdy jsou nákupy skutečně omezovány, se již trh věnuje něčemu zcela jinému. ECB s náznaky ohledně omezování pandemického programu zřejmě nepřijde dříve, než bude znát výsledky své strategické revize nástrojů měnové politiky. Jako termín pro předběžná oznámení by tak přicházelo v úvahu září. Konkrétní kroky ECB podle našeho názoru neoznámí dříve než v říjnu či v prosinci, ale rozhodně ne dříve než Fed. Ten by s předběžným oznámením mohl přijít v srpnu, a to v době konání sympozia v Jackson Hole. Na trzích tak opět začne platit staré dobré pravidlo: nakupujte fámy, prodávejte jistotu.
Ranní okénko - Ekonomika USA potvrdí svůj náskok
29.04.2021 První na řadě se zveřejněním výsledků HDP za první kvartál 2021 jsou v tomto týdnu Spojené státy. Americká ekonomika měla dle odhadů v 1Q21 růst mezikvartálně o (neanualizovaných) 1,7 % (po 1,1 % k/k v 4Q20). S ohledem na jednorázové šeky domácnostem a postupné otevírání ekonomiky se profil růstu oproti 4Q20 pravděpodobně lišil: hlavním tahounem měla být spotřeba a již méně růst investic. Pozorovatelný by měl být také nárůst výdajů v sektoru služeb v relativním srovnání se spotřebou zboží. Jako limitující faktor se patrně ukáže být zahraniční ochod. Silná domácí poptávka měla tendenci působit ve směru růstu importů, zatímco objemy exportů byly tlumeny nízkou poptávkou například v eurozóně.
Rozbřesk: Trhy čekají na výsledek z Fedu a polský zlotý na třítýdennich minimech
28.04.2021 Trhy čekají na to, jak dnes Fed zareaguje na poslední várku velice silných ekonomických čísel z americké ekonomiky. Ty ukazují na velmi rychlý růst USA na počátku roku 2021 - o více než 2 % mezikvartálně. Na druhou stranu Fed již na posledním zasedání hodně vylepšil svůj ekonomický výhled, a proto by měl zatím svoji rétoriku měnit jen kosmeticky.
Zápis ze zasedání FOMC: Fed se neobává růstu inflace ani výnosů
07.04.2021 Zveřejnění zápisu z posledního zasedání FOMC nepřineslo na finanční trhy příliš volatility. Pokud se podíváme na detaily, tak slova jako "zvýšení", "tapering", nebo "normalizace" se v textu nevyskytují. To ostatně koresponduje s krátkým shrnutím, které bylo zveřejněno bezprostředně po zasedání.
Rozbřesk: Výnosy amerických dluhopisů na ročních maximech, jak na ně zareaguje Fed?
15.03.2021 Ztráty dluhopisů, rychlý růst tržních výnosů a s tím související tvrdší měnové podmínky - to jsou hlavní problémy, které se honí centrálním bankéřům v posledních týdnech hlavou. EVropská centrální banka již na nepříznivý vývoj zareaovala a poslala a v uplynulém týdnu oznámila, ž zrychlý nákupy vládních dluhopisů v rámci pandemického programu PEPP tak, aby dostala i delší výnosy znovu pod kontrolu.
Při zmatku kolem stimulů převažuje optimismus. Rostou akcie, dluhopisy i euro
09.10.2020 Závěr týdne zůstává na hlavních trzích celkem pozitivní. Hlavním akciovým indexům se daří růst, tedy až na mírně ztrácející německý DAX . Vedle toho jsou na tom dobře i dluhopisy při poklesu 10Y výnosů v USA i Německu přibližně o 2 bazické body a ještě větším poklesu na periferii eurozóny. Eurodolar je jednoznačně pozitivně naladěn a stoupá o půl procenta na 1,1815. Zlato už se dostalo o dvě procenta nad včerejší úroveň.
Stoja za poklesom eura očakávania normalizácie politiky ECB?
18.01.2018 Časť analytikov razí teóriu, že posilnenie eura ktoré ignoruje nárast úrokových diferenciálov v prospech USA, je dielom očakávaní normalizácie politiky ECB. T.j. že euro posilňuje kvôli tomu, že ECB zrejme onedlho ukončí QE a začne pozvoľne dvíhať sadzby. Priaznivci tejto teórie hovoria, že je to dôvod, prečo aktuálne rastú CAD a GBP a v tomto roku by mali mať z podobného dôvodu dobré vyhliadky AUD a NZD.
Co znamená výměna v čele Fedu?
07.12.2017 Janet Yellenové už pomalu končí její 4letý mandát a na přelomu ledna a února příštího roku předá žezlo nejmocnějšího centrálního bankéře světa Jerome Powellovi. Jak se historicky chovají trhy při takovém předávání funkce a co můžeme čekat v následujících týdnech?
EUR/USD po zasadnutí FOMC
21.09.2017 Včera rozhodovala centrálna banka Spojených štátov – FED. Na základe skutočností, ktoré boli prezentované sa EUR/USD dostal pod predajný tlak. Bude tento sentiment pretrvávať aj v nasledujúcich dňoch? Aj o tom v sa dočítate v tejto analýze.
FX Týždenný výhľad 18.9 -22.9.2017
19.09.2017 Minulý týždeň prevládalo na trhoch momentum pozitívneho sentimentu, ktoré odzrkadľovalo predovšetkým apatiu investorov k ďalšiemu vývoju okolo témy Severnej Kórei a uvedomenie si faktu, že hurikán Irma po sebe nezanechá také veľké škody, ako sa pôvodne predpokladalo. Pozitívnej nálade pomohol aj pomerne široký záber reflačných tlakov, keď v krajinách ako Čína, UK, US prekonala inflácia očkávania. Na druhej strane nepotešili ostatné negatívne ekonomické výsledky Číny, no tie mali tentokát na väčšinu trhov len dočasný efekt a na konci týždňa uzatvárali dlhopisové trhy spolu s akciovými idexmi vyššie. Pozitívne uzavrela aj ropa (WTI), ktorá si pripísala 5%. Drahé kovy na druhej strane strácali spolu s meďou a železnou rudou.
Draghiho majsrtštyk
14.09.2017 Draghi to zvládl elegantně. Na zasedání ECB minulý čtvrtek dokázal trhům předat jasnou zprávu, že v říjnu se bude rozhodovat o dalším osudu kvantitativního uvolňování a že tento program nejspíš čeká postupný konec, a to bez toho, aby způsobil „moc vln“.
EUR/USD - vývoj páru po ECB
11.09.2017 Vo štvrtok sme mali zasadnutie Európskej centrálnej banky. Po jej rozhodnutí sa euro odrazilo mierne vyššie, no pohyb bol pomerne vágny a býci sa rýchlo sťahovali zo svojich novo nadobudnutých úrovní, ktoré boli pre EUR/USD najvyššie od roku 2015. Kam sa však môže pár pohnúť začiatkom nového týždňa? Ako „chápať“ rozhodnutie ECB - medzi riadkami? Aj na to sa pozrime v nasledujúcej analýze.
Zasadanie ECB: čo sa dá očakávať a ako ho obchodovať?
07.09.2017 Prehľad, zadefinovanie očakávaní, ako aj alternatívy obchodovania pre dnešné zasadanie ECB.
FX týždenný výhľad 4.9 - 8.9.2017
04.09.2017 Minulý týždeň bol sentiment na finančných trhoch poháňaný predovšetkým vývojom slovníka okolo pokračujúceho konfliktu Severnej Kórei a US, vysporiadaním sa s následkami hurikánu Harvey, upokojením na domácej politickej scéne v US a správami zo zdrojov blízkych ECB, ktoré opäť zrelativizovali jastrabie očakávania spojené so zasadaním ECB.
FX týždenný výhľad 28.8 - 1.9.2017
28.08.2017 Najsilnejšou menou minulého týždňa bolo euro, americký dolár bol slabým a najvypredávanejšou menou bol novozélandský dolár. Euro bolo podporované celý týždeň pozitívnymi správami z Eurozóny a následne v pipatok agresívne získalo po Draghiho prejave v Jacskone Hole, ktorý nevyjadril obavy zo sily eura tak, ako to už bolo prezentované v zápisnici.
Draghi a Jackson Hole
25.08.2017 Euro tento týždeň agresívne neposilňovalo a ani neoslabavalo. Spoločná mena len mierne rástla, no rast bol zapríčinený skôr novými pozitívnymi správami z Eurozóny, akoby išlo nevyhnutne o premyslené vytváranie pozícii do Draghiho prejavu v Jacksone Hole. Fakt, že sme nevideli euro výraznejšie posilňovať alebo oslabovať do zasadanie podopiera teóriu, že očakávania spojené s tým, čo môže Draghi povedať, nie sú také jednoznačné. No práve preto, ak príde k prekvapeniu, pohyb na eure bude o to robustnejší.
Sympózium v Jackson Hole môže zastaviť býkov na EUR/USD
22.08.2017 Čaká nás zaujímavý záver týždňa. Na jednej strane sa hromadia názory, že Jackson Hole nič zásadné neprinesie, no história nás učí, že je to stretnutie kde sa často krát naznačovali zmeny v monetárnej politike.
FX týždenný výhľad 21.8 - 25.8.2017
21.08.2017 Prvé dva dni minulého týždňa patrili na finančných trhoch presunom kapitálu do rizikovejších aktív, keďže geopolitické napätie a horzba nukleárneho konfliktu medzi S. Kóreou a US boli aspoň dočasne zažehnané po slovách Kima, že nateraz odkladá plán na zasiahnutie teritória Guamu (amerického teritória). Uź v stredu však prišlo k dvom nečakaným udalostiam a jedna z nich viedla k ďalšiemu sťahovaniu kapitálu do bezpečných prístavov. ECB prekvapila stanoviskom, ktoré priniesli zdroje blízke centrálnej banke, že Draghi na sympóziu v Jacksone Hole nepredloží žiadne nové informácie vzhľadom na monetárnu politiku. Druhou udalosťou, ktorá už spustila opätovný risk off, bola séria správ z politickej scény v US, ktoré podkopali budúce vyhliadky na efektívne zavedenie daňovej reformy spolu s infraštrúktúrnymi výdavkammi. Odtok kapitálu do bezpečia bol podporená aj ďalším teroristickým útokom v Európe. Hlavnou udalosťou budúceho týždňa bude vystúpeie Yellen a Draghiho na sympóziu v Jacksone Hole. Risk tón určí reakcia na pondelkové spoločné vojenské cvičenie US a J. Kórei a potenciálna dohra vo Washingtone.
FX týždňový výhľad 24.7. - 28.7.2017
24.07.2017 Sumár najdôležitejších udalostí na forexe za minulý týždeň ako aj výhľad na tie najdôležitejšie udalosti týždňa nasledujúceho.
Čo možno očakávať a ako obchodovať zasadnutie ECB?
20.07.2017 Čo možno očakávať a ako obchodovať zasadnutie ECB?
Ako obchodovať dáta z trhu práce v USA?
07.07.2017 Obchodovanie dát z trhu práce v USA.
Centrální banky už se chystají na QT
26.06.2017 Už jste slyšeli o QT? Jde o novinku v centrálním bankovnictví, která přichází z USA. Spojené státy a především pak měnové autority ve Washingtonu (Fed) své ekonomice natolik věří, že neváhají vytáhnout záchranné lano zpět na břeh.
ECB: Konec kvantitativního uvolňování je tu
15.03.2017 Pokud někdy budeme pátrat po datu začátku konce ultravolného měnově-politického desetiletí v Eurozóně, pak horkým kandidátem na odpověď bude březen 2017. A nebylo to v duchu (trhy přifouknuté ale přece jenom explicitnější) řeči Bernankeho z května / června 2013, kterou ohlásil postupné snižování odkupů aktiv („tapering“) a kterou odstartoval masivní výprodej dluhopisů, ale drobným, opatrným prvním krokem k eventuálnímu ukončení bezprecedentní měnově-politické ofenzivy, jímž nedávno skončené zasedání ECB bylo.
Libre uškodili slabé monetárne dáta, EURUSD vystrelil nahor
31.01.2017 Dopoludnia sme boli svedkami viacerých zaujímavých dát a udalostí, ktoré našli odozvu aj na devízových trhoch. Začnime v Británii. Libra sa dostala pod tlak po decembrových dátach z monetárneho sektora. Menový agregát M4 (objem peňazí v obehu) klesol medzimesačne o 0,5%, čo predstavuje najväčší pokles za posledných 16 mesiacov. Čakal sa pritom rast o 0,3%. Sklamali aj pôžičky domácnostiam, ktoré medzimesačne rástli o 4,8 mld. libier, najpomalšie od septembra. Prognózy hovorili o raste na úrovni 5,3 mld. GBP. Sklamali predovšetkým spotrebiteľské úvery, ktoré rástli najpomalším tempom od februára 2015.
Prosinec 2016: Konec ultra volné měnové politiky
03.01.2017 Změny ekonomických trendů mívají, na rozdíl od třeba politiky, zřídkakdy jasné začátky. Zatímco např. čas, kdy započala instalace komunistického režimu v Československu je celkem jasný, kdy začala globalizace už je jasné mnohem méně. To, kdy se po krizi konečně otočila globální měnová politika, je však po právě skončeném roce evidentní: v prosinci 2016.
Aká je reakčná funkcia ECB? (taper možno očakávať, keď sa inflačné očakávania priblížia k 2%)
14.12.2016 ECB minulý týždeň znížila objem nákupov dlhopisov z 80 mld. na 60 mld., Draghi však viackrát povedal, že to nie je „tapering“ (práve preto euro počas tlačovky zletelo). Pod týmto pojmom rozumie lineárne znižovanie objemu QE až na nulu, ktoré zatiaľ nie je v dohľade.
„Zpomal a prodluž“ z Frankfurtu.
12.12.2016 „Zpomal a prodluž“ je nový plán ECB. Ta se totiž ve čtvrtek rozhodla prodloužit program ECB za březen 2017, kdy dle původního plánu z minulého roku měl skončit, a to minimálně do prosince 2017. Samozřejmě s otevřenou možností, že ani to nebude ještě definitivní konec. Naproti tomu – trochu nečekaně - také snížila tempo odkupu dluhopisů o 20 mld. na 60 mld. EUR měsíčně, tj. na úroveň ze začátku března 2016.
Týždenný výhľad: OPEC, Fed a UK
09.12.2016 Hlavnou udalosťou uplynulého týždňa bolo zasadnutie ECB. Tá rozšírila program QE o 9 mesiacov, no znížila objem nákupu aktív z 80 mld. ? mesačne na 60 mld. ? mesačne. Draghi zásadne poprel, že by sa jednalo o tapering a zdôraznil, že ECB bude ešte na trhu dlhšiu dobu aktívna. Taktiež sa zmenil kapitálový kľúč a ECB môže nakupovať aj dlhopisy pod zápornú depozitnú sadzbu. Tieto výsledky boli v neprospech EURa a vytvárajú nový predajný tlak, ktorý môže v nasledujúcich dňoch pokračovať...
Uvidíme zajtra euro-paniku?
07.12.2016 Vo štvrtok bude jedno z tých dôležitejších zasadnutí Európskej centrálnej banky. Očakáva sa, že rozhodne čo ďalej s jej nákupmi v rámci programu PSPP (Program nákupu verejným sektorom), čo je obdoba kvantitatívneho uvoľňovania (QE). Vplyv nebude iba na finančné trhy, ale pomocou dlhodobých úrokových sadzieb môže odštartovať zmenu aj na hypotekárnych sadzbách. Ale o tom nabudúce. Tu sa poďme pozrieť na to, čo môžeme od ECB zajtra očakávať.
Týždenný výhľad: Dolár, Libra a komentáre bankárov
21.10.2016 TOP udalosťou týždňa bolo zasadnutie ECB. Centrálna banka síce ponechala sadzby aj QE bez zmeny, no kľúčový bol konmentár Draghiho. Akonáhle prišla informácia, že ECB nediskutovala rozšírenie stimulov, Euro si krátkodobo polepšilo, no po tom ako prišla správa, že sa nediskutoval ani o tapering, prvotný rast bol vypredávaný. Zlomovým bodom bola informácia o tom, že QE s vysokou pravdepodobnosťou nebude ukončené jednorazovo „useknutím“ ku koncu marca, ale uvidíme tapering – teda postupné znižovanie. To už indikuje, že nejaké dodatočné stimuly môžeme čakať od marca ďalej do budúcnosti, aj keď iba možno v rozsahu taperingu... Táto skutočnosť poslala Euro nadol a otvorila cestu medveďom...
Související klíčová slova:
Střední Evropa | Inflační šok | Aktualizovaný výhled | Dolarové dluhopisy | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | PPI v USA | Omicron varianty | Zásoby zemního plynu | Klid před bouří | Neel Kashkari | Jack Ma | Výnosy dluhopisů | Market conditions | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Data z trhu práce | Program odkupu aktiv | Australská centrální banka | InstaForex | Silná rezistence | Delisting | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Ekonomika aktuálně | Nezaměstnanost v eurozóně | Levné peníze | ABNB | Hlavní úrokové sazby | Automobilový sektor | Chování centrálních bank | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | Stavební produkce | Vývoj kurzu USD | PEPP | Očekávání | James Bullard | Pokračování růstu | Korelace | Evropské centrální banky | MongoDB | JAR | EUR USD | Akcie provozovatelů kasin | AUD/NZD | Pro investory | Zasedání ČNB | Ark | Trh práce | Robert Kaplan | Investice | Britská centrální banka | Potenciál | Kurzy akcií | SQ | Support | Lednová inflace | Cyklus zvyšování sazeb | PMI v eurozóně | Ifo | Index spotřebitelské důvěry | Japonské akcie | Prognózy | Krafton | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Intervence | Nižší sazby | Snižování rozvahy Fedu | Rekord | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Oživení ekonomiky | Evropské měny | Nákupy aktiv | Sentiment na kryptoměnách | Indicators | Úrokové sazby v USA | IHS | Profit Taking | Impuls | EUR/USD | General Electric | Cena bitcoinu | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Saxo Bank | Chování | Švédská koruna | CSCO | COT report | Price Action | Zakladatel Alibaby | Výhled Saxo Bank | Asijská seance | Lagardeová | Trh s dluhopisy | Cenné papíry | Výnos | DeFi | Nová prognóza ČNB | RBS | Meituan | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Delta | TNOTE | Výnosová křivka | SMA | Vzdělávání | Denník | Šéf Fedu | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | ESG | Index DOW | Import | Pandemický program | ČEZ | Nikkei | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Propad cen | Online obchodování | Odhad HDP | Praxe | Barrick Gold (GOLD.US) | Průmyslové objednávky | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | AUDUSD | Investing | Spotřebitelské inflace | Posilování dolaru | Brent | Ekonomický sentiment | Společnost Crédit Agricole | Uber Technologies | Kontrakce | Stimul | Peníze | Bilion | Strach | Pandemie COVID-19 | Russell 2000 | Ukazatel | Meziroční růst cen | Obavy z inflace | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Projekce | Hlavní události tohoto týdne | Běžný účet platební bilance | Měny | Americký Fed | Zasedání OPEC | Micron | Varianta koronaviru | Ropa WTI | Zdražování cen | Dividendy | Burza | Developeři | Americká nezaměstnanost | Akcie Twitter | Eurostoxx 50 | Valná hromada | Pozornost investorů | Burzy | USD/BRL | USD/EUR | Ceny elektřiny | Výrazný vzestup | Poptávka po úvěrech | Americký prezident Joe Biden | Robinhood | City Index | Broker | Analytik Saxo Bank | Proražení | Představitelé ECB | Posílení koruny | Odliv kapitálu | Export | OXY.US | Hurikán Ida | Bond | Postupné otevírání ekonomiky | Statistiky z pracovního trhu | EUR/CZK | Varianta delta | Ekonomická aktivita | Regulace | Smart kontrakty | Bridgewater | Asana | IPO | Hospodářské výsledky | HDP ve Spojených státech | Rostoucí ceny energií | GBP/USD | Sympozium | P.A. | Zvýšení sazeb | Měnový pár EUR/USD | VIX index | Inflační cíl | ATR | Nový rekord | Pandemický program odkupu aktiv | GBP/JPY | Tržní reakce | Makrodata | Investoři | Forward guidance | Bank of England | Americké ekonomiky | Největší světové ekonomiky | Nejistoty | Výnosy z amerických dluhopisů | Inflační čísla | Prezident ECB | Kapitál | Jádrový index | Globální akciové trhy | Další růst | Reálné ekonomiky | Posílení | Dluhopisové výnosy | Airbnb | USD | Zápis z posledního zasedání | Dot plot | Petr Plecháč | Tempo hospodářského růstu | Finanční instituce | Zoom Video | Včerejší seance | Qualcomm | Makrokalendář | Plány | Depozitní úroková sazba | WSJ | Zisk | Euro dnes | GBP/EUR | Cestování | Německý DAX | BP | Platforma pro obchodování | Patria | Růstové akcie | Analýzy | Evropské ekonomiky | Split | Americké HDP | NFP report | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Data z ekonomiky | Přístup k riziku | Hlavní události | Bohatý | Swapy | Cenové tlaky | CZK | Makléři | Akcionáři | NFP | Grayscale | Investovat | Vít Hradil | Uber | Demokraté | CAC 40 | S&P | Úroková sazba | Nákupy dluhopisů | Formace Head and Shoulders | Unie | Loonie | Tempo inflace | Deflace | Zemědělské komodity | Zahraniční investoři | Velikosti bilance Fedu | Mutace omicron | Pozitivní zprávy | Occidental Petroleum | Komoditní | Turecká lira | Althea Spinozzi | Berkshire Hathaway | Blockchainové technologie | Investiční centrum | Ekonomický kalendář | Investoři na trzích | Prezident | Hazardní hry | Investing.com | Zprávy | ZEW | Nordea | Prognóza Fedu | Spotřebitelské ceny v USA | Výsledky | Události tohoto týdne | Ekonomické oživení | Globální ekonomiky | HUF | Inflační tlaky | Průzkum | Portfolio | YTD | Bank of America | RBI | Komodita | Financial Markets | Retracement | Americký index | TIM | Energie | Fundamentální zprávy | Odhad inflace | Fiskální rok | OPEC+ | US500 | Airbnb (ABNB.US) | Rozhodnutí soudu | Pesimismus | Objem | Dobré výsledky | Veeva Systems | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Obchodování a investice | Vývoj měnového páru | Velké firmy | Americké centrální banky | Hodnotové akcie | Souhrn finančních trhů | Malajsie | Swingový výhled | Vývoj kurzu USD/EUR | Firmy | RMB | Index US100 | Australský dolar | Easing | Bydlení | Ole Hansen | Aussie | Páka | Agentura Bloomberg | Symposium v Jackson Hole | Nástroj | Zpráva | Ekonomické dopady | Polsko | Cestovní ruch | Ratingová agentura | Představitelé Fedu | CFDs | Tencent | Performance | Cenová hladina | Měna | iPhone | Janet Yellenová | Ceny ropy | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | Deficit | Zasedání Fedu | Jackson Hole | Pandemie ve Spojených státech | HUF/EUR | OPEC | USD/PLN | Výroba v eurozóně | Bloomberg | Jednání FOMC | Specialista na online obchodování | Nová prognóza | GBP | KB | Nabídka | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Centrální banky | Maloobchod | Optimistická očekávání | Oslabení amerického dolaru | Ústavní soud | Index výrobních cen | Zpomalení inflace | Trump | Akcie v Asii | PMI ve výrobě | Dolary | Federální rezervní systém | Vstupy | BREAKING | Evropské trhy | Averze k riziku | GBPUSD | Christopher Dembik | USDCAD | Dnešní makroekonomické ukazatele | Risk | Evropské akcie | Bank of Japan | Americké CPI | Oživení na americkém trhu práce | Apple | Silný růst | Ropa Brent | Earnings | Dobrá data | Americké akcie | Vyhlídky | BBC | Finanční domy | CZ | Dopad pandemie | Kongres | Bidenův plán | Hong Kong | Evropská ekonomika | Výsledky HDP | Zvýšená volatilita | Program nákupu aktiv | Reakce trhu | Trh | Tým InstaForex | Inflace ve Spojených státech | Komise | University of Michigan | Čínský akciový index | ABNB.US | Dnešní zasedání Fedu | Korekce | Korporátní daně | Nákup dolaru | Výrazný pokles | Předpokládaná výše hlavní úrokové sazby | Zveřejnění výsledků | Globální ceny | Francie | Barrick Gold | Dopad na trhy | Glass Lewis | S&P/ASX 200 | Bankrate.com | Propad | Posílení dolaru | Turecko | Americké zásoby ropy | UBER.US | HDP eurozóny | Rating | Exxon Mobil | Agentura S&P | SNB | Microsoft | Příležitosti | Technické analýzy | Alibaba | Technologické společnosti | Vládní dluhopisy | Regulatorní riziko | Členové Fedu | Spotřebitelská inflace | Defi | Demokratické strany | ANO | Podnikatelé | Sázka | Obchodování akcií | Známý investor | Zájem o dluhopisy | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Představitelé americké centrální banky | Index Nasdaq | Zahraniční obchod | Medián | Tržní odhad | Výpadky | Graf | Ekonomové | Didi | Gazprom | Akciový index | Centrální banka | Významné zprávy | Přehled | Plyn | Inflační vývoj | Tomáš Pfeiler | Pár EUR/USD | Eurodolar | Výnosové křivky | Jádrová inflace | Stavebnictví | Hospodaření | Zveřejněná data | Fed | Americká centrální banka | Růst spotřebitelských cen | US2000 | Turecká centrální banka | Měnový trh | API | Údaje o inflaci | Link | Běžný účet | Makro data | Reuters | Merrill Lynch | Uber Technologies (UBER.US) | Klíčový údaj | Chevron | Investment | Index US500 | Vývoj australského dolaru | Data z americké ekonomiky | Markets | Depozitní sazba | Prodeje domů | Výstupy | Obchody | Blog | Primární emise | Cena Brentu | Reakce amerického dolaru | Utahování měnové politiky | Pozornost | Velcí spekulanti | Trading.com | Firma | Profit Target | EURUSD | Oslabování dolaru | Traders | Česká měna | S&P 500 | Hedge fondy | Commodity index | PINS | Data z amerického trhu práce | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Rychlý růst | Zemní plyn | Předseda | Fiskální stimul | Market Analyst | Libra | Americký dolar | Britové | Hackerský útok | Stoxx 600 | Ceny emisních povolenek | SMA 100 | Open | Růst ceny zlata | MRNA.US | Investment management | Příprava | Moderna (MRNA.US) | Ziskové marže | Hurikán Irma | Míra | Ministři financí | Úroky | MT4 | Akce centrálních bank | Očekávání analytiků | Nomura | Investiční banky | Budoucí vývoj | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Prosincová inflace | Indikace | Japonsko | S&P500 | EBay | ECB | Ceny | Prudký pokles | Angela Merkelová | Technologie | CHF | Energetická krize | ČNB | Žádosti o podporu v USA | Cigna | High risk | Pokles | Prognóza ČNB | Asijské indexy | Kryptoměna | DOT | MJ | Jan Vejmělek | Hedge | LIBOR | Kasina | Technologické firmy | Tržní očekávání | ATH | Americká ekonomika | Měny&Sazby | NVDA | Vizionář | Nejistota | Podpora | Obchodník | Doporučení | MRNA | COVID-19 | Spotřebitelské výdaje v USA | Economic | Finanční krize | Regulátoři | Repo sazba | Oživení světové ekonomiky | Index cen | Dodávky plynu do Evropy | Čínská vláda | EBIT | Daně | Portugalsko | Investment Management | Dnešní fundamenty | Kurz EUR USD | Pozitivní sentiment | Centrum | Růst zisků | Zisky | Range | NFP data | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Index Nikkei | Prezident Trump | BNP Paribas | Americká data | E-commerce | Nvidia | Ceny komodit | Taper | PX index | Růst výnosů | Řízení rizika | Cisco Systems | Ratingové agentury | EUR Index | Cena zlata | HSBC | Vývoj měnového páru GBP/USD | Růst cen | Americké akciové trhy | Riksbank | Trendline | Dluhový strop | Momentum | Exxon | Konec pandemického programu | Výdaje | Financování | ČSÚ | Finance | JDE | Makroekonomické ukazatele | Index nákupních manažerů | Zasedání americké centrální banky | Úroveň dluhu | USDJPY | Společnosti | Maďarský forint | Virus | Prezident Joe Biden | Velké banky | Zvýšení korporátní daně | Cloud Village | Nájemné | Kov | QE | Recesia | Cena | Dnešní čísla | ECB dnes | Akciové indexy v USA | CME | BAT | Prezident Fedu | Velké technologické firmy | HAS | Kartel OPEC | WTI | Mexické peso | Bod | Federal Reserve | NetEase | RBNZ | Polský zlotý | Americké úrokové sazby | Pokladniční poukázky | Spekulace | Rate Hike | Republikáni | Nord Stream | EMU | Evropské indexy | Akcie ConocoPhillips | Novozélandský dolar | Očekávané výnosy | Domácnosti | FTSE | Cena ropy | Quantitative easing (QE) | Inflace | Utáhnout měnovou politiku | Tržby | Marže | Účet platební bilance | Situace | Historické rekordy | Daně z příjmů | Twitter | Euro vůči dolaru | Velcí institucionální investoři | Alphabet | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Americká průmyslová produkce | Počet žádostí o podporu | Lira | USD/CZK | US100 | IHS Markit | Statistiky | Peněžní zásoba | FXstreet | Moneta | Dluhopisové trhy | Maturity | FX | ConocoPhillips | Ben Bernanke | Aukce | Růst mezd | ISM indexy | Tapering v USA | Michal Stupavský | Finanční systém | Sazby beze změny | Kurz | Market | Evropská centrální banka | ISM | Google | Stagnace | Kaisa | Holubičí názor | UST | Intradenní výhled | Lockdowny | Institucionální investoři | Aktivum | Rate cut | Naše prognóza | Klouzavý průměr SMA | Conference Board | Prudký růst cen | Zvýšení volatility | Měď | Burzovní debut | Conseq | Proinflační | Konsensus | Analytik | Odpor | AUD | Ranní okénko | Německá kancléřka | Predikce | Fibo | Analytici | Splatnost | Celkový globální dluh | Guvernér NBP | Dobré zprávy | Kurz koruny | Přehled kurzů | Indexy v Číně | Mario Draghi | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Vývoj velikosti bilance Fedu | Hospodářství | Euro STOXX | Stimulační balík | Tuzemská inflace | Vyšší sazby | Guvernér Fedu | Monetární politika | Akcie Apple | BlackRock | Coinbase | USA inflace | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Conseq Investment Management | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | Energetické firmy | Týdenní zpráva | Moody's | Recese | Index strachu | Kurz NZD | Konsenzus | Nárůst výnosů | SQ.US | Kazuo Ueda | Makro | CZK/EUR | Index Dow Jones | Digitalizace | Signály | TLTRO | Klouzavý průměr | Nákupní doporučení | Příjmy a výdaje | Silný support | Slušné zisky | Frank | Ministři | ETN | Změna politiky | Balance | Kurz eura | Swapová křivka | Americká centrální banka (Fed) | Kurz eurodolaru | Ceny energií | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Cigna Corporation | Fitch | Solana | Meziroční míra inflace | Rizika | Eurozóna | Regeneron Pharmaceuticals | Sterling | Úspěchy | Kiwi | Buy the dip | Kancléřka Angela Merkelová | Saxo | Soud | IG | Projev šéfa Fedu | Globální trhy | Henry Hub | EUR NZD | Bondy | Mince | Zásoby ropy | Nákup aktiv | Ceny plynu | Světové ekonomiky | ROCE | Růst HDP | Benzín | CrowdStrike | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Automobil | OXY | Míra inflace | Vládní bondy | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Soukromý sektor | Průmyslová výroba v eurozóně | Španělské statistiky z pracovního trhu | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Nabídka a poptávka | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Report stavu ropných zásob | Výrobní PMI | Gold | Peking | Průmysl | Americké žádostí o podporu | Dluhopisový trh | Makroekonomické strategie | Růst produktivity | Tempo růstu | Pokles akcií | Bilance ECB | Bankovnictví | Trim Broker | Infrastrukturní balíček | Aerolinky | USD index | Asijské obchodování | NBP | Break-Even | Bilion dolarů | ETF | Akciové trhy | Úrokové sazby | Větší zisky | Redukce | Guidance | Německý index DAX | Situace na trhu | Reporty | Bankéři | Obchodní aktivity | Long | Rally | DAX | Společnost Saxo Bank | Co bude | Payrolls | Aktiva | SXXP | Osobní příjmy | HDP za Q2 | Finanční represe | Fiskální stimuly | Fiskální politika | Yield | AUDNZD | Indexy na Wall Street | GBPJPY | Facebook | Drahé kovy | Indikátor | Projevy centrálních bankéřů | Barclays | Pokles cen | TikTok | Růst ceny | Čínská centrální banka | SP500 | Raiffeisenbank a.s. | Peněžní trh | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj kurzu | Akcie Tesly | Indexy pohyb | Čínské akcie | Euro | Sentix | Pochybnosti | Kurz australského dolaru | Stratég | FOREX | Ekonomika eurozóny | Debata | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Načasování | Sentiment | Zrychlení inflace | Forexu | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Breaking | Růst úrokových sazeb | Akcie padají | Politika | Lend | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Dnešní seance | Americké futures | Deutsche Bank | Poplatky | Měnová politika ECB | Forint | Výprodej | Velká Británie | Evergrande | Orderflow | Zelené energie | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Zasedání FED | Ekonom | Optimismus | Otevírání ekonomiky | Dnešní kalendář | Objemy obchodů | Optimismus investorů | Indie | FAO | Zasedání amerického Fedu | Očekávání trhu | Technologické akcie | Měnové politiky | Akciové indexy | První zvýšení sazeb | Historická maxima | Ekonomická data | EMA | Janet Yellen | Británie | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Dolar | Ceny zlata | Akciový stratég | Výhled | FOMC | Kurzy měn | Dividenda | Americký trh práce | Hodnoty měny | Occidental Petroleum (OXY.US) | Ethereum | Zpomalení hospodářského růstu | FRED | Politika Fedu | Medvědi | Finanční trhy | Vyšší daně | Negativní vývoj | Cyrrus | Dobrý výsledek | Klid | Expanze | Aktuální rezistence | Znovuotevření ekonomiky | Fiskální balík | Fondy | Euro Stoxx 600 | Austrálie | Stagflace | HDP Číny | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | Schodek | Pracovní trh | Outsorcing | Vývoj měnového páru EUR/USD | Retail Investor | GS | Video | Spready | Ekonomika | Zajišťování | Westpac | Obchodní bilance | EU | Zotavení ekonomiky | USD/MXN | Problémy | Zpomalení růstu | Risk Off | Situace na trzích | EURCHF | Currencies | Index strachu VIX | NFT | Dollar | Blockchainy | Nezaměstnanost | Dolarový index | Americké výnosy | Inflace v Německu | Ropa | Barel WTI | Měnové páry | Dluhopis | Americká inflace | Makroekonomická data | Klouzavé průměry | Bloomberg Commodity Index | Transakce | Silné euro | Stratég Saxo Bank | Snížení úrokových sazeb | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Irsko | NZDUSD | Slabší dolar | Bilance Fedu | Banky pro mezinárodní platby | Dodávky plynu | Jasný signál | Politické riziko | Rozhodnutí FOMC | Jestřábí přístup | Výhodně investovat | Pimco | MSCI | Negativní zprávy | Thomson Reuters | Snap | Zvyšování úrokových sazeb | Guvernér Rusnok | Báze | Měnový stratég | 3М | JP Morgan | Obchod | Indexy PMI | Data z Německa | Risk On | Regionální měny | Oslabení | Patria.cz | Nižší kurz | Globální finanční krize | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemická situace | Rusko | Smíšené výsledky | Ceny výrobců | Žádosti o podporu | Purple Trading | Empire State Index | US akcie | Pinduoduo | Spojené státy | Makroekonomické události | Zkušenost | Signál | Ekonomický výhled | Salmán | Zdražování | Čínská firma | Výsledkové sezóny | Investment Banking | Pips | Komerční banka | ADP | Square | PMI ve službách | Projev šéfa Fedu Powella | Trhy | CPI v USA | Short squeeze | Ropy | Nové žádosti o podporu | Platforma | Big Tech | CHNComp | Bankovní unie | Ekonomický dopad | Úspěch | Sázky | ASX 200 | Disclaimer | Futures na indexy | Kurzotvorné zprávy | Zápis ze zasedání FOMC | Utažení měnové politiky | SEC | Jestřábí Fed | Mark Carney | Pepperstone | Non-Farm Payrolls | ASX | Riziková aktiva | Technologický index | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nálada | Akcie Amazon | Volume | Indikátory | Tisková konference | Eura | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Brazílie | Ceny pohonných hmot | Leverage | VIX | Růst | Měnové unie | Příjmy | Vývoj amerického dolaru | Výsledková sezóna v USA | Zajištění | Levels | Tesla Motors | Propad cen ropy | Pandemie | Provize | Tradeři | Index | Buy | Wall Street Journal | PCE index | Tightening | Lockdown | Alipay | Fundament | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Výsledková sezóna | Engulfing | Slabá čísla | Volby | FX trh | Historie | Delta varianta | Dnešní ekonomický kalendář | MasterCard | Cíle | Instrumenty | Nejbližší rezistence | Bitcoinové futures | LEND | Zlotý | Amsterdam | Aktuální situace | Holubičí Fed | Vyšší úroveň | Inflační riziko | Volatilní | Retail | Aktuální kurzy měn | Banky | TradingEconomics | Schůzce FOMC | Anders Nysteen | CNY | Šéf Fedu Jerome Powell | Odhady HDP | Program nákupů dluhopisů | Dow Jones | GBP USD | Americké firmy | Regulatorní prostředí | NZDJPY | Benchmark | Cena zemního plynu | Šance | Holubice | Chris Weston | Oslabení dolaru | Americké vládní dluhopisy | Covid | Odvětví | Šok | Covidová situace | Analytický tým FXstreet.cz | Dna | Zájem zahraničních investorů | Federal Open Market Committee | Výrobní sektor | Rostoucí trend | Investors | Nesoulad | NZD/USD | Měnový pár | Roční zhodnocení | LVMH | Růst výnosů v eurozóně | Očekávaný růst | Nord Stream 2 | Daně z příjmů právnických osob | Růst cen komodit | David Vagenknecht | ISS | Banka | Jestřáb | Forward | Dollar Index | AEX | Vakcinace | Technická analýza | Na burze | Akcie | Christine Lagardeová | Ministři financí eurozóny | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Analytička | Futures na americké indexy | ČSOB | Snižování tempa nákupů dluhopisů | Ekonomiky | Měnová politika | Zasedání FOMC | Evropa | Zápis ze zasedání Fedu | Nasdaq Composite | Tesla | Negativní dopad | Makro z USA | Elon Musk | Americký prezident | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Bank of Canada | Rostoucí ceny ropy | Ropa roste | Square (SQ.US) | Komoditní měny | EURNZD | Nákupy vládních dluhopisů | Finanční výsledky | Makroekonomické data | TRY | Poradci | Moderna | Snižování nákupu aktiv | Société Générale | Ekonomický růst | Spike | Země eurozóny | Krize | Obchodníci s kryptoměnami | Klamání investorů | Management | Průlom | PPF | Pandemie COVID | Kvantitativní uvolňování | Rates | AUD NZD | Pražská burza | CNBC | High | Železná ruda | UBS | Údaje | Tempo růstu PPI v USA | Analytický tým | Obratové formace | Zájem o NFT | Financial | Vývoj eura | Ekonomiky eurozóny | CAD | Short | Přístup k inflaci | EUR JPY | Target | Intel | Tempo růstu PPI | Nemovitosti | Visa | Práce | Supercyklus | Vývoj trhu | Podniky | Konsolidace | Letní obchodování | Cigna Corporation (CI.US) | Kanada | Německé volby | Očkování | Úroková sazba v eurozóně | Index spotřebitelských cen | Volatility | Lehman Brothers | Rozpočet | xStation5 | Americké zásoby zemního plynu | Schodek rozpočtu | City | Intervenční nákupy | Pracovní síly | AUD/USD | Volkswagen | CI.US | Guvernér ČNB | Odhady analytiků | Instrument | Standard Chartered | Inflace v eurozóně | Nárůst volatility | Německo | USD/JPY | Bankovky | Biden | Ruská centrální banka | TLTRO4 | Volume profile | Akciový trh | Bankovní prázdniny | Ztráty | Japonský jen | Tržní formace | FXstreet.cz | Euro vůči americkému dolaru | Bilance | Ceny zemního plynu | USDIDX | Head and Shoulders | Crédit Agricole | NZD | Koš | Omicron | Setkání centrálních bankéřů | Mzdy | HDP v eurozóně | Zvýšení těžby | Anna Píchová | Zadlužení | Merkelová | Obchodníci | Intradenní vývoj kurzu | Decline | Ukazatele | Pozice | Ekonomické vztahy | Ark Invest | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | Okta | Makroekonomický kalendář | Varianta koronaviru omikron | Situace na trhu práce | REGN | IPO Robinhood | Čína | Koruna | Ranní glosa | Evropský průmysl | ČR | Nastavení měnové politiky | Varianty covidu v USA | Currency | Akcie Moderny | KOSPI | Ministerstvo financí | Globální ekonomický růst | Zasedání centrálních bank | BBVA | Guvernér | Napětí mezi USA a Čínou | Low | EURGBP | John Hardy | Rezistence | Úrokový diferenciál | FOMO | USA | Zemědělství | Zpracovatelský průmysl | Kanadský dolar | Omezování nákupů aktiv | Sazby | Varianty covidu | Strategy Research | Vánoční rally | DocuSign | Communication | Richard Clarida | Zveřejnění výsledků HDP | Riziko | Kontrakt | Miliardy dolarů | Vývoj jádrové inflace | Peter Garnry | SPX | Hlavní ekonom | Německý automobilový sektor | Zahraniční forex | Ocenění | Burze | Brazilský real | ZM | Dnešní asijské obchodování | Sektor služeb | Černá labuť | Tečkový graf | Domácí poptávka | Výprodeje dluhopisů | Stimuly | Klíčové centrální banky | Fed fund futures | Vyšší výnosy | Vyspělé technologie | Statistika | Král Salmán | CBDC | COT | Další pokles | Tým FXstreet.cz | Pumpování likvidity | Indonésie | Intervenovat | Rekordní nárůst | Emise | Prodeje domů v USA | Investice do čínských firem | LNG | Zero Hedge | Jestřábi z Fedu | Dominance bitcoinu | Dodavatelské řetězce | Eric Rosengren | USD JPY | Sociální sítě | Čínská makrodata | Ohlédnutí | Tvorba pracovních míst | Aktuální kurzy | Prodej | Růst amerických výnosů | Nervozita | Velké fondy | Index asijsko-pacifických akcií | Lael Brainardová | Japonská centrální banka | Euforie | Investiční | Změna inflačního cíle | Ekonomika USA | Průmyslová výroba | CISCO | Progres | Globální dluh | Včerejší obchodování | Pozornost finančních trhů | Bitcoin | Výkonnost | Česká ekonomika | Nejbližší support | Pohyby na finančních trzích | Akcie v Evropě | Zájem investorů | EURCZK | Hospodářské oživení | Epic Games | Steen Jakobsen | Burzovní výhled | Rozhodování | EUR GBP | Opatření | Index S&P 500 | Referendum | Závislost | Česká koruna | Uzavření trhů | Krypto | Ranní komentář | Zlato | HDP | Balance sheet | Maloobchodní tržby | Likvidita | PBOC | Break Even | Fond | Regeneron Pharmaceuticals (REGN.US) | Kurzy | Spekulanti | Restrukturalizace | Objednávky | Inflační očekávání | Akcie v Číně | ABC | Joe Biden | Evropské akciové trhy | Evropské země | Objem aktiv | Čínské vlády | Výsledky NFP | Uhlí | Fundamenty | Omikron | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Index PMI | BIS | Throwback | Důležitý support | CZK/USD | Analýza | Vyšší inflace | Komodity | Online obchodování a investice | Miliardy | Výnosy | Čínští regulátoři | Put | Tomáš Raputa | Sazba Fedu | Americký tapering | Bank of America Merrill Lynch | Caixin | Kryptoměny | Investiční doporučení | Stav americké ekonomiky | Ekonomické indikátory | Průmyslové kovy | Nálada na finančních trzích | PINS.US | Kurz EUR | Správce aktiv | Dekarbonizace | Centrální bankéři | Kurz koruny vůči euru | Belgie | REGN.US | Investor | Zlepšení | ZM.US | ČTK | Pinterest (PINS.US) | Sentiment trhu | Oživení ekonomik | Měnové podmínky | Americké akciové indexy | Amazon | Americká vláda | Španělsko | Jerome Powell | Výběr daní | Emerging markets | CEE | Česká národní banka | Wall Street | ONE | Index DAX | Těžební kapacity | Základní úroková sazba | Markit | Nákup dluhopisů | Američtí zákonodárci | Graf dne | Čínské firmy | Hike | Zoom Video Communications | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot
|
|