Kurzotvorné zprávy
Týdenní shrnutí: Jestřábí snížení sazeb Fedu zatřáslo trhy
20.12.2024 Událostí týdne bylo bezesporu měnové zasedání amerického Fedu. Podle očekávání došlo k dalšímu snížení sazeb o 25 bb. Ale kámen úrazu byl dot-plot, respektive aktualizovaná prognóza z dílny Fedu. Ta ukazuje na snížení tempa uvolňování měnové politiky v příštím roce na polovinu. Podmínky budou prostě v příštím roce pro firmy přísnější. A to zamávalo s akciovými trhy.
Týden na akciových trzích: Šestý růstový týden pražské burzy, v zámoří vybírání povolebních zisků
15.11.2024 Z makrodat byla asi nejdůležitější inflace v USA. Růst spotřebitelských cen dopadl podle očekávání, ale inflace v primárních okruzích byla vyšší. To znamená, že jsou zde stále vyšší inflační tlaky. To by mohlo ukazovat na pomalejší tempo uvolňování měnové politiky a snižuje se pravděpodobnost (60 %) snížení sazeb Fedu v prosinci.
Týden na akciových trzích: Čtvrtý týdenní růst v Praze
01.11.2024 Tím hlavním, na co se z makra tento týden čekalo, byla páteční data z amerického trhu práce, konkrétně se čekalo zejména na počet nových pracovních míst mimo zemědělství. Na rozdíl od předchozích hodnot tentokráte tento ukazatel úplně propadl. Pro ilustraci, čekalo se vytvoření 100 tis. pracovních míst, skutečnost byla pouhých 12 tis. (předchozí údaj byl 223 tis.). Zřejmě je to výsledek na hurikánů a stávky v Boeingu. Tamní HDP ale stále představuje slušná růstová tempa.
Akciové trhy v říjnu: PX rostl, S&P500 přes dosažení maxima nakonec mírně klesl
31.10.2024 Dle zveřejněných dat během října se ukazuje, že na tom americká ekonomika není vůbec špatně. To pro Fed znamená, že nemusí snižovat sazby rychlým tempem. ECB snížila sazby podle očekávání o 25 bb. Nyní probíhá výsledková sezóna, která je v USA lepší, než se čekalo.
Týden na akciových trzích: Hvězdy ČEZ a Moneta, PX tento týden jen rostl
25.10.2024 Pražský index PX rostl každý den v tomto týdnu. A co víc, dnes je jeho růstový den č. 12 v řadě. Zámořský index S&P500 i evropský STOXX Europe 600 první tři dny tohoto týdne oslabovaly. To, zejména v případě toho amerického, může být spojeno s nervozitou před prezidentskými volbami v USA.
Týden na akciových trzích: Akciové trhy nepřestávají růst, index S&P500 opět na rekordu
18.10.2024 Z USA přišla opět lepší makrodata. Tentokrát v podobě maloobchodních tržeb, které tak ukazují na odolnost poptávky.
Týden na akciových trzích: Banky zahájily výsledkovou sezónu, pokořily odhady, index na nových maximech
11.10.2024 V USA začala výsledková sezóna. Jedny z prvních tradičně reportují velké banky. Bez překvapení překvapily. Výsledky jsou meziročně vyšší a slušně nad konsensem. Z našeho pohledu, při zacenění kroků Fedu, jsou výsledky společností tím zásadním faktorem, který by měl určit směr akciových trhů.
Týden na akciových trzích: Indexy sestoupily z historických maxim
04.10.2024 Většina důležitých makrodat, která byla tento týden v USA zveřejněna, ať už se to týkalo předstihových ukazatelů z trhu práce (JOLTS, ADP) nebo indexu ISM ve službách, byla lepší, než se čekalo. Nicméně ten hlavní údaj, na který se čeká celý týden, nová pracovní místa mimo zemědělství, byl oznámen v pátek ve 14:30h SEČ. Momentálně je to pro Fed nejdůležitější fakt, podle kterého se bude rozhodovat o nastavení úrokových sazeb. Reportované číslo doslova rozmetalo projekce a je podstatně nad konsensem (254 tis., odhad 150 tis.). US trh práce je tak nadále ve velmi solidní kondici. Pro Fed to může znamenat zmírnění obav o výrazné zhoršení reálné ekonomiky a spíše 25 bodové snížení sazeb na listopadovém zasedání.
Akciové trhy v září dosáhly na rekordní hodnoty, od začátku roku jsou slušně v plusu
30.09.2024 Pražský index PX v září vzrostl o +1,05 % m/m (1 611,21 b.) po srpnovém poklesu o 1,00 % m/m (1 594,52 b.). Srpen a červen tak zůstávají jediné dva měsíce roku, kdy index oslabil.
Týden na akciových trzích: Indexy opět rostly, Evropa i USA na historických maximech, rally v Číně
27.09.2024 Čína oznámila masivní stimulační balíček, aby dosáhla odpovídajícího ekonomického růstu. To doslova nakoplo akciové trhy, a to nejenom v Asii. Čínský index Shanghai Shenzen CSI 300 předvedl tento týden rally se ziskem +15,7 %.
Týden na akciových trzích: Evropské i americké burzy opět rostou, Praha je v opozici
13.09.2024 Tento týden byla zveřejněna inflační data z USA. Všechna dopadla více méně v souladu s očekáváními. To za nás implikuje pro Fed snížení úrokových sazeb na zasedání, které se bude konat příští středu o 25 bb.
Týden na akciových trzích: Indexy mírně korigovaly rekordní úrovně
06.09.2024 Celý týden se čekalo na páteční data z amerického trhu práce. Trh práce a inflace jsou pro Fed zásadní skutečnosti pro rozhodování o úrokových sazbách. Zveřejněná data sice nedosáhla na odhady trhu, což může znamenat ochlazování tohoto sektoru. Ale 142 tis. nových pracovních míst (Nomfarm Payrolls – mimo zemědělství) není vůbec malé číslo, které navíc meziměsíčně vzrostlo; míra nezaměstnanosti se tak proti červenci snížila. Trh pravděpodobně bude spekulovat, že Fed sníží na svém nadcházejícím zasedání (18. září) úrokové sazby vyšším než standardním tempem.
Akciové trhy v srpnu: Evropský index na historickém maximu, S&P500 téměř na rekordu, pražská burza naopak klesla
30.08.2024 Hned na začátku měsíce zveřejnila výsledky Komerční banka (1. 8. 2024) a Erste Group (2. 8. 2024) a na konci měsíce i pojišťovna VIG (28. 8. 2024).
Týden na akciových trzích: Indexy rostly, v závěru týdne je podpořil Powell
23.08.2024 Tento týden se čekalo na vystoupení šéfa Fedu J. Powella na symposiu v Jackson Hole, které bylo v pátek v 16hod. První dojmy z jeho řeči jsou až překvapivě holubičí. Trhy rostou.
Týden na akciových trzích: Indexy slušně rostly podpořeny silnými makrodaty
16.08.2024 Tento týden byla zveřejněna důležitá makrodata ze Spojených států. Byla lepší, než se čekalo. Americká inflace zpomaluje. Opravdu robustní byly maloobchodní tržby a trh práce je podle týdenních počtů nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti nadále silný. K velkému propouštění podle všeho nedochází. Touto optikou to vypadá, že ekonomika USA na tom není vůbec špatně. Nyní se spekuluje, zda Fed sníží na zářijovém zasedání úrokové sazby o standardních 25 bb nebo dokonce o 50 bb.
Týden na akciových trzích: Po pondělním poklesu přišla korekce, indexy přesto končí týden slabší
09.08.2024 Týden začal pondělním poklesem. To vlastně navázalo na slabší makrodata (ISM z průmyslu a trh práce) z konce minulého týdne, která naznačovala slabší ekonomiku USA. Spekulovalo se také jestli Fed nedrží sazby zbytečně vysoko po delší dobu a tím škrtí ekonomiku. Vysoká ztráta zasáhla japonský trh, kdy index Nikkei225 padl o 12,4 %. Nicméně již následující den velkou část tohoto propadu dokázal vymazat. Slušný růst jsme viděli u indexu S&P500 ve čtvrtek, kdy byla zveřejněna pravidelná týdenní porce dat z US trhu práce, která ukázala, že nedochází k propouštění a ekonomika země na tom asi nebude tak špatně.
Týden na akciových trzích: Jeden z nejhorších týdnů od začátku roku, indexy klesaly v Evropě i zámoří
02.08.2024 Zveřejněná data z US trhu práce zklamala, stejně jako indexy ISM z průmyslu.
Akciové trhy: Pražská burza předvedla v červenci solidní růst a překonala americký i evropský index
31.07.2024 Pražská burza si za červenec připsala +4,19 % a jasně překonala americký S&P500 (+1,07 %, krátce po zahájení obchodování 31.7. 2024) i evropský STOXX Europe 600 (+1,30 %, chvíli před koncem seance 31. 7. 2024).
Týden na akciových trzích: V Praze po pěti týdnech přišla korekce
26.07.2024 Po pěti rostoucích týdnech v řadě, index PX v tomto týdnu předchozí růst korigoval a odepsal 0,95 % t/t (1 597,84 b.).
Týden na akciových trzích: 4:0 a S&P500 poprvé nad 5 500 b.
04.07.2024 Index S&P500 překonal hranici 5 500 bodů a opět přepisuje záznamy historických maxim.
Týden na akciových trzích: Evropa v politických turbulencích, v Americe překonání maxim
14.06.2024 Po víkendových volbách do Evropského parlamentu, kdy vládní strany oslabily, většina evropských burz oslabovala.
Týden na akciových trzích: Růst v Evropě i zámoří, kromě Prahy
07.06.2024 Páteční data z amerického trhu práce dopadla lépe než se čekalo a ukázala na vysoký počet nových pracovních míst mimo zemědělský sektor. Jak to tak už bývá, výsledek byl přesně opačný, než „předstihové“ ukazatele naznačovaly během týdne. Pro investory opět otočka a šance na snižování sazeb Fedem v letošním roce se se tak snižuje.
Týden na akciových trzích: Indexy v červeném
24.05.2024 Dle komentářů představitelů Fedu by mohli investoři nabýt dojmu, že ke snižování sazeb se bude přistupovat velmi opatrně a spíše se odsune.
Týden na akciových trzích: Indexy opět na rekordech, a to v Evropě i USA
17.05.2024 Inflace v USA dopadla více méně podle očekávání a potvrzuje desinflační trend. Zato maloobchodní tržby a průmyslová produkce za odsekáváním zaostaly. Lepší data byly viděna v Evropě (ZEW, průmyslová produkce).
Týden na akciových trzích: Praha v samotném závěru týdenní seance spadla, Evropa na maximech
10.05.2024 Pražská burza ve zkráceném obchodním týdnu, když ve středu byl svátek, lehce oslabila až v pátek, ostatní dny rostla. Hodnota indexu PX se zvýšila o +1,97 % t/t (1 550,16 b.).
Týden na akciových trzích: Praha opět pod po-dividendovým tlakem
03.05.2024 Ve středu večer podle očekávání ponechal Fed úrokové sazby beze změny. Nicméně doprovodný komentář guvernéra Powella byl spíše holubičí. Dává malou pravděpodobnost dalšímu zvýšení sazeb a zároveň nevylučuje snížení v tomto roce. V našich odhadech počítáme s uvolněním měnových podmínek na jaře příštího roku.
Týden na akciových trzích: v Praze podividendový propad, ostatní trhy rostly
26.04.2024 Jedním z nejdůležitějších okamžiků týdne, na který se upíraly oči investorů, bylo zveřejnění amerického HDP. Růst byl ve srovnání s konsensem pomalý. Navíc rostla cenová hladina. Celkově tedy data z USA vyzněla opět proinflačně. Touto optikou Fed asi nebude s rozvolněním měnových podmínek spěchat, pokud vůbec k nějakému v tomto roce dojde. To není pro akciové trhy pozitivní výhled.
Týden na akciových trzích: Ztrátový týden, S&P500 testuje hranici 5 tis. bodů
19.04.2024 Mám za to, že akciové trhy v tomto týdnu ovlivnila geopolitická situace, zejména situace kolem Izraele. Makrodata i kvartální výsledky tahaly tentokrát za kratší konec. Jestřábím dojmem vyzněl komentář guvernéra Fedu Powella.
Týden na akciových trzích: Pražská burza roste šestým týdnem v řadě
12.04.2024 Nejsledovanějším údajem tohoto týdne byla americká inflace. V březnu byla o desetinu vyšší, než se čekalo. To by si investoři mohli vyložit i tak, že nebude třeba spěchat se snižováním sazeb. Změnilo se očekávání na počet snížení úrokových sazeb Fedu v letošním roce. To trhy poslalo dolů. Nově se čeká jen dvojí uvolnění měnové politiky. K prvnímu by mělo dojít ve třetím kvartále.
Týden na akciových trzích: Opět rostoucí týden a nová maxima
22.03.2024 Událostí týdne bylo beze sporu měnové zasedání amerického Fedu. Sazby se podle očekávání neměnily. Následný komentář však vyzněl holubičím dojmem. Začátek cyklu uvolňování měnové politiky je sice nyní v mlze, ale nejlépe nám z toho vychází červen, kdy by mělo dojít k prvnímu snížení sazeb.
Týden na akciových trzích: Pražská burza roste, před výsledky je lídrem ČEZ
15.03.2024 V USA byla v tomto týdnu zveřejněna inflace, která byla vyšší než odhady. Ukazuje to na odolnější inflační tlaky, než se původně čekalo. Pro Fed to může znamenat oddálení uvolnění měnové politiky v USA.
Akciové trhy: Pražská burza začala týden růstem, ostatní parkety oslabují
11.03.2024 Dnešní tuzemská inflace za únor je nižší, něž odhady trhu. Pro ČNB by to mohlo znamenat další prostor pro uvolnění měnové politiky.
Týden na akciových trzích: Světové indexy tento týden rostly, a to včetně Prahy
08.03.2024 EBC sazby nezměnila, to se ovšem čekalo. Trh dle náznaků odhaduje, že k uvolňování měnových podmínek by mohlo dojít již červnu. V pátek byly také zveřejněny data z US trhu práce. Počet nových míst byl v únoru vyšší než odhady, naproti tomu mzdy rostly nižším tempem. Trh práce je stále silný, ale dnešní obrázek je smíšený. Fed bude čekat na další data z ekonomiky. Klíčová inflace je na programu příští týden.
Týden na akciových trzích: Pražská burza klesla, u ostatních byla změna pouze kosmetická
01.03.2024 Inflační data byla v USA podle očekávání, ale ISM index zklamal. To znamená smíšený obrázek pro centrální bankéře z Fedu. A Inflace v Evropě byla vyšší.
Týden na akciových trzích: Indexy podpořeny výsledky technologické společnosti Nvidia
23.02.2024 Stěžejní událostí tohoto týdne byly výsledky technologické společnosti Nvidia. Vzrostly v meziročním srovnání, dopadly lépe než se čekalo a výhled opět pozitivně překvapil. To ovlivnilo celý globální akciový trh, na kterém se rozlila pozitivní nálada.
Týden na akciových trzích: Akciové indexy rostly, Praha od začátku roku připisuje solidních +3,06 %
02.02.2024 Prakticky všechna makrodata, která přicházejí z USA, jsou velmi silná. Tenkrát to byly počty nových míst mimo zemědělský sektor. Tento týden se pak čekalo zejména na rozhodnutí Fedu. Sazby se podle očekávání neměnily, ale následné vyznění bylo, zřejmě i kvůli silným makrodatům, jestřábí. S největší pravděpodobností se snížení sazeb v březnu nedočkáme. To ovlivnilo akciové trhy. V Evropě bylo lepší HDP a inflace lehce nad odhady. Naše HDP překvapením nebylo.
Týden na akciových trzích: Evropský index hrál tento týden prim, Praha nijak neoslnila
26.01.2024 HDP z USA překvapil svým růstem, ale i téměř všechna ostatní data z USA byla lepší, než se čekalo. ECB sazby nezměnila a doprovodný komentář vyzníval spíše holubičím dojmem. Sledované indexy PMI byly v USA lepší, v Evropě naopak smíšené. Ostatní indikátory sentimentu byly však v Evropě horší (IFO index).
Týden na akciových trzích: Ztráty začátku týdne korigoval slušný konec
19.01.2024 Komentáře z Fedu i ECB varují trh před přehnanými očekáváními, pokud jde o budoucí uvolňování měnové politiky. Rozvolnění podle nich nebude ani tak rychlé, ani tak razantní. Komentáře to byly veskrze jestřábí. To bylo navíc podpořeno lepšími daty z USA (maloobchod, trh práce a sentiment University of Michigan). Na akciové trhy to mělo podstatný vliv.
Týden na akciových trzích: Praze se dařilo ostatním už tolik ne
05.01.2024 Z makrodat v tomto týdnu stojí za zmínku US data z trhu práce. Počet nově vytvořených míst mimo zemědělský sektor podstatně vzrostl a překvapil trh.
Týden na akciových trzích: Evropské indexy včetně Prahy oslabily, zámořské na tom byly lépe
10.11.2023 Index PX (-1,22 % t/t, 1 365,03 b.) klesal index každý den v tomto týdnu. Za celý týden odepsal 1,22 %. V pondělí, středu a pátek ale byly změny opravdu minimální. Zobchodovaný objem je hluboko pod dlouhodobým průměrem.
Týden na akciových trzích: Indexy rostly každý den, jen v pátek a v jen Praze klesly
03.11.2023 Nejsledovanější centrální banka světa americký Fed tento týden úrokové sazby neměnil. Rétorika byla opatrně jestřábí. Nicméně podruhé zůstaly sazby stabilní a trh tak může sázet na pauzu v utahování měnové politiky. To tentokráte znamenalo podporu akciovým trhům, když se pravděpodobně čekal více jestřábí komentář.
Týden na akciových trzích: Čtyři dny v mínusu
20.10.2023 Indexy rostly jen na začátku týdne, další čtyři dny jenom klesaly.
Týden na akciových trzích: Akcie v pátek v Evropě klesaly, za celý týden ale indexy rostly
13.10.2023 Začala výsledková sezóna. Tradičně jako první reportovaly velké banky v USA. A je třeba dodat, že výsledky to byly potěšující. Podstatně překonaly odhady trhu a pozitivně ovlivnily zahájení pátečního obchodování.
Týden na akciových trzích: Indexy ztrácely, o vzrušení se postarala páteční data z amerického trhu práce
06.10.2023 Celý týden se čekalo na páteční ostře sledovaná data z amerického trhu práce. Předem zveřejněné předstihové indikátory byly jako obvykle smíšené. O to větší překvapení bylo oznámení podstatně lepších čísel. Razantně se zlepšila tvorba nových pracovních míst, která byla masivně lepší ve srovnání s odhady trhu. Ale pro Fed to znamená opravdu napjatý trh práce, což je pro něj jedním z důležitých kritérií rozhodování o měnové politice. A může to také znamenat, že by mohlo dojít k dalšímu zvýšení úrokových sazeb. Tak paradoxně lepší data jsou vlastně pro akcie horší. Byla to nejdůležitější makrodata tohoto týdne.
Týden na akciových trzích: Tentokrát mnoho radosti nebylo, akcie poslal dolů Fed
22.09.2023 Od začátku týdne se čekalo na rozhodnutí americké centrální banky Fedu o nastavení úrokových sazeb, které bylo zveřejněno ve středu ve 20hod našeho času. Takže to neovlivnilo středeční obchodování v Evropě (akciové indexy rostly – viz tabulka níže). Ke změně nastavení monetární politiky nedošlo a sazby zůstaly beze změny. Ale to, co následně poslalo trhy dolů, byl komentář guvernéra Powella. Vypadá to, že dolarové sazby budou vysoko dlouho, dokonce ani další zvýšení se nedá úplně vyloučit. Pro akciové trhy to není úplně nejlepší zpráva.
Týden na akciových trzích: Pozitivní vliv měl zejména „holubičí hike“ ECB
15.09.2023 Na rozdíl od těch předchozích byl tento týden docela plodný na podstatná makrodata. Dopadla lépe, než se čekalo. Hlavní událostí bylo zvýšení úrokových sazeb z dílny ECB, které bylo kvůli nejednoznačným datům z ekonomiky tentokrát spojeno s velkou mírou nejistoty. Nicméně komentář prezidentky Lagardeové z hlediska adekvátní výše současných sazeb, která by měla stačit ke zkrocení inflace, vyzněl holubičím tónem. Dále už pravděpodobně sazby růst nebudou, což se může nakonec stát i v USA, kde Fed zasedá příští týden. To byl ve výsledku výrazný pozitivní impuls pro akciové trhy. Ale i další data z USA byla lepší (maloobchodní tržby, nezklamala jádrová inflace a průmyslová výroba). Pozadu nezůstala ani čínská data týkající se průmyslové výroby a maloobchodu, která překonala odhady.
Týden na akciových trzích: Pražskou burzu ovlivnila zejména páteční seance
08.09.2023 Index PX pražské burzy klesl za tento týden o 1,42 % (1 321,69 b.). Největší ztrátu jsme viděli v pátek, kdy ČNB zrušila úročení povinných minimálních rezerv. Podstatně narostl obchodovaný objem na bankovních titulech. Celkový zobchodovaný objem je tak po delší době vyšší než dlouhodobý průměr. Dnešní/páteční výkon na bankách negativně ovlivnil výkon celého týdne. Nejvíce oslabila Komerční banka (-2,86 % t/t, 679,50 CZK), která tak ztrácí již čtvrtý týden v řadě. Dnes tvořily obchody s jejími akciemi asi 46 % celku. Moneta (-1,31 %, 82,60 CZK) a Erste (-1,83 %, 781,20 CZK) obrázek bankovního sektoru dokreslily. Mezi banky se vklínil ČEZ (-2,58 %, 925 CZK), když oslabil jen v pondělí a úterý, ale nevýrazná korekce ve zbytku týdne to nemohla kompenzovat.
Týden na akciových trzích: Týdenní ztrátu pražské burzy ovlivnil zejména čtvrteční propad, ostatní rostly
01.09.2023 Pražské burze se tento týden nevedlo ani zdaleka tak dobře jako ostatním evropským a zámořským parketům. Ba právě naopak. První dva dny a poslední den v týdnu skončila prakticky beze změny. Zásadní seance, která ovlivnila celý týden, byla ta čtvrteční, kdy efektivně došlo k rebalanci indexu MSCI. Všechny hlavní tituly zaznamenaly v tento den citelné ztráty. Mírný růst ve středu již jen týdenní ztrátu lehce zmírnil. Index PX oslabil tento týden o 0,75 % (1 340,71 b.).
Týden na akciových trzích: Praha téměř beze změny
25.08.2023 Celý týden se čekalo na vystoupení guvernéra amerického Fedu na symposiu v Jackson Hole. J. Powell uvedl, že Fed bude při rozhodování o dalším zvýšení úrokových sazeb postupovat opatrně. Pravděpodobně dojde k ponechání sazeb na stejné úrovni po delší dobu. Obchodování je po jeho vystoupení velmi volatilní. A zdá se, že se překlápí do mínusu.
Akciové trhy: Pozitivní zahájení nového týdne
21.08.2023 Hlavní index pražské burzy PX (+0,18 %, 1 352,95 b.) otevřel slušným růstem, podobně jako většina ostatních evropských burz. Nakonec ale během odpoledne část svých ranních zisků odevzdal. Žádné podstatnější korporátní kurzotvorné zprávy zveřejněny nebyly. Aktivita investorů byla nižší. Dnešní celkový zobchodovaný objem byl jen necelou třetinu dlouhodobého průměru.
Pražská burza posílila, pomohly jí akcie ČEZ a bank
21.08.2023 Pražská burza dnes posílila. Index PX stoupl o 0,18 procenta na 1352,95 bodu. K růstu burze pomohly jen akcie energetické firmy ČEZ a bankovní emise. Ostatní z hlavních emisí oslabovaly, nebo jen stagnovaly. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
Týden na akciových trzích: Tentokrát nic pozitivního
18.08.2023 Tento týden akciové trhy klesaly. Pramení to z obav ohledně stavu čínské ekonomiky a nejistoty kolem dalšího vývoje úrokových sazbách, což investorům klidu nepřidává.
Týden na akciových trzích: Praha po pěti rostoucích týdnech oslabila
11.08.2023 Silná série rostoucích týdnů v řadě skončila. Zastavila se na čísle pět, tento týden již pražská burza, respektive její hlavní index PX (-0,46 %, 1 359,56 b.) klesl. Sice počet růstových dnů byl větší, ale jejich zisky byly spíše kosmetické. V úterý a pátek cena oslabila o zhruba půl procenta a to stačilo, aby byl výsledek za celý týden v červeném.
Týden na akciových trzích: V Praze pátý růstový týden v řadě
04.08.2023 Dnes byl zásadním bodem makroekonomického programu NFP report z US trhu práce. počet nových pracovních míst mimo zemědělství klesl a nedosáhl na konsensus. Počet nových míst je stále velmi vysoký, přesto to ukazuje na určité ochlazování napjatého trhu práce.
Týden na akciových trzích: Čtyři dny akcie rostly, pokles jen v pondělí
21.07.2023 Výsledková sezóna za druhý kvartál respektive první polovinu roku je v plném proudu. Výsledky jsou zatím lepší v meziročním srovnání, tzn. že vzrostly. Většinou také překonaly očekávání trhu. Slušná čísla prezentovaly velké americké banky. U technologických firem Tesla a Netflix došlo k turbulentnímu obchodování, které ovlivnilo technologický index NASDAQ a vlastně i širokopásmový S&P500. Obě společnosti přitom překonaly reportovanými výsledky očekávání analytiků, jenže u Tesly došlo k poklesu marží a u Netflixu zklamal výhled. A to přineslo výraznou reakci investorů po zveřejnění výsledků.
Týden na akciových trzích: Amerika roste, Evropa včetně ČR klesá
09.06.2023 Co se týká makrodat, tak tento týden zklamal americký ISM index, který ukazuje na možné zpomalení ekonomické aktivity v USA. Čína se dle údajů o importech a exportech potýká se slabší globální poptávkou. Naše data jako například maloobchodní tržby, průmyslová či stavební výroba skončily pod očekáváním.
Akciové trhy: Praha tento týden ještě nenašla cestu vzhůru
07.06.2023 Hlavní index PX pražské burzy zahájil dnešní obchodování růstem. Jenže cesta vzhůru neměla dlouhého trvání a většinu dne se index nacházel v negativním teritoriu. Nakonec uzavřel PX slabší o 0,11 % (1 307,71 b.). Tento týden tak klesá každý den, respektive třetí den v řadě.
Týden na akciových trzích: Evropské parkety zaostaly za zámořskými
02.06.2023 Z pohledu akciových trhů byla tento týden nejdůležitější dohoda o americkém dluhovém stropu.
Akciové trhy: Evropa i Amerika slušně rostly, tuzemská burza šla opačným směrem
26.05.2023 Nejvyšší zisk si v tomto týdnu připsala Komerční banka (+2,68 %, 670 CZK). Philip Morris ČR (+1,92 %, 16 980 CZK) se nevzrušuje diskusí o růstu spotřební daně na zejména zahřívané produkty. Colt CZ (+0,67 %, 598 CZK) v prvních dvou dnech týdne oslaboval, ale po kvartálních výsledcích (níže) zamířil směrem nahoru a převážil váhy do plusu. Moneta (+0,76 %, 79,10 CZK) klesla pouze ve čtvrtek, ostatní dny rostla a za celý týden je silnější o necelé procento. Obchodování s akciemi ČEZu je v posledních dnech charakteristické velkými objemy. Dva dny slušně posiloval, ale pokles v ostatních, zejména v pátečním obchodování, dosavadní zisky vymazaly, doslova. Za týden se jeho cena nezměnila (0 %, 1 025 CZK).
Týden na akciových trzích: Pražská burza pod vlivem ČEZu
19.05.2023 Hlavní index PX tento týden odevzdal 4,00 % (1 316,80 b.). Tentokrát bylo to dílo autora jménem ČEZ. Ten byl tento týden doslova torpedován. Za celý týden spadl o 15,40 % (1 022 CZK). Důvodem je návrh vlády na snížení kvóra nutného k restrukturalizaci = rozdělení společnosti (viz níže). Jedná se o negativní zprávu, kterou investoři ocenili jen ve čtvrtek poklesem o 8,04 %.
Týden na akciových trzích: Pražská burza klesla, jinde kolem nuly
12.05.2023 Inflace je v USA nižší, než se čekalo, a to jak v průmyslu, tak ve spotřebitelských cenách. Pravidelná týdenní data z trhu práce byla horší. Samozřejmě se po těchto datech vyrojily spekulace o snížení sazeb Fedu.
Týden na akciových trzích: Pražská burza rostla každý den tohoto týdne
05.05.2023 Nejsledovanější událostí týdne bylo rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách. Podle očekávání zvýšil sazby o 25 bb na 5,0-5,25 %. Možná se blíží konec zvyšování, ale rozhodnuto o tom nebylo stejně jako o začátku snižování.
Týden na akciových trzích: Praha zažila ex-dividend pokles
28.04.2023 Z makrodat v tomto týdnu musíme zmínit slabší data HDP a to jak v Evropě, tak i v USA. Německé spotřebitelské ceny v dubnu vzrostly méně než odhadoval trh.
Týden na akciových trzích: Pátý růstový týden v Evropě, v Praze bohužel
21.04.2023 Z makrodat byly tento týden podstatně lepší, tedy nižší inflace průmyslových výrobců. Překvapivě silná data dorazila z Číny v podobě HDP za první kvartál a dnes byly dubnové indexy PMI nad odhady, a to jak v Evropě tak USA, a to hlavně ze sektoru služeb.
Týden na akciových trzích: Evropa lepší zámoří a Praha lepší Evropy
14.04.2023 V Evropě byl týden kratší o Pondělí velikonoční. To ale neplatilo v USA, kde se celý týden standardně obchodovalo.
Týden na akciových trzích: Pražskou burzu táhl výše ČEZ
06.04.2023 Index PX (+2,23 %, 1 382,57 b.) za tento týden (Po – Čt) slušně vzrostl. Většina akcií si v týdenním hodnocení polepšila.
Akciové trhy: Do nového čtvrtletí růstem
03.04.2023 Na trzích dnes rezonovalo rozhodnutí organizace OPEC+ o snížení denní těžby o více něž 1 mil. barelů. Jak na to budou reagovat centrální banky? Dopad na akciové trhy byl dnes negativní. Výjimkou byly energetické společnosti, které rostly.
Březen byl na pražské burze slabší, od začátku roku stále slušný zisk
31.03.2023 Březnovou výkonost negativně ovlivnila situace v bankovním sektoru. Tentokráte jak v případě USA, tak i Evropy. Rizikové podnikání některých bank znamenalo ztráty a následně run na tyto banky. To se samozřejmě projevilo v celém finančním odvětví. A nejistota byla patrná na celém trhu. V případě našich bank jsou obavy o jejich finanční zdraví zcela neoprávněné. Mají vysokou kapitálovou přiměřenost, robustní hotovostní pozici, navíc ČNB se nechala slyšet, že pokud by bylo třeba, okamžitě by dodala likviditu.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.03.2023
27.03.2023 Během minulého týdne americké burzy posilovaly. S&P 500 posílil o 1,4 %. Volatilita klesala, stále se však drží nad psychologickou hranicí 20 bodů. Evropské akcie přidaly 0,9 %. Na začátku týdne pomohlo akcií řešení situace kolem Credit Suisse. V závěru týdne akcie ztrácely v reakci na zasedání Fedu – Powell explicitně vyloučil cuty. Do investorského hledáčku se dostala Deutsche Bank. Přestože vyloženě negativní kurzotvorné zprávy chybí. Jelikož trh sází na nereálně holubičí Fed, lze očekávat, že vystřízlivění bude spojeno s určitou korekcí na burzách.
Týden na akciových trzích: Pražská burza, na rozdíl od evropských, klesla
24.03.2023 Nejsledovanější událostí týdne bylo samozřejmě rozhodnutí Fedu o měnové politice. Podle očekávání se sazby zvýšily o 25 bb. Doprovodný komentář guvernéra Powella byl spíše holubičí. Trhy ale zamávala ministryně financí J. Yellenová, když jeden den řekla, že otázka pojištění vkladů není vyřešena, což poslalo trhy dolů, aby hned další den oznámila, že pokud to bude nutné, je připravena zakročit, aby byla depozita ochráněna.
Týden na akciových trzích: Výraznější ztráty na konci týdne
10.03.2023 Jestřábí komentář guvernéra Fedu Powella o vyšší potřebě utahování sazeb a jejich trvání na zvýšené úrovni po delší dobu měl na trhy negativní vliv. Nejsledovanější byla tento týden data z trhu práce. Sice bylo vytvořeno více pracovních míst, než se čekalo, ale zpomalil růst mezd. Výsledkem je tedy spíše smíšený obrázek. Nicméně trhy byly na konci týdne torpedovány také korporátními událostmi z amerického bankovního sektoru (níže).
Celková nálada na akciových trzích byla tento týden spíše pozitivní
03.03.2023 Čínská data (PMI) ukazují, že je země na cestě k silnému oživení. Vyšší inflace v eurozóně, kde zrychlila zejména její jádrová složka, potvrdila to, co již naznačovala data z Francie, Španělska a Německa. Inflační tlaky jsou ale nadále patrné i v USA. O tom vypovídají vyšší jednotkové mzdové náklady. Napjatý trh práce znamená pro Fed inflační tlak. Americký ISM index ze služeb vzrostl nad očekávání, zejména nové objednávky jsou velmi silné.
Začátek týdne na pozitivní vlně
27.02.2023 Začátek týdne proběhl v pozitivním duchu. Pražská burza vzrostla prostřednictvím indexu PX o +1,07 % (1 402,73 b.). Rostla také většina ostatních evropských burz. Ale ve srovnání s pražským parketem posílily o několik desetin procenta více. Dnes nebyly zveřejněny podstatnější kurzotvorné zprávy. Obchodování se v Praze řídilo dynamikou ostatních trhů.
Týden na akciových trzích: Řada devíti po sobě jdoucích týdenních seancí se přetrhla
24.02.2023 Tento týden byly z makrodat zveřejněny předstihové indikátory PMI, německé indexy IFO a ZEW. Vesměs dopadly lépe než se čekalo. To indikuje, že se nálada v ekonomice zlepšuje. Pravděpodobně je to díky klesajícím cenám elektřiny a rozvolňování pandemické situace v Číně, a tudíž oživení tamní ekonomiky.
Týden na akciových trzích: Devátý růstový týden pražské burzy v řadě
17.02.2023 Pozornost byla tento týden upřena zejména na zámořskou inflaci a maloobchodní tržby. A obojí dopadlo z pohledu akcií špatně. Maloobchodní tržby vyšší než odhady a nad odhady byla i inflace (CPI & PPI). Znamená to vyšší sazby po delší dobu? Některé komentáře z dílny Fedu by to mohly naznačovat. Proinflační faktory zkrátka nezmizely.
Týden na akciových trzích: Pražská burza překonala výkon ostatních evropských parketů
03.02.2023 Tento týden se čekalo na rozhodnutí centrálních bank o nastavení měnové politiky. Fed podle očekávání zvýšil o 25 bb na 4,5-4,75 %. ECB taky podle očekávání zvýšila o 50 bb na 3,0 %. A do třetice ČNB, nepřekvapila a nechala základní sazbu beze změny na 7,0 %.
Po včerejší korekci BCPP opět na vítězné vlně, čeká se na Fed
01.02.2023 Rozhodující událostí tohoto týdne je bez diskuse dnešní večerní rozhodnutí Fedu o nastavení měnové politiky. Čeká se růst Fed Funds Rate o 25 bb na 4,50-4,75 %. A zejména na doprovodný komentář guvernéra Powella.
Týden na akciových trzích: Pražské burze jasně vládl ČEZ
27.01.2023 Makrodata byla tento týden lepší, než se čekalo. Indexy nákupních manažerů (PMI) v Evropě i v USA překonaly očekávání. V Evropě jsou dokonce nad úrovní 50 bodů (kompozitní index), což znamená expanzi (růst). Potěšil i německý IFO index, který byl ve složce očekávání také nad trhem. A dále jsme byly svědky pozitivní série dat z USA (HDP, zboží dlouhodobé spotřeby, data z trhu práce), která také pokořila konsensus analytiků.
Pražská burza vzrostla o 0,71 procenta a uzavřela na sedmiměsíčním maximu
25.01.2023 Pražská burza dnes vzrostla počtvrté po sobě a uzavřela na sedmiměsíčním maximu. Index PX stoupl o 0,71 procenta na 1302,99 bodu. Růst táhly akcie energetické společnosti ČEZ, které zpevnily o víc než 3,5 procenta. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna se vrátila k posilování vůči euru a dál zpevňovala k dolaru.
Týden na akciových trzích: Pražská burza roste pátý týden v řadě
20.01.2023 Makrodata byla tento týden smíšená na obou stranách Atlantiku. Zatímco v USA byly horší maloobchodní tržby i průmyslová výroba, v Evropě potěšil německý ZEW index. K tomu se přidaly jestřábí komentáře z úst členů ECB a akciové trhy spíše ztrácely.
Týden na akciových trzích: První týden pozitivní, Praha každý den v plusu
06.01.2023 Spojené státy a tamní data z trhu práce, to byly tento týden pravděpodobně nejsledovanější makro indikátory. Dopadla lépe, než se čekalo, a potvrdila napnutý trh práce. Silná/lepší data z trhu práce jsou ale vlastně pro investory spíše negativní zprávou. Je to pro Fed pro-inflační faktor a důvod pokračování v jestřábí politice (růst sazeb a vysoké úrovně delší dobu). V eurozóně byla inflace nižší než očekávání trhu. A podporou byly také lepší indexy PMI v Německu i eurozóně.
Týden na akciových trzích: Po pěti týdenních ztrátách pražská burza tento týden rostla
23.12.2022 Tento týden byl chudší na podstatné kurzotvorné události. V Německu byl zveřejněn Ifo index, který byl mírně lepší než očekávání. Jedná se o nárůst nicméně úroveň je stále nízká. Lepší byla taky osobní spotřeba v USA, což ukazuje na silnou poptávku.
Týden na akciových trzích: Praha klesla méně než ostatní
16.12.2022 Všichni čekali na rozhodnutí Fedu a ECB o nastavení úrokových sazeb. V obou případech došlo podle očekávání ke zvýšení o 50 bb. Nicméně komentář vyzněl více jestřábím tónem, zvláště ten od ECB. Nepotěšily maloobchodní tržby a průmyslová výroba (drahé energie, problémy v dodavatelských řetězcích). Týden přitom nezačal špatně. Inflace za mořem dopadla lépe a ukázala další zpomalování. Potěšily také indexy PMI v Eurozóně a Německu (index nákupních manažerů) naznačující, že pokles ekonomické aktivity v průmyslu, ale hlavně ve službách výrazně zpomaluje.
Týden na akciových trzích: Moc radosti tento týden na akciích nebylo
09.12.2022 Tento týden nebyla zveřejněna žádná podstatnější makroekonomická data. Snad jen dnešní ceny průmyslových výrobců v USA za listopad, které skončili pouze mírně nad odhady trhu. Sentiment na trzích se nesl v nervózním očekávání vyššího růstu sazeb na měnovém zasedání Fedu, které se bude konat příští týden (níže).
Týden na akciových trzích: Těžké ztráty v Praze, jinde mírný růst
02.12.2022 Jerome Powell guvernér americké centrální banky indikoval, že na dalším měnovém zasedání v prosinci, pravděpodobně porostou sazby nižším tempem. Trh odhaduje zvýšení o 50 bb po dřívějších 75 bb. Akciové trh na to reagovaly růstem přes +3 %. Naopak dnes jsme se dočkali velmi silných dat z amerického trhu práce (počet nových pracovních míst za listopad). To ukazuje na velkou odolnost tamní ekonomiky a přetrvávající zvýšené inflační tlaky, což podporuje další zpřísňování nastavení měnových podmínek.
Týden na akciových trzích: Evropa ukázala šestý růstový týden v řadě
25.11.2022 Byl zveřejněn zápis z posledního jednání Fedu i ECB. Oba ukazují na prosincové zvýšení úrokových sazeb na obou stranách Atlantiku o 50bb. Fed navíc připustil, že vrchol sazeb může být vyšší, než bankou původně indikovaných 4,75 %. Nicméně členové připouštějí, že tempo zvyšování se bude snižovat. Za zmínku stojí také lepší indikátory sentimentu, které ukazují na částečné zmírnění obav z energetické krize.
Týden na akciových trzích: Praha nedržela krok a zaostala
18.11.2022 V USA byla zveřejněna inflace ve výrobní sféře (PPI) a ukázala nižší nárůst. Spolu se spotřebitelskou inflací (CPI) zveřejněnou minulý týden by se mohlo zdát, že polevují inflační tlaky. Maloobchodní tržby za mořem byly lepší, než se čekalo, což ukazuje na odolnost poptávky vůči inflaci. Nicméně to hlavní zaznělo z Fedu. Několik guvernérů se nechalo slyšet, že nedojde k obratu v měnové politice – vysoké sazby. Což pro akcie není úplně nejlepší.
Týden na akciových trzích: Nižší inflace znamenala nemalé zisky
11.11.2022 Tento týden se čekalo na zveřejnění inflace v USA. To byla opravdu ta rozhodující událost. Byla nižší, než se čekalo. To okamžitě zalilo trhy optimistickou náladou. Interpretace trhu je, že sazby nakonec nebude nutné zvedat tak vysoko. A to je ten důvod silného růstu.
Týden na akciových trzích: Bezbřehý optimismus na konci týdne
04.11.2022 Hlavní událostí pro akciové trhy bylo dvoudenní zasedání americké centrální banky Fed, které vyvrcholilo středečním zvýšením úrokových sazeb o 75 bb (na 3,75-4,00 %). Takové rozhodnutí se předpokládalo a tak všichni čekali na doprovodný komentář. Ten asi všechny překvapil, soudě podle reakce akciových trhů. Jeho vyznění bylo velmi jestřábí. O sazbách rozhodovaly také ČNB a Bank of England. ČNB nepřekvapila a nechala reposazbu beze změny na 7,00 % a BoE zvýšila sazby, taky podle očekávání, o 75 bb.
Týden na akciových trzích: Akciové indexy tento týden slušně rostly
21.10.2022 Pozitivní start akciových trhů v tomto týdnu byl podpořen lepšími čtvrtletními výsledky velkých bank. Pozitivně se na nich projevil vliv vysokých úrokových sazeb. Ale i ostatní firmy reportovaly lepší než očekávané výsledky.
Týden na akciových trzích: Slabší konec nedokázal eliminovat silný začátek týdne
07.10.2022 Začátek týdne byl pozitivní a zásadně se tak ovlivnil výsledek za celý týden. V druhé polovině došlo ke korekci. Na samotném konci týdne byla zveřejněna data z amerického trhu práce, která dopadla lépe, a jestřábi zase začali vystrkovat drápky s výhledem na vyšší sazby.
Týden na akciových trzích: Týden, měsíc, kvartál všechno špatně
30.09.2022 Nervozita na dluhopisovém trhu (zejména kvůli situaci ve Velké Británii) se přelila také do akciového trhu. Inflace v Německu a Eurozóně byla výrazně vyšší než se čekalo. To samozřejmě naznačuje jestřábí chování centrálních bank.
Týden na akciových trzích: Akcie jsou levnější, aneb jestřábi mají ostré drápy
23.09.2022 Tento týden hrály prim centrální banky. Všichni čekali na rozhodnutí amerického Fedu. Podle očekávání vzrostly sazby o 75 bb na 3,00-3,25 %. Klidu nepřidá ani doprovodný komentář. Sazby ještě porostou a budou vysoko déle, vysoká inflace a obavy o další ekonomický růst centrální bankéře znepokojuje. Ale to nebylo vše BoE (+50 bb na 2,25 %) a také poslední centrální banka, která měla stále záporné sazby, Švýcarská centrální banka (+75 bb na 0,50 %), zvedly referenční sazby. Nepomohly ani indexy PMI, které stále naznačují kontrakci ekonomické aktivity.
Týden na akciových trzích: Pražská burza vzrostla, zatímco jinde došlo k výraznějším výprodejům
16.09.2022 Akcie ještě v pondělí prakticky všude rostly. Pak ale přišel obrat a po zbytek týdne akciové indexy klesaly. Hned v úterý spadly akcie zejména v USA, kdy reagovaly na inflační data, která byla vyšší, než se čekalo. Jádrová inflace byla dokonce dvojnásobná proti očekávání trhu. To samozřejmě naznačuje vyšší sazby po delší dobu. V Evropě dopadl bídně průmysl a německý ZEW index. Naopak u nás byla zveřejněná inflace nižší a to u nás naznačuje konec cyklu utahování měnové politiky.
Týden na akciových trzích: Pozitivní závěr týdne jen korigoval celkovou ztrátu
02.09.2022 Začátek týdne byl ještě ovlivněn jestřábím vyzněním symposia v Jackson Hole. Nejdůležitější makrodata týdne se týkala především zámořského trhu práce. Dopadla smíšeně, počet nových pracovní míst se zvýšil, ale celková nezaměstnanost vzrostla (zní jako protimluv, ale rozdíl je dán mírou participace). V Evropě jsme se dočkali vyšší míry inflace. To podobně jako v USA naznačuje růst úrokových sazeb. Pro akciové trhy vesměs ne příliš povzbudivá data.
Týden na akciových trzích: Projev guvernéra Fedu trhům nepomohl
26.08.2022 Za celý týden je pro akciové trhy nejdůležitější vystoupení guvernéra Fedu Jeroma Powella na symposiu v Jackson Hole. Jeho projev začal dnešní 16 hodinou. Powell potvrdil odhodlání centrální banky dál zvyšovat úrokové sazby a to i přes riziko recese. Úrokové sazby tak pravděpodobně dále porostou a podle slov Powella zůstanou na vyšších úrovních déle.
Týden na akciových trzích: Pozitivní týden na obou stranách Atlantiku
12.08.2022 Z makrodat se jednoznačně čekalo nejvíce na americkou inflaci. Zveřejněná data nakonec všechny překvapila. V meziročním srovnání inflace poklesla, což se opravdu nečekalo. Okamžitě se začalo spekulovat, jak na to zareaguje centrální banka Fed. Pokles inflace by mohl znamenat, že sazby se budou zvyšovat mírněji a ne tak vysoko. Pro akcie je to pozitivní prostředí.
Týden na akciových trzích: Evropě se nedařilo tak jako za mořem
05.08.2022 Z makrodat byla velmi důležitá data z US trhu práce, která dopadla o poznání lépe než se čekalo. Trh práce v dobré kondici znamená inflační tlaky, na které může Fed reagovat další utahováním měnové politiky. Což pro akciové trhy není úplně pozitivní zpráva.
Týden na akciových trzích: Výsledkové sezóna podporuje akciové trhy
22.07.2022 Makro událostí týdne bylo jistě měnové zasedání ECB. Sazby se zvýšily, to se čekalo, ale nečekalo se, že se zvednou o 50 bb (očekávání byla na jen 25 bb). Navíc podle doprovodného komentáře se pravděpodobně dočkáme dalšího utahování.
Týden na akciových trzích: Ani mohutné posilování v závěru týdne Praze nepomohl a na rozdíl od ostatních ztratila
24.06.2022 ČNB zvedla základní úrokovou sazbu o 125 bb na 7 %. To bylo více méně v souladu s očekáváním. Makro data ve světě byla tentokráte z řad předstihových ukazatelů. Růst cen energetických komodit a riziko recese znamenaly, že indikátory sentimentu PMI zklamaly, a to na obou stranách Atlantiku.
Související klíčová slova:
FOREX | Bitcoin | Intervence | Čína | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | AUD/USD | Nasdaq | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Měnová politika | Kanada | Francie | Pražská burza | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Obchodování na burze | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Bond | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Distribuce | Dividenda | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | FINMA | FOMC | Fed | Finanční trhy | Hedge fondy | Futures | Fúze | Hedge | IFO index | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intraday | Investice | Investor | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Makléř | Makro data | Marže | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní příkaz | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Provize | Prémie | Příkaz | Rally | Realizace zisku | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | Spread | Trading | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | YTD | ZEW index | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Hospodářský růst | Komerční banka | Patria | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Byznys | Pravděpodobnost | Makroekonomická data | Zisk | Break-Even | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | Partners | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investiční bankovnictví | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Aktuální kurzy | Financování | Investiční banky | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | Riziková averze | Burzy | BCPP | Financial Times | Ceny akcií | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Delta | Index | Likvidní | Podpora | Volatilní | Akcie ČEZu | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Komerční banky | Akcie O2 | Akcie Philip Morris | Akcie VIG | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | CAC40 | Cena | Cena akcií | Ceny akcií ČEZu | Cyrrus | CZK | České akcie | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Evropské burzy | Fio | Fondy | Graf | Hodnota akcií | Index euro | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | ISM | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Kapitálové trhy | Kurzovní lístek | Kurz koruny k euru | Kurzy | Management | Market | Nikkei225 | Odkup akcií | Patria Online | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | SPX | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská centrální banka | Tapering | Trh | Volatility | Výprodej | Zpráva | Zprávy | Zisky | Fed Funds Rate | ZEW | Báze | Burzovní seance | Cílová cena | Čistá úroková marže | Diskont | EBITDA | Elon Musk | Ex-dividend | Christine Lagarde | Ministerstvo financí | Obchodní den | PX index | Redukce | ROCE | ROE | Tovární objednávky | Spojené státy | Vybírání zisků | Báze indexu | Denní změna | Cenová hladina | Tržby | QE | Kontrakt | Volby | Rozhovor | Retail | Burza dnes | Burze | Slušný zisk | Asijské obchodování | Jackson Hole | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | HUF/EUR | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční ukazatele | Globální trhy | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Panevropský akciový index | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Volby v USA | Agentura Reuters | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Kurzotvorné informace | Bankovnictví | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Základní úrokové sazby | Firmy | Kapitálové rezervy | Inflační tlaky | Akcie bank | Euro Stoxx 600 | Velké banky | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Akcie Credit Suisse | Nervozita | Růst akcií | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Index burzy | Kryptoměny | Likérka Stock | Severomořská ropa Brent | S&P | Guvernér | Akcie na pražské burze | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Pokles výnosů | Historická maxima | Nejistota | Finanční tituly | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | VIG | Tempo růstu | Akcionáři | Ethereum | Zájem o akcie | Tesla | Odhodlání | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Poplatky | Rychlé zisky | Americké akciové trhy | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Americký trh práce | Analytik J&T Banky | Odhady trhu | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Pražský parket | Akcie Moneta Money Bank | Inflace v Německu | Velké zisky | Snížení úrokových sazeb | Výběr zisků | Výnosy | Očekávání analytiků | Odliv kapitálu | Akcie bankovní skupiny Erste | Obchodování na akciových trzích | Indexy PMI | Finanční domy | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Německý Ifo index | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Očekávání | ex | Obchody s akciemi | Nejvyšší zhodnocení | Akcie Kofoly | Bankovní emise | Skupina PPF | Bankovní index | Kurzotvorná informace | Začátek výsledkové sezóny | Aleš Michl | Virtuální mince | Americký akciový trh | Obchodování na pražské burze | Jerome Powell | Hodnota indexu PX | Tržní očekávání | Wood & Company | Akcie Avastu | Globální akcie | Trhy dnes | Krypto | Obchodní týden | OPEC+ | Zobchodovaný objem | Podniky | Evropské akciové trhy | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | CSI 300 | Geopolitické napětí | Akciový trh v USA | Pokles ceny | Výplaty dividend | Šéf Fedu | Pražský index PX | Dluhopisové výnosy | Pražský PX | Kompozitní index | Úrokový výnos | Reakce trhu | Akcie společnosti ČEZ | Růst úrokových sazeb | Růst zisků | Týden na akciových trzích | EK | Pojištění vkladů | Hodnota indexu | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Dění na akciových trzích | Výsledková sezóna v USA | Data z ekonomiky | Výsledky ČEZu | Výsledky ČEZ | Zvýšení sazeb | Volatilní obchodování | Vysoké zhodnocení | Zájem investorů | Inflace v ČR | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Americké HDP | Inflační očekávání | Zpětný odkup akcií | CNY | Pokles kurzu | Stav americké ekonomiky | Sentiment na akciových trzích | Riziko recese | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Wealth Management | Záporné sazby | Rozhodnutí centrálních bank | Nálada na akciových trzích | Vývoj na trzích | Tomáš Pfeiler | Nové akcie | ISM index | Růst mezd | KB | Depozitní sazby | PPF | Stablecoiny | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Energetické firmy | ESG | Předstihové indikátory | Rychlé zhodnocení | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Cena akcie | Digitalizace | Čistý zisk | Milan Vaníček | Analytik J&T | Akcie Erste Group | Rozhodnutí americké centrální banky | Politická situace | HDP v USA | Dění na Pražské burze | Objem | Data z USA | Hlavní index burzy | Cenné papíry ČEZ | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Pojišťovna VIG | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | Předseda představenstva | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Hlavní události | PMČR | Obchodovat na burze | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Bilance | Co bude | Erste Group | Avast | Největší pokles | Ukrajina | Klesly akcie | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Den díkůvzdání | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Záhada | Americká data | Bankovní tituly | Zveřejněná data | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Průmysl | ADP | Primoco UAV | HUF | PLN | Na burze | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Zvýšená volatilita | Data z průmyslu | Německý ZEW index | Problémy | Růstový impuls | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Zbývající akcie | Prognózy | Nejistoty | Vybírat zisky | Philip Morris ČR | Výsledek voleb | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | První den obchodování | Zahájení obchodování | Míra | Premiér Babiš | Jaderné elektrárny | Ohlédnutí | Chování centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Zlepšení sentimentu | Regulátoři | FB | Česká zbrojovka | Ztráta | Nejlepší akcie | Roční růst | Evropské PMI | Americký index | Pozitivní zpráva | Hospodaření | Zbrojovky | Vladimír Vávra | Akcie Philip Morris ČR | Růst poptávky | CFA | Netflix | Stabilní hospodaření | Vysoká dividenda | Dividendová politika | O2 | Doporučení Koupit | Ifo | Zemědělství | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | ASML | Nový rekord | Geopolitická situace | Tuzemská inflace | Proinflační | Vyšší inflace | Bloky | Dnes index PX | Ukazatele | Smíšené výsledky | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Solidní výsledky | Velké firmy | Ceny energií | Stabilita sazeb | Macron | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Google | Všeobecné volby | Trhy | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Reakce investorů | Asijské indexy | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Zisk EBITDA | Provozní zisk | Operátor O2 | Meziroční růst | Pandemie | Vysoká inflace | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | Pochybnosti | Zlepšení | Obchody | Pesimismus | Hlavní úrokové sazby | Cena akcií Tesly | Americký ISM | Korporátní výsledky | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Americké banky | Prodávající | Americká inflace | Závěrečný kurz | Růst sazeb | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Důvěra v průmyslu | Index aktivity | Šéfka ECB | Americký Fed | Stabilita | Vývoj | Pokles prodeje | Současná cena | Změna sazeb | Restrikce | Hlavní index PX | Vysoké ztráty | Olaf Scholz | Mince | Tencent | Další vývoj | Energetické společnosti | Energetická firma | Největší propad | Cenový vývoj | Dnes klesly akcie | Šíření viru | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Akcie Monety | Pád ceny | Žádosti o podporu | Člen bankovní rady Aleš Michl | Loňský zisk | Vyrovnat ztráty | Valné hromady | Situace v Číně | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Návrh zákona | Domácnosti | Fundament | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Německý index IFO | Další růst | Růst | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Potenciál | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Unijní země | Inflace zpomaluje | Březnová inflace | Air Bank | E-commerce | Ekonomiky | Solidní růst | Války | Organizace | Sláva | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Špatná data | Údaje | DPH | Pojišťovna | Německá průmyslová produkce | Výroba v Německu | Velké americké banky | Velikonoce | Vedení ČEZ | Očištěný čistý zisk | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Dnešní statistiky | Statistiky | Vzrušení | Propad ceny | S&P500 | Debata | Evropské indexy | Posílení | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Očekávané výsledky | Čtvrtletní výsledky | 3M | Americká centrální banka (Fed) | Rozhodnutí o sazbách | Náklady na financování | Maloobchod | Růst výnosů | Vývoz | Průmysl v Německu | Pokles ekonomické aktivity | Zadlužení | Kontrakce | O2 CR | Dnešní výsledky | Spekulovat | Předseda dozorčí rady | Návrh dividendy | PMI v eurozóně | Předstihové ukazatele | JDE | ČR | Bohumil Trampota | Akcie České zbrojovky | CZG | Prime Market | Zbrojovka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Obchodovaný objem | Start-upy | Statistiky z trhu práce | Zveřejňování makrodat | Korporátní zprávy | Světové indexy | Proticyklické kapitálové rezervy | Celková výplata | Výplata | Sentiment na trhu | Per rollam | Covid | Technologické firmy | Dodávání likvidity | Představenstvo | Restrukturalizace | Firma ČEZ | Makléř Wood & Company | Wood & Company Vladimír Vávra | Mimořádná valná hromada | Pozitivní seance | Odkup vlastních akcií | Akcie aerolinek | Den obchodování | Nákupní apetit | Apetit investorů | Den nezávislosti | MAM | Šance | Růst tržeb | Desinflační trend | Ceny | Praha | Kolaps | Výplach | Výsledková sezona za druhý kvartál | Spotřební daně | Technologické společnosti | Mírná korekce | Konkurenční společnosti | Důvěra | Velké technologické firmy | Caixin | Významné události | Zisk z obchodování | Lepší výsledky | Vyšší dividenda | Indikátory sentimentu | Nové volby | Akcie softwarové společnosti | Setkání v Jackson Hole | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Prezidentské volby v USA | Nvidia | Cena elektřiny | Politici | Biden | Omezení výplaty dividend | Pracovní místa | Pracovní místa v USA | Česká republika | Celková míra nezaměstnanosti | Obchodování dnes | Nejvýraznější růst | Dnes na pražské burze | Zápis z posledního zasedání Fedu | Lockdown | Výkon společností | Interpretace trhu | Společnost Pilulka | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Pokles indexu | Akcie Pilulky | První obchodní den | Burzy v Evropě | Moneta | Banka Moneta | Zveřejnění výsledků | Pinduoduo | Průmysl v eurozóně | Schválená dividenda | Mattoni | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | TABAK | Finanční společnost | PX Pražské burzy | Maďarská vláda | Aktivita investorů | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Peloton | Likérka Stock Spirits | Nejobchodovanější emise | Stimulační balíček | Burzy v USA | Výhled na rok | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | DOT | Kofola ČeskoSlovensko | Nové restrikce | Vývoj inflačních očekávání | Akcie MONETA | Tržní ceny | Překonání cílů | Akvizice Air Bank | Dnešní seance | Rozvolnění | Rekordní rok | Objem akcií | Rostoucí úrokové sazby | Colt | Nastavení sazeb | Nové rekordy | Vytěsnění minoritních akcionářů | James Bullard | Air | Finanční zdraví | Silný růst | Zámořské indexy | Velké ztráty | Výrazný růst | Celoroční EBITDA | Vysoké dividendy | Klíčové zasedání | Holubičí tón | Holubičí Fed | Kurzotvorné události | Týdenní shrnutí | Růstová fáze | ISM ve službách | Korporátní daně | Akcie PMČR | Práva na dividendu | EDF | Primoco | HoReCa | Prudký růst cen | Cigarety | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Akcionáři Avastu | Optimismus na trhu | Konsensus trhu | Hodnocení současné situace | Indikátor pražské burzy | Hlavní indikátor | Valná hromada Erste Group | Akvizice Coltu | Oslabení | Jan Drahota | Zisk před zdaněním | Výsledky za Q1 | Podstatné kurzotvorné zprávy | Lubomír Kovařík | Petrus | Omezování nákupů aktiv | Dnešní makrodata | Proinflační faktory | Plány | Cíle | Reakce ceny | Snižování nákupu aktiv | Prodej | Týdenní výkon | Zvyšování daní | Vydání nových akcií | Navýšení kapitálu | Nové prognózy | Cena akcie ČEZ | Konání valné hromady | Pozitivní vliv | Výkon společnosti | Technologie | Obchodování v Evropě | UST | Výroční zprávy | USA inflace | NortonLifeLock | Fúze s Nortonem | Sentiment University of Michigan | Americký trh | AI | COST | Uzavření dohody | Ztrátový týden | Odvětví | Pokles poptávky | Divize | Načasování | Prodej bulharských aktiv | Rekord | ABB | Výsledky za Q2 | University of Michigan | Provozní náklady | Chování | Interpretace | Celoroční projekce | Projekce | Výsledky za první pololetí | CVC | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Převzetí Avastu | Nabídka Nortonu | Společnost CVC | SXXP | DWS | Společnosti | Opatření | Vrcholy | Evergrande | Rychlý růst | NFT | Zájem o NFT | Vysoká poptávka | Zvyšování sazeb ČNB | Evropský index | Evropský index (Stoxx Europe 600) | Čínský index | Zprávy z pražské burzy | Problémy Evergrande | Index Euro Stoxx 600 | Poplatky a provize | Problémy v dodavatelských řetězcích | Úročení | Bankovní skupiny | Nová vláda | Akcie zbrojovky | Energetické krize | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Souhlas ČNB | Objemy prodeje | Nová historická maxima | Pozornost | Nálada v ekonomice | Poptávka po čipech | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Goldmani | Indexy pohyb | Drahé energie | Společnost | Výsledky společnosti | Další růst sazeb | Celoroční výhled | Převzetí Monety | TIM | Reportované výsledky | Nová mutace | Omikron | Očekávání úrokové sazby | Nálada na trzích | 3М | Rotace | Rozšíření | Arm | Participace | Počet nových míst | Ukončení nákupu aktiv | Úpis nových akcií | Desetileté výnosy | Jestřábí komentáře | Ocel | Ruský plyn | Cílové ceny | Uhelné elektrárny | Cena akcií společnosti | Reality | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Instituce | Nový týden | Daňová sazba | Výplatní poměr | Útok na Ukrajinu | Zmírnění obav | Poslední den obchodování | Dění na Ukrajině | Ozbrojené složky | Sankce | Erste Group Bank | Invaze | Pokles inflace | Řetězce | Sellier & Bellot | Čtvrtý balík sankcí | Balík sankcí | PSE | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Zrychlený úpis | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Inflační data | MinFin | Zvyšování sazeb Fedem | Hike ECB | GEVORKYAN | Nárůst zisků | Zrušení daně | Akcie společnosti Gevorkyan | Velmi volatilní | EdF | Kroky Fedu | Rostoucí akcie | Cenový strop | Zkrocení inflace | Pokles zisku | Sloučení | Hike | Prime | Daň z mimořádných zisků | Speciální daň | Regulátor ve Velké Británii | Britský regulátor | Vysoká ztráta | Hospodaření ČEZ | Speciální daně | Počet uživatelů | Růst ceny elektřiny | Zestátnění | Zastropování cen | Rebalance | Ex-dividend den | Hodnota dividendy | Zastropování cen elektřiny | Tržní odhad | Výsledky Monety | Pozitivní nálada | Budování pozice | Daně z neočekávaných zisků | Vysoké inflace | CZ | Aktualizovaná prognóza | Aktivity v USA | Mimořádné dividendy | Mimořádné daně | Snížení zadlužení | Výhled na rok 2023 | Inflace v Evropě | Vývoj sazeb | OCI | Vedení firmy | Pivovary | Média | Vystoupení šéfa Fedu | SVB | Převzetí Credit Suisse | Situace kolem Credit Suisse | Money market fondy | Money market | Očekávání pro rok | Europe 600 | Vyšší ceny | Slabší makrodata | JOLTS | Vysoké úrokové sazby | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Konec obchodování | Vice | Státní svátek | GasNet | ARM | Rebalance indexu | Podíl ve firmě | Přehnaná reakce | Obchodní dny | Vista Outdoor | Pokles nákladů na financování | Pokles nákladů | Japonský trh | Bývalý premiér | Pivovary CZ | Akcie společnosti Kofola | Historické maximum | Akcie Coltu | ProCent | Rok 2024 | Měnové politiky v USA | Týdenní pokles | První týdenní pokles | Portfólia | UAV | Společnost Primoco | Společnost Primoco UAV | Sellier&Bellot | Společnost Colt | Společnost Colt CZ | ČEZ dnes | Akcie ČEZ dnes | Vytěsnění | Výkon | Prodeje | Růst akcie | Výsledky společnosti Nvidia | Výkon indexu | Rezervy | Pozitivní výhled | Oznámení | Reakce trhů | Ztrátový měsíc | Výsledky za první čtvrtletí | Nižší náklady | Narůst zisků | Ex-Dividend | Zisky z obchodování | Dny v týdnu | Obchodování v pátek | Zavření trhu | Probíhá výsledková sezóna | STOXX Europe 600 | Snížení sazeb Fedu
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot