Středa 10. července 2024 16:31
reklama
FTMO férovost
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

Dodavatelské řetězce

img

USD ztrácí klesající dynamiku

17.05.2024 Dolarový index se dnes snaží omezit poklesy z posledních dnů a pohybuje se nad úrovní 104,2. Kurz páru EUR/USD se přiblížil k hranici 1,0900. Jedná se spíš o emoční výkyv. Trhy vyhodnocují nové údaje o inflaci v USA. Emoce by měly opadnout už dnes, protože obchodníci začnou situaci analyzovat s chladnou hlavou.
img

Začínají nové závody ve zbrojení

14.05.2024 Výdaje na obranu se budou ve světě strukturálně zvyšovat v souvislosti s novým normálem geopolitického napětí a koncem několik desetiletí trvající mírové dividendy. Stále jsme ještě daleko od více než 6 % světového HDP z 60. let 20. století. Začaly však nové závody ve zbrojení, jejichž tempo Evropa pod vlivem ruských hrozeb rychle zvyšuje.
img

Jak globální oteplování zatěžuje světové odvodňovací systémy?

09.05.2024 Nedávné záplavy v oblasti Arabského poloostrova poukazují na nepřipravenost lidstva na výzvy, které přináší změna klimatu. Globální oteplování přináší změny v průběhu počasí a zvýšené zadržování vody v mracích, což vede k intenzivnějším a častějším přívalovým dešťům po celém světě. Tyto měnící se srážky spolu s nedostatečnými odvodňovacími systémy v městských oblastech následně vedou k rozsáhlým záplavám.
img

Další výrazný přebytek obchodní bilance

07.05.2024 Obchodní bilance byla v březnu ve výrazném přebytku 39,3 mld. Kč a výrazně tak překonala naší i tržní prognózu. Tento výsledek byl dokonce větší než již tak silný únorový výsledek, který byl nyní ještě revidován směrem výše na 36,5 mld. Kč. Pozitivní saldo bylo dáno opět významným poklesem dovozu, především výrobků zpracovatelského průmyslu.
img

Forex: Tuzemská průmyslová produkce zůstává volatilní

07.05.2024 Dnešek bude zejména o datech z českého a německého průmyslu. Německé tovární objednávky a exportní výkon by měly za březen vykázat růst. Naopak tuzemská průmyslová produkce podle nás v březnu meziměsíčně klesla o 1,7 %, především vlivem slabé výroby aut. Nadále by tak mělo platit, že vývoj tuzemského průmyslu je v posledních měsících velmi volatilní. Zveřejněny budou také březnové maloobchodní tržby v eurozóně, které podle tržního konsensu meziměsíčně rostly.
C:\fakepath\ceska koruna6.jpg

Svaz průmyslu snížil odhad růstu reálného HDP ČR

30.04.2024 Svaz průmyslu a dopravy ČR snížil odhad meziročního růstu reálného hrubého domácího produktu (HDP) Česka pro letošní rok na 1,6 procenta. Pro příští rok jej odhadl na 2,8 procenta. V podzimní prognóze svaz letošní růst ekonomiky očekával o 2,6 procenta. Vyplývá to z jarní makroekonomické prognózy Svazu průmyslu a dopravy, který ji poskytl ČTK.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Problémy ekonomiky Německa znepokojují jeho sousední země

25.04.2024 Problémy německé ekonomiky znepokojují sousedy Německa, a to od Švýcarska až po Polsko. Někteří zahraniční ekonomové Berlín vyzývají k reformám, aby se krize dál nešířila, píše agentura Reuters. Mezinárodní měnový fond (MMF) snížil prognózu růstu německé ekonomiky na letošní i příští rok o 0,3 procentního bodu. V letošním roce očekává růst hrubého domácího produktu (HDP) pouze o 0,2 procenta, což je mezi velkými zeměmi eurozóny nejslabší růst.
C:\fakepath\nasdaq-ftmo-06042024.jpg

Akciový index Nasdaq: Co jej může ovlivnit v následujících týdnech?

06.04.2024 Akciový index Nasdaq Composite zaznamenal v roce 2023 silný růst převyšující 35 %. Na stejné vlně euforie se tento index prozatím veze i v letošním roce 2024, avšak někteří velmi zkušení investoři se obávají rostoucí inflace, zvyšování úrokových sazeb a geopolitické nestability. Důležitou otázku proto nepochybně představují faktory, které mohou ovlivňovat Nasdaq v následujících týdnech. Které?
img

Březen ve znamení optimismu v průmyslu

02.04.2024 Výkon ve zpracovatelském průmyslu klesá nejpomaleji od srpna 2022, když index nákupních manažerů (PMI) vzrostl ze 44,3 bodů v únoru na březnových 46,2 bodů. Zdá se, že tuzemská výroba nabírá pomalu další dech, a to navzdory přetrvávajícím potížím v Německu.
C:\fakepath\Baltimore-most.png

Dopad zříceného mostu v Baltimoru na širší ekonomiku bude zanedbatelný

28.03.2024 Dopad zříceného mostu v Baltimoru na širší americké hospodářství bude pravděpodobně minimální, i když může mít silný vliv na ekonomiku lokální. Uvedl to americký týdeník Barron's. Podobně analytici banky JPMorgan se domnívají, že ekonomické dopady budou spíš mírné, a to včetně dopadu na ceny aut.
C:\fakepath\auta.jpg

Zřícení mostu v Baltimoru může zasáhnout některé automobilky

27.03.2024 Zřícení baltimorského silničního mostu by mohlo mít významný ekonomický dopad hlavně na některé automobilky, protože včerejší neštěstí prakticky na neurčito zavřelo nejrušnější přístav pro osobní a lehké nákladní automobily ve Spojených státech a devátý nejrušnější přístav v zemi. Upozornil na to server listu USA Today. Most zajišťoval přístup do baltimorského přístavu a jeho zřícení představuje problém pro odbavování dovozu a vývozu, což by podle oborníků mohlo způsobit přesun dopravy do jiných přístavů na východním a západním pobřeží. Tento přesun by ale mohl znamenat zpoždění dodávek výrobků.
img

Čína podala k WTO stížnost na Spojené státy, vadí jí dotace na elektromobily

26.03.2024 Čína podala ke Světové obchodní organizaci (WTO) stížnost na Spojené státy. Vadí jí americké dotace na výrobu elektromobilů a požadavek na regionální původ dílů. Ten je totiž pro přiznání subvencí důležitý. Oznámila to dnes čínská diplomatická mise u WTO v Ženevě. Americké subvence, které navrhla vláda prezidenta Joea Bidena, Čína považuje za diskriminační.
img

Konec dob deflace v Japonsku, její možný začátek v Číně?

26.03.2024 Minulý týden skončila dost možná jedna ekonomická éra. Japonská měnová autorita Bank of Japan oficiálně vyhlásila konec dob deflace v ekonomice, zvýšila poprvé za 17 let úrokové sazby a zahájila tak cyklus restriktivní měnové politiky. Výraznější inflační tlaky se předtím neobjevovaly v japonské ekonomice více než tři desetiletí. V úplně opačné situaci je druhá největší světová ekonomika, Čína. Jaké jsou podobnosti mezi oběma zeměmi? Co můžeme z pohledu Číny očekávat v delším období?
img

Dekarbonizace: Scénář do roku 2030 vede společnosti k větší udržitelnosti

05.03.2024 Dekarbonizace tvoří základ pro udržitelnou ekonomiku. Společnosti však často stojí před otázkou, jak učinit strategická rozhodnutí pro lepší zítřek již dnes. Ve své studii "Foresight studie: Dekarbonizace" vytvořila společnost Rohrbeck Heger, strategická divize Creative Docku prostřednictvím strategického foresightu scénář budoucnosti pro rok 2030, který nastínil směry postupu.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz slíbil růstový balíček pro podporu německé ekonomiky

01.03.2024 Přední německé hospodářské svazy dnes na veletrhu v Mnichově vyzvaly spolkového kancléře Olafa Scholze k reformám a k podpoře ekonomiky, požadují mimo jiné konkurenceschopné ceny elektřiny, odbourání byrokracie, investice do infrastruktury či usnadnit získávání kvalifikovaných pracovníků. Scholz na následné tiskové konferenci s představiteli svazů prohlásil, že brzy bude přijat růstový balíček, který ale kvůli odporu konzervativní opozice musí projít změnami. Poukázal také na to, že Německo se kvůli dopadům války na Ukrajině dostalo do složité situace, kterou se díky jeho vládě daří překonávat.
img

Fidelity International: Co nám japonské obráběcí stroje naznačují o výrobě ve světě?

29.02.2024 Nedávný vývoj objednávek obráběcích strojů v Japonsku vykresluje pozitivní obrázek výroby v roce 2024. Investoři by se však měli mít na pozoru před nezmapovaným územím.
img

Fidelity International: Průzkum „Analyst Survey“ sbírá informace každých deset minut

27.02.2024 Průzkum Fidelity Analyst Survey čerpá ze zkušeností našeho globálního výzkumného týmu a pomáhá vám utvořit si názor na to, jak se bude v příštích měsících dařit podnikům z různých odvětví a regionů. Průzkum existuje již více než deset let a odvádí dobrou práci.
C:\fakepath\makro-23022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - obchod a mezinárodní ekonomika (8. díl)

23.02.2024 Seznamte se s obchodem a mezinárodní ekonomikou. Nastíníme vám, co je to Světová obchodní organizace a kdo ji řídí. Povíme si o faktorech, které ovlivňují mezinárodní ekonomiku, a vysvětlíme si, jak funguje nabídka a poptávka.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina přepracuje pravidla pro podnikání, aby podpořila ekonomiku

09.02.2024 Ukrajinská vláda pracuje na revizi systému pravidel podnikání s cílem zrušit a aktualizovat stovky dokumentů. Chce tak podpořit podnikání a pomoci válkou zničené ekonomice v oživení. Agentuře Reuters to řekl náměstek ukrajinského ministra hospodářství Oleksij Sobolev.
C:\fakepath\Nemecko-Cesko.jpg

Komora: Obchod ČR a Německa loni klesl o dvě procenta na 2,83 bilionu Kč

06.02.2024 Obrat vzájemného obchodu ČR a Německa v roce 2023 dosáhl 113 miliard eur, tedy asi 2,83 bilionu Kč, a proti předchozímu roku klesl o 1,76 procenta. Český vývoz do Německa vzrostl o 2,47 procenta, zatímco německý vývoz do Česka klesl o 6,1 procenta. S poukazem na předběžné údaje Spolkového statistického úřadu to dnes ČTK sdělila Česko-německá obchodní a průmyslová komora.
C:\fakepath\Srbsko.jpg

The Moscow Times: V Srbsku se usazují váleční migranti a roste podnikání Rusů

04.02.2024 Rusové zaregistrovali v Srbsku do konce roku 2023 přibližně 9000 nových podniků, přičemž v letošním roce by měl jejich počet dále růst, vyplývá z informací srbské agentury pro evidenci obchodních společností (APR). Údaje odrážejí zájem ruské komunity zapustit kořeny téměř dva roky poté, co ruská invaze na Ukrajinu vyvolala příchod přibližně 370.000 Rusů do této balkánské země, napsal server The Moscow Times.
img

Vzestup populismu: Jak krajně pravicové strany ovlivní budoucnost

01.02.2024 Po celé Evropě dochází k rychlému vzestupu krajně pravicových populistických stran a spolu s ním rostou i obavy z ekonomických dopadů jejich politiky. Motivace, které k tomuto posunu vedly, jsou poměrně komplexní, ale stojí za ním zejména kombinace úzkosti z ekonomického vývoje, kulturních obav a politické nespokojenosti.
img

Invesco: Sedm důvodů k optimismu pro světovou ekonomiku

01.02.2024 Začátek roku 2024 byl ponurý. Zuří dvě války, kde jsme zaznamenali znepokojivé ztráty včetně úmrtí mnoha civilistů. Komerční lodě v Rudém moři byly napadeny húthijskými povstalci, což vedlo k úderům USA a Spojeného království proti húthijským cílům a zprávám o odpálení raket na americká vojenská plavidla. Při útoku na americké stanoviště v Jordánsku nedávno tragicky zahynuli tři příslušníci amerických služeb, což zvyšuje pravděpodobnost, že se do izraelsko-hamaské války přímo zapojí další země. Kromě toho existují obavy, že se volby, které nás čekají po celém světě, by mohly vést k větší geopolitické nejistotě. Vzhledem k těmto globálním událostem dostávám mnoho dotazů ohledně stavu ekonomiky, a tak jsem si řekla, že je možná na čase podělit se o několik důvodů, proč se na globální ekonomiku dívat pozitivně.
img

Akcie: Nové extrémy, problémy a příležitosti

19.01.2024 Klíčovou otázkou pro akciové trhy v roce 2024 je, zda nepřijde recese. Investoři by se měli soustředit na firmy podnikající v obranném průmyslu, kybernetické bezpečnosti a komoditách a na britské a evropské akcie. Měli by také snížit expozice v amerických megakorporacích.
C:\fakepath\eu-usa.jpg

WSJ: Kvůli útokům v Rudém moři může Evropa více ekonomicky zaostávat za USA

19.01.2024 Dopady konfliktů v Rudém moři, kde jemenští povstalci s podporou íránských revolučních gard útočí na velké obchodní lodě, doléhají především na Evropu. Narušena je totiž klíčová dopravní spojnice s Asií. Pokud se nepodaří situaci rychle vyřešit, hrozí, že Evropa bude ještě více ekonomicky zaostávat za Spojenými státy. Napsal to dnes americký ekonomický deník The Wall Street Journal (WSJ).
img

Komentář Bostice z Fedu k měnové politice USA. EURUSD ztrácí 0,2 %

18.01.2024 Výroky člena Federálního rezervního systému Christophera Bostice posílily americký dolar s odkazem na možnost globálních konfliktů, které by mohly opět zkomplikovat dodavatelské řetězce. Bostic zopakoval, že základním předpokladem je snížení sazeb počínaje třetím čtvrtletím, přičemž je třeba dávat pozor, aby ke snížení nedošlo příliš brzy a neriskovalo se obnovení poptávky a cenových tlaků. Americký prezident Biden naznačil, že americká armáda bude pokračovat v leteckých úderech na pozice Hútíů, v Jemenu a eskalace na Blízkém východě může být dalším pro-USD faktorem.
C:\fakepath\fomo-16012024.png

Fundamentálně výživný rok 2024 – Pozor na FOMO

16.01.2024 Velké množství fundamentálních událostí v letošním roce může obchodníky a investory svádět k nepromyšleným obchodním akcím. Proč se vyhnout FOMO efektu, si řekneme v tomto článku.
img

Tesla zastaví výrobu v berlínské továrně

12.01.2024 Berlínská továrna americké automobilky Tesla od 29. ledna na dva týdny zastaví většinu výroby, chybí jí díly. Podle agentury DPA o tom ve čtvrtek večer informoval americký výrobce elektromobilů. Důvodem odstávky je narušení dodavatelských řetězců kvůli útokům jemenských povstalců podporovaných Íránem v Rudém moři.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ropa po americko-britských útocích na jemenské povstalce přidává čtyři procenta

12.01.2024 Ceny ropy dnes prudce rostou. Reagují na noční americko-britské útoky na vojenské základny jemenských povstalců Húsíů, které přišly jako reakce na útoky této Íránem podporované skupiny na lodní dopravu v Rudém moři. Akce zvýšila obavy trhu z možného dopadu širšího konfliktu na Blízkém východě na dodávky ropy z regionu, zejména na ty, které procházejí Hormuzským průlivem mezi Perským a Ománským zálivem.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ministryně: Ukrajinská ekonomika letos vzroste o 4,6 procenta

12.01.2024 Ukrajinská ekonomika letos vzroste o 4,6 procenta, uvedla včera ukrajinská ministryně hospodářství Julija Svyrydenková. Potvrdila zároveň, že loni se ukrajinský hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o pět procent. Letošní růst přičítá zvýšení domácí spotřeby a očekávanému rozvoji obranného průmyslu, informovala agentura Reuters. Země už skoro dva roky čelí ruské vojenské invazi a s financováním státu jí pomáhají západní země.
img

Fidelity International: Rozkvět čínského trhu s pandími dluhopisy není tak černobílý

20.12.2023 Trh s pandími dluhopisy zaznamenal v roce 2023 boom, za což můžou i nízké náklady na půjčky v Číně pro zahraniční emitenty. Trh se však stále potýká s překážkami, včetně nízké likvidity, konkurence z offshorového trhu s dluhopisy „Dim Sum“ a rostoucího počtu mezinárodních společností, které diverzifikují své aktivity mimo Čínu.
C:\fakepath\Nippon.jpg

Americkou U.S. Steel kupuje za téměř 15 mld. USD japonská Nippon Steel

18.12.2023 Amerického výrobce oceli U.S. Steel kupuje za zhruba 14,9 miliardy dolarů (335 miliard Kč) japonská společnost Nippon Steel. Majitele tak změní i Košické železárny U.S. Steel Košice, dříve Východoslovenské železárny, které jsou jedním z největších zaměstnavatelů na Slovensku. Informuje o tom japonský list Nikkei, U.S. Steel cenu podle agentury AP potvrdila.
img

Invesco: Výhled akciového trhu pro rok 2024

06.12.2023 V roce 2023 jsme byli svědky toho, že některé inflační impulsy z doby Covidu začaly slábnout. Růst začal zpomalovat, což vyvolalo diskusi o tom, kdy by úrokové sazby mohly dosáhnout svého vrcholu a případně se snížit. Domníváme se, že tato debata bude ještě nějakou dobu živá a ekonomická data budou podrobně zkoumaná.
img

Akcie InMode po varování o zisku společnosti klesly o 10 %.

06.12.2023 Izraelská zdravotnická společnost Inmode (INMD.US) dnes klesá o více než 10 % poté, co snížila svůj celoroční výhled na rok 2023 s odkazem na silnější než očekávaný tlak makroekonomických faktorů.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Zásobovací potíže v německém průmyslu klesly téměř na předkrizovou úroveň

13.11.2023 Problémy německých průmyslových podniků se zásobováním výrazně polevily a dostaly se téměř na předkrizovou úroveň. Na potíže s nedostatkem surovin a polotovarů si v říjnu stěžovalo pouze 18,2 procenta dotazovaných firem, zatímco v září to bylo 24 procent. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský ekonomický institut Ifo.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Ekonomové v diskusi v ČT: Česká ekonomika roste příliš pomalu

30.10.2023 Česká ekonomika roste příliš pomalu. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to včera řekli ekonom Jan Švejnar z Kolumbijské univerzity v New Yorku, člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) a člen představenstva ČSOB Ján Lučan a hlavní poradce České bankovní asociace Miroslav Zámečník. Ekonomové také upozorňovali na to, že růst ekonomiky brzdí nedostatečně rozvinutá infrastruktura a nedostatečné koncepce dlouhodobého rozvoje.
img

Dopady umělé inteligence na ekonomiku

21.10.2023 „Adaptace AI bude spíše vleklý proces, než revoluční změna ze dne na den. V dalších letech bude její dopad na ekonomiku jen minimální a většího boomu se dočkáme možná až v příští dekádě. Vyspělé ekonomiky budou existenčně závislé na této technologii kvůli nepříznivé demografii,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

FT: Větrná energetika má problém s růstem velikosti lopatek turbín

04.09.2023 Za inženýrský úspěch se dá považovat 169 větrných turbín, které u pobřeží Yorkshiru vztyčila dánská firma Orsted. Každá z nich má výkon osm megawattů a dokáže dodávat energii jedné domácnosti po dobu 24 hodin pouhým jedním otočením lopatek dlouhých 81 metrů. O desítky kilometrů severněji si konkurenční firma SSE přisadila, její novější turbíny s lopatkami dlouhými 107 metrů mohou napájet domácnost jedním otočením až dva dny. Závod o větší turbíny však přiměl odborníky k výzvě na zpomalení růstu a větší standardizaci, píše list Financial Times (FT).
img

Utahuje ECB svou měnovou politiku až příliš?

22.08.2023 V posledních dvanácti měsících zvýšila ECB své úrokové sazby celkově o 425 bazických bodů. Po osmi letech záporných úrokových sazeb se tak v relativně krátkém čase dostaly sazby na nejvyšší úroveň v historii eurozóny. Na stole přitom zůstává ještě jedno čtvrt procentní zvýšení sazeb na zářijovém zasedání, kterým může ECB zakončit svůj nejagresivnější cyklus utahování měnové politiky.
img

Ekonomika v souladu s naší prognózou v Q2 nepatrně vzrostla

31.07.2023 Česká ekonomika ve druhém čtvrtletí letošního roku mezičtvrtletně vzrostla o 0,1 % po stagnaci v prvním čtvrtletí. Tento vývoj byl plně v souladu s naší prognózou a rovněž s tržním konsensem. V meziročním vyjádření nadále ekonomika klesala, a to o 0,6 % y/y poté, co v prvním čtvrtletí klesla o 0,5 % y/y. Vliv na to měly hlavně dva po sobě jdoucí mezičtvrtletní poklesy HDP z druhé poloviny loňského roku, které ekonomiku uvrhly do technické recese.
img

Japonsko našlo odpověď na stárnutí a propad produktivity. Zemi mají zachránit roboti s generativní AI

27.07.2023 Japonské zkušenosti z výroby polovodičů a integrace robotiky se mohou stát základem dominance této země v oblasti AI. Kombinace dvou nejvýraznějších tržních témat letošního roku, japonských akcií a umělé inteligence, s sebou přináší celou vlnu nových příležitostí.
C:\fakepath\Evropa.jpg

WSJ: Evropané čelí nové realitě, kterou nezažili desítky let - chudnou

18.07.2023 Život na evropském kontinentě byl dlouho předmětem závisti cizinců, zejména kvůli stylu označovanému jako umění žít. Nyní však rychle ztrácí svůj lesk, protože kupní síla Evropanů se postupně snižuje. Francouzi jedí méně foie gras a pijí méně červeného vína. Španělé šetří olivovým olejem. Finové jsou nabádáni, aby využívali sauny ve větrných dnech, kdy je energie levnější. Píše to americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ).
img

Americká asociace výrobců polovodičů vyzývá ke zmírnění čínských vývozních sankcí!

17.07.2023 Asociace polovodičového průmyslu (SIA) dnes vydala prohlášení týkající se možných dalších vládních omezení pro polovodiče. Podle sdružení: Podle sdružení SIA by "zavedení příliš širokých, nejednoznačných a někdy jednostranných omezení mohlo snížit konkurenceschopnost amerického polovodičového průmyslu, narušit dodavatelské řetězce, vyvolat značnou nejistotu na trhu a přimět Čínu k další eskalaci odvetných opatření".
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Inflace v červnu zpomalila na 9,7 procenta, dál patří mezi nejvyšší v Evropě

13.07.2023 Spotřebitelské ceny v červnu meziročně vzrostly o 9,7 procenta, inflace tak zpomalila z květnových 11,1 procenta a je nejnižší od prosince 2021. Proti předchozímu měsíci ceny vzrostly o 0,3 procenta, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Podle premiéra Petra Fialy (ODS) ke snížení inflace pod deset procent přispěly i kroky vlády. Analytici se ale shodují, že hlavním důvodem pokračujícího zpomalování inflace je srovnávací základna z loňského roku. Podle analýzy investiční platformy Portu má Česko i přes pokles devátou nejvyšší inflaci ze 41 sledovaných evropských zemí.
C:\fakepath\lithium.png

IEA: Obrat k čistým energiím zvyšuje poptávku po kritických kovech

11.07.2023 Obrat k čistým energiím zvyšuje poptávku po kritických kovech, uvedla ve své nové zprávě Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Trh s kobaltem, niklem, lithiem a mědí, které jsou zásadní pro výrobu elektromobilů, větrných turbín, solárních článků a dalších klíčových technologií pro energetickou transformaci, se za posledních pět let zdvojnásobil.
img

Lodní trhy podtrhují obavy o růst

08.06.2023 SAZBY: V lodní dopravě se uskutečňuje 90 % světového obchodu, což z ní činí barometr v reálném čase. Sazby za přepravu suchého nákladu i kontejnerovou přepravu klesly ze svých pandemických maxim (viz graf), protože dodavatelské řetězce a poptávka po zboží se normalizují. Ceny zůstávají pod tlakem, protože znovuotevření Číny zklamalo trhy s volně loženými komoditami a poptávka po dovozu z USA a Evropy se pohybuje pod úrovní před pandemií.
C:\fakepath\prumysl.jpg

CNBC: Firmy stále více vracejí výrobu ze zahraničí do míst blíže spotřebě

01.06.2023 Ve světě se stále více prosazuje trend návratu výroby ze zahraničí. Firmy se stále častěji snaží přenášet výrobu produktů, jako je oblečení a počítačové čipy, do oblastí, které jsou blíže místu konečného nákupu a spotřeby, a odvracejí se od výrobních velmocí, jako je Čína. Nový trend, který urychlila pandemie nemoci covid-19 a pak válka na Ukrajině, ale narušuje globální dodavatelské řetězce. Napsal to server americké televize CNBC.
img

Fidelity International: Čína + 1 = ASEAN - vítězný vzorec

24.05.2023 Pandemie, válka a rostoucí geopolitické napětí přiměly nadnárodní firmy přehodnotit své globální dodavatelské řetězce. S rostoucím počtem plánů na relokaci se region ASEAN ocitl mezi těmi oblastmi, které mají nejlepší předpoklady k tomu, aby absorbovaly přesunuté businessy.
C:\fakepath\G7-2.jpg

Zástupci G7 představili další pomoc Kyjevu a iniciativu pro dodavatelské řetězce

14.05.2023 Ministři financí a guvernéři centrálních bank skupiny velkých světových ekonomik G7 na závěr třídenního jednání představili další pomoc Ukrajině, vytvořili novou iniciativu pro dodavatelské řetězce a slíbili řešení nedostatků v regulaci bankovního sektoru. Uvedli to včera ve společném prohlášení po setkání v japonském městě Niigata.
img

Zlepšující se nálada v tuzemské ekonomice

25.04.2023 Nálada v tuzemské ekonomice se v dubnu znovu zlepšila, jak dokumentují včera zveřejněná šetření mezi českými domácnostmi i podniky. Přestože jde pouze o tzv. měkké indikátory, z našeho pohledu se jedná o povzbuzující signál – tuzemská ekonomika má pravděpodobně to nejhorší již za sebou a po technické recesi přichází na řadu pozvolné hospodářské oživení. Začněme na straně spotřebitelů, kteří jsou dle šetření naladěni nejoptimističtěji za posledních 18 měsíců.
img

Forex: Nálada evropských podnikatelů se zlepšuje

21.04.2023 Dnes pozornost finančních trhů upoutá především zveřejnění předběžných odhadů PMI indikátorů za duben. V případě Německa i celé eurozóny očekáváme zlepšení nálady podnikatelů jak v oblasti zpracovatelského průmyslu, tak i služeb. Přispět by k tomu měly mizící obavy z recese či finanční krize, nižší ceny energií na velkoobchodních trzích a také oživení čínské ekonomiky.
img

Akcie týdne - C3.ai (13.04.2022)

13.04.2023 Softwarová společnost C3.ai (AI.US) je jedním z největších příjemců zájmu o umělou inteligenci. A jak naznačuje samotný burzovní ticker, je jednou z mála společností, které nabízejí přímou expozici ve vývoji produktů založených na umělé inteligenci. Analytici společnosti DA Davidson označili její technologii za průlomovou a přirovnali ji k raným disruptivním produktům společnosti Microsoft. Společnost má obchodní dohody s technologickými gignaty, jako jsou Amazon Web Services a Google Cloud, s nimiž ve 4. čtvrtletí 2022 identifikovala více než 350 nových obchodních aplikací.
img

SATS DJIA - vyhodnocení roku 2022

08.04.2023 V dnešním příspěvku, byť se zpožděním, krátce okomentuji výsledky obchodního systému SATS DJIA, jehož signály pravidelně zveřejňuji již více než rok.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

MMF: Čínsko-americké napětí by světovou ekonomiku mohlo stát dvě procenta HDP

06.04.2023 Čínsko-americké napětí by mohlo světovou ekonomiku oslabit o dvě procenta hrubého domácího produktu (HDP), uvedl ve středu v své zprávě Mezinárodní měnový fond (MMF). Připomíná sérii nedávných zákonů přijatých na pozadí rostoucího napětí ve vztazích mezi Washingtonem a Pekingem a varuje, že postižené by podle jeho analýzy byly hlavně rozvojové trhy.
img

Tržby skupiny HARTMANN v roce 2022 překonaly 2,3 miliardy eur. Stamilionové investice do infrastruktury pomáhají snižovat dopady krize

28.03.2023 Tržby skupiny HARTMANN se ve finančním roce 2022, který významně poznamenala nestabilní ekonomická i geopolitická situace, vyšplhaly na 2,3116 miliardy eur. Upravená EBITDA pak činila 190,8 milionu eur. Ve snižování dopadů současné krize přitom skupině pomáhají investice do vlastní infrastruktury. Ty se jen loni vyšplhaly na 180 milionů eur.
img

Proč se staly kovy velmi nedostatkovým zbožím?

27.03.2023 Řada problému otřásla trhy s kovy a opět zvýšila strach o křehkost skladovacích a přepravních sítí, které mají v průmyslovém hospodářství důležitou roli. Poslední události ovlivnily spoustu nejprestižnějších světových obchodních domů a odhalily nedostatky nad sklady, které jsou napojené na Londýnskou burzu kovů.
img

Forex: Nálada nákupních manažerů v Evropě se zlepšuje

24.03.2023 Dnešní kalendář nabídne březnové indikátory PMI. Zatímco v Německu i eurozóně jako celku oproti únoru očekáváme mírný nárůst kompozitního PMI a jeho setrvání nad 50 body, v USA tržní konsenzus ukazuje opačným směrem. Ve prospěch eura by mohly vyznít americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby za únor, u kterých odhadujeme jejich meziměsíční stagnaci. Zveřejněn bude také domácí konjunkturální průzkum, který ukáže, zda v březnu pokračovalo zmírňování pesimismu spotřebitelů.
img

Komentář Invesca: Zpátky ke zdrojům – argumenty pro udržitelnost surovin

20.03.2023 Pro úspěšnou dekarbonizaci planety je třeba provést zásadní změny. Jednou z nich je přechod od uhlí a ropy k obnovitelným zdrojům energie, což bude vyžadovat inovativní technologie a zvýšené investice do výzkumu a vývoje. Stejně klíčová je potřeba oběhového hospodářství a udržitelných potravinových řetězců. Neméně důležité jsou samotné suroviny a možná udržitelnější řešení.
img

Jahn: Škoda Auto bude muset kvůli Euro 7 propustit 3000 lidí a zavřít jednu halu

19.03.2023  V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda Auto muset zavřít jednu výrobní halu a o práci přímo u automobilky přijde 3000 lidí. Včetně dodavatelů půjde o zhruba 10.000 propuštěných lidí. Důvodem je ekonomická nemožnost dále vyrábět a prodávat menší modely Fabia, Scala a Kamiq. V dnešním pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to řekl člen představenstva Škoda Auto pro prodej a marketing Martin Jahn.
img

Pokles inflace se zastavuje...ale dnes na tom tak nezáleží

14.03.2023 INFLACE: Inflace v USA byla na trzích nejdůležitějším číslem, které určovalo "závislost" Fedu na datech, prognózy zvyšování sazeb, rizika recese a očekávání zisků. Index S&P 500 zaznamenal v "den inflace" v průměru 2% pohyb. Nyní ji předstihly obavy o finanční systém, což vede ke zpřísnění podmínek. Boj proti nim byl důvodem založení Fedu v roce 1913.
img

Ranní okénko - Nálada v eurozóně je nejlepší za poslední rok

21.02.2023 Dnešek pokračuje předstihovými ukazateli, kdy sledované budou zejména indexy nákupních manažerů (PMI), které dorazí jak z eurozóny, tak USA. Z Německa k tomu dorazí ještě průzkum od institutu ZEW, který sleduje náladu u expertů na finančním trhu. Hlavní poselství by ale mělo být na všech frontách stejné – nálada se zlepšuje, ekonomikám by se mělo dařit lépe, než se původně čekalo. Stejně ostatně dopadl i včerejší průzkum spotřebitelské důvěry v rámci eurozóny, který ukázal, že nálada je nejlepší od začátku války na Ukrajině.
img

EURUSD pod trendovou linií 📉 Harker a Williams komentují měnovou politiku USA 💵

15.02.2023 Americký dolar vůči euru posiluje poté, co americká inflace včera vykázala nižší tempo poklesu a členové Federálního rezervního systému se vyjadřovali poměrně jestřábím tónem, což signalizuje prodloužení cyklu zvyšování sazeb. Kromě toho vůdce republikánů McDonell včera naznačil, že strana nebude stát v cestě zvýšení dluhového limitu a sníží tak riziko "defaultu" USA. Mírně holubičí zprávu Patricka Harkera, šéfa filadelfského Fedu, vyvážil jestřábí Thomas Williams, šéf newyorského Fedu.
img

CPI v USA

15.02.2023 „Inflace opět zpomalila, ale podrobnosti ukazují, že boj Fedu ještě zdaleka neskončil. Inflace ve službách je stále ohnivá a právě takovou inflaci se Fed snaží dostat pod kontrolu. Nejde přitom jen o nájemné - ceny služeb mimo nájemné stále meziročně vzrostly o 7 %. To je příliš vysoká hodnota.
img

Fidelity International: Společnosti se drží ESG navzdory výzvám –⁠ ale jedno klíčové slepé místo přetrvává

15.02.2023 Souhrn: Podle průzkumu analytiků společnosti Fidelity International pro rok 2023 se společnosti i přes ekonomické turbulence drží důrazu na zásady udržitelného rozvoje. Stále však existuje velký prostor pro zlepšení – zejména pokud jde o zamezení úbytku biologické rozmanitosti.
img

Základní inflační tlaky stále polevují

14.02.2023 ODOLNOST: Americká inflace je největším číslem na trzích. Je hnacím motorem cyklu sazeb pro Fed spolu s riziky recese v oblasti makra a zisků. To se zvyšuje s tím, jak trhy "závisející na datech Fedu" hledají směr po nedávné úlevné rally. Po ročním statistickém převážení indexu a následném obratu v cenách benzinu a ojetých automobilů je nejistota ohledně inflace nadprůměrná a pouze dvě z posledních 12 měsíčních zpráv byly v souladu s prognózami. To způsobilo průměrný výkyv cen "inflačního dne" indexu S&P 500 o 1,9 % a indexu Stoxx 600 o 1,3 %. Náš nástroj pro sledování (viz graf) poskytuje útěchu, že růst je stále v základním klesajícím trendu, navíc investoři jsou již z velké části připraveni na špatné zprávy.
img

Výhled Saxo na 1. čtvrtletí hovoří jasně: Dosavadní modely nefungují

07.02.2023 Společnost Saxo, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Výhled na 1. čtvrtletí 2023 na globálních trzích. Ten kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia našich klientů. Ukázky tří vybraných komentářů naleznete níže, další vám budeme postupně představovat v nadcházejících týdnech.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

Kommersant: Omezení dovozu kvůli sankcím doléhá na další ruské firmy

01.02.2023 Počet ruských podniků, na které Západ uvalil sankce za vpád ruských vojsk na Ukrajinu, se za rok prakticky zdvojnásobil. Z původních asi 1600 se zvýšil zhruba na 2900 a s přihlédnutím k přidruženým firmám celkový počet takto zasažených společností už dosahuje 9800. S odvoláním na analytiky servisu Kontur.Prizma o tom dnes informoval ruský list Kommersant.
img

Výhled společnosti Tesla na rok 2023: V boji proti celosvětovému zpomalení prodeje automobilů je Evropa trhem, který je třeba sledovat

26.01.2023 Akcie elektromobilů se v posledním roce ocitly pod tlakem, přičemž ukázkovým příkladem EV je Tesla, která to pocítila v plné míře. Vedl k tomu trojí dopad obav z poptávky, problémů s výrobou/dodavatelským řetězcem a normalizace ocenění. Všechny tyto skutečnosti se promítly do ceny akcií společnosti Tesla, která se v roce 2022 propadla o 65 %.
C:\fakepath\trader-18012023-47-zm.jpg

Aby válka skončila, musí Rusko prohrát, řekl Scholz v Davosu

18.01.2023 Pokud má válka skončit, musí ruská agrese vůči Ukrajině selhat, prohlásil dnes německý kancléř Olaf Scholz na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu. Šéf německé vlády varoval také před roztříštěnosti světa. V převážně ekonomicky laděném projevu však také vyzdvihl úsilí Německa a Evropy o překonání energetické krize vyvolané ruskou invazí na Ukrajinu.
img

Týdenní aktuality z komoditních trhů: Pozornost se upíná na zlato a měď, kovy dál posilují

18.01.2023 Bloomberg Commodity Index se v současné době obchoduje o 2,4 % výš, čímž smazal část svého propadu ze začátku ledna. Došlo k tomu poté, co se energetický sektor – s výjimkou zemního plynu – připojil k vzestupu kovů pod vedením zlata a mědi. Za tímto posílením stojí slabší dolar, klesající americká inflace a mimo jiné i vyhlídky na to, že opětovné otevření Číny s sebou přinese růst poptávky po surovinách. Ochotu riskovat navíc podporuje i pokračující pokles dolaru. Americká inflace totiž oslabuje, a tak už Fed nemusí zvyšovat sazby takovým tempem.
img

Fidelity International: Analytický průzkum 2023 – úleva od inflace na dohled

18.01.2023 Podle průzkumu společnosti pro rok 2023 se většina analytiků Fidelity International domnívá, že nákladové tlaky již dosáhly svého vrcholu, nebo že se tak stane na počátku tohoto roku.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Svět vstupuje do další fáze globalizace, myslí si šéf společnosti SAP

17.01.2023 Svět vstupuje do další fáze globalizace, a pokud jde o technologický sektor, jeho vyhlídky jsou příznivé. Řekl to dnes šéf německé společnosti SAP Christian Klein. Výhled podle něj nijak nekalí ani současné problémy, kdy se zvyšují úrokové sazby a zůstávají narušení dodavatelské řetězce.
C:\fakepath\Cina-mena-2.jpg

Růst čínské ekonomiky zpomalil na tři procenta, na vině je koronavirová politika

17.01.2023 Růst čínského hrubého domácího produktu v roce 2022 meziročně zpomalil na tři procenta. Oproti roku 2021 je to o 5,1 procentního bodu méně. Výsledek také zaostává za oficiálním cílem, který čínská komunistická strana stanovila na zhruba 5,5 procenta. Na vině pomalejšího růstu čínské ekonomiky jsou vládní omezení vyplývající z čínské nulové tolerance nákazy covidem-19, která držela miliony lidí doma, a propad na trhu s nemovitostmi, píší agentury AP a Reuters.
C:\fakepath\global economy.jpg

Průzkum Světového ekonomického fóra: Globální recese je letos pravděpodobná

16.01.2023 Dvě třetiny hlavních ekonomů ze soukromého a veřejného sektoru očekávají v letošním roce globální recesi. Ukázal to průzkum Světového ekonomického fóra (WEF). Přibližně 18 procent z nich přitom považuje recesi globální ekonomiky za velmi pravděpodobnou. To je více než dvojnásobek ve srovnání s předchozím průzkumem z loňského září.
img

Obavy z EV mohou být přehnané

13.01.2023 OBAVA: Akcie elektromobilů (EV) jsou pod tlakem, na který má trojí dopad obava z poptávky, problémy s výrobním/dodavatelským řetězcem a normalizace ocenění. To začíná přinášet příležitosti pro dlouhodobé investory, protože poptávka je navzdory obavám stále relativně silná, dodavatelské řetězce se začínají normalizovat a ocenění se znovu dostává do stratosféry.
C:\fakepath\trader-12012023-24-zm.jpg

Odbyt koncernu Volkswagen loni klesl o sedm procent, více než předloni

12.01.2023 Celosvětový odbyt německého automobilového koncernu Volkswagen loni navzdory lepšímu druhému čtvrtletí klesl o sedm procent na 8,3 milionu vozů. Propad je hlubší než v předchozím roce, kdy se odbyt snížil na desetileté minimum. Volkswagen dnes zároveň uvedl, že si udržel pozici předního evropského výrobce elektromobilů s bateriemi. Odbyt čistě elektrických vozů meziročně vzrostl o 26 procent.
C:\fakepath\tesla-10012023.jpg

Bude nový rok kritický pro akcie výrobců elektromobilů?

10.01.2023 Analytik Adam Jonas z prestižní společnosti Morgan Stanley varoval, že trh s elektroauty může v příštích týdnech zaznamenat silný šok. Celý segment může podlehnout změně paradigmatu. Do současnosti platilo, že stejně jako pro auta se spalovacími motory, platí převis poptávky nad nabídkou. Covid ale přerušil zaběhnuté dodavatelské řetězce. Zákazník si musel zvyknout čekat na nové auto nebo elektromobil. Nyní však nastává možnost, že se trh ocitne v situaci, kdy bude naopak převis nabídky nad poptávkou.
img

Akcie v roce 2022: Globalizace na rozcestí

05.01.2023 Rok 2022 vstoupí do historie jako ten, kdy byla ničím neomezovaná globalizace let 1980-2021 brutálně ukončena ruskou invazí na Ukrajinu. Ta jasně ukázala, že se svět řítí vstříc novému světovému řádu a rozděluje se na dva hodnotové systémy. Globální dodavatelské řetězce a technologie teď budou z pudu sebezáchovy izolované v uzavřených systémech. Rozvinutý svět zároveň urychluje zelenou transformaci. Může se tak zdát, že všechny cesty vedou k inflaci. My se na rok 2022 podíváme z geopolitické perspektivy a z perspektivy akciových trhů.
img

Akciové indexy letos výrazně ztratily

30.12.2022 Tento rok akciové trhy výrazněji ztratily. Index PX v letošním roce spadl o 15,73 %, zatímco v loňském roce vzrostl o +38,84 %. První větší propad přišel se začátkem války na Ukrajině, která vedla k růstu cen energií. Dále pak trhy ovlivnily také vysoká inflace a problémy v odběratelsko-dodavatelských vztazích. Podobně tomu bylo ale i na ostatních evropských burzách měřených indexem STOXX Europe 600, který odepsal 12,56 % (loni +22,25 %), ale i za mořem, kde index S&P500 oslabil o 19,75 % (loni +26,89 %).
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

CNBC: Otevření Číny může krátce omezit dodavatelské řetězce, v 2023 podpoří růst

30.12.2022 Zrušení přísných protipandemických opatření v Číně přišlo dříve, než mnozí analytici čekali. Banka Goldman Sachs varuje, že uvolnění krátkodobě povede k nedostatku pracovní síly a narušení dodavatelských řetězců. Ekonomové na druhou stranu očekávají, že krok Pekingu bude mít pozitivní dopad na hospodářský růst Číny v roce 2023, napsal včera zpravodajský server CNBC.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Průzkum: Německé podniky čekají pouze mírnou recesi německé ekonomiky

27.12.2022 Německé podniky v příštím roce očekávají pouze mírnou recesi německé ekonomiky, a to navzdory energetické krizi, nedostatku surovin a slabým vyhlídkám pro světové hospodářství. Vyplývá to z průzkumu mezi předními německými podnikatelskými svazy.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čína revidovala hodnotu loňského HDP směrem vzhůru

27.12.2022 Čína revidovala svůj růst hrubého domácího produktu (HDP) v loňském roce o 0,3 procentního bodu směrem vzhůru na 8,4 procenta. S odvoláním na dnešní aktualizaci čínského statistického úřadu o tom informovala agentura Reuters. Čína je druhou největší ekonomikou světa za Spojenými státy.
img

3 způsoby, jak sledovat tržní zprávy na sociálních médiích

23.12.2022 Jsou platformy sociálních médií spolehlivým zdrojem obchodních zpráv?To je velká otázka vzhledem k dosahu a vlivu plat...
img

Vysoké sazby pouštějí investicím žilou. Někde to bylo potřeba jako sůl

21.12.2022 Rok 2022 se do investičních dějin zapíše jako rok vysoké inflace a také výrazného zvyšování úrokových sazeb. Centrální banky šláply razantně na brzdu, aby inflaci zkrotily. A odezva investičních aktiv napříč trhy byla bouřlivá. Propady jsme pozorovali od konzervativních státních dluhopisů, přes akcie, až po krypto svět, který se otřásá v základech. Investiční trhy kvůli zvyšování sazeb sice krvácí, ale po horečce z předchozích let trochu vychladnout potřebovaly.
img

Obnovitelné zdroje rostou

16.12.2022 RŮST: Investiční “boom” do obnovitelných zdrojů je stále silnější a viditelnější. Je podpořen cíli Pařížské dohody omezit růst globální teploty na 1,5 °C a byl urychlen důrazem na energetickou bezpečnost po ruské invazi na Ukrajinu a jejím energetickém "zbrojení". To podnítilo velkou politickou reakci, od amerického zákona o snížení inflace po plán REPowerEU, a Mezinárodní energetická agentura právě zvýšila svůj výhled obnovitelných zdrojů energie o 30 %.
img

Proč je úterní aktualizovaná inflace v USA nejdůležitějším číslem na světě

09.12.2022 TREND: Úterní listopadová zpráva o inflaci v USA je nejdůležitějším zbývajícím údajem tohoto roku. Tím spíše po nedávném dvouciferném růstu indexu S&P 500, který stále více ‚‚bojuje s Fedem‘‘. Konsensus předpokládá znepokojivě malý pokles celkové míry inflace o 7,7 % i meziroční míry jádrové inflace o 6,3 %, nicméně náš vlastní inflační tracker (viz graf) uklidňuje, že základní cenové tlaky se uvolňují. To poskytuje útěchu, že postupné oživení akciového trhu je podpořeno bez ohledu na úterní číslo. Inflace je hnacím motorem všeho, od zvyšování sazeb Fedu až po rizika recese a výhledy na zisky.
img

Rozbřesk: Evropa i v listopadu snížila spotřebu plynu o čtvrtinu

06.12.2022 Evropa se ve snaze omezit závislost na ruských energiích opravdu snaží. Tedy, abychom byli přesnější, extrémní nárůst cen energií v čele právě s plynem, nutí evropské spotřebitele výrazně šetřit. Přesně to totiž naznačují předběžná čísla o spotřebě plynu v EU za listopad, která oproti pětiletému průměru ukazují na pokles spotřeby asi o čtvrtinu. Tedy podobně jako v říjnu, a to navzdory tomu, že listopad již z hlediska počasí nebyl tak příznivý.
img

Evropa dále snižuje spotřebu plynu

06.12.2022 Evropa se ve snaze omezit závislost na ruských energiích opravdu snaží. Tedy, abychom byli přesnější, extrémní nárůst cen energií v čele právě s plynem, nutí evropské spotřebitele výrazně šetřit. Přesně to totiž naznačují předběžná čísla o spotřebě plynu v EU za listopad, která oproti pětiletému průměru ukazují na pokles spotřeby asi o čtvrtinu.
img

"Dvanáct dní Vánoc" - 12 firem pro Santa Claus Rally

28.11.2022 Santa Claus rally - fenomén na burze, který mnoha obchodníkům připravil úspěšné Vánoce a s trochou štěstí i příjemně strávené v nějakém exotickém koutě. Od poloviny října jsme byli svědky dynamického oživení nejen na varšavském, ale i na zahraničních obchodních parketech. Nabízí se tak otázka, zda letošní burzovní Ježíšek přinese jako dárek Rally s pokračováním růstů přes hradbu strachu? Nebude však cena sklouzávat ze strmého svahu kopce, který se buduje od poloviny října, a vytvoří tak příležitost pro bolestivé obchodníky, kteří v současné době nemají ve svém portfoliu žádné nebo jen málo akcií a čekají na slevu, která by zažehla novou růstovou vlnu? 
img

Asie zůstává oporou růstu, zatímco zbytek světa se potácí na hranici recese

24.11.2022 VÝHLED: Přestože výhled trhu na rok 2023 je v některých ohledech pozitivní, rizika jsou vysoká. Nižší inflace a konec zvyšování úrokových sazeb by měly přinést tolik potřebnou úlevu v ocenění, stejně jako slabší růst HDP výrazněji nahlodává zisky. Nejnovější prognózy HDP (viz graf) upozorňují na příležitost v Asii a na rozvíjejících se trzích v příštím roce, zejména pokud dolar dosáhl svého vrcholu, ale také na rizika zpomalení v atraktivně oceňované Evropě, která ohrožují její současné fiskální a devizové rezervy. Obrovskou divokou kartou jsou ceny energií, a to jak pro inflaci, tak pro stále klíčový spotřebitelský výhled.
img

Akcie Tesly klesly v roce 2022 o 52 %

22.11.2022 Akcie společnosti Tesla Inc. včera klesly o více než 6,0 %, což donutilo analytiky revidovat své cenové cíle. Vzhledem k situaci, ve které se společnost nyní nachází, se analytici nyní domnívají, že akcie Tesly by musely vzrůst o neuvěřitelných 80 %, aby dosáhly své střední cílové ceny pro analytiky. Akcie společnosti, v jejímž čele stojí Elon Musk, již letos klesly o 52 % na 167,87 USD, což je výrazně pod odhady analytiků o 12měsíční průměrné ceně 302 USD. Letošní pokles snížil tržní kapitalizaci Tesly na pouhých 530 miliard dolarů, což je hodně daleko od hodnoty 1 bilionu dolarů, kterou měla v dubnu.
img

Globální obchodní tlaky, ale i světlé stránky

18.11.2022 TLAK: Objem světového obchodu je pod tlakem. Hospodářský růst se zpomaluje, poptávka se přeorientovává ze zboží na služby a obchodní bariéry se zvyšují. To kompenzuje rozplétání dodavatelských řetězců. WTO vidí, že objem světového obchodu letos zpomalí na 3,5 % z loňských 9,1 % a výhled na rok 2023 snížila na 1 % - zpomalení může přijít brzy. Přední společnost v kontejnerové dopravě Maersk vidí „temná mračna na obzoru“ a doručovatelský gigant FedEx předpovídá „celosvětovou recesi“. Otevřené ekonomiky zaměřené na zboží, jako je Německo, by trpěly oproti „uzavřenějším“ zemím nebo zemím zaměřeným na služby od USA a Číny po Španělsko a Itálii.
img

Taiwan Semiconductors získává 11 % po zveřejnění nákupu Berkshire Hathaway 📈

15.11.2022 Investiční společnost Berkshire Hathaway (BRKA.US), kterou vedou Warren Buffett a Charlie Munger, získala 60 milionů akcií největšího tchajwanského výrobce polovodičů Taiwan Semiconductors (TSMC). Hodnota tohoto balíku dosahuje téměř 4,1 miliardy USD. Na této vlně získávají také akcie dalších výrobců čipů včetně společností AMD (AMD.US), Intel (INTC.US) a Nvidia (NVDA.US), které byly letos pod tlakem:
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Míra inflace v USA v říjnu překvapivě klesla na 7,7 procenta

10.11.2022 Míra inflace ve Spojených státech v říjnu počtvrté po sobě klesla. Překvapivě se snížila až na 7,7 procenta ze zářijových 8,2 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo práce. Meziměsíčně pak ceny vzrostly o 0,4 procenta, stejně jako v září. V obou případech je to příznivější vývoj, než čekali analytici.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Průmyslová výroba v Německu po srpnovém poklesu v září vzrostla

07.11.2022 Průmyslová výroba v Německu v září ve srovnání s předchozím měsícem vzrostla o 0,6 procenta, zatímco v srpnu o 1,2 procenta klesla. Růst podpořila produkce energií a spotřebního a kapitálového zboží, oznámil dnes spolkový statistický úřad. Meziročně se výroba zvýšila o 2,6 procenta, tempo růstu tak zrychlilo z 1,6 procenta v srpnu.
img

FED pokračuje ve zvyšování sazeb, ty by se mohly dostat nad plánovanou úroveň

03.11.2022 Inflace v USA vykázala třetí měsíc po sobě mírné známky poklesu, avšak stále se dle očekávání mohutně nachází nad 2 % inflačním cílem Fedu, což rozhodně není uspokojivé. Americká centrální banka tak včera již počtvrté za sebou zvýšila úrokové sazby o 75 bazických bodů na rozmezí 3,75 % až 4 % ve snaze snížit poptávku po zboží a službách. Na dalším zasedání v prosinci chce Fed zvyšovat mírněji, bude však záležet na vývoji inflace a důležitých makrodatech z trhu práce.
img

Forex: Tuzemská ekonomika ve Q3 mezičtvrtletně stagnovala

01.11.2022 Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí podle našeho odhadu mezičtvrtletně stagnovala. Zatímco průmyslová produkce ožila vlivem lépe fungujících dodavatelských řetězců, spotřeba domácností pod tlakem vysoké inflace pravděpodobně pokračovala v poklesu. Tržní konsensus je oproti nám mírně pesimističtější, když čeká mezičtvrtletní pokles HDP o 0,3 %. V indikátorech PMI a ISM z průmyslu se bude nadále mísit pozitivní vliv zkracujících se dodavatelských lhůt s negativním trendem klesající poptávky.
img

Škoda Auto za tři čtvrtletí zvýšila výrobu o 12 procent na 647.200 aut

31.10.2022 Škoda Auto vyrobila ve svých závodech za tři čtvrtletí 647.200 aut, což je o 11,9 procenta více než loni. Údaj nezahrnuje výrobu v partnerských závodech v Číně, Německu a na Slovensku. Odbyt směrem k prodejcům stoupl o 8,3 procenta na 645.500 vozů. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.
img

Zklamání z údajů o inflaci v USA naznačuje, že globální trh s dluhopisy bude ještě pokračovat

13.10.2022 „Dnešní údaje o inflaci v USA budou pro vystresované trhy velkým zklamáním a stvrzením postoje Federálního rezervního systému ke zvyšování úrokových sazeb před jeho zasedáním 2. listopadu.
img

EURUSD se odráží od denních minim po komentářích člena Fedu Kashkariho

12.10.2022 Pár EUR/USD dokázal smazat většinu dnešních ztrát po čerstvých komentářích Fedu Kashkari. Prezident Federální rezervní banky v Minneapolis řekl, že pohyb Fed v přírůstcích 75 bazických bodů je velmi agresivní a bagatelizoval návrh, že centrální banka se nepohybuje agresivně. Podle jeho názoru Fed zvýší sazby na možná 4,5 % a pak tam nějakou dobu zůstane, když bude hodnotit ekonomiku.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Bretton Woods | Německé ministerstvo hospodářství | Čekací doba | Odhad vývoje ekonomiky | Vyjádření ekonomů | Objem transakcí | Aktualizovaný výhled | Praxe v reálném čase | Propad ekonomiky | Republikánský prezident | Renaissance Capital | Zpomalení čínské ekonomiky | Pumpování peněz | Broker Consulting Martin Novák | Cenový kanál | Růst v eurozóně | BCPP | Uvolněné měnové politiky | Podnikatelské investice | ChatGPT | Zpravodajský server | Řetězec Pepco | Fed Business Outlook | Sdružení národů jihovýchodní Asie | Zvyšování cen | Výnosy dluhopisů | Míra inflace v USA | Kolo jednání | Dlouhé pozice | Akcie Alibaby na burze | Geopolitické konflikty | Války | Lithium | Západní země | Aktivita v průmyslu eurozóny | Foxconn | Vývoj | Potíže v německém průmyslu | USA inflace | Jakub Seidler | Home Depot (HD.US) | Data z trhu práce | Nákup automobilů | Zveřejněné údaje | Allianz | Vliv obchodu a mezinárodní ekonomie | Globální růst | ANA Holdings | Silná rezistence | IW | Faktory ovlivňující obchod a mezinárodní ekonomii | Jana Steckerová | Zdražovat | DPH | EUR | Německé hospodářské svazy | Kryptoaktiva | Spotřebitelské výdaje | Paul Krugman | Diverzifikace portfolia | Faktory ovlivňující obchod | Spotřební koš | Riziko inflace | Nedostatek potravin | Zavedení embarga EU | Standard & Poor's | Vývoz do Británie | Nedostatek čipů | David Malpass | Finanční ústav | Yandex | Oživení cen | Cena severomořské ropy | Komuniké | Automobilový sektor | Technologický rozvoj | Švédská ekonomika | Index hongkongské burzy | Rijád Salamí | Výkyvy | Itálie | McDonald's | Slábnutí inflačních tlaků | Stoxx | Stavební produkce | Klíčový ukazatel | Výhled akciového trhu | Epidemická situace | PEPP | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Texas | Finanční aktiva | Německé průmyslové objednávky | Rozpočet EU | Očekávání | Stimul | Korelace | Jüan | Volatilní | Akcie Tilray | Budoucnost investování | Evropské centrální banky | Varianta omikron | Zavedení embarga | Státy eurozóny | Nikl | Swiss Life | Zisk EBIT | Bidenova vláda | Předpověď ceny | Globalizace trhů | Nervozita na finančních trzích | Mzda | EUR/JPY | Target (TGT.US) | Kvartální výsledky | Zasedání ČNB | PMI v eurozóně | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Podnikání na kapitálovém trhu | Umělá inteligence dnes | Novartis | Schodek státního rozpočtu | Účetní rok 2023 | Příležitost k nákupu | Deficit amerického obchodu | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | Pro investory | Short Interest | Philip Morris ČR | Oživení ekonomiky | Swiss | Investice | Plán investic | Rozvolnění | Člen bankovní rady České národní banky | Potenciál | Událost roku | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Nové technologie | Diverzifikace | Allianz Trade | Podnikatelské aktivity | Edge | Akvizice | Japonské firmy | Finanční stabilita | Lednová inflace | Index aktivity | Pokles cen energií | Azure | Bankovní společnost | Finanční prostředí | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Čínské stimuly | Škoda Auto | Vývoj spreadu | Prolomení parity | Ifo | Nálada v eurozóně | Argos Capital | Obchodní pravidla | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | Olívia Lacenová | Intervence | Výkon ekonomiky | Přístav v Číně | Ceny kakaa | Výkonný ředitel | Broadcom | Dopady obchodní války | E.ON | Čínská poptávka | Ján Lučan | Shareholder Advocacy | Experti | Graf nabídky | Aurora Cannabis (ACB) | Chování | Náklady na financování | Rekord | Přeshraniční platby | Vstupní náklady | Raiffeisenbank | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Rozvíjející se země | Člen bankovní rady ČNB | Obchodovat pro FTMO | Maloobchodní tržby v Číně | Evropské měny | Nákupy aktiv | Hnojiva | Hospodářství EU | Creditas | Iva Palusková | Dění na trzích | Reálné ekonomiky | Největší světová ekonomika | Bidenova administrativa | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | IHS | Uvolňování měnové politiky | Výhled poptávky | Asijské trhy | C3.ai (AI.US) | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | Obchodní bariéry | Binance Coin | Technická analýza GBP/USD | Nálada v průmyslu | Administrativa prezidenta | CDR | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Zdražování cen | Předseda představenstva | Reality | Šéf Fedu Jerome Powell | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Analýza makroindikátorů | Český průmysl | Cena bitcoinu | Strategický pohled | Většinový podíl | Obchodování na burzách | SOK | Konkurenti | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Solidarita | Daniel Silver | Důvěra v ekonomiku | Softwarová společnost | CSI 300 | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Benchmark | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Asie a rozvíjející se trhy | Süddeutsche Zeitung | Zdravotnické úřady | Akcie Digital Turbine | Lagardeová | RWE | Průměrné mzdy | Force | Demografie | Americké podniky | Čistý příjem | Výnos | DeFi | P/S | Velcí investoři | Investorský sentiment | Expertka | Ocelářství | Brian Grieves | 100 miliard dolarů | Trh s dluhopisy | Brent | Soukromá spotřeba | Výkon průmyslu | AOL | Asijské akcie | Delta | Aphria (APHA) | Jen-tchien v Číně | Americký akciový trh | SMA | USMCA | Vzdělávání | Russell 2000 | Šéf Fedu | Opatření v Číně | Slabá poptávka | Roční zhodnocení | Růst sazeb | Dopravci | Rozhodnutí o sazbách | Reddit | Zkrocení inflace | Šéfové | Rizika při obchodování | ESG | Index DOW | Import | Poptávka po zlatě | Výroby v továrnách | Bankhaus Lampe | Cíl Evropské centrální banky | Londýn | Exchange | Milton Friedman | Ceny dřeva | Investiční strategie | Index NASDAQ 100 | Státní dluh | Hluboké recese | Zisk na akcii | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Globální finanční systém | Strach | Nová makroekonomická prognóza | Oživení čínské ekonomiky | Propad cen | MiFID II | Vývoz ze země | Online obchodování | Zájem o komodity | Praxe | Investiční výhled | Platební neschopnosti | Hasbro | JPY | SMIC | H&M | CRM | Průzkum Fidelity | Ceny ve výrobě | Analytický tým FXstreet.cz | Spotřebitelské inflace | Americká sněmovna reprezentantů | App Store | Polovodiče | AI | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Investování na finančních trzích | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | Index Russell | Ekonom IHS | Tržní dynamiky | Cronos Group (CRON) | Wonderinterest Trading | EURUSD | Projekce | Dopady krize | Kontrakce | Peníze | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | NVDA.US | Robert Habeck | Ukazatel | Suezský průplav | Bankovní rady ČNB | Výrobní sektor | Vývoj měnové politiky | Zavedení Euro 7 | Unie | Aurora Cannabis | Dosáhnout zisku | Zastropování cen energií | Nakupovat akcie | Coinmarketcap | Meziroční růst cen | Výkon | Americká lehká ropa WTI | Český miliardář | Hlavní centrální banky | Velký kapitál | Geely | Medvědí trh | Prognóza | Investiční analytička | Evropské firmy | Výrazný vzestup | Služby | Investovat | Dodávky ruského plynu | Zisky bank | Hlavní události tohoto týdne | FedEx | Rekordní deficit | Odpor | Čínský celní úřad | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | Pravidla a dohody | Palladium | Americký Fed | Felbermayr | Nejznámější kryptoměna | Globální hospodářský růst | Futures trhy | Solidní výnosy | Svaz německého průmyslu (BDI) | Ropa WTI | Ministryně hospodářství | Micron | HDP v USA | HARTMANN | Simon Peters | Veronica Clarková | Zasedání FOMC | Federální rezervní systém (FED) | INTC.US | Tiff Macklem | Akcie Coca-Coly | CISCO | Minimální mzda | CIBC | Xcoal Energy | Developeři | Brexit | ZEW index | Kurz eura k dolaru | Pozornost investorů | Burzy | Největší světové ekonomiky | Německý ministr hospodářství | Americké ekonomiky | Polymetal International | Ceny elektřiny | Kapitál | Český trh práce | Americký prezident Joe Biden | Události tohoto týdne | Latinská Amerika | Cestování | Pesimismus | Souhrn finančních trhů | Odliv kapitálu | Broker | Bayer | Dot plot | Cash flow | Proražení | PYPL.US | Prodeje aut | Bezprecedentní propad | USD | Covidové uzávěry | Rijád | Hýbat trhy | Linie odporu | Export | Změna klimatu | Banka Goldman Sachs | Britové | Technická analýza | Vývoj bilance Fedu | Investiční analytik | Energetické akcie | Chemický průmysl | Hyperinflace | Technologie NFT | Posilování koruny | Zrušení cel | Trh s nemovitostmi | Růst vývozu z Číny | Stav devizových rezerv | Globalizace a dodavatelské řetězce | Deficit zahraničního obchodu | Míra inflace v dubnu | Zastavení poklesu | Šéf Bílého domu | Americká ropa WTI | Poměr PE | Kapitálové strategie | MSCI ACWI | Qualcomm | CD Projekt | Extrémní nárůst | HD.US | Ruská společnost | David Marek | Plány | Vládní opatření | Na burze | Nová prognóza | Šok | Varianta delta | ČSOB | Evropská inflace | Globální krize | Inflace v České republice | Rozvahy Fedu | Tvorba pracovních míst | Zavedení eura | Total | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Ceny BTC | Vývoj ceny akcií | Maďarsko | JPM.US | Garance | Ekonom Chris Williamson | Měnový fond | Eskalace na Blízkém východě | Úroková sazba | Zablokování Suezského průplavu | Makrodata EMU | Steve Smith | Růst výrobních cen | Kabinet | Obchod a mezinárodní ekonomika | Člen představenstva | Akcie Walmartu | Klimatické změny | Tovární objednávky | Konopí | Zvyšování sazeb Fedu | UniCredit Bank | Spekulovat | ATVI | Nord Stream 2 | Swapy | Cenové tlaky | Sociální sítě | APHA | CashFlow | ING Jakub Seidler | Data z tuzemské ekonomiky | P.A. | Odkupy akcií | Janet Yellenová | Kapitálový trh | Posilování amerického dolaru | Komoditní sektor | Širší index S&P 500 | Fidelity Leading Indicator | Oživení trhu | Futures na železnou rudu | Avast | Bogdan Maioreanu | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vysoké sazby | Spolkový sněm | Ropní piráti | Vládní výdaje | Rozsah škod | Covid | Středoevropské měny | Vyšší náklady | Dovednosti | Broker Trust | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Hospodářský institut | Dovoz | Dluhové krize | Sazby hypoték | Zvezda | Obrovský potenciál | Šíření nemoci | Výzkumy | Admirals | Caterpillar | Pozitivní zprávy | Akcie Mastercard | Model 3 | NASA | Hyundai | Dodávky čipů | Penzijní fondy | Nikkei | Instagram | Vyšší mzdy | Globální oteplování | Růst cen ropy | Gigant Gazprom | 1 milion | Výrobní ceny | Fincentrum | Obchodní deficit USA | Komoditní | Výrobci elektromobilů | Světová finanční krize | Maloobchodní prodejce | Venture Capital | Evropské trhy | Vývoj akcií | Progres | Vybírání zisků | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Válka na Ukrajině | Wonderinterest Trading Ltd | McKinsey | Průmyslová výroba v Německu | Největší firmy | Elon Musk | Rekordní zisk | Dostatek hotovosti | Euforie | Oldřich Dědek | CO2 | Der Spiegel | Nedostatek polovodičů | Makrodata | Akciové indexy | Obrat trendu | Čínští výrobci | Investoři | Investing.com | Portfolio | Sója | Myšlení | Michael Feroli | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Akcie C3.ai | Fidelity | Polymetal | Situace kolem koronaviru | Negativní sentiment | Evropská měna | Coca-Cola | Rozdělení akcií | AMD | Finanční ústavy | Média | Inflační čísla | Vyšší úrokové sazby | Bitcoin ETF | Christine Lagardeová | Index PPI | Obchodní napětí | Jaroslav Brychta | Mezinárodní agentura pro energii | Euro Stoxx 50 | MSCI Emerging Markets | Grayscale | Západní sankce | Jádrový index | Údaje o obchodu | Dovoz ropy | Bez rizika | Zisk | Zlepšení sentimentu | Problémy německých průmyslových podniků | Richard Bechník | Zpřísňování měnové politiky | Index podílových fondů | BABA.US | Bitcoin futures | Rekordní minima | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Index šanghajské burzy | Automobilky | Průmyslové objednávky | Finanční instituce | Makroekonomická prognóza | Zasedání OPECu | Ruské ropy | Bank of England | Instrument | Airbnb | Automobilka Toyota | Předpověď akcií | Zveřejnění zprávy | S&P/ASX 200 | NAHB | WTI a Brent | Roboti | WSJ | Prezident | Pojišťovny | Americké prezidentské volby | Scott Irwin | Boom | BABA | Energetický gigant | BP | DIS.US | Christian Lindner | Japonská automobilka | Omán | Bed Bath & Beyond | Růst německé ekonomiky | Nižší poptávka | Mzda v ČR | Jak funguje nabídka a poptávka? | Sestupný trend | Spotové ceny | Cena mědi | Výkonnost indexů | Ropné společnosti | Akcie společnosti Tesla | EMEA | Riziko recese | Cestovní kanceláře | Ochota riskovat | Snížení nákladů | Technická analýza EUR/USD | Odhad spotřebitelské důvěry | Kolísání cen | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Boj s inflací | Svaz německého průmyslu | Analýzy | Antivirus | Americký S&P 500 | Jednotné měny | Německý výrobce | Biden | Míra inflace ve Spojených státech | Výsledky obchodního systému | Ekonom ING | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Hlavní úroková sazba | ExxonMobil | Hospodářské oživení | Inflační situace | Invesco | Berlín | Sociální nepokoje | IEA | Meme akcie | Demokraté | Největší výnosy | Německý DAX | Ifo Klaus Wohlrabe | Brusel | Hlavní události | Nový kapitál | Volodymyr Zelenskyj | Sloučení | Americká společnost | Akciové trhy ve Spojených státech | Představitelé MMF | Solární energie | Právní normy | TRY | Nemovitosti | Aktivita zpracovatelského sektoru | Válka | Úrok | US500 | Evropské ekonomiky | Výhled na rok 2023 | Siemens Gamesa | Dopady koronavirové krize | Zdravotnický systém | Agentura Reuters | Rivan Automotive | Koupit akcie | Data z průmyslu | Sentiment investorů | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Znárodnění | Technologické centrum | P/E | Cestovní ruch | Zpráva | Pokles vývozu | Asijské země | Politbyro | Technologické tituly | First Republic Bank | Prémie | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Ker Gibbs | Bitcoin | Švýcarská banka | Strojové učení | Maryland | Růstové akcie | Ekonomické dopady | Futures | Problémy ekonomiky Německa | Konflikty | Huawei | Tencent | Hlavní ekonom ING | Nový koronavirus | Emoce | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Konzistence | Automobilka Škoda | Finanční ředitel | Warren Buffett | Kontejnerová loď | S&P | Oslabování dolaru | Expanzivní politika | Česká měna | Hospodářský vývoj | Vzdělání | Centre William Rappard | Hrubý domácí produkt (HDP) | Obchodní trendy | Celoroční výhled | Handelsblatt | Rok 2024 | Akcie společnosti Amazon | Hospodářské dopady | Portu | Graf nabídky a poptávky | Evropská data | HDP USA | Obchodování | Zvýšení daní | Rizikovější měny | Legislativa | Zasedání Fedu | Společnost Berkshire Hathaway | Objem intervencí | Graf ropy WTI | Tržby z prodeje | Narušení dodávek | Sankce namířené proti Rusku | Spotřebitelské ceny v USA | Breakout strategie | Automobilka | Meta | S&P Global | Financial Times (FT) | Rozhodnutí ČNB | Nabídka | GBP | IT společnosti | Management | Vlastní kapitál | INSEE | Ekonomie | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | ZEW | USDA | Pandemie COVID 19 | TSMC | Dobré výsledky | Zahraniční investoři | XAU/USD | Centrální banky | Akcie InMode | České firmy | Pandemie COVID | Akcie Philip Morris ČR | Fenomén | Fungování trhů | Výkonnost indexu | Japonská vláda | Digitální ekonomiky | Simon Hogg | Pákový efekt | Zpomalení ekonomického růstu | Německé ceny | Vývoj měnového páru USD/TRY | Největší švýcarská banka | Eurostat | Majitel | Wall Street Journal (WSJ) | Zprávy | Ruský rubl | Zpomalující inflace | Deflace | Monitorování | Kristalina Georgievová | Týdenní shrnutí | Pojišťovna GCube | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dolary | Investiční aktivita | Moskevská burza | Akcie v Asii | Šéf SB | Zemědělské komodity | Růst inflace | Turecká lira | CCI | Alena Schillerová | Německé firmy | Přebytek obchodní bilance | Investiční banka | Proinflační riziko | Akciový analytik | Pozornost finančních trhů | Averze k riziku | Prognózy ČNB | Larry Kudlow | Occidental Petroleum | PwC | Obchodování a investice | Offshore | Americký maloobchod | Equal weight | Hormuzský průliv | Praha | Ceny ropy | Recyklace | Berkshire Hathaway | Globální prodej | Hospodářské cykly | Distribuce | Pokles tržeb | Špinavá energie | Příjmy a výdaje | Hospodářský výsledek | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | Udržitelnost | 3M | Silný růst | Průměrné ceny benzínu v USA | Covidové krize | Siegfried Russwurm | Marek Pokorný | Dopad covid-19 | Mutace delta | Medián | Oživování ekonomiky | Dnešní data | Volný čas | ApeCoin | Průmysl v eurozóně | Vyhlídky | Firmy | NATO | Nordea | Cena ropy brent | Práce z domova | Podpora | Čínské zboží | Inflace dovážená do Česka | Vývoj ceny kakaa | Obchodní komora EU | Míra | Investment management | Nízká inflace | Kryptoměnové burzy | Statista | Oživení na americkém trhu práce | Dell (DELL.US) | Zemědělský ekonom | Nástroj | Prodej elektromobilů | Výsledky | Dominik Stroukal | West Texas Intermediate | First Republic | Dění na finančních trzích | Petr Král | Tapering | Čínské zdravotnické úřady | Švédská centrální banka | Dluhopisové fondy | DailyFX | ČNB Petr Král | Identifikovat trendy | Nio | Současný trend | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Digitální měny | Wally Adeyemo | Bank of America | Úroda | Opatření proti koronaviru | TIM | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | China Evergrande | Smíšené pocity | Broker Consulting Index | COIN | Vakcína | Silný dolar | Australský dolar | Zpřesněný odhad | Finanční domy | Retracement | Projev Jeroma Powella | Uplynulý rok | Koruna | Následky pandemie | E15 | Finanční služby | Cukr | Capital Markets | Výrazný pokles | Marek Třeška | Makroekonomie | Ekonomický propad | Analytická společnost | Ekonom Ifo | Tržní ceny | DJIA | Průmyslové kovy | Hypoteční trh | Shell | Finanční výsledky | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | SAE | Aljazeera | Poklesy HDP | Cena akcií společnosti | Onemocnění | Infection Management | Americký výrobce | Sazby ČNB | Index cen průmyslových výrobců | Dopady koronaviru | BHS | Hewlett&Packard | Jakub Matis | Objem | Propad | xStation | Exportní průmysl | Zvyšování mezd | Asociace | Obavy z recese | Očekávání investorů | Marka | Trigger | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Globální dodavatelské řetězce | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Údaje | Cenový šok | Adaptace AI | Klima | Inverze výnosové křivky | Politika centrální banky | Nové tituly | Asie | Deprese | Soukromé firmy | Elektrické vozy | Období zvýšené volatility | Výsledky společnosti | Americká banka | Společný podnik | KOL | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Očekávání analytiků | Čínské ministerstvo obchodu | Alibaba | Růst spotřebitelských cen v USA | Intervence ČNB | Poptávka po pohonných hmotách | Národní měny | Malajsie | Výsledky průzkumu | Subvence | Swingový výhled | Regulátor | Průzkumy | Hlavní indexy | Podíl nezaměstnaných | RMB | Investiční platforma | Televize CNBC | Firma Dun & Bradstreet | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | Bilion | MMF Kristalina Georgievová | WMT | ​​​​Hewlett&Packard | Ekonomie a globální bezpečnost | Bloomberg Grains Index | Obchodování s akciemi | AFP | Studie | Srovnávací základna | Blízký východ | Poradenská firma Dun & Bradstreet | Tempo růstu spotřebitelských cen | Převzetí Credit Suisse | Obnovitelné zdroje energie | Slabší koruna | Cena plynu | Úřad INSEE | Deficit | Surové ropy | Graf | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Reakce trhu | Plyn | Adam Jonas | Elektrárny na biomasu | Cenová hladina | Omezené riziko | Ropa Brent | Canopy Growth | Americké automobilky | Obrat k čistým energiím | Výnosové křivky | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Zvýšené riziko | Nájmy | Zásobovací potíže v německém průmyslu | Přijetí | Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) | Evropa | Oživení americké ekonomiky | Česká spořitelna | Korunové sazby | Jackson Hole | Aukce | Pokles exportu | Směřování | Natland Petr Bartoň | Proinflační faktory | OPEC | Short | USD/PLN | Amazon (AMZN.US) | ČNB Tomáš Holub | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Ropná společnost | Podvážení | Poptávka po bezpečných aktivech | Maďarský forint | Pár EUR/USD | Specialista na online obchodování | Firma SSE | Institut Ifo | Egypt | Ceny zemědělských výrobců | Omezení pohybu | Eurodolar | Zpráva o inflaci | Deficit rozpočtu | Bezpečné útočiště | Čínský dovoz | Jiří Tyleček | Dnešní makroekonomické ukazatele | Akcie včera | DRI | Maloobchod | Optimistická očekávání | Devizové trhy | Jádrový index spotřebitelských cen | Baltimore | Obchodní partner | Logistika | Oslabení amerického dolaru | Zveřejněná data | Spotřebitelská nálada | Americký dolar | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Zpomalení inflace | Trump | Stavebnictví | Zahraniční forex | Devalvace | Hospodářský institut Ifo | Měsíční data | FactSet | Uzávěry v Číně | Pomoc lidem | Reshoring | Dow Jonesův index | Finanční rok | Dopady války na Ukrajině | Chudé země | UPS | Energetický sektor | PYPL | Nájemné | Disney+ | Silnější dolar | Technické analýzy | Air France | Obchodní dovednosti | Mexiko | Finanční krize | Rostoucí trend | High | Vydělat peníze | FX strategie | Ekonomická situace | Dolar k japonskému jenu | Zástupci G7 | Vstupy | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Inflace v říjnu | Alphabet (GOOGL.US) | Obchodování a investování | Index spotřebitelské důvěry | Čeští exportéři | TIPS | Vývoj tržeb | Akcie TSMC | Rakousko | Americká data | Problémy se subdodávkami | Christopher Dembik | Grafy | Fatih Birol | Stříbro | Nejbližší support | Švédsko | Euro 7 | Spotřebitelské ceny v Číně | Kartel OPEC | Očekávání pro rok 2023 | CHF | Tým InstaForex | Míra úspor domácností | Údaje o inflaci | Instituce | Česká koruna | James Bullard | Turecko | Přeprodané oblasti | Základní pojmy | Dopady inflace | Bank of Japan | OECD | Americké objednávky | Globální ceny | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Investiční společnost | Americké CPI | Růstový potenciál | High Yield | Poradce České bankovní asociace | LNG | Internet věcí | Vliv na investice | Sentiment spotřebitelů | Obnovitelné zdroje | Investiční plány | Vývoj ceny zlata v USD | Americké akcie | Napětí na Ukrajině | BBC | Kristina Hooper | Výroba automobilů | Dopad pandemie | Růst amerického HDP | Dodavatelský řetězec | Běžný účet | Hamás | Kongres | Úspory | Prodeje dluhopisů | Rutina | Wonderinterest | Skupina CMC | Divize | Oslabení koruny | Spot | Iberdrola | AI.US | Pozitivní vliv | Zásobovací potíže | Zvýšení úrokových sazeb | Drahý kov | Vývoj měnového páru USD/JPY | Corey Klemmer | Společnost XTB | Čínský statistický úřad | Index CSI 300 | Ziskové marže | Evropská ekonomika | Rally na akciích | CVX.US | PSA | Inflace v Polsku | Royal Dutch Shell | Japonský export | Naše ekonomika | Natland | Apple | Vývoj ceny akcií Nio | Zvýšená volatilita | Nejprudší pokles | Jan Švejnar | VDA | Equinor | Time-Frame | Růst výnosů | Trh | TSM | Šíření nemoci COVID-19 | Snížení daní | Komise | University of Michigan | Vydělávání peněz | Achmea Investment Management | List Financial Times | Technologické firmy | Mluvčí společnosti | Války na Ukrajině | Volby v USA | Ruský plyn | Eskalace | Zakladatel | Index nákupních manažerů | Přehled o dění na světových burzách | Akcie firem | Těžba ropy | Výrazný růst | Akcie Taiwan Semiconductor (TSM.US) | Měnová autorita | ArcelorMittal | Fed | Pat Zerega | Frustrace | Zahraniční obchod | Strategie Ondřeje Hartmana | Situace | Reálná hodnota | Velké americké banky | Signál na akcie | Korekce | Klesající trend | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Rubl | Tržní prostředí | Pozornost | Moody's | Kov | Země EU | Kontrakt | Celosvětová poptávka | Analytici | Buffett | Hnutí ANO | Počet pracovních míst | Poptávka a nabídka | Vývoj ekonomiky | Závislosti na Číně | InMode | Heiken Ashi | Ceny zemního plynu | Elektromobily | Dividendové akcie | Trojité dno | Dobré zprávy | Obavy z ekonomických dopadů | Zveřejnění výsledků | Steen Jakobsen | Další rozvoj | Sázení | Vietnam | Ekonomické výsledky | Konkurenceschopnost | USD/CZK | Světová banka (SB) | Dopad na trhy | S&P 500 | Důvěra v eurozóně | Globální recese | Hackerský útok | Mario Draghi | Jün-nan | Automobilový průmysl | Lowe's | Spotové ceny ropy | Vincent Kaufmann | Oživení české ekonomiky | Keynes | Vývoz do Číny | Volná pracovní místa | Portfolio manager | JDE | Zvýšení mezd | Posílení dolaru | ANO | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Stock | Volatility | Martin Malý | Zemní plyn | Růst spotřebitelských cen | ProCent | Ministři financí | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Equity | Obchodní systém | Ceny zboží | Akcie Morgan Stanley | Ceny kovů | Náklady na půjčky | Trumpova administrativa | Rating | MWh | Dezinflace | Agentura S&P | Nálada na trzích | Znalost | Prezident Joe Biden | SNB | Ruská invaze | Koronavirová pandemie | Dílčí index | Snižování úrokových sazeb | Hospodářský růst v Německu | Velké banky | Microsoft | USD/CHF | Wells Fargo | Nejziskovější | Příležitosti | Americký výrobce elektromobilů | Otevření obchodu | Čeští podnikatelé | Polská inflace | Výběr akcií | Český PMI index v dubnu | Akcie společnosti PayPal | Nová strategie | Svaz průmyslu a dopravy ČR | Začátečník | Zpomalování inflace | Vládní dluhopisy | Data z USA | Nejistota | Odhad růstu HDP | Daňové úlevy | Stagnace | Dnes ČTK | Eurokomisař | Portfólia | Společnost Tesla | Růst tržeb | George Akerlof | CME | SMC | Spotřebitelská inflace | Defi | HDP v eurozóně | Změny cen | Makro | Demokratické strany | SHL | CL | Michal Valentík | Letadla | Makroekonomické údaje | Důvěra v průmyslu | Siemens Energy | Cybertruck | Obchodování akcií | Broker Consulting | Kurz dolarů | Banka HSBC | Prime | Pomoc Ukrajině | News | Přímé zahraniční investice | Snížení sazeb | Nižší růst | Peugeot | Exporty | Akcie společnosti Aphria | Drahé energie | JPMorgan Chase & Co. | Ekonomické problémy | Důvěra | Programování | Asijské indexy | Pravděpodobnost | Markets | Světová banka | Prosperity | Index Nasdaq | Skluz | Unce zlata | DOT | Akcie Taiwan Semiconductors (TSM.US) | Spolková vláda | Obchodní praktiky | Rostoucí akcie | Světové centrální banky | Zpřísnění sankcí | Nákupní cena | Rizikovější aktiva | Ministryně práce | Fáze obchodní dohody | IATA | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Spotřební zboží | AirBridgeCargo | Soukromí investoři | Trendové linie | Výpadky | Objem obchodů | Nafta Industrija Srbije | FIAT | Tomáš Pfeiler | Chris Rupkey | Japonsko | Digitální ekonomika | Snižování inflace | Futures kontrakty | Silnější euro | Invest | Domini Impact Investments | Gazprom | Tržby | Vysoké standardy | Centrální banka | Tesla Inc. | Životní prostředí | Jemenští povstalci | Exxon | Vlny koronaviru | Paras Anand | Koruna dnes | Fondy peněžního trhu | Polský zlotý | Německá vláda | Tržní sentiment | QE | Útok na Ukrajinu | MJ | LYNX | Celní úřad | Červnová inflace | Donald Trump | Akcioví investoři | Eurozóna | Čistý zisk | Pozitivní zpráva | Jádrová inflace | Makroekonomické ukazatele | Twitter | Kovy | Pohyb kapitálu | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Activision | Centrum | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Akciové strategie | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Další růst | Nejvýraznější pokles | Aktivita v průmyslu | Americká průmyslová produkce | Akcie společnosti Tilray | Výroba průmyslu | Prohlášení | Největší evropská ekonomika | MFS Investment Management | Nedostatek mikročipů | Řetězec | Vývoj inflace | Bankovní tituly | Partnerství | Řešení sporů | PEPSICO | Cena kakaa | Společnosti podnikající v Číně | Prudký růst cen | Pokles dolaru | Chatbot | Globální index | Sazby ECB | Odolnost ekonomiky | API | Rušení objednávek | Obchodníci | Futures na kávu | Motivace | Trafigura | Investičníweb.cz | Palo Alto Networks Inc | Fúze a akvizice | Robert Kiyosaki | John Maynard Keynes | Komodita | BBBY | Dopad vysokých cen energií | Káva robusta | FDX | Dluhopisy | Války v Evropě | CZK | Devalvace čínské měny | Ceny akcií NIO | Reuters | Damoklův meč | Přebytek zahraničního obchodu | Unilever | Hyperinflační scénáře | Shanghai Composite | Maloobchodní tržby | Růst HDP | Londýnská burza | Situace na Ukrajině | BDI | Nákupní manažeři | Nepřipravenost | Chevron | Kompozitní index | Škoda | Oslabení čínské měny | Analytika | Stimulační balík | Depozitní sazba | Hedvábná stezka | Dluhy | Výstupy | ISM | Augustín Carstens | Souhrnný index | Honeywell | Palo Alto | Předseda | Levné akcie | Uklidnění situace | Finanční trhy dnes | Emise CO2 | Americký index S&P 500 | Ředitel investic | Utahování měnové politiky | Británie | Index nových zakázek | Tištění peněz | Míra inflace v Evropské unii | Výhled Saxo | Dovoz aut | Performance | Globální hospodářský řád | Vývoj produkce | Očekávání trhu | Rozpočtový schodek | Cenové trendy | Ekonomiky | Sazby beze změny | Supercyklus | Velké částky | Bělorusko | Invaze | Rychlý růst | Odbyt koncernu Volkswagen | Fiskální stimul | Evropské banky | Libra | Eva Miklášová | Pokles valuací | Otevření Číny | GameStop | Nvidia (NVDA.US) | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | Šíření nákazy | Nafta Industrija Srbije (NIS) | JPMorgan Chase | SMA 100 | Nová data | Hodnota akcií | Dopad na ekonomiku | Evropská unie | Americké akciové trhy | Cena akcie | Chicago Mercantile Exchange | Inflace v květnu | Cena severomořské ropy Brent | Americké ministerstvo obchodu | Obchodní divize | Jaderná energie | Webináře zdarma | Ceny nafty | Financovat | USDCZK | Příprava | Růst produktivity | Čínské měny | Řecko | Prudký růst inflace | Konjunkturální průzkum | Rostoucí náklady | Nálada investorů | Platební bilance | Hlavní akciové indexy | Akciové fondy | AMD.US | Aphria | Hospodářský výhled | Německý index DAX | Nynější krize | MIFID | Arm | Federal Reserve | Deglobalizace | Skupina HARTMANN | Problémy s počasím | Vysoký výnos | Švédská vláda | Květnová inflace | Obchodní spory | USA | Retail Investor Beat | Úroky | Severomořská ropa | EZJ.UK | Economic | Microsoft Corp | Plodiny | Ekonom IHS Markit | Aktivita v čínském průmyslu | Americký průmysl | DPA | Stavební boom | Investiční téma | Solární panely | Akce centrálních bank | Bloomberg TV | Cena | Silné oživení | Investiční banky | Citelné zdražování | Výrobní aktivity | Toshiba | Předstihové ukazatele | Dopady pandemie covidu | Analytik trhů | ERÚ | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Silný trh | Wealth Management | ING | Akcie 3M | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Káva | Ztráta | Inflační očekávání | Ceny akcií | Izrael | Grünheide | Rozpočet | FTSE | Charlie Munger | CVX | E-shopy | Mezinárodní investoři | Rohrbeck Heger | S&P500 | Dolar | Ruský trh | Čínská ekonomika | MUFG | Ázerbájdžán | Setkání centrálních bankéřů | Proroctví | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Energetická krize | Hypoteční sazby | JPMorgan Chase & Co | ČNB | TSLA.US | Zajímavé příležitosti | VW | Pokles likvidity | Jiří Rusnok | Americká firma | Agentura Bloomberg | Těžaři | Vývoj nominálního HDP USA | Pokles | Ceny komodit | Panda | Vyšší ceny | Ochrana proti inflaci | Překoupený trh | Zahraniční investice | Korekční fáze | EUR CZK | Margin | Globální inflace | Nvidia | Fiskální politika | Pandemie covidu | Vývoj akciového indexu | Druhá největší světová ekonomika | Jon Guinness | Norfolk | Uvolněná měnová politika | Index spotřebitelských cen | Americké společnosti | Finančnictví | KBC | Ruská invaze na Ukrajinu | Pavel Tykač | Jan Vejmělek | Hedge | Debata | CARA | Česká republika | Začněte obchodovat | Americký trh | Průmysl a stavebnictví | Hewlett Packard | Server BBC | Zemědělci | Zahraniční společnosti | Rabobank | Euro vůči dolaru | Zajištění bezpečnosti | Nákladová inflace | Tržní očekávání | Index ISM | NTT | Velké korporace | Zpomalení globální ekonomiky | Americká ekonomika | CDR.PL | NVDA | Nové sankce vůči Rusku | Kurz koruny | Nedostatek surovin | Hnutí Tálibán | Obchodník | IKEA | Situace na ropě | Vývoj 5letých inflačních očekávání | Akcie Siemens | Portfolio manažer | Šéf firmy | Akcie týdne | HPQ | Prodejce Target | Federální rezervy | Plynárenská společnost | Rada guvernérů | MRNA | Finanční výkonnost | Tomáš Holub | Short signál na akcie | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Data z reálné ekonomiky | Objem fúzí a akvizic | Dun & Bradstreet (D&B) | Růst mezd | Regulátoři | Fundamentální ukazatele | Veřejné investice | Silicon Valley | CPI index | Tempo poklesu | ROE | Evropská centrální banka | BHS Timur Barotov | Spotové operace | Index cen | Thajsko | Rostoucí ceny plynu | Intel (INTC.US) | Paypal Holdings | Regulační rizika | Čínská vláda | Index PX | Vánoce | EBIT | Daně | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Mitsubishi | Lídři | Tradingové webináře zdarma | Investment Management | Pivot | Cena za akcii | TSLA | Rizika | Kryptoměna | ECB | Cargo Facts Consulting | Mezinárodní organizace práce | Nákup akcií | Impérium | Posilování kurzu koruny | Růst cen nemovitostí | Kovový křemík | BAT | Pracovní trh | CRH | Pokles indexu | Růst výroby | Coinbase | Banka | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | NINTENDO | Česká ekonomika | Pandemie nemoci | Momentum | Daně z příjmů | Období zvýšené inflace | Ekonomický institut Ifo | Pozitivní sentiment | Speciální daň | Marketingová komunikace | Kurzy | Pšenice | Akcie Philip Morris | Fond | Konsorcium | Nálada v USA | Finanční prostředky | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | SNY | Zisky | Webináře | Low | Konsensus | FCA | Philadelphia Fed Business Outlook | Conference Board | Konsenzus | Historické rekordy | Crest Communications | Globální ekonomika | Obchodní pozice | Ruská agrese | Fed funds | COST | Pew Research Center | USD/TRY | Miliardy eur | Blizzard | Výhodně investovat | Čínský růst | Růst ceny | KLM | Ministr zahraničí | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | Indikátor | Situace na trhu práce | Starbucks | Geopolitická nestabilita | Splatnost | Toyota | Tuzemská inflace | Francouzský statistický úřad | Ruský útok | Cena zlata | Světové obchodní organizace | HSBC | Množství peněz | Zvýšení ceny | Conseq | Ekonomiky eurozóny | Vysoká poptávka | Americké hospodářství | Rizikové averze | Euro STOXX | Trinity Bank | ​​​​Hewlett&Packard (HPQ.US) | Fincentrum & Swiss Life Select | Přecenění | Breakout | Zlepšení nálady | Rusko-ukrajinský konflikt | HG měď | RRR | Covidové uzávěry v Číně | Trh práce v USA | Epidemiologická situace | Růst cen | Spiegel | Index Russell 2000 | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Drahé kovy | Agilent | Freeport-McMoRan | Vyšší sazby | Kryštof Míšek | Vrcholy | RSI | Měnová politika | Inflace zpomaluje | Slabé euro | Vysoké inflace | Akcie Apple | Rheinmetall | Zpravodajské služby | Alokace | PMI ve výrobě | Asset management | Udržitelné investování | IEA Fatih Birol | Býčí trh | Institut IMK | ERA | MSCI World | Saxo | Investiční plán | Indexy pohyb | Repo sazby | SEC | Bloger Ed Yardeni | Josh Gilbert | Ekonomická nálada | Statistici | Dnes na trzích | IFO index | Financování | Metaverzum | Byznys | Nastavení měnové politiky | ČSÚ | Karanténa v čínském přístavu | Inflace v ČR | Růst čínské ekonomiky | Ekonomka | Francouzský statistický úřad INSEE | Etherea | Výrobce čipů | Finance | Philadelphia Fed | Omezení dodávek | Guvernér | Růst světové ekonomiky | Hospodářský růst USA | Occidental | Americká lehká ropa | Pokles ekonomiky | Počet bankrotů | Solana | Republikáni | Přeshraniční obchod | Akcie Starbucks | Globální poptávka | Obchodní komora EU v Číně | Tempo inflace | Velké riziko | Investiční poradenství | Poptávka | Růst spotřebitelských cen v Německu | Alphabet (Google) | Index Exportu | Fáze globalizace | Ředitel IEA | Akciový stratég | Zvýšení produkce | Tilray | Americké banky | Capital | Nepokoje v Číně | Americký ISM | MU.US | FT | Martin Kryštoff | CIA | Hodnoty měny | Výsledek zahraničního obchodu | Kancléř Olaf Scholz | Xcoal Energy & Resources | Emise uhlíku | Investor | Průměrná mzda | DNO | Malé podniky | Obchodovat | Naše prognóza | EUR/MWh | Zvýšení inflace | Spotřebitel | Meziroční vývoj jádrové inflace | Xcoal | Hospodářský růst | Tržní sazby | Kurz měny | Největší americká banka | Posílení eura | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | HAS | Rostoucí ceny komodit | Palo Alto Networks | Akcie technologických firem | Technologický Nasdaq | Dluhová krize | WTI | Bohumil Trampota | Hrozba recese | Standard & Poor's 500 | Německé průmyslové podniky | Bod | Nakupovat zlato | Miliardy korun | Stavební výroba | Počasí | Podmínky na trhu | Reporty | Společnost TSMC | Pákistán | Medvědi | Silnější koruna | Redukce | RBNZ | GfK | FRED | Home Depot | Úrokový diferenciál | Co bude | HSBC Holdings | Růst akcií | Klouzavý průměr | NEST | Poptávka po letecké nákladní dopravě | RBI | Hospodaření firem | Vyšší daně | Nord Stream | EMU | Následky bankovní krize | Tweet | Saúdská Arábie | Tesla (TSLA.US) | Pokles zásob | Nejslabší růst | OCI | Ziskovost | Payrolls | Bankéři | Podnikání | Měny regionu | Cena ropy | Obavy trhu | Odborné prognózy | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | Ocel | TSM.US | Kiyosaki | Drobní investoři | Změny klimatu | Nálada nákupních manažerů | Marže | Valuace akcií | Účet platební bilance | Využití kapacit | DAWN | Petr Bartoň | ROCE | SpaceX | Dna | Německá ekonomika | Státy EU | DAX | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | HDP | Diskont | Předběžné výsledky | Organizace pro výživu a zemědělství | Plánované obchody | Dotace | Alphabet | Digital Turbine | Vedení společnosti | Členské státy | Elektronické obchodování | Zkušenosti | Ceny niklu | Firma | Zasedání měnového výboru | Německý kancléř Olaf Scholz | Delta Airlines | Signály | Omikron | Protekcionismus | Hospodářské statistiky | Micron Technology | Tweety | Ruské dodavatelské řetězce | Lira | Inflační očekávání trhu | Načasování | Pokles cen akcií | Prezident Světové banky | Urbanizace | Znovuotevření Číny | Erste | USA a Čína | Komerční banka | IHS Markit | Ropa | Statistiky | Peněžní zásoba | Ether | Liz Trussová | Global X | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Růst průmyslu | Omezení produkce v Číně | Monetární politika | SAP | Dluhopisové trhy | Employment Cost Index | Konzervativci | Stock Trader | Diverzifikovat | Spolkový statistický úřad | FX | Index PMI | Ekonom | Baterie | AMZN.US | Úroveň supportu | Proof of Stake | Miroslav Zámečník | Deutsche Bank | Fernando Leibovici | MPSV | Ceny dřeva v USD | Krize eura | Američané | Kurz | Market | Forexu | Akcie Alphabet | Očekávaný růst | Martin Klass | Raiffeisenbank a.s. | Bloomberg Commodity Index | Obchodní dohody | Státní rozpočty | Unicredit | Ropa a Plyn | Zasedání amerického Fedu | Bali | Analýza EUR/USD | Indexy PMI | Objem dovozu | Polská měna | Telefónica | UST | EasyJet (EZJ.UK) | Restrikce | JPM | Optimismus | Konjukturální průzkum | Facebook | Rozhodování | Jednání ČNB | Předkrizové úrovně | Cena ropy klesá | Investiční doporučení | Hliník | Ceny pšenice | Skleníkové plyny | Pákový efekt CFD | Martin Gürtler | Světová obchodní organizace | Makroekonomické faktory | Bělehrad | Zkušení investoři | Globalizace | Poptávka po čipech | Výnos do splatnosti | Investiční banka Goldman Sachs | Zveřejňování makroekonomických dat | Kukuřice | Costco | Investujte | Nejhorší výsledek | Akcie společnosti Amazon.com | Paolo Gentiloni | Měď | Ekonomický institut | Proinflační | Gigafactory | Generativní AI | Fiskální stimuly | Boj s koronavirem | Konglomerát | Průzkum společnosti | Rozvíjející se trhy | Držitelé kryptoměn | Euro | Yield | AUD | Datový kalendář | Binance | Server CNBC | Obchodování akcií TLRY | Objem devizových intervencí | Federální rezervní banky | Zero Covid | Trh se zlatem | Agentura DPA | Úsilí | Clemens Fuest | Počet obyvatel | Pocity | Přerušení dodávek ruského plynu | JPMorgan (JPM.US) | Dodávky ropy | Fibo | Německý vývoz | PMI ve službách | Potíže se zásobováním | Ropný šok | Plynárenský gigant | Activision Blizzard | Míra inflace v Kanadě | Akcie Netflix | Britské firmy | Regulační orgány | Světová obchodní organizace (WTO) | Zpracovatelský průmysl | Prima | Citigroup | Softbank | Aktivita zpracovatelského sektoru eurozóny | Evropský blok | Dividendový výnos | Sony | Mnichovský ekonomický institut | Alvin Roth | Index VIX | LME | Hospodářství | Stagflace | Výnosy státních dluhopisů | Maynard Keynes | Útok Hamásu | EV | Investoři z Wall Street | EBITDA | Moody's Analytics | Ohlédnutí | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Obchodní aktivita | Mezinárodní vztahy | Siemens Healthineers | Růst ekonomiky | Navýšení úrokových sazeb | Indická centrální banka | Hospodářský model | Santa Claus Rally | Správci kapitálu | Etoro | Kam investovat | Christian Klein | Ranní glosa | Čínská měna | Tony Danker | Prodeje existujících domů | Kommersant | Intermediate | Nižší ceny | HCOB | EU | Ekonomická krize | Cenové stability | IG Metall | Investiční manažeři | Zasedání ECB | Gamble | Credit Suisse | Portfolia | Akciové trhy v Asii | Převis | Conseq Investment Management | Dopady umělé inteligence | Odhady PMI | Koronavirové krize | Vývoz | CATL | Automotive | Prodeje akcií | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Členské státy EU | xStation 5 | Kupování akcií | Samsung | Recese | Výzkumný institut | Cyklus utahování měnové politiky | Empire State Index | Snížení nákupu aktiv | Ropný gigant | Renault | Švýcarský frank | Německý ZEW index | Bank of Canada | Erdogan | Virtuální měny | Hospodářské svazy | Měnová politika ČNB | Vývoj pandemie | Napětí na Blízkém východě | Analytik Portu | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | USD/CAD | Výhled na rok | Situace na Blízkém východě | Akcie Applu | Společnost IHS Markit | Eskalace konfliktu | Kyjev | Začít investovat | Výrobní index | Budoucnost nemovitostí | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Sekce měnové | Miliardy | Německý exportní průmysl | Spekulace | Denní graf | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | Manažerka | Globální finanční krize | Nákupní doporučení | Fosilní paliva | Problémy se zásobováním v německém průmyslu | Hodnota indexu | Realitní společnosti | Český statistický úřad (ČSÚ) | Know-how | Inflační éry | USD za tunu | Frank | Ministři | Brazilský real | Americké rafinerie | Kapitálové výdaje | Chop | Matěj Široký | Transparentní | Kurz eura | David Cameron | Americké ministerstvo práce | Dnešní zpráva | Vláda Spojených států | Orsted | Meziroční růst cen v USA | Čínské indexy | Vystoupení z EU | Ekonomický poradce | Ceny energií | Lufthansa | Hospodářské vyhlídky | Graf indexu S&P 500 | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Grayscale Bitcoin Trust | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | Ropný kartel OPEC | Japonský jen | Rob Anderson | Walt Disney (DIS.US) | Úspěchy | U.S. Steel | Další kryptoměny | Buy the dip | Vyšší volatilita | Atlantik | Prezident Donald Trump | Propady cen | Rostoucí inflace | Konkurenční společnost | Dodávky zemního plynu | ACB | STAR | Technologický sektor | OSN | Eskalace napětí | Růst výroby v továrnách | Investice do infrastruktury | Panika | Komunita | Výkon amerického dolaru | Odhady růstu | Plánování | Blockchain | Boje na Ukrajině | UCITS | Makroekonomické prostředí | PMI indexy | Soukromé podniky | Předpovědi | Pěstování plodin | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Martin Novák | American Depositary Receipt | Vyhlídky americké ekonomiky | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | Nord Stream 1 | Benzín | Problémy s nedostatkem čipů | Srbská ropná společnost | Kmen omikron | Produktivita práce | Leonardo | Zničení poptávky | Rostoucí ceny | WMT.US | Retailová asociace | Trend | Konfederace | Shrnutí obchodování | Dění na trhu | Adidas | Eurokomisař Gentiloni | Dow Jones Industrial | Automobil | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft (OA) | Růst eurozóny | Oslabení | TradingEconomics | Střední podniky | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Letecká doprava | RTS | Přebytek obchodu | Platforma | Vládní bondy | Energetika | Manufacturing | Nové investice | Spotřebitelská důvěra | PBOC | MMF | Soukromý sektor | Průmyslová výroba v eurozóně | Vývoj průměrné ceny benzínu | CNN | Náklady na úvěry | Pomalé oživení | Ekonomický výhled | Finanční situace | Snížení emisí | Nařízení | Míra nejistoty | SWIFT | WP | Ceny benzínu | Vzestup ceny | Pokles cen zlata | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Nemovitostní trh | Šéf banky BIS | Schodek | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | BTC | Organizovanost | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Obchodní bilance | Hospodářské krize | Ticker | Severomořská ropa Brent | ASX 200 | Aktivní investování | Zpřísnění měnové politiky | Vývoj spreadu mezi německými a americkými dluhopisy | Výrobní PMI | Mileniálové | Mezinárodní měnový fond | Air France-KLM | Guvernér centrální banky | MI6 | Průmysl | Bolest | Sankce na Rusko | Očekávané výsledky | Americké žádostí o podporu | Lehká ropa WTI | Nedostatek zboží | Napjatá situace | Logistické společnosti | Emise akcií | Výrobní inflace | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podnikatel | Bankovnictví | Libye | Tržní ocenění | Aerolinky | USD index | Čisté úrokové výnosy | Scotiabank | Asijské obchodování | Pohonné hmoty | Růst ekonomiky EU | Americké dluhopisy | Nadhodnocení | Prezident Federální rezervní banky | Ekonomický poradce Bílého domu | Brutální propady | Biliony | EasyJet | Alibaba (BABA.US) | ETF | Akciové trhy | Výprodeje akcií | Struktura HDP | Julija Svyrydenková | Kartel OPEC+ | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Centrální bankéři | Inflace v OECD | Varování | Inflace v Evropské unii | Guidance | Akcie New Oriental Education | Invaze Ruska | Hospodářské soutěže | Počty nových žádostí o podporu | Reinvestování | Vývoj průmyslové aktivity | Make UK | APP | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Spojení | Cykly | Pokles indexu S&P 500 | Long | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft | Rally | Reálná ekonomika | Bankovní rada | Recese v USA | Komoditní index | Pojišťovna | Macron | Výrazný propad | Klíčový support | Pandemie | Střední třída | Bear | Hmotné investice | Chris Williamson | Aktiva | Osobní příjmy | SXXP | Pokles inflace | FOMC | Ekonomické krize | WEED | Použití finanční páky | Začátek výsledkové sezóny | Přístav Baltimore | Růst zaměstnanosti | Ministerstvo financí | Výprodej | Akcie Hasbro (HAS.US) | Firma Orsted | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Investiční kapitál | Očekávaný vývoj | Ceny ropy dnes | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Saxo Group | Švýcarská banka UBS | Business | Předpověď ceny akcií | Členské země WTO | Canopy Growth (WEED) | Evropští investoři | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Politika ČNB | Investiční společnosti | Indikátory | Srbsko | Arizona | Růst cen akcií | Zdanění | Pokles cen | Základní úrok | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Využití umělé inteligence | Osobní počítače | Obchodování s komoditami | Čínská centrální banka | Obchodní operace | Kurz rublu | Helena Horská | Překážky | XPeng | Španělé | Sucha | Vývoj kurzu | Otevření ekonomik | Fiskální politiky | Inovace | Long signál na akcie | Konsolidace | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Energetické krize | Obchodní rozhodnutí | Akcie Tesly | Long signál | Zpětné odkupy | Ole Hansen | Spekulanti | Čínské akcie | Komise v přenesené pravomoci | Riziko ztráty | Ministryně financí | Graf ropy | Technologický pokrok | Diskontní sazba | Brazílie | Zkušený trader | Vývoj na finančních trzích | Bonusy | Sentix | Trhy dnes | Lombard Odier Investment Management | Dodávky plynovodem | Ifo Clemens Fuest | | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Členské země | Schodek zahraničního obchodu | Pracovní den | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Ruský list | Špatné zprávy | Mateřská společnost | Prodeje automobilů | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Ekonomika eurozóny | Big tech | Sky News | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Purple Trading | Automatizace | Řetězce | Období nejistoty | Zrychlení inflace | Sentiment | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Online obchodování a investice | Peníze navíc | Země WTO | WEF | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Růst úrokových sazeb | Berenberg | Kompenzace | Politika | Konkurence | Oliver Hart | Nálada na trhu | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Reálné výnosy | Ben Laidler | LOW.US | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Backwardation | Konsensus trhu | Investiční ředitel | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Dnešní seance | Americké futures | MAM | BHP | Nejrozšířenější kryptoměny | Nike | Indikátory důvěry | I-Trader | Forint | Úrovně supportu | Britský ministr zahraničí | Velká Británie | Rating České republiky | Evergrande | Německý průmysl | Makroekonomická data | Výnosy amerických dluhopisů | Zahraniční politika | Další vývoj | Korporace | Měnové trhy | Dnes zveřejněná data | Indexy amerického akciového trhu | Evropské společnosti | Investování do nemovitostí | Společnost Amazon | Větrná energetika | Dnešní kalendář | Průzkum PMI | Rezervní fond | Centrální banky USA | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Federální vláda | Nálada | Geopolitická rizika | FAO | Indie | Materiály | Technologické akcie | Obchodní spor | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Vnímání | Chevron (CVX.US) | Hlavní rizika | Intel | Aktuální Price Action | SVB | Odvodňovací systémy | Živobytí | Ekonomika | Růst vývozu | První zvýšení sazeb | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Elektřina | WTO | Otto Daněk | Situace v průmyslu | Výrobní index PMI | Dobrá zpráva | Karanténa | Svaz průmyslu a dopravy | Nižší EBITDA | Pandemický program | Sankce | Očekávání pro rok | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Inflační krize | Obchodování s futures | Poradenské společnosti | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Odvětví obnovitelné energie | Vývoj trhu | Výhled | cTrader | Operátor O2 | Velmi volatilní | Členové OPEC | Růst cen v USA | Auta | Americký akciový index | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Pokles zlata | Americký trh práce | Konzultační společnosti | Obchodní analýza | Ethereum | Investiční prostředí | Akciový trh | Vysoké ceny | Embargo | Bilance Fedu | Economist | Hry | Čínský zdravotnický systém | Robert Koopman | Tržní zprávy | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Propouštění | Bilance zahraničního obchodu | Private equity | Česká inflace | Ceny dováženého zboží | Bloomberg Intelligence | Zaměstnanci | PayPal | Jaromír Gec | Bankovní krize | Politika Fedu | Evropský trh | Americký obchodní deficit | Finanční trhy | Schodek rozpočtu | Česká národní banka | Ekonomické trendy | Akcie | Pandemická omezení | Oživení cen ropy | Cyrrus | Komunistická strana | Expanze | Šíření koronaviru | Insider | LVMH | Zasedání bankovní rady | Růst cen energií | Otevření ekonomiky | Znovuotevření ekonomiky | General Motors | Dlouhodobý trend | Fondy | Investiční příležitosti | Místopředseda Evropské komise | Ministr obchodu | Český vývoz | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Akcie Hewlett-Packard | Bílý dům | Komoditní trhy | ČEZ | Austrálie | AAPL | Cenové hladiny | Riziko | Německé ekonomiky | Hrubá marže | Růst průmyslové produkce | Financial Times | Tesla Motors | GOOGL.US | Dopady pandemie covidu-19 | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Poptávky po ropě | Spread | Iniciativa | Obavy investorů | Společnost Intel | Aktuální situace | Problém vysokého růstu cen | Vývoj měnového páru EUR/USD | Under Armour | Mercy Investment Services | New York | FOMO | Tradingové webináře | MSFT | Retail Investor | Saldo zahraničního obchodu | Helikoptérové peníze | Dřevo | Krize | Bernstein | Optimistický výhled | HAS.US | Ceny ropy Brent | Paul Tudor Jones | Fundamenty | NERV | Zajišťování | Růst cen výrobců | Euro včera | EZJ | Prodejní ceny | ČNB dnes | Německé tovární objednávky | Změny úrokových sazeb | Zotavení ekonomiky | Pandemická opatření | Luxusní zboží | Situace na trzích | Vysoké ceny ropy | Massachusetts | Omezení produkce | Čínský virus | Šance | G20 | Míra inflace v eurozóně | Výrobci automobilů | Pokles poptávky | Callie Cox | Medvědí trend | Oslabení dolaru | Panasonic | CEO | Objednávky | Obavy o světovou ekonomiku | Pozitivní očekávání | NFT | VP Bank | Prezident Erdogan | Vazby mezi ekonomikou Číny a USA | Algoritmy | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | Elektrická vozidla | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Indikátor CCI | Deeskalace | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Akcie Intel | Sazby | Big Tech | Graf indexu | ODS | Dialog | Invaze Ruska na Ukrajinu | Náročná práce | Ředitelka | Generální ředitel | Devizové rezervy | Mimořádná událost | DIHK | Cíle | Politická rozhodnutí | Burza | Čistá marže | Semináře | Ekonomický kalendář | Mateřská společnost Googlu | Index MSCI | Guvernér Rusnok | První odhad | Portfolio manažeři | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst cen komodit | Likvidita | Žádosti o podporu | Asociace exportérů | Cargolux | Výprodeje | Nové sankce | Capital Economics | Rozhovor | Spotřeba domácností | Transakce | Volatility trhu | Ropa WTI a Brent | Dnešní údaje | Březnová data | Slabší dolar | Měny | Růst podnikatelské aktivity | Trh s kryptoměnami | Nálada německých spotřebitelů | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Růst cen potravin | MasterCard | Ernie Thrasher | Vědecký pokrok | Výzkumné společnosti | Bezpečnost | Výroba v Německu | Stabilita | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Slovensko | Glencore | Ekonom Jan Švejnar | Energie | Analytici společnosti | Tržní kapitalizace kryptoměn | Ekonomika EU | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Program QE | DE30 | USDX | Peter Navarro | Dividendy | Kontejnerový terminál | Nabídka a poptávka | Měna | Inflace v prosinci | Dodávky plynu | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Jamie Dimon | Trading | Renminbi | Daňové příjmy | CAD | ACTIAM | Kotace | Zásoby benzinu | Teroristický útok | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | MSCI | NPR | Ukončení nákupu aktiv | Thomson Reuters | LinkedIn | Tržby společnosti | Výnosy | Paul Milgrom | Spotřebitelská poptávka | FTMO | Poradenství | Miliardy dolarů | Inside | Ceny realit | Růst aktivity | Dodávky čipů pro autoprůmysl | Finanční trh | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Pravidla pro podnikání | Velké ekonomiky | Nový trend | JPMorgan | Nová vláda | Uhlí | LKAB | Virgin Atlantic | Data z Německa | Trade | Globální poptávka po ropě | Regionální měny | Eni | Kapitalismus | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Bloky | Výnosy desetiletých dluhopisů | Huw Pill | Vyspělé ekonomiky | Sentiment na trzích | Západní ekonomiky | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | Nadnárodní firmy | Pravděpodobnost recese | Zlotý | EIA | Grow Pharma | IPO | Objem německého vývozu | Rusko | Přebudování britské ekonomiky | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Miliardy USD | Provozní marže | Poradce | Lombard Odier | Reálné úrokové sazby | Pinduoduo | Další růst sazeb | Vývoz z Číny | Býčí scénář | Výdaje Číny | Křemík | Zkušenost | Duševní vlastnictví | Guvernér libanonské centrální banky | Signál | Peter Garnry | Jerome Powell | Zdražování | S/R zóny | CMC | Protiepidemická opatření | Hyperloop | Analytici JPMorgan | Chudoba | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Vývoj cen akcií | EPS | Úvěrová krize | Hodnota zlata | Napětí mezi Čínou a USA | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Repo sazba | Biliony dolarů | Kupní síla | Předpověď akcií Tilray | CPI v USA | Short squeeze | Úbytek | Short signál | Joe Biden | Rozdílové smlouvy | Ropy | Historie | Správce aktiv | Úspěšné obchodování | Sociální média | Řízení rizik | Americké akciové indexy | Trend automatizace | Základní sazba | Míra úspor | Pracovní síly | Dividendové výnosy | Člen bankovní rady | SICAV | Obiloviny | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Institut GfK | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Větší riziko | Výdaje | Produkce energií | Smartphony | Evropská komise (EK) | Ekonomický dopad | Rafinerie | Zajímavé investiční příležitosti | Společnost | Kurz koruny vůči euru | Apple (AAPL.US) | Inflace na Ukrajině | Důchody | ZEW index ekonomického sentimentu | Kontaktní centra | List The Wall Street Journal | Firma McDonald's | Domino efekt v globálním obchodě | Sázky | Stimuly | Ministr hospodářství | Hlavní přístavy na Ukrajině | Mezinárodní obchod | Ocenění akcií | Wells Fargo Asset Management | Colt | Kurzotvorné zprávy | BlackRock | Utažení měnové politiky | Trhy s obilím | Vysoká volatilita | Fibo retracement | BMW | Cena akcií | Guvernér ČNB | Target | Mark Carney | Ukrajinská ekonomika | ASX | Světové hospodářství | Rozšíření | Dopad koronaviru | Ekonomické indikátory | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | SUGAR | Příliv investic | Konzultační služby | Solidní růst | Americké ministerstvo financí | Akcie Amazon | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Burze | Buy | Eura | Neúspěch | AAPL.US | Výsledek HDP | Ztráty | Nízká nezaměstnanost | Lehman Brothers | Inflační cíl | Nizozemsko | Bankovní systém | ACT | Organizace | Průmyslová výroba v ČR | GCube | Obilí | Ethos Foundation | Deník The Wall Street Journal | Letecký průmysl | Invesco Ltd. | Posilování USD | CBI | Ceny pohonných hmot | Americké firmy | VIX | TGT | Premiér Boris Johnson | Růst | Kalendář ekonomických dat | Série příznivých zpráv | Problémy s likviditou | Dopad na finanční trhy | Vyšší úroveň | Známý bloger | Akcie společnosti Alphabet | OSN v Glasgow | Očekávání zisku | Ceny surovin | Polská centrální banka | Alokace aktiv | Inflační výhled | Příjmy | Komodity | Nejistoty na trzích | MSCI Asia Pacific | Rusko a Ukrajina | Cílová cena | Hospodářské výsledky | Prezident Ifo | WU | Zajištění | Administrativa | Počet potvrzených případů | Obchodování na trhu | Akcie Goldman Sachs | CNY | Snížení inflace | Mississippi | Daň z mimořádných zisků | Akcie Taiwan Semiconductors | Zasedání MMF | Fúze | Výrobce aut | Růst průmyslové výroby | Americké statistiky | Index | Vánoční rally | Wall Street Journal | PCE index | XTB Research | Tržby skupiny HARTMANN | Dow Jones | Investiční tipy | Rychlý růst cen | Lockdown | Token | Fundament | Čínský trh | Nejbližší rezistence | Bohatství | Kanadská centrální banka | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Obchodní vztahy | Jižní Korea | Širší trh | Útlum ekonomiky | Akcie čínských firem | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Hlavní investiční analytik | CFDWorld | Merge | ČTK | Tuzemská měna | ISM index | Valuace | Firemní sektor | Taiwan Semiconductor | Obchod a mezinárodní ekonomie | Wood Mackenzie | Lowe's (LOW.US) | Australská vláda | Legendární investor | Nejnovější statistika | Zpracovatelský sektor | Ovlivňování | Strategická rozhodnutí | Kyrylo Ševčenko | Konfederace britského průmyslu | Boston Consulting Group | Kioxia | SPI Asset Management | Bankovní asociace | Podpora vývozu | Vlády | Čínské akcie dnes | Ruské podniky | Aktuality z komoditních trhů | EMEA ETF | Guvernér Britské centrální banky | Ruský útok na Ukrajinu | BBBY.US | Reflační obchodování | Mezinárodní ekonomie | Investiční platformy | Ekonomické uzavírky | Celková míra inflace | Rozvojové ekonomiky | BedBath | Středoevropské devizové trhy | Evropský průmysl | Propad indexu | Vladimir Putin | SCMP | Stephen Innes | Pražská burza | Vývoj indexu Nasdaq | Míra nezaměstnanosti ve Francii | 5G | Kupci | Velké recese | South China Morning Post | Farmacie | Vývoj jádrové inflace | Cyrus de la Rubia | VAT | Růst cen ve výrobě | Procter & Gamble | Čínský renminbi | Generativní umělé inteligence | Premiérka | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Japonská měnová autorita | Společnost Gazprom | Německý automobilový průmysl | Geopolitické události | Investice firem | Narušení dodávek z Ruska | Analýza | Klimatická politika | Regulatorní prostředí | Surový cukr | Zdravotní sestry | Peter Siks | Problémy ekonomiky | Zvýšení dluhového limitu | Konfederace britského průmyslu (CBI) | Mezinárodní konkurenceschopnost | Investování | Deloitte | Londýnská burza kovů (LME) | Svaz průmyslu | Evropské vlády | Umělá inteligence | Rezistence | Co je to obchod | Hodnocení ekonomiky | Digital Turbine (APPS) | Hospodářské výsledky společnosti | Analýza Cyrrus | Micron (MU.US) | Jednociferná inflace | Zadržování vody | Extrémní počasí | Nejistoty na finančních trzích | Dot-com | Ekonomický přínos | Návratnost | Rostoucí mzdy | IMK | Prodej státních dluhopisů | Průlom | Omezení exportu | Wilbur Ross | Růst v průmyslu | Investice ve Spojených státech | Boston Consulting Group (BCG) | Růstový balíček | Španělsko | Broker Consulting Index podílových fondů | Hlavní ekonom britské centrální banky | Výrazný přebytek | Internetové obchody | Akcie Uberu | Humanoidní roboti | Odvětví | Pracovní místa | Ceny kovového křemíku | Krypto trh | Kontroverze a výzvy | Posílení | Commodity index | Měny v regionu | Akcionáři | Krátkodobé trendy | Vliv obchodu | Vakcinace | Vývoj dolarového indexu | Velké ztráty | Slabý ekonomický růst | Logistické problémy | Železárny | Akcie výrobců elektromobilů | Šéf banky | O2 | Sankce vůči Rusku | Země eurozóny | Výrobci aut | Klaus Wohlrabe | Prognóza Evropské komise | Index technologického trhu Nasdaq | Dovoz z Británie | Disney (DIS.US) | BGA | Vít Hradil | Česká vláda | Umělá inteligence (AI) | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Železná ruda | Analytička | Nasdaq Composite | Vývoj akcií Tesla | Ekonomika USA | Nedostatkové čipy | Spotřebitelské ceny | Balkánské země | Čtyřdenní pracovní týden | Certifikát | XAU/XAG | Odhady analytiků | Akciový index S&P 500 | Šíření nákazy COVID-19 | Nízké úrokové sazby | Americký index | David Vagenknecht | Další pokles | Index výroby | Praní špinavých peněz | Program odkupu akcií | TLRY | Společnost Hewlett Packard | Velké firmy | Hamburg Commercial Bank | Visa | Společnost Nokia | Hodnotové akcie | Čistá energie | Americké centrální banky | Svět kryptoměn | Poptávka USA | Banka UBS | Zdravotní péče | Český PMI index | DNB Markets | Hospodářské podmínky | Americký podnikatel | Vatenfall | Ruské společnosti | Platební neschopnost | Bloomberg | ADR | Komoditní fondy | Zpřísňováním měnové politiky | AAA | Energetické tituly | Omicron | Bipan Rai | Ekonomové MMF | Počet nezaměstnaných | Indonésie | Bydlení | Ministerstvo obchodu | CIBC Capital Markets | Výhled vývoje ekonomiky | Vestas | UBS | Zájem o NFT | Daňové příjmy státu | Vývoj středoevropských měn | Investiční události | Vojenský konflikt | Pokles HDP | Ericsson | Ekonomické sankce | EIU | Eurokomisař pro ekonomiku | New Oriental Education | Manažeři | Bed Bath & Beyond (BBBY.US) | Platina | Barron's | Americké trhy | Obchod s Ruskem | Objem stimulů | Předpověď | Makrodata USA | Sektor služeb | Baker Hughes | Lobbistické skupiny | Vlastní digitální měny | Recese v Evropě | Prognóza MMF | Průmyslové společnosti | Cantor Fitzgerald | Hlavní měny | Tudor | Obchodní války | Vysoké ceny energií | Obnovitelné energie | Ed Yardeni | Konopný průmysl | Tálibán | Technologické společnosti | Hospodářský růst v eurozóně | Vypuknutí pandemie | Disney | Spotové ceny elektřiny | Propad exportu | Zvýšení inflace v ČR | Snižování sazeb | Dopad brexitu | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Návrat poptávky | Úvěry a hypotéky | EK | Kobalt | Start-upy | Zamyšlení | Propad akcií | Oživení z pandemie | Guvernéři centrálních bank | Finanční rok 2022 | DNB | Slabší data z průmyslu | Zdražení ropy | Kanadská ekonomika | Američtí regulátoři | Zajištění proti inflaci | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zdroje energie | Hospodaření | Štěstí | ATH | Ever Given | Konec roku | Napětí mezi USA a Čínou | Zemědělství | WEN | Ministr financí | Dezinflační proces | Boris Johnson | Index CPI | Dění na Ukrajině | PIE | Export do Číny | Koncern | Softwarové inženýrství | Pokračování expanze | Cronos | Šťastné obchodování | Nizozemci | Analytik | Akciový index | Přehled | Domácí poptávka | Rostěch | Richard Clarida | FDI | Finanční ztráty | Meta Platforms | Bundesnetzagentur | Mzdová dynamika | Desinflační trend | Medtronic | Cardano | Akcie v roce 2022 | Maersk | Tlumit inflační tlaky | Siemens Healthineers (SHL) | Prognóza ČNB | Obchod s Čínou | Globální sentiment | Nízké úroky | Výkonná ředitelka | Opatření proti šíření koronaviru | Akciový index Nasdaq | Čínské oživení | Plný úvazek | Průzkum analytiků | TRIPS | Prezident Biden | Osobní příjem | Semiconductor ETF | 4G | Společnost Nike | Bezpečnostní situace | Vývoj kurzu koruny | Robotické společnosti | E-commerce | Růst čínského hrubého domácího produktu | Index nákupních manažerů (PMI) | Dovoz ruské ropy | Index Nasdaq Composite | Výsledky amerických bank | xStation5 | Rozvoj těžby | Měsíční průzkum | Hotovost | Německý kancléř | Německo | Obchodní model | Americké výrobky | Aleš Michl | Business Outlook | Průmyslové podniky | MT4 | CEO skupiny | Americký HDP | Desetileté výnosy v USA | Ceny kukuřice | Walmart | Bavlna | Sdružení automobilového průmyslu | Čínské přístavy | Daňová optimalizace | Vice | Akcie U.S. Steel | Martin Jahn | Alexander Krüger | Zadlužení | VanEck | Politické faktory | Zvolení Trumpa | Výroby baterií | Produkční ceny | Logistické firmy | Kontejnerová loď Ever Given | Trader | Aktivum | Domácnosti | Dotace na elektromobily | AirBridgeCargo Airlines | Capital.com | Viceprezident | Ukrajinská ministryně hospodářství | Strukturální změny | Pacifik | Letiště | Nuance | Vládní intervence | Ruská ropa | Státní dluhopisy | Vývoj ceny dřeva v USD | The Moscow Times | Provozní zisk | NAFTA | Zakázky německého průmyslu | Nové zakázky | Vývoj jádrové inflace v USA | HPQ.US | AMD akcie | VaR | Rovnováha na trhu | Výnosy dvouletých dluhopisů | IG | Slabší euro | Nielsen | WIFO | Ruská centrální banka | Inženýrské stavitelství | Tým FXstreet.cz | Hlavní ekonom | Americká ministryně financí | Vysoká inflace | Black Friday | Pozice | Veřejný sektor | Swiss Life Select | PayPal Holdings (PYPL.US) | Inflace spotřebitelských cen | Posílení polského zlotého | Americká centrální banka (Fed) | Muriel Pénicaudová | Vliv na vývoz a dovoz | Ceny hliníku | Uzavření vzdušného prostoru | Průmyslníci | Globální trhy | D&B | Ceny v eurozóně | XTB | Divize skupiny | Tým XTB | Obchody | Spready | Zásada nejvyššího zvýhodnění národa | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Závislost | Tvrdá práce | Krypto | Dluhopisový trh | Ruské firmy | Rozpočtové opatření | Neutrální úroková sazba | Měkké komodity | Nippon Steel | V4 | Lael Brainardová | Oslabování koruny | Globální ekonomický růst | Druhá vlna | České ceny | Předpokládaný zisk | Šéfka ECB | Proaktivní přístup | Hospodářské škody | Ředitel Intelu | Cronos Group | Čínská komunistická strana | Ministerstvo hospodářství | Stav nouze | Ekonomické vyhlídky | Investing | Akcie Digital Turbine (APPS) | BIS | Americké investiční banky | Měnověpolitické zasedání | Komentátor | Přehled o dění | Výběr daní | Závislosti na ruské ropě | Analytici banky | Arabica | Kurzové intervence | Michal Skořepa | Poradenská firma | Dividenda | SPOT | Dun & Bradstreet | Investiční rozhodnutí | Čínské ministerstvo | Akcie ve Spojeném království | Americké vlády | Mark Zuckerberg | Dlouhodobí investoři | Virus | Cox | Pepco | Deflační prostředí | Finanční podmínky | Růst kurzu akcií | Statistika | Přesun výroby | Oživení eurozóny | C3.ai | TOPIX | Podnikatelské aktivity v USA | Podnikatelé | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Finanční systém | Oživení německé ekonomiky | Rostoucí úrokové sazby | Omezené dodávky | Meziroční inflace | MOL | Zpráva Morgan Stanley | Nadějné zprávy | Tesla | Trafigura Group | Jaderné války | Domino efekt | Budoucnost | Thomas Gitzel | Banky | Intervenovat | Index aktivity zpracovatelského sektoru | Pokles reálných mezd | NASDAQ 100 | Peking | Ruská ekonomika | Recese ekonomiky | Trh s elektromobily | Čínské vlády | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Největší pokles | Pozornost trhu | Doporučení | Geopolitika | Lockdowny | Loď Ever Given | Akcie Taiwan Semiconductor | West Texas Intermediate (WTI) | Poptávka po ropě | Koš | Evropský datový kalendář | Emerging markets | Evropské země | Akcie Alibaby | Grains Index | Cílové ceny | Měnový pár | Ocenění | Caixin | Hospodářský řád | Nové údaje | Šíření nového koronaviru | Stav americké ekonomiky | Ycharts | Německá průmyslová a obchodní komora | Celý svět | Strategické partnerství | Automobilové součástky | Vlastnictví | UCITS ETF | LG Chem | Celková inflace | Paolo Gentilon | Východní Evropa | COP26 | EMA | REIT | Opatření | Firmy z EU | Kryptoměnový sektor | Akcie Siemens Healthineers | Bleskový průzkum | Freyer Battery | Ceny energie | Anchorage | Autoprůmysl | Demografické změny | Delta varianta | InstaForex | MSCI China | Analytik České spořitelny | CRON | Indická ekonomika | Vývoj ceny ropy Brent | Retail | Úrokové sazby | Ministr obchodu Wilbur Ross | Obchodní válka | Účetní rok | Vyšší výnosy | Dluhopisy zemí eurozóny | CD Projekt (CDR.PL) | Ekonomické prostředí | SAP Christian Klein | Rozvojová pomoc | Úřady | FXstreet | Bilance | Společnost Tilray | Vývoj ceny | Chování spotřebitelů | Zastropování cen | Obchodní nastavení | Philip Morris | Ekonomický růst | BCG | Nasdaq | Dnešní události | Dekarbonizace | Společná evropská měna | Dubaj | Bohuslav Čížek | Volkswagen | Geopolitická situace | Průměrná cena | Hang Seng | Výsledky hospodaření | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Listopadové maloobchodní tržby | Index RTS | Pentagon | Ernie | Cenový vývoj | Přímý zahraniční investiční kapitál | Problémy se zásobováním | Moscow Times | Vyšší inflace | CFA | Práce | Export z Německa | Atraktivní příležitosti | FOREX | Výroba aut | Frederic Horst | Výrobní náklady | Obnovení růstu | Currency | Studená válka | CME Fed Watch | Japonská společnost | Microsoft a Activision Blizzard | Americké ministerstvo obrany | AMZN | Wolfstreet | Operativní zisk | Průmyslová produkce v únoru | Čínský HDP | Restrukturalizace | Investment | Dopady konfliktu | Economist Intelligence Unit | MFN | Vývoj ceny dřeva | Index DAX | Američtí senátoři | PMI index | Zahraniční bilance | Maďarská centrální banka | Novozélandská centrální banka | GOOGL | Firemní výsledky | Fidelity International | Ropný kartel | Budoucí podnikání | Globální obchod | Spojené státy | Rusové | Riziková prémie | NIESR | Silná koruna | Průměrná mzda v ČR | TGT.US | Vývoj na trhu | Economist Intelligence Unit (EIU) | Globální investoři | Světové hospodářské podmínky | Nový Zéland | Spojené arabské emiráty | Německá inflace | Kryptoměny | Wu-chan | Podnik | ARD | Evropská spotřebitelská důvěra | Reddit IPO | MF | Húsíové | Podíl Číny | Evropské akciové trhy | Akcie kryptoměnové burzy | INTC | Zříceného mostu v Baltimoru | Inflace v Kanadě | Odborníci z oboru | J.P. Morgan | Miliardář | Situace na trhu | Úvěr | Mzdy | Úspěch | Akcie Hasbro | Investice amerických firem | Dopady pandemie | Rozhodnutí bankovní rady | Ekonomové | Volný obchod | Ukrajina a Rusko | G7 | SATS DJIA | Úřad amerického obchodního zmocněnce | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Li Auto | Vývoz do Spojených států | Největší vítězství | Větší pokles | Zlepšení | Výrobce elektromobilů | ASEAN | Průměrné ceny benzínu | Ceny benzínu v USA | Nový virus | Čínské firmy | Produkce v Číně | Index relativní síly | Euro vůči americkému dolaru | Pantheon Macroeconomics | Zlato | Průmyslová výroba v USA | Krátkodobý výhled | Americká vláda | Budoucnost mezinárodního obchodu | Ondřej Hartman | WhatsApp | USD/JPY | Záporné úrokové sazby | Zrychlení růstu | Indie a Čína | Specializované dohody | Zákaz dovozu ruské ropy | Koronavirus | ITA | Ukrajinská vláda | Dánsko | Narušené dodavatelské řetězce | Maloobchodní tržby v eurozóně | Akcie společnosti Zoom | Belgie | Mezinárodní ekonomika | ČR | Podniky | Regulace a právní normy | Vyšetřování | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Islamistické hnutí | Úrokové výnosy | Netflix | Deficit federální vlády | Politici | Americký ministr obchodu | Enel | Poselství o stavu unie | Analytický tým | Správa | PMI index v dubnu | Société Générale | Očkování | Jaroslav Povšík | Vzestupný trend | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Světové trhy | Růst cen průmyslových výrobců | Robusta | APPS | Tchaj-wan | Podíl firem | Vývoj nominálního HDP | Umění | Vývoz do Německa | Ekonomické nerovnosti | Obchodní komora | Amazon | Produkce ropy | Průzkum ČSÚ | Automobilka Hyundai | Dovoz z Ruska | Wall Street | Konzervativní politik | Dopady koronaviru na ekonomiku | Markit | Hnutí Hamás | Propad průmyslové výroby | Záměna | Pečlivé analýzy | Klidné obchodování | Bezpečná aktiva | Jen-tchien | Snížení úroků | Nárůst podniků | CNBC | Emise | Tržby v eurozóně | Korekce na kryptu | SPX | Ekonomický dopad koronaviru | Olaf Scholz
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Dodatečné zisky
Dodatečný kapitál
Dodatečný výnos
Dodatkové operace
Dodávání cen
Dodávání likvidity
Dodavatelé ETF
Dodavatelé neonu
Dodavatel plynu
Dodavatel plynu do EU

Následující klíčová slova

Dodavatelský řetězec
Dodavatelský řetězec kávového průmyslu
Dodávky a cenu plynu
Dodávky amerického Boeingu
Dodávky automobilů
Dodávky čipů
Dodávky čipů pro automobilky
Dodávky čipů pro autoprůmysl
Dodávky diamantů
Dodávky do Indie
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
Potvrďte prosím... Zavřít