Největší ekonomiky
Západ se k Číně staví pragmatičtěji než Česko, které to může ekonomicky dále oslabit
15.11.2024 Zdroje současného mdlého výkonu české ekonomiky nelze hledat pouze za hranicemi. Byť úpadek německého průmyslu, energetická krize či válka na Ukrajině rozhodně svůj původ za hranicemi mají a českou ekonomiku přímo či zprostředkovaně poškozují. Češi si ale škodí i sami. Třeba tím, že s oblibou bývají papežštější než papež a že se neméně rádi vydávají ode zdi ke zdi.
Japonská ekonomika vzrostla ve 3Q o 0,9 procenta
15.11.2024 Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí vzrostla v přepočtu na celý rok o něco více, než se čekalo, zaostala však za růstem z minulého tříměsíčního období. Hrubý domácí produkt (HDP) se od července do září zvýšil o 0,9 procenta, analytici přitom předpokládali růst o 0,7 procenta. Informovaly o tom tiskové agentury s odvoláním na údaje japonské vlády. Ve druhém čtvrtletí HDP čtvrté největší ekonomiky světa rostl o 2,2 procenta.
Trump vyhrál, koruna padá, Stanjura může přepisovat rozpočet na příští rok, hrozí schodek přes 300 miliard. S Trumpem v Bílém domě může český rozpočet čelit ještě o desítky miliard vyššímu manku
06.11.2024 Výrazné navýšení cel představuje z hlediska české ekonomiky hlavní bezprostřední hrozbu plynoucí z dnešního znovuzvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem. Trump v rámci předvolební kampaně prohlašoval, že zavede až 20procentní clo na dovoz z EU a 60procentní clo na dovoz z Číny. Oboje by českou ekonomiku zásadně poškodilo. Proto dnes koruna padá takřka nejvíce ze všech měn světa, o zhruba dvě procenta vůči americkému dolaru. Hůře už je na tom jen mexické peso a maďarský forint (viz graf Bloombergu níže). Hrozba cel a obecněji zhoršení podmínek mezinárodního obchodu by také českou vládu mohla dovést k přepsání rozpočtu na příští rok. Předpoklad růstu české ekonomiky čítající 2,7 procenta se nyní zdá být ještě více než dosud až příliš optimistický.
Zvolení Trumpa prezidentem může Česko připravit o více než 100 miliard korun ročně, s Harrisovou v Bílém domě tyto peníze Česku zůstanou
31.10.2024 Za čtyři roky vládnutí tak Trump může Česko připravit o zhruba 450 miliard, což je více, než mají stát dva dukovanské jaderné bloky.
Trumpova cla by v Evropě poškodila nejvíce Německo, prohloubí zaostávání EU za USA, varuje Fitch Ratings
27.10.2024 Na ekonomiku EU se dost možná řítí další pohroma. Po covidu a energetické krizi tentokrát spočívá v možném návratu Donalda Trumpa do Bílého domu. Pokud by Trump v úřadu zavedl univerzální cla i na zboží z EU, čímž v kampani hrozí, z evropských ekonomik nejvíce poškodí Německo. Vyplývá to z analýzy, kterou ratingová agentura Fitch Ratings zveřejnila v pátek.
Další varování Francii. Agentura Moody’s jí zhoršuje ratingový výhled na „negativní“, po takřka třinácti letech
26.10.2024 Ratingová agentura Moody’s dnes večer zhoršila ratingový výhled Francii. Celkový rating této země, druhé největší ekonomiky EU i eurozóny, je tak dosud nejhorší v historii. Před dvěma týdny Francii ratingový výhled zhoršila také agentura Fitch Ratings. Podle Fitch Ratings tak už tím pádem má Francie celkově horší ratingové hodnocení než Česko.
Euro před ECB oslabuje 📌
17.10.2024 Hospodářská situace v eurozóně nevzbuzuje optimismus, zejména pokud se podíváme na největší ekonomiky, tedy Německo a Francii. Indexy PMI v poslední době zřetelně oslabily. Index PMI ve zpracovatelském průmyslu za celou eurozónu zůstává od července 2022 pod úrovní 50 bodů. Index PMI ve službách se stále pohybuje v kladných hodnotách nad 50 body, což naznačuje expanzi. Nicméně kompozitní index poprvé od února letošního roku klesá pod 50 bodů. Tato situace naznačuje, že hospodářský růst v celé eurozóně do konce letošního roku zůstane přinejlepším stabilní.
Alphabet se propadá, Boeing ztrácí výšku: Indexy ignorují krizi
10.10.2024 Americké akciové indexy vykázaly ve středu solidní zisky a indexy S&P 500 a Dow Jones dosáhly nových historických maxim. Trh byl pozitivně ovlivněn zápisem z posledního zasedání Federálního rezervního systému USA, stejně jako čekáním na údaje o inflaci za září a nadcházející výsledkovou sezónou velkých společností.
Komoditní trhy pod tlakem: Zlato zůstává stabilní, měď čelí poklesu kvůli nejistotě
08.10.2024 Ceny zlata zůstaly během úterního asijského obchodování stabilní, poté co investoři přehodnocovali vyhlídky na další kroky Federálního rezervního systému (Fed) ohledně úrokových sazeb. Trhy se nyní soustředí na nadcházející ekonomická data a inflaci, která mohou naznačit, zda centrální banka pokračuje v uvolňování měnové politiky. Zlato, které dříve profitovalo z očekávání snižování sazeb, nyní čelí nejistotě, zda bude cyklus uvolňování pokračovat, což se odrazilo i na mírném poklesu jeho ceny.
Akciový výhled: Po předchozích růstech bude závěr týdne již umírněnější.
27.09.2024 Americké indexy včera opět vylepšily svá historická maxima, index S&P500 tuto metu v letošním roce pokořil již více než čtyřicetkrát. Odlišnost oproti předchozímu růstu patrná však byla, když tentokrát nebyl tažen „Magnificent 7“ (Meta, Microsoft, Amazon, Tesla končily v záporu), ale v technologickém sektoru po dobrých výsledcích Micronu (+15 %) dominovaly čipové společnosti a se stimuly v Číně profitoval sektor základních materiálů a obecně firmy navázané na poptávku z druhé největší ekonomiky světa. Čínský index CSI 300 rostl i dnes (+3,5 %) a tamní akcie po sérii stimulů mají za sebou nejsilnější týdenní růst (téměř 15 %) od roku 2008. Futures na evropské indexy indikují mírně kladný open, prostor pro další krátkodobý růst je však již relativně omezený a spíš je pravděpodobná v následujících dnech dílčí konsolidace.
Dow stoupá: Jak Nike zachraňuje trh na pozadí poklesu FedExu a signálů Fedu?
23.09.2024 Americké akcie zavřely v pátek téměř beze změny. Investoři se rozhodli dát si pauzu po působivém růstu z předchozího obchodního dne, kdy byl prudký nárůst kotací způsoben dalším zvýšením úrokových sazeb amerického Fedu. Pozitivní vliv ale měla dynamika akcií společnosti Nike, která indexu Dow pomohla přiblížit se k novým maximům.
Goldman Sachs zvýšila pravděpodobnost recese v USA na 25 procent
05.08.2024 Ekonomové americké investiční banky Goldman Sachs zvýšili pravděpodobnost hospodářské recese ve Spojených státech v příštích dvanácti měsících na 25 procent, zatímco dosud ji viděli na 15 procentech. Riziko recese ale nadále považují za spíše omezené. Uvedli to ve zprávě klientům, z níž cituje agentura Bloomberg.
Nová britská ministryně financí obvinila konzervativce z překročení rozpočtu
30.07.2024 Nová britská labouristická ministryně financí Rachel Reevesová dnes sdělila parlamentu, že její konzervativní předchůdce zanechal veřejné výdaje na cestě k překročení letošního rozpočtu o 21,9 miliardy liber (661 miliard Kč). Vzápětí oznámila škrty ve výši 5,5 miliardy liber a očekávat se dá i růst daní, píše agentura Reuters.
Ranní okénko - Ekonomika USA dál solidně roste, co to znamená pro Fed?
26.07.2024 V Poslední den tohoto týdne bude ve znamení amerických dat. Hlavní pozornost bude věnována cenovému indexu PCE, kterému Fed dává vyšší váhu, než běžněji využívanému indexu CPI. V meziročním vyjádření se index PCE od začátku roku zvýšil z lednových 2,4 % až na 2,7 % v březnu a dubnu. Trend se obrátil v květnu, kdy inflace poklesla na 2,6 % a příznivý vývoj se očekává i v červnu, kdy medián trhu predikuje pokles na 2,4 %. Jádrová složka se držela v průběhu prvních čtyř měsíců těsně pod 3% hranicí, až v květnu došlo k jejímu snížení na 2,6 %.
Průzkum: Aktivita čínských továren pokračovala v poklesu
30.06.2024 Aktivita zpracovatelského průmyslu v Číně v červnu pokračovala v poklesu, zatímco růst sektoru služeb zpomalil. Vyplývá to z předběžných výsledků průzkumu mezi nákupními manažery, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad. Údaje jsou další známkou přetrvávajících problémů druhé největší ekonomiky světa, která se potýká mimo jiné s krizí na realitním trhu podkopávající domácí poptávku.
Pozor na francouzské volby
24.06.2024 V neděli 30.6. proběhne první kolo předčasných voleb do francouzského parlamentu, o týden později 7.7. se v druhém kole rozhodne o jeho složení. A finanční trhy jsou z politického vývoje ve Francii zaslouženě nervózní.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
21.06.2024 1) Přechod k takzvané zelené energii a odklon od fosilních paliv je ve Francii ohrožen, pokud v nadcházejících parlamentních volbách zvítězí krajně pravicové Národní sdružení (RN) Marine Le Penové. Napsala to agentura Bloomberg. Strana Le Penové už totiž avizovala, že by zastavila mimo jiné i rozvoj projektů na produkci elektřiny ze solárních a větrných zdrojů.
Inflace padá, Francie se propadá
21.06.2024 Inflace ve světě i v Česku zpomaluje. To je dobrá zpráva pro akcie a rizikovější aktiva typu kryptoměn. Stoupají totiž šance, že centrální banky výrazně sníží své úrokové sazby. Náladu však investorům může pokazit dění ve Francie, kde se trhy otřásají kvůli blížícím se předčasným volbám do tamního parlamentu.
Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny v červnu výrazně zpomalila
21.06.2024 Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny se v červnu výrazně zhoršila, uvedla dnes v předběžné zprávě společnost S&P Global. Nečekané zpomalení aktivity v soukromém sektoru přitom registrují obě největší ekonomiky, tedy jak německá, tak i francouzská. Aktivita za celou eurozónu se přesto udržela v růstovém pásmu, kde je už čtvrtým měsícem. Poprvé od února ale klesla poptávka.
Ozvěny trhu: Globální ekonomika letos i přes zjevná nová rizika solidně poroste
20.06.2024 Máme za sebou téměř polovinu letošního roku. Vstupovali jsme do něj s určitými obavami, zejména pokud jde o růstovou výkonnost globálního hospodářství jako celku. Nyní již můžeme konstatovat, že světová ekonomika letos nezaznamená nějaký super výjimečný rok, i tak ale ekonomové Société Générale (SG) v aktuální prognóze globálního ekonomického vývoje očekávaný růst zvýšili o dvě desetiny na 3,3 %. Ve srovnání s prvními dvěma dekádami tohoto milénia to sice bude slabší dynamika, ale je třeba si uvědomit, že současný růst Číny, jako druhé největší ekonomiky světa, je nyní pouze na polovičních tempech předchozích dvou desetiletí. Nicméně právě pro letošek zlepšený výhled na Čínu je jedním z faktorů vzestupné revize růstu globální ekonomiky.
AUD/JPY. Přehled a analýza. Prodávající vs kupující. Kdo je silnější?
18.06.2024 Měnový pár AUD/JPY se již dva dny usilovně snaží přilákat jak prodávající, tak kupující. Poté, co australská centrální banka (Reserve Bank of Australia) oznámila své rozhodnutí ohledně měnové politiky, spotové ceny nadále zaujímaly defenzivní pozici a obchodovaly se nad kulatou úrovní 104,00.
NZD/USD. Přehled a analýza. Pár je pod tlakem.
18.06.2024 Politici dál prosazují jediné letošní snížení úrokových sazeb. Prezident filadelfského Fedu Patrick Harker totiž v pondělí sdělil, že udržení sazeb na této úrovni by pomohlo o trochu víc snížit inflaci a zmírnit rizika jejího růstu. To pak dál podporuje růst výnosů amerických státních dluhopisů a pomáhá americkému dolaru znovu získat pozitivní dynamiku a naopak vytváří tlak na pár NZD/USD.
Francii hrozí dluhová krize, varuje tamní ministr financí. Francii současně hrozí další zhoršení ratingu
12.06.2024 Francii hrozí dluhová krize, pokud v blížících se parlamentních volbách zvítězí partaj Marine Le Penové. Varuje ministr financí Bruno Le Marie. Jeho výrok je sice politicky motivovaný a má vystrašit francouzské voliče, zároveň je však logicky doznáním, že Emmanuel Macron a jeho kabinet, do nějž Le Marie patří, nedokázali dluh druhé největší ekonomiky eurozóny ani po letech vládnutí dostat na udržitelnější dráhu vývoje. Pokud by se tak stalo, ani Le Penová by nemohla veřejné finance rozhodit natolik, že nastane dluhová krize – a ani by o tom nemohlo být soudné řeči, byť v předvolebním zápolení.
Světová banka zlepšila odhad růstu globální ekonomiky
11.06.2024 Světová banka (SB) zlepšila odhad letošního růstu globální ekonomiky na 2,6 procenta. Světové hospodářství by tak mělo růst stejným tempem jako v loňském roce. Ve své předchozí prognóze, která je z ledna, přitom SB předpovídala zpomalení růstu na 2,4 procenta. Za zlepšením výhledu stojí zejména příznivý hospodářský vývoj ve Spojených státech, uvedla banka v dnešní zprávě.
Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně
04.06.2024 V asijsko-pacifickém regionu se během úterní seance obchoduje smíšeně. Růst si připisuje hongkongský index Hang Seng a na kladné nule se rovněž obchoduje čínský index Shanghai Composite. Ostatní regiony odepisují. Dle agentury Bloomberg seanci negativně ovlivnily včerejší slabší průmyslová data ze Spojených států, které naznačují slabší výkonost největší ekonomiky světa.
Aktivita čínských továren překvapivě klesla
31.05.2024 Aktivita zpracovatelského průmyslu v Číně v květnu překvapivě klesla. Vyplývá to z předběžných výsledků průzkumu mezi nákupními manažery, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad. Údaje jsou podle analytiků další známkou přetrvávajících problémů druhé největší ekonomiky světa, která se potýká mimo jiné s krizí na realitním trhu.
Macron je v ofenzivě vůči Německu, Čína tleská
10.05.2024 Francouzský prezident Emmanuel Macron tuší příležitost. Vnímá ekonomické i politické slábnutí Německa, které se chytlo do pasti závislosti na ruských energiích a své nezvládnuté energetické přeměny, Energiewende. Z Německa je dnes opět „nemocný muž Evropy“ a Macron podniká ofenzivu. Nemastná neslanost kancléře Olaf Scholz mu ji jen usnadňuje.
MMF zlepšil odhad růstu světové ekonomiky
16.04.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes mírně zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky. Podle jeho jarní prognózy se globální hrubý domácí produkt (HDP) v letošním roce zvýší o 3,2 procenta, zatímco v lednu fond letošní růst odhadoval na 3,1 procenta.
Forex: ZEW index indikuje lepšící se náladu investorů ohledně německé ekonomiky
16.04.2024 Z řady sentiment indikátorů za duben bude zveřejněn německý ZEW index. Ten by měl ukázat na další zlepšování vyhlídek investorů ohledně tamní ekonomiky. Zlepšit by se mělo i hodnocení současné situace, které ovšem zůstává velmi utlumené i vzhledem k nevýraznému výkonu německé ekonomiky na začátku letošního roku. Americká data pravděpodobně ukáží na stabilizaci situace na tamním nemovitostním trhu a nárůst průmyslové produkce v březnu.
Forex: Americká ekonomika nadále překvapuje svojí silou
15.04.2024 Průmyslová výroba v eurozóně v březnu meziměsíčně vzrostla o 0,8 %. Podílely se na tom všechny čtyři největší ekonomiky v bloku. Výroba vzrostla v Německu (+1,1 %), Francii (0,2 %), Itálii (0,1 %) i Španělsku (1,3 %). Meziročně byla v březnu celková výroba v eurozóně nižší o 6,4 %. To však odráží extrémně volatilní čísla z Irska, kde se v březnu výroba snížila meziročně o 36 %. Vzhledem k ostrému poklesu o 3 % m/m v lednu, únorové mírné zvýšení výroby nepředstavuje zásadní korekci. Průmyslová výroba zřejmě i v Q1 24 přispěje negativně k růstu HDP eurozóny. Od toho druhého by však mělo docházet k pozvolnému zotavování. Naději dodávají lepšící se indikátory sentimentu či pozitivní záblesky ve vývoji německého průmyslu na začátku roku.
Agentura Fitch zhoršuje ratingový výhled Číně, poprvé v historii. Má Západ sázet na pád Číny?
10.04.2024 Agentura Fitch dnes přelomově zhoršuje ratingový výhled Číně. Děje se tak vůbec poprvé od 90. let, kdy ji začala ratingově hodnotit. Dosud se rating Číny v očích Fitche vždy jen zlepšoval.
Putin chce bohatým Rusům a firmám zvyšovat daně
02.04.2024 Ruský prezident Vladimir Putin nařídil úředníkům a zákonodárcům urychleně se věnovat zvýšení daní zámožným spoluobčanům a prosperujícím firmám, aby naplnil státní rozpočet, který letos utratí každý třetí rubl na armádu a výrobu zbraní. Putin dal vládě a sněmovně pokyn provést do 31. července změny daňových zákonů, aby se dosáhlo "spravedlivého rozdělení daňové zátěže se zřetelem na výši příjmů poplatníků", uvedl včera server The Moscow Times s odvoláním na přehled příkazů hlavy státu, zveřejněný Kremlem.
Japonská centrální banka po 17 letech zvýšila úroky
19.03.2024 Japonská centrální banka (BOJ) dnes podle očekávání jako poslední na světě upustila od záporných úroků. Základní úrokovou sazbu zvýšila poprvé po 17 letech, a to z minus 0,1 procenta do pásma nula až 0,1 procenta. Banka výsledek zasedání k měnové politice zveřejnila v prohlášení. Záporné úrokové sazby měly v posledních zhruba osmi letech stimulovat stagnující japonskou ekonomiku. Dnešním krokem japonské centrální banky končí éra, kdy se měnoví tvůrci po celém světě snažili podpořit hospodářský růst pomocí levných peněz a nekonvenčních měnových nástrojů.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
11.03.2024 1) Bitcoin dnes pokračuje v růstu na nová maxima, nejznámější kryptoměna brzy ráno překonala hranici 71.000 dolarů (1,64 milionu Kč). K růstu podle analytiků mimo jiné přispívá zájem o nově schválené bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF). Svou roli ale hrají i vyhlídky, že centrální banky velkých zemí začnou brzy snižovat úrokové sazby. Nad 70.000 USD se bitcoin poprvé dostal minulý týden v pátek.
Japonsko se vyhnulo recesi, po revizi rostl HDP o 0,1 procenta
11.03.2024 Japonsko se vyhnulo hospodářské recesi, ukázala revize dat za čtvrté čtvrtletí. Hrubý domácí produkt (HDP) se proti předchozím třem měsícům zvýšil o 0,1 procenta, zatímco předběžná zpráva ukazovala na pokles o 0,1 procenta. Oznámila to dnes japonská vláda. Recese se zpravidla definuje jako dvě čtvrtletí hospodářského poklesu za sebou. Japonsko loni přišlo o postavení třetí největší ekonomiky světa, z této pozice zemi sesadilo Německo.
Podmínky na trhu odhalily nové investiční příležitosti v akciích japonských společností
07.03.2024 V oblasti globálních financí vytvořila Bank of Japan svým vstřícným postojem vůči jenu a širším hospodářským strategiím podmínky pro rozkvět domácího trhu. Díky zaměření na politické jednotlivce směřující ke stimulaci hospodářského růstu a konkurenceschopnosti je japonská ekonomika připravena na expanzi. Jedním z klíčových pilířů japonské ekonomické síly je automobilový průmysl, který je životně důležitým odvětvím pohánějícím inovace a zaměstnanost. Průmysloví giganti, jako jsou Toyota, Honda a Sony, jsou příkladem japonské excelence a jsou schopni využít nových příležitostí a tržních trendů.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (19.2.2024)
19.02.2024 Minulý týden nedošlo k žádnému obchodu podle mého týdenního komentáře. Nedočkali jsme se totiž žádného průrazu vstupní S/R zóny. Týden tak byl na EUR/USD bez obchodu.
Forex: Euro výrazně posiluje, pomáhají mu slabé ekonomické statistiky z USA
15.02.2024 Euro výrazně posiluje, pomáhají mu mimo jiné slabé makroekonomické statistiky ze Spojených států. Jednotná evropská měna k dolaru kolem 18:15 SEČ přidává 0,3 procenta na 1,0756 EUR/USD. Dolar se dostal pod tlak i ve vztahu k dalším světovým měnám, protože roste naděje na brzký začátek snižování úrokových sazeb v USA.
Provozovatel letišť ADP nečeká, že čínská letecká doprava letos plně oživí
15.02.2024 Francouzský provozovatel letišť ADP neočekává, že se čínská letecká doprava letos vrátí na úroveň před pandemií nemoci covid-19. Poukazuje přitom na utlumenou poptávku a pomalý hospodářský růst druhé největší ekonomiky světa. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Plné oživení letecké dopravy v Číně ADP očekává nejdříve v roce 2026.
Japonsko celkem nečekaně sklouzlo do recese
15.02.2024 Japonsko loni přišlo o postavení třetí největší ekonomiky světa, z této pozice ho sesadilo Německo. V posledním čtvrtletí loňského roku se země nečekaně propadla do recese kvůli slabé domácí poptávce. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila japonská vláda. Zpráva vyvolává nejistotu ohledně plánů japonské centrální banky ukončit v letošním roce svoji mimořádně uvolněnou měnovou politiku.
MMF zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky na 3,1 procenta
30.01.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky. Podle aktualizované prognózy se hrubý domácí produkt (HDP) zvýší o 3,1 procenta, zatímco v říjnu MMF letošní růst odhadoval na 2,9 procenta. Za zlepšením prognózy podle fondu stojí příznivější hospodářské vyhlídky ve Spojených státech a v některých velkých rozvíjejících se ekonomikách.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská ekonomika si v loňském závěrečném čtvrtletí polepšila
29.01.2024 V úterý bude zveřejněn první odhad tuzemského HDP za Q4 23, který podle nás ukáže na mezičtvrtletní růst domácí ekonomiky o 0,2 % q/q po ostrém poklesu v Q3 23. Ekonomika eurozóny v Q4 23 zase pravděpodobně stagnovala po mírném poklesu v předcházejícím čtvrtletí. Předpokládáme, že stagnovala i lednová meziroční inflace v eurozóně, a to na prosincových 2,9 % y/y, nicméně ta jádrová klesla o 0,3 pb na 3,1 % y/y v lednu.
Polský investor je připraven vložit 100 milionů eur do Ukrajiny, píše tisk
22.12.2023 Polský podnikatel Rafal Brzoska se chystá investovat 100 milionů eur (asi 2,454 miliardy korun) na Ukrajině. Uvedl to dnes polský list Rzeczpospolita, podle kterého se Brzoska do svého fondu chystá přilákat další polské firmy a také podnikatele z okolních zemí.
Ekonomický kalendář: Trhy čekají na výsledky PMI z USA
24.11.2023 Po slabší obchodní seanci v Asii očekávají futures na evropské indexy otevření beze změny. Čínské indexy čelily vlně poklesů po včerejší úspěšné seanci, kterou podpořily zprávy o dalších balíčcích pomoci pro trh s nemovitostmi. Akciový trh přitom naznačuje, že situace v Číně je mnohem hlubším problémem, který lze jen těžko zalátat fiskálními programy. V důsledku toho každý z nedávných růstů hongkongských benchmarků nakonec vyústil v realizaci zisků.
Rusko výrazně posiluje spolupráci s Čínou, v Moskvě se ozývá kritika
23.10.2023 Rusko v čase, kdy se potýká se západními sankcemi, výrazně posiluje zahraniční obchod s Čínou. Na dnešní regionální konferenci na severovýchodě Číny firmy podepsaly řadu dohod o spolupráci. V Moskvě se ale proti sbližování s Čínou ozývají kritické hlasy, uvádí na svém webu týdeník Der Spiegel.
Pokles čínského vývozu a dovozu v září zpomalil
13.10.2023 Tempo poklesu čínského vývozu a dovozu v září zpomalilo. Přebytek zahraničního obchodu Číny pak stoupl na 77,71 miliardy USD (1,8 bilionu Kč) ze 68,36 miliardy USD v srpnu. Zpráva, kterou dnes zveřejnil čínský celní úřad, je dalším signálem pozvolné stabilizace druhé největší ekonomiky světa za pomoci řady vládních podpůrných opatření.
Německá spotřebitelská nálada - horší výsledky indexu Gfk!
29.08.2023 Futures kontrakty na DAX (DE30) po zveřejnění GfK mírně ztratily, to naznačuje, že spotřebitelé v Německu jsou stále slabší - což zní poměrně recesivně - zejména v kontextu pokračování cyklu utahování měnové politiky ECB.
Komodity: Ceny ropy dnes kvůli nižším dodávkám na trhy rostou
21.08.2023 Ceny ropy dnes rostou. Mohou za to nižší dodávky, kvůli omezením vývozu ze Saúdské Arábie a Ruska, které převážily nad obavami o vývoj globální poptávky, zvláště v Číně.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
11.08.2023 1) Pro vývoj inflace je větším rizikem předčasně snížit úrokové sazby než ponechat zpřísněnou měnovou politiku delší dobu. Shodla se na tom bankovní rada České národní banky (ČNB) při jednání o nastavení sazeb v minulém týdnu. Kvůli proinflačním rizikům odmítla základní scénář své prognózy, který počítal s poklesem sazeb ve třetím čtvrtletí. Alternativní scénáře prognózy, které rada upřednostnila, předpokládají zachování sazeb poblíž současné úrovně sedmi procent do konce roku. Vyplývá to ze záznamu z jednání bankovní rady, který dnes ČNB zveřejnila.
BBC: Gallium & germanium: co znamená pro svět další tah Číny ve válce o čipy
11.08.2023 Čína začala zhruba před měsícem omezovat vývoz dvou klíčových materiálů pro polovodičový průmysl s tím, jak přituhuje válka o čipy mezi Pekingem a Spojenými státy, napsal server BBC. Pro export gallia a germania, kovů používaných při výrobě počítačových čipů i vojenského vybavení, z druhé největší ekonomiky světa je na základě nových čínských omezení zapotřebí zvláštních licencí. Čína tak zareagovala na krok Washingtonu, který se pokusil omezit přístup Pekingu k vyspělé technologii pro výrobu mikroprocesorů.
Ceny ropy se před rozhodnutím Fedu o sazbách stabilizují
26.07.2023 Ve středu se ceny ropy pohybovaly poblíž tříměsíčních maxim, jelikož byli investoři opatrní kvůli očekávanému zvýšení úrokových sazeb Federálního rezervního systému, ke kterému mělo dojít později během dne, a také kvůli očekávanému nárůstu dodávek ropy v USA.
Čínský dovoz a vývoz v červnu klesly více, než se čekalo
13.07.2023 Vývoz z Číny se v červnu propadl o 12,4 procenta, což byl jeho nejhorší pokles od začátku pandemie nemoci covid-19 před více než třemi lety. Dovoz se snížil o 6,8 procenta. Pokles dovozu i vývozu byl horší, než čekali analytici. Údaje, které dnes zveřejnil celní úřad, ukazují, že čínští výrobci se snaží najít kupce pro své zboží, zatímco zámořské ekonomiky bojují s inflací a rostoucími úrokovými sazbami.
Komodity: Ceny ropy v reakci na statistiku a plánované snížení těžby stagnují
10.07.2023 Ceny ropy se dnes pohybují kolem závěru z konce minulého týdne. Částečně tím reagují na horší statistické údaje ze Spojených států a Číny, tedy ze dvou největších spotřebitelů ropy na světě, které vyvolávají obavy o další vývoj poptávky. Ztráty však brzdí očekávané snížení dodávek ropy ze strany Saúdské Arábie a Ruska.
Analýza: Index S&P 500 vzrostl v pololetí o 16 procent, Nasdaq o 33 procent
03.07.2023 V prvním pololetí se dařilo hlavně americkým akciovým trhům. Nejsledovanější akciový index S&P 500 vzrostl od začátku roku o více než 16 procent. Jeho výkonnost zastínil technologický index Nasdaq Composite, který si připsal téměř 33 procent. ČTK to řekl analytik společnosti Portu Lukáš Raška.
Inflace v Itálii byla v červnu nejnižší za 14 měsíců
28.06.2023 Spotřebitelské ceny v Itálii se v červnu zvýšily meziročně o 6,7 procenta. Tempo růstu tak zpomalilo z květnových osmi procent a bylo nejnižší za 14 měsíců díky slabšímu růstu cen energií a levnějším nákladům na dopravu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil italský statistický úřad.
Reserve Bank of Australia rozhodne o úrokových sazbách
06.02.2023 Jednou z hlavních ekonomických událostí tohoto týdne bude rozhodnutí Reserve Bank of Australia (RBA) o úrokových sazbá...
Nové obzory pro euro po vstupu Chorvatska do eurozóny
09.12.2022 Euro získalo tolik potřebnou morální vzpruhu po zprávě, že po připojení Chorvatska budou společnou měnu eurozóny použí...
Související klíčová slova:
Další snižování sazeb | Hospodářská situace | Zpomalení čínské ekonomiky | ChatGPT | Výnosy dluhopisů | Ozvěny trhu | Války | Lithium | Vývoj | Oděvy | Češi | Australská centrální banka | Údaje z USA | Globální růst | EUR | Bundesbank | Snížit úrokové sazby | Finanční ústav | Podnikatel | Itálie | Stoxx | Akcie Carnival | Texas | Akcie firmy | Další snížení těžby | Očekávání | Jüan | Evropské centrální banky | Poslanci | Nikl | CMC Markets | Chile | Extrémně volatilní | Veřejné finance | Hurikán | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Hospodářský růst pomocí levných peněz | Dluhová krize | Evropská komise | Investice | Potenciál | Akvizice | Magnificent 7 | Index aktivity | Evropské dluhové krize | Paříž | Růst amerického dolaru | Cyrus de la Rubia | Ifo | Japonské akcie | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | NYSE | Výsledek zasedání k měnové politice | Experti | Rekord | Raiffeisenbank | Oživení ekonomiky | Návrh zákona | Madrid | Souhrnný index nákupních manažerů (PMI) | Největší světová ekonomika | Uvolňování měnové politiky | EUR/USD | Obchodní bariéry | Bruno Le Maire | Výkonný ředitel | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | JPMorgan Asset Management | Chování | Katastrofa | Reality | Aktivita v podnikatelském sektoru | Kolo jednání | Price Action | Akcie společnosti | CSI 300 | Desetileté výnosy | Lagardeová | Druhá největší ekonomika | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Výnos | Goldman Sachs | TNOTE | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | 100 miliard dolarů | Reddit | Obnovení rovnováhy na trhu | ESG | Index DOW | ADP Augustin de Romanet | Kontrakty | Americký akciový trh | Platební neschopnosti | Makroekonomické statistiky | Labouristé | Sentiment na trhu | JPY | Snižování úrokových sazeb v USA | Investing | Členové eurozóny | Realitní gigant | Moscow Times | Brent | Peníze | The Moscow Times | Petr Král | Ukazatel | Historický milník | Americká ropa | Americká lehká ropa WTI | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Hongkongský Hang Seng | Velké problémy | Měny | Americký Fed | Investiční strategie | Globální hospodářský růst | Čínský celní úřad | Tuzemská ekonomika | Ropa WTI | Odhad letošního růstu ekonomiky | Burza | Výhled poptávky | Kamala Harrisová | Omezení exportu | Oživení čínské ekonomiky | ZEW index | Vývoj ceny ropy | Burzy | Norwegian Cruise | Akciový výhled | Fondy obchodované na burze | CSI300 | Export | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Většinový podíl | Komárek | Pedro Sánchez | EUR/CZK | Vládní opatření | AI | Bilance obchodu | Prudké pohyby | Ekonomická aktivita | Regulace | Měnový fond | Fungování | Hodnocení současné situace | Elysejský palác | IPO | Hospodářské výsledky | Roční růst | Největší společnosti | Fitch Ratings | Boeing | P.A. | Zvýšení sazeb | Média | Euronext | Jednotná evropská měna | Co bude dál? | Nový rekord | FedEx | Oficiální údaje | Čínští výrobci | Nejznámější kryptoměna | Investoři | Bank of England | Americké ekonomiky | Nejistoty | MiFID II | Index PPI | Kapitál | FedWatch | Propad trhů | Kontrakty na ropu | Inflace v lednu | Posílení | Občané | Společnost Reddit | USD | Nejbohatší Čech | Růst v Číně | Australský dolar | Christian Lindner | Qualcomm | Vývoj ceny ropy Brent | Plány | Jakub Němec | Čínské banky | Trh s nemovitostmi | Zisk | U.S. Global Investors | Recese ve Spojených státech | Cestování | Největší ekonomika | Freedom Finance Europe | Německý DAX | Akcie a dluhopisy | Analýzy | Tiskové agentury | Nike | Evropské ekonomiky | Čínské úřady | Švýcarská banka | Cenové tlaky | CZK | NFP | Americké investiční banky | Kabinet | Investovat | Peso | Hospodářský vývoj | Ruský prezident | CAC 40 | S&P | Brusel | Divize společnosti | Agentura AP | Úroková sazba | Legislativa | Zvýšení daní | Japonské vlády | Silná data | Dovoz | Unie | Dillí | Konvergence | Nikkei | Meta | Deflace | Největší švýcarská banka | Pozitivní zprávy | Komoditní | TIM | Německé firmy | Skupina KKCG | Hamburg Commercial Bank | Praha | Markets | Der Spiegel | Investiční centrum | Ekonomický kalendář | Prezident | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Investing.com | Akcie Microsoftu | Kevin Tran Nguyen | ZEW | Rizikovost | Tiff Macklem | CME FedWatch | Daňový poplatník | Výsledky | Události tohoto týdne | Americké centrální banky | Globální ekonomiky | Veřejné služby | ČNB Petr Král | Západní sankce | Euro Stoxx 50 | Inflační tlaky | Průzkum | Dnes ČNB | Minulá výkonnost | Zadlužování | Nejdůležitější události | Španělský premiér | Dovoz ropy | Zvyšování daní | Globální akciové indexy | Retracement | Americký index | ProCent | Akciový index S&P 500 | Eurostat | Energie | OPEC+ | Ruská vojska | Objem | Klima | Tržní kapitalizace | Míra inflace ve Spojených státech | Vývoj měnového páru | Národní měny | Malajsie | Index Stoxx 600 | Regulátor | S&P Global | Firmy | Advent International | Předstihové indikátory | Agentura Bloomberg | Situace v eurozóně | Studie | Souhrnný index nákupních manažerů | Zpráva | Válka | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Prémie | Ratingová agentura | Rozpočtová politika | Měna | Index PMI pro Německo | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Státní rozpočet | Nasdaq | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | tradingeconomics.com | Přijetí | Deficit | Lukáš Kovanda | Zasedání Fedu | Meziroční inflace v eurozóně | OPEC | USD/PLN | Breakout strategie | Výroba v eurozóně | Bloomberg | GBP | Udržitelnost | S&P/ASX 200 | Nabídka | Čínský dovoz | Rekordní hodnoty | Centrální banky | Udržení inflace | Rostoucí obavy | Trump | Týdenní shrnutí | Zprávy | Index Dow Jones Industrial Average | Hlavní indexy | Zahraniční dluh | Celkový provoz | Evropské trhy | Federální rezervní systém | Investiční skupina KKCG | Stavebnictví | Vývoj volebních průzkumů | Britský statistický úřad | Island | Donald Trump | Asie | Dnešní makroekonomické ukazatele | Instituce | Constellation | Evropské akcie | Lichtenštejnsko | Bank of Japan | Volatilita na světových trzích | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Apple | Silný růst | Ropa Brent | Americké akcie | Vyhlídky | BBC | Finanční domy | CZ | Ratingové hodnocení | Cena ropy brent | Průmyslová výroba | Futures na evropské indexy | Vývoj měnového páru USD/JPY | Depozitní sazby | Obchodníci s ropou | Sumitomo Mitsui | Pandemie nemoci COVID-19 | Trh | Divize | Snížení těžby | Inflace ve Spojených státech | Komise | University of Michigan | Války na Ukrajině | Bilion | EY | Výrazný růst | Pokles investic | Zahraniční obchod | Znovuzvolení | Prezident Emmanuel Macron | Francie | Vietnam | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | Obchody | L'Oréal | Propad | Maastrichtská kritéria | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Obchodní systém | Očekávání investorů | Rating | Dezinflace | Společnost Alphabet | Michelle Bowmanová | Microsoft | Maxim Manturov | Příležitosti | Světové ceny ropy | Alibaba | Pokles úrokových sazeb | Akciový index | Spotřebitelská inflace | Hrubý domácí produkt | Podnikatelé | Sázka | Odhad růstu světové ekonomiky | Automobilky | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Český rozpočet | Akcie FedEx | Data z USA | Akcie výrobce čipů | Rizikovější aktiva | Frederic Neumann | Hlavy států | Medián | Slabý jüan | Objem obchodů | Graf | Těžební společnost | Patrick Harker | Centrální banka | Hráči na trhu | Akcie Fedex | Životní prostředí | Přehled | Zpráva o inflaci | Inflační vývoj | Čínský prezident Si Ťin-pching | Setkání ministrů financí EU | Výnosové křivky | Spotřebitelská nálada | Jádrová inflace | Kovy | Fed | Čínský statistický úřad | Euroskupina | Bank of China | Americká centrální banka | Japonský HDP | Zpracovatelský sektor | Dolar | Cena severomořské ropy | Měnové báze | Fúze a akvizice | Údaje o inflaci | Reuters | ING | Přebytek zahraničního obchodu | Portu | Zvýšení úrokových sazeb | Brexit | Kompozitní index | Směnný kurz | Depozitní sazba | Souhrnný index | Rekordní minimum | Centrální vláda | Rekordní maximum | Libra šterlinků | Utahování měnové politiky | Time-Frame | Pozornost | Firma | Index nových zakázek | EURUSD | Provozovatel letišť ADP | S&P 500 | Strategie Ondřeje Hartmana | Zakladatel | Wealth | Záporné sazby | Obchodování | Společnost ADP | Předseda | Výrazné ztráty | Libra | Americký dolar | Scholzova vláda | Stoxx 600 | Přímé zahraniční investice | Snížení sazeb | Open | Indikátory sentimentu | Roční výkon | Evropská měna | Harrisová | Kryptoměna | Jihokorejský KOSPI | Jádrová spotřebitelská inflace | Míra | Úroky | MT4 | Státní svátek | Investiční banky | Květnová inflace | Kontrola výnosové křivky | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Finance | AUD/JPY | Sumitomo | Air | WEN | Růst ekonomiky eurozóny | Ceny akcií | Japonsko | S&P500 | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Technologie | Japonská vláda | Energetická krize | ČNB | Evropská unie | Pokles | Západní firmy | Country Garden Holdings | Vývoj akciového indexu | Druhá největší světová ekonomika | Jan Vejmělek | Vývoj poměru veřejného dluhu k HDP | Royal Caribbean | Mercedes | Americká ekonomika | Nové rekordy | Nejistota | Obchodník | Pozornost obchodníků | Doporučení | Invest | Americká společnost | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Finanční krize | Česká republika | Společnost XTB | Adaptace | Tempo poklesu | Blue-chip | Dodavatelský řetězec | Čínská vláda | Daně | Zásoby ropy v USA | Dovoz z Číny | Pozitivní sentiment | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Fio banka, a.s. | Index Nikkei | BNP Paribas | Bankovní rada České národní banky | Americká data | Globální ekonomika | Alfred Kammer | Čínská média | Nejprudší pokles | Setkání ministrů financí | Růst výnosů | Toyota | Vysoké valuace | Cena zlata | Světové obchodní organizace | HSBC | Organizace zemí vyvážejících ropu | Trinity Bank | Vice | Breakout | Hongkongský index Hang Seng | Růst cen | Americké akciové trhy | Vývoj úrokových sazeb | Momentum | Asset management | Sazby beze změny | Německá vláda | Index nákupních manažerů (PMI) | Financování | JDE | Výrobce čipů | Makroekonomické ukazatele | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Zasedání americké centrální banky | Francouzská společnost | Americká lehká ropa | Komise v přenesené pravomoci | Body | Zprávy z USA | Investiční poradenství | Společnosti | Maďarský forint | Ceny zboží | Obchodní spory | Line | Cena americké ropy WTI | Dílčí index | Vývoj akciového indexu Nasdaq | ERA | QE | Freedom Finance | Stratég ING | DNO | Dolarové sazby | Cena | CME | Výsledek hrubého domácího produktu | Hospodářský růst | Tržní sazby | Francouzské akcie | Slabší ekonomika | WTI | Světová banka | Mexické peso | Bod | Miliardy korun | Podmínky na trhu | Značný zájem | Historické maximum | Polský zlotý | Reserve Bank of Australia | Únorová inflace | Inflace v Itálii | Spekulace | Vyspělé ekonomiky | BNP | Evropské indexy | Správy majetku | Android | Domácnosti | Zpomalení globální ekonomiky | OCI | Sázet | FTSE | Cena ropy | Inflace | Tržby | Tržní sentiment | Situace | Elliott | Japonské banky | Německý Ifo index | Erste Group | Daně z příjmů | Statistické údaje | Alphabet | Struktura | Emmanuel Macron | EFTA | Google | Vstupní S/R zóny | USD/CZK | Životní náklady | Dovoz elektromobilů z Číny | Statistiky | FXstreet | Lukáš Raška | Světová ekonomika | Čínský index | Moneta | Dluhopisové trhy | Index tokijské burzy | Aukce | Růst mezd | Kurz | Evropská centrální banka | IFO index | Dynamika trhu | Pandemie covidu | 256/2004 | Pokles dovozů | TASS | CME Group | Mezinárodní investoři | Institucionální investoři | Inovace | Pandemie nemoci | Ekonomové | Investujte | Měď | Úspory | Řetězec | Odpor | AUD | Ranní okénko | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Eurasia Group | Rzeczpospolita | Ondřej Hartman | Počet obyvatel | Chorvatsko | Spiegel | Analytici | Elektromobily | Největší americká banka | Index euro stoxx 50 | Rada guvernérů | Hospodářství | Výkonnost akcií | Euro STOXX | XTB Štěpán Hájek | Sumitomo Mitsui Financial Group | Hodnoty měny | FedWatch společnosti CME | Konkrétní plán | Burzovně obchodované fondy | Ekonomický kolaps | Snižování úrokových sazeb | Sumitomo Mitsui Financial | Nová Hedvábná stezka | Předseda sdružení | Intermediate | Nižší ceny | Alokace | Cenové stability | Debata | Poptávka | Koronavirové krize | Vývoz | Shanghai Composite | Economist Intelligence Unit | Týdenní zpráva | Webináře | Moody's | První odhad | Měsíční report | Recese | Trh s elektromobily | Kazuo Ueda | ASML | Německý ZEW index | Arcadium Lithium | Fondy obchodované na burze (ETF) | Hlavní ekonomka | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Výrobní index | Počet nových žádostí o podporu | Sekce měnové | Růst americké ekonomiky | Signály | Příjmy a výdaje | Prime | Japonský Nikkei 225 | Kapitálové výdaje | Hospodářský růst v Číně | Spotřebitelské ceny v Itálii | Helena Horská | Zahraniční investice v Číně | Dnešní zpráva | Čínské indexy | Americká centrální banka (Fed) | Americké indexy | Washington | Futures kontrakty | Ceny potravin | Fitch | Ceny ropy Brent | Základní sazby | Investiční příležitosti | Rizika | Eurozóna | Sterling | Británie | Americké banky | Silná poptávka | Průmyslové zboží | Reporty | Technologický sektor | Soud | Globální trhy | Fond národního blahobytu | Agentura Fitch | Hang Seng | Předpovědi | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Růst HDP | Trend | Obchodovat | Příznivý výhled | Dow Jones Industrial | RBI | Míra inflace | Ekonomické údaje | Spotřebitelská důvěra | Nemovitostní investiční trusty | MMF | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | Náklady na úvěry | Čínské akciové trhy | Snížení emisí | Nařízení | Sociální síť | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Mizuho | Obchody pro EUR/USD | Cena severomořské ropy Brent | Mezinárodní měnový fond | Peking | Průmysl | Lehká ropa WTI | Podnikání | Tempo růstu | InPost | EU | GfK | Co bude | Bilion dolarů | ETF | Akcie klesají | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Struktura HDP | Měnový výbor Fedu | Německý index DAX | Zhoršení výhledu | Ekonomiky střední a východní Evropy | Ceny drahých kovů | Varování | Situace na trhu | Rally | Bankovní rada | Větší pokles | Recese v USA | Macron | DAX | Aktiva | Osobní příjmy | Pokles inflace | Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny | Použití finanční páky | PDD | Technologický index Nasdaq Composite | České měny | Ceny ropy dnes | Švýcarská banka UBS | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátor | Schodek | Základní úrok | Další regulace | Euro | ROCE | Čínská centrální banka | Odhad růstu ekonomiky | Raiffeisenbank a.s. | Vývoj kurzu | Aktivita zpracovatelského průmyslu | Index euro | Zdravotnictví | Počet akcií | Know-how | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | Vysoké zisky | Opatřením na podporu ekonomiky | Hospodářské vyhlídky | Japonské úřady | Materiály | Erste | Protekcionismus | Trinity | Stratég | Dodávky ropy | FOREX | Fond obnovy | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Načasování | Fio banka | Řetězce | Americký index S&P 500 | Zotavení | Sentiment | Šéf společnosti | Růst úrokových sazeb | Výsledek zasedání | Ekonomika | Politika | Hospodářské recese | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Augustin de Romanet | Komunikace | Čínský prezident | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | ECOFIN | BHP | Forint | Karel Komárek | Velká Británie | Evergrande | Zelené energie | Zahraniční politika | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Ekonom | Optimismus | Indexy S&P | Optimismus investorů | Trader | Indie | Zasedání amerického Fedu | Nákupy | Očekávání trhu | Technologické akcie | Investování je rizikové | Měnové politiky | BMO Capital Markets | Akciové indexy | Podíl Číny | Mercedes-Benz | Historická maxima | Ekonomická data | Byznys | Výrobní index PMI | Dobrá zpráva | Invaze | Poradenské společnosti | Ceny zlata | Výhled | FOMC | De Romanet | Komerční banky | Americké ministerstvo | Světové produkce | Obchodní analýza | Zpomalení hospodářského růstu | Economist | Magnificent | Index Hang Seng | Zaměstnanci | Technologický index Nasdaq | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Finanční trhy | Statistický úřad | Údaje o maloobchodních tržbách | Aliance | Fondy | Bílý dům | Komoditní trhy | Situace v Číně | Stagflace | Německé ekonomiky | USD za barel | Nikkei 225 | Obavy investorů | Jaderné elektrárny | Vývoj měnového páru EUR/USD | Westpac | Návrh rozpočtu | Tradingové webináře | Obchodní bilance | Výdaje | Velké japonské banky | ECB Christine Lagardeová | Problémy | Zpomalení růstu | Těžař | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Čínská letecká doprava | Dolarový index | Plánované obchody | Ropa | Rezervy | Semináře | Geopolitika | Rozvoj | Plánované obchody pro EUR/USD | Baterie | Nálada na trhu | Transakce | Volatility trhu | Prodeje existujících domů | Ekonomka | Výrobní ceny v Číně | Snížení úrokových sazeb | Akcie Alibaby | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Energiewende | Spotřeba domácností | Index MSCI | Slabší dolar | DE30 | USDX | Index PCE | Ruský rozpočet | Pravděpodobnost hospodářské recese | Údaje o HDP | MSCI | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | RBA | FED sazby | Růst aktivity | Lidstvo | Ekonomiky EU | Báze | Nejnovější zpráva | Opatření na podporu ekonomiky | 3М | Obchod | Indexy PMI | Nová vláda | Rozhodnutí centrální banky | Zlotý | Oslabení | USD za tunu | Ruský prezident Vladimir Putin | Milník | Čínská měna | ABN Amro | Pravděpodobnost recese | Pohonné hmoty | Platformy | Rusko | Vysoké riziko | Zhoršení ratingu | Úsilí | Žádosti o podporu | Poradenské firmy | Vývoj globální poptávky | Miliardy USD | Snižování daní | Poradce | Výhodný směnný kurz | Spojené státy | Makroekonomické události | Hodnota indexu | Signál | Ekonomický výhled | CMC | S/R zóny | Čínská firma | Pozemky | Energetické krize | Výsledkové sezóny | Ředitelka | Komerční banka | ADP | PMI ve službách | Přijetí eura | Trhy | Sankce | Ropy | Rozdílové smlouvy | Úspěšné obchodování | Singapur | Forex trader | Rafinerie | Společnost | Si Ťin-pching | Daniel Morris | Důchody | Řízení společnosti | Sázky | Představitelé centrální banky | ASX 200 | Nové prognózy | Dynamika mezd | Obchodované fondy | Nové obzory | Vysoká volatilita | Generální ředitel | Očekávaná inflace | SEC | Politici | ASX | Světové hospodářství | Rozšíření | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Celý svět | Nálada | Umělé inteligence | Indikátory | Eura | Neúspěch | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Organizace | Odpovědnost | Brazílie | Ratingová agentura Fitch | Růst | Provozovatel letišť | Index Dow Jones Industrial | Air Liquide | Ředitel ADP | Příjmy | Odhad letošního růstu | JPMorgan | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Zajištění | Výnosy amerických státních dluhopisů | Nastavení sazeb | Pandemie | Index | Wall Street Journal | Cenový index | Čínský trh | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Úrokové sazby | Valuace | Volby | Elektrovozy | Osobní výdaje | Japonský index Nikkei | Cíle | Italský statistický úřad | Bezpečnost | Čínský realitní gigant | Bloky | Trumpova cla | Nissan | Nové studie | Výkyvy | Volatilní | Obchodní nastavení | Čínský Shanghai Composite | Banky | Růst platů | Základní sazba | 1D | Zvýšené riziko | Ministerstvo spravedlnosti | Prodeje | Občané eurozóny | TradingEconomics | FDX | Investice v Číně | Dow Jones | Národní sdružení (RN) Marine Le Penové | Investiční doporučení | Globální akcie | Zpráva amerického ministerstva práce | Poradenská společnost | Klesající inflace | Šance | Gallium | Společnost S&P Global | Giorgia Meloniová | Podnikání na kapitálovém trhu | Oživení globální ekonomiky | Covid | Fio | Výrobní ceny | Omezené dodávky | Odvětví | Rozpočtový deficit | Francouzský prezident | Analytický tým FXstreet.cz | Investiční společnosti | Výrobní sektor | Národní sdružení | Guvernér banky | Zavírací cena | Investors | Měnový pár | Poradenství | NZD/USD | Čipové společnosti | Očekávaný růst | Daně z příjmů fyzických osob | Přechod na elektromobilitu | Akcie společnosti Apple | Sentiment investorů | Banka | Kamala | PDD Holdings | Benchmarky | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Kanadská centrální banka | Lepší výkonnost | Významný dopad | Důležité makroekonomické události | Analytička | Pozitivní signál | Úrok | Středoevropské měny | Ekonomiky | Akcie Nike | Evropa | Parlamentní volby ve Francii | Nasdaq Composite | Tesla | Tržby v eurozóně | Norsko | Negativní dopad | Maloobchodní tržby v eurozóně | Prohlášení | Zpřísňování měnové politiky | Vlastní měny | Bank of Canada | Americké ministerstvo spravedlnosti | Celoroční výhled | Japonské nemovitostní investiční trusty | Obchodní dohoda | Marketingová komunikace | Celní úřad | Evropská komise (EK) | Předpověď | Velké ztráty | Société Générale | Ekonomický růst | RBK | West Texas Intermediate (WTI) | Jestřábí ECB | Krize | Automobilka | Ekonomické statistiky | YCC | Asociace | Společnost Evergrande | Carnival | Management | KKCG | Průlom | Oživení z pandemie | PPF | Přímé investice | Reálný HDP | Sazby u běžných vkladů | CNBC | UBS | Údaje | Elliott Hill | Bitcoinové fondy obchodované na burze | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Dovoz do USA | Prognóza Ministerstva financí | Čínský dovoz a vývoz | Důchodci | Index CSI 300 | HDP ve Francii | Kupující | Financial | Riziko recese | Ekonomiky eurozóny | Aktivita čínských továren | Opačný trend | Vývoj cen komodit | Bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF) | Zasedání k měnové politice | Snižování sazeb | Důvěra spotřebitelů | Capital Markets | Intel | TOPIX | Spotřebitelské ceny v Británii | Nemovitosti | Začátek výsledkové sezóny | Spotové ceny | Práce | Ministr financí | Národní rozpočtová rada | DAX (DE30) | XTB | Francouzská vláda | Podniky | Investiční firmy | Data ze Spojených států | Společnost S&P | Konsolidace | Dovoz elektromobilů | Kanada | Finanční ztráty | Index spotřebitelských cen | Američané | Volatility | Jihokorejský Kospi | Lehman Brothers | Mateřské firmy | Rubl | Index Nasdaq Composite | Ztráta | Rozpočet | xStation5 | Odklon od fosilních paliv | ING Warren Patterson | Warren Patterson | Internetové obchody | Snížení úrokové sazby | Výkonná ředitelka | Lindsay | Pozitivní vliv | Závazek | Směřování | Pandemie covidu-19 | Odhady analytiků | Vývoz z Číny | Hedvábná stezka | Čínské investice | Inflace v eurozóně | Navýšení cel | Německo | Jak na akcie | USD/JPY | Štěstí | Le Penová | Daň z příjmu | Měnový výbor | ZIL | Zrychlení růstu | Britská ministryně | Akciový trh | Směrnice | Ztráty | Eskalace | Japonský jen | S&P 500 a Dow Jones | FXstreet.cz | Amundi | Bilance | Analytické platformy | Banka UBS | Crédit Agricole | NZD | Šéfka ECB | EK | Investování | Norwegian Cruise Line | Mzdy | Australský S&P/ASX | Akcie Intelu | Obchodníci | Zahraniční investice | Polské firmy | Royal Caribbean Cruises | Ukazatele | Pozice | Dluhopisy | Trading | Globální hrubý domácí produkt | Účastníci trhu | Propad indexu | Situace na trhu práce | Vývoj poměru veřejného dluhu | Agentura Moody's | Čína | Koruna | Tchaj-wan | Olaf Scholz | Rating Číny | Hlavní ekonom | MIFID | Evropské akciové indexy | KOSPI | Ekonomický růst Číny | Vývoj francouzského akciového indexu | Ministerstvo financí | Překážky | Guvernér | Zvýšené volatility | Globalizace | Ministr zahraničí | USA | Zemědělství | Riziko | Zpracovatelský průmysl | Výraznější pokles | Sazby | Makléř | Letecká doprava | Arcadium | Vývoj francouzského akciového indexu CAC 40 | Znovuzvolení Donalda | Národní sdružení (RN) | Vladimir Putin | Největší pokles | Dluhové krize | Miliardy dolarů | NKE | Sergej Sobjanin | Ocenění | Burze | OTC | Monopol | Meziroční inflace | Sektor služeb | Společnost InPost | Výkon | Hwabao Trust | Bitcoinové fondy | Desinflační trend | Fúze | Domácí poptávka | Ekonomické zprávy | Hamburg Commercial Bank (HCOB) | Stimuly | Denní graf | Trhy s komoditami | Štempl | Eurasia | Analytik | Vyšší výnosy | Tým FXstreet.cz | Zvolení Trumpa prezidentem | Vývoj ceny | ONS | Analytik XTB | China Merchants Bank | Ruská ekonomika | Kontrola výnosové křivky (YCC) | Emise | Politico | Růst daní | Intervenovat | Cena americké ropy | Britský akciový trh | Válka na Ukrajině | Nejbohatší | Daň z neočekávaného zisku | Nastavení úrokových sazeb | Prodej | Bitcoin | Patterson | Denní propad | Japonská centrální banka | Parlamentní volby | Premiér Pedro Sánchez | Investiční | Odhad růstu HDP | Oznámení | Bitcoin dnes | Celkový provoz skupiny | Ekonomika USA | Tuzemský HDP | Ústup inflace | Server BBC | Cenový index PCE | Berlín | Opce | Výkonnost | Česká ekonomika | Největší ekonomiky eurozóny | Štěpán Hájek | InPost od Advent International | West Texas Intermediate | Zájem investorů | Analytický tým | Semafor | Opatření | Francouzské volby | Americká banka | Rovnováha | Rozhodování | Index CPI | Rýže | Prodávající | Index S&P 500 | Setkání ministrů financí eurozóny | Tokijská burza | Technologický index | Údaj NFP | HCOB | Ekonomická situace | Česká koruna | Sony | Futures kontrakty na ropu | Zlato | Vývoj kurzu měnového páru EUR/USD | Španělský premiér Pedro Sánchez | HDP | Vývoj akciového indexu DAX | ABN | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | CL | Zvolení Trumpa | Mitsui | Obchodní partner | Letiště | Cla na dovoz | Fond | Blue chips | Royal | Dow Jones Industrial Average | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Gallium & germanium | BlackRock | Měkké přistání | Objednávky | Inflační očekávání | Stavební výroba | Index Nikkei 225 | Inflace ve světě | BMO | Čínské vlády | Dovoz a vývoz | Uhlí | Bezpečnostní rizika | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Index PMI | Komodity | Analýza | Constellation Energy | Americká centrální banka FED | Železnice | Správa | NIS2 | Miliardy | Výnosy | Česká národní banka (ČNB) | Maloobchodní tržby v USA | Tomáš Raputa | Podnikatelské klima | Vlády | Country Garden | Kryptoměny | ONE | Tina Tengová | Průmyslové kovy | Ratingový výhled | Zklamání investorů | Dekarbonizace | Investiční skupina | Investor | Zlepšení | Solidní růst | Jednotlivé akcie | ČTK | Nižší úrokové sazby | Aktuální Price Action | Americké akciové indexy | Amazon | Španělsko | Kanadský statistický úřad | Germanium | Elektroauta | Jerome Powell | CNN Business | Vysoké úrokové sazby | Česká národní banka | Wall Street | Agentura TASS | Záporné úrokové sazby | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Index DAX | Obchod s Čínou | Úřady | Ceny mědi | Čínské firmy | Wood Mackenzie | Nakupovat | Americké vlády | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot