Situace v eurozóně
Dolar rozdělil a panuje
18.12.2024 Raději spolu než sami? Současná situace v eurozóně nutí k zamyšlení. Zatímco Německo se potápí, španělské ekonomice se daří díky migraci a turistickému boomu po pandemii. Tamní centrální banka zvýšila prognózu růstu HDP pro rok 2024 z 2,8 % na 3,1 % a pro rok 2025 z 2,2 % na 2,5 %. Madrid tak pomáhá potápět Berlín, bude to však stačit k záchraně EUR/USD?
ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku se nečekaně zvýšila
17.12.2024 Důvěra investorů v německou ekonomiku se v prosinci nečekaně zlepšila, uvedl dnes německý hospodářský institut ZEW. Jeho index důvěry se zvýšil na 15,7 bodu z listopadových 7,4 bodu. Analytici v anketě agentury Reuters naopak odhadovali, že index klesne a dostane se na 6,5 bodu.
Euro se navzdory špatným výsledkům tváří statečně
17.12.2024 Přísloví "bez práce nejsou koláče" výstižně popisuje situaci na páru EUR/USD. Býci přestáli značné problémy, jako je demise francouzské vlády, revize prognózy HDP Německa ze strany Bundesbanky směrem dolů a snížení sazeb Evropské centrální banky. Neštěstí ale málokdy přichází samo. Snížení úvěrového ratingu Francie agenturou Moody's, návrh na vyslovení nedůvěry Olafu Scholzovi a neuspokojivá podnikatelská aktivita v eurozóně problémy ještě zhoršily.
Sentix: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se zvýšila
04.11.2024 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v listopadu druhý měsíc za sebou zvýšila. Její nárůst byl ale o něco mírnější, než očekávali analytici. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky zveřejnila výzkumná společnost Sentix. Problémovým dítětem ekonomiky eurozóny podle společnosti Sentix zůstává Německo.
Euro před ECB oslabuje 📌
17.10.2024 Hospodářská situace v eurozóně nevzbuzuje optimismus, zejména pokud se podíváme na největší ekonomiky, tedy Německo a Francii. Indexy PMI v poslední době zřetelně oslabily. Index PMI ve zpracovatelském průmyslu za celou eurozónu zůstává od července 2022 pod úrovní 50 bodů. Index PMI ve službách se stále pohybuje v kladných hodnotách nad 50 body, což naznačuje expanzi. Nicméně kompozitní index poprvé od února letošního roku klesá pod 50 bodů. Tato situace naznačuje, že hospodářský růst v celé eurozóně do konce letošního roku zůstane přinejlepším stabilní.
Euro roztahuje křídla
13.09.2024 Euro ke konci týdne znovu získalo sebedůvěru a dokázalo vyrovnat část předchozích ztrát. Ačkoli znovu našlo býčí dynamiku a vykázalo uptrend, nepodařilo se mu sesadit americký dolar z trůnu.
➡️EURUSD v zóně 1,10 před rozhodnutím ECB
12.09.2024 Podle šéfa portugalské centrální banky bude dnešní rozhodnutí „snadné“. To znamená, že úrokové sazby ECB budou sníženy o 25 bazických bodů. Trh oceňuje pravděpodobnost tohoto rozhodnutí minimálně nad 100 %. Klíčová však bude komunikace banky a budoucí prognózy, které mohou rozhodnout o reakci na EURUSD. Samozřejmě je třeba mít na paměti i vliv dalších událostí, jako je rozhodnutí Fedu příští týden nebo zveřejnění makroekonomických údajů nejen z eurozóny, ale i z USA.
Rozvíjející se býčí dynamika eura. Přehled vývoje měnového páru EUR/USD
27.08.2024 Hospodářská situace v eurozóně zůstává stabilní, přičemž příchozí údaje nenarušují celkové hodnocení klíčových makroekonomických ukazatelů, které by mohly potenciálně změnit prognózy pro euro.
Důvěra investorů v německou ekonomiku v červnu vzrostla méně, než se čekalo
18.06.2024 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v červnu zlepšila méně, než se čekalo. O něco hůře než minulý měsíc investoři hodnotí aktuální ekonomickou situaci, uvedl dnes v tiskové zprávě institut ZEW. Index důvěry meziměsíčně vzrostl o 0,4 bodu na 47,5 bodu, zatímco indikátor hodnocení ekonomické situace o 1,5 bodu klesl a dostal se na 73,8 bodu.
Důvěra investorů v německou ekonomiku se v květnu zlepšila
14.05.2024 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v květnu znovu zvýšila a byla opět lepší, než se čekalo. Dostala se nejvýše od února 2022, kdy Rusko napadlo Ukrajinu. Ve své zprávě to dnes uvedl institut ZEW, jehož index důvěry se zvýšil na 47,1 bodu z dubnových 42,9 bodu. Respondenti lépe hodnotí i současné podmínky.
Dolar má potíže
14.05.2024 Zvěsti o tom, že USA zavedou další cla na zboží dovážené z Číny, dočasně zastavily útoky býků páru EUR/USD. Obchodní války jsou větrem do plachet amerického dolaru coby bezpečné měny. Nicméně zjištění, že rozdíl v hospodářském růstu mezi USA a eurozónou se zmenšuje, umožnilo býkům znovu převzít iniciativu.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 7. února 2024
07.02.2024 Údaje o maloobchodních tržbách v eurozóně se propadly, což naznačuje, že existuje vysoké riziko propadu evropské ekonomiky do recese. Určité otazníky však vyvolává cenové oživení, které začalo bezprostředně po zahájení americké obchodní seance. Důvodem je skutečnost, že ačkoli tempo poklesu zrychlilo z -0,4 % na -0,8 %, prognózy počítaly se zrychlením údajů z -1,1 % na -1,3 %. Jinými slovy, údaje dopadly mnohem lépe, než se předpokládalo. Předchozí údaje byly navíc revidovány směrem nahoru. Ačkoli korekční pohyb mohl být poněkud výraznější, je důležité si uvědomit, že poslední zpráva naznačuje zhoršení hospodářské situace v eurozóně, což mělo určitý vliv. Nicméně vzhledem k tomu, že jsme svědky signálu překoupenosti dolaru, zdá se, že pár bude pokračovat v odrazu, třebaže postupném. A to zejména proto, že ekonomický kalendář je až do konce týdne klidný. Pokud se nedočkáme nečekaných zpráv schopných ovlivnit situaci, bude trh postupně korigovat vzniklou nerovnováhu.
Světová banka čeká letos zpomalení globálního růstu na 2,4 procenta
09.01.2024 Globální ekonomický růst v letošním roce třetím rokem za sebou zpomalí, což prodlouží chudobu a zvýší zadlužení mnoha rozvojových zemí. Uvedla to Světová banka (SB) ve své nejnovější zprávě Global Economic Prospects. Hrubý domácí produkt (HDP) se má v letošním roce zvýšit o 2,4 procenta po loňském růstu o 2,6 procenta.
Důvěra investorů v německou ekonomiku se v listopadu zlepšila víc, než se čekalo
14.11.2023 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v listopadu zlepšila více, než se čekalo, a dostala se poprvé od dubna do pozitivního pásma. Ve své zprávě to dnes uvedl německý hospodářský institut ZEW. Index důvěry meziměsíčně stoupl na 9,8 z minus 1,1 bodu. Hodnocení současné hospodářské situace ale zůstává téměř beze změny na nízké úrovni. Její dílčí index vzrostl o 0,1 bodu na minus 79,8 bodu.
Tři cesty pro euro
06.09.2023 Jak se ekonomická situace v eurozóně zhoršuje, hlasy "jestřábů" ECB sílí. Paradox, že? Evropská centrální banka by však podle OECD měla pokračovat ve zpřísňování měnové politiky, aby zabránila ukotvení inflačních očekávání. Rizika takového jednání převažují nad nebezpečím poškození ekonomiky měnového bloku. Dojde v září ke zvýšení sazeb?
Aktuální prognóza pro EUR/USD na 15. 3. 2023
15.03.2023 Americká média již našla viníka bankovní krize a je jím samozřejmě Federální rezervní systém. Říkají, že se vše stalo kvůli tomu, že Fed agresivně zvedl úrokové sazby. Údajně hlavním důvodem, proč zkrachovaly dvě banky, byla centrální banka. Nyní požadují, aby Fed okamžitě začal snižovat úrokové sazby, začal tisknout peníze a oheň uhasil novými penězi. Kritici Fedu mají navíc další důvod k oslavě. Včera jsme se dozvěděli, že inflace v USA zpomalila z 6,4 % na 6,0 %. Zpomaluje se již osmý měsíc v řadě a za takových okolností bude pro šéfa Fedu Jerome Powella velmi obtížné vysvětlit nutnost nejen dále zvyšovat úrokové sazby, ale také dělat cokoli jiného než snížit refinanční sazbu.
Lednový průmysl zklamal, stavebnictví naopak potěšilo
10.03.2023 Lednová průmyslová produkce zaostala za našimi i tržními očekáváními. Přestože výroba automobilů rostla v meziročním srovnání dvouciferným tempem, propady v ostatních kategoriích nebyla schopná vykompenzovat. Výrazně poklesla především oblast energetiky, která trpěla v důsledku mimořádně teplého lednového počasí.
Lednová průmyslová produkce zklamala
10.03.2023 Průmyslová produkce v lednu v meziročním srovnání bez sezónního očištění vzrostla o 1,3 %, když trh počítal s 3,2 %. Po sezónním očištění pak poklesla meziročně o 1,4 %, meziměsíčně byla nižší o 2,7 %. Meziroční pokles byl přitom zaznamenán poprvé od dubna 2022. K meziroční změně kladně přispěla nejvíce výroba automobilů (+2,34 pb), která se na rozdíl od loňského ledna již nepotýkala s nedostatkem výrobních dílů. Z dalších kladných přispěvatelů už stojí za zmínku pouze výroba elektrických zařízení (+0,35 pb) a výroba strojů a zařízení (+0,21 pb).
PMI průzkum, eurozóna, únor 2023 – předběžný výsledek
21.02.2023 Předběžný výsledek průzkumu PMI pro eurozónu za letošní únor naznačuje zrychlení hospodářského růstu.
Evropský PMI stále velmi nízký
05.12.2022 Vidíme, že situace v eurozóně jako celku klesla v souladu s předchozími údaji, zatímco ve Španělsku nebo Itálii se zlepšila. Nicméně vidíme, že ve většině případů přesto panuje negativní nálada. Agentura S&P Global uvádí, že s možným vrcholem inflace může negativní dopad na poptávku zeslábnout. S&P Global se navíc domnívá, že dopad zimy na poptávku by měl být spíše omezený, i když to bude do značné míry záviset na počasí. Zdroj: S&P&P: Bloomberg
Rozbřesk: Fiskální experimenty nové britské vlády se nelíbí libře, koruna vyhlíží zasedání ČNB
27.09.2022 Ačkoliv na začátku nového týdne britská libra část ztrát smazala, tak se v posledních dnech ocitá pod dlouho nevídaným tlakem. Výrazně ztrácí na frontě s eurem, ale ještě dramatičtější propad se odehrává vůči americkému dolaru, kde se britská měna ocitla na nejslabších úrovních od poloviny osmdesátých let minulého století. U úrokových sazeb přitom pozorujeme opak, tedy jejich výrazný nárůst. Desetiletý dluhopis nese nejvíce od roku 2010.
Forex: Eurodolar se usadil pod paritou
27.09.2022 Volatilita na globálních měnových trzích zůstává vysoká, přičemž vítězem této bouře je vcelku jasně americký dolar. Ten se již na frontě s eurem usadil viditelně pod paritou a vyhlíží posun na ještě silnější úrovně. K tomu by mu vedle jestřábího Fedu mohla pomoci také zhoršující se ekonomická situace v eurozóně, která bude tuto zimu přinejlepším balancovat na hraně recese. Ještě dramatičtější pád pak prožívá britská libra, a to v reakci na bezprecedentní daňové škrty nové vlády.
Euro, kupředu! Dolar zpomalil! Pár EUR/USD nešikovně vyvíjí tlak na plyn
06.09.2022 Euro se snaží získat na problémech s plynem, kterým země eurozóny čelí. Nejčastěji EUR ztrácí, ale nyní je malá šance na jeho krátkodobé oživení při zpomalující rally USD.
BREAKING: DE30 získává lehkou vzpruhu po datech PMI
23.08.2022 Dnes ráno byly zveřejněny indexy PMI za srpen z hlavních evropských ekonomik. Údaje z Francie zveřejněné v 9:15 se ukázaly být zklamáním, protože ukazatel služeb netrefil očekávání a výroba je víceméně v souladu s tržním konsenzem. Údaje z Německa mohou být vnímány jako smíšené s výrobou, která překonala očekávání trhu a index služeb zaostává.
Sentix: Důvěra investorů v eurozónu mírně stoupla, recese zůstává pravděpodobná
08.08.2022 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v srpnu mírně zvýšila poté, co se v červenci propadla na nejslabší úroveň za více než dva roky. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky zveřejnila společnost Sentix. Podle šéfa Sentixu však zůstává velmi pravděpodobné, že ekonomika eurozóny vstoupí do recese.
Rozbřesk: O výprodeji vládních dluhopisů aneb co je již v cenách a co nikoliv
21.04.2022 Výprodej na trzích dluhopisů, který pozorujeme v posledních týdnech, je opravdu nebývalý. S tím, jak výrazně propadly ceny dluhopisů (a reverzně vzrostly výnosy), se ovšem nabízí otázka, zdali už nepřišel čas se zamyslet nad tím, zda nejsou současné úrovně atraktivní z podhledu dlouhodobějších investic.
O výprodeji vládních dluhopisů
21.04.2022 Výprodej na trzích dluhopisů, který pozorujeme v posledních týdnech, je opravdu nebývalý. S tím, jak výrazně propadly ceny dluhopisů (a reverzně vzrostly výnosy), se ovšem nabízí otázka, zdali už nepřišel čas se zamyslet nad tím, zda nejsou současné úrovně atraktivní z podhledu dlouhodobějších investic. To první, co je třeba při takovém cvičení vzít v úvahu, je pochopitelně to, nakolik nejkratší konec výnosové křivky zohledňuje krátkodobý výhled politiky centrálních bank.
Kurz EUR/USD: Velký přehled a prognóza pro konec roku 2021
09.11.2021 EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa. Probíhá v něm téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh.
Lagardeová: Hospodářské oživení v eurozóně je zatím příliš křehké
02.07.2021 Ekonomika eurozóny se začíná zotavovat z pandemie, hospodářské oživení je ale zatím křehké. V rozhovoru s francouzským regionálním deníkem La Provence to řekla prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová. Její tým nyní zvažuje, kdy bude vhodné začít omezovat mimořádně uvolněnou měnovou politiku, kterou ECB zavedla ve snaze mírnit dopady pandemie na ekonomiku.
Sentix: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny je nejvýše od března 2018
10.05.2021 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v květnu vystoupila na maximum od března 2018. Přispěl k tomu růst dílčího indexu očekávání, který je na rekordu, a optimistické hodnocení současné situace. Výsledky průzkumu ukazují, že eurozóně se daří překonat krizi způsobenou nemocí covid-19, uvedla dnes společnost Sentix.
Rozbřesk: Klíčové posty obsazeny: co přinese Lagardeová do vedení ECB?
03.07.2019 “Všechno musí být jednou poprvé“, odpověděla Angela Merkelová na otázku, zda nebude nové šéfce ECB Christine Lagardeové na obtíž absence jakýchkoliv zkušeností s měnovou politikou. A podobně pozitivně přijmou pravděpodobně její jmenování i trhy.
Rozhovor s viceguvernérem ČNB Mojmírem Hamplem
13.06.2016 Největší portál o forexovém obchodování v České republice a na Slovensku FXstreet.cz vám přináší rozhovor s viceguvernérem České národní banky (ČNB) Mojmírem Hamplem. Povídali jsme si například o tom, jak se ČNB staví k často kritizovaným intervencím nebo kde by se mohla česká koruna po ukončení intervenčního režimu pohybovat. Mojmír Hampl v rozhovoru také odhalí, jak samotné devizové intervence Českou národní bankou probíhají.
Makro: Pomalejší návrat inflace k cíli zvyšuje pravděpodobnost pozdějšího opuštění kurzového závazku, zápis z jednání ČNB
16.05.2014 Bankovní rada České národní banky na jednání ze dne 7. května prezentovala třetí situační zprávu, ve které hodnotila rizika ve vztahu v prognóze stále jako mírně protiinflační, což zvyšuje pravděpodobnost pozdějšího opuštění kurzového závazku a déletrvající potřebu uvolnění měnových podmínek. Hladinu kurzového závazku 27 korun za euro lze i nadále považovat za vhodně zvolenou a udržování kurzu poblíž této hladiny lze očekávat přinejmenším do začátku roku 2015. Současně bylo uvedeno, že nejistoty narůstají, ale že pozorované odchylky od minulé prognózy jsou příliš malé na to, aby vedly k úvahám o změně parametrů současného nastavení měnové politiky.
Švýcaři kurzový strop vůči euru zatím rušit nebudou
11.02.2013 Švýcarská centrální banka (SNB) v dohledné době strop kurzu franku vůči euru nezruší a pokud to bude nutné, přijme další kroky, aby domácí měnu oslabila. V rozhovoru s listem Aargauer Zeitung to řekl člen bankovní rady SNB Fritz Zurbrügg. Švýcarsko v roce 2011 zasáhlo proti rychlému růstu kurzu své měny a stanovilo maximální kurz franku vůči euru na 1,2000 EUR/CHF.
Související klíčová slova:
Zvyšování sazeb | Člen bankovní rady | Český průmysl | Retracement | Ekonomické problémy | Výnosy dluhopisů | Bankéř | LYNX | Cenový pohyb | Vládní dluhopisy | Výkon | Koronavirové krize | Breaking | Zkušenosti | Republikánský prezident | Kolísání kurzu | Macau | Ekonomická situace v eurozóně | Zpracovatelský sektor | Obchodník | EUR | Hospodářský vývoj v Německu | Měnový pár EUR/CZK | Řecko | Trend | Obchodní příležitosti | Volatility | Mezinárodní měnový fond | Tempo růstu | Investiční banky | Jak bude reagovat trh? | Agentura S&P | Oživení poptávky | Las Vegas Sands | Vzdělávací webináře | Prezident institutu | Britská libra | Ruské invaze na Ukrajinu | Bezpečné útočiště | Stimulační balíček | Škoda Auto | Evropská komise | Záporné sazby | Sazby daně | Pravděpodobnost | Inflační cíle | Zvýšení cel | Šéf Fedu Powell | Cenové stability | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | Průzkum PMI | Šéf německé centrální banky | Depozitní sazba | Bilanční suma | Velcí investoři | Lagardeová | Krátkodobé dluhopisy | TNOTE | Poplatky | Údaje o maloobchodních tržbách | Růst sazeb | Financial Times | Expanze | Ekonomický růst v letošním roce | Kurz eura a dolaru | Nezaměstnanost | Pandemie | Klouzavé průměry | Deflace | Zpráva | Pokles EUR/USD | Snížení úrokových sazeb | Směrnice | ČSÚ | Dolarový index | Analýzy | Brexit | Vysoké riziko | ZEW Achim Wambach | Daňové škrty | Dluhopisy | Největší ekonomika v Evropě | Volatilita | Růst zaměstnanosti | Rozhodnutí ECB o sazbách | Pohyby trhu | Nizozemsko | Dopady války na Ukrajině | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | CZK | Nord Stream | Výhled | Rostoucí obavy | EIA | Americký prezident | Hrubý domácí produkt (HDP) | Korekční pohyb | Aktuální obchodní příležitosti | Achim Wambach | Průmysl | Inflace | Vývoj měnového páru | Skandinávské měny | Centrální banky | Válka | Výrazný růst | Covid | Domácnosti | Reakce trhu | Snižování sazeb | Bilion | Donald Trump | Konsensus analytiků | Ropa Brent | Vice | Futures | Názory na měnovou politiku | Komerční banka | Akciové trhy | Pokles dolarového indexu | Surové ropy | Výsledky průzkumu | Obchodní seance | Polská inflace | Cyklus utahování měnové politiky | Odvětví | Utahování měnové politiky | CL | Zavedení dovozních cel | Směnný kurz | MIFID | Indikátor RSI | Analytici | Program kvantitativního uvolňování | Globální ekonomiky | Moody's | Inside | Webináře | Obchodní války | Christine Lagarde | Bezpečné dluhopisy | Marketingová komunikace | TLTRO | Graf | Očekávání trhu | Fair Value | Zápis z jednání ČNB | ECB sazby | Parlamentní volby v Německu | Výnosy | Poptávka | Údaje o inflaci | Zaměstnanost | Koronavirus | Ekonomiky | Čerpání peněz z fondů | Zasedání FED | Evropský statistický úřad Eurostat | Devizové intervence | Carry trades | Negativní dopad | Průmyslová produkce | Vysoká inflace | Pozitivní zpráva | Peníze | Brent | Stavební produkce | Maloobchodní tržby | Čínský dovoz | Aligator | Politika | Závazek | Očekávání | Zpomalení globálního růstu | Nákup EUR | Zvýšení sazeb | Graf EURUSD | Války na Ukrajině | Invaze na Ukrajinu | Tržní prostředí | Základní sazby | Měnový fond | Ekonomické výhledy | Financovat | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Jana Steckerová | CZK/EUR | Růst | WYNN | Nabídka | Příležitosti | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Pracovní den | Globální finanční krize | Sentiment na trhu | Prognóza | Výnosová křivka | Souhrnný index | Depozitní sazby ECB | Použití finanční páky | Koruna | Prezident Fedu | Tempo poklesu | Ropný trh | Ukončení měnových intervencí | Pochybnosti | Býčí výhled | Nastavení měnové politiky | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Madrid | Evropské ekonomiky | Poptávka po dolaru | Americká centrální banka | Indikátor | Nordea | Dolarová výnosová křivka | Long | Chování | Zpomalení ekonomiky | Inflace v eurozóně | Evergrande | Institut DIW | Výnosové křivky | Demise | Úrokové sazby | Cvičení | Investujte zodpovědně | Vývoj kurzu | Drahé energie | Trh | Dlouhodobý support | Problémy | Nárůst výnosů | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Index | Reálné úrokové sazby | Parlamentní volby | MMF | Eura | Komise | Nejistoty | Kurz koruny | Tržby v eurozóně | Posílení | Indexy PMI | Představitelé Fedu | Agentura Reuters | Aktivity v Číně | Peter Kažimír | Dluhopis | S&P | Čerpání peněz z fondů EU | Objednávky | Unie | Důvěra investorů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Prodloužení těžebních škrtů | Christine Lagardeová | Počasí | Ekonomický kalendář | Konjunkturální průzkum | Střadatelé | Desetileté výnosy | Manfred Hübner | Bankovní rada České národní banky | Technické analýzy | Obchodní napětí | Klesající trend | Ekonomický vývoj | Závislost | Kurz EUR/USD | Nová prognóza | Klaas Knot | BREAKING | Statistický úřad | Měsíční mzda | Angela Merkelová | Podnikání | Ekonomické aktivity | Výzkumná společnost | Derivátové trhy | Sektor služeb | Měnověpolitické operace | Rada guvernérů | Česká koruna | G10 | Německý hospodářský institut | Wedge | Jednání ČNB | Dění na Ukrajině | Opatření | Podnikatelé | Prudký propad | 3М | Krize v Evropě | Švýcarská centrální banka | Ifo | Stratégové | Náklady | Americká měna | Růst v letošním roce | Spekulace na pokles | Financial stability board | Pandemie nemoci | Pandemický program | Británie | Obchodovat | Invaze | Celková inflace | Negativní účinky | Ropa | Největší ekonomika | Finance | Válka na Ukrajině | USA | Růst úrokových sazeb | Pár EUR/USD | Hlavní ekonom | Indermit Gill | Index PMI | Zasedání Rady guvernérů | Volby | Rozvojové ekonomiky | Joe Biden | Výdaje | ETF | Evropský statistický úřad | Intervenovat na devizovém trhu | Belgie | Statistici | Ekonomové | Prohlášení | Depozitní sazby | Vývoj kurzu EUR/USD | Spojené státy | CDU/CSU | Růst HDP | Euro vůči dolaru | Zvyšování úrokových sazeb | Světová banka (SB) | Oslabení kurzu koruny | Oslabení kurzu | Vývoj | ING Bank | Ekonomická aktivita v eurozóně | Úroková sazba | Dluhová krize | Aktivní investování | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Investiční doporučení | Švýcaři | Generali Investments CEE | Dopady pandemie | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Intervence | Prezident institutu ZEW | Uptrend | Nové peníze | Další vývoj | Měnové politiky | Sazby ČNB | Rok 2025 | Prolomení supportu | Zlotý | Ekonomická situace | Čerpání peněz | Dna | Zavírání pozic | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Snížení úroků | Krátkodobý výhled | Odolnost ekonomiky | Prezidentské volby | Fabio Panetta | Propad ceny | Růst mezd | Prezident ECB | Snížení inflace | Technické indikátory | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Sazby | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Komise v přenesené pravomoci | Regulátor | Berlín | Průzkum | Firmy | Konzervativní unie | Parita eura | HDP Německa | Trades | Oslabení měny | Odhad růstu HDP | Investování | Fed | Účastníci trhu | Technologický Nasdaq | Generali Investments | Hry | Dílčí index | Trhy | Trade | Kurzový závazek | Rizika | Eurozóna | Portugalsko | Fond | ISM | Kurz franku | PMI indikátor | Růst ekonomiky | Mojmír Hampl | Ministerstvo financí | CEE | Volby v Německu | Stabilita | Hodnocení ekonomiky | Španělsko | Bez práce nejsou koláče | Ekonomický růst | Globální ekonomický růst | Cla na zboží | Inflace v USA | Mzdy | Poradenství | Evropský průmysl | Důvěra investorů v eurozónu | Růst ekonomiky eurozóny | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Čínský lockdown | Wynn Resorts | FXstreet | Obchod | Hospodářské politiky | Long Term | EK | Zahraniční forex | Riziko | Inženýrské stavitelství | Zasedání ČNB | RSI | USDX | Finanční trh | Portfolio | Nástroj | Plyn | Německá ekonomika | Čína | Inovace | Ceny | Financování | Hrozba recese | Recese | Pokles | Kompozitní index | Změna politiky | Války | Rada guvernérů ECB | Proinflační | Centrální banka | BBC | Tržní odhad | Divergence | Evropské centrální banky | Libra | Odborníci | Rozvolnění | Průmyslový sektor | Sentix | Instituce | Morgan Stanley | Výnos | Bankovní krize | IHNED | Robert Holzmann | Německé ekonomiky | Frank | Index USD | CFD | 256/2004 | Rozhovor | Úrokové sazby ECB | Minulá výkonnost | Posílení koruny | Obchodní den | Ceny akcií | Ceny energií | Energetická krize | Inflační cíl | Skokové posílení | Kurz eura k dolaru | Švýcarská centrální banka (SNB) | Současné tržní prostředí | Bez rizika | Funkční období | Vedení ECB | Zisk | ČNB | EURUSD | Bundesbanka | Bezpečný dolar | Rating | Dovoz | Obchodování | Býčí sentiment | Eurostat | Prezident | Růst inflace | Jednotné měny | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Prémie | Evropa | Měna | S&P Global | Nasdaq | Trump | Technický signál | Zprávy | Lockdown | Francie | Předpověď | Směnný kurz eura | Údaje | Převodník měn | Automobilky | Důvěra investorů v ekonomiku | Eurodolar | Biden | Finanční krize | FXstreet.cz | Spolková vláda | Britská měna | ex | xStation5 | Společnost XTB | Výroba automobilů | Situace | Mario Draghi | Tržby | Konsensus | Aktuální prognóza | Verbální intervence | FOREX | Podnikatelská aktivita | Signály | Sazby beze změny | Cizí měny | Světové události | HDP | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Výprodej | Měnové páry | Tisknout peníze | Slovensko | Měnové unie | Zklamání investorů | EUR/CHF | ČTK | Odhad letošního růstu | Ztráty | Merkelová | Analýza indikátorů | Philip Lane | Japonský jen | FOMC | Akcie | Mzda | Největší ekonomiky | Výhody | Podniky | Index spotřebitelských cen | Institut ZEW | Češi | Reuters | Hospodářská situace | PEPP | Globální ekonomika | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Kurz | DNO | Daně | Negativní nálada | Technický indikátor | Jádrová inflace | Index důvěry | Americká ekonomika | Ekonomika Číny | Nezaměstnanost v eurozóně | Výsledky | Míra inflace | Obchodní rozhovory | Typ investorů | Bankovní rada | Pro investory | Podnikatelské aktivity | Rally | Investujte | Švédská koruna | Komunikace | Oživení ekonomiky | Bod | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Zisky | Zaměstnanci | Šéf Fedu | Kurz eura | Hospodářství | Důvěra | Situace v Číně | Očekávání ČNB | Ukazatel | Měny | DE30 | Hospodářský růst | Ekonomický institut | Rusko | Signál | Zahájení ruské invaze | Měnová situace | Radomír Jáč | Britské měny | Hospodářský institut | Organizace | Nervozita | Média | Medvědí scénář | Technická analýza | Plány | COVID-19 | Korunový trh | Devizové rezervy | Konvergence | Signál k prodeji | Oživení evropské ekonomiky | ZEW | TIM | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Prodej | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Bloomberg | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Pandemie nemoci COVID-19 | Korekce | HDP eurozóny | Výkonnost | Předčasné parlamentní volby | Carry trade | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Přehled | Short | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | OECD | CHF | Měnový trh | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | S&P 500 | JDE | Podpora | QE | Evropský regulátor | Světová banka | Cena | Německo | Zadlužení | Obchodní partner | Snížení sazeb | Prime | Ekonomické údaje | Medvědi | Forexu | Obchodní válka | Zastavení dodávek | Jednotná měna | Dolarové úrokové sazby | Ekonomika | Devizový kurz | Denní graf | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Energetické krize | Práce | Likvidita | Cíle | Maloobchodní prodej | Banky | Vlády | Americká vláda | Rychlost | Šance | Fundamenty | Maloobchodní tržby v eurozóně | PMI v eurozóně | Wall Street | Instrumenty | Analýza | Ministr financí | Kurz EUR | Zlepšení | Sazby Fedu | ČR | XTB | Dlouhodobý investor | Intervenovat | Zvyšování úroků | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Pozice | Současná situace | Teplé počasí | Market Maker | Švýcarský frank | Market | Cenné papíry | Las Vegas | Support | FX | Rozvíjející se trhy | Poslanci | Obchodní aktivity | Spotřební zboží | Návrat inflace | OPEC | Plynovod Nord Stream | Ministryně financí | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Experti | Investoři | Největší pokles | Pokles průmyslové výroby | Program nákupů dluhopisů | Rezistence | Projekce | Nová vláda | Obchodujte | Nařízení | Zdražování | Ropy | Hodnocení současné situace | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Škoda | DIW | Pohyby kurzu | Americké ekonomiky | Společnost Sentix | USD | Americká média | Hospodářský vývoj | Zvýšení daní | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Silný dolar | Odhad inflace | Posilování eura | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Prognózy ČNB | CZ | Propad | Konec roku | Trh s futures | ANO | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Stimulační program | Rok 2024 | Nejistota | Makroekonomické údaje | Dopady pandemie na ekonomiku | Opce | ING | Indexy | Prognózy inflace | Státní dluhopisy | Americký dolar | Kurz eura vůči dolaru | Zamyšlení | Blue chips | Makro | Situace v Německu | Evropská centrální banka | Německá centrální banka | ECB | NBP | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Měnová politika | Doporučení | ECN | Inflační očekávání | Body | Parita | Reverzní formace | Evropské země | ROCE | Spekulace | Paradox | Konzervativci | EU | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Úroveň supportu | Zpracovatelský průmysl | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Forex obchodování | PMI ve službách | Spekulanti | Bezpečné měny | Prodeje | Akciový trh | Intradenní obchodník | Investor | Jerome Powell | Měnový pár | Banka | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Významné události | Domácí poptávka | Statistika | Výzvy
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot