Hrubý domácí produkt (HDP) Německa
Ifo: Nadměrná byrokracie stojí Německo až 146 miliard eur ročně
14.11.2024 Nadměrná byrokratická zátěž stojí Německo až 146 miliard eur (zhruba 3,7 bilionu Kč) ročně na ušlém výkonu ekonomiky. Vyplývá to ze studie, jejíž výsledky dnes zveřejnil hospodářský institut Ifo. Německá ekonomika je nyní v útlumu, kromě byrokracie podkopávají hospodářskou aktivitu i vysoké ceny energií, slabá poptávka v Číně a problémy automobilového průmyslu v souvislosti s přechodem k elektromobilům.
Nálada v Německu se v říjnu poprvé za pět měsíců zlepšila
25.10.2024 Podnikatelská nálada v Německu se v říjnu poprvé za pět měsíců zlepšila, a to výrazněji, než se očekávalo. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský ekonomický institut Ifo. Jeho index nálady se zvýšil na 86,5 bodu z 85,4 bodu v předchozím měsíci. Analytici v anketě agentury Reuters předpovídali méně výrazný nárůst, a to na 85,6 bodu.
Ifo: Nálada v německém exportním průmyslu se třetí měsíc za sebou zhoršila
27.08.2024 Nálada v německém exportním průmyslu se dál zhoršuje. Mnichovský ekonomický institut Ifo dnes na základě svého průzkumu uvedl, že index exportních očekávání se v srpnu snížil na minus 4,8 bodu z červencových minus 2,2 bodu. Pokles tak vykázal již třetí měsíc za sebou.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
27.08.2024 1) Spotový etherový ETF od společnosti BlackRock, iShares Ethereum Trust (ETHA), se stal prvním z nedávno schválených amerických kryptoměnových ETF na ether, který zaznamenal čistý příliv 1 miliardy dolarů, a to 22 obchodních dnů po uvedení na trh.
Německá ekonomika v druhém čtvrtletí klesla o 0,1 procenta, potvrdili statistici
27.08.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa ve druhém čtvrtletí klesl proti předchozím třem měsícům o 0,1 procenta po růstu o 0,2 procenta v prvním čtvrtletí. Dnes to v konečné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Potvrdil tím předběžné údaje z července.
Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se zhoršuje, země se dál potýká s krizí
26.08.2024 Podnikatelská nálada v Německu se tento měsíc opět zhoršila. Index podnikatelského klimatu, který sestavuje mnichovský ekonomický institut Ifo, klesl na 86,6 bodu z červnových 87 bodů. Horší je i hodnocení současné situace a očekávání do dalších měsíců, dodal institut.
Ifo: Nedostatek pracovních míst v Německu mírně polevil
21.08.2024 Nedostatek pracovních sil v Německu mírně polevuje. Zatímco v dubnu nemohlo najít kvalifikované zaměstnance 34,9 procenta firem, v červenci to bylo 33,8 procenta. Vyplývá to z průzkumu, který mezi podniky provedl mnichovský ekonomický institut Ifo. Pokles pokračuje s přestávkami od druhé poloviny loňského roku, kdy vhodní uchazeči chyběli polovině německých firem.
Německá ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla
30.07.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se po růstu o 0,2 procenta v prvních třech měsících letošního roku ve druhém kvartálu mezičtvrtletně propadl o 0,1 procenta. Dnes to v předběžné zprávě na základě sezonně, cenově a kalendářně očištěných dat oznámil Spolkový statistický úřad.
Růst spotřebitelské důvěry v Německu se obnovil
24.07.2024 Růst spotřebitelské důvěry v Německu se obnovil, kromě optimismu ohledně vývoje příjmů k tomu zřejmě přispěla také euforie kolem evropského fotbalového šampionátu. Vyplývá to z průzkumu mezi přibližně dvěma tisíci německých spotřebitelů, jehož výsledky dnes zveřejnily výzkumné instituty GfK a NIM. Index spotřebitelské nálady na srpen se podle průzkumu zvýšil na minus 18,4 bodu ze zpřesněné hodnoty minus 21,6 bodu v předchozím měsíci, kdy indikátor zaznamenal první pokles za pět měsíců.
Růst spotřebitelské důvěry v Německu se podle průzkumu zastavil
26.06.2024 Růst spotřebitelské důvěry v Německu se zastavil, spotřebitelé mají obavy ohledně vzestupu inflace. Vyplývá to z průzkumu mezi přibližně dvěma tisíci německých spotřebitelů, jehož výsledky dnes zveřejnil norimberský výzkumný institut GfK. Údaje jsou podle agentury Reuters další známkou toho, že německá ekonomika má před sebou obtížnou cestu k oživení.
Průmyslová výroba v Německu v dubnu překvapivě klesla
07.06.2024 Průmyslová výroba v Německu v dubnu překvapivě klesla, proti předchozímu měsíci o 0,1 procenta. Export se ale o 1,6 procenta zvýšil, takže překonal očekávání analytiků. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad Eurostat. Německá centrální banka dnes předpověděla, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v letošním roce zvýší o 0,3 procenta, zatímco v prosinci letošní hospodářský růst odhadovala na 0,4 procenta.
Reálné mzdy v Německu v 1Q vzrostly
29.05.2024 Reálné mzdy v Německu se v letošním prvním čtvrtletí meziročně zvýšily o rekordních 3,8 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Nejnovější údaje o vývoji mezd podporují naděje, že spotřebitelské výdaje pomohou zajistit oživení německé ekonomiky.
Německá ekonomika se vrátila v prvním čtvrtletí k růstu
24.05.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se po poklesu o 0,5 procenta v posledním čtvrtletí loňského roku zvýšil v prvním letošním kvartálu proti předchozím třem měsícům o 0,2 procenta. Dnes to v konečné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad, který tak potvrdil předběžné výsledky z konce dubna. Návrat k růstu označila šéfka statistického úřadu Ruth Brandová za dobré znamení.
Ifo: Konkurenceschopnost německého průmyslu klesá
21.05.2024 Konkurenceschopnost německého průmyslu v rámci Evropské unie i na globálním trhu se už delší dobu zhoršuje. Ve své zprávě na to dnes upozornil mnichovský ekonomický institut Ifo, který se odvolává na výsledky svých průzkumů.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (6.5.2024)
06.05.2024 V minulém týdnu jsme se dočkali dvou obchodů podle mého týdenního komentáře. Trh totiž prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž došlo ke vstupu do nákupní (buy) pozice, která se přesně dostala do svého cíle a byla ukončena v zisku na Profit-Targetu. Následně došlo ke vstupu také do druhé (buy 2) pozice, která však již skončila na menším SL.
Německá ekonomika po poklesu opět roste
30.04.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se po poklesu o 0,5 procenta v závěru loňského roku zvýšil v prvním letošním čtvrtletí proti předchozím třem měsícům o 0,2 procenta. Dnes to na základě sezonně, cenově a kalendářně očištěných dat v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Pokles za čtvrté čtvrtletí byl však po revizi mnohem výraznější, dosud statistici hovořili o poklesu o 0,3 procenta.
Německá ekonomika by mohla ve čtvrtletí mírně posílit
18.04.2024 Německá ekonomika by v prvním čtvrtletí mohla vykázat mírný růst. Nečekaně jí k tomu pomohl průmysl a stavebnictví. Známky významného oživení ale stále chybí, uvedla ve své pravidelné měsíční zprávě německá centrální banka Bundesbank.
Důvěra investorů v německou ekonomiku se zvýšila
19.03.2024 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v březnu zlepšila výrazně více, než se čekalo. Hodnocení současných podmínek ale zůstalo téměř beze změny. Ve své zprávě to dnes uvedl institut ZEW, jehož index důvěry stoupl na 31,7 bodu z únorových 19,9 bodu. Optimismus oslovených účastníků ankety podle institutu plyne z očekávání, že Evropská centrální banka (ECB) začne snižovat úrokové sazby a ze zlepšování stavu čínské ekonomiky.
Průmyslová výroba v Německu překonala odhady
08.03.2024 Průmyslová výroba v Německu se po prosincovém dvouprocentním propadu v lednu meziměsíčně o jedno procento zvýšila. Ve své zprávě to dnes uvedl spolkový statistický úřad. Lednový růst průmyslové produkce navíc překonal očekávání analytiků, kteří v anketě agentury Reuters v průměru předpovídali zvýšení o 0,6 procenta.
DIW: Německý HDP se nezotavuje příliš rychle
07.03.2024 Německá ekonomika se nezotavuje tak rychle, jak se očekávalo, uvedl dnes německý výzkumný institut DIW. Očekává proto, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa v prvním čtvrtletí klesne o 0,1 procenta, zatímco v posledních třech měsících loňského roku zaznamenala největší evropská ekonomika pokles o 0,3 procenta. To znamená, že pokud se prognóza naplní, ocitne se Německo v recesi. Země je největším obchodním partnerem České republiky.
Návrhy Trumpa na zvýšení cel by zasáhly německou ekonomiku
04.03.2024 Německá ekonomika by do roku 2028 klesla minimálně o 1,2 procenta, pokud by se Donald Trump znovu stal prezidentem Spojených států a uskutečnil zvýšení dovozních cel, které navrhuje. Uvedl to dnes německý hospodářský institut IW. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí klesla o 0,3 procenta
23.02.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku proti předchozím třem měsícům snížil o 0,3 procenta. Dnes to na základně cenově a kalendářně očištěných dat oznámil Spolkový statistický úřad, který tak potvrdil předběžný údaj z konce ledna. Země se tak loni propadla do recese.
Bundesbank: Německo se zřejmě nachází v technické recesi
19.02.2024 Německá ekonomika v prvním čtvrtletí zřejmě opět klesne, což by znamenalo, že se německé hospodářství nachází v technické recesi. Uvedla to dnes německá centrální banka. Poukázala v této souvislosti na přetrvávající slabou zahraniční poptávku, na pokračující opatrný postoj spotřebitelů k výdajům i na negativní dopad vysokých úrokových sazeb na investice.
Reuters: Německá vláda sníží odhad letošního růstu ekonomiky
14.02.2024 Německá vláda příští týden sníží odhad letošního růstu domácí ekonomiky na pouhých 0,2 procenta z 1,3 procenta předpovídaných v říjnové prognóze. Agentuře Reuters to řekl zdroj obeznámený se situací. Za zhoršením prognózy podle zdroje stojí mimo jiné slabší růst globální ekonomiky a problémy kolem německého rozpočtu. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
ZEW: Důvěra investorů v Německou ekonomiku se zlepšila
13.02.2024 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v únoru dál zlepšila, výsledky překonaly očekávání. Výrazně se však zhoršilo hodnocení současné hospodářské situace, které je na nejnižší úrovni od června 2020. Ve své zprávě to dnes uvedl institut ZEW, jehož index důvěry se zvýšil na 19,9 bodu z lednových 15,2 bodu.
Bloomberg: Dny Německa jakožto průmyslové supervelmoci se možná chýlí ke konci
12.02.2024 Produkce německého zpracovatelského průmyslu vykazuje od roku 2017 sestupnou tendenci, která kvůli klesající konkurenceschopnosti nabírá na tempu. Dny Německa jakožto průmyslové supervelmoci se tak možná chýlí ke konci, uvedla agentura Bloomberg.
Průmyslová výroba v Německu loni klesla o 1,5 procenta, v prosinci ještě více
07.02.2024 Meziměsíční pokles průmyslové výroby v Německu v prosinci výrazně zrychlil, a to na 1,6 procenta ze zpřesněné hodnoty 0,2 procenta v listopadu. V předběžné zprávě to dnes uvedl spolkový statistický úřad. V celém loňském roce průmyslová produkce v Německu podle těchto údajů klesla o 1,5 procenta.
Německý průmysl v prosinci nečekaně zaznamenal silný růst zakázek
06.02.2024 Objem nových zakázek německého průmyslu se v prosinci zvýšil o 8,9 procenta, zaznamenal tak nejprudší meziměsíční nárůst za více než tři roky. Ve své zprávě to dnes uvedl spolkový statistický úřad. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali, že objem nových zakázek v prosinci zůstane na listopadové úrovni.
Dovoz i vývoz z Německa byly v prosinci kvůli slabé poptávce výrazně nižší
05.02.2024 Dovoz i vývoz z Německa se v prosinci dál snižovaly a jejich pokles byl v obou případech výraznější, než se čekalo. Ve své zprávě to dnes uvedl Spolkový statistický úřad. Příčinu vidí ve slabé globální poptávce. Přebytek obchodní bilance tak podle sezonně a kalendářně upravených údajů vzrostl na 22,2 miliardy eur (554,1 miliardy Kč) proti přebytku 20,8 miliardy eur o měsíc dříve.
Německá ekonomika v loňském čtvrtém čtvrtletí vykázala pokles o 0,3 procenta
30.01.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku snížil proti předchozím třem měsícům o 0,3 procenta. Dnes to na základně cenově a kalendářně očištěných dat oznámil Spolkový statistický úřad. Propad výkonu ekonomiky je v souladu s očekáváním analytiků, které oslovila agentura Reuters. Statistici rovněž uvedli, že meziroční pokles HDP v loňském posledním kvartálu činil podle cenově a kalendářně přepočtených údajů 0,2 procenta.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (29.1.2024)
29.01.2024 Minulý týden byl aktivován pouze jeden obchod podle mého týdenního komentáře. Došlo totiž k prolomení dolní vstupní S/R zóny, což znamenalo vstup do short (sell) obchodu, který se velmi rychle dostal do prvního cíle (Profit-Target 1 – PT1), nicméně na zbytek pozice již v trhu chyběla patřičná volatilita (obchod tak skončil na Break/Even), která zatím tento rok zůstává na nízkých hodnotách. Trhu chybí impulz (nebo nějaká překvapující zpráva), který by rozhýbal delší trendy, tak uvidíme, co nám připraví konec ledna.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
26.01.2024 1) Akcie Intelu v premarketu amerického obchodování aktuálně klesají o více jak 11 % v reakci na výsledky. Za poslední rok akcie Intelu zpevnily o 66 %.
Oživení německé ekonomiky se podle centrální banky oddaluje
26.01.2024 Německá ekonomika si na zotavení pravděpodobně počká déle, než se předpokládalo. V letošním prvním čtvrtletí bude hrubý domácí produkt (HDP) Německa v nejlepším případě stagnovat. Uvedla to dnes německá centrální banka v pravidelné měsíčně zprávě o stavu domácí ekonomiky.
Německo není nemocným, ale unaveným mužem Evropy, řekl ministr Lindner
19.01.2024 Německo není nemocným, ale unaveným mužem Evropy. Na Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu to dnes v panelové diskusi řekl německý ministr financí Christian Lindner. Německo teď potřebuje hlavně silnou kávu, dodal obrazně ministr s odkazem na přetrvávající ochablost německé ekonomiky a nutnost strukturálních reforem.
Německá ekonomika se loni pod tlakem globálních krizí propadla o 0,3 procenta
15.01.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v loňském roce následkem dopadů globálních krizí propadl o 0,3 procenta. Dnes to na tiskové konferenci v Berlíně na základě prvního odhadu oznámila šéfka Spolkového statistického úřadu Ruth Brandová. Na loňský rok vláda počítala s hospodářským poklesem o 0,4 procenta, na letošek už ale počítá s růstem. Ten zatím odhaduje na 1,3 procenta. Hospodářský propad za loňský rok je v souladu s očekáváním analytiků.
Průmyslová výroba v Německu v listopadu překvapivě pokračovala v poklesu
09.01.2024 Průmyslová výroba v Německu se v listopadu proti předchozímu měsíci překvapivě snížila o 0,7 procenta. Pokles tak vykázala už šestý měsíc za sebou. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Analytici podle průzkumu agentury Reuters naopak očekávali nárůst produkce, a to o 0,2 procenta.
Německá centrální banka výrazně zhoršila výhled ekonomiky na příští rok
15.12.2023 Německá centrální banka dnes snížila odhad růstu německé ekonomiky v příštím roce na 0,4 procenta z dříve předpokládaných 1,2 procenta. Mírně však zlepšila výhled pro letošní rok, ve kterém se hrubý domácí produkt (HDP) Německa podle její nové prognózy sníží pouze o 0,1 procenta. V předchozím výhledu banka letošní hospodářský pokles odhadovala na 0,3 procenta, napsala agentura DPA.
Důvěra investorů v německou ekonomiku se zlepšila víc, než se čekalo
12.12.2023 Důvěra investorů a analytiků v ekonomiku Německa se v prosinci znovu zlepšila a překonala odhady. A to navzdory rozpočtové krizi, s kterou se teď Německo potýká. Ve své zprávě to dnes uvedl institut ZEW. Optimismu pomáhá očekávání, že Evropská centrální banka (ECB) v blízké době sníží úrokové sazby.
Ifo: Německý automobilový průmysl pohlíží do budoucna dál s obavami
01.12.2023 Nálada v německém automobilovém průmyslu, který je nejdůležitějším průmyslovým odvětvím v zemi, se v listopadu dál zhoršila. Ukázal to dnes průzkum hospodářského institutu Ifo. Zmírnil se ale pokles ve zpracovatelském sektoru, jak vyplývá z průzkumu mezi nákupními manažery, který vypracoval finanční ústav Hamburg Commercial Bank (HCOB) ve spolupráci se společností S&P Global.
V Německu podle studie roste počet insolvencí velkých podniků
27.11.2023 V Německu letos v důsledku slabé ekonomiky výrazně přibylo insolvencí velkých podniků, velkou měrou se na tom podílely například firmy z maloobchodního a strojírenského sektoru. Vyplývá to podle agentury DPA ze studie úvěrové pojišťovny Allianz Trade.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
24.11.2023 1) Míra inflace v Japonsku se v říjnu zvýšila na 3,3 procenta ze zářijových tří procent. Oznámil to dnes statistický odbor japonské vlády. V růstu pokračují i jádrové ceny, k čemuž přispívají zejména služby - růst cen v této kategorii byl nejrychlejší zhruba za 30 let. Jádrová inflace tak proti září meziročně vzrostla o desetinu bodu na 2,9 procenta.
Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí mezikvartálně klesla o 0,1 procenta
24.11.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se ve třetím čtvrtletí proti předchozím třem měsícům snížil o 0,1 procenta, v meziročním srovnání pak ekonomika podle cenově a kalendářně očištěných údajů klesla o 0,4 procenta. Dnes to v konečné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Výsledky tak odpovídají rychlému odhadu z konce října.
Důvěra investorů v německou ekonomiku se v listopadu zlepšila víc, než se čekalo
14.11.2023 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v listopadu zlepšila více, než se čekalo, a dostala se poprvé od dubna do pozitivního pásma. Ve své zprávě to dnes uvedl německý hospodářský institut ZEW. Index důvěry meziměsíčně stoupl na 9,8 z minus 1,1 bodu. Hodnocení současné hospodářské situace ale zůstává téměř beze změny na nízké úrovni. Její dílčí index vzrostl o 0,1 bodu na minus 79,8 bodu.
HDP Německa podle expertní rady poroste příští rok pomaleji, než čeká vláda
08.11.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa letos klesne o 0,4 procenta, zatímco v příštím roce vykáže růst o 0,7 procenta. V dnes zveřejněné prognóze, která je pro nadcházející rok pesimističtější než odhad spolkové vlády, to uvedla expertní komise známá jako rada moudrých. Komise, která je poradním orgánem vlády, na letošní rok počítá s inflací 6,1 procenta, v roce příštím pak s jejím zmírněním na 2,6 procenta.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
30.10.2023 1) Češi za 15 let nashromáždili okolo 3000 bitcoinů v hodnotě 2,3 miliardy korun. Bitcoin je na tuzemském trhu, stejně jako ve světě, dominantní kryptoměna s tržním podílem okolo 53 procent. Celková hodnota trhu se všemi kryptoměnami se v současnosti pohybuje okolo 1,25 bilionu dolarů. Vyplývá to z vyjádření obchodníka Bit.plus. V úterý uplyne 15 let od spuštění technologie blockchainu, na které je bitcoin založený.
Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí klesla mírněji, než se očekávalo
30.10.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se ve třetím čtvrtletí snížil o 0,1 procenta proti předchozím třem měsícům. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad ve svém rychlém odhadu. Hospodářskou aktivitu v Německu brzdí mimo jiné vysoké úrokové sazby a slabší kupní síla obyvatel v důsledku inflace. Pokles německé ekonomiky ve třetím čtvrtletí byl nicméně mírnější, než očekávali analytici. Ti v anketě agentury Reuters předpovídali, že HDP se sníží o 0,3 procenta.
MMF: Německo se letos patrně stane třetí největší ekonomikou, sesadí Japonsko
24.10.2023 Německo se letos patrně stane třetí největší ekonomikou světa, sesadí tak z této pozice Japonsko. Přispěje k tomu zejména oslabování japonského jenu vůči dolaru a euru, uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Ten ve své nejnovější prognóze odhaduje, že nominální hrubý domácí produkt (HDP) Německa letos bude činit 4,43 bilionu dolarů (102,5 bilionu Kč), zatímco v případě Japonska dosáhne 4,23 bilionu dolarů.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
06.10.2023 1) Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) vyšetřuje Elona Muska kvůli jeho loňskému převzetí firmy Twitter (nyní X). Napsala to dnes agentura Reuters, podle níž jde především o to, jestli Musk neporušil federální zákony o cenných papírech, když Twitter za 44 miliard dolarů (bilion Kč) koupil.
Reuters: Německá vláda letos čeká pokles ekonomiky o 0,4 procenta
06.10.2023 Německá vláda ve svém podzimním výhledu předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa se letos sníží o 0,4 procenta. Agentuře Reuters to dnes řekl zdroj obeznámený s výhledem, který má ministr hospodářství Robert Habeck představit příští týden ve středu. V předchozím jarním výhledu vláda předpověděla, že HDP se letos o 0,4 procenta zvýší.
Německý export v srpnu pokračoval v poklesu
05.10.2023 Německý export v srpnu klesl výrazněji, než se očekávalo, dolů ho tlačí slabá světová poptávka. Spolkový statistický úřad dnes oznámil, že vývoz se meziměsíčně snížil o 1,2 procenta na 127,9 miliardy eur (zhruba 3,1 bilionu Kč). Analytici očekávali pokles 0,4 procenta, napsala agentura Reuters. Analytik Carsten Brzeski ze společnosti ING uvedl, že dnešní údaje zvyšují pravděpodobnost, že německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí dostala do recese. Německý export se v srpnu snížil podruhé za sebou.
Ifo: Německou ekonomiku bude brzdit nedostatek pracovníků a změny v energetice
02.10.2023 Růst německé ekonomiky bude v dlouhodobém horizontu brzdit nedostatek pracovních sil a přechod k ekologičtější energetice, tedy takzvaná Energiewende. Uvedl to podle agentury DPA prezident mnichovského ekonomického institutu Ifo Clemens Fuest. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
Německé instituty očekávají letos pokles německé ekonomiky o 0,6 procenta
28.09.2023 Pět předních německých hospodářských institutů předpovídá, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa letos klesne o 0,6 procenta. Na vině jsou podle nich vysoké úroky a nižší spotřeba stlačovaná inflací. Na jaře instituty ještě očekávaly, že největší evropská ekonomika letos vykáže růst, který tehdy odhadovaly na 0,3 procenta.
Německá vláda na výjezdním zasedání jedná o oživení hospodářství a o vztazích
29.08.2023 Nastartovat německé hospodářství bude hlavním tématem dvoudenního výjezdního zasedání vlády spolkového kancléře Olafa Scholze, které dnes začalo na braniborském zámku Meseberg. Scholz novinářům na úvod setkání řekl, že je potřeba pokročit v digitalizaci a odbourávání byrokracie. Ministři budou mít na zámku také příležitost k urovnání vzájemných sporů, které se k nelibosti kancléře dostávají s podrobnostmi na veřejnost. Scholz k tomu dnes řekl, že komunikační strategii je rovněž třeba zlepšit.
Německá ekonomika ve druhém čtvrtletí podle statistiků stagnovala
25.08.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa zůstal ve druhém čtvrtletí proti předchozím třem měsícům beze změny, v meziročním srovnání ekonomika podle sezonně, cenově a kalendářně očištěných údajů o 0,2 procenta klesla. Dnes to v konečné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad.
Bundesbank: Německá ekonomika bude ve třetím čtvrtletí zřejmě opět stagnovat
21.08.2023 Německé hospodářství bude ve třetím čtvrtletí pravděpodobně pokračovat ve stagnaci, předpověděla dnes německá centrální banka. Ve své pravidelné měsíční zprávě o vývoji ekonomiky rovněž varovala, že cenové tlaky zůstávají vysoké a narůstá riziko, že inflace se bude po delší dobu držet nad dvouprocentním cílem Evropské centrální banky (ECB).
Zakázky německého průmyslu v červnu nečekaně vzrostly, růst činil sedm procent
04.08.2023 Objem zakázek německého průmyslu se v červnu ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o sedm procent, zejména díky prudkému růstu v leteckém a vesmírném sektoru. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Analytici přitom očekávali pokles zakázek. Pochybují ale, že jejich nečekané zvýšení představuje udržitelný vzestup.
MMF: Německá ekonomika letos mírně klesne, z části kvůli drahým energiím
17.07.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa v letošním roce vykáže mírný pokles, zejména kvůli vysokým cenám energií a přísnějším finančním podmínkám. V dnešní zprávě to předpověděl Mezinárodní měnový fond (MMF). Německá ekonomika je největší v Evropě a je na ní závislá i řada dalších zemí. Dubnová prognóza německé vlády počítá na letošní rok s růstem HDP o 0,4 procenta.
Sentix: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny klesla víc, než se čekalo
10.07.2023 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v červenci znovu snížila a klesla víc, než se čekalo. Je nejníže od evropské energetické krize loni v listopadu. Ve své zprávě to uvedla výzkumná společnost Sentix. V zemích platících eurem se potýkají s trvající recesí a podle Sentixu nejsou náznaky, že by se situace měla zlepšit.
Studie: Počet firemních bankrotů v Německu v pololetí stoupl nejvíce za 20 let
29.06.2023 Počet firemních bankrotů v Německu se v letošním prvním pololetí meziročně zvýšil o 16,2 procenta na 8400 případů. To představuje nejvýraznější nárůst za více než 20 let. Vyplývá to ze studie, kterou dnes zveřejnila společnost Creditreform. Německé podniky se v poslední době potýkají s vysokými cenami energií a surovin i s dopady vysokých úrokových sazeb.
GEI: Schopnost Německa přilákat investice se znepokojivě zhoršuje
29.06.2023 Schopnost Německa přilákat investice se v loňském roce "znepokojivě" zhoršila. Příliv přímých zahraničních investic do Německa činil pouze 10,5 miliardy eur (zhruba 250 miliard Kč), zatímco jejich odliv přesáhl 135 miliard eur (přes tři biliony Kč). Rozdíl mezi odlivem a přílivem investic tak dosáhl rekordní úrovně. Podle listu Financial Times na to upozornil Německý ekonomický institut (GEI) na základě údajů Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
Podnikatelská nálada v Německu se v červnu podle Ifo dále výrazně zhoršila
26.06.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v červnu po květnovém propadu ještě více zhoršila. Dnes to uvedl mnichovský ekonomický institut Ifo, podle kterého se německé hospodářství dostává do složité situace.
Svaz německého průmyslu letos čeká stagnaci německé ekonomiky
19.06.2023 Německá ekonomika bude v letošním roce stagnovat, zatímco světová ekonomika vykáže nárůst o 2,7 procenta. Předpověděl to v dnešní zprávě Svaz německého průmyslu (BDI). Upozornil, že předpokládaný letošní růst globální ekonomiky je o jeden procentní bod nižší než průměr za uplynulých 20 let.
Sentix: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v červnu klesla kvůli Německu
05.06.2023 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v červnu opět zhoršila, a to zejména kvůli pesimismu ohledně vyhlídek německého hospodářství. Uvedla to ve své dnešní zprávě výzkumná společnost Sentix. Německo podle firmy Sentix zůstává z ekonomického hlediska "největším problémovým dítětem v eurozóně".
Forex: Euro slábne po potvrzení, že největší evropská ekonomika je v recesi
25.05.2023 Euro dnes kolem 17:15 SELČ ztrácí 0,2 procenta na 1,0731 EUR/USD. Jednotnou evropskou měnu táhne dolů potvrzení, že Německo - tedy největší evropská ekonomika - je v recesi. Dolar naopak vystoupal na dvouměsíční maximum.
Německá ekonomika se podle centrální banky ve druhém čtvrtletí vrátí k růstu
24.05.2023 Německá ekonomika se ve druhém čtvrtletí vrátí k růstu, jeho tempo však bude pouze mírné. Předpověděla to dnes německá centrální banka ve své měsíční zprávě o hospodářském vývoji. Německý průmysl by měl podle zprávy dál oživovat. Banka nicméně počítá se stagnací spotřeby domácností a s poklesem ve stavebnictví.
DIHK: Největším rizikem pro firmy v SRN zůstávají vysoké ceny energie a surovin
23.05.2023 Německé firmy nadále považují za největší riziko pro své podnikání vysoké ceny energie a surovin. Jejich obavy však v tomto směru polevují, čím dál více je naopak trápí nedostatek pracovních sil a růst mzdových nákladů. Vyplývá to z výsledků průzkumu Německé průmyslové a obchodní komory (DIHK).
ZEW: Důvěra v německou ekonomiku dál klesá, hrozí mírná recese
16.05.2023 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku v květnu třetí měsíc za sebou klesla. V dnešní zprávě to uvedl německý hospodářský institut ZEW. Německu nyní podle něj hrozí mírná recese. Index důvěry se meziměsíčně snížil o 14,8 bodu na minus 10,7 bodu. Poprvé od prosince se tak vrátil do záporného pásma.
Německá ekonomika v prvním čtvrtletí podle statistiků stagnovala
28.04.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa v prvním čtvrtletí proti předchozímu kvartálu stagnoval. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl Spolkový statistický úřad, který vychází se sezonně, cenově a kalendářně očištěných dat. Německá ekonomika se tak nevrátila k mírnému růstu, jak se očekávalo. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku podle zpřesněných dat mezičtvrtletně klesla o 0,5 procenta, dosud se uváděl pokles o desetinu procentního bodu mírnější. Na letošní rok německá vláda odhaduje růst ekonomiky o 0,4 procenta.
Ifo: Nálada mezi německými exportéry je nejlepší od začátku války na Ukrajině
26.04.2023 Nálada mezi německými exportéry se v dubnu dostala na nejlepší úroveň od zahájení ruského útoku na Ukrajinu. Výrazně se zlepšila například exportní očekávání v automobilovém průmyslu. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky včera zveřejnil mnichovský výzkumný institut Ifo.
Německá ekonomika se v 1. čtvrtletí podle centrální banky zřejmě vrátila k růstu
24.04.2023 Německá ekonomika se v letošním prvním čtvrtletí pravděpodobně vrátila k růstu, a to díky oživení průmyslové výroby. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla německá centrální banka. Německo by se tak vyhnulo takzvané technické recesi, která se definuje jako nejméně dvě čtvrtletí hospodářského poklesu za sebou.
Svaz německého průmyslu varoval před klesající konkurenceschopností Německa
17.04.2023 Svaz německého průmyslu (BDI) v dnešní zprávě varoval před klesající konkurenceschopností Německa, poukázal mimo jiné na negativní důsledky vysokých cen energií. Export německého průmyslu podle svazu v letošním roce poroste pomaleji než světový obchod.
Německá ekonomika se podle ministerstva hospodářství zřejmě vyhnula recesi
14.04.2023 Německá ekonomika se zřejmě těsně vyhnula recesi a za první čtvrtletí zaznamenala mírný růst. Uvedlo to ve své dnešní prognóze německé ministerstvo hospodářství.
Německý průmysl v únoru pokračoval ve výrazném růstu
06.04.2023 Průmyslová výroba v Německu se v únoru meziměsíčně zvýšila o dvě procenta. Oznámil to dnes německý statistický úřad. Růst tak výrazně překonal očekávání analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali pouze na 0,1 procenta.
Výhled německé ekonomiky se podle poradců vlády zlepšil, brzdou zůstává inflace
22.03.2023 Vyhlídky německé ekonomiky se proti loňskému podzimu nepatrně zlepšily, hospodářský růst ale dál brzdí vysoká inflace. Ve své dnešní zprávě to uvedl výbor ekonomických poradců německé vlády. Předpověděl, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v letošním roce zvýší o 0,2 procenta, což odpovídá lednové prognóze německé vlády. V příštím roce počítá výbor se zrychlením růstu na 1,3 procenta.
Ifo: Německá ekonomika letos klesne o 0,1 procenta, příští rok se vrátí k růstu
15.03.2023 Německou ekonomiku letos čeká propad o 0,1 procenta, v příštím roce se ale vrátí k růstu, který dosáhne 1,7 procenta. Příští rok se také normalizuje míra inflace. Dnes to v aktualizované prognóze hospodářského vývoje uvedl ekonomický institut Ifo. Výrazně optimističtější je institut IfW, podle jehož propočtů se hrubý domácí produkt (HDP) Německa v letošním roce zvýší o 0,5 procenta. S růstem letos počítá i německá vláda, která jej odhaduje na 0,2 procenta.
ZEW: Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se opět zvýšila
21.02.2023 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v únoru již pátý měsíc za sebou zvýšila. Uvedl to v dnešní zprávě německý hospodářský institut ZEW. Index ekonomické nálady stoupl na 28,1 bodu z lednových 16,9 bodu.
Ifo: Obavy německých podniků o přežití začátkem roku polevily
08.02.2023 Obavy německých podniků o jejich přežití začátkem letošního roku polevily. Existenční hrozbu v lednu už pociťovalo pouze 4,8 procenta německých firem, zatímco v prosinci to bylo 6,3 procenta. Německé podniky se nicméně nadále potýkají s vysokou inflací a nízkou spotřebou, a to zejména v maloobchodním sektoru. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský ekonomický institut Ifo.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
30.01.2023 1) Společnost SAB Finance, která je jedním z největších zprostředkovatelů devizových obchodů v ČR, loni zvýšila zisk před zdaněním na rekordních 268 milionů Kč. Meziročně narostl o 34 procent, akcie firmy zhodnotily o 8 procent, uvedla dnes společnost v tiskové zprávě. V letošním roce očekává management SAB Finance další růst díky pokračující silné poptávce po měnovém zajištění.
Německý HDP ve 4. čtvrtletí klesl o 0,2 pct., za celý rok stoupl o 1,8 pct.
30.01.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa ve čtvrtém čtvrtletí proti předchozímu kvartálu nečekaně klesl o 0,2 procenta. Uvádí to v dnes zveřejněném rychlém odhadu spolkový statistický úřad. Odborníci původně očekávali, že německá ekonomika bude stagnovat. V předchozím čtvrtletí německá ekonomika mezičtvrtletně mírně vzrostla, tempo růstu statistický úřad revidoval směrem vzhůru na 0,5 procenta. Za celý rok 2022 německá ekonomika vzrostla o 1,8 procenta - úřad údaj upravil z původně uváděných 1,9 procenta.
Nálada mezi německými exportéry se dostala na nejlepší úroveň za téměř rok
26.01.2023 Nálada mezi německými exportéry se v lednu čtvrtý měsíc za sebou zlepšila a dostala se na nejlepší úroveň za téměř rok. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský výzkumný institut Ifo. Index očekávání německých exportérů vzrostl na 4,3 bodu z prosincových dvou bodů. Vyšplhal se tak na nejvyšší úroveň od loňského února.
Německá vláda už nečeká hospodářský pokles, počítá s růstem o 0,2 procenta
25.01.2023 Německá vláda podle očekávání zlepšila hospodářský výhled na letošní rok a už nepočítá s poklesem ekonomiky, navzdory přetrvávajícím negativním dopadům války na Ukrajině. Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se tak letos podle nové prognózy zvýší o 0,2 procenta, oznámila dnes vláda. V říjnovém výhledu předpovídala, že HDP letos o 0,4 procenta klesne. Lépe vypadá i výhled inflace.
Podnikatelská nálada v Německu se v lednu dál zlepšila, uvádí Ifo
25.01.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v lednu znovu zlepšila. Největší evropská ekonomika zahájila rok mírnější inflací a s lepším hospodářským výhledem. Dnes to oznámil mnichovský ekonomický institut Ifo.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
24.01.2023 1) Česká národní banka měla ukázat vůli a odhodlanost bojovat s vysokou inflací, aby ji dostala zpět na inflační cíl. Z globálního pohledu je inflace poptávkového charakteru, jelikož jsme si ji v minulosti vytvořili příliš uvolněnou měnovou a fiskální politikou, řekl v rozhovoru viceguvernér ČNB Marek Mora.
Bloomberg: Německá vláda zlepší odhad vývoje ekonomiky, s poklesem už nepočítá
24.01.2023 Německá vláda vidí výhled ekonomiky nyní optimističtěji, než jej viděla v závěru loňského roku. Její aktualizovaný výhled předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v letošním roce zvýší o 0,2 procenta, zatímco loni v říjnu vláda předpovídala hospodářský pokles, který odhadovala na 0,4 procenta. S odvoláním na zdroje obeznámené s vládními prognózami o tom dnes informovala agentura Bloomberg.
GfK: Spotřebitelská nálada v Německu se díky levnějším energiím dál zlepšuje
24.01.2023 Spotřebitelská nálada v Německu se dál zlepšuje, zejména díky poklesu cen energií. Vyplývá to z průzkumu mezi přibližně dvěma tisíci německých spotřebitelů, jehož výsledky dnes zveřejnil norimberský výzkumný institut GfK. Jeho index spotřebitelské nálady na únor se zvýšil na minus 33,9 bodu ze zpřesněné lednové hodnoty minus 37,6 bodu. Index tak vzrostl čtvrtý měsíc za sebou, jeho únorová hodnota ale mírně zaostala za očekáváním analytiků. Ti ji v anketě agentury Reuters odhadovali v průměru na minus 33 bodů.
Německo se podle kancléře Scholze navzdory energetické krizi vyhne recesi
17.01.2023 Německý kancléř Olaf Scholz dnes vyjádřil přesvědčení, že Německo se navzdory energetické krizi nedostane do hospodářské recese. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
ZEW: Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se výrazně zlepšila
17.01.2023 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v lednu výrazně zlepšila, příznivější je už čtvrtý měsíc po sobě. Index důvěry, který sestavuje hospodářský institut ZEW, na tento měsíc vzrostl o 40,2 bodu na 16,9 bodu. Poprvé od loňského února se tak nachází v pozitivním pásmu. Současnou hospodářskou situaci hodnotí investoři a analytici také opět o něco lépe, ukázal průzkum, jehož výsledky dnes institut zveřejnil.
Německá ekonomika loni i přes válku na Ukrajině vzrostla o 1,9 procenta
13.01.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v loňském roce i přes dopady ruské invaze na Ukrajinu zvýšil o 1,9 procenta. Dnes to na základě předběžných výsledků oznámila na tiskové konferenci v Berlíně šéfka Spolkového statistického úřadu Ruth Brandová. V roce 2021 ekonomika vzrostla o 2,6 procenta, na letošní rok vláda i ekonomové počítají s hospodářským poklesem.
USD klesá před Powellovým projevem a údaji o inflaci v USA
10.01.2023 Před dnešním projevem předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella se kurz amerického dolaru vůči euru snížil. Bude měna pokračovat v loňském příběhu posilování, nebo je ve vzduchu nové téma oslabování dolaru?
Německý průmysl se v listopadu vrátil k růstu, část firem ale čeká útlum
09.01.2023 Průmyslová výroba v Německu v listopadu podle sezonně přepočtených údajů meziměsíčně vzrostla o 0,2 procenta, a zastavila tak říjnový pokles o 0,4 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil spolkový statistický úřad. Výsledek je lepší, než čekali analytici. Asi 40 procent firem podle průzkumu německého institutu IW nicméně uvádí, že v letošním roce čekají pokles aktivity.
Průzkum: Německé podniky čekají pouze mírnou recesi německé ekonomiky
27.12.2022 Německé podniky v příštím roce očekávají pouze mírnou recesi německé ekonomiky, a to navzdory energetické krizi, nedostatku surovin a slabým vyhlídkám pro světové hospodářství. Vyplývá to z průzkumu mezi předními německými podnikatelskými svazy.
Ifo: Sasko v příštím roce unikne recesi, hospodářský růst se ale zastaví
21.12.2022 Hospodářský propad na východě Německa bude v nadcházejícím roce ve srovnání s celoněmeckým průměrem výraznější, ale Sasku se recesi podaří uniknout. Ve své prognóze to dnes uvedl ekonomický institut Ifo. Ten pro rok 2023 předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa se sníží o 0,1 procenta, zatímco na východě Německa to bude o 0,2 procenta. V Sasku, které je pro Českou republiku jedním z hlavních obchodních partnerů z německých spolkových zemí, očekává Ifo stagnaci.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
25.11.2022 1) Americká internetová společnost Twitter příští týden v pátek na své stejnojmenné sociální síti provizorně spustí funkci předplatného pro ověřovací modrou ikonu. Na svém twitterovém účtu to dnes oznámil šéf společnosti Elon Musk. Twitter navíc bude používat různé barvy této ikony pro organizace a jednotlivce.
Růst německé ekonomiky ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,4 procenta
25.11.2022 Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí vzrostla proti předchozím třem měsícům o 0,4 procenta, růst je tak o 0,1 procentního bodu vyšší, než činil původní rychlý odhad z konce října. V konečné zprávě to dnes na základě cenově, sezonně a kalendářně očištěných dat oznámil spolkový statistický úřad. Ve druhém kvartálu vykázal hrubý domácí produkt (HDP) Německa růst o 0,1 procenta a v prvním o 0,8 procenta.
Němečtí hospodářští experti očekávají v příštím roce mírnější recesi než vláda
09.11.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v letošním roce zvýší o 1,7 procenta, v nadcházejícím roce ale hospodářství čeká propad o 0,2 procenta. Ve své ptognóze to dnes uvedla expertní komise známá jako rada moudrých, která je poradním orgánem vlády. Komise na letošní rok počítá s inflací osm procent, na příští rok s jejím poklesem na 7,4 procenta.
Průzkum: Němci kvůli obavám z recese mění i přístup k nákupům
07.11.2022 Téměř tři čtvrtiny lidí v Německu mají obavy z hospodářské recese a mění kvůli tomu i přístup k nákupům. Podle průzkumu společnosti YouGov, který si objednala poradenská firma Simon-Kucher & Partners, většina respondentů v případě recese počítá s omezením výdajů na nové oblečení, dovolenou či volnočasové aktivity. Téměř polovina by pak omezila návštěvy restaurací. Informovala o tom agentura DPA.
Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v říjnu mírně zhoršila
25.10.2022 Nálada německých podnikatelů se v říjnu mírně zhoršila a zůstává na nejslabší úrovni od května 2020. Firmy jsou méně spokojené se současným podnikáním, mírně se však zlepšilo jejich očekávání, i když se stále obávají nadcházejících měsíců. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil německý ekonomický institut Ifo.
Ekonomické instituty: Německá ekonomika v příštím roce klesne o 0,4 procenta
29.09.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa letos i přes všechny dopady ruské invaze na Ukrajinu vykáže růst o 1,4 procenta, v roce příštím ale o 0,4 procenta klesne. Dnes to na tiskové konferenci v Berlíně oznámili zástupci čtyř předních německých ekonomických institutů. Jejich prognóza počítá s návratem k hospodářskému růstu v roce 2024, kdy by ekonomika mohla vykázat růst o 1,9 procenta.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (19.9.2022)
19.09.2022 V minulém týdnu nám měnový pár EUR/USD nabídl dvě obchodní příležitosti, na které jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Oba obchody byly ziskové. Jako první došlo k průrazu horní vstupní S/R zóny, což znamenalo aktivaci nákupního (buy) obchodu, který velmi přesně a rychle došel do svého víle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Později v průběhu týdne došlo naopak k prolomení dolní připravené vstupní S/R zóny, což spustilo prodejní sell pozici (sell-stop příkaz), která se také dostala přesně do svého cíle (do zisku). Pokud jste využili mých obchodů ve svůj prospěch, tak gratuluji k profitu!
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
12.09.2022 1) Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v srpnu zpomalilo na 17,2 % z červencových 17,5 %, když předtím 13 měsíců v řadě zrychlovalo. Zmírnil zejména růst cen pohonných hmot, naopak zdražování potravin mírně zrychlilo. Vliv mělo i dražší bydlení, zejména energií. Proti červenci se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,4 %. Za nejmírnějším meziměsíčním nárůstem v letošním roce je podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) pokles cen pohonných hmot téměř o 10 %. Analytici kvůli rostoucím cenám energií však další zmírnění inflace v následujících měsících nečekají, na obávanou 20% metu ale podle nich nedosáhne.
Související klíčová slova:
Německé ministerstvo hospodářství | Německý regulátor | Produkce německého průmyslu | Odhad vývoje ekonomiky | Aktualizovaný výhled | Propad ekonomiky | Hospodářská situace | Dluhové úlevy | Růst v eurozóně | Hospodářská rizika | Šéf Ifo | Nárůst objemů | Svaz německého průmyslu (BDI) | GEA | Objem vývozu z Německa | Hodnota společnosti | Zvyšování cen | Války | Vývoj | Oděvy | Češi | Budapešť | Allianz | Velký propad | IW | DPH | EUR | Výzkumný ústav | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Pokles hospodářství | Rozhodnutí valné hromady | Fumio Kišida | Marcel Fratzscher | Nedostatek čipů | Německý stimulační plán | Nárůst počtu nově nakažených | Finanční ústav | Automobilový sektor | Itálie | Epidemická situace | PEPP | Prodej zboží | Akcie firmy | Hospodářský výhled | Deutsche Bundesbank | Očekávání | Evropské centrální banky | Poslanci | Pokles ekonomiky v Německu | Zasedání vlády | EUR/JPY | Ruské invaze na Ukrajinu | Výzkumný pracovník | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | iShares | Investice | Rozvolnění | Dekabank | Švédská ekonomika | Potenciál | Německý obchodní svaz | Nové technologie | Poradenská firma | Allianz Trade | Mezinárodní ratingová agentura | Rušení objednávek | ADP report | Cyrus de la Rubia | Majetek Koruny | Ifo | Zisk před zdaněním | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Schopnost Německa | Německý ekonom | Výkon ekonomiky | Export z Německa | Index exportních očekávání | Experti | Produkce energie | Německý parlament | Rekord | Nezávislost | Oživení ekonomiky | Stop-Loss | Eric Schweitzer | Objem průmyslových zakázek | Rada guvernérů Evropské centrální banky | IHS | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Ján Lučan | Index ekonomické nálady | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Die Welt | Price Action | Akcie společnosti | Agentura AFP | Německý automobilový průmysl | Index spotřebitelské nálady | Náklady na financování | Aktuální vývoj | Hodnota trhu | Dovoz i vývoz z Německa | Lagardeová | Cenné papíry | Německý ekonomický institut | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Delta | Americké podniky | Schopnost Německa přilákat investice | Soukromá spotřeba | Slabá poptávka | Import | ČEZ | Mezinárodní organizace práce (ILO) | ZEW Achim Wambach | Finanční instituce | Propad cen | Luca Maestri | Průmyslové objednávky | JPY | Investing | Herbert Diess | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Růst spotřebitelských výdajů | Christoph Badelt | Podnikové objednávky | Peníze | Robert Habeck | Výhled do budoucna | Ukazatel | Bild am Sonntag | Vlna pandemie | Prognóza | FTSE 100 | Technologie blockchainu | Měny | Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) | Týdenní shrnutí | Nezaměstnanosti v Německu | Odhad letošního růstu ekonomiky | Bankovní rada ČNB | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Institut IW | ZEW index | Vysoké ceny energií | IMK | Burzy | Německý ministr hospodářství | Ceny elektřiny | Německá průmyslová a obchodní komora | Americký prezident Joe Biden | Robinhood | Export | Hospodářský institut | Euroskupina | Odhad růstu HDP | Hospodářské dopady pandemie | AI | Škoda | Ekonom společnosti | Italský premiér | Měnový fond | Hodnocení současné situace | ETF od společnosti BlackRock | ProCent | Společnost SAB Finance | Parlamentní volby | ChiNext | Měnový pár EUR/USD | Média | Finanční trh | Inflační cíl | Marek Mora | Nový rekord | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Prodloužení karantény | Pracovní místa | Nálada mezi německými spotřebiteli | Světový obchod | Investoři | Bank of England | Americké ekonomiky | Další růst | Nejistoty | Očkování proti covidu | Škoda JS | Prezident institutu | Rozvojová banka KfW | Index PPI | McKinsey | Supervelmoci | Ministr hospodářství | Údaje o průmyslové výrobě | Posílení | USD | Plnění objednávek | Terminál na LNG | Tempo hospodářského růstu | Německé HDP | Christian Lindner | Extrémní růst | Plány | Sestupný trend | Viceguvernér ČNB | Zisk | Průmyslová výroba v Německu | Euro dnes | Klaus Wohlrabe | Cestování | Rušení pracovních míst v Německu | Největší ekonomika | Přetrvávající vysoká inflace | Oživení hospodářství | Analýzy | Evropské ekonomiky | NFP report | Vládní výdaje | Pokles vývozu | Růst německé ekonomiky | Švýcarská banka | Béžová kniha | O2 | Cenové tlaky | CZK | Nový koronavirus | Akcionáři | ILO | Kabinet | NFP | Investovat | Výrobce pneumatik | Demokraté | Hospodářský vývoj | S&P | Brusel | Agentura AP | Úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Nákupy dluhopisů | Německý export | Handelsblatt | Hospodářské dopady | Počet firemních bankrotů | Spoluředitel | Dovoz | Unie | Extrémní nárůst | Index spotřebitelské důvěry | Deflace | Kristalina Georgievová | Politická situace | Ruský rubl | TIM | Německé firmy | Nízké úrokové sazby | Úřad Eurostat | Praha | Der Spiegel | Ekonomický kalendář | FDP | Prezident | Investing.com | ZEW | Konzervativní strany | Německý ekonomický institut (GEI) | Index cen domů | Tiff Macklem | Financial Times (FT) | Výsledky | Investice ve stavebnictví | Fenomén | Účinný lék | Statistický úřad Eurostat | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Globální ekonomiky | Státy Evropské unie | Ekonom Ifo | Průzkum | Dnes ČNB | Komodita | Nejdůležitější události | Následky pandemie | Eurostat | Spotřebitelská nálada v Německu | Energie | Německé hospodářské instituty | OPEC+ | GEI | Boom | Kurz jenu | Společnost SAB | Pesimismus | Objem | Klima | Dovoz z USA | Cestovní kanceláře | Vývoj měnového páru | Sociální demokraté (SPD) | Cenné papíry a burzy | Claus Michelsen | Podnikatelská nálada | Americké centrální banky | Svaz německého průmyslu | Hamburg Commercial Bank | Subvence | Regulátor | S&P Global | Firmy | Počet lidí bez práce v Německu | Zvýšení dluhového stropu | Předstihové indikátory | Bydlení | Hlavní úroková sazba | Šéf centrální banky | Insolvence | Šéf švýcarské centrální banky | Status bezpečné měny | Agentura Bloomberg | Akcie Robinhood | Situace v eurozóně | AFP | Studie | Nástroj | Úřad INSEE | Zpráva | Prodej elektromobilů | Bit.plus | Ratingová agentura | Zvyšování mezd | Cenová hladina | Měna | Členské země EU | Švédská centrální banka | Hrubý domácí produkt (HDP) | Nasdaq | Oslabování japonského jenu | JOLTS | Deficit | Celková inflace | OPEC | Breakout strategie | Bloomberg | Nová prognóza | Nabídka | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Centrální banky | Logistika | Analytická společnost | Trump | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Hospodářský propad | Zprávy | Příznivé údaje | Obavy z recese | Údaje o obchodu | Reálné mzdy | Federální rezervní systém | Prezident institutu ZEW | Stavebnictví | Kurzarbeit | Donald Trump | Restriktivní opatření | Člen představenstva | Bank of Japan | Podnikatelská důvěra | Apple | Silný růst | Zahájení ruského útoku | Bankhaus Lampe | Rozhodnutí vlády | Vyhlídky | GfK Rolf Bürkl | CZ | Průmyslová výroba | Prodeje dluhopisů | Roční míra inflace v Německu | Evropská ekonomika | Komise pro cenné papíry a burzy | Pandemie nemoci COVID-19 | Trh | Divize | Komise | University of Michigan | Crown | Války na Ukrajině | Bilion | Opatření proti koronaviru | EY | Výrazný růst | Nový výhled | Rolf Bürkl | Sazby daně | Výrazný pokles | Pokles investic | Vývoj ekonomiky | Vyšší poptávka | Průzkumy | Euro | Francie | Funke | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | Propad | Philip Lowe | FTC | Stimulační opatření | Obchodní systém | Globální dodavatelské řetězce | Agentura S&P | Pandemie koronaviru | SNB | Hospodářský růst v Německu | Microsoft | Příležitosti | Německý vývoz v únoru | Daňové úlevy | Výsledky průzkumu | Bitstamp | Hrubý domácí produkt | Letadla | Mistrovství | Podnikatelé | Automobilky | Zpomalování ekonomiky | Pomoc Ukrajině | Drahé energie | Důvěra | Pravděpodobnost | Ekonomické ukazatele | Přístup k nákupům | Zahraniční obchod | Zotavování světové ekonomiky | Pojišťovny | Výpadky | Vývoz do Číny | Graf | Telco | Ekonomové | Centrální banka | Úvěrové pojišťovny | Plyn | Export v dubnu | Pár EUR/USD | Omezení pohybu | Eurodolar | Spotřebitelská nálada | Jádrová inflace | Andrew Bailey | Banka KfW | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Růst spotřebitelských cen | BlackRock | ADP report zaměstnanosti | Zpracovatelský sektor | Institut Ifo | Ether | Míra nezaměstnanosti v Německu | Spolková vláda | Reuters | Omezování výroby | Stagnace poptávky | Obchodní rizika | Předpokládaný růst | Prodeje domů | Obchody | Souhrnný index | Německý hospodářský institut | ING | Pozornost | Time-Frame | Vývoz do Spojených států | Firma | Míra inflace v Evropské unii | Oslabování dolaru | Strategie Ondřeje Hartmana | Institut DIW | Příkaz | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | PwC | Předseda | Koronavirová krize | OpenAI | Nová data | Markus Söder | Zvýšení cel | Financovat | Počet lidí bez práce | Kryptoměna | Analytik DIW | Výhled vývoje ekonomiky | Míra | Ministři financí | Úroky | MT4 | Státní svátek | Očekávání analytiků | Silné oživení | Prudké zdražování | Budoucí vývoj | Tempo očkování | Ceny elektřiny v Německu | Japonsko | Internetová společnost Twitter | Čínská ekonomika | IWH | ECB | Ceny | Prudký pokles | Daňové příjmy státu | Angela Merkelová | Technologie | Energetická krize | ČNB | Evropská unie | Výroby osobních automobilů | Ekonomické fórum | Pokles | Změny sazeb | Institut IfW | Množství peněz | Onemocnění | Průmyslová komodita | Společnost Twitter | Země EU | Americké společnosti | Druhá největší kryptoměna | Plný úvazek | Nejvýraznější pokles | Mercedes | Exportní průmysl | Americká ekonomika | Nejistota | Doporučení | Thomas Cook | COVID-19 | Výhled na příští rok | Finanční krize | Česká republika | Tempo poklesu | Index cen | Německý ministr financí | Daně | OECD | Ekonomická předpověď | Pokles indexu | Dovoz z Číny | Úterní zpráva | Odliv investic z Německa | Zisky | Bankovní rada České národní banky | Sell | Globální ekonomika | Nvidia | Nejslabší růst | Thomas Jordan | Boj proti inflaci | Nejprudší pokles | Rozvojová banka | Vice | Breakout | Růst cen | Světové ekonomické fórum | Akcie LVMH | Útlum aktivity | Nálada mezi německými exportéry | Asset management | Německá vláda | Čínský vicepremiér Liou Che | Výdaje | Index nákupních manažerů (PMI) | Útok na Ukrajinu | Financování | ČSÚ | Finance | JDE | Makroekonomické ukazatele | Omezení dodávek | Alexander Krüger | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Odhad letošního růstu | Pokles ekonomiky | Globální poptávka | Investiční poradenství | Společnosti | Růst spotřebitelských cen v Německu | PPF Telco | Obchodní spory | Virus | Prezident Joe Biden | Německý obchodní svaz BGA | Dílčí index | Opatření proti šíření koronaviru | Vysoké ceny energie | FT | Zvýšení inflace | Cena | Dnešní čísla | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Německé vládní strany | Hospodářský růst | Bod | Miliardy korun | Obchodování s Čínou | RBNZ | Reserve Bank of Australia | Guvernér australské centrální banky | Prognóza německé vlády | Největší kryptoměna | O2 CR | Peter Altmaier | Šíření nového koronaviru | Domácnosti | FTSE | Silný propad | Inflace | Zvýšení cel na dovoz | Tržby | Manfred Hübner | Využití kapacit | Situace | Státy EU | Předběžné výsledky | Twitter | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Vstupní S/R zóny | INSEE | Statistiky | FXstreet | Světová ekonomika | WIFO | Ceny v eurozóně | Podmínky v Německu | Spolkový statistický úřad | Hospodářský institut Ifo | Aukce | Propad HDP | Růst mezd | Výhled pro EUR/USD | Akcie Nvidie | Sdružení automobilového průmyslu | Kurz | Evropská centrální banka | Potíže se zásobováním | Pandemie covidu | ISM | Stagnace | Poradce České bankovní asociace | Inovace | Pandemie nemoci | Jan Švejnar | Ruská invaze na Ukrajinu | Tradingové webináře zdarma | Conference Board | Největší problém | Prudký růst cen | Měď | Ekonomický institut | Poradci německé vlády | Analytik | Zotavování německé ekonomiky | Největší evropská ekonomika | Zahájení ruského útoku na Ukrajinu | Nižší produkce | Ondřej Hartman | Vývoz z Německa | Počet obyvatel | Německá kancléřka | Spiegel | Německý vývoz | Analytici | Úřad práce | Nedostatek surovin | Důvěra v eurozóně | Mario Draghi | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Hospodářství | Francouzský statistický úřad | Cena palladia | DIW Marcel Fratzscher | Snižování úrokových sazeb | DIW Claus Michelsen | Cenové stability | Maloobchodní tržby v Německu | Poptávka | Expert | Koronavirové krize | Vývoz | Británie | Webináře | Miliardy eur | Recese | Hospodářský pokles | Výzkumný institut | Klaus Geissdörfer | Nálada spotřebitelů | Růst globální ekonomiky | Digitalizace | Výhled na rok | Výrobní index | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Koronavirové pandemie | Ekonomický výzkum | Fosilní paliva | Ministři | Prudký propad | Mezinárodní organizace práce | Centrální banka USA | Ekonomické analýzy | Americká centrální banka (Fed) | Obchodní přebytek Německa | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Politická nejistota | Průmyslová výroba v lednu | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Institut IMK | Japonský premiér | Rizika | Eurozóna | Christian Rusche | Prezident Donald Trump | Kancléřka Angela Merkelová | Ekonomický institut Ifo | Německá centrální banka | Energetická skupina ČEZ | Měsíční report | Ceny plynu | Světové ekonomiky | ROCE | Růst HDP | Benzín | Ziskový obchod | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Rakouský institut IHS | Zásoby plynu | Míra inflace | Spotřebitelská důvěra | MMF | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Breakoutové strategie | Indexy | Citi | Odborníci | Míra nezaměstnanosti v Británii | Německé podniky | Obchody pro EUR/USD | Japonská měna | Mezinárodní měnový fond | Kancléř Olaf Scholz | Průmysl | Body | Přilákat investice | Druhá vlna koronaviru | Podnikání | Pokles průmyslové produkce | Tempo růstu | GfK | Francouzská ekonomika | Continental | Biliony | Zdražování energií | ETF | Federální obchodní komise | Akcie Nvidie dnes | Akciové trhy | Úrokové sazby | Obchodní pozice | Varování | Průmyslové firmy | Vystoupení Británie z Evropské unie | Důvěra v Německu | Reporty | ANZ | Kurz amerického dolaru | Long | Bankovní rada | Větší pokles | Výrazný propad | Blizzard | Pokles inflace | Časopis Forbes | Německý kancléř Olaf Scholz | Růst zaměstnanosti | Očekávání budoucího ekonomického růstu | Nezaměstnanost v Německu | Nárůst cen energií | Švýcarská banka UBS | Oživování německé ekonomiky | Indikátor | Tempo růstu americké ekonomiky | Pokles cen | Odhad růstu ekonomiky | Dopady vysokých úrokových sazeb | YouGov | Vysoké inflace | Ekonomické vyhlídky | Snížení úrokových sazeb v USA | Průmyslový sektor | Hospodářské vyhlídky | Sentix | Německý statistický úřad | Clemens Fuest | Schodek zahraničního obchodu | FOREX | Podnikatelská nálada v Německu | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Členské země Evropské unie | Alarmující čísla | Řetězce | Sentiment | Měnová unie | Maďarská centrální banka | Šéf společnosti | Ekonomika | Politika | Hospodářské recese | Vánoční sezóna | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Profit-Target | Německá ekonomika | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Ekonom GEI | MAM | BHP | SAB Finance | Per rollam | Objem dovozu | Akcie společnosti Nvidia | Velká Británie | Další vývoj | Ekonom | Optimismus | Pokles průmyslové výroby | Průměrná míra inflace | Spotřebitelská důvěra v Německu | Členové bankovní rady | Setkání zemí OPEC | Ředitelka svazu | Trader | Nákupy | Obchodní spor | Měnové politiky | Augsburger Allgemeine | Země eurozóny | Mercedes-Benz | Výrobní index PMI | Karanténa | Invaze | Reserve Bank of New Zealand | Investiční aktivity | Commerzbank | Dolar | Poradenské společnosti | Výhled | Očekávání německých exportérů | Operátor O2 | Převzetí firmy Twitter | Timeframe | Stefan Klebert | Auta | Americké ministerstvo | Rada ČNB | Spojené státy a Čína | Obchodní analýza | Ethereum | Finanční podmínky | Hospodářský růst Německa | Počasí | Agentura DPA | Export německého průmyslu | Evropský trh | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Finanční trhy | Statistický úřad | Tempo růstu HDP | Růst cen energií | Komise pro cenné papíry | Pantheon Macroeconomics | Austrálie | Stagflace | Německé ekonomiky | Schodek | Růst průmyslové produkce | Financial Times | Členské státy EU | Dopady pandemie covidu-19 | Počet nakažených | Pracovní trh | Jaderné elektrárny | Vývoj měnového páru EUR/USD | Návrh rozpočtu | Tradingové webináře | Westpac | Obchodní bilance | Americká internetová společnost | EU | Zotavení ekonomiky | Problémy | Zpomalení růstu | Zpřesněná data | VP Bank Group | Ukrajinská krize | Plány na omezování výroby | Měnové páry | Členské státy | Meziroční míra inflace v eurozóně | Prezidentské volby | Nezaměstnanost | Dolarový index | USA a Čína | Inflace v Německu | Plánované obchody | Ropa | DIHK | Semináře | Maria Röttgerová | Rozvoj | Plánované obchody pro EUR/USD | Znovusjednocení země | Americká Komise pro cenné papíry | Claus Vistesen | Transakce | Prodeje existujících domů | Ekonomka | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | Vzestup inflace | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Atos | MNB | Irsko | Rozjednané prodeje domů | Energiewende | Spotřeba domácností | Míra inflace v eurozóně | Justice | Značný pokles | USDX | Meziroční růst spotřebitelských cen | Impulzy | Inflace v prosinci | Dodávky plynu | Pokles ekonomické aktivity | Daňové příjmy | Index podnikatelské nálady | Karanténní opatření | Mnichovský ekonomický institut | Zvyšování úrokových sazeb | RBA | Protikoronavirová opatření | Christine Lagarde | Výhled na letošní rok | Opatření na podporu ekonomiky | 3М | Snižování nákladů | Obchod | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Oslabení | Globální finanční krize | Objem německého vývozu | Rusko | Žádosti o podporu | Akcionář | Poradce | Vicepremiér | WEF | Negativní hospodářské dopady | Spojené státy | Hodnota indexu | Ifo Clemens Fuest | Uvolňování opatření proti koronaviru | Signál | Ekonomický výhled | Digitální měna | Zdražování | S/R zóny | Energetické krize | Ředitelka | Inflace v Evropské unii | Komerční banka | ADP | Biliony dolarů | Kupní síla | Trhy | Úbytek | Sankce | Ropy | Sycomore Asset Management | Úspěšné obchodování | IfW | Forex trader | Institut GfK | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Produkce energií | Sociální demokraté | Ekonomický dopad | Společnost | Wolfgang Schäuble | Maloobchodní tržby v listopadu | Forbes | Nové prognózy | Dnešní údaje | Ben Broadbent | Sebastian Dullien | Generální ředitel | SEC | BMW | Světové hospodářství | Technologický index | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Americké ministerstvo financí | Nálada | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Indikátory | Tisková konference | Analytik GfK | Vysoké ceny | Organizace | DIW | Růst | Ceny surovin | Michelin | Příjmy | Známky oživení | Prezident Ifo | Výroba v Německu | Zajištění | Pandemie | Růst průmyslové výroby | Index | Buy | Nálada podnikatelů | Růst spotřebitelských cen v Británii | Šéf institutu WIFO | Meziroční růst | Obchodní vztahy | Průmyslová produkce | Internetová společnost | Ruth Brandová | Obchodní přebytek | Objem HDP | Politici | Volby | Obchodní dohody | BHP Group | Rušení pracovních míst | Fond obnovy EU | Bezpečné měny | HDP Německa | Cíle | Break/Even | Bezpečnost | Výhled růstu ekonomiky | Lars Feld | Příliv přímých zahraničních investic | Aktuální situace | Mistrovství Evropy | Odhady růstu | Akcie BHP Group | Překvapující zpráva | Obchodní nastavení | Počet firemních bankrotů v Německu | Banky | Výrobce iPhonů | Německý průmysl | Český statistický úřad (ČSÚ) | Dopady obchodní války | Růst Německa | Program nákupů dluhopisů | Výzkumná společnost | Šance | Němečtí ministři financí | Největší ekonomika v Evropě | Dopady války na Ukrajině | Společnost S&P Global | Oslabení dolaru | Nová auta | Růst cen zemního plynu | Covid | Průmysl v Německu | Výrobní ceny | Převzetí firmy | Odvětví | Šok | Rozpočtový deficit | Výhled růstu německé ekonomiky | Rekordní deficit | Obchodní příležitosti | Druhá vlna | Dna | Svaz BGA | Italský premiér Mario Draghi | Maďarsko | Společnost Sentix | Vysoké úroky | Výrobní sektor | Dopady koronavirové krize | Poradenství | Měnový pár | LVMH | Premiér Mario Draghi | BGA | Akcie společnosti Apple | HDP EU | Banka | Vlna koronaviru | Společnost EY | Tržní hodnota | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Předseda BDI | Síla amerického dolaru | Očkování proti covidu-19 | Konflikt na Blízkém východě | Ekonomické aktivity | Ekonomika Evropské unie | Inflace v USA | Nové údaje | Analytička | ČSOB | Dopady pandemie | Ekonomiky | Měnová politika | Průmyslová výroba v Evropské unii | Evropa | Nasdaq Composite | Ifo Klaus Wohlrabe | Tesla | Práce v Německu | Negativní dopad | Elon Musk | Ruské akcie | Expertní komise | Americký prezident | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Mutace delta | Zpřísňování měnové politiky | Britský premiér | Export zboží | Bank of Canada | Počet zemřelých | Problémy v dodavatelských řetězcích | Bilance zahraničního obchodu | Společnost OpenAI | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Evropská komise (EK) | Předpověď | Obchodní napětí | Poradci | Německé instituty | Poptávka v Číně | Ekonomický růst | Vzestupný trend | Nvidie dnes | Krize | Asociace | Podnikatelská aktivita | Rozpočtový schodek Německa | Management | PPF | Vyšetřování | Nálada v německých firmách | Obchodní svaz | CNBC | Ruská invaze | UBS | Údaje | Rozpočtový schodek | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Výzkumný institut Ifo | Bosch | Důvěra investorů | GEI Christian Rusche | Důvěra investorů v ekonomiku | Energetická skupina | Riziko recese | Španělská ekonomika | Dovoz do USA | Ekonomiky eurozóny | Webináře zdarma | Short | Důvěra spotřebitelů | Oživení exportu | Target | Intel | Odhad vývoje HDP | Obchodní komora | Liou Che | Nemovitosti | Práce | Stimulační plán | Zákaz dovozu | Čínský vicepremiér | Podniky | Státní rozvojová banka | Siegfried Russwurm | Kanada | Očkování | Vývoz z Německa do Británie | Ministr financí | Rubl | Deutsche Bahn | Rozpočet | Schodek rozpočtu | Výkonná ředitelka | Koronavirová mutace | Nejnovější údaje | Švédsko | Pracovní síly | Závazek | Pandemie covidu-19 | Volkswagen | Odhady analytiků | Největší ekonomika eurozóny | Inflace v eurozóně | Německo | Švédský statistický úřad | Biden | Objem zakázek | Akcie společnosti Atos | Růstový potenciál | Růst české ekonomiky | Růst průmyslové výroby v Německu | Zrychlení růstu | Akciový trh | VP Bank | Šíření nákazy | Viceprezident | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Ztráty | Japonský jen | Oživení ekonomiky eurozóny | Zpomalování světové ekonomiky | FXstreet.cz | Bilance | Banka UBS | Válka Ruska proti Ukrajině | Aktuální Price Action | EK | Mzdy | Merkelová | Akcie Intelu | Zahraniční investice | Vývoj světové ekonomiky | Tématické reporty | xAI | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Hospodářský vývoj v Německu | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Salvador | Oživení německé ekonomiky | Dluhopisy | Trading | Institut ZEW | Zakázky německého průmyslu | Dopad vysokých úrokových sazeb | Premiér Rishi Sunak | Čína | Olaf Scholz | Trade | ČR | KfW | Překážky | Investiční podmínky v Německu | Ministerstvo financí | Nejvyšší deficit | Institut WIFO | Guvernér | Přerušení dodávek ruského plynu | Německý kancléř | Umělá inteligence | Výhled německé ekonomiky | Světová poptávka | USA | Riziko | Zpracovatelský průmysl | Šíření koronaviru | Výraznější pokles | Sazby | Valné hromady | NERV | Předkrizové úrovně | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | Hlavní ekonom | Bankovní asociace | Německý automobilový sektor | Vytěsnění minoritních akcionářů | Burze | Podnikové investice | EBM-Papst | Ekonomické prognózy | Sektor služeb | Výkon | Ekonom Jan Švejnar | Domácí poptávka | Guvernér Britské centrální banky | Tanja Gönnerová | Dovoz i vývoz | Ekonomický poradce | Hamburg Commercial Bank (HCOB) | Americká Federální obchodní komise | Dovoz z Británie | Evropská unie a Británie | Ekonomické sankce | Výbor ekonomických poradců | Míra inflace v Německu | Proočkování populace | Tým FXstreet.cz | Akcie BHP | Údaje MMF | Vývoz do Británie | Zvyšování cen energií | Die Zeit | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Další pokles | Vedoucí pracovníci | Institut IHS | Vláda v Berlíně | Sankce vůči Rusku | Odliv investic | Německý rozpočet | Důvěra v německou ekonomiku | Ministerstvo hospodářství | Setkání zemí OPEC+ | Průmyslové podniky | Achim Wambach | LNG | Dodavatelské řetězce | Politico | Válka na Ukrajině | Technická recese | Prodej | Koronavirová mutace delta | Japonská centrální banka | Euforie | Thomas Gitzel | Investiční | Snížení daní | Údaje o vývoji HDP | Activision | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Německý HDP | Berlín | Bitcoin | Česká ekonomika | Zdražování potravin | Pochybení | Přebytek obchodní bilance | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Hospodářské oživení | Tempo růstu spotřebitelských cen | Partners | VDA | Index CPI | Obchodní války | Opatření | Skupina ČEZ | HCOB | Ekonomická situace | DPA | Nálada spotřebitelů v Německu | Závislost | Stimulační program | Obchodní konflikt | Zlato | HDP | Ekonomická nálada | Restrikce | Maloobchodní tržby | Výroba automobilů | Průmyslové supervelmoci | Členské země | Fond | Balík stimulačních opatření | Hospodářský vzestup | Statistici | Damoklův meč | Francouzský statistický úřad INSEE | Hlavní ekonomka | Zvýšení dovozních cel | Robert Bosch | Carsten Brzeski | Dnešní zprávy | BDI | Objednávky | Inflační očekávání | Záchranný balík | Počet bankrotů | Stavební výroba | Joe Biden | Hospodářské instituty | G7 | Nedostatek zakázek | Evropské země | Institut německého hospodářství | Uhlí | Omikron | Růst ekonomiky | Index PMI | Komodity | Analýza | Vyšší inflace | Ekonom Klaus Wohlrabe | Miliardy | Výnosy | Česká národní banka (ČNB) | Activision Blizzard | Podnikatelské klima | Creditreform | Dny Německa | Průmysl a stavebnictví | Vlády | Ceny energie | Caixin | Kryptoměny | Krachy firem | Dodávky energií | Investiční doporučení | Nezávislost justice | New Hampshire | Odhad letošního růstu HDP | Umělá inteligence (AI) | Nálada německých spotřebitelů | Koronavirus | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Dekarbonizace | Zlepšení | Pokles německé ekonomiky | ČTK | Hospodářský institut IW | Investiční podmínky | Měnové podmínky | Americká vláda | Míra inflace v USA | Jerome Powell | Vysoké úrokové sazby | Česká národní banka | SPD | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Velké investice | Základní úroková sazba | Výrobce pneumatik Michelin | Ceny mědi | Vývoz z Německa v říjnu | Miroslav Zámečník | Manažeři | Crown Estate | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot