Čtvrtek 21. listopadu 2024 09:31
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Investingfox 16 let
reklama
InstaForex rijen 2024

Cestovní kanceláře

img

Škody způsobené největším IT výpadkem dějin dosahují 600 miliard korun. Z podstatné části ale nebudou odškodněny

20.07.2024 Škody způsobené největším IT výpadkem v historii se teprve sčítají, některé ještě budou nabíhat. Odhady nejčastěji ukazují na jejich celkovou částku v přepočtu zhruba 600 miliard korun. Celosvětově bylo například zrušeno na 5000 letů. Svůj provoz musely přerušit či omezit ale nejen aerolinky, nýbrž také banky, finanční domy, nemocnice, přepravní společnosti, ale i řetězce obchodů či restaurací a mnozí další.
img

Fed a globální nestabilita: dvojí rána pro americké trhy

18.04.2024 Americký akciový trh vykázal ve středu pokles, který souvisí s tím, jak investoři hodnotí kroky Federálního rezervního systému v oblasti řízení úrokových sazeb, a s pozorovanými skromnými finančními výsledky ze začátku výsledkové sezóny.
C:\fakepath\trader-06112023-42-zm.jpg

S&P: Dopad propadu turistiky kvůli válce na ekonomiku Izraele bude malý

06.11.2023 Pravděpodobné zastavení zahraničních turistických cest do Izraele kvůli válečnému konfliktu s Hamásem bude zřejmě mít na izraelskou ekonomiku jen minimální dopad. Může však způsobit značené problémy ekonomikám Egypta, Jordánska a Libanonu. Uvedla to ve své zprávě ratingová společnost S&P Global.
img

Maloobchod už vidí světlo na konci tunelu

04.08.2023 Maloobchodní tržby bez prodeje aut se sice v meziročním srovnání reálně snížily o 4,1 %, ale je to znatelně nižší pokles než v předchozím měsíci. Jedná se o poměrně nečekaný výsledek pro trhy, kdežto naše prognóza naznačovala zlepšení, ač jsme byli ještě mírně optimističtější. Meziměsíčně tržby v maloobchodě stouply o 0,3 %.
img

Inflace v jednociferném teritoriu poprvé od ledna 2022

03.07.2023 Trend negativního vývoje tuzemské ekonomiky pravděpodobně pokračoval i v květnu. Domácí průmyslová výroba se podle našeho odhadu meziměsíčně opět snížila. Mělo by však dojít ke zmírnění tempa poklesu na -0,9 % m/m v květnu po ostrém dubnovém propadu o 1,9 %. Spotřebitelská poptávka zřejmě zůstala velmi slabá, meziměsíční snížení maloobchodních tržeb bez aut v květnu podle nás ještě zesílilo na -0,7 % m/m (po -0,3 % m/m v dubnu).
img

Cestovní ruch se loni zotavil z Covidu, letos poroste. Posílí hlavně zavedené značky

11.05.2023 Podle odborníků z poradenské skupiny Moore Global přinesl rok 2022 v sektoru cestovního ruchu zotavení z pandemické krize. Předpokládají, že letos bude mnoho firem dále expandovat. Týká se to především velkých zavedených značek v oblasti hotelnictví, které budou stále více zavádět franšízový model. To může být výhodné i pro drobnější podnikatele. Experti z Moore Czech Republic věří, že tuzemský sektor cestovního ruchu letos neminou globální trendy, jako je ESG (enviromentální a sociální řízení firem), automatizace nebo kombinace pracovní cesty s dovolenou v rámci tzv. bleisure. Expanzi pak očekávají i cestovní kanceláře, které už nyní reportují násobně vyšší předprodeje.
img

Rekordní milion Čechů se letos podle všeho vydá do Chorvatska. Tamní vyfabulované cenové přirážky Čechům zjevně nevadí

29.04.2023 V letošním roce by poprvé v historii mohl na dovolenou do Chorvatska zavítat více než milion Čechů. Loni jich tam tak odjelo necelých 850 tisíc, což je po předcovidovém roce 2017 druhý nejvyšší počet. Přes šesti lety bylo Čechů v Chorvatsku přesně 850 tisíc. Nyní zatím tuzemské cestovní kanceláře hlásí o pětinu až čtvrtinu vyšší zájem o zájezdy do této destinace. Takže skutečně nelze vyloučit, že do Chorvatska letos zavítá na dovolenou přes milion Čechů.
img

Evropské akcie stoupaly, převzaly štafetu od asijských burz

05.01.2023 Přední západoevropské akciové indexy uzavřely ve středu v plusu. Sentiment podpořily výsledky obchodního dne v asijské seanci.
img

Zprávy z Číny vyvolaly prudký růst evropských akciových trhů

04.01.2023 V úterý se hlavní západoevropské akciové indexy obchodovaly stabilně v zeleném pásmu. Evropské trhy obchodovaly výš, protože investoři hodnotili znovuotevření Číny a uvolnění jejích covidových restrikcí. Růst hlavního indexu podpořily potravinářské a farmaceutické společnosti.
img

WizzAir a TUI pod tlakem 📉

14.12.2022 Nízkonákladové letecké společnosti jsou zatíženy rizikem hospodářského zpomalení a z toho vyplývající nižší poptávkou trhu, který dává přednost "levné" letecké dopravě. Akcie dnes ztrácejí 7,5 %.
img

Evropské akcie začínají obchodní seanci velkým poklesem

12.05.2022 V době psaní tohoto článku se kompozitní index předních společností STOXX Europe 600 snížil o 2,16 % na 418,36 bodů. Od začátku roku 2022 tento index ztratil již více než 14 %.
img

Evropské akcie dramaticky změnily vektor pohybu

12.05.2022 Během středeční aukce vykazují akciové evropské indikátory na pozadí optimistického sentimentu účastníků trhu působivý růst.
img

Ukrajinský konflikt zasáhl křídla leteckého průmyslu

04.03.2022 Ulehčení pravidel souvisejících s pandemií koronaviru způsobilo, že letecký průmysl s optimismem vzhlížel k roku 2022. V posledním únorovém týdnu však vojenský konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou vrhl velký stín na očekávané oživení cestovního ruchu a leteckého průmyslu. Sankce uvalené západními zeměmi již zasahují do cestování a způsobí tak postiženým leteckým společnostem další dodatečné náklady.
img

Cestovní ruch v ČR loni těžce trpěl, jako v roce 2020, s tím je ale konec. Svět se ocitá v horečce zájmu o nákup letních zájezdů, v ČR je hitem Turecko

09.02.2022 Turistický ruch v ČR má za sebou druhý velmi slabý rok. Oproti roku 2020 loni ještě o něco ubylo návštěvníků ze zahraničí. Mírný vzestup počtu domácích turistů i jejich přenocování situaci rozhodně nezachránil. Takže celkový počet hostů jen nepatrně převyšuje polovinu jejich počtu v dosud rekordním – a posledním předpandemickém – roce 2019. Letos by však měla být situace mnohem lepší. Počet hostů by se i přes pomalý rozjezd v prvním, probíhajícím čtvrtletí mohl dostat na úroveň 80 až 85 procent předpandemické úrovně. Turistický ruch totiž v posledních týdnech velmi výrazně oživuje. U nás i v zahraničí.
img

Svět se ocitá v horečce zájmu o nákup letních zájezdů, v ČR je hitem Turecko. Největší světová cestovka hlásí mimořádný růst sháňky, jenž i o 20 % předčí zájem z doby před pandemií

08.02.2022 Hotely a dovolenkové lety pro nadcházející letní sezónu si lidé v těchto hodinách a dnech celosvětově zamlouvají zcela mimořádným tempem. Horečka zájmu o koupi dovolené se nevyhýbá ani Česku. Akcie největší světové cestovky, TUI, dnes na londýnské burze přidaly až dvě procenta. Firma oznámila, že tempo objednávání zájezdů na letošní léto dokonce předčí úrovně před pandemií.
img

Slabší důvěra & pozitivní očekávání

28.01.2022 Další pokles ekonomického sentimentu v EU v řadě jde na vrub pokračující pandemii zasahující především oblast služeb a negativnímu nabídkovému šoku. Přesto stále platí, že ukazatele důvěry zůstaly i v lednu poměrně vysoko nad dlouhodobým průměrem a navzdory mírnému poklesu vyznívají veskrze optimisticky. Při pohledu na jednotlivá odvětví a sektory je vidět, že skepse je v posledních měsících patrná snad jen ve službách, které se musely potýkat s protipandemickými opatřeními i slabším zájmem ze strany poptávky, zejména v oblasti cestovního ruchu.
img

Rozbřesk: Růst mezd překonal očekávání ČNB. Koruně svědčí ústup pandemie

07.12.2021 Včera měly trhy možnost seznámit se jednak s posledními údaji za třetí kvartál, které se zveřejňují se zpožděním, až po celkové výsledky ekonomiky. Protože jde z pohledu ČNB o velmi důležitá data indikující domácí mzdové tlaky, stojí zvláště tentokrát za trochu pozornosti. Podle nových čísel statistického úřadu se průměrná mzda ve třetím čtvrtletí zvýšila o 5,7 %, reálně pak „díky“ vyšší inflaci jen o 1,5 %. Stejným tempem jako průměrná mzda, kterou nevydělají zhruba dvě třetiny zaměstnanců, vzrostla i mzda mediánová.
img

Ranní glosa: Růst mezd překonal očekávání ČNB

07.12.2021 Včera měly trhy možnost seznámit se jednak s posledními údaji za třetí kvartál, které se zveřejňují se zpožděním, až po celkové výsledky ekonomiky. Protože jde z pohledu ČNB o velmi důležitá data indikující domácí mzdové tlaky, stojí zvláště tentokrát za trochu pozornosti. Podle nových čísel statistického úřadu se průměrná mzda ve třetím čtvrtletí zvýšila o 5,7 %, reálně pak „díky“ vyšší inflaci jen o 1,5 %. Stejným tempem jako průměrná mzda, kterou nevydělají zhruba dvě třetiny zaměstnanců, vzrostla i mzda mediánová.
img

Rozbřesk: Pandemie sráží vyhlídky tuzemských firem. Rozjedou Powell & spol. jestřábí show?

30.11.2021 Tuzemská ekonomika rostla ve třetím čtvrtletí mezikvartálně o 1,5 %, meziročně o 3,1 %. Obrázek posledního čtvrtletí díky dnešním a už díky předchozím měkkým datům začíná nabývat konkrétnější podoby. Podobně jako předchozí čtvrtletí bylo i to aktuální poznamenané problémy v dodavatelských řetězcích, zejména automobilového průmyslu, k nimž se přidal masívní dopad vysokých cen surovin a energií. Když k tomu připočteme opětovnou explozi pandemie, tak to z pohledu ekonomiky letos rozhodně nevypadá na žádný radostný finiš.
img

Ranní glosa: Pandemie sráží vyhlídky tuzemských firem

30.11.2021 Zatímco dnes trhy teprve čekají na podrobnější výsledky české ekonomiky za třetí kvartál, obrázek posledního čtvrtletí už začíná díky měkkým datům nabývat konkrétnější podoby. Podobně jako třetí čtvrtletí bylo i to aktuální poznamenané problémy v dodavatelských řetězcích, zejména automobilového průmyslu, k nimž se přidal masívní dopad vysokých cen surovin a energií.
img

Hotelům dál chybí zahraniční návštěvníci a kongresová turistika

09.11.2021 Po pátečním maloobchodu, včerejším průmyslu a stavebnictví nyní konečně přicházejí na řadu i zářijové výsledky jednotlivých služeb. Celkově nevyznívají vůbec zle, nicméně ne každému se na začátku podzimu dařilo stejně. Reálné očištěné tržby služeb se meziměsíčně zvýšily o necelé procento, meziročně byly vyšší o 7,8 %. Asi největší pozornost v covidových časech na sebe poutá cestovní ruch, respektive oblast ubytování a stravování označovaná jako HORECA. V tomto případě je vidět, že s rozvolněným létem začali klienti znovu využívat služeb hotelů a restaurací, avšak velmi nerovnoměrně.
C:\fakepath\f-13082021-lv.gif

Hodnota fúzí a akvizic už letos překonala jejich hodnotu za celý loňský rok

12.08.2021 Hodnota fúzí a akvizic pokračuje v růstu na nové rekordy. Celková hodnota očekávaných a dokončených transakcí už od počátku letošního roku činí 3,6 bilionu USD (78 bilionů Kč), a překonala tak částku 3,59 bilionu USD za celý loňský rok. Zájem o fúze a akvizice vyvolávají nízké úrokové sazby a rostoucí ceny akcií. Vyplývá to z údajů společnosti Refinitiv. Od počátku letošního roku bylo oznámeno 35.128 dohod, což je o 24 procent více než loni.
img

Rozbřesk: Cestovnímu ruchu chybí zahraniční turisté, koruna se veze na pozitivní vlně

10.08.2021 Čísla z tuzemské ekonomiky za druhý kvartál sice ještě dobíhají, avšak celkový obrázek vývoje v tomto období už začíná nabývat stále jasnější podoby. Ponecháme-li stranou předběžný odhad HDP, který výrazně zaostal za trhem i za prognózou ČNB, jsou už k dispozici úplné odvětvové statistiky za červen. Minulý týden to byly solidní výsledky z maloobchodu, průmyslu a stavebnictví, včera se k nim přidala data za služby.
img

Pro čínské turisty přestalo Česko existovat. Jejich počet v ČR klesá hned o tři řády, cestovní kanceláře i to existenčně ohrožuje

09.08.2021 Turistický ruch v ČR vykázal v letošním druhém čtvrtletí známky zotavení, ovšem jen v meziročním porovnání. Ve srovnání s druhým čtvrtletím předpadnemického roku 2019 je turistický ruch v ČR stále v těžké křeči. Ta je patrná i z návštěvnosti zahraničních turistů. V členění podle zemí se tato návštěvnost držela letos ve druhém čtvrtletí zpravila o jeden či dva řády po úrovní druhého čtvrtletí roku 2019.
img

Reuters: Hackeři, kteří jsou za útokem na firemní systémy, chtějí 70 milionů USD

05.07.2021 Hackeři, kteří zřejmě stojí za víkendovým kybernetickým útokem na stovky firem i veřejných organizací nejen ve Spojených státech, požadují 70 milionů dolarů (asi 1,5 miliardy Kč). S odkazem na informace na blogu, který obvykle používá kybernetický gang REvil, to dnes uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\106416136-1582903_usa-stocks.jpg

Co se ještě nevrátilo na hodnotu před COVIDem?

02.07.2021 Jak si mnozí z nás všimli, extrémně uvolněná měnová i rozpočtová politika v reakci na pandemii pomohla smazat ztráty akciovým indexům během několika měsíců. Stejně tak komodity si za podpory výjimečné poptávky a zpoždění v dodavatelských řetězcích užily nečekanou rally, ať už šlo o průmyslové nebo zemědělské suroviny. Ropa, uhlí, kukuřice, sójové boby – všechny tyto komodity se obchodují výrazně výše v porovnání se začátkem roku 2020.
C:\fakepath\banky-03052021.jpg

Akcie bank jsou překvapivě nízko

03.05.2021 Bombastický růst technologických akcií pořád nekončí. Naopak na vlně rozvolňování a stimulů americké vlády se přidává k akciové horečce i retail, automotive a ostatní průmysl. Index Nasdaq od předpandemického maxima v únoru 2020 přidal 42 %, index S&P 500 mu zdatně sekunduje s růstem o 25 % za stejné období.
img

Rozbřesk: Obchod i služby zahájily rok poklesem

16.03.2021 Zatímco průmysl vstoupil do nového roku v poměrně dobré kondici, stavebnictví, maloobchod a některé další služby zůstávají dál ve vleku pandemie. Včera zveřejněná lednová čísla maloobchodu jen potvrdila očekávání, že začátek roku bude pro toto odvětví ve znamení propadu. Pokles o více než šest procent ve srovnání s loňským prosincem i začátkem loňského roku je odrazem znovuzavedených omezení, které dopadly na část obchodní sítě. S poklesem tržeb se musely vypořádávat snad všechny typy obchodů s výjimkou těch internetových, ve kterých spotřebitelé utratili o třetinu více peněz než na začátku loňského roku. Lockdown přinesl této části obchodu další stimul pro jejich boom a domácnostem příležitost nakoupit si v časech, kdy je velká část obchodů uzavřena.
img

Ranní komentář: Indexy pokračují v růstu, cestovní ruch a energie přidávají nejvíce. Měď vyskočila na 9 500 USD

25.02.2021 Včerejší seance se nesla na trzích v pozitivním duchu, když ji indexy v Evropě i USA dokázaly uzavřít v zelených číslech. Dařilo se hlavně energetickému sektoru, kterému pomáhá růst cen ropy. Solidní zisky si pak připisují také akcie v travel sektoru, jako jsou hotely, aerolinky nebo cestovní kanceláře, které těží z nedávných zpráv o rostoucím zájmu lidí o cestování a dovolené.
img

Rozbřesk: Služby v ČR se loni propadly, trh s dluhem čekají tři emise a ropa míří nahoru

10.02.2021 Zatímco průmyslu se v závěru roku dařilo dohánět ztráty z prvního pololetí a meziroční produkce i zakázky byly dokonce nad úrovní předloňského prosince, služby zůstávaly dál pod tlakem. Pár týdnů tzv. rozvolnění se sice do výsledků stravovacích a ubytovacích služeb propsalo, šanci ovlivnit celková čísla za uplynulý rok však už byla jen minimální. Nepřekvapí proto výrazné dvouciferné propady v oblasti cestovního ruchu, který omezeními trpí nejvíce. Cestovní kanceláře tak loni přišly o zhruba 70 % tržeb, hotely a restaurace o polovinu, respektive třetinu. Tržby v letecké dopravě, které jsou z cestovním ruchem úzce spojeny, se zkrátily o přibližně dvě třetiny.
C:\fakepath\akcie-tui.png

Akcie TUI: Nové akcie míří na trh

29.01.2021 Akcie největší německé cestovní kanceláře TUI si prošly v posledních týdnech vysokou volatilitou. Debaty o záchraně ze strany německé vlády nakonec vyústily v úpis nového kapitálu. Došlo k téměř zdvojnásobení počtu akcií, přičemž na nové akcie měli nárok stávající investoři za velmi výhodných 1,09 EUR za kus.
img

Rozbřesk: Vakcína v USA na dohled? Riziková aktiva včetně zlotého a forintu v euforii

10.11.2020 Světové finanční trhy se vezou na vlně optimismu a nadějně začínají vyhlížet i domácí „covidová“ čísla, ačkoliv u nich...
img

Rozbřesk: Vakcína v USA na dohled? Riziková aktiva včetně PLN a HUF v euforii

10.11.2020 Světové finanční trhy se vezou na vlně optimismu a nadějně začínají vyhlížet i domácí „covidová“ čísla, ačkoliv u nich nelze zcela odhlédnout od citelného poklesu v počtech testovaných. Solidně vyznívají i čísla z reálné ekonomiky, nicméně ta jsou zatížena tradičním zpožděním, a tak se vlastně teprve oficiálně dozvídáme to, co se dělo v ekonomice v průběhu září. Jedním z posledních jsou výsledky tržeb odvětví služeb, které byly zveřejněny včera. Vyčíst z nich lze třeba následující…
C:\fakepath\Německo2.jpg

Ifo: Německé firmy čekají, že se k normálu vrátí až za 11 měsíců

13.08.2020 Německé firmy v průměru očekávají, že se jejich podnikání nevrátí k normálu dříve než za 11 měsíců. Ve svém červencovém průzkumu to zjistil německý hospodářský institut Ifo. Obzvlášť nepříznivě dopadla koronavirová krize na podniky ve službách, které doufají v návrat normálních časů až za 11,7 měsíce, uvedl dnes institut.
C:\fakepath\Německo.jpg

Pětina německých firem se cítí ohrožená koronavirovou krizí

06.07.2020 Pětina německých firem se cítí existenčně ohrožená koronavirovou krizí. Vyplývá to z červnového průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil hospodářský institut Ifo. V ohrožení se cítí hlavně poskytovatelé služeb, v anketě se tak ohodnotilo 27 procent oslovených firem v odvětví. V obchodu to bylo 18 procent, v průmyslu 17 a ve stavebnictví jen dvě procenta.
img

Chorvatsko věří, že Češi pomohou zmínit dramatický propad z turismu

18.06.2020 Chorvatsko pro letošek očekává drastický 75% pokles příjmů z cestovního ruchu. Příjmy od zahraničních turistů přitom vloni překonaly rekordní úrovně posledních let, když překročily hranici 10 miliard eur. Podíl cestovního ruchu na chorvatském HDP je asi 20 %, uvádí se v analýze brokera CapitalPanda, který je aktivní ve střední Evropě, včetně Česka a Chorvatska.
img

Cestovní kanceláře ruší zájezdy, klienti však poukazy přijmout nemusí. Budou-li chtít peníze, musí k soudu, od roku 2022 to půjde i hromadně

24.05.2020 Cestovní kanceláře Exim Tours a Fischer kvůli epidemii koronaviru zrušily všechny zájezdy plánované na letošní červenec a srpen, které měly objednané u obou společností řádově desetitisíce klientů. Ti místo zájezdu dostanou do cestovky poukaz. A to i tehdy, pokud by raději dostali zpět peníze, na které mají nárok dle legislativy EU. Právě nesoulad české a unijní legislativy ve věci cestovních poukazů může výhledově vést k hromadným žalobám klientů ne cestovní kanceláře.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

Počet firemních bankrotů v Německu by mohl stoupnout o 54 procent

19.05.2020 Škody způsobené pandemií nemoci covid-19 by mohly v letošním roce uvrhnout v Německu do platební neschopnosti až 29.000 firem. Proti předchozímu roku by to znamenalo nárůst o 10.000 bankrotů, tedy o 54 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti CRIF Bürgel. Nejvíce postižené budou cestovní kanceláře, restaurace a firmy pořádající různé kulturní, sportovní či společenské akce.
img

Kauza Smartwings: Jak vlády zachraňují letecké dopravce v zahraničí

17.05.2020 V souvislosti s možným nouzovým převzetím leteckého dopravce Smartwings českou vládou se opět rozvířila debata nad opodstatněností takového kroku. Kromě otázky principiálnosti takového převzetí ve vztahu k záchraně dalších částí ekonomiky (viz včerejší komentář) je třeba vzít v potaz fakt, že záchrana by se týkala i značky historicky cenné České aerolinie, ČSA, které jsou součástí skupiny Smartwings.
img

ČÍNŠTÍ TURISTÉ ZNOVU NA CESTÁCH

14.05.2020 Přes 100 milionů lidí vyrazilo v květnu během pětidenního volna v Číně na cesty. Byla to první velká zkouška domácí poptávky po cestovním ruchu od doby, kdy bylo zrušeno omezení volného pohybu kvůli Covid-19. Přichází zotavení, nebo spíš zůstanou spotřebitelé chvíli opatrní?
img

Rozbřesk: ČNB nevylučuje záporné sazby ani znovuzavedení kurzového závazku, korunu svými řešeními vylekala

12.05.2020 Určitě by stálo za to, podívat se na nejnovější čísla ze služeb, která ukazují, jak se restrikcemi, respektive s šířením koronaviru popasovala tato významná část ekonomiky. Jak hotely přišly za ani ne tři týdny o dvě třetiny tržeb, cestovní kanceláře nebo letecké společnosti o zhruba polovinu, restaurace o dvě pětiny atp. Stejně tak bychom našli i malou část služeb, kterým i v této době příjmy narůstaly. Šlo o právníky a účetní a vedle nich IT firmy, kterým práce v nouzovém stavu přibyla.
img

Ranní nadhoz - nízké ceny surovin a materiálů zpomalují inflaci

12.05.2020 Tržby ve službách se v prvním čtvrtletí reálně snížily o 4,3 % (po očištění o kalendářní vlivy). Data potvrdila, že terciární sektor byl karanténními opatřeními proti šíření Covid-19 znatelně zasažen. Nejvýraznější propad zaznamenala letecká doprava, cestovní kanceláře, ubytování (o více než čtvrtinu) a pohostinství (o více než desetinu). Jen mírné poklesy zaznamenaly činnosti v oblasti nemovitostí nebo vědecké a technické služby. Zveřejněná data zhruba potvrzují náš odhad poklesu HDP v prvním čtvrtletí (-2,7 % mezikvartálně).
img

Okénko trhu - T. Holub poslal korunu znovu nad EUR/CZK 27,50

11.05.2020 Tržby ve službách v prvním čtvrtletí výrazně prohloubily svůj pokles, když se reálně snížily o 4,3 % (po očištění o kalendářní vlivy). Data tak potvrdila předchozí náznaky, že terciární sektor byl karanténními opatřeními proti šíření Covid-19 zasažen nejvíce. Oproti poslednímu loňskému čtvrtletí se tržby ve službách po sezónním očištění snížily o 3,3 %. Pokles tržeb byl plošný napříč odvětvími a jediným sektorem, který zaznamenal růst, byly informační a komunikační činnosti. Nejvýraznější propady přitom zaznamenala odvětví, kde jednotlivé subjekty musely takzvaně zavřít krám, tedy letecká doprava, cestovní kanceláře, ubytování (propad o více než čtvrtinu) a pohostinství (o více než desetinu). Podstatně lépe si vedla odvětví, která nebyla restriktivními opatřeními tak zasažena, jako např. činnosti v oblasti nemovitostí nebo vědecké a technické služby, kdy byly poklesy tržeb jen mírné. Není překvapivé, že v rámci sektoru dopravy si polepšily tržby za poštovní a kurýrní služby. Dnes zveřejněná data zhruba potvrzují náš odhad poklesu HDP v prvním čtvrtletí (-2,7 % mezikvartálně). Nutno ještě zmínit, že sběr dat je v současné době problematický, což přiznává i sám ČSÚ a upozorňuje na možnost výraznějších revizí.
img

Ranní nadhoz - dubnový PMI z výroby dále poklesne

04.05.2020 Ministryně financí Alena Schillerová uvedla, že hospodaření státu za první 4 měsíce skončilo víc než devadesátimiliardovým deficitem. Jen za duben, kdy se již v hospodaření státu naplno projevila koronavirová krize, skončil rozpočet deficitem 46 miliard. Aktuální rozpočtový schodek 90,7 miliardy je tak o 60 miliard vyšší než ve stejném období loňska, oproti krizovému roku 2009 je hlubší o 35 miliard. Kompletní zprávu zveřejní MF dnes odpoledne.
img

Pětidenní volno v Číně ukáže, nakolik se lidé vrátí k cestování

28.04.2020 Pětidenní volno v Číně u příležitosti nadcházejícího květnového Svátku práce představuje první větší příležitost pro čínské turisty, aby se po uvolnění koronavirových opatření vrátili k cestování, píše dnes agentura Reuters. Nakolik se Číňané rozhodnou svátky strávit mimo své domovy a navštívit oblíbené destinace, památky a atrakce, bude jakýmsi ukazatelem pro sektor turistického ruchu, který je v době koronavirové krize jedním z nejhůře zasažených odvětví.
img

Česko, připrav se na „peníze z vrtulníku“

15.04.2020 Ministryně financí Alena Schillerová včera potvrdila, že stát zvažuje možnost „znárodňování“, tedy přechodného kapitálového vstupu do strategických podniků.
img

Rozbřesk: Bude český záchranný balík stačit?

19.03.2020 Reakce vlád a centrálních bank na prohlubující se ekonomické propady spojené s koronavirem neberou konce. Včera česká vláda oznámila dlouho očekávaný rozpočtový balík na boj s koronavirem. Celkový objem balíku (až 1 bilion korun) konečně odpovídá vážnosti situace. Je však otázka, zda přímá finanční pomoc (plánovaná na 100 miliard korun) nakonec nebude muset být vyšší.
img

Přichází pád hypotečních úroků. Kdo si v nadcházející recesi v ČR udrží zaměstnání, bude mít hypotéku i nemovitost výrazně dostupnější než dnes, počkat se vyplatí

18.03.2020 Hypoteční bankéři si letos v únoru mnuli ruce blahem. Podařilo se jim „udat“ o skoro 71 procent větší objem hypoték než loni v únoru, vyplývá z dnes zveřejněných dat Fincentrum Hypoindex. Byl to pro ně z tohoto hlediska druhý nejúspěšnější únor v historii. Vzhledem k recesi, která na Česko co nevidět udeří, lze konstatovat, že to byly poslední opravdové „bankéřské hody“ před delší dobou hypoteční diety, ba půstu.
C:\fakepath\cor-17032020-lv.jpeg

Koronavirus dopadá na chod firem, česká ekonomika letos asi klesne

17.03.2020 Epidemie nového koronaviru doléhá na provoz podniků, podle Hospodářské komory ČR zasáhla preventivní opatření vlády už více než čtyři pětiny firem. Uzavření svých evropských závodů dnes oznámila německá automobilová skupina Volkswagen. V Česku se ve středu výroba zastaví v závodech Škody Auto v Mladé Boleslavi, Kvasinách a ve Vrchlabí. O týden později zastaví výrobu kolínská automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA). Ekonomové odhadují, že česká ekonomika za letošní rok s největší pravděpodobností klesne.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Počet firemních bankrotů v Německu byl loni nejnižší za 20 let

13.03.2020 Počet firemních bankrotů v Německu loni klesl téměř o tři procenta na 18.749 případů. Dostal se tak na nejnižší úroveň od přijetí nového insolvenčního zákona v roce 1999. Oznámil to dnes německý statistický úřad. V letošním roce však odborníci očekávají nárůst počtu bankrotů, ke kterému zřejmě přispějí negativní hospodářské dopady pandemie nového typu koronaviru.
img

Cestovní ruch na pokraji krachu. Vláda odloží daně.

10.03.2020 Vláda chystá pomoc v podobě odložené splatnosti daně pro cestovní kanceláře, hotely a jiné firmy v cestovním ruchu ohrožené šířícím se koronavirem. Odhady hovoří o ztrátách v daném sektoru mezi 35 a 70 miliardami korun.
img

V Česku rostou ceny nejvíce za osm let, a růst ještě zrychlí. Citelně zdražuje elektřina, tvrdý alkohol či vepřové... a obecně bydlení

10.03.2020 Míra inflace v únoru podle zrychlila meziročně na úroveň 3,7, z lednové hodnoty 3,6 procenta. Inflace je tak nejrychlejší do března 2012, kdy dosáhla úrovně 3,8 procenta.
img

Cestovní kanceláře v ČR mohou kvůli koronaviru letos přijít až o pět miliard korun

03.03.2020 Nelze vyloučit, že ztráty na tržbách cestovních kanceláří a agentur v ČR se kvůli koronaviru mohou letos vyšplhat právě až do pásma čtyř až pěti miliard korun.
C:\fakepath\Hongkong.jpg

Burza v Hongkongu oslabila, jinde v Asii už akcie zpevnily

29.01.2020 Akcie na burze v Hongkongu dnes výrazně oslabily v reakci na obavy kolem šíření nového koronaviru. Trh byl kvůli oslavám nového lunárního roku uzavřen a dnes byla první možnost na obavy zareagovat. Jiné asijské trhy, které byly v minulých dnech otevřené a už stačily oslabit, dnes většinou zpevňovaly. Optimismus čerpaly z úterního vývoje na Wall Street, kde akcie rovněž prudce zpevnily. Burzy v pevninské Číně jsou stále zavřené.
Související klíčová slova: Lufthansa (LHA.DE) | Propad ekonomiky | Hospodářská situace | BCPP | Realitní trh | Společnost CrowdStrike | Zásoby zemního plynu | Hodnota fúzí | Vývoj | Oděvy | Obchodní platformy | Češi | Allianz | LHA | Akcie United Airlines | DPH | EUR | Cena akcií TUI | Itálie | Stoxx | Očekávání | Americká obchodní bilance | Zemědělské suroviny | Zasedání ČNB | Ruské invaze na Ukrajinu | Evropská komise | Swiss | Investice | US Bancorp | DXY | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | TPCA | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Škoda Auto | Ifo | Invaze na Ukrajinu | Akcie na burze v Hongkongu | Prognózy | Britská libra | NYSE | E.ON | REvil | Experti | Raiffeisenbank | FTSE MIB | Pokles zisku | Asijské trhy | Obchodní seance | ČMZRB | Impuls | EUR/USD | Výkonný ředitel | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Geopolitické napětí | Chování | Akcie společnosti | Druhá největší ekonomika | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | Goldman Sachs | Tisk peněz | Delta | Výkon průmyslu | Opatření v Číně | Dopravci | IHNED | Jiné měny | ESG | Index DOW | Tržby za služby | Výsledky obchodování | Peníze z vrtulníku | Kontrakty | Americký akciový trh | Odhad HDP | Praxe | Platební neschopnosti | Makroekonomické statistiky | Investing | Index akciové burzy | Cathay Pacific | Brent | Německá společnost | Očekávání ČNB | Peníze | Stimul | Pandemie COVID-19 | Americká ropa | Prognóza | FTSE 100 | FBI | Analytici společnosti | Měny | Barel ropy | Investiční strategie | Tuzemská ekonomika | Ropa WTI | Burza | Vývoj ceny akcií cestovní kanceláře | Vývoj evropského bankovního akciového indexu | Oživení čínské ekonomiky | Vakcíny proti koronaviru | Růst trhu | Burzy | USD/BRL | Americký prezident Joe Biden | Společnost Virgin Atlantic | Společnost Siemens | Zisk společnosti | Většinový podíl | Hospodářský institut | EUR/CZK | CapitalPanda | British Petroleum | Italský premiér | Ekonomická aktivita | Regulace | Hongkong | Hospodářské výsledky | Tovární objednávky | Vývoj ceny akcie Komerční banky | Čtvrtletní výsledky | CENTRICA | Zvýšení sazeb | Index CAC 40 | OX Capital Markets Ltd | Nadějné zprávy | Emirates | Fincentrum | Americká ropa WTI | Údaje o ekonomice | Investoři | Situace kolem koronaviru | MiFID II | AMD | Kapitál | FedWatch | Bayer | Akcie letecké společnosti | Energetický gigant | Reálné ekonomiky | Posílení | ESET Robert Šuman | USD | Australský dolar | Christian Lindner | Nové mutace | Nižší poptávka | Plány | Bankovní skupiny | Viceguvernér ČNB | Zisk | AT&T | Tempo zdražování | Klaus Wohlrabe | Cestování | Největší ekonomika | Německý DAX | Automobilka Toyota | BCM Begin Capital Markets CY | Mimořádný růst | DJI | Americké HDP | Kybernetický útok | Swapy | Růst německé ekonomiky | Švýcarská banka | CZK | Výhled ratingu | Bogdan Maioreanu | Skupina PPF | Investovat | Vít Hradil | CAC 40 | S&P | Tržby z prodeje | Úroková sazba | Thyssenkrupp | Hospodářské dopady | Rizikovější měny | Obrovský potenciál | Unie | Dillí | Německý výrobce | Nikkei | InterContinental | Macau | Největší švýcarská banka | Ruský rubl | TIM | Německé firmy | Nízké úrokové sazby | Kybernetický gang | Turecká lira | Markets | Prezident | Raiffeisen | Vybírání zisků | Volný čas | Investing.com | Akcie Microsoftu | Vzdělání | Kevin Tran Nguyen | ZEW | Munich Re | Očekávání úrokových sazeb | Ropné společnosti | Výsledky | Americké centrální banky | Finanční služby | Globální ekonomiky | HUF | Portfolio | Průzkum | Siemens | Minulá výkonnost | Zadlužování | Typ koronaviru | Bank of America | Sebastian Ebel | Lepší výsledky | Průmyslové objednávky | ProCent | Energie | Fiskální rok | Růst inflace | Tržní úrokové sazby | Objem | Uzavření vzdušného prostoru | Tržní kapitalizace | Vývoj měnového páru | Národní měny | Britský FTSE 100 | Index Stoxx 600 | S&P Global | Firmy | Agentura Bloomberg | RWE | Raketový útok | PMI z výroby | Nástroj | Zpráva | Kolínská automobilka | Cestovní ruch | Představitelé Fedu | Rozpočtová politika | United Airlines | Znárodnění | Kering | Hrubý domácí produkt (HDP) | Hypotéky | Ceny ropy | Státní rozpočet | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Přijetí | Lukáš Kovanda | Potlačovaná poptávka | Zasedání Fedu | Bydlení | OPEC | USD/PLN | Bloomberg | Masivní výprodeje | GBP | Egypt | KB | Ekonomický šok | Maloobchod | Centrální banky | Analytická společnost | Hospodářský propad | Zprávy | Index Dow Jones Industrial Average | Hlavní indexy | Evropské trhy | Federální rezervní systém | Averze k riziku | Moore Czech Republic | Stavebnictví | Události ve světě | Akcie Komerční banky | Dnešní makroekonomické ukazatele | Evropské akcie | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Americké objednávky | Apple | Ropa Brent | Údaje ministerstva | Vyhlídky | BBC | Finanční domy | Vojenský konflikt | CZ | Průmyslová výroba | Ameriprise Financial | Alstom | Las Vegas | Výsledky HDP | Pandemie nemoci COVID-19 | Německý hospodářský institut | Institut Ifo | Trh | Komise | Globální spotřeba ropy | TUI Sebastian Ebel | Výrazný růst | Výrazný pokles | AA | Pražské burzy | Francie | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | Akcie leteckých společností | Obchody | Propad | Posílení dolaru | Turecko | HDP eurozóny | Rating | Politická rizika | Exxon Mobil | Agentura S&P | Pandemie koronaviru | Michelle Bowmanová | Federální úřad pro vyšetřování (FBI) | Microsoft | Příležitosti | Spotřeba ropy | Alibaba | Výsledky průzkumu | Akciový index | Hrubý domácí produkt | Podnikatelé | Siemens Energy | Automobilky | Obchodování akcií | Zhoršení nálady | Národní ekonomická rada vlády | Důvěra | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Unce zlata | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Pokles cen ropy | Zahraniční obchod | IATA | Pojišťovny | Vir | Výpadky | Objem obchodů | Graf | Invia | Centrální banka | Severomořská ropa | Hráči na trhu | Úrokový swap | Chod firem | Plyn | Akcie na rozvíjejících se trzích | Pár EUR/USD | Omezení pohybu | Prodeje domů | Eurodolar | Výnosové křivky | Čistý zisk | Jádrová inflace | Hospodaření | Fed | Zveřejněná data | TUI | Americká centrální banka | Růst spotřebitelských cen | Italská vláda | Dolar | Globální index | Fúze a akvizice | Údaje o inflaci | Běžný účet | Velké společnosti | Reuters | Situace na Ukrajině | Zvýšení úrokových sazeb | Kompozitní index | Dopady krize | Libra šterlinků | Pozornost | Firma | S&P 500 | KLM | TUI.DE | Záporné sazby | Obchodování | Předseda | Libra | Koronavirová krize | Americký dolar | Stoxx 600 | Cestování do zahraničí | Snížení sazeb | Kasino | Růst tržeb | Financovat | Kasino v Macau | Řecko | Philip Morris | Alena Schillerová | Airbus | Míra | Alibaba Group | Hospodaření státu | Úroky | Refinitiv | MT4 | Ranní nadhoz | Ceny akcie Komerční banky | Ústup pandemie | Air | Akcie dnes | Ceny akcií | Čínská ekonomika | ECB | Pokles úroků | Ceny | Koronakrize | ČNB | Rumunsko | Evropská unie | ESG principy | Pokles | Prognóza ČNB | Zprávy o vakcíně | ex | Bancorp | Nejvýraznější pokles | Skluz | Nové rekordy | Nejistota | Doporučení | COVID-19 | Thomas Cook | IBEX 35 | Finanční krize | Pokles ceny | Společnost XTB | Tempo poklesu | Hlavní čínské burzy | Dodavatelský řetězec | Německý ministr financí | EBIT | Daně | Lídři | OECD | Sport | Dnešní fundamenty | Dluhopisový trh | Historická data | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Úrokové sazby Fedu | Růst zisků | Zisky | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Index Nikkei | BNP Paribas | Americká data | Nvidia | Allianz SE | Nejprudší pokles | Výnos desetiletých dluhopisů | Obrovské ztráty | Kurzový závazek | Turistický ruch v ČR | Toyota | Delta Air Lines | Cena zlata | Trinity Bank | Vice | Růst cen | Celosvětová poptávka | Exxon | Swap | Německá vláda | ERM II | Nákupní příležitost | Financování | Úroková sazba v USA | ČSÚ | Kyperská investiční společnost | Finance | JDE | Makroekonomické ukazatele | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Vyšší úroky | Americká lehká ropa | Komise v přenesené pravomoci | Společnosti | Maďarský forint | Virus | Prezident Joe Biden | Opatření proti šíření koronaviru | Index nákupních manažerů ve výrobě | QE | Obchodování na akciových trzích | Soudní řízení | Průměrná mzda | Cena | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | CME | Spotřebitel | Šíření koronavirové nákazy | Celková inflace | Odhodlání | Důvěra v průmyslu | Proočkovanost | WTI | Bod | Miliardy korun | Raiffeisen Bank International | Polský zlotý | PRIBOR | Útok hackerů | Bankéři | BNP | Evropské indexy | Nové akcie | Konjunkturální průzkum | Šíření nového koronaviru | Domácnosti | FTSE | Cena ropy | Inflace | Tržby | Tržní sentiment | Marže | Situace | Twitter | Statistické údaje | Nižší zisky | Alphabet | Bilance běžného účtu | Vedení společnosti | Cestovní kanceláře v ČR | Vláda ČR | Lira | INSEE | USD/CZK | Statistiky | FXstreet | Moneta | SAP | Dluhopisové trhy | Stagnace | FX | Hospodářský institut Ifo | Aukce | Propad HDP | Růst mezd | Nový typ koronaviru | Světové finanční trhy | Index akciové burzy v Hongkongu | RUB | Pohonné hmoty v ČR | Sdružení automobilového průmyslu | Kurz | Air France | Evropská centrální banka | Vývoj měnového páru USD/RUB | Unicredit | Nákup akcií | CME Group | Kazachstán | Míra úspor domácností | Mezinárodní investoři | Pandemie nemoci | Abbott Laboratories | Naše prognóza | Propad akcií | Ekonomové | Destatis | Měď | AUD | Swedish Match | Chorvatsko | Zahraniční firmy | Analytici | Kurz koruny | Ekonomické výsledky | Hospodářství | Americké rozjednané prodeje domů | Akcie Monety | Check Point Software Technologies | Nižší ceny | Jefferies | Debata | Poptávka | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Světové finanční krize | Miliardy eur | Recese | Konsenzus | Mzdový růst | Qatar Airways | Záloha | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Hargreaves Lansdown | Burzovní indexy | Deflační tlaky | Koronavirové pandemie | Prime | ERM | Mutace koronaviru | Ceny energií | Ekonomická zpráva | Nejlepší výsledky | WizzAir | Meziroční míra inflace | Rizika | Británie | Bulharsko | CySEC | Počet firemních bankrotů | Francouzský CAC 40 | Technologický sektor | Soud | Globální trhy | Propad ropy | Hang Seng | Statistiky ECB | Ceny pohonných hmot v ČR | Světové ekonomiky | Benzín | CrowdStrike | Rostoucí ceny | Trend | Cenová válka | Adidas | Dow Jones Industrial | Las Vegas Sands | Japonský index | Akcie na burze | Míra inflace | Ekonomické údaje | MMF | USD/RUB | Nařízení | Farmaceutické společnosti | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Nejnovější zprávy | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Průmysl | Americké žádostí o podporu | Podnikání | Pokles průmyslové produkce | EU | Bankovnictví | Aerolinky | Uniper | NBP | Biliony | Co bude | ETF | Akciové trhy | Úrokové sazby | Německý index DAX | Saúdové | Stanislav Zeman | Spojení | Rally | Bankovní rada | Pojišťovna | DAX | Zasedání České národní banky | Francouzský index CAC 40 | Fischer | Aktiva | Pokles inflace | Renminbi | Discovery | České měny | Švýcarská banka UBS | Business | Evropští investoři | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátor | Schodek | Pokles cen | Euro | ROCE | Veřejný dluh | Technologická společnost | Vysoké inflace | Raiffeisenbank a.s. | Tržby z prodeje potravin | Virové laboratoře | Zdravotnictví | Ministryně financí | Sentix | Deutsche Bank | Smartwings | Index akcií | Erste | Vývoj indexu Dow Jones US Banks | Trinity | Stratég | FOREX | Majetek | Řetězce | Sentiment | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Ekonomika | Infineon Technologies | Politika | Letecké společnosti | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Dubnový PMI | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | SAS | Německá ekonomika | Forint | Výprodej | Turistika | Velká Británie | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Ekonom | Optimismus | Pokles průmyslové výroby | Trader | Měnové politiky | Akciové indexy | Peter Kovalčík | Tomáš Holub | CRIF | Země eurozóny | Byznys | Elektřina | Akcie cestovní kanceláře | Invaze | Zhodnocení | Výhled | Bankovní akciový index | FOMC | Technologický Nasdaq | Kukuřice | Volatilita akcie | Federální rezervní banky | Komerční banky | Americké ministerstvo | Výnosy státních dluhopisů | Deriváty | Zpomalení hospodářského růstu | Economist | Rakouský kancléř | Fliggy | Počasí | Čínské burzy | Propouštění | Zaměstnanci | Finanční trhy | Statistický úřad | Expanze | Insider | Turistický ruch | Fiskální balík | Francouzský index | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Vývoj ceny akcie | Wizz Air (WIZZ.UK) | Čistá ztráta | UAL | Průměrná úroková sazba | Obchodní bilance | Výdaje | Energetické společnosti | Riziková aktiva | Problémy | Měnové páry | Pozitivní očekávání | Členské státy | Analytik trhů | Burzy v Šanghaji | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Helicopter money | Ropa | České vlády | Americká inflace | Španělský IBEX | Transakce | Nejistota v cestování | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Sezónnost | Zaměstnanost | Glencore | Rozjednané prodeje domů | MIB | Index MSCI | Evropské akciové burzy | Pokles ekonomické aktivity | Silný pokles | Aktivity společnosti | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Karanténní opatření | Negativní zprávy | Thomson Reuters | Snap | Největší evropské cestovní kanceláře | Spotřebitelská poptávka | Toyota Peugeot Citroën Automobile | | Nový trend | Obchod | Virgin Atlantic | Oslabení | Cestování do ciziny | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | EIA | Rusko | Žádosti o podporu | Akcionář | Vicepremiér | Empire State Index | Negativní hospodářské dopady | BASF | Index japonských akcií | Spojené státy | Zkušenost | TUI AG | Signál | Zdražování | Výsledkové sezóny | Člen bankovní rady | Komerční banka | Přijetí eura | Trhy | Sankce | Ropy | Míra úspor | Druhá vlna pandemie | Evropský bankovní akciový index | Ekonomický dopad | Společnost | Úvěrová aktivita | Generální ředitel | Cena akcií | Rozšíření | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | HoReCa | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Nálada | Indikátory | Eura | ČNB dnes | Nizozemsko | Organizace | Ryanair | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Akcie Deutsche Bank | Services | Úrokové swapy | Sankce na Rusko | Růst | Index Dow Jones Industrial | RegioJet | Příjmy | Rostoucí zadluženost | Finanční situace | CzechTrade | Výnosy amerických státních dluhopisů | Propad cen ropy | Pandemie | Index | Lockdown | Martin Gürtler | Historie | Průmyslová produkce | Bonusy | Arca | Japonský index Nikkei | Cíle | Britský FTSE | Bezpečnost | Německé pojišťovny | Klíčové faktory | Ministryně financí Alena Schillerová | Retail | Epidemie afrického moru prasat | Počet firemních bankrotů v Německu | Banky | Okénko trhu | Shazování peněz z vrtulníku | Akcie TUI | Přelom roku | Posílení rublu | Dow Jones | Robert Šuman | Investiční doporučení | Úvěr | Akcie Sands China | Šance | Holubice | Společnost S&P Global | Podnikání na kapitálovém trhu | Pád cen ropy | Covid | Biliony USD | Odvětví | Šok | Sebastian Kurz | Obchodní příležitosti | Druhá vlna | Analytický tým FXstreet.cz | Hrubý domácí produkt země | Německá skupina | Mzda | Měnový pár | Poradenství | LVMH | Sean Darby | Fincentrum Hypoindex | Růst cen komodit | Italský dluh | Prodeje aut | Banka | Forward | Cenové války | Historický pád cen ropy | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Ekonomické aktivity | Analytička | ČSOB | MF | Dopady pandemie | Ekonomiky | Vývoj ceny akcií | Měnová politika | Zasedání FOMC | Sazby hypoték | Nasdaq Composite | Ifo Klaus Wohlrabe | Tesla | Největší ztráty | Stabilita | Americký prezident | SET50 | Cestovní kancelář | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Celoroční výhled | Problémy v dodavatelských řetězcích | Wizz Air | Marketingová komunikace | Akciové burzy | Finanční výsledky | Předpověď | Velcí hráči | Société Générale | Krize | PPF | Vyšetřování | Farmaceutický sektor | BCM | Kvantitativní uvolňování | UBS | Údaje | Rozpočtový schodek | Sójové boby | Kuny | Halliburton | American Airlines | Shell | Financial | CAD | Krátkodobý výhled | Podíl nezaměstnaných | Snižování sazeb | Sands China | Capital Markets | Obchodní komora | Investiční společnost | Nemovitosti | Stříbro | Frustrace | Práce | Obchodní výsledky | Cukr | Očkování | XTB | Forward PE | InterContinental Hotels Group | NAFTA | Cestovní ruch v ČR | Podniky | Lufthansa | Španělský IBEX 35 | Investiční firmy | Prodeje potravin | Kanada | Aktualizace softwaru | Exim Tours | Index japonských akcií Nikkei | Inflace v únoru | Astrazeneca | Hypoteční bankéři | Volatility | Ministr financí | Levnější ropa | Rubl | Ztráta | Rozpočet | xStation5 | Americké zásoby zemního plynu | CRIF Bürgel | Nejnovější údaje | Historický pád cen | Volkswagen | Guvernér ČNB | Odhady analytiků | Standard Chartered | Inflace v eurozóně | Test na koronavirus | Německo | Czech Fund | Burzy v Hongkongu | Světlo na konci tunelu | Český index nákupních manažerů | Biden | Ztráty na akciových trzích | LHA.DE | Letečtí dopravci | Vedení hotelu | Rolls-Royce Holdings | Britské společnosti | Akciový trh | Weibo | Ztráty | Japonský jen | FXstreet.cz | Bilance | I-Trader | Banka UBS | Sentix indikátor | Crédit Agricole | NZD | Marcela Hrdá | Louis Vuitton | Air France-KLM | Splácení dluhu | Kotace | Pracovní den | Mzdy | Sazby Fedu | Zadlužení | Obchodníci | Ukazatele | Letecký průmysl | Dluhopisy | Opatření vlády | Fidelity International | Čína | Inflace v ČR | Koruna | Ranní glosa | Olaf Scholz | ČR | Hlavní ekonom | MIFID | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Zasedání bankovní rady | Kompenzace | Norská koruna | Ministerstvo financí | BBVA | Guvernér | Umělá inteligence | Úrokový diferenciál | Korporace | Munich | USA | Riziko | Šíření koronaviru | Kanadský dolar | Sazby | Letecká doprava | NERV | Federální úřad pro vyšetřování | Hypoindex | Předkrizové úrovně | Největší pokles | Finanční částky | Miliardy dolarů | SPX | Poptávka po ropě | Letecká společnost | Infineon | Zahraniční forex | Burze | Tržby v maloobchodě | Meziroční inflace | Maloobchodní prodej | Americké trhy | Česká vláda | Fúze | Denní graf | Čínští turisté | Skupina REvil | Analytik | Vyšší výnosy | Tým FXstreet.cz | Zadluženost vlád | Peněžní statistiky ECB | Další pokles | Vývoj ceny | Americké tajné služby | Tajné služby | Emise | Travelers | Tržní kapitalizace společnosti | Ameriprise | Burza v Hongkongu | Solidní výsledky | Epidemie afrického moru | Dodavatelské řetězce | Chování spotřebitelů | Čínské letecké společnosti | Více peněz | Prodej | Nervozita | Albánie | Včerejší obchodování | Analytici Morgan Stanley | WIZZ | Investiční | Výroba aut | Výkonnost | Čedok | Česká ekonomika | Nesoulad | Ernst & Young | Růst cen ropy | Analytický tým | Hodnota fúzí a akvizic | Opatření | Energetický sektor | Vakcína | Rozhodování | Akcie bank | Index S&P 500 | Ekonomická situace | DPA | Česká koruna | Ranní komentář | Zlato | HDP | Hlavní burzovní indexy | Obchodní řetězce | Restrikce | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | CL | Míra inflace v únoru | Peněžní statistiky | Vakcína proti koronaviru | Etoro | Fond | Dow Jones Industrial Average | Luboš Růžička | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Jozo Perić | Restriktivní politika | Splátky obřího dluhu | Objednávky | Inflační očekávání | Počet bankrotů | Joe Biden | Evropské akciové trhy | Evropské cestovní kanceláře | Fundamenty | Nejhorší výsledek | Rolls-Royce | Omikron | Index PMI | Průměrná cena | Komodity | Miliardy | Výnosy | Index FTSE 100 | FX strategie | Tomáš Raputa | WSF | Dow Jones US Banks | Abbott | Firemní zprávy | Zadluženost | WIZZ.UK | Koronavirus | Hotelnictví | Zlepšení | Volno v Číně | ČTK | Nižší úrokové sazby | Jednatel | OX Capital Markets | Kurs koruny | Španělsko | Tržby společnosti | TotalEnergies | Texaská společnost | Jerome Powell | IBEX | Fun Deluxe | Česká národní banka | Wall Street | Indexy amerického akciového trhu | SPAC | Záporné úrokové sazby | Analytici banky | Index DAX | Čínské firmy | Americké vlády | Manažeři | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Cesta Prop Tradingem
Cesta tradera
Cesta ze slepé uličky
Cesta želvy
Cestování
Cestování do ciziny
Cestování do zahraničí
Cestování z Evropy do Spojených států
Cestovat po světě
Cestovní kancelář

Následující klíčová slova

Cestovní kanceláře v ČR
Cestovní kancelář TUI
Cestovní omezení
Cestovní průmysl
Cestovní ruch
Cestovní ruch v České republice
Cestovní ruch v ČR
Cestovní ruch v Itálii
Cestovní ruch v Německu
Cestovní sankce
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít