Počet firemních bankrotů
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
12.09.2024 1) Evropská centrální banka (ECB) na dnešním zasedání v souladu s očekáváním trhu dle konsensu pro agenturu Bloomberg snížila úrokové sazby. Hlavní refinanční sazba klesá na 3,65 % z 4,25 %, depozitní na 3,5 % z 3,75 %, krajní zápůjční 3,9 % z 4,5 %.
Počet firemních bankrotů v Německu v prvním pololetí stoupl
12.09.2024 Počet firemních bankrotů v Německu vzrostl v prvním pololetí meziročně téměř o čtvrtinu na 10.702. Výrazně se také zvýšil počet pohledávek věřitelů. Údaje ve středu zveřejnil německý statistický úřad. Německá ekonomika bojuje s recesí, což se odráží mimo jiné i v počtu podnikových insolvencí. Podle Německé průmyslové a obchodní komory (DIHK) jsou čísla alarmující.
V Česku přibylo firemních bankrotů. Podniky si musejí hlídat cash flow, radí expertka
26.06.2024 Květen byl z pohledu firemních bankrotů zatím nejhorším měsícem letošního roku. I přesto celkové statistiky stále vyznívají optimisticky, jelikož krachujících podniků je nejméně za poslední tři roky. Odborníci přesto varují především malé a střední firmy, aby dávaly pozor na tok hotovosti, jelikož nečekaný výpadek příjmů pro ně může být fatální.
Počet bankrotů v Německu byl v prvním pololetí nejvyšší od roku 2016
24.06.2024 Počet firemních bankrotů v Německu v letošním prvním pololetí meziročně vzrostl téměř o 30 procent zhruba na 11.000 případů. Dostal se tak na nejvyšší úroveň od roku 2016. Vyplývá to ze studie, kterou dnes zveřejnila společnost Creditreform.
Počet firemních bankrotů v Německu loni stoupl
15.03.2024 Počet firemních bankrotů v Německu se loni zvýšil o 22,1 procenta na 17.814 případů. Přispěl k tomu hospodářský útlum, vysoká inflace a růst úrokových sazeb. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
FT: Počet bankrotů roste, na vině je konec covidové pomoci a vysoké úroky
18.12.2023 Ve většině vyspělých ekonomik roste počet firemních bankrotů dvouciferným tempem. Vlády ukončují podporu podnikům v potížích, kterou začaly vyplácet v období pandemie covidu-19, a firmám rostou náklady na půjčky. Píše o tom deník Financial Times (FT). V České republice počet bankrotů ale dlouhodobě klesá, zjistila studie společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.
Počet bankrotů firem v Japonsku byl za pololetí nejvyšší za pět let
10.07.2023 Počet firemních bankrotů v Japonsku za prvních šest měsíců letošního roku vzrostl o 32,1 procenta na 4042, což je nejvíce za pět let. Příčinou je vyšší zadlužení podniků v souvislosti s pandemií nemoci covid-19. Na podniky má negativní dopady také zvýšení nákladů na suroviny a pracovní sílu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila výzkumná společnost Tokyo Shoko Research.
Studie: Počet firemních bankrotů v Německu v pololetí stoupl nejvíce za 20 let
29.06.2023 Počet firemních bankrotů v Německu se v letošním prvním pololetí meziročně zvýšil o 16,2 procenta na 8400 případů. To představuje nejvýraznější nárůst za více než 20 let. Vyplývá to ze studie, kterou dnes zveřejnila společnost Creditreform. Německé podniky se v poslední době potýkají s vysokými cenami energií a surovin i s dopady vysokých úrokových sazeb.
Počet firemních bankrotů v Anglii a Walesu je na maximu od roku 2009
02.08.2022 Počet firemních insolvencí v Anglii a Walesu ve druhém čtvrtletí vzrostl meziročně o 81 procent na 5629, což je maximum od roku 2009. Většinu tvořily společnosti, které se rozhodly pro dobrovolnou likvidaci. Na celkovém počtu insolvencí měly tyto firmy podíl zhruba 87 procent a jejich počet byl rekordní. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila vládní agentura The Insolvency Service.
Červencový počet bankrotů v Japonsku byl nejnižší za půl století
10.08.2021 Počet firemních bankrotů v Japonsku se minulý měsíc meziročně snížil o 40 procent na 476 případů. To představuje nejnižší červencový počet bankrotů za půl století. Vyplývá to z dnešních údajů výzkumné společnosti Tokyo Shoko Research. Za poklesem počtu bankrotů stojí finanční podpora podniků ze strany vlády, která je reakcí na negativní dopady pandemie covidu-19.
Creditreform: Počet bankrotů v Evropě v době pandemie klesl
20.05.2021 Minulý rok, který byl ve znamení pandemie nemoci covid-19 doprovázené omezováním podnikání a problémy v dodavatelských řetězcích, byl pro firmy v celé Evropě obrovskou výzvou. Region však zatím nezasáhla vlna bankrotů, jak ukázala nejnovější studie úvěrové agentury Creditreform. Odborníci ale varují, že situace se letos a v příštím roce může změnit a počet bankrotů vzrůst.
Počet firemních bankrotů v Německu se v únoru snížil o 21,8 procenta
12.05.2021 Počet firemních bankrotů v Německu v únoru pokračoval v klesajícím trendu a meziročně se snížil o 21,8 procenta na 1195 případů. Oznámil to včera spolkový statistický úřad, podle kterého zpráva ukazuje, že hospodářské problémy mnoha podniků způsobené koronavirovou krizí se ještě nepromítly do zvýšeného počtu bankrotů.
Britská centrální banka nečeká vlnu firemních bankrotů
07.05.2021 Britská centrální banka neočekává vlnu bankrotů britských podniků poté, co vláda ukončí opatření na podporu ekonomiky, kterou zasáhly negativní dopady pandemie covidu-19. Uvedl to dnes hlavní ekonom banky Andy Haldane.
Počet firemních bankrotů v Anglii a Walesu byl nejnižší od roku 1989
30.04.2021 Počet firemních bankrotů v Anglii a Walesu v prvním čtvrtletí letošního roku klesl na 2384, zatímco v posledních třech měsících loňského roku činil 3053. Podle sezoně upravených údajů je to nejnižší údaj od roku 2011, podle neupravených údajů jde ale o nejnižší počet od třetího čtvrtletí 1989, uvedla vládní agentura The Insolvency Service. Firmám zasaženým pandemií nemoci covid-19 pomohla odvrátit bankrot pomoc od vlády.
Počet firemních bankrotů v Japonsku byl loni nejnižší za 31 let
13.01.2021 Počet bankrotů firem v Japonsku loni klesl nejníže za 31 let. Podíl na tom měla i vládní koronavirová pomoc, která umožnila firmám udržet se nad vodou. Počet bankrotů firem s dluhem nejméně deset milionů jenů (2,1 milionu Kč) se snížil o 7,3 procenta na 7773, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnila výzkumná společnosti Tokyo Shoko Research.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
06.01.2021 1) Akcie na asijských burzách uzavřely dnešní obchodování smíšeně. Korejský index KOSPI po historicky prvním zdolání hladiny 3000 bodů nakonec oslabil. Čínské akcie pokračovaly v růstu a jejich hlavní index je nejvýše za 13 let. Investoři doufají, že s novým americkým prezidentem se také normalizují vztahy mezi Čínou a Spojenými státy. Vzhůru zamířily akcie i v Jižní Koreji, kde se hlavní index dotkl rekordu. Akcie v Japonsku mírně oslabily.
Počet bankrotů v USA byl loni nejnižší za 35 let
06.01.2021 Počet žádostí o bankrot ve Spojených státech byl loni nejnižší od roku 1986, protože záplava vládních podpůrných programů pomohla alespoň dočasně zmírnit dopady pandemie nemoci covid-19 a souvisejícího ekonomického poklesu. Celkový počet žádostí, tedy osobních i firemních, činil 529.068, zatímco v posledních letech se pohyboval ročně kolem 800.000. Počet firemních bankrotů však vzrostl. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na zprávu společnosti Epiq AACER.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (12.10.2020)
12.10.2020 Minulý týden došlo na měnovém páru EUR/USD k aktivaci dalšího obchodu, na který jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Došlo totiž k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž došlo ke vstupu do long pozice, která však neměla dostatek býčí síly a obchod tak skončil na omezeném Stop-Lossu. Na konci týdne však trh tuto hladinu opětovně prolomil a v rámci pravidel mé obchodní strategie došlo k druhému vstupu do obchodu, který tentokrát velmi přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu.
Epiq: Počet firemních bankrotů v USA letos zatím stoupl o třetinu
06.10.2020 Počet firemních bankrotů ve Spojených státech v prvních třech čtvrtletích letošního roku vrostl o 33 procent na 5529 případů, protože hospodářská recese způsobená pandemií covidu-19 těžce zasáhla řadu podniků. Vyplývá to z údajů společnosti Epiq. V samotném září se počet firemních bankrotů meziročně zvýšil dokonce o 78 procent na 747 případů.
Počet firemních insolvencí v Německu v pololetí klesl
10.09.2020 Počet firemních insolvencí v Německu se v prvním pololetí navzdory koronavirové krizi snížil o šest procent na 9006 případů. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Upozornil však, že za tímto vývojem stojí dočasné zrušení povinnosti vyhlásit insolvenci. Údaje o počtu insolvencí tak podle úřadu zatím neodrážejí hospodářské problémy řady podniků spojené s koronavirovou krizí.
IWH: Počet firemních bankrotů v Německu v srpnu klesl
07.09.2020 Počet firemních bankrotů v Německu v srpnu pokračoval v poklesu. Celkem vyhlásilo platební neschopnost 697 společností, o 22 procent méně než v červenci a o 26 procent méně než ve stejném měsíci loni. Vyplývá to ze studie německého výzkumného institutu IWH. Pokles způsobilo zmírnění pravidel insolvenčního práva kvůli koronavirové krizi.
Počet firemních bankrotů v Japonsku poprvé po 11 letech vzrostl
08.07.2020 Počet bankrotů japonských firem se v prvním pololetí poprvé po 11 letech zvýšil, částečně kvůli pandemii nemoci covid-19, která citelně zasáhla především hotely a restaurace. Podle údajů výzkumné společnosti Tokyo Shoko Reserch bylo za leden až červen oznámeno 4001 bankrotů, o 0,2 procenta více než ve stejném období loni. Z toho 240 firem zkrachovalo kvůli pandemii.
Americký dolar v začarovaném kruhu
07.07.2020 Ve výhledu na druhý kvartál, který vznikal v období nejhorší březnové paniky na trzích, jsem uvedl, že nemohu s jistotou říci, zda již trhy dosáhly svého pomyslného dna a krize vyvrcholila, dokud americký dolar neotočí. Zpětně je tak vidět, jak výstižné toto tvrzení bylo. A to především díky tomu, že Fed zmobilizoval obrovská kvanta likvidity a realizoval celou řadu nákupů aktiv a úvěrových programů skrytých za nejrůznějšími zkratkami.
Počet firemních bankrotů v Německu by mohl stoupnout o 54 procent
19.05.2020 Škody způsobené pandemií nemoci covid-19 by mohly v letošním roce uvrhnout v Německu do platební neschopnosti až 29.000 firem. Proti předchozímu roku by to znamenalo nárůst o 10.000 bankrotů, tedy o 54 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti CRIF Bürgel. Nejvíce postižené budou cestovní kanceláře, restaurace a firmy pořádající různé kulturní, sportovní či společenské akce.
Studie: Koronavirus výrazně zvýší počet firemních bankrotů
07.04.2020 Celosvětový počet firemních bankrotů se v letošním roce v důsledku koronaviru zvýší o 25 procent, což bude nejprudší tempo od roku 2009, kdy světovou ekonomiku svírala globální finanční krize. Ve své studii to předpovídá společnost Coface. Dříve počítala s nárůstem počtu bankrotů o pouhá dvě procenta.
Ve Švédsku v březnu výrazně přibylo bankrotů restaurací a hotelů
01.04.2020 V březnu ve Švédsku zbankrotoval rekordní počet hotelů a restaurací. Zákazníci totiž raději zůstávají doma, aby omezili šíření koronaviru. Ve srovnání s loňským rokem počet bankrotů v tomto odvětví vzrostl o 123 procent. O mnoho lépe si nevedl ani dopravní sektor, kde se počet bankrotů zvýšil o 105 procent. Celkově počet firemních bankrotů v zemi vzrostl o devět procent, oznámila dnes úvěrová společnost UC.
Počet firemních bankrotů v Německu byl loni nejnižší za 20 let
13.03.2020 Počet firemních bankrotů v Německu loni klesl téměř o tři procenta na 18.749 případů. Dostal se tak na nejnižší úroveň od přijetí nového insolvenčního zákona v roce 1999. Oznámil to dnes německý statistický úřad. V letošním roce však odborníci očekávají nárůst počtu bankrotů, ke kterému zřejmě přispějí negativní hospodářské dopady pandemie nového typu koronaviru.
Počet bankrotů v USA loni významně klesl
07.01.2014 Počet firemních bankrotů ve Spojených státech v loňském roce klesl o 24 procent na 44.111 případů. Dostal se tak na nejnižší úroveň minimálně od roku 2006. Vyplývá to podle agentury Reuters ze zprávy amerického konkurzního institutu ABI.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Price Action | Obchodní strategie | Peníze | Inflace | EUR/USD | Rusko | USA | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Německo | Analytik | Česká koruna | Americké akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Maloobchodní tržby | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Bank of England | Bloomberg | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Devalvace | ECB | Ekonomika | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Fiskální politika | Forex trader | Futures | Japonský jen | Komodity | Likvidita | Long | Long pozice | MMF | Marže | Měny | Obchodní bilance | Obligace | Pozice | Reserve Bank of Australia | Riziko | Splatnost | Timeframe | Trader | Trend | Volatilita | ZEW index | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | Obchodování | Finanční krize | Německá ekonomika | Ekonomika Spojených států | Indexy | Úroková sazba | Čínské akcie | Investoři | Měnové války | EU | Ekonom | Pravděpodobnost | Výsledky | IEA | Ondřej Hartman | Financování | Index PPI | Index CPI | Lukáš Kovanda | Burzy | Financial Times | Bankrot | Index | Podpora | Analýzy | Banka | Cyrrus | Dolar | Ekonomický kalendář | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Investing | Irsko | Kurzy | Makroekonomické ukazatele | Rakousko | Reuters | Ropy | Směnné kurzy | Státní dluhopisy | Trh | Volkswagen | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | ZEW | Ekonomika EU | ROCE | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Volby | S/R zóny | Capital Economics | Unicredit | DPA | Westpac | Sentix | DIHK | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Destatis | Agentura DPA | Reporty | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Podnikání | BMW | Energie | Podnikatelé | Přehled | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Firmy | České firmy | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Agentura Bloomberg | Akcie v Japonsku | Světové centrální banky | Dnešní obchodování | Propad | Guvernér | Výzkumná společnost | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Steen Jakobsen | Výhled | Mzdy | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Japonská vláda | Americká vláda | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | ČTK | Hlavní ekonom | Očekávání | Mercedes | Index KOSPI | Tokyo Shoko Research | Creditreform | Podniky | Insolvency Service | Růst amerického dolaru | Růst úrokových sazeb | Prezident Trump | Financial Times (FT) | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Splácení dluhu | Výnosové křivky | Oživení ekonomiky | Růst mezd | Hospodářská recese | Kjódó | Agentura Kjódó | Thomas Cook | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Automobilky | KOSPI | Deficit | Trinity | Obchod | Vyšší sazby | Firma | Maloobchodní sektor | Růst cen | Studie | Bilance | Největší pokles | Nízké úrokové sazby | Philip Lowe | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | FT | Ekonomka | Průmysl | Průmyslové zakázky v Německu | Deficit zahraničního obchodu | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí náklady | Šinzó Abe | Stavebnictví | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Problémy | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Výsledek voleb | Nálada | Prohlášení | Míra | Úroky | Americké centrální banky | Britský hrubý domácí produkt (HDP) | Britský hrubý domácí produkt | Andrew Bailey | EY | Ztráta | Demokratické strany | Ziskovost | Společnost Sentix | Hospodářské recese | CRIF | Czech Credit Bureau | Miliardy eur | RBA | Ifo | Spolkový statistický úřad | Mercedes-Benz | Podnik | Analytička | Ukazatele | Bankroty | Počet bankrotů firem | Počet bankrotů firem v Japonsku | Počet bankrotů | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Růst německé ekonomiky | Ceny energií | Kancléřka Merkelová | Trump | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Anglie | Trhy | Šíření koronaviru | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Výdaje | Dopady koronaviru | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Politika centrálních bank | COVID-19 | Střední podniky | Cestovní kanceláře | Sestupný trend | Vývoj | Analytická společnost | Šok | Vládní opatření | Aktuální Price Action | Negativní hospodářské dopady | Prudký pokles | Aerolinky | Lufthansa | Nouzový stav | Stimuly | Viceprezident | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Pomoc od vlády | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | Dopady krize | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Vládní podpory | Kongres | Demokraté | Domácnosti | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Futures na americké akcie | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Počet osobních bankrotů | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | České vlády | Allianz | Německý statistický úřad | Reálné mzdy | Ekonomiky | Války | Organizace | Švédská vláda | Společnost UC | Johanna Jeanssonová | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Realitní firmy | Práce | Údaje | Opatření proti šíření koronaviru | Coface | Společnost Coface | Vládní opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Dopady koronavirové krize | Statistiky | Uzavření továren | Malé podniky | ZEW index ekonomického sentimentu | Trade | Guvernér australské centrální banky | Finanční pomoc | Nové zakázky | Očekávané výsledky | Náklady na financování | Maloobchod | Zaměstnanci | Aktivita v americkém sektoru služeb | Oddlužení | Vývoz | Zadlužení | Dluhy | Výzkumné společnosti | Počet firemních bankrotů v Německu | CRIF Bürgel | Spolková vláda | Renault | Vztahy mezi Čínou a Spojenými státy | Německá průmyslová a obchodní komora | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | Slabá poptávka | Čínská poptávka | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | J.C. Penney | Vývoz z Německa | Vlna insolvencí | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Nárůst nakažených koronavirem | Vyšší daně | Státní pomoc | Ziskové marže | Počet firemních bankrotů v Japonsku | Tokyo Shoko Reserch | Výhled vývoje ekonomiky | Šance | Stellantis | Ceny | Praha | Insolvence | Důvěra | Růst zaměstnanosti | Výpadek příjmů | Výrobní index | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Fisker | Počet firemních insolvencí | Počet firemních insolvencí v Německu | Odborníci | Mezinárodní agentura pro energii | Česká republika | Epiq | Počet firemních bankrotů v USA | Průmyslové zakázky | Hospodářský vývoj | Hospodářský vývoj v Německu | Očkování | Zadlužování | Očkování proti covidu-19 | Pomoc firmám | Počet bankrotů v USA | Počet žádostí o bankrot ve Spojených státech | Epiq AACER | Chris Kruse | Očkování proti covidu | Pandemie covidu-19 | Tempo očkování | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Odhad letošního růstu ekonomiky | Počet firemních bankrotů v Anglii | Počet bankrotů v Evropě | Dopady pandemie covidu-19 | Odvětví | Provozní náklady | Počet bankrotů v Japonsku | Společnosti | Opatření | Energetická krize | Vysoké ceny | Pozornost | Společnost | TIM | 3М | Italská banka | Vysoké ceny energií | Allianz Trade | Zadlužení podniků | Ekonom společnosti | Vysoké inflace | CZ | Cyrrus Vít Hradil | Dopady vysokých úrokových sazeb | Německé podniky | Automobilky Volkswagen | Spojení | Vysoké úroky | Náklady na půjčky | Expertka | Pohledávky | Vice | Uplynulý rok | Services | Pandemie covidu | ProCent | Prodeje | Úspěšný začátek | Financial | Bibby Financial | Hlavní refinanční sazba | Refinanční sazba
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot