Pandemie covidu
Hodnota kryptoměnového trhu přesáhla tři biliony dolarů
14.11.2024 Globální hodnota kryptoměnového trhu poprvé přesáhla tři biliony dolarů (asi 72 bilionů Kč), uvádí společnost CoinGecko. Po vítězství republikána Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách těží z očekávání, že se zmírní regulace odvětví.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
12.11.2024 1) Bitcoin se blíží hranici 90.000 dolarů. Od 5. listopadu, kdy byl Donald Trump znovuzvolen americkým prezidentem, už se cena této největší kryptoměny zvýšila zhruba o 32 procent. Hodnota celého kryptoměnového trhu pak přesáhla maximum z časů pandemie covidu-19. Obchodníci sázejí na růst díky přátelštějšímu naladění nové americké administrativy k tomuto odvětví.
Bitcoin je blízko 90.000 USD, hodnota kryptoměn přesáhla maxima z pandemie
12.11.2024 Bitcoin se blíží hranici 90.000 dolarů. Od 5. listopadu, kdy byl Donald Trump znovuzvolen americkým prezidentem, už se cena této největší kryptoměny zvýšila zhruba o 32 procent. Hodnota celého kryptoměnového trhu pak přesáhla maximum z časů pandemie covidu-19. Obchodníci sázejí na růst díky přátelštějšímu naladění nové americké administrativy k tomuto odvětví.
Počet zahraničních návštěvníků ČR stále zaostává za rekordním rokem 2019, úbytek hostů z Ruska či Číny není dostatečně kompenzován
08.11.2024 Ve třetím letošním čtvrtletí se v českých hotelech a dalších ubytovacích zařízeních uskutečnilo celkem 20,9 milionu přenocování při celkovém počtu hostů 7,7 milionu. Počet tuzemských hostů meziročně poklesl, ale byl vyšší než roku 2019, který lze považovat za poslední poměrně standardní předtím, než na mezinárodní turistický ruch dolehla pandemie covidu. Z té a následné energetické a inflační krize, doprovázené válkou na Ukrajině a zvýšením geopolitického napětí, se mezinárodní turistický ruch dosud zcela nevzpamatoval.
Vývoz z Číny se razantně zvyšuje; Čína spěchá, než začnou platit nová cla
07.11.2024 Vývoz z Číny se v říjnu meziročně zvýšil o 12,7 procenta, což je nejrychlejší tempo za více než dva roky. Oznámil to dnes čínský celní úřad. Čínské továrny začaly v předstihu urychlovat výrobu a zvyšovat vývoz v obavách, že začnou platit další cla na čínské zboží, a to jak ve Spojených státech, tak v Evropě. Prudce roste i vývoz do Ruska.
MF nechalo odhad letošního růstu HDP 1,1 pct
06.11.2024 Ministerstvo financí letos očekává růst hrubého domácího produktu (HDP) 1,1 procenta, dnes potvrdilo odhad ze srpnové prognózy. Výhled růstu na příští rok proti srpnu zhoršilo o 0,2 procentního bodu na 2,5 procenta. Očekávanou inflaci ministerstvo financí pro letošní rok potvrdilo na 2,4 procenta, v příštím roce 2,3 procenta.
Michel: EU musí zlepšit komunikaci se světem
25.10.2024 Posílit konkurenceschopnost Evropské unie, dělat vše pro to, aby unijní lídři neztratili podporu obyvatel EU a zároveň více komunikovat se zbytkem světa. Takové výzvy do budoucna vidí končící předseda Evropské rady Charles Michel. Se slabým ekonomickým růstem v EU podle něj souvisí množství kontrol a byrokracie uvalených na evropské firmy. Unie musí "s těmito hloupými rozhodnutími přestat" a nenahlížet na každou firmu jako na někoho, kdo chce porušovat pravidla a koho je potřeba neustále kontrolovat. Michel to uvedl ve více než hodinovém rozhovoru s novináři z projektu European Newsroom (ENR), který sdružuje tiskové agentury z celé Evropy a jehož je ČTK členem.
V USA chybí byty a domy, bydlení promlouvá i do voleb
23.10.2024 V jihozápadním rohu čtvrti Crown Heights v newyorském Brooklynu ještě nedávno stála opuštěná cihlová továrna na koření, teď zde developerská společnost buduje nový komplex bytů a kanceláří. Je to jedno z mnoha míst, kde se dnes v nejlidnatějším americkém městě staví. Podle místních úřadů i expertů se ale staví málo, zejména cenově dostupnějších bytů. Problémy na realitním trhu, které se zdaleka netýkají jen New Yorku, před prezidentskými volbami přispívají k nespokojenosti mnoha Američanů s ekonomikou jejich země.
Zadlužení EU se ve 2Q zvýšilo, v Česku kleslo
22.10.2024 Zadlužení Evropské unie se dál prohlubuje. Ve druhém čtvrtletí dosáhlo podle předběžných údajů 81,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP), zatímco v prvním čtvrtletí hrubé zadlužení činilo 81,3 procenta HDP. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Zadlužení České republiky se podle jeho metodiky snížilo a dosáhlo 42,6 procenta HDP, státní dluh pak v absolutních číslech mírně sestoupil z rekordu a byl nepatrně nad hodnotou 3,32 bilionu korun.
Nájmy se oproti minulému roku zvedly nejčastěji o 3 až 12 procent, dostupnost oproti vlastnímu bydlení zůstala
17.10.2024 Růst cen nájemního bydlení se v ročním srovnání pohybuje až na výjimky mezi 3 a 12 procenty. Od zvýšení ceny v řádu jednotek procent, kdy například dispozice 1+1 v Brně zdražila o 3 %, růst dosahoval i například 11 % u dispozice 3+1 v Praze. Vyplývá to z dat společnosti UlovDomov.cz, která se prostřednictvím služby Ideální nájemce stará soukromým majitelům o 3 500 nemovitostí v hodnotě přesahující 23 miliard korun.
Recese se nekoná
14.10.2024 Poslední data z americké ekonomiky se vydala silně jestřábím směrem. Nezaměstnanost klesla dva měsíce v řadě na 4,1 %, pracovních míst v září přibylo 254 tisíc, což bylo výrazně nad odhady.
Počet insolvencí v Německu byl ve 3Q nejvyšší od roku 2010
10.10.2024 Počet insolvencí v Německu byl v letošním třetím čtvrtletí vyšší než v kterémkoli jiném čtvrtletí od roku 2010. Na vině je současný útlum německé ekonomiky, ale i dobíhající dopady pandemie covidu-19. Ve své zprávě to dnes uvedl Leibnizův institut pro hospodářský výzkum v Halle (IWH).
Čínské akcie po silném úterním růstu klesly
09.10.2024 Čínské akcie po úterním výstupu na rekord zaznamenaly největší pokles od února 2020, kdy trh poznamenaly dopady pandemie covidu-19. Index CSI 300, který zahrnuje největší firmy na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, dnes odepsal 7,05 procenta na 3955,98 bodu. V poklesu druhým dnem pokračovaly akcie v Hongkongu. Děje se tak navzdory ohlášené sobotní tiskové konferenci ministerstva financí, od které se očekává, že podrobně představí plány na fiskální stimuly.
Schodek rozpočtu na konci září byl 181,7 mld. Kč, o miliardu víc než loni
02.10.2024 Schodek rozpočtu ke konci září vzrostl na 181,7 miliardy korun ze srpnových 175,8 miliardy korun. Dnes o tom informovalo ministerstvo financí. Schodek za tři čtvrtletí je čtvrtý nejhlubší od vzniku Česka. Loni na konci září byl rozpočtový deficit 180,7 miliardy korun. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) je pravděpodobné, že bez dopadu povodní by se podařilo dodržet letošní plánovaný schodek 252 miliard korun. Kvůli povodňovým škodám ale vláda navrhla zvýšení letošního deficitu na 282 miliard korun.
Stav českého průmyslu se zhoršuje už takřka 30 měsíců v řadě, obrat je v nedohlednu. Propouští se
01.10.2024 Podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu jsou stále ponuré. V září se zhoršovaly 28. měsíc v řadě. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů indexu nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu. Ten vykázal hodnotu 46 bodů. V srpnu to bylo 46,7 bodu. Meziměsíční zhoršování podmínek tedy ještě o něco zrychlilo.
Češi spoří jako život, ekonomika proto stojí. Ve druhém čtvrtletí rostla jen o 0,6 procenta, potvrdili statistici
01.10.2024 Český statistický úřad dnes potvrdil údaj k meziročnímu růstu české ekonomiky v letošním druhém čtvrtletí, a to na úrovni 0,6 procenta. Zlepšil však údaj o růstu mezičtvrtletním, a to z dosavadního, předběžného odhadu 0,3 procenta na nynější 0,4 procenta. Koruna vůči euru v reakci mírně oslabila. Část trhu zjevně sázela na možné výraznější zlepšení údajů k ekonomickému růstu, které by snížilo naléhavost další redukce úrokových sazeb v podání České národní banky. Takové zlepšení se však nedostavilo, tudíž právě koruna oslabila.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
27.09.2024 1) Akcie v pevninské Číně za sebou mají nejlepší týden od globální finanční krize v roce 2008, jejich hlavní index přidal více než 15 procent. Akcie v Hongkongu pak zaznamenaly nejsilnější týdenní růst od roku 1998. K příznivému vývoji přispívají zejména opatření na podporu čínské ekonomiky. Analytici se navíc domnívají, že růst není zdaleka u konce.
Čínská centrální banka snížila úroky
27.09.2024 Čínská centrální banka ode dneška snížila úrokové sazby. Sedmidenní repo sazba klesla o 0,2 procentního bodu na 1,50 procenta, další tři sazby klesly také o 0,2 bodu. V úterý centrální banka oznámila největší opatření na podporu hospodářského růstu od pandemie covidu-19 a uvedla, že sníží sazby, tehdy ale neupřesnila, kdy se tak stane. Cílem opatření je dostat ekonomiku z deflační stagnace a nasměrovat ji zpět k vládnímu cíli pětiprocentního růstu.
Růst ekonomiky USA ve druhém čtvrtletí zrychlil na tři procenta
26.09.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států se ve druhém čtvrtletí v přepočtu na celý rok zvýšil o tři procenta. Ve své zprávě to dnes oznámilo americké ministerstvo obchodu, které tak potvrdilo odhad z konce srpna. Růst zrychlil z tempa 1,6 procenta v prvním čtvrtletí.
Trump v důležité Georgii prezentoval vizi ekonomického protekcionismu
25.09.2024 Americký exprezident Donald Trump včera vyhlásil, že USA budou pod jeho vedením brát pracovní místa jiným zemím, zatímco prezentoval protekcionistické plány ekonomických opatření před publikem v klíčovém volebním státě Georgia. Mimo jiné avizoval další snížení firemní daně pro společnosti vyrábějící ve Spojených státech. Podle amerického tisku ale chybí důležité detaily.
Index německé burzy DAX poprvé přesáhl hranici 19.000 bodů
19.09.2024 Hlavní index německých akcií DAX dnes stoupl o 1,3 procenta a poprvé přesáhl hranici 19.000 bodů. Akciím v Německu a Evropě pomáhá středeční oznámení americké centrální banky (Fed), že poprvé po více než čtyřech letech sníží základní úrokovou sazbu. Hranici 18.000 bodů překonal hlavní německý akciový index v polovině března a hranici 17.000 bodů v polovině loňského prosince.
ÚOHS povolil Čuprově firmě Growth Expert nákup skupiny lékáren Pilulka
16.09.2024 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil zakladateli rozvážkové služby potravin Rohlík.cz Tomáši Čuprovi nákup české skupiny lékáren Pilulka. Informovala o tom Čuprova skupina TCF Capital, která kontrolní podíl v Pilulce kupuje prostřednictvím firmy Growth Expert. Mluvčí antimonopolního úřadu Martin Švanda ČTK povolení fúze transakce potvrdil.
Vyrovnané české rozpočty už v příštím roce? Jde to. Vláda ale výrazně snižuje reálné výdaje na vědu, výzkum a inovace
13.09.2024 Od poslední minuty letošního srpna je oficiálně známa výše schodku státního rozpočtu navrhovaná pro příští rok – 230 miliard korun. Pokud by se toto číslo skutečně naplnilo, Fialova vláda za čtyři roky svého vládnutí vytvoří nominálně o zhruba o 320 miliard vyšší dluh než předchozí kabinet Babišův. Přesto by mohla už v příštím roce veřejné rozpočty dokonce vyrovnat, pokud by chtěla.
Akcie Volkswagenu se propadly níže než během aféry Dieselgate či covidu, šéf dozorčí rady žádá o pomoc EU. Cla na čínská elektroauta prý řešením nejsou
12.09.2024 Běžné akcie Volkswagenu tento týden uzavřely pod hodnotou 95 eur za kus. To je nejníže od října 2011, kdy Evropa v důsledku světové finanční krize procházela závažnou krizí dluhovou. Akcie Volkswagenu jsou nyní níže než kdykoli během jeho emisní aféry Dieselgate, propuknuvší roku 2015, a také než kdykoli během pandemie covidu (viz graf Bloombergu níže).
Deficit české vlády byl loni ve skutečnosti o 45 miliard korun vyšší, potvrzuje Brusel. Vláda totiž část dluhu „schovává“ mimo rozpočet, zřejmě i v příštím roce – jde o desítky miliard
08.09.2024 Každoročně se strhává mediální humbuk kolem jednoho čísla – údaje o schodku státního rozpočtu. To však nakonec není ten klíčový údaj, který charakterizuje skutečný stav českých vládních a veřejných financí. A vlastě hraje stále menší a menší roli, pokud se chceme dobrat toho, jaký je jejich skutečný stav. Narůstá totiž objem peněz v mimorozpočtových fondech.
Vláda říká, že v příštím roce bude investovat rekordně. Dle její vlastní metodiky to ale není pravda
05.09.2024 Ministerstvo financí apeluje, že vývoj rozpočtových deficitů se má očišťovat o inflaci. Proti tomu nelze nic moc namítat. I když pokud bychom pak měli být v očišťování opravdu důslední, je třeba deficity očistit také o makroekonomický vývoj, resp. o tu jeho část, kterou vláda nemohla objektivně ovlivnit.
Čína slíbila Africe v příštích třech letech 50 miliard USD
05.09.2024 Čínský prezident Si Ťin-pching se dnes na čínsko-africkém summitu v Pekingu zavázal, že jeho země v příštích třech letech poskytne Africe finanční prostředky ve výši 50 miliard dolarů (1,13 bilionu korun) a pomůže vytvořit na africkém kontinentu milion pracovních míst. Informovala o tom agentura AFP.
Výrobce radarů ERA Pardubice dosáhl loni rekordní zisk 1,409 miliardy korun
23.08.2024 Výrobce radarů a systémů pro sledování leteckého provozu ERA měl loni rekordní zisk po zdanění 1,409 miliardy korun, rok předtím byl 387 milionů korun. Tržby z prodeje výrobků a služeb pardubické firmy meziročně vzrostly o 122 procent na 3,851 miliardy korun. Společnost to uvedla ve výroční zprávě zveřejněné ve Sbírce listin. Po období pandemie covidu-19 tak firma zažívá velmi dobré roky a globální oživení trhu. Provozní výsledek hospodaření meziročně vzrostl z 540 milionů na 1,703 miliardy korun.
Centrální banky: Nejlepší přítel investora
11.08.2024 Nejsem specialista na historii burzy, ale myslím si, že máme za sebou jeden z nejrychlejších krachů na světových trzích. V pondělí to vypadalo na konec světa, ale v pátek jsme týden uzavřeli v zelených číslech. Dokonce i japonský index, který zažil největší propad za posledních třicet let, uzavřel týden s relativně malou ztrátou 2,31 %. Jak tento obrat na trzích vysvětlit?
Zájem o nové pražské byty letos roste, jejich ceny jsou historicky nejvyšší
07.08.2024 Zájem o nové byty v Praze v letošním roce roste, a to i přestože stále zdražují. Za první pololetí letošního roku se v hlavním městě prodalo 3500 bytů v novostavbách, meziročně více než dvojnásobek. Zároveň se jedná o třetí největší počet prodaných bytů za deset let. Nabídková cena nových bytů na konci druhého čtvrtletí činila 156.780 Kč za metr čtvereční. Od začátku roku cena vzrostla téměř o tři procenta a je v současnosti historicky nejvyšší. Vyplývá to z analýzy developerských společností Central Group, Trigema a Skanska Residential, kterou jejich zástupci představili novinářům.
WSJ: Pokles na burzách může být začátkem zúčtování s érou levných peněz
06.08.2024 Po dlouhém období experimentování s levnými penězi možná přichází éra zúčtování, kdy finanční trhy už jinak nahlížejí na riziko. V komentáři k propadům na burzách, které v minulých dnech zasáhly prakticky celý svět, to napsala redakční rada amerického ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ).
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 30.7.2024
30.07.2024 Akcie ve Spojených státech se na začátku týdne pohybovaly oběma směry, v závěru uzavřely smíšeně. Investoři čekají na klíčovou statistiku z červencového trhu práce, zasedání americké centrální banky (Fed) a čtvrtletní výsledky velkých technologických firem. Nahoru zamířil i americký dolar.
EU zahájila řízení se sedmi členskými státy kvůli deficitům
26.07.2024 Evropská unie dnes oficiálně zahájila řízení se sedmi členskými státy EU, které překračují stanovené rozpočtové deficity. Oznámila to dnes Rada EU, která zastupuje členské státy. Disciplinární řízení s Belgií, Francií, Itálií, Maďarskem, Maltou, Polskem a se Slovenskem už v červnu doporučila zahájit Evropská komise (EK).
Zadlužení EU se v prvním čtvrtletí zvýšilo na 82 procent HDP
22.07.2024 Zadlužení Evropské unie se v prvním čtvrtletí letošního roku přestalo snižovat. Zvýšilo se na 82 procent hrubého domácího produktu (HDP) z hodnoty 81,5 procenta HDP v posledním loňském čtvrtletí. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Nejvýrazněji se zadlužení zvýšilo na Slovensku, dál se ale zvyšuje i v České republice. Státní dluh Česka se dostal na další rekord.
Slabá domácí měna láká do Japonska rekordní počet turistů
21.07.2024 Japonsko díky slabé domácí měně zažívá rekordní příliv zahraničních turistů. Podle nejnovějších údajů japonské národní turistické organizace (JNTO) zemi v letošním prvním pololetí navštívilo 17,78 milionu cizinců. To představuje nejlepší pololetní výsledek v historii, uvedla agentura Reuters.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
08.07.2024 1) Češi v prvním pololetí nakoupili kryptoměny za 2,25 miliardy korun, což je o čtvrtinu více, než ve stejném období loni. V samotném červnu se objem obchodů pohyboval okolo 350 milionů Kč, tedy o 17 procent meziročně více. Proti květnu to byl ale pokles o zhruba 50 milionů Kč. Většina obchodů připadala na bitcoin. Vyplývá to z údajů obchodníka Bit.plus.
Poláci v obavách o bezpečnost více investují do zlata
08.07.2024 Když udeřila pandemie covidu-19, tvořily se před obchody se zlatem v Polsku dlouhé fronty. Pak přišla ruská invaze na Ukrajinu, která v sousední zemi vyvolala další shon po žlutém kovu. Vedoucí varšavského obchodu se zlatými pruty a mincemi z produkce Polské mincovny Piotr Kozik vzpomíná, jak připadl den ruské invaze, 24. únor 2022, na takzvaný Tučný čtvrtek, kdy Poláci jedí koblihy plněné marmeládou.
Evropská komise povolila Lufthanse převzít podíl v italských aerolinkách ITA
03.07.2024 Evropská komise (EK) povolila německým vlajkovým aerolinkám Lufthansa převzít za 325 milionů eur (8,2 miliardy Kč) 41procentní podíl v italské státní letecké společnosti ITA Airways, bývalé Alitalii. Komise to dnes oznámila v tiskové zprávě. Německá firma ale musí splnit ještě další podmínky, prozatím už se musela vzdát některých tras a slotů. V lednu komise odmítla plán Lufthansy schválit.
Evropská komise podezírá Microsoft z porušování antimonopolních zákonů
25.06.2024 Evropská komise (EK) podezírá americkou softwarovou společnost Microsoft z porušování antimonopolních zákonů. Nelíbí se jí, že firma svazuje svůj nástroj pro chatování a videohovory Teams se sadou kancelářských programů Office. Komise, která je exekutivním orgánem Evropské unie, o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Firma uvedla, že bude hledat řešení, jak obavy komise rozptýlit.
Akciový trh má nového krále!
20.06.2024 Posledních přibližně 5 let se v čele žebříčku o největší americkou společnost z hlediska tržní kapitalizace střídaly dva hráči, kterými byl Microsoft a Apple. Ještě v roce 2019 byl podobně velký i Amazon, avšak od té doby dominoval většinu času Apple, který jako první překonal hranici tržní kapitalizace 1, 2 a také 3 bilionů USD. Big tech má ale nyní nového lídra a je jím Nvidia! Jak se výrobce čipů na toto místo dostal? A má ještě potenciál růstu?
Hlavní ekonom ECB mírní obavy z dopadů výprodeje na finančních trzích ve Francii
17.06.2024 Hlavní ekonom Evropské centrální banky (ECB) Philip Lane mírní obavy z dopadů výprodeje na finančních trzích ve Francii. Podle něj není nutné zemi spěchat na pomoc, protože vývoj tam není chaotický. Lane to dnes řekl v rozhovoru s agenturou Reuters. Výprodej zasáhl francouzské finanční trhy minulý týden a byl reakcí na oznámení prezidenta Emmanuela Macrona vyhlásit předčasné volby.
Po pandemii covidu lidé více umírají, hlavně ve vyspělých zemích typu Německa či Kanady, špatně je na tom i Česko. V zemích typu Ruska či Bulharska úmrtnost naopak nadměrná není
15.06.2024 Mezinárodní odborná obec řeší znepokojivý rébus. V celé řadě zemí jsou lidé od pandemie covidu nemocnější a mnohde také registrují trvaleji zvýšenou úmrtnost. Neobvykle vysokou úroveň nadměrné úmrtnosti přitom vykazují země, které jsou jinak vyzdvihovány pro své úspěšné zvládnutí covidové pandemie, jako je Německo, Kanada, Japonsko či Singapur, uvádí Institute for Health Metrics and Evaluation, jenž sídlí v americkém Seattlu. Z jeho dat cituje agentura Bloomberg.
Škoda Group loni zvýšila tržby o 81 procent, provozní zisk klesl o 57 pct
10.06.2024 Škoda Group, přední evropský výrobce vozidel pro veřejnou dopravu, zvýšila loni meziročně tržby o 81 procent na 1,382 miliardy eur, což je v přepočtu podle kurzu centrální banky zhruba 33,18 miliardy korun. Provozní zisk EBITDA (před úroky, daněmi a odpisy) ale klesl o 57 procent na loňských 21,8 milionu eur, tedy asi 523 milionů Kč. Důvodem poklesu byly pokračující dopady pandemie covidu a ruská agrese na Ukrajině, uvedla dnes firma v tiskové zprávě. Skupina loni dodala 400 vozů, meziročně o 88 procent více, a uzavřela několik velkých kontraktů.
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 7.6.2024
07.06.2024 Akcie ve Spojených státech uzavřely před dnešní zprávou o vývoji amerických mezd smíšeně. Oslabily technologické tituly. Mírně dolů zamířil americký dolar. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si včera připsal 0,2 procenta a zakončil obchodování na 38.886,17 bodu. Širší index S&P 500 ale klesl o 0,02 procenta na 5352,96 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 0,09 procenta na 17.173,12 bodu.
Indické akcie umazávají část úterních ztrát po výsledcích voleb
05.06.2024 Akcie v Indii dnes umazávají část úterních ztrát, hlavní akciové indexy dopoledne přidávaly více než dvě procenta. Investoři podle agentury Reuters negativně reagovali na výsledky voleb, které dopadly pro vládnoucí koalici premiéra Naréndry Módího hůře, než se očekávalo.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
04.06.2024 1) Akcie v Indii zažívají nejhorší den od pandemie covidu-19, jejich hlavní index v polovině obchodování ztrácel kolem osmi procent. Investory překvapily dílčí výsledky voleb, které pro koalici nynějšího premiéra Naréndry Módího vycházejí hůř, než se čekalo. Módího strana sice vede, průzkumy ale naznačovaly drtivé vítězství, uvedla agentura Reuters.
Akcie v Indii po dílčích výsledcích voleb výrazně ztrácí
04.06.2024 Akcie v Indii zažívají nejhorší den od pandemie covidu-19, jejich hlavní index v polovině obchodování ztrácel kolem osmi procent. Investory překvapily dílčí výsledky voleb, které pro koalici nynějšího premiéra Naréndry Módího vycházejí hůř, než se čekalo. Módího strana sice vede, průzkumy ale naznačovaly drtivé vítězství, uvedla agentura Reuters.
O akcie firmy GameStop je díky diskusním fórům znovu velký zájem
03.06.2024 Akcie americké společnosti GameStop jsou zhruba po třech letech díky diskusním fórům a dalším internetovým skupinám opět v centru pozornosti investorů. V neděli o sobě totiž dal znovu vědět obchodník Keith Gill, který sdílel snímek s výpisem z makléřského účtu, na němž je vidět, že k pátku minulého týdne držel akcie GameStop v celkové hodnotě 115,7 milionu dolarů (2,6 miliardy Kč). Informuje o tom server CNBC.
Co čekat od ECB: Jen jednou je málo
03.06.2024 Na snížení úrokových sazeb, které může ECB oznámit již příští týden, se její odpovědní činitelé připravují už celé týdny. I když inflace dosud neklesla na 2% hladinu, kterou si centrální banka stanovila za svůj cíl, ECB evidentně vidí příležitost mírně rozvolnit monetární politiku a přitom udržet celkový restriktivní tón. Vzhledem k úporné inflaci v USA a geopolitickému napětí, které žene ceny komodit výš, však trhy dychtivě čekají, nakolik bude banka ochotná svou politiku letos zmírnit, a bojí se případné politické chyby. Tyto obavy nejspíš ECB donutí, aby i do budoucna vycházela z dostupných dat.
Dow Jones prudce stoupá: 40 000 bodů, zatímco GameStop a AMC padají volným pádem
17.05.2024 Milník pro Dow se shodoval s novými rekordy dalších klíčových indexů, přičemž S&P 500 (.SPX) a Nasdaq Composite (.IXIC) tento týden také dosáhly historických maxim. Zisky odrážejí rostoucí důvěru investorů v perspektivu americké ekonomiky a naznačují, že zemi by se mohlo podařit tzv. měkké přistání.
V USA se zvedla nová vlna zájmu o meme stocks
14.05.2024 Ve Spojených státech se zvedla nová vlna zájmu o takzvané meme stocks, tedy akcie zpopularizované mezi drobnými investory pomocí sociálních sítí. Stalo se tak poté, co se na internetu poprvé po třech letech objevil příspěvek od investora s přezdívkou Roaring Kitty, který stál v centru mánie kolem meme stocks v době pandemie covidu-19.
Japonská automobilka Toyota zvýšila celoroční tržby i zisk na rekord
08.05.2024 Japonská automobilka Toyota Motor v uplynulém finančním roce zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 4,94 bilionu jenů (téměř 742 miliard Kč). Hospodaření podpořila vysoká poptávka po autech po skončení pandemie covidu-19 a také slabší kurz jenu. Firma, která je největším prodejcem automobilů na světě, to uvedla v dnešní tiskové zprávě. Letos však očekává pokles provozního zisku.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
08.05.2024 1) Investice světových firem do umělé inteligence (AI) se budou letos dál zvyšovat a na konci roku mohou dosáhnout šesti bilionů korun, což se blíží hrubému domácímu produktu ČR. Ten loni činil 7,3 bilionu Kč. Vyplývá to z analýzy investiční společnosti XTB, kterou má ČTK k dispozici.
Stavebnictví se v Česku propadá nejvíce od covidu, hrozí zdražení bytů. Stavebnictví drtí vysoké úrokové sazby a nejistota, zejména v oblasti rezidenční výstavby
07.05.2024 Stavební produkce v Česku se v březnu výrazně propadla a značně zklamala. Meziročně pokles činí 8,3 procenta. To je nejvýraznější pokles od února 2021, tedy za více než tři roky. Přitom v únoru 2021 se ve slabých číslech odrážela tehdejší pandemie covidu. Únor 2020 představoval poslední předcovidový měsíc, takže je zřejmé, že meziroční pokles února 2021 byl poznamenán pandemií citelně.
Rekordní růst ceny zlata může znamenat další vlnu inflace. Bude silnější než ta první?
07.05.2024 Cena zlata trhá jeden rekord za druhým. Dávno už se dostala přes psychologickou hranici dvou tisíc dolarů za trojskou unci a ekonomové predikují, že se pod ni hned tak nedostane. Pokud někdy vůbec. Co stojí za extrémním nárůstem ceny žlutého kovu? A proč jeho růst předpovídá další vlnu inflace?
Z exšéfů kryptoměnových firem jsou stíháni i Bankman-Fried, Kwon či Mashinsky
01.05.2024 Kromě zakladatele kryptoměnové burzy Binance Changpenga Zhaa, kterému včera soud vyměřil čtyři měsíce vězení, bylo v posledních letech zatčeno a čelí stíhání či soudům také několik dalších někdejších šéfů kryptoměnových firem.
Zahraniční investoři drželi 34,45 pct. dluhopisů ČR
30.04.2024 Zahraniční investoři drželi na konci prvního čtvrtletí 34,45 procenta českých státních dluhopisů. Hodnota těchto obligací byla víc než bilion korun, vyplývá ze statistik, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí. Od začátku roku podíl zahraničních držitelů českých dluhopisů mírně klesl z tehdejších 35,4 procenta, ve srovnání s předchozími dvěma roky ale zůstává stále nadprůměrný.
Miliardáři by prý měli platit dvouprocentní majetkovou daň
25.04.2024 Světoví miliardáři by podle ministrů ze zemí skupiny G20 měli platit nejméně dvouprocentní majetkovou daň. Návrh na spravedlivější daňový systém, který by přinesl 250 miliard liber (7,35 bilionu Kč) ročně navíc, podepsaly Brazílie, Německo, Španělsko a Jihoafrická republika. Vybrané prostředky by se použily na boj proti chudobě, nerovnosti a klimatické krizi. Píše o tom na svém webu britský deník The Guardian. Daň by se týkala asi 3000 lidí.
ČSÚ zveřejní data o vývoji ekonomiky za 20 let členství v EU
25.04.2024 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní informace o ekonomickém a sociálním vývoji Česka za 20 let členství v Evropské unii. Statistici se zaměří mimo jiné na přibližování ekonomického výkonu a cen k průměru EU, na proměnu českého průmyslu a služeb za dobu působení na vnitřním trhu unie nebo na vývoj migrace a změny společnosti.
„Ekonomové to mají blbě“; vyšší úrokové sazby ve skutečnosti povzbuzují ekonomický růst, začíná si převratně myslet část Wall Street
21.04.2024 Vyšší úrokové sazby povzbuzují ekonomický růst. Za takový výrok se klidně může nebohý student ekonomické vysoké školy dočkat i vyhazovu od zkoušky. Nicméně právě s takovou ideou si nyní pohrává rozšiřující se okruh slovutných finančníků nejen z Wall Street.
Český miliardář Křetínský se chystá ovládnout britskou poštu Royal Mail, založenou roku 1635. Akcie pošty v reakci letí nahoru o 26 procent, stoupají rovněž akcie nizozemské pošty, v níž má Křetínský takřka třetinový podíl
17.04.2024 Český miliardář Daniel Křetínský se chystá ovládnout britskou poštu Royal Mail, jak píší Financial Times. V britské poště Křetínský, resp. lucemburská investiční společnost Vesa Equity Investments, kterou vlastní společně s dalším česko-slovenským miliardářem Patrikem Tkáčem, má nyní 25procentní podíl.
Ministerstvo financí dnes zveřejní výsledek hospodaření státu za 1Q
02.04.2024 Ministerstvo financí dnes zveřejní výsledek hospodaření státu za první čtvrtletí. Loni byl státní rozpočet na konci března v deficitu 166,2 miliardy korun, což byl nejhorší výsledek hospodaření od vzniku Česka. Letos byl po prvních dvou měsících roku rozpočtový schodek 102,5 miliardy korun, druhý nejhlubší po roce 2023.
Z exšéfů kryptoměnových firem čelí stíhání také Zhao, Kwon či Mashinsky
28.03.2024 Kromě Sama Bankmana-Frieda, zakladatele zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX, kterého dnes soud poslal na 25 let do vězení, bylo v posledních letech zatčeno a čelí obvinění také několik dalších někdejších šéfů kryptoměnových firem.
V USA rostou mzdy zaměstnanců, kteří se vrátili do kanceláří
26.03.2024 Ve Spojených státech se prudce zvyšují mzdy zaměstnancům, kteří už nevyužívají práci z domova jako za pandemie covidu-19, ale znovu pracují celý týden z kanceláře. Uvádí to organizace ZipRecruiter, podle níž roční mzda těchto lidí do března v průměru dosáhla 82.037 dolarů (1,9 milionu Kč), což je meziroční nárůst o více než 33 procent.
Zahraniční investice v Číně i přes snahu vlády dál klesají
22.03.2024 Zahraniční investice v Číně se dál snižují, navzdory snaze vlády v Pekingu pokles zastavit. Za leden až únor meziročně klesly o 19,9 procenta na 215,1 miliardy jüanů (zhruba 698 miliard Kč). Oznámilo to dnes čínské ministerstvo obchodu. Loni Čína zaznamenala nejslabší příliv přímých zahraničních investic za 30 let, uvedla agentura Reuters.
Nejchudší země se stále nevzpamatovaly z pandemie covidu-19
14.03.2024 Řada zemí se vzpamatovává z důsledků pandemie nemoci covid-19, těm nejchudším se to však dosud nepodařilo, a ve značném počtu států se podmínky pro život stále zhoršují. S odkazem na Rozvojový program OSN (UNDP) to dnes uvedla agentura AP. Index lidského rozvoje (HDI), který UNDP sestavuje od roku 1990, měl po prudkém poklesu v pandemických letech 2020 a 2021 dosáhnout v roce 2023 rekordních hodnot. Podle zprávy však rozvoj v polovině nejchudších zemí světa zůstává pod úrovní z roku 2019, tedy v době před pandemií.
Čechům reálně klesají mzdy již devět čtvrtletí v řadě, suverénně nejdéle v tomto tisíciletí. Ze všech odvětví „porazili“ inflaci uplynulých let pouze zaměstnanci v energetice, kteří těžili z prudkého nárůstu cen elektřiny či plynu
05.03.2024 Reálné mzdy Čechům klesaly také v poslední loňském čtvrtletí. Dokonce mírně více, než se čekalo. Reálná mzda loni v měsících říjnu až prosinci totiž meziročně poklesla o 1,2 procenta. Analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom ve střední hodnotě svých odhadů předpokládali propad pouze o 1,1 procenta. Reálné mzdy v Česku klesají již devět čtvrtletí v řadě. Naposledy totiž rostly ve třetím čtvrtletí roku 2021. Tak dlouhé období poklesu reálných mezd Česko v tomto tisíciletí nepamatuje. V období od roku 2000 dosud reálné mzdy nejdéle soustavně klesaly po čtyři čtvrtletí v řadě, a to na přelomu let 2012 a 2013, kdy se Česko potýkalo s recesí, související ještě s evropskou dluhovou krizí.
Vyšší CPI znamená vysokou volatilitu sazeb i do budoucna
16.02.2024 Z ekonomických údajů vyplývá, že nás čeká pokračování makroekonomických trendů z roku 2023. Tomu však neodpovídá prosincová otočka Federálního rezervního systému. Kvůli neústupné inflaci bude patrně nutné zavádět volnější monetární politiku pomaleji, což ohrozí dlouhodobé instrumenty s pevným výnosem. Navíc chce americké ministerstvo financí ve druhém čtvrtletí zvýšit objem vydávaných kuponových dluhopisů na úroveň dosaženou zatím jen v dobách pandemie COVIDu-19. Vytvořilo by tak umělé dno, pod něž se výnosy z amerických dluhopisů patrně nepropadnou. Kvůli diverzifikaci má i nadále smysl investovat do desetiletých amerických vládních dluhopisů, ale u dluhopisů s ultradlouhou durací bychom byli raději opatrní.
Připraveni na resetování: Průzkum analytiků Fidelity International pro rok 2024
14.02.2024 Poslední dva roky se nesly ve znamení obav z toho, jak vážně může být první trvalejší zpomalení ekonomiky od roku 2008. Podle každoročního průzkumu analytiků společnosti Fidelity International (dále jen „Fidelity“) se však podmínky pro firmy, které se chystají na expanzi, ustálily. V roce 2024 stane světlým bodem světové ekonomiky Japonsko.
Zájem o průmyslové roboty v Severní Americe loni poprvé za pět let klesl
12.02.2024 Poptávka severoamerických podniků po průmyslových robotech se v loňském roce snížila téměř o třetinu a vykázala první pokles za pět let. Přispěly k tomu obavy ze zpomalování ekonomiky a vyšší úrokové sazby. S odvoláním na údaje svazu pro rozvoj automatizace A3 o tom dnes informovala agentura Reuters.
Český průmysl i přes oživení výroby aut loni se loni propadl, letos to nebude o moc lepší
06.02.2024 Průmyslová výroba v Česku vykázala poměrně solidní závěr roku 2023. Meziměsíčně totiž v prosinci přidala celkem výrazná 2,8 procenta. Díky tomuto vzestupu nakonec meziročně průmyslová produkce v prosinci klesla „jen“ o 0,7 procenta. To je sice na poměry celého roku podprůměrný výsledek, neboť průmysl loni celoročně poklesl o 0,4 procenta, avšak i tak jde o nižší než většinově očekávaný pokles.
Fed úroky nezměnil; jejich snižování podmiňuje jistotou, že inflace klesá
31.01.2024 Americká centrální banka (Fed) dnes na závěr dvoudenní schůzky svého měnového výboru ponechala základní úrokovou sazbu podle očekávání beze změny v pásmu 5,25 až 5,50 procenta, což je nejvyšší úroveň za 22 let. Úroky měnový výbor nezměnil již čtvrtou seanci za sebou. Na svém zasedání v polovině prosince Fed naznačil, že v roce 2024 plánuje několik snížení sazeb.
Český HDP loni klesl o 0,4 procenta, podle analytiků je to důsledek inflace
30.01.2024 Česká ekonomika loni klesla o 0,4 procenta po růstu o 2,4 procenta v roce 2022. V posledním čtvrtletí loňského roku se hrubý domácí produkt (HDP) mezikvartálně zvýšil o 0,2 procenta, meziročně klesl o 0,2 procenta. Předběžný odhad vývoje ekonomiky dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Podle analytiků je loňský hospodářský pokles důsledkem vysoké inflace, údaje za čtvrté čtvrtletí ale dávají naději na obrat k lepšímu. V evropském srovnání česká ekonomika loni zaostávala, Evropská unie jako celek loni podle Eurostatu hospodářsky rostla o 0,5 procenta.
MMF zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky na 3,1 procenta
30.01.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky. Podle aktualizované prognózy se hrubý domácí produkt (HDP) zvýší o 3,1 procenta, zatímco v říjnu MMF letošní růst odhadoval na 2,9 procenta. Za zlepšením prognózy podle fondu stojí příznivější hospodářské vyhlídky ve Spojených státech a v některých velkých rozvíjejících se ekonomikách.
Reuters: Špatný stav německého hospodářství ohrožuje Českou republiku a Maďarsko
30.01.2024 Špatný stav německého hospodářství ohrožuje středoevropské ekonomiky závislé na exportu. Ty se stále vzpamatovávají z jednoho z nejhorších inflačních skoků na světě v důsledku pandemie covidu-19. Úzké obchodní vazby s Německem a s jeho kdysi mohutným automobilovým průmyslem přitom byly pro region po pádu komunismu léta přínosem. Nyní jsou ale zpomalením růstu nejvíce ohroženy ekonomiky České republiky a Maďarska, ale také ekonomika Slovenska, uvádí ve své analýze agentura Reuters.
EK Lufthanse neschválila převzetí podílu v italských aerolinkách
23.01.2024 Evropská komise (EK) zatím odmítla německým aerolinkám Lufthansa schválit záměr převzít menšinový podíl v italské státní letecké společnosti ITA Airways. Obává se ohrožení hospodářské soutěže, mimo jiné i na linkách mezi Itálií a střední Evropou, a proto zahajuje hloubkové zkoumání záměru. Jeho výsledek zveřejní nejpozději v červnu, uvedla dnes v tiskové zprávě.
Zadlužení EU loni ve třetím čtvrtletí dál klesalo, v Česku se naopak zvýšilo
22.01.2024 Zadlužení Evropské unie se loni ve třetím čtvrtletí dál snižovalo a kleslo na 82,6 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice byl vývoj opačný a zadlužení se proti předchozímu čtvrtletí zvýšilo, podle dat Eurostatu dosáhlo 44,5 procenta výkonu ekonomiky. Státní dluh byl v Česku rekordní.
WSJ: Kvůli útokům v Rudém moři může Evropa více ekonomicky zaostávat za USA
19.01.2024 Dopady konfliktů v Rudém moři, kde jemenští povstalci s podporou íránských revolučních gard útočí na velké obchodní lodě, doléhají především na Evropu. Narušena je totiž klíčová dopravní spojnice s Asií. Pokud se nepodaří situaci rychle vyřešit, hrozí, že Evropa bude ještě více ekonomicky zaostávat za Spojenými státy. Napsal to dnes americký ekonomický deník The Wall Street Journal (WSJ).
Průmyslová výroba v Německu v listopadu překvapivě pokračovala v poklesu
09.01.2024 Průmyslová výroba v Německu se v listopadu proti předchozímu měsíci překvapivě snížila o 0,7 procenta. Pokles tak vykázala už šestý měsíc za sebou. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Analytici podle průzkumu agentury Reuters naopak očekávali nárůst produkce, a to o 0,2 procenta.
Dolarová jízda pokračuje
05.01.2024 Tvrdá data ze Spojených států ukazují na pokračující silnou konjukturu v největší světové ekonomice. Tento trend potvrdila dnešní čerstvá čísla z amerického trhu práce – nezaměstnanost zůstává na 3,7 %, tvorba pracovních míst překračuje demografické možnosti a růst mezd zůstává na svižných 4,1 %.
Maďarsko získalo téměř 780 milionů eur z unijních fondů na obnovu
04.01.2024 Maďarsko získalo na konci prosince od Evropské unie formou půjček 779,5 milionu eur (19,2 miliardy Kč). Jde o finance určené na obnovu z podpůrných unijních fondů. Informovala o tom dnes ve svém prohlášení Evropská komise. Litvě komise vyplatila 109,8 milionu eur (2,7 miliardy Kč) a Polsku pak pět miliard (123,4 miliardy Kč) v půjčkách a grantech.
Cestovní ruch v Itálii loni překonal úroveň z období před pandemií
01.01.2024 Cestovní ruch v Itálii v loňském roce překonal úroveň z období před příchodem pandemie covidu-19. Počet přenocování v italských ubytovacích zařízeních se loni meziročně zvýšil o zhruba osm procent na 445,3 milionu. V roce 2019, tedy před začátkem koronavirové krize, činil počet přenocování 436,7 milionu. Vyplývá to podle agentury APA z údajů italského svazu turistického průmyslu Assoturismo Confesercenti.
Maďarská centrální banka snížila základní úrok o 75 bodů na 10,75 procenta
19.12.2023 Maďarská centrální banka dnes podle očekávání snížila základní úrokovou sazbu o 75 bazických bodů na 10,75 procenta. Informovala o tom dnes v tiskové zprávě. Další snížení úroků jí umožňuje mimo jiné rychlý ústup inflace, která se dostala pod osm procent, ačkoliv ještě v polovině letošního roku byla v blízkosti 20 procent.
FT: Počet bankrotů roste, na vině je konec covidové pomoci a vysoké úroky
18.12.2023 Ve většině vyspělých ekonomik roste počet firemních bankrotů dvouciferným tempem. Vlády ukončují podporu podnikům v potížích, kterou začaly vyplácet v období pandemie covidu-19, a firmám rostou náklady na půjčky. Píše o tom deník Financial Times (FT). V České republice počet bankrotů ale dlouhodobě klesá, zjistila studie společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.
Buffettova investiční firma prodala téměř polovinu svého podílu v HP
12.12.2023 Investiční společnost Berkshire Hathaway amerického miliardáře Warrena Buffetta prodala téměř polovinu svého podílu v americkém výrobci osobních počítačů HP. Buffettův podnik o tom v pondělí informoval ve zprávě pro regulační úřady. Berkshire na konci listopadu vlastnila 51,5 milionu akcií firmy HP, takže v ní držela podíl 5,2 procenta. Začátkem října přitom Buffettův podnik vlastnil zhruba 97,85 milionu akcií HP, uvedla agentura Bloomberg.
Index VIX: Jak vydělávat na burzovním strachu
23.10.2023 Index volatility CBOE - známější jako VIX - je index, který v reálném čase sleduje očekávání trhu ohledně změn indexu S&P 500 (SPX). Je důležitým měřítkem tržního rizika, napětí a sentimentu, proto se často označuje jako "index strachu". Měří rozkolísanost na finančních trzích.
Reuters: Ukrajinská krize může mít dalekosáhlé dopady na evropskou ekonomiku
24.02.2022 Ruský útok na Ukrajinu a způsob, jakým svět na tuto invazi zareaguje, by mohl mít dalekosáhlé dopady na evropskou ekonomiku - od růstu cen energií a potravin až po ekonomické sankce, které zasáhnou zahraniční obchod a investice. Dopady ukrajinské krize tak ovlivní rychlost, s jakou se evropská ekonomika zotaví z útlumu, který způsobila pandemie covidu-19, upozorňují analytici.
Švédská akademie věd oznámí nositele Nobelovy ceny za ekonomii
11.10.2021 Švédská Královská akademie věd dnes oznámí nositele Nobelovy ceny za ekonomii. Po týdnu tak skončí vyhlašování letošních nositelů prestižního ocenění, kdy byli postupně zveřejňováni laureáti cen za lékařství, fyziku, chemii, literaturu a mír.
Související klíčová slova:
Atas | Další snižování sazeb | Trh s fyzickým zlatem v Polsku | Odhad vývoje ekonomiky | Aktualizovaný výhled | Propad ekonomiky | Řetězec Pepco | Republikánský prezident | Ceny Etherea | Euro k americkému dolaru | Klid před bouří | Výnosy dluhopisů | Války | Západní země | Vývoj | Rizikové prémie | Jakub Seidler | Ceny akcií Gamestop | Češi | Vývoj ceny akcií AMC | Budapešť | Allianz | S&P BSE Sensex | DPH | EUR | Výzkumný ústav | Spotřebitelské výdaje | Fumio Kišida | Marcin Grzesiak | Strach z recese v USA | Investiční firma | Standard & Poor's | Levné peníze | Burkina Faso | Ortex Technologies | Salesforce | TFL | Automobilový sektor | Podnikatel | Itálie | McDonald's | Stavební produkce | Vývoj ceny zlata | Cla na čínské zboží | Obilí z Ukrajiny | Akcie firmy | Výsledek hospodaření státu | Daihatsu Motor | Kryptoúvěrové firmy | Izraelský úřad pro inovace | Očekávání | Letitia Jamesová | Evropské centrální banky | Schopnost řešit problémy | Uvolněné měnové | Ceny nájemního | Novo | EUR/JPY | Pro investory | Veřejné finance | Akcie Novo Nordisk | Miliardář Daniel Křetínský | Odvetná cla | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Posílení kapitálu | Čas k nákupu | Swiss | Investice | Mezinárodní finance | Plán investic | Potenciál | Nízké sazby | Návrat inflace | Allianz Trade | Akvizice | Magnificent 7 | Japonské firmy | Finanční stabilita | Datum vypršení platnosti | Dluhopisy Saxo | Výkyvy v hodnotě | Zajímavé výnosy | Hlavní index německých akcií DAX | Rozmach umělé inteligence | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Diverzifikace | Vývoz obilí | Experti | LSEG | Rekord | To Kwon | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Czech Credit Bureau | Creditas | ČSSD | Největší světová ekonomika | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Carmen Reinhartová | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Bruno Le Maire | Buffettův podnik | Cena bitcoinu | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Saxo Bank | Chování | Český průmysl | Období poklesu | Státní podnik | Předseda představenstva | Konkurenti | Zadlužení EU | Dánové | Agentura AFP | Německý automobilový průmysl | CSI 300 | Desetileté výnosy | Údaj za září | Lagardeová | Trh s dluhopisy | Cenné papíry | Výnos | New York Community | Oxfam | Obligace | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Výnosová křivka | Vzdělávání | Americké podniky | Dopravci | Reddit | IHNED | Zkrocení inflace | Index DOW | Import | Státní dluh | ČEZ | Věštec z Omahy | Peníze z vrtulníku | Kontrakty | Propad cen | Roaring Kitty | Praxe | Začátek pandemie covidu | Platební neschopnosti | Makroekonomické statistiky | JPY | Snižování úrokových sazeb v USA | Investing | Krátkodobé výnosy | Růst hrubého domácího produktu | Hodnota prodejních opcí | Obrat na burze | CEO | ÚOHS | Znehodnocení | Changpeng Zhao | IIF | Peníze | Širší akciový trh | Robert Habeck | Investment Institute | Roman Pilíšek | Strach | Pandemie COVID-19 | UNDP | Ukazatel | Dodatečný výnos | Prognóza | Služby | Němečtí politici | Švédská Královská akademie | Analytici společnosti | Adani | Měny | Úroveň VIX | Americký Fed | Čínský celní úřad | Výsledek hospodaření | Bezpečný přístav | Odhad letošního růstu ekonomiky | Dividendy | Burza | Kamala Harrisová | Airfinity | Medvědí signál | Keith Gill | Burzy | Vývoj vakcíny | Ceny elektřiny | David Teece | Index NSE | Robinhood | FTX | Export | Kryptoměna Bitcoin | Hospodářský institut | AI | Michigan | Škoda | Ekonom společnosti | Mzdová vyjednávání | Výnosy z 10letých dluhopisů | The Washington Post | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Bankroty | Ranní zpráva pro tradery | Kolísání měn | Měnový fond | Fungování | Hongkong | Hospodářské výsledky | Daňové škrty | Čtvrtletní výsledky | Boeing | P.A. | Vztahy s Čínou | Zvýšení sazeb | Měnový pár EUR/USD | Nárůst ceny | Oživení trhu | Média | UniCredit Bank | Uklidnění situace | Růst ekonomiky USA | Pro tradery | Výrobci elektromobilů | WallStreetBets | Dlouhodobý horizont | Pracovní místa | Banka JPMorgan | Ruské ropy | Rekordní zisk | Trigema | Investoři | Akcie Volkswagenu | Americké ekonomiky | Nejistoty | Fidelity | Vládní dluh | Index SPX | Výnosy z amerických dluhopisů | Regulační úřady | Dolarová jízda | Organizace Oxfam | Kapitál | CEO společnosti | Polská mincovna | Ministr hospodářství | Indické akciové indexy | Posílení | Snížení hodnoty indexu VIX | USD | Renaissance Technologies | Ropné a plynárenské společnosti | Neziskové organizace | Pokles kurzu | Plány | EMEA | TerraUSD | Trh s nemovitostmi | WSJ | Zisk | Daniel Křetínský | Viry | Slevy | Home office | Cestování | Největší ekonomika | Migrace | Automobilka Toyota | Růst vývozu z Číny | Zahraniční investoři | Akcie BlackBerry | Analýzy | Tiskové agentury | JPMorgan Chase & Co | Klimatické změny | Nobelovy ceny za ekonomii | Vládní výdaje | Japonská média | Konflikty | Širší index S&P 500 | Kontejnerová loď | Největší firmy | Akcionáři | Americké investiční banky | Kabinet | Investovat | Znovunastartování ekonomiky | Finanční ředitel | CAC 40 | S&P | Tržby z prodeje | Brusel | Umělé inteligence (AI) | Začátek pandemie | Agentura AP | Úroková sazba | Průmyslové komodity | Vesa | Společnost Berkshire Hathaway | Dovoz | Unie | Technologické tituly | Vývoz do USA | Nikkei | Digitální ekonomiky | Dobrá nálada | UnitedHealth Group | Meta | Petr Fiala | Prezidentské kampaně | Akcie třiceti předních amerických podniků | TIM | Investiční banka | Canalys | Úřad Eurostat | Althea Spinozzi | Praha | Berkshire Hathaway | The New York Times | Hospodářské cykly | Průmyslová výroba v Německu | Prezident | Investing.com | Petr Novotný | ZEW | Kandidát na prezidenta | VIX klesá | Čínské zboží | Úroveň volatility | Financial Times (FT) | Růst zadlužení | Washington Post | Výsledky | Fenomén | Americké centrální banky | 100 procent HDP | Statistický úřad Eurostat | Globální ekonomiky | Kryptoměnové burzy | HUF | Portfolio | Inflační tlaky | Průzkum | Zadlužování | Wall Street Journal (WSJ) | Bank of America | Finanční instituce | Lepší výsledky | Ceny nájemního bydlení | Americký index | ProCent | Eurostat | UlovDomov | Energie | P/E | Sensex | Meme stocks | Boom | Kurz jenu | Opce SPX | Objem | Tržní kapitalizace | Boj s inflací | Vývoj měnového páru | Růst ceny Bitcoinu | Hypoteční trh | Cenné papíry a burzy | Propuštění | Závěr roku | Čínské ministerstvo obchodu | S&P Global | Firmy | Insolvence | Cena akcií společnosti GameStop | AMC | Uzavírání pozic | Agentura Bloomberg | Ředitel ČEZ | AFP | Studie | Tržní hodnota akcií | Škoda Group | Nástroj | Zpráva | Bit.plus | Válka | Polsko | Kolaps | Cestovní ruch | Prémie | Francouzský ministr | Rozpočtová politika | Tržní hodnota kryptoměn | Vypršení platnosti | Měna | Rok 2024 | Firemní daně | Hrubý domácí produkt (HDP) | Hypotéky | Ceny ropy | Státní rozpočet | Nasdaq | Nájmy | tradingeconomics.com | Nadšení | Deficit | Lukáš Kovanda | Zasedání Fedu | Bydlení | Geopolitická situace | Vedoucí představitelé | Bloomberg | Lednový efekt | GBP | Fiskální pravidla | Udržitelnost | Nabídka | Centrální banky | Inverzní vztah | Analytická společnost | Trump | Cena akcií společnosti | Vesa Equity | Hospodářský propad | Makroekonomický vývoj | Prezidentka ECB | Index NSE Nifty | Dow Jonesův index | Výsledky firem | Ministerstvo obchodu | Zprávy | Index Dow Jones Industrial Average | UPS | Globální daň | Zlaté mince | Čínské továrny | Obchodování v Asii | Reálné mzdy | Federální rezervní systém | Vývoj ceny bitcoinu | Zpomalování ekonomiky | Index pařížské burzy | Stavebnictví | Britský statistický úřad | Island | Byty | Donald Trump | Index pařížské burzy CAC 40 | Asie | Instituce | E15 | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Apple | Býčí signál | Střednědobý výhled | Vyhlídky | BBC | CZ | Goldenmark | Průmyslová výroba | Kongres | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vysoké ceny energií | Dopady konfliktu | Evropská ekonomika | Menšinový podíl | Komise pro cenné papíry a burzy | Pokles tržeb | Pandemie nemoci COVID-19 | Německý hospodářský institut | Trh | Komise | Crown | Správná volba | Války na Ukrajině | Bilion | Institute For Health Metrics and Evaluation | Výrazný růst | IAG | Pokles investic | Znovuzvolení | Nové trhy | Buffett | Hnutí ANO | UlovDomov.cz | Investování do Big Tech společností | Pražské burzy | Průzkumy | Francie | Obchodní strategie | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | Index Standard & Poor's | Platit daně | Objem exportu | BSE | Propad | Oblasti podnikání | Stock | Obranný průmysl | Snížení poptávky | HDP eurozóny | Náklady na půjčky | Rating | Dezinflace | Ekonomické události | Německý akciový index | Soukromé firmy | Index šanghajské burzy | Technologické společnosti | Koronavirová pandemie | xStation | Microsoft | Příležitosti | Pokles úrokových sazeb | Daňové úlevy | Nakupování na supportu | Růst spotřebitelských cen v USA | Obchody | Demokratické strany | ANO | Hrubý domácí produkt | Long pozice | Podnikatelé | Toyota Motor | Automobilky | Televize CNBC | Pomoc Ukrajině | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Prosperity | Index Nasdaq | Bohuslav Sobotka | Ceny akcií AMC | Zahraniční obchod | Růst hodnoty indexu | Hlavy států | Investice do výroby baterií | Cestovní ruch v Itálii | Medián | Objem obchodů | Graf | Nifty 50 | Akciový index | Centrální banka | Životní prostředí | Terminál | Fed úroky | Plyn | Dividendy ČEZ | Čínský prezident Si Ťin-pching | Pár EUR/USD | Počet pracovních míst | Výnosové křivky | Karty | Cryptocompare | Čistý zisk | Jádrová inflace | Niger | E-commerce | Kovy | Hospodaření | Fed | Zadlužení státu | Zpomalení ekonomiky | Americká centrální banka | Index volatility | Akcie Tupperware | Růst spotřebitelských cen | Obchodování pásma | Andrej Babiš | Ether | Spoluzakladatel | Index německých akcií | Italská vláda | Dolar | Portfólia | Průzkum analytiků | Akcie ve Spojených státech | Technologičtí giganti | Fúze a akvizice | Nízká volatilita | Gauti Eggertson | Mluvčí | Reuters | ING | Přebytek zahraničního obchodu | Český miliardář | Klíčový údaj | Vývoje ceny | Platforms | Výrobce letadel Boeing | Data z americké ekonomiky | Zvýšení úrokových sazeb | Nobelovy ceny | Závislosti na ruské ropě | Investment | Dopady krize | Londýnské akciové burzy | Depozitní sazba | Rekordní minimum | Vývoj jádrové inflace v USA | Peníze z vrtulníků | Brutální výprodej | Další růst | Deficit veřejných financí | Pozornost | Největší evropská automobilka | Firma | Portugalsko | EP | S&P 500 | CEPS | Zakladatel | Alameda Research | Preferovaná metrika Fedu | Rekordní růst | KLM | Obchodování | PwC | Rychlý růst | Zemní plyn | Předseda | Ukrajinské krize | Zpomalující inflace | Americký dolar | Dluh USA | Charles Michel | Přímé zahraniční investice | Snížení sazeb | Dopad na ekonomiku | Růst ceny zlata | Indické akcie | Harrisová | Celosvětové zadlužení | Jemen | Volební výsledek | Počet lidí bez práce | Kryptoměna | Příprava | Řecko | Ceny akcií HP | Majitel | Kontejnerová loď Ever Given | Alena Schillerová | Míra | Ministři financí | Hospodaření státu | Úroky | HDP v USA | MT4 | NYT | Investiční banky | Budoucí vývoj | Grafické karty | Dogecoin | Investiční společnost Berkshire Hathaway | Objem peněz | Zadlužení Evropské unie | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Veřejné investice | Ceny akcií | Japonsko | Japonská automobilka Toyota | IWH | ECB | BlackBerry | Ceny | Prudký pokles | Technologie | CHF | Závislost | Hypoteční sazby | ČNB | Rumunsko | Evropská unie | Pokles likvidity | Jiří Rusnok | New York Community Bankcorp | Ranní zpráva | Pokles | Americké ministerstvo obchodu | Nejhorší den | Medián ceny | ex | Onemocnění | Vývoj akciového indexu | Americké společnosti | Poplatek | Nejvýraznější pokles | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Světoví miliardáři | NVDA | Nejistota | Podpora | Obchodník | Roční výnos | Doporučení | Americká společnost | Tokio | COVID-19 | Finanční krize | Pokles ceny | Bez povolení | Česká republika | Repo sazba | Čínská vláda | Daně | Lídři | Potravinářství | Obchodování s kryptoměnou | Životní úroveň | metodologie | Dovoz z Číny | Ekonom ECB | Valdis Dombrovskis | CBOE | Centrum | Růst zisků | Zisky | Ekonom UniCredit Bank | Index Nikkei | EURIBOR | Nvidia | Zhao | Alfred Kammer | Ceny komodit | Stříbrné mince | Boj proti inflaci | IBES | Růst výnosů | Toyota | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Cena zlata | Kancléř Olaf Scholz | Zvýšení ceny | Mero | Vicekancléř | Trinity Bank | Latinská Amerika | Přecenění | Vice | Hongkongský index Hang Seng | Nové byty | Růst cen | Geojit Financial | Premiér Petr Fiala | Sazby beze změny | Německá vláda | Soudní spor | Výrobce čipů Nvidia | Útok na Ukrajinu | Financování | ČSÚ | Finance | JDE | Výrobce čipů | Omezení dodávek | Akcie AMC | Stres | Automobilový průmysl | Royal Mail | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Americké sankce | Pokles ekonomiky | Tržní měřítko | Luca de Meo | Technický pohled | UTC | Společnosti | Rohlik.cz | Line | Prezident Joe Biden | GME | Tvrdé sankce | Partnerství | Nobelova cena | FT | ERA | Mona Mahajanová | Denní pokles | Obchodování na akciových trzích | DNO | Mali | Cena | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | CME | Meziroční vývoj jádrové inflace | Hospodářský růst | Celková inflace | Inflace v Maďarsku | Francouzské akcie | Akcie Gamestop | FinTech | Standard & Poor's 500 | Philip Lane | Bod | Miliardy korun | Přenos | Jemenští povstalci | Akcie americké společnosti | Hlavní ekonom Evropské centrální banky (ECB) | Next | Republikáni | Sledovaný údaj | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Domácnosti | Nákladová inflace | Porušení zákona | Analýzy trhu | Inflace | Tržby | Bureau of Labor Statistics | Marže | DAWN | Adient | Domácí měna | Situace | Statistiky z trhu práce | Státy EU | Vztah k volatilitě | Ekonomie | Daně z příjmů | Dotace | IKEA | Alphabet | Skanska | Vedení společnosti | Pokles na burzách | Zkušenosti | Americký exprezident | PCE inflace | Spotřební daně | VESA | Automobilka Toyota Motor | Rafinérie | Statistiky | Peněžní zásoba | FXstreet | Světová ekonomika | Stagnace | Diverzifikovat | Spolkový statistický úřad | FX | Steve Jobs | Růst mezd | Akcie Nvidie | Georgia | Kurz | Air France | Evropská centrální banka | Mánie | Unicredit | Ruský útok | GOOGL | Lockdowny | Institucionální investoři | Inovace | Vládní koalice | Pandemie nemoci | Investiční plány | Ruská invaze na Ukrajinu | Vývoj ceny akcií HP | Ekonomové | Hlavní index pařížské burzy | Deficit státního rozpočtu | Fiskální stimuly | Destatis | EUR/HUF | Úspory | US Treasury | Řetězec | Výprodeje na finančních trzích | Celsius Network | Binance | Pilulka Lékárny | Oscilátor | Ondřej Hartman | Nejchudší země | Předvolební průzkumy | Vysoká poptávka | Chorvatsko | Predikce | Zahraniční firmy | Analytici | Elektromobily | Splatnost | Právo | Prima | Úřad práce | Dluhy | Data společnosti UlovDomov.cz | Index VIX | Provozní zisk | Hospodářství | Obchodování v pásmu | Americké státní dluhopisy | Útok Hamásu | Moody's Analytics | Členské země eurozóny | Světové války | Maďarská ekonomika | Vývoj na akciových trzích | Equity | Vyšší sazby | LPL Financial | Snižování úrokových sazeb | Nižší ceny | Etherea | Portfolia | LPL | Investované peníze | Poptávka | Expert | Koronavirové krize | Vývoz | Shanghai Composite | Světové finanční krize | Saxo | Moody's | Miliardy eur | Recese | Index strachu | Hospodářský pokles | Kazuo Ueda | Švýcarský frank | Spekulativní investice | Invaze Ruska | Institut pro mezinárodní finance | Hlavní ekonomka | Index Dow Jones | BRANO | Výhled na rok | Největší propad | Růst americké ekonomiky | Signály | Vylepšení teorie aukcí | Koronavirové pandemie | Prime | Index volatility CBOE (VIX) | Frank | Ministři | Prudký propad | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Společnost ITA | Zahraniční investice v Číně | Cena nemovitostí | Americká centrální banka (Fed) | Dieselgate | Obrat na trzích | Ceny energií | Washington | Futures kontrakty | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Sam Bankman-Fried | Americké kryptoměnové burzy | Index důvěry | Capital | Neomezené množství | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Základní sazby | Rizika | Japonský premiér | Eurozóna | Hodnota akcií | Británie | Prezident Donald Trump | Bulharsko | Silná poptávka | Průmyslové zboží | Akcie Pilulky | Počet firemních bankrotů | preferovaná metrika | Index UlovDomov.cz | OSN | Soud | Giancarlo Giorgetti | Energetická skupina ČEZ | Oscilace hodnoty indexu | Hino Motors | Výkon amerického dolaru | Hang Seng | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Martin Novák | Finanční prostředky | Mince | Odbyt osobních počítačů | Světové ekonomiky | PwC ČR | Růst HDP | Čínské ministerstvo | Trend | Obchodovat | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Pierpaolo Benigno | Japonský index | Celkový výsledek | Tomáš Cverna | Míra inflace | Fyzické zlato | Windfall tax | Energetika | Hans Dieter Pötsch | MMF | Náklady na úvěry | Trumpovo vítězství | EBITDA | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Německé podniky | Japonská měna | Mezinárodní měnový fond | Černá Hora | Guvernér centrální banky | Peking | Průmysl | Podnikání | Zájem o akcie | Americká pravidla | Tempo růstu | EU | Aerolinky | Assoturismo Confesercenti | Biliony | Divergence | EasyJet | Co bude | ETF | Terraform Labs (TFL) | Akciové trhy | Úrokové sazby | Mincovny | Redukce | Strategie obchodování | Rozkolísanost na finančních trzích | Hospodářské soutěže | Družba | Situace na trhu | Spojení | Long | Recese v USA | Macron | DAX | Výrazný propad | Server CNBC | Členství v EU | Internetový obchod | Fischer | Aktiva | Pokles inflace | Fundamentální analýzy | Širší index | Německý kancléř Olaf Scholz | Růst zaměstnanosti | Hospodářská krize | Index německých akcií DAX | Počet lidí bez práce v Německu | Business | Omyl | Drahé kovy | Indikátor | TV Tokio | Schodek | Big Tech společnosti | Základní úrok | Klid | Euro | Investments | Růst ceny | ROCE | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Vysoké inflace | STAR | Cena benzínu | Výsledky voleb | Čínské akcie | Paradox | Technologický pokrok | Hospodářské vyhlídky | Jihoafrická republika | Čuprova skupina | Sentix | Poměr rizika a výnosu | Německý statistický úřad | Omnipol | Orlen Unipetrol | Reálné příjmy | Protekcionismus | Trinity | Stratég | Nájemní bydlení | Majetek | Ekonomika eurozóny | Big tech | Členské země Evropské unie | Švédská akademie věd | Řetězce | Automatizace | Sentiment | Maďarská centrální banka | Ekonomika | Politika | Konkurence | Letecké společnosti | Výrobce radarů | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Německá ekonomika | Burza Binance | Investiční ředitel | Čínský prezident | Skupina G20 | Generální ředitelé | Mihály Varga | Plány společnosti | Provozní zisk EBITDA | Forint | Výprodej | Výkyvy trhu | Bankman-Fried | Další vývoj | Ekonom | Optimismus | Pokles průmyslové výroby | Confesercenti | Trader | Zavedení cel | Indie | Nákupy | Očekávání trhu | Měnové politiky | Plánování | Akciové indexy | Index volatility VIX | Obchodní válka | Předstihový ukazatel | Růst vývozu | Německé automobilky | Zklidnění situace | Země eurozóny | Pepco | Ekonomická data | Byznys | Otto Daněk | CRIF | Invaze | Commerzbank | Cykly | Nákup nemovitostí | Inflační krize | Ceny zlata | Výhled | Index technologického trhu | Zdanění | Prodejní cena | FOMC | Pokračující růst | Auta | Akcie v Hongkongu | Geojit | Americké ministerstvo | Michal Hrbatý | Celsius | Poptávka po čipech | Deriváty | Zpomalení hospodářského růstu | Economist | Finanční podmínky | Magnificent | Centrální banky USA | Propouštění | Index Hang Seng | Vlastní bydlení | Zaměstnanci | Agentura DPA | Evropský trh | Medvědi | Finanční trhy | Miliardáři | Statistický úřad | Hodnota kryptoměn | Zlaté rezervy | Aliance | Expanze | eBook | Turistický ruch | Fondy | Komise pro cenné papíry | Místopředseda Evropské komise | XTB Tomáš Cverna | Austrálie | Německé ekonomiky | Financial Times | Dopady pandemie covidu-19 | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | Velkoobchodní cena plynu | Krize roku 2008 | Rekordní propad | Vývoj měnového páru EUR/USD | Anand James | New York | GS | Pád akcií | Podíl zahraničních investorů | Výnosnost | Zajišťování | Obchodní bilance | Výdaje | ECB Christine Lagardeová | Problémy | Zpomalení růstu | Ukrajinská krize | WP | CoinGecko | G20 | Pokles poptávky | Členské státy | Slabší kurz | Jan Brázda | Banka Creditas | Státní dluh České republiky | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Úročení vkladů | Dolarový index | Edward | ODS | Ruská agrese | Ropa | Ekonomické teorie | Ceny aktiv | HN | Rezervy | České vlády | Terraform | Provozní náklady | Exprezident | Geopolitika | Rozvoj | Trh se zlatem | Asociace exportérů | Poptávka po zlatě | Inflační vlna | Capital Economics | Transakce | Volatility trhu | Hodinový graf | M2 | Ekonomka | Snížení úrokových sazeb | Dostupnost bydlení | UnitedHealth | Hry | Zaměstnanost | Profitovat | Hedgeový fond | Irsko | Výprodeje | Spotřeba domácností | Index MSCI | Ekonomika EU | Míra inflace v eurozóně | Obchod s komoditami | Justice | Výzkumné společnosti | USDX | Loď Ever Given | Meziroční růst spotřebitelských cen | Odvětví vyspělých technologií | Dotcom | The Wall Street Journal | Gabriel Attal | Finanční sektor | Výnosy 10letých dluhopisů | MSCI | Paul Milgrom | Analytik investiční společnosti | Opatření na podporu ekonomiky | Nabídková cena | 3М | Robert Wilson | JP Morgan | Hodnota indexu VIX | Obchod | Navýšení úrokových sazeb | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Central Group | Oslabení | Carry trades | Milník | Ekonomický útlum | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | Rusko | Úsilí | Veřejné zadlužení | Guardian | Miliardy USD | Snižování daní | Odvolací soud | Poradce | Stav českého průmyslu | Vlna inflace | České státní dluhopisy | Obchodní den | Spojené státy | Zkušenost | Index německé burzy DAX | Hodnota indexu | Čas k nákupu trhu | Pakt stability | Signál | Zdražování | Energetické krize | Ředitelka | Biliony dolarů | Kupní síla | Trhy | Úbytek | Sankce | Akcie firmy GameStop | Ropy | Singapur | Big Tech | Míra úspor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výprodej na burzách | Rafinerie | Zisk EBITDA | Společnost | Petr Dufek | Covidové pandemie | Si Ťin-pching | LTV | Úspěch | Důchody | Skype | Plynárenské společnosti | Sázky | Forbes | Dnešní údaje | Výzva | Vysoká volatilita | Tkáč | Generální ředitel | Úvěrový rating | SEC | Wegovy | Politici | Cena akcií | Slovensko | Rozšíření | Volatilita | Celý svět | Americké ministerstvo financí | Nálada | Umělé inteligence | Eura | Invaze Ruska na Ukrajinu | Plán obnovy | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Nizozemsko | Organizace | Brazílie | Ryanair | Obilí | Deník The Wall Street Journal | Fondy ETF | Services | VIX | Výhled na rok 2024 | Růst | Covidové restrikce | Goldenmark Group | Index Dow Jones Industrial | Nákup nemovitosti | Příjmy | Clarivate Analytics | Odhad letošního růstu | JPMorgan | Výroba v Německu | Lucembursko | Obchodování na trhu | Pandemie | Index | Meziroční vývoj jádrové PCE inflace | Wall Street Journal | Čínský trh | Historie | Bohatství | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Teroristický útok | IIA | Výsledková sezóna | Český miliardář Křetínský | Ceny nemovitostí | Ekonomické důsledky | Trh s fyzickým zlatem | EUR/CHF | Vývoj ceny etherea | Greenlight Capital | Velká finanční krize | Vývoj indexu Nikkei | Volby | Súdán | Pravidla Evropské unie | Marta Bassaniová-Prusiková | Gepard Finance | Cíle | Instrumenty | Izraelský úřad pro inovace (IIA) | Wilson | Bezpečnost | Nifty | Předčasné volby | Příliv přímých zahraničních investic | Nejlepší přítel investora | ASEAN | Makléřská společnost | Zrušení superhrubé mzdy | Akademie věd | Aktuální situace | Izraelský úřad | Unipetrol | Nárůst ceny akcií | Ortex | Strach z recese | Zadlužení České republiky | Index S&P BSE | Výkyvy | Úřad pro inovace | Francouzský parlament | Wood & Company | Volatilní | GameStop | Ekonom Evropské centrální banky | Schodek státního rozpočtu | Evropská unie dnes | Banky | Růst platů | Období rostoucího strachu | Výroby baterií | Český statistický úřad (ČSÚ) | Ministerstvo spravedlnosti | Prodeje | Deriváty kryptoměn | Investování do Big Tech | NSE Nifty 50 | TradingEconomics | Společnost Celsius Network | Estonsko | Slabé stránky | Investice v Číně | Dow Jones | Dušan Kunovský | Evropské firmy | Meta Platforms | Úvěr | Miliardář Křetínský | Výzkumná společnost | NIFTY 50 | Ekonomika Slovenska | Výnos dluhopisů | Rychlost | Easyjet | Fond Renaissance Technologies | Cena indexu | Migrační krize | ČEZ Trade | Výrobce autosedadel Adient | Oživení globální ekonomiky | Covid | Jak index VIX funguje | Návratnost | Zbyněk Stanjura | Odvětví | Odvětví ropy | Rozpočtový deficit | Specialista na historii burzy | Akciové trhy v Asii | Předseda Evropské rady | Druhá vlna | Goldsaver | Rozptýlení | Analytický tým FXstreet.cz | Investiční společnosti | Krize na energetickém trhu | Výprodeje na finančních trzích ve Francii | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Maďarsko | Společnost Sentix | Vysoké úroky | Prodávání na rezistenci | Cenové pohyby | Úmrtnost | Mzda | Growth Expert | Guvernér banky | Martin Švanda | Rozšíření EU | Měnový pár | Očekávaný růst | Edward Jones | Daně z příjmů fyzických osob | Daně z příjmů právnických osob | Dánsko | Rohlík.cz | Bankrot | Banka | Kamala | Ekonomické vysoké školy | Cena plynu pro evropský trh | Tržní hodnota | BAL | Tupperware | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Konflikt na Blízkém východě | Nasdaq v New Yorku | Inflace v USA | Obchodované akcie | Analytička | MF | Index volatility CBOE | Dopady pandemie | Pozitivní signál | Úrok | Novo Nordisk | Rohlík | Přítel investora | Ekonomiky | Vývoj ceny akcií | Měnová politika | Začátek války | Evropa | Nasdaq Composite | Starší byty | Tesla | Americké prezidentské volby | Hodnoty VIX | Rekordní maxima | Práce v Německu | Bloomberg Economics | Moskva | Zlaté a stříbrné mince | Norsko | Trades | Stabilita | Evaluation | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Americké ministerstvo spravedlnosti | Dopady pandemie covidu | APA | Miliardář | VIX stoupá | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Celní úřad | Húsíové | Akciové burzy | Finanční výsledky | Evropská komise (EK) | Výprodej na francouzských trzích | Akcie v Indii | Závislost na dolaru | Velcí hráči | Společnost UPS | Výdaje státního rozpočtu | Ekonomický růst | Mzdy v Česku | Krize | Automobilka | Asociace | Management | PPF | Pandemie COVID | Vyšetřování | Největší ekonomiky | Ekonomka Světové banky | Panika | Křetínský | CNBC | Ruská invaze | Reálná mzda | NATO | Údaje | Rozpočtový schodek | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Prognóza Ministerstva financí | Důvěra investorů | Propad české ekonomiky | Regulační orgány | Index CSI 300 | Důvěra investorů v ekonomiku | Energetická skupina | Společnost HP | Veřejný dluh USA | Financial | NSE | Jižní Sudán | Ekonomiky eurozóny | CAD | Short | Japonský akciový trh | Nedostatek zboží | Sudán | Alex Mashinsky | Uložit si kryptoměny | Snižování sazeb | Výpočty indexu VIX | Nová lidová fronta | Vedení firmy | Intel | Odhad vývoje HDP | Cena indexu S&P 500 | Investiční společnost | The New York Times (NYT) | USD/CHF | Nemovitosti | Stříbro | Práce | Vývoj akciového indexu Hang Seng | Národní rozpočtová rada | Metrika Fedu | Očkování | XTB | Propad na burzách | Cenové výkyvy | Fiskální udržitelnost | Vývoj jádrové PCE inflace | Podniky | Lufthansa | Dlouhodobější trend | Data ze Spojených států | Jak číst index VIX | Index S&P BSE Sensex | Hospodářské politiky | Notifikace | Jane Street | Typický oscilátor | Konsolidace | Kanada | Zvýšení mezd | Reuters analytik | Hlavní burza | Capital Management | Index spotřebitelských cen | Akcie firem | Byty v Praze | Američané | Volatility | Adani Ports | Hlavní německý akciový index | Ministr financí | Nové pražské byty | S&P BSE | Index Nasdaq Composite | Ztráta | Rozpočet | UNH | Index technologického trhu Nasdaq | Schodek rozpočtu | Michal Teklinský | Pakt stability a růstu | City | Pozitivní vliv | Švédsko | Pandemie covidu-19 | Volkswagen | Tempo ekonomického růstu | Vývoz z Číny | Odhady analytiků | Instrument | Inflace v eurozóně | Německo | Chudé země | Hlavní ekonomka Světové banky | USD/JPY | Společnost Celsius | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Biden | Měnový výbor | Adani Enterprises | Letečtí dopravci | Dceřiné společnosti | Zrychlení růstu | Hlavní index pařížské burzy CAC 40 | Akciový trh | The Guardian | Vysoké školy | Ztráty | Politbyro | Eskalace | Japonský jen | Vývoj měnového agregátu | FXstreet.cz | Amundi | Bilance | Snížení úroků | Orbán | Oscilace hodnoty indexu VIX | Komunistické strany | MWh | EUR/GBP | Míra inflace v Maďarsku | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | EK | Investování | Petr Fiala (ODS) | Úroveň volatility trhu | Pracovní den | Mzdy | Hlavní index Nikkei 225 | Bloomberg Terminal | Zahraniční fondy | Zadlužení | Hybridní model | Obchodníci | Zahraniční investice | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Hamás | ITA Airways | Státní dluhopisy | CoinDesk | Pozice | Dluhopisy | Expirace | Výrobce letadel | Šéf banky | Institut ZEW | Bali | Křetínský a Tkáč | Nové byty v Praze | Tomáš Vranka | TCF Capital | Výběr spotřební daně | Index německé burzy | Fidelity International | Čína | Koruna | Nejvýraznější propad | Olaf Scholz | Trade | ČR | Hlavní ekonom | Rozpočtové deficity | Bohaté zkušenosti | Německý kancléř | Vydávání dluhopisů | Ministerstvo financí | Guvernér | Ekonom Evropské centrální banky (ECB) | Rezistence | Společnost Microsoft | USA | Zemědělství | Riziko | Praní špinavých peněz | Japonská automobilka | Zpracovatelský průmysl | JPMorgan Chase | Sazby | Znovuzvolení Donalda | Největší pokles | Propad akciových trhů | Kontrakt | Miliardy dolarů | Vývoj jádrové inflace | SPX | Diamanty | Velké technologické společnosti | Bankovní asociace | Deloitte | Německý automobilový sektor | Vývoj mezd | Ocenění | Burze | Francouzský ministr financí | Bankrate | Durace | Ruský útok na Ukrajinu | Ministerstvo financí dnes | Ever Given | Vývoj tržní kapitalizace | Výkon | Počet nezaměstnaných | Fúze | S&P 500 (SPX) | Ekonomické zprávy | Stimuly | Hospodářské podmínky | Světové centrální banky | Denní graf | Úroková míra | Nízké hodnoty VIX | Ekonomické sankce | Podnikatelské investice | Analytik | Tým FXstreet.cz | Další pokles | Vývoj ceny | Rakouská policie | Index NSE Nifty 50 | Vlastní akcie | Index UlovDomov | Platba | Výnosy 10letých bondů | Sankce vůči Rusku | Zlevnění hypoték | Ruská ekonomika | Luna | Emise | Valuo | Fungování finančních trhů | Průmyslové podniky | Nejhodnotnější firmy světa | HDP na obyvatele | Václav Klaus | Finanční ředitel ČEZ | Intervenovat | Vicekancléř Robert Habeck | ERA Pardubice | Týdenní nárůst | Dovoz ruské ropy | Pchan Kung-šeng | Dodavatelské řetězce | Index šanghajské burzy Shanghai Composite | Jak používat index VIX | Válka na Ukrajině | Tvorba pracovních míst | Nejbohatší | Více peněz | Prodej | Bitcoin | Akcie Pilulky dnes | Japonská centrální banka | Euforie | Ceny Bitcoinu | Nobelova cena za ekonomii | Co se děje na finančních trzích | Strategie na obchodování | Investiční | Cena plynu | Snížení daní | Oznámení | Ústup inflace | Alitalia | Opční právo | Globální dluh | Co nám index VIX říká | Očekávaný růst poptávky | Opce | Celkový sentiment | Česká ekonomika | Vývoj ceny akcií Gamestop | Analytický tým | Práce z domova | Opatření | Energetický sektor | Růst poptávky | Hospodářské oživení | Budoucnost | Tempo růstu spotřebitelských cen | Dluhopisy Saxo Bank | Rozhodování | Alameda | Zadlužení v EU | Akcie bank | Skupina ČEZ | Index S&P 500 | Členství v NATO | Středoafrická republika | Thajsko | DPA | Jakou volatilitu trh očekává | Ceny nájmů | 10leté bondy | Vládní deficit | CBOE (VIX) | Pavel Sobíšek | Zlato | HDP | Zpráva pro tradery | Výkyvy na finančních trzích | Vývoj akciového indexu DAX | Potenciál ztráty | Restrikce | Dopady na euro | Eskalace konfliktu | Nejstarší kryptoměna | Hlavní akciové indexy | Letiště | Členské země | New York Times | Cla na dovoz | Fond | Dow Jones Industrial Average | Podnik | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Unijní diplomacie | Londýnské společnosti | Statistici | Voda | Začátek války na Ukrajině | Přilákat investice | Podíl zahraničních investorů držících české státní dluhopisy | Realitní sektor | Měkké přistání | Carsten Brzeski | Počet bankrotů | Joe Biden | Hlavní index německých akcií | Italský ministr hospodářství | Úroveň supportu | Index Nikkei 225 | Vittorio Messina | Jeff Burnstein | ITA | Uhlí | Nejhorší výsledek | Růst ekonomiky | Raketový růst | Komodity | NIFTY | Analýza | Terraform Labs | Data společnosti | Akcie GameStopu | Rozpočtové příjmy | Miliardy | Výnosy | Česká národní banka (ČNB) | Tomáš Raputa | Největší kryptoměny | Investice světových firem | BSE Sensex | Hlavní ekonom ECB | Vlády | Výrobce autosedadel | Kryptoměny | Holding | Odhad letošního růstu HDP | David Einhorn | Vítězství | Český HDP | Tvrdá data | Belgie | Investor | Zlepšení | Vypuknutí pandemie | Západní investoři | Jednotlivé akcie | ČTK | Pražské byty | Běžné akcie | Amazon | Normální volatilita | Španělsko | Elektroauta | Dolarový pár | Jerome Powell | Výběr daní | Výrobce radarů ERA | Vysoké úrokové sazby | CEE | Zvyšování úroků | Česká národní banka | Wall Street | David Audretsch | Pokles reálných mezd | Vývoj amerického akciového indexu | Akcie velkých technologických společností | Základní úroková sazba | Teams | Úřady | Nakupovat | Výzkum v oblasti podnikání | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot