Snížení poptávky
Síla dolaru roste: Jaký vliv to má na světové trhy a Vaše investice?
16.01.2025 Americký dolar se často ocitá pod drobnohledem analytiků i kritiků, kteří předpovídají jeho klesající vliv v globální ekonomice. Přesto aktuální data hovoří jasně: dolar je nejsilnější za poslední dva roky. Podíl dolaru v mezinárodních platbách přes systém SWIFT vzrostl, měnový pár EUR/USD se obchoduje kolem hodnoty 1,03, kurz USD/CZK dosahuje 24,5 a dolarový index, který měří sílu dolaru vůči koši měn, se pohybuje blízko svým 20letým maximům. Tyto hodnoty potvrzují, že dolar zůstává klíčovou měnou světové ekonomiky. Proč dolar posiluje a co to znamená pro trhy?
FT: Milei za rok ve funkci stabilizoval argentinskou ekonomiku
13.12.2024 První rok v úřadě se libertariánskému prezidentovi Argentiny Javierovi Mileovi podařilo stabilizovat rozkolísanou ekonomiku a udržet si podporu přibližně poloviny obyvatel – v blízké budoucnosti jej však čekají velké výzvy, píše ve své analýze britský deník Financial Times (FT).
Ceny zemního plynu v USA klesají v důsledku mírnějších předpovědí počasí na prosinec
04.12.2024 K 4. prosinci 2024 zaznamenaly futures na zemní plyn v USA pokles, přičemž kontrakt s nejbližším termínem dodání se obchoduje přibližně za 3,011 USD za milion britských termálních jednotek (mmBtu), což představuje pokles o 1 %. Tento pokles je přičítán předpovědím mírnějších teplot na prosinec, které pravděpodobně sníží poptávku po vytápění.
OPEC ztrácí vliv: Co to znamená pro ropný trh a investory?
04.12.2024 Kontrola Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) nad světovým trhem s ropou se v posledním roce oslabila, což má vážné důsledky pro investory sázející na růst cen ropy. Tento vývoj je důsledkem měnící se geopolitické situace, růstu těžebních kapacit zemí mimo kartel a omezené schopnosti OPEC+ reagovat na dynamické změny v nabídce a poptávce. Pokračující pokles vlivu této ropné aliance, která zahrnuje také nečlenské státy jako Rusko, přitom vyvolává obavy z budoucnosti trhu s ropou.
Ticho před Trumpem? Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu vykázaly v říjnu nejlepší vývoj za více než dva roky, navzdory dopadům povodní; zhoršit jej rychle může Trumpovo vítězství ve volbách v USA
01.11.2024 Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu vykázaly v říjnu nejlepší vývoj za více než dva roky, a to navzdory dopadům povodní. Pravidelné měsíční šetření mezi nákupními manažery tuzemského zpracovatelského průmyslu v souhrnu vede k celkovému hodnocení podmínek na úrovni 47,2 bodu. Manažeři tedy stále registrují meziměsíční zhoršování podmínek, avšak toto zhoršení je nejslabší za celé období od června 2022. V září hodnota ukazatele činila 46 bodů. Jakákoli hodnota pod úrovní 50 bodů znamená zhoršování podmínek.
Bavlna testuje před dnešní zprávou CoT zónu odporu 73 USD 📊
04.10.2024 Futures na bavlnu testují plochu 73 USD za balík před dnešní zprávou Commitment of Traders (CoT), která bude zveřejněna ve 21:30 polského času.
Stav českého průmyslu se zhoršuje už takřka 30 měsíců v řadě, obrat je v nedohlednu. Propouští se
01.10.2024 Podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu jsou stále ponuré. V září se zhoršovaly 28. měsíc v řadě. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů indexu nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu. Ten vykázal hodnotu 46 bodů. V srpnu to bylo 46,7 bodu. Meziměsíční zhoršování podmínek tedy ještě o něco zrychlilo.
Důvěra v ekonomiku klesá i mezi podnikateli
26.08.2024 Důvěra spotřebitelů, ale také podnikatelů se v srpnu meziměsíčně snížila. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů ČSÚ. Souhrnný indikátor důvěry, vyjádřený bazickým indexem, se oproti červenci snížil o 1,4 bodu, a dosáhl tak hodnoty 93,7. Indikátor důvěry spotřebitelů poklesl o 1,1 bodu na hodnotu 97,3; klesal tak již čtvrtý měsíc v řadě. První čtyři měsíce letošního roku přitom rostl a vyšplhal se až na dubnovou hodnotu 103,8, v květnu ale začal nabírat opačný směr.
Důvěra v českou ekonomiku druhý měsíc po sobě klesla, u spotřebitelů i firem
26.08.2024 Důvěra v českou ekonomiku druhý měsíc po sobě klesla. V srpnu se snížila proti červenci o 1,4 bodu na hodnotu 93,7, uvedl dnes na webu Český statistický úřad (ČSÚ). Pesimističtější než v červenci jsou spotřebitelé i podnikatelé, ze sledovaných oborů důvěra podnikatelů v ekonomiku vzrostla jen v průmyslu. V meziročním srovnání je celková důvěra vyšší, před rokem byla na hodnotě 93,4.
Americké indexy se obchodují bez výraznějších změn
09.08.2024 Index Dow Jones 0 % na 39445,21 b. Index Nasdaq Composite -0,01 % na 16657,879 b. Index S&P 500 +0,12 % na 5325,49 b.
Co libru v tomto týdnu čeká?
17.06.2024 Britská libra může tento týden prudce klesnout. Rád bych se o tom zmínil hned na začátku. Vezměte na vědomí, že libra je na měnovém trhu stále žádaná a často ignoruje zpravodajské pozadí. Vlnový pattern zůstává neporušený, ale mohl by se určitým způsobem změnit. V posledních dnech jsme si mohli trochu oddechnout, protože kotace páru GBP/USD nedokázaly prolomit hranici 1,2822. Teď je vlna 2 neboli B považována za dokončenou a my můžeme očekávat tvorbu nové klesající vlny.
Fundamentální analýza akciových trhů – dluhové trhy a jejich vliv na akciové trhy (9. díl)
12.06.2024 Článek popisuje, jak dluhové trhy fungují a jejich roli v globální ekonomice. Čtenář se dozví o různých typech dluhových nástrojů a jejich významu pro financování projektů, zvyšování likvidity, stanovování úrokových sazeb, diverzifikaci rizika a ekonomickou stabilitu. Text zdůrazňuje globální dosah a transparentnost dluhových trhů.
Analýza páru GBP/USD ze dne 5. června. Libra může ve čtvrtek následovat euro.
06.06.2024 Vlnová struktura pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný dubnový pokus o prolomení Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil ochotu trhu vytvořit sestupnou vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna bude dál vyvíjet, vlnový pattern se výrazně zjednoduší a eliminuje riziko dalších komplikací. Pár ale v posledních týdnech zůstává silný, což vyvolává pochyby o připravenosti trhu znovu prodávat.
Co příští týden čeká dolar?
20.05.2024 Pozornost trhu jako vždy upoutalo zpravodajské pozadí v USA. Americký dolar je v hrozném stavu a vůči euru a libře už déle než měsíc klesá. Brzy by měl začít posilovat, protože jinak by mohlo být pozdě. Jakékoli další zpoždění by mohlo změnit vlnový pattern obou instrumentů, což by mohlo mít nejasné následky. Jaké zpravodajské pozadí nás příští týden čeká ve Spojených státech?
Nejdůležitější body z letošního sjezdu akcionářů Berkshire Hathaway
07.05.2024 "Letošní sjezd akcionářů Berkshire byl v poněkud utlumené náladě, protože se tentokrát pořádal po dlouhé době bez již zesnulého Charlieho Mungera. Na Buffettovi to bylo poznat. Ovšem i letošní sjezd nabídne investorům velmi cenné poznatky a vhledy do Buffettovi mysli, ohledně trhů a ekonomiky", říká analytik BHS Timur Barotov.
Komodity: Ropa zlevňuje, Brent se nachází v těsné blízkosti 90 dolarů za barel
11.04.2024 Ceny ropy se dnes snižují kvůli výpadku v jedné z velkých amerických rafinerií a poklesu nadějí na brzké snížení úrokových sazeb ve Spojených státech. Severomořská ropa Brent kolem 19:30 SELČ vykazovala pokles o zhruba půl procenta a pohybovala se v těsné blízkosti 90 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela 0,8 procenta a nacházela se blízko 85,5 dolaru za barel.
Trh na Fed spěchal a hluboce se zmýlil
11.04.2024 Během posledních několika měsíců jsem opakovaně tvrdil totéž: Federální rezervní systém není připraven snížit sazby v žádném konkrétním měsíci. Jinými slovy, žádný plán či harmonogram snižování úrokových sazeb neexistuje a ani existovat nemůže. Osobně nechápu, kde se vzaly prognózy snížení sazeb v březnu a červnu. Trh však letos prostě udivuje svou naivitou. Když říkám "trh", myslím tím jeho účastníky, kteří se chovají, jako by Fed již oznámil uvolnění měnové politiky, a analytiky a ekonomy, kteří zveřejňovali své prognózy bez jasných a pevných podkladů.
EUR/USD. Analýza na 8. dubna. Euro bude pokračovat v poklesu
09.04.2024 Vlnová analýza 4hodinového grafu pro měnový pár EUR/USD zůstává beze změny. Momentálně pozorujeme výstavbu předpokládané vlny 3 v úseku 3 nebo c klesajícího trendu. Pokud tomu tak skutečně je, pokles kotací bude pokračovat velmi dlouho, protože první vlna tohoto úseku dokončila svou výstavbu kolem hranice 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového úseku by tedy měla skončit ještě níže.
ECB se připravuje na 3–4 kola snižování sazeb v roce 2024
02.04.2024 V předchozím přehledu jsem upozornil, že člen Rady guvernérů Evropské centrální banky Robert Holzmann uvedl, že Evropa by mohla snížit úrokové sazby dříve než USA. Podle mého názoru je to další důvod k prodeji eura a nákupu dolaru. Člen Rady guvernérů ECB Yannis Stournaras však uvedl, že v roce 2024 je možné provést celkem čtyři snížení úrokových sazeb, což znamená snížení o 100 bazických bodů do konce roku.
Luis de Guindos navrhuje ještě chvíli počkat
27.03.2024 V předchozích přehledech jsem zmínil, že ECB už stanovila termín prvního uvolnění měnové politiky. Je ale důležité, abychom my oba pochopili, co jsem těmito slovy myslel. ECB bude ochotna snížit sazby v červnu, pokud bude inflace v následujících měsících dál klesat. Za splnění této podmínky má ECB všechny předpoklady být první ze tří centrálních bank, které začnou uvolňovat. Upřímně, před několika měsíci se tomu těžko dalo věřit. Po zamyšlení ale jiný scénář prostě neexistoval. Inflace v USA v posledních měsících nezpomalila a inflace ve Spojeném království je příliš vysoká na to, aby se dalo uvažovat o uvolnění politiky. Proto byla ECB jediným kandidátem na to, aby přešla k měkčí politice jako první.
Kvůli vysokým úrokovým sazbám čelí zelené akcie dál nepříznivým podmínkám
06.03.2024 Zelené akcie čelí zvýšenému tlaku už od chvíle, kdy se po příchodu vakcín proti COVIDu zotavily komodity a následně vzrostla inflace na nejvyšší úroveň od 70. let. Letošní rok jim měl přinést úlevu. Na jeho počátku promítal trh do cen očekávaný značný pokles sazeb (počítalo se, že Fed sníží sazby až sedmkrát). Vzhledem k neústupné inflaci a robustní ekonomice je ale všechno jinak a teď už trh počítá jen se 3-4 poklesy sazeb. Tato změna narativu zeleným akciím nijak neprospěla. Nepomohla ani rychle se šířící horečka kolem kryptoměn, polovodičů, AI, obrany a kybernetického zabezpečení.
Prostor ke snižování sazeb v USA je letos značně omezený, nemovitosti nezlevní
06.03.2024 „V silné ekonomice s vysokou úrovní fiskálních výdajů a zdravým soukromým sektorem existuje jen omezený prostor pro snižování sazeb, aniž by se znovu rozhořely inflační tlaky,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
Bank of England je připravena snížit úrokové sazby
21.02.2024 První den týdne byl nakonec nezvykle nudný a USA slavily svátek. Britská měna se téměř nepohnula a ponechala si možnost formace předpokládané vlny 3 neboli C. Pravděpodobnost ale nestačí. Aby vlnový pattern zůstal celistvý a mí čtenáři mohli dělat ziskové obchody, musí instrument klesat. Britská libra má bohužel poslední dobou s pohybem očividně problém.
Názor trhu na úrokové sazby Fedu začíná být mírnější
07.02.2024 V předchozím článku jsem uvedl, že trh je přesvědčen o blížícím se přechodu Evropské centrální banky k uvolněnější politice. Viceprezident ECB Luis de Guindos zároveň uvedl, že růst eurozóny by letos mohl být slabší, než ECB předpokládala. Zmínil, že ekonomické vyhlídky se od prosince zhoršily, ale také že inflace může být o něco nižší, než uváděly prognózy.
Analýza: Ve třetím čtvrtletí 2023 klesly ceny bytů v ČR mezičtvrtletně o 1,8 pct
06.02.2024 V loňském třetím čtvrtletí klesla cena bytů v České republice mezičtvrtletně o 1,8 procenta na 89.300 korun za metr čtvereční. Ceny se tak snižovaly čtyři čtvrtletí za sebou. Nejvyšší pokles byl zaznamenán v Plzeňském, Ústeckém a Karlovarském kraji. Naopak nejvyšší růst si připsal Jihočeský kraj, Pardubický kraj, Vysočina a Liberecký kraj. Vyplývá to z analýzy Real Indexu poradenské a technologické společnosti Deloitte, kterou má ČTK k dispozici.
Bloomberg: Majetek 500 nejbohatších lidí letos vzrostl o 1,5 bilionu USD
29.12.2023 Pro nejbohatší lidi světa byl letošní rok úspěšný. Celkové čisté jmění 500 nejbohatších lidí světa letos vzrostlo o 1,5 bilionu USD (33,5 bilionu Kč), když loni naopak kleslo o 1,4 bilionu USD, uvedla agentura Bloomberg. K růstu majetku přispěl hlavně výkon technologických akcií, které letos stouply na nové rekordy navzdory obavám z recese, vleklé inflaci, vysokým úrokovým sazbám a geopolitickým otřesům.
Cena Etherea roste, zatímco Bitcoin konsoliduje 📌
27.12.2023 Ethereum posílilo o 5,70 % na 2360 USD a přiblížilo se tak letošním maximům kolem 2400 USD. V současné době se cena Etherea již nachází nad nejvyšší denní zavírací hodnotou tohoto roku. Za růstem stojí obecně pozitivní nálada na světových trzích a na trhu kryptoměn. Po nedávných silných ziscích Bitcoinu se nyní pozornost přesouvá na Ethereum, které dříve zaostávalo za ostatními významnými projekty.
Stalo se Německo znovu „nemocným“ mužem Evropy?
14.11.2023 V minulém týdnu začala u nás diskuze, zda by se měla ČR rovněž soustředit na mimořádné dotace pro energeticky náročné průmyslové podniky. Ty trpí vysokými cenami elektřiny, plynu bez vidiny výrazného zlepšení v příštím roce. Debata u nás probíhá na pozadí probíhajícího ekonomického útlumu Německa, které se rozhodlo pro dotace pro průmyslová odvětví ve výši až 12 mld. EUR (přes 295 mld. CZK). Stávající kompenzace pro 350 podniků, které čelí mimořádné mezinárodní konkurenci mají být prodlouženy. A které faktory vlastně stojí za poklesem tamního hospodářství a je vidět už světlo na konci tunelu?
Forex: Německý index by si ve složce očekávání mohl polepšit
25.10.2023 Americké prodeje nových domů v září podle našeho odhadu meziměsíčně stagnovaly. Dokud hypoteční sazby nezačnou klesat, prodeje nových domů zůstanou nízké. V eurozóně peněžní zásoba ukáže na další zpomalování úvěrové aktivity. Domácnosti i firmy však disponují značnými finančními rezervami, takže negativní úvěrový impulz by neměl zabránit mírnému růstu evropské ekonomiky. Německý IFO index by se díky vyhlídkám na oživení zahraniční poptávky a klesající inflaci mohl ve složce očekávání zlepšit.
Portugalská bankéřka: ECB by mohla snížit inflaci na dvě procenta dříve
18.09.2023 Vzhledem ke křehkému stavu ekonomiky se Evropské centrální bance (ECB) může podařit vrátit inflaci v eurozóně na dvouprocentní cíl dříve, než se nyní předpokládá. Uvedla to viceguvernérka portugalské centrální banky Clara Raposová. Dodala, že není pesimista, pokud se týká výhledu ekonomiky, ale má obavy, že pokles poptávky po vývozu by mohl ještě více zatížit ekonomiku, která už teď bojuje s tím, aby si udržela růst. Informovala o tom agentura Bloomberg.
Rzeczpospolita: Německá ekonomika slábne, je Německo nemocným mužem Evropy?
03.08.2023 Německá ekonomika se nemůže postavit na nohy. Už dvě čtvrtletí po sobě se hrubý domácí produkt (HDP) země snížil a Německo se tak podle ekonomů dostalo do technické recese. V uplynulém čtvrtletí se HDP udržel na úrovni předchozích tří měsíců, což byl ale pravděpodobně jen slabý záblesk naděje. Hospodářský propad signalizují všechny důležité ukazatele. Znovu se začíná mluvit o "nemocném muži Evropy", jak zemi označil už na přelomu tisíciletí britský ekonomický časopis The Economist, píše polský deník Rzeczpospolita.
Ceny bytů klesají, záleží však na lokalitě. Trend příměstského bydlení je silný, ale navzdory tomu počet obyvatel Prahy stále roste
18.07.2023 Jaká je situace ohledně bytů v Praze? Odpovídá Jan Večerka, CEO a zakladatel crowdfundingové platformy BrikkApp, brikkapp.cz. Ceny bytů klesají, zejména ve starších domech před rekonstrukcí, ale také u nezateplených rodinných domů a chalup. Záleží však samozřejmě na lokalitě.
Lehká ropa (WTI): Analýza více časových rámců (W1 až H4)
29.05.2023 V tomto blogu se blíže podíváme na komoditu lehkou ropu (WTI) a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Bilance zahraničního obchodu opět v plusu
09.05.2023 Bilance zahraničního obchodu se zbožím dosáhla v březnu přebytku 15,9 mld. Kč, čímž se v souladu s očekáváním udržela velmi blízko únorového výsledku (14,9 mld. Kč).
Maloobchodní tržby nadále v poklesu
05.05.2023 Zatímco v únoru překvapily tržby v maloobchodu lepším než očekávaným výsledkem, v březnu je tomu naopak. Vyjma prodejů automobilů tržby meziročně navýšily rozsah poklesu na 8,1 % z minulých 6,4 % (po očištění o cenový vývoj). Medián analytického odhadu se přitom zastavil na -6,6 %, náš dokonce na -6,1 %. V meziměsíčním srovnání se tržby snížily o 0,7 %. Za celé první čtvrtletí se maloobchodní tržby snížily reálně meziročně o 7,3 %.
V prvním čtvrtletí se podle ČNB snížila poptávka lidí i firem po úvěrech
19.04.2023 Poptávka domácností po úvěrech na bydlení i na spotřebu se v prvním čtvrtletí snížila. Klesla i podniková poptávka po úvěrech. Za oslabením stojí zejména vyšší hladina úrokových sazeb, vyplývá ze čtvrtletního šetření úvěrových podmínek bank, které dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB). Pro druhé čtvrtletí banky očekávají další pokles zájmů o úvěry, výjimkou by mohly být úvěry na bydlení.
Související klíčová slova:
Zvyšování sazeb | Český průmysl | Akcie velkých bank | Výnosy dluhopisů | Bankéř | Developeři | Poptávka po úvěrech na bydlení | Tržní kontext | Význam dluhových trhů | Pozice Managed Money | Akcie Tesly | Vysoké valuace | Alphabet | Vstupy | Obchodník | EUR | Trend | Pokles sazeb | Historie společnosti | Diverzifikované portfolio | Volatility | Prosperity | Statistiky | Argentinská ekonomika | Ochranné příkazy | Investiční banky | Oživení poptávky | Long pozice | Výkyvy | Britská libra | Aktiva | Petr Kymlička | Podíl na trhu | Pravděpodobnost | Organizace zemí vyvážejících ropu | Hurikán | Náklady na půjčky | Dopad na akcie | Klidné obchodování | Sjezd akcionářů | Zasedání ECB | Diverzifikace | Kurz pesa | Český statistický úřad | Index volatility VIX | Goldman Sachs | Berkshire Hathaway | Geopolitické napětí | PLN | Lagardeová | Ethereum | Přístup ke kapitálu | Financial Times | Expanze | Investing | Propad cen | Argos Capital | Posilování dolaru | Nezaměstnanost | Pandemie | Růst cen | Výprodeje | Zpráva | Světlo na konci tunelu | Snížení úrokových sazeb | Směnný kurz pesa | Člen rady guvernérů | Směrnice | ČSÚ | Dolarový index | Dividendy | Analýzy | Nabídka bytů | Indikátor ekonomické stability | Konkurenční výhoda | Vysoké riziko | Peter Garnry | Důvody posilování dolaru | Dolary | Podíl dolaru | Rafinerie | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Dluhopisy | Ceny uhličitanu | Vlnová analýza | Maloobchod | Varovný signál | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Růst zaměstnanosti | DZ Bank | Ministr hospodářství | EUR/PLN | Booking | Evropská měna | Vliv na akciové trhy | Pokles dolaru | Dopad dluhové krize na finanční sektor | Vývoj ceny ropy Brent | Výrobce autosedadel Adient | Prudký pokles | Uvolnění měnové politiky | Proražení | CZK | Vysoké sazby | Výhled | Zasedání Evropské centrální banky | Financial Times (FT) | Wall Street Journal | Coca-Cola | Třetí vlna | HUF | Hrubý domácí produkt (HDP) | Boom | Průmysl | Inflace | Inflace spotřebitelských cen | Úterní zpráva | Zdravotní péče | Centrální banky | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Válka | Směr trhu | Předstihové indikátory | Globální dosah | Covid | Domácnosti | Reakce trhu | Vliv na hodnotu akcií | Argentinský prezident | Společnost BYD | Vstup do obchodu | Trhy a komodity | BrikkApp | Budoucí vývoj dolaru | Politické vlivy | Snižování sazeb | Poptávka po úvěrech | Donald Trump | Greg Abel | Ropa Brent | Vice | Zpráva o inflaci | Futures | Jeff Bezos | Válka Izraele | Komerční banka | Šéf Ifo | Akciové trhy | Zemní plyn v USA | Sell | Důvěra spotřebitelů | Crowdfundingové platformy | Asie | Plochá výnosová křivka | Akciové trhy a komodity | Zpráva NFP | Odvětví | Dopady na komodity | Ekonomické expanze | Další růst | CL | Dopad dluhové krize | Směnný kurz | MIFID | Snižování úrokových sazeb | Elektromobilita | Ceny zemního plynu | Analytici | Důvody posilování | Latinská Amerika | Zdanění příjmů | Zdanění příjmů v USA | Rozhodování Buffetta | Normální výnosová křivka | Hedgeři | Monetární politika | Hamás | Makroekonomické důsledky | Commercials | Byznys | Investovat v Číně | Marketingová komunikace | Pandemie covidu-19 | Vyšší zdanění příjmů | Graf | Úsilí | Manažeři | Kartel OPEC | Hodnota majetku | Odhodlání | Výnosy | Poptávka | Short pozice | Pohonné hmoty | Zaměstnanost | Ekonomiky | Historická minima | Kapitálové zisky | Hindenburg Research | Zrušení centrální banky | Členové bankovní rady | Rozpočtový schodek | Tržní sentiment | Tisknutí peněz | Negativní dopad | Vysoká inflace | Finanční analytici | Economist | Bydlení | Fio | Vliv dluhových krizí | Peníze | Brent | Maloobchodní tržby | Politika | xStation | Očekávání | Expert | Ekonomika EU | Investiční centrum | Vyšší výnosy | SpaceX | Napadení Ukrajiny | Konflikt na Blízkém východě | Majetek | Energetický sektor | Historie | Jana Steckerová | Lukáš Kovanda | Růst | Zboží dlouhodobé spotřeby | Nabídka | Příležitosti | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Americká lehká ropa | MiFID II | BH Securities | Fundamentální analýza | Podnikání na kapitálovém trhu | Sentiment na trhu | Prognóza | Výnosová křivka | Pozitivní nálada | Použití finanční páky | Ziskové obchody | Trh práce | Koruna | Obchodní model | Polovodiče | Tempo poklesu | Průmysl v Německu | Ropný trh | Konsolidace | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | Postranní pohyb | Globální ropný trh | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Zveřejnění hospodářských výsledků | Poptávka po dolaru | Indikátor | Technologické akcie | Majetek technologických miliardářů | Long | Kontrakty | Devalvace | Umělá inteligence | Warren Buffett a Charlie Munger | Investiční portfolio | Saxo | Výnosové křivky | JOLTS | Předpověď počasí | MSCI World Energy | Úrokové sazby | Dodávky ropy | Poptávka lidí i firem po úvěrech | Investujte zodpovědně | Trh | Sezónnost | MSCI | Problémy | Nižší ceny | Česká národní banka (ČNB) | Fibonacci | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Index | Studie | Regulace finančního sektoru | MMF | Viceprezident | Eura | Komise | Nejistoty | Kapitál | Fungování | Posílení | 500 nejbohatších lidí | Stav českého průmyslu | Agentura Reuters | Levné energie | Indický akciový trh | S&P | Regulátoři | Ritterbusch & Associates | Covidové krize | Objednávky | Unie | Inflace ve Spojených státech | Bear Stearns | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Čínský prezident | Marka | Graf páru GBP/USD | Christine Lagardeová | Počasí | Polský zlotý | Klesající trend | Ekonomický vývoj | Pozornost trhu | Jan Večerka | Reakce trhů | Kurz EUR/USD | Vášeň | EMIR | Deficit | Ceny uhličitanu lithného | Statistický úřad | Poptávka domácností po úvěrech | Podnikání | Ekonomické aktivity | Banka Lehman Brothers | Budoucnost | Pokračující pokles | Diverzifikace rizika | KOL | Akcie Airbnb | Eskalace | Firma | Statistické údaje | Česká koruna | Růst eurozóny | Opatření | Benzín | Podnikatelé | Pozornost | Ajit Jain | Index Nasdaq Composite | Politické faktory | 3М | Ekonomické vyhlídky | Elektromobily | Buenos Aires | Ifo | Vliv úrokových sazeb | Futures kontrakty | Pandemie covidu | Fundamentální analýza akciových trhů | Úvěrové podmínky | Výrobce autosedadel | Americká měna | Daně z příjmů | Průmyslové podniky | Růst vývozu | Spekulace na pokles | Bitcoin | Managed Money | Nio | LVMH | Cla na dovoz | Vyšší sazby | Británie | Větší pokles | Obchodníci | Snížení základní úrokové sazby | Obnovitelné energie | Video | Celková inflace | Ropa | Americké indexy | Finance | Válka na Ukrajině | Finanční údaje | Atraktivní příležitosti | Naše prognóza | USA | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Likvidita a přístup ke kapitálu | Raiffeisenbank a.s. | Pár EUR/USD | Hlavní ekonom | Čínský prezident Si Ťin-pching | Zájem firem o úvěry | Futures na zemní plyn | Budoucnost ropy | Zasedání Rady guvernérů | Stříbro | Světové trhy | Kurz USD/CZK | Samořízení | Finanční instituce | Pokles cen | Analýza akciových trhů | Výdaje | Výrobce elektromobilů Tesla | Německé hospodářství | Dow Jones | SWIFT | Nabídka nemovitostí | Fundamentální analýzy | Bob Yawger | Vývoj hodnoty | Současné ceny | West Texas Intermediate (WTI) | Sjednocení Německa | Zpomalení inflace | Nálada na světových trzích | Prohlášení | Spojené státy | Celosvětová poptávka po ropě | Přebytek obchodu | Zvyšování úrokových sazeb | Změna klimatu | Napadení Ukrajiny Ruskem | Cenová akce | Index volatility | Vliv dluhových krizí na akcie | Kurz USD | Commercials (hedgeři) | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Těžební kapacity | Deloitte | Časový rámec | Amazon | Dluhová krize | BHS Timur Barotov | Počet obyvatel | Vliv na sektory | Změny klimatu | Investiční doporučení | Konkurenceschopnost | Pokles cen nemovitostí | Akciový stratég | Politika centrálních bank | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Spotřebitelská důvěra | Čtyřhodinový graf | Další vývoj | West Texas Intermediate | Názor Buffetta | Měnové politiky | G20 | Rok 2025 | Ceny nemovitostí | Dánové | Aktuální situace | Geico | Míra nezaměstnanosti v Německu | Fiskální politika | Kompenzace | Zlotý | Obecný vliv na akcie | Ekonomická situace | Klesající úrokové sazby | Superstar | Dna | CNY | Fio banka, a.s. | Poptávky po dolaru | Milei | Vliv na sektor jako celek | Vítězství | Investiční strategie | Hypoteční sazby | Ifo Clemens Fuest | Kyberpojištění | ADP | AI | Snížení úroků | Deník The Wall Street Journal | Změny úrokových sazeb | Landesbank Baden-Wuerttemberg | Luis De Guindos | Růst cen nemovitostí | Sazby | Dopady na akciové trhy | PMI ve výrobě | Důvěra v českou ekonomiku | The Economist | Komise v přenesené pravomoci | Alokace zdrojů | Úrok | Investovat | Nerozhodnost | Generální ředitel | Hotovost | Regulátor | Landesbank Baden-Württemberg | Firmy | Páka | Zvýšení mezd | Budoucí vývoj | Stratég Saxo Bank | Nálady investorů | Růst cen ropy | Reálné mzdy | Zajištění | Životní náklady | Partnerství | Vyšší ceny | Provozní ztráty | Ekonomické podmínky | Povětrnostní podmínky | Argentina | Investování | Fed | Maďarský forint | Rozpočtový deficit | Prodejní signál | Celosvětová poptávka | Automobilový průmysl | Hry | Si Ťin-pching | Trhy | Síla americké ekonomiky | Tempo poklesu vývozu | Georgia | Rizika | Zájem firem | Investiční rozhodnutí | Commitment of Traders | USA inflace | ISM | Alexander Krüger | Cestovní kancelář | Úrokové sazby ovlivňují akciové trhy | Dluhopisový trh | Futures na bavlnu | Rzeczpospolita | Rostoucí mzdy | xStation 5 | Růst ekonomiky | Cenový vývoj | Nissan | Orsted | Žádosti o podporu | Bilance | Rizika globální | Tesla | Záporné úrokové sazby | Li Auto | Stabilita | Španělsko | Regulační změny | Ekonomický růst | Míra chudoby | Český statistický úřad (ČSÚ) | Inflace v USA | Komodity | Systém SWIFT | Mzdy | Poradenství | Přeprodané podmínky | Ceny zemního plynu v USA | Růst ekonomiky eurozóny | Vlnový pattern | Viceprezident ECB | Včerejší seance | Významný dopad | Úrokové krytí | Společnost | Zadlužování | Ceny bavlny | Sjezd akcionářů Berkshire | Zahraniční obchod | Severomořská ropa | Dluhové krize | EUR/HUF | Maďarská centrální banka | Úvěry na bydlení | Obchod | Výrobní náklady | Ceny ropy Brent | Volkswagen | Eskalace konfliktu | Nejvýraznější propad | Riziko | Analytik | Trinity | MAM | FT | RSI | Šok | Meta | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | Buffett | Plyn | Vývoj dolaru | Německá ekonomika | Inovace | Ceny | Představenstvo | ETH | Financování | Recese | Pokles | Realitní trh | Mírná korekce | Raiffeisenbank | Přebytek bilance | Poptávka po nemovitostech | Proinflační | Centrální banka | Sektor nemovitostí | Předpovědi | WTI | Berkshire | Blízký východ | Makroekonomické faktory | Mizuho | Evropské centrální banky | CFTC | Libra | Extrémně volatilní | Souhrnný indikátor | Odborníci | Nejvyšší růst | Stratég | Instituce | Forint | Vliv na akcie | EV | Commerzbank | Výnos | Růst důvěry | Výnosy z dluhopisů | Čínští výrobci | Růst cen energií | Index DOW | Robert Holzmann | Německé ekonomiky | Index Nasdaq | CEO | 256/2004 | LBBW | Trinity Bank | Hospodářský propad | Silný pokles | Minulá výkonnost | Miliardy USD | Cena akcií | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | VIX | Írán | EPS | Dynamika mezd | Zisk | Cena Etherea | Globální krize | ČNB | Bank of England | Demokraté | Dovoz | Nasdaq Composite | Nejbohatší | Obchodování | Úroky | MSCI World | Prezident | Statistiky z trhu práce | Cena akcií Tesly | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Byty | Francie | Předpověď | Údaje | Technologické společnosti | Automobilky | Pojišťovny | Kontext | Booking Holdings | Finanční krize | DPA | Ukazatel inflace | Akcie finančních společností | Obchody | Britská měna | Naše ekonomika | Expedia | Jakub Matis | Medián | xStation5 | ProCent | Multitimeframe | Rostoucí klín | Síla dolaru | Futures kontrakty na ropu | Portfólia | Zemní plyn | Marže | Společnost XTB | Behaviorální | Merrill Lynch | Situace | USD/CZK | Růst dolaru | Tržby | Finanční systém | Dluhy | FOREX | Signály | Guvernér | Aliance | Trh s bydlením | HDP | Načasování | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Euro | Klid | Investování je rizikové | Zdanění | NEST | Průměrná cena | Politici | Brazílie | IfW | Baterie | Vývoj trhu | JPMorgan | Měnové unie | Realitní sektor | ČTK | Lehman Brothers | Stimuly | Hlavní město Praha | Ztráty | Česká národní banka | Klesající inflace | FOMC | Akcie | Mississippi | Nižší úrokové sazby | Sociální demokraté | Podniky | Američtí regulátoři | Index spotřebitelských cen | Štěstí | ECB Luis De Guindos | Motivace | Vývoj ceny | Ceny energie | SPD | VanEck | Rekordní zisky | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Price Action | Technologie | Kryštof Míšek | Největší propad | Analýza EUR/USD | Prognózy | Airbnb | Kurz | Daně | SOK | Dnešní zpráva | Jádrová inflace | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Intermediate | Ceny bytů | Světové ekonomiky | Výsledky | BHS | Silnější dolar | Peněžní zásoba | Bear | Investice | Pro investory | Traders | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Rally | Investujte | Konkurence | Pokles inflace | Komunikace | BYD | Oživení ekonomiky | Tržní trendy | Indie | Ekonomika eurozóny | Zisky | Delta | Regulace | Diverzifikovat | Hospodářství | Timur Barotov | Důvěra | Kontrakce | Ukazatel | Slabší dolar | Měny | Key level | Značný pokles | Nezaměstnanosti v Německu | Finanční sektor | Pokles ekonomické aktivity | Export | Rusko | Rafinérie | Vývoj ceny ropy | Signál | WASDE | Geopolitická nejistota | Zvýšení úroků | Munger | NBER | Organizace | Ceny stavebních prací | 1 milion | Nemovitostní trh | Praha | Fundament | Engulfing | Pokles společnosti | Valuace | Kontrakty na ropu | FedWatch | Technická analýza | Plány | Nižší poptávka | Administrativa | Cenové tlaky | Výprodeje na trzích | Silný trh | Snižování sazeb v USA | Pozitivní signál | NFP | Hypotéky | Signál k prodeji | Data z amerického trhu práce | Elon Musk | ZEW | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Prodej | Rok 2024 | Financial | Bloomberg | Eli Lilly | Rozvoj | Silný růst | Vyhlídky | Finanční trhy | Míra | Pokles tržeb | Divize | Současný trend | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Výkonnost | Moore Czech Republic | Průzkumy | Elektrické vozy | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Přehled | Short | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Rozbor | Centrum | Zvýšení úrokových sazeb | Zakladatel | S&P 500 | JDE | Energetická náročnost | MT4 | Evropský regulátor | Cena | Adient | Německo | Digitalizace | Apple | Zadlužení | Snížení sazeb | Finanční prostředky | Nové rekordy | Situace na trhu | Drahé kovy | Etherea | Tempo inflace | Solana | Výhledy | Nižší výdaje | Co bude | Medvědi | Záchranné balíčky | EMA | Zpráva CoT | Přehled dluhových trhů | Debata | Inverzní výnosová křivka | Akcie společnosti | Fiskální stimuly | Indikátor důvěry | Zlato | Ekonomika | Evropské méně | Denní graf | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Finanční situace | Majetek 500 nejbohatších lidí | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Akcie Intelu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Pokles německé ekonomiky | Banky | XPeng | Vlády | Nebezpečí | Express | Kotace | Cenový pattern | Šance | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Poptávka po ropě | Zisk na akcii | Wall Street | Průlom | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Kurz EUR | Zlepšení | Sazby Fedu | ČR | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Výraznější pokles | Zvyšování úroků | Bavlna | Lithium | Pozice | Současná situace | Portfolia | Inflace v EU | Kovy | Dlouhodobé důsledky | Technologický sektor | Ceny ETH | Fisker | Indická ekonomika | Support | Transparentnost | Náklady na úvěry | Texas | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Vysoké výnosy | Služby | Volný čas | Zvýšená volatilita | Spotřební zboží | Tržní očekávání | OPEC | Fio banka | Řetězce | Sentiment | Index ISM | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Spotřebitelé | Centrální bankéř | Rheinmetall | Politika Fedu | Omezení produkce | NFT | Rezistence | Index Dow Jones | Saxo Bank | Zpráva COT | Denní data | Dluhové trhy | Nařízení | The Wall Street Journal | Rostoucí náklady | Ropy | Struktura | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | USD | Trh s nemovitostmi | Cestování | Síla amerického dolaru | Marek Kameništiak | Inflace ve Spojeném království | Investing.com | Warren Buffett | Vyšší úrokové sazby | Silný dolar | BMW | 3M | Nízké úrokové sazby | iPhone | Viceguvernérka | USDA | Federální rezervní systém | Prognózy ČNB | mmBtu | Rozsah škod | CZ | Průraz | Propad | Konec roku | Sezónní faktory | Vysoká nezaměstnanost | ANO | Pokles eura | Graf páru | Finanční ztráty | Hindenburg | Economic | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Úrokové sazby Fedu | Nejistota | Německý Ifo index | Více časových rámců | Boční trend | Ceny komodit | Indexy | Americký dolar | Zamyšlení | Makro | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | 500 nejbohatších | Měnová politika | Alokace | Ziskovost | Doporučení | Technologické inovace | Payrolls | Holubičí postoj | Charlie Munger | ROCE | Spekulace | Cykly | Clemens Fuest | EU | Miliardy | Společná evropská měna | PMI ve službách | Řízení kapitálu | Poptávky po ropě | Prodeje | Výrobce elektromobilů | Pracovní síly | Případová studie | Akciový trh | Největší kryptoměny | Investovat peníze | Investor | Dvojité dno | Jerome Powell | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Korporace | Strukturální změny | Banka | Země eurozóny | Autoprůmysl | Vlastnictví | Výzvy | Další pokles | COT | Strukturální problémy
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot