Globální krize
Prognóza pro EUR/USD na 21. října 2024
21.10.2024 Hlavní světové měny opět jsou po změnách úrokových sazeb centrálních bank opět neaktivní. Euro se obchoduje lehce nad úrovní, které dosáhlo před snížením sazeb Evropskou centrální bankou minulý čtvrtek. Co by se muselo stát, aby v sektoru měn nastal trvalý trend (v našem kontextu posílení dolaru)? Zdá se, že klíčovým faktorem je globální krize, která je typicky charakterizována poklesem akciového trhu. Domníváme se, že investoři se na takovou událost soustředí a očekávají ji. Prvním očekávaným datem je den voleb v USA.
Fundamentální analýza akciových trhů – jak vybrat správný sektor pro investování (2. díl)
16.05.2024 Článek poskytuje přehled různých odvětví a jejich charakteristik, včetně technologie, zdravotnictví, energetiky, financí, spotřebního zboží, materiálů a komodit, trhu s nemovitostmi, telekomunikací, pohostinství a veřejných služeb. Dále se zaměřuje na to, jak makroekonomické faktory ovlivňují tato odvětví, včetně úrokových sazeb, inflace a geopolitických událostí. Nakonec uvádí příklady atraktivních odvětví a klíčové společnosti v nich. Celkově nabízí ucelený pohled na investiční možnosti a rizika v různých sektorech.
ECB by mohla následovat Fed. EUR/USD pravděpodobně bude opět pokračovat v růstu. USD/CAD by mohl dále oslabovat
07.03.2024 Zatímco ECB se teprve připravuje na své dnešní zasedání, předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell ve svém středečním projevu v Kongresu, který byl prvním dnem jeho dvoudenního vystoupení, žádné nové informace ohledně načasování snížení úrokových sazeb neprozradil. Ujistil však, že existují plány na "rozsáhlé a významné změny".
Prognóza pro EUR/USD na 14. února 2024
14.02.2024 Včera došlo k výraznému odklonu od rizika: S&P 500 -1,37 %, měď -0,52 %, ale výnosy dluhopisů vzrostly a ceny ropy se zvýšily. Na jedné straně tato divergence plně koresponduje s očekáváním investorů ohledně zpomalení tempa snižování sazeb Federálního rezervního systému v důsledku včerejších údajů o inflaci v USA – jádrový index se udržel na 3,9 % meziročně oproti očekávání poklesu na 3,7 % meziročně, index spotřebitelských cen v USA klesl z 3,4 % meziročně na 3,1 % meziročně oproti očekávání 2,9 % meziročně a očekávání investorů ohledně snížení sazeb se posunulo z května na červen. Na druhou stranu dříve během dne, ještě před zveřejněním údajů, evropské akciové trhy a futures na americký akciový trh klesaly, a zrychlily až se po zveřejnění zprávy s údaji. Je možné, že se trh k rekordní hodnotě, kterou v pondělí dosáhl index S&P 500, dlouho nevrátí a že se jedná o začátek globální krize. Tradičně se čeká, až nějaká velká společnost oznámí bankrot, aby oficiálně začala krize. V loňském roce došlo k několika významným bankrotům, ale uprostřed bezbřehého optimismu zůstaly bez povšimnutí. Nyní jsou trhy pozornější.
FIDELITY INTERNATIONAL: BRITSKÉ GILTY JSOU NASTAVENY PŘÍLIŠ PESIMISTICKY
30.08.2023 Globální dluhopisy v létě ztrácely půdu pod nohama pět týdnů v řadě. Výsledkem je, že trhy s Gilty (britskými státními dluhopisy) nyní počítají s dalším zvyšováním sazeb. Ekonomická data však naznačují, že tento pohled je možná až příliš pesimistický.
Fidelity International: Proč je poloha nemovitostí jen částí odpovědi na otázku, jak diverzifikovat investice?
22.08.2023 Naše vlastní analýza ukazuje, že investorům do evropských nemovitostí se diverzifikace osvědčila, pokud alokovali své prostředky mezi několik různých trhů a kategorií – ale proč se tento obraz může v příštím hospodářském cyklu změnit?
Lehká ropa (WTI): Analýza více časových rámců (W1 až H4)
29.05.2023 V tomto blogu se blíže podíváme na komoditu lehkou ropu (WTI) a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Média: Manipulaci s úroky za globální krize koordinovaly centrální banky a vlády
22.05.2023 Manipulace s mezibankovními úrokovými sazbami v době vrcholící finanční krize v roce 2008 byla podle médií hlubší, než se dosud uvádělo. Britský list The Times dnes na základě čerstvých důkazů zveřejnil nové poznatky, které ukazují, že manipulaci s klíčovými sazbami LIBOR a EURIBOR koordinovaly vlády a centrální banky západních zemí, aby na trhu uměle obnovily klid.
Novým šéfem Světové banky bude Ajay Banga
03.05.2023 Novým prezidentem Světové banky (SB) se stane americký podnikatel indického původu Ajay Banga (63). Rozhodla o tom dnes výkonná rada SB. Banga byl jediným navrženým kandidátem za odcházejícího Davida Malpasse. Funkce se ujme 2. června.
Zlato v důsledku krize překonalo hranici 2000 dolarů. Srazit ho může rozhodnutí FEDu i odkup Credit Suisse
21.03.2023 V pondělí se cena zlata přehoupla přes magických 2 000 dolarů za unci. Stojí za tím hrozba finanční krize vyvolaná krachem tří amerických bank včetně Sillicon Valley s kapitalizací přes 200 miliard dolarů i nejistá situace druhé největší švýcarské banky Credit Suisse. Tváří v tvář hrozící krizi a nejistotě se investoři po celém světě začali uchylovat právě k bezpečné investici v podobě zlata. Jeho hodnota by nicméně mohla v dohledné době zase klesnout – roli v tom může hrát jak avizovaný odkup Credit Suisse konkurenční společností UBS, tak skutečnost, že bude americká centrální banka pokračovat v navyšování úrokových sazeb.
Britská ekonomika letos podle vlády zpomalí, ale vyhne se technické recesi
15.03.2023 Britský Úřad pro rozpočtovou odpovědnost (OBR) zlepšil svůj odhad vývoje britského HDP a nově předpovídá, že Británie se letos vyhne technické recesi, uvedl dnes britský ministr financí Jeremy Hunt při oznamování rozpočtových plánů vlády. Zároveň tlumočil předpověď OBR, že inflace do konce roku klesne o více než dvě třetiny na 2,9 procenta.
Už zase padají americké banky. Máme se připravit na další globální krizi?
14.03.2023 Když jsem chodil do školy, pídil jsem se po tom, co je zdrojem krize. Teorie na to byly různé, vždy ale fungovaly jen za určitých podmínek, které nebylo pokaždé snadné naplnit. A pak tam byla teorie cyklu takzvané Rakouské školy, která zjednodušeně říkala, že za to může vždy stejný faktor, a tím je centrální banka. Jako studentovi se mi tato teorie nelíbila, protože hodit vše na centrální bankéře mi přišlo až moc zjednodušující. Dnes dávám této teorii za pravdu.
Ropa z Ruska našla domov, Čína a Indie si užívají éru evropských sankcí
11.01.2023 Když EU zavřela dveře dodávkám ropy z Ruska, udělala tím službu více než dvěma velmocím. Ruská ropa, která se vytěžila v arktické oblasti, našla domov v Číně a Indii.
Pandemie, geopolitická nervozita, inflace – Jak globální krize ovlivňují BTC?
26.05.2022 V posledních letech se utvářel názor, že bitcoin se v době dramatických změn stal konečně bezpečným přístavem pro kapitál. Není však pochyb o tom, že ve světle aktuálního geopolitického a makroekonomického vývoje poptávka po vlajkové kryptoměně prudce poklesla. Zatímco BTC je stále ve fázi konsolidace, je čas analyzovat aktuální stav kryptoměny a hlavní důvody jejího pádu.
Bude dolar lídrem nového měnového systému?
28.03.2022 Americká měna s ohledem na aktuální geopolitickou situaci zahájila nový týden opatrnými pohyby. Globální finanční scénu svírá napjatá atmosféra. Někteří analytici se domnívají, že východiskem z této situace je vytvoření nového měnového systému.
Globální krize na pozadí geopolitické situace na Ukrajině
08.03.2022 Ceny zlata nadále rostou na pozadí rostoucí inflace a současné krize na Ukrajině. Kombinace geopolitického napětí a vysoké inflace je velmi příznivá pro vyšší ceny zlata a stříbra i do budoucna.
Přehled USD, CAD a JPY: Trhy začínají být pokračujícím konfliktem na Ukrajině ohroženy. Další globální krize je na cestě
02.03.2022 Trhy začínají reagovat na konflikt na Ukrajině. Květnové futures kontrakty na ropu Brent vzrostly na 111 USD/barel a aktualizovaly tak svůj sedmiletý rekord. Také plyn je býčí, i když zaostává, zatímco futures na uhlí vzrostly za pouhý týden o více než 50 %. Není pochyb o tom, že pokud bude současný trend pokračovat, svět zažije nejhorší energetickou krizi od roku 1979.
Silná zpráva z amerického trhu práce a zmírnění napětí na Ukrajině vrátí na trhy optimismus
01.03.2022 Probíhající konflikt na Ukrajině zcela zastínil dění ve světové ekonomice.Tento týden se bude pozornost investorů ve skutečnosti plně upínat k předsedovi Fedu Jeromu Powellovi, který by se měl vyjádřit k budoucí politice centrální banky v kontextu globální krize, probíhajícího covidu-19 a vojenského konfliktu na Ukrajině, který přivedl svět na pokraj jaderné katastrofy. Už dříve bylo uvedeno, že na trhu převládá názor, že Fed v důsledku výše uvedených událostí může přistoupit k méně agresivnímu zvyšování úrokových sazeb. Například že sazby nebudou zvýšeny o 0,5 %, ale jen o 0,25 %.
Prognózy na rok 2022: Co očekávat a čeho se obávat?
23.12.2021 Byl představen vynález léku proti koronaviru Mir-19, na akciových trzích probíhá vánoční rally a západní svět hystericky bojuje s kmenem omikron. Uvedený lék je skutečně lék a nikoli vakcína, která bude léčit pacienty v počátečních stadiích onemocnění.
Komodity: Ceny ropy jsou díky nízké nabídce na několikaletých maximech
25.10.2021 Ropa díky nízké nabídce a sílící poptávce po pohonných hmotách pokračuje v ziscích z minulého týdne. Ceny se v úvodu týdne vyšplhaly na několikaletá maxima.
WSJ: Americká ministryně financí na jednání o minimální dani selhala
07.06.2021 Ministři financí skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se přiblížili - tedy alespoň oni si to myslí - novým pravidlům zdanění nadnárodních korporací. Když odhlédneme od toho, jak se vzájemně poplácávali po zádech a ujišťovali se, jak teď vyberou víc peněz a jak bude všechno spravedlivější, je jasné, že jejich dohoda je špatná pro ekonomiku, která se teprve zotavuje z pandemie. A zvlášť špatný výsledek je to pro Spojené státy. V komentáři k víkendové schůzce ministrů G7 v Londýně to napsala redakční rada amerického ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ).
ETF - investice, které mají budoucnost
01.03.2021 V posledních letech slyšíme z leva z prava jak nesmyslné je nechávat peníze na bankovním účtu, protože nám je den co den pomalu ale jistě požírá všudypřítomná inflace. A ano opravdu to není žádný výmysl, inflace tu s námi je a nejspíš ještě dlouho bude. Proto jsme ani my opět nelenili a pokusili se najít řešení pro všechny nadšence, kteří již nechtějí nečinně přihlížet tomu, jak se kupní síla jejich těžce vydělaných peněz pomalu vytrácí.
UNWTO: Turistický ruch kvůli pandemii přišel o 320 mld. USD tržeb
28.07.2020 Madrid - Pandemie nemoci covid-19 připravila od počátku roku do května světový turistický ruch o tržby 320 miliard dolarů (7,2 bilionu Kč). Vyplývá to ze zprávy Světové organizace cestovního ruchu při OSN (UNWTO), která byla dnes zveřejněna. Dopad šíření koronaviru na turistické odvětví je podle organizace z pohledu tržeb už nyní třikrát horší než vliv globální krize v roce 2009.
Hlavní ekonomka MMF tvrdí, že 100 zemí požaduje pomoc v důsledku pandemie
16.04.2020 Úvěrová kapacita Mezinárodního měnového fondu (MMF) ve výši 1 bilionu dolarů je "dost výrazná", aby pomohla členům vyrovnat se s pandemií koronaviru, avšak možná budou zapotřebí další zdroje poté, co se následky krize projeví v plné míře v rozvojových zemích.
Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro" koncem dubna
10.04.2020 Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro", tedy do mechanismu směnných kurzů ERM-2, koncem dubna. Dnes to uvedl bulharský premiér Bojko Borisov. Podle něj současná koronavirová krize ukazuje, že členské státy eurozóny a ty země, které jsou už do ERM-2 zařazeny, budou mít po odeznění pandemie k dispozici miliardy eur na oživení ekonomiky, zatímco ostatní si budou muset půjčovat za vyšší úrok.
Koronavirus zřejmě zpozdí zavedení eura v Bulharsku
30.03.2020 Globální krize vyvolaná šířením koronaviru zpozdí snahu Bulharska o přistoupení k mechanismu směnných kurzů ERM-2 a k bankovní unii. Řekl to dnes guvernér centrální banky Dimitar Radev. Země původně předpokládala, že k ERM-2, kde musí vydržet dva roky před přijetím eura, a k bankovní unii se připojí letos v červenci. Plán ale bude muset odsunout až na příští rok.
USD / JPY – 23. 3. 2020
23.03.2020 Dolar se vůči japonskému jenu v pondělí propadl, protože rostoucí příliv národních a městských pečetí (uzavření hranic států a měst) se prudce zvýšil. Panika na trzích hrozí, že snahy tvůrců měnové politiky zmírnit to, co bude pravděpodobně hlubokou globální recesí, selžou. Federální rezervní systém USA pokračoval v pátek v nouzové podpoře. Posílil úsilí spolupracovat v stimulačních krocích s dalšími významnými centrálními bankami, aby se pokusily o zmírnění globální krize v oblasti financování korporátních a vládních entit. Účastníci trhu počítají s dalším uvolněním politiky v příštích několika dnech.
Saúdská Arábie v dubnu zvýší těžbu ropy na maximum
10.03.2020 Saúdská Arábie od dubna zvýší těžbu ropy na rekordních 12,3 milionu barelů denně, oznámila dnes státní ropná společnost Saudi Aramco. Ministr energetiky pak řekl, že nevidí důvod, aby se konala nová schůzka předních těžařských států. Podle něj nepanuje shoda na opatřeních, jak čelit krizi na trhu.
Jak se vypořádat s důsledky koronaviru ve svém finančním a investičním plánu
10.03.2020 Ve světě řádí od začátku prosince zcela nová infekce, virus COVID-19 ze skupiny koronavirů. Symptomy onemocnění se v mnohém podobají chřipce. Pokud je v případě chřipky řada otázek doposud nezodpovězena, pak koronavirus klade na vědce ještě větší nároky. O koronaviru toho zatím není mnoho známo. Přirovnání k chřipce se však přímo nabízí, a tak vznikají odhady založené na minulých chřipkových epidemiích a pandemiích. Z hlediska počtu obětí nicméně není aktuální daň koronaviru ničím ve srovnání s chřipkou, která řádí každoročně.
VIP zóna: Na co se můžete těšit v březnu
01.03.2020 Unikátní služba VIP zóna - Forex Asistent se mimo informací o objednávkách finančních institucí na mezibankovním trhu pravidelně rozrůstá o mimořádné vzdělávací materiály, v rámci kterých předávají své osobní know-how profesionální obchodníci a členové týmu FXstreet.cz a dávají tak možnost ostatním členům VIP zóny nahlédnout do jejich soukromého obchodování a získat informace a zkušenosti z dlouholetého forexového tradingu.
Wall Street: Historické rekordy a co teď?
07.11.2019 Akciové indexy rostou v poslední době na základě pozitivních zpráv o vývoji jednání mezi USA a Čínou a pomáhají také náznaky, že globální ekonomické zpomalení zatím neakceleruje. Index US500 přidal 8 % a US100 (Nasdaq) dokonce desetinu během jediného měsíce. Oba indexy navíc den po dni dobývají historické rekordy. Podívejme se dnes na několik grafů, které nám napoví, zda mohou růsty nadále pokračovat.
Co znamená přicházející rotace k riziku?
24.10.2019 Během globální finanční krize a krátce po ní v letech 2008-10 se finanční trhy řídily jednoduchým semaforem. V rámci dnů se nálada na trhu razantně měnila mezi „risk-off“ dobou, kdy se nehledělo vlevo vpravo a prodávalo se všechno s rizikovou nálepkou a „risk-on“ obdobím, kdy se naopak riziková aktiva nakupovala. Přitom tyto změny nálady se náhle překlopily pouhým vyjádřením politiků nebo centrálních bankéřů a za obrovské volatility se počítaly zisky a ztráty. Tak citlivé tehdy v době bezprecedentních bankrotů bank finanční trhy byly.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
13.08.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní seanci v minusu, když byly pod tlakem nepokojů v Hongkongu, kvůli kterým byly v pondělí zrušeny stovky letů. Přestože byl provoz letiště dnes obnoven a správkyně Hongkongu Carrie Lamová vyzvala ke klidu, demonstranti hodlají v protestech dále pokračovat.
Akciový výhled: Chystá se pořádná bouře, která zvedne vlnu inflace
04.07.2019 Centrální banky na hrozící zpomalení ekonomiky a obchodní válku reagují tím, že panicky snižují úrokové sazby a signalizují nové extrémní uvolňování. Politici se mezitím začínají klonit k myšlence „moderní monetární teorie“. Náš model naznačuje, že ve třetím čtvrtletí čeká nejnižší bod ekonomického cyklu Čínu. Pro Spojené státy, Velkou Británii a Evropu to pak bude první až druhé čtvrtletí. Navíc bychom mohli začít směřovat k masivnímu opakování globální krize.
Bankrot Lehman Brothers před deseti lety šokoval svět
13.09.2018 Kdysi byla společnost Lehman Brothers podle tržní hodnoty čtvrtou největší investiční bankou v USA. Banku však tvrdě zasáhla krize amerického hypotečního trhu a během roku 2007 začala ztrácet na tržní hodnotě a její akcie klesaly o desítky procent. Před deseti lety, 15. září 2008, banka po neúspěšném jednání o své záchraně požádala o bankrotovou ochranu před věřiteli a pád banky se stal symbolem globální finanční krize. Pád Lehman Brothers byl také největším bankrotem v dějinách Spojených států.
Globální krize se rodila již na přelomu let 2006 a 2007
04.09.2018 Výběr hlavních událostí spojených s hospodářskou krizí, která naplno propukla před deseti lety, 7. září 2008, oznámením americké vlády, že v souvislosti s krizí převezme kontrolu nad polostátními hypotečními agenturami Fannie Mae a Freddie Mac:
Evropu doslova zaplaví dotovaná ocel z Asie
20.03.2018 Zavedení cel ve výši 25 % je velmi nepříjemné, ale doufáme, že ne likvidační. Mnohem větší obavy mají v celé Evropě oceláři z dovozů oceli, která se ve Spojených státech neprodá. Podle organizace Eurofer může jít nejméně o 13 milionů tun. Přímé dodávky oceli z ČR na americký trh mají hodnotu 200 milionů dolarů, což je asi 4,1 miliardy korun. Jsou to necelá 3 % hutního exportu. Jejich zatížení clem ve výši 25 % zavádí administrativa prezidenta Donalda Trumpa. V Evropě tak skončí výrobky, které se v USA neprodají.
Bankovní sektor Číny je největší na světě
06.03.2017 Čínský bankovní sektor již co do objemu aktiv překonal bankovní sektor eurozóny a je největší na světě. Čína tak zvyšuje vliv ve světě financí, její růst je ale od globální finanční krize závislý na dluhovém financování. Vyplývá to z analýzy britského ekonomického listu Financial Times (FT).
Ochota britských bank půjčovat si navzájem prudce klesla
07.07.2016 Situace v britském bankovním sektoru se od rozhodnutí Británie vystoupit z Evropské unie výrazně zhoršila...
MMF: Ruská ekonomika letos klesne mírněji
19.05.2016 Ruská ekonomika letos klesne o zhruba 1,5 procenta, tedy mírněji, než se dosud čekalo. Předpověděl to...
Čína snížila úroky některým bankám
19.11.2015 Čínská centrální banka dnes snížila úrokové sazby na úvěry bankám, které nejvíce poskytují půjčky malým...
Výzva při investování v prostředí s nulovými a nižšími úroky
06.11.2015 Až do nedávna se souhrnně předpokládalo, že globální ekonomika bude v roce 2016 posilovat. K tomu nedojde. Pokud růst světové ekonomiky...
Čína snížila úrokové sazby, pošesté za rok
23.10.2015 Čínská centrální banka dnes snížila základní úrokové sazby o čtvrt procentního bodu a také znovu zmírnila...
Ceny ropy po propadu cen benzinu klesají
14.09.2015 Ceny ropy zahájily nový týden poklesem, ropa zlevňuje zejména kvůli propadu cen benzinu. Trh se nyní...
Nynějším krizím chybí panika na trzích
12.07.2015 Finanční otřesy a krize, které nyní postihují tři země na třech různých kontinentech, provází nápadná nepřítomnost paniky na finančních trzích. Hrozba odchodu Řecka z eurozóny, těžký pád čínských akcií z rekordních maxim a možnost bankrotu Portorika, který by byl největší v americké historii, na trzích nevyvolala takřka žádné projevy nákazy. To se diametrálně liší od situace na světových trzích po vypuknutí krize amerického hypotečního trhu v roce 2008 a řecké dluhové krize od roku 2010. Napsal to list The Wall Street Journal.
Komodity: Ropa dál výrazně ztrácí
02.10.2014 Ceny ropy dnes dál výrazně ztrácejí a severomořský Brent sestoupil poprvé za dva a čtvrt roku pod 92 dolarů...
Čínská vláda dále podporuje ekonomiku
11.06.2014 Zpomalující čínská ekonomika dostane impulz v podobě zvýšení a urychlení projektů v infrastruktuře, rozhodla...
Světová banka očekává vyšší globální růst
15.01.2014 Světová banka poprvé za tři roky zvýšila svůj odhad světového ekonomického růstu, hlavně díky oživování...
Nejdůležitější ekonomické události roku 2013
16.12.2013 Blíží se konec roku, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj na světových finančních trzích v roce 2013. Důležitých ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny zmínit v jednom článku, přinášíme pouze zkrácený výběr těch nejdůležitějších.
Rekapitalizace slovinských bank: 4,8 mld. eur
12.12.2013 Slovinský bankovní sektor bude potřebovat dodatečný kapitál v objemu 4,8 miliardy eur. Vyplývá to z výsledků...
Bývalý šéf izraelské centrální banky do Fedu
12.12.2013 Bývalý šéf izraelské centrální banky Stanley Fischer (70) dostal nabídku stát se viceguvernérem americké...
Slovinsko údajně nepotřebuje finanční pomoc
11.12.2013 Slovinská vláda má dostatek peněz na rekapitalizaci domácího bankovního sektoru, a nebude tudíž...
Euroskupina uvolnila další peníze pro Kypr
10.12.2013 Ministři financí zemí eurozóny včera schválili uvolnění další splátky úvěrové pomoci Kypru. Z evropského...
Globální ekonomice hrozí příští rok recese
08.12.2013 Světovému hospodářství příští rok reálně hrozí recese v důsledku vysokých rozpočtových deficitů...
Slovinsko prý bude pro své banky potřebovat až pět miliard eur
05.12.2013 Slovinsko bude na rekapitalizaci svého zadluženého bankovního sektoru potřebovat až pět miliard eur...
Lagardeová: Světová ekonomika oživuje
08.11.2013 Světová ekonomika oživuje, tempo jejího růstu ale stále není dost rychlé na to, aby mohla vznikat i nová...
MMF: Slovinsko potřebuje rychlou rekapitalizaci bank
29.10.2013 Slovinsko musí okamžitě zahájit rekapitalizaci svého bankovního sektoru. Řekl to včera večer šéf mise...
Světová ekonomika se ještě nevrátila k udržitelnému růstu
15.10.2013 Světová ekonomika se doposud nevrátila k udržitelnému růstu a její vyhlídky nadále zůstávají velmi nejisté. Podle agentury AP to ve své nové zprávě uvedla Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
Týdenní komentář FXstreet.cz (14.10.2013)
14.10.2013 V minulém týdnu jsme se nedočkali žádného výraznějšího pohybu na měnovém páru EUR/USD. Eurodolar se pohyboval...
MMF dnes zveřejnil zprávu o finanční stabilitě ve světě
09.10.2013 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes varoval před riziky spojenými se zpřísňováním měnové politiky ve...
MMF: Světová ekonomika zpomalí pod 3 %
08.10.2013 Růst světové ekonomiky v letošním roce zpomalí na 2,9 procenta, což bude nejméně od globální krize roku...
Americký pat: Obama varuje Wall Street, Buffett hovoří o vrcholu hlouposti, Rogers nabádá k opatrnosti
03.10.2013 Americké akcie nabraly výrazné ztráty poté, co prezident Barack Obama varoval Wall Street, že tentokrát jednání o vlád...
Brzy se rozhodne o osudu Slovinska
22.09.2013 Příštích několik týdnů bude pro Slovinsko zásadních a rozhodne se v nich, zda země bude muset požádat o zahraniční...
ECB má údajně zájem, aby Slovinsko požádalo o pomoc
12.09.2013 Evropská centrální banka (ECB) má prý zájem na tom, aby Slovinsko požádalo eurozónu o finanční pomoc v rámci...
Finanční krize změnila poměr sil mezi bankami
11.09.2013 Od vypuknutí vrcholné fáze globální finanční krize před pěti lety, kdy padla americká investiční banka Lehman Brothers...
Čínský trh práce zůstává stabilní
16.07.2013 V Číně vzniklo v prvním pololetí zhruba 7,25 milionu pracovních míst, což je o trochu víc, než ve stejném období...
EK: Španělsko s reformou bank pokročilo
04.06.2013 Španělsku se daří ozdravovat jeho bankovní sektor, který před pěti lety tvrdě zasáhly dopady krachu realitního trhu a který loni potřeboval velkou kapitálovou injekci. Zvýšila se likvidita a lepší je i platební schopnost bank. Sektor ale stále ohrožují hluboké ekonomické problémy. Uvedla to včera večer Evropská komise a Evropská centrální banka (ECB).
Španělský Sareb pomůže čtyřem bankám
27.02.2013 Čtyři španělské finanční domy převedou špatné úvěry na státní ústav Sareb, který plní funkci takzvané špatné banky. Za úvěry dostanou zaplaceno v dluhopisech, které Sareb za tímto účelem vydal v celkovém objemu asi 14 miliard eur. Založení špatné banky bylo jednou z podmínek k tomu, aby mohlo Španělsko čerpat pro svůj bankovní sektor půjčku od ostatních členů eurozóny.
HDP Francie a Německa zklamal
14.02.2013 HDP Německo Hrubý domácí produkt (HDP) Německa ve čtvrtém čtvrtletí mezikvartálně klesl o 0,6 procenta, nejvíce ...
BoC zveřejnila výhled pro podnikatelské prostředí
15.01.2013 Kanadské společnosti zažily v posledním kvartále roku 2012 nižší tlak na produkci a zůstávají v obavách z klesají...
Produkce eurozóny zklamala
14.01.2013 Průmyslová produkce eurozóny v listopadu klesla již třetí měsíc po sobě. Nenaplnila očekávání ekonomů, kteří byli...
Bernanke chce vyřešit nová rozpočtová pravidla
21.11.2012 Šéf americké centrální banky (Fed) Ben Bernanke vyzval tamní Kongres a úřad prezidenta...
Maďarsko podle premiéra nemusí zavádět euro
11.10.2012 Zavedení eura již pro Maďarsko není povinností. Uvedl to podle agentury DPA maďarský premiér...
Šéfvymahač daní: Řekové ročně nepřiznají 45 mld. eur, polovina by smazala současné problémy. Tlačí EK na zavření části bank?
08.06.2012 Řekové ročně nepřiznají na daních až 45 miliard eur, což přestavuje až 15 proce...
Ratingovou agenturu EU podpoří několik investorů
30.04.2012 Vznik samostatné evropské ratingové agentury slíbilo podpořit několik investorů.
Makro: Moody´s snížila rating Itálie o tři stupně
05.10.2011 Ratingová agentura Moody´s Investors Service ve středu ráno snížila ...
Makro: Australská centrální banka v září drží úrokové sazby beze změny na 4,50 pct
07.09.2010 Bankovní rada australské centrální banky rozhodla 7. září podle očekávání a ponechala základní úro...
Makro: ČNB v srpnu podle očekávání ponechává úrokové sazby beze změn
05.08.2010 Bankovní rada České národní banky rozhodla 5.srpna podle očekávání a ponechala úrokové sazby na stáva...
Makro: RBA v srpnu drží úrokové sazby beze změny na 4,50 pct
03.08.2010 Bankovní rada australské centrální banky (RBA) 3.srpna ponechala základní úrokovou sazbu b...
Makro: Čínská ekonomika nadále poroste robustním tempem, MMF
28.07.2010 Růst čínské ekonomiky bude pravděpodobně velmi silný a inflační výhled se zdá být příznivý, uvedla úterní zpráva Mezinárodního...
Makro: RBA zvolila vyčkávací postoj
21.07.2010 Zápis z červencového jednání bankovní rady Bank of Australia (RBA) zmiňuje “vyčkáva...
Makro: RBA drží v červenci úrokové sazby beze změny
07.07.2010 Australská centrální banka (RBA) rozhodla 6.července podle očekávání a ponechala základní úrokov...
Makro: ČNB v červnu ponechala úrokové sazby na historickém minimu
23.06.2010 Bankovní rada České národní banky 23.června ponechala úrokové sazby beze změny na stávající úrovni. Dvout...
Makro: Obchodní bilance eurozóny za duben v přebytku 1,4 miliardy eur
15.06.2010 Zahraniční obchod šestnáctky zemí eurozóny skončil za duben v přebytku 1,4 mld eur, po revido...
Makro: RBA zvolila vyčkávací postoj
15.06.2010 Zápis z červnového jednání bankovní rady Bank of Australia (RBA) zmiňuje “vyčkávací p...
Makro: Květnový prodej aut byl v Číně nejslabší v roce
08.06.2010 Podle předběžných květnových dat sdružení čínských automobilových výrobců (CAAM) zpomalil prodej automobilů o 7,5% a...
Makro: Obchodní bilance eurozóny za březen v přebytku 0,6 mld eur
19.05.2010 Zahraniční obchod šestnáctky zemí eurozóny skončil za březen v přebytku 0,6 mld eur, který byl výrazně nižš...
Makro: Dubnový prodej aut byl v Číně nejslabší v roce
13.05.2010 Podle předběžných dubnových dat Sdružení čínských automobilových výrobců (CAAM) rostl meziroční prodej automobil...
Makro: Česká ekonomika rostla v prvním čtvrtletí o 0,2 pct, předběžný odhad
12.05.2010 Hrubý domácí produkt Česka očištěný o sezónní a kalendářní vlivy rostl v prvním čtvrtletí 2010 o 0,2% p...
Makro: ČNB v květnu snižuje úrokové sazby na historické minimum
06.05.2010 Bankovní rada České národní banky 6.května nečekaně snížila dvoutýdenní repo sazbu o čtvrt procentního b...
Makro: RBI v dubnu zvýšila úrokové sazby
20.04.2010 Indická centrální banka (RBI) v dubnu podle očekávání zvýšila úrokové sazby s cílem potlačit inflaci a na...
Makro: Obchodní bilance eurozóny skončila v únoru v přebytku 3,3 mld eur
16.04.2010 Zahraniční obchod šestnáctky zemí eurozóny skončil v únoru v přebytku 3,3 mld eur, po revidovaném v...
Makro: Čínská ekonomika rostla v 1Q o 11,9 pct, nejrychleji za tři roky
15.04.2010 Čínská ekonomika expandovala v prvním čtvrtletí 2010 raketovým tempem 11,9% po meziročním růstu o ...
Makro: Březnový prodej aut v Číně meziročně vyskočil o 56 pct
12.04.2010 Státní podpora a výhodné financování při nákupu nového automobilu nadále stimuluje poptávku čínských podni...
Makro: ČNB v březnu ponechala úrokové sazby na historickém minimu
25.03.2010 Bankovní rada České národní banky v březnu podle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu beze změny...
Související klíčová slova:
World Tourism Barometr | HDP Německo | Marlin | Výnosy dluhopisů | Války | Vývoj | Australská centrální banka | Údaje z USA | Globální růst | Nákup ropy | Americká automobilka | EUR | Vliv pandemií | Investiční firma | Standard & Poor's | Oživení cen | Finanční ústav | JP Morgan Chase | Podnikatel | Itálie | Stoxx | Kurz čínské měny | Texas | Očekávání | Nástroj manipulace | Jüan | Evropské centrální banky | Keir Starmer | Úřad pro finanční etiku (FCA) | Alternativní investice | Pro investory | Veřejné finance | Příležitost k nákupu | Dluhová krize | Evropská komise | Rozpočtová pravidla | P/B | Investice | Britská centrální banka | Spotřebitelský sektor | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Support | Mezinárodní ratingová agentura | Nejdůležitější ekonomické události | Hlavní index německých akcií DAX | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | Nižší sazby | Diverzifikace | Futures kontrakt | Rekord | Oživení ekonomiky | Evropské měny | Madrid | Čtyřhodinový graf | Beta koeficient | EUR/USD | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Geopolitické napětí | Saxo Bank | Chování | Die Welt | Konkurenti | Profesionální obchodníci | Price Action | Akcie společnosti | Náklady na financování | Podřízené dluhopisy | Cenné papíry | Výnos | P/S | Význam inovací a výzkumu | Exchange | Goldman Sachs | Výnosová křivka | Vzdělávání | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Index DOW | Import | Státní dluh | MAE | Kontrakty | Komoditní sektor | Americký akciový trh | JPY | Manipulace s úrokovými sazbami | Investing | Brent | Znehodnocení | Kontrakce | Peníze | Suezský průplav | Strach | Ukazatel | Prognóza | Služby | Federální společnost pro pojištění vkladů | Úvěrování | FBI | Měny | Bezpečný přístav | Burza | Vývoj ceny ropy | Pozornost investorů | NYSE Euronext | Burzy | Americký prezident Joe Biden | Akciový výhled | Proražení | Snížení poptávky | Státní ropná společnost | Nakupovat státní dluhopisy | Export | Změna klimatu | Většinový podíl | Robert Shiller | Euroskupina | Price-to-Earnings | Počáteční kapitál | The Washington Post | Ekonomická aktivita | Regulace | Zavedení eura | Noviny | Měnový fond | Partneři | Španělské banky | Znalost | Mezibankovní | First Republic | P.A. | Vyšší náklady | Pravidelná investice | Média | Euronext | Zisková marže | Price-to-Earnings Ratio | Ruské ropy | Zveřejnění zprávy | Makrodata | Investoři | Bank of England | Americké ekonomiky | Online nakupování | Největší světové ekonomiky | Ruská ropa | Fidelity | Index PPI | Kapitál | Jádrový index | Další růst | Kontrakty na ropu | Inflace v lednu | Rotace k riziku | Posílení | USD | VIP zóna | Rijád | Finanční instituce | Vývoj ceny ropy Brent | Plány | Funkční období | Kč/EUR | Trh s nemovitostmi | WSJ | Zisk | Cestování | Politická nestabilita | Ekonomika aktuality | Analýzy | Výhody a rizika | Klimatické změny | Švýcarská banka | Béžová kniha | Konflikty | Akcionáři | Emoce | Americké investiční banky | Investovat | Rizika a příležitosti | Rozpočtový přebytek | S&P | Agentura AP | Úroková sazba | Simon Property Group | Handelsblatt | Ajay Banga | Kurz jüanu | Úvěrová kapacita | Rozdávání peněz | Dovoz | Unie | Dillí | České firmy | NextEra | First Republic Bank | Deflace | Komoditní | TIM | Investiční banka | Nízké úrokové sazby | Turecká lira | Praha | Berkshire Hathaway | Hospodářské cykly | Ekonomika Ruska | Ekonomický kalendář | Prezident | Investing.com | ZEW | Warren Buffett | Technická situace | Výsledky | Coca-Cola | Evropská dluhová krize | Globální ekonomiky | DailyFX | Veřejné služby | Euro Stoxx 50 | Inflační tlaky | Průzkum | Portfolio | Bank of America | Fundamentální analýza | Ochota riskovat | Retracement | Rystad Energy | Eurostat | Energie | Poměr P/B | OPEC+ | P/E | Konkurenční společnosti | US500 | Objem | Světové burzy | Španělská vláda | Boj s inflací | Britský ministr financí | Vývoj měnového páru | Americké centrální banky | Svět kryptoměn | Regulátor | Barack Obama | Firmy | Hlavní úroková sazba | FTSEurofirst | Páka | Ekonomika Německa | Pfizer | AFP | Slabší koruna | Nástroj | Zpráva | Ekonomické dopady | Rio Tinto | Cestovní ruch | Ratingová agentura | Panika na trzích | Forexové intervence | Měna | Bankéř | Kybernetické měny | Primární emise akcií | Poptávka po pohonných hmotách | Janet Yellenová | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Nasdaq | JOLTS | Deficit | OPEC | Ukrajina | Ropná společnost | Bloomberg | Hegemonie | Johnson & Johnson | Udržitelnost | Nabídka | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Centrální banky | Leva | Trump | Dow Jonesův index | Zprávy | FTSEurofirst 300 | Hlavní indexy | Vliv na ceny | Urals | Dolary | Federální rezervní systém | Vstupy | Rystad | Stavebnictví | Donald Trump | Digitální měny | Instituce | Bank of Japan | Deutsche Bank | Apple | Ropa Brent | Earnings | Americké akcie | Vyhlídky | BBC | Finanční domy | CZ | Telekomunikační společnosti | Bidenův plán | Vývoj měnového páru USD/JPY | Evropská ekonomika | Reakce trhu | Martin Krištoff | Pandemie nemoci COVID-19 | Trh | Současný trend | Snížení těžby | Komise | České koruny | Měnová autorita | Korekce | Buffett | Akciové tituly | Francie | Konkurenceschopnost | Propad | Posílení dolaru | Turecko | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Rating | Dezinflace | Ekonomické události | Microsoft | Příležitosti | Vládní dluhopisy | ANO | Hrubý domácí produkt | Podnikatelé | Obnovitelné zdroje energie | Známý investor | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Americké technologické firmy | Zahraniční obchod | Federální úřad pro vyšetřování (FBI) | Pojišťovny | Poměr P/E | Spotřební zboží | Soukromí investoři | Americké měny | Obchodování se CFD | CFTC | Graf | Ekonomové | Akciový index | Centrální banka | Hráči na trhu | Životní prostředí | Přehled | Oživení americké ekonomiky | Plyn | Pár EUR/USD | UNWTO | Eurodolar | Patrik Urban | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Cykly | Zavedení eura v Bulharsku | Washington Post | Multitimeframe | Cena severomořské ropy | Swingové minimum | Nabídka ETF | Reuters | Merrill Lynch | ICBC | Situace na Ukrajině | Brexit | Kompozitní index | Akcie evropských bank | Obchody | Primární emise | Exchange Traded Fund | Cena Brentu | Pozornost | Firma | S&P 500 | Růst amerického HDP | Krátká pozice | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Harris | Rychlý růst | Wall Street Journal (WSJ) | Miroslav Singer | Předseda | Evropské banky | Libra | Koronavirová krize | Americký dolar | CFD | Snížení sazeb | Naše ekonomika | Cyklická vs. necyklická odvětví | Události roku | Financovat | Ekonomické cykly | Čínské měny | Řecko | BRICS | Míra | Ministři financí | Úroky | Refinitiv | MT4 | Nomura | Růst světové ekonomiky | Investiční banky | Finanční rizika | Makroekonomické údaje | Investice do akcií | ERÚ | Money-Management | Ceny akcií | Japonsko | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Technologie | CHF | Japonská vláda | ČNB | Evropská unie | Těžba ropy | Pokles | Rostoucí klín | Onemocnění | Finance Group | Země EU | Pokles cen ropy | LIBOR | Poplatek | Ceny hypoték | Nejvýraznější pokles | Rabobank | Technologické firmy | Americká ekonomika | Nejistota | Podpora | Obchodník | Roční výnos | Doporučení | COVID-19 | Economic | Finanční krize | Česká republika | Sberbank | Repo sazba | ROE | Banka Credit Suisse | Čínská vláda | Daně | Lídři | Portfólia | OECD | Životní úroveň | Výzkum a vývoj | Andy Verity | Napětí na Ukrajině | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Růst zisků | Zisky | FCA | Prezident Trump | BNP Paribas | ROE (Return on Equity) | EURIBOR | Signature Bank | Sell | Globální ekonomika | Ceny komodit | USD/TRY | Ratingové agentury | Cena zlata | Světové obchodní organizace | HSBC | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vice | Pojištění vkladů | Index FTSEurofirst 300 | Růst cen | Americké akciové trhy | Swap | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výdaje | Financování | Severomořská ropa | Finance | JDE | Makroekonomické ukazatele | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Zasedání americké centrální banky | Americká lehká ropa | Pokles ekonomiky | Trh s kancelářemi | Dluhová služba | Globální poptávka | Společnosti | Wells Fargo | Internetové firmy | Virus | Prezident Joe Biden | ERA | Kov | QE | Cena | Hospodářský růst | BAT | Úvěrové podmínky | Prodávající | WTI | Standard & Poor's 500 | Světová banka | Mexické peso | Bod | Přenos | Získané peníze | Bankéři | EMU | Šíření nového koronaviru | Saúdská Arábie | Novozélandský dolar | Zlataky.cz | Inflace | Tržby | Tržní sentiment | Marže | Fed dnes | Situace | Historické rekordy | Ekonomie | Bill Gates | Daně z příjmů | Twitter | Růst dolaru | Vstup do obchodu | Krach | Zkušenosti | Počet žádostí o podporu | Lira | Statistiky | Peněžní zásoba | FXstreet | Podrobný pohled | Světová ekonomika | Dluhopisové trhy | Diverzifikovat | Ben Bernanke | Více časových rámců | Mnoho ziskových obchodů | Finanční systém | Sazby beze změny | Kurz | Fortune | Evropská centrální banka | Google | Světová válka | Stagnace | TASS | Freedom Financial Services | Inovace | Pandemie nemoci | Aktivum | Makroekonomické faktory | Vyšší úrok | Propad akcií | Conference Board | Žlutý kov | Prudký růst cen | Vysoká rizika | Měď | Analytik | Rozvíjející se trhy | Rostoucí úrokové sazby | Odpor | Světové měny | Fibo | Analytici | Kurz koruny | Citigroup | Vysoká inflace | Hospodářství | Zmanipulovat úrokové sazby | Euro STOXX | Equity | Burzovně obchodované fondy | Snižování úrokových sazeb | Monetární politika | Intermediate | Vládní politika | Alokace | Fundamentální analýza akciových trhů | Credit Suisse | Portfolia | Poptávka | Podpora ekonomiky | Vývoz | Konfluence | Světové finanční krize | Webináře | Moody's | Ziskovost | Miliardy eur | Recese | Index strachu | Konsenzus | Makro | Švýcarský frank | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Pokles cen akcií | Signály | Americké státní dluhopisy | Inflace ve Spojeném království | Frank | Ministři | ERM | Kapitálové výdaje | David Cameron | Zpráva z amerického trhu práce | Růst čínské ekonomiky | Oscilátor Marlin | Ceny energií | Washington | Futures kontrakty | Ceny potravin | Fitch | Investiční příležitosti | Index euro stoxx 50 | Rizika | Eurozóna | Prezident Donald Trump | Americké banky | Rostoucí inflace | Saxo | Sillicon Valley | Technologický sektor | OSN | Agentura Fitch | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Mince | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | ROCE | Růst HDP | Channel | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Dow Jones Industrial | Spread tříměsíčních librových sazeb | Časový rámec | Míra inflace | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | Finanční ukazatele | Zlaťáky | HDP Francie | Farmaceutické společnosti | BTC | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Severomořská ropa Brent | Cena severomořské ropy Brent | Mezinárodní měnový fond | Guvernér centrální banky | Peking | Průmysl | Bulharsko | Dluhopisový trh | Tempo růstu | Bankovnictví | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | Gamble | Divergence | Bilion dolarů | ETF | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Úrokové sazby | Ceny drahých kovů | Risk | Situace na trhu | Reporty | Rally | Bankovní rada | Telekomunikace | Vysoké výnosy | DAX | Bear | Co bude | Aktiva | Americký regulátor | Prodejní tlak | Cenový strop | NextEra Energy | Fiskální politika | Hospodářská krize | Index německých akcií DAX | Investiční možnosti | Výnosy z dluhopisů | Facebook | Vladimír Pikora | Drahé kovy | Prezident USA | Indikátor | Barclays | Pokles cen | Prodej aut | Čínská centrální banka | Kurz rublu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Index euro | Zdravotnictví | Know-how | Euro | Ministryně financí | Technologický pokrok | Diskontní sazba | Hospodářské vyhlídky | Akcie bank | Materiály | Pochybnosti | Futures na ropu | Ekonomika novinky | FOREX | Majetek | Ekonomika eurozóny | Načasování | Sentiment | Události ve světové ekonomice | Akcie padají | Podílové fondy | Ekonomika | Politika | Konkurence | Čínský jüan | Zdanění | Míra nezaměstnanosti | Kurz domácí měny | Akciové portfolio | ECOFIN | BHP | Poplatky | Velká Británie | Další vývoj | Jak diverzifikovat | Ekonom | Investování do nemovitostí | Optimismus | Obchodování na devizovém trhu | Trader | Geopolitická rizika | Indie | Technologické akcie | Měnové politiky | Akciové indexy | Obchodní válka | Země eurozóny | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | WTO | Povinné minimální rezervy bank | Vyzkoušet si trading | Commerzbank | Zhodnocení | Dolar | Ministr energetiky | Ceny zlata | Silicon Valley | Výhled | Eskalace napětí | ESM | FOMC | Americký akciový index | Komerční banky | Konzultační společnosti | Regulační rizika | Počasí | Poptávka po dolaru | Bankovní krize | Agentura DPA | Evropský trh | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Klid | Oživení cen ropy | General Motors | Fondy | Napadení Ukrajiny Ruskem | Komise pro cenné papíry | Banka First Republic | Comfort Finance | Austrálie | HDP Číny | Financial Times | Nový týden | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | Inflace ve Velké Británii | Dřevo | Price-to-earnings ratio | Dividendový výnos | Obchodní bilance | EU | Energetické společnosti | Problémy | Uvalení sankcí | Krize na Ukrajině | G20 | Investiční bankovnictví | Napadení Ukrajiny | Konzervativní strana | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Dialog | Ekonomická rizika | Ropa | Americká inflace | Rozvoj | Cenová bublina | Nálada na trhu | Švýcarské banky | Ekonomka | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Zaměstnanost | Glencore | Irsko | Bankovní sektor | Ekonomika EU | USDX | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Interbank VIP indikátor | Burzovní index | Pozice dolaru | Kypr | Zvyšování úrokových sazeb | Christine Lagarde | SEB | Opatření na podporu ekonomiky | 3М | JP Morgan | Obchod | EFSF | Oslabení | Čínská měna | Globální finanční krize | EIA | Rusko | Vysoké riziko | Dodávky ruské ropy | Úsilí | Žádosti o podporu | Devizový kurz | Purple Trading | Poradce | Pád Lehman Brothers | Spojené státy | Hodnota indexu | Rizika globální | Signál | Ekonomický výhled | Ekonomické krize | Britská vláda | Pips | EPS | Komerční banka | ADP | RISK-ON | Hodnota zlata | Jim Rogers | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | Trhy | Sankce | Kurz čínského jüanu | Ropy | Úspěšné obchodování | Ekonomický dopad | Rafinerie | Společnost | Return on Equity | Úspěch | Ekonomka MMF | Vliv sezónnosti na odvětví | Obchodované fondy | Zmírnění rizik | Ceny ropy Brent | Vysoká volatilita | Generální ředitel | Cena akcií | Rozšíření | Riziková aktiva | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nálada | Indikátory | Eura | Neúspěch | Kultura | Bankovní systém | Organizace | Brazílie | Islámské dluhopisy | VIX | Konzervativní portfolio | Růst | Ceny surovin | Příjmy | Hospodářský cyklus | JPMorgan | Zajištění | Propad cen ropy | Investování do akcií | Pandemie | Index | Buy | Wall Street Journal | Fundament | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Výsledková sezóna | CFDWorld | Engulfing | EUR/CHF | Politici | Bretton Woods | Světové indexy | Potravinářský průmysl | Historie | Zvýšení daně | Přehled různých odvětví | Americká burza | MasterCard | Finanční plán | Cíle | Růst světového obchodu | Zveřejněné údaje | Indický premiér | Vliv směnných kurzů | Výkyvy | Volatilní | Obchodní nastavení | Země používající euro | Světové ceny potravin | Banky | Kupci | Oscilátor | Ondřej Hartman | CNY | Šéf Fedu Jerome Powell | Program nákupů dluhopisů | Dow Jones | Americké firmy | Poradenská společnost | Comfort Finance Group | Výzkumná společnost | Hegemonie dolaru | Británie | Prodej státních dluhopisů | Covid | Návratnost | Odvětví | Rozpočtový deficit | Podíl dolaru | Obchodní příležitosti | Analytický tým FXstreet.cz | Dna | Hrubý domácí produkt země | Ministerstvo energetiky | Akcie Aramco | Investiční společnosti | Maďarsko | Cenový pattern | Očekávaný růst | Daně z příjmů právnických osob | Význam inovací | Růst cen komodit | Ovlivňování | Bankrot | Banka | ExxonMobil | Fannie Mae | Agentura Reuters | Akcie | Mladší generace | Christine Lagardeová | Investiční analytik | Ministři financí eurozóny | Úrok | Technologický rozvoj | Ekonomiky | Černé pondělí | Světové trhy | Měnová politika | Poradenské služby | Klíčové společnosti | Evropa | Měnový swap | Hodnota kybernetické měny | Tesla | Moskva | Norsko | Posilování amerického dolaru | Negativní dopad | Vklady | Americký prezident | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Největší švýcarské banky | Britský premiér | Bank of Canada | Hlavní ekonomka MMF | Rostoucí ceny ropy | Zdravotní péče | Stárnutí populace | Komoditní měny | Vliv klimatických změn | TRY | Evropská komise (EK) | Předpověď | Směnné kurzy | Velcí hráči | Moderna | Americký podnikatel | Ekonomický růst | West Texas Intermediate (WTI) | Krize | Management | Vyšetřování | Kvantitativní uvolňování | Panika | CNBC | Nová Čína | High | Forex asistent | UBS | Údaje | Analytický tým | Robert Novoměstský | Úvěrová kapacita Mezinárodního měnového fondu | Důvěra investorů | Suroviny | Regulační orgány | Globální finanční systém | Výhody | Španělská ekonomika | Dynamické portfolio | CAD | Short | Beta | Snižování sazeb | Důvěra spotřebitelů | Geopolitické události | Investiční společnost | Nemovitosti | Stříbro | Visa | Práce | Zdroje energie | Procter & Gamble | Urbanizace | Příležitosti na trzích | Vývoj trhu | Načasování snížení úrokových sazeb | Podniky | Diverzifikace portfolia | Americká měna | Konsolidace | Aramco | Kanada | Jakub Matis | LIBOR-OIS | Index spotřebitelských cen | Američané | Volatility | Liberbank | Ministr financí | Lehman Brothers | Rozpočet | Domácí měny | Naréndra Módí | Rizikový profil | Ziskové obchodování | Analýza akciových trhů | Pracovní síly | Velké americké banky | Volkswagen | Západoevropské akcie | Hazard | Nárůst volatility | Německo | Uvolnit měnovou politiku | Přísná regulace | USD/JPY | Biden | Price-to-Book Ratio | Země G7 | Akciový trh | Ztráty | Japonský jen | FXstreet.cz | Důsledky koronaviru | Makléřské společnosti | I-Trader | EK | Investování | Mzdy | HDP v eurozóně | Zadlužení | Obchodníci | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Španělská chřipka | Dvojité dno | Ukazatel ochoty bank půjčovat si navzájem | Dluhopisy | Trading | Poptávky po dolaru | Evropský regulátor | Baker Hughes | Bali | Fibonacci | ETF u Purple Trading | Fidelity International | Čína | Koruna | Nastavení měnové politiky | Časový horizont | Ministerstvo financí | Globální akciové portfolio | Guvernér | Rezistence | Agentura Moody's | Vliv demografických změn | USA | Zemědělství | Riziko | J.P. Morgan | Šíření koronaviru | JPMorgan Chase | Sazby | Short pozice | Virus Covid-19 | XTB | Vánoční rally | Federální úřad pro vyšetřování | Dluhové krize | Kontrakt | Miliardy dolarů | The Times | Hlavní ekonom | AAA | Demografické změny | Investovat peníze | Meziroční inflace | Černá labuť | Saudi Aramco | Fúze | Zisky společnosti | Světové centrální banky | Denní graf | Eurasia | Světové organizace | Zpřísňováním měnové politiky | XTB Research | Následky krize | CAPEX | Statistika | Asijské akciové trhy | COT | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Propad na finančních trzích | Ruská ekonomika | Emise | Průmyslové podniky | Sektorové akciové portfolio | Dluhové závazky | List The Times | Americká investiční banka | Dodavatelské řetězce | Key level | Chování spotřebitelů | Prodej | Nervozita | Špatné úvěry | Čínská banka | Bez rizika | Jakub Petruška | Investiční | Sukuky | Bitcoin | Výkonnost | Česká ekonomika | Pochybení | West Texas Intermediate | Růst cen ropy | Zájem investorů | Riziko hospodářského poklesu | Energetický sektor | Růst poptávky | Budoucnost | Steen Jakobsen | ERM-2 | Výkyvy cen | Globální diverzifikace | Vakcína | Rozhodování | Index CPI | Obchodní války | Opatření | Distribuce | Index S&P 500 | Sektor pro investování | Ekonomická situace | DPA | Závislost | Česká koruna | Obnovitelné zdroje | Úřad pro energetické informace (EIA) | Zlato | HDP | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | Likvidita | PBOC | Investiční rozhodnutí | Kapacita Mezinárodního měnového fondu | Členské země | Fond | Kurzy | Voda | Hlavní ekonomka | Restrukturalizace | Realitní sektor | Joe Biden | G7 | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Evropské akciové trhy | Výrobní aktivity | Objem aktiv | USD/CAD | Úřad pro finanční etiku | UNCTAD | Uhlí | Omikron | Růst ekonomiky | BIS | Komodity | Demo účet | Analýza | Americká centrální banka FED | Výrobní náklady | Miliardy | Výnosy | Mezinárodní obchod | Blahobyt | Kryptoměny | Industrial and Commercial Bank of China | Investiční doporučení | Katastrofy | Vítězství | Těžba ropy v Rusku | Koronavirus | Centrální bankéři | Belgie | Investor | ČTK | USD/CNY | Ministr financí Jeremy Hunt | Americké akciové indexy | Amazon | Americká vláda | Španělsko | Největší banky | Jerome Powell | Prodat dluhopisy | Wall Street | Základní úroková sazba | Význam firemní kultury | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot