Růst světové ekonomiky
OECD varuje před protekcionismem, zatím čeká růst světové ekonomiky
04.12.2024 Globální ekonomika v letošním roce vykáže růst o 3,2 procenta, v dalších dvou letech pak tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) mírně zrychlí a dosáhne 3,3 procenta. Ve svém výhledu světové ekonomiky to dnes uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Upozornila nicméně, že rizikem je sílící protekcionismus v mezinárodním obchodě. České ekonomice na letošek předpovídá růst o jedno procento, v příštím roce zrychlení tempa na 2,4 procenta a v roce následujícím na 2,6 procenta.
Allianz Trade: Růst globální ekonomiky do roku 2026 bude kolem 2,8 procenta
11.10.2024 Růst světové ekonomiky by se měl v letech 2024 až 2026 držet kolem 2,8 procenta, což odpovídá dlouhodobému průměru. Většímu růstu brání vývoj ve Spojených státech, kde se příští rok očekává zpomalení růstu hrubého domácího produktu (HDP) na 1,7 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy společnosti Allianz Trade.
Trhy se po katastrofálním Bidenově výkonu ve včerejší debatě začínají připravovat na to, že prezidentem bude Trump. Mezinárodní měnový fond nezvykle ostře Spojené státy kritizuje kvůli dluhu
28.06.2024 Katastrofální výkon stávajícího amerického prezidenta Joea Bidena ve včerejší prezidentské debatě vede vyděšené demokraty k zákulisním úvahám, zda jej přece jenom nevymění za jiného kandidáta. Exprezident Donald Trump je po včerejšku jasným favoritem klání o Bílý dům. Trhy se na tento scénář nyní budou intenzivněji připravovat, patrné to bylo už včera po skončení debaty.
USA mají obavy z čínských elektromobilů, chtějí vyšší cla
14.05.2024 Výběr informací o ekonomických vztazích mezi Spojenými státy a Čínou (USA zvýší cla na dovoz elektromobilů z Číny z 25 na 100 procent, zvýší se i cla na mnoho dalších položek):
MMF: Ekonomiku Blízkého východu brzdí válka Izraele s Hamásem i nižší těžba ropy
12.02.2024 Růst ekonomik na Blízkém východě kvůli omezování dodávek ropy na trh a konfliktu mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás zaostává za očekáváním. Výhled světové ekonomiky však navzdory nejistotám zůstává překvapivě odolný. Uvedla to včera šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová.
Průzkum: Růst světové ekonomiky letos dosáhne 2,6 procenta, příští rok zrychlí
23.01.2024 Celosvětový hrubý domácí produkt (HDP) by se měl podle ekonomů v letošním roce zvýšit o 2,6 procenta. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský hospodářský institut Ifo. V příštím roce ekonomové podle průzkumu počítají se zrychlením tempa růstu globální ekonomiky na 2,9 procenta.
PwC: Optimismus mezi šéfy podniků se ve světě za poslední rok zdvojnásobil
15.01.2024 Podíl generálních ředitelů světových firem, kteří letos věří ve zlepšení růstu globální ekonomiky, se za poslední rok více než zdvojnásobil a dostal se na 38 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti PwC, do kterého se loni na podzim zapojilo 4702 šéfů ze 105 zemí světa. O rok dříve zlepšení očekávalo 18 procent dotázaných ředitelů. PwC výsledky průzkumu poskytla ČTK. Šéfové českých firem z celosvětových dat příliš nevybočují.
Kartel OPEC je optimistický ohledně vyhlídek světové ekonomiky
07.11.2023 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) předpokládá, že globální hospodářství se dokáže vypořádat s makroekonomickými problémy, jako jsou vysoké úrokové sazby a inflace, a že jeho růst bude podporovat poptávku po pohonných hmotách. Uvedl to dnes generální tajemník organizace Haísám Ghais. Velmi dobře si podle něj nyní vede ekonomika Spojených států, zatímco evropská ekonomika poněkud zaostává.
Pojišťovna Coface zvedla letošní odhad růstu světové ekonomiky na 2,2 procenta
20.06.2023 Světová úvěrová pojišťovna Coface zvedla letošní odhad růstu světové ekonomiky na 2,2 procenta. Pro rok 2024 očekává růst o 2,3 procenta. Vyplývá to ze čtvrtletní analýzy Coface Barometr, kterou společnost dnes poskytla ČTK. Loni koncem října odhadovala letošní růst pod dvě procenta.
Coface Barometr rizik zemí a odvětví za 2. čtvrtletí 2023: Ztracené iluze a velká očekávání
20.06.2023 Rok 2023 začal s velkými očekáváními, ale s největší pravděpodobností se optimismus, s nímž do něj některé ekonomiky vstupovaly, nenaplní. První polovina roku utvrdila společnost Coface, která je globálním lídrem v pojištění pohledávek firem a obchodních rizik, v jejích předpokladech: inflace se ve vyspělých zemích bezbolestně nevrátí ke svému 2% cíli; centrální banky do konce roku „kormidlem neotočí"; a pouhé zrušení zdravotních omezení neumožní Číně hrát roli motoru světové ekonomiky. Do popředí se také vrátily dvě zásadní věci: přístup k dostatku levné energie zůstává pro fungování globální ekonomiky klíčový a měnová politika má přímější vliv na ocenění aktiv a finanční stabilitu než na spotřebitelské ceny.
MMF: Světová ekonomika ukázala odolnost, čelí však slabému růstu a vysoké inflaci
13.04.2023 Světová ekonomika prokázala pozoruhodnou odolnost vůči šokům, stále se však ještě musí vypořádat s kombinací slabého hospodářského růstu a přetrvávající vysoké inflace. Uvedla to dnes šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová.
Komodity: Ceny ropy se snižují, dolů je tlačí obavy o ekonomiku USA
13.04.2023 Ceny ropy dnes klesají. Přispívají k tomu obavy z hospodářské recese ve Spojených státech, které jsou největším spotřebitelem ropy na světě. Severomořská ropa Brent kolem 18:30 SELČ ztrácela 0,8 procenta a dostala se pod 87 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles 0,7 procenta a nacházela se pod 83 USD za barel.
SB upravila výhled globálního růstu pro rok 2023 na dvě z lednových 1,7 procenta
10.04.2023 Světová banka upravila výhled globálního růstu pro rok 2023 na dvě procenta z lednových 1,7 procenta. Dnes, kdy začíná každoroční jarní zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB), to podle agentury Reuters uvedl prezident SB David Malpasse. Varoval ale, že zpomalení ze silnějšího růstu v roce 2022 zvýší dluhové problémy rozvojových zemí.
Začíná jarní zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky
10.04.2023 Ve stínu ruské vojenské invaze na Ukrajinu a nedávných otřesů v bankovním sektoru začíná dnes ve Washingtonu každoroční jarní zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB). Mezi hlavními tématy bude podle zveřejněného programu například boj s inflací, růst světové ekonomiky nebo její fragmentace.
Studie: Válka na Ukrajině vloni stála světovou ekonomiku přes 1,6 bilionu dolarů
21.02.2023 Válka na Ukrajině v loňském roce stála světovou ekonomiku více než 1,6 bilionu dolarů (35,6 bilionu Kč). Informoval o tom dnes list Rheinische Post s odvoláním na studii německého hospodářského institutu IW. Válka na Ukrajině vedla k výraznému růstu cen energie a potravin i k výpadkům v dodavatelských řetězcích.
Americký dolar se drží před ekonomickými daty poblíž mírných zisků
31.01.2023 Americký dolar se na začátku dne drží stabilně nad úrovní 102,00 poté, co poslední 3 obchodní dny uzavřel v kladných číslech. Poakci risk-off, která proběhla v pondělí, jsou trhy stále opatrné a futures na americké akciové indexy se dnes obchodují lehce níže.
MMF zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky na 2,9 procenta
31.01.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes zlepšil odhad letošního růstu globální ekonomiky. Podle aktualizované prognózy fondu se celosvětový hrubý domácí produkt (HDP) zvýší o 2,9 procenta, zatímco loni v říjnu MMF letošní růst odhadoval na 2,7 procenta. Ke zlepšení výhledu podle měnového fondu přispělo předpokládané oživení ekonomické aktivity v Číně, kterou loni brzdila přísná opatření proti šíření koronaviru.
Růst globální ekonomiky letos zpomalí na 1,9 procenta, odhaduje OSN
26.01.2023 Růst globální ekonomiky v letošním roce zpomalí na 1,9 procenta z odhadovaných tří procent loni. Bude tak patřit mezi nejnižší za poslední desetiletí. Ve zprávě nazvané World Economic Situation and Prospects to včera uvedla Organizace spojených národů. Slabší růst způsobí pandemie nemoci covid-19, invaze ruských vojsk na Ukrajinu, vysoká inflace a klimatická krize.
Růst světové ekonomiky by se měl letos podle šéfky MMF odrazit ode dna
17.01.2023 Růst světové ekonomiky by se měl v letošním roce odrazit ode dna, a to navzdory pokračující válce na Ukrajině a stoupajícím úrokovým sazbám. Uvedla to dnes podle agentury Reuters šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu.
MMF nepředpokládá, že zhorší výhled globální ekonomiky, uvedla šéfka fondu
13.01.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) pravděpodobně nezhorší svou říjnovou prognózu, podle které světová ekonomika v letošním roce vykáže růst o 2,7 procenta. Uvedla to šéfka fondu Kristalina Georgievová. Upozornila přitom, že situace na trzích práce zůstává příznivá a že se nenaplnily obavy z výrazného růstu cen ropy.
SB zhoršila odhad růstu světové ekonomiky, varovala před hrozbou recese
10.01.2023 Světová banka (SB) dnes zhoršila odhad letošního růstu světové ekonomiky na 1,7 procenta ze tří procent předpokládaných v červnu. Poukázala na negativní hospodářské důsledky vysoké inflace, rostoucích úrokových sazeb a války na Ukrajině. Varovala, že v případě dalšího nepříznivého vývoje by světová ekonomika mohla sklouznout do recese.
Armageddon nečekejme, na investování je brzy
10.01.2023 Výkon světové ekonomiky v roce 2022 podle všeho poprvé v historii překonal psychologickou hranici 100 bilionů dolarů (odpovídá zhruba 2270 bilionům korun). V letošním roce jí ale hrozí recese.
Světu v roce 2023 hrozí recese více, než se myslelo, varují britští prognostici. Během 15 let prý Evropa ekonomicky upadne natolik, že její místo na hospodářské mapě světa kompletně obsadí jihovýchodní Asie
26.12.2022 Výkon světové ekonomiky letos poprvé v historii překonal psychologickou hranici 100 bilionů dolarů (odpovídá zhruba 2280 bilionům korun), v příštím roce jí ale hrozí recese. Vyplývá to z dnes zveřejněné prognózy britské poradenské organizace Centre for Economics and Business Research, CEBR.
Komodity: Ceny ropy se v obavách o poptávku dál snižují, Brent je pod 99 dolary
13.07.2022 Ceny ropy dnes pokračují v poklesu, na trhu přetrvávají obavy ze slabé poptávky. Severomořský Brent kolem 18:30 SELČ vykazoval pokles o 0,8 procenta přibližně na 98,70 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela 0,4 procenta asi na 95,40 dolaru za barel.
Ceny ropy mírně klesají kvůli obavám ohledně poptávky
17.06.2022 Ceny ropy se dnes mírně snižují, na trhu přetrvávají obavy z negativních dopadů, jaké může mít na poptávku zpřísňování měnové politiky. Cena severomořské ropy Brent kolem 14:30 SELČ vykazovala pokles přibližně o 0,2 procenta na 119,60 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela 0,4 procenta a podávala se za 117,10 dolaru za barel.
Vývoj na trzích 6. - 12.6.2022
13.06.2022 V průběhu minulého týdne dvě významné mezinárodní finanční instituce výrazně zhoršily prognózu vývoje světové ekonomiky. Čím dál více se tak postupně začíná realizovat můj základní globální makroekonomický scénář stagflace, tedy scénář slabého anemického ekonomického růstu a zároveň silně zvýšené inflace výrazně nad inflačními cíli centrálních bank.
Světová banka zhoršila odhad letošního růstu globální ekonomiky
07.06.2022 Růst světové ekonomiky v letošním roce zpomalí téměř na polovinu - z loňských 5,7 procenta se sníží na 2,9 procenta. Předpověděla to dnes Světová banka (SB). Zhoršila tak svou lednovou prognózu, ve které počítala s růstem o 4,1 procenta. Za zhoršením výhledu podle banky stojí válka na Ukrajině, rostoucí inflace a zvyšující se úrokové sazby.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tento týden bude patřit centrálním bankám
02.05.2022 ČNB by ve čtvrtek měla zvýšit repo sazbu o 50 bb na 5,5 %, což by měl být zároveň i vrchol současného cyklu utahování měnové politiky. S prvním poklesem úrokových sazeb však počítáme nejdříve na začátku příštího roku. Ten samý den jako ČNB zasedá i polská centrální banka. Ta podle nás zvedne základní sazbu opět o 100 bb, také na 5,5 %. V Polsku by však sazby měly vrcholit až v červnu na úrovni 6 %.
Forex: Dolar je vlivem přetrvávající nejistoty nejsilnější od roku 2016
29.04.2022 Obchodování na finančních trzích se tento týden neslo ve znamení opětovného nárůstu averze k riziku. Důvody pro to lze zmínit dva. Jednak je to pokračující šíření covidu v Číně, která vlivem politiky nulové tolerance tamní vlády přistoupila k silným omezením ekonomiky. To se pravděpodobně promítne v dalším narušení globálních dodavatelských řetězců a zpomalí růst světové ekonomiky.
Komodity: Ropa zlevňuje kvůli obavám o poptávku
22.04.2022 Ceny ropy dnes klesají kvůli obavám o poptávku, za kterými stojí vyhlídky na pomalejší růst světové ekonomiky a vyšší úrokové sazby i koronavirové uzávěry v Číně. Cena severomořské ropy Brent krátce po 18:15 SELČ vykazovala pokles o zhruba 1,7 procenta na 106,51 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela 1,6 procenta na 102,13 dolaru za barel.
MMF zveřejní jarní výhled globální ekonomiky, čeká se jeho zhoršení
19.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes zveřejní jarní výhled globální ekonomiky. Šéfka MMF Kristalina Georgievová už minulý týden uvedla, že fond kvůli negativním dopadům války na Ukrajině zhorší odhad růstu ekonomiky na letošní i příští rok.
Světová banka snížila odhad letošního růstu globální ekonomiky na 3,2 procenta
18.04.2022 Světová banka (SB) snížila odhad letošního růstu globální ekonomiky na 3,2 procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 4,1 procenta. Zdůvodnila to negativními hospodářskými dopady invaze ruských vojsk na Ukrajinu. S odkazem na prezidenta banky Davida Malpasse to dnes uvedla agentura Reuters.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
18.04.2022 1) V pátek 15.4.2022 zůstaly kvůli velikonočním svátkům všechny hlavní trhy uzavřeny. V pondělí 18.4.2022 se bude obchodovat pouze na burzách v USA, Kanadě a Japonsku.
V USA začíná jarní zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky
18.04.2022 Ve stínu dopadů pandemie nemoci covid-19 a invaze Ruska na Ukrajinu dnes začíná ve Washingtonu každoroční jarní zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB). Očekává se, že hlavními tématy budou boj s inflací, růst světové ekonomiky, boj s pandemií a prevence nové potravinové krize v chudších zemích, uvedla agentura DPA.
MMF podle své šéfky zhorší výhled světové ekonomiky
14.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) zhorší odhady růstu světové ekonomiky pro letošní i příští rok, protože válka na Ukrajině tlačí vzhůru ceny potravin a energií, což přináší další zátěž pro již tak křehkou hospodářskou situaci. Uvedla to dnes šéfka MMF Kristalina Georgievová. Varovala, že svět se nyní nachází ve "velmi nebezpečné době" a že vysoká inflace představuje "jasné a přítomné nebezpečí" pro světovou ekonomiku.
Globální stagflace je tu
12.04.2022 Stagflace představuje takový makroekonomický vývoj, kdy se zároveň kombinuje silně zvýšená inflace výrazně nad inflačními cíli centrálních bank s velice malátnou dynamikou HDP s možností ekonomické recese. Západní svět naposledy stagflaci zažil na přelomu 70. a 80. let minulého století.
UNCTAD: Růst světové ekonomiky letos kvůli ruské invazi zpomalí na 2,5 procenta
24.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu bude brzdou světové ekonomiky, ohroženy budou zejména rozvojové země. Tempo růstu světového hospodářství letos patrně zpomalí na 2,5 procenta z loňských 5,6 procenta, napsala v dnešní zprávě Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
Swingový výhled 11. týden 2022
23.03.2022 Pád indexů, který jsme zaznamenávali v posledních dnech, se zastavil. Indexy posilovaly pod vlivem očekávání diplomatického řešení války na Ukrajině, která trvá již déle než tři týdny. Tato jednání ale zatím k žádnému významnému průlomu nedospěla, takže růst indexů by mohl mít omezený prostor.
MMF: Ruský útok na Ukrajinu by mohl zásadně změnit globální hospodářský řád
16.03.2022 Ruský útok na Ukrajinu pocítí celá světová ekonomika v podobě pomalejšího hospodářského růstu a vyšší inflace. V dlouhodobějším horizontu by navíc mohl vést k zásadním změnám v globálním hospodářském a geopolitickém řádu. Uvedl to Mezinárodní měnový fond (MMF) na svém blogu.
Chystá se zlato na rekord?
02.03.2022 Únor byl pro zlato nejlepší měsíc od roku 2016. Drahému kovu se na pozadí války na Ukrajině podařilo zastínit ostatní bezpečná aktiva, jako jsou americký dolar, japonský jen, švýcarský frank a americké státní dluhopisy. Investoři se vážně obávají, že sankce uvalené Západem na Rusko výrazně zpomalí růst světové ekonomiky a přivedou některé země a regiony do recese. A v takových podmínkách měny vůči zlatu ztrácejí.
Janus Henderson: Globální objem dividend se loni vyšplhal na nový rekord
01.03.2022 Celosvětový objem dividend vyplacených akcionářům v loňském roce vzrostl o téměř 17 procent na rekordních 1,47 bilionu dolarů (přes 33 bilionů Kč). Uvedla to britská investiční společnost Janus Henderson ve své zprávě. Předpověděla rovněž, že v letošním roce se objem dividend opět zvýší, a to na 1,52 bilionu dolarů. Tempo jeho růstu by tak nicméně mělo zpomalit na zhruba tři procenta.
Nejlepší akcie 2022: 5 tipů pro vaše investiční portfolio
12.01.2022 Jaké akcie koupit v roce 2022? Každý rok investoři hledají ty nejlepší akcie pro své portfolio. Přesto je někdy dost těžké najít lukrativní akcie s perspektivními vyhlídkami. Zejména po obrovském nárůstu cen v letech 2020 a 2021 se obchodníci ptají, do kterých akcií se nyní vyplatí investovat.
Světová banka zhoršila odhad letošního růstu globální ekonomiky
11.01.2022 Růst světové ekonomiky v letošním roce zpomalí na 4,1 procenta z loňských 5,5 procenta. Předpověděla to dnes Světová banka (SB) ve zprávě o globálních hospodářských vyhlídkách. Odhad letošního růstu tak snížila z dříve předpokládaných 4,3 procenta. Očekávané zpomalení růstu podle banky odráží pokračující šíření koronaviru, omezování stimulačních opatření a přetrvávající problémy v dodavatelských řetězcích.
Broker Consulting Index podílových fondů: Akciové fondy v listopadu opět posílily na 3,80 %. Od začátku roku si už připsaly téměř 12 %
10.12.2021 Listopadové výsledky Broker Consulting Indexu podílových fondů potvrdily silnou pozici akciových fondů, které meziměsíčně posílily o celých 3,80 % a od začátku roku získávají už 11,41 %. Vysoký nárůst o 2,59 % vykázaly též fondy komoditní a mírné zhodnocení 0,61 % si připsaly i fondy nemovitostní. Na druhou stranu se v listopadu opět nedařilo fondům dluhopisovým a fondům peněžního trhu, které vykázaly záporné hodnoty -2,08 %, respektive -1,90 %.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
07.12.2021 1) Evropské akcie zahájily týden výrazným růstem, těžily z poklesu obav z negativních hospodářských dopadů nové koronavirové varianty omikron. Panevropský akciový index STOXX 600 se včera zvýšil o 1,28 procenta a obchodování uzavřel na 468,71 bodu. K růstu velkou měrou přispěly akcie podniků působících v oblasti cestovního ruchu a zábavy.
Organizace čekají růst ekonomiky, svět ale dusí inflace a nová varianta covidu
07.12.2021 Po loňských rekordních propadech ekonomiky, které způsobila stále trvající pandemie nového typu koronaviru a s ní spojené uzávěry, je situace světové ekonomiky v letošním roce stále nejistá. Během roku se ekonomická situace zlepšila a mezinárodní instituce vidí situaci stále optimisticky a předpovídají růst světové ekonomiky. Během roku se ale objevily znepokojivé jevy. Už od léta se světové ekonomiky potýkají s růstem inflace, který podle ekonomů souvisí s hospodářským oživením doprovázeným zdražováním energií a nedostatkem některých surovin. Automobilový průmysl také drtí globální nedostatek čipů. A v dosavadních prognózách zatím není zahrnuto nebezpečí nové varianty koronaviru omikron, jejíž možné šíření by mohlo opět omezit ekonomiku.
Týden před americkým Dnem díkůvzdání může vést k tradiční poptávce po akciích a oslabení amerického dolaru
22.11.2021 Minulý týden skončil na světových trzích novým pokusem akciových indexů o růst v důsledku korporátních zpráv, posilování amerického dolaru a klesajících cen ropy.
Ve Washingtonu začalo zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky
11.10.2021 Ve Washingtonu dnes prvními schůzkami začalo podzimní zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB). Kvůli pandemii se ale většina schůzek bude konat pouze virtuálně. Hlavní sdělení bude v úterý, kdy MMF vydá podzimní výhled globální ekonomiky.
MMF: Růst světové ekonomiky letos nedosáhne dříve očekávaných šesti procent
05.10.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) předpokládá, že letošní růst světové ekonomiky mírně zaostane za jeho červencovou prognózou, podle které měl činit šest procent. Uvedla to dnes výkonná ředitelka MMF Kristalina Georgievová. Poukázala přitom na rizika spojená s dluhy, inflací a rozdílnými hospodářskými vyhlídkami v jednotlivých zemích. Upozornila, že nový odhad letošního růstu globálního hospodářství fond představí příští týden v úterý.
Potíže v dodavatelských řetězcích se podle centrálních bank mohou ještě zhoršit
30.09.2021 Celosvětové problémy v dodavatelských řetězcích brzdící růst světové ekonomiky by se mohly ještě zhoršit a udržovat inflaci na zvýšené úrovni po delší dobu. Uvedli to včera podle agentury Reuters představitelé předních centrálních bank na on-line fóru o centrálním bankovnictví, které uspořádala Evropská centrální banka (ECB).
Ranní komentář: Výsledková sezóna drží US indexy na rekordech, ropa (WTI) na 70 USD
04.08.2021 Akciové trhy včera zamířily opět výše a pozitivní sentiment na trzích nepolevuje. Dobré náladě investorů výrazně pomáhá hlavně historicky silná výsledková sezóna, během které velká většina společností výrazně překonává analytický konsenzus. Do toho trhům i nadále pomáhají nízké dluhopisové výnosy a pokračující růst světové ekonomiky, který zatím není výrazněji zastíněn obavami z dalšího šíření delta varianty covidu.
Yellenová čeká změny v danění globálních firem až příští rok na jaře
11.07.2021 Americká ministryně financí Janet Yellenová očekává, že změny v danění globálních firem dostanou zákonodárci ke schválení až na jaře příštího roku. Práce na dosažení shody s ostatními zeměmi totiž postupují pomaleji v části týkající se přerozdělení daňových práv, snazší je dohodnout se na minimální globální dani. Yellenová to dnes řekla na tiskové konferenci v Benátkách po skončení schůzky ministrů financí členských zemí skupiny velkých ekonomik G20.
Italské HDP by letos mohlo růst o více než pět procent, tvrdí vládní zdroje
18.06.2021 Italské hospodářství by letos mohlo posílit o více než pět procent, napsala včera agentura Bloomberg s odvoláním na dva vládní zdroje. Znamenalo by to lepší výhled, než dosud předložila italská centrální banka, Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) i Evropská komise.
FT: Spotřebitelé podpoří ekonomiku úsporami vytvořenými během pandemie
19.04.2021 Spotřebitelé po celém světě si od začátku pandemie covidu-19 vytvořili dodatečné úspory v objemu 5,4 bilionu dolarů (116,5 bilionu Kč). Nyní se jejich důvěra v ekonomiku zvyšuje, což otevírá cestu k silnému oživení spotřebitelských výdajů. Píše o tom list Financial Times (FT) s odvoláním na odhady ratingové agentury Moody's. Ta při odhadování výše dodatečných úspor vycházela ze srovnání s vývojem v roce 2019.
Mezinárodní měnový fond prognózuje nejrychlejší růst světové ekonomiky za minimálně 40 let, ohledně české ekonomiky je optimističtější než naše ministerstvo financí i než Česká národní banka
06.04.2021 Mezinárodní měnový fond ve své dnes zveřejněné prognóze předpokládá, česká ekonomika letos poroste o 4,2 procenta, v roce 2022 pak o 4,3 procenta. Přitom neočekává žádný výrazný nárůst míry nezaměstnanosti. Ta by v Česku měla letos dosáhnout průměrné úrovně 3,4 procenta, v příštím roce by pak měla klesnout na 3,2 procenta. Míra nezaměstnanosti v ČR by tak měla letos i příští rok zůstat nejníže nejen v EU, ale v celé Evropě. Měla by tedy zůstat níže než ve Švýcarsku, v Maďarsku, v Německu i než v Norsku, což jsou další evropské země s relativně velmi nízkou mírou nezaměstnanosti.
Georgievová: MMF zlepší výhled světové ekonomiky
30.03.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) hodlá zlepšit výhled světové ekonomiky pro letošní i příští rok. Uvedla to dnes výkonná ředitelka fondu Kristalina Georgievová. Poukázala přitom na nová stimulační opatření ve Spojených státech a na očkování proti covidu-19.
Komodity: Ropa kvůli mutaci koronaviru zlevňuje, Brent klesl pod 50 USD
21.12.2020 Ceny ropy dnes prudce klesají kvůli obavám, že nová mutace koronaviru zpomalí zotavování poptávky po pohonných hmotách. Severomořská ropa Brent dopoledne SEČ vykazovala pokles téměř o 4,9 procenta na 49,72 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela zhruba 4,8 procenta na 46,75 dolaru za barel.
Šéfka MMF vyzývá k většímu úsilí při řešení dopadů koronaviru
13.10.2020 Výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová včera vyzvala mezinárodní komunitu k většímu úsilí při řešení ekonomických dopadů pandemie covidu-19. MMF dnes v rámci svého společného zasedání se Světovou bankou (SB) představí aktualizovaný výhled světové ekonomiky. Řešení dopadů koronaviru je nejnaléhavějším tématem zasedání, které se kvůli pandemii koná ve virtuální podobě, napsala agentura Reuters.
Záznam ČNB: Za růstem cen je snaha kompenzovat výpadek příjmů
14.08.2020 Většina členů Bankovní rady České národní banky souhlasila s tím, že pokračující svižný růst cen zřejmě odráží snahu firem kompenzovat si výpadek příjmů z období administrativního uzavření ekonomiky a související růst nákladů. Členové bankovní rady se také shodovali na tom, že tento faktor je dočasný. Vyplývá to z dnes zveřejněného záznamu z jednání rady.
Měsíčník finančních trhů – Červen 2020
03.07.2020 Díky pokračujícím masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank a postupnému otevírání ekonomik pokračovala na globálních finančních trzích pozitivní nálada. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 3,0 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již „pouze“ 7,1 %.
Rychlé shrnutí
25.06.2020 Americké indexy včera klesaly v reakci na nervozitu týkající se šíření koronaviru v USA. S&P 500 zakončil seanci níže o 2,59 %, Dow Jones ztratil 2.72 % a Nasdaq klesl o 2.19 %.
Globální ekonomika v karanténě
02.04.2020 Globální ekonomika se kvůli pandemii koronaviru ocitla v karanténě. Její růst tak letos výrazně zpomalí. Zatímco náš předchozí odhad počítal s dynamikou na úrovni 2,4 %, nyní je to už jen 0,6 %. Zkušenosti z Číny naznačují, že současná situace by měla trvat 4-8 týdnů. Poté by se měla začít stabilizovat. Jak rychle se ekonomiky budou zotavovat, bude záležet i na situaci na trhu práce. Tam čekáme výrazný nárůst nezaměstnanosti. Centrální banky i vlády přispěchaly postiženým ekonomikám na pomoc s gigantickými balíčky. Jejich vliv ale uvidíme spíše, až současná krize opadne. Kde ale jejich dopad bude patrný velmi brzo, budou deficity veřejných financi.
Růst globální ekonomiky se letos podle S&P téměř zastaví
31.03.2020 Růst světové ekonomiky bude letos kvůli koronaviru činit pouze 0,4 procenta, napřesrok však zrychlí na 4,9 procenta. Předpovídá to podle serveru televize CNBC nová analýza ratingové agentury S&P Global Ratings. Před koronavirovou krizí S&P letošní růst globální ekonomiky odhadovala na 3,3 procenta.
MMF: Pandemie způsobí globální recesi, svět se zotaví v roce 2021
23.03.2020 Pandemie nemoci COVID-19 způsobí letos recesi světové ekonomiky, která by mohla být horší než finanční krize v letech 2008 až 2009. Svět se ale zotaví v roce 2021, uvedl dnes Mezinárodní měnový fond.
OECD: Ekonomika se bude z dopadů koronaviru zotavovat roky
23.03.2020 Světové ekonomice potrvá roky, než se zotaví z dopadů šíření koronaviru. Uvedl to generální tajemník Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Ángel Gurría. Dodal, že koronavirus už způsobil větší ekonomický šok než finanční krize. Naděje na rychlé hospodářské oživení jsou podle něj spíše zbožným přáním než výsledkem racionálního uvažování.
Deutsche Bank: Německá ekonomika letos klesne až o pět procent
19.03.2020 Německá ekonomika v letošním roce kvůli pandemii způsobené novým koronavirem vykáže propad o čtyři až pět procent. Ve svém aktualizovaném výhledu to dnes uvedl finanční ústav Deutsche Bank. U průmyslové výroby pak čeká největší německá banka nyní propad až o deset procent. Poklesu hrubého domácího produktu (HDP) se letos podle analytiků banky nevyhnou ani Spojené státy a Japonsko.
Růst světové ekonomiky letos kvůli koronaviru zpomalí
04.03.2020 Růst globální ekonomiky letos kvůli epidemii nového typu koronaviru ve srovnání s loňským rokem zpomalí. Předpověděla to dnes výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. MMF ve své lednové prognóze předpokládal, že růst světové ekonomiky letos zrychlí na 3,3 procenta z loňských 2,9 procenta. V únoru pak odhadl, že koronavirus by mohl z letošního růstu ubrat asi 0,1 procentního bodu.
Měsíčních finančních trhů – Únor 2020
04.03.2020 Poslední únorový týden byl pro trhy rizikových aktiv nejhorším od globální finanční krize v roce 2008 kvůli rychlému rozšiřování epidemie koronaviru mimo Čínu. Ve výsledku globální akciové trhy únoru oslabily o 8,2 %. Naopak globální dluhopisové trhy potvrdily pověst bezpečného přístavu, když připsaly zisk 0,7 %. Průměrný globální dluhopisový výnos se dostal na historické minimum 1,07 %. Výrazně se nedařilo komoditám, jejichž globální index prodal o 8,4 %. Barel Brentu oslabil dokonce o 13,1 % na úroveň 51 dolarů za barel. Dolar oproti očekávání oslaboval. Rovněž koruna měla vůči euru tendenci oslaboval. Za celý měsíc byla slabší o 0,7 % a měsíc zakončila na úrovni 25,39 EUR/CZK. Podle posledních dostupných zpráv bude mít koronavirus enormní dopad na globální dynamiku HDP v aktuálním čtvrtletí, významný dopad bude pravděpodobně i ve čtvrtletí druhém. Nicméně například Goldman Sachs očekává, že v druhém pololetí by měla globální ekonomika dohnat, co v prvním pololetí podle očekávání ztratí. Přes mírně pozitivní globální výhled zůstáváme nicméně prozatím spíše opatrní a akciové pozice momentálně nenavyšujeme.
MMF kvůli koronaviru zhoršil výhled čínské i globální ekonomiky
23.02.2020 Mezinárodní měnový fond (MMF) kvůli epidemii nového typu koronaviru snížil odhad letošního růstu čínské ekonomiky na 5,6 z dosavadních šesti procent, s nimiž počítal ještě v lednu. Ve včerejším prohlášení to uvedla šéfka MMF Kristalina Georgievová. Letošnímu růstu globální ekonomiky epidemie ubere asi 0,1 procentního bodu. Růst by tak měl činit 3,2 procenta místo 3,3 procenta, jak fond předpokládal v lednové prognóze.
MMF: Koronavirus by mohl zhatit letošní oživení světové ekonomiky
19.02.2020 Epidemie nového typu koronaviru již podkopala hospodářský růst v Číně a šíření viru do dalších zemí by mohlo zmařit předpokládané oživení světové ekonomiky v letošním roce. Uvedl to dnes Mezinárodní měnový fond (MMF).
Čína osvobodí od cel dalších 696 výrobků dovážených z USA
18.02.2020 Čína osvobodí od cel dalších 696 výrobků dovážených ze Spojených států, včetně klíčových potravinářských produktů, jako je vepřové a hovězí maso či sója, a energií, například ropy a zkapalněného zemního plynu. Je to třetí a zatím nejrozsáhlejší vlna celních úlev, jaké Peking nabídl. Přichází měsíc po podpisu první fáze americko-čínské obchodní dohody. Čínské ministerstvo financí dnes uvedlo, že firmy budou moci podávat žádosti od 2. března a že výjimky se budou udělovat na jeden rok.
Ranní nadhoz - výroba v eurozóně dál slábne
12.02.2020 Šéf Fedu J. Powell včera vystoupil před americkými kongresmany. Epidemie koronaviru podle jeho názoru ohrožuje růst světové ekonomiky. Již nyní má virus významný vliv na čínskou ekonomiku a hrozí přelití i do zbytku světa. Nastavení měnové politiky však podle jeho názoru zůstává adekvátní, Fed odhaduje stabilní růst ekonomiky na úrovni dvou procent. Úrokové sazby by měly zůstat stabilní.
Měsíčník finančních trhů – Leden 2020
04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
Morgan Stanley: Koronavirus může zpomalit růst globální ekonomiky
30.01.2020 Světová ekonomika by mohla kvůli koronaviru v prvním kvartálu zpomalit o 0,15 až 0,3 procentního bodu. Uvedla to včera americká banka Morgan Stanley. Mezinárodní měnový fond minulý týden odhadl celoroční růst světové ekonomiky na 3,3 procenta.
Forex: Shrnutí obchodování 10.1.2020
10.01.2020 Americké akcie uzavřely včerejší obchodování na maximech. Přispělo k tomu snížení napětí na Blízkém východě, posílení naděje na americko-čínskou obchodní dohodu a výrazné zisky burzovních gigantů typu Applu. Na forexovém trhu se dařilo americkému dolaru.
Forex: Japonský jen klesá, polevily obavy z konfliktu mezi USA a Íránem
09.01.2020 Americký dolar se dnes vyšplhal na letošní maximum vůči japonskému jenu, který je považován za bezpečnou investici v období nejistoty. Pokles obav z eskalace konfliktu mezi Spojenými státy a Íránem totiž přiměl investory k nákupům rizikovějších aktiv, napsala agentura Reuters.
Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2019
02.01.2020 Zemřel bývalý guvernér amerického Fedu Paul Volcker, bylo mu 92 let a proslavil se tím, že v 80. letech zavedl jako nový guvernér Fedu přísně restriktivní měnovou politiku velmi vysokých úrokových sazeb, aby skoncoval s nadměrnou inflací. Jeho boj byl úspěšný a tím se velice proslavil. Při globální finanční krizi před 10 lety stál rovněž po boku tehdejšího prezidenta Baracka Obamy jako hlavní finanční poradce pro sanaci bankovního sektoru.
Benzín na Nový rok zdražil nejvýrazněji za skoro pět let, je však pro Čechy vzhledem ke mzdě nejlevnější v historii ČR – a tento trend vydrží i v roce 2020. Čechy teď vyjde benzín levněji než Slováky, ve Španělsku je nafta levnější než v ČR
02.01.2020 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu opět stouply. Zvláště výrazně vzrostly na Nový rok. Benzín Natural 95 včera zdražil ze dne na den o 25 haléřů na litr, nafta pak za jediný den hned o dvacet haléřů na litr. V případě benzínu se jedná o nejvýraznější jednodenní zdražení za celé období od února 2015, tedy za posledních skoro pět let. Markantní novoroční zdražení „ze dne den“ je však v posledních letech poměrně obvyklým úkazem. Prodejci pohonných hmot totiž k 1. lednu naráz upravují svůj ceník, snaží se využít obecnějšího zdražování či navyšování daní a poplatků v ekonomice, jež je s příchodem roku běžné, a navyšují své marže.
Pohonné hmoty přes Vánoce podražily, jsou však pro Čechy vzhledem ke mzdě nejlevnější v historii ČR – a tento trend vydrží i v roce 2020. Čechy teď vyjde benzín levněji než Slováky, ve Španělsku je nafta levnější než v ČR
27.12.2019 Ceny pohonných hmot v ČR přes Vánoce stouply, a to po několika týdnech mírného, postupného poklesu. Řidiči se ale žádného dramatického zdražování v roce 2020 obávat nemusejí. Od začátku prosince ropa Brent zdražila na světových trzích o 11,5 procenta, nejvýrazněji od ledna, a prodejci toto zdražení v uplynulém týdnu promítli do cen pohonných hmot v Česku.
Měsíčník finančních trhů – Listopad 2019
02.12.2019 7. listopadu zasedala Česká národní banka a v souladu s očekáváním investorů své úrokové sazby nezměnila. Ačkoli bankovní rada pravděpodobně opět vedla debatu o jejich možném zvýšení z titulu domácích inflačních tlaků, nakonec v rozhodování převážila nejistota pramenící ze zahraničního vývoje. Další vývoj sazeb ČNB je v tuto chvíli velmi obtížné určit, protože se bude do velké míry odvíjet od vývoje v zahraničí. Pokud by světová ekonomika začala opět ožívat a přicházející čísla se začala otáčet k lepšímu, trh začne patrně brzy opět spekulovat o tom, zda ČNB sazby nezvýší. Uvedený scénář je vak prozatím předčasný a stabilita sazeb je patrně nyní nejpravděpodobnější scénář.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (25.11.2019)
25.11.2019 Měnový pár EUR/USD prolomil horní vstupní S/R zónu, na kterou jsem upozorňoval v mém posledním komentáři, a tím došlo k aktivaci long obchodu. K aktivaci však došlo o 1 pips před otočením trendu a prolomení tedy bylo falešné a obchod tak skončil na menším předem definovaném Stop-Lossu (SL).
Ranní nadhoz - Předstihové ukazatele můžou potvrdit zlepšení nálady v průmyslu
22.11.2019 Podle včera zveřejněné zprávy OECD zpomalí růst světové ekonomiky v letošním roce na 2,9 %, tedy na nejpomalejší tempo od finanční krize. Stejnou dynamiku OECD očekává pro rok 2020 a jen mírné zrychlení v roce 2021. Mezi hlavní překážky růstu zpráva řadí protekcionistickou politiku. Český průmysl je podle OECD již zasažen zpomalením evropské ekonomiky a poklesem investiční aktivity. Pro blízkou budoucnost nicméně OECD Česku předpovídá nadále stabilní růst poblíž 2 %.
OECD prognózuje nejslabší globální růst za poslední dekádu
21.11.2019 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) vydala novou prognózu světové ekonomiky. Oproti prognóze ze září nejsou přítomny žádné zásadní změny a můžeme říci, že odhady růstu HDP odpovídají odhadům dalších institucí jako Mezinárodní měnový fond, Světová banka či Capital Economics.
Okénko trhu - OECD vydala nový ekonomický výhled
21.11.2019 Podle dnes zveřejněné zprávy OECD zpomalí růst světové ekonomiky v letošním roce na 2,9 %, tedy na nejpomalejší tempo od finanční krize. Stejnou dynamiku OECD očekává pro rok 2020 a jen mírné zrychlení v roce 2021. Mezi hlavní překážky růstu zpráva řadí protekcionistickou politiku, ale také strukturální změny jako je digitalizace, demografický vývoj či hrozba klimatických změn. Pro eurozónu očekává nadále růst lehce nad 1 %, zatímco Spojené státy by se měly držet kolem 2 %. Růst české ekonomiky podle odhadu OECD v letošním roce dosáhne 2,6 % a v tom příštím zpomalí na 2,1 %. Česká ekonomika bude podle zprávy dále tažena domácí spotřebou a to jak ze strany domácností, které si užívají svižný růst mezd, tak i vlády. Naproti tomu český průmysl je již zasažen zpomalením evropské ekonomiky a poklesem investiční aktivity. Zpráva si všímá přehřátého trhu práce a Česku doporučuje úpravy legislativy, které by usnadnily zapojení další pracovní síly. Také upozorňuje na nutnost zlepšení nastavení čerpání evropských strukturálních fondů, jejichž prostředky by se měly stabilněji rozložit v čase. Pro blízkou budoucnost nicméně OECD Česku předpovídá nadále stabilní růst poblíž 2 %.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
21.11.2019 1) Donald Trump naznačil možné celní úlevy na součástky, které americká společnost Apple dováží pro své počítače, chytré telefony a hodinky z Číny. Prezident USA to řekl při středeční návštěvě továrny Applu v Texasu, kde firma produkuje počítače určené pro americký trh. Apple sice z cel zavedených americkou vládou v obchodní válce s Čínou získal výjimky, požaduje ale po vládě další úlevy.
OECD mírně zhoršila odhad růstu světové ekonomiky v příštím roce
21.11.2019 Růst světové ekonomiky by měl v letošním i příštím roce činit 2,9 procenta, což představuje nejslabší tempo od globální finanční krize před deseti lety. Předpověděla to dnes Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Prognózu pro letošní rok tak ponechala beze změny, zatímco odhad pro příští rok zhoršila z dříve předpokládaných tří procent.
Světová ekonomika vzroste letos i příští rok o tři procenta
21.01.2019 Růst světové ekonomiky v letošním roce mírně zpomalí a dosáhne tří procent, toto tempo si udrží i příští rok. Vyplývá to ze zprávy s názvem Situace a výhled světové ekonomiky, kterou dnes zveřejnila OSN. Podle ní je však potřeba přijmout bezodkladné a konkrétní politické kroky, má-li OSN dosáhnout cíle vymýtit chudobu do roku 2030. Loni světová ekonomika předběžně vzrostla o 3,1 procenta.
Nezaměstnanost v Japonsku klesla na 3 procenta, nejníže za 21 let
30.08.2016 Míra nezaměstnanosti v Japonsku se v červenci snížila na 3,0 procenta z červnových 3,1 procenta. Dostala se tak na nejnižší úroveň za 21 let. Vyplývá to podle agentury Reuters z údajů, které dnes zveřejnila tamní vláda.
Akcie zůstávají ve vyčkávacím režimu, drahé kovy a komoditní měny naopak pokračují v růstu
12.04.2016 Úterní seance dnes zatím plynule navazuje na začátek týdne a většina evropských indexů si svou cenu drží na dosah včerejšího close. Nálada na trzích zůstává stabilizovaná, volatilita je nízká a zobchodované objemy ani dnes nijak nevybočují z průměru třiceti posledních obchodních seancí.
Burzovní rozcvička s Lynx: Akcie Netflix silně rostou po earnings
21.01.2015 Americké akcie si připsaly menší zisky při klidném obchodování. Větší zisky si připsal pouze Nasdaq díky růstu biotechnologických akcií. Trhy vyčkávají na čtvrteční rozhodnutí ECB o uvedení kvantitativního uvolňování. Dnes se ve švýcarském Davosu rozjíždí Světové ekonomické fórum. Ropa nadále ztrácela, když se WTI dostala až na $46,50. Na forexovém trhu dolar dále stoupal a prohluboval minima na páru EUR/USD. MMF zhoršil výhled na růst světové ekonomiky pro letošní a příští rok.
Válka a trhy
23.07.2014 Připravte se na pomalejší růst ekonomiky, období větší nejistoty a hrozící geopolitická rizika. Cena ropy je tím nejjednodušším ukazatelem geopolitických rizik.
Nejdůležitější ekonomické události roku 2013
16.12.2013 Blíží se konec roku, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj na světových finančních trzích v roce 2013. Důležitých ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny zmínit v jednom článku, přinášíme pouze zkrácený výběr těch nejdůležitějších.
Související klíčová slova:
Čína a USA | Zvyšování sazeb | Invaze | Investiční záměr | Člen bankovní rady | Český průmysl | Ekonomické problémy | Výnosy dluhopisů | HSBC | Bankéř | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Akcie Novavax | Zvýšení základní úrokové sazby | Koupit akcie | LYNX | Primární emise | Developeři | Deficit veřejných financí | Vládní dluhopisy | Zpráva z Německa | Španělské banky | Hospodaření českého státu | Výkon | Bruno Le Maire | MAE | Výsledek hospodaření | Kč/EUR | Zajišťování | Koronavirové krize | Australská centrální banka | Zkušenosti | Bank of China | Prezident Biden | Alphabet | Akcie v roce 2022 | Zpracovatelský sektor | Ropný gigant | USD/PLN | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Geopolitické riziko | Spolkový statistický úřad | Obchodník | Index Bloomberg Barclays | EUR | Subvence | Pegas Nonwovens | Mince | Trend | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Zastropování cen energií | Obchodní příležitosti | Investiční firma | Hlavní index německých akcií DAX | Bank of Japan | Obchodní praktiky | Bob Moritz | Citigroup | Volatility | Nejlepší akcie v roce 2022 | Peter Chia | Mezinárodní měnový fond | HDP z Kanady | Prezident SB | Podnikatel | Automobilka Volkswagen | Statistiky | Tempo růstu | WTO | Makroekonomika | Mluvčí MMF | Zajímavé akcie | Michal Stupavský | Vzdělávací webináře | Pojišťovna | Oživit ekonomiku | Britská libra | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Bezpečné útočiště | Podíl na trhu | Míra úspor | Škoda Auto | Evropská komise | České vlády | Pravděpodobnost | Inflační cíle | Organizace zemí vyvážejících ropu | SP500 | Investment Management | Rozdělení ČEZ | Tuzemský průmysl | Aktuální klíčová rizika | Kyrylo Ševčenko | Mezinárodní ratingová agentura | Odchod Británie z Evropské unie | Fond obnovy | P/S | Dluhopisové emise | Tuzemská ekonomika | Cenové stability | Richard Kozul-Wright | Index PX | Globální dluhopisové trhy | Zasedání ECB | FTSE MIB | Diverzifikace | Rozvíjející se země | Kurz čínské měny | Oživení v Číně | Míra nezaměstnanosti v ČR | Český statistický úřad | Varianta covidu | Depozitní sazba | Index volatility VIX | Broker Consulting Index podílových fondů | FAO | Eskalace války | Goldman Sachs | Berkshire Hathaway | Bidenova administrativa | Hospodářské dopady koronaviru | Výkon amerického dolaru | Geopolitické napětí | PLN | Lagardeová | Výhled pro rok 2022 | Poplatky | Přísná opatření | Vývoj na trzích | Rostoucí ceny | Hospodářská rizika | Mimořádné daně | Ztracené iluze | Německý DAX | Financial Times | Danění globálních firem | EFSF | Snížení produkce | Expanze | O2 Czech Republic | Americký akciový index | Akcie v roce 2019 | Ruská invaze na Ukrajinu | Investing | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Posilování dolaru | Rostoucí inflace | Průměrná úroková sazba | Investice do infrastruktury | Saúdská Arábie | Meziroční míra inflace v eurozóně | Konzervativní strana | Cla USA | Nezaměstnanost | Francouzský ministr financí | Pandemie | Růst cen | Deflace | Aktualizovaný výhled | Edelman | Vakcinace | Zpráva | USD/INR | Důležité zprávy | Výkon světové ekonomiky | ČSÚ | Dolarový index | Dividendy | Kurz americké měny | Bankovní rada ČNB | Ekonomika Spojených států | Analýzy | Trader Workstation | Burza | Data z Německa | Měsíčník finančních trhů | Brexit | Index německých akcií DAX | Snížení DPH | Vysoké riziko | Cena zlata | Zvýšení úrokové sazby | Hrubý domácí produkt Číny | Dolary | Měnový impuls | Odolné proti inflaci | Makroekonomické zprávy | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | NZD/USD | Včerejší obchodování | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Dluhopisy | Alibaba (BABA) | Tuzemská měna | Bývalý prezident | Dow Jonesův index | Propad cen ropy | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Globální objem dividend | Ministr hospodářství | Standard & Poor's 500 | Evropská měna | Události roku | Bloomberg Commodity Spot Index | Vývoj ceny ropy Brent | Ceny pohonných hmot | Dopady války na Ukrajině | Vicepremiér | Dvojité recese | Prudký pokles | Německý export | Uvolnění měnové politiky | Hlavní události | Bohatí | Očekávané úrokové sazby | CZK | Podpůrné programy | Širší index S&P 500 | CISCO | Výhled | Situace v Rusku | Zasedání Evropské centrální banky | Risk-off | Poplatek | Financial Times (FT) | Coca-Cola | Dovoz ropy | EIA | Americký prezident | Hrubý domácí produkt (HDP) | Nigérie | Breakout | Market Underperform | Aktuální obchodní příležitosti | Index vládních dluhopisů | Podnikatelská důvěra | Pozitivní sentiment | Breakout Trader | Průmysl | Bílý dům | Inflace | Vývoj měnového páru | Výroba v eurozóně | Irsko | Centrální banky | Investment management | Oanda | Šéfka MMF | Válka | Recese ve Spojených státech | Sukuky | Česká měna | Primární emise akcií | Míra nezaměstnanosti v březnu | Polská centrální banka | PMI pro sektor | Předstihové indikátory | Výkonnost indexu | Ratingová agentura | Dnešní makroekonomické ukazatele | Timeframe | CM.com (CMCOM) | Rozpočtové deficity | Covid | Snižování cen | Domácnosti | Technická recese | Opatření proti koronaviru | Šéf britské centrální banky | Souhlas ČNB | Komoditní měny | Události tohoto týdne | Vzestup inflace | Turecko | Ekonomiky zasažené krizí | Pandemie koronaviru | Alibaba | Bilion | Přímé intervence | Donald Trump | Czech Fund | Období nejistoty | Ropa Brent | Celosvětový hrubý domácí produkt | Podnikové investice | Vice | Italská centrální banka | Futures | Jeff Bezos | Válka Izraele | Komerční banka | Witan Investment Trust | Akciové trhy | Asie | PPF Telco | Výsledky průzkumu | Polská inflace | Oživení z pandemie | Polo Ralph Lauren | Fiskální politiky | Odvětví | Utahování měnové politiky | Německý index DAX | Nejdůležitější ekonomické události | Rheinische Post | Další růst | LIBOR | 5 nejlepších akcií pro rok 2022 | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Andrew Bell | Dopady konfliktu | Světové centrální banky | Snižování úrokových sazeb | Finanční poradce | Analytici | Program kvantitativního uvolňování | Globální ekonomiky | Guvernér Fedu | Negativní hospodářské dopady | Moody's | Omezení dodávek | NAFTA | Zvyšování mezd | Očekávání analytiků | Pojišťovna Coface | Nová varianta covidu | Mezinárodní instituce | Čínská centrální banka (PBOC) | Míra úspor domácností | Válka Izraele s Hamásem | Tamás Varga | Premiér Denys Šmyhal | Africké země | Potíže v dodavatelských řetězcích | Webináře | Japonská vláda | Viceguvernéři | Alphabet (GOOGL) | Deutsche Bank | Hamás | Uvolňování měnových politik | Ceny elektřiny | Obchodní války | E15 | Byznys | Christine Lagarde | Investování do akcií | Washington | Aktuální hodnoty měny | Měnový výhled v roce 2022 | Devizové rezervy ČNB | Pandemie covidu-19 | TLTRO | PwC Bob Moritz | Nomura | Graf | Banka Morgan Stanley | Ekonomická nerovnost | Úsilí | Očekávání trhu | Fortune | Výkonná ředitelka | Kartel OPEC | Globální nedostatek čipů | Hodnota majetku | PwC | Výnosy | Poptávka | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Pohonné hmoty | Úspěšné obchodování | Koronavirus | Hlavní akciové indexy | Ekonomiky | Opatření proti šíření koronaviru | Nerovnosti bohatství | Americká centrální banka FED | Čínský jüan | Brad Bechtel | Evropský statistický úřad Eurostat | Německá automobilka | Členové bankovní rady | Nejnovější prognóza | Brexit bez dohody | Obavy z čínských elektromobilů | Negativní dopad | Průmyslová produkce | Vysoká inflace | Pozitivní zpráva | Státní dluh | Commodities | Mezinárodní finanční instituce | Významné riziko | Bydlení | Peníze | Výrobní index | Bill Gates | Pozitivní očekávání | Brent | Maloobchodní tržby | Čínský dovoz | Politika | Finanční televize | Moody's Analytics | Očekávání | Obchodní dohody | Ekonomika EU | Měď | Zpomalení čínské ekonomiky | NFLX | Starosta Moskvy | Výhled na rok | Margin | Rada MMF | Kapitalismus | JPMorgan Chase | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Witan Investment | Alza.cz | Vyhlídky světové ekonomiky | Prodeje akcií | MMF Kristalina Georgievová | Války na Ukrajině | Invaze na Ukrajinu | Majetek | Měnový fond | Allianz | Italské HDP | Evropské měny | Standard & Poor's | Dopad na cenu | Historie | Silná rezistence | InstaForex | Zásoby ropy | P/E | Fed Funds Rate | Situace na trzích | Novozélandský dolar | Janet Yellenová | Státní subvence | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | ISM pro sektor služeb | Růst | David Malpass | Kristalina Georgievová | Analytika | Nabídka | AFP | Příležitosti | Akcie a ETF | Itálie | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Vanguard | Akcie firmy | Cebr | Klíčové události ve světě | Fundamentální analýza | Globální finanční krize | Hypoindex | Akcie 2022 | Prognóza | Výnosová křivka | Denys Šmyhal | Akcie mediální skupiny CME | Zásoby ropy v USA | Sankce vůči Rusku | Trh práce | Koruna | Britská centrální banka | Německý ministr hospodářství | Očkování proti covidu-19 | Kov | Allianz Trade | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Finanční společnosti | Světová válka | Americký podnik | Samsung | Konsolidace | Conference Board | Hospodářské recese | Ekonomické sankce | Nastavení měnové politiky | Ekonomické zpomalení | Měna euro | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Příjmy z turistiky | Americká centrální banka | Indikátor | Nižší těžba ropy | Výrazná inflace | Zpomalení hospodářského růstu | Odhad letošního růstu ekonomiky | Long | Inflace v eurozóně | Makroekonomická data | Tuzemské banky | Dnešní PMI | Koruna posílila | Geopolitická rizika | Moskva | Národní ekonomická rada vlády | Investiční portfolio | Úrokové sazby v roce 2022 | Saxo | AUD | Dřevo | Investiční výhled | Západoevropské akcie | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | S&P500 | Úrokové sazby | Meziroční růst | Americké státní dluhopisy | Národní bezpečnost | Růst světového obchodu | Španělský PMI | Trh | Barel ropy | Cena akcií podniku | MSCI | Problémy | Šíření viru | Reserve Bank of Australia | Fialova vláda | Stavební povolenky | Rabobank | Sentiment na trzích | Open | Rubl | HSBC Holdings | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | The Washington Post | Společnosti | Index | Nový rekord | Komoditní index | Studie | Průzkum společnosti | ANZ | ECB Christine Lagardeová | Prezident USA | Elektřina | MMF | Viceprezident | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Nejistoty | Kurz koruny | Nejziskovější | Jiří Rusnok | Posílení | Indexy PMI | Hospodářský řád | Hodnota kybernetické měny | Agentura Reuters | Levné energie | Skupina OPEC+ | Maďarsko | Ministerstvo obchodu | Klimatické změny | Aktivity v Číně | Česká zbrojovka | S&P | Americké ministerstvo obchodu | Americké měny | Objem dividend | Unie | Novozélandský premiér | Obchodování na finančních trzích | Výhled globálního růstu | Sázky | Měny rozvíjejících se ekonomik | Čínský prezident | Islámské dluhopisy | Narušení dodávek | Akciové indexy | Christine Lagardeová | Počasí | Ekonomický kalendář | Konjunkturální průzkum | Polský zlotý | Britský premiér | Fannie Mae | Technické analýzy | Obchodní napětí | Nový ekonomický výhled | Ocel | Sociální nepokoje | Bank of Canada | IEA | Ekonomický vývoj | Anglie | Závislost | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Ekonomický výhled pro rok 2022 | Participace | Rozpočtová politika | Akcie CM.com | Hang Seng | Nová prognóza | Deficit | Index Stoxx 600 | USA a Čína | Statistický úřad | Konzultační společnosti | Varianty koronaviru | Španělská centrální banka | Ekonomické aktivity | Výzkumná společnost | Obchodování s Čínou | Budoucnost | Virus | Technologický index Nasdaq | Bankéři | Podíl majetku | Americká banka | Sektor služeb | Dluhové problémy | Hrubý domácí produkt Německa | NYSE Euronext | Barclays | Akcie Coca-Cola | Šéfka fondu | Vir | Firma | Twitter | Česká koruna | Úřad pro energetické informace (EIA) | Opatření | Benzín | Členské státy | Akciový index | Íránský útok | Pozornost | ICBC | BIS | 3М | Nejprudší pokles | Elektromobily | M5S | Martin Novák | Ján Čarný | Meziroční míra inflace | Šíření nového koronaviru | Korporátní dluhopisy | Coface Barometr rizik | Bohatství | Oblast rezistence | Ifo | Výkonná rada MMF | Vítězství Donalda Trumpa | TLTRO III | Index nákupních manažerů | Burze | Nákupy centrálních bank | Záznam ČNB | Počet žádostí o podporu | Růst v letošním roce | Průmyslové podniky | Bitcoin | Mezinárodní organizace práce | Nio | Pandemie nemoci | Skupina OPEC | Coface Barometr | LVMH | Platforma | Cla na dovoz | Vysoké inflace | Prognóza MMF | Británie | ASR Nederland (ASRNL) | Volatilita je nízká | Organizace spojených národů | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Výhled globální ekonomiky | Obchodníci | Obchodovat | EUR/MWh | Dolar vůči koruně | Evercore ISI | Společnost Coface | CMCOM | Sergej Sobjanin | Ropa | Americké indexy | PPF | Největší ekonomika | Finance | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Norsko | Omezení těžby | Naše prognóza | USA | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Dolar vůči japonskému jenu | Kurz domácí měny | Prezident Donald Trump | Raiffeisenbank a.s. | Index DXY | Hlavní ekonom | Ekonomika Evropské unie | Vstup na pražskou burzu | Čistý zisk | Index PMI | Stříbro | Největší banky | Sankce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Finanční instituce | Futures na americké akciové indexy | Uvolňování opatření proti koronaviru | Pokles cen | Investiční banka Goldman Sachs | Americký ISM pro sektor služeb | Joe Biden | Broker Consulting Index | Výdaje | ETF | Akcie ASR Nederland | Obavy z konfliktu | Globální akciový index | Doing Business | Evropský statistický úřad | Dow Jones | Durace | Ralph Lauren (RL) | Rusko a Ukrajina | Energetické podniky | Vývoj hodnoty | West Texas Intermediate (WTI) | Technologická společnost | Cena zemního plynu | Italský PMI | Německé hospodářství | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Zpomalení inflace | Ekonomové | Prohlášení | Globální inflace | Italské maloobchodní prodeje | Spojené státy | Výhled pro Evropu | Zpomalení světové ekonomiky | Tempo růstu čínské ekonomiky | Nezaměstnanost v EU | Růst HDP | Krátkodobý hospodářský výhled | Euro vůči dolaru | Ruská ekonomika | Finanční televize CNBC | Akcie CM.com (CMCOM) | Zvyšování úrokových sazeb | Conseq Investment Management | Sázka | Nejrozšířenější kryptoměna | Ropná společnost | Akcie podniku | Změna klimatu | Fáze obchodní dohody | Světová banka (SB) | Index volatility | Agentura Moody's | Nejlepší akcie 2022 | Česká ekonomika letos | Nekonvenční měnové politiky | Aktuální konsenzus ekonomů | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | IW | Úroková sazba | Polo Ralph Lauren (RL) | Amazon | Silvia Ardagnaová | CEBR | Technologický index | Podnikatelská nálada | Změny klimatu | Investiční poradenství | Agentura Fitch | Rizikové averze | Investiční doporučení | Západní sankce | Ropná zařízení | Facebook | Americké akcie | Dopady pandemie | Washington Post | Zasedání České národní banky | BRICS | České měny | Růst americké ekonomiky | Ministr zdravotnictví | Šéfka ECB | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Zemědělství | OSN | Intervence | Komoditní fondy | Světové obchodní organizace | Spotřebitelská důvěra | Další vývoj | První odhad | West Texas Intermediate | Měnové politiky | G20 | Janus Henderson | CSI 300 | Index MSCI Emerging Markets | Finanční domy | Akcie v Číně | Ceny nemovitostí | Americká ekonomika podle MMF | Silný růst světové ekonomiky | Zlotý | Spojené státy a Čína | Ekonomická situace | SARS-CoV-2 | Elektrická vozidla | Dna | Dopady pandemie covidu-19 | Centrální bankéři | CNY | KOSPI | Japonský ministr financí | JD | Japonská ekonomika | Vítězství | Investiční strategie | Ministři obchodu | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Ifo Clemens Fuest | Úvěrová pojišťovna | Letecká společnost | Odliv kapitálu | Klíčová rizika | Miliardy dolarů | ADP | AI | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Akcie Polo Ralph Lauren | Kazachstán | Vládní výdaje | Dlouhodobé dluhopisy | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Obilí | Miliardy korun | Světový obchod | Růst mezd | Automobilka | Luis De Guindos | Nákupy dluhopisů | Sazby | Provozní marže | Invaze ruských vojsk | Podíl Evropy | Peter Navarro | Globální dividendy | Důvěra v českou ekonomiku | České koruny | Růstové akcie | Úrok | Investovat | Komoditní | Investiční specialista | Cena severomořské ropy Brent | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Nezaměstnanost v Japonsku | Regulátor | Boj s inflací | Společnost Janus Henderson | Průzkum | Firmy | ASRNL | Inflace v Česku | Tvrdý brexit | Budoucí vývoj | Globální index vládních dluhopisů | Růst cen ropy | Zajištění | Averze k riziku | Zájem investorů | Cena ropy brent | Vyšší ceny | Dovoz oceli | Aramco | PwC ČR | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Peněžní prostředky | Provozní zisk | Zasedání MMF a SB | První fáze | Šéf Světové banky | Výsledky společnosti | Investování | Fed | M2 | Index spotřebitelské důvěry | Americká ministryně financí | Nejbližší support | Zpomalování světové ekonomiky | Maďarský forint | Globální rizika | Dnešní fundamenty | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Světové ekonomické fórum | Automobilový průmysl | Česká vláda | Poradenské společnosti | Si Ťin-pching | Trhy | Trade | Daně z neočekávaných zisků | Emerging markets | ASR Nederland | Barometr rizik | Míra nezaměstnanosti v Japonsku | Měnový výhled | Mezinárodní investoři | FTSE | Růst české ekonomiky | Výprodejní tlak | Země OECD | Utahování měnových podmínek | Německá automobilka Volkswagen | Rizika | Coface | Luboš Růžička | Vánoce | Rada ČNB | Eurozóna | Fond | USA inflace | ISM | Zpřísňováním měnové politiky | Průzkum ČSÚ | Fitch | Pšenice | Celosvětový objem dividend | Akcie ASR Nederland (ASRNL) | Úspory | Konkurenční společnosti | JD.com | Philip Lowe | Úvěrový rating | Prodávající | Optimismus mezi šéfy podniků | BofAML | Tržní aktuality | Industrial and Commercial Bank of China | Úřad pro energetické informace | Růst ekonomiky | Stagflace | Ředitelka | Čínské burzy | Průměrná míra inflace | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | WESP | Bilance | Húsíové | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Hodnota dluhopisu | Tesla | Nejslabší růst | Stabilita | Příjmy domácností | Španělsko | Solidní růst | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Americký podnikatel | Bloomberg Barclays | RBNZ | Inflace v USA | Komodity | MSCI Emerging Markets | Poradenství | Komise pro cenné papíry | General Motors | CAD | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Růst ekonomiky eurozóny | Prezident Ifo | Měnová krize | Banka Goldman Sachs | Na burze | Petrochemická společnost | Dopady krize | Akcionáři | Analytička | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Ralph Lauren | Zadlužování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Představitelé MMF | Obchodování na trzích | Ekonom Ifo | Index podílových fondů | CM.com | Italské hospodářství | Květnová inflace | Nová mutace koronaviru | Hospodaření | Akcie CME | Ztráta | Severomořská ropa | Dluhové krize | Akcie Alphabet (GOOGL) | Dolar k japonskému jenu | FXstreet | Conseq | Globální hospodářský řád | Reporty | Reserve Bank of New Zealand | Kukuřice | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Pips | Ceny ropy Brent | Kurz koruny vůči euru | Americká burza | Velkoobchodní tržby | Volkswagen | MSCI All Country World | Oživení globální ekonomiky | Chudoba | Eskalace konfliktu | Bezpečná aktiva | EK | Změny v danění | Riziko | Analytik | Emise | Trinity | Benchmarky | JPY | Zasedání ČNB | FT | Citi | Telco | SARS | Bank of America | USDX | Šok | Finanční trh | Portfolio | GBP | Santander | Plyn | Mimořádná daň | Pokles cen ropy | Životní úroveň | Čínský růst | Německá ekonomika | Čína | Risk | WP | CZK/USD | Ceny | Financování | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Realitní trh | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Války | Impuls | Ukrajina | Čínské měny | Zemědělské komodity | Raiffeisenbank | Poptávka po nemovitostech | Proinflační | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Predikce | Největší světová ekonomika | Americký dolar k japonskému jenu | WTI | Zápis z posledního zasedání | Surová ropa | Malajsie | Globální index | Největší ekonomika světa | Biliony | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Libra | Odborníci | Cena severomořské ropy | Vývoj na finančních trzích | Stratég | Instituce | Panevropský akciový index | Propuštění | Forint | Novavax | Morgan Stanley | Ceny zlata | Výnos | České akcie | Měnový systém | Patrik Urban | Čínští výrobci | ESG | Index DOW | Prognostici | ČEZ | Frank | Index Nasdaq | INR | CFD | Green Deal | Trinity Bank | Kalendář makroekonomických dat | Austrálie | Vývoj měnového páru EUR/USD | Zastropování cen | Miliardy USD | Dluhopisový index | Singapur | David Cameron | Forex trader | Ceny akcií | Ceny energií | Cena akcií | GBP/USD | Inflační cíl | VIX | Výhled růstu globální ekonomiky | Sója | Zasedání MMF | EPS | Biliony dolarů | Očkování proti covidu | Čínské zboží | Funkční období | Zisk | Klaus Wohlrabe | Globální krize | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Katar | Akcie Ralph Lauren | EURUSD | PVM | Huawei | Hospodářské dopady | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Ifo Klaus Wohlrabe | Nejbohatší | Nemovitostní fondy | Obchodování | Armageddon | Nové prognózy | Úroky | MSCI World | Eurostat | Prezident | Růst inflace | Hypoteční trh | Jednotná evropská měna | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Francouzský ministr | Prémie | Kybernetické měny | Evropa | Cena eura | Měna | S&P Global | Indexy v Asii | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Nový výhled | Francie | Předpověď | Trigger | Údaje | Dodávky plynu | Převodník měn | Pojišťovny | Nejlepší akcie | Výkonnost indexů | Ekonomické události | Inflační vývoj | List Financial Times | Biden | Italská vláda | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Investiční společnost | Obchody | Běžný účet | Drahý kov | Index CPI | Obchodní konflikt | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Vyspělé ekonomiky | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Zemní plyn | Zasedání RBNZ | Underperform | Zasedání americké centrální banky | Marže | Internetové firmy | Hospodářský institut Ifo | Nový koronavirus | Aktivum | Japonská centrální banka | Merrill Lynch | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Akciové alokace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Fundamentální ukazatele | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Konsensus | Ruský útok | Dluhy | Prodej aut | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Dividenda | Peking | Ranní komentář | Investiční výdaje | Pokles zásob | Spotřebitelské ceny v Česku | HDP | Asset alokace | Hospodářské vyhlídky | Východní Evropa | Protekcionismus | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Euro | Yield | Zkapalněný zemní plyn | Akcie Netflix | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ceny pohonných hmot v ČR | NEST | Eskalace napětí | Čínská měna | Pandemická situace | Politici | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Brazílie | Výprodej | Tomáš Holub | Slovensko | Martin Gürtler | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | Invaze Ruska na Ukrajinu | Paul Volcker | Domácí měny | ČTK | Odhad letošního růstu | Vyšší úroveň | Stimuly | Ztráty | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Americký ISM | ASEAN | Alokace aktiv | Obchodní nastavení | Pozitivní sentiment na trzích | Americké firmy | Meziroční inflace | Japonský jen | Klesající inflace | FOMC | Akcie | Panevropský akciový index STOXX 600 | Ukrajina a Rusko | Cílová cena | Ruský útok na Ukrajinu | Investice firem | Průmyslníci | Měnové podmínky | Nákup aktiv | NERV | 5G | Pražská burza | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Liou Che | Američtí zákonodárci | Zrychlení růstu | AAA | SPOT | Vývoj ceny | Haísám Ghais | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | Index cen | Světová ekonomika | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | PEPP | Globální ekonomika | Růst v eurozóně | Price Action | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Globální indexy | Skupina PPF | Společnost Apple | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Globální recese | Akciové výnosy | Kurz | Daně | Dnešní zpráva | Ministři | DXY | Swingový výhled | Globální růst | Jádrová inflace | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Barack Obama | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Konkurenti | Americký prezident Joe Biden | Intermediate | Společnost Microsoft | Japonské akcie | Americká automobilka | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Nedostatek čipů | Unipetrol | Obchodní rozhovory | Rychlý růst | Ekonomické fórum | Michal Stupavský, CFA | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Microsoft | Business | Pro investory | Nejvýraznější růst | Potenciál | Světové ceny potravin | Rally | Investujte | Konkurence | Ranní nadhoz | Německý průmysl | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | Hospodářská recese | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Růst ceny zlata | ESM | Makrodata | Údaje z Číny | Zisky | Investiční stratég | Investiční prostředí | Makroekonomický vývoj | Delta | Regulace | Deriváty | Šéf Fedu | Dluhopisové trhy | Fondy | Společnost Huawei | USD za barel | Hospodářství | Důvěra | Konsenzus ekonomů | WHO | Čistý příjem | Situace v Číně | Alokace investičních portfolií | Ukazatel | Index MSCI | Waymo | Měny | Profitovat | Burzy | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Cash flow | Trh s ropou | Export | Rusko | Vývoj ceny ropy | Robert Shiller | Kering | Burzovní rozcvička | Italská ekonomika | Hospodářský institut | Euronext | Zhodnocení | Organizace | Výrobci elektromobilů | Reakce investorů | Ceny surovin | Nemovitostní trh | Britská vláda | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | BABA | Shrnutí obchodování | Plány | Administrativa | COVID-19 | Ceny americké ropy | Béžová kniha | Brusel | Dluhopisové výnosy | Devizové rezervy | Společnost Škoda Auto | Kurz zlata | Nikkei | Firma Alphabet | Ekonomika USA | Akcie Alibaba | Americké společnosti | Čínská banka | ZEW | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Investiční riziko | Fiskální rok | Ekonomické dopady | Prodej | Zobchodované objemy | Podnikatelská nálada v Německu | Zasedání Fedu | Bloomberg | Guvernér centrální banky | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Evropská unie | Rozvoj | Capital Economics | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Komoditní trhy | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | University of Michigan | Kvantitativní uvolňování | Tržní ceny | Riziko recese | S&P Global Ratings | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Televize CNBC | Index S&P 500 | Ajay Banga | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Short | Andrew Bailey | Akciový růst | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | High | Oživení světové ekonomiky | Sójové boby | Tým InstaForex | OECD | CHF | Centrum | Spot | Japonský export | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Těžba ropy | Inflace v Británii | S&P 500 | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Ministři financí | Ceny zboží | MWh | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | QE | MT4 | Japonský premiér | Světová banka | Cena | Maloobchodní prodeje | Luxusní značky | Německá vláda | ILO | Německo | Útok na Ukrajinu | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Steen Jakobsen | Americký trh | Arnault | Prime | Hospodářský růst v Číně | Close | Česká ekonomika | Finanční prostředky | Čínské ministerstvo | Prudký růst cen | Největší americká banka | Situace na trhu | Otevírání ekonomik | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Jefferies | BDI | Bernard Arnault | Co bude | Akciové fondy | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Zbrojovky | Podnik | Problémy v bankovním sektoru | Světová obchodní organizace | EMA | Hliník | Akcie Alibaba (BABA) | Agentura DPA | Kypr | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Indikátor důvěry | Zlato | Relativní stabilita | Ekonomika | WEF | Exprezident | Denní graf | CFA | SEC | Míra nejistoty | Indikátory | Oslabení | Invaze Ruska | Energetické krize | Majetek 500 nejbohatších lidí | Práce | Navyšování cen | Cíle | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Bezpečnost | Odhady růstu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | BlackRock | Ceny v Česku | Vypuknutí pandemie | Těžba ropy v Rusku | Vlády | Americká vláda | Kotace | Investiční společnosti | Ministři financí eurozóny | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Netflix | Zisk na akcii | Wall Street | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | Umění | Zlepšení | ČR | Vyšší ceny ropy | Horší časy | Tomáš Nidetzký | XTB | Dlouhodobý investor | Index MSCI All Country World | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Čínská ekonomika | Portfolia | Americké zásoby ropy | Oxfam | Pullback | Singapurský dolar | Saldo běžného účtu | Platební neschopnosti | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Robert Habeck | Dolarový index DXY | Peníze z prodeje akcií | Market | Měnová autorita | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Nákupu státních dluhopisů | Cenné papíry | Přijmout euro | Stoxx | Globální dluhopisový index | Support | Potravinové krize | Zajímavé výnosy | FX | Rozvíjející se trhy | Východní Asie | Globální HDP | Finanční ústav | Texas | Bilion dolarů | Nové dluhopisy | Inflační tlaky | Družba | Investiční banka | Marek Mora | OPEC | Ministryně financí | Broker | Peněžní zásoby | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Zhoršení pandemie | Události ve světové ekonomice | Výroby baterií | NYSE | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Okénko trhu | Největší pokles | Nákupy aktiv | Spotřebitelé | Zkrocení inflace | Program nákupů dluhopisů | Obchodní spor | Vzdělávání | Embargo | Měnový pár GBP/USD | Růst hrubého domácího produktu | Hospodářské stimuly | Indexy nákupních manažerů | Polsko | Šéfové | Ceny potravin | Rezistence | Výrobní index PMI | ZEW index | Centrální banka USA | Saxo Bank | Zpravodajství | Oživení čínské ekonomiky | Snižování daní | Bond | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Škoda | Hospodářské výsledky | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Obchodní vztahy | USD | Světové hospodářství | Vývoj dolarového indexu | Růst v Číně | Globální pandemie | Ceny americké ropy WTI | Ekonomický dopad | Forexové intervence | O2 | Netflix (NFLX) | Čínské úřady | Ekonomické recese | Investing.com | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | BMW | Výkonnost dolaru | Nízké úrokové sazby | Hlavní úroková sazba | Posilování amerického dolaru | Just Eat Takeaway | Země G20 | Posilování eura | Cena ropy | Události ve světě | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Earnings | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Pokles HDP | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | ANO | Britské libry | IATA | Guvernéři centrálních bank | Akciové valuace | Hospodářské oživení | Americká společnost | Agentura AP | Economic | Nemovitosti | Evropský trh | Markets | Čínský statistický úřad | Eskalace války na Ukrajině | Ministerstvo financí USA | Odhad růstu světové ekonomiky | Kanada | Zestátnění | Ruská invaze | Nejistota | Akcie roku | CME | HDP v eurozóně | Broker Consulting | Kryptoměna | Akcie IBM | Opce | Investment | Tamas Varga | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Evropská centrální banka | Mutace koronaviru | Americká centrální banka (Fed) | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Stoxx 600 | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | 500 nejbohatších | Měnová politika | Alokace | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Ceny suroviny | Největší ekonomika eurozóny | Evropské země | ROCE | Omikron | Akcie Alphabet | Americká cla | GOOGL | Clemens Fuest | Banka JP Morgan | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | PBOC | Bank of America Merrill Lynch | Zpracovatelský průmysl | Ukrajinský premiér | Čínský vicepremiér | Globální finanční trhy | Poptávky po ropě | Applied Materials | PMI pro sektor služeb | Prodeje | Daň z mimořádných zisků | Fúze | Akciový trh | Velká očekávání | Zasedání bankovní rady | Vyšší cla | Intradenní obchodník | Investor | Klíčové centrální banky | USD/JPY | Nová stimulační opatření | Bloky | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Šíření koronaviru | Saudi Aramco | Banka | Produkce ropy | Vlastnictví | Indikátor ekonomického sentimentu | Růst čínského HDP | UNCTAD | Graf akcie | CNBC | Statistika | Spotřebitelské ceny | Hospodářský výhled | Indonésie | Ocenění | V4 | Index DAX | Útlum ekonomické aktivity
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot