Pondělí 21. dubna 2025 18:50
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding PIXAR styl
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei Payouty

PwC

C:\fakepath\euro money.jpg

Průzkum: Téměř 70 procent ředitelů českých firem chce euro

18.04.2025 Téměř 70 procent generálních ředitelů českých firem si myslí, že případné přijetí eura v Česku by pro jejich firmu mělo pozitivní byznysový vliv. Volání podnikatelského sektoru po euru významně posiluje, v průzkumech z let 2022 a 2023 přijetí eura jako nejvíce oceňovanou pomoc od vlády označilo 18 procent, respektive 24 procent šéfů. Vyplývá to z průzkumu společnosti PwC CEO Survey mezi 190 řediteli.
C:\fakepath\cesko5.jpg

Analytici: Základní trendy ve vývoji inflace se nemění

10.04.2025 Základní trendy ve vývoji inflace se nemění, růst spotřebitelských cen by mohl v dalších měsících zůstat na současné úrovni. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Cenový vývoj bude podle nich ale ovlivňovat nevyzpytatelná celní politika prezidenta USA Donalda Trumpa. Spotřebitelské ceny v ČR v březnu meziročně vzrostly o 2,7 procenta, stejně jako v únoru. Podle statistiků zdražily zejména potraviny, naopak zlevnily pohonné hmoty.
C:\fakepath\prumysl2.jpg

Analytici: Průmyslová produkce přibližně od roku 2018 stagnuje

12.03.2025 Průmyslová produkce v meziročním srovnání v lednu rozšířila pokles na čtyři měsíce v řadě a prakticky stagnuje od roku 2018. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Novým negativním impulsem je podle nich obchodní válka USA vytvářející překážky v mezinárodním obchodě. Průmyslová výroba v Česku v lednu zpomalila meziroční pokles na 0,6 procenta z prosincových revidovaných 2,7 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Inflace zůstává dlouhodobě zvýšená

05.03.2025 Česká inflace zůstává i přes únorový pokles na 2,7 procenta dlouhodobě zvýšená. Problematický je zejména sektor služeb, kde ceny stále rostou vysokým tempem. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK při hodnocení předběžného údaje o vývoji spotřebitelských cen, který dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Vývoj inflace podle nich nahrává tomu, že Česká národní banka (ČNB) odloží další snížení úrokových sazeb.
C:\fakepath\cesko.jpg

PwC: V růst ekonomiky ČR letos věří nejvíce šéfů českých firem za tři roky

24.02.2025 V růst české ekonomiky v letošním roce věří 36 procent ředitelů českých firem. V roce 2024 to bylo 16 procent a předloni sedm procent ředitelů. Očekávání šéfů jsou tak nejoptimističtější za tři roky, ale stále nedosahují úrovně roku 2022, kdy se však průzkum konal ještě před začátkem války na Ukrajině. Vyplývá to z aktuálního průzkumu PwC CEO Survey, který společnost PwC uskutečnila mezi 190 řediteli na konci roku 2024 a jehož výsledky má ČTK k dispozici. Stagnaci hospodářství očekává letos 30 procent ředitelů, 34 procent předpokládá jeho pokles.
C:\fakepath\Cesko2.jpg

Analytici: Nižší spotřebitelská důvěra bude souviset s rizikem obchodní války

21.02.2025 Únorové zhoršení důvěry spotřebitelů v českou ekonomiku patrně souvisí s vývojem v zahraniční, především s hrozbou obchodních válek mezi USA a Evropou. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Zároveň vyjádřili přesvědčení, že přes mírný pesimismus spotřebitelská poptávka nadále poroste a bude letos hlavním tahounem hospodářského růstu. Zvýšení podnikatelské důvěry v ekonomiku analytici nepřeceňují, podle nich stále není podloženo růstem nových zakázek.
C:\fakepath\ceska koruna6.jpg

Analytici: Zpomalení inflace je dobrou zprávou, rizika ale existují

12.02.2025 Lednové zpomalení meziročního růstu inflace je dobrou zprávou, rizikem pro vývoj v dalších měsících jsou ale zejména ceny potravin a služeb. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Spotřebitelské ceny v lednu meziročně stouply o 2,8 procenta, v prosinci to bylo o tři procenta, informoval dnes Český statistický úřad. Potvrdil tak svůj odhad z minulého týdne.
C:\fakepath\Cesko-EU.jpg

Analytici: Český průmysl trápí strukturální problémy evropského průmyslu

06.02.2025 Výkon českého průmyslu za uplynulé dva roky snižují vedle jednorázových šoků také strukturální problémy evropského průmyslu, které budou odeznívat pomalu. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Rychlé oživení podle nich nyní nelze čekat, nejistotou jsou i kroky prezidenta USA Donalda Trumpa. Průmyslová výroba v ČR loni meziročně klesla o 1,4 procenta, výsledek je nejhorší od covidového roku 2020.
C:\fakepath\cesko5.jpg

Analytici: Lednová inflace byla vyšší, ceny ale nerostly dramaticky

06.02.2025 Lednová meziroční inflace 2,8 procenta byla mírně vyšší, než očekával finanční trh. Změny ceníků ale nebyly dramatické a potvrzuje se, že období rychlého růstu spotřebitelských cen skončilo. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK při hodnocení dnešního předběžného odhadu inflace. Vývoj cen podle nich nebude znamenat překážku proto, aby dnes bankovní rada České národní banky (ČNB) snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 3,75 procenta.
C:\fakepath\cesko.jpg

PwC: Dvě třetiny šéfů českých firem čekají, že tržby dále porostou

05.02.2025 Dvě třetiny generálních ředitelů českých firem očekávají, že tržby jejich společností letos dále porostou. Číslo je srovnatelné s loňským rokem. Ve střednědobém horizontu jsou ředitelé ještě optimističtější, během tří let věří v růst tržeb 89 procent šéfů. Vyplývá to z průzkumu PwC CEO Survey, který letos vznikl pošestnácté a odpovídalo v něm 190 ředitelů.
img

Analytici: Trumpova politika bude nutit automobilky z Evropy k přesunu do USA

21.01.2025 Politika "America first" nového amerického prezidenta Donalda Trumpa bude mít negativní vliv na dovoz evropských vozů do USA. Méně to postihne automobilky, které již vyrábějí přímo v USA, proto by to mohlo znamenat přesun výroby evropských značek přímo do Spojených států. Globální odklon od elektromobility ani po Trumpových restrikcích však v této oblasti nehrozí. Shodli se na tom experti na automobilový průmysl oslovení dnes ČTK.
C:\fakepath\cesko.jpg

Analytici: Meziroční inflace v prosinci byla pod očekáváním trhu

13.01.2025 Meziroční inflace v prosinci byla přes nárůst pod očekáváním finančního trhu i centrální banky, která by tak dříve mohla snížit sazby, shodli se analytici, jež oslovila ČTK. V prvním čtvrtletí 2025 by se podle nich meziroční růst spotřebitelských cen měl začít zmírňovat. Spotřebitelské ceny v ČR v prosinci meziročně stouply o 0,2 bodu na tři procenta. Za celý loňský rok průměrná míra inflace činila 2,4 procenta, nejméně za šest let.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Analytici: Za zvýšením nezaměstnanosti jsou i sezonní vlivy

09.01.2025 Prosincové zvýšení nezaměstnanosti na 4,1 procenta z listopadových 3,9 procenta způsobily sezonní faktory. Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila. Zároveň ale upozornili na meziroční zvýšení podílu nezaměstnaných o 0,4 procentního bodu, ve kterém se podle nich projevuje slabý hospodářský růst v Česku. V dalších měsících se podle expertů bude nezaměstnanost dál držet nad čtyřmi procenty, v evropském srovnání ale zůstane nízká a nebude představovat zásadní problém pro českou ekonomiku.
C:\fakepath\trader-19122024-59-zm.jpg

ČNB v souladu s očekáváním trhu nechala úrokovou sazbu na čtyřech procentech

19.12.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes po roce přerušila uvolňování měnové politiky, když základní úrokovou sazbu ponechala na čtyřech procentech. Návrh podpořilo pět ze sedmi členů rady, dva usilovali o další snížení sazby o čtvrt procentního bodu. Guvernér ČNB Aleš Michl označil za hlavní argument pro pozastavení poklesu sazeb setrvalou inflaci zejména u služeb. Podle analytiků bylo rozhodnutí ČNB očekávané a finanční trh na něj reagoval minimálně. Úročení hypoték dnešní rozhodnutí ČNB podle expertů bezprostředně neovlivní.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Přerušení poklesu úrokových sazeb bylo očekávané

19.12.2024 Přerušení poklesu základní úrokové sazby, o kterém dnes rozhodla bankovní rada České národní banky (ČNB), bylo podle analytiků očekávané a finanční trhy na něj reagovaly jen minimálně. Odborníci, které ČTK oslovila, ale předpokládají, že v příštím roce se bankovní rada ke snižování základní úrokové sazby vrátí. Rozcházejí se však v očekávání, jak rychle bude uvolňování měnové politiky postupovat. Úročení hypoték dnešní rozhodnutí bankovní rady podle analytiků bezprostředně neovlivní.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Listopadová inflace byla pod očekáváním

10.12.2024 Listopadová inflace skončila pod očekáváním finančního trhu, když spotřebitelské ceny meziročně vzrostly o 2,8 procenta, zatímco odborníci čekali růst o tři procenta. Slabší cenový růst přitom nebyl způsoben výkyvem jedné kategorie, ale byl rozložen do více oddílů, upozorňují analytici, které oslovila ČTK. Za celý rok podle nich inflace míří k 2,5 procenta po loňských 10,7 procenta.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Analytici: Nezaměstnanost zvolna roste

09.12.2024 Nezaměstnanost v Česku zvolna roste a tento trend bude pokračovat i v dalších měsících, kdy podíl nezaměstnaných překročí čtyři procenta. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Snižování stavů očekávají především v průmyslu, který se potýká s problémy kvůli slabé poptávce po své produkci. Podle dnes zveřejněných údajů Úřadu práce ČR vzrostla v listopadu nezaměstnanost na 3,9 procenta z říjnových 3,8 procenta, meziročně byla o 0,4 procentního bodu vyšší.
C:\fakepath\Cesko2.jpg

Analytici: Růst mezd je dobrý pro ekonomiku, reálně jsme na úrovni roku 2018

04.12.2024 Meziroční reálný růst průměrné mzdy ve třetím čtvrtletí o 4,6 procenta je dobrá zpráva pro ekonomiku, protože vyšší mzdy se promítnou ve spotřebě domácností, která aktuálně táhne české hospodářství. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Zároveň ale upozorňují, že mzdy ještě nevyrovnaly propad z doby pandemie covidu-19 a aktuální kupní síla domácností odpovídá třetímu čtvrtletí 2018. Růst mezd by také podle analytiků mohl vést Českou národní banku (ČNB) k tomu, aby přerušila snižování úrokových sazeb.
C:\fakepath\ceska koruna-4.jpeg

Deficit rozpočtu v listopadu vzrostl na 259,2 mld. Kč

02.12.2024 Deficit státního rozpočtu na konci listopadu vzrostl na 259,2 miliardy korun z říjnových 200,7 miliardy korun. Dnes o tom informovalo ministerstvo financí. Listopadový schodek tak je nejlepší od pandemie covidu-19, ale zároveň pátý nejhlubší v historii Česka. Loni byl po 11 měsících rozpočet v deficitu 269,1 miliardy korun. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) za celý rok překročí schodek původně plánovaných 252 miliard korun jen o výdaje spojené s povodněmi. Kvůli nim vláda rozpočet novelizovala, deficit zvýšila na 282 miliard korun.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Analytici: Oživení ekonomiky zůstává utlumené, za letošek HDP vzroste o procento

30.10.2024 První údaje o vývoji českého hospodářství ve třetím čtvrtletí ukazují, že oživení ekonomiky zůstává utlumené. Za celý letošní rok míří Česko k růstu hrubého domácího produktu (HDP) o jedno procento, v příštím roce lze očekávat zrychlení, shodli se analytici oslovení ČTK. Podle dnešních dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) vzrostl HDP ve třetím čtvrtletí proti předchozímu kvartálu o 0,3 procenta, meziročně se zvýšil o 1,3 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Český HDP ve třetím čtvrtletí vzrostl, oživení je ovšem utlumené

30.10.2024 Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o 1,3 procenta a ve srovnání s předchozím čtvrtletím se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o 0,3 procenta. Předběžný odhad vývoje hospodářství dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Mezičtvrtletní růst o 0,3 procenta zaznamenala i ekonomika celé Evropské unie, oznámil dnes Eurostat. Podle analytiků údaje o vývoji českého hospodářství ukazují, že ekonomické oživení v zemi zůstává utlumené. Za celý letošní rok předpokládají růst HDP o jedno procento.
img

ESG jako jedna z hrozeb pro efektivní alokaci kapitálu?

23.10.2024 V posledních letech získává na významu stále víc tzv. ESG (Environmental, Social, and Governance) kritérium neboli posun směrem k zeleným investicím. Dochází tak k nárůstu zelených dluhopisů, udržitelných půjček a dalších finančních nástrojů, které podporují projekty šetrné k životnímu prostředí. I centrální banky, jako je třeba ECB, se pak více orientují tímto směrem. To s sebou přináší nejen přínosy, ale i možná rizika pro distribuci kapitálu.
img

Schodek rozpočtu na konci září byl 181,7 mld. Kč, o miliardu víc než loni

02.10.2024 Schodek rozpočtu ke konci září vzrostl na 181,7 miliardy korun ze srpnových 175,8 miliardy korun. Dnes o tom informovalo ministerstvo financí. Schodek za tři čtvrtletí je čtvrtý nejhlubší od vzniku Česka. Loni na konci září byl rozpočtový deficit 180,7 miliardy korun. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) je pravděpodobné, že bez dopadu povodní by se podařilo dodržet letošní plánovaný schodek 252 miliard korun. Kvůli povodňovým škodám ale vláda navrhla zvýšení letošního deficitu na 282 miliard korun.
img

Jak udržet zdravé cash flow: Klíčem k úspěchu jsou moderní technologie a proaktivní přístup

01.10.2024 Téměř třetina českých firem se potýká s problémy v oblasti cash flow, což významně ovlivňuje plánování investic a často i běžné fungování. Problémem bývá nedostatečná disciplína a krátkozrakost. Oproti tomu efektivní finanční plánování, automatizace fakturace a proaktivní přístup k neplatičům mohou výrazně zlepšit finanční stabilitu firmy a zajistit dlouhodobou konkurenceschopnost na rychle se měnícím trhu.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Analytici: Růst důvěry v ekonomiku stojí hlavně na optimismu

24.09.2024 Zářijová důvěra v ekonomiku byla lepší, než očekával finanční trh, když se proti předchozímu měsíci zvýšila o 3,3 bodu na 97 bodů. Analytici oslovení ČTK ale upozorňují, že zlepšení důvěry táhla především očekávání firem ohledně budoucího vývoje, a tato očekávání se v minulosti už vícekrát nenaplnila. Varovali také, že v říjnu by se mohla nálada v ekonomice zhoršit s ohledem na dopady povodní.
C:\fakepath\ceska koruna-4.jpeg

Analytici: Srpnová inflace byla nad odhadem trhu kvůli cenám potravin

10.09.2024 Srpnová inflace, která v meziročním vyjádření dosáhla 2,2 procenta a v meziměsíčním 0,3 procenta, překonala očekávání finančního trhu. Za vyšším tempem růstu spotřebitelských cen stály podle analytiků zejména ceny potravin. I přes vyšší než očekávanou inflaci ale dává cenový vývoj prostor České národní bance (ČNB), aby pokračovala v pozvolném snižování úrokových sazeb, míní experti, které oslovila ČTK.
C:\fakepath\akcie-26082024-uvod.jpg

Dividendy: Evropské dividendové akcie (6. díl)

26.08.2024 Dobré dividendové akcie nejsou jenom ve Spojených státech amerických, i v Evropě je celé množství zajímavých dividendových akcií, včetně České republiky.
C:\fakepath\trader-16082024-35-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.08.2024 1) Západní země, které se snaží rozšířit své zdroje a snížit závislosti na dominanci Číny v dodávkách mědi, by mohly kromě zvýšení nákladů mít i problémy se zpožděním energetické transformace. Úplné nahrazení Číny v dodavatelském řetězci mědi je pak neproveditelné. Uvedla to ve své zprávě, na kterou upozornil server CNBC, konzultační společnost Wood Mackenzie.
img

Walmart po rekordních ziscích posiluje o 6 % na novou maximální hodnotu 💰

15.08.2024 Společnost Walmart (WMT.US) posiluje v předobchodní fázi o více než 6,00 % poté, co zveřejnila dobré údaje za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2025. Společnost Walmart je s 10 500 kamennými prodejnami v USA a působící ve více než 19 zemích jako platforma pro elektronické obchodování největším řetězcem supermarketů na světě. Silné výsledky tohoto gigantu za uplynulé čtvrtletí proto mohou potvrzovat dobrou kondici americké ekonomiky, zejména spotřebitelského sektoru. Přestože se výsledky týkají uplynulého čtvrtletí, Walmart zvýšil své prognózy i pro zbytek roku.
C:\fakepath\fuze.jpg

PwC: Počet fúzí a akvizic v ČR v prvním pololetí klesl

07.08.2024 Počet fúzí a akvizic v ČR byl v prvním pololetí nejnižší za šest let. Zároveň se ale na trhu projevuje trend zájmu o velké transakce, celkový objem fúzí vzrostl trojnásobně. Ve zbytku roku lze v Česku očekávat oživení, řada transakcí je těsně před dokončením. Objem fúzí ve světě je mírně vyšší než loni, vyplývá z aktuální analýzy poradenské firmy PwC.
C:\fakepath\trader-01082024-62-zm.jpg

ČNB snížila úrokovou sazbu na 4,5 procenta, zhoršila výhled ekonomiky

01.08.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,5 procenta. Zpomalila tak uvolňování měnové politiky, když předtím letos čtyřikrát úrokovou sazbu snížila o půl procentního bodu. Rozhodnutí bylo jednomyslné, řekl guvernér ČNB Aleš Michl. Krok centrální banky odpovídá očekávání finančních trhů. Koruna zpevnila o osm haléřů na 25,38 Kč/EUR. Centrální banka dnes také představila novou makroekonomickou prognózu, ve které zhoršila výhled letošního vývoje české ekonomiky. Očekává růst hrubého domácího produktu (HDP) 1,2 procenta, v květnu předpokládala 1,4 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna6.jpg

Analytici: Snížení úrokové sazby ČNB odpovídá očekávání trhu

01.08.2024 Rozhodnutí Bankovní rady České národní banky (ČNB) snížit základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,5 procenta po čtyřech předchozích sníženích sazby o půl procentního bodu plně odpovídá očekávání finančního trhu. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Sazba se dostala na nejnižší úroveň od počátku února 2022. Koruna podle nich výrazněji nereagovala.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Analytici: Oživování ekonomiky je jen pozvolné

30.07.2024 Oživování české ekonomiky pokračuje jen pozvolna, brzdí ho zejména slabý vývoj průmyslu. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK při hodnocení dnešních údajů o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) ve druhém čtvrtletí, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). HDP meziročně vzrostl o 0,4 procenta, mezičtvrtletně o 0,3 procenta. Analytici očekávají, že za celý letošní rok česká ekonomika vzroste zhruba o jedno procento.
img

US Open: Wall Street otevírá výše díky sektoru AI a Tech 📌

10.07.2024 Při zahájení dnešní peněžní seance otevírají indexy Wall Street o něco výše, čímž prohloubily včerejší rekordní zisky po projevu Jeroma Powella v Kongresu. US500 získává o 0,20 % na 5640 bodů a US100 o 0,25 % na 20730 bodů. Zisky jsou taženy oslabujícím dolarem a klesajícími výnosy amerických dluhopisů. Mezi společnosti zaznamenávající největší zisky v indexu US500 jsou opět lídři z polovodičového sektoru a tzv. Mag7.
C:\fakepath\trader-21052024-38-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.05.2024 1) Stát rozhodne o svém postoji k dividendě energetické skupiny ČEZ nejpozději deset dnů před konáním červnové valné hromady společnosti. Zatím návrh vedení ČEZ na dividendu ve výši 80 procent z loňského zisku, který odpovídá 52 korunám na akcii, nebude ministerstvo financí (MF) komentovat. Důvodem je to, že výše dividendy ČEZ má vliv na kurz akcií ČEZ na burze. ČTK to dnes sdělil mluvčí ministerstva Filip Běhal. O konečné výši dividendy ČEZ rozhodne valná hromada podniku, která se uskuteční 24. června.
C:\fakepath\umela-inteligence.jpg

Odvětvím s vysokým podílem umělé inteligence roste produktivita

21.05.2024 Typy podniků, které nejčastěji využívají umělou inteligenci (AI), zaznamenávají téměř pětkrát rychlejší růst produktivity pracovníků než ty, které ji příliš nevyužívají. To zvyšuje naději, že využití AI by mohlo podpořit širší ekonomiku, uvedla ve své zprávě poradenská společnost PwC.
C:\fakepath\trader-14052024-44-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.05.2024 1) Akcie společností GameStop a AMC dnes před zahájením obchodování vyskočily o více než 110 % a jsou na nejlepší cestě rozšířit včerejší bohaté zisky poté, co se trader "Roaring Kitty", který je středobodem akciového šílenství okolo meme akcií, poprvé po zhruba třech letech objevil na internetu.
C:\fakepath\umela-inteligence.jpg

PwC: Umělá inteligence začíná ovládat finanční řízení firem

14.05.2024 Umělá inteligence (AI) a chytrý plánovací software začínají ovládat finanční řízení firem, vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti PwC mezi téměř stovkou finančních ředitelů významných českých firem. Podle něj 82 procent finančních ředitelů věří v to, že AI jim s řízením chodu firmy pomůže, především při analýze a modelování dat. Naproti tomu pokročilé reportovací systémy zatím české firmy přehlížejí, uvedla poradenská společnost v tiskové zprávě.
C:\fakepath\Britanie-libra.jpg

Inflace v Británii v březnu klesla na 3,2 procenta

17.04.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Británii v březnu zpomalil na 3,2 procenta z únorových 3,4 procenta. Je nejníže za dva a půl roku. Oznámil to dnes britský statistický úřad ONS. Analytici dotazovaní agenturou Reuters a britská centrální banka očekávali, že spotřebitelské ceny zpomalí na 3,1 procenta.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Analytici: Zlepšení důvěry v ekonomiku ukazuje zotavující se hospodářství

25.03.2024 Březnové zlepšení důvěry v tuzemskou ekonomiku ukazuje, že české hospodářství začíná ožívat. Shodují se na tom analytici při hodnocení dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Vyzdvihují především optimismus spotřebitelů, který podle nich může podpořit spotřebu domácností. Ta by podle odborníků letos měla táhnout hrubý domácí produkt (HDP), sdělili ČTK.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Obavy z velkých novoročních změn ceníků se nenaplnily

15.02.2024 Obavy z toho, že obchodníci na počátku roku výrazně upraví své ceníky, se nenaplnily. Shodují se na tom analytici v hodnocení lednové inflace, která meziročně dosáhla 2,3 procenta po prosincových 6,9 procenta a skončila výrazně pod očekáváním trhu. Vývoj inflace podle analytiků nahrává dalšímu výraznému snižování úrokových sazeb České národní banky (ČNB), zároveň ale vytvoří tlak na oslabení koruny, které by mohlo vyvolat nové inflační tlaky. Podle některých analytiků však současná nižší inflace znamená zpomalení cenového růstu a nelze mluvit o návratu k úrovni před začátkem války na Ukrajině.
C:\fakepath\Británie4.jpg

Míra nezaměstnanosti v Británii v prosinci překvapivě klesla

13.02.2024 Míra nezaměstnanosti v Británii v tříměsíčním období do konce prosince klesla o desetinu bodu na 3,8 procenta. Tempo růstu příjmů bez započtení prémií pak meziročně zpomalilo na 6,2 procenta z hodnoty 6,7 procenta v tříměsíčním období do konce listopadu. V předběžné zprávě to dnes uvedl britský statistický úřad. Obě hodnoty jsou pro většinu analytiků překvapivé a naznačují, že trh práce zřejmě dál generuje příliš silné inflační tlaky.
C:\fakepath\ceska koruna-4.jpeg

Analytici: ČNB snížila sazby o půl bodu kvůli přesvědčení, že inflace slábne

08.02.2024 Centrální banka snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu kvůli svému přesvědčení, že inflace v Česku rychle slábne. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Reagovali tak na fakt, že bankovní rada České národní banky (ČNB) na svém dnešním zasedání snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 6,25 procenta.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

ČNB bude jednat o úrokových sazbách, analytici čekají jejich další pokles

08.02.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes na prvním letošním zasedání projedná nastavení úrokových sazeb. Analytici očekávají, že bude pokračovat ve snižování úrokových sazeb, otázkou je rozsah tohoto kroku. Většina analytiků očekává, že se bankovní rada nakonec rozhodne snížit základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 6,25 procenta.
C:\fakepath\cnb6.jpg

Většina analytiků čeká pokles úrokové sazby ČNB o půl procentního bodu

04.02.2024 Česká národní banka (ČNB) bude ve čtvrtek pokračovat ve snižování úrokových sazeb, otázkou je pouze rozsah tohoto kroku. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Většina z nich přitom očekává, že se bankovní rada nakonec rozhodne snížit základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 6,25 procenta. Se snižováním úrokových sazeb začala centrální banka v prosinci, kdy základní úroková sazba klesla o čtvrt procentního bodu na 6,75 procenta. Byla to první změna sazeb od června 2022.
C:\fakepath\Pluxee.jpg

Akcie vydavatele poukázek Pluxee po vstupu na pařížskou burzu posilují

01.02.2024 Akcie vydavatele předplacených poukázek na služby Pluxee při svém dnešním debutu na burze posilují a v jednu chvíli si připisovaly až 15 procent. Investoři mají zájem o tuto nově oddělenou divizi francouzské cateringové společnosti Sodexo. Tržní kapitalizace firmy přesahuje čtyři miliardy eur (99,5 miliardy Kč), a Pluxee se tak stala největším vstupem na burzu Euronext v letošním roce podle tržní kapitalizace, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Průzkum PwC: Šéfové českých firem věří, že letošní rok bude lepší než ten loňský

01.02.2024 Šéfové českých firem věří tomu, že letošní rok bude lepší než ten loňský. Dvě třetiny generálních ředitelů předpokládají, že výnosy jejich firmy se v letošním roce zvýší. Je to o tři procentní body více než loni, ale stále pod úrovní let před covidovou pandemií a zahájením války na Ukrajině. Vyplývá to z průzkumu PwC CEO Survey, který společnost PwC uskutečnila mezi 188 řediteli loni na podzim
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Průzkum PwC: Šéfové českých firem jsou optimističtější než před rokem

25.01.2024 Generální ředitelé nejvýznamnějších českých firem mají od letošního roku lepší očekávání, než měli před rokem. Více než polovina manažerů přesto předpokládá, že tuzemská ekonomika letos poklesne. Více optimističtí jsou ve střednědobém výhledu na nejbližší tři roky, kdy na pokles sází pětina ředitelů. Vyplývá to z průzkumu CEO Survey, který udělala poradenská firma PwC mezi 188 šéfy českých firem a který má ČTK k dispozici.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

PwC: Zájem investorů o přístavy trvá, loni jich změnilo majitele 16

23.01.2024 Zájem investorů o přístavy a terminály trvá. V posledních letech se po celém světě staly vyhledávaným cílem pro převzetí, loni jich změnilo majitele 16. Uvedla to poradenská společnost PwC. Její analýza s názvem Barometr dopravy a logistiky přístavy označuje za skryté klenoty globalizovaného dodavatelského řetězce. Expert PwC ale varuje, že zájem o Evropu může ochabovat.
C:\fakepath\trader-15012024-49-zm.jpg

PwC: Optimismus mezi šéfy podniků se ve světě za poslední rok zdvojnásobil

15.01.2024 Podíl generálních ředitelů světových firem, kteří letos věří ve zlepšení růstu globální ekonomiky, se za poslední rok více než zdvojnásobil a dostal se na 38 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti PwC, do kterého se loni na podzim zapojilo 4702 šéfů ze 105 zemí světa. O rok dříve zlepšení očekávalo 18 procent dotázaných ředitelů. PwC výsledky průzkumu poskytla ČTK. Šéfové českých firem z celosvětových dat příliš nevybočují.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Průzkum: Šéfové firem věří v pokračující pokles inflace, zůstane ale stále vyšší

10.01.2024 Přestože obavy šéfů českých firem z inflace za poslední rok výrazně klesly, stále téměř 43 procent z nich ji letos očekává mezi šesti a deseti procenty. Více než polovina firem i pro letošek počítá s růstem cen svých produktů a služeb, vyplývá z aktuálního průzkumu společnosti PwC mezi 188 generálními řediteli firem v Česku.
img

Prodej nových aut loni stoupl o 15,3 procenta na 221.422 vozů

05.01.2024 Prodej nových osobních aut v Česku loni stoupl o 15,3 procenta na 221.422 vozů. Nárůst registrací byl z velké části způsobený objednávkami z předchozích let a poptávka v loňském roce postupně klesala. V prosinci byl meziroční růst prodejů o 3,9 procenta na 14.553 aut. Uvedli to zástupci Svazu dovozců automobilů na tiskové konferenci.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

PwC: Hlavním strašákem pro investory zůstává inflace, obavy jsou nižší než loni

10.12.2023 Hlavním strašákem pro globální investory zůstává inflace, jejich obavy jsou ale výrazně nižší než loni. Naopak detailněji se letos zaměřili na to, jak se potenciální zainvestované společnosti staví k udržitelnosti nebo jak pracují s umělou inteligencí a čelí hrozbám moderních technologií, vyplývá z letošního průzkumu společnosti PwC mezi 345 velkými investorskými společnostmi.
C:\fakepath\investice investor.jpg

PwC: Investice do technologií na ochranu klimatu letos klesly o 40 procent

27.11.2023 Investice do start-upových inovací směřujících k ochraně klimatu letos kvůli celosvětové ekonomické nejistotě i konfliktům klesly o 40 procent. Celkově se ale investice do start-upového trhu propadly ještě více, takže podíl investic mířících na ochranu klima dál rostl, vyplývá z aktuální studie společnosti PwC. Soukromí investoři a fondy letos do start-upových projektů investovali 638 miliard dolarů, což je meziročně o 50 procent méně.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Důvěra spotřebitelů v listopadu klesla, podnikatelé jsou mírně optimističtější

24.11.2023 Důvěra v českou ekonomiku v listopadu podruhé za sebou stoupla. Souhrnný indikátor důvěry vzrostl meziměsíčně o 0,3 bodu na 93,1 bodu při rozdílném vývoji jeho složek. Zatímco důvěra podnikatelů mírně stoupla, zejména díky většímu optimismu ve stavebnictví, mezi spotřebiteli naopak klesla. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
img

Fidelity International rozšiřuje nabídku ETF

22.11.2023 Společnost Fidelity International ("Fidelity") rozšiřuje svou nabídku ETF o dvě aktivní ETF s pevným výnosem. Fidelity UCITS II ICAV - Fidelity Sustainable EUR Corporate Bond - Paris Aligned Multifactor UCITS ETF a Fidelity UCITS II ICAV - Fidelity Sustainable USD Corporate Bond - Paris Aligned Multifactor UCITS ETF (dále jen "fondy") jsou nyní kótovány na londýnské burze cenných papírů a na burze Xetra, v budoucnu budou kótovány na burzách SIX a Borsa Italiana.
img

Fialova vláda zmírní „lex ČEZ“, informuje Bloomberg. Kabinet zjevně ustupuje tlaku menšinových akcionářů, včetně fondů z USA, a podřizuje se i ekonomické realitě dneška

22.11.2023 Fialova vláda pravděpodobně zmírní navrhovanou legislativu upravující zákon o přeměnách obchodních společností, informuje dnes agentura Bloomberg, citující své blíže nespecifikované zdroje.
img

Češi jsou nejvíce „odíraným“ národem v Evropě, plyne z dat OECD a Světové banky. Ve své výplatě dostávají nejmenší část toho, co skutečně odpracují; ale i tak „drží pusu a krok“

16.11.2023 Češi se nechávají „odírat“ jako žádný jiný národ v Evropě. Na své výplatnici totiž vidí nejmenší část hodnoty, kterou skutečně vytvoří. Konkrétně se jedná o zhruba 67 procent. Třeba Belgičané se ale mohou pochlubit výdělky, které takřka ze sta procent odpovídají hodnotě, kterou skutečně vytvoří. Poměrně vysokou část (93procentní či vyšší) toho, co skutečně odpracují, mají na svých výplatnicích také Francouzi, Slovinci, Rakušané, Španělé a Němci (viz tabulka níže).
C:\fakepath\CNB3.jpg

Licenci ČNB pro investiční crowdfunging získaly Investown, Roier a Fingood

15.11.2023 Licenci České národní banky (ČNB) pro takzvaný investiční crowdfunding, tedy skupinové financování firem a jejich projektů, získaly společnosti Investown Technologies, Roier Invest a Fingood. ČNB to dnes sdělila ČTK. S ohledem na povinnost mlčenlivosti neuvedla informace o počtu podaných žádostí.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Analytici: Pokles důvěry v ekonomiku ukazuje na problém s oživením

25.09.2023 Pokles důvěry v českou ekonomiku ukazuje na problém s hospodářským oživením ve třetím čtvrtletí. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Upozorňují také na zvýšené obavy z budoucího růstu cen u většiny podnikatelských segmentů i u spotřebitelů. Český statistický úřad (ČSÚ) dnes uvedl, že důvěra v ekonomiku se v září po předchozích dvou měsících růstu snížila meziměsíčně o 4,2 bodu na 89,2 bodu. Dostala se tak na nejnižší úroveň od března 2021.
img

Proč vláda nyní couvá se svým plánem znárodnit ČEZ a klíčové elektrárny v ČR? I proto, že Češi si málo říkají o přidání, takže se vládě daří „zalepovat“ svůj dluh

03.09.2023 Nízké mzdové nároky Čechů a jistá jejich bojácnost při mzdovém vyjednávání se svými zaměstnavateli a šéfy představují klíčový důvod, proč se Fialově vládě daří „zalepovat“ dluh postupnou stabilizací veřejného zadlužení k HDP. Navíc vláda díky této stabilizaci nyní evidentně upouští od svého loňského plánu získat pod svoji kontrolu, znárodnit, klíčové tuzemské elektrárny a výrobu elektřiny jako takovou – a mít tak pod kontrolou cenotvorbu elektřiny.
img

Na tuzemské banky zaútočili hackeři, chtějí konec podpory Ukrajiny

30.08.2023 Na tuzemské banky a burzu pravděpodobně zaútočili hackeři z Ruska. Útočníci z ruské hacktivistické skupiny NoName057 (16) požadují, aby instituce přestaly s podporou Ukrajiny. Finance klientů bank nejsou v ohrožení, jedinou komplikací pro klienty je dočasně nefunkční webový přístup k bankovnictví. Vyplývá to z vyjádření PwC a dalších expertů pro ČTK.
img

Čínský výrobce aut BYD se poprvé dostal mezi deset největších automobilek světa

29.08.2023 Čínský výrobce elektromobilů BYD se poprvé dostal mezi deset největších automobilek světa z hlediska prodeje, předstihl tak německé automobilky Mercedes-Benz i BMW. Informoval o tom dnes japonský hospodářský deník Nikkei Asia, podle kterého tím čínská firma ukazuje, že elektromobily mění podobu automobilového průmyslu.
C:\fakepath\trader-07082023-33-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.08.2023 1) Polostátní energetická společnost ČEZ se bude ucházet o českou plynárenskou distribuční síť GasNet. Agentuře Reuters to řekl ředitel strategie a místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani. Podle něj je firma připravena podat nabídku na odkup. Cena může být v desítkách miliard korun. Na prodej může být i provozovatel českých plynovodů Net4Gas zajišťující tranzit plynu přes Českou republiku i jeho vnitrostátní přepravu. O společnost se podle serveru Seznam Zprávy uchází státní provozovatel energetické přenosové soustavy ČEPS.
C:\fakepath\fuze.jpg

PwC: Trh fúzí a akvizic v prvním pololetí letošního roku klesl v ČR i ve světě

07.08.2023 Trh fúzí a akvizic v prvním pololetí 2023 klesl v ČR i ve světě. V Česku se uskutečnilo 63 obchodů, před rokem to bylo 85 transakcí. Ve světě klesl objem transakcí meziročně o 38 procent na 1,208 bilionu dolarů (26,661 bilionu korun), vyplývá z analýzy poradenské společnosti PwC.
img

Věřitelé Arca Investments rozhodnou o přepracovaném plánu na reorganizaci

25.07.2023 Věřitelé Arca Investments budou dnes na schůzi rozhodovat o přepracovaném plánu na reorganizaci zkrachovalé společnosti. Výsledek bude muset ještě potvrdit soud. Vrchní soud v Praze zrušil schválení předchozího plánu reorganizace Arca Investments v únoru. Plán totiž podle soudu diskriminoval část věřitelů a měl i další vady.
img

Poptávka po ESG roste. Upevňují si své místo na trhu

11.07.2023 Udržitelné investice se stále více prosazují jako stabilní součást portfolií investorů. Zvláštní místo si získávají zejména investice ESG, které ve srovnání s tradičními aktivy prokázaly lepší odolnost vůči výkyvům trhu, a to nejen během pandemie, ale i po vypuknutí války na Ukrajině. Poptávka po nich stále roste, což zároveň vytváří tlak na nabídku.
img

Více než polovina Čechů má potíže vyjít se mzdou, což je projev dramaticky se zhoršující životní úrovně lidé v Česku. Zaměstnanci se musejí přestat bát říci si o víc, firmy na to mají

09.07.2023 Hned 55 procent Čechů má potíže vyjít se mzdou, vyplývá z dat společnost LMC, jež provozuje pracovní portály Jobs.cz a Práce.cz. Na Čechy tak fatálně doléhá suverénně největší propad reálných mezd v celé historii České republiky, který je zároveň nejvýraznější ze všech zemí OECD.
img

Čeští občané si utahují opasky, omezují své nákupy, velké české firmy přesto bohatnou. V Česku se totiž roztočila maržově-inflační spirála

06.07.2023 Česko se tak dlouho bálo mzdově-inflační spirály, až se ve stínu strachu z ní roztočila maržově-inflační spirála. Zejména velké firmy a podniky – nejen energetické – hlásí dramatický nárůst svých zisků. Přitom Česko už několik čtvrtletí po sobě prochází spotřebitelskou recesí. Spotřeba je reálně stále pod úrovní roku 2019.
img

Čeští zaměstnanci se bojí říci si o přidání nejvíce na světě, „drží pusu a krok“. Přehlížejí vyšší zisky zaměstnavatelů, kteří těží z toho, že se jejich zaměstnanci „nechávají holit jako ovečky“

27.06.2023 Pouze čtvrtina českých zaměstnanců se chystá říci si o přidání. To je nejméně ze 46 zemí, v nichž poradenská společnost PwC svůj průzkum prováděla. Postoj českých zaměstnanců je zvláště zarážející po přihlédnutí k tomu, že Česko vykazuje jednu z nejvyšších měr inflace ze sledovaných zemí. Rapidní inflace by měla Čechy pobízet k tomu, aby si říkali o přidání v mnohem vyšší míře. Měli by žebříčku PwC spíše vévodit než být na jeho chvostu.
C:\\fakepath\\trader-22062023-73-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.06.2023 1) Britská centrální banka dnes nečekaně zvýšila základní úrokovou sazbu až o půl procentního bodu na pět procent. Banka se zvyšováním úroků snaží bojovat s vysokou inflací a uvedla, že se objevily zprávy naznačující, že pokles inflace bude trvat déle. Měnový výbor Bank of England (BoE) zvýšil hlavní úrok už potřinácté za sebou a základní sazba v Británii je nejvýše od roku 2008, kdy vrcholila globální finanční krize.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

PwC: Umělá inteligence do roku 2030 pomůže zvýšit světové HDP o 14 procent

22.06.2023 Umělá inteligence stále více ovlivňuje světovou ekonomiku. Do roku 2030 pomůže díky vyšší produktivitě zvýšit světové HDP o 14 procent. Její ekonomické přínosy mohou dosáhnout 15,7 bilionu dolarů. Hlavní benefity většího rozvoje umělé inteligence jsou ve zvýšení produktivity i vyšší spotřebě, vyplývá z aktuální studie, kterou společnost PwC poskytla ČTK.
C:\fakepath\trader-16052023-30-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.05.2023 1) Státy Evropské unie dnes definitivně schválily pravidla regulace trhů s kryptoměnami, která zavádějí dosud nejpřísnější mezinárodní standard pro obchodování na trhu s virtuálními aktivy. Zprostředkovatelé budou díky nové normě shromažďovat údaje o prodávajících a kupujících, což má zabránit praní špinavých peněz či zkomplikovat obcházení unijních sankcí. Informovala o tom Rada EU, která zastupuje členské země.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

PwC: Tržní hodnota nejcennějších firem propadla loni nejvíce od roku 2009

16.05.2023 Tržní hodnota stovky nejcennějších světových firem propadla za poslední rok nejvíce od finanční krize v roce 2009. Pořadí největších společností se nezměnilo, jedničkou zůstává Apple. Vyplývá to z aktuální studie PwC Global Top 100 Companies.
C:\fakepath\trader-03052023-49-zm.jpg

ČNB sazby neměnila, Michl varoval před proinflačním působením rozpočtu

03.05.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Podpořili to čtyři členové bankovní rady, tři hlasovali pro zvýšení o 0,25 procentního bodu. Guvernér ČNB Aleš Michl po jednání řekl, že pokud nevznikne důvěryhodný konsolidační balíček a nebude snaha o zodpovědné rozpočty, bude muset ČNB sazby zvyšovat. Uvolněná rozpočtová politika je podle něj hlavním proinflačním impulzem v Česku. ČNB v nové prognóze zvýšila odhad celoroční inflace na 11,2 procenta, v únoru centrální banka předpokládala inflaci 10,8 procenta.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Rozhodnutí ČNB neměnit úrokové sazby není podle analytiků překvapivé

03.05.2023 Dnešní rozhodnutí bankovní rady České národní banky (ČNB) o ponechání základní úrokové sazby na sedmi procentech podle analytiků není překvapivé, a to i přes zvýšená proinflační rizika, na něž ukazuje vývoj ekonomiky. Analytici ale očekávají, že se tato rizika projeví pomalejším snižováním sazeb v závěru roku, než dosud trh předpokládal.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Analytici: Důvěra v ekonomiku naznačuje, že Česko už překonalo recesi

24.04.2023 Dubnové zlepšení důvěry v ekonomiku naznačuje, že Česko překonalo recesi a vrací se k hospodářskému růstu. Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila. Zároveň ale varují před tím, že hospodářské oživení může signalizovat i posílení inflačních tlaků. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) se důvěra v ekonomiku v dubnu zvýšila u podnikatelů i spotřebitelů, celkový index důvěry meziměsíčně vzrostl o 3,3 bodu na 97,2 bodu.
img

Igor Vida byl znovuzvolen generálním ředitelem Raiffeisenbank

04.04.2023 Dozorčí rada Raiffeisenbank znovuzvolila Igora Vidu generálním ředitelem a předsedou představenstva české Raiffeisenbank na další pětileté funkční období.
C:\fakepath\cnb.jpg

ČNB na středečním jednání úrokové sazby nezmění, shodují se analytici

26.03.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) ponechá i na středečním zasedání základní úrokovou sazbu na sedmi procentech, kde je od loňského června. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK, podle nichž ani únorová obměna dvou členů rady nebude znamenat změnu v jejím postoji. Očekávají, že jediným hlasem volajícím po růstu sazeb zůstane člen rady Tomáš Holub. Možné snížení sazeb členové rady v nedávných rozhovorech v médiích vyloučili.
C:\fakepath\ceska koruna-4.jpeg

Inflační tlaky v české ekonomice odeznívají jen zvolna, shodují se analytici

10.03.2023 Inflační tlaky v české ekonomice odeznívají jen zvolna, zatím se projevuje zejména zvyšování srovnávací základny cen z loňského roku. Shodují se na tom analytici v hodnocení dnes zveřejněných údajů o únorové inflaci. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziroční růst cen zvolnil na 16,7 procenta z lednových 17,5 procenta. Pokles inflace na jednocifernou hodnotu očekávají analytici v polovině roku nebo ve třetím čtvrtletí.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB podle analytiků opět ponechá základní úrokovou sazbu na sedmi procentech

29.01.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) i na svém prvním letošním jednání o měnové politice ponechá základní úrokovou sazbu na sedmi procentech, kde je od loňského června. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Také poslední vyjádření některých členů bankovní rady v médiích naznačují, že v sedmičlenném orgánu mají nadále převahu stoupenci stability sazeb. Čtvrteční jednání bankovní rady bude poslední rozhodování o nastavení sazeb v současném složení, 12. února končí mandát viceguvernéru Marku Morovi a členovi rady Oldřichu Dědkovi.
C:\fakepath\Cina-mena-2.jpg

Růst čínské ekonomiky zpomalil na tři procenta, na vině je koronavirová politika

17.01.2023 Růst čínského hrubého domácího produktu v roce 2022 meziročně zpomalil na tři procenta. Oproti roku 2021 je to o 5,1 procentního bodu méně. Výsledek také zaostává za oficiálním cílem, který čínská komunistická strana stanovila na zhruba 5,5 procenta. Na vině pomalejšího růstu čínské ekonomiky jsou vládní omezení vyplývající z čínské nulové tolerance nákazy covidem-19, která držela miliony lidí doma, a propad na trhu s nemovitostmi, píší agentury AP a Reuters.
C:\fakepath\trader-16012023-41-zm.jpg

Na 73 procent generálních ředitelů čeká letos pokles globální ekonomiky

16.01.2023 Na 73 procent generálních ředitelů ve světě se domnívá, že globální ekonomika v tomto roce klesne. Představuje to nejpesimističtější výhled klíčových šéfů na globální hospodářský růst za 12 let průzkumu. Vyplývá to z pravidelného průzkumu Global CEO Survey společnosti PwC, kterého se zúčastnilo loni v říjnu a listopadu 4410 generálních ředitelů ze 105 zemí. Firma jej představila na Světovém ekonomickém fóru v Davosu.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Experti: Rozhodnutí bankovní rady ČNB ponechat úrokovou sazbu je očekávané

21.12.2022 Rozhodnutí bankovní rady České národní banky (ČNB) ponechat základní úrokovou sazbu na sedmi procentech je podle expertů očekávané. V příštím roce předpokládají spíš její stabilitu, případně mírné zvýšení. Koruna na rozhodnutí nereagovala. Sedmiprocentní sazba platí od 22. června, je nejvyšší od roku 1999.
img

Finmex: Reálné mzdy klesají. Čeká Čechy propad do chudoby?

13.12.2022 Aktuální situace v Česku není příliš optimistická. Jen ve 3. kvartálu poklesly reálné mzdy o 9,8 %. Reálné mzdy v Česku klesají nejprudčeji ze všech 38 rozvinutých členských zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), které přijaly demokracii a principy tržní ekonomiky. Zároveň se jedná o nejrychlejší pokles v historii samostatné České republiky. Důvodem tak dramatického poklesu je vysoká inflace, všudypřítomná drahota a pomalý růst mezd.
img

Finmex: Reálné mzdy klesají. Čeká Čechy propad do chudoby?

13.12.2022 Aktuální situace v Česku není příliš optimistická. Jen ve 3. kvartálu poklesly reálné mzdy o 9,8 %. Reálné mzdy v Česku klesají nejprudčeji ze všech 38 rozvinutých členských zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), které přijaly demokracii a principy tržní ekonomiky. Zároveň se jedná o nejrychlejší pokles v historii samostatné České republiky. Důvodem tak dramatického poklesu je vysoká inflace, všudypřítomná drahota a pomalý růst mezd.
C:\fakepath\ftx2.jpg

Bahamské úřady jmenovaly likvidátory místní součásti kryptoměnové burzy FTX

15.11.2022 Bahamské regulační úřady jmenovaly likvidátory místní součásti zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX. Informuje o tom dnes agentura Reuters. Aktivity firmy vyšetřuje bahamská policie. Sama FTX uvádí, že u ní může mít pohledávky více než milion věřitelů. FTX v pátek vyhlásila ve Spojených státech bankrot, její krach je jedním z největších pádů v kryptoměnovém odvětví.
C:\fakepath\trader-04112022-48-zm.jpg

Analytici mají pochybnosti, zda tzv. windfall tax vynese očekávaných 85 mld. Kč

04.11.2022 Analytici, které dnes oslovila ČTK, vyjadřují pochybnosti o tom, že daň z mimořádných zisků, kterou dnes Sněmovna schválila, skutečně vynese v příštím roce 85 miliard korun, které očekává ministerstvo financí. Veřejná debata o konečné podobě takzvané windfall tax navíc podle nich narušila české investiční prostředí. Vyplývá to z odpovědí expertů pro ČTK.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Česká ekonomika podle analytiků vstupuje do recese

01.11.2022 Česká ekonomika vstupuje do recese a je otázkou, jak dlouho bude trvat. Shodují se na tom analytici v reakci na dnes zveřejněné výsledky hrubého domácího produktu (HDP), který ve třetím čtvrtletí mezičvrtletně klesl o 0,4 procenta. Další mezičtvrtletní pokles očekávají i v posledním kvartálu letošního roku. Za celý rok by podle nich měl HDP vzrůst zhruba o 2,5 procenta, upozorňují ale, že vychází z nízké loňské srovnávací základny ovlivněné pandemií covidu-19.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Rozhodnutí ČNB ponechat základní sazbu je v souladu s analytiky, čekal jej i trh

29.09.2022 Rozhodnutí České národní banky ponechat základní úrokovou sazbu na sedmi procentech je v souladu s předpoklady analytiků a očekával jej i finanční trh. Shodli se na tom odborníci, které ČTK oslovila. Ve prospěch dnešního rozhodnutí vedle pozměněné prognostické metodiky ČNB vyznívala podle nich i nejnovější data o české inflaci, která indikují její citelné zpomalování.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Rada ČNB bude jednat o úrokových sazbách, zřejmě zachová sedm procent

29.09.2022 Bankovní rada České národní banky bude dnes jednat o nastavení úrokových sazeb. Většina analytiků oslovených ČTK předpokládá, že je rada ponechá na sedmi procentech, pro takové rozhodnutí se v médiích v minulém týdnu vyjádřili i dva ze sedmi členů rady. Sedmiprocentní sazby platí od 22. června, na srpnovém jednání ČNB jejich výši neměnila.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Analytici čekají zachování sedmiprocentní úrokové sazby ČNB

25.09.2022 Bankovní rada ČNB zřejmě ve čtvrtek ponechá základní úrokovou sazbu na sedmi procentech, tedy na nejvyšší úrovni od roku 1999. Očekává to většina analytiků, které ČTK oslovila. Sedmiprocentní sazby platí od 22. června, pro jejich zachování se v uplynulém týdnu vyslovili v médiích i viceguvernérka Eva Zamrazilová a člen rady Jan Frait.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analytici: Zvýšení sazeb Evropskou centrální bankou zvýší tlak na korunu

08.09.2022 Zvýšení úrokových sazeb v eurozóně bude znamenat vyšší tlak na českou korunu, takže Česká národní banka bude muset zřejmě vynaložit více peněz na bránění jejímu oslabení. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Evropská centrální banka (ECB) dnes na zasedání Rady guvernérů zvýšila svou základní úrokovou sazbu o rekordních 0,75 bodu na 1,25 procenta. Reaguje tak na silný růst inflace v eurozóně. Základní sazba ČNB činí sedm procent.
C:\fakepath\trader-04072022-20-zm.jpg

PwC: Fúze a akvizice letos zpomalily, jejich počet klesl o čtvrtinu

04.07.2022 Aktivita u fúzí a akvizic letos ve světě kvůli přibývajícím ekonomickým překážkám proti rekordnímu roku 2021 zpomalila. V prvním pololetí letošního roku se ve světě uskutečnilo 24.124 transakcí, což bylo o čtvrtinu méně než ve stejném období loni. Aktivita se tak vrátila na úroveň roku 2019. Hodnota transakcí činila dva biliony dolarů, což je meziroční pětinový pokles. Vyplývá to z aktuální studie společnosti PwC, kterou má ČTK k dispozici.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Rada ČNB může podle odhadů zvýšit základní úrokovou sazbu až na sedm procent

19.06.2022 Bankovní rada České národní banka zřejmě ve středu zvýší úrokové sazby až o 1,25 procentního bodu, základní úroková sazby by se tak dostala až na sedm procent, tedy nejvýše od roku 1999. Vyplývá to z vyjádření ekonomů, které oslovila ČTK. Důvodem je podle nich aktuální vývoj inflace a rostoucí inflační očekávaní. Vliv na rozhodování bude mít pravděpodobně i obměna bankovní rady na konci července v čele s novým guvernérem Alešem Michlem, který je odpůrcem dosavadního zvyšování sazeb. Mělo by tak jít o poslední razantní zvýšení sazeb před obměnou bankovní rady na konci června, tvrdí analytici.
img

David Lundák z EFG: Zelené investice zvýšila potřeba energetické soběstačnosti

17.05.2022 Zelené projekty, obnovitelné zdroje energie a obecně ESG investice byly v uplynulých letech v hledáčku řady investorů. Jedním z hlavních důvodů je větší ekologická odpovědnost firem i jednotlivců či tzv. investiční taxonomie EU.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Inflace ještě stoupne k 15 pct., ČNB tak zřejmě zvýší sazby

10.05.2022 Meziroční inflace v dalších měsících dále poroste a pravděpodobně překoná i 15procentní hranici a na dvojciferných úrovních zůstane po zbytek roku. Takto dramatický růst cen přitom bude vyžadovat ještě další zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou (ČNB). K němu by měla rada ČNB přistoupit v červnu, tedy ještě před plánovanou částečnou personální obměnou. Vyplývá to z vyjádření ekonomů k dnešním údajům Českého statistického úřadu k dubnové inflaci. Analytici v této souvislosti upozornili, že při takto vysoké inflaci je potřeba více než kdy jindy důvěryhodná a konzistentní politika ČNB.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB ve čtvrtek podle ekonomů nejpravděpodobněji zvýší sazby o 0,5 pct. bodu

01.05.2022 Bankovní rada České národní banky na svém zasedání ve čtvrtek zvýší úrokové sazby o 0,5 procentního bodu. Podle odhadů ekonomů, které ČTK oslovila, je to nejpravděpodobnější varianta. Základní úroková sazba by tak stoupla na 5,5 procenta. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999. Někteří ekonomové ale nevylučují zvýšení jen o 0,25 procentního bodu nebo o 0,75 procentního bodu. Důvodem zvyšování sazeb je nadále rostoucí inflace umocněná válkou na Ukrajině a snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste.
C:\fakepath\green deal.png

PwC: Na 60 procent evropských firem nemá povědomí o záměrech tzv. zelené dohody

11.04.2022 Na 60 procent významných evropských firem nemá povědomí o záměrech a dopadech takzvané zelené evropské dohody, nazývané Green Deal. Alespoň částečně je na plnění plánu zařízená necelá polovina firem, přičemž 21 procent firem říká, že jsou s ním seznámeny detailně a 11 procent podniků je přesvědčeno, že jsou na Green Deal skutečně připraveny. Vyplývá to z průzkumu poradenské společnosti PwC mezi 300 evropskými vrcholnými manažery ve 13 evropských zemích. Green Deal je soubor pravidel a nařízení vedoucí k dosažení klimatické neutrality Evropy do roku 2050.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Rada ČNB podle odhadů ve čtvrtek opět výrazně zvýší úrokové sazby

27.03.2022 Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek zvýší základní úrokovou sazbu zřejmě o 0,5 procentního bodu na pět procent. Počítají s tím odhady ekonomů, které ČTK oslovila. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 2001. Ekonomové ale nevylučují zvýšení základní sazby i o 0,75 procentního bodu. Důvodem zvyšování sazeb je nadále rostoucí inflace umocněná válkou na Ukrajině a snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste.
Související klíčová slova: Úřad práce | Tomáš Jícha | Premiér Andrej Babiš | Český průmysl | Dopady inflace | Velké transakce | Objem peněz | Expert PwC | Dolarové dluhopisy | Tempo růstu | HSBC | Developeři | Dominik Rusinko | Apetit investorů | Devizoví obchodníci | AMC | Firma Apple | Silnější koruna | Škody po povodních | Koruna zpevnila | Kč/EUR | SP500 | EUR | Odhad vývoje ekonomiky | Pokles životní úrovně | Bankovní index | Zkušenosti | Republikánský prezident | Cenová hladina | Cap | Pavel Cyrani | Akciové trhy | Alphabet | Průzkum PwC | Vstupy | Ropný gigant | Koronavirové krize | Berkshire Hathaway | Dividend stocks | Osobní zkušenost | James Dyson | Pozitivní vliv | Spolkový statistický úřad | Prohloubení schodku | Podíl na trhu | Mince | Řecko | Analytik Cyrrusu | MSCI Europe High Dividend Yield Index | Ošetřovné | Pokles sazeb | Alibaba | Aehr Test Systems (AEHR.US) | Rozkolísaný | Průměrná míra nezaměstnanosti | Trend | Inflační čísla | Pacifik | Životní prostředí | Škoda Auto | BTC | Flexibilita | Historie | Mezinárodní měnový fond | Statistiky | Patria Finance | European dividend stocks | Korelace | Výplata dividend | Podstoupení rizika | Vzestup inflace | Britská libra | Výše daně z dividend | Aktiva | Citigroup | Energetika | Snížení úroků | Schodek státního rozpočtu | Výkonnost společnosti | Spojení | Index US500 | PricewaterhouseCoopers (PwC) | Sazby daně | PwC André Wortmann | Britský finanční regulátor | Evropská komise | Investing | Dovednosti | Výše dividendy | Býčí vyhlídky | Kolaps | Využití umělé inteligence | Jiří Polanský | WTO | Pokles indexu | Uhlíková stopa | Frankfurt | Konzervativní strana | Růst českého HDP | Pojišťovna | Sunday Times | Raiffeisenbank Vít Hradil | Diverzifikace | Unilever | Výnosy dluhopisů | Vicepremiér | Daně z nemovitosti | Ruské invaze na Ukrajinu | Analýzy | Financial Times | Pravděpodobnost | Tuzemská ekonomika | PwC ČR Jiří Moser | Cenové stability | Mezinárodní ratingová agentura | DDoS útoky | Proaktivní přístup | Válka | Lagardeová | ČSOB Asset Management | Státní televize | Atto 3 | Vládní opatření | Úspěšný debut | Růst sazeb | Deflace | Expanze | Exchange | Rostoucí ceny | European dividend | Příchod recese | Výkyvy | Příjmy státního rozpočtu | Administrativa prezidenta | Argos Capital | Riziko pro investory | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Citibank | Petr Fiala | ESG investice | Nová data | Elliott | Index ekonomické nálady | Strach | Bankovní rada ČNB | Výrazný vzestup | Americké podniky | Dnes ČNB | Výrobce aut BYD | Hlavní manažer | BIDU.US | Potenciál růstu dividend | Vývoj hospodaření | Nezaměstnanost | Státní kasa | Akcie po Ex-Dividend | Investiční analytik | Labouristé | ČBA | ESG oblasti | PwC Legal | Nálada v eurozóně | Finanční centrum | Situace na Ukrajině | Vystoupení Británie z Evropské unie | Nezaměstnanost v Česku | Investown | Aktuální prognózy | Bankéři | Prodej nových osobních aut | Burza | Trumpová | Manažeři | Ruští hackeři | Vratislav Zámiš | Inflace v prosinci | Nomura | Růst zaměstnanosti | Agentura IEA | Geografická diverzifikace | Smíšené fondy | Základní úrokové sazby | Rostoucí inflace | David Marek | Development | Směrnice | Zájem investorů o přístavy | Více peněz | Gold | Exchange Traded Funds | Optimismus spotřebitelů | Afrika | Brexit | Rok 2025 | Yamaha | ČSOB | Školení | Ekonomika Evropské unie | Zvýšení základní úrokové sazby | Karanténní opatření | Akcie po Ex-Dividend Date | Krona | Největší centrální banky | Dovozní cla | Iveco | Volby | Hlavní ekonom XTB | Trumpův inaugurační projev | Výhled ekonomiky | Povinnost mlčenlivosti | Americký prezident | Česká měna | Arca Investments | Řídící partner | Nastavení úrokových sazeb | Petr Javůrek | Amazon | Růst cen | Zasedání Evropské centrální banky | Britové | Standard & Poor's 500 | Manažer Finmex Academy | Společnost PwC | Tempo hospodářského růstu | MSCI Europe High Dividend Yield | Pravidla regulace trhů | Přijetí | Poradenská firma | New York | Snížení úrokových sazeb | Aleš Sosnovský | Česká nezaměstnanost | Chod ekonomiky | Vysoké riziko | Nová historická maxima | Výkon českého průmyslu | Potíže s likviditou | Výkon | Tržní hodnota nejcennějších firem | Bohatí | CZK | Investice do elektromobility | XTB Pavel Peterka | Nezávislé měnové politiky | Podnikání | Zakladatel FTX | Oznámení | Bryant Riley | Čínský trh | Inflace | Výroba elektřiny | Země EU | České vlády | Dividenda ČEZ | Vývoj měnového páru | Extrémní nárůst | Nižší ceny | Vojtěch Benda | Varovný signál | Švýcarská banka UBS | Andrej Babiš (ANO) | Zvýšení úrokové sazby | Svaz průmyslu | Růst nezaměstnanosti | Brokerské domy | Full time | Bob Moritz | Cíl ČNB | České dividendové akcie | Prodej nových aut | Fortune | Dividendy | PwC ČR pro udržitelnost | Prima | Pokles ceny akcie | Finanční zdraví společnosti | Finmex | Hamburk | Obchodní seance | Výrazný růst | Evropská země | Dentons | xStation | Graf | Utahování měnové politiky | Fondee | ChiNext | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Problém s nedostatkem čipů | Výhled | ČSÚ | J.P. Morgan Asset Management | Pandemie covidu-19 | Průmysl | Roier | Bibby Financial | Vít Endler | Elektromobilita | Dividendové výnosy českých akcií | Lednové přecenění | České banky | Ekonomika Francie | Oživování ekonomiky | Hodnota fúzí u kryptoměn | EFG | LMC | Opoziční politici | Centrální banky | Zpráva | Viceguvernér ČNB | Spotřební daně | Zvyšování sazeb | Vládní dluh | Vysoká daň | Celková inflace | Čínský výrobce aut BYD | Dobré výsledky | Válečná daň | Inaugurační projev | Kč/USD | Růst úroků | Míra úspor | Nové trhy | Vít Hradil | Kryptoměnové burzy | Ratingová agentura | McKinsey & Co | Zdeněk Hřib | Poradenská společnost | Licence České národní banky | Sankce | Covid | CAAM | Snížení úrokové sazby | Globální ekonomiky | Očekávání analytiků | Nabídka | Počet fúzí a akvizic | Západní země | ČEZ Pavel Cyrani | Mzdově-inflační spirála | Měnový výbor Bank of England | Spotřebitelské inflace | Crowdfundingové platformy | Základní úrokové sazby ČNB | ATRIS | Oldřich Dědek | Aehr Test | Kupónový výnos | Obchodní příležitost | Arca Capital | Financial Times (FT) | SIX | Uvolnění měnové politiky | Objem fúzí a akvizic ve světě | Praní špinavých peněz | Morningstar Eurozone Dividend Yield Focus Index | Hodnota fúzí | Výhody evropských dividendových akcií | Fio | Moderní technologie | Cyklus zvyšování sazeb | Projekt reorganizace | Ceny pohonných hmot | KOMB.PR | UCITS | Přesun výroby | Německý kancléř Olaf Scholz | Polská centrální banka | Rychlý růst mezd | Norská centrální banka | Ekonomiky | Deloitte | Hospodaření státu | CL | Snižování úroků | Odhodlání | The Sunday Times | Hodnota nejcennějších firem | Donald Trump | Raiffeisen | Zhejiang Geely Group | TSMC | Volatilita | Burzy cenných papírů | Maďarsko | Důvěra spotřebitelů | Ředitelé českých firem | Členové bankovní rady | Capital Finance | Hrubý domácí produkt (HDP) | Morningstar | Největší centrální banky světa | BIDU | Vysoké ceny energií | Český trh práce | Průmyslová produkce | Systém zdanění dividend | Contract | Petr Bartoň | Prodej elektromobilů | Stabilní dividendový výnos | Úvěrování | Viceguvernéři | Prodej nových osobních aut v Česku | Cenové hladiny | HDP Číny | Petr Fiala (ODS) | Dow Jones | Bydlení | Eurozone Dividend Yield Focus Index | René Remšík | Dobré dividendové akcie | Uplynulý rok | Peníze | Zbrojní průmysl | Pozitivní očekávání | Turecko | Odstranění problému | Globtrex.com | Vyšší dividendové výnosy | Anthony Bamford | Epidemická situace | Natland | Bohuslav Čížek | Nové podmínky | Politika | Exxon Mobil | Světlo na konci tunelu | Vedení společnosti | Očekávání | Top 10 akcií | Inflační spirála | Expert | Podniky v Číně | Ekonomika EU | Ministr hospodářství | Vybírání zisků | Mluvčí ministerstva | Vyšší výnosy | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Fosilní paliva | Společnost ByteDance | Dlouhodobý vývoj | Pierra Bellona | Finanční plánování | Boom | Plán vstupu na burzu | Zájem investorů o přístavy a terminály | Makroekonomické indikátory | Realita | Války na Ukrajině | Invaze na Ukrajinu | Základní sazby | Majetek | Měnový fond | Allianz | Dopad pandemie na nezaměstnanost | Evropské měny | Nová prognóza ČNB | Vývoj cenové hladiny | Financovat | Islámský stát | Standard & Poor's | Due diligence | Blockchain | Hlavní úrokové sazby | Makroekonomické prostředí | Členové rady ČNB | Snižování cen | Zdražovat | Jana Steckerová | Jim Ratcliffe | Zásoby ropy | PwC Bob Moritz | Školení Finmex academy | Kompenzovat ztráty | Walmart (WMT.US) | Janet Yellenová | Nákupy | Růst | Kristalina Georgievová | Vývoj české ekonomiky | Ceny bydlení | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Nálada domácností | Příležitosti | Investiční skupiny | Systém zdanění | Výpadky | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Nárůst cen | Zaměstnanost | Real-time | HKD | MiFID II | Španělé | Realitní bubliny | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Ex-Dividend | Rozpočtový rámec | Počet lidí bez práce | Prognóza | Akcionáři firmy Sodexo | Výroba počítačů | Snižování sazeb | Souhrnný index | Výrazný propad | Ekonom XTB | Kaspersky Lab | Hodnota transakcí | Odchod z EU | Použití finanční páky | Obchodování akcie | Analytik České bankovní asociace | Asset management | Plány podniku | Trh práce | CEO Survey | Úřad ONS | Crypto | Rekordní inflace | Britská centrální banka | Mercedes | Obchodníci | Veřejný dluh | Přístavy a terminály | Kongres | Hrozba | Akvizice | Vedení ČEZ | Pochybnosti | Generali Investments CEE | Mergermarket | Štěpán Hájek | Intuit | Hyundai | Údaje o vývoji spotřebitelských cen | Hospodářské recese | Objem obchodů | Výzkumné společnosti | Aehr Test Systems | Ceny čokolády | Velká Británie | Společnost BYD | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | Nejbohatší Brit | Dopad pandemie | Bankovní rada České národní banky | Výrazná inflace | Sodexo | Volatility | Ondřej Makeš | Blog | Ceny výrobců | Zlevňování hypoték | Výsledky průzkumu | Chování | Kontrakty | Tržní úrokové sazby | Zpomalení ekonomiky | Správci aktiv | Úspěšný debut Pluxee | Borsa Italiana | Hang Seng | Koruna | Geopolitická rizika | Národní ekonomická rada vlády | Inflační situace v ČR | Energetická agentura IEA | Návrh rozpočtu | DJIA | Inflace v eurozóně | Paul Tudor Jones | Pomoc od vlády | Portál FXstreet.cz | Velmi nízká volatilita | Vývoj měnového páru GBP/USD | Oslabování koruny | Sazba ČNB | Robotaxi | Igor Vida | America first | Zdravotní péče | Propouštění zaměstnanců | Nejznámější kryptoměny | Opatření | Regulační úřady | Meziroční růst | Portu | Cvičení | Investujte zodpovědně | Inflační tlaky v české ekonomice | Vývoj kurzu | Derivát | Baidu | Akcionáři ČEZ | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Wood Mackenzie | Trh | TOP 09 | Listopadová inflace | Společné evropské měny | Deficit rozpočtu | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Lukáš Kovanda | Vládní koalice | Zkušenost | Czech Fund | Centrální banky světa | MSCI | Cestovní ruch | Výnosy českých státních dluhopisů | Pokračující expanze | Oživení české ekonomiky | Fialova vláda | Průměrné mzdy | PLUG | ČNB úrokové sazby | Open | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Pandemie koronaviru | Ekonom společnosti | Square | Rozdílové smlouvy | Manažer Finmex | Index | AEHR | Studie | Průměrný kurz koruny | Reálné úrokové sazby | Vice | ING Tech | Evropské dividendové akcie | Sell | MMF | Podnikatelé | Zpřísnění měnové politiky | Jana Vaisová | Výše daně | Tahače | Obchodování na trhu | Eura | Komise | Nejistoty | LIBOR | Ex-DIV date | Historické maximum | Tržní kapitalizace | Kapitál | Fungování | Hedvábné stezky | Jiří Rusnok | Posílení | CCTV | Obchodní války | Rozhodnutí ČNB | Náhoda | Upravený zisk | Daně z příjmů | Agentura Reuters | AEHR.US | E-commerce | Společnosti | Údaje o inflaci | Apollo | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Propad do chudoby | S&P | Tuzemské banky | Hodnota aktiv | Unie | PEPSICO | Plánování | Důvěra investorů | Maloobchodní tržby | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Přehřátí ekonomiky | Standard Chartered | Akciové indexy | Marka | Christine Lagardeová | Shell | Vysoká inflace | Menšinový podíl | Rizika a nevýhody | Opatření proti šíření koronaviru | Obavy z růstu inflace | Soukromý sektor | Domácnosti | Jiří Kovařík | Obchodní napětí | Zahraniční firmy | Časové pojmy | Bezprecedentní propad | Guvernér ČNB Aleš Michl | Krádež kryptoměn | Disciplína | Svaz průmyslu a dopravy ČR | IEA | Ekonomický vývoj | Pozitivní impulz | Rozpočtová politika | Volumes | Moderní nástroje | Největší riziko | High Yield | CoinDesk | PwC Global Top 100 Companies | Asie | Vedoucí představitelé | Nová prognóza | Deficit | PSE | Zařízení | Analytik ČSOB | Invaze | Konzultační společnosti | Potenciální riziko pro investory | G7 | B. Riley Financial | Měsíční mzda | Seznam Zprávy | Budoucnost | Daně z dividend | Peněžní tok | Pokles ceny | Zdražování potravin | Jana Pokorná | Libor Ostatek | Odvětví | Nálada britského finančního sektoru | Pokračující pokles | Školení Finmex | Analytika | Kurz koruny | Hlavní ekonomka | AA | Investiční plány | Negativní dopad | Case-Shiller | Vysoké ceny energie | Americké dividendy | Růst čínského hrubého domácího produktu | Česká koruna | Semi | Investiční crowdfunging | Twitter | MIFID | Zvýšení sazeb ČNB | Ex-Dividend Date | Reorganizační plán | Akcionáři firmy | Michal Skořepa | Akciový index | NÚKIB | Pozornost | Premiér Petr Fiala | Fiskální politiky | Factoring | Vývoj inflace | Ekonom UniCredit Bank | High-yield | Elektromobily | Závislost | Generální ředitelé českých firem | Meziroční míra inflace | Devizové intervence | Další růst | Tomáš Kudla | Bohatství | Ifo | Francouzská společnost | Znalosti historie | Pandemie covidu | Zajímavý trend | Trh fúzí a akvizic | Náklady | Zavádění cel | Provozovatel českých plynovodů | Antivirus | Pavel Sobíšek | Vývoj mezd | Dividend yield | Statistický úřad | Daně z dividend v USA | Bitcoin | Mitsubishi | Radomír Lapčík | Poptávka | Ukrajinská hřivna | Zlevnění hypoték | Sam Bankman-Fried | Konjunkturální průzkum | Úrokový swap | První firmy | Cla na dovoz | PwC Global Top 100 | Miroslav Novák | Šíření nového koronaviru | Analytik Raiffeisenbank | Vyšší úroky | Golem Finance | Roční výplata dividend | Snižování úrokových sazeb | Tuzemská inflace | Odpor | Data o inflaci | JPMorgan Chase | Ekonomický institut Ifo | Marketingová komunikace | Pandemická opatření | Zestátnění ČEZ | Kurz akcií ČEZ | Očekávání trhu | Výhled pro Evropu | Patria Online | PwC Global Top | Obchodovat | Kurz české koruny | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Tisková zpráva | Norsko | Kroky ČNB | Finance | Vysoké inflace | Korporátní dluhopisy | Rozpočtové deficity | Dluhopisy | Indikátor | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | CoreLogic | Prezident Donald Trump | Investiční bankovnictví | JCB | Podílové fondy | Analytici | Problémy | Prodej elektromobilů v Evropě | ING Bank | Mluvčí banky | Wonderinterest | Základní znalosti | Hodnota majetku | MarkLines | Začátek války na Ukrajině | Růst spotřebitelských cen v Británii | Úsilí | Obavy z koronaviru | Finanční instituce | Prostor pro pokles | Changan Automobile Group | Rozvojové země | Šéfové českých firem | Technologické podniky | Dno propadu ekonomiky | State Street | Přijetí eura | Pozemky | Konec podpory Ukrajiny | ETF | BH Securities | Deutsche Bank | PwC Petr Kříž | HealthCare | Tuzemská nezaměstnanost | Firma | Měnové výhody | Dividendový výnos | Ex-DIV | Analytik Portu | Zasedání Bank of England | Barclays | Frost & Sullivan | Regulace trhů | Zpomalení české ekonomiky | Věřitelé Arca Investments | Francouzská centrální banka | Vývoj hodnoty | Navýšení úrokových sazeb | Generální ředitelé | AXA | Byznys | Ekonomické aktivity | Česká národní banka (ČNB) | Licence ČNB | Dividendové příležitosti | Komerční banka | Hackerské skupiny | PwC ČR Jan Hadrava | Platforma | Rozpočtové schodky | Statistici | ETFs | UBS | Tomáš Cverna | Zpomalení inflace | Měnové zajištění | Ekonomové | B. Riley Financial Inc | USA | | Spojené státy | Jan Brázda | Podnikové investice | Atto | Globální finanční krize | Sebevědomí | Ex-dividend | Růst HDP | Investown Technologies | Pokles trhů | Měnová politika ČNB | Pandemie | Bankman-Fried | Nižší riziko | Akcie vydavatele poukázek | Stabilní příjmy | Pohonné hmoty | Propad české ekonomiky | Zvyšování úrokových sazeb | Odkup akcií | Sázka | Ropná společnost | Konsolidace | Změna klimatu | Fáze obchodní dohody | Petr Janiga | Revenues | Petr Kincl | Snížení základní úrokové sazby | Investiční byty | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Filip Louženský | Ker Gibbs | Jednání ČNB | Zdraví společnosti | Vývoj nezaměstnanosti | Chery Automobile | Burze | PPF | Americké ministerstvo zahraničí | Listing v Hongkongu | Nemovitosti v ČR | Přehřívání ekonomiky | Vývoj | Drahota | Zvýšení daně | Regulace trhů s kryptoměnami | Obchodní dohody | Nastavení sazeb | Aktualizovaný plán | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Úroková sazba | Úrokové sazby | Changan Automobile | INEOS | Bahamská komise pro cenné papíry | Windfall tax | Wonderinterest Trading Ltd | Prohlášení | Technologický index | Změny klimatu | Výnosy | Slevy | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Člen bankovní rady | TikTok | Finanční ukazatele | Agentura Fitch | High Dividend Yield Index | Konkurenceschopnost | Výdaje | Start-upy | Americké akcie | Facebook | Vývoj důvěry v ekonomiku | André Wortmann | Europe High Dividend Yield Index | Bahamské regulační úřady | Otevírací cena | Vývoj inflace v ČR | Regulátor FCA | Akcie Sodexo | Členské země EU | Riziko ztráty | EUR/USD | Nízké sazby | Zahájení obchodování | Společnost AXA | OSN | Zisky firem | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Trh s kryptoměnami | Dnešní zprávy | Joe Biden | Payout | Institucionální investice | MF | Podnikání na kapitálovém trhu | Šíření nákazy | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Sanofi | Koruna oslabuje | Finanční zdraví | Další vývoj | Obchodní centra | David Bystrzycki | Měnové politiky | Graf akcií Komerční banky | Nálada v ekonomice | Protiinflační kroky | G20 | Výzkumná společnost | Finanční služby | Aktuální výše daně | Duální listing | Hlavní ekonom Cyrrusu | Investiční doporučení | Celkový výkon | Řecká ekonomika | Sazby ČNB | 10 akcií | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Frekvence výplaty | Ministryně financí Alena Schillerová | Natland Petr Bartoň | Nevýhody | Čínská komunistická strana | Manufacturing | Šéfové firem | Měnový výbor | Sestavování portfolia | Nadnárodní pojišťovna | Výdělky | Trading | Evropské vs. americké dividendové akcie | Elektronické peněženky | Provident | Baidu (BIDU.US) | Registrace nových motocyklů | Akcenta Miroslav Novák | Koronavirus | Průměrný zaměstnanec | Ekonomická situace | Hackeři | Ekonomický sentiment | Čínský HDP | Dna | Ceny akcie | Centrální bankéři | Kapitálové rezervy | Cenová bublina | Petr Kříž | Tržní cena | FCA | Apple Podcasts | Výnosy českých akcií | Investiční strategie | Automobilové značky | Národní banka | Hypoteční sazby | Zhejiang Geely | Jiří Moser | Světové trhy | Protesty v Hong Kongu | Fingood | Sektor služeb | Burzovní ukazatel | Nesoulad | Strop úrokových sazeb | Umělá inteligence | Reporting | Miliardy dolarů | Výkonnost společností | AI | Největší firmy na světě | Británie | Analytik Komerční banky | Příliv investorů | Vládní výdaje | Přesídlení do Monaka | Greenwashing | Volvo | Miliardy korun | Dopady pandemie | Tisková konference | Ředitel fúzí a akvizic | Tudor | Růst mezd | Liberty Ostrava | Zemědělství | Automobilka | Snížení inflace | Zelené dluhopisy | Světové HDP | Překážky | Jan Hadrava | Sazby | Hlavní ekonom | Průmyslové podniky | Inflační situace | Případné sankce | Růst průmyslové výroby | Patria | Důvěra v českou ekonomiku | České koruny | Švýcarská banka | Průměrný dividendový výnos | Mzdy v Česku | Tempo zdražování | Nízké sazby ČNB | Komise v přenesené pravomoci | Místopředseda představenstva | Zvýšení produkce | KOMB | Míra nezaměstnanosti v Británii | Úrok | Dopad vysokých cen energií | Investovat | Finmex Academy | Frekvence výplaty dividend | Ekonomická nálada v eurozóně | Provident Financial | Ekonomické oživení | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Generální ředitel | Investiční fondy | Regulátor | Generální ředitel Raiffeisenbank | Boj s inflací | Britská centrální banka dnes | Berlín | Renault | Čínské automobilové značky | Průzkum | Hlavní analytik | Firmy | PwC E-Mobility Sales Review | Inflace v Česku | Zvýšení mezd | Budoucí vývoj | Svaz průmyslu a dopravy | Panika | Zajištění | Reálné mzdy | Zájem investorů | Martin Maršovský | Životní náklady | Práce z domova | Banka Creditas | Vyšší ceny | Air France | Aramco | Prodej nových automobilů | PwC ČR | Současná hodnota | Provozní zisk | Odhady ekonomů | Sazby daně z dividend | Podíl nezaměstnaných | Odhad růstu HDP | Kupovat akcie | Investování | Očekávání firem | Distribuce | ING Tech Poland | Fed | Hodnota fúzí a akvizic | M2 | Roier Invest | Americká ministryně financí | Air Bank | Maďarský forint | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Předpokládaný růst | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Nárůst HDP | Technologický Nasdaq | Pokračující růst | Dividendy ČEZ | Ratingová agentura Fitch | Automobilový průmysl | Generali Investments | Poradenské společnosti | INVESTIKA | David Lundák | Trhy | Emerging markets | Kurzový závazek | Daniel Münich | Jiří Tyleček | Walmart | Dlouhodobé výsledky | Výběr spotřební daně | Jak vybírat evropské dividendové akcie | ČSOB Dominik Rusinko | Energetická společnost ČEZ | Mezinárodní investoři | Kaspersky | Růst české ekonomiky | Analytik České spořitelny | Zelená politika | Rizika | Zájem firem | Rada ČNB | Dealer | Eurozóna | Daň z dividend | Fond | Výše úrokových sazeb | Velký růst | Zvýšení volatility | Restrukturalizace | Ekonomická nálada | Zpřísňováním měnové politiky | Poptávková inflace | Fitch | Kancléř Olaf Scholz | Americké banky | Dluhopisový trh | Úspory | Poslanecká sněmovna | Předkrizové úrovně | Velcí hráči | Začátek války | Generativní AI | Optimismus mezi šéfy podniků | Cena akcií Pluxee | xStation 5 | Vysoké ceny | Využití vodíku | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Stagflace | Cenový vývoj | Nissan | Silné inflační tlaky | Debut Pluxee | Pohledávky | Průměrná míra inflace | Čínský výrobce aut | Ministerstvo financí | Aktuální situace v Česku | Tržní kapitalizace firmy | Udržitelné investice | Optimismus spotřebitelů ve světě | CEE | Americký kongres | PriceWaterhouseCoopers | Bankovní asociace | Tesla | ČNB snížila sazby | ONE | Regulační orgány | David Vagenknecht | Stabilita | Miliardář | Solidní růst | Vývoj technologií | Ekonomický růst | Český statistický úřad (ČSÚ) | Společenské změny | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Nejvyšší výnosy | Zlepšení nálady | SYRIZA | Evropský průmysl | Nestlé | General Motors | Přístup k dolaru | Investiční aktivity | Makroekonomická prognóza | Vstup na burzu | Na burze | Bahamské úřady | Akcionáři | Analytička | Premiér Fiala | Společnost | Zadlužování | Pluxee | Advanced Micro Devices | Velké firmy | Expertka | Evropské trhy | Ekonom Cyrrusu | Meziroční růst HDP | Posilování české koruny | Květnová inflace | Počet elektrických aut | Hospodaření | Finanční regulátor | Ředitel ING | Dividendové výnosy | Energy financial group | Institucionální investoři | Situace na trhu práce | FXstreet | Maďarská centrální banka | Velké riziko | Obchod | E-Mobility Sales Review | Negativní zprávy | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Morningstar Eurozone Dividend Yield Focus | Hrubá marže | Renault Master | Volkswagen | Hospodářské politiky | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Oživení globální ekonomiky | Pracovní trh | Hospodářský pokles | Legendární investor | Pokles reálných mezd | Ratingový výhled | Riziko | Jan Frait | Umělá inteligence (AI) | Analytik | Emise | Trinity | MAM | Ant | Nájemné | Pražské burzy | FT | Citi | Pivot | Binance | Yahoo Finance | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Finanční trh | Portfolio | Graf akcií | Pesimismus | Nástroj | GBP | Buffett | Plyn | Placení daní | CEPS | Mimořádná daň | Veřejný sektor | Životní úroveň | UCITS ETF | Německá ekonomika | Čína | Capital | Inovace | STAR | J.P. Morgan | Kia | WMT.US | Ceny | Čekací doba | Financování | Vyjádření ekonomů | Dynamický růst | Propad ekonomiky | Recese | Pokles | Realitní trh | Války | Impuls | Snižování stavů | Raiffeisenbank | Fúze a akvizice | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Centrální banka | BBC | Předpovědi | DPH | ČNB Jiří Rusnok | Restriktivní opatření | Yahoo | Dividend Yield | Biliony | GameStop | Úrokové sazby v eurozóně | Evropské centrální banky | Libra | Novartis | Souhrnný indikátor | Odborníci | Investments | Wonderinterest Trading | Průmyslový sektor | Ekonom Komerční banky | Sentix | Výsledek voleb | Klima | Prodeje automobilů | Instituce | Burza Binance | Společnost Walmart | Forint | Důchod | Morgan Stanley | Francouzská ekonomika | Předseda představenstva | Výnosy z investic | Výnos | Růst důvěry | České akcie | Pokles ekonomiky | eBook | ESG | Růst cen energií | Podcast | IHNED | ČEZ | Německé ekonomiky | Komunistická strana | Frank | Kapitálové výdaje | Benchmark | Green Deal | CEO | 256/2004 | Internetová bublina | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Olívia Lacenová | Spotřeba domácností | Marian Jurečka | Sankce proti Rusku | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Česká bankovní asociace | Historická maxima | Posílení koruny | Primární veřejná nabídka (IPO) | Miliardy USD | Stoxx Europe 600 | David Cameron | Švýcarské banky | Ceny energií | Tržní ekonomiky | FTX | Cena akcií | Utažení měnové politiky | Energetická krize | GBP/USD | Jaromír Gec | Jiří Šmejc | Euforie | EPS | Biliony dolarů | Výhody a nevýhody | McKinsey | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Akcionář | Dynamika mezd | Pracovní místa | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Change | Tržní hodnota | ČVUT | Funkční období | Ant Group | Zisk | Xetra | ČNB | Bank of England | Mimořádná opatření | Sezónní vlivy | Spekulovat | Daně z příjmů fyzických osob | Finanční ředitel | Avast | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Nejbohatší | Pozitivní zprávy | Pokles tuzemské ekonomiky | České hospodářství | Obchodování | Jan Vejmělek | Největší firmy | Nové prognózy | Dnešní data | Úroky | Monitorování | MSCI World | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Růst inflace | Ekonom ING | Hypoteční trh | Stellantis | Performance | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Ceny realit | Zprávy | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Byty | Nové regulace | Potravinářství | Kupující | Francie | Předpověď | XTB Jiří Tyleček | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Technologické společnosti | Automobilky | Pojišťovny | Důvěra investorů v ekonomiku | List Financial Times | Biden | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Obchody | ex | Naše ekonomika | Technologické firmy | Medián | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Čínská společnost | Změny sazeb | Finančnictví | Vyspělé ekonomiky | Portfólia | Japonsko | Správy majetku | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Marže | Směřování | Visa | Český trh | Inflace v říjnu | Přenos | Společnost XTB | Ursula von der Leyenová | Chorvatsko | Výnos akcií | Dezinformace | Situace | USD/CZK | Europe 600 | Štěpení | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Vysoké příjmy | Konsensus | AMEX | Aktuální prognóza | Vládní politika | Dluhy | Prodej aut | Změny ve vedení | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | GasNet | Dividenda | Peking | Spotřebitelské ceny v Česku | Globtrex | Hospodářské noviny | Trh s bydlením | HDP | Načasování | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Nákupní aktivita | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Yield | Investování je rizikové | JP Morgan | Zpomalení růstu | Zdanění | Pandemická situace | Šéfové světových firem | Politici | Vládní deficit | Prime Market | Nedostatek zakázek | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Brazílie | Obchodníci s cennými papíry | Trhy v USA | Členské země | Politika ČNB | Poradenské firmy | Bonusy | Tomáš Holub | Martin Gürtler | JPMorgan | Zdraví | Hřivna | Realitní sektor | ČTK | Novinky | KPMG | Pozitivní výhled | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Rozpočtové příjmy | Dekarbonizace | Česká národní banka | Soukromí investoři | Peníze navíc | Česká inflace | Růst průměrné mzdy | Americké firmy | Životní styl | Úvěr | Meziroční inflace | Čínské firmy | Úrokové sazby ČNB | Nakupovat | Blahobyt | Výběr daní | Akcie | Currency | Měnové podmínky | Mzda | Nižší úrokové sazby | Pavel Peterka | WELL | NERV | Lepší zítřky | Výhody | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | City | Institut ZEW | Munich | Zrychlení růstu | Nejprodávanější | Markéta Fišerová | Český HDP | Obchodní výhled | Poradce premiéra | Energetická agentura | ONS | Mzdová dynamika | Wealth Management | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | Ceny energie | Inflační šok | Světová ekonomika | Češi | Rekordní zisky | Tuzemské hospodářství | Převis | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | Globální ekonomika | Elektronické obchodování | Vývoj ekonomiky | Vývoj pandemie | Technologie | Nižší DPH | Kryštof Míšek | Největší propad | Dividendové ETF | Koronakrize | Společnost Apple | Uvolněné měnové politiky | Pokles úroků | Prognózy | Kurz | MSCI Europe | Daně | Dnešní zpráva | Tichomoří | Spoluzakladatel | Růst zisků | Jádrová inflace | Pozornost investorů | Index důvěry | Růst prodejů | Americká ekonomika | Energetická společnost | Ceny bytů | Státy Evropské unie | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | BHS | Vyšší dividendový výnos | Zdražování energií | Market cap | Silnější dolar | Rychlý růst | Sport | Bankovní rada | ByteDance | Střední třída | Investice | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Nejvýraznější růst | Potenciál | Zdravotnictví | Automatizace | Investujte | Členství v EU | Londýn | Pražský městský soud | Pokles inflace | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Komunikace | BYD | Oživení ekonomiky | Štěpení akcií | Indie | Bod | Vnímání | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Investiční prostředí | Dividends | Regulace | Zaměstnanci | 100 miliard dolarů | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Fondy | Hospodářství | Důvěra | Roaring Kitty | Zakladatel firmy | Majoritní akcionář | Úročení vkladů | Výplata | Globální hospodářský růst | ODS | Ukazatel | Index MSCI | Evropské firmy | Marika Čupa | Měny | Profitovat | Inaugurace | Značný pokles | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Opatření na podporu ekonomiky | Cash flow | Ekonomický institut | Export | Primární veřejná nabídka | Rusko | Poradce | Většinový podíl | Signál | Snížení daně | Čínská firma | České firmy | Unicredit | Devizové rezervy České národní banky | Řízení rizik | Petr Dufek | TABAK | Obchodování s kryptoměnami | Geely | Forbes | Radomír Jáč | BHS Štěpán Křeček | UniCredit Bank | Euronext | Zhodnocení | Organizace | Lex ČEZ | Services | Česká spořitelna | Praha | Eva Zamrazilová | Média | Prodeje aut | Air | Rozšíření | Technická analýza | Stav ekonomiky | Plány | Nižší poptávka | Toyota | Home office | Administrativa | COVID-19 | Propad HDP | Cenové tlaky | Devizové rezervy | Hypotéky | Nikkei | Americké společnosti | Myšlení | ZEW | Evropské akcie | Tučné zisky | EOS | TIM | Propouštění | Energie | Prodeje rodinných domů | Scope | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Ekonom BHS | Příjmy | Fiskální rok | Volatilita akcií | Investice do technologií | Ekonomické dopady | Prodej | Financial | Bloomberg | Inflace v květnu | Dotace | Evropská unie | Alena Schillerová | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Odchod z Evropské unie | Udržitelnost | Míra | Free float | Hong Kong | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | Vyšší mzdy | Taiwan Semiconductor Manufacturing | EY | Korekce | Reálná mzda | Špatné výsledky | Výrazný pokles | Národní rozpočtová rada | Firemní investice | Asociace | HDP eurozóny | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | NET4GAS | Kurz koruny k euru | Hrubý domácí produkt | Pokles úrokových sazeb | Short | Zelené investice | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Rostoucí trend | High | Euler Hermes | OECD | Centrum | Oslabení koruny | Nízká nezaměstnanost | Průmyslová výroba v ČR | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Změna trendu | Penále | Inflace v Británii | Leasing | S&P 500 | JDE | Podpora | Ceny zboží | Prognóza ČNB | MT4 | Focus | Růst tržeb | Důvěra v průmyslu | Cena | EU a USA | Německo | Digitalizace | Prodeje domů | Krach | MJ | Výsledky bank | Obchodní spory | Upozornění | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Americký trh | Arm | Investiční aplikace | Snížení sazeb | Prime | Nižší růst | BAT | Česká ekonomika | IG | Partners | Ekonomická data | Fidelity International | Rozhodnutí bankovní rady | DSTI | Banka CREDITAS | Úrokový diferenciál | Co bude | Akciové fondy | Odhad růstu ekonomiky | Podnik | Valné hromady | Zelené energie | Forexu | Debata | Reputace | Server CNBC | Agentura DPA | Akcie společnosti | Zdanění dividend | Obchodní válka | Sony | Mercedes-Benz | Indikátor důvěry | Ekonomika | WEF | Soubor pravidel | Akcie společnosti GameStop | Impulzy | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Kultura | ČNB Tomáš Nidetzký | Oslabení | Finanční situace | Tesla Motors | Ekonomické krize | Nálada podnikatelů | Energetické krize | Volný peněžní tok | Práce | Úspěch | Intel | Likvidita | Cíle | ČNB dnes | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Repo sazba | Bezpečnost | Inflační data | Nejvíce peněz | Banky | Ceny v Česku | Buy | Automotive | I-Trader | Vlády | Investiční divize | Úrokové sazby v Česku | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Taiwan Semiconductor | Ceny mědi | Šance | Daně z příjmů právnických osob | FIXED | Bankrot | Očekávaný růst | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Zisk na akcii | Černá labuť | Wall Street | Pravidla regulace | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | KO | Elektroauta | Zlepšení | Jan Bureš | Čínský výrobce elektromobilů | ČR | Tomáš Nidetzký | XTB | Jednatel | Manažeři fondů | Asijské akciové trhy | Tržní kapitalizace společnosti | Americký Fed | Ratingové agentury | Pozice | Současná situace | Portfolia | Andrew Kail | Objem transakcí | Štěpán Křeček | Creditas | Změna sazeb | Výrobce čipů | Obchodní ředitel | Jakub Seidler | Maloobchodní tržby v Číně | Petr Kellner | ČNB Aleš Michl | Slabší koruna | Market | Společnost ČEZ | Cenné papíry | Přijmout euro | Stoxx | Lídři | Vývoj HDP | Průměrná mzda | Valná hromada | Oživení globální poptávky | Farmaceutické společnosti | Brokeři | Živnostníci | Transparentnost | Finanční ústav | Ministerstvo financí (MF) | Bilion dolarů | Crowdfunding | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Mluvčí | Služby | Lednová inflace | Marek Mora | Ministryně financí | Broker | Společnost Saudi Aramco | Fio banka | Řetězce | Sentiment | SNB | Nízká volatilita | Experti | Investoři | Zastánce brexitu | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Spotify | Equa Bank | Indikátory důvěry | Největší pokles | Průměrná hodnota | Spotřebitelé | Akcenta | Von der Leyenová | Výstupy | Přecenění | Německé automobilky | Vzdělávání | Růst hrubého domácího produktu | Polsko | Čínská vláda | Šéfové | Ceny potravin | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | Auta | Spotřebitelská poptávka | Základní úrok | Nařízení | Noviny | Dividendové investování | Bond | Další růst sazeb | Zdražování | Ropy | Čokolády | ABN Amro | IPO | XTB Tomáš Cverna | Předseda | Škoda | Pokles poptávky | CBI | DIW | Americké ekonomiky | Společnost Sentix | Obchodní vztahy | Úročení | Vývoj průmyslu | Čínský výrobce | Deficit státního rozpočtu | Arca | USD | Nová makroekonomická prognóza | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Trh s nemovitostmi | Cestování | Ekonomický dopad | Split | ING Jakub Seidler | Kabinet | Zvýšení základní sazby | Složení portfolia | Legislativa | Zprostředkovatelé | PayPal | Produkty a služby | Ekonomické recese | D1 | Investing.com | Warren Buffett | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Zdražování pohonných hmot | Provozní výnosy | Agrofert | Globální vývoj | ČSOB Petr Dufek | BMW | 3M | Dluhopisové fondy | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | US500 | Dnešní čísla | Tencent | Hlavní ekonom ING | Viceguvernérka | Kurz akcií | Prognózy ČNB | Britský statistický úřad | Americké ministerstvo | Kupní síla | CZ | Digitální měny | Pokles investic | Inflace ve službách | Pokles HDP | Propad | Dopady koronaviru | Bankovnictví | Dezinflace | Poklesy HDP | Sezónní faktory | Elektrická auta | Rakousko | ANO | WMT | Britské libry | Emise skleníkových plynů | Hodnota primární veřejné nabídky | Proinflační faktory | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Agentura AP | FinGO | Economic | Dopady koronavirové krize | Nemovitosti | Andrej Babiš | Evropský trh | Ebury | Markets | finGOOD | Invest | Arbitráže | Dividendové akcie | Aleš Michl | Zájem o investice | Zestátnění | ISIN | Nejistota | Dnes ČTK | Plný úvazek | Broker Consulting | Akcie na evropských trzích | Nejvýraznější pokles | Opce | ING | Česká republika | Swap | Fixed income | Indexy | Vývoj kurzu koruny | Americký dolar | Hotely | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Koruna dnes | ECB | Stoxx 600 | Sazby ECB | Splatnost | XTB Štěpán Hájek | Stabilita sazeb | Vysoká poptávka | Růst ceny | Měnová politika | Alokace | Ziskovost | Doporučení | Objem fúzí a akvizic | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Srovnávací základny | Růst produktivity | Soběstačnost | Krypto | Vyšší daně | Evropské země | Počet lidí bez práce v Německu | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Paradox | Reálné příjmy | Vysoké zisky | HDP v ČR | Evropské automobilky | Analytické společnosti | Referendum | Výhody a nevýhody | Cykly | Konzervativci | Mnichovský ekonomický institut | EU | Bankovní sektor | Miliardy | ARM | KBC | Americké dividendové akcie | Silné euro | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Poradci | Globální trh | Poptávky po ropě | Hermes | Prodeje | WU | Základní sazba | Výrobce elektromobilů | Pracovní síly | Daň z mimořádných zisků | Fúze | Výrobce aut | Akciový trh | Zasedání bankovní rady | Air France-KLM | Investor | Obchodní firmy | Předsedkyně Evropské komise | Ukazatele | Šíření koronaviru | Spotřebitelské ceny v ČR | Saudi Aramco | Banka | Obchodování na forexu | Autoprůmysl | Vlastnictví | Banka UBS | Olaf Scholz | CNBC | Německý kancléř | Domácí poptávka | Statistika | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Strukturální problémy | News | Ocenění | Chování spotřebitelů
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Původ prop tradingu
PVA Expo
PVA Expo Letňany
PVB
PVH (PVH.US)
PVH.US
PVM
PVM Oil Associates
PVM Tamas Varga
PVU

Následující klíčová slova

PwC André Wortmann
PwC Bob Moritz
PwC ČR
PwC ČR Jan Hadrava
PwC ČR Jiří Moser
PwC ČR pro udržitelnost
PwC E-Mobility Sales Review
PwC Global Top
PwC Global Top 100
PwC Global Top 100 Companies
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít