Čtvrtek 21. listopadu 2024 10:00
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
Purple webinář Ve vaší režii

Mimořádná opatření

img

Končí rozporuplná éra záporných úrokových sazeb, po 15 letech. Japonská centrální banka dnes zvýšila svůj úrok, poprvé po 17 letech

19.03.2024 Poprvé od července 2009 se na světě nenachází ani jediná centrální banka, která by měla svoji základní úrokovou sazbu v záporu. Japonská centrální banka dnes totiž svoji sazbu zvýšila z úrovně -0,1 procenta do pásma od nuly do 0,1 procenta. Sazbu zvyšovala poprvé po sedmnácti letech.
img

Americký Kongres uzavřel dohodu o dluhovém stropu

29.05.2023 Americký Kongres dosáhl v sobotu večer předběžné dohody o zvýšení dluhového stropu USA, čímž odvrátil bankrot, který by mohl způsobit vážné narušení globální ekonomiky. Prezident Joe Biden a předseda Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy uzavřeli dohodu, která umožní schválení zákona o zvýšení dluhového stropu.
img

Dolar nemá šanci na silný a trvalý růst

29.03.2023 Dolar zůstává pod tlakem kvůli uvolnění napětí v americkém bankovním sektoru. Nedávné údaje ukázaly, že dolarový index ICE se blíží 102,00 bodům, s největší pravděpodobností proto, že se investoři vracejí na akciové trhy, protože mimořádná opatření na podporu místního bankovního systému ze strany finančních úřadů výrazně snížila obavy z kolapsu. Zpráva, že společnost First Citizens Bank souhlasila s vykoupením všech vkladů a půjček zkrachovalé Silicon Valley Bank, byla také přijata investory s nadšením, což vedlo k tomu, že zajišťovatelé ztratili zájem o dolar. Zdá se také, že prohlášení představitelů Fedu o nutnosti pokračovat ve zvyšování sazeb, i když ne tak razantně, trhy nevyděsila. Důvodem je pravděpodobně skutečnost, že existuje trvalé očekávání ukončení zvyšování sazeb v blízké budoucnosti, přestože předseda Fedu Jerome Powell prohlásil, že žádné snížení sazeb pro rok 2023 neočekává a že centrální banka je dokonce v případě potřeby připravena prodloužit cyklus zpřísňování.
img

Ceny zlata se nachází kolem úrovně 2 000 USD, ropa klesá

22.03.2023 V úterý byly ceny zlata nevýrazné poté, co se v předchozí seanci vystoupaly ke klíčovým maximům, jelikož trhy před nadcházejícím rozhodnutím FEDu o úrokových sazbách uzavřely některé zisky, zatímco opatrnost týkající se potenciální bankovní krize držela silnou poptávku po bezpečném přístavu.
img

Zlato ztrácí půdu pod nohama

22.03.2023 Čím vyšší růst, tím horší pád. Týden do 17. března byl pro zlato nejlepší od začátku jara 2020. Stejně jako tehdy došlo na trzích k vážným otřesům a centrální banky přijaly mimořádná opatření. Před třemi lety byla v epicentru událostí pandemie, nyní bankovní krize. Jakmile se ale nebe začalo vyjasňovat, spekulanti začali vybírat zisky z dlouhých pozic na XAU/USD a drahý kov se potopil jako kámen.
img

Co podporuje ceny zlata a ropy? Oživení v Číně a slabší dolar

14.03.2023 V pondělním asijském obchodování stouply ceny ropy, čímž zvrátily slabý začátek, když oživení čínské poptávky a slabší dolar trh podpořily. Trh je rozrušený vyhlídkou na pokračující zvyšování úrokových sazeb v USA.
img

Co debata o zvýšení dluhového stropu znamená pro trhy?

10.02.2023 Otázka zvýšení dluhového stropu americké vlády se stává politickým dramatem, protože strany nedokážou dosáhnout oboustranné dohody.
img

Bank of Japan bude i nadále dodržovat uvolněnou politiku

25.01.2023 Podle bývalého výkonného ředitele odpovědného za měnovou politiku během epidemie ztrácí americký dolar půdu pod nohama vůči japonskému jenu. Bank of Japan však pravděpodobně postupně ukončí mimořádná opatření ke stabilizaci výnosové křivky, jakmile se v dubnu tohoto roku ujme úřadu nový guvernér. Mimořádná opatření totiž pravděpodobně potrvají několik měsíců. Bývalý ředitel Eiji Maeda v rozhovoru uvedl, že "je pravděpodobné, že Bank of Japan podnikne kroky během prvních šesti měsíců po zvolení nového guvernéra". Navzdory tomu regulátor "pravděpodobně bude nadále udržovat měkkou měnovou politiku, aby udržel nízké výnosy dluhopisů", i když YCC skončí a negativní úroková sazba se vrátí do pozitivní trajektorie.
img

Vyrovnání dluhového stropu USA nabízí riziko i odměnu

24.01.2023 STROP: USA minulý týden dosáhly stropu svého zadlužení ve výši 31,4 bilionu dolarů. Až do léta platí "mimořádná opatření", díky nimž lze získat čas, ale aby USA mohly své dluhy splácet, musí být limit navýšen. Od 60. let minulého století se tak stalo již 68krát, ale rozdělený Kongres vyvolává u mnoha lidí obavy z politického štvaní a chybných odhadů.
img

Invesco: Trhy vidí pozitivní signály v čínské ekonomice i v inflaci v USA

23.01.2023 Otočili jsme list za „annus horribilis“, kterým byl rok 2022. Začátek roku 2023 byl skvělý, protože akcie a dluhopisy v prvních lednových dvou týdnech celosvětově rostly.
C:\fakepath\USA-dolar.jpg

Spojené státy vyčerpaly limit pro zadlužení, hrozí jim fiskální krize

20.01.2023 Spojené státy ve čtvrtek večer vyčerpaly stanovený limit pro zadlužení, který činí 31,4 bilionu dolarů (694,2 bilionu Kč). Demokraté a republikáni se nedokázali shodnout na jeho zvýšení, zemi tak hrozí fiskální krize, uvedla agentura Reuters. Znamená to, že bez politické shody by se vláda později mohla potýkat s nedostatkem peněz na financování své agendy a na provoz všech vládních úřadů.
img

Německo si chystá miliardy na případné blackouty

16.11.2022 Německo údajně přijímá mimořádná opatření pro případ, že by letos v zimě došlo k výpadkům elektřiny. Jedním z opatření je akumulace miliard eur ze strany Německé spolkové banky (Bundesbanky), které pomohou v případě runu na banky. Jednou z možností je i zavedení limitů pro výběr.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Britská centrální banka: Řadě penzijních fondů zbývaly jen hodiny do krachu

06.10.2022 Řada britských penzijních fondů byla jen několik hodin před krachem, když se britská centrální banka rozhodla minulý týden intervenovat na trhu s dlouhodobými státními dluhopisy. Bank of England to uvedla ve zprávě určené britským zákonodárcům, na kterou se odvolává server finanční televize CNBC.
img

Kanada v nedělí poslala turbínu pro Nord Stream 1 do Německa, napsal Kommersant

18.07.2022 Kanada v neděli poslala po opravě turbínu pro plynovod Nord Stream 1 do Německa. Uvedl to dnes list Kommersant s odvoláním na informované zdroje. Pokud nebudou žádné problémy s logistikou a na celnici, měla by podle listu turbína dorazit do Ruska za dalších pět až sedm dní. Nord Stream 1 vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa a je hlavní trasou pro dodávky ruského zemního plynu do EU.
img

Gazprom: Nemůžeme zaručit provoz plynovodu Nord Stream 1

13.07.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom nemůže zaručit bezproblémový provoz plynovodu Nord Stream 1. Firma dnes uvedla, že není jasné, zda dostane opravenou turbínu, jejíž servis v Kanadě zajistila německá společnost Siemens Energy. Nord Stream 1 vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa a je hlavní trasou pro dodávky ruského zemního plynu do EU. Teď prochází pravidelnou údržbou. Německé ministerstvo hospodářství nechtělo prohlášení Gazpromu komentovat, informovala agentura Reuters.
img

Týden ve znamení inflačních čísel

11.07.2022 I když na globálních finančních trzích v posledních týdnech rezonují především obavy z možné recese ve vyspělých ekonomikách, v tomto týdnu se pozornost vrátí zpět k inflačním číslům. Ty přijdou na řadu ve středu jak ve Spojených státech, tak v Česku, přičemž ani v jednom případě zřejmě v minulém měsíci nedošlo ke zmírnění svižného tempa růstu spotřebitelských cen.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení inflačních čísel

11.07.2022 I když na globálních finančních trzích v posledních týdnech rezonují především obavy z možné recese ve vyspělých ekonomikách, v tomto týdnu se pozornost vrátí zpět k inflačním číslům. Ty přijdou na řadu ve středu jak ve Spojených státech, tak v Česku, přičemž ani v jednom případě zřejmě v minulém měsíci nedošlo ke zmírnění svižného tempa růstu spotřebitelských cen.
img

Obchodní plán pro páry EUR/USD a GBP/USD 2. června 2022

02.06.2022 Krize z roku 2008 donutila Federální rezervní systém přijmout mimořádná opatření včetně zavedení programu tzv. kvantitativního uvolňování. Jeho podstata spočívá v nákupu nejrůznějších cenných papírů, především dluhopisů, od nejrůznějších finančních institucí se závazkem jejich zpětného odkupu. Regulátor vlil do ekonomiky prostřednictvím tohoto programu obrovské množství peněz. Zároveň původně nebyly stanoveny podmínky odkupu aktiv. A přestože program skončil, byl ve skutečnosti prodloužen zavedením nových.
img

Terra nastiňuje podpůrná opatření pro stabilní coiny, protože Luna sklouzává pod 10 centů

12.05.2022 Terra předložila několik opatření, která mají pomoci UST a podpořit cenu Luny. Návrhy obsahují několik velkých spálených žetonů.
img

Elon Musk chce od USA více ropy pro celý svět

07.03.2022 Musk svou společnost na výrobu elektromobilů, Tesla (TSLA) vybudoval, aby snížil užívání fosilních paliv a vytvořil tak ekonomiku zakládající si na udržitelné a obnovitelné energii. Jeho Twiterový příspěvek z pátku je však o opaku, Musk napsal „mimořádná doba si žádá mimořádná opatření“ a dodal, že „klesající ceny energií mohou ovlivnit poptávku po elektromobilech a musíme tak okamžitě zvýšit těžbu ropy a plynu.“
img

Google přestal ve své službě News zobrazovat weby ruských státních médií

02.03.2022 Americká internetová společnost Google přestala ve své službě Google News (Zprávy Google) zobrazovat weby médií financované ruským státem. Platí to mimo jiné pro televizi RT, zpravodajský server Sputnik nebo pro tiskovou agenturu TASS. Nějaký čas ale potrvá, než se změna plně projeví ve všech zemích a systémech, sdělila dnes ČTK česká pobočka Googlu.
img

JPMorgan: Fed zvýší sazby devětkrát, aby zkrotil inflaci

23.02.2022 Všechny oči jsou nyní upřeny na geopolitický konflikt mezi Západem a Ruskem, který se odehrává na Ukrajině. Nikdo nepopírá, že všechny zúčastněné strany již na něj nějakým způsobem doplatily. V Rusku se prudce propadly akcie a národní měna. Země čelí západním sankcím a může se stát, že bude nadobro vytažena zástrčka z plynovodu Nord Stream 2. Také Západ zaznamenal propad na svých burzách a ceny zemního plynu v eurozóně mohou opět prudce vzrůst. Ukrajina mezitím balancuje na pokraji plnohodnotné války. Především makroekonomické faktory tíží také náladu investorů.
img

Nastala hodina H. Dnes se rozhodne o dalším osudu zlata – bude zveřejněna zpráva o inflaci v USA

10.02.2022 V očekávání zveřejnění indexu spotřebitelských cen v USA zlato na základě výsledků čtyř po sobě jdoucích seancí zdražilo. Existuje naděje, že jeho rally bude po zveřejnění údajů o inflaci pokračovat?
img

Technická analýza páru BTC/USD na 5. ledna 2022

05.01.2022 Kosovská vláda zastavila kvůli omezeným dodávkám energie v zimním období těžbu kryptoměn v zemi. Místní média informovala, že kosovský ministr hospodářství Artane Rizvanolli rozhodl o zastavení těžby kryptoměn v souladu s doporučením Technického výboru pro mimořádná opatření v oblasti dodávek energie,
img

ČNB opět překvapila, základní sazbu zvyšuje na 3,75 procenta. Vyšší byl základní úrok naposledy před dvaceti lety, hypotéky vyletí k pěti procentům

22.12.2021 Bankovní rada České národní banky na svém dnešním měnověpolitickém zasedání rozhodla zvýšit základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na úroveň 3,75 procenta. Jde o překvapení, i když mírnější než posledně – obecně se čekal růst úroku na 3,25 nebo 3,5 procenta.
img

Drahé Vánoce? Nic proti příštímu roku… Štědrovečerní hostina citelně zdraží, i proto dnes Česká národní banka opět nadstandardně zvedne své úroky

22.12.2021 Ke štědrovečerní hostině si letos všichni dáme inflaci. Která bude navíc jenom předznamenáním toho, co nastane v příštím roce. Česká národní banka přitom nyní může krotit převážně jen inflaci, jež nastane o příštích Vánocích, těch roku 2022, a pak dále. Takže s růstem hladiny spotřebitelských cen příštích dnů, týdnů a měsíců nic moc nezmůže. I tak ale musí vyslat signál. A nadělit pod letošní stromeček další nadstandardní zvýšení základní úrokové sazby. Proto na svém dnešním měnověpolitickém zasedání její bankovní rada nejspíše většinově odhlasuje růst základního úroku o 0,75 procentního bodu, na 3,5 procenta.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Rada ČNB podle odhadů ve středu zvýší úrokové sazby o 0,75 pct. bodu

19.12.2021 Bankovní rada České národní banky na svém středečním zasedání zřejmě zvýší úrokové sazby o 0,75 procentního bodu. Základní úroková sazba by tak stoupla na 3,5 procenta. Vyplývá to z odhadů většiny analytiků oslovených ČTK. Šlo by o třetí nadstandardní zvýšení základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou. Důvodem je rostoucí inflace a s tím spojená snaha centrální banky tlumit očekávání inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste.
img

Opozdilci pozor, úroky z prodlení budou od 1. ledna suverénně rekordní. ČNB totiž chystá další zvýšení svých úroků ještě v nadcházejícím týdnu

19.12.2021 Bankovní rada České národní banky na svém měnověpolitickém zasedání ve středu v nadcházejícím týdnu podle všeho opět zvýší základní úrokovou sazbu, nejpravděpodobněji o 0,75 procentního bodu, na úroveň 3,5 procenta. To je tedy také úroveň, na níž bude základní sazba nejpravděpodobněji dne 1. ledna 2022. Tento fakt je přitom důležitý z hlediska výpočtu úroku z prodlení.
img

Ranní okénko - Kam se vydá inflace?

10.12.2021 Údaj o české inflaci se vzápětí dozvíme. Čekáme další nárůst meziroční dynamiky z 5,8 % na 6,4 %. Nejsilnější přírůstky očekáváme od cen potravin a pohonných hmot. Nicméně růst očekáváme víceméně plošný a nahoru se tak posune i jádrová inflace, která v říjnu dosáhla na 6,6 %. Nutno podotknout, že u celkové míry inflace, tedy té, co zahrnuje i potraviny a energie, panuje tentokrát značná nejistota. To ostatně odráží i nebývale vysoký rozptyl odhadů, od 5,2 % až po 6,4 %.
C:\fakepath\USA.jpg

Deficit rozpočtu USA v srpnu klesl o 15 procent, pomohl růst daňových příjmů

14.09.2021 Deficit rozpočtu vlády Spojených států v srpnu meziročně klesl o 15 procent na 171 miliard dolarů (3,7 bilionu Kč). Daňové příjmy, k jejichž zvýšení pomohlo oživení ekonomiky, rostly rychleji než výdaje na programy zaměřené na překonání dopadů pandemie covidu-19. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí.
C:\\fakepath\\japonsky-jen.jpg

Červencový počet bankrotů v Japonsku byl nejnižší za půl století

10.08.2021 Počet firemních bankrotů v Japonsku se minulý měsíc meziročně snížil o 40 procent na 476 případů. To představuje nejnižší červencový počet bankrotů za půl století. Vyplývá to z dnešních údajů výzkumné společnosti Tokyo Shoko Research. Za poklesem počtu bankrotů stojí finanční podpora podniků ze strany vlády, která je reakcí na negativní dopady pandemie covidu-19.
C:\fakepath\Italie2.png

S&P překvapivě zlepšila výhled úvěrového ratingu Itálie

25.10.2020 Mezinárodní ratingová agentura S&P Global Ratings překvapivě zlepšila výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti Itálie z negativního na stabilní. Signalizovala tak, že se v dohledné době se nechystá rating zhoršit. Zároveň potvrdila úvěrovou známku na dosavadním stupni BBB. Předpověděla nicméně, že třetí největší ekonomika eurozóny se na úrovně z období před příchodem koronavirová krize nevrátí dříve než v roce 2023, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Svaz průmyslu: HDP kvůli opatřením klesne o deset až 12 procent

21.10.2020 Kvůli dalším restriktivním opatřením proti šíření koronaviru může být celkový propad české ekonomiky letos okolo deseti až 12 procent, místo původních osmi procent, které předpovídal Svaz průmyslu a dopravy před měsícem. Svaz o tom dnes informoval ČTK v tiskové zprávě. Záleží podle něj ale na tom, jak dlouho budou opatření nakonec trvat, v jakém rozsahu a jak se celková situace podaří stabilizovat.
img

Rozbřesk: Konec moratoria může české a německé ekonomice “zatopit”

18.08.2020 Od září zase do našich životů naplno vstoupí roušky a připomenou nám, že boj s virem ještě zdaleka není u konce. A i když akciové trhy zkouší zdolat nová maxima, ani v ekonomice není vyhráno. Největší zátěž pro podniky a domácnosti může přijít paradoxně až na podzim.
C:\fakepath\cor-27072020-lv.gif

Bloomberg: Koronavirové záchranné programy snížily bankroty v EU

27.07.2020 Masivní podpora ze strany centrálních bank a vlád, která zmírňuje dopady koronavirových restrikcí, pomáhá evropským společnostem odvracet hrozící bankroty. Počet firem, které požádaly o ochranu před věřiteli, ve velkých evropských ekonomikách jako Británie, Německo a Francie od pandemie prudce klesl, přestože ekonomikám se nedaří. To však současně vyvolává obavy z příchodu šoku, jakmile tyto mimořádné stimuly skončí, upozornila agentura Bloomberg.
img

Valná hromada Lufthansy schválila vládní záchranný balík

25.06.2020  Mimořádná valná hromada německých aerolinek Lufthansa dnes schválila vládní záchranný balík v celkové výši devíti miliard eur (241 miliard Kč). Největší letecká společnost v Evropě se tak vyhnula riziku bankrotu, který by jí jinak v důsledku koronavirové krize hrozil. Ještě do středy přitom nebylo jisté, jestli státní pomoc nezablokuje jeden z velkých akcionářů firmy.
C:\\fakepath\\mmf-11062020-lv.gif

MMF: Vlády na boj s virem daly deset bilionů USD, je třeba více

11.06.2020 Vlády po celém světě již na boj s šířením koronaviru a s jeho ekonomickými dopady vynaložily v rámci rozpočtových opatření zhruba deset bilionů dolarů (234 bilionů Kč). Budou však zapotřebí ještě další rozsáhlé výdaje, uvedla dnes šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová.
C:\fakepath\soros.jpg

Soros: Koronavirus je hrozbou pro přežití Evropské unie

22.05.2020 Evropská unie by nemusela přežít problémy způsobené současnou koronavirovou krizí, pokud těžce zasažené členské země, jako například Itálii, nepodpoří prostřednictvím vydávání věčných dluhopisů. Myslí si to americký miliardář a filantrop maďarského původu George Soros.
img

Koruna oslabuje, česká ekonomika už v prvním čtvrtletí zažila největší negativní ekonomický šok od svého vzniku, a to je jenom začátek. Maďarsko překonalo očekávání trhu, na rozdíl od Česka roste

15.05.2020 Propad české ekonomiky byl v letošním prvním čtvrtletí mírně hlubší, než se čekalo. V meziročním vyjádření klesl reálný hrubý domácí produkt země o 2,2 procenta, vyplývá z dnešních předběžných dat ČSÚ. Analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom ve střední hodnotě svých odhadů počítali s poklesem čítajícím rovná dvě procenta.
img

Nový průzkum ČSÚ odhaluje hloubku recese české ekonomiky

28.04.2020 Opatření k zamezení nekontrolovatelného nárůstu počtu nakažených virem Covid-19 dopadla na globální ekonomiku až nezvykle prudce. Tvrdá data, která přicházejí s výrazným zpožděním a stále probíhající pandemii plně nereflektují, mají tedy minimální informační hodnotu. I proto se více než kdy jindy upíná pozornost finančních trhů k předstihovým indikátorům.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Důvěra v českou ekonomiku v dubnu klesla o rekordních 19,6 bodu

24.04.2020 Důvěra v českou ekonomiku zaznamenala v dubnu největší pokles od začátku sledování Českým statistickým úřadem (ČSÚ). Klesla o 19,6 bodu na 74,8 bodu. Pod osmdesátibodovou hranici spadl indikátor důvěry naposledy v březnu 2009, tedy v době vrcholící finanční krize. Důvěra v dubnu rekordně poklesla mezi podnikateli i spotřebiteli. Důvodem je strach z pandemie koronaviru, uvedli statistici. Důvěru v ekonomiku ČSÚ sleduje od roku 1993, začínal ale s jinou metodikou, než kterou používá nyní.
img

Akcie na pražské burze během týdne posílily o 1,3 procenta

17.04.2020 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne opět posílily, index PX stoupl o 1,3 procenta na 851,4 bodu. Největší nárůst zaznamenaly akcie výrobce antivirových programů Avast, největší pokles postihl akcie Moneta Money Bank. Předchozí týden akcie posílily o 8,5 procenta.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská centrální banka může kvůli viru půjčovat vládě

09.04.2020 Britská centrální banka může dočasně půjčovat vládě peníze na boj s šířením koronaviru, pokud se kabinetu finanční prostředky nepodaří získat na dluhopisových trzích. Obnovuje tak mechanismus, který se naposledy v širším měřítku využíval v době globální finanční krize, informovala dnes agentura Reuters.
img

Úleva ze stabilizace nákazy posílá akcie vzhůru

06.04.2020 Start do nového týdne na hlavních trzích provází úleva ze stabilizace počtu nových případů nákazy koronavirem i počtu úmrtí. Skutečně to vypadá, že velké evropské země, s výjimkou Británie, dospěly ke zpomalování nákazy. Otázkou zůstává, jak rychle si nyní troufnou odbourávat mimořádná opatření, aniž by tak riskovaly opětovné rozdmýchání problému. Návrat ekonomické aktivity podle nás bude ještě pomalý.
img

Klesající dovoz dopomohl zahraničnímu obchodu k výraznému přebytku

06.04.2020 Únorová bilance zahraničního obchodu v národním pojetí skončila překvapivě výrazným přebytkem 22,4 mld. Kč. Výsledek předčil tržní očekávání o více než 7 mld. Kč. Vývoz pokračoval poklesu a to o 0,7 %, meziročně, zatímco dovozy klesly o 2,9 %.Letošní únor měl přitom stejný počet pracovních dní jako ten loňský. Lednový výsledek byl revizí mírně zhoršen o více než dvě miliardy na 17,2 mld. Kč. Bilanci pomohlo příznivější saldo obchodu s motorovými vozidly a dále pak menší deficit obchodu s ropou a zemním plynem a to zejména zásluhou nižších cen ropy na globálních trzích. Ty vlivem neshod mezi Ruskem a Saudskou Arábií v únoru klesly k 50 dolarům za barel, v březnu dokonce až pod 30 dolarů za barel. Naopak nepříznivě se na bilanci projevil schodek u počítačů a elektronických a optických přístrojů.
img

Ranní nadhoz - restriktivní opatření by se mohla začít pomalu uvolňova

06.04.2020 Páteční indexy nákupních manažerů ze služeb potvrdily významný propad tohoto sektoru a to jak v eurozóně, tak v Německu. Později zveřejněný ISM index mimo výrobní sektor na rozdíl od jeho evropských protějšků byl schopen se udržet nad hranicí 50 bodů, tedy stále v pásmu expanze.
img

Mimořádná opatření významně dopadla na průmysl

01.04.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě v březnu klesl o 5,2 bodu na hodnotu 41,3, tedy na historicky nejnižší úroveň. Trhy očekávaný propad na hodnotu 42,5 tedy byl o více než bod překonán. K poklesu došlo víceméně ve všech sledovaných oblastech. Zaměstnanost podle dotazníku klesla nejrychleji od září 2009. Objem výroby a nových zakázek stejně jako objem zásob významně snížil. Ceny vstupů se nepatrně zvýšily, naopak ceny finálních produktů podnikatelé nepatrně zlevnili ve snaze přilákat zákazníky. Vyhlídky podnikatelů na výrobu v následujících 12 měsících podle očekávání zaznamenaly také propad.
C:\fakepath\mmf-27032020-lv.jpg

MMF: Globální ekonomika letos kvůli pandemii koronaviru klesne

27.03.2020 Globální ekonomika v letošním roce kvůli globální pandemii nemoci COVID-19 klesne a mimořádně vysoký počet zemí bude potřebovat od Mezinárodního měnového fondu nouzový úvěr. Uvedli to ve společném prohlášení šéfka MMF Kristalina Georgievová a předseda Mezinárodního měnového a finančního výboru (IMFC), který určuje strategii MMF, Lesetja Kganyago.
img

Rozbřesk: Evropský PMI odkryje náladu firem na začátku koronavirové krize

24.03.2020 Čísla, která budou ještě nějaký čas chodit z ekonomiky – a samozřejmě nejen té naší – budou sice zajímavá, avšak vlastně budou v podstatě nic neříkající. O to více se trhy budou muset spoléhat na měkké ukazatele, které sice nejsou přesnými přehledy výsledků podnikového účetnictví, ale o to jsou zase rychlejší.
img

Ranní komentář: Fed zavádí další mimořádná opatření, Itálie konečně vidí světlo na konci tunelu

24.03.2020 Včerejší seance přinesla další nová opatření americké centrální banky, která se snaží podepřít ekonomiku a firmy v boji ekonomickými dopady koronaviru. Fed oznámil, že společně s nákupy státních dluhopisů a rezidenčních hypoték začne nakupovat také komerční hypotéky, přičemž limit pro nákupy těchto aktiv nebyl stanoven. Americká centrální banka zároveň oznámila spuštění nástrojů na nákup ABS, nebo na pomoc s financováním velkých firem a dokonce i malých a středních podniků. Reaguje tak na rostoucí napětí na trhu s korporátními dluhopisy.
C:\fakepath\eurusd-24032020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 24.3.2020

24.03.2020 Akcie v USA včera kvůli obavám z ekonomických dopadů koronaviru klesly, a to navzdory sérii dalších rázných opatření americké centrální banky (Fed) na podporu ekonomiky. Akcie dolů poslaly mimo jiné zprávy o narůstajícím počtu obětí nemoci COVID-19, o přibývání karanténní opatření ve Spojených státech a o blokaci balíčku určeného na pomoc ekonomice opozičními demokraty v americkém Senátu.
C:\\fakepath\\eurusd-23032020-2.png

Forex: Dolar klesá po sérii dalších opatření Fedu na podporu ekonomiky

23.03.2020 Dolar dnes klesá po sérii dalších rázných opatření americké centrální banky (Fed) na podporu ekonomiky. Fed se kvůli rostoucím obavám z negativních dopadů koronaviru mimo jiné uchýlil k neomezeným nákupům dluhopisů a k novým úvěrovým programům.
img

VÝZVA AKADEMIKŮ Národohospodářské fakulty NF VŠE v Praze

19.03.2020 Globální ekonomika se dostala do koronavirové pasti. Politikové a národohospodáři hledají možnosti, jak zmírnit dopady současných bezprecedentních procesů. Pro mnohé je již teď jasné, že jednotlivé ekonomiky na tom budou v blízkých měsících hůře, než tomu bylo v období finanční krize v letech 2008-2009. V té době došlo k selhání především finančního sektoru. V současnosti je však postižená celá reálná ekonomika, od průmyslové výroby počínaje, přes dopravu, služby (zvláště pak cestovní ruch a pohostinství), zahraniční obchod, až po zemědělství konče. Významné otřesy se dotýkají i trhů s akciemi, dluhopisy a dalších sektorů finančního trhu.
C:\fakepath\cor-19032020-lv.jpg

Vlády slibují desítky miliard eur, centrální banky snižují úroky

19.03.2020 Opatření vlád vybraných zemí a institucí na pomoc ekonomikám zasaženým šířením nového typu koronaviru (řazeno abecedně).
C:\fakepath\ecb-19032020-lv.jpg

ECB zavádí kvůli koronaviru podpůrný program za 750 miliard eur

19.03.2020 Ve snaze bojovat proti ekonomickým dopadům pandemie způsobené šířením nového koronaviru zavádí Evropská centrální banka (ECB) nový podpůrný program. Banka ve středu pozdě večer po neplánované schůzce Rady guvernérů oznámila, že začne nakupovat dluhopisy a další aktiva v objemu 750 miliard eur (20,9 bilionu Kč). Program potrvá do konce roku a bude se vztahovat na dluhopisy státního i soukromého sektoru, stejně jako na dluhopisy řecké vlády.
img

Výběr hlavních ekonomických událostí v ČR v roce 2019

16.12.2019 V tomto velmi rozsáhlém článku najdete kompletní výběr nejdůležitějších hospodářských událostí v České republice v roce 2019 (řazeno chronologicky po měsících a dnech):
img

TECHNICKÁ ANALÝZA JE ĽAHKÁ

12.03.2019 FXPRIMUS je jedním z nejbezpečnějších forexových brokerů napříč forexovým spektrem. Naše mimořádná opatření v oblasti bezpečnosti nás posunula na přední příčky v zodpovědném obchodování. Vytváříme nové standardy v oblasti bezpečného obchodování v celém forexovém odvětví.
Související klíčová slova: Leverate | Obrovský výprodej | Německé ministerstvo hospodářství | Obchodní pásmo | Zpravodajský server | ČSA | Nord Stream AG | Jednání vlané hromady ČEZ | Výnosy dluhopisů | Čínské strany | Války | Vývoj | Jakub Seidler | TV Nova | DPH | EUR | Investiční firma | Hlavní úrokové sazby | Podnikatel | Itálie | Očekávání | Poslanci | T-Mobile | CEFC Europe | Pozitivní nálada | Filantrop | Zasedání ČNB | Veřejné finance | EURJPY | Fairmont Hotels & Resorts | Trh práce | Evropská komise | Plynovod Nord Stream 2 | Philip Morris ČR | Czech Media Invest | Investice | Britská centrální banka | Spotřebitelské úvěry | Support | Mezinárodní ratingová agentura | Sev.en Energy | Jon Cunliffe | Škoda Auto | Ifo | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Špatná nálada | E.ON | Experti | Rekord | Raiffeisenbank | Oživení ekonomiky | ČSSD | Moody's Investors Service | Úrokové sazby v USA | ČMZRB | Český statistický úřad | Impuls | Accor | EUR/USD | Řetězec Makro | Zdanění bank | Nezaměstnanost v Česku | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Chování | Dopad na sentiment | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Předseda představenstva | Profesionální obchodníci | Chování trhu | Měnový pár GBP/USD | Rostoucí výnosy | Cenné papíry | Výnos | Nákupy státních dluhopisů | Medvědí výhled | First Citizens | Růst sazeb | Dopravci | Technické rezistence | Šéfové | Forexový trh | Firma ČEZ | Mimořádná valná hromada | ČEZ | Commodities | Ekonomiky v eurozóně | Google Play | Elektronická evidence tržeb | Platební neschopnosti | Makroekonomické statistiky | Nový průzkum ČSÚ | JPY | AUDUSD | SOTIO | Posilování dolaru | Brent | Ekonomický sentiment | Německá společnost | ÚOHS | Peníze | Strach | Eurohold | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Americká ropa | Hlavní centrální banky | Prognóza | SZIF | Analytici společnosti | Měny | Americký Fed | Zpravodajství | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Burza | Bankovní rada ČNB | Zahájení prodeje | Valná hromada | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Česká pošta | Export | Společnost Siemens | Odškodné | Většinový podíl | EUR/CZK | Společnost innogy | Energetická společnost | Škoda | Ekonomická aktivita | Bankroty | Měnový fond | Hertz | Hospodářské výsledky | Světová finanční krize | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Předseda sněmovny | UniCredit Bank | Jednotná evropská měna | Finanční trh | LottoItalia | Marek Mora | Federální rezervní systém (FED) | Dostatek hotovosti | Americká ropa WTI | Makrodata | Investoři | Bank of England | Americké ekonomiky | Další růst | Nejistoty | Pojišťovací společnost | Kapitál | Ministr hospodářství | Posílení | Nova Broadcasting Group | USD | Magnát | Kč/USD | Rijád | Zápis z posledního zasedání | Artane Rizvanolli | Sestupný trend | Funkční období | TerraUSD | Kč/EUR | Total | Daniel Křetínský | GBP/EUR | Cestování | Největší ekonomika | Přetrvávající vysoká inflace | Uložení peněz | Počerady | Akcie a dluhopisy | Analýzy | Evropské ekonomiky | Vládní výdaje | Data z ekonomiky | TPG Capital | O2 | Cenové tlaky | CZK | Širší index S&P 500 | Zvýšení úrokové sazby | Akcionáři | Rozpočet na rok 2020 | Kabinet | Skupina PPF | Investovat | Inflační situace | Avast | Výrobce pneumatik | Demokraté | S&P | Úroková sazba | Nákupy dluhopisů | Mzdový nárůst | Zvýšení daní | Hospodářské dopady | Japonské vlády | Unie | České firmy | InterContinental | Počet firemních bankrotů v Japonsku | First Republic Bank | Deflace | Kristalina Georgievová | Komoditní | TIM | Německé firmy | Období finanční krize | Prezident | ZEW | Dluhopisy s vysokým výnosem | Očekávaný vývoj | Výsledky | Coca-Cola | Ministerstvo životního prostředí | Globální ekonomiky | HUF | Inflační tlaky | Průzkum | Siemens | Portfolio | Obrovské množství peněz | Nový blok Jaderné elektrárny | Akcie Moneta Money Bank | Finanční instituce | Americký index | ProCent | Energie | Zůstatek | České aerolinie (ČSA) | Kapitálové rezervy | Petr Zatloukal | Objem | Snížení DPH | Inverze výnosové křivky | Vývoj měnového páru | Týdenní pivotní body | Central European Media Enterprises (CME) | Chvaletice | Americké centrální banky | Důvěra v českou ekonomiku v dubnu | Regulátor | Skupina Home Credit | Program Antivirus | S&P Global | Firmy | Zvýšení dluhového stropu | Energetický a průmyslový holding | Otevření Číny | Demokraté a Republikáni | Hlavní úroková sazba | Insolvence | MMF Kristalina Georgievová | Agentura Bloomberg | RWE | AFP | Hertz Global | Technologické centrum | EUR/PLN | Česká společnost | Nástroj | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Premiér Andrej Babiš | Zpráva | Ekonomické dopady | Polsko | Kolaps | Cestovní ruch | Ratingová agentura | Představitelé Fedu | Zvyšování mezd | Měna | Platební neschopnost | České PMI | Vodafone Group | EPH | Objem intervencí | Janet Yellenová | Hypotéky | Ceny ropy | Státní rozpočet | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | Přijetí | Deficit | Lukáš Kovanda | European Metals Holdings (EMH) | Postavení na trhu | Zasedání Fedu | Bydlení | Česká spořitelna | HUF/EUR | USD/PLN | Ukrajina | Bloomberg | GBP | Dopady na ekonomiku | Nabídka | Liberty Steel | Rekordní hodnoty | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Centrální banky | Ústavní soud | Trump | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Pivovary Staropramen | Dow Jonesův index | Zprávy | XXX Lutz | Dolary | Federální rezervní systém | Kvantitativní zpřísňování | GBPUSD | Stavebnictví | Kurzarbeit | Pomoc velkým korporacím | Donald Trump | USDCAD | Opatření vlád | Dnešní makroekonomické ukazatele | Instituce | Evropské akcie | Restriktivní opatření | Bank of Japan | E15 | OPAP | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Silný růst | Ropa Brent | S&P Global Ratings | Stabilizační balík | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Vyhlídky | Průraz | UBS Group | Cena ropy brent | Průmyslová výroba | Kongres | Inflační situace v ČR | GBPCHF | Vývoj měnového páru USD/JPY | Deficit rozpočtu | Program nákupu aktiv | Radek Dvořák | Americké energetické firmy | Výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti | Trh | Inflace ve Spojených státech | Komise | R2G | Války na Ukrajině | Švédská centrální banka | Leva | CNN Prima News | Propad hodnoty | Korekce | Negativní hospodářské dopady koronaviru | Zákonodárce | Pražské burzy | Průzkumy | Česká bankovní asociace | Výběry | Prezident Emmanuel Macron | Francie | Zelenskyj | Dopady koronaviru | Propad | Posílení dolaru | Sazby ČNB | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Rating | Agentura S&P | Pandemie koronaviru | KOL | Příležitosti | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Daňové úlevy | Spotřebitelská inflace | Akcenta | Demokratické strany | ANO | Hrubý domácí produkt | EURSEK | Podnikatelé | Siemens Energy | Sázka | Obchodní instrument | Televize CNBC | Lesy ČR | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Realitní magnát | Zahraniční obchod | Pojišťovny | Technický výhled na trh | Evropská banka | Graf | Podpůrná opatření | Patrick Harker | Gazprom | Centrální banka | Životní prostředí | Přehled | Plyn | Inflační vývoj | Pár EUR/USD | Počet pracovních míst | Eurodolar | Výnosové křivky | Jádrová inflace | First Republic | Hospodaření | Zveřejněná data | Fed | Americká centrální banka | Andrej Babiš | Pin Bar | Spoluzakladatel | Italská vláda | Nouzový úvěr | Reuters | ING | Investment | Německý PMI | Data z americké ekonomiky | Markets | Obchody | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Pozornost | Firma | EURUSD | Lagardere | J&T | Akcie v USA | Česká měna | EP | S&P 500 | CEPS | Čínská společnost | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | PwC | Empresa Media | Předseda | Libra | Koronavirová krize | Americký dolar | Zvýšení základní úrokové sazby | Ceny emisních povolenek | Snížení sazeb | Volodymyr Zelenskyj | Naše ekonomika | Evropská měna | Události roku | Zvýšení základní sazby | Pomoc ekonomice | Přežití Evropské unie | Aleš Michl | Madeta | Majitel | Philip Morris | Alena Schillerová | Airbus | Míra | Úroky | Daniel Beneš | MT4 | Ranní nadhoz | Očekávání analytiků | Napětí na finančních trzích | Úroda | Air | Japonsko | Analytik Raiffeisenbank | Prezident Volodymyr Zelenskyj | ECB | Ceny | CHF | Kevin McCarthy | Energetická krize | Médea | ČNB | Evropská unie | Mluvčí společnosti | A220 | Jiří Rusnok | Pokles | Prognóza ČNB | FxPrimus | Životní pojišťovny | Množství peněz | Focus | Bund | Onemocnění | Poplatek | Telenor | Tržní očekávání | Měny&Sazby | Credit Suisse Group | Dluh Řecka | Nejistota | Podpora | Obchodník | Doporučení | Plynárenská společnost | Invest | COVID-19 | Thomas Cook | Finanční krize | Česká republika | Regulátoři | Index cen | Airbus Group | Index PX | Daně | Lídři | OECD | Pivot | Dnešní fundamenty | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Konsorcium | Centrum | Zisky | Oslabení koruny | Drahý kov | Bankovní rada České národní banky | Signature Bank | Globální ekonomika | OKD | Alpiq | Výnos desetiletých dluhopisů | Růst výnosů | EPGC | Vývoj měnového páru GBP/USD | Trinity Bank | Vice | Růst cen | Dluhový strop | Asset management | Sazby beze změny | Německá vláda | Propad hodnoty dluhopisů | Financování | ČSÚ | Šíření viru | Finance | JDE | Velké zisky | Makroekonomické ukazatele | Index nákupních manažerů | Hotovost | Růst úroků | Dolar vůči jenu | USDJPY | Těžby kryptoměn | Společnosti | Internetové firmy | Virus | Prezident Joe Biden | EGAP | Těžařská společnost | VŠE v Praze | Opatření proti šíření koronaviru | CzechToll/SkyToll | ERA | Zahájení obchodování | Kov | Index nákupních manažerů ve výrobě | Průměrná mzda | Cena | České dráhy | CME | Analytik J&T | Eurovia CS | Odhodlání | Prodeje státních dluhopisů | WTI | Světová banka | Bod | Miliardy korun | Přenos | Počet bankrotů v Japonsku | Polský zlotý | Získané peníze | Bankéři | Spekulace | Haruhiko Kuroda | Konzultant | Republikáni | Nord Stream | Konjunkturální průzkum | Americký miliardář | Domácnosti | FTSE | Výkyvy kurzu koruny | Koronavirové záchranné programy | Cena ropy | Plán firmy | Inflace | Tržby | Marže | Fed dnes | Situace | Státy EU | Předběžné výsledky | Daně z příjmů | Euro vůči dolaru | Krach | Zkušenosti | Emmanuel Macron | USD/CZK | Liberty Ostrava | Akro | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | J.C. Penney | FXstreet | Vybírat zisky | Světová ekonomika | Moneta | CITIC Group | FX | Propad HDP | Růst mezd | Kurz | Market | Vodafone | Americký PMI | Home Credit | Evropská centrální banka | ISM | Google | Unicredit | Pokles výnosů | TASS | Rozkolísaný | Mattoni | UST | Krize v eurozóně | Koncern | Antimonopolní úřad | Nižší ceny ropy | Fixed income | Ekonomové | Firmy v ČR | HCBV | Analytik | AUD | PEPSICO | Ranní okénko | Historická minima | Golden Prague Hotel | Analytici | Elektromobily | Úřad práce | Kurz koruny | Přehled kurzů | Dluhy | Vysoká inflace | Hospodářství | Equity | Tuzemská inflace | Nové peníze | Premiér Babiš | Konglomerát | Casinos Austria | USA inflace | Credit Suisse | Debata | Portfolia | Výsledkové sezóny v USA | Vega | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | NN Group | Expert | Koronavirové krize | Vývoz | Energetické firmy | Moody's | Miliardy eur | Recese | Nárůst výnosů | Makro | CZK/EUR | Nálada spotřebitelů | Největší propad | Signály | Petr Kellner | Americké státní dluhopisy | Štěpán Křeček | Sazka Group | Dceřiná firma | Miroslav Novák | Inflace v listopadu | Eurojackpot | Dieselgate | Cena barelu ropy | Ceny energií | Ratingová agentura S&P | Omezení těžby | Lenka Kalivodová | Fitch | Rychlý růst mezd | Úrokové platby | Neomezené množství | Základní sazby | Rizika | Ruská plynárenská společnost | Kiwi | Británie | Prezident Donald Trump | USDCHF | Americké banky | Počet firemních bankrotů | Rostoucí inflace | Soud | Společnost ČEZ | Globální trhy | Výkon amerického dolaru | Booking | Finanční prostředky | Silicon Valley Bank | Nord Stream 1 | Růst HDP | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Lesetja Kganyago | Švýcarská společnost | Majors | RBI | Antivirus | Analytik J&T Banky | MMF | Biotechnologické společnosti | CNN | Náklady na úvěry | Nadměrná volatilita | Nařízení | Sazba hypoték | Kommersant | BTC | Fed index | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Gold | Průmysl | Oslabení kurzu | Podnikání | Tempo růstu | Bankovnictví | Aerolinky | Uniper | Divergence | Kotační výbor | Bilion dolarů | Rusko dodávky plynu | ETF | Akciové trhy | Úrokové sazby | Wüstenrot | Vývoz plynu | Šíření covidu | Moneta Money Bank | Varování | Hospodářské soutěže | Družba | Temelín | ArcelorMittal Ostrava | Rally | Bankovní rada | Pojišťovna | Macron | DAX | VÝZVA AKADEMIKŮ | EP Global Commerce (EPGC) | Co bude | Payrolls | Aktiva | Česká mlékárna | Prodejní tlak | České měny | Výnosy z dluhopisů | EURNOK | Zlepšení ekonomického výhledu | GBPJPY | Facebook | Drahé kovy | Indikátor | Schodek | Euro | Obchodování s komoditami | ROCE | Martin Durčák | Odhad růstu ekonomiky | Raiffeisenbank a.s. | Cena benzínu | Program kvantitativního uvolňování | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Akcie Tesly | Čínské akcie | Ministryně financí | Sentix | Německý statistický úřad | Andrej Babiš (ANO) | Futures na ropu | Air Bank | Trinity | Stratég | Dodávky ropy | FOREX | Majetek | Ekonomika eurozóny | Načasování | Řetězce | Neomezené množství vládních dluhopisů | Americký index S&P 500 | Sentiment | Ekonomika | Politika | Letecké společnosti | Opimo Trade | PLN | Komoditní stratég | Šéfka MMF | Reálné výnosy | Ben Laidler | Tržní síly | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Výprodej | Karel Komárek | PLN/EUR | Další vývoj | Citibank | Zvýšení dluhového stropu USA | Ekonom | Akcenta Miroslav Novák | České aerolinie | Real Estate | George Soros | J&T Banka | Nákupy | Očekávání trhu | Výsledek zahraničního obchodu | Měnové politiky | Výrazná inflace | Akciové indexy | Pivotní body | Výprodej akcií | Živobytí | Cizí měny | Proticyklické kapitálové rezervy | Dolar | Snížení základní úrokové sazby | Ceny zlata | Silicon Valley | Výhled | Zdanění | Prodejní cena | Kurzy měn | Komerční banky | Americké ministerstvo | Rada ČNB | Finanční televize CNBC | Ethereum | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | Zaměstnanci | Bankovní krize | Agentura DPA | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Sentix index | Hanwha Investment & Securities | Ukrajinský prezident | Výnosy státních dluhopisů | Bílý dům | Kyjev | Dopady pandemie covidu-19 | USD za barel | Jaderné elektrárny | Vývoj měnového páru EUR/USD | Významné riziko | Spready | European Metals Holdings | Průměrná úroková sazba | Obchodní bilance | Americká internetová společnost | Výdaje | EU | Energetické společnosti | Problémy | Kika | Elektronická evidence tržeb (EET) | Dollar | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Největší česká mlékárna | Ropa | Dluhopis | Investiční skupiny | Americká inflace | Rozvoj | Inflační vlna | Nálada na trhu | Transakce | Innogy | Desetileté dluhopisy | Zaměstnanost | Bankovní sektor | Kamil Janáček | NZDUSD | Cena transakce | Slabší dolar | Výzkumné společnosti | AUDJPY | USDX | Dodávky plynu | Finanční sektor | Daňové příjmy | EP Global Commerce | Analytik skupiny | Karanténní opatření | Negativní zprávy | Ľubomír Šlauka | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | Indikátor důvěry | Opatření na podporu ekonomiky | | Dlužníci | Obchod | Oslabení | Burzovní cena | Zastavení těžby kryptoměn | Globální finanční krize | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Úsilí | Žádosti o podporu | Akcionář | Miliardy USD | Odvolací soud | Poradce | SVB | Negativní hospodářské dopady | Další růst sazeb | Spojené státy | Signál | Zdražování | Federální vláda | Sev.en | Výsledkové sezóny | Britská vláda | Komerční banka | Gazprombank | Trhy | Sankce | Ropy | Reorganizační plán | Společnost | Covidové pandemie | Sázky | Futures na americké akcie | Forbes | Ocenění akcií | General Atlantic | AXA | Generální ředitel | Úvěrový rating | SEC | Slovensko | Rozšíření | Riziková aktiva | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Nálada | ČVUT | Eura | Vysoké ceny | Nízká nezaměstnanost | Bankovní systém | Organizace | Ryanair | Obilí | Investiční skupina PPF | Růst | Fed včera | RegioJet | Polská centrální banka | Příjmy | JPMorgan | Finanční situace | Emitent | Zajištění | LDI | Tokyo Shoko Research | Zprávy z krypto průmyslu | Pandemie | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Index | BTC/USD | Martin Gürtler | Úročení | Internetová společnost | Výsledková sezóna | ISM index | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Politici | Šíření dezinformací | Penta | Jaderná elektrárna | SPI Asset Management | Cíle | Bloky | 3cAnalysis | Unipetrol | Africký mor prasat | Výkyvy | Pokles dolaru | Telenor Real Estate | Ministryně financí Alena Schillerová | Akcie Lufthansy | Stephen Innes | Aktuální kurzy měn | Ovocnářská unie | GFG Alliance | Koruna oslabuje | Plynovod Nord Stream | Banky | Penta Real Estate | Poradce premiéra Andreje Babiše | Africký mor | Americké statistiky | TerraUSD (UST) | Zprávy z krypto | CNY | Program nákupů dluhopisů | Dodávky ruského zemního plynu | Růst výnosové křivky | Úvěr | Výhled úvěrového ratingu | Korea Heavy Industry& Development | Šance | Pojišťovací skupiny | František Savov | Centrální banky snižují úroky | Deficit rozpočtu USA | Technický výhled | CMI | Převzetí banky Credit Suisse | Oslabení dolaru | Seznam.cz | Roberto Gualtieri | Covid | Výrobní ceny | Telenor Hungary | Šok | Francouzský prezident | Vývoj inflace v ČR | Rekordní deficit | Hlavní trh | EURPLN | Metro AG | Hrubý domácí produkt země | Witkowitz | Maďarsko | Průmyslníci | Měnová stimulace | Mzda | Nejvyšší výhra | Shrnutí obchodování | ÚKZÚZ | Pavol Kováčik | Měnový pár | Nord Stream 2 | David Vagenknecht | Bankrot | Banka | Technická analýza | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | EMH | PX Pražské burzy | Události v ČR | Ekonomické aktivity | Fond Hartenberg | Inflace v USA | Analytička | ČSOB | MF | Dopady pandemie | Úrok | Veba Broumov | Ekonomiky | Měnová politika | Obchodní plán | Evropa | Nasdaq Composite | tunel Blanka | Tesla | Moskva | Obchodovat s cennými papíry | Agrofert | Nálada v Evropě | Elon Musk | Americký prezident | Terra | Cestovní kancelář | Prohlášení | Zpřísňování měnové politiky | Miliardář | Bilance zahraničního obchodu | E.ON Distribuce | Nákupy vládních dluhopisů | Evropská komise (EK) | Snižování nákupu aktiv | Ruský plynovod | Záložna | Krize | Automobilka | Asociace | Management | Ekonomické dopady nákazy | KKCG | PPF | XAU/USD | Pandemie COVID | Pražská burza | Křetínský | CNBC | UBS | Údaje | Slabý dolar | Banky snižují úroky | Důvěra investorů | Obchodovat s akciemi | Mimořádné časy | Propad české ekonomiky | Regulační orgány | Médea Group | Marta Nováková | Konec roku | Tendr | CAD | Short | AXA ČR a SR | Ivo Lukačovič | Macquarie | Investiční společnost | Moravský Peněžní Ústav | Nemovitosti | Začátek výsledkové sezóny | Vlastnictví | Spotové ceny | Dluhopisy řecké vlády | Práce | Národní rozpočtová rada | Zájem o dolar | Úrokové sazby na nízké úrovni | Podniky | Lufthansa | Teherán | Šířením nového typu koronaviru | Aramco | Kanada | AXA ČR | Index spotřebitelských cen | Volatility | Ministr financí | Ztráta | Rozpočet | Bezpečná aktiva | Baker Hughes | Červnová inflace | IMFC | Skupina Sazka | Vánoce | Martin Ulčák | Pracovní síly | AUD/USD | Pandemie covidu-19 | Volkswagen | Důvěra v českou ekonomiku | Guvernér ČNB | Instrument | Největší ekonomika eurozóny | Standard Chartered | Inflace v eurozóně | Německo | Czech Fund | Burzy v Hongkongu | USD/JPY | Bankovky | Český index nákupních manažerů | Biden | Státní zemědělský intervenční fond | Šíření nákazy | Ztráty | CETA | FXstreet.cz | Euro vůči americkému dolaru | Bilance | Ceny zemního plynu | Analytik skupiny AXA | Nexen Tire | Vivendi | Karel Pospíšil | Šéfka ECB | Hospodářské dopady koronaviru | EK | Omicron | Akumulace | Mediální společnosti | Kotace | Mzdy | UBS Group AG | Průzkum ČSÚ | Zadlužení | Vojtěch Benda | Obchodníci | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Hluboké ztráty | Týdenní pivot | CITIC Dicastal | Objem devizových intervencí | Americké regulační orgány | Dluhopisy | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Agentura Moody's | Poradce premiéra | Jat Tehnika | Tomáš Lébl | Čína | Inflace v ČR | Koruna | Olaf Scholz | Trade | ČR | Hlavní ekonom | Akcie na pražské burze | Vydávání dluhopisů | Ministerstvo financí | Kapitálové trhy | Canal Plus | Průměrná sazba hypoték | Guvernér | Zvýšení likvidity | EURGBP | Rezistence | Emitenti | USA | Zemědělství | Riziko | Šíření koronaviru | Sazby | NERV | EET | Největší pokles | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | Poldi | Letecká společnost | Finanční televize | Bankovní asociace | Obchodní výhled | AAA | Zahraniční forex | Ocenění | Burze | Viceguvernér centrální banky | Meziroční inflace | Americký kongres | Počet nezaměstnaných | Saudi Aramco | Státní veterinární správa | Zásobníky | BHM Group | Stimuly | Ekonomické sankce | Zpřísňováním měnové politiky | Vyšší výnosy | Převzetí banky | Fungování finančních trhů | Ministerstvo hospodářství | Intervenovat | Radovan Vítek | Sociální sítě | Ceteris paribus | Milan Vaníček | Aktuální kurzy | Eastern European Media Holdings | Více peněz | Nastavení úrokových sazeb | Prodej | Japonská centrální banka | Invesco | Plynovod Nord Stream 1 | Jaroslav Hanák | Investiční | Poptávka po bezpečných aktivech | Cena plynu | Státní pomoc | Záchranné programy | Pozornost finančních trhů | Do Kwon | Opce | Bitcoin | Jaderná elektrárna Temelín | Česká ekonomika | Modern Times Group | Kladenská Poldi | Růst cen ropy | Bunds | Budoucnost | Coca-Cola HBC | Nákupy akcií | Rozhodování | Opatření | Skupina ČEZ | Distribuce | Index S&P 500 | Baby Direkt | DPA | Závislost | Česká koruna | Nouzový stav | Roman Juráš | Credit Suisse Group AG | Krypto | Ranní komentář | Zlato | CEFC China | HDP | Krizová fáze | Ekonomická nálada | Maloobchodní tržby | Likvidita | Etoro | Pilsen Steel | TSLA | Členské země | Fond | Kiwi.com | Podnik | Luboš Růžička | Kurzy | Statistici | TPG | Vývoj cen ropy | Spekulanti | Americká ministryně financí | CETIN | Restrukturalizace | Papcel | Inflační očekávání | Záchranný balík | Počet bankrotů | Joe Biden | Italský ministr hospodářství | Evropské země | USD/CAD | Uhlí | Fundamenty | Boj s koronavirem | Průměrná cena | Komodity | CZK/USD | Analýza | Vyšší inflace | Šéfové firem | Společnost Gazprom | Miliardy | Výnosy | EBRD | WSF | Vlády | Fiskální krize | Jednání vlané hromady | Koronavirus | Investiční skupina | Eugal | Zlepšení | Solidní růst | ČTK | Zdravotní pandemie | Generální ředitel ČEZ | Americká vláda | Španělsko | Jerome Powell | Emerging markets | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Opatření americké centrální banky | Reakce zlata | Základní úroková sazba | Nákup dluhopisů | Čínské firmy | Nakupovat | Americké vlády
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Mimoburzovní obchod
Mimoburzovní obchod (OTC)
Mimoburzovní obchodování
Mimoburzovní obchodování s cizími měnami
Mimoburzovní trhy
Mimořádná analýza
Mimořádná daň
Mimořádná inflace
Mimořádná inflace roku
Mimořádná inflace roku 2022

Následující klíčová slova

Mimořádná situace
Mimořádná událost
Mimořádná valná hromada
Mimořádná výkonnost
Mimořádné časy
Mimořádné daně
Mimořádné dividendy
Mimořádné kroky
Mimořádné situace
Mimořádně úspěšný obchodník
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple ebook obchodování ropy
Potvrďte prosím... Zavřít