Neděle 22. prosince 2024 13:27
reklama
Investingfox Partner
reklama
RebelsFunding
reklama
eightcap krypto
reklama
Investingfox Partner

Americké statistiky

img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 28. listopadu? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

28.11.2024 Ve středu měnový pár EUR/USD pokračoval v korekci, přestože pro takový pohyb neměl dostatečné důvody. Spojené státy včera zveřejnily pět významných zpráv, z nichž čtyři neměly žádný dopad, jelikož jejich hodnoty odpovídaly odhadům. Jedinou významnou zprávou byly údaje o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, které byly o 0,3 % nižší, než se očekávalo. Pokles dolaru tak byl do jisté míry opodstatněný. Problém však spočívá v tom, že dolar začal oslabovat už dopoledne, přestože americké statistiky byly zveřejněny později odpoledne. To naznačuje, že trh měl tendenci prodávat dolar od samého začátku dne.
img

Německo není v recesi a inflace v EMU zrychlila

31.10.2024 Včerejší seance na eurodolaru byla příkladem obchodování, kdy data z eurozóny zastínila ta americká. Jednak se podle výsledků HDP ukázalo, že ekonomika eurozóny a především Německo na tom ve 3. čtvrtletí není tak špatně a jednak průběžná inflační čísla z jednotlivých členských zemí unie naznačují, že inflace v říjnu viditelně zrychlila. Výsledkem bylo, že na prosincovém zasedání ECB šance na snížení sazeb o 50 bazických bodů poklesly a s tím se eurodolar posunul výše. Podobné to může být i dnes dopoledne, kdy budou k dispozici říjnová inflační data již za celou eurozónu. Odpoledne by však vládu na eurodolarem měly převzít americké statistiky (zejména pak osobní výdaje). Očekáváme solidní data, která mohou tlačit dolarové sazby výše a zisky eurodolaru korigovat.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 1. října (americká seance)

02.10.2024 K retestu cenové úrovně 1,1128 došlo, když indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo správný bod ke vstupu na trh. Pár ve výsledku klesl o 30 bodů na cílovou úroveň 1,1094. Zde jsem podle scénáře č. 2 nenakupoval při odrazu, protože slabé údaje o výrobě z eurozóny a Powellovy včerejší komentáře ponechaly euru jen malou šanci na růst, a to i ze současných úrovní. K nejbližším událostem patří údaje o americkém indexu ISM ve výrobě a údaje o počtu volných pracovních míst a fluktuaci pracovních sil od amerického Úřadu pro statistiku práce za září. Kromě toho se očekávají ještě projevy členů FOMC Raphaela Bostice a Lisy D. Cookové. Vzhledem k výsledku včerejšího Powellova projevu nevidím aktuálně růstový potenciál eura optimisticky. Lepší je předpokládat pokračování klesajícího trendu na páru. Pokud jde o mou intradenní strategii, plánuji jednat na základě scénáře č. 1 a 2.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 16. srpna (seance v USA)

16.08.2024 Vzhledem k extrémně nízké volatilitě libry a absenci výraznější reakce na údaje o maloobchodních tržbách, které nebyly tak špatné, jak se očekávalo, jsem v první polovině dne neuzavřel žádné obchody. Úrovně, které jsem určil, nebyly otestovány, takže neexistovaly žádné jasné body pro vstup. Během americké seance bude zveřejněno několik údajů, které však vypadají spíše nevýrazně, zejména ve srovnání s tím, co bylo zveřejněno na začátku tohoto týdne. Seance začne vydanými stavebními povoleními, zahájením výstavby bytů a skončí indexem spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity a inflačními očekáváními. Nezapomeňte na rozhovor s členem FOMC Austanem D. Goolsbeem, jehož holubičí výroky by mohly na konci týdne oslabit dolar. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 2.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 11. června (analýza dopoledního obchodování)

12.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,2715 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení nám poskytly vynikající vstupní bod k nákupu libry, což vedlo k růstu o více než 30 bodů. Ve druhé polovině dne byl technický obrázek mírně revidován.
img

GBP/USD. 7. června. Nejdůležitější den v týdnu

07.06.2024 V hodinovém grafu se pár GBP/USD včera třikrát nebo čtyřikrát pokusil prorazit nad oblast rezistence 1,2788–1,2801. Všechny předchozí pokusy byly neúspěšné. Zdá se, že býkům dochází dech. Pokud jsou však býci vyčerpaní, pak medvědům zřejmě nezbývá už vůbec žádná síla. Odraz od oblasti 1,2788-1,2801 by byl pro americký dolar příznivý, ale posledních několik dní ukázalo, že to neznamená, že by medvědi byli ochotni přejít do ofenzivy. Proražení nad oblast 1,2788–1,2801 zvyšuje pravděpodobnost dalšího růstu směrem k další úrovni retracementu 0,0 %–1,2892.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 27. května (seance v USA)

28.05.2024 K otestování hladiny 1,0860 došlo ve chvíli, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně nad nulu, což omezilo potenciál pohybu páru směrem vzhůru, zejména po zveřejnění smíšených statistik z Německa a indexů institutu IFO. Z toho důvodu jsem nenakupoval. Druhý test úrovně 1,0860 s ukazatelem MACD v překoupené oblasti vedl k realizaci prodejního scénáře č. 2, který je v době psaní tohoto článku stále aktuální. Ve druhé polovině dne nebudou k dispozici žádné americké statistiky ani projevy členů Federálního rezervního systému. Očekávám proto, že se bude obchodovat v rámci kanálu s mírnou převahou kupujících. V případě intradenní strategie plánuji spoléhat na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 22. května (seance v USA)

23.05.2024 K otestování cenové hladiny 1,0855 došlo v době, kdy se ukazatel MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro prodej eura. V důsledku toho se pár propadl o více než 30 bodů. Nedostatek statistických údajů v první polovině dne a úterní vyjádření představitelů Federálního rezervního systému, která zdaleka nebyla holubičí, pravděpodobně způsobily, že se ráno vrátil tlak na riziková aktiva. Odpoledne by se pozornost měla soustředit na údaje o prodejích existujících domů v USA a na zveřejnění zápisu ze zasedání Federálního rezervního systému. Statistiky z trhu s bydlením nejsou tak důležité jako sentiment představitelů Federálního rezervního systému, který bude patrný po prostudování zápisu. Pokud většina z nich zaujme jestřábí postoj, nebuďte překvapeni, pokud se zvýší tlak na euro. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a 2.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 2. května (seance v USA)

03.05.2024 K otestování ceny na úrovni 155,05 došlo v době, kdy se ukazatel MACD výrazně propadl od nuly, což omezilo další potenciál pohybu páru směrem dolů. Z tohoto důvodu jsem neprodával. Bohužel jsem se nedočkal ani druhého testu, abych dolar od této úrovně nakoupil. Před námi jsou americké statistiky, které mohou otřást trhem, jenž se po včerejší bláznivé volatilitě mírně zastavil. Údaje o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti a obchodní bilanci by mohly způsobit výrazný pokles páru, ale pouze v případě, že budou výrazným zklamáním. Dobré statistiky jsou důvodem k nákupu dolaru a prodeji jenu opět podle trendu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD. 25. dubna. Býci využívají slabé americké statistiky

25.04.2024 Ve středu se pár GBP/USD v hodinovém grafu odrazil od korekční úrovně 50,0 % (1,2464), ale pokles trval jen krátce. Medvědi opět z trhu ustoupili a britská libra se vrátila na úroveň 1,2464. Držení kurzu páru nad touto úrovní zvyšuje pravděpodobnost pokračování růstu směrem k další úrovni na 1,2517. Nový odraz od úrovně 1,2464 opět umožní jistý pokles britské libry.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začátečníky na 24. dubna (seance v USA)

24.04.2024 V první polovině dne nedošlo k otestování mnou vyznačených úrovní. Z tohoto důvodu nebylo možné najít vhodný vstupní bod do trhu. Ano, údaje IFO za Německo vyšly poměrně dobře, což umožnilo kupujícím eura udržet své pozice po mírném poklesu pozorovaném v první polovině dne. Nyní je velmi důležité, jak budou obchodníci reagovat na americké statistiky, které mimochodem nejsou příliš významné, ale pozitivní dynamika amerických objednávek zboží dlouhodobé spotřeby může ve druhé polovině dne vyvolat nový výprodej eura. Čas ukáže, zda kupující tento tlak tentokrát ustojí. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 22. dubna (seance v USA)

23.04.2024 Test ceny na úrovni 1,2371 v první polovině se shodoval s okamžikem, kdy se ukazatel MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod do prodejních pozic na libře dále podél klesajícího trendu, který se obnovil na konci minulého týdne. V důsledku toho se pár propadl až na 1,2328 – cílovou úroveň supportu, což umožnilo stáhnout z trhu přibližně 50 bodů zisku. Zprávy o tom, že britská ekonomika může ve druhém čtvrtletí letošního roku čelit vážným problémům, nadále negativně ovlivňují kupující libry a odrazují je od vstupu na trh. Ve druhé polovině dne bohužel opět nejsou k dispozici žádné americké statistiky a nejsou plánovány žádné projevy představitelů Fedu, což může udržet obchodování v rámci klesajícího trendu s výraznou výhodou pro prodávající libry. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: Simple trading tips for novice traders on April 16th (US session)

16.04.2024 K otestování ceny na úrovni 154,59 došlo ve chvíli, kdy ukazatel MACD již výrazně vystoupal nad nulu, což jasně omezilo potenciál páru směrem vzhůru. Z tohoto důvodu jsem dolar nenakupoval. Vzhledem k tomu, jak pár poslední dobou reaguje na americké statistiky, pozornost se ve druhé polovině dne pravděpodobně zaměří právě na ně. Údaje o objemu vydaných stavebních povolení a o počtu nově založených základech budou pro určení směru páru ve druhé polovině dne rozhodující. Silné ukazatele i na pozadí rekordně vysokých úrokových sazeb opět připomenou všem účastníkům trhu sílu americké ekonomiky, což povede k dalšímu pokračování vzestupného trendu páru. Výrazně slabé údaje však mohou USD/JPY oslabit, a to zejména směrem od ročních maxim, na kterých se aktuálně obchoduje. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD. 8. dubna. Nonfarm payrolls dolaru nepomohly.

08.04.2024 Pár GBP/USD se v pátek v hodinovém grafu odrazil od oblasti supportu 1,2584–1,2611 a obrátil se ve prospěch britské libry. Na nový růst neměl dost času, ale býčí obchodníci stále neztrácejí možnost posunout libru tento týden nahoru. Pokud se kotace zkonsolidují pod zónou 1,2584–1,2611, podpoří americkou měnu a obnoví pokles k úrovním 1,2517 a 1,2453. Trend v hodinovém grafu zůstává "medvědí".
img

EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci 27. března (analýza dopoledních obchodů)

27.03.2024 V ranní prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0834 a plánoval jsem dělat obchodní rozhodnutí na jejím základě. Podívejme se na 5minutový graf a rozeberme, co se v něm stalo. Růst a vytvoření falešného průrazu vedly k prodejnímu signálu, ale jak vidíme v grafu, vzhledem k nízké volatilitě nedošlo k výraznému poklesu, což se očekávalo. Ve druhé polovině dne se technický obraz nezměnil.
img

Forex: Úvěrová aktivita v eurozóně se pomalu ale jistě zvyšuje

27.02.2024 Lednový měnový přehled z eurozóny podle nás překvapí robustnějším meziroční růstem peněžního agregátu M3 a postupně oživující úvěrovou aktivitou. Spotřebitelská důvěra v Německu i ve Francii ukáže pouze nepatrné zlepšení z velmi nízkých hodnot. Nálada spotřebitelů je podprůměrná i v USA, v posledních měsících se ale solidně zotavuje, což potvrdí i únorové číslo. Z regionu se dočkáme snížení sazeb ze strany maďarské centrální banky. Obáváme se mírnějšího poklesu, než s jakým počítá tržní konsensus.
img

Kotace páru EUR/USD klesly na tříměsíční minima

14.02.2024 Na trh se vrátil strach. Po zveřejnění lednových údajů o inflaci v USA se investoři neměli kam schovat, kromě amerického dolaru. Akciové indexy zaznamenaly v den zveřejnění údajů o vývoji spotřebitelských cen nejvýraznější výprodeje od září 2022. Dluhopisy byly inflací oslabeny a jejich výnosy prudce vzrostly. To umožnilo "medvědům" na měnovém páru EUR/USD poprvé od poloviny listopadu stlačit tento pár pod 1,07. Naopak index strachu VIX vyskočil na nejvyšší úroveň za poslední tři měsíce. Blíží se konec tržní chamtivosti?
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ČNB tento týden opět sníží úrokové sazby

05.02.2024 Klíčovou domácí událostí je čtvrteční zasedání ČNB k měnové politice. Projednávána bude nová prognóza, předpokládáme snížení úrokových sazeb o 25bb, což je v souladu s tržním konsensem. Tržní kontrakty ovšem zaceňují 50bb. Prosincová data z reálné ekonomiky ukážou na pokračující potíže v průmyslu, a naopak známky pomalu ožívající spotřeby v podobě maloobchodních tržeb. Naopak pokud jde o globální ekonomický kalendář, ten je tento týden relativně slabý, a to zejména pokud jde o americká data. Z Evropy bude pozornost směřovat zejména na německé statistiky průmyslové produkce.
img

Forex: Koruna pod tlakem, hladina 25,00 EUR/CZK na dohled

02.02.2024 Silná americká data nakonec vedla k posílení dolaru. Z Evropy totiž ani tento týden zveřejněná data příliš neoslnila. HDP eurozóny jako celku sice za Q4 23 nakonec mezičtvrtletně neklesl, jak se většina analytiků obávala, ale pouze stagnoval. Nejenom pro nás klíčové Německo ale v závěru roku mezičtvrtletně kleslo a brzdilo tak růst HDP eurozóny.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 22. prosince

22.12.2023 Analýza transakcí a tipy na obchodování páru EUR/USDTest úrovně 1,0957, ke kterému došlo v době, kdy linie MACD stoupa...
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 20. prosince (americká seance)

20.12.2023 K testu úrovně 1,2712 došlo v době, kdy linie MACD klesala od nuly , což vyvolalo prodejní signál. Cena páru se ve výsledku propadla o více než 80 pipů.
img

Zlato chytá zadní vítr

29.11.2023 Zlato neotálelo a prudce vzrostlo na 6měsíční maxima, jakmile guvernér Federálního rezervního systému Christopher Waller promluvil o snížení sazby federálních fondů. Pokud budou podle něj deflační procesy v americké ekonomice nadále nabírat na síle, nebude dávat smysl mít tak vysoké výpůjční náklady. To je plně v souladu s očekáváním trhu ohledně uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému v roce 2024, což sníží výnosy státních dluhopisů a hodnotu amerického dolaru. V důsledku toho fouká příznivý vítr do plachet XAU/USD.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 9. října

09.10.2023 Trh ignoroval údaje o britském indexu cen nemovitostí, na rozdíl od zprávy o americkém trhu práce, které v pátek vyvolaly okamžitý pokles libry. Mnozí obchodníci toho využili ke zrušení řady stop příkazů, načež se vrátila poptávka po páru GBP/USD. Pokud jde o dnešek, čeká nás projev členky MPC Bank of England Catherine L. Mannové, ale zatím není jasné, jestli páru prospěje. Kupci mohou nicméně sáhnout k dalšímu triku, když nechají libru klesnout na minima a pak se od nich rychle odrazí.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 5. října. Analýza a jednoduché tipy pro začátečníky

05.10.2023 Měnový pár EUR/USD vykazoval během středy pozoruhodně chaotické pohyby a proplouval mořem makroekonomických údajů. Bylo by nepraktické izolovat konkrétní zprávy, které by objasnily jeho intradenní pohyby. Například Evropská unie před polednem zveřejnila nejméně čtyři zprávy, byť druhořadé povahy, které společně dokázaly vyvolat reakci trhu. Zářijové indexy podnikatelské aktivity v sektoru služeb v Německu a Evropské unii mírně překonaly odhady, index cen výrobců zůstal neutrální, zatímco maloobchodní tržby zaostaly za prognózou.
img

Obchody na Wall Street byly na začátku týdne utlumené

04.07.2023 Trhy mohou také vyhodnocovat americké statistiky zveřejněné během pondělí. Konkrétně index U.S. Manufacturing ISM Index v červnu klesl na 46 % z květnových 46,9 %, ačkoli analytici očekávali, že index vzroste na 47 %.
img

Forex: Eurodolar vyhlíží americká čísla a páteční inflaci v eurozóně

27.06.2023 Eurodolar byl na začátku týdne relativně stabilní a držel se v blízkosti 1,0900 EUR/USD. Po konci ”povstání” wagnerovců, které hrálo dolaru lehce do karet, se pozornost soustředí znovu zejména na americké statistiky, které mohou napovědět, jak moc bude Fed ještě v nejbližších měsících chtít se sazbami putovat směrem vzhůru - dnes jsou to zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby a čísla z realitního trhu. Ke konci týdne se pak pozornost obrátí do eurozóny, a to k prvnímu odhadu inflace za měsíc červen.
img

Americké akcie uzavřely níže, Dow Jones klesl o 0,72 %

21.06.2023 Na konci burzy v New Yorku klesl Dow Jones o 0,72 %, index S&P 500 klesl o 0,47 % a index NASDAQ Composite klesl o 0,16 %.
C:\fakepath\eurusd-26052023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 26.5.2023

26.05.2023 Americké akcie uzavřely včerejší obchodování převážně se zisky. Po zveřejnění skvělého výhledu prudce posílily akcie výrobce čipů Nvidia, což povzbudilo akcie podniků napojených na umělou inteligenci (AI). Na forexovém trhu posiloval americký dolar a ztrácelo euro.
img

Americký pre-market 9. ledna: nevěřte ve slibný začátek roku

09.01.2023 Vzhledem k tomu, že obchodování v Číně bylo obnoveno a investoři očekávali pauzu ve zvyšování sazeb Federálního rezervního systému po zveřejnění pátečních dat ukazujících na výrazný pokles v sektoru služeb, futures na americké akciové indexy v pondělí ráno nadále rostly.
img

ISM ukradlo páteční show. Akcie i dluhopisy oceňují rostoucí riziko recese

06.01.2023 Závěrem týdne se hráči na hlavních trzích rozhodně nenudí. Nejprve přešli bez velké reakce propad německých průmyslových objednávek. Poté dostali potvrzení, že inflace v eurozóně rychleji klesá, ovšem překvapivý růst té jádrové je těžko potěšil. Obchodování však nemělo jasný směr a pozornost se soustředila na odpolední americké statistiky. 
img

Analýza Powellova projevu

02.12.2022 Poptávka po americké měně výrazně klesla v noci na středu a ve čtvrtek během dne. V důsledku toho zaznamenaly nástroje euro/dolar a libra/dolar zvýšení cen o přibližně 200, respektive 300 bazických bodů. Ve včerejších recenzích jsem již provedl důkladnou analýzu zpravodajského prostředí těchto dnů. Dospěl jsem k závěru, že ekonomická data nemohou mít dostatečně významný dopad na sentiment trhu, aby způsobila výrazné oslabení amerického dolaru vůči euru a libře. Trh takto nereagoval, protože zpravodajské pozadí nebylo pro dolar tak špatné. Jediná věc, která má něco společného s poklesem amerického dolaru, je projev Jeroma Powella ve středu večer.
img

Ekonomický kalendář: NFP je zde!

07.10.2022 Evropské trhy se krátce po začátku obchodování pohybují v červených číslech. Drahé kovy a kryptoměny se obchodují mírně v zisku, naopak ropa vymazala některé ze svých nedávných zisků. CHF a JPY jsou dnes nejvýkonnější hlavní měny.
img

Forex: Poptávka amerických domácností i v srpnu zvyšovala maloobchodní tržby

15.09.2022 Celkové maloobchodní tržby v USA pravděpodobně v srpnu klesly meziměsíčně o 0,1 %, a to hlavně vlivem výrazného poklesu cen pohonných hmot. Vývoj tržeb v rámci tzv. kontrolní skupiny by však měl nadále potvrzovat svižný růst poptávky amerických domácností. Zveřejněn v USA bude také srpnový vývoj průmyslové produkce, ta je během letních měsíců obvykle více volatilní a jinak tomu nebude ani letos. Směrodatnější tak bude až údaj za září. Na programu dnes původně bylo rovněž zasedání anglické centrální banky (BoE), z důvodu úmrtí královny Alžběty II. však bylo přesunuto na 22. září.
img

Nastala hodina H. Dnes se rozhodne o dalším osudu zlata – bude zveřejněna zpráva o inflaci v USA

10.02.2022 V očekávání zveřejnění indexu spotřebitelských cen v USA zlato na základě výsledků čtyř po sobě jdoucích seancí zdražilo. Existuje naděje, že jeho rally bude po zveřejnění údajů o inflaci pokračovat?
img

Ranní komentář: Po čtvrtečním výplachu dnes trhy zachraňuje Amazon, akcie dál jako na houpačce

04.02.2022 Volatilní obchodování na finančních trzích zatím nepolevuje. Po včerejší prudké korekci, která díky výsledkům Meta Platforms poslala dolů celý technologický sektor (Nasdaq -3.74 %), přichází dnes ráno pro změnu zase výrazné oživení. Pomohly k tomu výsledky Amazonu, který v after-market hodinách rostl o více než 14 %. Dařilo se ale i dalším společnostem jako Snapchat, který přidal po zveřejnění výsledků rovnou 59 %. Futures na americký Nasdaq tak ráno rostou o 2 %.
img

Přehled páru EUR/USD – 17. 1. 2022. Vícenásobné zvýšení sazeb Fedu nemusí Ameriku zachránit před vysokou inflací.

17.01.2022 Měnový pár EUR/USD v pátek prudce klesl. Nebylo to způsobeno fundamentálním pozadím nebo makroekonomickými statistikami. Byl to jen "sesuv půdy". Samozřejmě, celkově slovo "propad" není úplně správné, protože pár klesl pouze o 80 bodů. O většinu pozic, které během týdne s velkými obtížemi nasbíral, však přišel. Připomeňme, že během týdne evropská měna jednoduše rostla a ignorovala "základ", v pátek naopak klesla ignorujíc "základ." Americké statistiky byly zcela ignorovány. Můžeme tedy konstatovat, že pohyb byl minulý týden čistě technický.
img

AKTUÁLNÍ PŘEDPOVĚĎ pro GBP/USD na 14. 1. 2022

14.01.2022 Vzhledem k tomu, jaké byly prognózy podle amerických statistik, je celkem logické očekávat další růst libry. Což se v podstatě stalo při zahájení evropské obchodní seance, zatímco během té americké libra dokonce mírně klesla. I když rozsah samotného poklesu byl čistě symbolický. Což s přihlédnutím ke skutečným datům vypadá velmi, velmi zvláštně a spíše to jen potvrzuje, že se trh stále nemůže zbavit nadměrné spekulativní složky. Americké statistiky nakonec dopadly znatelně lépe než prognózy. Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti vyšly o něco hůře, než se předpokládalo, jejich počet se totiž zvýšil o 23 tisíc.
img

Ranní komentář: Růst výnosů prozatím nepokračuje, indexy klidnější, dnes výsledky NFP

07.01.2022 Nervozita na finančních trzích se oproti první polovině týdne včera z trhů začala postupně vytrácet. Částečně k tomu přispěla stabilizace na trhu s dluhopisy. Částečně pak možná i absence důležitějších fundamentů. Klidné obchodování nás provází zatím také dnešním ránem, kdy si futures na americké i evropské indexy své pozice udržují.
img

AKTUÁLNÍ PŘEDPOVĚĎ pro GBP/USD - 17. 12. 2021

17.12.2021 Zatímco Federální rezervní systém a Evropská centrální banka hovoří o svých očekáváních ohledně úrokových sazeb, úrovně inflace a načasování zrušení programů kvantitativního uvolňování, Bank of England přešla od slov k činům. Poté, co inflace ve Spojeném království vyskočila na 5,1 %, se britská centrální banka rozhodla nečekat na příští rok, kdy bylo plánováno první zvýšení po dlouhé době, a refinanční sazbu zvýšila. V důsledku včerejšího jednání vzrostla z 0,10 % na 0,25 %. Což bylo pro trhy naprostým překvapením. V důsledku toho začala libra aktivně růst. Z velké části kvůli naprostému překvapení.
img

Ceny zlata těží z rozhodnutí Fedu

16.12.2021 Trh se zlatem byl včera nervózní. Ceny se den před zprávou Fedu o úrokových sazbách a bezprostředně po ní propadly. Kov ale dostal impulz k růstu.
img

Ranní komentář: Fed příští rok zvýší sazby možná až třikrát

16.12.2021 Americká centrální banka včera podle očekávání zvýšila rychlost taperingu z 15 na 30 mld. dolarů. Od ledna tak bude nakupovat dluhopisy měsíčně za 60 mld., což je polovina původního měsíčního objemu QE. Už v březnu by pak s QE mohla skončit definitivně. To otevírá prostor k rychlejšímu zvyšování sazeb v průběhu příštího roku, kdy by sazby, podle nové prognózy FOMC, mohly růst dokonce třikrát. Fed navíc nepovažuje inflaci za dočasnou a vidí reálná rizika toho, ž by mohla zůstat delší dobu na zvýšench úrovních.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Inflace kam se podíváš

08.11.2021 Hned začátek týdne přinese důležitá data z tuzemské ekonomiky v podobě zářijové průmyslové produkce, stavební výroby a zahraničního obchodu. Po extrémním zklamání ze srpna očekáváme zlepšení. Ne ale takové, aby výsledky za třetí kvartál nějak oslnily. Říjnová nezaměstnanost potvrdí napjatý trh práce v Česku a statistiky říjnové inflace ukážou na pokračující zrychlování růstu tuzemských spotřebitelských cen na dohled šesti procent. Akceleraci inflačních tlaků přinesou i americké statistiky za říjen.
img

Forex: Maďarská centrální banka dnes opět zvýší úrokové sazby

19.10.2021 Globální ekonomický kalendář dnes nenabídne data, která by obchodování na finančních trzích nějak zasáhla. Platí to jak pro srpnovou stavební výrobu v eurozóně, tak americké statistiky z rezidenčního sektoru za září. Zajímavější bude pohled na region. Polské zářijové statistiky potvrdí utaženost tamního trhu práce, maďarští centrální bankéři pak opět rozhodnou o zvýšení úrokových sazeb.
img

Ranní komentář: Akcie korigují dřívější ztráty, výnosy dál rostou

08.10.2021 Akcie za sebou mají další úspěšnou seanci. Indexy v USA včera přidaly procento, v Evropě rostly ještě o něco více. Vůbec nejvíce se ale včera dařilo hlavně čínských technologickým titulům, které povzbudilo v růstu znovuotevření čínských burz, na kterých se několik dnů kvůli svátku neobchodovalo. K pozitivnímu sentimentu na trzích pomohly zprávy z Washingtonu, kde se demokraté s republikány dohodli na krátkodobém navýšení dluhového stropu, kterým se podařilo odsunout případný default Spojených států až na začátek prosince.
img

Ranní komentář: Problémy v Číně prosakují i na západní trhy, akcie a krypto ztrácejí

21.09.2021 Akciové trhy za sebou mají rušnou seanci. Téma čínských developerů a hrozba jejich bankrotů se začíná přelévat i na západní trhy, které si včera po dlouhé době prošly výraznějším výprodejem. Americký S&P500 v jednu chvíli ztrácel téměř tři procenta a Nasdaq klesal o 3.4 %. Díky rally z konce seance ale nakonec indexy značnou část ztrát dokázaly umazat, takže index S&P 500 odepsal pouze 1.7 % a Nasdaq klesal o 2.19 %. Podobným výprodejem si pak prošly také indexy v Evropě. Výrazně pak ztrácely i další riziková aktiva v čele s kryptem, zatímco situace na bondech a na FX byla až překvapivě klidná.
img

Ranní komentář: WTI zpět poblíž 70 USD, dnes výsledky z amerického trhu práce

03.09.2021 Klidné obchodování na většině trhů pokračuje. Americké idexy znovu jen nepatrně rostly, přičemž tentokrát se dařilo hlavně energiím, kterým pomohl návrat americké ropy WTI ke hranici 70 dolarů za barel. Fundamentálně se situace ani tentokrát moc nezměnila a investoři spíše vyčkávají na dnešní výsledky z amerického trhu práce. Ty mohou být potenciálně velmi zajímavým příspěvkem do diskuse o načasování utažení měnové politiky v USA.
img

Wall Street je před pátečními daty na maximech, dolaru se tolik nedaří

02.09.2021 Oba hlavní americké akciové indexy S&P 500 a Nasdaq Composite stouply při otevření na čerstvé historické rekordy, Wall Street ale zisky poté trochu umazala. Americký dolar prohloubil ztrátypo týdenní statice o nových žádostech o podporu. Ty se dostaly na čerstvé pandemické minimum a trh před klíčovými pátečními daty předpokládá, že americká ekonomika vytvořila v srpnu 725.000 pracovních míst.
img

Akciím po úvodním růstu dochází dech. Výnosy a ropa se stabilizují

20.07.2021 Úterní dopoledne přináší evropským akciovým trhům obrat po včerejším silném výprodeji. Klíčové indexy se zvedají, DAX si připisuje 0,6 pct, AEX je výš o 0,4 procenta, FTSE 100 přidává 0,8 pct a CAC 40 skoro procento. Změnu sledujeme také na dluhopisech, ale tady nejde o vážnou korekci včerejška. Můžeme mluvit spíše o konsolidaci výnosů na nižších úrovních. Také eurodolar se snaží ustálit, a to kolem 1,1800. Ropa je výš o půl procenta a mírné zisky registrují také drahé kovy.
img

Ranní komentář: Ropa (WTI) nad 72 USD, dnes zasedání Fedu

16.06.2021 Akciové trhy včera mírně korigovaly. Index S&P 500 odepsal 0.20 %, Dow Jones 0.27 % a Nasdaq klesl o 0.71 %. Ke korekci přispěly slabší výsledky z USA, kde byly zveřejněny horší než očekávané maloobchdoní prodeje, které navíc byly doprovázeny výraznějším než očekávaným růstem PPI. Ten meziměsíčně vyskočil o 0.8 %, což přispělo k meziročnímu růstu indexu o 6.6 %.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy povzbudil růst spotřebitelských cen ve Spojených státech

10.06.2021 Ceny ropy dnes povzbudil nad očekávaní silný květnový růst spotřebitelských cen a statistika o dalším poklesu počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech. Před jejich zveřejněním ropa zlevňovala kvůli zvyšujícím se zásobám pohonných paliv v USA, které vzbudily pochybnosti ohledně poptávky před hlavní letní sezonou.
img

Ranní komentář: Lepší makro z USA pomáhá dolaru, zlato ztrácí. Dnes výsledky NFP

04.06.2021 Akciové trhy se včera dostaly pod mírný prodejní tlak. Ke korekci přispěla hlavně kombinace silného makra s vyššími výnosy a komentáře některých členů Fedu, kteří naznačují, že možná nastal čas začít se bavit o načasování utahování měnové politiky. Příjemně včera překvapily hlavně výsledky ADP reportu a ISM ze sektoru služeb. Dnešek přinese potenciálně velmi důležité výsledky z amerického trhu práce, které téma dalšího vývoje měnové politiky v USA budou pravděpodobně i nadále udržovat v popředí zájmu většiny investorů.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Data z amerického trhu práce potěší centrální bankéře

31.05.2021 Klíčovou globální událostí tohoto týdne je páteční publikace květnových statistik z amerického trhu práce. Ty ukáží na další zlepšení, které může odstartovat diskusi nad tím, kdy začne Fed ustupovat od programu kvantitativního uvolňování. V Evropě bude pozornost zaměřena na inflační data. Ta za eurozónu by měla ukázat rovná dvě procenta. Z domova se zítra dočkáme struktury HDP za Q1 21, kde by měl být patrný dopad uzavření ekonomiky, květnový PMI pak potvrdí, že od té doby se sentiment výrazně zlepšil. Závěr týdne pak odhalí, jak se vyvíjely tuzemské mzdy během prvních třech měsíců roku. Oproti konsensu čekáme výrazně lepší výsledek.
img

Forex: Závěr týdne znamenal pro korunu klid, dolar si polepšil

28.05.2021 Závěr týdne se na globálním trhu opět nesl ve znamení optimismu, což ukazuje pohled na opětovně rostoucí akciové indexy na obou stranách atlantického oceánu. Na lokálním devizovém trhu se to ale příliš neprojevilo, kurz koruny se držel bez významnějšího zájmu obchodníků v úzkém pásmu mezi 25,43 až 25,46 CZK/EUR. Na trhu eura vůči dolaru se nakonec prosadila americká měna. Euro ještě dopoledne držela solidní data z eurozóny.
img

Forex: Euroskupina dnes bude debatovat problematiku bankovní unie

16.04.2021 Z geopolitiky se dnes bude pozornost soustředit na jednání Euroskupiny, kde se budou probírat sporné body v projektu bankovní unie. Pokud jde o ekonomický kalendář, z Evropy stojí za zmínku březnová statistika nově registrovaných automobilů, která je významným lakmusovým papírkem současné situace v automobilovém sektoru. Březnová inflace za eurozónu by překvapení přinést neměla, oproti předběžným číslům změnu nepředpokládáme. Odpolední americké statistiky z realitního trhu budou pozitivně ovlivněny příznivým počasím. Fiskální podpora a zlepšení pandemické situace by se mělo odrazit na zlepšení nálady amerických domácností, a tedy vyšším indexu spotřebitelské důvěry University of Michigan.
img

Forex: Americké statistiky potvrdí silné oživení tamní ekonomiky

15.04.2021 V USA zveřejní březnové maloobchodní tržby, které by měly být podpořeny dalším kolem fiskální podpory a jejich výše tak podle nás vzroste meziměsíčně o 4,3 %. Oživení americké ekonomiky by se mělo odrazit také ve výsledcích tamního výrobního sektoru, jehož produkce podle našeho odhadu v březnu vzrostla o 2,6 %. Indikátory podnikatelského sentimentu amerického Fedu se zřejmě udrží poblíž historických maxim. Příznivý vývoj na trhu práce v USA by pak měl potvrdit pokračují pokles týdenního počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Po mírném nárůstu zřejmě čeká ekonomiku znovu pokles

01.03.2021 Zítřejší zpřesněný odhad tuzemského HDP by měl potvrdit mezičtvrtletní růst ekonomiky v posledním loňském čtvrtletí poblíž 0,3 %. Z hlediska struktury k tomu přispěl zejména čistý vývoz, který odrážel velmi dobré výsledky průmyslu. Přes potíže s dodávkami vstupů převládala ve výrobním sektoru i nadále optimistická nálada, což by měl dnes potvrdit tuzemský PMI za únor. Ze zbytku Evropy budeme sledovat především první odhady únorové inflace. Ta v eurozóně zřejmě setrvala na předchozích 0,9 %. Evropské a americké statistiky z trhu práce by pak měly indikovat mírné zlepšení. Korunový trh však bude odrážet především zhoršující se pandemickou situaci v ČR a zpřísněná protiepidemická opatření, která platí od dnešního dne. Česká koruna tak setrvá nad 26 CZK/EUR a pravděpodobně budeme svědky dalších tlaků na její oslabení.
img

Ranní komentář: Libra silnější díky výhledu BoE, dnes americká data z trhu práce

05.02.2021 Akciové indexy pokračovaly také včera ve svém postupném růstu. Americký S&P500 přidal 1.09 % a dostal se na nové historické maximum. Solidní zisky si připsaly také indexy v Evropě, díky čemuž se například německý DAX znovu přehoupnul přes hranici 14 tis. euro.
img

Ranní komentář: OPEC+ od ledna zvýší produkci, ropa přesto silnější. USD pokračuje v oslabování

04.12.2020 Akciové trhy včera pokračovaly v konsolidaci na svých zvýšených valuacích. Americký S&P 500 nakonec seanci uzavřel jen s nepatrnou ztrátou (-0,06 %), zatímco Dow Jones a Nasdaq přidaly zhruba dvě desetiny procenta. Z nových fundamentů včera zaujaly hlavně zprávy týkající se dohody OPEC+ na mírném zvýšení produkce (+500 tis. barelů/den) od ledna. T oje sice více než se čekalo, na druhou stranu se ale podařil zažehnat potenciální spor mezi členy ropného kartelu. Ropa tak pokračuje v postupném růstu a dnes ráno se v případě severomořského brentu dostává na dosah hranice 50 dolarů za barel.
img

Ranní komentář: V USA se rozjíždí druhá vlna pandemie, akcie začínají klesat

06.11.2020 Povolební party na akciových indexech pokračovala i včera. Americké indexy přidaly 2 %, přičemž nejvíce se dařilo opět technologiím. Solidní zisky si připsaly také indexy v Evropě a další riziková aktiva. V prudkém růstu pak pokračuje i Bitcoin, který už překonal hranici 15 tis. dolarů.
img

Ranní komentář: Korekce na indexy konečně dorazila. Ztrácejí hlavně technologie

04.09.2020 Akciové trhy si po delší době prošly včera výrazným výprodejem. Jen v USA Dow Jones a S&P500 klesaly o 2.78 % a 3.51 %, zatímco Nasdaq odepsal rovnou 4.96 %, což byl ekvivalent více než 730 mld. dolarů. Prudká korekce přišla bez jednoznačného fundamentu a byla tak spíše technickou záležitostí a reakcí na výrazný růst technologických akcií z minulých měsíců. Právě technologický sektor byl včera hlavním tahounem výprodejů, které se včera jinak týkaly především amerických akcií. Evropa sice klesala také, výprodej byl ale výrazně mírnější.
img

Rozbřesk: Evropský průmysl se odrazil ode dna

13.08.2020 Červnové výsledky evropského průmyslu sice nepřekonaly optimistická očekávání trhů, nicméně více než devítiprocentní růst ve srovnání s květnem znamená další umazání alespoň části předchozích ztrát výstupu, jak to ostatně již naznačoval index nákupních manažerů PMI. V dubnu, kdy v eurozóně vrcholily odstávky se zpracovatelský průmysl oproti únoru propadl o 30 %. Nyní na únorovou hodnotu ztrácí už jen 12 %. Základní otázkou však zůstává, nakolik jde o nový business či zda tento „návrat“ probíhá pouze na vrub zásoby starších objednávek, zatímco průmysl stejně jako služby dál čelí poptávkovému šoku.
img

Ranní komentář: Trump pokračuje v tažení proti Číně, americké akcie korigují včerejší zisky

07.08.2020 Akciové indexy za sebou mají v USA další růstovou seanci, když znovu dokázaly navyšovat své pozice. Index S&P 500 tak přidal 0.64 %, zatímco Nasdaq rostl o 1 %. Dnes ráno se však situace na trzích mění a futures na indexy v Evropě i v USA signalizují korekci. Tu má na svědomí americký prezident Trump a jeho nařízení, které zakazuje rezidentům USA dělat jakékoliv podnikatelské aktivity s čínskými aplikacemi TikTok a WeChat, nebo se společnostmi, které tyti aplikace vlastní (ByteDance a Tencent).
C:\fakepath\Atlanta-Fed-08062020.PNG

Opravdu klesne americká ekonomika o 50 %?

08.06.2020 Statistiky o hrubém domácím produktu za druhé čtvrtletí budou velmi zlé. To víme už od dubna, kdy zůstala drtivá většina západních ekonomik zavřená pod karanténou a ze kterého nyní dostáváme první měsíční tvrdá data. Zatímco pro českou ekonomiku odhaduje Česká národní banka pokles v druhém čtvrtletí o 8,5 %, Spojené státy by podle atlantské pobočky americké centrální banky (Fed) měly odepsat rovnou 54 %.
img

Rozbřesk: Mzdy brzdí, nezaměstnanost narůstá a guvernér ČNB očekává stabilizaci koruny

05.06.2020 Včera zveřejněné mzdy v podstatě uzavřely sadu dat za první kvartál a docela jasně naznačily, že doba jejich rychlého zvyšování už skončila. Nejpomalejší růst průměrné mzdy za poslední tři roky nebo té reálné dokonce za posledních šest let ukazuje, že se poměry na dříve stále více napjatém trhu práce začínají v důsledku koronakrize měnit.
img

Ranní komentář: ECB drží nad Evropou ochranou ruku, euro díky tomu pokračuje v růstu

05.06.2020 Americké i evropské indexy včera přerušily růstovou rally a propadly se mírně do červených čísel. Ztráty byly ale relativně malé a sentiment na trzích zůstává i nadále docela pozitivní. Z fundamentů včera zaujalo hlavně zasedání ECB, která ponechala sazby beze změny a rozhodla o navýšení svého programu PEPP o dalších 600 mld. euro. Trh přitom očekával jen 500 mld. Banka je tak připravena i nadále aktivně působit na evropském trhu s dluhopisy ve snaze zmírnit dopady pandemie na soukromý a veřejný sektor, který má zajištěnou dostatečnou likviditu.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Money management | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciové indexy | Pullback | Fitch | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Obchodní plán | Divergence | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Analytik | Take-Profit | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | XAU/USD | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Asset management | Bank of England | Bloomberg | Bod | Burza | CBOE | CCI | COT report | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Denní minima | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Falešné proražení | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Flat | Futures | Grafy | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Long | Long pozice | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Pozice | Prémie | RSI | Rally | Retracement | Rezistence | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Short pozice | Spread | Stop-Loss | Support | Take Profit | Trading | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | FTSE | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Trh s nemovitostmi | Program nákupů dluhopisů | EU | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ropný trh | Break-Even | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Index nákupních manažerů | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Stoxx 600 | Analytický tým | Aktuální kurzy | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Obchodní seance | EUR/HUF | Facebook | Index strachu | Burzy | Zásoby ropy | ADP report | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | USDCAD | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Podpora | Průlom | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Cena | Ceny zlata | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské měny | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | HDP USA | Hrubý domácí produkt | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index volatility | Indikátor CCI | Indikátor MACD | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Kurz eura k dolaru | Kurzy | Libra | Maloobchodní prodej | Management | Market | Meziroční inflace | Moving Average | Nákup eura | Nemovitosti | Obchodování opcí | PayPal | Pokles eura | Prodej eura | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Státní rozpočet | Stoxx | Trh | Tržní hodnota | USD index | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | WTI | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | BreakEven | Buy | Intermediate | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Tržní sentiment | Komise | Federální rezervní systém | Session | Volby | Rozhovor | Commitment of Traders | COT | Burze | Traders | Dow Jonesův index | Microsoft | MSCI | Technické indikátory | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Halifax | Obchodníci na forexu | HUF/EUR | Kalendář ekonomických událostí | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Kurz české měny | Commitments of Traders (COT) | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Dlouhé pozice | Energie | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Sentiment trhu | Pro tradery | Globální akciové trhy | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Volby v USA | Evropské trhy | Kurzotvorné informace | Nervozita na finančních trzích | City | Vývoj ceny ropy WTI | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj dolarového indexu | Širší index S&P 500 | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Intervence centrální banky | Program nákupu dluhopisů | Klidné obchodování | Americké akciové indexy | Obchodníci na finančních trzích | Forexoví obchodníci | Pokles libry | Biliony dolarů | Nervozita | Dnešní ekonomický kalendář | Utahování měnové politiky | Fibo | Propad | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Citi | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Nejistota | Stagnace | Tempo růstu | Longbow Asset Management | FTSE 100 | Ethereum | Tesla | Nákupní signál | Prodejní signál | Představitelé Fedu | Výhled | Bankéři | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Obchodování eura | Bankovní unie | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | Historické rekordy | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Příjmy | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Jednání FOMC | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Morningstar | Rystad Energy | Zahraniční forex | Nasdaq Composite Index | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | MiFID II | Tržní očekávání | Podnikání na kapitálovém trhu | Krypto | OPEC+ | Podniky | Projev Jeroma Powella | Globální ekonomický kalendář | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Americké dluhopisy | Forint | Americký S&P 500 | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Cenový kanál | Index Stoxx 600 | Poptávka po dolaru | Korunový trh | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Trhy v USA | Sílící euro | Silnější dolar | Obchodní signál | Hodnota amerického dolaru | Posilování eura | Nervozita na trzích | Prezident Trump | Evropská komise | Pohyby na trzích | Zpomalování světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Heiken Ashi | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Silný trh | Zvýšení sazeb | Volatilní obchodování | Obchodování britské libry | Začínající obchodníci | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Ceny pohonných hmot | Intradenní strategie | Silnější euro | Riziko recese | Investice firem | Snížení sazeb | Dolarové sazby | NASDAQ 100 | Pokles dolaru | Výnosové křivky | Pokles cen | Situace na trzích | Oživení ekonomiky | Akcie podniku | ISM index | Růst mezd | Očekávání trhu | Finanční situace | Úvěrová aktivita | Úvěrová aktivita v eurozóně | Energetické firmy | Měsíční předpovědi | Český HDP | Předstihové indikátory | Projevy centrálních bankéřů | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | ByteDance | TikTok | Automobilky | Rozpočet | HDP v USA | Objem | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Histogram | Inflace v říjnu | Včerejší obchodování | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | ČSÚ | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | CPI v eurozóně | UnitedHealth | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Bilance | Negativní sentiment | Co bude | Největší pokles | Akcie společnosti Tesla | Amazon | Nízké úrokové sazby | Nálada spotřebitelů | Vyhlídky | Průzkumy | INTC | Americká data | Oblast rezistence | Oblast supportu | Naše ekonomika | Domácí poptávka | Zveřejněná data | Globální trh | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Dnešní data | Výrazný pokles | Ceny potravin | Další rozvoj | Rozvoj | Německá obchodní bilance | Stavební produkce | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Nejnovější údaje o inflaci | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Ranní zpráva | Evropský průmysl | GBP/EUR | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | UTC | Míra | Konec roku | Německý PMI | Přerušení výroby | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Předseda | Americké centrální banky | AAPL | NASDAQ: AAPL | Nike | Ztráta | Výnosy státních dluhopisů | Nálada v průmyslu | Peking | Americký index | Pozitivní zpráva | Obchodní podmínky | Hospodaření | Růst poptávky | Klesající trend | Vyšší ceny ropy | Američané | Netflix | Evropská inflace | Ceny ropy dnes | Hodnota společnosti | Ifo | Krátké (short) pozice | Zemědělství | Negativní zprávy | Dohoda o brexitu | Zpráva COT | Poradenství | Tuzemská inflace | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | Ceny energií | Prognózy ČNB | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Paypal Holdings | Google | Trhy | Evropské ekonomiky | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | České měny | Meziroční růst | Pandemie | Boeing | Zpomalení růstu | Pravidla obchodního systému | Pochybnosti | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Americký ISM | Italský PMI | Španělský PMI | PMI pro sektor | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Hrozba recese | Americké ekonomiky | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Lednová inflace | Výrobce elektromobilů | Britské měny | Expanzivní fiskální politika | Zvyšující se inflace | Akcie společnosti Apple | Americký PMI | Konjunkturální průzkum | Zpřesněný odhad | Pokračování klesajícího trendu | Sestupný trend | Vývoj | Nová data | Martin Gürtler | Americké tovární objednávky | Výkyvy | Změny trendu | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Hlavní měny | Aerolinky | Vlna výprodejů | Nouzový stav | Akcie včera | Index strachu VIX | Bankovky | Tencent | Medvědí trend | Další vývoj | Americká seance | Guvernér Rusnok | Zrychlení inflace | Špatné výsledky | Asijská seance | Situace kolem koronaviru | Stimul | Nákupy aktiv | Spotřebitelé | Výhled poptávky | Dopady pandemie | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Nový výhled | Žádosti o podporu | Rozkolísaný | Vládní podpory | Texas | PYPL | Další pokles | MPSV | Index ISM | Manufacturing | Demokraté | Domácnosti | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Prodejní tlak | Index podnikatelské aktivity | Největší zisk | Anomálie | Tomáš Raputa | CPI v Británii | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | American Airlines | Signál | Dlouhé (long) pozice | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | Spotřebitelská důvěra v USA | Tempo růstu CPI | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Březnová inflace | Ekonomiky | Březnová data | Potenciál poklesu | Práce | Koronakrize | Údaje | DPH | Německá průmyslová produkce | Kanadský PMI | Americké spotřebitelské úvěry | Spotřebitelské úvěry | Jednání euroskupiny | Veřejný sektor | UnitedHealth Group | Oživení cen ropy | Oživení cen | Celková inflace | FANG | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Otevírání ekonomik | Dnešní statistiky | Statistiky | Vzrušení | USD za barel | S&P500 | CPI v Kanadě | Cena surové ropy | Cena surové ropy Brent | Surové ropy | Evropská data | Evropské indexy | Posílení | Nové zakázky | Větší pokles | Evropské méně | Data z trhu práce | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Maloobchod | Americká obchodní bilance | ISM pro sektor služeb | Americký ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | PMI pro sektor služeb | Vývoz | Pád USD | Prodat USD | Expanze | Kontrakce | Výsledky NFP | NKE | Členské země | ONE | Merck | Dnešní výsledky | Sektor služeb | CL | Kupci | Podnikatelské aktivity | Falešný průraz | Pokračování rally | Umělé inteligence | Předstihové ukazatele | JDE | Unie | ČR | Salesforce | Koronavirové pandemie | Akcie Intel | Průraz | Tržní situace | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza | Rozhodnutí ECB o sazbách | Počet nových žádostí o podporu | Italské maloobchodní prodeje | Kanadské statistiky z pracovního trhu | Americké statistiky z pracovního trhu | Statistiky z pracovního trhu | Statistiky z trhu práce | Francouzská obchodní bilance | Pokračování růstu | Index Nasdaq Composite | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Zpomalení inflace | Globální poptávka | Prodeje automobilů | Rostoucí trend | Druhá vlna pandemie | Druhá vlna | Počty nových případů | Nové žádosti o podporu | Signál k prodeji | Šance | Ceny | Květnový růst | Společnost XTB | Medvědí fáze | Mírná korekce | Odhady HDP | Nálada amerických spotřebitelů | Pár EUR/USD | Překvapivý růst | Důvěra | Data z tuzemské ekonomiky | WeCHat | Tažení proti Číně | Tempo růstu průmyslové výroby | Růst zaměstnanosti | Významné události | Cenové hladiny | Zpomalování inflace | Pandemická situace | Rystad | Trh s futures | Výrobní sektor | Růst eura | Odborníci | TSLA | Nvidia | Sílící dolar | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Biden | Data z pracovního trhu | Tuzemské hospodářství | AEX | Epidemiologická situace | Protiepidemická opatření | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | SolarEdge Technologies | SEDG | Pokles indexu | Pandemie v Česku | Zveřejnění výsledků | SolarEdge | Číst grafy | NFIB | Růst amerického HDP | Proražení | Enphase Energy | Vakcinace | Očkování | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Nákup libry | Oslabování měn | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Silné oživení | Tempo hospodářského růstu | MRK | CARA | Situace na trhu | Pravidla obchodování | Intradenní pohyby | Rozvolnění | Lednová nezaměstnanost | UNH | Kov | Trendové linie | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Louise Dicksonová | CRM | Přeprodané zóny | Discovery | Data z reálné ekonomiky | Průmyslová produkce v eurozóně | Silná americká data | Ceny ropy Brent | Objednávky | Události tohoto týdne | Dluhový strop | Statistiky ze stavebního sektoru | Přeprodané oblasti | Cenové úrovně | Obavy z inflace | API | Oslabení | Makro z USA | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Prodej | UnitedHealth Group Incorporated | Nové prognózy | Včerejší seance | AI | Intel Corporation | Odvětví | Načasování | After-market | Dopad na sentiment | University of Michigan | Úrokové výnosy | Růst průmyslových cen | Velké instituce | AvaTrade | Kansas City | Inflace ve Velké Británii | Společnosti | Opatření | PayPal Holdings Inc | ANO | Merck & Company | TIPS | Evropský index | Warner Bros | Buy (nákupní) signál | Sell (prodejní) signál | Minulá výkonnost | Situace na trzích s energiemi | Energetické krize | Zdražování energií | Vysoké ceny | Čínské centrální banky | Pozornost | Zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Meta Platforms | Objem maloobchodních tržeb | Hospodaření českého státu | Společnost | Inflace ve Spojených státech | TIM | Sazby centrální banky | Nálada na trzích | | Zlotý | Technický nástroj | Rostoucí inflace | Akcie výrobce čipů | Spotřebitelské inflace | Trh se zlatem | Obchodní tipy | Konvergence | Celkový sentiment | Jestřábí komentáře | Instituce | Futures na americké akciové indexy | Akcie Nvidie | Vysoké ceny energií | Warner Bros Discovery | WBD | Inflační data | Waves | Tipy pro začínající obchodníky | Analýza transakcí | Rozhodování o obchodování | Jake Dollarhide | Oblasti supportu | Dow Jones Industrial Average | Indexy S&P | Christopher Waller | Obchodní instrument | Marketingová komunikace | ENPH | Překoupené oblasti | Výrobce čipů Nvidia | Akcie výrobce čipů Nvidia | Zpráva o inflaci | Německé ekonomiky | EU a USA | Obchodování páru EUR/USD | Implikace | Širší index | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | Jasný směr | Index cen výrobců | Podnikové objednávky | Bankovní rady ČNB | Růstový potenciál | Průmyslový Dow Jones | Vyjádření představitelů | Výprodeje | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Fáze trhu | Akcie Intel Corporation | NYSE:NKE | Začínající obchodníci na Forexu | Tipy pro začínající | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Akcie podniků napojených na umělou inteligenci (AI) | Akcie podniků napojených na umělou inteligenci | Nejhodnotnější výrobce čipů na světě | Nejhodnotnější výrobce čipů | Odolnost ekonomiky | Velké objemy | DNO | Holubičí postoj | Graf měnového páru | Odhadovaná cena | Signál k nákupu | Kupující | Struktura | Růst libry | Co bude dál? | Proražení supportu | Domácí události | Závěr roku | Základní pravidla | D1 | COT (Commitment of Traders) | Jednoduché tipy pro začátečníky | Jednoduché tipy | Tipy pro začátečníky | Základní pravidla obchodování | Předpověď pro GBP/USD | Úrovně supportu | Plán obchodování | Nákupy | Prodeje | Nakupovat | Jestřábí postoj | Prodejní pozice | Nákupní pozice | Údaje o prodejích | Trend měnového páru | Seance v USA | Fáze trhů | Dlouhodobý růst | Spojené království | Zpráva CoT | Pokračující růst | Body
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Americké regulační orgány
Americké repo sazby
Americké ropné společnosti
Americké ropné zásoby
Americké rozjednané prodeje domů
Americké sankce
Americké sankce proti Íránu
Americké small caps
Americké společnosti
Americké spotřebitelské úvěry

Následující klíčová slova

Americké statistiky z pracovního trhu
Americké státní dluhopisy
Americké státy
Americké stavební povolenky
Americké stimuly
Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí
Americké tajné služby
Americké technologické firmy
Americké technologické společnosti
Americké tovární objednávky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Investingfox Nastroje
Potvrďte prosím... Zavřít