ISM pro sektor služeb
Ranní komentář: Růst cen ropy a pád libry. Evropské ceny nemovitostí se začínají zvedat
04.10.2024 Čtrteční seance přinesla zajímavé výsledky z USA, kde příjemně překvapil silný ISM pro sektor služeb. Dnes pozor na výsledky z amerického trhu práce, které mohou výrazně rozpohybovat americké trhy. Trhy také čekají na odpověď Izraele na raketový útok Íránu. Právě díky nejistotě stoupá cena ropy, která se dostala nad hranici $73 (WTI).
Jak 4. října obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
04.10.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v mírném poklesu. Volatilita v průběhu posledních dvou dnů klesla, což může naznačovat, že trh čeká na závěrečné zprávy týdne – ty nejdůležitější, kam patří míra nezaměstnanosti a nonfarm payrolls. Nicméně, makroekonomické údaje podpořily i ve čtvrtek americký dolar. Připomeňme, že dolar od začátku týdne každý den získal několik růstových faktorů, což tu už dlouho nebylo. Včerejší PMI ISM pro sektor služeb za září překonal prognózu přibližně o 3 body. Dolar měl tedy dobrý důvod k růstu, ale přesto vzrostl jen slabě. S ohledem na všechny podpůrné údaje se domníváme, že pokles, který pozorujeme od začátku týdne, je příliš slabý. Uptrend pravděpodobně skončil, ale musíme si pamatovat, že dolar poslední dva roky konzistentně klesá. Ve střednědobém horizontu mohou se stále může obnovit nelogický nákup eura.
USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 3. října (americká seance)
04.10.2024 Test cenové úrovně 146,45 proběhl, právě když indikátor MACD začal klesat od linie nula, což potvrdilo správný bod ke vstupu na trh. Jak ale vidíte v grafu, dolar nedokázal klesnout, což vedlo ke ztrátám z obchodu. Údaje z USA by dolaru mohly pomoci pokračovat v růstu, ale aby se tak stalo, musely by indexy PMI a PMI ISM pro sektor služeb překonat očekávání ekonomů. Pokud údaje zklamou, může tlak na pár USD/JPY zesílit, zvlášť jestli členové FOMC Raphael Bostic a Neel Kashkari zaujmou holubičí postoj. Co se týká intradenní strategie, plánuji postupovat na základě realizace scénářů č. 1 a 2.
GBP/USD 6. srpna. Index ISM zachránil dolar před vážnými problémy.
06.08.2024 Pár GBP/USD se v pondělí v hodinovém grafu dvakrát odrazil od zóny rezistence 1,2788–1,2801 a dneska zase. Následně se obrátil ve prospěch amerického dolaru, který se konsolidoval pod korekční úrovní 76,4 % (1,2752). Pokles tedy může pokračovat k úrovním 1,2752 a 1,2665. Ačkoli měl dolar včera napříč trhem značné problémy, dokázal si vůči libře udržet pozici a dnes začal znovu stoupat. Sestupný trendový kanál dál charakterizuje sentiment obchodníků jako "medvědí".
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 5. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky.
05.08.2024 I pár GBP/USD vykázal v pátek zřetelné známky posílení, ale kvůli čtvrtečnímu poklesu zůstal uvnitř klesajícího kanálu. Klesající trend tedy zůstává nedotčený a v pátek začala korekce. Jestliže u eura nečekáme další růst, pak u britské libry ho čekáme ještě méně. Bank of England teprve začala uvolňovat měnovou politiku. Je nelogické očekávat růst měny, jejíž centrální banka snižuje sazby. Netvrdíme, že libra nemůže za žádných okolností zahájit nový růst; jen říkáme, že tento krok by nebyl logický. Aby bylo možné rozpoznat nový uptrend, musí se cena každopádně usadit nad klesajícím kanálem.
💲Americký dolar oslabuje před CPI a Fedem
12.06.2024 Inflace za duben byla prvním letošním zveřejněním, které nepřekvapilo vyššími hodnotami, než se očekávalo. Vzhledem k několika faktorům, jako je další zpomalení růstu cen nájemného a pokles cen pohonných hmot v posledních týdnech, se ani u květnového zveřejnění neočekává žádné velké překvapení. Podívejme se trochu blíže na očekávání a klíčové faktory ovlivňující inflaci:
Dolar může změnit směr
11.06.2024 Údaje z amerického trhu práce za květen se ukázaly jako výrazně nečekané - počet zaměstnanců mimo zemědělství v USA v květnu vzrostl o 272 000 (prognóza byla +185 000), průměrný hodinový výdělek se zvýšil o 0,4 % (předchozí měsíc +0,2 %) a pracovní síla klesla o 250 000. V důsledku toho prudce vzrostly výnosy a dolar vůči všem hlavním světovým měnám výrazně posílil.
BREAKING: ISM ve službách pod 50bodovou hranicí, ale zaznamenáváme další skok v cenovém subindexu 💡
03.05.2024 16:00 - Zpráva ISM pro sektor služeb v USA za duben. Skutečnost: 49,4 Očekává se: 52.0. Předchozí hodnota: 52,5 %: 51.4.
EUR/USD: plán obchodování během americké seance 3. května (analýza dopoledního obchodování). Klíčovým momentem týdne budou data z USA
03.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0751 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí ohledně vstupu do trhu.Pojďme se podívat na 5minutový graf a analyzovat, co se tam stalo. K růstu došlo, ale vzhledem k nízké volatilitě jsme se k otestování tohoto rozpětí zatím nedostali. V důsledku toho bylo třeba ještě dosáhnout vhodných vstupních bodů do trhu. Technický obrázek pro druhou polovinu dne je třeba ještě revidovat.
Ekonomický kalendář: Zpráva NFP v centru pozornosti 💡
03.05.2024 Náladu před začátkem dnešní evropské peněžní seance lze označit za mírně pozitivní, což samozřejmě souvisí se včerejší čtvrtletní zprávou společnosti Apple. Společnost vykázala lepší než očekávané zisky a tržby a oznámila program zpětného odkupu akcií v hodnotě 110 miliard dolarů. Důležité však je, že nás čeká důležitá makroekonomická zpráva, která může tyto nálady (pozitivní i negativní) podrobit zkoušce.
Ranní komentář: Nové makro, výhled pro sazby, pád Intelu a Disney proxy fight
04.04.2024 Akciové trhy včera mírně rostly, zatímco se pod tlak dostal americký dolar. Včerejší seance přinesla o něco lepší výsledky evropské inflace, která klesala rychleji než trh očekával. O něco slabší data pak přišla z USA, kde byly zveřejněny výsledky ISM pro sektor služeb. Na akciovém trhu se pod tlak dostaly hlavně akcie Intelu, který poprvé odhalil výsledky svého foundry businessu, na kterém loni prodělal 7 mld. dolarů. Pozitivní byl naopak včerejšek pro šéfa Disney Boba Igera, který vyhrál svůj proxy souboj s Nelsonem Peltzem.
Makrokalendář - Důležitá data z USA navzdory Velikonocům
01.04.2024 Dnes je druhý den velikonočních svátků, takže ve většině evropských zemí se ještě nebude obchodovat. Ve většině asijských zemí a na Wall Street je však dnes běžný obchodní den, takže na většině komoditních trhů se opět obchoduje. Pondělí začalo znatelnými zisky v Číně po zveřejnění pozitivních indexů PMI a silným růstem cen zlata a ropy. Dnes budou zveřejňovány údaje především ze Spojených států, i když tento týden vypadá ještě zajímavěji díky zveřejnění údajů z amerického trhu práce tento pátek.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 5. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
05.03.2024 Pár EUR/USD se v pondělí dál obchodoval v bočním kanálu. Cena se už téměř dva týdny pohybuje do strany mezi úrovněmi 1,0785 a 1,0888. Nic se nemění. Ačkoli se během dne obchodovala směrem nahoru, nic neovlivnila a denní volatilita stěží přesáhla 30 pipů. Fundamentální i makroekonomické pozadí chybělo, takže začínající obchodníci neměli co analyzovat ani na čem pracovat. Byli jsme svědky dalšího "nudného pondělí", ale v poslední době k takovým událostem dochází i v úterý, ve středu, ve čtvrtek, stejně jako v pátek...
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 5. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
05.03.2024 Pár GBP/USD v pondělí po dalším odrazu od úrovně 1,2611 pokračoval v pohybu nahoru. Tato úroveň už dlouho slouží jako spodní hranice bočního kanálu, ale i když ji pár překonal, stále mu pravidelně poskytuje support nebo rezistenci. Pondělní pohyb byl tedy čistě technický. Volatilita nebyla nejnižší, ale zůstala velmi nízká. Situaci trochu zachraňoval fakt, že cena se celý den pohybovala téměř jedním směrem. Musíme si ale uvědomit, že stále pozorujeme flat. Navíc máme flat v hodinovém i 24hodinovém časovém rámci. Britská libra se pohybuje souběžně v několika bočních kanálech. A je jasné, že taková situace nevytváří silné signály a dobré pohyby.
Klíčové události 4. března: fundamentální analýza pro začátečníky
04.03.2024 Ekonomický kalendář je v pondělí v podstatě prázdný. Během týdne sice dojde k několika důležitým událostem, ale mnoho od nich nečekáme. Například čtvrteční zasedání Evropské centrální banky může být nezajímavé, protože úrokové sazby mají podle očekávání zůstat beze změny. Zajímavé informace lze očekávat jen od prezidentky ECB Christine Lagardeové a předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella, kteří mají vystoupit. V USA budou zveřejněny důležité údaje ISM pro sektor služeb, nonfarm payrolls, nezaměstnanost, ADP a JOLTS. Všechny ale až v průběhu týdne, ne v pondělí.
Výhled pro pár GBP/USD na 6. února. Britská libra nadále klesá
06.02.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval v negativním obchodování. Včerejší kalendář událostí neobsahoval žádné zásadní události, ale přes noc vystoupil šéf Federálního rezervního systému Jerome Powell a během dne byla zveřejněna zpráva ISM pro sektor služeb v USA. Powell zopakoval, že úroková sazba v březnu snížena nebude, a uvedl, že centrální banka chce mít větší jistotu, že se inflace posouvá k 2% cíli. Index PMI ISM v sektoru služeb dosáhl hodnoty 53,4, čímž překonal prognózu 52,0. Obě tyto události podpořily dolar, zatímco libra, která se měsíc a půl nacházela ve fázi stagnace, nyní horlivě dohání ztracené pozice se "záporným" znaménkem.
Klíčové události 5. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky
05.01.2024 V pátek nás čeká den plný makroekonomických událostí jak sekundárního, tak primárního významu. "Slabší" zprávy přijdou z Německa, které zveřejní maloobchodní tržby a index podnikatelské aktivity v sektoru stavebnictví. Jedná se o sekundární data, která nejspíš nevyvolají reakci trhu.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 3. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky
03.11.2023 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval různými směry. V první polovině dne se obchodoval na vyšších úrovních, což nejspíš nemělo příčinu v makroekonomických údajích. Během americké seance se ale prudce obrátil, což také nejspíš nevyvolaly údaje nebo fundamenty. Ve čtvrtek nebyly zveřejněny žádné významné zprávy, ale Bank of England oznámila výsledky svého zasedání, což ovlivnilo pohyb obou párů. Ohledně směru vývoje eura a libry ale nepanovala jasná shoda. BoE ponechala úrokové sazby beze změny. Pravděpodobně se tudíž nedočkáme souvislých čistě technických pohybů, jako je flat nebo korekce. Cena se poslední dobou obchoduje v omezeném cenovém pásmu, což naznačuje, že trh odpočívá.
Klíčové události 3. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky
03.11.2023 Pátek má dostatek makroekonomických událostí na aktivní den pro oba páry. Bohužel v posledních dnech bylo událostí dost, ale viděli jsme jen pohyby s průměrnou volatilitou v rámci plochého trendu. Byl by proto vcelku problém doufat, že se trh probudí a zformuje trend. Spojené státy nicméně zveřejní tři zásadní zprávy: nonfarm payrolls, nezaměstnanost a index ISM pro sektor služeb. Každá z těchto zpráv dokáže vyvolat silnou reakci. Pokud trh zareaguje na data pozitivně, mohl by se pár EUR/USD alespoň vymanit z plochého trendu. V opačném případě budeme prostě svědky nové etapy klesajícího pohybu v rámci flatu.
Zpomalení čínské ekonomiky vyvine tlak na komoditní měny. Přehled USD, NZD, AUD
07.09.2023 Caixin index PMI upozornil na přetrvávající problémy v čínské ekonomice, a to i přes určitou stabilní aktivitu ve výrobním a stavebním sektoru. Čínský PMI Caixin Services v srpnu klesl na 51,8 z 54,1 v červenci ve srovnání s prognózami 53,5, což je nejnižší hodnota od prosince. Není třeba říkat, že zpomalení Číny nevyhnutelně vyvine tlak na měny jejích hlavních obchodních partnerů. Existuje tedy vyšší šance, že novozélandský dolar (kiwi) a australský dolar (aussie) mohou dále klesat.
Ranní komentář: Fed připraven dál zvyšovat sazby, akcie mírně ztrácejí, volatilita ale stále nízká
06.07.2023 Středeční seance přinesla minutes z posledního zasedání Fedu, ze kterých jasně vyplynulo, že je americká centrální banka připravena dál zvyšovat úrokové sazby. Ty by měly růst už na příštím zasedání. Nálada na trzích jinak zůstává stabilizovaná. Akcie včera mírně klesaly, zatímco dluhopisové výnosy pokračují v růstu. Dnes pozor na výsledky ADP reportu z trhu práce a na zveřejnění amerického ISM pro sektor služeb.
Ranní okénko - Na statistiku mezd dnes naváže průmysl a zahraniční obchod
06.09.2022 Z Česka dnes v 9 ráno dorazí statistika z průmyslu a data o bilanci zahraničního obchodu za červenec. Obě hodnoty jsou v posledních měsících rozkolísané a odhady analytiků se tak od sebe poměrně výrazně odlišují. Před pár minutami již dorazila statistika ohledně továrních objednávek za červenec z Německa. Podle té objednávky klesly meziměsíčně o více jak procento, meziročně o necelých 14 %. To nahrává i slabšímu vývoji českého průmyslu. Z USA dnes dorazí zpřesněné PMI, spolu s indexem ISM sektor služeb.
Ranní komentář: Energie v Evropě znovu rostou, OPEC+ nakonec produkci mírně sníží
06.09.2022 Nový týden na trzích začal v klidu a bez větších pohybů. Na vině byl svátek v USA a uzavření tamních burz. V Evropě se indexy sice propadaly, korekce ale probíhala na výrazně podprůměrných objemech a dnes ráno futures na americké i evropské indexy mírně rostou.
Ranní komentář: Musk kupuje podíl v Twitteru, indexy pokračují v pozvolném růstu
05.04.2022 Akciové trhy včera dokázaly opět růst. Dařilo se hlavně technologiím. Nasdaq přidal 1.9 %, zatímco S&P 500 rostl o 0.81 %. Z jednotlivých akcií se včera dočkal prudkého růstu hlavně Twitter, který přidal 27 % v reakci na zprávu o tom, že Elon Musk koupil ve společnosti 9.2% podíl.
Ranní komentář: FB v after-market po výsledcích -22 %. Nasdaq dnes ráno klesá o 2 %
03.02.2022 Včerejší seance přinesla další prudké pohyby na akciových trzích, a to jak během samotného dne (PayPal -25 %), tak v after-market obchodování, kdy se akcie Meta platforms po zveřejnění výsledků propadly o 22 %. Společně s sebou pak dolů stáhly také další sociální platformy jako Snapchat nebo Twitter a korekcí si začala znovu procházet i řada menších růstových společností. Futures na Nasdaq tak dnes ráno klesají o 2 %.
Ranní komentář: Nasdaq si prošel největším výplachem za 11 měsíců, bitcoin na 43 tis. USD
06.01.2022 Americké indexy včera zamířily do červených čísel a pod tlak se znovu dostaly hlavně růstové a technologické akcie. Zatímco S&P 500 včera ztratil 1.94 %, Nasdaq klesl o 3.34 % a například oblíbený ARKK ETF odepsal rovnou 7.09 %.
Kmen omikron není tak hrozný; může se zformovat vlna optimismu. Přehled měnového trhu
03.12.2021 Zdá se, že vlna paniky vyvolaná výskytem nového kmene koronaviru již vrcholí a brzy odezní. Ve prospěch takového scénáře hovoří poslední zprávy o covid-19 a výsledky zasedání OPEC+, na kterém bylo rozhodnuto neměnit dříve dohodnutou strategii, což nepřímo naznačuje, že OPEC+ nevidí ze strany omikronu hrozbu.
Ranní komentář: Dnes zasedá Fed, trh čeká zahájení taperingu
03.11.2021 Včerejší seance znovu výraznější volatilitu na finanční trhy nepřinesla. Akciové indexy si své ocenění drží a stejné platí také pro většinu měn a komodit. Na FX včera výrazněji zpevňoval jen AUD, který těžil ze včerejšího zasedání RBA. Z jednotlivých akcií se pak včera po zveřejnění výsledků dařilo například Pfizeru, který díky prodeji vakcín zdvojnásobil své tržby oproti minulému roku.
Ranní komentář: S&P500 je 5% pod all-time high. Výprodej táhnou technologie
05.10.2021 Včerejší seance se nesla opět ve velmi nervózním duchu. Akciové indexy zamířily do červených čísel, přičemž i tentokrát to nejvíce schytaly technologie. Pod největším tlakem byl přitom Facebook, jehož akcie reagovaly negativně jak na globální výpadek služeb, tak na obvinění Frances Haugenové, podle které FB záměrně propaguje nenávistné příspěvky a upřednostňuje své zisky před svými uživateli.
Ranní komentář: WTI zpět poblíž 70 USD, dnes výsledky z amerického trhu práce
03.09.2021 Klidné obchodování na většině trhů pokračuje. Americké idexy znovu jen nepatrně rostly, přičemž tentokrát se dařilo hlavně energiím, kterým pomohl návrat americké ropy WTI ke hranici 70 dolarů za barel. Fundamentálně se situace ani tentokrát moc nezměnila a investoři spíše vyčkávají na dnešní výsledky z amerického trhu práce. Ty mohou být potenciálně velmi zajímavým příspěvkem do diskuse o načasování utažení měnové politiky v USA.
Ranní komentář: Čína kvůli deltě zavádí nová omezení, ropa dál klesá
05.08.2021 Americké indexy včera zamířily do červených čísel, zatímco Evropa mírně rostla. Nálada na trzích je i nadále stabilizovaná, i když investoři řeší rizika spojená s dalším šířením delta varianty, která začíná doléhat už také na Čínu. Ta zavádí nová omezení týkající se cestování hned v několika regionech, což negativně dopadá také na ropu, která klesala už třetím dnem v řadě.
Ranní komentář: Výsledková sezóna drží US indexy na rekordech, ropa (WTI) na 70 USD
04.08.2021 Akciové trhy včera zamířily opět výše a pozitivní sentiment na trzích nepolevuje. Dobré náladě investorů výrazně pomáhá hlavně historicky silná výsledková sezóna, během které velká většina společností výrazně překonává analytický konsenzus. Do toho trhům i nadále pomáhají nízké dluhopisové výnosy a pokračující růst světové ekonomiky, který zatím není výrazněji zastíněn obavami z dalšího šíření delta varianty covidu.
Ranní komentář: Americké výnosy dál prudce klesají, ropa (WTI) na 71 USD
03.08.2021 Máme za sebou klidnou seanci, která větší změny na akciové trhy nepřinesla. Výrazné změny ale pokračují na bondech, kde se desetileté výnosy u amerických dluhopisů propadly už pod hranici 1.2 %, což může signalizovat, že investoři na dluhopisových trzích věří v relativně rychlé zvolnění inflačních tlaků a pravděpodobně i ekonomického růstu. Obojí zatím zůstává silné, i když včera například americký ISM pro sektor služeb mírně podstřelil většinový konsenzus.
Ranní okénko - Obchodní bilance USA rekordně nízko, tlaky na ceny vstupů rekordně vysoko
05.05.2021 Z Evropy dnes dorazí finální hodnoty PMI indexů za duben, které by měly potvrdit, že index pro sektor služeb se již posunul mírně do pásma expanze. Ke zlepšení ovšem vede spíše složka očekávání nežli aktuální situace, když restrikce v řadě zemí stále zůstávají platná.
Ranní okénko - Březnová data ucelí pohled na první kvartál
03.05.2021 Sada dat HDP ze závěru minulého týdne přinesla příjemné překvapení. Ekonomika ČR se v prvním čtvrtletí propadla o 0,3 % k/k a předčila tak konsensus tržního odhadu (-0,8 % k/k). Povzbudivá by měla být i várka tuzemských ekonomických dat za březen (průmysl a maloobchod) v tomto týdnu. Za poslední dobu jsme si zvykli na záporná čísla, teď už ale lze počítat až s dvouciferným růstem. Půjde však o statistický efekt nízké srovnávací základny z minulého roku, a ne o zlepšení situace. Přeci jen byla ekonomika v březnu nadále zužována restrikcemi.
Ranní komentář: Indexy navyšují historická maxima, pomáhá silné americké makro
06.04.2021 Finanční trhy vstoupily do nového týdne ve velmi dobré náladě, kterou podporuje silné makro z USA v čele s výsledky NFP a včerejším rekordním ISM pro sektor služeb. Americké indexy znovu výrazně rostly a navyšovaly tak svá historická maxima. S&P500 se drží nad hranicí 4 tis. USD, když jen včera přidal 1.44 %. Nasdaq pak rostl o 1.67 % a za posledních pět obchodních seancí roste o 4.31 %. Růstu se účastnily všechny sektory s výjimkou energií, které včera odevzdaly přes 2 % kvůli klesajícím cenám ropy a zemního plynu.
Podpora ve výši 1,9 bil. dolarů pro USA schválena. Přehřátí ekonomiky ani inflace se Joe Biden nebojí
12.03.2021 Průmyslová výroba v Německu v lednu překvapivě meziměsíčně klesla o 2,5 %, když se očekával mírný růst o 0,2 %. Dané údaje podle analytiků naznačují zpomalení ekonomické aktivity od začátku roku v největší evropské ekonomice.
Prudký pokles tržeb v eurozóně o 6,4 %. Růst HDP a spotřebitelské důvěry v USA překonává očekávání
05.03.2021 České hospodářství zaznamenalo v minulém roce nejhlubší propad od vzniku samostatné České republiky. Podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu HDP vloni pokleslo o 5,6 %. „Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu,“ konstatoval ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.
Ranní komentář: Akciím se do hlubší korekce zatím příliš nechce, dolar mírně pod tlakem
03.03.2021 Americké indexy včerejší seanci zakončily v červených číslech a korigovaly tak značný růst ze začátku týdne. S&P500 odepsal 0.81 % a Nasdaq ztrácel 1.69 %. Sentiment na trzích je ale dnes ráno zdá se stabilizovaný a futures na většinu indexů opět mírně rostou. Stabilní jsou přitom také dluhopisové výnosy, jejichž růst byl v minulém týdnu jedním z největších strašáků pro většinu investorů.
Ranní komentář: Google a Amazon reportovaly skvělé výsledky, ethereum na novém ATH
03.02.2021 Také úterní seance se na finančních trzích nesla v pozitivní náladě. Akciové indexy v Evropě i v USA rostly a jejich růst byl ještě v after-market obchodování umocněn skvělými výsledky společností Amazon a Google, které reportovaly velmi silná čísla za 4Q. Dnes ráno tak futures na americké i evropské indexy v růstu zatím pokračují.
Ranní komentář: Demokraté získali Senát. Výnosy, banky a krypto rostou, zlato ztrácí
07.01.2021 Demokraté včera získali obě křesla v senátních volbách v Georgii, což jim zajišťuje nejtěsnější možnou většinu v Senátu. To zvyšuje šance na další fiskální stimul a na schválení jednorázového šeku pro Američany ve výši 2 tis. dolarů, na což včera reagovaly akciové trhy velmi pozitivně. Růst dluhopisových výnosů a strmější výnosová křivka v USA vydatně pomohly hlavně americkým bankám, jejichž akcie včera prudce stoupaly. Pod tlakem se naopak ocitly velké technologické společnosti.
Ranní komentář: USA mají za včerejšek rekordní počet obětí koronaviru, akcie zůstávají stabilní
03.12.2020 Nálada na finančních trzích zůstává i po včerejšku stabilizovaná. Index S&P 500 přidal 0.18 %, zatímco Nasdaq ztrácel 0.05 %. Stabilní zůstává situace na trzích také během dnešního rána, a to navzdory negativním zprávám z USA, kde včera dosáhl počet obětí covidu na rekordních 2 800 osob. Covid sice stále zůstává důležitým tématem, jeho dopad na trhy ale díky vakcínám zdá se polevil.
Ranní komentář: Trump by měl být dnes propuštěn z nemocnice, indexy mírně rostou
05.10.2020 Páteční seance byla jako na horské dráze, když ráno nejprve riziková aktiva výrazně ztrácely, aby své ztráty v průběhu dne dokázaly postupně likvidovat. Volatilita souvisela se zprávou o tom, že měl prezident Trump pozitivní test na COVID-19. Akcie ale i tak zakončily páteční seanci v červených číslech, když S&P500 odepsal téměř procento a Nasdaq ztrácel více než dvě procenta. Na FX byla situace na většině měn stabilní. Výjimkou byl USDJPY, který výrazně koreloval s děním na amerických indexech.
Ranní komentář: Dolar i akcie navyšují své zisky, ropa pod výrazným tlakem
03.09.2020 Akciové indexy včera dál navyšovaly své pozice. Tentokrát ale Nasdaq za S&P 500 a Dow Jonesem částečně zaostával, přičemž solidní zisky si na zvýšených objemech připisovaly také indexy v Evropě. Nálada na trzích tak zůstává pozitivní a nic na tom nezměnily ani včera zveřejněné slabší výsledky ADP reportu z amerického trhu práce, které, stejně jako v minulém měsíci, výrazně podstřelily většinový konsenzus.
Ranní komentář: Indexy si své pozice drží, zlato poprvé v historii nad 2 tis. USD
05.08.2020 Akciové indexy si v Evropě i v USA znovu připisovaly mírné zisky. Sentimentu pomáhaly zprávy z USA, kde údajně republikáni i demokraté udělali několik ústupků v jednání o dalším stimulačním balíčku, i když jsou obě strany ve svých návrzích stále velmi vzdáleny. Zástupci republikánů i demokratů se ale shodli na tom, že by rádi dosáhli dohodu do konce tohoto týdne.
Ranní komentář: Trhy v pozitivním rozpoložení i navzdory koronaviru
07.07.2020 Nálada na trzích včera zůstala pozitivní. Obchodování sice probíhalo na podprůměrných objemech, sentimentu ale výrazně pomohly zprávy z Číny, kde se objevily informace o tom, že by čínská vláda mohla mít jako jeden z cílů podporu býčího trhu na tamním akciovém trhu. To pomohlo čínským akciím v masivním 6% rally, které se částečně přelilo i do indexů v Evropě a v USA.
Ranní komentář: Dolar znovu slabší na většině měnových párů, brent zpět nad 40 USD
03.06.2020 Pozitivní sentiment na finančních trzích zatím nepolevuje. I včera si akcie v Evropě i v USA připsaly solidní zisky, když opět těžily hlavně z optimismu ohledně postupného otevírání světové ekonomiky. Sentimentu nijak neuškodily stále intenzivnější demonstrace v USA, ani skutečnost, že už šestým dnem v řadě rostl počet celosvětově nakažených osob koronavirem o více než 100 tis.
Ranní komentář: Akcie dnes navazují na včerejší růst, ropa roste pátým dnem v řadě
05.05.2020 Včerejší seance akciím pomohla v mírném růstu a ty své pozice zdá se navyšují také v průběhu dnešního rána, kdy se v zelených číslech drží futures na americké i evropské indexy.
Související klíčová slova:
Partneři | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Nový Zéland | Čína | Finance | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Moody's | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Evropská unie | HDP | Obchodní plán | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Apple | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Ropa WTI | ETF | Investiční fondy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Hospodářství | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Aussie | Bank of England | Bloomberg | Bod | Béžová kniha | CFTC | CME | COT report | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | ECB | EMA | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Flat | Futures | Grafy | High | Hlava a ramena | IPO | Index cen průmyslových výrobců | Indikátor | Investice | Investování | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Krátká pozice | Kurz | Long | Long pozice | MACD | MIFID | Risk | Měna | Měnový pár | Měny | Nástroj | Obchodní bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Příkaz | Příkaz Stop | RSI | Rally | Reserve Bank of New Zealand | Rezistence | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Spread | Stop-Loss | Support | Take Profit | Ticker | Trend | Trigger | Uptrend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Bondy | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Evropa | Cena ropy | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Investoři | Fundamenty | Exxon Mobil | EU | Klouzavé průměry | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Britská měna | Ceny komodit | Výsledky | Index nákupních manažerů | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | Deutsche Bank | Makrokalendář | Investovat | Hedgeové fondy | Makro | Index cen | Obchodní seance | Facebook | LYNX | Australská centrální banka | Zásoby ropy | ADP report | Obchodníci | Vzdělávání | EURUSD | USDJPY | Raiffeisenbank | Delta | EPS | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Akcie dnes | Americká centrální banka | Banka | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Cena | CISCO | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Eura | Evropská měna | Fondy | Graf | HDP Francie | Hrubý domácí produkt | Ichimoku | Index inflace | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor MACD | InstaForex | Instrument | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční portfolio | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Komoditní | Libra | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Nákup eura | Nemovitosti | Ocenění akcií | PayPal | Prodej eura | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Shares | Trh | Trh s akciemi | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | WTI | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | BreakEven | ING | Buy | Elon Musk | Obchodní den | ROCE | Tovární objednávky | Spojené státy | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Western Union | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Commitment of Traders | COT | 1 milion | Investment | Traders | TD Securities | Intesa Sanpaolo | Microsoft | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | ANZ | Sentix | Sentix index | Reporty | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Short squeeze | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Nákupy dluhopisů | Podnikání | Trendový kanál | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Earnings | KBC | Podnikatelská důvěra | Přehled | Klid | Obchodní signály | Americké trhy | Pozornost investorů | Firmy | Inflační tlaky | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Klidné obchodování | Pokles libry | Pád libry | Walmart | Propad | Kryptoměny | Americká ropa WTI | S&P | Guvernér | Ztráty | Americké indexy | Historická maxima | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Výnosy amerických dluhopisů | Baidu | Ethereum | Nákupní signál | Prodejní signál | Výhled | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Americký trh práce | Ekonomická situace | Data z amerického trhu práce | Krize | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár GBP/USD | Ekonomické údaje | Čínský statistický úřad | Indexy PMI | Konsenzus | Americké zásoby ropy | Bilance Fedu | Odhad HDP | Očekávání | ex | ING Groep NV | Jerome Powell | MiFID II | Tržní očekávání | Podnikání na kapitálovém trhu | FinTech | Krypto | Makrozprávy | OPEC+ | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Royal Dutch Shell | Norges Bank | Zasedání OPEC | Dluhopisové výnosy | Akcie v Evropě | Použití finanční páky | Reakce trhu | Obchodní signál | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Odhady analytiků | Zpomalení světové ekonomiky | Obchodní rozhodnutí | Zvýšení sazeb | Začínající obchodníci | IPO Instacart | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Podíl nezaměstnaných | Slabší dolar | Růst cen ropy | Infineon | Infineon Technologies | Ceny pohonných hmot | Intradenní strategie | Sharpe ratio | Snížení sazeb | Pokles dolaru | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Situace na trzích | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Nárůst cen ropy | Dění na trzích | Očekávání trhu | Poptávka po ropě | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Vyšší úrokové sazby | Očekávané Earnings | Nálada na finančních trzích | Investujte zodpovědně | Hodnocení ekonomiky | Býčí signál | Data z USA | Obchod | Trh práce | Histogram | Zdražování pohonných hmot | Inflace v USA | ČSÚ | Ekonomika ČR | Cisco Systems | Zasedání ČNB | Maloobchodní prodeje | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Vysoké riziko | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | GM | Růst světové ekonomiky | Největší pokles | Amazon | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Kalendář událostí | Americká data | Pozornost obchodníků | Walt Disney | EUR Index | České hospodářství | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | PLN | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Visa | General Motors | Enel | Ceny potravin | Sentix index nálady investorů | Index nálady investorů | Saldo zahraničního obchodu | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | Finanční ztráty | Breaking | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Nálada | Prohlášení | United Technologies | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Měnové politiky | Investujte | AXA | xStation5 | FB | Disney | Nike | Uber | Nejlepší akcie | BREAKING | Yandex | Kraft Heinz | Americký index | Wirecard | Obchodní podmínky | Zvýšení inflace | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Exact Sciences | Washington | Daimler | RBA | Zemědělství | ASML | ASML Holding NV | Zpráva COT | Poradenství | Nový rekord | Proinflační | Snížit úrokové sazby | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | Růst cen výrobců | Ceny energií | Denní volatilita | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | Google | Trhy | WHO | American Express | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Vít Hradil | Pandemie | DISH | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Pravidla obchodního systému | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | Italský PMI | Španělský PMI | PMI pro sektor | Fresenius Medical | Adidas | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Britský statistický úřad | Medvědi | Prodávající | Valuace | COVID-19 | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Údaje z USA | FinTech akcie | Největší ztráty | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Průměrná mzda | Německé maloobchodní tržby | Vývoj | Americké tovární objednávky | Mzda | Výkyvy | Francouzská průmyslová produkce | Makroekonomické údaje | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Prudký pokles | Lufthansa | Akcie včera | Medvědí trend | Americká seance | Pokles HDP | Guvernér Rusnok | Stimul | Odhad inflace | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění | Další pokles | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | Kroky centrálních bank | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Prodejní tlak | Index podnikatelské aktivity | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Signál | Dlouhé (long) pozice | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Počet Američanů žádajících o podporu | Globální poptávka po ropě | Potenciál | Allianz | Ekonomiky | Slovensko | České PMI | Březnová data | Počet obětí koronaviru | Potenciál poklesu | Americké žádostí o podporu | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Údaje | Raketový útok | Eni | Německá průmyslová produkce | Ceny nemovitostí v Británii | Kanadský PMI | Výroba v Německu | Stav devizových rezerv | UnitedHealth Group | Celková inflace | Microsoft Corp | AMC | Procter & Gamble | Statistiky | Americké makro | USD za barel | S&P500 | Dílčí index | Reddit | Americké zásoby zemního plynu | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Joe Biden | Větší pokles | Data z trhu práce | Cestování | 3M | Prudké pohyby | Zasedání Evropské centrální banky | Shell | Ropa roste | Maloobchod | ATH | Kanadská obchodní bilance | Americká obchodní bilance | Americký ISM pro sektor služeb | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | Americký ADP report z pracovního trhu | ADP report z pracovního trhu | PEPSICO | Dovoz | Výnosová křivka v USA | Expanze | Výsledky NFP | Merck KGaA | Merck | RBI | Expedia | Royal Caribbean | Dnešní výsledky | Vakcína | Sektor služeb | CL | Fiskální stimul | Advance Auto Parts | Podnikatelské aktivity | JDE | Unie | ČR | Průraz | Tržní situace | Chování trhu | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | Italské maloobchodní prodeje | Americké statistiky | Statistiky z pracovního trhu | Statistiky z trhu práce | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Květnová inflace | Globální poptávka | Sanofi | Stimulační balík | Sentiment na trhu | Covid | Zásoby zemního plynu v USA | Nové žádosti o podporu | Výkyvy cen | Fintech společnosti | Signál k prodeji | Tempo růstu PPI | Fundamentální pozadí | E.ON | Johnson & Johnson | Ocenění | Šance | Ceny | Verizon Communications | Technologické společnosti | Společnost XTB | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | HDP za Q2 | Španělské statistiky z pracovního trhu | Pár EUR/USD | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Důvěra | Výsledky ISM | Caixin | Maloobchodní prodej v eurozóně | Významné události | Růst měny | Lepší výsledky | Deutsche Lufthansa | Zprávy z USA | Podhodnocený | Pokles tržeb | Trh s futures | Air Liquide | Coca-Cola | Inflace spotřebitelských cen | Stavební povolenky | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Marathon | Data z pracovního trhu | Vinci | Ranní okénko | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Walgreens | Projev šéfky ECB | Projev šéfky ECB Lagardové | Nařízení | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | Zveřejnění výsledků | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Číst grafy | Ministr zdravotnictví | Proražení | GME | GameStop | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | BIDU | Očkování | MGM | Utažení měnové politiky | PMI ve výrobě | Počet pracovních míst | Brands | Shopify | Evropské centrální banky | Acacia Communications | Bidenův stimulační balík | WU | Příkaz stop-loss | Pravidla obchodování | Philips | Akcie Gamestop | PEP | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Velké investiční fondy | Express | Klíčové faktory | Dnešní seance | Anheuser-Busch inBev | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Tyson Foods | Nové rekordy | Trendové linie | Kering | AIG | FinTech akcie 2021 | Přísná měnová politika | SPWR | Air | Výrazný pohyb | Banco Santander | ISM ve službách | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Objednávky | Akcie Intelu | Cenové úrovně | Riziko ztráty | Oslabení | Sektor služeb v USA | Cíle | Dodávky plynu | Prodej | Významné zprávy | Technologie | Včerejší seance | Americký trh | Současný trend | Odvětví | Pokles poptávky | Jednání ECB | Načasování | After-market | Chování | Úrovně Fibonacciho | Důležité zprávy | Vratislav Zámiš | Velké instituce | David Vagenknecht | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Opatření | Obchodní bilance Austrálie | TIPS | Energetická krize | Automotive | Minulá výkonnost | Vysoké ceny | Zdravotnictví | Pozornost | Meta | Meta Platforms | Společnost | Tým InstaForex | TIM | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Svátek v USA | Omikron | Zveřejnění zprávy | Nálada na trzích | 3М | Kmen omikron | Přehled měnového trhu | Situace ve Spojených státech | Prognózy inflace | Obchodní tipy | Konvergence | Hodnoty měny | Instituce | Nový týden | Cenový index | Sankce | Situace na Ukrajině | Pokles inflace | Nečekaná zpráva | Celkový trend | Tipy pro začínající obchodníky | Šéfové | Obchodní instrument | Marketingová komunikace | Neel Kashkari | Současná situace | Energie v Evropě | Odrazy | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Růstový potenciál | Raphael Bostic | JOLTS | Tipy pro začínající | Vice | Velké objemy | Guvernér RBA | Holubičí postoj | Odhadovaná cena | Signál k nákupu | Růst libry | Údaje ISM | Faktory ovlivňující inflaci | Analýza makroekonomických zpráv | Základní pravidla systému obchodování | Základní pravidla | Pravidla systému obchodování | Jak číst grafy | Klíčové události | Fundamentální analýza pro začátečníky | D1 | COT (Commitment of Traders) | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Jednoduché tipy pro začátečníky | Jednoduché tipy | Tipy pro začátečníky | Základní pravidla obchodování | Úrovně supportu | Analýza fundamentálních událostí | Vstup na trh | Plán obchodování | Nákupy | Prodeje | Nakupovat | 256/2004 | Pracovní síla | Makroekonomická zpráva | Zprávy o nezaměstnanosti | Odpovědnost | Zpráva CFTC | Inflace CPI | Účastníci trhu | Pondělní obchodování | Směrnice | Body | Dolar včera | Investování je rizikové
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot
|
|