Měnový pár GBP/USD
GBP/USD: Inflace ve Spojeném království zrychluje, ale libra zůstává pod tlakem
21.11.2024 Měnový pár GBP/USD dosáhl ve středu týdenního maxima, ale nedokázal se udržet v pásmu 1,27. Zpráva o inflaci ve Spojeném království poskytla libře jen dočasnou podporu, ačkoli téměř všechny její složky byly v zelených číslech. Dolar byl ale znovu silnější – po dočasném růstu k úrovni 1,2713 se později stáhl do pásma 1,26.
Měnový pár GBP/USD je připraven na potenciální oživení
20.11.2024 GBP/USD se vrátil k ziskům poté, co jej šestidenní pokles stlačil na šestiměsíční minimum 1,2595. Pár se odrazil od důležité trendové čáry z října 2023 a ukazatele jako RSI a stochastický oscilátor naznačují, že cena je pravděpodobně připravena na vzestup z přeprodaného území.
Přehled vývoje páru GBP/USD dne 19. listopadu: libra se potácí mezi životem a smrtí
19.11.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí nejevil příliš nakloněn výraznějším pohybům, což znamenalo za poslední měsíce vzácně klidný den. I když byla seance poměrně klidná, volatilita britské libry se v posledních týdnech zvýšila. To je pro intradenní obchodníky pozitivní vývoj, protože umožňuje ziskovější obchodní příležitosti na základě lokálních signálů. Když jsou denní cenové pohyby omezeny na 50 pipsů, je dosažení zisku náročné. Pár se však nyní pravidelně pohybuje kolem 100 pipsů denně.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 18. listopadu? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
18.11.2024 Pár GBP/USD se v pátek ani nepokusil o korekci. Jak už bylo zmíněno, v USA byly zveřejněny údaje o dvou makroekonomických ukazatelích, přičemž větší vliv na trh měly údaje o maloobchodních tržbách. Dvě zprávy byly zveřejněny také ve Velké Británii: HDP za 3. čtvrtletí vzrostl ve druhém odhadu o 0,1 %, což je méně než 0,2 % v původním odhadu – negativní faktor. Průmyslová výroba jako obvykle poklesla, a to více, než obchodníci očekávali. Tři ze čtyř zpráv podpořily americký dolar, který i bez makroekonomické podpory nadále bez problémů roste. Stále zastáváme názor, že americký dolar bude dále posilovat, jak zdůrazňujeme už dva měsíce. Od začátku roku jsme upozorňovali na nelogický růst eura a libry a předpovídali jsme, že trh tyto páry opět nastaví na fair value. Tento proces nyní probíhá.
Přehled vývoje GBP/USD dne 15. listopadu. Britská libra se snaží zotavit
15.11.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek pokusil zotavit a zaznamenal mírný růst. Tento nárůst byl však tak slabý a nevýrazný, že jej nelze klasifikovat ani jako korekci. Kromě pozdně večerního projevu guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho se během dne ve Spojeném království neodehrály žádné významné události. Ve Spojených státech mezitím byly zveřejněny dvě sekundární zprávy: index cen výrobců, který vykázal neutrální výsledky, a zpráva o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti, která se blížila očekávání trhu. Ani jedna z těchto zpráv neměla potenciál vyvolat byť jen mírné oslabení dolaru.
Přehled páru GBP/USD na 14. listopadu: Inflace v USA nepřekvapila, euro a libra mohou zaznamenat menší korekci
14.11.2024 Měnový pár GBP/USD se ve středu vyhnul dalšímu poklesu, ale pauza může být krátkodobá. Dříve jsme varovali, že růst inflace v USA už mohl být započítán do ceny, protože je běžnou praxí, že tvůrci trhu předem zohledňují známé zprávy. Růst inflace byl patrný už minulý týden a vzbudil otázku, jak se skutečné údaje budou lišit od prognózy. Jak se ukázalo, žádná odchylka se neobjevila, takže obchodníci neměli ani jeden sodliní důvod k nákupu nebo prodeji.
Doporučení a analýza pro obchodování páru GBP/USD na 14. listopadu: Libra zpomaluje
14.11.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval ve středu v poklesu. Vše, co bylo zmíněno v analýze páru EUR/USD, platí také pro libru. Stejně jako euro, ani libra neměla ve středu fundamentální důvody k dalšímu poklesu, a přesto klesala. Přesněji řečeno, americký dolar dál stoupal ze stejných důvodů, které jmenujeme od začátku roku. Zároveň stojí za zmínku, že libra pořád klesá pomaleji než euro, a narazila na zónu supportu 1,2691–1,2701, což by mohlo vést k menšímu odrazu. Pokoušet se ale vydělat na nákupech při tak silném downtrendu je riskantní. Trh každý den prodává, takže nákup nepředstavuje tu nejlepší strategii.
Přehled vývoje GBP/USD dne 13. listopadu. Libra si kope vlastní hrob
13.11.2024 Měnový pár GBP/USD v úterý pokračoval v poklesu. Ačkoli by se mohlo zdát, že tato fráze platí spíše pro euro, přesně odráží situaci libry. Včera jsme se zmínili, že se libra přibližuje ke svým dvěma nedávným lokálním minimům a pravděpodobně je prolomí. Přesně to se v úterý stalo. Britská měna sice nadále vykazuje pozoruhodnou odolnost vůči dolaru, ale stále více se snaží čelit objektivní realitě.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 12. listopadu? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
12.11.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí obchodoval na nižší úrovni, přestože neexistovaly žádné lokální důvody pro pokles. Stojí za zmínku, že libra má vůči americkému dolaru vyšší rezistenci, což je důvod, proč v posledních týdnech většinou spíše stagnovala než klesala. Domníváme se však, že to nebude trvat dlouho. Dnes se cena potřetí přiblížila k oblasti posledních dvou lokálních minim. Tato oblast by tak mohla být prolomena již dnes, což by nepřímo signalizovalo pokračování klesajícího trendu. Libra nemá důvod k růstu ani ve střednědobém horizontu, neboť makroekonomické údaje z Velké Británie nejsou o nic lepší než ty americké. Jediným faktorem, který pomáhá britské měně klesat pomaleji než euru, je měnová politika Bank of England, která se obává zrychlující inflace, a proto se snížením klíčové úrokové sazby váhá. Podle našeho názoru však tento faktor nebude dlouho bránit dalšímu prodeji britské měny.
Přehled páru GBP/USD na 12. listopadu: Libra odolává tlakům
12.11.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí také klesl, i když k tomu neměl zjevný důvod. Britská libra klesá už měsíc a půl od zářijového zasedání FOMC, kde se Fed rozhodl snížit klíčovou úrokovou sazbu o 0,5 %. Uvažujte – Fed zavedl uvolňující půlprocentní snížení sazby a dolar zareagoval 1,5měsíčním růstem. Není to paradox?
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 12. listopadu: Britská libra balancuje na hraně
12.11.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí také klesl, ale zůstal v horizontálním kanálu se spodní hranicí kolem úrovně 1,2850. Celý rok 2024 jsme upozorňovali na "superodolnost" libry ve vztahu k dolaru. Když libra roste, posiluje víc než euro, a když klesá, pak méně prudce než euro – ve vztahu k volatilitě. Zatímco euro prudce klesá, libra už týdny stagnuje. Věříme ale, že takto to nebude věčně. Stejné faktory, které tlačí euro dolů, ovlivňují i libru. Bank of England nakonec sníží sazby stejně jako Evropská centrální banka a Federální rezervní systém – je to jen otázka času. Během příštího půl roku může BoE snižovat sazby pomalu a s přestávkami, ale nakonec tempo snižování zrychlí, až se další centrální banky přiblíží ke konci svých cyklů uvolňování.
Přehled vývoje GBP/USD. Týdenní výhled – O osudu dolaru rozhodne inflace v USA
11.11.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pátečním poklesu navzdory absenci významných makroekonomických nebo fundamentálních událostí. Důvody poklesu britské libry byly podobné těm, které ovlivnily euro. Jak už jsme uvedli dříve, závěry o zasedání FOMC by se neměly vyvozovat ihned po události, ale nejdříve 24 hodin poté. Co jsme viděli ve čtvrtek večer? Na trhu nedocházelo k téměř žádné aktivitě – jen drobný pokles dolaru a nedostatek významného zájmu. V pátek však dolar získal 70 pipsů. I když libra v posledních týdnech stagnuje, širší výhled se nemění. Hlavní je, že trh reagoval nákupem dolaru hned po zasedání Fedu. Britská libra měla potíže s významnější korekcí. Tyto dva faktory považujeme za velmi důležité.
Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD ke dni 11. listopadu: Libra zůstává v širokém horizontálním kanálu
11.11.2024 V pátek měnový pár GBP/USD zaznamenal výrazný pokles. Na rozdíl od EUR/USD však zůstává v horizontálním kanálu mezi úrovněmi 1,2863 a 1,3050. Ačkoli je tento kanál poměrně široký, jde stále o trh s omezeným pohybem, což znamená, že cena může i nadále kolísat v tomto rozmezí i v příštím týdnu. Šířka kanálu umožňuje významné pohyby cen, aniž by došlo k proražení, což pro pár vytváří obtížnou situaci k úniku z této zóny.
Tři trhy, které sledovat příští týden (08.11.2024)
08.11.2024 První plný týden v listopadu byl mimořádně významný pro globální trhy. Dozvěděli jsme se výsledky prezidentských voleb v USA, voleb do Senátu a Sněmovny reprezentantů, následovala pak rozhodnutí FOMC o snížení úrokových sazeb o 25 bazických bodů. Emoce byly vysoké, ale pozornost investorů se nyní rychle přesouvá na příští týden, kdy budou zveřejněna důležitá data z USA, Číny a Velké Británie, což činí zajímavé sledovat indexy US500 a CH50cash, stejně jako měnový pár GBP/USD.
Přehled páru GBP/USD na 7. listopadu – libra šterlinků neměla šanci
07.11.2024 Měnový pár GBP/USD zaznamenal ve středu také masivní pokles. V přehledu jsme podrobně rozepsali řadu důvodů, proč euro kleslo a dolar posílil, přičemž všechny tyto důvody platily stejně tak pro libru. I když jsme uvedli, že předpovědět 200pipový nárůst dolaru je téměř nemožné, očekávali jsme, že dolar nakonec obnoví růst.
Přehled páru GBP/USD na 6. listopadu
06.11.2024 Měnový pár GBP/USD strávil většinu úterka na jednom místě a téměř se nepohyboval konkrétním směrem. Trh zjevně čeká; každý ví, na co. O amerických volbách jsme už mluvili, takže se podívejme na nadcházející zasedání centrálních bank. Málokdy se setkáváme se situací, kdy je téměř nemožné předpovědět konkrétní krok centrální banky. Podle konsensuálního očekávání sníží Federální rezervní systém a Bank of England sazby o 0,25 %. Tato snížení by se ale mohla z hlediska svého dopadu výrazně lišit. Připomeňme, že nedávná zpráva nonfarm payrolls byla tristní. Ačkoli se objevují názory, že špatné výsledky byly kvůli říjnovým přírodním katastrofám v USA jen věcí "náhody", údaje nelžou. Nebyla vytvořena téměř žádná pracovní místa a Fed by na tuto zprávu mohl klidně zareagovat.
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 6. listopadu – britská libra se chápe příležitosti
06.11.2024 Měnový pár GBP/USD se v úterý obchodoval směrem nahoru, ačkoli k tomu neměl významný důvod kromě potřeby korigovat po měsíc dlouhém poklesu. Naopak, index nákupních manažerů (PMI) v sektoru služeb v USA byl lepší, než se očekávalo, což mělo podpořit dolar. Jenže se tak nestalo. Trh může sázet na vítězství Kamaly Harrisové, což by vedlo k výprodeji amerického dolaru. Poslední průzkumy jsou rozporuplné a ani jeden prezidentský kandidát nemá jasnou převahu. Trh se také může připravovat na zasedání Federálního rezervního systému. S oslabením dolaru mohou účastníci trhu předpokládat mírnější přístup Powella a Fedu.
GBP/USD. 5. listopadu. Libra čeká na podporu ze strany Bank of England
05.11.2024 V hodinovém grafu se měnový pár GBP/USD v pondělí vrátil do zóny supportu 1,2892–1,2931. Odraz od této zóny naznačuje možný obrat ve prospěch libry a obnovení růstu směrem k Fibonacciho hladině 127,2 % na úrovni 1,3054. Pro býky je náročné zahájit útok, ale tok zpráv z tohoto týdne by je mohl podpořit. Ačkoli jsou šance v tuto chvíli nízké, stále jsou možné různé scénáře.
Přehled vývoje GBP/USD dne 5. listopadu. Libra nemůže nic dělat
05.11.2024 Měnový pár GBP/USD vykázal v pátek poněkud neobvyklý pokles, po kterém v pondělí následoval přirozenější růst. Toto posilování britské měny však může skončit. Trh obnovil páteční fair value, ale další růst britské libry bude vyžadovat nové faktory a důvody.
Doporučení pro obchodování a analýza páru GBP/USD na 5. listopadu. Libra má stále problémy nastartovat korekci
05.11.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí obchodoval bez jasného směru a nepohyboval se ani nahoru, ani dolů. V první polovině dne pár rostl, zatímco ve druhé polovině klesal. Seanci otevřel gapem směrem vzhůru, ale do konce dne byl tento gap téměř zcela pokrytý. Dnes by se cena mohla dostat na úroveň páteční zavírací ceny. Přestože libra několik dní po sobě rostla, nelze to považovat za řádnou korekci směrem vzhůru. Minulý týden se euru dostalo podpory ze strany eurozóny, což mu pomohlo zahájit jasnou korekci směrem vzhůru. Libra však takovou podporu postrádala a následně zaznamenala spíše pokles než růst. V současné době cena nepřekonala ani poslední lokální maximum. Trendová linie byla prolomena, což signalizuje možnou korekci, ale cena následně stanovila nové lokální minimum. V současné době zůstává pod linií Senkou Span B.
Trh GBP/USD zůstává navzdory dnešnímu oživení stále medvědí
04.11.2024 Vzhledem k Trumpově politice mohou investoři očekávat agresivnější reakci Fedu na řízení potenciální inflace. Tento výsledek by mohl docela dobře vést k ještě většímu růstu dolaru vzhledem k tomu, že se ukazuje, že jde o poměrně těsný souboj. Nejistý výsledek vede investory k opatrnému postoji a mnozí vyčkávají, jak výsledky voleb mohou ovlivnit budoucí politická rozhodnutí Fedu a celkový sentiment na trhu.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 4. listopadu? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
04.11.2024 V pátek se měnový pár GBP/USD obchodoval se sklonem k růstu, což bylo logičtější, ale ke konci dne přesto klesl. Zatímco euro vykázalo jasnou korekci, libra si udržela jasný klesající trend. Pouze ve čtvrtek cena prolomila své poslední lokální minimum. Zprávy NonFarm Payrolls a ISM ze Spojených států vytvořily tlak na americký dolar, který však výrazněji neoslabil. Již dříve jsme upozorňovali, že britská měna by měla ve střednědobém horizontu pokračovat v poklesu, protože všechny faktory přispívající k jejímu růstu již byly oceněny. Trh chápe, že Bank of England nezůstane dlouho stranou a sníží svou klíčovou sazbu. Vzhledem k tomu, že tak učinila pouze jednou, bude pravděpodobně snižovat sazby agresivněji než Federální rezervní systém nebo Evropská centrální banka. Domníváme se tedy, že britská měna má značný prostor pro další pokles.
Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 31. října. Libra opět klesá, než bude moci začít stoupat
31.10.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu vykazoval smíšené pohyby se zjevnou neochotou k růstu. Na rozdíl od EUR/USD měl měnový pár GBP/USD mnohem skromnější makroekonomické pozadí. Zatímco euru poskytly podporu zprávy o vývoji inflace v Německu a HDP v eurozóně, britská měna takovou podporu postrádala. Obchodníci reagovali na zprávy o ADP a HDP v USA, které si vzájemně odporovaly, neboť jedna byla silnější, než se očekávalo, zatímco druhá byla slabší – v důsledku toho den skončil v blízkosti několikaměsíčních minim britské libry.
Přehled pro pár GBP/USD na 31. října – zpráva ADP zapůsobila, ale čeká se na nonfarm payrolls
31.10.2024 Měnový pár GBP/USD začal růst, ale po zveřejnění americké zprávy ADP – která je považovaná za předzvěst nonfarm payrolls – rychle klesl. Nicméně je třeba poznamenat, že mezi ADP a nonfarm payrolls není konzistentní korelace. Zpráva ADP může být dvakrát silnější, než se předpokládalo, zatímco nonfarm payrolls mohou být dvakrát slabší, a údaje o tvorbě pracovních míst se často neshodují. V konečném důsledku budou trh utvářet nonfarms a pohled Federálního rezervního systému na trh práce. Ačkoli tedy dolar dostal včera impuls, opravdové zkoušky ho teprve čekají.
Přehled páru EUR/USD na 30. října – první pokles údajů z USA
30.10.2024 Měnový pár EUR/USD nevykázal ani v úterý žádný významný pohyb a většinou se celý den obchodoval pod klouzavým průměrem, aniž by se pokusil nad něj prorazit. Ani zpráva o volných pracovních místech v USA – JOLTs, která přinesla jasné zklamání, neposkytla páru výraznou podporu, protože dolar mírně ustoupil z lokálních maxim.
Přehled páru GBP/USD na 30. října – libra dostává malou šanci
30.10.2024 Měnový pár GBP/USD nevykazoval ani v úterý žádný výrazný pohyb. Volatilita zůstala velmi nízká, jak je patrné z následujícího grafu, a tento problém jde za hranice samotného úterka. Trh vykazuje extrémně nízkou aktivitu už několik týdnů. Obchodování jakéhokoli měnového páru při takto nízké volatilitě je náročné, protože pohyby cen jsou prakticky neznatelné. Čekat několik dní na zisk 20 pipů může některým obchodníkům vyhovovat, ale každému ne.
Přehled páru GBP/USD na 29. října – libra šterlinků dál bojuje
29.10.2024 Měnový pár GBP/USD nevykazoval v pondělí přílišnou aktivitu. Cena se znovu pokusila usadit se nad klouzavým průměrem, ale ani takový průraz nezaručuje začátek korekce. Ačkoli libra v posledních týdnech pomalu klesá, dál oslabuje a investoři mají malý zájem o její nákup. Důvod je zřejmý: libra příliš dlouho stoupala, a to výhradně kvůli očekávanému uvolnění měnové politiky Fedu.
Britská libra konsoliduje cenu vůči Americkému dolaru
29.10.2024 Měnový pár GBP/USD v předchozím týdnu zamířil na jih a prolomil dlouhodobou vzestupnou trendovou linii směrem dolů. V současné době se však pár drží v úzkém rozpětí poté, co se mu nepodařilo rozšířit medvědí tendenci, avšak na kulatém čísle 1,3000 se nachází silná rezistence. Podle technických oscilátorů se stochastický ukazatel se silnou hybností pohybuje směrem vzhůru, zatímco ukazatel RSI se pohybuje horizontálně pod neutrální hranicí 50, což odráží poslední pohyb trhu do strany. Pokud dojde k úspěšnému odražení předchozích ztrát a skoku nad kritickou úroveň 1,3000, pak by trh mohl znovu otestovat 20denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) na úrovni 1,3020, před ručičkou 1,3100. Na druhé straně pokles pod hladinu podpory 1,2900 by mohl otestovat další těžkou překážku v blízkosti 200denního SMA na úrovni 1,2810. Při dalším ponoření by oblast 1,2610-1,2670 mohla negativní akci na trhu pozastavit. GBP/USD z velmi krátkodobého pohledu konsoliduje a od stažení z dvouapůlletého maxima na úrovni 1,3433 se nachází v sestupném módu. Pokud prodejní zájem přetrvá a prolomí 200denní SMA, výhled se změní na medvědí.
Připraví GBP/USD long obchod v silné konfluenční oblasti?
28.10.2024 Měnový pár GBP/USD se na denním grafu postupně vrátil zpět směrem k již dříve prolomené rezistenci (throwback – nyní support) kolem psychologické hladiny 1,2900, kde dochází ke konfluenci úrovně standartního Pivot Pointu S2, rostoucí trendové linie a také klouzavého průměru SMA 200. Dočkáme se odrazu (throwback) a bude pokračovat rostoucí trend? Nebo kolem současných úrovní najdou znovu sílu medvědi a dojde k prolomení zmíněné konfluenční oblasti směrem dolů s možnou změnou trendu?
Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 25. října. Libra se snaží postavit na nohy
25.10.2024 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek zaznamenal mírné oživení, ale růst britské měny byl příliš slabý na to, aby stál za pozornost. Cena se stále nachází poblíž linie klouzavého průměru, takže zatím nic nenasvědčuje změně krátkodobého trendu. I konsolidace nad klouzavým průměrem by signalizovala pouze záměr býků začít brzy tlačit pár vzhůru. Je však důležité poznamenat, že pro tento pohyb je třeba mít nějaké důvody, pokud se nebavíme o naprosto iracionálním pohybu, jakého jsme byli svědky po většinu letošního roku. Musíme si to ujasnit: libra by mohla vzrůst zpět na 34, nebo dokonce až na 40 bodů. A nepotřebovala by k tomu nutně žádné pádné důvody. Vyžadovalo by to pouze zvýšenou poptávku po libře, sníženou nabídku nebo obojí. Stejně jako dříve se však zaměříme pouze na logické a konzistentní pohyby. Pokud na fundamentálních a makroekonomických faktorech nezáleží, jaký má smysl o nich uvažovat?
Měnový pár GBP/USD ztratil už více jak 3,5 %
24.10.2024 Měnový pár GBP/USD v současnosti ztrácí již čtvrtý týden v řadě a poprvé od srpna postupně klesá pod hranici 1,3000. Pár nedávno dosáhl nového nižšího minima na úrovni 1,2943, přičemž technické ukazatele odrážejí přetrvávající prodejní apetit. Dlouhodobá trendová linie podpory vycházející ze dna z roku 2022, která se aktuálně nachází kolem 1,2950, však poskytuje širšímu vzestupnému trendu určitou ochranu. Uzavření pod hranicí 1,2950 by mohlo oslabit náladu na trhu a způsobit další pokles směrem k 200dennímu jednoduchému klouzavému průměru (SMA) na úrovni 1,2800, zejména pokud dojde k prolomení úrovně 1,2863. Další ztráty se mohou zastavit u úrovně na 1,2730 nebo by se dokonce mohly rozšířit směrem k srpnovému minimu na 1,2663.
Přehled páru GBP/USD 24. října: Andrew Bailey nezachrání britskou libru
24.10.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu po minimálním retracementu směrem nahoru pokračoval v pohybu dolů. Tyto retracementy jsou tak malé, že jsou v grafech sotva vidět. Britská libra pokračuje v poklesu ze stejného důvodu, proč euro aktuálně klesá. Co očekávali účastníci trhu, kteří podporovali růst libry v průběhu roku 2024? Že bude stoupat navždy? Celý letošní rok jsme důsledně upozorňovali na to, že dolar je přeprodaný a bezdůvodně levný. Celá dvouletá rally britské měny byla jen korekcí v rámci 16letého downtrendu. Ten samozřejmě jednou skončí, ale zatím je příliš brzy na slova, že se tak už stalo. Libra tedy překonala potenciál svého korekčního pohybu. Jediným důvodem jejího růstu byla měnová politika Federálního rezervního systému, protože trh dva roky čekal na její uvolnění a všechny ostatní faktory jednoduše ignoroval.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 22. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
22.10.2024 I v pondělí se pár GBP/USD obchodoval na nižší úrovni, a to navzdory absenci jakýchkoli konkrétních důvodů či katalyzátorů. Britská měna nicméně potřetí klesla na úroveň 1,2980, tedy do blízkosti psychologické hranice 1,3000. To naznačuje jasnou snahu trhu zaujmout pozici pod touto úrovní a pokračovat v poklesu. Tento proces by mohl být složitější než pouhé prolomení pod úroveň 1,3000 a následný další propad. Cena by mohla tuto úroveň překonat, zahájit korekci, konsolidovat nad trendovou linií a teprve poté pokračovat v poklesu. Medvědí nálada na trhu je však nepopiratelná. V pondělí nedošlo ve Spojeném království ani ve Spojených státech k žádným významným událostem, které by stály za pozornost. Ani dnes se žádné takové události neočekávají. Cena by se mohla potřetí odrazit od úrovně 1,2980, ale může se pokusit o její překonání i počtvrté.
Přehled páru GBP/USD na 18. října: Libra je přeprodaná, ale pouze lokálně
18.10.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval směrem nahoru, což by mohlo znamenat začátek dlouho očekávané korekce. Všimli jsme si, že hladina 1,3000 je psychologická, takže cena by od ní mohla zahájit korekci. Nebylo ale možné přesně předpovědět, kde britská měna začne růst. Nejprve se podívejme na technické aspekty v časovém rámci 4H. Indikátor CCI vstoupil do zóny přeprodanosti, zaznamenal několik býčích divergencí a po zveřejnění zprávy o inflaci ve Spojeném království opět vstoupil do zóny přeprodanosti. To podle nás stačí na určitý růst britské měny. Je důležité si uvědomit, že i libra může být přeprodaná, byť jen lokálně. Jinými slovy, v krátkodobém horizontu klesala příliš dlouho. Pokud teď vystoupá až k pásmu 1,3150–1,3200, bude to stačit, abychom očekávali obnovení downtrendu, který podle našeho názoru právě začal.
Obchodní doporučení a analýza páru GBP/USD na 18. října. Libra bojuje kolem úrovně 1,30
18.10.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek znovu pokusil dostat pod současné úrovně, ale tentokrát bez úspěchu. Ne že by libra šterlinků v průběhu dne výrazně stoupala; jednoduše se poblíž úrovně 1,30 zastavila. Tato úroveň je psychologická, takže cena se kolem ní může ještě nějakou dobu obchodovat. Zároveň zůstává pod kritickou linií a trendovou linií, což znamená, že nic nesignalizuje potenciální korekci. Libra má v současné době stejný problém jako euro – roste příliš dlouho, příliš prudce a bez pádného důvodu. Každý den může klesnout, protože ve vztahu k americkému dolaru zůstává bezdůvodně drahá. Proto očekáváme, že se dostane mnohem níž než na úroveň 1,30.
Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 17. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
17.10.2024 Ve středu pár GBP/USD pokračoval v pohybu směrem dolů, jako by se nic nestalo. Den předtím cena prorazila předchozí trendovou linii, ale upozorňovali jsme, že proražení trendové linie není v podmínkách téměř úplného flatu silným signálem. V důsledku toho cena tuto linii prolomila, a navíc byla zveřejněna zpráva o inflaci ve Velké Británii, což způsobilo, že cena klidně zamířila zpět dolů. Samozřejmě, že skutečným důvodem včerejšího poklesu libry byla právě zpráva o inflaci. Všechny druhy inflace v září klesly mnohem více, než se předpokládalo. To donutí Bank of England, aby brzy obnovila uvolňování měnové politiky a snižovala sazby rychleji, než trh očekával. Zdá se, že trh ještě ani nezačal snižování sazeb ve Velké Británii oceňovat. Proto je každá holubičí zpráva dalším důvodem k prodeji libry. Cena nyní již potřetí klepe na dveře úrovně 1,2980 a dnes ji pravděpodobně prolomí.
Obchodní doporučení a analýza páru GBP/USD na 17. října. Inflace přináší libře další problémy
17.10.2024 Měnový pár GBP/USD si v úterý udržel pokles, aniž by se pokusil zahájit korekci. Včera byla ve Velké Británii zveřejněna zpráva o inflaci za září a všechny její údaje vyšly pod odhady. Co to znamená? Jednoduše řečeno, inflace klesá rychleji, než se Andrew Bailey obával. Jádrová inflace teď navíc dosahuje 1,7 %. Už dříve jsme zmínili, že Bank of England by mohla mít starost o jádrovou inflaci a inflaci v sektoru služeb. Centrální banka ale nemůže ignorovat pokles celkové inflace. Pokud banka bude čekat, až problémové oblasti inflace klesnou o dalších 1,0–1,5 %, mohla by se celková inflace, resp. inflace ve zpracovatelském sektoru, dostat na nulu, nebo dokonce na zápornou úroveň. A jak tedy vyrovnat všechny typy inflace?
Měnový pár GBP/USD se několik dní pohybuje do strany
16.10.2024 GBP/USD čelil mírnému prodejnímu tlaku, ale udržel se nad zářijovou úrovní 1,3000-1,3040 poté, co průzkum zaměstnanosti ve Spojeném království ukázal lepší než očekávané údaje o zaměstnanosti v srpnu a nárůst počtu nezaměstnaných v září. Medvědi mají možná štěstí na své straně, protože technické ukazatele zatím nepotvrzují přeprodané podmínky. Stochastický oscilátor sice klesl pod hodnotu 20, ale ukazatel RSI se stále nachází nad úrovní 30 přeprodanosti. Stejně tak se samotná cena nedotkla spodního Bollingerova pásma. V případě, že pár signalizuje otočení medvědího trendu pod úroveň 1,3000 - 1,3040, mohl by hledat útočiště u kritické trendové linie podpory 2022 na úrovni 1,2917. O něco níže by se s tlakem směrem dolů mohl setkat na úrovni 1,2863. V opačném případě by pokles mohl nabrat nové obrátky směrem k 200dennímu jednoduchému klouzavému průměru (SMA), který v srpnu úspěšně podpořil cenu zpět nad úroveň 1,3000. V případě obratu směrem vzhůru by mohla být cesta drsná. Býci by mohli zpočátku zažít přetížení v zóně 1,3110-1,3160. Poté by se oživení mohlo zastavit někde mezi 1,3215 a 1,3260. Překonání tohoto pásma by mohlo být nezbytné pro postup zpět k zářijovému stropu 1,3410. GBP/USD navzdory přiblížení se k důležité ochranné oblasti nepřekonal rizika poklesu. Krok pod hladinu 1,3000 by mohl obnovit prodejní zájem, zatímco odraz nad 1,3260 by mohl posunout trend zpět k pozitivnímu.
Technická analýza intradenního pohybu hlavního měnového páru GBP/USD, středa 16. října 2024
16.10.2024 Ačkoli se ve 4hodinovém grafu hlavní měnový pár GBP/USD v současné době pohybuje v bočním trendu, což potvrzuje EMA 21, který se pohybuje mezi těly svíček, výskyt formace rozšiřujícího se klesajícího klínu a divergence mezi pohybem ceny páru, která vytváří nižší minimum, zatímco indikátor Awesome Oscillator vytváří nižší maximum, naznačuje, že v blízké budoucnosti má pár potenciál posílit a vzrůst, přičemž v rámci růstu dojde k otestování, proražení a uzavření nad úrovní 1,3101. Pokud nedojde k výrazné korekci oslabení, v rámci které by došlo k proražení a uzavření pod úrovní 1,3021, GBP/USD bude nadále posilovat směrem k úrovni 1,3143 jako svému hlavnímu cíli, a pokud ho podpoří momentum a volatilita, dalším cílem bude úroveň 1,3235.
GBP/USD 15. října. GBP klesá stejně jako nezaměstnanost ve Spojeném království
15.10.2024 Zdravím vás, vážení obchodníci! Měnový pár GBP/USD se v pondělí v hodinovém grafu obchodoval v bočním trendu podél hladiny korekce 127,2 % na úrovni 1,3054, přičemž tuto hladinu zcela ignoroval. Za účelem otevření pozic bychom tedy neměli očekávat odraz nebo konsolidaci pod touto úrovní. V tuto chvíli se obchodování zastavilo.
Doporučení pro obchodování a analýza měnového páru GBP/USD na 14. října. Libra čeká na podporu.
14.10.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v klesajícím trendu. Volatilita zůstává nízká a cena postupně téměř denně klesá. Britská libra za poslední dva týdny výrazně klesla. To však nemusí nutně znamenat, že se blíží její odraz. Musíme si totiž uvědomit, že je libra stále extrémně překoupená a bezdůvodně drahá. To však nezaručuje, že bude pokračovat v poklesu po delší dobu. Stále se domníváme, že před tím, než dojde k obnovení klesajícího trendu, bude muset proběhnout malá korekce směrem vzhůru, která by mohla pokračovat i ve střednědobém horizontu.
Obchodní doporučení a analýza měnového páru GBP/USD na 10. října. Inflace v USA nastolí nový trend
10.10.2024 Měnový pár GBP/USD se v průběhu středy nadále přikláněl k poklesu. Opět se mu nepodařilo dosáhnout nejbližšího cíle na úrovni 1,3050, ale z vývoje v posledních dnech je zřejmé, že cena již nemá tak silný impuls k poklesu jako minulý týden. To není překvapivé vzhledem k tomu, že makroekonomické pozadí tento týden prakticky chybělo. Zástupci Federálního rezervního systému (Fed) hovoří každý den a včera večer byl zveřejněn zápis z předchozího zasedání. Žádné principiálně nové informace se však na trh nedostaly. V důsledku toho byla volatilita tento týden extrémně nízká a účastníci trhu zatím čekají na zprávu o inflaci.
Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 9. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
09.10.2024 V úterý se měnovému páru GBP/USD opět nepodařilo provést korekci a nedokázal překonat ani nejbližší hladinu rezistence. Technický obrázek tak naznačuje, že pokles může pokračovat bez korekce. Tento týden samozřejmě stále čekáme na zprávu o inflaci v USA, která by mohla vyvolat pokles amerického dolaru, pokud by výsledek nesplnil očekávání. Tato zpráva však ještě nebyla zveřejněna, takže nemá smysl o ní spekulovat. Navíc údaj o inflaci již nemá na měnovou politiku a kurz dolaru takový vliv jako před několika měsíci. Federální rezervní systém zahájil uvolňování a bude v něm pokračovat bez ohledu na inflaci. Trh čekal, až Fed začne snižovat sazby, a nyní, když se tak stalo, už nemá důvod dolar prodávat.
Přehled páru GBP/USD na 9. října: Inflace v Británii se nemůže rozhodnout
09.10.2024 Měnový pár GBP/USD se v úterý pohyboval bez jakékoli naléhavosti. Fundamentální a makroekonomické prostředí chybělo a trh před zveřejněním zprávy o inflaci v USA váhal s obchodními rozhodnutími. Už dříve jsme zmínili, že někteří analytici a experti tuto zprávu momentálně trochu přeceňují. Před několika měsíci by jakákoli odchylka 0,1 % od prognózy vyvolala silnější reakci obchodníků než jednání Federálního rezervního systému (Fed) nebo Bank of England (BoE). Účastníci trhu tehdy nevěděli, kdy přesně začne uvolňování měnové politiky ve Velké Británii a USA nebo jak rychlé bude. Teď je jasné, že Fed sníží sazby na každém setkání až do konce roku, a trh už v cenách zohlednil nejmírnější možný scénář. Americký dolar už tedy nemá důvod k poklesu. Zároveň však neexistují důvody, proč by měla klesat britská libra, protože BoE by mohla do konce roku snížit klíčovou sazbu jen jedenkrát.
GBP/USD je býčí, dokud se udrží nad 200denním SMA
08.10.2024 Měnový pár GBP/USD zastavuje svou klesající vlnu, která začala na dvouapůlletém maximu 1,3433, a pohybuje se v blízkosti 50denního jednoduchého klouzavého průměru (SMA) mírně pod kulatou úrovní 1,3100. Pár ztratil přibližně 3 %, přičemž technické oscilátory naznačují konec pohybu směrem na jih. Stochastický ukazatel zveřejnil býčí překřížení v rámci svých linií v přeprodané oblasti a ukazatel RSI směřuje vzhůru pod oblast 50.
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 8. října: libra nemá důvod k novému růstu
08.10.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí obchodoval s nízkou volatilitou a projevoval jen minimální snahu o korekci. Britská libra pozvolna klesá, což je logické a očekávané. V pondělí nedošlo ve Velké Británii ani v USA k žádným významným událostem, takže libra se tentokrát dokázala vyhnout dalšímu poklesu. Přišel ale čas na mírnou vzestupnou korekci. Tento týden nás čeká jen velmi málo důležitých událostí, takže volatilita může zůstat nízká. Jen ve čtvrtek bude trh bedlivě sledovat zprávu o inflaci v USA, která by mohla vyvolat silné tržní pohyby. V ostatních dnech očekáváme jen méně důležité události.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 4. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
04.10.2024 Ve čtvrtek došlo k prudkému poklesu měnového páru GBP/USD, a to bez jakýchkoli zásadních lokálních důvodů. Samozřejmě můžeme poukázat na slabý PMI ve službách z Velké Británie, silný ISM PMI ve službách z USA nebo rozhovor guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho, který zmínil, že tempo uvolňování měnové politiky by se mohlo brzy zvýšit. Žádný z těchto faktorů však sám o sobě nemohl ospravedlnit pokles britské měny o 150 pipsů během několika hodin. Stojí za zmínku, že pár začal klesat ještě před zveřejněním indexů.
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 4. října
04.10.2024 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek zkraje evropské obchodní seance zkolaboval. Ačkoli by se mohly vést nekonečné diskuze o tom, proč libra ve čtvrtek klesla, nejprve je třeba si připomenout, co už je zjevné: britská libra rostla příliš dlouho, příliš silně a bez pádných důvodů. Proto by bez jakýchkoli fundamentálních či makroekonomických důvodů měla také dlouho a výrazně klesat. Tento týden navíc téměř všechny faktory podporovaly americký dolar. Kromě všech makroekonomických údajů z USA a pondělního projevu Jeroma Powella zde byl také projev Andrewa Baileyho, který naznačil možné zrychlení tempa uvolňování měnové politiky. Ve čtvrtek navíc vyšel slabší britský index PMI v sektoru služeb, než se čekalo, zatímco americký ISM index v sektoru služeb vyšel mnohem silnější. Britská měna každopádně zůstává značně překoupená.
GBPUSD klesá o více než 1 % 📉
03.10.2024 Britská libra dnes vůči americkému dolaru ztrácí 1 % po komentáři předsedy BoE Baileyho, který naznačil, že jako bankéř vidí příležitost pro agresivnější tempo snižování úrokových sazeb ve Spojeném království. Důvodem jsou především již ne tak tíživé cenové tlaky na základní zboží a služby v ekonomice. Informace pochází z deníku Guardian, který s bankéřem BoE vedl rozhovor.
Libra začala pomalu klesat vůči americkému dolaru
03.10.2024 Měnový pár GBP/USD výrazně ustupuje z dvouapůlletého maxima na úrovni 1,3433 a setkává se s 20denním jednoduchým klouzavým průměrem (SMA) na úrovni 1,3235. Kromě toho se pár stále pohybuje nad silnou podporou na úrovni 1,3265, ale technické oscilátory odrážejí poslední pohyb směrem dolů. Stochastický oscilátor míří z překoupené oblasti se silnou hybností na jih, zatímco RSI se pohybuje horizontálně nad neutrální hranicí 50. Dokud se cena udrží nad úrovní 1,3265, mohla by napadnout hladinu odporu 1,3433 a poté se rozběhnout směrem k maximu z února 2022 na úrovni 1,3635.
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 3. října – libra proráží uptrend
03.10.2024 Měnový pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval s mírným poklesem. To nás nepřekvapuje, protože britská libra je ještě víc překoupená a neopodstatněně drahá než euro. Euro v roce 2024 procházelo alespoň občasnými korekcemi, ale libra tuto možnost patrně neměla. Proto je pokles, který jsme pozorovali v prvních třech týdnech, to nejmenší, co mohlo přijít. Pokles britské měny a růst amerického dolaru by podle nás měl ve střednědobém horizontu pokračovat téměř podle každého scénáře.
Obchodní doporučení a analýza GBP/USD na 2. října: Začal kolaps libry
02.10.2024 Měnový pár GBP/USD vykázal i v úterý výrazný pokles. Tento výsledek nás nepřekvapuje, protože libra je ještě více překoupená a nepřiměřeně drahá než euro. V průběhu roku 2024 euro občas procházelo korekcemi, ale zdá se, že libra tuto možnost neměla. Proto je pokles, jehož jsme byli včera svědky, naprostým minimem, k jakému mohlo dojít. Domníváme se, že pokles britské měny a růst amerického dolaru by měl ve střednědobém horizontu pokračovat bez ohledu na okolnosti.
Měnový pár GBP/JPY se v pátek propadl o více jak 3 %
01.10.2024 Bank of Japan zveřejňuje souhrn názorů ze svého nedávného rozhodnutí, v němž tvůrci měnové politiky ponechali úrokové sazby na stejné úrovni a zároveň zlepšili hodnocení spotřeby v důsledku rostoucích mezd. Guvernér Ueda uvedl, že budou pokračovat ve zvyšování sazeb, pokud se ekonomika přizpůsobí jejich projekcím; investoři tedy mohou shrnutí pečlivě zkoumat a hledat v něm náznaky ohledně pravděpodobnosti dalšího zvýšení sazeb před koncem roku.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 1. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
01.10.2024 Také měnový pár GBP/USD se v pondělí pokusil o mírnou korekci, která však opět dopadla špatně. Libra uvízla v úzkém flatu již třetí den po sobě, k čemuž dochází na nejvyšších úrovních za poslední dva roky. Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell včera udělal vše pro to, aby trh přesvědčil, že Fed na příštím zasedání nehodlá snížit sazbu o 0,5 %. A jediné, na co se dolar zmohl, byl růst o slabých 40 pipsů. Vzhledem k tomu, že libra rostla bez zjevného důvodu i před Powellovým projevem, dolar podle včerejších výsledků nezískal ani bod.
Přehled páru GBP/USD 27. září: sám Fed potápí dolar
27.09.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek znovu pokusil obnovit uptrend – vcelku úspěšně. Jakmile se kotace páru ve středu propadly, mohli si někteří obchodníci myslet, že uptrend skončil. Cena se ale ani nekonsolidovala pod linií klouzavého průměru. Viděli jsme jen pravidelný, banální pullback. Ve čtvrtek už pár obnovil růst.
Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 25. září. Libře je jedno, kdy a kam poroste
25.09.2024 Hádejte co? Měnový pár GBP/USD v úterý pokračoval v pohybu směrem vzhůru. Pohyb byl tentokrát poměrně slabý, ale na to jsme upozorňovali i včera. Ano, trh tentokrát neměl důvody k prodeji dolaru a nákupu libry, ale ty neměl ani v pondělí. Přesto britská měna i v první obchodní den týdne rostla.
Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 25. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
25.09.2024 Měnový pár GBP/USD si v úterý udržel svůj růstový pohyb, ale britská libra si píše svůj vlastní příběh. Zatímco euro si občas udělá přestávku a provede korekci, libra dokáže stabilně růst klidně každý den. Má vůbec cenu zmiňovat, že takový pohyb postrádá logiku? Hlavním hráčům na trhu však nemůžete nic diktovat a ti vytrvale tlačí pár vzhůru. Z technického hlediska vypadá vše velmi lákavě. Je zde jasný vzestupný trend a cena roste téměř denně. Pomineme-li tedy makroekonomické a fundamentální faktory, je obchodování právě teď poměrně jednoduché. Vysvětlit, proč britská libra téměř denně posiluje, je však mnohem náročnější. Včera nedošlo k žádným významným událostem ve Spojeném království ani v USA, takže je jasné, že to, co jsme viděli, nebylo reakcí na nic. Trh prostě pokračuje v nákupu libry, a to je vše.
Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD ze dne 25. září. Až na Měsíc!
25.09.2024 Měnový pár GBP/USD v úterý opět vzrostl a aktualizoval své nedávné lokální maximum. Jestliže v pondělí neměla britská měna důvod k růstu, protože údaje ze Spojeného království byly slabší, než se očekávalo, pak ho neměla ani včera, protože v USA ani ve Spojeném království nebyly zveřejněny žádné údaje. Přesto britská libra opět posílila, téměř jako by reagovala na to, jak oprávněný je její současný pohyb vzhůru. Z technického hlediska je vše normální. Cena se nachází nad liniemi indikátoru Ichimoku a nad trendovou linií. V současné době tedy nic nenasvědčuje tomu, že by mělo dojít k poklesu. Cena se ani nepřibližuje k žádným významným liniím supportu, což svědčí o naprostém nezájmu o jakýkoli pohyb směrem dolů.
Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 24. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
24.09.2024 Pár GBP/USD se v pondělí obchodoval ukázkově. V tom smyslu, že se mu opět podařilo růst navzdory makroekonomickému pozadí, které favorizovalo dolar. Případně by se dalo říci, že britská libra klesla, jen aby o pár hodin později vzrostla dvakrát tolik. Výsledky obou britských indexů podnikatelské aktivity se ukázaly být slabší, než se očekávalo, i když nebyly katastrofální. Pokles libry navíc začal hodinu před zveřejněním těchto zpráv, což vyvolalo určité podezření. Poté, aniž by trh vyčkal na americké údaje, začal opět hromadně nakupovat libru a prodávat dolar, což vedlo k mnohem výraznějšímu růstu než byl dopolední pokles. V důsledku toho britská měna do konce dne opět vzrostla. Americké indexy podnikatelské aktivity dopadly smíšeně: index ze sektoru služeb překonal očekávání, zatímco index ze zpracovatelského sektoru zaostal. Proto je těžké říci, že tyto zprávy vyvolaly pokles dolaru.
Školení a analýza: Plán obchodování EUR/USD a GBP/USD na 23. září 2024 pro začínající obchodníky
23.09.2024 V pátek byly zveřejněny údaje o maloobchodních tržbách ve Velké Británii, které v srpnu vykázaly 1% nárůst. Skutečný údaj výrazně překonal odhady analytických agentur.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 19. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
19.09.2024 Také měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval se zvýšenou volatilitou bez jasného směru. Většina volatility se přirozeně projevila ve večerních hodinách. Federální rezervní systém rozhodl o snížení základní úrokové sazby o 0,5 %, což byla ze všech možných výsledků ta nejvíce holubičí varianta. Pro dolar je však významným pozitivním faktorem to, že dále neklesl. V prvních hodinách po rozhodnutí Fedu dolar sice klesl, ale poté rychle vzrostl, což naznačuje, že trh již případný holubičí scénář ocenil. Pár se musí udržet pod úrovní 1,3225, aby došlo k výraznější korekci směrem dolů, než jakou jsme pozorovali v posledních několika týdnech. Psychologický faktor spojený s prvním uvolněním sazeb ze strany Fedu je mimo hru, což umožňuje klidnější obchodování, a to jakýmkoli směrem.
3 trhy, které příští týden sledovat - (13.09.2024)
13.09.2024 Uplynulý týden se nesl ve znamení značných tržních turbulencí, které byly způsobeny klíčovými údaji o inflaci, poklesem cen ropy na nejnižší úroveň od začátku roku 2023 a první výraznou konfrontací mezi demokratickou prezidentskou kandidátkou Kamalou Harrisovou a republikánským prezidentem Donaldem Trumpem. Příští týden slibuje být ještě bohatší na události. Zatímco řada centrálních bank oznámí rozhodnutí o úrokových sazbách, v centru pozornosti bude nepochybně krok Federálního rezervního systému. Investoři netrpělivě očekávají první snížení úrokových sazeb Fedu od roku 2020.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 12. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
12.09.2024 Ve středu měnový pár GBP/USD dále klesal, sice nepatrně, ale klesal. A pro ty, kteří si to nepamatují, pokles britské měny byl v roce 2024 velmi vzácný, zejména když americké makroekonomické údaje nejsou pro dolar podporou. Nepamatujeme si, kdy naposledy dolar rostl na základě slabých údajů. Opakovaně jsme však upozorňovali, že trh přinejmenším po celý rok 2024 (ne-li déle) zohledňuje především budoucí uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému a všechny ostatní faktory ignoruje. Dříve nebo později musel přijít okamžik, kdy trh plně započítá veškeré budoucí snižování sazeb. Poté by dolar neměl důvod dále klesat. Netvrdíme, že tento okamžik nastal, ale pravděpodobnost, že nastane, nějaká existuje. Pokud tomu tak bude, dolar může vstoupit do delšího období posilování. Středeční zprávy z Británie, podobně jako ty úterní, neměly na pohyb páru prakticky žádný vliv.
Přehled páru GBP/USD na 12. září: údaje, které nikoho nezajímají
12.09.2024 Měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval poměrně klidně, i když s výrazným poklesem. Zpráva o inflaci posílila dolar, což nás velmi těší. Tento článek nicméně není o zmíněné zprávě, která je už déle než týden v centru pozornosti. Raději bychom upozornili na sérii makroekonomických zpráv z Velké Británie.
GBP/USD: Plán obchodování během americké seance dne 11. září (analýza dopoledních obchodů). Slabé údaje o HDP obnovily tlak na libru
11.09.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,3083 a plánoval jsem na jejím základě učinit obchodní rozhodnutí. Podívejme se na 5minutový graf a analyzujme, co se stalo. Pokles a falešné proražení této úrovně vyústily v příležitost pro nákup (buy) libry, která vedla k pohybu vzhůru o pouhých 15 bodů. Technický výhled pro druhou polovinu dne byl revidován.
Trh GBP/USD v poslední době zažívá medvědí korekci
11.09.2024 Měnový pár GBP/USD po odražení od téměř dvouapůlletého maxima na úrovni 1,3265 ztratil pozitivní momentum a obchoduje se v oblasti omezujícího supportu 1,3045-1,3085. V krátkodobém horizontu by si trh mohl zachovat riziko poklesu, pokud se ukazatel RSI bude nadále pohybovat kolem neutrální hranice 50 a stochastický ukazatel se bude nadále pohybovat v přeprodané oblasti.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 10. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
10.09.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí vykázal pohyb směrem dolů, kterému se dalo předejít. Minulý týden však cena překonala linii rostoucího trendu a britská libra zůstává extrémně překoupená. Vzhledem ke všem faktorům by tedy britská měna měla pouze klesat – dlouho a prudce. Přesto páteční a pondělní poklesy páru ukazují alespoň na určité známky připravenosti trhu prodávat, nikoli nakupovat. A to se v poslední době děje extrémně zřídka.
Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD ze dne 10. září. Britská libra s poklesem stále nijak nepospíchá
10.09.2024 V pondělí se měnový pár GBP/USD obchodoval na nižší úrovni a linie Senkou Span B se posunula nad cenovou hladinu. Tudíž také libra zaznamenala klesající trend. Tento trend je však velmi slabý a nejistý. Přestože byla trendová linie proražena, pokles páru ještě nezačal. Od začátku roku jsme neustále zmiňovali, že britská libra je skutečně impozantně odolná vůči poklesu. Jinými slovy, libra klesá mnohem méně často než euro, a to i přesto, že Evropská centrální banka a Bank of England snižují klíčové sazby téměř synchronně a tento proces zahájily dříve než Federální rezervní systém. Připomeňme také, že libra za poslední měsíc vzrostla o 600 pipsů a nyní nedokáže vyvinout korekci ani o třetinu. Zdá se, že si libra před dalším kolem pohybu vzhůru jen příležitostně dopřeje přestávku.
Libra zažívá období temna
10.09.2024 Britská libra se stala obětí srpnové zprávy z amerického trhu práce, nicméně její vlastní ekonomické problémy by mohly přivést GBP/USD ke korekci. Labouristé naléhavě potřebují finanční prostředky na pokrytí rozpočtového schodku ve výši téměř 22 mld. GBP, který vyšel najevo po odchodu konzervativní vlády. Vzhledem k tomu, že státní dluh dosahuje 100 % HDP, což je nejvyšší hodnota za posledních téměř 60 let, vyžaduje to zvýšení daní, což pro ekonomiku a libru není nejlepší zpráva.
GBP/USD by mohl zažít pokračující tlak směrem dolů
04.09.2024 Měnový pár GBP/USD během úterního časného evropského obchodování obnovil negativní dynamiku a překročil strmou trendovou linii podpory, která v posledních dvou obchodních dnech omezovala pokles z dvouapůlletého maxima 1,3265. Pokles pod 1,3100 by mohl motivovat k dalším výprodejům směrem vzestupné fáze z dubna až července na úrovni 1,3040 a 20dennímu jednoduchému klouzavému průměru (SMA) na úrovni 1,3000.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 4. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
04.09.2024 V úterý si měnový pár GBP/USD udržel svůj pomalý pohyb směrem dolů, ale obchodníci by měli být spokojeni i s takto mírným poklesem britské libry. Ta nás během posledních několika měsíců totiž jen zřídkakdy potěšila poklesem. Jak jsme již zmínili, jediná zpráva dne z USA dopadla spíše průměrně, takže je nepravděpodobné, že by byla hlavním motorem posilování amerického dolaru. Navíc načasování poklesu páru se zveřejněním zprávy nesouhlasí. Dá se však předpokládat, že indexy podnikatelské aktivity S&P a ISM poskytly základ pro některé drobné dolarové nákupy.
Na trhu GBP/USD jednoznačně převzali kontrolu býci
28.08.2024 Měnový pár GBP/USD zahájil týden s nepatrnými ztrátami poté, co byla jeho téměř nepřerušená dvoutýdenní rally potřetí odmítnuta v blízkosti klíčové trendové linie odporu na úrovni 1,3229. Zatímco se dnes býci snaží o návrat, oscilátor RSI i oscilátor Stochastic se pohybují v překoupené zóně, což naznačuje vysoké riziko korekce směrem dolů.
GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování během evropské seance dne 23. srpna pro začátečníky
23.08.2024 K otestování ceny 1,3098 došlo v době, kdy se ukazatel MACD již výrazně posunul směrem dolů od nuly, což omezilo medvědí potenciál páru. Z toho důvodu jsem libru neprodával. Po delší době došlo k dalšímu otestování úrovně 1,3098, když se ukazatel MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo vstupní bod do krátké (short) pozice. V důsledku toho pár klesl o 25 pipsů, načež tlak polevil. Slabé údaje z USA vedly během americké seance k méně aktivnímu poklesu libry, což omezilo obchodování na horizontální kanál. Dnes nejsou k dispozici žádné ekonomické zprávy ze Spojeného království, a tak se pozornost zaměří na projev guvernéra Bank of England Baileyho, který je naplánován na odpoledne. Z toho důvodu je lepší hledat vstupní body pro nákup libry v souladu s trendem než proti němu. V případě intradenní strategie budu spoléhat spíše na scénáře č. 1 a 2.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 23. srpna? Jednoduché tipy a analýza transakcí pro začátečníky
23.08.2024 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek zaznamenal mírný pokles, který je však v grafech sotva patrný. Včerejšek tak byl jen dalším dnem v řadě, kdy se britské libře nepodařilo provést ani tu nejmenší korekci a dolar naopak neposílil. Vzestupný trend zůstává neporušený a nezpochybnitelný. Ve Velké Británii byly včera zveřejněny indexy podnikatelské aktivity ve službách a ve zpracovatelském průmyslu, které dopadly nad odhady trhu. Není to důvod k opětovnému nákupu tohoto páru?
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 22. srpna? Jednoduché tipy a analýza transakcí pro začátečníky
22.08.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval ve svém vzestupném pohybu i ve středu. Vzestupný pohyb byl v posledních týdnech tak silný a nezastavitelný, že bylo nutné zmenšit měřítko grafů, aby se do nich alespoň vešel. Nepochybujeme o tom, že současný růst libry je zcela nelogický. Trh již několik týdnů, ba dokonce měsíců využívá jakoukoli záminku k prodeji amerického dolaru a ignoruje celkový fundamentální a makroekonomický obraz. Každá další zpráva z USA je využívána pouze k jednomu účelu.
Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD na 22. srpna. Má libra nějakou stopku?
22.08.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu pokračoval v růstu a ani se nepokusil o korekci směrem dolů. Myšlenka na korekci se zdá být vyloučena. Libra si tak udržuje svůj nelogický růst. Cena se mírně odrazila od úrovně 1,3050, ale k žádnému pullbacku ani korekci nedošlo. Trh stále průběžně nakupuje libru a prodává dolar, a to i bez fundamentálních či makroekonomických faktorů nebo s využitím formálních důvodů.
GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování během evropské seance dne 21. srpna pro začátečníky
21.08.2024 K otestování ceny 1,3013 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD začal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo vstupní bod pro nákup libry v rámci pokračování rostoucího trendu. V důsledku toho pár vzrostl o 30 pipsů, avšak cílové úrovně 1,3051 jsme nedosáhli. Dnes byly v první polovině dne zveřejněny pouze údaje o čistých výpůjčkách britského vládního sektoru, které jsou pro obchodníky s měnami málo zajímavé. Proto se v nejlepším případě můžeme dočkat obchodování v rámci horizontálního kanálu. Budu však jednat na základě rostoucího trendu libry, který se dnes možná pozastaví, ale v krátkodobém výhledu zůstane platný. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
Libra posiluje
20.08.2024 Silná ekonomika vede k silné měně. To je princip fundamentální analýzy, který se nemění. Všichni si pamatujeme, jak index USD od ledna do dubna prudce rostl, poháněn oživením narativu o americké výjimečnosti. Investoři, kteří očekávali zpomalení amerického HDP, se setkali s opačným výsledkem, což odlišilo USA od ostatních zemí a umožnilo posílení dolaru. Nyní zaujalo Spojené království podobnou pozici jako USA na začátku roku. Nemělo by tedy být žádným překvapením, že měnový pár GBP/USD zažívá rychlou rally.
Pár GBP/USD se drží nad rostoucí trendovou čárou
16.08.2024 Měnový pár GBP/USD rostl poté, co se 8. srpna odrazil od 200denního jednoduchého klouzavého průměru (SMA). Po čtyřech po sobě jdoucích zelených denních svícnech je pár na dobré cestě získat zpět 50denní SMA, jelikož ukazatele hybnosti naznačují zlepšující se pozitivní tendenci.
Inflace v USA nadále klesá
16.08.2024 Euro a libra vůči americkému dolaru posílily po zprávě, že jádrová inflace v USA v červenci už čtvrtý měsíc po sobě v meziročním srovnání klesla. Očekává se, že tento pokles umožní Federálnímu rezervnímu systému začít příští měsíc snižovat úrokové sazby.
GBP/USD: jednoduché tipy na obchodování během evropské seance dne 15. srpna pro začátečníky
15.08.2024 K otestování ceny 1,2835 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, ale vzhledem ke zveřejnění údajů o inflaci v USA jsem se rozhodl libru neprodávat. Z toho důvodu jsem zůstal mimo trh. Vhodná vstupní místa k nákupu páru jsem nenašel, protože obchodování pokračovalo v rámci horizontálního kanálu. Včerejší údaje o inflaci ve Velké Británii libru oslabily, ale kupující situaci rychle napravili. Dnes nás také čeká důležitá zpráva o změnách britského HDP. V poslední době byl tento ukazatel příznivý a v případě slabých čísel může tlak na britskou libru výrazně vzrůst, což způsobí pokles GBP/USD, podobně jako tomu bylo během včerejší dopolední seance. Pokud budou údaje lepší, než se očekávalo, šance libry na růst se výrazně zvýší. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
Inflace v USA povede k dalšímu oslabení dolaru
14.08.2024 Včerejší údaje o cenách výrobců již naznačily, jak budou obchodníci na zprávy pravděpodobně reagovat a co by se mohlo stát s dolarem, pokud dnešní měsíční zpráva o spotřebitelských cenách v USA vykáže další mírný nárůst, podobný tomu, který byl zaznamenán minulý měsíc. To by jistě posílilo široce rozšířená očekávání snížení úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému v září letošního roku.
Plán obchodování GBP/USD na 14. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky
14.08.2024 Také měnový pár GBP/USD vykázal v úterý silný pohyb směrem vzhůru. Kromě údajů o indexu cen výrobců, které odstartovaly výrazný růst páru, byly ve Velké Británii zveřejněny zprávy o nezaměstnanosti, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a mzdách. Míra nezaměstnanosti se nečekaně snížila z 4,4 % na 4,2 %, zatímco trh očekával její zvýšení na 4,5 %. Po této zprávě se stalo nepodstatným, že počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti překročil prognózu devítinásobně a že růst mezd zpomalil o více než 1 % (což se blíží načasování druhého snížení sazeb ze strany Bank of England). Trh, jak to ostatně většinou dělal v průběhu roku 2024, ignoroval všechny údaje podporující dolar a reagoval pouze na zprávu, která podpořila libru.
GBP/USD: jednoduché tipy na obchodování během evropské seance dne 12. srpna pro začátečníky
12.08.2024 K otestování ceny 1,2770 došlo ve chvíli, když ukazatel MACD výrazně vystoupal od nuly, což na konci týdne omezilo růstový potenciál páru GBP/USD. Z toho důvodu jsem libru nenakupoval a raději jsem si počkal, až se naplní scénář pro prodej (sell). Druhý test úrovně 1,2770, kdy se ukazatel MACD nacházel v překoupené oblasti, vytvořil všechny potřebné podmínky pro prodej (sell) libry. V důsledku toho pár klesl o 15 pipsů. Absence důležitých údajů dnes umožní libře vůči dolaru dále vzrůst, ale s výraznějším proražením páru můžeme počítat jen stěží. Nejlepší je spoléhat se na poklesy GBP/USD a působit na nákupy (buy) co nejníže. Pokud jde o intradenní strategii, zaměřím se spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
Prognóza pro pár GBP/USD na 9. srpna 2024
09.08.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek v hodinovém grafu sebejistě odrazil od hladiny korekce 61,8 % na úrovni 1,2665, otočil vývoj ve prospěch libry a vzrostl k Fibonacciho hladině 76,4 % na úrovni 1,2752. Konsolidace kurzu páru nad touto úrovní bude znamenat také konsolidaci nad klesajícím trendovým kanálem, což lokálně změní trend na býčí. To naznačuje, že rostoucí trend bude pokračovat směrem k zóně rezistence 1,2788–1,2801. Odraz od hladiny 1,2752 by naznačoval obnovení poklesu směrem k úrovni 1,2665.
GBP/USD: jednoduché tipy na obchodování během evropské seance dne 9. srpna pro začátečníky
09.08.2024 K otestování ceny 1,2703 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD začal pohybovat směrem nahoru od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup (buy) libry. V důsledku toho měnový pár GBP/USD vzrostl o více než 30 pipsů. Prodej při odrazu od úrovně 1,2738 na konci dne byl diskutabilní a přinesl malý zisk. Kupující libry se se včerejším tlakem vyrovnali dobře a můžeme očekávat, že pár dnes korekci udrží. Nedostatek významných údajů umožní libře vůči dolaru dále růst, ale výrazný vzestup páru je nepravděpodobný. Nejlepší bude spoléhat na poklesy GBP/USD a jednat na dlouhých (long) pozicích co nejníže. Pokud jde o intradenní strategii, zaměřím se spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
GBP/USD se odráží od supportu trendového kanálu, bude pokračovat rostoucí trend?
09.08.2024 Měnový pár GBP/USD se na 4hodinovém grafu obchoduje v rostoucím trendovém kanálu a nyní se odráží směrem vzhůru od jeho supportu kolem psychologické hladiny 1,2700. Najdou kolem současných úrovní znovu sílu býci a bude pokračovat rostoucí trend?
GBP/USD: jednoduché tipy na obchodování během evropské seance dne 8. srpna pro začátečníky
08.08.2024 K otestování ceny 1,2700 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD výrazně posunul směrem dolů od nuly, což do konce dne omezilo potenciál pohybu páru směrem dolů. Z tohoto důvodu jsem libru neprodával a ukázalo se, že jsem se mýlil. Žádné další vstupní body do trhu jsem nenašel. Včera trh zcela ignoroval zprávu Halifax o indexu cen domů ve Spojeném království a skutečnost, že se pár nadále obchoduje uvnitř kanálu, naznačuje vysokou pravděpodobnost dalšího poklesu libry. Vzhledem k tomu, jak aktivní jsou prodávající při sebemenším růstu páru, jsou názory na testování měsíčních minim ze hry. K tomu jsou však zapotřebí ekonomické zprávy, kterých se dnes nedočkáme. Co se týče intradenní strategie, zaměřím se spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
GBP/USD: jednoduché tipy na obchodování během evropské seance dne 7. srpna pro začátečníky
07.08.2024 K otestování ceny 1,2681 došlo v době, kdy ukazatel MACD opouštěl medvědí teritorium, čímž došlo k potvrzení správného vstupního bodu pro nákup (buy) libry po velkém výprodeji pozorovaném v průběhu dne. V důsledku toho měnový pár GBP/USD vzrostl o zhruba 40 pipsů. Dnes můžeme vyzdvihnout pouze index cen domů Halifax ve Velké Británii, který kupujícím libry pravděpodobně nepomůže, takže není důvod počítat s výraznou korekcí, pokud vůbec nějaká nastane. Plánuji jednat v rámci kanálu a pokusím se najít vhodnější vstupní body pro prodej (sell), zejména při slabých datech z Velké Británie. Co se týče intradenní strategie, zaměřím se spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
GBP/USD: jednoduché tipy na obchodování během evropské seance dne 6. srpna pro začátečníky
06.08.2024 K otestování ceny 1,2766 došlo v době, kdy ukazatel MACD vystupoval z medvědího teritoria, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup libry v rámci kanálu a vysokou volatilitu pozorovanou v první polovině dne. V důsledku toho GBP/USD vzrostl o zhruba 40 pipsů. Silné údaje o britském indexu PMI ve službách přesvědčily obchodníky k nákupu libry. Pokaždé, když se vrátila do oblasti denního maxima, však do trhu opět aktivně vstoupili prodávající, což nakonec pár uzamklo v horizontálním kanálu, kde se pár v současnosti obchoduje. Dnes se volatilita pravděpodobně sníží, ale plánuji pokračovat v obchodování v rámci kanálu a snažit se najít vhodnější vstupní body pro prodej – zejména v případě slabých údajů o britském stavebnictví. Co se týče intradenní strategie, zaměřím se spíše na realizaci scénáře č. 2.
Technická analýza intradenního pohybu ceny hlavního měnového páru GBP/USD, pondělí 5. srpna 2024
05.08.2024 Pokud se podíváme na graf 4H, hlavní měnový pár GBP/USD vypadá slabě, přičemž z hlediska technické analýzy se cena pohybuje pod EMA 20 a EMA 50 a zároveň je EMA 20 pod EMA 50, což naznačuje, že pár je pod tlakem. Toto je potvrzeno i výskytem skrytých odchylek mezi pohybem ceny páru GBP/USD, který tvoří vyšší minimum, zatímco indikátor histogram MACD ve skutečnosti tvoří vyšší maximum, takže na základě všech těchto informací má pár v blízké době potenciál oslabit a znovu otestovat úroveň 1,2721. Pokud ji úspěšně prorazí směrem dolů, půjde k úrovni 1,2639, a pokud ho podpoří volatilita a momentum, půjde k úrovni 1,2589. Je ale třeba poznamenat, že výskyt patternu klesající klín má potenciál přinést páru silnější rostoucí korekci, zvlášť pokud pár prorazí nad úroveň 1,2853. Všechny scénáře oslabení, které byly dříve popsány, pak přestanou platit a automaticky se zruší.
GBP/USD: jednoduché tipy na obchodování během evropské seance dne 2. srpna pro začátečníky
02.08.2024 K otestování ceny 1,2787 došlo ve chvíli, kdy se ukazatel MACD začal pohybovat směrem nahoru od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup libry. V důsledku toho jsme zaznamenali nárůst o 35 pipsů kolem úrovně 1,2820. Prohlášení guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho vyvolalo růst páru, ale tlak se vrátil. Test ceny 1,2820, kde jsem podle scénáře č. 2 plánoval při odrazu okamžitě prodávat (sell), umožnilo vybrat z trhu další zisk ve výši přibližně 50 pipsů, protože navzdory slabým údajům z USA se tlak na pár velmi rychle vrátil. Dnes se v první polovině dne očekává pouze projev člena MPC Bank of England Hugha Pilla, takže je lepší pokračovat v obchodování podle trendu v očekávání otestování měsíčního minima ještě před zveřejněním údajů o americkém trhu práce. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
Nejlepší trading příležitosti - kde a jak profitovali tradeři (červenec 2024)
01.08.2024 Vítám vás u měsíčního přehledu obchodních příležitostí, které bylo v červenci možné realizovat na finančních trzích. Červenec byl obecně ve znamení vysoké volatility a to jak v rámci intradenních cenových pohybů, tak především těch swingových. Pojďme se nyní podívat na ty nejzajímavější obchodní příležitosti na oblíbených finančních instrumentech.
GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 31. července pro začátečníky
31.07.2024 K otestování ceny 1,2848 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro prodej libry dále podél trendu. V důsledku toho se měnový pár GBP/USD propadl o více než 20 pipsů. Nákupy při odrazu od úrovně 1,2824 umožnily obchodníkům dosáhnout zisku zhruba 10 pipsů. Dnes je ekonomický kalendář Spojeného království prázdný, takže kupující mohou dostat šanci na růstový trend, ale pouze v rámci horizontálního kanálu. Nezapomeňte, že směřování libry směrem dolů bude ve střednědobém horizontu záviset na rozhodnutích Federálního rezervního systému o úrokových sazbách, kterým se budeme podrobněji věnovat v prognóze pro americkou seanci. Co se týče intradenní strategie, budu se více spoléhat na realizaci scénářů č. 1 a 2.
Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 31. července. Jednoduché tipy pro začátečníky
31.07.2024 Měnový pár GBP/USD se i v úterý snažil pokračovat v poklesu, i když k tomu měl jen pár lokálních důvodů. Jediná důležitá zpráva dne – americká zpráva JOLTs – se ukázala být silnější, než se očekávalo, a dolar přestal posilovat až po jejím zveřejnění. Domníváme se, že britská libra pokračuje v poklesu v důsledku technických faktorů a očekávání nadcházejícího snížení sazeb ze strany Bank of England. Kromě toho hraje roli i celkové nadhodnocení libry a její poněkud neopodstatněný růst za uplynulé tři měsíce.
GBP/USD připravil nákupní příležitost v klíčové konfluenční oblasti
29.07.2024 Měnový pár GBP/USD se na 4hodinovém grafu obchoduje v rostoucím trendovém kanálu a nyní se nachází poblíž jeho středové linie kolem hladiny 1,2885, která koresponduje s vyznačenou S/R zónou. Dočkáme se odrazu od zmíněné středové linie a bude dále pokračovat rostoucí trend?
Výběr z nedělní trading přípravy: Zlato a vybrané měnové páry
28.07.2024 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena zlata vyklesala ke konfluenční zóně. Měnový pár GBP/USD testuje pásmo supportu a USD/CHF tvoří ukázkový poklesový kanál.
Praktické okénko – turbulentní časy si žádají zajišťování pozic
25.07.2024 V době vysoké volatility je vhodné zajišťovat své pozice. Jak to provést, si ukážeme v tomto článku.
GBP/USD ve střednědobém horizontu nadále vyvíjí pozitivně
18.07.2024 Středeční údaje o inflaci ve Spojeném království mírně podpořily měnový pár GBP/USD, neboť spotřebitelské ceny vzrostly o 2,0 % namísto očekávaných 1,9 %. Pár jemně překonal svůj předchozí vrchol a zaznamenal nové roční maximum na úrovni 1,3011. Po nepřetržitém růstu od června můžeme očekávat určitou stabilitu, neboť oscilátor RSI i stochastický oscilátor naznačují překoupené podmínky. Obchodníci by proto mohli trpělivě vyčkat na jasné proražení nad psychologickou hladinu 1,3000 a na úrovni 1,3012 a poté se zaměřit na vrchol z července 2023 na úrovni 1,3141.
Plán obchodování GBP/USD na 12. července. Jednoduché tipy pro začátečníky
12.07.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek nadále obchodoval na vyšší úrovni. Libra, která téměř každý den bez jakýchkoli důvodů nebo na jakémkoli základě roste, přirozeně využila dalšího "daru osudu" v podobě zprávy o inflaci v USA, která zpomalila více, než se očekávalo. Na všech ostatních zprávách už nezáleželo. Britská ekonomika však v květnu rostla více, než trh očekával. To možná poskytlo další podporu kupujícím GBP/USD, ačkoli trh na měsíční údaje o HDP obvykle nereaguje.
Související klíčová slova:
Střední Evropa | Supply zóny | Býčí pohyb | Obchodní pásmo | Zpravodajské události | Cenový kanál | Analýza intradenního pohybu | Aktualizovaný výhled | Obrácená Hlava a ramena | Obchodování FVG pomocí SMC | Marlin | FX trhy | Nárůst objemů | Investiční soutěže | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Zadlužení Velké Británie | Impulzivní pohyb | Celkový zisk | Dukascopy | Vývoj nezaměstnanosti | Kontrariánský obchod | Války | Vývoj | Aktualizované údaje | Sell in May and go away | Obchodní platformy | Dolarový index DXY | Pokračování klesajícího trendu | TD Securities | Australská centrální banka | Trh nemovitostí | Panevropský index | Údaje z USA | InstaForex | Silná rezistence | EUR/CAD | Nákupní obchod | Klíčové S/R zóny | Netrendové období | Plán obchodování EUR/USD | EUR | Zpomalení býčího akciového trhu | Důvody k nákupu | Spotřebitelské výdaje | Morning Star | Obchodování v pátek | Velké finanční krize | Obchodování pomocí SMC | Treasury v České spořitelně | Oznámení výsledků | Brokeři | Take Profit | Falešný průraz | Měnový report | Automobilový sektor | Cable | Itálie | Obchodní grafy | Stoxx | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Hospodářský výhled | Pattern Hikkake | Pip | Reverzní svíčkové formace | Očekávání | Pokračování růstu | Korelace | Finanční injekce | Jüan | Inflace v září | Trh dluhopisů | Evropské centrální banky | Poslanci | L.F. Investment | Swingy | Fibonacci úrovně | AUD/NZD | Intradenní technická analýza | EUR/JPY | Pro investory | Veřejné finance | Vybrat zisk | Venezuela | Nedostatek potravin | Příležitost k nákupu | Trh práce | Plán obchodování pro EUR/USD | Trade Brokers | Evropská komise | Přesnost | Klasické technické analýzy | Investice | Britská centrální banka | DXY | Svíčkový pattern | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Support | Podnikatelské aktivity | Edge | Zóny supportu | Danske Bank | Hlava a ramena | Index DXY | Norges Bank | Jak číst grafy | ADP report | Růst amerického dolaru | FX Instructor | Příležitost k prodeji | Awesome Oscillator | Monetární unie | Úroková sazba Fedu | Ifo | Webinář | Finanční nástroj | Newton Investment Management | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Intervence | Ceny kakaa | Forex aktuálně | Jaroslav Tupý | Interactive Brokers | Experti | Analýza volatility | Pokles cen energií | Fibonacci Cluster | Vývoj akcie Moderna | Krátkodobý rostoucí trend | Bitcoiny | Majors měnové páry | Stop-Loss | Býčí výhled | Evropské měny | Miroslav Plojhar | Čtyřhodinový graf | Největší světová ekonomika | SMC strategie | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Pivoty | IHS | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | Výhled snižování sazeb | Konfluenční oblast | Prolomení pod support | EUR/USD | Nové obchody | General Electric | eFXnews | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Morgan Stanley | Saxo Bank | Chování | Die Welt | Období poklesu | Vstup do trhu | Neckline | MAST | Konkurenti | Covid panika | COT report | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Chování trhu | Základní pravidla obchodování | Index spotřebitelské nálady | Stochastický oscilátor | Posuvný Stop | Aktuální vývoj | Buy pozice | Změny krátkodobého trendu | Lagardeová | Nejvyšší soud | Průměrné mzdy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | AdmiralMarkets | Cenné papíry | Výnos | Struktury ceny | Asijské akcie | Medvědí výhled | Struktury cenového grafu | Exchange | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Cena kryptoměny ethereum | Medvědí Pin Bar | Delta | Retracementy | SMA | Výnosová křivka | Šéf Fedu | ICM | BreakEven | Metody analýzy trhu | Kurzotvorné informace | Strategie pro obchodování | Technický indikátor | IHNED | Technické rezistence | Šéfové | Index DOW | Vývoj základní úrokové sazby v USA | Import | Forexový trh | Zvýšení sazeb Fedu | Německý akciový index DAX | Měnový pár USD/JPY | Státní dluh | ČEZ | Krátkodobé očekávání | Nízkoinflační bezpečný přístav | Krátkodobé trendy | Daytrading | Rezistenční pásmo | Základní pravidla | Popis strategie | Kontrakty | INR | Aktuální předpověď pro GBP/USD | Způsob obchodování | Index spekulativního sentimentu | Odhad HDP | Operace Twist | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Labouristé | Sentiment na trhu | JPY | AUDUSD | Fed vs. ECB | Nejbližší supportní úroveň | Investing | Spotřebitelské inflace | Dosáhnout zisku | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | Brent | Ekonomický sentiment | Zdravý rozum | Společnost Crédit Agricole | Rozhodnutí britské centrální banky | Kansas City | Kontrakce | Výběr likvidity | Peníze | Jak na forex | Růst měnového páru | Strach | Ukazatel | CH50cash | Šéf nizozemské centrální banky | Style | Rozhovor | Obchodování s pomocí Fair Value Gapů | Vlna pandemie | Medvědí trh | Doporučení k obchodování | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Relief rally | Projekce | Hlavní události tohoto týdne | Měnová politika Fedu | USD/INR | Plaza Accord | Analytici společnosti | Long obchod | Adani | Měny | Stochastický | Americký Fed | Zasedání OPEC | Nepřipravenost | Investiční strategie | Vývoj měnového páru AUD/USD | Zpravodajství | Palladium | Zájem obchodníků | FX Strategy | Formace Fakey Pattern | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Lockheed Martin | Burza | Obchodní transakce | Viceguvernérka | Dlouhodobý trend | Developeři | Bankovní domy | ZEW index | Lukáš Voženílek | Evropské burzy | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | USD/BRL | USD/EUR | Výrazný vzestup | Býčí divergence | Dolar dnes | Dnešní obchodování | Broker | Proražení | Zvyšování tržního podílu | Styl obchodování | Představitelé ECB | Falešné signály | Odliv kapitálu | Obchodní signály | Pattern Master Candle | Export | Forex training | Měsíční futures report | Kryptoměna Bitcoin | Zastavení poklesu | Výroční zprávy | EUR/CZK | Sell pozice | Dlouhodobý růst | Určení trendu | Hodnota britské libry | Powell a Fed | Ropná zařízení | Rodrigo Catril | Tisková konference ECB | Obchodní tipy | Průměrná volatilita | Prudké pohyby | Regulace | Zavedení eura | GBP/CHF | Měnový fond | Euro dolů | Partneři | ISM pro sektor služeb | Support a rezistence | Investice do podnikání | Přeprodaný trh | Rovnováhy | Tovární objednávky | Reálné hodnoty | Mezibankovní | Rostoucí ceny energií | Nižší úroky | Parlamentní volby | GBP/USD | P.A. | Zvýšení sazeb | Struktura trhu | Vnímání rizika | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Dvojitý vrchol | Krátké (short) pozice | Měnový pár EUR/USD | Emerging market měny | Oživení trhu | Jestřábí postoj | Jednotná evropská měna | MT5 | Produkce v průmyslu | Marc Chandler | Tržní pohyby | Inflační cíl | 1 milion | Stratégové | Území Guyany | Nejsilnější růst | Pro tradery | Velké instituce | Býčí Inside Bar | Situace na finančních trzích | GBP/JPY | Začátek nového trendu | Americká ropa WTI | Čínský úřad | MarketWatch | Pracovní místa | Caterpillar | Zveřejnění zprávy | Supportní pásmo | Makrodata | Standardní býčí divergence | RISE | Investoři | Naděje na obrat | Figúra | Vyšší hodnoty | Bank of England | Americké ekonomiky | Další růst | Nejistoty | MiFID II | Uspět na finančních trzích | První vlna inflace | Inflační swapy | Inflační čísla | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Index PPI | Prezident ECB | Liz Truss | Finančník | Kapitál | Dosažení zisku | FedWatch | Americký regulátor | Jádrový index | Globální akciové trhy | Mimořádná opatření | Nízké ceny energií | Důležitá data | Znehodnocujícího platidla | DAX30 | Vývoj základní úrokové sazby | Posílení | Občané | Vývoj ceny zemního plynu | Histogram | USD | Cenový skok | VIP zóna | Pohyby finančních instrumentů | Nové vakcíny | Depreciace | Tempo hospodářského růstu | Oslabení trhu | Posilování koruny | Hold | Australský dolar | Měnový pár USD/NOK | Euro vůči dolaru | Makrokalendář | Plány | Sestupný trend | Banka Goldman Sachs | Cena indexu NASDAQ | Pád měnového páru GBP/USD | Forex trading analýza | Zisk | Zprávy o nezaměstnanosti | Odložení brexitu | Slevy | Euro dnes | Cestování | Pozice tradera | Zprávy o trhu | Shooting Star | Inside Bar | Analýzy | Evropské ekonomiky | Split | Beyond Meat | NFP report | Splasknutí realitní bubliny | Bundesbanka | Medvědí FVG | Hlavní události | Swapy | Pokles technologických akcií | Buy obchody | Cena indexu Dow Jones | Pokles inflace v USA | Skotsko | Třetí vlna | Švýcarská banka | Béžová kniha | Cenové tlaky | CZK | Makléři | Rizikové měny | Býčí sentiment | Ceny akcií Netflix | Zvýšení úrokové sazby | Cenové úrovně | Emoce | NFP | Americké investiční banky | Prodávající | Vysoké sazby | Investovat | Peso | World Gold Council | Demokraté | Snižování sazeb v USA | S&P | Brusel | Mezibankovní trh | Silný dolar | Úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Technická analýza intradenního pohybu | Nákupy dluhopisů | Porovnání vývoje | Data o HDP | DJIA | Klesající klín | Zvýšení daní | Forecasty | Finanční pomoc | Obrovský potenciál | Dovoz | Unie | Výrazný zisk | Loonie | Konvergence | Nikkei | Technická analýza měnových párů | Výzkumy | Struktura ceny | Trpělivost | Britský trh práce | Obchodování na finančních trzích | Index spotřebitelské důvěry | Deflace | Signál pro býky | Svět kryptoměn | Pozitivní zprávy | Ruský rubl | Signál k prodeji | Komoditní | TIM | Možný scénář | Investiční banka | Turecká lira | Událost na finančních trzích | Press centrum | Výroční zpráva | Berkshire Hathaway | CFD (Rozdílové smlouvy) | Markets | Sazby v USA | Rostoucí trendové čáry | Investiční centrum | Ekonomický kalendář | Prezident | Vybírání zisků | Investing.com | Vzdělání | Nerozhodnost | Prognóza vývoje měnového páru | ZEW | Falešné proražení | Nordea | Obrat trendu | Čínské zboží | Index cen domů | Analýza transakcí | Dolar roste | Tiff Macklem | Úroveň volatility | Akcie bank | Technická situace | Výsledky | Události tohoto týdne | Obchodní platforma | BREAKING | Long příležitost | Supply | Americké centrální banky | François Villeroy de Galhau | eTrader | Únorové obchodování | Finanční služby | Jaroslav Brychta | Globální ekonomiky | DailyFX | Credit Agricole SA | Portfolio | Klín | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Inflační tlaky | Průzkum | Minulá výkonnost | Obrovské množství peněz | GAAP | Bank of America | Cena ropy WTI | Anglie | EUR/PLN | Bitcoin (BTC) | Swing | Nejdůležitější události | Fundamentální analýza | Dovoz ropy | Základní principy obchodování | Dumb money | Zvyšování daní | Finanční instituce | Patrik Polák | Průmyslové objednávky | Ochota riskovat | Retracement | Americký index | ProCent | Protesty v Hongkongu | Akciový index S&P 500 | Eurostat | Energie | Fundamentální zprávy | Fiskální rok | OPEC+ | Růst inflace | Tvůrci trhu | US500 | Boom | Raytheon | Oblast supportu | Institucionální objednávky | Otevřít obchodní účet | EMA | Pesimismus | Objem | Dobré výsledky | Ziskové obchodní příležitosti | Rostoucí struktura | FVG | Boj s inflací | Deprese | Vývoj měnového páru | Týdenní pivotní body | Overlap rezistence | Býčí trh | Podnikatelská nálada | Technický výhled trhu | Trendová čára | Národní měny | Supreme Edition | Swingový výhled | Britský FTSE 100 | Využití indikátoru Envelopes | Regulátor | S&P Global | Zprávy o inflaci | Firmy | Dlouhodobý výhled | Easing | Tři bílí vojáci | Ask | Hlavní úroková sazba | Aussie | Obchodní příležitost | Posílení amerického dolaru | Agentura Bloomberg | Medvědí divergence | Studie | Obchodování s českou korunou | Psycholog | Hawkish | EUR/AUD | Floor | Nástroj | Reakce trhů | Zpráva | Ekonomické dopady | Kansas | Válka | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Představitelé Fedu | Masivní nákupy | Zvyšování mezd | Panika na trzích | Cenová hladina | Měna | Reakce trhu | Bankéř | Rok 2024 | ForexLive | Fibonacci retracement | ING Global Markets Research | Janet Yellenová | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Státní rozpočet | Nasdaq | Současná situace | Školení | Oslabování japonského jenu | tradingeconomics.com | JOLTS | Nadšení | Murray | Deficit | Tržní podmínky | Zasedání Fedu | Bydlení | Česká spořitelna | RoboMarkets | Jackson Hole | Tvrdý brexit | Pokles produkce | Nárůst cen ropy | Geopolitická situace | HUF/EUR | OPEC | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Čas růstu | Bloomberg | Jednání FOMC | GBP | ADR | XM | Nabídka | Rekordní hodnoty | Inflace v květnu | Program nákupu dluhopisů | Centrální banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Odchod z Evropské unie | Obchodní týden | Oslabení amerického dolaru | Udržení inflace | Admiral Markets | Zpomalení inflace | S/R zóna | Inflace v EU | Zpomalení ekonomického růstu | Trump | Cena akcií společnosti | Prezidentka ECB | Vítězství Kamaly Harrisové | Vysoký přebytek | Čínské trhy | Zprávy | Hlavní indexy | FB | Obavy z recese | Obchodování v Asii | Pohyby cen | PMI ve výrobě | Pokračující medvědí trend | Evropské trhy | Dolary | Federální rezervní systém | Finance.cz | Vstupy | Zpomalování ekonomiky | Kvantitativní zpřísňování | Dow Jones index | Měnový trh | Averze k riziku | Růst mezd v USA | GBPUSD | Stavebnictví | Britský ministr financí | Britský statistický úřad | Donald Trump | Standardní medvědí divergence | Zastavení intervencí | Odhady trhu | Americký dolarový index | News trading | Instituce | Hikkake | Evropské akcie | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Mexiko | Růstové faktory | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Nové signály | Apple | Silný růst | Ropa Brent | Earnings | Býčí signál | Libra vůči dolaru | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Střednědobý výhled | Americké akcie | Vyhlídky | Průraz | BBC | Silná ekonomika | Vyšší high | Vojenský konflikt | DMA | Špatné výsledky | CZ | Cena ropy brent | Průmyslová výroba | MetaTrader | Kongres | Denní rozpětí | Joachim Nagel | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Analýza sentimentu | Evropská ekonomika | Nový týden | Indikátor RSI | Krize eurozóny | Index DAX 40 | Trh | Současný trend | Inflace ve Spojených státech | Kurz EUR/USD | Komise | University of Michigan | Války na Ukrajině | Jednoduché tipy pro začátečníky | České koruny | Výrazný růst | Leva | Vyplnění GAPU | Žádný trend | Reálná hodnota | Korekce | Upozornění | Tržní prostředí | Nákup dolaru | Obchodování pro začátečníky | Výrazný pokles | Britské libry | Intradenní obchody | Money management | Projev Jeroma Powella | Inflace ve službách | Průzkumy | Vývoj meziroční spotřebitelské inflace | Nerozhodnost trhu | Francie | Obchodní strategie | Konkurenceschopnost | Globální recese | Nižší low | Index cen průmyslových výrobců | Propad | Posílení dolaru | Cenové změny | Vývoj počtu pracovních míst | Turecko | Pokračující pokles | Nákup libry | Stock | IRS | Anthony Fauci | HDP eurozóny | Obchodní systém | GBP/NZD | Rating | Dezinflace | Exxon Mobil | Tým InstaForex | Alligator | Ekonomické události | Pandemie koronaviru | SNB | Pozitivní seance | Soustředění | KOL | xStation | Microsoft | Trh dnes | Pokračování rostoucího trendu | Příležitosti | Technické analýzy | Předčasné parlamentní volby | Akcie společnosti ČEZ | Alibaba | Vládní dluhopisy | Výsledky průzkumu | Adani Group | Vlnová struktura | Trh s futures | Spotřebitelská inflace | Outside Bar | Investiční výzkum | Moje obchody | Změny cen | Obchody | ANO | Hrubý domácí produkt | Porsche | Long pozice | Podnikatelé | Andrew Bailey | Zhoršení nálady | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Odchod z EU | Ekonomické problémy | Důvěra | Automatický obchodní systém | Pravděpodobnost | Futures | Tvůrce trhu | Index Nasdaq | Sektor služeb v USA | Ekonomické ukazatele | Data z USA | Pokles cen ropy | Zahraniční obchod | Short obchod | MT4 Supreme Edition | Rizikovější aktiva | Zahedžovat | Technické patterny | Spekulace na růst | Downtrend | Evropská banka | Medián | Americké měny | Objem obchodů | Graf | CFTC | Jiří Hruška | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Významné pohyby | Přehled měnového páru | Akciový index | Centrální banka | HRUŠKA | Obchodování signálů | Významné zprávy | Hráči na trhu | Disciplína | Přehled | Zpráva o inflaci | Bossa.cz | Plyn | Vlajka | Trendové linie | LYNX | Pár EUR/USD | Omezení pohybu | Počet pracovních míst | CAD/JPY | Eurodolar | Výnosové křivky | Jádrová inflace | Patrik Urban | Krátkodobé obchody | Fed | Supply zóny (rezistence) | Euroskupina | Zveřejněná data | Relativní výkon | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Nálada v USA | Americká centrální banka | Index volatility | Prosincová inflace | Zahraniční bilance | Změny sazeb | Makro data | Růst spotřebitelských cen | Cena libry | Multitimeframe | Výborné vyhlídky | Pin Bar | Obchodní přístup | Dolar | Ztrátové obchody | Prodejní korekce | G10 | Růst eura | Kurz pro začátečníky | Nízká volatilita | HDP USA | Údaje o inflaci | Swingové minimum | Běžný účet | Demand | Příkaz Stop | Forwardy | Reuters | Britská měna | ING | Dukascopy Bank | Pivot Point | Elliottova vlnová teorie | Zvýšení úrokových sazeb | Brexit | Směřování ceny | Chevron | Kakao | Trend měnového páru | Kompozitní index | Investment | W1 | Směnný kurz | Centrální banka Japonska | Zavírací ceny | Index US500 | Výrobní aktivita | Konfluenční oblasti | Forex trhy | Blog | Overbalance | Fluktuace | Libra šterlinků | Take-Profit | Martin Klass | Nákupní momentum | MetaTrader 4 | Utahování měnové politiky | Finanční svět | Reakce ceny | Time-Frame | Pozornost | Firma | Profit Target | EURUSD | Tištění peněz | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Oslabování dolaru | Portugalsko | Svíčkový graf | Traders | S&P 500 | Obchodování GBP | Nákupní pohyb | Rekordní růst | Příkaz | Trading pomocí Fair Value Gapů | Data z amerického trhu práce | Krátká pozice | Ruské síly | Obchodování | Harris | Bankovní problémy | Rychlý růst | Sell-off | Zemní plyn | Předseda | Evropské banky | Zpomalující inflace | Libra | Zamítnutí nižších hodnot | GMT | Americký dolar | xPartners | Britové | Ztráty peněz | CFD | Stoxx 600 | Graf komodity | Evening Star | Komodity ropa | SMA 100 | Snížení sazeb | Open | Cena akcie | Chicago Mercantile Exchange | Cenové akce | Evropská měna | Index ISM ve službách | Investment management | Lower Highs | Události roku | Financovat | Kryptoměna | Klouzavý průměr - Exponenciální | Pohyby na trhu | GBP/CAD | Řecko | Technický pullback | Aktuální cena | Rostoucí náklady | Jednání o brexitu | Philip Morris | Klíčový level | Dlouhodobé obchody | Supportní úroveň | Další růst úroků | Jak trh reaguje | Hlediska technické analýzy | Celkový trend | Míra | Alibaba Group | Ministři financí | Hedgeové fondy | Bankéři z Fedu | Reálný účet | Úroky | Formace dvojitý vrchol | Indikátor Stochastic | HDP v USA | MT4 | Prolomení rezistence | Hoteliéři | Očekávání analytiků | Nomura | Růst světové ekonomiky | Investiční banky | LCH Clearnet | Počet obchodů | Backtestovat | Makroekonomické údaje | AUD/JPY | Budoucí vývoj | Money-Management | WEN | Načasování vstupů | Izrael | Ceny akcií | Vývoj kurzu libry | Oblast rezistence | Konference FOMC | Snížit riziko | Japonsko | S&P500 | Klesající trend | Forexové trhy | MUFG | ECB | Pokles úroků | Ceny | Prudký pokles | Kurz dolar | CHF | Současný stav | Japonská vláda | Energetická krize | MetaTrader 5 | ČNB | Evropská unie | SSI index | Těžba ropy | Ekonomické fórum | Fundamentální informace | Pokles | USD/NOK | První obchodní den | Spot | Množství peněz | Výběr zisků | Analytický tým | ex | Onemocnění | Cena dolaru | Vývoj akciového indexu | Rating AAA | Carry trade | Pohyby směrem dolů | Instant Trading EU | Americké společnosti | Fair Value Gapy | Kryptoměny bitcoin | Vývoj kryptoměny | Hedge | Aligator | LIBOR | Globální rizika | Poplatek | Nejvýraznější pokles | Rabobank | Příležitost pro býky | Index ISM | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Měny&Sazby | eSignal | Nová mutace koronaviru | Nejistota | Podpora | Obchodník | Pozornost obchodníků | Swingové obchodování | Vývoj zlata | Doporučení | Invest | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Economic | Finanční krize | Pokles ceny | Česká republika | Carry trade pozice | Společnost XTB | Regulátoři | Index cen | Break of Structure | Konfluenční zóny | Ukazatel inflace | Tick | Daně | Alan Greenspan | Investment Management | OECD | Pivot | Dobré zprávy z USA | Zprávy z trhů | FXCM | All-time high | Napětí na Ukrajině | Úrokové sazby Fedu | Konsorcium | Centrum | Analýza trendů | AUD/CHF | Týdenní výhled | Obchodní rozpětí | Zisky | Range | Britská cenová hladina | EUR/USD a GBP/USD | Omezení COVID | Současné ceny | Index Nikkei | Prezident Trump | BNP Paribas | Oslabení koruny | Náhoda | Otočení britské politiky | Flat | Sell | Americká data | Nvidia | Dlouhodobý support | Obchodní podmínky | Thomas Jordan | Bitcoin Cash | USD/TRY | Vývoj HDP | Boris Johnson | Růst výnosů | Jestřábí hlasy | Ratingové agentury | Společná měna | Vývoj války na Ukrajině | Cena zlata | HSBC | Pullback | Obchodování pro EUR/USD a GBP/USD | Otočení trendu | Jiří Tyleček | Vývoj měnového páru GBP/USD | Latinská Amerika | Přecenění | Flash Crash | Vice | Londýnská City | Breakout | Příležitost ke vstupu | CARA | Turecký prezident | Agresivní pokles | Britská premiérka Liz Trussová | Zpravodajské služby | Růst cen | Světové ekonomické fórum | Trendline | Vývoj úrokových sazeb | Momentum | Měsíční report finančních trhů | Cenový pohyb | RSI | Exxon | Sazby beze změny | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Repo sazby | Inflace v Británii | Společnosti Netflix | Výhled pro GBP/USD | Heiken Ashi | Index nákupních manažerů (PMI) | Nákupní příležitost | Financování | Dlouhé (long) pozice | Plány Fedu | Zasedání Bank of England | Index CH50cash | Šíření viru | Bankovní tradeři | Finance | Prezidentský kandidát | JDE | Velké zisky | Makroekonomické ukazatele | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Zasedání americké centrální banky | Body | Technická rezistence | Pokles ekonomiky | Růst úroků | NBH | Patterny | Technický pohled | USDJPY | UTC | Švýcarská národní banka | Zprávy z USA | Investiční poradenství | Společnosti | Wells Fargo | Praktické okénko | Virus | Velké objemy | Line | Velké banky | Otevření obchodu | Průměrná hodnota | Graf akciového indexu S&P 500 | Překoupený trh | Překoupení | Šokující předpovědi | SSI | Nájemné | Denní pokles | Zvýšení inflace | QE | opPORTUnity | Američtí investoři | Průměrná mzda | DNO | Cena | Analýza trendu | CME | Švýcarská centrální banka | Začátek nákupního trendu | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Vysoké ceny nemovitostí | Celková inflace | Posílení eura | Odhodlání | Kartel OPEC | Spojené království | WTI | Světová banka | Mexické peso | Bod | Federal Reserve | Podmínky na trhu | BANXICO | Prodej dolaru | Klesající trendové čáry | RBNZ | BoE Andrew Bailey | Reserve Bank of Australia | Bankéři | Spekulace | Nejziskovější | DBS | Haruhiko Kuroda | Komodity zlato | Republikáni | Nord Stream | Trading Central | Překoupené zóny | Saúdská Arábie | Domácnosti | Zpomalení globální ekonomiky | Novozélandský dolar | OCI | Sázet | FTSE | Cena ropy | Analýzy trhu | Medium Term | Intraday | Inflace | X-Trade | Tržby | Jasný směr | Tržní sentiment | Marže | Situace | Pohyb trhu | Historické rekordy | Časový výstup | Twitter | Statistické údaje | Váš trading | Růst dolaru | Kurz USD | Mírná korekce | Alphabet | Struktura | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Instant Trading EU Ltd. | Zkušenosti | Klaas Knot | Rozhodnutí australské centrální banky | Počet žádostí o podporu | Lira | Životní náklady | Drahé dovozy | Obchodní příkaz | Zisky na forexu | IHS Markit | Statistiky | FXstreet | Liz Trussová | Psychologická bariéra | Vybírat zisky | Světová ekonomika | Dluhopisové trhy | SMC | Stagnace | FX | Cenové konsolidace | Ben Bernanke | Aukce | Růst mezd | Více časových rámců | Výhled pro EUR/USD | Rostoucí trendová linie | Známky konjunktury | Royal Dutch Shell | RUB | Finanční systém | Zahájení nového trendu | Vysoká hodnota | Tým RoboMarkets | Kurz | Market | DOT | Evropská centrální banka | IFO index | Dynamika trhu | Inflace v říjnu | ISM | 256/2004 | Unicredit | Realizovat zisk | Double top | Bloomberg Financial LP | Pokles výnosů | Příležitosti k prodeji | Inside | Důležitá rezistence | CME Group | Close | První support | Kazachstán | Grafy | UST | Regrese | Global forex | Finančník George Soros | Intradenní výhled | Short příležitost | Mervyn King | Indikátor Purple Strike | Oblasti rezistence | Zahájení nového krátkodobého trendu | Aktivum | Mean reversion | Rate cut | Medvědí scénář | Makroekonomické faktory | Tradingové webináře zdarma | Klouzavý průměr SMA | Fraktál | Conference Board | Boční trend | Ekonomové | Důležité fundamenty | EUR/HUF | Investujte | Zvýšení volatility | Měď | Úspory | Proinflační | Konsensus | Analytik | Co je Fair Value Gap? | Odpor | AUD | Historická minima | Oscilátor RSI | Oscilátor | Vstup do pozice | Čísla o inflaci | Nonfarm Payrrolls | Ondřej Hartman | SPAD | Německá kancléřka | Predikce | Fibo | Prognózy inflace | Analytici | Právo | Dobré zprávy | Měnové intervence | Kurz koruny | Zahraniční kapitál | Citigroup | Dluhy | Mario Draghi | Index VIX | Vysoká inflace | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | Cenové formace | Obchodování v pásmu | Euro STOXX | Odhady ekonomů | RRR | Indická centrální banka | Equity | Vyšší sazby | Klíčový faktor | Zprávy z ekonomiky | Snižování úrokových sazeb | Labouristická strana | Brexitové dohody | Monetární politika | Pozice spekulantů | Commitments of Traders (COT) | Důvody pro posílení | USDK | Jádrový CPI | Bankovní trader | Nové peníze | Forexoví obchodníci | Cenové stability | Zasedání ECB | COT | Credit Suisse | Portfolia | Poptávka | Vývoz | Index výrobní aktivity | Konfluence | Kurz švýcarského franku | Saxo | Webináře | Investování do ETF portfolií | Obchodní instrumenty | Miliardy eur | Měsíční report | Recese | Začínající tradeři | Konsenzus | Nárůst výnosů | Kazuo Ueda | Makro | Švýcarský frank | Erdogan | Bannockburn Global Forex | CZK/EUR | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Výrobní index | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Signály | TLTRO | Klouzavý průměr | Meziměsíční inflace | Guvernér BoE | Mezinárodní finanční instituce | Růstový trend | Silný support | Inflace ve Spojeném království | Survation | Dreamers Family | Býčí Pin Bar | Slušné zisky | Praktické ukázky SMC | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Frank | Ministři | ERM | Změna politiky | Mutace koronaviru | Negativní nálada | Kurz eura | David Cameron | Pivot Pointy | Podhodnocený | Dnešní zpráva | Růst čínské ekonomiky | Resistance | Vystoupení z EU | Oscilátor Marlin | Reverzní formace Hlava a ramena | Americká centrální banka (Fed) | Změna sazeb | Ceny energií | Americké indexy | Nomura Securities Research | Ceny potravin | Fitch | Politická nejistota | Rychlý růst mezd | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Měnový kurz | Japonský premiér | Rizika | Eurozóna | Ekonomická data z USA | Psychologie | Sterling | Swingové maximum | Británie | Americké banky | Nejistota na finančních trzích | Multi-Asset obchodování | CySEC | Rostoucí inflace | Reverzní formace | Aktivita v soukromém sektoru | Svíčkové formace | Reporty | Signál ke vstupu | Soud | Fair Value | Komunita | Globální trhy | Výrazný pohyb | Předpovědi Saxo Bank | Euro posiluje | Agentura Fitch | Sell Stop | Hang Seng | Makroekonomické prostředí | Předpovědi | Nomura Securities | Údaje z Číny | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Finanční prostředky | Mince | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Americké volby | Lineární regrese | Světové ekonomiky | Úspěšné obchody | Růst HDP | Benzín | Ziskový obchod | Zveřejnění zpráv | Rostoucí ceny | Růst cen nemovitostí | Trend | Obchodovat | EUR/NZD | Dění na trhu | Global Markets Research | RTT News | Dow Jones Industrial | Záhada | Důležité informace | Majors | Vstup na trh | Kroky Fedu | Časový rámec | RBI | Obchodní pokyny | Míra inflace | Fundamentální data | Ekonomické údaje | Spotřebitelská důvěra | MMF | Michala Moravcová | Soukromý sektor | Trumpovo vítězství | EBITDA | Nařízení | BTC | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Global Forex | Nejnovější zprávy | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Japonská měna | Mezinárodní měnový fond | Gold | Guvernér centrální banky | Holubičí postoj | Překoupené signály | Aktuální prognóza | Výprodej na stříbře | Průmysl | Bolest | Vývoj ropy | Podnikání | IRU | Tempo růstu | EU | GfK | Bankovnictví | Trim Broker | Vývoj ceny akcií Netflix | Buy Stop | USD index | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | Break-Even | Gamble | Biliony | Divergence | Co bude | Nejvyšší růst | ETF | Nákupní pozice | Analýza společnosti | Pojistka proti inflaci | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Value Gap | Úrokové sazby | Německý index DAX | Obchodní pozice | Myšlenka | Varování | Risk | Zpráva CoT | Rizikový sentiment | Obavy z omikronu | Snižování úroků v USA | Snížení volatility | Situace na trhu | ANZ | Obchodní aktivity | Ekonomika Spojených států | Long | Rally | Bankovní rada | Větší pokles | Recese v USA | DAX | Klíčový support | Nová fáze | Bear | Velikost pozice | Payrolls | Intesa Sanpaolo | Fibonacciho retracement | Aktiva | Pokles inflace | Prohloubení deficitu | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Prodejní tlak | Růst zaměstnanosti | Klouzavý průměr EMA | Indexy na Wall Street | Jednoduchý klouzavý průměr | Business | GBPJPY | Facebook | Drahé kovy | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátor | Nebezpečné pohyby | Vrcholy | Schodek | Pokles cen | LPR | Klid | Euro | Obchodní rozhodnutí | Relative Strength Index (RSI) | ROCE | Růst ceny | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | YouGov | Zvedání úrokových sazeb | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Index DJIA | STAR | Holubičí tón | Silné euro | Vzrušení | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Tradingový portál | Index euro | Zdravotnictví | Know-how | Long signál | Zpětné odkupy | Riziko ztráty | Ministryně financí | Trading Station | Paradox | Deutsche Bank | JPY USD | Pochybnosti | Řízení peněz | Stratég | Signál k nákupu | FOREX | Pokračování poklesu | Čínský akciový trh | Vlnová analýza | Podnikatelská nálada v Německu | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Načasování | Řetězce | Zotavení | Zrychlení inflace | Relativní výkon hlavních měnových párů | Sentiment | Order | Forexu | Hlubší pokles | Kurzové riziko | Měnová unie | Trendový kanál | Breaking | Investiční fondy | Zasedání centrální banky | Ekonomika | Politika | Konkurence | Lot | Nákupní korekce | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Obchodujeme | Profit-Target | Komunikace | Odraz ceny | Yahoo Finance | Obchodní aktivita | Problémy v bankovním sektoru | MAM | Riziko při obchodování | Dodržování pravidel | Obnovení růstu | Měnová politika ECB | Forint | Výprodej | Cenové maximum | Velká Británie | Růst libry | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Graf komodity Zlato | Ekonom | Double bottom | Optimismus | Pokles průmyslové výroby | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | George Soros | Investování do ETF | Začínající obchodníci | Trader | Zavedení cel | Geopolitická rizika | NZD USD | Indie | Nákupy | ForexFactory | Očekávání trhu | LTC | Investování je rizikové | Měnové politiky | OsMA | Linie neckline | Nominální růst | Vnímání | Vliv na trh | Plánování | Akciové indexy | Purple Gap indikátor | Krátkodobý vývoj | Index volatility VIX | Obchodní válka | Jak obchodovat | Pivotní body | Vývoj hlavní úrokové sazby | Pohyb ceny | Země eurozóny | Clemens Fuest | Historická maxima | Ekonomická data | Měnový pár EUR/GBP | WTO | Komodity ropa WTI | Výrobní index PMI | Dohoda o brexitu | Dobrá zpráva | Obchodování s cizími měnami | Výrazné pohyby | Reserve Bank of New Zealand | SYRIZA | Commerzbank | Očekávání pro rok | Zhodnocení | Inflační krize | Snížení základní úrokové sazby | Parita | Prolomení supportu | Ceny zlata | Silicon Valley | Výhled | Timeframe | Eskalace napětí | Úrovně rezistence | ESM | FOMC | Kurzy měn | Dividenda | Americký akciový index | Auta | Federální rezervní banky | Výnosy státních dluhopisů | FXstreet.com | Korekční fáze | Americký trh práce | Obchodní účet | Obchodní analýza | Deriváty | Ethereum | Zpráva o trhu práce | Zpomalení hospodářského růstu | Poptávka po dolaru | Centrální banky USA | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | Index Hang Seng | Trendové čáry | Inverzní výnosová křivka | Zaměstnanci | PayPal | Zvýšené úrokové sazby | FRED | Politika Fedu | Evropský trh | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Údaje o maloobchodních tržbách | Vyšší daně | Negativní vývoj | Aliance | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Fundamentální pozadí | Expanze | X-Trade Brokers | Live trading | Prostor pro růst | Fondy | ActionForex | Místopředseda Evropské komise | Euro Stoxx 600 | Komoditní trhy | Vývoj obchodní bilance | Cenové hladiny | Austrálie | Stagflace | Financial Times | Richard Branson | Bollingerova pásma | Spread | Vývoj ceny akcie | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Futures na americké akciové indexy | Peněžní trhy | Návrh rozpočtu | Tradingové webináře | Riziko korekce | BinckBank | Realitní bubliny | Inflace ve Velké Británii | Video | Spready | Dividendový výnos | Zajišťování | Obchodní bilance | NZD/CHF | Euro včera | Portál FXstreet.cz | Výdaje | ECB Christine Lagardeová | USD/MXN | Klesající trendová linie | Problémy | Zpomalení růstu | Risk Off | AOS | Měnové páry | Zlatý důl | Bilance Fedu | G20 | Zlatý kříž | Prostor pro posílení | Konzervativní strana | NZD/JPY | Prezidentské volby | Krátkodobý klouzavý průměr | Dollar | Vstup long | Základní úrokové sazby | Rozhodnutí Bank of England | Nezaměstnanost | Silné měny | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Indikátor CCI | Úrovně supportu | Edward | USA a Čína | Inflace v Německu | Prodej EUR | Ropa | Technický obchodník | JAP225 | Ceny aktiv | JPY EUR | Semináře | Kalendář ekonomických událostí | Dluhopis | Obchodování brexitu | STP | Americká inflace | Potvrzení vstupu | Makroekonomická data | Klouzavé průměry | xStation 5 | Obchodování s CFD | Dlouhá pozice | Nálada na trhu | Transakce | Švýcarské banky | Indická rupie | Vývoj indexu S&P 500 | Hodinový graf | Prodeje existujících domů | Hladiny supportu | Graf komodity Stříbro | Ekonomka | Snížení úrokových sazeb | Poměr RRR | Přístup k měnové politice | Hry | Zaměstnanost | Profitovat | Irsko | Indikátor Envelopes | Černé zlato | Rozjednané prodeje domů | Důležité zprávy | Nákupní oblasti | Cenový vývoj | Japonský ministr financí | Výprodeje | Index MSCI | Další posilování | Sankce proti Rusku | Inflace v březnu | Zpráva COT | USDX | Analýza forex | Index PCE | Fundamentální základ | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Příležitosti k nákupu | Oslabení eura | LTRO | Silný pokles | Ichimoku | Ukončení obchodní války | Uvolnění měnové politiky | Akcie Netflix | MSCI | Karanténní opatření | Negativní zprávy | Pravidla obchodování | Kypr | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | Index podnikatelské aktivity | RBA | Austan Goolsbee | Christine Lagarde | Politická stabilita | Nejnovější zpráva | 3М | Nový trend | Snižování nákladů | JP Morgan | Oscilátory | Obchod | Indexy PMI | Úroveň rezistence | Tipy pro začátečníky | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Risk On | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Klíčová rezistence | EFSF | Oslabení | Britské hospodářství | Huw Pill | Graf komodity Ropa WTI | Seminář | BUY STOP ORDER | ABN Amro | Fibonacciho úrovně | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | Rusko | Vysoké riziko | Úsilí | Žádosti o podporu | Graf akciového indexu | Purple Trading | Guardian | Fixní kurz | Poradce | Vlna inflace | Dlouhé knoty | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Spojené státy | Makroekonomické události | Evropské méně | Zkušenost | Hodnota indexu | Martingale | Prodejní signál | Ifo Clemens Fuest | Tradingový portál FXstreet.cz | Signál | Digitální měna | Írán | BNP Paribas Research | Zdražování | S/R zóny | Kurz libry | Člen bankovní rady | Inflace v Evropské unii | Nejvolatilnější | Britská vláda | Pips | EPS | Cena stříbra | ADP | PMI ve službách | Biliony dolarů | Číst grafy | Trhy | CPI v USA | Short squeeze | Sankce | Překoupené oblasti | Dlouhodobý klouzavý průměr | Ropy | Rozdílové smlouvy | Malé zisky | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Více obchodů | Platforma | Devizové rezervy | Bankovní unie | Falešný break | Obiloviny | Rozpočtové schodky | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Změny trendu | Porušení pravidel | Silný trend | Společnost | Vybírání likvidity | Wolfgang Schäuble | Časové období | Úspěch | Plán obchodování | Firma McDonald's | Analýza měnových párů | Libra k dolaru | Sázky | Představitelé centrální banky | Koronavirus ve Velké Británii | Obchodujte | Disclaimer | Nové prognózy | Inflační data | Šéfka Fedu | Dnešní údaje | Utažení měnové politiky | Negativní výhled | Vysoká volatilita | Úvěrový rating | Kurz britské libry | Očekávaná inflace | Německá burza | BMW | Politici | Cena akcií | Denní graf komodity | Volatilita trhů | Mark Carney | Non-Farm Payrolls | Rozšíření | Společná evropská měna | Velké centrální banky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Zpomalování americké ekonomiky | Vstup do SHORT pozice | Trailing Stop | Nálada | Forex Factory | Volume | Bezpečný dolar | Rishi Sunak | 2222 | Britské měny | Indikátory | Eura | Neúspěch | Tweezer bottom | Investiční období | Graf měnového páru | Výkon hlavních měnových párů | Vysoké ceny | Obchodní signál | Nízká nezaměstnanost | ACT | Odpovědnost | Brazílie | Posilování USD | Gap | Akcie Deutsche Bank | VIX | Růst | Obchodování EUR/USD | Intradenní obchodníci | Měnové unie | Úrovně Fibonacciho | Příjmy | JPMorgan | Prezident Ifo | Finanční situace | Politické události | Risk-off | Proti trendu | Překoupené podmínky | Brexit průmyslu | Investujte zodpovědně | Zajištění | Síla měn | Snížení inflace | Pandemie | Tradeři | Investiční cíle | Index | Buy | Wall Street Journal | Poskytování úvěrů | PCE index | Indikátor MACD | Intradenní pohyby | Výsledek referenda | Lockdown | Čínský trh | Fundament | Historie | Bohatství | Cenová akce | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Teroristický útok | Nárůst long pozic | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Ekonomické důsledky | Kulaté číslo | Forex trading | Vyjednávání o brexitu | Engulfing | Politická rozhodnutí | ISM index | EUR/CHF | MXN | Eurokoruna | Korekce trendu | Volby | Obchodní dohody | FXTM | Backtesty | Vyšší úroveň | Světové indexy | Nejbližší rezistence | Britské maloobchodní tržby | CAD/CHF | Válka mezi USA a Čínou | Flash news | MasterCard | Skrytá býčí divergence | Japonský index Nikkei | Swingová minima | Cíle | Instrumenty | Novozélandský premiér | Break/Even | Vyznačené supporty | Zveřejněné údaje | Zpráva o vývoji inflace | Důležité makroekonomické zprávy | InstaForex Kurz | Nákupy centrálních bank | Action Forex | Fundamentální impuls | Cena kryptoměny bitcoin | Aktuální situace | Skrytá medvědí divergence | Nejlepší trading | Foreign Exchange | Work & Travel | Inflační riziko | Výkyvy | Pokles dolaru | Volatilní | Fakey Pattern | Nižší hodnoty | Retail | Obchodní nastavení | Aktuální kurzy měn | Deflační prostředí | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Tester strategií | Kupci | Ukázky SMC obchodů | 1D | Americká seance | Prodeje | Peter Chia | TradingEconomics | Index JAP225 | Týden na trhu | Prodejní sentiment | Formace vlajka | Indikátor volatility | CNY | Pozitivní momentum | Přelom roku | Technická analýza GBP/USD | Program nákupů dluhopisů | Technické signály | Dow Jones | GBP USD | Analýza indikátorů | Obchodování GBP/USD | Druhy inflace | Velké varování | Druhý support | Čistý dluh | Stochastic | ANZ Bank | Podnikatelské aktivity v USA | Cena zemního plynu | Úvěr | Jeremy Corbyn | FVG pomocí SMC strategie | HDP Řecka | Výzkumná společnost | Měnové trhy | Index USD | Šance | Posuvný Stop-Loss | Gapy (mezery) | Výhled trhů | Babypips | Holubice | Rychlost | Radikální změny | Úřad ONS | Vyšší low | Cena indexu | Technický výhled | Investiční instrumenty | Rizikový apetit | Rostoucí trendová čára | Očekávání býčí | Demand zóna | Oslabení dolaru | Formace Shooting Star | Podnikání na kapitálovém trhu | Průmyslová výroba v USA | Signály přeprodanosti | Order block | Rozhodování o obchodování | Rudolf Munzig | Měnové riziko | Flow z ekonomiky | Covid | Negativní vývoj války | Nejlepší trading příležitosti | Odvětví | Šok | Rozpočtový deficit | Kurz GBP | Francouzský prezident | Swingová maxima | Dlouhodobí investoři | J.P. Morgan v Londýně | Obchodní příležitosti | Druhá vlna | Analytický tým FXstreet.cz | Pokles libry | Měnové krize | Dna | Uzavírat gapy (mezery) | Investiční společnosti | Neutrální výhled | Cenový pattern | Výrobní sektor | Cenové pohyby | Euro roste | Rostoucí trend | Oslabování eura | Mzda | Vývoj devizových rezerv | Fáze růstu | Zavírací cena | Overnight | Poradenství | NZD/USD | Měnový pár | Intradenní obchodování | Wedge | Ukázky SMC | Volby v USA | Očekávaný růst | Obří deficit | Nord Stream 2 | Ceny akcie ČEZ | Cílová cena | Centrální bankéři z Fedu | Světové akciové indexy | Holubičí rétorika | GBP/AUD | Bankrot | Banka | Růst výroby | Vlna koronaviru | Forward | Technické ukazatele | Trendový indikátor | Varování před riziky | VaR | Mario Centeno | Technická analýza | Agentura Reuters | Akcie | Přebytek běžného účtu | Christine Lagardeová | Vyrovnat ztráty | Ministři financí eurozóny | Resistence | Hedging strategie | Ekonomické aktivity | Německá Bundesbanka | Inflace v USA | Analytička | ČSOB | Zisk na akcii | Snižování úroků | Pozitivní signál | Úrok | Ekonomiky | Sell Limit | Vývoj ceny akcií | Měnová politika | Zasedání FOMC | Obchodní plán | Evropa | Psychologické hladiny | Americké úřady | Zápis ze zasedání Fedu | Nová britská premiérka | Nové příležitosti | Proražená rezistence | Tesla | Tržby v eurozóně | Rekordní maxima | Netradiční měnové páry | Oživení britské ekonomiky | Moskva | Švýcarská měna | Posilování amerického dolaru | Stabilita | Otestování rezistence | Negativní dopad | Růst britské ekonomiky | Maloobchodní tržby v eurozóně | Americký prezident | Prohlášení | Zpřísňování měnové politiky | Akcie Procter & Gamble | Rezistence obchodního pásma | Obchodování na forexu | Josef Lukáč | Britský premiér | Bank of Canada | Největší banky v Česku | Realitní bublina | Stratég finančních trhů | Obchodní dohoda | Komoditní měny | Marketingová komunikace | Produkce ropy | Daily Price Action | Supporty a rezistence | TRY | Evropská komise (EK) | Předpověď | Zpomalování inflace | Velcí hráči | Nový Zéland | Kurz dolaru | Moderna | Prohlášení politiků | Commitment of Traders | Velký zisk | Société Générale | CCI | Ekonomický růst | Vzestupný trend | Krize | Imbalance | Restriktivní politiky | Podnikatelská aktivita | Management | Průlom | Oversold | Halifax | FVG pomocí SMC | Budoucí pohyby | Pokračování trendu | Posílení libry | Kvantitativní uvolňování | Pravidla Money-Managementu | Přeprodané podmínky | AUD NZD | Panika | Ceny stříbra | CNBC | High | Forex asistent | Smíšené pocity | NZD/CAD | US dollar | UBS | NATO | Americký trh | Overlap | Údaje | Expirace opce | Euro klesá | Envelopes | Tlak medvědů | Mitsubishi UFJ Financial Group | Zamyšlení | Obchodování na demo účtu | Overlap support | Postranní trend | Halliburton | Důležitá zpráva | Důvěra investorů | RDSA | CHF EUR | První rezistence | Tipy pro začínající obchodníky | Globální finanční systém | Summit EU | Kupující | Všechny indikátory | Financial | Výhody | Vývoj eura | Úvěrová krize | Ekonomiky eurozóny | CAD | Webináře zdarma | Short | Krátkodobý výhled | Rollback | Alibaba Group Holdings | Roční maximum | Zvolení Donalda Trumpa | Northern Rock | Stoupající trend | Překřížení klouzavého průměru | Snižování sazeb | Akumulace objednávek | ING Groep NV | Brokers | USD/CHF | Nemovitosti | Odhadovaná cena | Stříbro | Moving Average | Spotové ceny | Prodej eura | Práce | Nákupy dolaru | Raphael Bostic | Procter & Gamble | Výprodeje na WTI | CCI indikátor | Cukr | Očkování | XTB | Forward PE | Černá středa | Vývoj trhu | Podniky | Ekologie | Americká měna | Konsolidace | Chance | Smart money | Kanada | Finanční ztráty | Index spotřebitelských cen | Američané | Volatility | Investiční stratégové | Úspěšný trading | Ministr financí | Fair Value Gap | Lehman Brothers | Rubl | Ztráta | Rozpočet | AUD/CAD | xStation5 | Domácí měny | Multitimeframe analýza | Backtestování AOS | Nejlepší rozhodnutí | EU a USA | Propouštění zaměstnanců | Vývoj na trhu | Kde a jak profitovali tradeři | Schodek rozpočtu | Ceny nemovitostí v USA | Snížení úrokové sazby | Ekonomika Francie | Vánoce | Denní graf měnového páru | City | Pozitivní vliv | Nejnovější údaje | Techničtí obchodníci | Švédsko | Pravidla obchodního systému | Pracovní síly | Nákupní signál | Směřování | ForexFactory.com | Jamie Dimon | AUD/USD | Newton | Volkswagen | Uptrend | Guvernér ČNB | Odhady analytiků | Intradenní strategie | Nová mutace | Trendová linie | Linie podpory | Instrument | SMA 200 | Růst inflace v USA | Marketscope | Inflace v eurozóně | Nárůst volatility | Německo | Riziko deflace | Pokračující uptrend | Uvolňování měnové politiky v USA | Obchodní spolupráce | Denní volatilita | Kalendář událostí | Obchodníci na forexu | Práce na sobě | Americký ISM | Obchodování pro EUR/USD | Příkaz stop-loss | Formace hlava a ramena | Fondy a ETF | USD/JPY | Štěstí | Bankovky | Biden | Mitsubishi | Irský premiér | Měnový výbor | Cílové ceny | Růstový potenciál | Zrychlení růstu | Měnové politiky v USA | Limitní příkaz | Akciový trh | Oblasti S/R zóny | Směrnice | Šíření nákazy | BTMU Research | Ztráty | Japonský jen | COT (Commitment of Traders) | Potenciál dalšího růstu | Offshore | Noční obchodování | Severní Irsko | Psychologický faktor | FXstreet.cz | Odhad amerického HDP | Bilance | Ceny zemního plynu | USDIDX | Vyšší ceny ropy | Vyčerpanost medvědů | Orbán | VaR modely | L.F. Investment Limited | Vývoj indexu DAX | Býčí potenciál | Crédit Agricole | NZD | Praktické ukázky | Forex menové páry | Nápad | EUR/GBP | Koš | EK | Investování | Pocity | Oblasti likvidity | TradingView | Akumulace | Kotace | Conference Board index | Prognóza vývoje | Mzdy | HDP v eurozóně | Sazby Fedu | Zadlužení | Obchodníci | Zahraniční investice | Jednoduché tipy | Ukazatele | Státní dluhopisy | Hlavní měnové páry | První obchod | Pozice | Dvojité dno | Týdenní pivot | US dolar | Pohyb dolaru | Trpělivý trader | Teorie obchodování | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | Dot-com | Expirace | Šéf řecké centrální banky | Účastníci trhu | Americké obchodování | Poptávky po dolaru | Bid | Ministři financí EU | Šéf banky | Inflace zpomaluje | Makroekonomický kalendář | Situace na trhu práce | Hladiny rezistence | Fibonacci | Psychologické úrovně | Americká zpráva | SMA 20 | Akciový index DAX | Kde je likvidita | Čína | Koruna | Trade | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Hlavní ekonom | MIFID | Předpověď pro GBP/USD | Nastavení měnové politiky | Směr trhu | Obchodování páru EUR/USD | Jak obchodovat podle Smart Money konceptu | Retailový obchodník | Rezervy centrálních bank | Chuť k riziku | Statut | COT (Commitments of Traders) | Vývoj války | Jak vypadá vybírání likvidity | Ministerstvo financí | Kapitálové trhy | Zasedání centrálních bank | Index výdajů | Překážky | Růst výnosů dluhopisů | BBVA | Guvernér | Prodejní pozice | HDP z Kanady | Low | DAX 40 | Býčí trend | Technické faktory | FXDAILY | 200denní klouzavý průměr | Míra poklesu | John Hardy | Rezistence | Úrokový diferenciál | Emitenti | Nákupní příkazy | USA | Zemědělství | Riziko | USD graf | Mário Centeno | Pullback oblasti | Zpracovatelský průmysl | Line Bin | J.P. Morgan | Oblasti forexového obchodování | Výraznější pokles | Kanadský dolar | Výrazná rezistence | JPMorgan Chase | Sazby | Sebevědomí | Short pozice | Strategy Research | SPOT | Aktivita v sektoru služeb | Asijské seance | Netflix | Obchodování do směru trendu | Ticker | Největší pokles | Dluhové krize | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Kontrakt | Proražení rezistence | Vyčerpanost býků | Miliardy dolarů | SPX | David Frost | Elliottovy vlny | Obchodní výhled | Trading příležitosti | KPMG | AAA | Odliv vkladů | České sazby | Sell obchod | Brazilský real | Ministři obchodu | Investovat peníze | Breakouty | Meziroční inflace | Ekonomické prognózy | Sektor služeb | Praporkové formace | Počet nezaměstnaných | Měsíční měnový report | Price Value Gap | Konfederace britského průmyslu | Býčí scénář | Tempo snižování sazeb | USD GBP | Premiér Boris Johnson | Formace Evening Star | Technická korekce | Ekonomické zprávy | Investiční fond | Stimuly | Výsledek hlasování | Denní graf | Report finančních trhů | Úroková míra | Prolomení S/R zóny | Situace na forexovém trhu | Konsolidace ceny | Nejzajímavější obchodní příležitosti | Pád libry | Formace dvojité dno | Zpřísňováním měnové politiky | Tým FXstreet.cz | Klouzavý průměr (Moving average) | Rizikový faktor | Medvědí Outside Bar | Cena akcie společnosti | Vývoj kryptoměny Bitcoin | Investiční stratég | Statistika | Pokles měny | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Další pokles | Vývoj ceny | Konfluenční zóna | ONS | Index eura | Doporučení pro obchodování | Odrazy | Vyhlídky dolaru | Druhá rezistence | Emise | Inflační hedge | Fungování finančních trhů | Potenciál poklesu | Rekordní nárůst | Deindustrializace | Výsledky amerických voleb | Intervenovat | Volatilita páru EUR/USD | Riziko měřené z minulé volatility | Volatilní cenové pohyby | Výrazný pokles libry | Co je Fair Value Gap | ForexTime | Key level | FX Strategy Research | Kroky Bank of England | Základní zboží | Ceteris paribus | Síla poklesu | Válka na Ukrajině | Falešný signál | Aktuální kurzy | USD EUR | Technická recese | Více peněz | Vzácné kovy | Purple Strike | Prodej | Nervozita | Trojúhelníkové formace | CDS v regionu | BOSSA | Japonská centrální banka | Aktivity v USA | Euforie | Bez rizika | Smíšený signál | Gap indikátor | Investiční | Obchodníci dnes | Medvědí potenciál | Spekulovat | Graf páru | Snížení daní | Výzkumná společnost Markit | Oznámení | Cena dnes | Ekonomika USA | Vývoj ceny akcie ČEZ | Longové obchody | CISCO | Politický šok | Držení plné zaměstnanosti | Graf páru GBP/USD | Hypotéza | Zpráva o vývoji inflace v USA | Cena kakaa | Opce | Bitcoin | Výkonnost | Analýza hlavních měnových párů | Medvědí kanál | Oblasti konsolidace | Výhled roku | Změna trendu | Nejbližší support | Zajímavý zisk | Vývoj ceny kakaa | Analýzy více časových rámců | Denní minima | Technické indikátory | Budoucnost | Steen Jakobsen | Tempo růstu spotřebitelských cen | Bloomberg Financial | Celkový sentiment | BOS | Rozhodování | Index CPI | Obchodní války | Fat finger | Rýže | Opatření | CAD USD | Walmart | Index S&P 500 | Vlna epidemie | Referendum | Intradenní analýza | Ekonomická situace | Aktuální předpověď | Vývoj akcie | Česká koruna | Konzervativci | Oblasti Pivot Pointů | Krypto | Výhled roku 2024 | Zlato | HDP | Představitel Fedu | Dopady na euro | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | Formace Hammer | Přeprodané zóny | Likvidita | CL | Libra klesá | Rok 2025 | Britský regulátor | PBOC | Investiční rozhodnutí | DAX 30 | Pozastavení růstu | Vyšší riziko | Break Even | Cena kryptoměny | Fond | Index amerického dolaru (DXY) | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zajímavé pohyby | Kurzy | Premiérka Liz Trussová | Reverzní patterny | Euro-koruna | Obchodování na měnovém trhu | Vybrání likvidity | Tržní fundamenty | Spekulanti | Exponenciální průměr | Uzavírat gapy | Oddělení forexu | ADX | Kombinovaná analýza | Dnešní zprávy | Slušný zisk | Objednávky | Inflační očekávání | Růst průměrné mzdy | Stavební výroba | ABC | Joe Biden | G7 | Evropské akciové trhy | Úroveň supportu | Vývoj české koruny | Bitcoin Cash (BCC) | Forex analýza | Principy obchodování | Základní úrokové sazby v USA | Evropské země | Cena akcí společnosti Netflix | Výrobní aktivity | USD/CAD | Backtestování | Kurz EUR | Fundamenty | Omikron | Vývoj měnového páru USD/CAD | Růst ekonomiky | Hedging | Index PMI | Throwback | Premiérka Liz Truss | Komodity | Demo účet | Důležitý support | Deficit federální vlády | CZK/USD | Analýza | Akcie Moderna | Crédit Agricole CIB | Oslabování libry | Forexové obchody | Supportní zóna | Dobrý obchodní plán | Daňové změny | Miliardy | Výnosy | Purple Gap | Horizontální linie | Velmi volatilní | Maloobchodní tržby v USA | Zahraniční měny | Tomáš Raputa | Obchodování měnových párů | Signál pro medvědy | Obchodní systémy | Vstoupit do trhu | Sazba Fedu | Indikátor ekonomického sentimentu | Vlády | Maroš Šefčovič | Cena akcie Moderna | Utaženější měnové politiky | Kryptoměny | Časové rámce | Investiční doporučení | Velkoobchodní tržby | Nomura FX Strategy Research | Podnikatelská aktivita v USA | Trading analýza | MSCI China | Stav americké ekonomiky | Vítězství | Investiční soutěž | Jak profitovali tradeři | Zprávy z Fedu | Nákupy zlata | Ekonomické indikátory | Akcie ČEZ | Medvědí trend | Koronavirus | Obchodování FVG | Centrální bankéři | Belgie | Konfederace | Supporty | Investor | Zlepšení | Obchodní styl | Index amerického dolaru | Solidní růst | CHF USD | Německý ústavní soud | Druhý odhad amerického HDP | Nonfarm Payrolls | Nákupní technická korekce | ČTK | Býčí FVG | USD/CNY | Dynamický support | Sentiment trhu | Ministr financí Jeremy Hunt | Prodejní oblasti | Svíčková formace | Americké akciové indexy | Britská premiérka | Španělsko | Největší banky | Volatilní obchodování | Jerome Powell | Emerging markets | Vysoké úrokové sazby | Klesající struktura | Česká národní banka | Stop order | InstaForex Kurz pro začátečníky | Významné události | XTB.cz | Růst měnového páru GBP/USD | Master Candle | Wall Street | Linie odporu | Premiérka | Downing Street | Time frame | Trading Floor | Index DAX | Základní úroková sazba | Úřady | Nebezpečí | Markit | Nákup dluhopisů | Prezident Federální rezervní banky | Nakupovat | Tržní cena | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot