Prodejní příkazy

Přehled páru GBP/USD na 19. března: Růst ze setrvačnosti pokračuje
19.03.2025 Ani v úterý se měnový pár GBP/USD nepokusil o korekci. V tomto dni neexistovalo žádné makroekonomické pozadí, ale těžko říct, co je pro americký dolar aktuálně lepší – zprávy, nebo jejich absence? Trh každopádně interpretuje všechny pozitivní zprávy a situace v neprospěch dolaru. Obchodníci v reakci na novou politiku USA dál prodávají dolar, takže zmíněný pohyb působí jako protest. V americké ekonomice se nic nezměnilo k horšímu a v britské ekonomice k lepšímu. Přesto dolar prudce klesá, jako by Federální rezervní systém na každém zasedání snižoval sazby, americká ekonomika už sklouzla do recese a ve Velké Británii vše vzkvétalo.

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 18. března: Libra vytrvale stoupá vzhůru
18.03.2025 Měnový pár GBP/USD se v pondělí nadále přikláněl k růstu. Ve Spojeném království nedošlo během dne k žádným významným událostem, zatímco v USA byla zveřejněna pouze jedna zpráva, která nebyla příčinou nového poklesu amerického dolaru. Pohyb na GBP/USD nyní připomíná setrvačnost, kdy trh pokračuje v nákupech jednoduše proto, že měna stále roste. Co však bylo hnací silou nedávných zisků libry? Ekonomika Spojeného království opět zaznamenala pokles a došlo také k poklesu průmyslové výroby. Bank of England se tento týden nechystá snížit úrokové sazby, stejně jako Federální rezervní systém. Obě sazby se v současné době nacházejí na úrovni 4,5 %. Pokud ani jedna z centrálních bank nehodlá sazby snížit, proč roste pouze libra?

Přehled páru GBP/USD na 17. března: Trh usnul, ekonomika nikoho nezajímá
17.03.2025 Měnový pár GBP/USD v pátek úplně stagnoval. Níže uvedený graf jasně ukazuje, že v prvních třech dnech předminulého týdne, kdy dolar prudce klesal, došlo ke značné volatilitě, ale pak se trh uklidnil. Růst britské měny se sice nezastavil, ale volatilita klesla na minimální úroveň. Takže bez ohledu na to, jakým směrem se trh bude v blízké budoucnosti ubírat, je obchodování náročné, a to i v časovém rámci 5M.

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD na 14. března: poslední den týdne je pouhou formalitou
14.03.2025 Ve čtvrtek měnový pár GBP/USD zahájil mírnou korekci směrem dolů. Libra sice nijak výrazně neoslabila, ale vysvětlit, proč dva týdny rostla, je obtížné. Silným důvodem k prodeji dolaru jsou samozřejmě cla Donalda Trumpa, která by mohla vyvolat recesi v americké ekonomice i celosvětově. Nepředbíhá však trh sám sebe? Jak již bylo zmíněno, v americké ekonomice se zatím nic katastrofického nestalo. Federální rezervní systém navíc stále nehodlá snížit úrokové sazby více než dvakrát v roce 2025, zatímco Evropská centrální banka a Bank of England zůstávají mnohem více holubičí. Pokud pomineme zprávy o Trumpových clech, jaké další důvody existují pro růst eura a libry vůči americkému dolaru? Britská ekonomika zůstává slabá a stagnuje. BoE je nucena snižovat sazby, i když nechce – ekonomické stimuly jsou nezbytné. Obchodní jednání mezi Londýnem a Washingtonem, jejichž cílem je vyhnout se clům, nepřinesla žádné konkrétní výsledky. Jednání s Donaldem Trumpem je vždy ošemetné; nezbývá než přistoupit na jeho podmínky.

Přehled páru GBP/USD na 13. března: Spojené království nechce pohřbít svou ekonomiku
13.03.2025 Měnový pár GBP/USD ve středu dál vykazoval známky růstu. Je potřeba říct, že jeho pohyb je dán primárně poklesem amerického dolaru, nikoli růstem hodnoty libry šterlinků, což způsobují cla Donalda Trumpa, jejichž vliv je významný bez ohledu na to, na koho jsou uvalena a jaká odvetná opatření mohou následovat. Dolar ve výsledku vůči euru i libře postupně oslabuje. Například v úterý oslabil po zprávě o vyšších clech pro Kanadu.

Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 12. března: Bohatství USA podle Donalda Trumpa
12.03.2025 Měnový pár GBP/USD v úterý zahájil novou vlnu vzestupného pohybu, přestože pro tento trend neexistují konkrétní důvody. Během dne se ve Spojeném království neodehrály žádné významné události a zpráva JOLT byla od počátku považována za druhořadou. Kdo se však nyní skutečně soustředí na makroekonomické údaje, když trh nadále ovlivňuje Donald Trump? V našem přehledu o euru jsme spekulovali, že by Trump mohl mít nějaký geniální plán, i když je těžké pochopit jaký, protože mnohé jeho kroky se zdají být zcela absurdní a negativně ovlivňují Ameriku i její občany.

Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 10. března: Britská libra pokračuje v růstu spolu s ostatními měnami
10.03.2025 Měnový pár GBP/USD v pátek obnovil svůj růst. Zveřejněné ekonomické údaje ze Spojených států nebyly dostatečně silné, aby podpořily dolar, což přispělo k jeho současným problémům. Zpráva Non-Farm Payrolls naznačila, že mimo zemědělský sektor bylo vytvořeno pouze 151 000 nových pracovních míst, čímž nesplnila očekávaných 160 000 míst. Navíc míra nezaměstnanosti nečekaně vzrostla ze 4,0 % na 4,1 %. Pozitivní zprávou je, že průměrná mzda vzrostla o 4 %. Vzhledem k tomu, že dolar v průběhu týdne klesal, je pravděpodobné, že tyto údaje vyvolají další vlnu oslabování.

Order Book: Kniha objednávek – proč existuje a jak ji využít? (24. díl)
07.03.2025 V minulé kapitole jsme rozebírali to, jak se pozicují velcí hráči a jak tuto skutečnost zjistit pomocí COT reportu, ukázali jsme si i to, kde ho najdeme, ale i jak složitá data z dokumentu přetransformovat do jednoduchých grafů. V dnešní kapitole zabrouzdáme v konceptech likvidity dál a podíváme se na orderbook neboli knihu objednávek. V konceptech likvidity můžete obchodovat samozřejmě i kryptoměny, a proto si v dnešní kapitole ukážeme příklady na kryptoměnách, jelikož i ty už se stávají součástí klasického finančního trhu a orderbook na nich funguje naprosto skvěle. První ale co je to tedy ten orderbook?
Další články k tématu Prodejní příkazy

Teorie aukce – Order Flow
19.01.2016 V minulých článcích o teorii aukce jsem se zmínil o hlavních tržních veličinách, za které se obecně považuje čas, cena a objem objednávek. Právě objem objednávek je pro teorii aukce naprosto stěžejní. Objem můžeme analyzovat například v objemových profilech, jako indikátor nebo v mikro pohledu pomocí analýzy toků příkazů neboli Order Flow. Právě tomuto tématu je věnován dnešní článek.

Přehled páru GBP/USD na 28. ledna: Trump během jediného dne uvalil a zrušil sankce vůči Kolumbii
28.01.2025 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval v pohybu nahoru. Ačkoli dolar zahájil den slibně, britská libra na začátku evropské obchodní seance znovu rychle nabrala síly, stále tedy pokračuje v růstu a trh je z toho zmaten.

Akciové trhy opět na vlně pesimismu
09.10.2019 Během včerejší americké seance jednoznačně převládaly prodejní příkazy. Ty se týkaly všech sektorů. Nejvíce se obchodníci zbavovali finančních titulů, jejichž index přišel o dvě procenta. Celý trh podle S&P 500 spadl o 1,6 %. Akcie se včera vyprodávaly globálně, když report z dílny Bílého domu hovoří o restrikcích na investice do Číny. Tamní představitelé se zároveň silně ohradili k rozhodnutí americké administrativy dát osm čínských technologických firem na černou listinu kvůli údajnému porušování lidských práv. Před jednáním vysokých čínských a amerických představitelů o obchodní dohodě se tak situace opětovně vyostřila, což na trzích zvyšuje nervozitu.

Akciové trhy i na počátku týdne pod silným výprodejním tlakem
10.12.2018 Začátek nového týdne nic nového na světových akciových trzích nepřinesl. Opět převažují prodejní příkazy, a tak prakticky všechny evropské indexy padají. Index Stoxx 600 ztrácí půl procenta, když pod největší palbou se nacházejí prodejci zbytného spotřebního zboží, jejichž akcie ztrácejí 1,2 %. Více jak jedno procento odepisují i těžaři a zpracovatelé komodit. Naproti tomu však existují sektory, kterým se alespoň trochu daří. Těmi jsou farmaceutické společnosti, realitní developeři a maloobchodní řetězce, jejichž tržní kapitalizace roste o 0,1 až 0,2 %.

Akciové trhy se bojí inverzní výnosové křivky
29.05.2019 Po pondělní pauze se včera ke svým monitorům vrátili američtí obchodníci. Den volna jim ale na optimismu zřejmě příliš nepřidal, když během včerejšího obchodování výrazně převažovaly prodejní příkazy. Všechny hlavní indexy uzavřely v červeném. Technologický Nasdaq přišel o 0,4 %, S&P 500 spadl o 0,8 % a průmyslový Dow Jones oslabil o 0,9 %. V sektorovém členění byly výjimkou pouze komunikace, které si udržely mírné zisky na úrovni 0,1 %. Na jedné straně mohla být přetrvávající nervozita ohledně jednání o obchodní dohodě mezi USA a Čínou, na straně druhé se však objevil staronový faktor inverzní dluhopisové křivky, když rozdíl mezi 3měsíční sazbou a 10letým výnosem propadnul na nejnižší úroveň od března. Inverzní křivka byla v minulosti předzvěstí několika následných recesí.

Silná data z trhu práce sráží akcie na kolena
08.07.2019 Po čtvrteční pauze se američtí obchodníci vrátili nakrátko k monitorům. Převažovaly prodejní příkazy, když hlavní indexy klesly o 0,2 % jako v případě průmyslového Dow Jones a S&P 500, zatímco technologický Nasdaq přišel o 0,1 %. Ztráty v průběhu dne byly ale mnohem hlubší, a to zejména po zveřejnění statistik z amerického trhu práce. Překvapivě silné údaje si ale investoři vyložili jako nižší šance na budoucí snížení úrokových sazeb americkou centrální bankou. Přitom právě spekulace na uvolnění měnových kohoutů byly důvodem, proč akciové trhy v předešlých dnech a týdnech postupně stoupaly k novým maximům.

Amerika zisky neudržela, Asie se však nadechla k novému vzestupu
12.12.2018 Po slibném vstupu do včerejší seance, kdy americký index S&P 500 rostl o více jak 1,3 %, nakonec převážily prodejní příkazy a americké akcie odevzdaly veškeré své úvodní zisky. Index tak zakončil seanci čtyři setiny pod pondělním uzavíracím kurzem. Průmyslový Dow Jones přišel o 0,2 %, zatímco v kladném se udržel technologický Nasdaq s růstem o 0,2 %. V rámci indexu S&P 500 byly největší brzdou akcie finančních domů, které přišly o jedno procento.

ČEZ a Kofola představily výsledky za třetí kvartál
12.11.2019 Včerejší obchodování na americkém trhu bylo klidnější, přestože spíše mírně převažovaly prodejní příkazy. Index S&P 500 přišel o 0,2 %, když nejméně se dařilo utilitám (-0,7 %) nebo energetickým společnostem (-0,6 %). Investoři opět přemítali vyjednávání o obchodní dohodě mezi Spojenými státy a Čínou.

Jak zadat pokyn z Breakout Trader snadno a rychle?
26.02.2015 Investiční newsletter Breakout Trader dostávají klienti Lynx každé úterý v podvečer. V jeho rámci získají 5 investičních analýz, z nichž se dvě týkají amerických akcií, jedna německé akcie, jedna evropské akcie a poslední se týká vybraného ETF. Analýzy se opírají o technickou analýzu. Součástí je jasně stanovená úroveň vstupu i úrovně výstupu na cílové ceně i stop-loss. V roce 2013 portfolio složené z těchto analýz dosáhlo výnosu 45 % a od roku 2014 již bylo k polovině února dosaženo 50% zisku.

Jak probíhá nejoblíbenější investiční soutěž?
15.10.2009 Obchodování se v předcházejícím týdnu neslo v pozitivním duchu. Velmi dobře začala výsledková sezóna ve Spojených státech, firmy Alcoa a PepsiCo příjemně překvapily. Akciové i komoditní trhy rostly a to ovlivnilo strategie našich soutěžících. V souhrnných statistikách byly nákupní příkazy daleko úspěšnější než prodejní. Nejobchodovanějším instrumentem se minulý týden stal FOREXový pár EUR/USD, který figuroval v jedné pětině obchodních příkazů. Ropa obsadila druhé místo se 14 % a zlato na třetím místě s 10 % obchodních příkazů. Tyto statistiky dokazují, že nejoblíbenější se opět stal měnový trh FOREX. Hlavně díky jeho výhodám, jako je obchodování 24 h denně, finanční páka a spousty obchodních příležitostí.
Související klíčová slova:
Orderbook | Nastavení Order Book | Nejlepší platformy | Zpomalení globální ekonomiky | Tempo růstu | Nastavení Order Book Depth | Order Book | Mapa v MobChart | Grafy z TradingView | Perpetual futures orderbook | Obchodník | Long pozice | Trend | BTC | Statistiky | Britská libra | Aktiva | 1 BTC | Kolaps | Analýzy | Aggregation | Výkyvy | Teplotní mapy | Využití na forexu | TradingView | Scalpování | Malé objednávky | Trumpová | Obchodování s deriváty kryptoměn | Pokles dolaru | Výrazný pohyb | Perpetual futures | Order Book Depth | Americký prezident | Graf pro perpetual futures | Snížení úrokových sazeb | Výhled | Výrazný růst | mobchart.com | Cenové rozpětí | Perpetual | Globální ekonomiky | Graf | Objednávky | Deriváty kryptoměn | Donald Trump | Perpetual futures pozice | Ovlivnění cenových pohybů | Zpráva | Order book imbalance | Spot vs. futures | Futures | Spot forex | Coinglass | Order Flow | Order Book Depth (aggregation) indikátor | Potvrzení na směr trhu | Pohyby cen | Reakce trhu | Ekonomiky | Volatilita | Obchodní války | Institucionální objednávky | Průmyslová produkce | Ukázka knihy objednávek | Finální rozhodnutí | Zveřejněné údaje | Peníze | Očekávání | Snižování sazeb | Obchodní pásmo | Realita | Hlavní úrokové sazby | Růst | Snížit úrokové sazby | Americké výrobky | Výrazný propad | Interbank indikátor | Ask | Data z orderbooku | Nerovnováha | Co je to orderbook? | Intradenní obchodování | Požadavky na marži | Obrat trendu | Volatility | Long | Order Book Depth (aggregation) | Používat páku | Opatření | Trh | Prop firmy | Falešné objednávky | Vice | Klesající trend | Eura | Nejistoty | Americká centrální banka | Devalvace | Market making | Společnosti | Panamský průplav | Mobchart | Kniha objednávek | Kurz dolaru | Americké měny | Bias (směr) | Trdr.io | Ocel | Reakce trhů | Spotový orderbook | Odvetná opatření | Technické analýzy | Obrácení krátkodobého trendu | Pokračující pokles | Nevyřízené objednávky | VIP Interbank | Seznam aktuálních objednávek | Pozornost | Protest | Elektromobily | Bohatství | VIP Interbank indikátor | Inducementy | Poptávka | Regrese | Faktor Trump | Delta u indikátoru | Obchodovat | Obchodníci | Grónsko | Futures pozice | Indikátor | Platformy | Vytvoření lokálních lows | Problémy | Lokální low | Bias (směr) trhu | Obchodovat spot | Order Book Depth indikátor | Indikátor CCI | Klouzavý průměr | Lineární regrese | Úrovně rezistence | Potvrzení směru obchodu | USA | 3М | Transparentnost dat | Úrokové sazby | Směr trhu | Kurz dolarů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Burze | Spotové pozice | Knihy objednávek | Konkurenceschopnost | Spotový order book | Devalvace dolaru | OSN | Měnové politiky | Příjmy z ropy | Ekonomická situace | Dosáhnout zisku | Obchodní jednání | Vyšší časové rámce | Americké statistiky | Cenové pohyby | Technické indikátory | Sazby | Změny v ekonomice | Oblast překoupenosti | Hotovost | Firmy | Murray | Globální ceny | Fed | Účastníci trhu | Trhy | Významné úrovně | Velcí hráči | Ministr obchodu | Tempo snižování sazeb | Bilance | Poptávka po americkém dolaru | Tesla | OSN a NATO | Low | Na burze | FXstreet | OTC | RSI | Order | Nástroj | GBP | NATO | Úrovně supportu | Ceny | Monopol | Recese | Pokles | Války | Centrální banka | Radek Zalubil | Makroekonomické faktory | Libra | Stablecoiny | CFD | Průměrná volatilita | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Jestřábí postoj | Bias | Bank of England | Spekulovat | Pozitivní zprávy | Obchodování | Prezident | Měna | Trump | Zprávy | CCI | Údaje | FXstreet.cz | Obchody | Britská měna | Grafy | Bid | CARA | Situace | FOREX | HDP | Dolar | Euro | Obchodní bilance | Stimuly | Technický výhled | Nakupovat | Mzda | SPOT | Tým FXstreet.cz | Vývoz | Globální ekonomika | Libra šterlinků | Britská ekonomika | Prognózy | Kurz | Americká ekonomika | Výsledky | Imbalance | Podnikatelské aktivity | Rally | Delta | Deriváty | Backtesting | Ukazatel | Měny | Hospodářský růst | Iracionální | Obchodování s kryptoměnami | Britské měny | Plány | Americké společnosti | TIM | Příjmy | Prodej | Zasedání Fedu | Obchodování s deriváty | Pákový efekt | Silný růst | Míra | Současný trend | Korekce | Inducement | Výrazný pokles | Downtrend | Přehled | Short | Andrew Bailey | High | Spot | JDE | Spojené království | Cena | Překoupenost | Snížení sazeb | Ekonomické údaje | Medvědi | Forexu | Hliník | Tempo růstu HDP | Ekonomika | Indikátory | Oslabení | Kryptoměny | Banky | Fundamenty | Pozice | Dlouhé pozice | Market | Průměrná mzda | Transparentnost | Trumpova cla | Uvolňování měnové politiky | Míra nezaměstnanosti | Růst libry | Měnový pár GBP/USD | Rezistence | Auta | Ropy | Americké ekonomiky | Obchodní vztahy | USD | Významné změny | Federální rezervní systém | CZ | Propad | Britské libry | Růst eura | Kanada | Makroekonomické údaje | Americký dolar | Evropská centrální banka | Doporučení | Krypto | Payrolls | ROCE | EU | Časové rámce | Jerome Powell | Měnový pár | Banka | Vybrání likvidity | Významné události | Američané | COT
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | FOREX