Trumpova cla
XAG/USD: Trumpova cla a silný dolar mohou výrazně ovlivnit cenu stříbra v roce 2025
04.12.2024 Volební vítězství Donalda Trumpa znamená komplikaci pro stříbro, protože hrozící cla ohrožují průmyslovou poptávku po něm. Stříbro má však stále několik klíčových faktorů, které by v příštím roce mohly podpořit jeho růst.
CNBC: Trumpova cla mohou poškodit kvetoucí autoprůmysl na Slovensku
27.11.2024 Cla, která se chystá zavést nový americký prezident Donald Trump, mohou poškodit kvetoucí automobilový průmysl na Slovensku. Tato středoevropská země přezdívaná evropský Detroit vyrábí více aut na hlavu než kterýkoli jiný stát na světě, a je tak velmi výrazně vystavena Trumpově politice America First (Amerika na prvním místě), píše zpravodajský web CNBC. Slovensko je vedle Švédska třetím největším evropským vývozcem osobních automobilů do Spojených států, jeho vývoz do USA loni dosáhl hodnoty čtyř miliard eur (101 miliard Kč).
Ranní komentář: S&P500 na novém maximu, korekce na US automobilkách a Kohl’s -17 %
27.11.2024 Americké indexy včera zakončily seanci na novém historickém maximu, i když se našlo několik výjimek, které byly pod tlakem. Ztrácely hlavně americké automobilky, které by mohly negativně doplatit na Trumpova cla na Kanadu a Mexiku, kde mají velké továrny. Výrazně klesaly také akcie retailera Kohl’s, které se po zveřejnění výsledků propadly o 17 %. Dnes pozor na americké makro v čele s PCE cenovým indexem.
Denní shrnutí: Americké trhy se zotavují, ceny ropy rostou, Tesla vede technologické zisky
18.11.2024 Americké akcie se po medvědím týdnu vrátily k růstu. S&P500 přidává 0,43 %, Nasdaq roste o 0,57 %, malokapitulový Russell 2000 obchoduje o 0,31 % výše, zatímco Dow Jones zůstává v červených číslech s poklesem o 0,15 %.
Krize na obzoru? Politika a ekonomika dusí Dow, Nasdaq i Teslu
13.11.2024 Klíčové americké akciové indexy v úterý uzavřely na nižší úrovni, když se investoři snažili vybírat zisky po nedávné rally, která začala v souvislosti s prezidentskými volbami. Trhy s napětím očekávají čerstvé údaje o inflaci v USA v tomto týdnu, které by mohly výrazně ovlivnit budoucí vývoj cen.
V Česku Trump může připravit o práci 55 tisíc lidí. Jeho vítězství ve volbách ale pomáhá ukrajinským cenným papírům, protože investoři nyní nově sází na rychlý konec tamní války
10.11.2024 Vzhledem k výsledkům amerických voleb jsou krajně zarážející dvě věci. Jak moc tamní tradiční média ohýbala realitu a jak moc malý vliv už mají. Z jednoznačné věci udělala vyrovnané klání; ale fakticky je americká veřejnost z dosud nevídané většiny evidentně už nebrala vážně. To může mít svůj ekonomický dopad, například v propadu inzerce. Poražených v amerických volbách je ale pochopitelně více.
Trumpovo vítězství rozvlnilo trhy, ty se ale po volbách stabilizují
07.11.2024 Trumpovo rozhodné vítězství v amerických volbách okamžitě vyvolalo reakce na trhu. Akciové indexy dosáhly historických maxim, dolar posílil a úrokové sazby prudce vzrostly.
Trump vyhrál, koruna padá, Stanjura může přepisovat rozpočet na příští rok, hrozí schodek přes 300 miliard. S Trumpem v Bílém domě může český rozpočet čelit ještě o desítky miliard vyššímu manku
06.11.2024 Výrazné navýšení cel představuje z hlediska české ekonomiky hlavní bezprostřední hrozbu plynoucí z dnešního znovuzvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem. Trump v rámci předvolební kampaně prohlašoval, že zavede až 20procentní clo na dovoz z EU a 60procentní clo na dovoz z Číny. Oboje by českou ekonomiku zásadně poškodilo. Proto dnes koruna padá takřka nejvíce ze všech měn světa, o zhruba dvě procenta vůči americkému dolaru. Hůře už je na tom jen mexické peso a maďarský forint (viz graf Bloombergu níže). Hrozba cel a obecněji zhoršení podmínek mezinárodního obchodu by také českou vládu mohla dovést k přepsání rozpočtu na příští rok. Předpoklad růstu české ekonomiky čítající 2,7 procenta se nyní zdá být ještě více než dosud až příliš optimistický.
Trhy mají jasno, vítězí Trump. Česká koruna padá skoro nejvíce na světě, rubl posiluje, bitcoin je na historickém cenovém rekordu
06.11.2024 Česká koruna patří kvůli vyhlídkám na Trumpovo vítězství k propadákům dnešního dne. Společně s mexickým pesem a maďarským forintem oslabuje nejvýrazněji ze všech měn světa. Daří se naopak ruskému rublu, který patří k málu významnějších měn, které posilují.
Koruna dnes vůči dolaru posiluje nejvýrazněji od září, důvodem je pokles Trumpových šancí na znovuzvolení. S Trumpem v Bílém domě přijde běžná česká rodina ročně 90 000 Kč, za čtyři roky jeho vlády potenciálně o 360 000 Kč
04.11.2024 Koruna dnes vůči dolaru posiluje o 0,75 procenta. Pokud by takovéto zpevnění vykazovala i po skončení dnešního obchodování, půjde o její nejvýraznější posílení od 24. září. Vůči dolaru dnes spolu s ní zpevňuje většina měn světa, v čele s mexickým pesem (viz graf Bloombergu níže). Měny tak reagují na pokles pravděpodobnosti, že zavedení výrazných univerzálních cel Spojených států na dovoz do země. Tato cla slibuje Donald Trump, zatím jeho rivalka ve vrcholícím boji o Bílý dům, Kamala Harrisová, nikoli.
Trumpova cla by Spojené státy vrátila do 30. let minulého století, střelila by USA do nohy. Nakonec by z nich totiž profitovaly jen tři z 50 států USA: Aljaška, Wyoming a Severní Dakota
04.11.2024 Pravděpodobnost vítězství Donalda Trumpa v zítřejších prezidentských volbách v USA sice v posledních dnech poklesla, nicméně stále se pohybuje kolem 50 procent. Jen o něco nižší pravděpodobnost tak má zavedení cel, jaká Spojené státy nepamatují od 40. let minulého století. Trump totiž z dramaticky navýšených cel učinil v rámci předvolební kampaně středobod svých slibů v ekonomické oblasti. Samozřejmě, může jít jen o předvolební rétoriku, nicméně pravděpodobnost toho poměrně nízká. Mnohem spíše by Trump nová cla zaváděl. Argumentuje totiž soustavně, že cla povedou k masivní tvorbě pracovních míst v USA.
Trumpova cla připraví běžnou českou rodinu o 91 000 Kč ročně, varuje Konfederace dánského průmyslu. Cla mají Česko spolu s Irskem poškodit vůbec nejvíce v EU
02.11.2024 Cla, jimiž ve své prezidentské kampani hrozí Donald Trump, by způsobila snížení hrubého domácího produktu EU až o 2,5 procenta a pokles unijní zaměstnanosti odpovídající ztrátě 1,7 milionu pracovních míst. Vůbec nejtíživěji mají přitom cla dolehnout na ekonomiky České republiky a Irska. Po přepočtu na obyvatele bude běžná česká rodina na clech tratit přes 90 000 korun ročně. To vše plyne z říjnové studie Konfederace dánského průmyslu.
EUR/USD: Okamžik slávy pro euro
01.11.2024 Tento týden zažívá euro svůj "okamžik slávy". Prakticky všechny makroekonomické zprávy zveřejněné tento týden v Evropě vyzněly ve prospěch jednotné evropské měny. Všechny klíčové ukazatele, včetně růstu HDP, údajů o trhu práce a inflace, byly silnější, než se očekávalo, díky čemuž se pár přiblížil k úrovni 1,0900 s nedávným maximem na úrovni 1,0889.
Zvolení Trumpa prezidentem může Česko připravit o více než 100 miliard korun ročně, s Harrisovou v Bílém domě tyto peníze Česku zůstanou
31.10.2024 Za čtyři roky vládnutí tak Trump může Česko připravit o zhruba 450 miliard, což je více, než mají stát dva dukovanské jaderné bloky.
Trumpova cla by v Evropě poškodila nejvíce Německo, prohloubí zaostávání EU za USA, varuje Fitch Ratings
27.10.2024 Na ekonomiku EU se dost možná řítí další pohroma. Po covidu a energetické krizi tentokrát spočívá v možném návratu Donalda Trumpa do Bílého domu. Pokud by Trump v úřadu zavedl univerzální cla i na zboží z EU, čímž v kampani hrozí, z evropských ekonomik nejvíce poškodí Německo. Vyplývá to z analýzy, kterou ratingová agentura Fitch Ratings zveřejnila v pátek.
Hrozba Trumpova vítězství Evropě působí ekonomickou noční můru
25.10.2024 Hrozba vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách Evropě způsobuje ekonomickou noční můru. Centrální bankéři se obávají, že pokud se bývalý prezident znovu nastěhuje do Bílého domu, rozpoutá novou obchodní válku, což jim značně ztíží práci, píše agentura Bloomberg.
Trump obhajuje svůj plán podpory ekonomiky
16.10.2024 Kandidát americké Republikánské strany do listopadových prezidentských voleb Donald Trump obhajuje svůj plán podpory americké ekonomiky, chystaná opatření podle něj nezvýší federální deficit, jak tvrdí kritici. Trump to řekl v úterý v rozhovoru s agenturou Bloomberg. Zavést se chystá například vysoká cla na dovoz vybraného zboží jak od spojenců, jako je například Evropská unie, tak ze zemí, které Spojené státy považují za své rivaly, jako je například Čína.
Bidenova obchodní válka s Čínou je „bouří ve sklenici vody“. Světové akcie včera pokořily historický rekord
15.05.2024 Ukazatel výkonu všech akciových trhů ve světě – MSCI All Country World Index – včera pokořil svůj historický rekord (viz graf níže). Prodloužil přitom sérii růstových dní, takže ta je nyní nejdelší od letošního ledna. Přitom americká administrativa prezidenta Joea Bidena se uchýlila ke svému dosud nejzásadnějšímu navýšení cel na dovoz do USA z Číny, jímž navázala na obdobné, ovšem razantnější kroky předchozí administrativy Donalda Trumpa. Světové trhy však tedy nezneklidnil ani tah americké administrativy, ani jeho včerejší odsouzení ze strany Pekingu, jenž už podle svých slov chystá odvetná opatření.
Bidenova obchodní politika: Částečný reset
12.11.2020 Bidenova administrativa bude při řešení zahraničních záležitostí umírněnější a vyzrálejší a nepochybně zaujme k problematice mezinárodního obchodu spíše multilaterální postoj. Obrat o 180° ale ve vztahu k Číně není moc pravděpodobný. Rétorika se změní, ale nová vláda bude mít nejspíš proti Pekingu úplně stejné námitky jako její předchůdci.
Analýza: Trumpova cla stála americké firmy 46 miliard dolarů
10.01.2020 Cla uvalená americkým prezidentem Donaldem Trumpem v rámci snahy o restrukturalizaci obchodních vztahů Spojených států stála americké podniky od února 2018 zhruba 46 miliard dolarů (více než bilion Kč). Vývoz amerických produktů, které se staly terčem odvetných opatření, navíc prudce klesl. Vyplývá to podle agentury Reuters z analýzy údajů amerického ministerstva obchodu, kterou provedla poradenská společnost Trade Partnership Worldwide.
Brazílie vítězí v americko-čínské celní válce. Proto nyní Trump zavádí cla právě i na brazilský dovoz
03.12.2019 Po několik týdnů teď americký prezident Donald Trump se světovými trhy příliš nehýbal. Burziány jeho zklidnění ukolébalo. Podstatná část jich uvěřila, že dohoda o dílčím smíru USA a Číny v celní válce, která už trvá bezmála dva roky, je opravdu „na spadnutí“. Na spadnutí jsou ale nyní spíše akcie všude možně po světě, které Trumpovo předchozí ticho vyhnalo, zdá se, neopodstatněně vysoko, takže pád je zřejmě nutný. V krajním případě si světové burzy zopakují loňský vánoční panický výprodej.
Studie Fed: Trumpova cla platí Američané, ne Číňané
26.11.2019 Když vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalila loni cla na čínský dovoz, tvrdila, že dodatečné náklady ponese Čína. Aby se ceny čínských výrobků v amerických obchodech nezměnily ani po připočtení pětadvacetiprocentních cel, musely by čínské firmy výrazně zlevnit. Ceny, které čínští dodavatelé účtují svým americkým odběratelům, se však téměř nepohnuly.
Trumpova cla na zboží z EU jsou varováním pro Česko a jeho plány s digitální daní
03.10.2019 Spojené státy zavedou odvetná cla na evropské zboží. Zatím však nejde o transatlantickou obchodní válku, byť její pravděpodobnost narůstá. Světová obchodní organizace povolila Spojeným státům uvalit cla na zboží z EU v objemu 7,5 miliardy dolarů ročního dovozu.
CBO: Rozpočtový deficit USA napřesrok překročí bilion dolarů
22.08.2019 Deficit federálního rozpočtu Spojených států v příštím fiskálním roce překročí hranici bilionu dolarů (zhruba 23 bilionů Kč). Vyplývá to z nové prognózy Rozpočtového úřadu Kongresu (CBO), která poprvé zohledňuje nedávnou rozpočtovou dohodu mezi prezidentem Donaldem Trumpem a Kongresem. V letošním fiskálním roce, který skončí v září, schodek podle prognózy CBO dosáhne 960 miliard dolarů.
NABE: Část ekonomů čeká do dvou let v USA recesi
19.08.2019 Část amerických ekonomů je natolik znepokojena riziky hospodářské politiky prezidenta Donalda Trumpa, že do konce roku 2021 očekávají ve Spojených státech recesi. Vyplývá to z průzkumu americké Národní asociace podnikových ekonomů (NABE), z něhož dnes cituje agentura AP.
Svět se bojí měnové války. Americké burzy včera spadly nejvýrazněji v letošním roce, USA prvně od roku 1994 označily zemi - Čínu - za měnového manipulátora
06.08.2019 Americké akciové trhy se včera propadly nejvýrazněji v letošním roce. Důvodem byl strach burzovních obchodníků z měnové války mezi dvěma nejsilnějšími ekonomikami světa. USA a Čína spolu už přes rok válčí cly a jestliže by začaly válčit ještě záměrným oslabováním svých měn, ekonomická perspektiva světového hospodářství by se dále zatemnila. Zisky firem by tak padaly. Mezi nejpostiženější ekonomické celky by patřily eurozóna – a zprostředkovaně i Česko – a také Japonsko. To proto, že eurozóna a Japonsko jsou v případné měnové válce prakticky bezbranné, jelikož příslušné centrální banky už nemají příliš kam své úrokové sazby snižovat, a tedy jak oslabovat své měny.
Čínský jüan kvůli obavám z obchodní války dále klesá
06.08.2019 Čínský jüan dnes dále oslabuje vůči americkému dolaru, ke kterému se propadl až na 7,0699 za dolar. V pondělí se finanční trhy po celém světě prudce propadly, když Peking poprvé od finanční krize v roce 2008 umožnil kurzu domácí měny prolomit politicky citlivou úroveň sedm jüanů za dolar, napsala agentura AP.
Trumpova cla – co přináší nová etapa?
05.08.2019 Minulý týden přinesl velkou dávku nových makroekonomických dat včetně očekávaného snížení úrokových sazeb americkou centrální bankou. Pokles v evropském průmyslu i stabilní napětí na trhu práce ve Spojených státech však nijak nevybočovalo z aktuálně nastavených trendů a vnímání traderů, na trhy tedy nemělo významnější dopad.
Trumpova cla na auta by dopadla i na východní Evropu
20.02.2019 Největší pravděpodobnou obětí případných amerických cel na dovoz aut bude zřejmě Německo. Komplexní geografické rozdělení průmyslu v Evropě však znamená, že poškodí i další země, a na některé to může mít ještě horší relativní dopad než na Německo. Americký prezident Donald Trump tak riskuje, že pokud cla opravdu zavede, zaseje v regionu semínka antiamerikanismu, a to dokonce i v zemích, které jsou mu nyní nakloněné. Cla by totiž výrazně dopadla i třeba na Itálii a Maďarsko, země s populistickými vládami a vůdci, kteří jsou vůči Trumpovi přátelští, upozornila agentura Bloomberg.
Trump se umí dohodnout. Nová úmluva s Mexikem a Kanadou mu umožní soustředit se na obchodní válku s Čínou
01.10.2018 V noci na dnešek, doslova pár minut před dvanáctou, se podařilo dojednat novou dohodu o zóně volného obchodu mezi Spojenými státy, Mexikem a Kanadou. Spojené státy s Mexikem se dohodly již v srpnu, nyní se připojuje Kanada. Nová úmluva ponese prostý název Americko-mexicko-kanadská dohoda (USMCA), a nahradí tak stávající úmluvu NAFTA.
Proč zatím jednání mezi USA a Kanadou o nové úmluvě NAFTA troskotají, ale proč k dohodě nakonec dojde
03.09.2018 Zářijové obchodování na světových burzách začalo v Asii poklesem. Důvodem jsou obavy z krachu vyjednávání nové obchodní úmluvy mezi Spojenými státy a Kanadou.
Trhy nemají jednoznačný směr, soustředí se na geopolitická rizika
09.08.2018 Čtvrteční seance zatím patří k nejlínějším v tomto měsíci. Objemy na některých akciových indexech jsou až čtvrtinu pod třicetidenním klouzavým průměrem. Evropské indexy vykazují lehké ztráty (s výjimkou DAXu). Americké indexy nenabídly hned po otevření trhů jednoznačný směr.
Trump vs. ropa
11.06.2018 Ani své spojence z Evropy, Kanady a Japonska neušetřil Donald Trump na proběhlém zasedání zemí G7 a stál si za svými obchodními bariérami, které mají chránit americké producenty. Americký dolar si tak i nadále užívá podporu, kterou mu Trumpova cla zajisté dávají. Vypadá to však, že trhy se příliš soustředí na slova a zapomínají na tvrdá čísla, která ovlivňují zahraniční obchod s USA.
Středem zájmu je politika Itálie a Trumpova cla
04.06.2018 Další týden plný událostí, které poutají pozornost. V politickém chaosu v Itálii a ve Španělsku až po USA, které se o kousek přiblížily skutečné obchodní válce, šly ekonomické výsledky stranou. Primárním hnacím motorem FX byla italská krize, což naznačuje, že další ztráty EUR/CHF způsobí, že SNB znovu ustoupí. Pouze páteční vyšší inflace vrátila trhy zpátky do skutečnosti, že politika centrálních bank povede i nadále k řízeným obchodům. Cena ropy zůstává slabá, protože sílí spekulace, že se uvolní limity zásob. Tím roste pravděpodobnost, že komoditní měna zažije další pokles.
Související klíčová slova:
Partneři | FXstreet | Offshore | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Fitch | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | Británie | OPEC | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Mexické peso | Turecká lira | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Španělsko | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Světové akcie | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Import | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Elliott | Měnové trhy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Bloomberg | Bod | Burza | CME | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dluhopis | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | G7 | Hedging | Index spotřebitelských cen | Investice | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | MIFID | MT4 | Mezinárodní obchod | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Politické riziko | Rally | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Short | Směnný kurz | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warranty | Zlato | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | PBOC | Investoři | Měnové války | Blue chips | Fond | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Ekonom | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Sázka | Optimismus | Výsledky | Strach | RBNZ | Intervenovat | Obchodovat | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Regulace | Investiční banky | Nasdaq Composite | Makro | Facebook | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Bankrot | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | NZDUSD | GBPUSD | Aktivum | Index | Investiční strategie | Odpor | Akcie Tesla | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bollinger Bands | Brent | CAC40 | Cena | Ceny stříbra | Čínská ekonomika | Cyrrus | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Etoro | Eura | Evropské měny | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | HDP USA | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index volatility | Investiční | Investiční doporučení | Irsko | Komoditní | Kurz jüanu | Kurzy | Lira | Maďarsko | Management | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | NewYorská burza | Obchodování s Čínou | Ocenění akcií | Oslabení měny | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | SPX | Státní dluhopisy | Světové burzy | Švýcarská banka | Trh | Volatility | Volkswagen | Výprodej | WTI | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | Christine Lagarde | Indie | Ministerstvo financí | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Investiční analytik | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Poradenská společnost | Burze | Investment | CNN | MSCI | Oxford Economics | ABN Amro | CME Group | Berenberg | Nordea | NATO | Cantor Fitzgerald | Agentura AP | Snižování sazeb | Brazílie | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | XAG/USD | Podnikání | Automobilový průmysl | Globální trhy | Renminbi | Offshore jüan | Snižování úrokových sazeb | Yahoo Finance | Energie | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Futures kontrakty | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Economist | Inflační tlaky | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Fitch Ratings | Obchodování v Asii | Americké burzy | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Akcie ropných společností | Dnes na trzích | Propad | Světové akciové trhy | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Posílení dolaru | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Nejistota | Tempo růstu | Zajištění | FTSE 100 | Ethereum | Tesla | Zahraniční firmy | Výnos desetiletých dluhopisů | Výhled | Bankéři | Americké akciové trhy | Payrolls | Nonfarm Payrolls | Britský FTSE 100 | Světový obchod | Globální obchod | Krize | Zisky firem | Oslabení jüanu | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Odliv kapitálu | Příjmy | Údaje o inflaci | Alphabet | ČTK | Japonský Nikkei | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Švédsko | Očekávání | Tempo růstu ekonomiky | Bridgewater | Bridgewater Associates | Makroekonomické zprávy | Americký akciový trh | Devizoví obchodníci | Palladium | MiFID II | Stellar | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Asijské trhy | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Ekonomické výsledky | Saxo | Obchodní války | Politika Itálie | Krypto | Analytik finančních trhů | Obchodní válka | Obchodní bariéry | Podniky | Čínské měny | Akcie společnosti | Slabý jüan | Forint | Czech Fund | USMCA | Použití finanční páky | Trh s ropou | Směnný kurz jüanu | Propad cen ropy | Christopher Dembik | Daňové úlevy | MSCI All Country World | Tlak na akcie | Nezávislost centrální banky | Náklady na úvěry | Evropská komise | Americké podniky | Čínské firmy | Hodnota jüanu | Ukončení obchodní války | Makroekonomické strategie | Zvýšení sazeb | Rozdílové smlouvy | Inflační očekávání | Economist Intelligence Unit | Snížení sazeb | Pohyb kurzu | NATGAS | Měnové manipulace | Prezidentka ECB | Oslabování čínské měny | Americké futures | Odvetná cla | Silný dolar | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | Výnosy amerických státních dluhopisů | Vývoz do USA | Očekávání trhu | Finanční situace | Snížení daní | Očekávaný růst | Uvalení cel | Trinity Bank | Investujte zodpovědně | Americké automobilky | Automobilky | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | HDP v USA | Larry Kudlow | Trinity | Objem | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Nobelovy ceny za ekonomii | Spojené státy a Čína | Konkurenceschopnost | Tezos | Studie | Vysoké riziko | Zavedená cla | Index DOW | Celkový objem obchodů | Největší pokles | Ukrajinské dluhopisy | Lagardeová | Fox News | Akcie společnosti Tesla | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Studie Fed | Ceny čínského zboží | Úřad celní a hraniční ochrany | CBP | Administrativa prezidenta | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Automobilový sektor | Globální trh | Průmysl | ADP | Propouštění | Impuls | Čínské zboží | Rozvoj | Celebrity | Koruna dnes | Problémy | Finanční ztráty | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Vybírat zisky | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Plánovaná cla | Výsledek voleb | Kontrakty | Prohlášení | Zavedení cel | Yahoo | Amgen | Míra | Jaderné elektrárny | Měnové politiky | Investujte | Biotechnologické společnosti | Ztráta | Roční růst | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | WIG20 | Peking | Investiční ředitel | Eskalace konfliktu | Američané | Washington | Miliardy eur | Budoucnost | Experti | Trade Partnership Worldwide | Příjmy domácností | Poradenství | Vyšší inflace | Bloky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | První část obchodní dohody | Federální vláda | Cenové tlaky | Očekávaný vývoj | Komunikace | Trump | Prezident | AMGN | Google | Obchodní vztahy | Trhy | Banka UBS | Ratingová agentura Fitch | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Nejvýraznější pokles | Růst inflace | Boeing | Pochybnosti | Zlepšení | Dovoz z Číny | Americká administrativa | Výdaje | Švýcarská banka UBS | Amerika na prvním místě | America first | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Průměrná cena | Růst britské ekonomiky | Poptávky po ropě | London School of Economics | COVID-19 | FedWatch | NVAX | Největší ztráty | Šéfka ECB | Vývoj | Šok | Světový trh s ropou | Makroekonomické údaje | Akcie včera | Profitovat | Brusel | Pokles HDP | New York Times | Vedlejší účinky | Hyundai | Žádosti o podporu | Bilion dolarů | Komentátor | Kongres | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Růst | Objem dluhopisů | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Slovensko | Války | Schodek | Český rozpočet | Organizace | Práce | Zelené energie | Autoprůmysl | Údaje | Johan Sverdrup | Mexiko | Trh dluhopisů | Oregon | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Americké makro | USD za barel | Trade | S&P500 | Kontrakty na ropu | Nizozemsko | Evropské indexy | Posílení | Federální dluh | Ekonomické vztahy | Bitcoin dnes | 737 MAX | Experimentální lék | Volvo | Celní politiky | Navýšení cel | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Akcie a dluhopisy | Auta | CL | Zboží z Číny | Kupci | Investment management | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Kia | JDE | Unie | ČR | Exprezident | Bývalý prezident | CBO | Počet nových žádostí o podporu | Tchaj-wan | Poptávka po zlatě | Index Nasdaq Composite | Rozpočtový deficit USA | Národní rozpočtová rada | Aljaška | Covid | Cla na zboží | Novavax | MAM | Úspěchy | Ocenění | Šance | Stellantis | Peugeot | Ceny | Krátkodobé výnosy | Společnost XTB | Pár EUR/USD | Odveta | Objem dovozu | Dlouhodobější dopady | Capital.com | Klimatické změny | Pokles hospodářství | Ceny mědi | Peso | Prognóza Ministerstva financí | TSLA | Nvidia | Budoucí vývoj | Elektromobily | Politici | Biden | Fiskální pomoc | Pracovní místa | Ameriprise Financial | Nařízení | Zvolení Trumpa | Holger Schmieding | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Zveřejnění výsledků | Vítězství Donalda Trumpa | Obchodní politika | Bidenova obchodní politika | Předáním moci | Zadlužování | Celní války | Evropské centrální banky | Indexy na Wall Street | Kyle Rodda | MIB | MFS Investment Management | Poptávka po stříbře | Kov | Elektroauta | Vakcíny proti COVID-19 | Rostoucí výnosy | Nárůst výnosů | Nový americký prezident | ERA | Optimismus na trhu | Riziko ztráty | Akcie německé společnosti | Německé společnosti | Podnikatelské klima | Obavy z inflace | Oslabení | Plány | Cíle | Konkurence | Zvyšování daní | Solární panely | Hliník | Cenový rekord | Odvětví | Načasování | Rekord | Projekce | Bloomberg News | Společnosti | Opatření | ANO | Konfederace | Energetická krize | Jack Ablin | Algorand | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Tata Motors | Energetické krize | Šéf německé centrální banky | Zdravotnictví | Pozornost | Návrh rozpočtu | Klima | Společnost | TIM | 3М | Honeywell | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | Zemědělci | Spotřebitelské inflace | Bidenova administrativa | Joachim Nagel | Ocel | Instituce | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sedmadvacítka | Rheinmetall | Invaze | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Britský FTSE | Investování v Číně | HDP Ukrajiny | Ratingový výhled | Dow Jones Industrial Average | Realitní sektor | ABN | Propuštění | Marketingová komunikace | Centrum | Kamala Harrisová | Investiční ředitel společnosti | Neel Kashkari | Thomas Barkin | Wyoming | Ekonom společnosti | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Dovoz do země | Administrativa | Války na Ukrajině | HSI | Právo | Cenový růst | Výprodeje | Ameriprise | OCI | Invest | Pokračující pokles | Média | Válka | Překážky | Nespokojenost | Velký problém | Nezávislost | Vice | Směřování | Oděvy | Výhled Číny | Největší ekonomiky | DNO | Podpory ekonomiky | Dovoz do USA | Cla na dovoz | Londýn | Fox | News | Hlasování o brexitu | Nadšení | Eskalace | Nebezpečí | Velké továrny | Řešení problémů | ProCent | Vzpomínky | Trh se stříbrem | Další snižování sazeb | Zvolení Donalda Trumpa | Severní Dakota | GLOBSEC | Capital | Platformy | Jádrový CPI | Russell Price | Prodeje | DJI | Nakupovat | Nápad | HDP na obyvatele | Financial | Vlády | Hospodářské politiky | Blackwell | 256/2004 | Migrace | SOK | Služby | Odpovědnost | Zdroje Bloombergu | Tvůrce měnové politiky | Vítězství | Kovy | Politická opatření | Úřady | Skončení války | Vyšší cla | Jihokorejský Kospi | Účastníci trhu | Sektor zdravotnictví | Ekonomiky EU | Směrnice | Volební vítězství | Le Monde | Investování je rizikové | Trump trade | Futures kontrakty na ropu | Harris | Kamala | Harrisová | Zprávy o inflaci | Dánové | Znovuzvolení Donalda | Znovuzvolení | FedWatch společnosti CME | Michigan | Hrozba Trumpova vítězství | Zařízení | Zvolení Trumpa prezidentem | Trumpovo vítězství | Trumpovy plány | Jakub Rochlitz | Povolební rally | Zvolený americký prezident | Rok 2024
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot