Peněžní trhy
Forex: ECB je na cestě k dalšímu snížení sazeb a eurodolar s tím počítá
23.01.2025 Na Světovém ekonomickém fóru v Davosu sice včera zazněla spousta projevů ECB, ty však nepohnuly ručičkou na kompasu ECB v uvažování o budoucí politice. Obecně se domníváme, že existuje velmi široký konsenzus, aby se na lednovém a březnovém zasedání pokračovalo ve snižování sazeb o 25 bazických bodů, což zatím nemá na eurodolar zásadnější vliv. Peněžní trhy v eurozóně diskontují kumulativní snížení sazeb o 75 bazických bodů v první polovině letošního roku s tím, že k závěrečnému posunu o 25 bazických bodů má dojít někdy během druhé poloviny roku 2025.
USDJPY po rozhodnutí BoJ posiluje o 0,8 % 📈
19.12.2024 Bank of Japan se během dnešního měnového rozhodnutí rozhodla ponechat sazby na nezměněné úrovni 0,25 %, což bylo v souladu s očekáváním analytiků. Rozložení hlasů bankéřů bylo 8 hlasů pro ponechání sazeb a jeden hlas pro jejich zvýšení, což ukazuje, že v tuto chvíli představitelé BoJ vyčkávají na příchozí údaje, které potvrdí oprávněnost pokračování cyklu zvyšování sazeb s ohledem na celkovou ekonomickou situaci země.
Co očekávat od rozhodnutí BOJ❓
19.09.2024 Holubičí snížení sazeb v USA otřáslo náladou v globální ekonomice. Zatímco peněžní trhy spravedlivě sázely na rozhodnější snížení o 50 bazických bodů, ekonomové dotazovaní pro Bloomberg se ocitli proti všem předpokladům a ve velké většině zvolili standardních 25 bazických bodů. Vzhledem k tomu, že napětí se v USA částečně uvolnilo, všechny oči se obracejí k Bank of Japan, která je připravena zítra oznámit svou politiku.
EUR/GBP: Přehled vývoje a analýza
30.08.2024 Existuje velká šance, že pár EUR/GBP bude nadále klesat. Britské libře dodává na síle pevný postoj Bank of England, která ve srovnání s Evropskou centrální bankou drží úrokové sazby na vyšší úrovni po delší dobu.
Graf dne - US2000 (26.08.2024)
26.08.2024 Indexy na Wall Street a zlato rostly, zatímco americký dolar v pátek klesl poté, co předseda Fedu Powell ve svém projevu v Jackson Hole naznačil, že je čas začít snižovat sazby. Powell uvedl, že nastal čas upravit základní sazby a že udělá vše pro podporu trhu práce. Powell však také uvedl, že načasování a velikost snížení sazeb budou záviset na příchozích datech a rovnováze rizik. Přesto se zdá, že jeho komentáře pouze potvrdily to, co trh již oceňoval, protože sázky peněžních trhů na uvolnění Fedu se příliš nezměnily. V současné době peněžní trhy oceňují snížení sazeb Fedu do konce roku na zhruba 105 bazických bodů, zatímco před Powellovým projevem oceňovaly snížení sazeb na zhruba 100 bazických bodů. Ceny pro zářijové zasedání naznačují přibližně 37% šanci na snížení sazeb o 50 bazických bodů a přibližně 63% šanci na snížení sazeb o 25 bazických bodů.
Graf dne - USDJPY (23.08.2024)
23.08.2024 Japonský jen je dnes nejúspěšnější měnou skupiny G10, přičemž USD/JPY se stáhl pod hranici 146,00. Stalo se tak poté, co se guvernér BoJ Ueda zúčastnil zvláštního parlamentního zasedání, během něhož byly diskutovány nedávné politické kroky BoJ.
Ranní shrnutí (16.08.2024)
16.08.2024 Americké indexy včera uzavřely s výraznými zisky, které podpořily silné údaje o maloobchodních tržbách. Největší odraz zaznamenal index US2000, který reprezentuje společnosti s menší kapitalizací, zatímco technologické společnosti z indexu US100 rovněž výrazně posílily.
Denní shrnutí: Zlato klesá z historických maxim po údajích o CPI v USA
14.08.2024 Světové akciové trhy se dnes obchodují převážně v plusu. Evropské trhy pokračují ve snaze vyrovnat poklesy z počátku měsíce, přičemž přední francouzský index dnes vzrostl přibližně o 0,8 %. Roste také německý DAX, který vzrostl o 0,4 %, a Stoxx Europe 600, který si připisuje přibližně 0,5 %.
🥇 Zlato získává před údaji CPI v USA
14.08.2024 Klíčovou makroekonomickou událostí dne je zveřejnění zprávy o indexu spotřebitelských cen v USA za červenec. Údaje budou zveřejněny ve 14:30 našeho času a očekává se, že celkový index CPI zůstane oproti červnu beze změny na úrovni 3,0 % r/r, zatímco jádrový index CPI by měl v červenci zpomalit z červnových 3,3 % r/r na 3,2 % r/r.
Graf dne - NZDUSD (14.08.2024)
14.08.2024 Reserve Bank of New Zealand dnes překvapila trhy nečekaným snížením úrokových sazeb o 25 bazických bodů. Zatímco peněžní trhy a ekonomové očekávali, že peněžní sazba bude na devátém zasedání v řadě ponechána beze změny na úrovni 5,50 %, RBNZ se rozhodla ji snížit na 25 bazických bodů. Protože to bylo velké překvapení, byla taková i reakce trhu, když se NZD vůči všem ostatním měnám G10 propadl o zhruba 1 %. Guvernér RBNZ Orr také uvedl, že je nyní přesvědčen o návratu inflace do cílového pásma a že banka může zahájit proces normalizace sazeb. Peněžní trhy nyní oceňují uvolnění sazeb o 29 bazických bodů na říjnovém zasedání a také kombinované uvolnění o 67 bazických bodů během následujících dvou zasedání (říjen a listopad).
Ranní shrnutí (14.08.2024)
14.08.2024 Indexy na Wall Street zakončily včerejší obchodování s velkými zisky poté, co zpráva o vývoji cen výrobců v USA za červenec ukázala výrazné zpomalení celkového i jádrového růstu cen výrobců.
Graf dne - GOLD (13.08.2024)
13.08.2024 Zlato včera vzrostlo přibližně o 2 % v souvislosti se stále napjatou situací na Blízkém východě. Mluvčí Bílého domu Kirby uvedl, že USA očekávají, že Írán a jeho zmocněnci zahájí do týdne významnou sérii útoků proti Izraeli v odvetě za zabití Ismaila Haníji, politického vůdce Hamásu, v Teheránu 31. července 2024. Server FOX News však včera uvedl, že k útoku může dojít již během 24 hodin. Zatím k žádnému útoku nedošlo a drahé kovy dnes mažou část včerejších zisků. Přesto se jedná o důležitý příběh, který je třeba sledovat a který může mít velké důsledky pro finanční trhy, zejména pro ropu vzhledem k tomu, že Blízký východ tvoří přibližně třetinu celosvětové nabídky. Pokud by Írán zaútočil na Izrael a způsobil by značné škody, Izrael by pravděpodobně podnikl odvetný úder, čímž by se celý region přiblížil k totální válce mezi dvěma klíčovými hráči v oblasti. Takový scénář by s největší pravděpodobností zvýšil toky bezpečných přístavů na trzích a měl by podpořit ceny zlata.
🥇 ZLATO roste před rozhodnutím Fedu
31.07.2024 Peněžní trhy oceňují na dnešním zasedání pouze s pravděpodobností 3 % snížení sazeb Fedem. Žádný ze 110 ekonomů dotazovaných agenturou Bloomberg dnes nevidí šanci na snížení, i když se spekulovalo, že by Fed mohl překvapit, vzhledem k nepříznivým vlivům srovnávací základny na inflaci počínaje letošním zářím. Je však třeba zdůraznit, že Fed používá poměrně jasnou komunikaci, takže touha Fedu překvapit je spíše nepravděpodobná. Na druhou stranu trh plně ceny v září v poklesu. To se trhu potvrdilo po posledním čtení inflace CPI, která ukázala zpomalení na 3,0 % meziročně. Důvěru ohledně inflace by měla posílit i inflace PCE. Přestože do září ještě získáme mnoho makroekonomických údajů, včetně těch klíčových o inflaci a trhu práce, neočekává se, že budou příliš překvapivá.
US OPEN: Wall Street otevírá výše před zasedáním FOMC
31.07.2024 Indexy Wall Street zahájily dnešní peněžní seanci výše – S&P 500 otevřel o 1,2 % výše, Nasdaq vyskočil o 2,1 %, zatímco Russell s malou kapitalizací přidal 0,5 %. Dow Jones otevřel byt. Big Tech zisky zveřejněné včera po uzavření burzy byly smíšené - Microsoft zklamal, zatímco AMD překvapilo vzhůru nohama. Rozsah cenového pohybu po zisku je však u akcií AMD mnohem větší a dnes podporuje výkon technologického sektoru.
Tři trhy, které je třeba příští týden sledovat (27.07.2024)
26.07.2024 Investoři budou mít příští týden co zpracovávat, protože kalendář je plný významných událostí! Obchodníci se v nadcházejících dnech dočkají rozhodnutí o úrokových sazbách od 3 hlavních centrálních bank, klíčových údajů z amerického trhu práce a zveřejnění výsledků hospodaření významných amerických technologických společností. Příští týden se vyplatí sledovat indexy US100, GBP/JPY a GOLD!
Graf dne - USDJPY (26.07.2024)
26.07.2024 Japonský jen v posledních dnech roste, přičemž USD/JPY zažívá v probíhajícím růstovém trendu výraznou korekci. K posílení JPY přispívá rostoucí pravděpodobnost, že Bank of Japan na svém zasedání příští týden ve středu rozhodne o zvýšení úrokových sazeb. Peněžní trhy v současné době dávají zhruba 65% šanci, že BoJ na nadcházejícím zasedání přinese zvýšení sazeb o 10 bazických bodů. Očekává se také, že BoJ na zasedání představí plány na snížení nákupu dluhopisů v příštích letech na polovinu. Vzhledem k tomu, že zvýšení sazeb není plně oceněno, mohlo by to podpořit JPY. Samozřejmě bude také hodně záležet na pokynech. Na druhou stranu, nepřinesení zvýšení by bylo vnímáno jako velké zklamání a JPY by pravděpodobně utrpěl ránu. V takovém scénáři nelze vyloučit obnovení hlavního trendu a návrat k nedávným maximům.
BREAKING: USDCAD po snížení sazeb BoC roste
24.07.2024 Bank of Canada dnes v 15:45 oznámila své poslední rozhodnutí o měnové politice. Očekávalo se, že banka po červnovém snížení sazeb přinese letos již druhé snížení sazeb o 25 bazických bodů. Tím by hlavní úroková sazba BoC dosáhla úrovně 4,50 %. Takový výsledek očekávalo 17 z 23 ekonomů oslovených agenturou Bloomberg, zatímco peněžní trhy počítaly s téměř 90% pravděpodobností snížení sazeb BoC.
Dolar oslabuje po Bidenově oznámení o konci prezidentské kampaně
23.07.2024 Americký dolar v pondělí oslabil vůči koši měn, zatímco vůči jenu prudce klesl. Investoři reagovali na rozhodnutí amerického prezidenta Joea Bidena ukončit svou předvolební kampaň a spekulovali o dalším postupu Federálního rezervního systému (Fed) a Bank of Japan (BoJ).
Ranní shrnutí (23.07.2024)
23.07.2024 Indexy na Wall Street zakončily včerejší obchodování růstem v čele s technologickým sektorem. S&P 500 si připsal 1,08 %, Dow Jones se posunul o 0,32 % výše a Nasdaq vzrostl o 1,58 %. Index Russell 2000 s malou kapitalizací se obchodoval o více než 1,6 % výše.
📊EURUSD se obchoduje beze změny před ECB
18.07.2024 Oznámení měnové politiky ECB je klíčovou událostí dne na trhu. ECB oznámí rozhodnutí o sazbách ve 14:15 a po oznámení bude o půl hodiny později (14:45) následovat tisková konference prezidentky ECB Lagardeové. Neočekává se, že by ECB dnes změnila výši sazeb, ale může nabídnout tipy pro budoucí zasedání!
Graf dne - EURJPY (18.07.2024)
18.07.2024 Evropská centrální banka má dnes ve 14:15 oznámit své měnověpolitické rozhodnutí. Neočekává se, že by centrální banka dnes změnila úroveň sazeb. Zatímco ECB již na červnovém zasedání přinesla první snížení sazeb v rámci cyklu, centrální bankéři důrazně naznačili, že zpětné snížení sazeb je nepravděpodobné. Ekonomové oslovení agenturami Reuters a Bloomberg očekávají, že sazby zůstanou beze změny, a peněžní trhy oceňují šanci na další snížení sazeb dnes na méně než 5 %. Ceny pro zářijové zasedání však naznačují více než 80% šanci na snížení sazeb ze strany ECB o 25 bazických bodů. Ačkoli ECB pravděpodobně nevydá jasné prohlášení, že další snížení sazeb přijde na příštím zasedání, obchodníci budou hledat náznaky v prohlášení a během tiskové konference ECB Lagardeové ve 14:45.
Graf dne - NZDUSD (10.07.2024)
10.07.2024 Novozélandský dolar je dnes nejhorší hlavní měnou a na vině je RBNZ. Novozélandská centrální banka sice v souladu s očekáváním trhu ponechala úrokové sazby beze změny, ale zároveň s rozhodnutím vydala i holubičí prohlášení. RBNZ uvedla, že očekává návrat celkové inflace do cílového pásma 1-3 % ve druhé polovině letošního roku. Tato věta výrazně posílila naděje trhu na rychlé zahájení cyklu uvolňování měnové politiky na Novém Zélandu.
Od rekordu k propadu: Jak čipy a ekonomika ovlivnily vývoj indexu S&P 500
21.06.2024 Indexy S&P 500 a Nasdaq zakončily čtvrteční obchodování na nižší úrovni, když se akcie lídra trhu, společnosti Nvidia, vzdálily od svých dřívějších zisků. Investoři zkoumali čerstvé ekonomické údaje a prohlášení Federálního rezervního systému, aby zjistili, kdy by letos mohlo dojít ke snížení úrokových sazeb.
Co dnes očekávat od Bank of England❓
20.06.2024 Bank of England má dnes ve 13:00 oznámit své další rozhodnutí o měnové politice. Neočekává se, že by banka snížila sazby, ale význam zasedání vzrostl včera, kdy údaje o CPI ve Spojeném království za květen ukázaly, že celková inflace poprvé od roku 2021 dosáhla 2% cíle. Pojďme se podívat, co se od dnešního zasedání BoE očekává a co je na něm oceněno.
Denní shrnutí: Evropské indexy klesají, inflace ve Spojeném království se vrací k 2% cíli
19.06.2024 Wall Street byla dnes z důvodu amerického svátku zavřená a burzovní peněžní seance se nekonala. Nedostatek amerických obchodníků vedl k nižší likviditě a celkově klidnějšímu odpoledni na trzích.
Co zítra očekávat od SNB❓
19.06.2024 Švýcarská národní banka má zítra v 9:30 oznámit své další měnověpolitické rozhodnutí. Poté, co SNB překvapila trhy nečekaným snížením sazeb na svém zasedání v 1. čtvrtletí 2024, se trhy připravují na další snížení sazeb. Existuje však šance, že zítra dojde k dalšímu snížení?
USD roste před údaji o maloobchodních tržbách
18.06.2024 Americký dolar je dnes jednou z nejvýkonnějších hlavních měn, jen několik hodin před zveřejněním špičkových amerických dat. Zpráva o maloobchodních tržbách v USA za květen je klíčovou makroekonomickou zprávou dne. Zpráva bude zveřejněna ve 14:30 a očekává se, že bude vykazovat 0,2% měsíční nárůst jak hlavních, tak hlavních maloobchodních tržeb. Stalo se tak po stagnaci hlavních maloobchodních tržeb v květnu a 0,2% měsíčním nárůstu hlavních maloobchodních tržeb.
Graf dne - AUDUSD (18.06.2024)
18.06.2024 Klíčovou událostí dnešní asijsko-pacifické seance bylo politické oznámení Reserve Bank of Australia. AUD byl zpočátku utlumený, protože RBA ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním trhu a zachovala si neutrální postoj, čímž naznačila, že zvýšení nebo snížení sazeb je v budoucnu stejně pravděpodobné. Zatímco peněžní trhy viděly více než 30% šanci, že RBA dnes přinese snížení sazeb, v prohlášení RBA se uvádí, že proinflační rizika ve výhledu zůstávají.
Co zítra očekávat od RBA❓
17.06.2024 Reserve Bank of Australia má zítra v 5:30 hodin našeho času oznámit své další rozhodnutí o měnové politice. Očekává se, že sazby zůstanou na dvanáctiletých maximech, přičemž trhy očekávají, že si banka zachová svůj jestřábí sklon. Pokud by však banka naznačila, že dalším krokem bude spíše snížení než zvýšení sazeb, bylo by to považováno za holubičí překvapení. Pojďme se krátce podívat, co od zasedání očekávat.
Graf dne - USDJPY (14.06.2024)
14.06.2024 Velkou událostí dnešní asijsko-pacifické seance bylo zasedání Bank of Japan. Japonská centrální banka ponechala úrokové sazby beze změny v pásmu 0,00-0,10 %, což bylo v souladu s očekáváním trhu. Překvapením však bylo rozhodnutí o nákupu dluhopisů. Všeobecně se očekávalo, že banka sníží tempo nákupů dluhopisů, ale místo toho se rozhodla toto tempo ponechat beze změny. Šlo o velké holubičí překvapení, zejména proto, že banka neuvedla časový harmonogram. i když Bank of Japan jasně sdělila, že na příštím zasedání projedná a rozhodne o plánu snížení nákupu dluhopisů, nestačilo to k uklidnění investorů, kteří se vrhli na prodej japonského jenu. Guvernér BoJ Ueda sice červencové zvýšení sazeb výslovně nevyloučil a uvedl, že bude záležet na příchozích datech, ale rozhodnutí odložit zahájení snižování nákupů dluhopisů na červenec snižuje pravděpodobnost, že se BoJ příští měsíc rozhodne sazby snížit. Peněžní trhy včera viděly více než 60% šanci, že BoJ na červencovém zasedání přinese zvýšení sazeb o 10 bazických bodů, nyní však tyto šance klesly na méně než 50 %.
Co očekávat od Bank of Japan❓
13.06.2024 Včerejší události ukradla zpráva o CPI v USA a oznámení o politice FOMC. Nižší než očekávané údaje o CPI vyvolaly na trzích silnou holubičí reakci, a přestože nový "dot-plot" FOMC byl spíše jestřábí, nebyl dostatečně jestřábí, aby tyto pohyby na trhu vyvážil. Tím však události centrálních bank nejvyšší úrovně tento týden nekončí - obchodníkům bude během nadcházející asijsko-pacifické seance (obvykle mezi 4:00 a 6:00) nabídnuto politické oznámení Bank of Japan. Pojďme se rychle podívat na to, co Bank of Japan může udělat!
Denní shrnutí: Jestřábí FOMC nestačí kompenzovat holubičí CPI
12.06.2024 FOMC ponechal úrokové sazby beze změny v rozmezí 5,25-5,50 %, v souladu s očekáváním trhu. V prohlášení zopakoval, že centrální banka musí mít před snížením sazeb větší důvěru v návrat inflace k cíli.
Co očekávat od dnešního zasedání Fedu❓
12.06.2024 Velký den týdne je tady. Zatímco dnes již byla investorům nabídnuta zpráva o americkém indexu spotřebitelských cen za květen, dnes je naplánována ještě jedna velká událost - vyhlášení měnové politiky FOMC v 19:00 BST. Očekává se, že americká centrální banka ponechá sazby beze změny, ale obchodníci jsou zvědaví, co Fed očekává do konce roku. Pojďme se v krátkosti podívat na to, co od dnešního zasedání očekávat.
Denní shrnutí: Zlato a stříbro klesají, protože jestřábí NFP podporuje USD
07.06.2024 Indexy na Wall Street zahájily dnešní peněžní seanci poklesem v reakci na jestřábí zprávu NFP za květen. Americké indexy se však z těchto poklesů v průběhu seance vzpamatovaly a nyní se obchodují s malými změnami nebo mírně výše.
🔼 EUR před rozhodnutím ECB posiluje
06.06.2024 Rozhodnutí Evropské centrální banky o měnové politice je klíčovou tržní událostí dne. Vyhlášení sazeb je naplánováno na 14:15, prezidentka ECB Lagardeová má po zasedání uspořádat tiskovou konferenci o půl hodiny později ve 14:45. Pojďme se v rychlosti podívat na to, co trhy od setkání očekávají a jak mohou trhy reagovat!
USDCAD je před událostmi beze změny 👀
05.06.2024 USD/CAD se obchoduje beze změny před dvěma klíčovými makroudálostmi naplánovanými na dnešek – zpráva ADP ve 13:15 a rozhodnutí Bank of Canada o sazbě ve 14:45. První z nich bude sloužit jako nápověda před pátečním zveřejněním zprávy NFP, zatímco druhá bude bedlivě sledována, protože se očekává, že kanadská centrální banka provede první snížení sazeb. Pojďme se podívat na to, co od těchto dvou událostí očekávat a jak vypadá situace na grafu USD/CAD!
US OPEN: Americké aerolinky klesají po upozornění na zisk od American Airlines
29.05.2024 Indexy Wall Street zahájily dnešní hotovostní obchodování níže – S&P 500, Dow Jones a Nasdaq se na začátku seance obchodovaly přibližně o 0,7 % níže, zatímco Russell s malou kapitalizací klesl o více než 1,6 %.
Členové ECB důrazně naznačují snížení sazeb příští týden
27.05.2024 EUR se odpoledne posunulo níže a smazalo všechny denní zisky. Tento krok vyvolaly komentáře členů ECB Rehna, Villeroye a Lanea. Každý ze tří centrálních bankéřů naznačil, že příští měsíc přijde snížení sazeb.
GBP prohlubuje pokles po komentářích člena BoE Pilla
14.05.2024 GBP dnes v 8:00 mírně posílila po zveřejnění neuspokojivé zprávy o zaměstnanosti ve Spojeném království za březen. Tyto zisky se však ukázaly jako krátkodobé a GBPUSD svůj náskok rychle smazal. Pár pokračoval v pohybu směrem dolů, přičemž pohyb směrem dolů se zrychlil po komentáři hlavního ekonoma BoE Huwa Pilla. Níže uvádíme klíčové titulky z Pillova projevu:
Forex: Švédsko poslalo sazby včera dolů, Velká Británie a Polsko je dnes podrží
09.05.2024 Švédská centrální banka se včera po své švýcarské kolegyni stala teprve druhou monetární autoritou ve vyspělém světě, jež snížila v tomto hospodářském cyklu úrokové sazby. Hlavní sazba Riksbank byla redukována o 25 bazických bodů, takže dnes činí 3,75 %. Připomeňme, že švédská inflace se blíží cíli, zatímco hospodářská aktivita je slabá, což centrální bance umožňuje provádět méně restriktivní měnovou politiku. Pokud příznivý výhled pro inflaci vydrží, očekává se, že během druhé poloviny roku bude základní úroková sazba snížena ještě dvakrát.
Co očekávat od RBA?
06.05.2024 Reserve Bank of Australia má během nadcházejícího asijsko-pacifického zasedání oznámit své další rozhodnutí o měnové politice. Oznámení bude provedeno v úterý v 6:30 hodin středoevropského času. Očekává se, že RBA na čtvrtém zasedání v řadě ponechá sazby beze změny na dvanáctiletém maximu, ale určitý jestřábí příklon se může nabízet, protože inflace klesá pomaleji, než se očekávalo. Pojďme se krátce podívat na to, co od zasedání očekávat.
US500 si před zveřejněním zápisu ze zasedání FOMC drží ztráty
10.04.2024 Jedna z klíčových makro událostí dne - zveřejnění zprávy o inflaci v USA za březen - je již za námi, ale na obzoru se rýsuje další. Dnes ve 20:00 bude zveřejněn zápis z březnového zasedání FOMC 2024. Zveřejnění může rovněž vyvolat nárůst volatility na trzích a účastníci trhu je budou bedlivě sledovat.
EURUSD prolomil hranici podpory 1,0750
10.04.2024 Americký dolar je dnes nejvýkonnější měnou skupiny G10. Zatímco v první polovině dnešního dne se USD obchodoval ve srovnání s ostatními hlavními měnami spíše smíšeně, po zveřejnění údajů o americkém indexu spotřebitelských cen za březen se situace změnila. Zpráva se ukázala být velkým jestřábím překvapením a ukázala větší než očekávané zrychlení celkového ukazatele i to, že jádrový ukazatel zůstal navzdory očekávanému poklesu beze změny. Obě měřítka vykázala třetí měsíc v řadě nárůst o 0,4 % m/m, zatímco trh doufal a očekával zpomalení na 0,3 % m/m. Další jestřábí překvapení v údajích o inflaci zchladilo očekávání trhu ohledně rychlého snížení sazeb Fedu. Zatímco peněžní trhy viděly více než 50 % šanci, že americká centrální banka na červnovém zasedání přinese první snížení sazeb o 25 bazických bodů, nyní tyto šance klesly na zhruba 20 %. Podle peněžních trhů je nyní víceméně vyrovnaná šance, že první snížení sazeb bude provedeno v červenci nebo dokonce v září. Posílení USD vyvolává velký propad na trhu EURUSD. Tento pár v době tisku klesá o zhruba 1,1 %, což představuje největší jednodenní pokles od 15. března 2023.
BREAKING: CAD získává po rozhodnutí BoC
10.04.2024 Bank of Canada dnes ve 15:45 oznámila své poslední rozhodnutí o měnové politice. Očekává se, že banka ponechá sazby beze změny, přičemž hlavní úroková sazba by měla zůstat na úrovni 5,00 % již na šestém zasedání v řadě. Peněžní trhy viděly pouze 15% šanci, že kanadští centrální bankéři na dnešním zasedání přinesou snížení sazeb o 25 bazických bodů. Šance na snížení do červnového zasedání byla viděna na úrovni přibližně 65 %.
📉 US100 se po údajích o inflaci v USA propadá
10.04.2024 Zpráva o březnovém indexu spotřebitelských cen v USA, která byla vyšší, než se očekávalo, vyvolala na trzích velkou reakci. Jednalo se o další jestřábí překvapení v řadě, když celkový i jádrový měsíční index spotřebitelských cen pokračoval tempem 0,4 % m/m. Vzhledem k tomu šlo o další zásah do tržních očekávání rychlejšího snižování sazeb. Peněžní trhy nyní vidí pouze 20% šanci, že Fed přinese první snížení sazeb na červnovém zasedání. Před dnešním zveřejněním inflace tyto šance dosahovaly téměř 60 %. V tuto chvíli peněžní trhy oceňují první plné snížení sazeb na zářijové zasedání a méně než dvě plná snížení sazeb o 25 bazických bodů do konce letošního roku.
💲CPI údaje v USA v centru pozornosti
10.04.2024 Zveřejnění údajů o indexu spotřebitelských cen v USA je jednou ze dvou klíčových událostí pro obchodníky s americkým dolarem, tou druhou je večerní zápis z jednání FOMC. Údaje o inflaci za březen budou zveřejněny ve 14:30 a očekává se, že vykáží zrychlení celkového ukazatele. Očekává se však, že jádrový ukazatel mírně zpomalí. Podívejme se krátce na očekávání před jejich zveřejněním
Co udělá RBNZ zítra?
09.04.2024 Reserve Bank of New Zealand oznámí své další měnověpolitické rozhodnutí během nadcházejícího asijsko-pacifického zasedání. Oznámení bude provedeno ve středu ve 16:00. Změna výše sazeb se neočekává, neboť inflace zůstává příliš vysoká.
Ze zákulisí růstu na Wall Street: vliv údajů o zaměstnanosti na akciový trh
08.04.2024 Na konci obchodního týdne zaznamenaly americké akciové trhy zisky díky optimistické zprávě o zaměstnanosti, která potvrdila sílu ekonomiky země. To posílilo důvěru, že by mohlo dojít k oddálení hospodářského poklesu, a to navzdory spekulacím, že Federální rezervní systém možná přehodnotí plány na úpravu úrokových sazeb.
USDJPY po Powellově projevu bez významného pohybu
03.04.2024 Předseda Fedu Powell dnes vystoupil na Stanfordském fóru o podnikání, vládě a společnosti s projevem o výhledu ekonomiky. Vzhledem k tomu, že téma projevu se týkalo ekonomiky, existovala určitá naděje, že Powell může nabídnout některé nové pohledy na výhled měnové politiky USA. Bohužel žádné takové překvapení se nekonalo a projev předsedy Fedu do značné míry zopakoval nedávné sdělení, že je pravděpodobné, že letos dojde ke snížení sazeb, ale zároveň je příliš brzy říci kdy. Klíčové poznatky z Powellova projevu naleznete níže.
Co očekávat od Bank of England zítra?
20.03.2024 Bank of England má zítra ve 13:00 oznámit své další rozhodnutí o měnové politice. Trh očekává, že úrokové sazby zůstanou beze změny a hlavní úroková sazba zůstane na 5,25 % již na pátém zasedání v řadě. Na co se soustředit a co očekávat od zítřejšího zasedání Bank of England?
💲 USD před rozhodnutím Fedu roste
20.03.2024 Obchodníci čekají na oznámení rozhodnutí Federálního rezervního systému, které je naplánováno na dnešních 19:00. Trhy očekávají, že sazby budou na pátém zasedání v řadě ponechány beze změny. Toto zasedání však může vnést více světla do potenciálního načasování prvního snížení sazeb.
Graf dne - AUDUSD (19.03.2024)
19.03.2024 Ačkoli se pozornost trhů během asijsko-pacifické seance soustředila především na Bank of Japan, nebyla to jediná centrální banka, která dnes oznámila nějaké rozhodnutí. Reserve Bank of Australia již potřetí v řadě ponechala úrokové sazby beze změny na úrovni 4,35 %. Z prohlášení RBA odstranila formulaci, která říkala, že další zvýšení sazeb nelze vyloučit, a místo toho ji nahradila větou, že bankovní rada nic nevylučuje ani nevylučuje. Banka poznamenala, že cesta sazeb k cíli CPI zůstává nejistá, zatímco guvernér Bullock varoval, že inflační válka ještě není vyhraná, ale bylo dosaženo pokroku.
Zvýší Bank of Japan sazby❓
18.03.2024 Ačkoli je na tento týden naplánována řada rozhodnutí centrálních bank o úrokových sazbách, zdá se, že nejzajímavější bude zítřejší rozhodnutí Bank of Japan během asijsko-pacifické seance. Očekává se totiž, že japonská centrální banka zvýší sazby ze záporného pásma! Pojďme se podívat na to, co trh očekává, a také na to, co by mohlo být považováno za jestřábí či holubičí překvapení!
Co sledovat příští týden? (15.03.2024)
15.03.2024 Příští týden na trzích bude ve znamení centrálních bank. Obchodníkům budou nabídnuta rozhodnutí o sazbách Fedu, Bank of Japan, Bank of England a Reserve Bank of Australia. Kromě toho zveřejnění bleskových indexů PMI za březen poskytne aktuální informace o podmínkách v evropských ekonomikách. V nadcházejícím týdnu určitě sledujte USD/JPY, GBP/AUD a DE40!
🥇 GOLD klesá před datami CPI
12.03.2024 USD se dnes obchoduje výše vůči EUR, GBP a JPY, protože investoři očekávají zveřejnění klíčových dat z USA. Zpráva o inflaci CPI v USA za únor má být zveřejněna dnes ve 13:30 GMT. Trh očekává, že základní rozchod zpomalí a hlavní rozchod zůstane nezměněn. Pojďme se v rychlosti podívat na to, na co se při čtení zaměřit a co to může znamenat pro Fed.
💱 USDJPY testuje oblast 148
07.03.2024 Japonský jen je dnes ráno v centru pozornosti a USD/JPY klesl na oblast 148,00 – nejnižší úroveň za měsíc. Ve hře je řada faktorů, které dnes podporují japonskou měnu, a všechny souvisejí s měnovou politikou:
Graf dne - EURJPY (07.03.2024)
07.03.2024 EUR/JPY se dnes propadá o 0,9 % v souvislosti s prudkým růstem japonského jenu a poklesem eura. Japonský jen získal podporu z údajů o mzdách.
Co sledovat tento týden?
04.03.2024 Kryptoměny si minulý týden ukradly show na trzích. Tento týden se však pravděpodobně soustředí na "běžnější" tržní témata, jako je například měnová politika. Obchodníci se totiž dočkají rozhodnutí o sazbách od ECB, BOC a také pololetních výpovědí předsedy Fedu Powella. Kromě toho budou v pátek zveřejněny údaje o zaměstnanosti v Kanadě a USA za únor. Nezapomeňte v nadcházejícím týdnu sledovat US100, EUR/CAD, USD/CAD!
Graf dne - NZDJPY (29.02.2024)
29.02.2024 NZD/JPY dnes zažívá velké pohyby, protože novozélandský dolar je nejhorší měnou G10 a japonský jen je nejúspěšnější hlavní měnou. Tento měnový pár se dnes obchoduje o téměř 0,7 % níže. Co je hnací silou tohoto pohybu?
Makroekonomické faktory - finanční trhy a instituce (10. díl)
29.02.2024 V tomto článku se zaměříme na téma finančních trhů a institucí. Začneme stručným přehledem těchto dvou pojmů a poté se jim budeme věnovat podrobněji. Podíváme se také na to, kdo řídí finanční trhy a instituce, a rozebereme jejich vliv na ekonomiku, spotřebitele a centrální banky.
Co sledovat tento týden?
26.02.2024 Solidní zpráva o výsledcích společnosti Nvidia pomohla minulý týden oživit akciový trh a umožnila indexu S&P 500 vystoupat na nová rekordní maxima. Tento týden se zdá být méně intenzivní, ale stále je naplánováno několik makrozpráv, které mohou pomoci rozhýbat trhy. V nadcházejícím týdnu určitě sledujte US500, NZD/USD a EUR/CAD!
Denní přehled: Výsledky společnosti Nvidia vyvolaly rally na Wall Street
22.02.2024 Společnost Nvidia vykázala za 4. fiskální čtvrtletí solidní zisk, což vyvolalo téměř 15% nárůst jejích akcií. Společnost vykázala lepší než očekávané tržby a zisky a poskytla optimistický výhled na aktuální čtvrtletí.
🥇 Zlato se po datech vrací nad 2 000 USD
15.02.2024 Zlato se obchoduje zpět nad úrovní 2 000 USD za unci. Neuspokojivé údaje o maloobchodních tržbách za leden ze Spojených států vytvářejí tlak na americký dolar a následně podporují drahé kovy. Mnohem hlubší než očekávaný pokles celkových maloobchodních tržeb i neočekávaný pokles jádrových a základních maloobchodních tržeb naznačuje oslabení amerického spotřebitele. Tato slabost, pokud ji potvrdí další zveřejněné údaje, může být argumentem pro to, aby Fed začal rychleji snižovat sazby. Navíc údaje o průmyslu a výrobě za leden také vykázaly nečekaný pokles.
Graf dne - EURCHF (13.02.2024)
13.02.2024 EUR/CHF se dnes obchoduje o 0,5-0,6 % výše. Pár je podporován slabostí CHF, kterou vyvolal údaj o švýcarské inflaci CPI za leden, který byl zveřejněn dnes v 8:30. Údaje ukázaly, že celková inflace nečekaně zpomalila z 1,7 % na 1,3 % meziročně, zatímco analytici očekávali, že zůstane beze změny na úrovni 1,7 % meziročně. Na meziměsíční bázi dosáhla inflace CPI 0,2 % m/m (oček. 0,6 % m/m). To může otevřít cestu k rychlejšímu snižování sazeb ze strany Švýcarské národní banky. Peněžní trhy nyní oceňují snížení sazeb na 70 bazických bodů za celý rok 2024, oproti včerejším přibližně 62 bazickým bodům. Nicméně peněžní trhy vidí méně než 20% šanci, že SNB na nadcházejícím březnovém zasedání přinese snížení sazeb o 25 bazických bodů.
Graf dne - ZLATO (05.02.2024)
05.02.2024 Zlato, stejně jako ostatní drahé kovy, se dnes obchodují na nižší úrovni. Předseda Fedu Powell během víkendového rozhovoru zopakoval své návrhy, že březnové zasedání může být pro první snížení sazeb příliš brzy. Peněžní trhy nyní oceňují pouze 18% šanci na snížení sazeb o 25 bazických bodů na zasedání 20. března 2024, což je méně než 50% šance oceňovaná před týdnem. Ocenění snížení sazeb na zasedání 1. května 2024 se pohybuje nad 70 %. Zpoždění v tržním oceňování začátku cyklu snižování sazeb Fedu poskytuje podporu americkému dolaru, přičemž měnový pár EURUSD dnes klesl do oblasti 1,0760, což je nejnižší úroveň od 12. prosince 2023. To následně vytváří tlak na ceny zlata.
Graf dne - GBPUSD (01.02.2024)
01.02.2024 Včerejší zasedání FOMC a tisková konference předsedy Fedu Powella po zasedání se ukázaly jako jestřábí. Tento jestřábí postoj byl důsledkem nenaplnění holubičích očekávání stanovených trhem. Z prohlášení byla sice odstraněna zmínka o dalším zpřísnění politiky, ale bylo konstatováno, že členové FOMC usilují o větší jistotu, že inflace se před snížením sazeb trvale posune k 2% cíli. Předseda Fedu Powell navíc na tiskové konferenci po zasedání důrazně naznačil, že snížení sazeb v březnu není základním scénářem.
Denní přehled: Předseda Fedu Powell zchladil očekávání březnového snížení sazeb
31.01.2024 Z prohlášení FOMC byla odstraněna zmínka o dalším zpřísnění politiky, ale bylo konstatováno, že před snížením sazeb je třeba získat větší jistotu ohledně návratu inflace k cíli.
Tisková konference předsedy Fedu Jeroma Powella po zasedání FOMC
31.01.2024 Fed na prvním zasedání v roce 2024 ponechal úrokové sazby beze změny v pásmu 5,25-5,50 %, což je v souladu s očekáváním trhu. Prohlášení se ukázalo jako jestřábí vzhledem k absenci byť jen mírně holubičího obratu. Z prohlášení byla sice odstraněna zmínka o dalším zpřísnění politiky, ale bylo konstatováno, že členové Fedu nepovažují snižování sazeb za vhodné, dokud nezískají větší jistotu, že inflace se udržitelně posouvá směrem k 2% cíli. Navíc nebyly provedeny žádné úpravy tempa kvantitativního zpřísňování. Zdá se, že Fed chtěl zchladit očekávání trhu na rychlé snížení sazeb - peněžní trhy před dnešním rozhodnutím viděly 70% šanci na první snížení sazeb v březnu a nyní jsou víceméně rovnoměrně rozděleny mezi březnové a květnové zasedání.
🔽 EURUSD po jestřábím FOMC klesá!
31.01.2024 Prohlášení z lednového zasedání FOMC se ukázalo jako jestřábí. Trhy doufaly, že americká centrální banka připraví půdu a nastaví očekávání snížení sazeb na březnovém nebo květnovém zasedání. Z prohlášení byla sice odstraněna zmínka o dalším zpřísnění měnové politiky, ale bylo uvedeno, že centrální bankéři nepředpokládají, že by bylo vhodné snížit cílové rozpětí, dokud nebude větší jistota, že inflace se udržitelně přibližuje k dvouprocentnímu cíli. Navíc nedošlo k úpravě tempa kvantitativního zpřísňování, které někteří očekávali. Souhrnně lze říci, že prohlášení bylo jestřábí, protože neobsahovalo žádný holubičí zvrat, ve který trhy doufaly.
📊 US500 beze změn před zasedáním FOMC
31.01.2024 Federální rezervní systém dnes večer (20:00) oznámí první rozhodnutí o úrokových sazbách v roce 2024. USD byl v poslední době velmi silný, protože šance trhu na březnové snížení sazeb se snížily. Navíc pohyb EURUSD směrem dolů byl navíc podpořen nedostatkem jestřábích komentářů ze strany ECB. Navíc oživení cen ropy a napětí na Blízkém východě vytvářejí riziko druhé vlny inflace a zároveň zvyšují poptávku po bezpečných aktivech včetně amerického dolaru. Co bychom měli očekávat od dnešního zasedání FOMC? Na co se trhy zaměří?
Denní shrnutí: akciové trhy prohlubují výprodej 📌
17.01.2024 Wall Street a evropské indexy pokračují v klesajícím trendu, který je tažen prudkým růstem výnosů amerických desetiletých státních dluhopisů, které dnes překonaly hranici 4,1 % (nejvyšší hodnota od první poloviny prosince 2023). US500 a US100 klesly o více než 1,00 %.
Zlato klesá o 1 % a blíží se k hranici 2000 dolarů
17.01.2024 Zlato prodlužuje dvoudenní sestupnou vlnu poháněnou prudkým růstem amerických desetiletých výnosů, které dnes překonaly hranici 4,1 % (nejvyšší hodnota od první poloviny prosince 2023). Makroekonomické pozadí v hodnocení investorů se změnilo, přičemž peněžní trhy nyní oceňují "pouhou" 55% pravděpodobnost, že se Fed na březnovém zasedání rozhodne pro první snížení úrokových sazeb. Pro připomenutí, ještě před týdnem se tato hodnota pohybovala kolem 67 %).
📊 US500 je před CPI v bočním trendu
11.01.2024 Zpráva o inflaci CPI v USA za prosinec má být zveřejněna dnes ve 13:30 GMT. Očekává se, že zpráva ukáže zvýšení celkové inflace CPI i pokles základního ukazatele. Načasování prvního snížení sazeb FOMC je stále otevřenou otázkou a dnešní čtení může investorům pomoci najít odpověď.
🔽 US100 klesá před FOMC
03.01.2024 Zápisy FOMC budou zveřejněny dnes v 19:00 GMT a budou klíčovou zprávou dne. Dokument bude souviset s prosincovým zasedáním, na kterém zůstaly sazby beze změny a projekce úrokových sazeb FOMC byly výrazně revidovány. Předseda Fedu Powell navíc připustil, že centrální bankéři na zasedání diskutovali o snížení sazeb, což vyvolalo nárůst rizikových aktiv. Zápis z FOMC však může ukázat, že schůzka nebyla tak holubičí, jak si někteří myslí.
US OPEN: US500 bojuje o 9. týden zisků v řadě
26.12.2023 Futures na akciové indexy na Wall Street mají od začátku dnešní obchodní seance rostoucí tendenci. S&P 500 na začátku peněžní seance roste o 0,2 % a Nasdaq o 0,33 %.
USDCHF na nejnižší úrovni od roku 2015
22.12.2023 Kombinace síly švýcarského franku a slabého amerického dolaru podněcuje silný výprodej na trhu USD/CHF od začátku 4. čtvrtletí 2023. Vzhledem k tomu, že inflace v USA nadále zmírňuje, peněžní trhy oceňují další a další snižování sazeb Fedu pro rok 2024. celkem 150 bazických bodů uvolňování, neboli šest snížení sazeb o 25 bazických bodů, je v ceně na příští rok. To je dvakrát více, než se předpokládá v nejnovějším bodovém grafu FOMC (75 základních bodů). Mezitím byl CHF letos nejvýkonnější měnou G10 a ani nedávný náznak předsedy SNB Jordana, že Švýcarská národní banka může také zvážit devizové intervence, které se neomezují na prodej cizích měn, její sílu nevykolejil. Jordanova poznámka naznačuje významný posun v politice, protože SNB se dříve zaměřila na prodej cizích měn, aby podpořila CHF. To je hlavní zdroj rizika pro CHF v roce 2024.
🔴EURUSD se drží nad 1,10 před daty PCE
22.12.2023 Závěrečná předvánoční seance na globálních finančních trzích je zatím klidná. Obchodní rozsahy jsou úzké, protože investoři se těší na dlouhý prázdninový víkend. Obchodníkům však bude dnes ve 14:30 nabídnut důležitý údaj z USA – měsíční datový balíček za listopad, včetně inflace PCE, což je preferované měřítko inflace Fedu.
USD je po komentářích Harkera z Fedu v útlumu
20.12.2023 Patrick Harker, prezident filadelfského Fedu, dnes večer přednesl několik poznámek k měnové politice. Zdá se, že se Harker snažil vyslat vyvážené poselství. Uvedl sice, že práce na kontrole inflace ještě není hotová, ale Fed už nebude muset zvyšovat sazby. Na druhou stranu uvedl, že ani americká centrální banka nebude muset hned snižovat sazby. Peněžní trhy v současnosti vidí první snížení sazeb ve Spojených státech již na březnovém zasedání v roce 2024.
Bank of Japan zítra rozhodne o sazbách
18.12.2023 Rozhodování o sazbách od Bank of Japan je klíčovou událostí předvánočního týdne na trzích. Japonská centrální banka se chystá oznámit své rozhodnutí během nadcházejícího asijsko-pacifického zasedání. I když neexistuje přesné načasování rozhodnutí, je obvykle zveřejněno kolem 4:00. Očekává se, že banka tento týden nezmění výši úrokových sazeb, ale trhy doufají v jestřábí pokyny.
Co sledovat tento týden?
18.12.2023 Začal poslední předvánoční týden na trzích. Zatímco většina klíčových světových centrálních bank minulý týden oznámila svá finální rozhodnutí na rok 2023, zbývá ještě jedna instituce, která oznámení učiní - Bank of Japan! Kromě rozhodnutí BoJ o sazbách budou obchodníkům nabídnuty také údaje z Kanady a Spojených států. V nadcházejícím týdnu určitě sledujte USD/JPY, US30 a AUD/CAD!
MAKRO: Shrnutí rozhodnutí centrálních bank
14.12.2023 Obchodníkům byla tento týden nabídnuta řada měnověpolitických rozhodnutí hlavních centrálních bank. Klíčovou událostí týdne bylo včerejší rozhodnutí FOMC, ale pozorně sledovány byly i 4 centrální banky, které svá rozhodnutí oznámily dnes. Níže uvádíme stručný přehled všech 5 rozhodnutí oznámených tento týden.
BREAKING: GBP roste po in-line rozhodnutí BoE
14.12.2023 Bank of England dnes ve 13:00 oznámila konečné rozhodnutí o měnové politice pro rok 2023. Očekávalo se, že BoE ponechá sazby beze změny, přičemž hlavní sazba zůstane na 5,25 %. Vzhledem k tomu, že pohyb sazeb je vysoce nepravděpodobný, pozornost se soustředila na pokyny pro příští rok, vzhledem k tomu, že peněžní trhy pro rok 2024 počítaly s uvolňováním o více než 100 bazických bodů.
🔼 US100 roste před rozhodnutím FOMC
13.12.2023 Oznámení měnové politiky ze strany americké centrální banky je klíčovou událostí na trhu dne i týdne. FOMC má oznámit rozhodnutí o sazbách ve 20:00 a trhy neočekávají, že centrální banka změní úroveň sazeb. Zasedání však bude bedlivě sledováno, protože rozhodnutí o sazbách bude doprovázeno zveřejněním nových ekonomických projekcí, které mohou pomoci nastavit očekávání pro politiku Fedu v roce 2024.
Graf dne - USDIDX (13.12.2023)
13.12.2023 Americký dolar je dnes jednou z nejvýkonnějších měn skupiny G10. Dolarový index (USDIDX) dnes vzrostl o 0,2 % a snaží se vyšplhat zpět nad hranici 104,00. Trhy dnes zajímá především rozhodnutí FOMC o úrokových sazbách, které je naplánováno na 20:00. Změna výše úrokových sazeb se neočekává. Ani jeden z přibližně 100 ekonomů oslovených agenturou Bloomberg neočekává, že by Fed dnes sazby změnil, zatímco peněžní trhy oceňují méně než 2% šanci, že americká centrální banka přinese zvýšení sazeb o 25 bazických bodů.
💲 USD klesá před zveřejnění CPI
12.12.2023 Zpráva CPI v USA za listopad, naplánovaná na 14:30, je klíčovou tržní zprávou dne. Důležitost zveřejnění je dále podpořena skutečností, že přichází jen den před oznámením rozhodnutí FOMC o sazbách (středa, 20:00). Přestože zpráva nemusí mít příliš velký dopad na rozhodnutí z tohoto týdne, může pomoci utvářet očekávání ohledně načasování prvního snížení sazeb v roce 2024.
💱 USDJPY se propadl na 145,00
07.12.2023 Japonský jen je dnes mezi měnami G10 jednoznačně nejúspěšnější. JPY roste, protože obchodníci se připravují na ukončení ultra uvolněné měnové politiky Bank of Japan a zvýšení sazeb ze záporného pásma. Za hnací motor tohoto kroku jsou považovány komentáře guvernéra BoJ Uedy. Ueda japonským zákonodárcům řekl, že manipulace s měnovou politikou bude od konce roku náročnější, což podpořilo spekulace, že se banka chystá opustit záporné sazby. Náznaky však začaly přicházet již včera, kdy viceguvernér BoJ Himino ve svém středečním komentáři bagatelizoval nepříznivé dopady zvyšování sazeb. V důsledku toho se tržní ceny pro zvýšení sazeb BoJ zvýšily a nyní peněžní trhy vidí 35% šanci na zvýšení sazeb o 10 bazických bodů na zasedání 19. prosince 2023, oproti včerejším zhruba 26 %. Zvýšení jestřábích sázek je také příčinou největšího skoku japonských výnosů za téměř rok!
Graf dne - USDJPY (07.12.2023)
07.12.2023 USD/JPY je dnes ve střehu, protože tento měnový pár se propadá na úroveň kolem 1,3 %. Za pohybem směrem dolů stojí posilování JPY, které bylo vyvoláno projevem guvernéra Bank of Japan Uedy. Ueda uvedl, že manipulace s měnovou politikou bude od konce roku a v příštím roce ještě náročnější. Ačkoli šlo o velmi neurčitý komentář, obchodníci jej zřejmě považují za náznak toho, že politika BoJ může být brzy restriktivnější. Na trzích také převládá pocit, že pokud Bank of Japan začne zpřísňovat svou politiku, měla by tak učinit dříve, než ostatní významné centrální banky začnou snižovat sazby pravděpodobně v blízkosti poloviny příštího roku.
BREAKING: CAD získává po in-line rozhodnutí BoC
06.12.2023 Bank of Canada dnes v 16:00 oznámila své nejnovější měnověpolitické rozhodnutí. Očekává se, že banka zachová úrokové sazby, přičemž hlavní sazba zůstane na úrovni 5,00 % již na třetím zasedání v řadě. Vzhledem k tomu, že ekonomové ani peněžní trhy neviděli šanci na změnu výše sazeb, pozornost se zcela soustředila na forwardové zprávy a nastavení očekávání pro rok 2024.
Bank of Canada zítra oznámí rozhodnutí o sazbách
05.12.2023 Bank of Canada oznámí své další měnověpolitické rozhodnutí zítra v 16:00. Očekává se, že BoC ponechá úrokové sazby beze změny na úrovni 5,00 % již na třetím zasedání v řadě. Pojďme se krátce podívat na to, jaké jsou ceny na trzích, na kanadská data od posledního zasedání BoC a na to, jak vypadá graf USD/CAD.
GOLD maže noční nárůst
04.12.2023 Zlato se v pátek vyšplhalo na nové rekordní maximum a zisky pokračovaly i po víkendu, kdy drahý kov prudce vzrostl po zahájení obchodování nového týdne na trhu s futures. Cena v jednu chvíli vzrostla o více než 3,5 % a krátce se obchodovala poblíž hranice 2 150 USD za unci. Hnací silou růstu byla rostoucí očekávání brzkého snížení sazeb a také zisky na trhu amerických dluhopisů (pokles výnosů). Veškeré dnešní zisky GOLD však již byly vymazány a nyní se drahý kov v průběhu dne obchoduje níže.
RBA zítra oznámí rozhodnutí o sazbách
04.12.2023 Reserve Bank of Australia (RBA) má v úterý ve 4:30 oznámit své další rozhodnutí o měnové politice. Ekonomové oslovení agenturami Bloomberg a Reuters očekávají, že australská centrální banka ponechá sazby beze změny a hlavní peněžní sazba zůstane na úrovni 4,35 %. Žádný pohyb sazeb se neočekává ani podle cen na peněžním trhu, přičemž futures na úrokové sazby ve skutečnosti oceňují 8% šanci na snížení sazeb o 25 bazických bodů pro nadcházející zasedání. Zvýšení sazeb minulý měsíc bylo očekáváno, ale nyní je vnímáno jako pravděpodobně poslední v současném cyklu, v němž došlo ke zvýšení hotovostní sazby o více než 400 bazických bodů od 2. čtvrtletí 2022. Peněžní trhy sice neočekávají další zvyšování sazeb ze strany RBA, ale zároveň předpokládají, že banka je začne snižovat ve 4. čtvrtletí 2024, tedy později než v případě ostatních centrálních bank zemí G10.
Co sledovat příští týden? (01.12.2023)
01.12.2023 Listopad byl pro akcie jedním z nejlepších měsíců v tomto roce. Přišel letos Santa Claus předčasně, nebo nás sezónní rally na konci roku teprve čeká? To se dozvíme již brzy! Mezitím se obchodníci v nadcházejících dnech zaměří na údaje o zaměstnanosti v USA, údaje z německého průmyslu a také na rozhodnutí o sazbách RBA a BoC. V nadcházejícím týdnu určitě sledujte USD/JPY, DE30 a AUD/CAD.
NZDUSD se stahuje ze 4měsíčních maxim
29.11.2023 Reserve Bank of New Zealand se na dnešním zasedání rozhodla ponechat sazby beze změny. Oficiální hotovostní sazba zůstala nezměněna na 5,50 %, což je v souladu s očekáváním trhu. Toto rozhodnutí však vyvolalo skok na trhu NZD, přičemž NZD/USD se přidal k nedávnému růstu. Tento krok byl způsoben revizí směrem nahoru k prognózám úrokových sazeb RBNZ a také jestřábími komentáři guvernéra RBNZ Orra.
Graf dne - AUDJPY (07.11.2023)
07.11.2023 Reserve Bank of Australia dnes oznámila očekávané zvýšení úrokových sazeb o 25 bazických bodů. Jedná se o první změnu sazeb po čtyřech zasedáních, na kterých byly sazby ponechány beze změny. Peněžní trhy viděly zhruba 60 % šanci na takové rozhodnutí, zatímco většina ekonomů revidovala svá očekávání na zvýšení sazeb po vyšší než očekávané zprávě o CPI za Q3 2023.
Zvýší RBA sazby?
06.11.2023 Australská centrální banka (RBA) by měla během nadcházející asijsko-pacifické seance (úterý, 4:30) oznámit své další rozhodnutí o měnové politice. Banka na předchozích čtyřech zasedáních ponechala úrokové sazby beze změny, ale tržní konsenzus nyní očekává jejich zvýšení!
eToro spolupracuje se společností Index Coop na spuštění Web3 portfolia
18.10.2023 eToro, obchodní a investiční platforma, navázala spolupráci s decentralizovanou autonomní organizací (DAO) Index Coop a spustila nové Smart portfolio v sektoru s kryptoměnami (dále jen "portfolio"), které bude nabízet expozici vůči Web3. Portfolio, Index-Coop, bude pokrývat čtyři klíčové sektory: Bitcoin, Ethereum, decentralizované finance (DeFi) a Metaverse.
BREAKING: CAD klesá po slabších výsledcích CPI
17.10.2023 Údaje o kanadské inflaci CPI za září byly zveřejněny dnes ve 14:30. Očekávalo se, že zpráva ukáže, že ukazatel růstu cen zůstane nezměněn na 4,0 % meziročně. Meziměsíčně ceny vzrostly o 0,1 % po meziměsíčním skoku o 0,4 % v srpnu.
Co sledovat tento týden?
16.10.2023 Hlavní index spotřebitelských cen v USA zůstal v září nečekaně beze změny, ale peněžní trhy si stále nejsou jisté, zda Fed ještě letos přistoupí k dalšímu zvýšení sazeb. Zatímco geopolitika se stává stále důležitějším faktorem, který je třeba na trzích sledovat, obchodníci by neměli zapomínat na řadu prvotřídních dat, která jsou na tento týden naplánována. Nezapomeňte v nadcházejícím týdnu sledovat USD/CAD, GBP/AUD a CHN.cash!
Investiční strategie generací: Jak investují boomeři, X, mileniálové a generace Z?
10.10.2023 Každá generace se potýká s odlišnými ekonomickými podmínkami, a to má zásadní vliv na jejich finanční návyky a postoj k investování. Finanční odborníci zkoumali tyto rozdíly a identifikovali specifické investiční tipy, které mohou pomoci každé generaci optimalizovat a zefektivnit svá portfolia. Pojďme se podívat na investiční návyky a doporučení pro jednotlivé generace blíže.
Co zítra očekávat od RBA?
02.10.2023 Obchodníkům budou tento týden nabídnuta rozhodnutí o sazbách od dvou antipodských centrálních bank – Reserve Bank of Australia a Reserve Bank of New Zealand. RBA bude první, kdo učiní oznámení, přičemž rozhodnutí o sazbě je naplánováno na úterý 4:30 BST. Pojďme se v rychlosti podívat na to, co trh tento týden očekává od australských centrálních bankéřů.
Související klíčová slova:
Zvyšování sazeb | Akcie včera | Retracement | Výnosy dluhopisů | HSBC | Hlavní centrální banky | Člen ECB | Russell 2000 (US2000) | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | Hlavní události | Oživení cen | SBUX.US | Powellovo sdělení | Rizika a krize | Dolar dnes | Výkon | Model GDPNow | Overbalance | Zveřejnění výsledků hospodaření | Australská centrální banka | Počasí | Zkušenosti | Alphabet | Vstupy | Prodeje dluhopisů | Pozitivní vliv | Sandbox | Americký dolarový index | Dávky v nezaměstnanosti | Údaje z USA | US2000 | EUR | Řecko | Trend | Pohled na finanční trhy | Index strachu | Obchodní příležitosti | Kiwi | HOOD.US | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Inflační čísla | Diverzifikované portfolio | Bank of Japan | MUFG | Citigroup | Operace Twist | Volatility | Dow Jones Industrial | Výrobní PMI | Pokles indexu | Mezinárodní měnový fond | Očekávané výsledky | Statistiky | Tempo růstu | Zvýšení sazeb Fedu | Výkonnost společnosti | Jak bude reagovat trh? | Realizace obchodu | Výkyvy | Vytváření finančních nástrojů | Britská libra | Aktiva | Dolar (USD) | BlueBay Asset Management | EURJPY | Průmyslový Dow Jones | Bezpečné útočiště | Line | GBPJPY | Indexy na Wall Street | Index US500 | Záporné sazby | Pravděpodobnost | Japonská měna | Náklady na půjčky | S&P 500 (US500) | AUDNZD | Rozhodnutí centrálních bank | EURCHF | Devizoví obchodníci | Řízení výnosové křivky | Ekonomické sympozium | ISM ve službách | Technická analýza a sentiment | Microsoft (MSFT.US) | Výdaje japonských domácností | Zasedání ECB | Udržení inflace | FTSE MIB | Diverzifikace | Nifty 50 | Zveřejnění výsledků | Gold | Depozitní sazba | Reakce trhu dnes | Goldman Sachs | Indexy S&P | Výkon amerického dolaru | Medvědí výhled | Geopolitické napětí | Lagardeová | TNOTE | Ethereum | GDP | Vývoj na trzích | DeFi | Rostoucí ceny | Ropa Brent | Údaje o maloobchodních tržbách | Růst sazeb | Německý DAX | KHC.US | Pokračování poklesu | Financial Times | EFSF | Očekávání pro rok | Expanze | Zlato a stříbro | Americký akciový index | Investing | Demise | Meziroční míra inflace v eurozóně | Nezaměstnanost | Pandemie | Investice společnosti | Růst cen | Klouzavé průměry | S&P 500 futures | Pandemie COVID-19 | Tim Ash | Index Coop | Poskytování finančních služeb | Fox News | Výprodeje | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Nová historická maxima | USD index | Breaking | Směrnice | Vlastní bydlení | Dolarový index | Strach | Inflace v prosinci | Analýzy | Energetické akcie v Evropě | Výnosy desetiletých dluhopisů | Představitelé ECB | Marathon Oil (MRO.US) | Riziko likvidity | Pokles ceny | Kryptoměna Bitcoin | Vysoké riziko | Cena zlata | Zvýšení úrokové sazby | Guvernér RBA | Trendová čára | Americká inflace | Mezinárodní události | City Index | Sympozium | NZD/USD | Jestřábí Fed | Včerejší obchodování | Základní úrokové sazby | Dluhopisy | Nejznámější kryptoměna | USA recese | Bluebay Asset Management | Bývalý prezident | Dow Jonesův index | Pozitivní seance | Trendová linie | PINS.US | Bidenova vláda | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Růst zaměstnanosti | Zjednodušený pohled na finanční trhy | OCBC | Standard & Poor's 500 | Evropská měna | BlueBay | Ceny pohonných hmot | BNP Paribas Asset Management | Investice a obchodování | Výrazný pohyb | Grayscale | Forex market | Forward guidance | Index DE40 | Obnovení rovnováhy na trhu | BP | Index ISM ve službách | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Proražení | Kontrakty na zemní plyn | CZK | Nord Stream | Širší index S&P 500 | Oslabení USD | Vysoké sazby | Technické nastavení | Výhled | Sazby hypoték | Zasedání Evropské centrální banky | Oznámení | Zasedání FOMC | Investiční platforma | Wall Street Journal | Prima | EIA | Měnověpolitické zasedání Fedu | Obavy investorů | Wealth | Applied Materials (AMAT.US) | Formace hlava a ramena | Snižování inflace | Počáteční investice | Chytrá portfolia | Průmysl | Inflace | Inflace spotřebitelských cen | Vývoj měnového páru | Lepší výsledky | Centrální banky | Oanda | Tržní reakce | Válka | Přijetí | Geopolitická situace | New York | NFP report | AMAT.US | Polská centrální banka | Obchodní týden | Dobré výsledky | TSMC | Výrazný růst | Uzavření trhů | Vliv finančních trhů a institucí na ekonomiku | Index amerického dolaru (USDIDX) | Covid | American Airlines | Kongres | Private Equity a Venture Capital | Dolar vůči jenu | Reakce trhu | Švédská centrální banka | Macron | Finanční média | BrikkApp | Synthetix | Vysoké ceny energií | E*Trade | Růst úroků | Snižování sazeb | Bilion | Ekonomický šok | Baby Boomers | Přímé intervence | Donald Trump | Středoevropské trhy | Moderní finanční trhy | Investoři a emitenti | Hodinový graf | Izrael | Vice | AUD/JPY | Zpráva o inflaci | Prezident Trump | Futures | Americký dolarový index (USDIDX) | CAT | Smart portfolio | AXS Investments | VTB | E*Trade Financial | Akciové trhy | Sell | Decentralizované finance | NZDJPY | Situace na Wall street | Důvěra spotřebitelů | Russell Investments | Obchodní seance | Web3 | Bankovky | Silný základ | Index s malou kapitalizací | Fiskální politiky | Odvětví | Peněžní příjmy | G7 | Utahování měnové politiky | Řízení rizika | Další růst | Současný klesající trend | Efektivnější obchodování | Venture Capital společnosti | Pinterest (PINS.US) | CL | Tlak na akcie | Marathon | Směnný kurz | MSFT.US | MIFID | Akcie leteckých společností | UK100 | Světové centrální banky | Snižování úrokových sazeb | Domácnosti | Akciové indexy na Wall Street | Ceny zemního plynu | Faktory ovlivňující finanční trhy a instituce | Analytici | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Guvernér Fedu | Komise pro cenné papíry a burzu | Moody's | Omezení dodávek | Intraday | Konzervativní investoři | Nákup akcií | Rezignace italského premiéra | Inflace zpomaluje | Federální rezervní banka | Slabé výsledky | Příznivý výhled | Deutsche Bank | Obchodování na světových finančních trzích | Ceny elektřiny | Kdo řídí finanční trhy a instituce? | Vyšší poptávka | Christine Lagarde | Úroveň rezistence | Globální akciový index MSCI | Marketingová komunikace | Banka JPMorgan | Washington | Plumb Funds | DJIA | Nvidia (NVDA.US) | BNP Paribas | Burzovně obchodované fondy | TLTRO | Odkup akcií | Nomura | Graf | Úsilí | Snižování rozvahy Fedu | Dopady finanční krize | Flexibilita | Očekávání trhu | AAL | Nerovnováha | Býčí signál | ECB dnes | Pohyb zlata | Emise dluhopisů | Růst čínských akcií | Projev Jeroma Powella | Výnosy | Poptávka | Údaje o inflaci | Cyklus zvyšování sazeb | Prodej státních dluhopisů | Příležitosti na trzích | Dezinflační trend | Americká Komise pro cenné papíry | Zaměstnanost | Ekonomiky | Hlavní akciové indexy | Devizové trhy (FOREX) | Piper Sandler | Devizové intervence | První zvýšení sazeb | Jednání ECB | Tržní sentiment | NZDUSD | Negativní dopad | Silná ekonomika | Kanadský dolar | Ekonomické indikátory | Stefano Pesole | Sazby v USA | Venture Capital spoločnosti | Bydlení | Zveřejněné údaje | EURGBP | Peníze | Výrobní index | Vysoká inflace | Sociální sítě | Růst firemních zisků | Představenstvo společnosti | Brent | Maloobchodní tržby | Politika | Závazek | xStation | CHN.cash | Očekávání | Futures na DAX | Palladium | Index cen domů | Inflační riziko | Margin | Nejnovější údaje | Investiční centrum | Úrovně odporu | Posílení eura | JPMorgan Chase | Zvýšení sazeb | Graf EURUSD | Dani Brinker | Pád rublu | Carsten Brzeski | Restriktivní politika | Americké ministerstvo práce | Guvernér BoE | Základní sazby | Majetek | Polská centrální banka (NBP) | Energetický sektor | JPMorgan Asset Management | Měnový fond | Bankovní regulace | Ekonomické výhledy | Financovat | Důvěryhodnost | Republikáni | Standard & Poor's | Sentiment investorů | EUR/CAD | Blockchain | Růst cen zlata | Historie | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Jim Ratcliffe | Obchodníci s GBP | InstaForex | Zásoby ropy | Americké volby | Novozélandský dolar | Janet Yellenová | Nárůst zásob | Nákupy | Růst | Zboží dlouhodobé spotřeby | Nabídka | Příležitosti | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Zveřejněná data | Klíčový ukazatel | MiFID II | Akcie firmy | UBS Group | Podnikání na kapitálovém trhu | Období záporných úrokových sazeb | Jednání FOMC | Charles Schwab | Prognóza | Výnosová křivka | Použití finanční páky | Asset management | Trh práce | Koruna | Prezident Fedu | Swiss | Růstový impuls | Dnešní seance | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Řecké banky | Kov | Pochybnosti | Investiční svět | Reakce dolaru | Španělský IBEX | Konsolidace | Conference Board | Švédská inflace | First Republic Bank | Finanční trhy a instituce | Nastavení měnové politiky | Objem obchodů | Měna euro | Kraft Heinz (KHC.US) | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Znalost | Kamala Harrisová | Společnost Applied Materials | Obrat trendu | Sequoia | Americká centrální banka | Indikátor | Zpomalení hospodářského růstu | Cena bitcoinu | Ceny výrobců | Chování | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Inflace v eurozóně | Devalvace | Lira | Umělá inteligence | Lee Hardman | ConocoPhillips (COP.US) | Fed dnes | Zasedání centrálních bank | Americký dolar (USD) | AUD | Výnosové křivky | TD Bank | JOLTS | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | American Airlines (AAL.US) | Roberg Habeck | Denní propad | S&P500 | FTSEurofirst 300 | Úrokové sazby | Meziroční růst | Cvičení | Americké státní dluhopisy | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | OIL.WTI | Trh | Centrální banky světa | Portfolio manažer | MSCI | EMU | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Australská centrální banka (RBA) | Problémy | Reserve Bank of Australia | Průměrné mzdy | Ruský prezident | Pověst | Sentiment na trzích | Spořící účty | Nárůst výnosů | Open | Rubl | Výprodej na Wall Street | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Index | Nový rekord | Studie | ANZ | Velké technologické společnosti | ECB Christine Lagardeová | Faktory ovlivňující finanční trhy | Očekávaná data | MMF | Výrobní ceny | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Penzijní fondy | Komise | Kurz koruny | Nejistoty | Tržní kapitalizace | Kapitál | Index asijsko-pacifických akcií | FinTech | Posílení | Program nákupu státních dluhopisů | Indexy PMI | Upravený zisk | Představitelé Fedu | Agentura Reuters | GBP/JPY | Analýza a sentiment | Přebytek běžného účtu | Vliv finančních trhů a institucí | Poskytování úvěrů | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Američtí centrální bankéři | Ministerstvo práce | NVDA.US | Dluhopis | S&P | Big Tech | Index S&P 500 (US500) | Šéf centrální banky | Intradenní pokles | Objednávky | Unie | Mezinárodní investice | Inflace ve Spojených státech | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Akciové indexy | Očekávání úrokových sazeb | Ceny letenek | Coinbase | Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | EURNOK | Mário Centeno | Technické analýzy | Bank of Canada | Klesající trend | Podílové fondy | Pozornost trhu | Jan Večerka | Plyn (NATGAS) | Reakce trhů | Participace | EUR/GBP | Reálné příjmy obyvatelstva | Vývoj inflace | Hang Seng | AAL.US | Nová prognóza | Pandemie COVID | Dlouhodobé investování | BREAKING | Forexové trhy | Index Stoxx 600 | Statistický úřad | Ceny Bitcoinu | Joachim Nagel | McDonald's (MCD.US) | Akcie výrobce elektromobilů | Podnikání | Ekonomické aktivity | Kapitálové zdroje | Ceny domů | Budoucnost | Klesající trendová linie | Vliv finančních trhů | Bankéři | Derivátové trhy | Sektor služeb | Odpor | Graf EUR/USD | Index Hang Seng | Dow Jones Industrial Average | Indexy amerického akciového trhu | Akcie amerických aerolinek | Eskalace | AMAT | Honeywell | Nálada na trhu | Rada guvernérů | Větší riziko | Firma | Twitter | Honeywell International (HON.US) | G10 | Nord Stream 1 | Opatření | Futures na americké indexy | Devizové trhy | Proinflační rizika | Akciový index | Pozornost | Japonské úřady | COP.US | MRO | Index Nasdaq Composite | Očekávaná rezignace | Rodrigo Catril | NZD/JPY | 3М | Principal Global Investors | Ekonom ECB | Meziroční míra inflace | Intel (INTC.US) | AMZN.US | Porušení zákona | Bohatství | Nabídka a poptávka | Oblast rezistence | Stratégové | Momentum | Zpráva z amerického trhu práce | Futures kontrakty | Index nákupních manažerů | Burze | Ripple | Americká měna | Geopolitické události | Opatřením na podporu ekonomiky | Mario Centeno | Equity | Makro z USA | Bitcoin | Starbucks (SBUX.US) | MCD | Polovodičové společnosti | Prolomení oblasti | Platforma | Devastace na Ukrajině | Poptávka po dolarové likviditě | Vyšší sazby | Británie | Applied Materials | Růst úroků v USA | Obchodníci | Obchodovat | Snížení základní úrokové sazby | Forwardový kurz | Tlak na růst inflace | Celková inflace | Pohyby na trzích | Japonský index | Technologické podniky | Ropa | Tlak na USD | Americké indexy | Finance | Akcie na Wall Street | Ceny benzínu | Omezení těžby | Dnešní zprávy | Spotřebitelské ceny v eurozóně | USA | Růst úrokových sazeb | Dolar vůči japonskému jenu | Platformy | Dnešní údaje | Riziko korekce | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Kapitálové trhy | Trade Financial | Čistý zisk | Index PMI | Výkon dolaru | Stříbro | Světové trhy | Ekonomika nového Zélandu | Sankce | Finanční instituce | Futures na americké akciové indexy | Politická rozhodnutí | Hlavní ekonom | Pokles cen | Volby | PMI index | Výdaje | Zvyšování sazeb Fedu | ETF | IBEX | Globální akciový index | Klouzavý průměr | Jádrová inflace v eurozóně | Silvana Tenreyro | Dow Jones | Výrobce elektromobilů Tesla | SWIFT | Zasedání Bank of England | Kryptoměnová horečka | Joseph Capurso | Intervenovat na devizovém trhu | Nálada na Wall Street | UBS | Hlavní měna | Síla měny | Zpomalení inflace | FTSEurofirst | Měnové zajištění | Art Hogan | Ekonomové | Prohlášení | Depozitní sazby | Vývoj indexu spotřebitelských cen | Spojené státy | Rozhodnutí japonské centrální banky | Nové obchodní příležitosti | Růst HDP | Zvyšování úrokových sazeb | Tečkový graf | Dopady koronaviru na ekonomiku | Index US2000 | Agentura Moody's | Japonský Nikkei 225 | Americká data | Jestřábí komentáře | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Situace na grafu | Úroková sazba | Inflační výhled | Tom Plumb | Futures kontrakty a opce | Amazon | Vlastní prostředky | AUD/NZD | Technologický index | Televize Netflix | Zvýšení likvidity | Investiční doporučení | Západní sankce | Konkurenceschopnost | Facebook | Americké akcie | Ruská centrální banka | Minimalizovat ztráty | Akcie Applu | Investice do nemovitostí | Šéfka ECB | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Zahájení obchodování | Tržní události | Tiering | BNY Mellon | Varování | Situace kolem Ukrajiny | Intervence | Spotřebitelská důvěra | Další vývoj | Měnové politiky | Finanční služby | S&P/ASX 200 | Onemocnění | Trump Media & Technology Group | SHOP.US | Hodnocení rizik | Likvidita na trhu | Rozhodnutí o sazbách | Měnový výbor | Zlotý | Výdělky | Platina | Bernstein | Sympozium v Jackson Hole | Odhad HDP | Index Russell | Dna | Penzijní fond | Hongkongský index Hang Seng | Centrální bankéři | KOSPI | Dosáhnout zisku | Annalena Baerbocková | Čínské indexy | Japonská ekonomika | Krachy bank | Vítězství | Investiční strategie | Částečný úvazek | Tiket | Christopher Waller | Kanadská data | Miliardy dolarů | Výkonnost společností | ADP | MRO.US | Změny úrokových sazeb | Cenové pohyby | Tisková konference | Bankovní systém | Eskalace na Blízkém východě | Příjmy obyvatelstva | Platební bilance | Honeywell International | Růst mezd | Prezident ECB | Akcie Manchesteru United | Futures na indexy | Snížení inflace | DAX (DE40) | Nákupy dluhopisů | Společnost Nvidia | Sazby | Provozní marže | PMI ve výrobě | Guidance | Komise v přenesené pravomoci | Obchodování s dluhopisy | Investovat | Hlavní kryptoměny | Komoditní | Rekordní maxima | Investiční specialista | Sell Limit | Generální ředitel | Hotovost | Investiční fondy | Regulátor | Boj s inflací | Průzkum | Graf US500 | Edward Moya | Firmy | Zvýšení mezd | Kroger | Firemní výsledky | Zajištění | Cena ropy brent | Partnerství | Vyšší ceny | Velké pohyby na trhu | Euro dnes | B Riley Wealth | Credit Suisse Group AG | Ekonomické podmínky | Repo sazby | Provozní zisk | Proinflační faktor | Inflace ve Velké Británii | Robinhood Markets | Výsledky společnosti | Investování | Fed | MRK | Index spotřebitelské důvěry | NASDAQ 100 | Forwardy | JNJ | Euro k dolaru | Dílčí index | Společnost Meta | Trhy | Trade | Získávání finančních prostředků | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Akcie společnosti Nvidia | Nejbližší rezistence | FTSE | Akcie Twitteru | Regulace a dohled | Pokračování rally | Rizika | Investiční účely | Vánoce | Eurozóna | Portugalsko | Fond | Výše úrokových sazeb | ISM | Zvýšení volatility | Omezení pohybu kapitálu | Měnověpolitické zasedání | Pokles dovozů | Dodání likvidity | Nákup nemovitostí | EURCAD | Americké banky | IPO Coinbase | Úspory | Futures na ropu | MIB | Philip Lowe | Japonský Nikkei | Scotiabank | Vysoké ceny | Sankce vůči ruské centrální bance | Riziková aktiva | Country Garden | Britský FTSE | Zkušený investor | Klíčové faktory | Nejprudší denní propad | Měnověpolitické rozhodnutí | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | Výsledky společnosti Nvidia | Kanadská centrální banka | Vladimir Putin | Tesla | Regulační orgány | Stabilita | Miliardář | XTB Research | Nárůst volatility | Týdenní nárůst | Mezinárodní obchod | RBNZ | Ceny ropy a zemního plynu | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Vývoj na měnovém trhu | Germany 30 | USDCHF | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Zlepšení nálady | CAD | Ceny zemního plynu v USA | Rebalancování indexů | Jádrová PCE inflace | Peněžní trh | Včerejší seance | Společnost | Tisková konference ECB | Spotřebitelské ceny v USA | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Elina Ribakovová | Evropské trhy | EURNZD | Meziroční inflace v eurozóně | Hospodaření | Ztráta | Velké americké banky | Riksbank | Dluhové krize | Dolar k japonskému jenu | USDIDX | Maďarská centrální banka | Reporty | Finanční podmínky | Projevy centrálních bankéřů | Reserve Bank of New Zealand | Obchod | Pips | Negativní zprávy | Tradeři | Francouzský index | Hospodářské politiky | AUD/USD | Prezident Federální rezervní banky | Nejnovější statistika | French Hill | Bezpečná aktiva | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | Poptávka po plynu | JPY | Credit Suisse | FT | Caterpillar (CAT.US) | Prohlášení Fedu | Citi | Pokles výnosů | INTC.US | Ekosystém | Chance | Transakce | USDX | Šok | Meta | Turecká lira | Portfolio | Nástroj | GBP | Nadšení | Plyn | Čína | Capital | Inovace | Úrovně supportu | Commonwealth Bank of Australia | AXS | Ceny | Představenstvo | Mastercard (MA.US) | Spotový kurz | Trump Media | Financování | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | FTSE 100 | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Meziměsíční inflace | Ben Bernanke | Války | Impuls | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Velký propad | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | EUR/NZD | Největší světová ekonomika | WTI | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | HOOD | Mileniálové | SMA | Blízký východ | Praxe | Největší ekonomika světa | Divergence | Makroekonomické faktory | GameStop | Uvolněné měnové | Evropské centrální banky | EUR/JPY | Libra | Investiční možnosti | Odborníci | Investments | HON.US | Dopad na trhy | Zákonodárci | Aussie | Norges Bank | Stratég | Index FTSEurofirst 300 | Broadcom | Instituce | USDCAD | Propuštění | Forint | Amazon (AMZN.US) | Důchod | Credit Suisse Group | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Plodiny | Premarket | Indexové fondy | Výnos | Powellovy komentáře | Bankovní krize | Zasedání RBA | Výsledky amerických voleb | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Technické rezistence | ESG | Růst cen energií | Index DOW | Robert Holzmann | Trhy dnes | Frank | Index Nasdaq | Graf zlata | Marathon Oil | CFD | Zpětný odkup akcií | Metaverse | Americká investiční banka | Oživení cen ropy | Pár USD/CAD | CEO | Defi | 256/2004 | US30 | Úrokové sazby ECB | IIF | MNB | Výnos desetiletých dluhopisů | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historické zkušenosti | Historická maxima | Posílení koruny | Rozhodnutí FOMC | Miliardy USD | Tržní riziko | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Švýcarské banky | Ceny akcií | Ceny energií | Fintech společnosti | Cena akcií | Energetická krize | GBP/USD | ASX | AAPL.US | Inflační cíl | VIX | Problémy s likviditou | Index Dow Jones Industrial | Mezibankovní | Pravděpodobnost recese | Euforie | Írán | EPS | Primární trh | Apple (AAPL.US) | Jasný signál | Pracovní místa | Shopify | Tržní hodnota | Aktuální informace | Část zisků | Zisk | ČNB | Bank of England | EURUSD | Obchodované fondy | Spekulovat | Swapy | Makléři | Sektor technologií | Dovoz | Nasdaq Composite | Prezidentské kampaně | Venture Capital | Německé maloobchodní tržby | Vklady | Obchodování | Pokles ceny akcií | Vzdělání | Nové prognózy | Posílení dolaru | Úroky | Eurostat | Prezident | Růst inflace | Akciové trhy ve Spojených státech | Outperform | Jednotná evropská měna | TRY | Evropa | Olej | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Technický signál | Zprávy | Reakce centrální banky | Nákup nemovitosti | Ceny ropy | Euro klesá | Zprávy z trhů | Kupující | Francie | Předpověď | Cena akcií společnosti | Anthony Fauci | Údaje | Technologické společnosti | Spoření | Pojišťovny | Inflační vývoj | Eurodolar | Omezení pohybu | Internetové televize | Biden | Převzetí společnosti | Finanční krize | Sberbank | Obchody | Drahý kov | Jakub Matis | Index AEX | Medián | Index CPI | xStation5 | Platforms | Změny sazeb | Roční maximum | Japonsko | Společnost Meta Platforms | DAO | Zemní plyn | Zasedání RBNZ | Historické rekordy | Marže | Spotová cena | Super Micro Computer | JPMorgan Chase & Co | Arbitráž | ConocoPhillips | Grafy | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Propad akcií | Ursula von der Leyenová | Výroba automobilů | CARA | GMT | BNP | Situace | Mario Draghi | Dolarový index (USDIDX) | Europe 600 | Růst dolaru | Tržby | Startup | Index Russell 2000 | Finanční systém | Konsensus | Operace na volném trhu | NATGAS | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Turecké liry | Signály | Sequoia Capital | Sazby beze změny | Investiční produkty | Guvernér | Americké akciové trhy | DE40 | Pokles zásob | Spready | HDP | Technology | Hlava a ramena | Analytik trhů | Devizový trh | Načasování | Fed funds | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Etoro | Úrovně podpory | Westpac | Ropa roste | Politici | USD/CAD | Obchodní bilance | Vyšší inflace | Výprodej | Ekonomické zprávy | Vliv na finanční trhy | AAPL | Glapinski | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | Private equity | AMZN | EUR/CHF | Zdraví | Realitní sektor | Domácí měny | ČTK | Novinky | Investiční tipy | Výhled měnové politiky | Holubičí Fed | Ztráty | Osobní výdaje | Alokace aktiv | Crédit Agricole | Životní styl | Technický výhled | Philip Lane | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Index amerického dolaru | Klesající inflace | FOMC | Pokles zlata | Slabost dolaru | NIFTY | Akcie | Medvědí trend | Currency | Kupci | Mzda | Dramatický dopad | Největší švýcarské banky | Nový Zéland | Société Générale | John Hardy | Vzestupný trend | Základní úroková sazba | Podniky | Index spotřebitelských cen | City | Downgrade | MCD.US | Osobní příjem | Zrychlení růstu | AAA | Týden na trzích | Vývoj ceny | Býčí trend | Wealth Management | Index cen | Světová ekonomika | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Hospodářská situace | PEPP | USDJPY | Zasedání měnového výboru | Rekordní maximum | Úroková míra | Projekce Fedu | Etheru | Vývoj ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Technologie | Emmanuel Macron | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Euro k americkému dolaru | Kurz | SBUX | Daně | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Commonwealth Bank | Růst zisků | Index Dow Jones Industrial Average | Švýcarská národní banka | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Rusko-ukrajinský konflikt | Uniswap | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Panevropský index | AMD | PCE inflace | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | Nedostatek čipů | Decentraland | Aerolinky | Růst trhu | Nasdaq-100 (US100) | Silnější dolar | S&P 500 a Nasdaq | Bankovní rada | Investice | Osobní příjmy | Microsoft | Fondy peněžního trhu | Potenciál | AMD.US | Podnikatelské aktivity | Zpětné odkupy | Robinhood | Joseph Stiglitz | Big tech | Rally | Investujte | Konkurence | Pokles inflace | Kapitalizace | Komunikace | Kazuo Ueda | Indie | Bod | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Investiční stratég | Investiční prostředí | Regulace | Penzijní systém | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | Diverzifikovat | Fondy | Johnson & Johnson | USD za barel | Kurz eura | Hospodářství | MSFT | Důvěra | Luxusní zboží | Měny G10 | Index Standard & Poor's | Převzetí Credit Suisse | Oslabení dolaru | Kontrakce | Sekundární trh | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Členové Fedu | Reinvestice | Index MSCI | Zpráva o trhu práce | Měny | Profitovat | DE30 | AUDJPY | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Hospodářský růst | Spread | BOOST | Trh s ropou | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Signál | Komise pro cenné papíry (SEC) | Nové žádosti o podporu | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Unicredit | GBPUSD | Řízení rizik | Objem nákupů | Zvýšení úroků | Britské měny | Organizace | Nervozita | Algoritmické obchodování | 1 milion | Neúspěch | Trump Media & Technology | Média | Optimistický výhled | Výsledková sezóna | Pokles výnosů dluhopisů | FedWatch | Rozšíření | Technická analýza | Shrnutí obchodování | AEX | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Resistence | DJI | COVID-19 | Ceny americké ropy | Cenové tlaky | Silný trh | WIG20 | Dluhopisové výnosy | NFP | Nikkei | Čtvrtletní zisk | Zasedání Bank of Japan | Data z amerického trhu práce | Elon Musk | Akcie Microsoftu | ZEW | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Index US100 | Shopify (SHOP.US) | Prodej | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Evropská unie | Vliv na ceny | Tokeny | Vývoj ceny bitcoinu | Britský FTSE 100 | Akcie v Evropě | Rozvoj | Hlavní indexy | Finanční nástroje | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Komoditní trhy | Neuspokojivé výsledky | Vyšší mzdy | University of Michigan | Korekce | Výrazný pokles | Tržní ceny | Panevropský index STOXX 600 | Asociace | Recese v Evropě | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Mluvčí Bílého domu | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Index S&P 500 | GDPNow | Patrick Harker | Hrubý domácí produkt | Přehled | Trendové linie | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Krize | Kanadská ekonomika | Stock market | High | Rostoucí trend | Tým InstaForex | CHF | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Inflace v únoru | Otočení trendu | Zakladatel | Inflace v Británii | AUD/CAD | National Australia Bank | S&P 500 | JDE | Podpora | Ceny zboží | QE | MT4 | First Republic | Světová banka | Mexické peso | Cena | Maloobchodní prodeje | Robinhood Markets (HOOD.US) | Německo | Makroekonomické ukazatele | Upozornění | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Údaj NFP | Evropské indexy | Americký trh | Dow Jones (US30) | Snížení sazeb | Prime | DOT | TSLA | Aave | Rate cut | Kurzy | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Bankovní vklady | Evropské akciové indexy | Měnový pár EUR/GBP | Výhledy | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Inflace CPI | DAX | Ekonomická rizika | Fiskální balíček | Fibonacciho retracement | Merck | Reputace | Akcie společnosti | Čínský vývoz | Obchodní válka | Báze | Měnový stratég | Zastavení dodávek | Oscilátory | Jednotná měna | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Evropské méně | Geopolitika | Denní graf | SEC | Střední podniky | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Schwab | Investiční příležitosti | Centrální banky USA | Intel | Depozitní sazba ECB | Nový býčí trh | LTRO | Likvidita | Cíle | Novozélandská centrální banka | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Akcie Intelu | Zásoby benzinu | Nifty | Likvidní | Banky | BlackRock | Cena dnes | INTC | Kotace | Ceny mědi | Australský index | Šance | Fundamenty | NIFTY 50 | Očekávaný růst | Úrokové výnosy | Fox | Netflix | Konfederace | Zisk na akcii | Svíčková formace | Wall Street | Průlom | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Úrovní podpory | Kurz EUR | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Prezidentský kandidát | Světové akciové trhy | ČR | XTB | Meta Platforms | Americká centrální banka dnes | Intervenovat | Zvyšování úroků | Kvantitativní utahování | Analytici banky | Fungování finančních trhů | API | Jádrový CPI | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Rozvahy Fedu | Německá průmyslová výroba | Spotová cena zlata | OCI | Pullback | Demokratické strany | Měnové politiky centrální banky | Platební neschopnosti | Kovy | Švýcarský frank | Změna sazeb | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Greg Bassuk | Market | Svíčkové formace | Technologický sektor | Nákupu státních dluhopisů | Cenné papíry | Stoxx | Lídři | LSEG | Support | Průměrná mzda | Hold | Převody peněz | McDonald's | Transparentnost | FX | Posílení amerického dolaru | Crowdfunding | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Pokračování růstu | Obchodní aktivity | Mluvčí | Investiční banka | PINS | Staking | Rizikovější aktiva | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Technologický pokrok | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Index ISM | Experti | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Evropský index | Největší pokles | Guvernér BOJ | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Výkonný ředitel | Vývoj měnové politiky | Prodejní cena | Nákupní příležitosti | Embargo | Měnový pár GBP/USD | Politika Fedu | Polsko | Šéfové | Zastavení dodávek plynu | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | Výnosy německých dluhopisů | Rezistence | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | Auta | Projekce | Analytici společnosti | Saxo Bank | Inflace v březnu | Zpravodajství | Multi-Asset obchodování | Klíčový support | Nařízení | Bond | Ropy | RBA | Makroekonomická situace | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Dnešní obchodování | Společnosti z indexu | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Generace Z | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Emitent | Americké ekonomiky | Jádrový index | Inflace v lednu | USD | Stříbro a platina | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Energetické akcie | Peso | Split | Tokio | Americký dolar dnes | Čínské úřady | Inflace ve Spojeném království | D1 | Investing.com | Powell dnes | Statistický úřad Eurostat | Provozní výnosy | Hlavní úroková sazba | US500 | Zemědělské plodiny | Údaje ISM | Cena ropy | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Americké ministerstvo | Rotace | CZ | YCC | Průraz | Australský dolar | Vysoké ceny ropy | Futures na evropské indexy | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | GBP/AUD | ANO | Britské libry | Pokles eura | Významné zprávy | Dogecoin | Oživení inflace | Finanční ztráty | Nemovitosti | Turecká centrální banka | Markets | USD/CHF | Repo operace | Významné pohyby | Oblast supportu | Invest | Kanada | CPI v USA | Nejistota | Plný úvazek | Den nezávislosti | Makroekonomické údaje | Velký pohyb | Kryptoměna | Opce | Akcie Nvidie | Nvidia | Investment | ING | Federal Reserve | Indexy | Takata | Prognózy inflace | Státní dluhopisy | Americký dolar | Splácení dluhu | Kurz eura vůči dolaru | Blue chips | US100 | Ceny v eurozóně | Makro | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Švédsko | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | ECB | HICP | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | NBP | Sazby ECB | SPAD | Ekonomiky eurozóny | Forward | Měnová politika | Alokace | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Technologické inovace | Francouzský prezident | Růst produktivity | Evropské země | Payrolls | ROCE | Spekulace | Reálné příjmy | Omikron | Vývoj indexu S&P 500 | Cykly | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Miliardy | FX strategie | ASX 200 | Zpracovatelský průmysl | Tržní ocenění | Poradci | PMI ve službách | MasterCard | Globální finanční trhy | Applied Materials | Kraft Heinz | Jak investovat | Vedlejší účinky | Výrobce elektromobilů | Akciový trh | Evropské dluhopisy | Finančníci | Investor | USD/JPY | Sazba Fedu | SMCI | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Šíření koronaviru | Emitenti | Průmyslový index Dow Jones | Nové údaje | Strukturální změny | Japonský vývoz | Banka | Produkce ropy | Nákupy zlata | Hlavní ekonom ECB | Úřady | Američané | Banka UBS | Graf dne | UBS Group AG | Makléřské společnosti | CNBC | SPX | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Lael Brainardová | News | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot