Neděle 08. září 2024 17:09
reklama
Purple Branding (vzdělávání umíme)
reklama
SAB Finance
reklama
eightcap zlato
reklama
Investingfox Partner

Japonský Nikkei 225

img

Asijské trhy dnes obchodovaly červeně, TSMC se dařilo

06.09.2024 Asijské indexy se nachází v červených číslech. Taiwanský gigant TSMC dnes však připsal 1,76 %. Index Nikkei 225 poklesl dle Bloombergu ve spojitosti se silnějším yenem, což je nevýhodné pro japonské exportéry. Dolar byl přes noc pod tlakem dle Bloombergu ve spojitosti s očekávaným reportem z trhu práce.
img

Asijský region dnes obchodoval smíšeně, dařilo se australskému trhu a TSMC, Japonsko odepisuje 1 %

05.09.2024 Akciím společnosti TSMC na taiwanské burze se dnes dařilo a připsaly 1,46 % poté, co oslabily z důvodu obav z přehřátí spekulaci ohledně AI.
img

Asijský region následoval včerejší pokles v USA

04.09.2024 Polovodičové tituly táhly asijsko-pacifický region dolů. Asijské indexy zaznamenaly největší propad za poslední měsíc uprostřed obnovených obav z přehřátí AI rally. Pokles přišel poté, co včera přední světový výrobce čipů pro umělou inteligenci Nvidia (-9,5 %) odepsal rekordních 278,9 mld. USD na tržní kapitalizaci za den.
img

Asijsko-pacifický region se po včerejším svátku v USA držel blízko nuly

03.09.2024 Asijské akcie se obchodovaly v úzkém pásmu, dařilo se běžné a zbytné spotřebě a financím. Naopak tituly spjaté s polovodičovým sektorem klesaly. Mezi tahouny růstu byly akcie Mitsubishi a Alibaba, zatímco TSMC nebo Samsung korigovaly. Objemy po včerejším svátku v zámoří nebyly vysoké.
C:\fakepath\nasdaq.jpg

Analytici: Americké akciové indexy letos stouply o pětinu

02.09.2024 V letošním roce vydělávají nejvíce americké akcie, hlavní americké akciové indexy se zhodnotily o zhruba 20 procent. Evropské indexy od ledna do konce srpna přidaly přibližně deset procent. ČTK to řekl analytik Portu Marek Malina.
img

Asijsko-pacifický region odepisoval, Čína reportovala slabší výrobní data

02.09.2024 Asijské trhy vstoupily do nového týdne a měsíce poklesem taženým zejména čínskými tituly. Hlavním důvodem byla slabší data k indexu nákupních manažerů ve výrobě zveřejněná v sobotu. Ta sestoupila na 6měsíční minima na 49,1 b. při očekávání dosažení 49,5 b. To přispělo k celkovým obavám investorů okolo dalšího růstu Číny v kombinaci s tamější situací na trhu realit a jejich klesajícím cenám.
img

Asijsko-pacifický region v zelených číslech, tahounem byla Čína

30.08.2024 Asijské akcie v uplynulé obchodní seanci posilovaly a měsíc srpen se tak stal čtvrtým měsícem v řadě, které zakončil v zelených číslech. Po několika neúspěšných sériích se dařilo čínským titulům, kde došlo k vylepšení sentimentu okolo korporátních výsledků. Náladě v Číně výrazně pomohl i dialog se Spojenými státy a jednání čelních bezpečnostních představitelů obou zemí. Mezi jednotlivými akciemi se nejlépe vedlo společnostem Toyota a Tencent.
img

Asijsko-pacifický region v návaznosti na výsledky Nvidie oslabil

29.08.2024 Asijské akcie opět odepisovaly, nedařilo se především technologickému sektoru, který přejal sentiment z výsledků hospodaření společnosti Nvidia. Ta včera po uzavření trhu doručila výsledky nad očekávání, na větší zapůsobení na investory to však nestačilo. K největším poklesům docházelo na burze na Taiwanu, v Jižní Koreji a Hong Kongu. V Číně slabší hospodářské výsledky e-commmerce společnosti PDD jen podpořily přetrvávající defenzivní náladu plynoucí ze série neuspokojivých korporátních reportů.
img

ASIJSKÝ REGION V ÚTERÝ OSLABIL

27.08.2024 Asijské akcie klesly, indexy byly tažené technologickými akciemi před středečním reportem společnosti Nvidia, přičemž sentiment ovlivnily také neuspokojivé výsledky čínské e-commerce společnosti PDD. Indexu Hang Seng se v závěru podařilo umazat ztráty a zakončil s mírným růstem.
img

Ranní shrnutí (27.08.2024)

27.08.2024 Indexy z asijsko-pacifického regionu mají za sebou mírně pozitivní seanci. Hlavní benchmarky z Číny posilují v rozmezí 1,00-1,30 %, japonský Nikkei 225 roste o 0,70 %, australský S&P/ASX200 je o 0,15 % níže a futures na singapurský index SG20cash rostou o 0,20 %.
img

Asijské akcie rostly, mezi investory roste očekávání brzkého snížení sazeb Fedu

26.08.2024 Asijské akcie rostly na pozadí pozitivního sentimentu rostoucího očekávání brzkého snížení úrokových sazeb Federálním rezervním systémem. Největšími přispěvateli k růstu byly tituly Tencent a TSMC.
img

Asijsko-pacifický region se smíšeným sentimentem

23.08.2024 Asijské tituly v uplynulé seanci oscilovaly mezi zisky a ztrátami poté, co se z japonské centrální banky ozvalo několik jestřábích komentářů na potenciální snižování sazeb ze strany amerického Fedu. Příliš se nedařilo akciím TSMC, NetEase a Samsung Electronics. Po týdenní série neuspokojivých hospodářských reportů se nevedlo dobře ani čínským technologickým titulům.
img

Asijské akcie se ve čtvrtek obchodovaly smíšeně v úzkém pásmu

22.08.2024 Asijské akcie nebyly ve čtvrteční obchodní seanci příliš volatilní a benchmarky se obchodovaly v úzkém pásmu. Investoři vyčkávají na signály Fedu, které by jim pomohly odhadnout vývoj úrokových sazeb napříč světem.
img

Asijsko-pacifický region stáhla dolů korekce na technologických a finančnických titulech

21.08.2024 Asijské akcie dnes klesaly. Největší pokles zaznamenal Hong Kong, v jehož čele byl e-commerce gigant JD.com. Dle agentury Bloomberg Walmart uvedl, že plánuje odchod z čínské investice do JD.com. Walmart by prodejem podílu v JD získal 3,6 mld. USD, retailer údajně prodával akcie v průměru za 24,95 USD.
img

Asijsko-pacifický region díky rally na japonských titulech připisoval zisky

20.08.2024 Asijské akcie posilovaly třetí den v řadě, dařilo se především burzám v Japonsku a Jižní Koreji, kde převládl optimismus nad potenciálním snížením sazeb ze strany amerického Fedu. Největšími tahouny růstu byly akcie společností Samsung, Keyence a SK Hynix.
img

Ranní shrnutí (20.08.2024)

20.08.2024 Nízká volatilita na Wall Street včera vedla k tomu, že dnes byla seance v asijsko-pacifickém regionu podobně bez směru. Čínské indexy klesají o 0,70 až 1,00 %, japonský Nikkei 225 o 0,70 %, australský S&P/ASX200 se obchoduje o 0,20 % níže a futures na singapurský index SG20cash o 0,55 %.
img

Asijské akcie vstoupily do týdne ve smíšených číslech, opět posilovaly technologické tituly

19.08.2024 Asijsko-pacifický region pondělní obchodování strávil ve smíšených hodnotách, když čínské a australské indexy posilovaly a Japonsko s Jižní Koreou korigovaly. Dařilo se technologickým titulům, kterým pomáhají výsledkové reporty, které byly převážně nad odhady trhu. Největšími přispěvateli k růstu byly Alibaba, TSMC a JD.com.
img

Asijsko-pacifický region pátečním růstem přerušil čtyři týdny poklesu

16.08.2024 Akcie v Asii pokračovaly ve svém růstu, rally technologického sektoru je vrátila zpět na růstový směr a přerušila čtyři týdny poklesu. Japonským akciím se dařilo nejvíce. Mezi jednotlivé růstové tituly patří například TSMC, Alibaba nebo Samsung.
img

Ranní shrnutí (16.08.2024)

16.08.2024 Americké indexy včera uzavřely s výraznými zisky, které podpořily silné údaje o maloobchodních tržbách. Největší odraz zaznamenal index US2000, který reprezentuje společnosti s menší kapitalizací, zatímco technologické společnosti z indexu US100 rovněž výrazně posílily.
img

Asijsko-pacifický region v čele s Japonskem posiloval

14.08.2024 Asijské akcie posilovaly čtvrtý den po sobě s regionálním indexem MSCI Asia Pacific rostoucím až o 1,1 %. Největšími tahouny růstu byly akcie společností TSMC, Toyota a Samsung. Japonské tituly posílily nejvíce od začátku srpna poté, co japonský premiér Kišida oznámil, že v zářijových volbách nebude znovu kandidovat jako leader Liberálně-demokratické strany.
img

Asijské akcie navázaly na páteční růst, posilovaly technologické tituly v Koreji a na Tchaj-wanu

12.08.2024 Úvodní obchodní seanci tohoto týdne se asijsko-pacifický region pohyboval v zelených hodnotách. Po čtyřech týdnech poklesů se tak dle agentury Bloomberg jedná o pozitivní signál. Mezi tahouny růstu patřily technologické tituly včetně TSMC a Samsungu. V Japonsku se dnes neobchodovalo kvůli svátku.
img

Dnešní růst v asijsko-pacifickém regionu byl tažen především technologiemi

09.08.2024 Asijské akcie rostly podpořeny včerejším zámořským rally a růstem technologických titulů. I přesto to znamená pro asijsko-pacifický region čtvrtý týdenní pokles v řadě.
img

Asijsko-pacifický region se během obchodování konsolidoval, dařilo se burze v Hong Kongu

08.08.2024 Asijské akcie v uplynulé seanci rostly, posilovala burza v Hong Kongu a v Japonsku se během obchodování dařilo dohánět předchozí ztráty. Regionální index MSCI Asia Pacific pak nejvíce poháněly technologické akcie Tencent a Alibaba. V Japonsku se vedlo dobře společnosti Lasertec, která reportovala silné kvartální výsledky.
img

Asijské akcie umazaly další část pondělních ztrát po holubičím výroku Bank of Japan

07.08.2024 Asijské akcie posílily i druhou obchodní seanci po pondělním celosvětovém výprodeji na trzích. Bank of Japan uvedla, že nebude zvyšovat úrokové sazby, pokud budou finanční trhy nestabilní.
img

Asijské trhy posílily, tahounem bylo Japonsko

06.08.2024 Asijské akcie v uplynulé seanci po včerejších propadech posilovaly nejvíce od listopadu 2022, regionální index MSCI Asia Pacific připisoval až 3,9 %. Výsledek v asijsko-pacifickém regionu byl tažen především výkonem japonských akcií, které posilovaly až o 10 %.
img

Asijské akcie pokračují v poklesech, Nikkei intradenně klesl nejvíce od roku 1987 (-12,4 %)

05.08.2024 V dnešní obchodní seanci asijsko-pacifický region navázal na poklesy z konce minulého týdne. Výrazný pokles zaznamenalo především Japonsko, Nikkei prožil největší intradenní pokles od roku 1987. Japonský jen dále posiloval vůči dolaru, z červencového minima o téměř 14 %. Slabá US makrodata by dle Financial Times mohly přimět Fed začít dříve snižovat sazby. Sentiment se přelévá i do zámořských futures kontraktů.
img

Asijské akcie výrazně oslabily, japonský Nikkei 225 odepsal 5,81 %

02.08.2024 Asijské akcie klesaly pod negativním sentimentem, který byl zasažen výprodejem japonských akcií, globálního propadu na technologických titulech a známek oslabení americké ekonomiky.
img

Asijské akcie se dnes obchodovaly smíšeně, region stáhlo do červených čísel Japonsko

01.08.2024 V asijsko-pacifický regionu dnes zaznamenal největší pohyb japonský index Nikkei 225. Japonské akcie oslabovaly po včerejším zvýšení klíčové úrokové sazby Bank of Japan o 15 bazických bodů na 0,25 %. Nikkei zatížily především akcie Toyota, které odepsaly více než 8 %.
img

Japonská centrální banka zvýšila úrokové sazby, i přes to se Japonsko obchoduje v zeleném

31.07.2024 Asijsko-pacifický region dnes zaznamenal růst. Pozornost byla směřována k rozhodnutí Bank of Japan o vývoji úrokových sazeb. Centrální banka přistoupila ke zvýšení klíčové úrokové sazby o 15 bazických bodů na 0,25 %. V druhé polovině obchodní seance se indexu Nikkei225 podařilo překonat úvodní ztráty a nyní zaznamenává růst o 1,49 %. Ostatní regiony taktéž posilují. Daří se čínským titulům, a to po slabších makroekonomických datech, které zvyšují pravděpodobnost dalších stimulů ze strany vlády. V Austrálii byla reportovaná nižší než očekávaná jádrová inflace, jež podporuje scénář možného uvolnění monetární politiky ze strany centrální banky. Trhy dnes budou ubírat svou pozornost především k zasedání Fedu, jež rozhodne o dalším vývoji úrokových sazeb, očekává se jejich ponechání na stávající úrovni.
img

V asijsko-pacifickém regionu investoři vybírali před zasedáním centrálních banky zisky

30.07.2024 Indexy v asijsko-pacifickém regionu dnes zaznamenávají pokles, když investoři vybírají své zisky před zasedáním centrálních bank v Japonsku a USA, které rozhodnou o dalším směřování úrokových sazeb. U amerického rezervního systému se očekává ponechání sazeb na stávající úrovni, u Bank of Japan roste pravděpodobnost jejich zvýšení. Klíčovými makroekonomickými daty pro vývoj na akciových trzích bude v tomto týdnu taktéž trh práce v USA.
img

Asijsko-pacifický region posiluje, daří se technologiím

29.07.2024 V úvodu týdne se asijsko-pacifický region obchoduje v kladném teritoriu. Dle agentury Bloomberg pomáhá globálnímu sentimentu přerušení výprodejů u technologických akciích. Právě tyto tituly dnes v regionu zaznamenávají růst. Daří se například společnosti TSMC (+2,16 %) a Alibaba (+5,4 %). Trhy ubírají svoji pozornost k zasedání centrálních bank. V tomto týdnu bude o vývoji monetární politiky rozhodovat Fed a Bank of Japan.
img

Asijsko-pacifický region kopíroval dění na Wall Street, nejvíce odepisovalo Japonsko

25.07.2024 Asijské tituly zakončily na měsíčních minimech, taženy dolů byly především technologickým sektorem, který kopíroval dění na americkém trhu. Japonským akciím navíc nepomohl ani posilující jen. Jednalo se tak o největší denní propad za poslední dva měsíce s oslabením u většiny zemí a sektorů. Z konkrétních titulů pak nejvíce odepisovaly společnosti Hitachi, SK Hynix a Tencent.
img

V Asii se obchodovalo v červených číslech, tchajwanská burza byla kvůli tajfunu zavřená

24.07.2024 Asijské akcie v uplynulé seanci zakončily poklesem na pozadí včerejších hospodářských reportů velkých technologických společností ve Spojených státech. Automobilka Tesla ani technologický gigant Alphabet nebyly schopny přesvědčit trhy a vnést do obchodování pozitivní momentum. Příznivý sentiment není ani v Číně, kde stále panují obavy okolo ekonomických potíží a geopolitických rizik.
img

Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně, daří se technologií. Čína a Hongkong v červeném

23.07.2024 Asijsko-pacifický region se v průběhu úterní seance obchoduje smíšeně. Růst je poháněn především technologickými tituly, které reagují na včerejší kladnou seanci ve Spojených státech. Mezi nejvíce ziskové akcie dnes patří TSMC (+4,26 %) a Samsung (+1,26 %). V Číně a Hongkongu se indexům nedaří a dnes zaznamenávají pokles. Na červené nule se nachází japonský index Nikkei225, Naopak kladnou seanci registrujeme v Jižní Koreji a Austrálii.
img

Asie odepisovala třetí obchodní den v řadě, nedařilo se technologiím

22.07.2024 Asijské akcie v uplynulé seanci opět odepisovaly, taženy dolu byly především technologickým sektorem. Před zveřejněním hospodářských výsledků panují v technologickém sektoru obavy okolo valuací jednotlivých titulů. Z konkrétních společností nejvíce odepisoval tchajwanský výrobce polovodičů TSMC a jihokorejský Samsung.
img

Asijsko-pacifický region zažil nejslabší týden za poslední tři měsíce

19.07.2024 Asijské akcie v posledním dnu tohoto týdne oslabovaly, týdenní pokles byl největší od poloviny dubna. V uplynulé seanci se nedařilo především technologickému sektoru. Za oslabujícím trendem v regionu stály především geopolitické obavy a otazníky nad dalším vývojem čínském ekonomiky. Zasedání třetího pléna politbyra v Číně v tomto týdnu nedalo investorům mnoho důvodů k nákupům, v rozporu s očekáváním zaznělo jen velmi málo nových opatření na podporu domácí poptávky a skomírajícího nemovitostního sektoru.
img

Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně

18.07.2024 Čtvrteční seance se v asijsko-pacifickém regionu nese ve smíšených hodnotách. Nedaří se především polovodičovému segmentu, a to v reakci na potenciálně přísnější restrikce na vývoz čipů do Číny zavedené ze strany americké vlády. Trhům rovněž nepomáhají slova Donalda Trumpa, jenž se nechal slyšet, že Tchajwan by měl platit za svoji obranu Spojeným státům.
img

Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně

17.07.2024 V průběhu středeční seance se asijsko-pacifické indexy obchodují smíšeně. Hongkongský index Hang Seng se obchoduje bez výraznějších změn kolem nuly. Trhy nyní v Číně čekají na čtvrteční představení dlouhodobého rozvojového programu ze strany vládních představitelů. Tchajwanský index TAIEX dnes odepisuje necelé 1 %, a to komentáři Donalda Trumpa, zda by USA měli bránit Tchajwan. Dle republikánského kandidáta by Tchajwan měl platit Spojeným státům za obranu.
img

Asijsko-pacifický region oslabil třetí den po sobě, nedařilo se v Číně a Hong Kongu

16.07.2024 Asijské akcie v úterním obchodování oslabily, taženy dolů byly především tituly v Hong Kongu, které odepisovaly na pozadí slabších ekonomických dat a nových geopolitických obav. Z jednotlivých akcií nejvíce odepisovaly společnosti Tencent a AIA Group.
img

Asijsko-pacifický region oslaboval s výprodeji v technologickém sektoru, výjimkou byl Hong Kong

12.07.2024 Asijské akcie v páteční seanci odepisovaly, regionální technologické tituly kopírovaly výprodeje na americkém trhu. Nejvíce ztrácely akcie Samsung Electronics, TSMC a Tokyo Elektron. Výprodejům se vyhnula burza v Hong Kongu, kde nižší americké CPI zvýšilo naděje na potenciální snížení úrokových sazeb, a tedy nižší výpůjční náklady. V Číně akcie fluktuovaly před třetím plénem politbyra, které se bude konat příští týden od pondělí. V rámci tohoto setkání se očekává podpora nemovitostnímu sektoru, který v návaznosti na tato očekávání rostl.
img

Asijsko-pacifický region kopíroval dění ve světě, růst vedlo TSMC

11.07.2024 Asijské tituly ve čtvrteční seanci posilovaly a kopírovaly tak pozitivní vývoj na světových trzích, kde se dařilo zejména technologickému sektoru. V regionu posilovaly všechny trhy v čele s tchajwanským výrobcem polovodičů TSMC, který navíc oznámil vyšší prodeje, než se očekávalo. V Číně místní úřady zasahují proti krátkým prodejům a kvantitativnímu obchodování, aby zastavily nedávný propad akcií.
img

Asijsko-pacifický region se smíšenými výsledky, v centru zájmu Powellův projev

10.07.2024 Asijské akcie se v uplynulé seanci obchodovaly smíšeně, hlavním bodem zájmu investorů bylo slyšení předsedy amerického Fedu Powella před bankovním výborem Senátu. Podle Powella je pracovní trh silný, není však přehřátý. V rámci boje s inflací by Powell chtěl vidět více pozitivních signálů, které by přinesly větší jistotu ohledně jejího klesajícího trendu. Konkrétní časovou osu možného snižování sazeb ovšem Powell nenabídl.
img

Asijsko-pacifický region posiluje, v čele stojí japonské polovodičové tituly

09.07.2024 V úterý se indexy z asijsko-pacifického regionu obchodují výše, především se daří japonským polovodičům titulům, kterým pomáhá vyšší pravděpodobnost nižších úrokových sazeb ve Spojených státech. Trhy nyní čekají na dnešní projev předsedy Fedu, Jeroma Powella v bankovním výboru Senátu Spojených států. Indexy v Číně se dnes dokázaly vyhoupnout z úvodních ztrát. Dle agentury roste s blížícím se zasedání třetího pléna Komunistické strany volatilita, jelikož se trhy snaží odhadnout směr fiskální politiky a možné vládní stimuly.
img

Asijsko-pacifický region vkročil do týdne se ztráty, Hongkongský Hang Seng -1,81 %

08.07.2024 Asijské akcie pondělní obchodování zakončují v červených hodnotách, přičemž tchajwanskému a jihokorejskému indexu nepřilepšil výprodej na čínském trhu. Čínské akcie klesaly v regionu nejvíce a CSI 300 Index je na cestě vymazání zisků nabraných od začátku roku. Ztráty částečně umírnil technologický sektor. Dařilo se například akciím polovodičového výrobce TSMC.
img

Asijsko-pacifický region se obchoduje převážně v zeleném

04.07.2024 Asijské indexy následovaly trhy ve Spojených státech a v průběhu čtvrteční seance se obchodují převážně v zeleném, pouze čínský index Shanghai Composite se nachází v červených hodnotách, a to na pozadí obav z ekonomického zotavení Číny. Trhům pomohly včerejší slabší data z trhu práce a zápis ze zasedání Fedu, který indikuje dezinflační trend ve Spojených státech. Investoři nyní doufají v rychlejší snižování sazeb ve Spojených státech. Japonský index Topix se nachází na historických maximech, ostatní regiony zaznamenaly rovněž růst.
img

Asijsko-pacifický region posiluje v reakci na slova předsedy Fedu

03.07.2024 Pozitivní sentiment převládá ve středu v asijsko-pacifickém regionu, a to na pozadí slov Jeroma Powella, dle kterého inflace ustupuje a vrací se do dezinflačního trendu. Posilují především technologické tituly z Jižní Koreji a Tchajwanu. V Číně byl reportován index PMI ve službách za červen. Index dosáhl 51,2 b., predikovalo se 53,4 b. Ekonomická situace v Číně zůstává nejasná, dle makroekonomických dat se nedaří oživit danou ekonomiku. Trhy očekávájí další stimuly ze strany vlády.
img

Hong Kong posiluje na pozadí lepších než očekávaných dat z prodejů domů

02.07.2024 V asijsko-pacifickém regionu se během úterní seance obchoduje smíšeně. Růst si připisují trhy v Hongkongu, a to na pozadí lepších než očekávaných dat z prodejů domů za červen. Dnes se rovněž dařilo japonským titulům, japonský index TOPIX se nachází na historickém maximu. Dle informací agentury Bloomberg plánují japonské finanční společnosti prodat akcie společnosti Honda za 3,1 mld. USD. Akcie společnosti na tuto zprávu reagují poklesem o 1,45 % na 1 735 JPY. Ztrátovou seanci registrujeme v Jižní Koreji, kde byl zveřejněn index CPI za červen. Meziročně vzrostl o 2,4 % při očekávání růstu o 2,6 %. V meziměsíčním srovnání pak poklesl o 0,2 %, predikoval se růst o 0,1 %. Dnes taktéž odepisuje australský index S&P/ASX 200, a to konrkétně o 0,42 %.
img

Japonské tituly posilují, v Číně byl reportován index PMI ve výrobě

01.07.2024 V asijsko-pacifickém regionu se dnes obchoduje smíšeně. Růst si připisují především japonské tituly, jako například Mitsubishi, Hitachi. Dle agentury Bloomberg jsou zisky v regionu poháněny silnými daty důvěry z průmyslu. Růst si připisoval rovněž Shanghai Composite (+0,83 %), když dnes byl reportován index PMI ve výrobě, který dosáhl 51,8 b. při očekávání 51,5 b.
img

Asijsko-pacifický region v zeleném

28.06.2024 Trhy v asijsko-pacifickém regionu se v pátek obchodují v kladném teritoriu. V zemi vycházejícího slunce se dařilo především finančnímu segmentu. Trhy na Tchaj-wanu a Jižní Koreji byly taženy výše technologiemi. V Hongkongu pozornost investorů směřovala především k první předvolební prezidentské debatě mezi Joe Bidenem a Donaldem Trumpem, kdy druhý zmíněný v diskusi nezmínil Čínu, na což trhy reagovaly kladně.
img

Asijské tituly oslabovaly v čele s technologickým sektorem

27.06.2024 Asijské akcie v uplynulé seanci po třech předchozích růstových dnech poklesly. Negativní sentiment převážil poté, co americký výrobce čipů Micron Technologies nepřesvědčil investory svým výhledem. Odepisoval tak nejvíce technologický sektor v čele s čínskými mega cap společnostmi. Nejvíce pak odepisovala burza v Hong Kongu.
img

Asijsko-pacifický region rostl, po zveřejnění inflačních dat nedařilo se akciím v Austrálii

26.06.2024 Po včerejším smíšeném obchodování asijské akcie rostly, když technologické tituly pozitivně reagovaly na předchozí růst akcií Nvidia. Investoři vyhlížejí klíčová inflační data, která budou zveřejněna koncem tohoto týdne.
img

Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně

25.06.2024 V asijsko-pacifickém regionu obchoduje smíšeně. Dle agentury Bloomberg, část hodnotových titulů pomáhá vyvážit pokles v technologickém sektoru.
img

Asijsko-pacifický region poklesl třetí den po sobě, oslabovaly zejména technologické tituly

24.06.2024 Asijské akcie v uplynulé seanci oslabily, taženy dolů byly především technologickým sektorem a rizikově averzním sentimentem před inflačními daty (PCE) tento týden ve Spojených státech. K největším poklesům došlo u akcií TSMC, Tencent a SK Hynix. Výjimkou z regionálního trendu bylo Japonsko, kde nedávný pokles jenu podpořil exportéry.
img

Asijské akcie dnes oslabily

21.06.2024 Asijský region pokračoval ve včerejších poklesech v čele s akciemi v Hong Kongu. Technologická rally vykazovala známky únavy, obavy o čínskou ekonomiku přetrvávají.
img

Asijsko-pacifický region dnes v poklesu

20.06.2024 Asijské akcie po předchozí růstové rally v uplynulé seanci poklesly. Největší ztráty zaznamenávaly čínské a japonské tituly, zejména pak akcie TSMC, Toyota a Alibaba. V případě Číny se jednalo o druhé oslabení v řadě, Japonsko kopírovalo vývoj v Evropě. Naopak se dařilo dividendovým titulům v Hong Kongu na pozadí očekávaného zmírnění daňového zatížení dividendových výplat.
img

Asijské akcie obnovily včerejší růst poté, co se Nvidia stala nejhodnotnější společností

19.06.2024 V dnešní obchodní seanci asijské akcie rostly po rekordním uzavření na Wall Street. Korejský index Kospi dosáhl maxima od roku 2022. Významně se rovněž dařilo indexům v Japonsku a Číně. Z jednotlivých titulů nejvíce připisoval TSMC, Tencent a Samsung.
img

Asijské indexy rostly po obnově japonských titulů

18.06.2024 Nejvíce dnes indexy poháněly akcie výrobců čipů, konkrétně TSMC po zvýšení cílových cen u několika makléřských domů. Také si pak Samsung s SK Hynix polepšily díky stálé poptávce po čipech v souvislosti s umělou inteligencí. Z konkrétních regionů se pak dařilo Taiwanu a Jižní Koreji. Australské akcie bez větších pohybů poté, co tamní národní banka ponechala klíčové úrokové sazby beze změn na 12letém maximu (4,35 %).
img

Asie obchodovala smíšeně, japonské akcie podpořil slabší jen po zasedání Bank of Japan

14.06.2024 Asijské akcie v pátek převážně ztrácely, tažené hongkongským trhem. Japonské akcie naopak rostly na pozadí oslabujícího jenu po zasedání Bank of Japan, na kterém centrální banka ponechala sazby dle očekávání beze změny v pásmu 0,0-0,1 % a odložila rozhodnutí ohledně nákupů dluhopisů až na příští zasedání.
img

Technologie v asijsko-pacifickém regionu navázaly na včerejší růst v USA

13.06.2024 Dnes se v asijsko-pacifickém regionu dařilo jihokorejským akciím. Navzdory dobrému sentimentu v technologickém sektoru díky vykázané slabší inflaci v USA a potažmo mírnější monetární politice Fedu se do červených čísel dostal japonský Nikkei 225. Z titulů se dařilo například Samsungu nebo TSMC, Toyota odepisovala.
img

Asie ve smíšených číslech, výrobní ceny v Číně nadále klesají

12.06.2024 Asijsko-pacifický region i dnes vykazuje smíšená čísla, přičemž v zelených číslech se pohybují pouze trhy v kontinentální Číně a Jižní Koreji. Největší pokles zaznamenává Hong Kong a Tokio. Mezi tahouny poklesu patří například Alibaba či Toyota.
img

Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně

11.06.2024 Asijsko-pacfický region se v průběhu úterní seance obchoduje smíšeně. Pokles je především tažen čínskými a australskými společnostnostmi, například BHP Group (-1,84 %) a AIA Group (-1,54 %). Naopak růst záznamenávají indexy v Japonsku a Austrálii. Seanci v Číně negativně ovlivnila data cestovního ruchu během festivalu dračích lodí, které poukazují na stále slabou spotřebitelskou poptávku.
img

Asijsko-pacifický region ve smíšených číslech, dařilo se jihokorejským akciím

07.06.2024 Asijské akcie se obchodovaly smíšeně a mají nakročeno k nejlepšímu týdnu za poslední měsíc. Rally jihokorejských akcií zmírnila ztráty na většině ostatních trhů.
img

Asijsko-pacifický region ve smíšených číslech

06.06.2024 Dnes se v asijsko-pacifickém regionu dařilo japonským a australským akciím. Čínské realitní akcie jsou na cestě ke vstupu do technického medvědího trhu, protože přetrvávají pochybnosti o snahách Pekingu stimulovat tento sektor.
img

Japonské tituly odepisovaly, vývoj HDP v Jižní Koreji a Austrálii

05.06.2024 V dnešní obchodní seanci se nedařilo japonským akciím. Naopak pokles kompenzovaly tituly v Hong Kongu a Jižní Koreji. Nejvíce se nedařilo společnostem Toyota a Hitachi, rostly akcie společností Samsung a Tencent.
img

Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně

04.06.2024 V asijsko-pacifickém regionu se během úterní seance obchoduje smíšeně. Růst si připisuje hongkongský index Hang Seng a na kladné nule se rovněž obchoduje čínský index Shanghai Composite. Ostatní regiony odepisují. Dle agentury Bloomberg seanci negativně ovlivnily včerejší slabší průmyslová data ze Spojených států, které naznačují slabší výkonost největší ekonomiky světa.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Světové akciové indexy letos zpevňují, některé překonaly rekord

03.06.2024 Světové akciové indexy letos zpevňují, některé z nich v květnu vylepšily rekordní hodnoty. Nejsledovanější americký indikátor S&P 500 od začátku roku přidává přes 11 procent, stejně jako německý DAX či panevropský STOXX Europe 50. Americký index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, pak přidává více než 13 procent, vyplývá z burzovních statistik.
img

Technologické tituly hnaly asijsko-pacifický region vzhůru, Hang Seng +2,09 %

03.06.2024 Asijské indexy v pondělní obchodní seanci rostly především díky technologickému sektoru. Mezi tahouny patří Tencent a TSMC.
img

Asijsko-pacifický region v zeleném, v Číně byly reportovány slabší hodnoty indexu PMI

31.05.2024 Asijsko-pacifický region ukončil třídenní ztrátovou sérii a zakončuje týdenní obchodování v zeleném. Seanci ovlivnily reportovaná makroekonomická data. V Číně byl zveřejněn index PMI v průmyslu a mimo něj. Průmyslový index PMI dosáhl v dubnu 49,5 b. při očekávání 50,5 b. Neprůmyslový index činí 51,1 b. při očekávání 51,5 b. V reakci na tento report se zvýšilo očekávání dalších vládních stimulů ze strany vlády. V Japonsku byla reportována průmyslová produkce, která v dubnu dle předběžných dat meziměsíčně poklesla o 0,1 % při očekávání růstu o 1,5 %. Naopak japonské maloobchodní tržby překonaly očekávání, kdy v dubnu meziročně vzrostly o 2,4 % při očekávání 1,7 %. Trhy dnes budou s napětím čekat na dnešní inflaci v eurozóně.
img

Asijsko-pacifický region odepisuje

30.05.2024 Asijsko-pacifický region zrcadlí středeční seanci ve Spojených státech, kdy index S&P500 včera odepsal 0,74 %. Korejský trh byl tažen směrem dolů především společností Samsung (-1,99 %), kdy akcie stále korigují po zprávách o první stávce zaměstnanců v historii společnosti. V Japonsku trh dle agentury Bloomberg reaguje na růst výnosů u státních dluhopisů. Japonský yen deprecioval na úroveň blízké předchozí intervence CB Japonska.
img

Asijské trhy mírně odepisovaly ve výhledu světových inflačních dat

28.05.2024 Asijské indexy uzavřely v záporných číslech. Nejvíce se dařilo titulům v Hong Kongu, a naopak indexy v Japonsku poklesly. Dařilo se rovněž čínským výrobcům čipů poté, co hlavní státní banky uvedly, že mají v plánu investovat 15,7 mld. USD do největšího investičního fondu pro lokální průmysl.
img

Růst asijských titulů obnovil technologický sektor

27.05.2024 Asijské tituly obnovily růstovou seanci po minulém ztrátovém týdnu. Nejvíce rostl technologický sektor, v něm konkrétně akcie TSMC a MediaTek.
img

Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně, odepisují čínské technologie

23.05.2024 V asijsko-pacifickém regionu se dnes obchoduje smíšeně. Seanci ovlivnily výsledky společnosti Nvidia, jež překonaly očekávání analytiků. Tituly z polovodičového segmentu dnes reagují růstem, konkrétně TSMC posiluje o 1,27 %, SK Hynix roste o 0,86 %. Opačným směrem se dnes vydaly čínské technologické tituly, dle agentury Bloomberg jsou důvodem rostoucí obavy ze sílící cenové války na místním trhu s AI. Alibaba na Hongkongu odepisuje 4,88 %, Tencent o 0,94 %. Korejský index Kospi vymazal dnešní ztráty a obchoduje se v mírně zeleném, a to po ponechání základní úrokové sazby na 3,5 % a prohlášení guvernéra místní centrální banky, že růst úrokových sazeb je limitován.
img

Ranní shrnutí (23.05.2024)

23.05.2024 Indexy z Asie a Tichomoří prožívají smíšené období. Největší zisky zaznamenávají japonský Nikkei 225 (+0,90 %), australský S&P/ASX200 (+0,50 %) a singapurský SG20 (+0,45 %). Indexy z Číny klesají přibližně o 0,60-0,80 %.
img

Asijské akcie klesaly

21.05.2024 Asijské tituly přerušily sedmidenní růst. Index nejvíce táhly dolů akcie Tencent a AIA. Ztráty mírně vyrovnaly japonské tituly po pozitivních výsledcích tamních pojišťoven. Hong Kongský index odepisoval po výsledcích pod očekávání automobilky Li Auto.
C:\fakepath\nasdaq.jpg

Světové akciové indexy letos rostou i přes slabší výsledky

01.05.2024 Světové akciové indexy letos rostou, kvůli horším dubnovým výsledkům však některé z nich sestoupily z rekordních úrovní. Nejsledovanější americký indikátor S&P 500, panevropský Stoxx Europe 600, čínský Hang Seng či technologický index Nasdaq Composite letos vzrostly o zhruba šest procent, vyplývá z burzovních statistik. Na maximum se v dubnu dostal britský index FTSE 100.
img

Ranní shrnutí (30.04.2024)

30.04.2024 Asijsko-pacifické indexy zažívají mírně pozitivní seanci a zůstávají v mírně kladném teritoriu. Japonský Nikkei 225 roste o 1,05 %, korejský KOSPI o 0,60 % a australský S&P/ASX200 o 0,05 %.
img

Bitcoin se vrátil nad 62 tisíc dolarů

19.04.2024 Bitcoin (BTC) se vrátil nad 62 000 USD, když se trh zotavil po zprávách o omezených škodách způsobených izraelským úderem na íránské vojenské cíle.
img

Ranní shrnutí (06.02.2024)

06.02.2024 Indexy v asijsko-pacifickém regionu zaznamenávají převážně negativní seanci, s výjimkou Číny. Japonský Nikkei 225 klesá o 0,78 %, zatímco australský S&P ASX 200 ztrácí 0,35 %. Čínské indexy dynamicky posilují v rozmezí 3,00-4,00 % v návaznosti na údajnou žádost Čínské komise pro regulaci cenných papírů o podporu akciového trhu.
img

Ranní shrnutí (31.01.2024)

31.01.2024 Indexy v asijsko-pacifickém regionu prožívají smíšené období. Japonský Nikkei 225 roste o 0,61 %, australský S&P ASX 200 získává 1,30 % a index Kospi klesá o 0,12 %. Akciové trhy v Číně opět ztrácejí přibližně 1,20-1,30 %.
img

Ranní shrnutí (29.01.2024)

29.01.2024 Akciové indexy v asijsko-pacifickém regionu zaznamenávají mírně býčí seanci. Japonský Nikkei 225 se obchoduje s nárůstem 0,77 %, australský S&P ASX 200 získává 0,05 % a Kospi roste o 1,42 %. Akciové trhy v Číně se obchodují výše přibližně o 0,50-0,60 %.
img

Ranní shrnutí (26.01.2024)

26.01.2024 Indexy v asijsko-pacifickém regionu zažívají mírnou korekci. Japonský Nikkei 225 klesá o 1,35 %, australský S&P ASX 200 ztrácí 0,20 % a Kospi posiluje o 0,50 %. Akciové trhy v Číně se vracejí do záporu a zaznamenávají pokles o 1,70-2,10 %.
img

Ranní shrnutí (25.01.2024)

25.01.2024 Indexy v asijsko-pacifickém regionu zaznamenávají mírnou seanci. Japonský Nikkei 225 zůstává beze změny, australský S&P ASX 200 získává 0,45 % a Kospi ztrácí 0,15 %.
img

Ranní shrnutí (18.01.2024)

18.01.2024 Indexy v asijsko-pacifickém regionu zažívají smíšenou seanci. Čínské indexy se mírně odrážejí od nedávných hlubších ztrát a posilují o 0,50-0,60 %. Japonský Nikkei 225 se obchoduje bez větších změn, jihokorejský Kospi roste o 0,40 % a australský S&P ASX 200 klesá o 0,15 %.
img

Ranní shrnutí (29.12.2023)

29.12.2023 Indexy v asijsko-pacifickém regionu prožívají poslední den roku smíšené seance. Vyčnívá pouze korejský index KOSPI se ziskem 1,60 %.
img

Ranní shrnutí (19.12.2023)

19.12.2023 Indexy v asijsko-pacifickém regionu jsou smíšené. Poklesem vyniká čínský trh, kde indexy ztrácejí přibližně 1,00 %. Ostatní indexy mezitím zaznamenávají zisky. Australský index S&P ASX 200 roste o 0,80 % a japonský Nikkei 225 o 1,40 %.
img

Ranní shrnutí (15.12.2023)

15.12.2023 Indexy v asijsko-pacifickém regionu získávají na mírném sentimentu. Čínský trh roste o 0,80-1,00 %, index SP ASX 200 si připisuje 0,20 % a japonský Nikkei 225 roste na 0,90 %.
img

EUR/USD: Ošidné ticho

28.11.2023 Měnový pár EUR/USD se obchoduje v úzkém cenovém rozpětí, ale zůstává v rozmezí čísla 9. Rozporuplné fundamentální pozadí brání obchodníkům určit vektor pohybu cen. Kupující EUR/USD se pokoušejí etablovat se nad úrovní 1,0960 (horní čára Bollinger Bands na čtyřhodinovém grafu), zatímco prodejci se zrcadlově pokoušejí stáhnout cenu k základně čísla 9 nebo dokonce pod úroveň 1,0880 (spodní čára Bollinger Bands na H4). Žádná ze stran z toho nevyšla vítězně a pár se pohybuje v rozmezí 1,0910 – 1,0960, což odráží nerozhodnost býků i medvědů.
img

Ranní shrnutí (13.11.2023)

13.11.2023 Na čínském trhu dochází k mírnému oživení, indexy si připisují 0,15-0,25 %. Naopak australský index S&P ASX 200 vede v poklesu, když ztrácí 0,50 %. Japonský Nikkei 225 ztrácí 0,05 %.
img

Ranní shrnutí (10.11.2023)

10.11.2023 V první části dne se asijsko-pacifické indexy během seance obchodují převážně níže. S&P ASX 200 ztrácí 0,30 %, KOSPI ztrácí 0,70 %, japonský Nikkei 225 se obchoduje o 0,24 % níže, zatímco čínské indexy klesají o 1,50 % až 1,80 %.
img

Ranní shrnutí (28.09.2023)

28.09.2023 Asijsko-pacifické trhy se obchodují převážně níže, přičemž australský index S&P/ASX 200 je jediným ziskovým indexem, který vzrostl pouze o 0,1 %. Naopak čínské indexy a japonský Nikkei 225 zaznamenávají ztráty přes 0,60 %, resp. 0,80 %.
img

Ranní shrnutí (20.09.2023)

20.09.2023 Wall Street den před rozhodnutím Fedu o úrokových sazbách uzavřela na nižší úrovni, přičemž indexy SP500 a Nasdaq 100 skončily o 0,22 % níže.
img

Bitcoin a Ether rostou; Deutsche Bank bude poskytovat služby úschovy kryptoměn

15.09.2023 Bitcoin v pátek ráno v Asii vzrostl a obchoduje se nad 26 500 USD. Ether se rovněž posunul výše a překonal hranici 1 600 USD. Všech ostatních 10 nejprodávanějších nestablecoinových tokenů posílilo.
img

Ranní shrnutí (13.09.2023)

13.09.2023 Včerejší seance skončila na Wall Street poklesem. Index SP500 (US500) uzavřel o 0,60 % níže na 4460 bodech a Nasdaq 100 (US100) ztratil plných 1,1 % na 15290 bodů.
img

Ranní shrnutí (31.08.2023)

31.08.2023 Včerejší seance na Wall Street skončila mírným růstem hlavních indexů. S&P 500 si připsal 0,38 %, Nasdaq 0,56 % a Russell 2000 vzrostl o 0,40 %.
img

Ranní shrnutí (16.08.2023)

16.08.2023 Úterní seance na Wall Street přinesla pokles amerických indexů. Nasdaq ztratil 1,14 % a index S&P500 klesl o 1,16 % a uzavřel seanci pod 50-denním EMA.
img

Ranní shrnutí (15.08.2023)

15.08.2023 Pondělní seance na Wall Street přinesla zisky amerických indexů. Nasdaq si připsal 1,05 % a index S&P500 vzrostl o 0,57 %. Jedním z hlavních tahounů byly akcie společnosti Nvidia, které včera posílily o více než 7 % poté, co je banka Morgan Stanley označila za svůj nejlepší tip.
img

Ranní shrnutí (14.08.2023)

14.08.2023 Páteční seance na Wall Street přinesla relativní pokles amerických indexů. Nasdaq ztratil 0,56 % a S&P500 klesl o 0,11 %.
img

Pre-market v New Yorku 28. 6. 2023. Rally na Wall Street by mohla pokračovat.

28.06.2023 Futures na americké akciové indexy otevřely v červených číslech a zatím nemohou kompenzovat ztráty na pozadí zpráv, že washingtonští zákonodárci zvažují nová omezení prodeje čipů do Číny. Tato zpráva vedla k velkému výprodeji pro výrobce čipů. Futures na S&P 500 klesly o 0,3 %, zatímco technologický NASDAQ ztratil více než 0,5 %. Nvidia Corp. a Advanced Micro Devices Inc. klesly o více než 3 %.
img

Ranní shrnutí (02.05.2023)

02.05.2023 Asijské akcie působily smíšeným dojmem, některé trhy byly zavřené. Trhy zatím nijak zvlášť nereagují na nejnovější vývoj v americkém bankovním sektoru.
img

Asijské akcie většinou klesly

24.03.2023 Ve středu skončilo dvoudenní zasedání americké centrální banky, které ovlivnilo všechny světové akciové indexy. Hlavní asijské akciové trhy většinou klesaly. Čínský Shanghai Composite ztratil 0,02 % a korejský KOSPI 0,08 %. Japonský Nikkei 225 a australský S&P/ASX 200 mírně klesly o 0,5 %, resp. 0,67 %. Shenzhen Composite zároveň vykázal slabý růst (o 0,09 %), zatímco hongkongský index Hang Seng mírně vzrostl o 0,68 %.
Související klíčová slova: Etheru | Akcie Sony | Kirin | Uvolněné měnové politiky | Filip Louženský | Cap | Války | Lithium | Olga Švepešová | Vývoj | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Nezaměstnanost v lednu | Panevropský index | US2000 | Snížit úrokové sazby | EUR | Spotřebitelské výdaje | Stoxx | Venezuela | Obchodní deficit | Tencent Holdings | Akcie čínských společností | Očekávání | Pro investory | Japonské maloobchodní tržby | Otevřené pozice | Evropské centrální banky | Uvolněné měnové | Volatilní | Akcie výrobců čipů | Novo | Kvartální výsledky | Příležitost k nákupu | Trh práce | iShares | Sartorius | Investice | Rozvolnění | Celoevropský Euro Stoxx 50 | Podnikatelské aktivity | Akcie Mitsubishi | Akvizice | Japonské akcie | Prognózy | Britská libra | Intervence | Výkonný ředitel | Retracementy | Klesly akcie | Zlepšení výkonnosti | Rekord | Meituan | Bitcoiny | Evropský index | Počet případů koronaviru | Snížení likvidity | YCC | Pokles zisku | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Benchmark | Cena bitcoinu | Akcie společnosti | ETH | Portu Filip Louženský | Pesimistická nálada | CSI 300 | Lagardeová | Jan Tománek | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Výnos | Goldman Sachs | SMA | Baidu | Russell 2000 | Opatření v Číně | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Měny | Import | ČEZ | Exchange | Miliardář Elon Musk | Investiční strategie | Zasedání centrálních bank | Američtí vojáci | Brent | Kontrakty | Strach | Zbrojařská společnost | AUDUSD | Australská centrální banka (RBA) | Platební neschopnosti | JPY | SMIC | Americký výrobce čipů | Agentura Reuters | SoftBank Group | Akcie Alibaba Group | Nikkei 225 (JAP225) | Projekce | FTSE | AI | Ukazatel | Shanghai Composite Index | Covid | Coinmarketcap | Růstový směr | Výrobní sektor | FTX | Geely | Prognóza | FTSE 100 | Sumitomo Mitsui | Burza cenných papírů | Běžný účet platební bilance | Barel ropy | Palladium | Americký Fed | Ropa WTI | Micron | Developeři | MarketWatch | Pozornost investorů | Burzy | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | Společnost Siemens | Dolar (USD) | Americké ekonomiky | MiFID II | Partnerství | Proražení | Export | Kapitál | Applied Materials (AMAT.US) | FedWatch | Posílení | Pondělní obchodování | USD | Energetická společnost | Hongkong | Včerejší seance | Tobiáš Kohout | Regulace | Banka Goldman Sachs | Na burze | Tichomoří | Zisk | Jestřábí komentáře | Xiaomi | Čtvrtletní výsledky | LG Energy Solution | Oživení trhu | Zvýšení sazeb | EURUSD | Reakce trhů | Umělé inteligence (AI) | Zpráva o inflaci | Měnový pár EUR/USD | Kurzy akcií | Šíření nemoci | Pozitivní signál | Finanční rok | Výrobní ceny | Úroková sazba | HSCEI | Nejsilnější růst | Jakub Němec | Plyn | Obchodní dny | Dovoz | Automobilka Tesla | Portu Marek Malina | Nikkei | Lenovo | Makrodata | Investoři | Instacart | Fidelity | Negativní sentiment | AMD | Válka na Ukrajině | Média | Zasedání Bank of Japan | Bitcoin ETF | Severní Korea | Index PPI | MSCI Emerging Markets | Jádrový index | Největší firmy | Charu Chanana | Commonwealth Bank | Údaje o průmyslové výrobě | Pokles ceny akcií | Měna | Akciové indexy | Index KOSPI | Bank of England | Elon Musk | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Fujitsu | Vývoj sazeb | Zápis z posledního zasedání | Ekonomiky | Coca-Cola | Sestupný trend | Čínské banky | Bydlení | Dovoz ropy | Americký index | Analýzy | Americký S&P 500 | Prezident | CAC 40 | Futures na S&P 500 | Praní špinavých peněz | Německý DAX | Růst inflace | Japonsko | Mary Dalyová | Americké centrální banky | Technologické tituly | Grayscale | Europe 600 | Fiskální rok | Obchodování | Zpráva | Shenzhen Composite | S&P | Meta | Technologické společnosti | Oznámení | Sentiment investorů | Nio | Vývoj úrokových sazeb | Investovat | Tchaj-pej | Tencent | Výrazné ztráty | Prodej | Christine Lagardeová | Euro Stoxx 50 | Deflace | Moskevská burza | Bitcoin | MOEX | Tržní kapitalizace | Nasdaq | Rekordní hodnoty | Centrální banky | Globální akciový index MSCI | Raketové útoky | CME FedWatch Tool | Investiční centrum | Dobré výsledky | Zprávy | Prezidentka ECB | Dnešní data | Index STOXX Europe | Firmy | Nerozhodnost | Zadlužování | François Villeroy de Galhau | Recese ve Spojených státech | Ceny ropy | G10 | Nástroj | Výsledky | Zápis ze zasedání Fedu | Evropské akcie | Automobilka | Bloomberg | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Siemens | S&P Global | TIM | Japonská vláda | Vojenský konflikt | Zelená čísla | Zadlužení | Nadšení | Míra | Akcie v USA | Mitsui & Co. | ECB | Raiffeisen | BREAKING | TSMC | Pokles tržeb | Hospodářský výsledek | Objem | Obavy z recese | Symposium centrálních bankéřů | Čínské trhy | Vyhlídky | Federální rezervní systém | CZ | Společnost Nvidia | Odhady trhu | Australský dolar | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Propuštění | Výrazný pokles | Regulátor | Hlavní indexy | Futures na evropské indexy | Kroky centrálních bank | Finanční výsledky | Průmyslová výroba | Předpověď | Vyšší poptávka | S&P/ASX 200 | Onemocnění | Riziko recese | CME FedWatch | Americký výrobce | Deficit | Údaje | Rio Tinto | Výkonnost | Významné zisky | Reakce trhu | Australské akcie | Bankéř | DAO | Asie | Alibaba | Očekávání analytiků | Přijetí | xStation | Vojtěch Boháč | Jackson Hole | Nomura | Ukrajina | Jednání FOMC | Automobilky | Nvidia Corp | Tempo růstu spotřebitelských cen | Akcie výrobce čipů | Výsledky společnosti | Trump | Rostoucí obavy | Dnešní růst | Energetický index S&P 500 | Graf | Index S&P 500 | Britský FTSE 100 | Ropa Brent | Neuspokojivé výsledky | Bitcoin dnes | UBS Group AG | Výnosové křivky | Bank of Japan | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Futures | Zveřejněná data | Americké CPI | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Americké akcie | Základní úroková sazba | Čínský prezident Si Ťin-pching | High | UBS Group | Nemovitosti | Pokles ceny | Index spotřebitelské důvěry | Pozitivní vliv | Index cen výrobců | Ekonomická situace | Portu | Komise pro cenné papíry a burzy | Jihokorejský KOSPI | Společnost BlackRock | Korporátní zprávy | Trh | Komise | Války na Ukrajině | Fed | Samsung Electronics | NASDAQ 100 | Korekce | Údaje o inflaci | Ropné futures | Indexy v Asii | Běžný účet | Vývoj ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Japonský export | Dobré společnosti | Boháč | CNOOC | Akciový index | Propad akcií | Rating | Pozornost | Futures na Wall Street | FRA40 | Payrolls | Microsoft | Výrobce čipů Nvidia | Index CPI | Finanční společnosti | Daňové úlevy | S&P 500 | JDE | Demokratické strany | Snížení sazeb | Podpora | Siemens Energy | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Čínská společnost | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Prezident Joe Biden | Wells Fargo | Objem obchodů | Makroekonomické zprávy | Nifty 50 | Invest | CME | Centrální banka | Andrew Bailey | Sanford C. Bernstein | Asijské indexy | ECB dnes | Donald Trump | Čistý zisk | Jádrová inflace | SK Hynix | Centrum | Společnosti | Bank of China | Zlepšení ekonomiky | Spoluzakladatel | Ekonomický růst | API | Největší kryptoměna | Nízká volatilita | Reuters | AMAT.US | CL | Situace na Ukrajině | Novozélandský dolar | Capital | Kuaishou Technology | Lockdowny | Vybírání zisků | Overbalance | Měny zemí | Předseda | City Index | Olga Švepešová Blaťáková | Růstový impuls | Zahraniční investice | Společnost XTB | Akcie Nvidie | Výrobce čipů Micron | Zemní plyn | Makro | Libra | Analytici | Zvýšení základní úrokové sazby | Indikátor | CFD | E-commerce | Nová data | Biden | Hospodaření | Credit Suisse Group AG | Cvičení | Nálada investorů | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Energetický sektor | Bollinger Bands | Alibaba Group | SMA 200 | Sumitomo | Goldman Sachs Group | Letiště | Akcie dnes | Ceny akcií | Izrael | Cena ropy dnes | Regulace technologického sektoru | S&P500 | PEPSICO | Evropské indexy | Čínská ekonomika | JD.com | Ruská ropa | Ceny | Technologie | Cena | Agentura Bloomberg | Pokles | Eskalace na Blízkém východě | Vývoj akciového indexu | Hongkongský Hang Seng | Nvidia | Americké společnosti | Wilson | Druhá největší kryptoměna | Akcie Tencent | Bitcoin (BTC) | CARA | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Mercedes | Štěpán Hájek | Americký dolar | Americká ekonomika | Indexy v Číně | Situace | Credit Suisse Group | Obchodník | Portfolio manažer | Futures kontrakty | Alibaba Group Holding | Negativní dopad | Tokio | COVID-19 | Akcie v Číně | Marek Malina | Regulátoři | US100 | Evropská centrální banka | Index cen | Moneta | Dow Jones Industrial Average | Čínská vláda | Index PX | Růst mezd | Malina | Rizika | Kryptoměna | Momentum | Pozitivní sentiment | Marketingová komunikace | Odpor | LGES | Fond | Konsensus | Růst zisků | Zisky | Akcie Boeingu | Trh práce v USA | Conference Board | MSCI All Country World | Cena benzínu | Vývoj HDP | Benchmarky | Falcon | CFD na indexy | Nižší ceny ropy | Toyota | Dluhy | Pullback | Index euro stoxx 50 | Euro STOXX | Maloobchodní tržby | Shanghai Composite | Analytici Goldman Sachs | Rusko-ukrajinský konflikt | CNOOC Ltd. | Hongkongský index Hang Seng | Růst cen | Drahé kovy | MAAE | Makro prostředí | Růst ceny | Konsenzus | Měnová politika | Vysoké inflace | Rheinmetall | PMI ve výrobě | Asset management | Býčí trh | Financování | Akcie | Názory analytiků | Zasedání RBA | Technologický gigant | Nissan Motor | Výrobce čipů | Historické maximum | Spekulace na snížení sazeb | Doporučení | Sazby beze změny | USDJPY | Pšenice | Poptávka | Jihokorejské společnosti | Banka Morgan Stanley | Obchodníci | Polovodičové společnosti | Guvernér | Hang Seng | SSE Composite | Očekávání trhu | Hodnota akcií | Růst HDP | Masato Kanda | XTB Štěpán Hájek | Lenovo Group | Technologický Nasdaq | Akcie technologických firem | WTI | Hrozba recese | Sony Group | Kryptotrhy | Reporty | Covid v Číně | Společnost TSMC | Zisk společnosti | NetEase | RBNZ | Německý index DAX | Pákistán | Reserve Bank of Australia | Pokles podnikatelské aktivity | Pokles zásob | Bankéři | Cena ropy | Podnikání | Westpac Banking | Inflace | Advanced Micro Devices | Analytik Portu | Využití kapacit | Spekulace | Účet platební bilance | Akcie bank | DAX | Technology | ROCE | HDP | Alphabet | Celková inflace | Firma | Uvolněná měnová politika | Signály | Venezuelský prezident | Reálné příjmy | Dolarový pár | Chudoba | Načasování | Snížení úrokových sazeb v USA | Erste | Ropa | Statistiky | Ether | China Telecom | Stoxx 600 | Čínský index | FX | Index PMI | Ekonom | xAI | Výnosy na amerických dluhopisech | FTSE 100 (UK100) | Restrikce | Deutsche Bank | Kurz | Market | Týdenní pokles | 256/2004 | EMA | Dolar | HSI | Americká Komise pro cenné papíry | Optimismus | Rozhodování | AMAT | Ceny pšenice | Francouzský CAC 40 | Akcie BHP Group | Byznys | Investujte | Galaxy Entertainment | USA | Asie a Tichomoří | Mercedes-Benz | Hodnocení rizik | Fundamentální pozadí | Tomáš Cverna | Euro | Investování je rizikové | AUD | Báze | Červená čísla | Federální rezervní banky | Index S&P/ASX 200 | Zahraniční kapitál | Softbank | Sony | Japonský Nikkei | Čínský export | Výnosy státních dluhopisů | Růst akcií | Indikátor důvěry | JP Morgan | Zpomalení růstu | Nálada na Wall Street | Futures na US100 | Vývoj na akciových trzích | Banka JP Morgan | Ekonomický poradce | Asijské akcie dnes | Globální akciový index | Vítězství nad inflací | EU | Cenové stability | Credit Suisse | Komerční banka | Vývoz | xStation 5 | PBOC | Samsung | Recese | KakaoBank | JD Logistics | Inflace v Německu | Kazuo Ueda | Vlády | Podnikání na kapitálovém trhu | ASX 200 | Dow Jones | Výrobní index | Největší propad | Stavební povolení | Akcie Alibaby | Miliardy | SEC | Denní graf | Americké burzy | Hodnota indexu | Kapitálové výdaje | Pozastavit obchodování | Centrální banka USA | Čínské indexy | Nikkei225 | Indikátory | Ceny energií | Americké indexy | Index FTSE 100 | Základní sazby | Japonský premiér | Rostoucí inflace | Technologický sektor | Projev šéfa Fedu | Předpovědi | Světové ekonomiky | Trend | Dění na trhu | Dow Jones Industrial | Japonský jen (JPY) | Očekávání úrokové sazby | Pokles akciových trhů | Míra inflace | Kim Čong-un | Australský index | Akcie společnosti Nvidia | Spotřebitelská důvěra | CNN | Oslabení | Nařízení | Futures na americké akciové indexy | Oblasti umělé inteligence | Schodek | BTC | KOSPI | Investiční platformy | Indexy | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Odborníci | Obchodní bilance | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Nejlepší výsledky | Průmysl | Úroková sazba v eurozóně | Očekávané výsledky | Tempo růstu | Odkup akcií | Práce | STOXX50 | Americké vlády | Divergence | Commonwealth Bank of Australia | Nejvyšší růst | ETF | PMI ve službách | Akcie výrobce čipů Nvidia | Akcie klesají | Akciové trhy | Úspěch | Finanční situace | Větší zisky | Zvyšování úrokových sazeb | Technologický index | Rally | Bankovní rada | Úřady | Recese v USA | Smíšené obchodování | Růstové tituly | Index Topix | Nálady na trhu | Japonský index | Energetický index | TRX | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | PDD | Výprodej | Problémy v dodavatelských řetězcích | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Pokles cen | LPR | Žádosti o podporu | Čínská centrální banka | SP500 | JD | Index euro | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | FedWatch Tool | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Akcie Tesly | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | Trhy dnes | Pochybnosti | Westpac | Ekonomické prognózy | Fio banka | Zotavení | Sentiment | Prodeje čipů | Industrial and Commercial Bank of China | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | ECB Christine Lagardeová | Politika | Nálada na trhu | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Investiční ředitel | Čínský prezident | Dnešní seance | Nespokojenost | BHP | Plány společnosti | ETF společnosti BlackRock | Evergrande | Makroekonomická data | Výnosy amerických dluhopisů | City | Další vývoj | Si Ťin-pching | Dnes zveřejněná data | Pokles průmyslové výroby | Členové bankovní rady | Cíle | Indie | Technologické akcie | Měnové politiky | Ekonomika | Oxford Economics | Netflix | Historická maxima | Ekonomická data | Politika centrálních bank | Výrobní index PMI | Sankce | Člen bankovní rady | Výhled | České akcie | FAST | Futures na indexy | Komerční banky | Světové akciové indexy | Britský FTSE | Deriváty | Ethereum | Přísná opatření | BHP Group | Odpovědnost | Fidelity Investments | Index Hang Seng | Tržní kapitalizace kryptoměn | PayPal | Technologický index Nasdaq | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Expanze | Volkswagen | Londýnský index | Komise pro cenné papíry | XTB Tomáš Cverna | Výdaje | Bílý dům | Situace v Číně | Austrálie | Financial Times | Prodeje | USD za barel | Nikkei 225 | Obavy investorů | Peněžní trhy | Růst bitcoinu | GS | Bernstein | Akcie ropných společností | Úrokové sazby | Růst cen výrobců | Investiční fond | Applied Materials | Zpětný odkup akcií | Růst inflace v USA | MSCI Asia Pacific | NFT | Člen rady guvernérů | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Dialog | JAP225 | Trhy v Číně | Akciový trh | Ekonomické aktivity | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Inflace v Japonsku | Uhlí | Výprodeje | Japonský ministr financí | Index MSCI | DE30 | Odvětví vyspělých technologií | Komise v přenesené pravomoci | Společnosti z indexu | Jasný signál | Údaje o HDP | Finanční sektor | XPeng | Americký dolar (USD) | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Australská ekonomika | RBA | Index podnikatelské aktivity | Korporace | Velké ekonomiky | Hyundai Motor | Japonská burza | Seven & i Holdings | Platformy | Rusko | Čínský výrobce | Vysoké riziko | Nissan | Miliardy USD | Poradce | Wood & Company | Obchodní den | Japonský jen | Signál | Írán | Projev šéfa Fedu Powella | Repo sazba | ISEQ | CPI v USA | Rozdílové smlouvy | Ropy | Americké akciové indexy | Joe Biden | Šéfka ECB | Ekonomický dopad | Společnost | Marek Chudoba | Ministr financí | Akcie Rio Tinto | Maloobchodní tržby v listopadu | Futures na americké akcie | BMW | Cena akcií | ASX | Express | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Investiční doporučení | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Pracovní trh | Nálada | Umělé inteligence | Burze | Eura | Fio | Pozitivní momentum | Organizace | Halving | Celkové příjmy | Inflační data | Růst | Problémy s likviditou | Průlom | Energetické komodity | Příjmy | Meziroční inflace | Nižší úrokové sazby | Investujte zodpovědně | Zajištění | Dna | Objem prostředků | Investiční společnosti | Australský S&P/ASX | USD/JPY | Index | Wall Street Journal | Mega Cap | Lockdown | Akcie Alibaba | Stříbro a platina | Token | Čínský trh | FOMC | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Jižní Korea | Výsledková sezóna | Index STOXX Europe 600 | Akciové indexy v Asii | Wall Street | Akcie BHP | Prezident Nicolás Maduro | Kraft-Heinz | Měnový pár | Výsledky Nvidie | Hospodářský pokles | Index HSCEI | Nové údaje | China Merchants Bank | Fundamenty | Jihokorejská centrální banka | Sentiment trhu | Asijské akcie | Vývoj akciového indexu Nikkei 225 | Aleš Mendl | Li Auto | Vzestupný trend | Velké ztráty | Nová historická maxima | Podniky | Prohlášení | Sazby v Číně | Intradenní pokles | Odvětví | Akcie Hyundai | Největší ekonomiky | TRON | Sazby hypoték | Data ze Spojených států | AEX | Cestování | Zastavení činnosti | Rozhodnutí americké centrální banky | Jordánsko | US500 | Cenové války | Nasdaq Composite | Japonský index Nikkei | Největší ztráty | Finanční ztráty | Hyundai | Graf dne | Zasedání FOMC | Hynix | Americký prezident | Akciové trhy ve Spojených státech | Management | Růst Bitcoinů | Zasedání Fedu | Kandidát na prezidenta | Zlepšení | Čínské investice | Signály Fedu | Větší pokles | Nomura Holdings | Dolary | Ruské akcie | Cena za barel ropy | Investice státu | UBS | Makléřské společnosti | ČR | Společnost Siemens Energy | Futures na americké indexy | Nejistota | Kupující | Propad | Aktivita čínských továren | Applied Materials | Vývoj v Evropě | Měnové báze | Pár EUR/USD | Akciové trhy v Číně | Snižování sazeb | Toyota Motor | Čínský index SSE Composite | Stříbro | DAX (DE30) | Sberbank | Prezidentský kandidát | Geely Automobile Holdings | Sands China | VTB | Kuaishou | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Index Nasdaq Composite | Vývoj akciového indexu DAX | Walmart | XTB | MT4 | xStation5 | Míra nezaměstnanosti v Japonsku | Směřování | Mitsubishi Motors | Novo Nordisk | Největší pohyby | Severokorejský vůdce | Visa | Další pokles | Nové úvěry | Nicolás Maduro | Japonská centrální banka | Vice | Vysoká inflace | Rostoucí úrokové sazby | Směrnice | Eskalace | UAW | Mitsubishi | Platební bilance | USDIDX | Spotřebitelské ceny | Aktivity v Číně | Denní propad | Emerging markets | Amazon | AIA | Akcie Hyundai Motor | Restriktivní politika | Výkonnost hlavních indexů | Evropské akciové indexy | Kurzy | Obavy z recese v USA | Saxo | Psychologické úrovně | CoinDesk | Pozice | Jerome Powell | Dluhopisy | Daily FX | Index SSE Composite | Problémy | Čína | Partner společnosti | MIFID | TOPIX | Čínští developeři | UK100 | Platina | | Miliardář | Akciové indikátory | Výsledky společnosti Nvidia | Ethereum (ETH) | Christopher Rupkey | Robotaxi | Index PCE | Největší pokles | Stoxx Europe 50 | Miliardy dolarů | Sazby | Peking | Hospodářské výsledky | Burza | Společnost Applied Materials | Poradenství | Akcie skupiny | Inflace v USA | Výraznější pokles | Plány | Nonfarm Payrolls | Pozitivní seance | Čínské úřady | Portfolio | Investiční | Akcie v Asii | Počet nezaměstnaných | Index Stoxx 600 | Financial | Opatření | Oživení čínské ekonomiky | Fio banka, a.s. | Index Nikkei | Hong Kong | Telecom | Ziskové akcie | S&P Global Market Intelligence | Celkový sentiment | Analytik | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Index SSE | Růst akcií Nvidia | Cena akcií společnosti | Uzavření trhů | Index hongkongských akcií | Investment | Krize | Tesla | PetroChina | Index Nikkei 225 | Spojené státy | BlackRock | Vývoj akciového indexu Nikkei | Parlamentní volby | CryptoQuant | Výsledky hospodaření | Ekonomové | G7 | Hlavní akciové indexy | Vývoj na světových trzích | Podhodnocené akcie | Volby | Banka | Index spotřebitelských cen | Kia | Nidec | Covidová opatření | Technologický index Nasdaq Composite | Dolarový index (USDIDX) | Akcie Monety | Tržby | Zvýšení dovozních cel | Zrychlení růstu | Dezinflační trend | Bilance | Zlato | Mzdy | ABC | Indonésie | Tchaj-wan | Nejslabší měny | Čínský Shanghai Composite | Country Garden | Nákup jüanů | Export v červenci | Kotace | NZD | Pevninská Čína | Riziko | Ukazatele | Akcie TSMC | CITIC | Analytik investiční společnosti | Caixin | Kryptoměny | Index DAX | Výhled měnové politiky | Výrobní ceny v Číně | Komunistické strany | Jihokorejský Kospi | Výnosy | ČTK | Stimuly | Ztráty | Banky | Komodity | Index US2000 | Symposium centrálních bankéřů v Jackson Hole | Ohio | Investování | Analýza | News | Hlavní ekonom | Michelle Bullocková | Asijské akciové trhy | Index MSCI All Country World | Analytik XTB
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Růst | Trading | FOREX | Pokles | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Japonský HDP
Japonský index
Japonský index Nikkei
Japonský index Nikkei 225
Japonský jen
Japonský jen (JPY)
Japonský jen včera
Japonský konglomerát
Japonský ministr financí
Japonský Nikkei

Následující klíčová slova

Japonský obchod
Japonský parlament
Japonský premiér
Japonský rozdíl
Japonský scénář
Japonský svíčkový graf
Japonský trh
Japonský výrobce aut
Japonský vývoz
Japonský vývoz v květnu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít