Reálné příjmy
Preferovaný ukazatel inflace Federálního rezervního systému končí v roce 2024 mírným růstem.
31.01.2025 Federálním rezervním systémem preferovaný ukazatel jádrové inflace zaznamenal v prosinci pouze mírný nárůst, zatímco reálné příjmy zůstaly slabé. Tento trend může posílit očekávání dalšího snížení úrokových sazeb v roce 2025.
ECB stáhla sazby pod tři procenta, chce oživit ekonomiku
30.01.2025 Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) na dnešním zasedání podle očekávání snížila depozitní sazbu o čtvrt procentního bodu na 2,75 procenta. Sazbu pro hlavní refinanční operace zredukovala také o čtvrt bodu, a to na 2,9 procenta. ECB to uvedla v tiskové zprávě. Snižováním úroků se snaží podpořit hospodářský růst v eurozóně.
Chorvaté jsou zoufalí, kvůli přijetí eura přicházejí rychleji o úspory. Jejich strádání je varováním i Čechům, z nichž někteří stále ještě s možným přijetím eura koketují
26.01.2025 Chorvaté jsou ze současného zdražování ve své zemi zoufalí natolik, že v pátek hromadně bojkotovali nákupní centra, obchody nebo i čerpací stanice. Klíčovým viníkem výrazné inflace, momentálně nejvyšší v eurozóně, je ale ve skutečnosti jednotná měna euro. Tedy hlavně s ním integrálně spjatá neexistence nezávislé měnové politiky. Je to varování i pro Čechy, z nichž někteří ještě stále koketují s myšlenkou přijetí eura.
Invesco: Nečekané pravdy – Ohlédnutí za rokem 2024
14.01.2025 V roce 2024 začal cyklus uvolňování centrálních bank, což přispělo k tomu, že se tento rok mnoha investorům vyplatil. Kéž by se totéž dalo říci o mém Aristotelově seznamu 10 překvapení.
Bank of Japan se blíží k dalšímu zvýšení sazeb, ale japonský jen zatím není připraven posílit
10.01.2025 Spotřebitelský sentiment se v prosinci zhoršil, přičemž údaje Úřadu vlády ukázaly pokles indexu ze 36,4 na 36,2 bodů. Produkční mezera v Japonsku, která měří rozdíl mezi skutečnou a potenciální produkcí, navíc zůstala záporný už 18. čtvrtletí v řadě. To znamená, že skutečná produkce je nižší než plná kapacita, což ukazuje na nedostatečnou poptávku. Tyto neuspokojivé hodnoty naznačují, že Bank of Japan může na nadcházejícím zasedání 24. ledna zaujmout vyčkávací postoj a odložit zvýšení úrokových sazeb. Takové rozhodnutí by bylo pro japonský jen pravděpodobně negativní a vedlo by k dalšímu oslabení měny.
Reuters: Eurozóna má chmurné vyhlídky
08.01.2025 Eurozóna loňský rok zakončila chmurnými vyhlídkami, ukazuje hned několik ekonomických indikátorů. Hospodářský blok, v němž je 20 zemí Evropské unie platících eurem, přitom už více než rok balancuje na pokraji hospodářské recese. Oživení je ale stále v nedohlednu, napsala dnes agentura Reuters. Důvodem k obavám je nyní i hrozba zavedení cel na dovoz do Spojených států.
Experti čekají příští rok zrychlení ekonomiky ČR
27.12.2024 Česká ekonomika v příštím roce zrychlí svůj růst ke dvěma procentům, když ji nadále potáhne zejména spotřeba domácností. Inflace zůstane na podobné úrovni jako letos, a protože růst nominálních mezd překoná tempo růstu spotřebitelských cen, zvýší se i reálné příjmy domácností. Nezaměstnanost mírně naroste, nadále ale bude patřit mezi nejnižší v Evropské unii. Vyplývá to z výsledků pravidelného průzkumu ministerstva financí na základě prognóz 13 tuzemských odborných institucí a odhadů analytiků oslovených ČTK.
Důvěra v českou ekonomiku klesla u podnikatelů i spotřebitelů
23.12.2024 Celková důvěra v českou ekonomiku v prosinci meziměsíčně klesla o 0,5 procentního bodu na 97,5 bodu. Pesimističtější byli v porovnání s listopadem podnikatelé i spotřebitelé, uvádí Český statistický úřad (ČSÚ). Důvěra v ekonomiku je přesto na vyšší úrovni, než byla před rokem, kdy měl její souhrnný indikátor hodnotu 93,8 bodu.
Důvěra v českou ekonomiku klesá, stahuje ji dolů průmysl a spotřebitelé. A obava z Trumpových cel
23.12.2024 Důvěra v českou ekonomiku se v prosinci snížila. Jedná se ale spíše o korekci listopadového nárůstu než o trvalejší změnu trendu k horšímu. Nálada spotřebitelů zůstává z dlouhodobého hlediska, na poměry uplynulých dvaceti let, mírně nadprůměrná. Spotřebitelé se díky odeznění mimořádně vysoké inflace a obnovení růstu reálných mezd letos osmělují k vyšším útratám, zůstávají však opatrní.
Vejce jsou nyní v Česku nejdražší v dějinách, jedno vyjde na 6,40 Kč, vyplývá z dat ČSÚ. Češi si ale drahá vejce tak trochu sami vykřičeli
17.12.2024 Vejce jsou dnes v Česku nejdražší v dějinách. V prosinci vychází jedno vejce na zhruba 6,40 Kč, vyplývá z předběžného šetření ČSÚ. Ještě v minulém desetiletí, v létě roku 2011, stálo vejce jen lehce přes dvě koruny.
Jak si povedou úvěry a rizikové dluhopisy v roce 2025 podle analytiků Invesca?
12.12.2024 Když to shrneme, tak spready investičního stupně jsou nyní blízko maxim nebo dokonce na svých historických maximech, nicméně mohly by tak ještě nějakou dobu zůstat. Globální nástroje investičního stupně celkově nabízejí spready o šíři 90 bazických bodů (bps).
Ekonomický kalendář: Spotřebitelské ceny v USA, rozhodnutí BoC o sazbách a údaje o ropě v centru pozornosti
11.12.2024 Dnešní kalendář obsahuje klíčové údaje o inflaci v USA, rozhodnutí Bank of Canada o úrokových sazbách a zprávy o zásobách EIA. Trhy čekají na měsíční výhled OPEC a zároveň sledují vývoj amerických hypoték a údaje o novozélandském maloobchodu. Krátkodobé směřování dolaru rozhodujícím způsobem závisí na středeční zprávě o inflaci, přičemž prognostici očekávají další měsíc lepkavých cenových tlaků. Předpokládá se, že jádrový index spotřebitelských cen bez potravin a energií si udrží své měsíční tempo 0,3 %, což naznačuje, že cesta Federálního rezervního systému k jeho 2% cíli zůstává náročná.
Ruské ekonomice se po 1000 dnech války daří
19.11.2024 Ruská ekonomika se na konci třetího válečného roku stala systémem naprosto odolným vůči vnějším otřesům. Ale myslet si, že ruský prezident Vladimir Putin vyhrál, by byla chyba, píší v polském listu Gazeta Wyborcza ruští ekonomové Vladislav Inozemcev a Dmitrij Někrasov.
Šance na další vlnu posilování jenu jsou stále menší
08.11.2024 V japonské společnosti panuje hluboce zakořeněný strach z návratu k dlouhodobé deflaci – výzva, kterou se vláda i Bank of Japan snaží překonat již celá desetiletí. Myšlenka odložit zvýšení sazeb ze strany BOJ přinejmenším do jara příštího roku nabývá na síle. Mezi nejnovější zastánce tohoto odkladu patří člen představenstva BOJ Adači, Júičiro Tamaki (předseda stále populárnější Demokratické strany pro lid, která 27. října zčtyřnásobila své zastoupení ve volbách do dolní komory parlamentu) a další vlivné osobnosti.
ECB snížila úroky, depozitní sazba je na 3,25 procenta
17.10.2024 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání přikročila k dalšímu snížení úroků, aby podpořila ekonomiku eurozóny. Depozitní sazbu zredukovala o čtvrt procentního bodu na 3,25 procenta, informovala v tiskové zprávě. Sazbu pro hlavní refinanční operace snížila také o čtvrt bodu, a to na 3,40 procenta. Prezidentka ECB Christine Lagardeová uvedla, že inflace se dostává čím dál více pod kontrolu. Zároveň ale poukázala na slabý výkon ekonomiky eurozóny a na rizika pro budoucí hospodářský vývoj.
Tajemství vysokých evropských úspor
07.10.2024 Útraty českých domácností dál rostou, ale při pohledu na reálné příjmy se pořád jakoby “drží na uzdě”. Míra úspor domácností totiž zůstává nepřirozeně vysoká - ve druhém kvartále v průměru na 18,7 %, což je skoro 7 procentních bodů nad dlouhodobým průměrem. Proč? Zajímavé je, že podobně jsou na tom i domácnosti na západ od nás v eurozóně, kde v polovině roku míra úspor vystoupala do blízkosti 16 % (zhruba 4 procentní body nad dlouhodobým průměrem) a v sousedním Německu dokonce atakuje 20 %.
Nejlepší čas investovat už byl, ale nejhorší je, neinvestovat vůbec
02.09.2024 Investice, jako vše v životě, s sebou nesou příležitosti i rizika, a výsledky naší snahy nemusí skončit v zelených číslech. Na kapitálových trzích se střídají býčí a medvědí trhy v cyklické obměně růstu a poklesu, i když historicky víme, že ze statistického hlediska převažuje právě růst.
Červencová inflace je dle analytiků argument pro pomalé snižování úrokových sazeb
12.08.2024 Červencová inflace, která skončila mírně nad očekáváním trhu a České národní banky, je argumentem pro obezřetnost při dalším snižování úrokových sazeb. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Koruna proto podle nich reagovala posílením. Za celý rok očekávají růst cen okolo 2,5 procenta. Spotřebitelské ceny v Česku v červenci meziročně stouply o 2,2 procenta po červnovém dvouprocentním růstu. Údaje dnes na svém webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici očekávali setrvání inflace na dvou procentech.
WSJ: Pokles na burzách může být začátkem zúčtování s érou levných peněz
06.08.2024 Po dlouhém období experimentování s levnými penězi možná přichází éra zúčtování, kdy finanční trhy už jinak nahlížejí na riziko. V komentáři k propadům na burzách, které v minulých dnech zasáhly prakticky celý svět, to napsala redakční rada amerického ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ).
Ekonomika ČR předpandemické úrovně prý dosáhla před dvěma lety
28.06.2024 Aktuální revize Českého statistického úřadu vývoje ekonomiky ČR podle analytičky Komerční banky Jany Steckerové změnila její příběh. Zatímco doposud data ukazovala, že česká ekonomika jako jediná ze všech zemí EU stále zaostává za svou předpandemickou úrovní, podle zpřesněných dat jí dosáhla již ve druhém čtvrtletí 2022 a od té doby se stále drží nad ní.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Vývoj evropských mezd potvrdí očekávání, že ECB sníží sazby již v červnu
20.05.2024 Data z amerického trhu nemovitostí ukážou, že své dno má již za sebou. O závratném oživení ale hovořit nelze. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v důsledku nižších nákupů letadel skončí zřejmě v záporu. Naopak evropské indexy PMI podle našeho odhadu přinesou další mírné zlepšení, stejně tak i spotřebitelská důvěra. Co očekávat od centrálních bank, by mohl napovědět zápis z minulého zasedání Fedu a průzkum ECB ohledně výsledků mzdových vyjednávání. Ten by mohl finanční trhy utvrdit v tom, že ECB skutečně sníží sazby již v červnu letošního roku.
Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, duben 2024
24.04.2024 Dubnový průzkum spotřebitelské a podnikatelské důvěry je celkově ve znamení dobré nálady v české ekonomice.
Inflaci drží na uzdě ceny potravin
10.04.2024 „Březnová inflace stagnovala na úrovni dvou procent. Meziroční růst spotřebitelských cen se tak drží na únorových hodnotách, na které zpomalil z lednových 2,3 %. Inflace je tedy na nejnižší úrovni od prosince 2018. V březnu pokračoval především pokles cen potravin přibližně o 6 %. Právě zlevňování potravin táhne inflaci dolů. V jednotlivých položkách došlo k tak výraznému meziročnímu snížení, například u mouky to bylo o 27,8 % či u vepřového masa o 5,7 %. Do poklesu cen potravin se promítá několik faktorů – tím hlavním je dlouhodobý pokles cen zemědělské produkce. V únoru se meziročně snížily ceny zemědělců již desátý měsíc v řadě, a to téměř o 18,7 %.
INVESTIČNÍ GLOSA: Chcete investovat do Trumpa? Poprvé máte na burze šanci
08.04.2024 Na konci března byla na burze Nasdaq zakótována skupina Trump Media & Technology Group, čímž se z firmy stojící za sociální sítí Truth stala veřejně obchodovatelná společnost. Je to poprvé, co se na burze objevila skupina, která je součástí Trumpova impéria.
Míra úspor v Česku opět vzrostla, co to znamená?
02.04.2024 Česká míra úspor ke konci roku opět překvapivě vzrostla a dosáhla 19,4 %. To je z historického pohledu velmi vysoké číslo - dlouhodobě Češi před rokem 2019 spořili zhruba 12 % ze svých příjmů. Pak přišla pandemie COVID 19 a napříč vyspělým světem šla míra úspor prudce vzhůru - stát garantoval domácnostem příjmy, které však častokrát nebyly kryté prací a nebylo je také kde utrácet (velká část segmentu služeb byla mimo hru).
Pár EUR/USD se v prostředí slábnoucího dolaru pohybuje nahoru
26.03.2024 Pár EUR/USD vzhledem k obecnému oslabování amerického dolaru pokračuje v růstu. Index amerického dolaru po prudkém růstu z konce minulého týdne druhý den po sobě klesá.
Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, březen 2024
25.03.2024 Důvěra v české ekonomice v březnu vzrostla a dostala se na nejsilnější úroveň od loňského května.
Klesající inflace začíná pozitivně ovlivňovat příjmy domácností
11.03.2024 „Inflace v únoru dále zpomalovala v souladu s očekáváním většiny analytiků. Po prudkém lednovém poklesu z prosincových 6,9 % na 2,3 % v únoru inflace dosáhla dvouprocentního cíle České národní banky. Na této úrovni byla inflace naposledy na konci roku 2018. Inflace tedy přestává být bolavým místem české ekonomiky a současně začíná pozitivně ovlivňovat i reálné příjmy domácností.
Ranní okénko - Dnes zasedá Polská centrální banka
06.03.2024 Dnes dorazí první údaj v tomto týdnu z amerického trhu práce. Bude zveřejněna neoficiální statistika týkající se změny pracovních míst dle agentury ADP. Medián odhadu se přiklání k nárůstu pracovních míst ze 107 tisíc na 150 tisíc. Tento výsledek naznačí další vývoj na tamním trhu práce, nicméně kvůli zvýšené volatilitě tohoto průzkumu a občasnému nesouladu s oficiální statistikou, která vyjde v pátek, budou investoři spíše vyčkávat až právě na konec týdne. Dále bude publikován průzkum JOLTS, dle kterého by mělo být otevřeno 8,9 milionu míst, což by byla jedna z nejnižších hodnot za poslední roky.
HDP ČR, detailní údaje, 4Q 2023 a celý rok 2023
01.03.2024 Detailní a zpřesněná statistika o výkonu české ekonomiky potvrzuje, že HDP v loňském závěrečném čtvrtletí vzrostl mezikvartálně o 0,2 % a meziročně klesl o 0,2 %.
Podle rostoucích bankovních vkladů Moskva dál rekrutuje vojáky
27.02.2024 Rostoucí bankovní vklady dokládají, kde Moskva rekrutuje vojáky. Nejvíce peněz přibývá na bankovních účtech v patnácti nejchudších ruských regionech, odkud se rekrutují vojáci do války na Ukrajině, kteří se už ovšem domů nevracejí. Skrze válku na Ukrajině tak bohatnou ruští chudí, vyplývá z analýzy Institutu pro rozvíjející se ekonomiky (BOFIT), který spadá pod finskou centrální banku.
Graf dne - AUDUSD (20.02.2024)
20.02.2024 Dnes byl zveřejněn zápis z posledního zasedání australské centrální banky (RBA). Na posledním zasedání RBA rozhodla ponechat cílovou hotovostní sazbu beze změny na úrovni 4,35 % a úrokovou sazbu pro zůstatky na Exchange Settlement na úrovni 4,25 %. Toto rozhodnutí následovalo po diskusi mezi členy o tom, zda sazbu dále zvýšit, nebo ji zachovat. Argumenty pro zvýšení sazby se soustředily na potřebu více času na návrat inflace k cíli a dosažení plné zaměstnanosti na trhu práce. Naopak argumenty pro ponechání sazby beze změny vycházely z nedávných údajů, které naznačovaly, že zmírnění inflace a podmínky na trhu práce by se již mohly blížit plné zaměstnanosti, i když to bylo považováno za nepravděpodobné.
Analytici: Za loňský propad maloobchodu může inflace, oživení potvrdil prosinec
07.02.2024 Propad maloobchodních tržeb v loňském roce o 4,1 procenta byl podle analytiků způsoben bezprecedentním nárůstem inflace a poklesem reálných mezd. Oživení spotřeby domácností ale stejně jako v listopadu ukazují prosincová data, řekli ČTK. Mělo by také pokračovat s tím, jak bude inflace ustupovat a příjmy se reálně zvyšovat. Analytici upozornili na to, že prosincový meziroční růst maloobchodních tržeb o 1,6 procenta překonal tržní odhad, který činil 0,7 procenta. Podle dnes zveřejněných dat Českého statistického úřadu maloobchodní tržby v prosinci meziměsíčně vzrostly o 0,2 procenta.
HDP ČR, předběžný odhad, 4Q 2023 a celý rok 2023
30.01.2024 Česká ekonomika dle předběžných údajů vykázala v loňském závěrečném čtvrtletí mezikvartální růst HDP 0,2 % a meziroční pokles 0,2 %.
Deloitte: Český HDP letos vzroste o 1,1 procenta, inflace bude 2,7 procenta
24.01.2024 Česká ekonomika letos vzroste o 1,1 procenta po loňském propadu o 0,6 procenta. Průměrná celoroční inflace se sníží na 2,7 procenta z loňských 10,7 procenta, růst nominálních mezd tak po dvou letech inflaci překoná a mzdy vzrostou i reálně. Nezaměstnanost zůstane na nízkých hodnotách, uvádí makroekonomická prognóza poradenské společnosti Deloitte, kterou má ČTK k dispozici.
Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, leden 2024
24.01.2024 Důvěra v české ekonomice v lednu přerušila sérii zlepšování, kterou zaznamenala ve všech měsících loňského závěrečného čtvrtletí.
Ceny zemědělců loni klesly o šest procent
17.01.2024 „Prosincový vývoj cen výrobců potvrzuje trend z minulých měsíců: inflační tlaky na straně nabídky postupně odeznívají. Pro konečné spotřebitele se již několik měsíců velmi příznivě vyvíjejí ceny zemědělské produkce. V prosinci se ceny zemědělských výrobců snížily již poosmé za sebou a meziročně klesly o 19,0 %. To je pádný argument, proč by se ceny potravin na pultech obchodů neměly již zvyšovat a spíše by měly začít klesat. O jasném trendu zlevňování cen potravin v loňském roce svědčí i jejich průměrná cena za celý rok 2023, která byla o 6 % nižší než v roce 2022. Abychom si uvědomili, k jak zásadní změně ve vývoji cen potravin v uplynulém roce došlo, je dobré si připomenout, že za celý rok 2022 se naopak v průměru zvýšily o 31,8 %,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
Oxfam: Svět by se do deseti let mohl dočkat prvního dolarového bilionáře
15.01.2024 Svět by mohl mít do deseti let prvního dolarového bilionáře. Ve zprávě zveřejněné před začátkem výročního zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu to dnes uvedla organizace Oxfam, která bojuje proti chudobě. Dodala, že rozdíly mezi velmi bohatými a většinou světové populace ještě více prohloubila pandemie nemoci covid-19. Zatímco majetek pěti nejbohatších lidí světa se od pandemie více než zdvojnásobil, pět miliard lidí za tu dobu zchudlo.
HDP revidováno dále směrem dolů
05.01.2024 Český HDP za Q3 2023 byl opět revidován směrem dolů na -0,6 % mezikvartálně a výrazněji tak zaostává za poslední listopadovou prognózou ČNB (-0,2 %). Celkový příběh se zatím nemění - po pokusu o oživení v Q1 a Q2 2023, dochází v Q3 k opětovnému výraznějšímu poklesu hospodářství. Za tím stojí bohužel jak zahraniční poptávka (předpokládáno), tak i slabší výkon poptávky domácí (slabé investice, redukce zásob a zejména opětovný pokles spotřeby domácností) - stabilizace spotřeby je tak zatím velmi opatrná. Dobrou zprávou naopak je, že pokles spotřeby je do značné míry dán dalším nárůstem míry úspor (reálné příjmy domácností naopak mezikvartálně rostly).
HDP ČR, zpřesněné údaje, 3Q 2023
05.01.2024 Zpřesněné údaje o výkonu české ekonomiky za loňské třetí čtvrtletí hlásí o něco výraznější pokles HDP, než se původně soudilo.
Špatný rok pro českou ekonomiku - propad HDP se prohloubil
01.12.2023 „Český statistický úřad dnes zveřejnil zpřesněné údaje o vývoji hrubého domácího produktu ve třetím čtvrtletí. Bohužel se však jen potvrdilo to, co už naznačoval předběžný odhad – česká ekonomika má vážné problémy. Podle zpřesněného odhadu klesl HDP ve 3. čtvrtletí mezičtvrtletně o 0,5 % a meziročně o 0,7 %. Tento propad je dokonce ještě větší, než původně odhadovaný mezičtvrtletní pokles o 0,3 % a meziroční o 0,6 %. Jako jediná země EU se tak Česká republika stále nevrátila na svou úroveň z doby před pandemií covid,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
HDP ČR, detailní údaje, 3Q 2023
01.12.2023 Česká ekonomika v letošním třetím čtvrtletí vykázala výraznější pokles HDP, než naznačoval předběžný údaj, jenž byl již sám o sobě nepříjemným překvapením.
Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, listopad 2023
24.11.2023 Důvěra v české ekonomice v listopadu mírně stoupla a dostala se tak na své tříměsíční maximum.
MMF: Rychlé uvolnění měnové politiky v eurozóně by bylo drahou chybou
08.11.2023 Příliš rychlé uvolnění měnové politiky v eurozóně by bylo drahou chybou. V panelové diskusi v Bruselu to řekl náměstek evropského oddělení Mezinárodního měnového fondu (MMF) Helge Berger. Evropská centrální banka (ECB) v říjnu přerušila nejdelší sérii zvyšování úrokových sazeb ve své historii a základní úrok ponechala na 4,50 procenta. Od základních sazeb se odvíjí cena peněz, a tedy i náklady na úvěry všeho druhu, včetně hypoték.
Graf dne - AUDJPY (07.11.2023)
07.11.2023 Reserve Bank of Australia dnes oznámila očekávané zvýšení úrokových sazeb o 25 bazických bodů. Jedná se o první změnu sazeb po čtyřech zasedáních, na kterých byly sazby ponechány beze změny. Peněžní trhy viděly zhruba 60 % šanci na takové rozhodnutí, zatímco většina ekonomů revidovala svá očekávání na zvýšení sazeb po vyšší než očekávané zprávě o CPI za Q3 2023.
Ranní shrnutí (07.11.2023)
07.11.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování růstem po volatilní seanci, během níž se benchmarky na Wall Street pohybovaly mezi zisky a ztrátami.
Analytici: Oživení české ekonomiky nepřišlo, za celý rok HDP poklesne
31.10.2023 Oživení české ekonomiky ve třetím čtvrtletí nepřišlo, zejména kvůli slabé spotřebě domácností zasažených inflací a útlumu průmyslu v důsledku slabé zahraniční poptávky. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Hrubý domácí produkt (HDP) podle nich za celý letošní rok vykáže pokles, ekonomika se tak stále nevrátí na předpandemickou úroveň. Podle dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) HDP ve třetím čtvrtletí meziročně klesl o 0,6 procenta, mezičtvrtletně o 0,3 procenta.
Forex: Dozvuky včerejšího zasedání ECB a silných dat z USA
27.10.2023 Data z USA včera sice ukázala silný růst americké ekonomiky v letošním třetím čtvrtletí, v závěru letošního roku však očekáváme jeho výrazné snížení. To by měla naznačit i dnešní dynamika reálných osobních příjmů za září, která podle našeho odhadu zůstala nízko. Ponechání úrokových sazeb beze změny ze strany ECB ani vyznění tiskové konference včera nepřekvapilo. Stále tak předpokládáme setrvání měnověpolitických sazeb v eurozóně na současné úrovni i po celý příští rok.
Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, říjen 2023
24.10.2023 Důvěra v české ekonomice v říjnu poměrně výrazně stoupla, zlepšení se nicméně plně koncentrovalo jen do dvou oblastí: do průmyslu a mezi spotřebitele.
Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, září 2023
25.09.2023 Důvěra v české ekonomice v září klesla, tahounem bylo zhoršení nálady jak na straně podnikatelů, tak mezi spotřebiteli klesla.
Bitcoin a Ether rostou; Deutsche Bank bude poskytovat služby úschovy kryptoměn
15.09.2023 Bitcoin v pátek ráno v Asii vzrostl a obchoduje se nad 26 500 USD. Ether se rovněž posunul výše a překonal hranici 1 600 USD. Všech ostatních 10 nejprodávanějších nestablecoinových tokenů posílilo.
HDP ČR, detailní údaje, 2Q 2023
29.08.2023 Česká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí vykázala mezikvartální růst HDP na úrovni 0,1 %, v meziročním vyjádření HDP klesl o 0,4 %.
Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, srpen 2023
24.08.2023 Důvěra v české ekonomice se v srpnu zlepšila, tahounem bylo zlepšení nálady na straně podnikatelů, zatímco důvěra mezi spotřebiteli klesla.
Spojené státy čeká stagflace
17.08.2023 Tým SaxoStrats očekává, že v USA nastane stagflace. Mění tím svůj dřívější výhled, který zněl, že na tamním trhu recese nepřijde. Zároveň je dle něj pravděpodobnost 1:3, že Fed (ale i ECB) sníží úrokové sazby ještě před koncem letošního roku, a šance 2:3, že k tomu dojde v první polovině roku 2024. Změna výhledu na americký trh pramení nejen z růstu reálných sazeb, ale i výrazného nárůstu nákladů na spotřebu. Úrokové sazby jsou v téměř všech oblastech dvakrát vyšší, než je dlouhodobý průměr. Zároveň data mapující trh práce i útraty ukazují zpomalení, zatímco inflace kvůli mzdám a drahým energiím přetrvává. Nízký růst spolu se středně vysokou inflací tudíž znamená přicházející stagflaci.
Dolar zpevnil nad 100 rublů, Kreml z propadu kurzu viní centrální banku
14.08.2023 Dolar dnes poprvé od loňského jara zdolal hranici 100 rublů, na což Kreml zareagoval kritikou ruské centrální banky. Ta je podle ekonomického poradce prezidenta Vladimira Putina za pád měny zodpovědná prosazováním uvolněné měnové politiky. Centrální banka vzápětí avizovala, že na příštím zasedání své bankovní rady nevylučuje zvýšení základní úrokové sazby. Informovala o tom agentura Interfax.
Hrozí nám mzdově-inflační spirála?
13.07.2023 „Dlouho očekávaný psychologický zlom ve vývoji inflace konečně nastal. Poprvé od ledna 2022 se v červnu dostala pod deset procent a do druhého pololetí vstupuje s jednocifernou inflací. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v červnu o 9,7 %, přičemž v květnu byla inflace 11,1 %,“ uvedl partner poradenské skupiny Moore Czech Republic Petr Kymlička.
Maloobchodní tržby, ČR, květen 2023
10.07.2023 Tuzemský maloobchod v květnu pokračoval v poklesu. Meziročně klesl o 6,1 %, tento výsledek je ale prakticky v souladu s tržním očekáváním a jde o nejmírnější pokles od loňského září.
Čeští občané si utahují opasky, omezují své nákupy, velké české firmy přesto bohatnou. V Česku se totiž roztočila maržově-inflační spirála
06.07.2023 Česko se tak dlouho bálo mzdově-inflační spirály, až se ve stínu strachu z ní roztočila maržově-inflační spirála. Zejména velké firmy a podniky – nejen energetické – hlásí dramatický nárůst svých zisků. Přitom Česko už několik čtvrtletí po sobě prochází spotřebitelskou recesí. Spotřeba je reálně stále pod úrovní roku 2019.
HDP ČR, zpřesněné údaje, 1Q 2023
30.06.2023 Zpřesněné údaje o výkonu české ekonomiky za letošní první čtvrtletí potvrdily mezičtvrtletní stagnaci HDP (tedy posun 0,0 % mezičtvrtletně), meziroční pokles HDP byl ovšem mírně prohlouben z původně uváděných 0,4 % na 0,5 %.
Komentář Invesco: Rozhodnutí světových centrálních bank jsou odrazem rozdílů v ekonomikách
22.06.2023 Minulý týden byl pro měnovou politiku významný, neboť čtyři hlavní centrální banky vydaly politická rozhodnutí. Ta odrážejí skutečnost, že jejich ekonomiky se nacházejí na velmi odlišných místech.
Štěpán Křeček: Když je zle, věřím dolaru. Když se situace zlepšuje, přesouvám se do koruny
19.06.2023 Koruna zůstane silná, myslí si Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities. „Je to dáno tím, že v tuzemsku jsou stále vyšší sazby než v eurozóně,“ říká Křeček. Dodává ale také, že roli hrají firemní úvěry v eurech, které podniky následně směňují do koruny a vytváří tak poptávku po české měně. Křeček také prozradil, kterým měnám aktuálně věří nejvíce. V rozhovoru se dozvíte, zda by bankovní rada ČNB měla ještě sáhnout po zvýšení úrokové sazby nebo ji naopak začít snižovat.
Související klíčová slova:
Obsluha státního dluhu | Deloitte | Hlavní centrální banky | Trump Organization | Vládní dluhopisy | Nákupní centra | Tvorba pracovních míst | Dolar dnes | Nárůst cen energií | Výkon | Zvyšování sazeb | Hlavní ekonom | Australská centrální banka | Zkušenosti | Pozitivní vliv | USD/PLN | Exporty | Inflace v září | Spořící účet | Analytik Cyrrusu | Opětovný pokles | Výdaje japonských domácností | EUR | Trend | Kolaps | Pokles sazeb | Kroky Fedu | Cenové výkyvy | Bank of Japan | Oznámení výsledků | Otevřené pozice | Životní prostředí | Volatility | Dow Jones Industrial | Gazeta | Pokles indexu | Mezinárodní měnový fond | Statistiky | Tempo růstu | Úsporný balíček | Oživení poptávky | Závislost na Rusku v oblasti energií | Výhled růstu HDP | Výkyvy | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Petr Kymlička | Line | Měnové zasedání | Evropská komise | Americký státní dluh | Propad investic | Japonský akciový trh | Pravděpodobnost | Japonská měna | Náklady na půjčky | Řízení výnosové křivky | Tuzemská ekonomika | Více peněz | Zasedání ECB | Zvýšení základní úrokové sazby | Nifty 50 | Český statistický úřad | FedWatch Tool | Reálné příjmy domácností | Depozitní sazba | Nezávislé měnové politiky | Míra úspor | Technické signály | Geopolitické napětí | Inspirace | PLN | Lagardeová | Ethereum | ETF kopírující index S&P 500 | Rostoucí ceny | Ropa Brent | Ukrajinský prezident | Růst sazeb | Průměrná mzda v Rusku | Německý DAX | Exchange | Izraelský premiér | Propad cen | Rostoucí inflace | Nová data | Nezaměstnanost | Znehodnocení | Pandemie | Růst cen | Výprodeje | Zpráva | Ekonom BH Securities | Snížení úrokových sazeb | Směrnice | ČSÚ | Strach | Dividendy | Bankovní rada ČNB | Analýzy | Data z Německa | Stavebnictví v březnu | Škrtání dotací | Úspěšný týden | Zpřesněná data | Představitelé ECB | Pandemie COVID 19 | Hospodářský růst eurozóny | SRI | Snížení DPH | Vysoké riziko | Nejlepší čas | Zvýšení úrokové sazby | Ceny aktiv | ČSOB | Úřad Eurostat | Včerejší obchodování | Základní úrokové sazby | Hodnota realit | Americké ministerstvo financí | Bluebay Asset Management | Růst německé ekonomiky | Maloobchod | Konflikty | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Růst zaměstnanosti | Tvorba fixního kapitálu | EUR/PLN | Invesco | WSJ | Zveřejněná data | Offline Štěpána Křečka | Uvolnění měnové politiky | Proražení | CZK | Vysoké sazby | Výhled | BlueBay | Token | Oznámení | Portu Marek Malina | Dmitrij Někrasov | Organizace Oxfam | Údaje o výkonu HDP | LNG terminály | Heureka | EIA | Covid | Wall Street Journal | Podnikatelská důvěra | Pozitivní sentiment | Britské akcie | Zavádění odvodů | Průmysl | Inflace | Vývoj měnového páru | HUF | Rekordní ceny | Centrální banky | Ruský HDP | Hospodářský vývoj v Německu | Česká měna | Disciplína | Přijetí | New York | Polská centrální banka | Zasedání Světového ekonomického fóra | Ochránit úspory | Ceny zemědělských výrobců | Dnešní makroekonomické ukazatele | Invaze | Nastartování české ekonomiky | Kongres | Suroviny | Druhy příjmů | Snižování sazeb | Bilion | Zasedání FOMC | Investiční analytik | Vice | AUD/JPY | Rovnováha | Futures | Jeff Bezos | Náklady spojené s bydlením | Akciové trhy | SPY | Platy státních zaměstnanců | Důvěra spotřebitelů | Zmírnění inflace | CryptoQuant | Pád měny | Donald Trump | Eurový úvěr | Výsledky průzkumu | Platby na eura | Levnější konkurence | Chuť nakupovat nemovitosti | G7 | Finanční gramotnost | Plovoucí LNG terminály | MIFID | Ekonom UniCredit Bank | Domácnosti | Ceny zemního plynu | Volodymyr Zelenskyj | Uzavření trhů | Měna euro | Očekávání analytiků | Chudí | Úvěry v eurech | CL | Christopher Rupkey | Tisková konference Bank of Canada | Míra úspor domácností | Analytici | Mzdově-inflační spirála | Evropská průmyslová produkce | Maloobchod v květnu | Omezená nabídka | Marketingová komunikace | Člen představenstva | Deutsche Bank | Bílý dům | CME FedWatch | Světlo na konci tunelu | Byznys | Země EU | Embargo na ropu | Cenově mzdová spirála | Trumpův tým | Analytik Saxo Bank | Washington | Hlasovací právo | Aktuální hodnoty měny | Evropské vlády | Data z USA | Graf | Skokový nárůst cen energií | Snižování úroků | Úsilí | Očekávání trhu | Čech | Fortune | Býčí signál | ECB dnes | Firemní úvěry | Globální ekonomiky | Kolaps HDP | Sazby na hypotékách | Snižování úrokových sazeb | PwC | Údaje o inflaci | Dluhopisy | Nedostatek plynu | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Fed Survey | Miroslav Novák | Ekonomiky | Nárůst poptávky | Tvrdé sankce | Konglomerát | BHS expres | Rozpoutání války | RBI | Ruští chudí | Evropský statistický úřad Eurostat | Kyrgyzstán | Peníze do bank | Motivátory | Hrubý domácí produkt (HDP) | Poptávka | Carry trades | Noční můra | Drahá elektřina | Výrobci automobilů | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Průmyslová produkce | TRUTH social | Cenové hladiny | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Státní dluh | Bydlení | ERA | Peníze | Gazeta Wyborcza | BH Securities | Portu | Brent | BOFIT | Březnová inflace | Maloobchodní tržby | Politika | Snížení zadlužení | Tuzemský maloobchod | xStation | Očekávání | Chorvaté | Inflační spirála | Futures na DAX | Coinmarketcap | Inflační riziko | Vyšší výnosy | Zvýšení sazeb | Pevné terminály | Realita | Války na Ukrajině | Výnosy | Podnikatelské investice | Severní křídlo | Invaze na Ukrajinu | Základní sazby | Majetek | Měnový fond | Financovat | Negativní dopad | Návrat k normálu | Makroekonomické prostředí | Jana Steckerová | Cena elektřiny | Další růst | Inflace cen | Prohlášení | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Nákupy | Růst | Zboží dlouhodobé spotřeby | Analytika | Sazby na dluhopisech | Nabídka | Americký index | Příležitosti | Výpadky | EUR/CZK | Klíčový ukazatel | MiFID II | Světové finanční krize | Průměrná nominální mzda | Krize na energetickém trhu | Mzda v Rusku | Prognóza | Výrazný propad | Výhodný nákup | Použití finanční páky | Analytik České bankovní asociace | Asset management | Trh práce | Výzva | Timothy Ash | Tempo poklesu | Vysoká inflace | Hrozba | Carsten Brzeski | České HDP | Spotřebitel | Republikáni | Neinvestovat | Hospodářské recese | Síť Truth Social | Nastavení měnové politiky | Objem obchodů | Záporné reálné úrokové sazby | TASS | Úrokové sazby v USA | Americká centrální banka | Indikátor | Zpomalení hospodářského růstu | Long | Chování | Inflace v eurozóně | Makroekonomická data | Umělá inteligence | Koruna | Geopolitická rizika | Běžný investor | Odvětví | Saxo | AUD | Výnosové křivky | JOLTS | Zpřesněný odhad | Úrokové sazby | Meziroční růst | Propad na burzách | Oxford Economics | Investujte zodpovědně | Vývoj kurzu | Vladislav Inozemcev | Zastavení činnosti | Trh | Sezónnost | Moskva | Shanghai Composite | Problémy | Oživení české ekonomiky | Reserve Bank of Australia | Nižší ceny | Ruský prezident | Počasí | Ekonom společnosti | Jak se stanovuje cena elektřiny | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Dot plot | Index | Studie | Bollingerova pásma | Hedgeový fond | Reálné úrokové sazby | Vyšší náklady | Výhled růstu německé ekonomiky | ECB Christine Lagardeová | Komerční banka | Historie | Vývoj kurzu eura | SaxoStrats | Konsolidace | Očekávaná data | Elektřina | MMF | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Nejistoty | Refinanční operace | Dnešní kalendář | Tržní kapitalizace | Kapitál | Posílení | Agentura Reuters | Podmínky na trhu | Rychlé uvolnění měnové politiky | Pandemie covidu-19 | Pavel Sobíšek | Globální finanční krize | Majitel | Kontroly na úvěry | S&P | Vít Hradil | Americké měny | Unie | Příležitost vstoupit na trh | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Robert Farago | Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Konjunkturální průzkum | Polský zlotý | Oživit ekonomiku | Tlaky na růst mezd | Rada guvernérů Evropské centrální banky | BlueBay Asset Management | Bank of Canada | Klesající trend | Závislost | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Sociální síť Truth Social | Participace | Investiční horizont | High Yield | Reálné příjmy obyvatelstva | Vývoj inflace | Hang Seng | Rubl | Deficit | Pandemie COVID | Firma | Statistický úřad | Joachim Nagel | Podnikání | CCC | Ranní okénko | Budoucnost | Kolumbijské akcie | Průzkum ECB | MF | Sektor služeb | Kurz koruny | Dow Jones Industrial Average | Situace v USA | Mzdová spirála | Vyšší úroky | Indikátor důvěry v ekonomiku | Ústup inflace | Rada guvernérů | Česká koruna | Eurové příjmy | Růst eurozóny | Opatření | Benzín | Podnikatelé | Wall Street Journal (WSJ) | Vyhozené peníze | Pozornost | MRO | 3М | Bankéři | Pokles reálné spotřeby | Elektromobily | Hospodářský růst v Evropě | Japonské společnosti | Podnikání na kapitálovém trhu | Bohatství | Aukce | Pandemie covidu | Dluhy domácností | Náklady | Harrisová | Vládní úsporný balíček | Bitcoin | Mezinárodní organizace práce | Filip Kalčák | Pandemie nemoci | Plánování | Vyšší sazby | Vysoké inflace | Kótování | Tomáš Cverna | Hlavní investiční analytik | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Tržní valuace | Obchodníci | Podstupování rizika | Obchodovat | Platforma | Analytik Portu | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Burze | Česká národní banka (ČNB) | Celková inflace | OBSE | Tovární objednávky | Americké indexy | Objednávky | Myšlenkové schéma | USA | Problém s dodávkami plynu | Důvěra v ekonomiku | Fed Funds | Dnešní údaje | TRUTH | Raiffeisenbank a.s. | Pár EUR/USD | Spotřebitelské inflace | Naše prognóza | Ekonomické aktivity | EURO 2024 | Stříbro | Ekonomický poradce | Sankce | Úrokové sazby na hypotékách | Politická rozhodnutí | Pokles cen | Volby | Nakupovat nemovitosti | Ropa | Rostoucí bankovní vklady | TRX | Výdaje | Přijetí eura | Kurzová rizika | ETF | Evropský statistický úřad | Durace | Dovoz do USA | Tlak na růst inflace | Indexy PMI | UBS | Navyšování mezd | Dow Jones | LVMH | Ekonomové | Oslabení české koruny | Agentura Interfax | Spojené státy | Růst HDP | Zvyšování úrokových sazeb | Uvolnění měnové politiky v eurozóně | Financování státního dluhu | Reuters analytik | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Kurz USD | Oslabení kurzu | Vysoká cena | Japonský Nikkei 225 | Česká ekonomika letos | Vývoj | Drahota | Výkon ekonomiky | Velké technologické firmy | Inflační výhled | Eurový příjem | Ruští ekonomové | Mobilizace | Demokraté a Republikáni | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Navýšení dluhového stropu | Investiční doporučení | Fiskální pomoc | Americké akcie | Generali Investments CEE | Pokles cen nemovitostí | Marek Malina | Ruská centrální banka | Zasedání České národní banky | Struktura HDP | Růst americké ekonomiky | Data z průmyslu | Šéfka ECB | Ekonom Evropské centrální banky | Volatilní | Fiskální situace | Riziko ztráty | EUR/USD | Nízké sazby | Zemědělství | Varování | Zisky firem | Intervence | Ruská ekonomika | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Vstupní náklady | Další vývoj | Analýza Oxfamu | Měnové politiky | Hlavní ekonom Cyrrusu | S&P/ASX 200 | Rok 2025 | Trump Media & Technology Group | Hodnocení rizik | Laura Solanková | Zlotý | Peněžní trhy | Platina | Akcenta Miroslav Novák | Ekonomická situace | Index Russell | Dna | Centrální bankéři | KOSPI | Přelom roku | Časovat trh | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Vítězství | Investiční strategie | Odliv kapitálu | Klíčová rizika | Hlavní ekonom BH Securities | ADP | Úrokové sazby České národní banky | Předběžný údaj o HDP | Krátkodobý výhled | Snížení úroků | Analytik Komerční banky | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Arménie | Tisková konference | Figúra | Příjmy obyvatelstva | Platební bilance | Růst mezd | Snížení inflace | Aktuální očekávání | Sazby | Vývoj základní úrokové sazby | Důvěra v českou ekonomiku | Americký index S&P 500 | Americké automobilky | České koruny | Objem zakázek | Firemní úvěry v eurech | Komise v přenesené pravomoci | Dotovaná sazba | Úrok | Investovat | Konsolidační balíček | Tesla Elon Musk | Liberálové | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Ether | Hotovost | Regulátor | Boj s inflací | Průzkum | Firmy | Zvýšení mezd | Budoucí vývoj | HDP Německa | Panika | Zajištění | Reálné mzdy | Trades | Pokles na burzách | Dean Turner | Banka Creditas | Vyšší ceny | Partnerství | Ekonomické podmínky | Repo sazby | Hargreaves | Oslabení měny | Aktivisté | Argentina | Investování | Fed | Důvěra v tuzemské ekonomice | Dluhopisové investice | Slevy oproti nabídkové ceně | Maďarský forint | UBS Global | Rozvíjející se ekonomiky | Pokračující růst | Přechod na euro | Automobilový průmysl | Generali Investments | Poradenské společnosti | Hry | Trhy | Larry Ellison | Růst české ekonomiky | Rizika | Propady na akciových trzích | Vánoce | Rada ČNB | Eurozóna | Horší data | Fond | Cena benzínu | Zvýšení volatility | Omezení pohybu kapitálu | Globální trhy | Helge Berger | Zpomalování inflace | Úspory | UBS Global Management | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Japonský Nikkei | Zavádění odvodů na zaměstnance | Prodávající | Nominální růst | xStation 5 | Boris Vujčić | Vysoké ceny | Obnovení růstu | Riziková aktiva | Stagflace | UnitedHealth | Cenový vývoj | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | CEE | Obchodní řetězce | Bankovní asociace | Vladimir Putin | Tesla | Patrik Novotný | Záporné úrokové sazby | Snížení sazeb Fedu | Růst Bitcoinů | Výprodej na burzách | Finanční polštář | Miliardář | Příjmy domácností | Ekonomický růst | Šéf banky | Český statistický úřad (ČSÚ) | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Poradenství | Zlepšení nálady | Odhady analytiků | Ceny zemního plynu v USA | Shares | Makroekonomická prognóza | Na burze | Akcionáři | Analytička | Společnost | Spotřebitelské ceny v USA | Zadlužování | Velké firmy | Ekonomická poradkyně | Ekonom Cyrrusu | Politika centrální banky | Meziroční růst HDP | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | Zahraniční obchod | Zastavení růstu | EUR/HUF | Colosseum | Maďarská centrální banka | Finanční podmínky | Obchod | Inflace v Austrálii | Silná konkurence | Hospodářské politiky | Ruská měna | Pracovní trh | Pokles reálných mezd | EK | Riziko | Analytik | Pražský PX | Trinity | MAM | Právo | Benchmarky | JPY | Zasedání ČNB | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Finanční trh | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | Buffett | Plyn | Kristina Hooper | Životní úroveň | Německá ekonomika | Čína | Západní ekonomiky | Ceny | Trump Media | Financování | Dynamický růst | Recese | Pokles | Hargreaves Lansdown | Války | Impuls | Raiffeisenbank | Bundesbank | Proinflační | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Levné peníze | Tržní odhad | Zápis z posledního zasedání | Biliony | Divergence | Evropské centrální banky | Libra | Truth Social | Souhrnný indikátor | Odborníci | Investments | Sentix | Stratég | Instituce | Forint | Kupní cena | Prezident Vladimir Putin | Náklady na financování | Výnos | Růst důvěry | Indikátor Ichimoku | Zasedání RBA | Miliardáři | ESG | Prognostici | ČEZ | Německé ekonomiky | Kapitálové výdaje | Index Nasdaq | Nájmy | Pasiva | Investované peníze | 256/2004 | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Úrokové sazby ECB | Spotřeba domácností | Minulá výkonnost | Miliardy USD | Index technologického trhu | Obchodní den | Ceny akcií | Ceny energií | Energetická krize | ASX | Vzácné kovy | Inflační cíl | Pravděpodobnost recese | Jaromír Gec | Vývoj sazeb | Evropské PMI | Aktuální informace | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Pokles kurzu | Demokraté | Spekulovat | CBO | Rating | Dovoz | Zahraniční investoři | Vklady | Obchodování | Býčí sentiment | Dnešní data | Očekávaný vývoj | Posílení dolaru | Úroky | Prezident | Eurostat | Ropovod | Růst inflace | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) | Zprávy | Francie | Předpověď | Zelenskyj | Údaje | Hospodářský růst v eurozóně | Automobilky | Srovnávací základna | Omezení pohybu | Finanční krize | Obchody | Ekonomika ČR | Pokles české ekonomiky | Technologické firmy | Medián | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | DAO | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Marže | Směřování | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Propad akcií | Chorvatsko | Situace | USD/CZK | Sentiment spotřebitelů | Stagnace | Tržby | Index Russell 2000 | Konsensus | Dekret | Dluhy | Proinflační riziko | FOREX | Konsenzus | Signály | Cenový propad | Sazby beze změny | Guvernér | Sociální síť | GfK | Investiční výdaje | Pokles zásob | Spotřebitelské ceny v Česku | Spready | HDP | Technology | Načasování | Fed funds | Ekonom | Optimismus | Index Nikkei 225 | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Yield | Zkapalněný zemní plyn | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Otevření ekonomik | Průměrná cena | Politici | Investiční glosa | Celý svět | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Výprodej | Bonusy | Martin Gürtler | Vývoj trhu | ČTK | Katastrofy | Vyšší úroveň | Stimuly | Ztráty | Česká národní banka | 1D | Philip Lane | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Index amerického dolaru | Klesající inflace | Vývoj české koruny | Nakupovat | FOMC | BRANO | Akcie | Zvýšení ratingu | Kupci | Mzda | Výhody | Podniky | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Zakladatel Amazonu | Zrychlení růstu | Český HDP | Tržby v maloobchodě | Motivace | Býčí trend | Analytik XTB | Index cen | Finanční rezervy | Češi | Reuters | Týdenní zpráva | Globální ekonomika | Nálada v průmyslu | Růst v eurozóně | Etheru | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Kurz | DNO | Daně | Velké finanční krize | Spoluzakladatel | Negativní nálada | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Index důvěry | Americká ekonomika | Konkurenti | Index cen výrobců | Výsledky | Míra inflace | BHS | Údaj o HDP | Bankovní rada | Střední třída | Investice | Pro investory | Zdravotnictví | Špatné zprávy | Rally | Investujte | Konkurence | Pokles inflace | Kapitalizace | Komunikace | Kazuo Ueda | Indie | Bod | Vnímání | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Investiční stratég | Výkon průmyslu | Ruská vojska | Soukromá spotřeba | Zpřesněné údaje | Zaměstnanci | Šéf Fedu | Cyrrus | Hospodářství | Důvěra | Russell 2000 | Ukazatel | Měny | Inaugurace | AUDJPY | Standard Oil | Hospodářský růst | Chaos | Thomson Reuters | Spread | Prezident Putin | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Signál | Roční růst | Výpadky v dodavatelských řetězcích | České firmy | Unicredit | Petr Dufek | Futures na americké akcie | Forbes | Radomír Jáč | BHS Štěpán Křeček | UniCredit Bank | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Reakce investorů | Federální rezervní systém (FED) | Interfax | Negativní sentiment | Média | Valuace | FedWatch | Ruský prezident Vladimir Putin | Administrativa | COVID-19 | Propad HDP | Hypotéky | Nikkei | Ekonomika USA | Americké společnosti | Elon Musk | ZEW | Evropské akcie | TIM | Propouštění | Energie | NAHB | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Elvira Nabiullinová | Ekonom BHS | Příjmy | Prodej | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Eurové úvěry | Zasedání Fedu | Bloomberg | Guvernér centrální banky | Guru | Inflace v červenci | Hlavní indexy | Silný růst | Vyhlídky | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Pokles tržeb | Pandemie nemoci COVID-19 | Současný trend | Korekce | Reálná mzda | LNG | Výrazný pokles | Monopoly | Ptačí chřipka | Riziko recese | Asociace | Výkonnost | Moore Czech Republic | Průzkumy | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Zhoršení nálady | Pokles úrokových sazeb | Short | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | High | Míra zisku | Guvernér banky | OECD | Centrum | Index Nikkei | Oslabení koruny | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Změna trendu | Inflace v únoru | Zakladatel | Volby v USA | S&P 500 | JDE | Ceny zboží | Prognóza ČNB | MT4 | Růst tržeb | Světová banka | Cena | ILO | Německo | Makroekonomické ukazatele | CNN | Komerční banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Investiční služby | Apple | Zadlužení | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Americký trh | Dobrá nálada | Snížení sazeb | Arnault | DOT | Impérium | Česká ekonomika | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Drahé kovy | Odvody | Závislost na Rusku | Bankovní vklady | Bernard Arnault | Banka CREDITAS | Co bude | Medvědi | DAX | Rezervy | Zavedení cel | Indikátor důvěry | Jednotná měna | Zlato | Ekonomika | WEF | Evropské méně | Geopolitika | Souhrnná hodnota | Exprezident | Pozitivní výsledky | SEC | Indikátory | Odpovědnost | Ropovod TAL | Oslabení | Finanční situace | Nominální mzda | Nálada podnikatelů | Energetické krize | Práce | Úspěch | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Nejvíce peněz | Likvidní | Holding | Banky | Ceny v Česku | Vlády | Investiční společnosti | Šance | FIXED | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | TRON | Wall Street | Analýza | Data ze Spojených států | Zlepšení | ČR | XTB | Zahájení invaze | Výraznější pokles | Zvyšování úroků | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Stock | Portfolia | Oxfam | Teplé počasí | Demokratické strany | Štěpán Křeček | Creditas | Kovy | Jakub Seidler | Červencová inflace | Cenné papíry | Medvědí trh | Vývoj HDP | Průměrná mzda | Kryptotrhy | Rozvíjející se trhy | Náklady na úvěry | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Import | Mluvčí | Vysoké výnosy | Služby | Návrat inflace | OPEC | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Experti | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Guvernér BOJ | Spotřebitelé | Akcenta | Výkonný ředitel | Fiskální impuls | Hlavní index Nikkei 225 | Embargo | Polsko | Čerpací stanice | Šéfové | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | NFT | Rezistence | ZEW index | Projekce | Saxo Bank | Výhled poptávky | Spotřebitelská poptávka | W1 | Ichimoku | Volatility trhu | Základní úrok | BofA Global Research | Nařízení | The Wall Street Journal | Další růst sazeb | Zdražování | Ropy | RBA | Makroekonomická situace | Struktura | XTB Tomáš Cverna | Předseda | Výsledek HDP | Pokles poptávky | Invesco Ltd. | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Oracle | Americké ekonomiky | Jádrový index | USD | Občané | Chřipka | Hospodářský vývoj | Propad cen akcií | Počet nových žádostí o podporu | D1 | Warren Buffett | Statistický úřad Eurostat | Agrofert | Silný dolar | Posilování amerického dolaru | Dnešní čísla | Budoucí vývoj úrokových sazeb | CME FedWatch Tool | Prezidentka ECB | Vysoký přebytek | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Paul Jackson | Rusové | Americké ministerstvo | Kupní síla | YCC | Australský dolar | Inflace ve službách | Pokles HDP | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | Srí Lanka | ANO | Tempo růstu spotřebitelských cen | Dogecoin | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Agentura AP | Nemovitosti | Jihokorejský KOSPI | Oslabování amerického dolaru | Invest | Rok 2024 | Nejhorší den | Navýšení sazeb | Nejistota | CME | Kryptoměna | Investment | ING | Malina | Majitel firmy | Česká republika | Fixed income | Indexy | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | Makro | Situace v Německu | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Výkon německé ekonomiky | Ceny v průmyslu | Americká centrální banka (Fed) | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | ECB | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Výkonnost akcií | Měnová politika | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Body | Zvýšení inflace | Růst produktivity | Vyšší daně | Pákistán | Jaderné elektrárny | ROCE | Spekulace | Hodnoty měny | Cykly | EU | Redukce | Miliardy | ASX 200 | Zpracovatelský průmysl | Poradci | Zrušení superhrubé mzdy | Tržní kapitalizace kryptoměn | Prodeje | Akciový trh | Uhlí | Zasedání bankovní rady | Vyšší cla | Investor | USD/JPY | Akciové trhy v Asii | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Korporace | Emitenti | Nové údaje | Banka | Vlastnictví | Růst bitcoinu | Index technologického trhu Nasdaq | Američané | Graf dne | Makléřské společnosti | Nízká inflace | CNBC | Domácí poptávka | Statistika | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Lael Brainardová | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot