NAHB
USA: Index realitního trhu NAHB dosáhl za prosinec 46 bodů, při očekávání 47 bodů
17.12.2024 Index realitního trhu NAHB (prosinec): aktuální hodnota: 46 b.
Očekávané události: Index IFO (Německo), Průzkum ZEW (Německo, eurozóna), maloobchodní tržby (USA)
17.12.2024 Německo: 10:00 Index IFO podnikatelského klimatu (prosinec): očekávání trhu: 85,5, předchozí hodnota: 85,7.
Makroekonomický výhled na tento týden: Zasedání Fedu a ČNB, index CPI v eurozóně,..
16.12.2024 V tento předvánoční týden bude největší zaměření na zasedání Fedu a ČNB. V USA se očekává snížení sazeb, naopak v ČR pravděpodobně bude zachována repo sazba na 4,00 %. V eurozóně se dozvíme konečná data indexu CPI a v USA třetí a konečné vydání HDP za 3Q.
Makroekonomický výhled na tento týden: Inflace v eurozóně, PPI v ČR a Německu, PMI napříč regiony
18.11.2024 Tento týden nás čekají indikátory ekonomického sentimentu, údaje o německé ekonomice či report vývoj inflace a dalších makrodat v rámci eurozóny.
USA: Index realitního trhu NAHB v listopadu na 46 b. při očekávání 42 b.
18.11.2024 Index realitního trhu NAHB (listopad): aktuální hodnota: 46 b., očekávání trhu: 42 b., předchozí hodnota: 43 b.
EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování dne 18. listopadu pro začátečníky (seance v USA)
18.11.2024 K otestování ceny 1,0551 došlo, když se ukazatel MACD už výrazně posunul nad nulu, což omezuje potenciál páru směrem vzhůru – zejména na takto medvědím trhu a vzhledem k absenci významných statistik. Z toho důvodu jsem euro nenakupoval. Krátce poté se ukazatel MACD během dalšího testu úrovně 1,0551 nacházel v oblasti překoupenosti, což iniciovalo realizaci scénáře č. 2 pro prodej (sell). K výraznému poklesu páru však nedošlo. Ve druhé polovině dne se očekává pouze zveřejnění údajů o indexu trhu s bydlením NAHB a projev člena FOMC Austina D. Goolsbeeho, z nichž ani jeden nebude mít pro obchodníky pravděpodobně dopad. Američtí politici, včetně předsedy Fedu Jeroma Powella, už měli v uplynulých týdnech řadu projevů, takže je nepravděpodobné, že by bylo odhaleno něco nového. Za těchto okolností zůstává obchodování v rámci kanálu nejrozumnější strategií. Pokud jde o intradenní obchodování, budu prioritně implementovat scénář č. 2.
EUR/USD: Plán obchodování během americké seance dne 18. listopadu (analýza dopoledního vývoje obchodování) – euro zůstává v pásmu
18.11.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem jako klíčovou oblast pro vstup do trhu označil úroveň 1,0539. Z 5minutového grafu vyplývá, že pokles a falešné proražení této úrovně poskytly vstupní bod do dlouhých pozic, což vedlo k růstu páru o 30 bodů. Technický výhled pro druhou polovinu dne zůstává beze změny.
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 18. listopadu (analýza dopoledních obchodů) – libra ztratila směr
18.11.2024 V dopolední prognóze jsem určil, že úroveň 1,2643 bude pro rozhodování o vstupu na trh klíčová. Graf 5M dokládá, že cena vzrostla, ale tuto úroveň neotestovala ani nevytvořila falešný průraz. Technický výhled na druhou polovinu dne zůstává beze změny.
GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začátečníky na 18. listopadu (americká seance)
18.11.2024 Cena 1,2621 byla otestována, když indikátor MACD začal klesat od linie nula, což potvrdilo platný vstupní bod k prodeji libry v souladu s downtrendem. Jak ale vidíme v grafu, pár neprošel výrazným poklesem. Výrazné pohyby cen ve druhé polovině dne jsou také nepravděpodobné. Jediné ekonomické události, které stojí za zmínku, představují NAHB Housing Market Index, který má pro obchodníky jen malý význam, a projev člena FOMC Austina D. Goolsbeeho, který pravděpodobně nesdělí nic nového. Za těchto podmínek je rozumné obchodovat v rámci vymezeného cenového kanálu. Co se týká intradenní strategie, budu preferovat realizaci scénářů č. 1 a 2.
Ranní okénko - Nový týden přináší ceny výrobců v ČR, zahraniční PMI a data z nemovitostního trhu v USA
18.11.2024 Tento týden bude z hlediska množství a potenciálního dopadu nových dat spíše prázdnější, přesto přinese několik podstatných událostí. Zejména je třeba upozornit na zítřejší zasedání maďarské centrální banky či páteční vydání předběžných odhadů průmyslového indikátoru PMI v Německu, v eurozóně a v USA.
Očekávané události: Index výrobních cen (ČR), obchodní bilance (eurozóna)
18.11.2024 Česká republika: 09:00 Index výrobních cen (m-m) (říjen): očekávání trhu: 0,3 %, předchozí hodnota: -0,2 %.
09:00 Index výrobních cen (y-y) (říjen): očekávání trhu: 1,0 %, předchozí hodnota: 0,6 %.
USA: Index realitního trhu NAHB za říjen na 43 bodech při očekávání 42 bodů
17.10.2024 Index realitního trhu NAHB (říjen): aktuální hodnota: 43, očekávání trhu: 42, předchozí hodnota: 41
Očekávané události: Zasedání ECB, inflace (eurozóna), maloobchodní tržby, průmyslová produkce (USA)
17.10.2024 Eurozóna: 11:00 CPI (y-y) (září - konečný): očekávání trhu: 1,8 %, předchozí hodnota: 1,8 %, 11:00 CPI (m-m) (září - konečný): očekávání trhu: -0,1 %, předchozí hodnota: -0,1 %, 11:00 CPI jádrový (y-y) (září - konečný): očekávání trhu: 2,7 %, předchozí hodnota: 2,7 %
USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 17. září (americká seance)
17.09.2024 Cena otestovala úroveň 140,61, když se indikátor MACD začal pohybovat dolů od linie nula, což potvrdilo optimální vstupní bod k prodeji dolaru a pokračující převahu downtrendu na trhu. Pár se posunul o pouhých 20 bodů, než se vrátil zpět na úroveň 140,61. K faktorům, které by dnes mohly podpořit růst dolaru, patří změny maloobchodních tržeb, průmyslové výroby, výstupu ve zpracovatelských sektorech a indexu trhu s bydlením NAHB. Aby se tak nicméně stalo, musely by americké údaje výrazně překonat odhady ekonomů, což by podpořilo nákupy páru. Silný růst proti trendu vypadá ale nepravděpodobně. V opačném případě bude pokračovat pokles páru. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat podle scénářů č. 1 a č. 2.
EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 17. září (americká seance)
17.09.2024 Cena se dotkla úrovně 1,1136, když indikátor MACD začal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo platný vstupní bod k nákupu eura. Pár ve výsledku vzrostl o pouhých 10 bodů, než se jeho pohyb zastavil. Evropské statistiky z institutu ZEW byly podle očekávání poměrně neuspokojivé, což omezilo růstový potenciál eura v první polovině dne. Teď čekáme na růst volatility po zveřejnění statistik z USA, které jsou pro dolar mnohem zajímavější. Slabá zpráva o maloobchodních tržbách v USA za srpen by vyvíjela tlak na kupce dolaru a vyvolala by další rally páru EUR/USD. Podobnou reakci lze očekávat od údajů o průmyslové výrobě, výstupu ve zpracovatelských sektorech, využití kapacit a indexu trhu s bydlením NAHB. V případě silných statistik se zvýší tlak na euro, který přinese větší sestupnou korekci. Co se týká intradenní strategie, budu obchodovat podle scénářů č. 1 a č. 2.
Ekonomický kalendář: Maloobchodní tržby a průmyslová výroba v USA; německý index ZEW v centru pozornosti trhů🔍
17.09.2024 Investoři se připravují na první snížení sazeb Fedu od roku 2020, které Jerome Powell téměř jistě oznámí zítra. V posledních dnech jsme byli svědky toho, že trh vytváří očekávání kolem snížení sazeb o 50 bb, ačkoli 25 bb by byl ze strany Fedu konzervativnější krok a stále není vyloučen; zejména vzhledem k nedávným solidním údajům z USA. Včera se ukázalo, že regionální index newyorského Fedu je nejvyšší od roku 2022, a optimismus ohledně stavu ekonomiky s novými zakázkami mezi dotázanými firmami vzrostl navzdory nižším plánům na nábor zaměstnanců.
MMF mírně snížil projekce amerického HDP pro rok 2024. Nejdůležitější z průzkumu BofA Fund Manager Survey
16.07.2024 Mezinárodní měnový fond dnes představil čtvrtletní Světovou ekonomickou aktualizaci. MMF signalizoval, že použití krátkodobého dluhu v USA je levnější, ale také rizikovější, „zatímco růst mezd se slabým růstem produktivity může firmám ztížit zmírnění růstu cen“.
USD/JPY: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 19. června (seance v USA)
20.06.2024 K testu ceny 157,66 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD nacházel v přeprodané oblasti, což naznačilo příležitost pro realizaci scénáře č. 2 pro nákup (buy) dolaru s cílem pokračování vzestupného trendu. V důsledku toho pár vzrostl o více než 30 pipsů, nicméně se mu nepodařilo překonat včerejší maxima. Vzhledem k tomu, že kromě zveřejnění údajů o indexu trhu s bydlením NAHB se ve druhé polovině dne nic dalšího neodehrálo, bude dolar pravděpodobně pokračovat v růstu. S nákupy v blízkosti lokálních maxim však buďte opatrní. Absence aktivity kupujících a nedostatečný růst po aktualizaci historického maxima, tzv. ATH (All-Time Highs), by mohly vést k prudkému pohybu směrem dolů. Co se týče intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 19. června (seance v USA)
20.06.2024 K otestování cenové hladiny 1,0747 v první polovině dne došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD právě začal pohybovat nad nulu, což potvrdilo dobrý vstupní bod pro nákup eura. V době psaní tohoto přehledu byl signál stále platný a já jsem ho nijak nepřehodnotil ani jsem z trhu nevystoupil. Vzhledem k tomu, že jediným údajem pro druhou polovinu dne byl index trhu s bydlením NAHB, je pravděpodobné, že euro bude vůči americkému dolaru nadále růst a těžit z nedostatku prodávajících i na současných úrovních. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
EUR/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 19. června (analýza dopoledního obchodování). Euro se pohybuje v kanálu
20.06.2024 Ve své dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0710 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Došlo k poklesu, ale k otestování a vytvoření falešného proražení nikoli. Z toho důvodu nebylo možné najít vhodné vstupní body do trhu. Technický obrázek pro druhou polovinu dne bylo potřeba ještě revidovat.
GBPUSD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 19. června (americká seance)
20.06.2024 Test cenové hladiny 1,2718 se shodoval s tím, jak indikátor MACD právě začal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup libry a vedlo k růstu páru o více než 20 pipů. Údaje o inflaci ze Spojeného království splnily očekávání ekonomů i Bank of England, nicméně nepřekonaly je, což naznačuje potenciál libry pokračovat v růstu až do zítřejšího zasedání regulátorů. S nákupy buďte ale opatrní, a pokud na denním maximu nebude aktivita, bude lepší odložit long pozice na vhodnější okamžik. Vzhledem k tomu, že jediným údajem na druhou polovinu dne je index trhu s bydlením NAHB, tlak na libru se pravděpodobně vrátí, pokud dojde k neúspěšnému průrazu lokálních maxim. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
Ranní okénko - Ekonomika USA zatím nenaznačila nutnost brzkého uvolnění politiky Fedu
19.06.2024 Dnešní ekonomická data budou poněkud strohá, dozvíme se nejprve výsledek platební bilance eurozóny a v brzkých odpoledních hodinách dorazí méně sledovaná data z nemovitostního trhu v USA. Zahraničnímu obchodu eurozóny se historicky daří vytvářet přebytky, což reflektuje i stav běžného účtu platební bilance (+35,7 mld. EUR v dubnu), který byl za posledních deset let téměř ve všech měsících kladný (po sezónním očištění). V důsledku energetické krize, která dopadla na evropské výrobce v porovnání s Čínou i USA relativně nejvíce, došlo v roce 2022 k zásadnímu obratu, když běžný účet vykázal největší měsíční deficit za poslední 20 let. Od konce roku 2022 však bilance opět vykazuje kladné saldo, v roce 2024 je již dokonce nad průměrem předcovidových let.
Ekonomický kalendář: Lehký makro kalendář při uzavřené seanci na Wall Street
19.06.2024 Dnes nebudou světové trhy reagovat na žádné důležité makroekonomické údaje, protože je velmi slabý ekonomický kalendář. Nejdůležitějším dnes zveřejněným údajem byla inflace ve Spojeném království v 19:00 hod. Inflace ve Spojeném království dopadla v souladu s očekáváním jak v ukazateli CPI, tak v jádrovém CPI. Nyní investoři očekávají údaje o stavební produkci v eurozóně, americký NAHB index bydlení a zápis z jednání BoC, které mohou signalizovat vyšší volatilitu pro pár USDCAD.
Ranní okénko - Přehled týdne: ceny výrobců v ČR a PMI ve světě
17.06.2024 Nový týden přináší nová data, tentokrát bude k zajímavým událostem patřit zejména cenový vývoj na straně výrobců v České republice a v Německu. Dozvíme se také údaje o inflaci a spotřebitelské důvěře v eurozóně, ze Spojených států nás zaujme především výkon maloobchodu a průmyslového sektoru.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Vývoj evropských mezd potvrdí očekávání, že ECB sníží sazby již v červnu
20.05.2024 Data z amerického trhu nemovitostí ukážou, že své dno má již za sebou. O závratném oživení ale hovořit nelze. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v důsledku nižších nákupů letadel skončí zřejmě v záporu. Naopak evropské indexy PMI podle našeho odhadu přinesou další mírné zlepšení, stejně tak i spotřebitelská důvěra. Co očekávat od centrálních bank, by mohl napovědět zápis z minulého zasedání Fedu a průzkum ECB ohledně výsledků mzdových vyjednávání. Ten by mohl finanční trhy utvrdit v tom, že ECB skutečně sníží sazby již v červnu letošního roku.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 18. března (americká seance)
18.03.2024 Test úrovně 148,46 se shodoval s růstem linie MACD od nuly a vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny zhruba k úrovni 149,06. Dnes budou zveřejněny údaje o indexu trhu s bydlením NAHB, které ale trh příliš neovlivní. Vzestupný trend na páru nicméně může pokračovat.
Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 18. března (americká seance)
18.03.2024 Prázdný makroekonomický kalendář ve Spojeném království udržoval obchody v horizontálním kanálu s vyhlídkou na mírný růst během americké seance. To nicméně vyžaduje dobré statistiky z USA, což bude těžké, protože index trhu s bydlením NAHB má podle prognóz jen malou šanci vyvinout značný tlak na dolar. Nejlepším rozhodnutím by dnes mělo být zůstat v kanálu.
Americký akciový trh je připraven na korekci
18.03.2024 Indexy Dow Jones Industrial Average (-0,5 %), S&P 500 (-0,6 %) a Nasdaq Composite (-1,0 %) uzavřely se ztrátami, ale nikoli na denních minimech. Zvýšená prodejní aktivita byla částečně způsobena korekcí, která vedla k poklesu akcií mnoha společností.
Graf dne - EURUSD (17.01.2024)
17.01.2024 EUR/USD dnes může zažít zvýšenou volatilitu poté, co se investoři dozvědí další makročísla z USA, a to v odpoledních hodinách. Pozornost se zaměří především na maloobchodní tržby a průmyslovou výrobu, oba údaje však pravděpodobně přinesou smíšené signály. Večer také přední obchodníci s měnami budou čekat na zveřejnění tzv. béžové knihy od amerického Fedu, jejíž zveřejnění probíhá 8x ročně.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 18. prosince
18.12.2023 Test úrovně 141,89 se shodoval s růstem linie MACD od nuly a vyvolal nákupní signál, který vyústil v růst ceny o více než 50 pipů. Prodej při odrazu na ceně 142,51 mezitím vedl k prudkému obratu a poklesu o více než 70 pipů.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 16. listopadu
16.11.2023 Test úrovně 150,60 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o více než 30 pipů. Údaje o HDP Japonska za 3. čtvrtletí ale potenciál poklesu omezily, zatímco silná zpráva o maloobchodních tržbách z USA úplně ochromila snahu prodejců o vytvoření další sestupné korekce.
Denní shrnutí: Medvědi se opět pokoušejí převzít kontrolu na Wall Street
17.10.2023 Nálada na evropské seanci byla smíšená, DAX uzavřel beze změny, FTSE posílil o téměř 0,5 % a CAC40 vzrostl o 0,1 %. Polský bluechipsový benchmark WIG20 se vyšplhal na 2120 bodů a připsal si 1,8% zisk, čímž prodloužil svou růstovou sérii po polských volbách. Analytici Morgan Stanley poukázali na atraktivní ocenění polských akcií.
Index trhu s bydlením v USA NAHB mnohem nižší, než se očekávalo
17.10.2023 Jak se můžeme dočíst uvnitř zprávy NAHB: Úporně vysoké hypoteční sazby, které se vyšplhaly na 23leté maximum a v posledních dvou měsících se drží nad 7 %, si nadále vybírají těžkou daň na důvěře stavebníků, neboť úroveň sentimentu klesla na nejnižší bod od ledna 2023 (...) Jedná se o třetí měsíční pokles důvěry stavebníků v řadě (...) Od konce září vzrostly hypoteční sazby o téměř 40 bazických bodů na 7,57 %
Ekonomický kalendář: Trhy čekají na kanadské makroekonomické údaje
18.09.2023 Začátek tohoto týdne je z hlediska makrodat a jejich významu poměrně chudý, nicméně celý nadcházející týden je velmi zajímavý a je pravděpodobné, že očekávání nadcházejících událostí trhy elektrizuje. Dozvíme se rozhodnutí řady významných centrálních bank od Federálního rezervního systému, Bank of England a Bank of Japan přes tureckou CBRT nebo skandinávské Riksbank a Norges Bank a také údaje o PMI z hlavních ekonomik. Dnes je však ekonomický kalendář poměrně slabý a volatilita související s makročteními se pravděpodobně objeví pouze na USDCAD.
Ekonomický kalendář: Maloobchodní tržby a průmyslová výroba v USA 🔎
18.07.2023 Dnešní makro kalendář je nabitý důležitými údaji z USA a Kanady. Investoři se nejprve dozvědí údaje o maloobchodních tržbách v USA, které by měly pokračovat v mírném oživení. Předpokládá se, že meziměsíční změna dosáhne 0,5 % oproti 0,3 % v minulém měsíci.
Pokles inflace se zastavuje...ale dnes na tom tak nezáleží
14.03.2023 INFLACE: Inflace v USA byla na trzích nejdůležitějším číslem, které určovalo "závislost" Fedu na datech, prognózy zvyšování sazeb, rizika recese a očekávání zisků. Index S&P 500 zaznamenal v "den inflace" v průměru 2% pohyb. Nyní ji předstihly obavy o finanční systém, což vede ke zpřísnění podmínek. Boj proti nim byl důvodem založení Fedu v roce 1913.
Základní inflační tlaky stále polevují
14.02.2023 ODOLNOST: Americká inflace je největším číslem na trzích. Je hnacím motorem cyklu sazeb pro Fed spolu s riziky recese v oblasti makra a zisků. To se zvyšuje s tím, jak trhy "závisející na datech Fedu" hledají směr po nedávné úlevné rally. Po ročním statistickém převážení indexu a následném obratu v cenách benzinu a ojetých automobilů je nejistota ohledně inflace nadprůměrná a pouze dvě z posledních 12 měsíčních zpráv byly v souladu s prognózami. To způsobilo průměrný výkyv cen "inflačního dne" indexu S&P 500 o 1,9 % a indexu Stoxx 600 o 1,3 %. Náš nástroj pro sledování (viz graf) poskytuje útěchu, že růst je stále v základním klesajícím trendu, navíc investoři jsou již z velké části připraveni na špatné zprávy.
Ranní okénko - ČNB nechá 2T repo sazbu na 7 %
19.12.2022 Na rozdíl od finále mezi Francií a Argentinou postrádá datový kalendář pro tento týden náboj a finanční trh může zvolnit ve vánoční atmosféře. Důležité lokální události se ale přece jen najdou. Ve středu zasedá ČNB. Oproti ECB, Fedu či Bank of England, které minulý týden jednotně zvýšily úrokové sazby o 50b, se akce nečeká. Hlavní úroková sazba by měla nadále zůstat na 7 %. Z německé ekonomiky bude stěžejní prosincový Ifo index, jehož složka očekávání nastíní vývoj ekonomiky v prvních měsících nového roku. Výsledky předstihových ukazatelů vyjdou i v eurozóně a USA.
Proč je úterní aktualizovaná inflace v USA nejdůležitějším číslem na světě
09.12.2022 TREND: Úterní listopadová zpráva o inflaci v USA je nejdůležitějším zbývajícím údajem tohoto roku. Tím spíše po nedávném dvouciferném růstu indexu S&P 500, který stále více ‚‚bojuje s Fedem‘‘. Konsensus předpokládá znepokojivě malý pokles celkové míry inflace o 7,7 % i meziroční míry jádrové inflace o 6,3 %, nicméně náš vlastní inflační tracker (viz graf) uklidňuje, že základní cenové tlaky se uvolňují. To poskytuje útěchu, že postupné oživení akciového trhu je podpořeno bez ohledu na úterní číslo. Inflace je hnacím motorem všeho, od zvyšování sazeb Fedu až po rizika recese a výhledy na zisky.
Dlouhá a mírnější recese? Trh práce říká, že jo!
07.12.2022 Jak čert kříže se však akcie bojí silného trhu práce. Oficiální data ukazují, že jsou „rock solid“, ale při bližším pohledu zjistíme, že statistika umí divy. Investoři musí neustále pracovat s mnoha scénáři, které mohou potenciálně nastat. Trhy mají nyní relativně jasno – ekonomika lehce přistane, trh práce zůstane silný a inflace postupně klesne.
Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD 18. července
18.07.2022 Pár GBP/USD v pátek testoval úroveň 1,1815. V té době byla linie MACD daleko od nuly, takže sestupný potenciál byl omezený. O něco později se pár přiblížil k úrovni 1,0095 a otestoval ji. Linie MACD však byla stále daleko od nuly, a tak byl rovněž omezen potenciál růstu. Po zbytek dne se neobjevily žádné další signály.
Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD 18. července
18.07.2022 Pár EUR/USD testoval v pátek úroveň 1,0041. V té době byla linie MACD daleko od nuly, takže potenciál růstu byl omezený. O něco později se pár přiblížil k úrovni 1,0095 a prodejci začali být aktivní. Tentokrát cena úspěšně klesla o 20 pipů. Po zbytek dne se neobjevily žádné další signály.
Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 19. dubna
19.04.2022 Signál k prodeji přišel poté, co pár EUR/USD dosáhl úrovně 1,0786. Nedošlo však k žádnému prudkému poklesu, protože linie MACD, která byla daleko od nuly, omezila sestupný potenciál páru. Žádný jiný signál se po zbytek dne neobjevil.
Ranní komentář: Valuace na akciích navzdory rizikům zůstávají zvýšené, slabší makro z Číny
18.10.2021 Akciové trhy za sebou mají úspěšný týden, a to navzdory pokračujícímu růstu dluhopisových výnosů a rizikům pro další vývoj světové ekonomiky, jako jsou rostoucí inflace, problémy s dodavatelskými řetězci, nebo zpomalující Čína. Akciím v minulém týdnu hodně pomohla začínající výsledková sezóna a americké indexy dokázaly týden zakončit výše o 1.8 %, zatímco v Evropě rostly indexy i o více než 2 %.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (19.7.2021)
19.07.2021 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu aktivoval obchodní nastavení, které jsem uveřejnil v mém týdenním komentáři. Eurodolar prolomil dolní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval short obchod, který došel do svého prvního cíle na Take-Profitu 1 (TP1). Ovšem trh díky nižší volatilitě již neměl sílu na pokračování poklesu a zbytek pozice tak skončila na Break/Evenu.
Inflace nezadržitelně roste, proti Powellovi stojí Rusnok. Dle něho se nejedná o přechodný jev
16.07.2021 Během dvoudenního vystoupení šéfa Fedu Jeroma Powella před Kongresem zaznělo, že finanční instituce ve spojených státech jsou dobře kapitalizované. Inflace, která se dostala vysoko nad inflační cíl centrální banky, v současnosti není podle Powella vázána na obvykle faktory, jako je napjatý trh práce či přehřátá ekonomika. Tento typ inflace je v historii jedinečný a podle centrálního bankéře bude pro Fed výzvou reagovat na tuto inflaci. Proto bude centrální americká banka i nadále pokračovat s hodnocením rizik, které ovlivňují inflaci. Powell také zopakoval, že se stále domnívá, že vysoká inflace je pouze přechodným jevem a že postupně bude docházet k jejímu poklesu.
Tři grafy, které razantně mění příběh krize
21.09.2020 Tato recese je jiná. Ano, za každým ekonomickým zpomalením stojí rozdílný příběh, ať už v USA v moderní době šlo o propad cen akcií nebo obrovský objem nesplácených hypoték. V minulosti šlo ale pokaždé o podobný průběh s postupným utlumováním ekonomické aktivity v důsledku nízké poptávky následovaným bankroty a růstem nezaměstnanosti.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Money management | Bitcoin | Price Action | Intradenní obchodování | Čína | Bank of Canada | Moody's | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Británie | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Obchodní plán | Divergence | Měnová politika | Kanada | Německo | Pražská burza | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Poptávka | Recese | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Analýza | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bull | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CME | COT report | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Falešné proražení | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forex trader | Futures | Gap | Grafy | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Long | Long pozice | MACD | MIFID | MMF | Makro data | Momentum | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní zásoby | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Osobní příjem | Platební bilance | Pozice | Prodeje existujících domů | Rally | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Short pozice | Spread | Stagflace | Stop-Loss | Support | Take Profit | Ticker | Trader | Trend | Trigger | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Objem obchodů | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | XTB | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Investoři | Fundamenty | Fond | EU | Klouzavé průměry | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Obchodovat | Ondřej Hartman | Stoxx 600 | Analytický tým | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Stavební výroba | Makrodata | EUR/HUF | LYNX | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Time-Frame | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | USDCAD | Raiffeisenbank | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Přenos | Americká centrální banka | Banka | Fio banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | CAC40 | Cena | CISCO | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomika USA | Etoro | Eura | Euro dnes | Evropské měny | Expirace | Fio | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | HDP Číny | HDP USA | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor MACD | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | ISM | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | JP Morgan | Korporátní dluhopisy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Meziroční inflace | Míra inflace | Moving Average | Nákup eura | Nemovitosti | Oslabení koruny | Prezidentské volby | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Signály | Stoxx | Trh | Twitter | Volatility | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | ZEW | EIA | Benzín | Buy | Ex-dividend | ROCE | Sell | Využití kapacit | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Western Union | Tržní sentiment | Komise | Volby | Commitment of Traders | COT | Investment | Traders | Wells Fargo | Microsoft | CME Group | Caterpillar | Washington Post | Reporty | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Riksbank | Thomson Reuters | Technický výhled | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Finanční systém | Podnikání | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Earnings | BlackRock | Ekonomický sentiment | Přehled | Volby v USA | Christine Lagardeová | Evropské trhy | Futures kontrakty | Inflační tlaky | S&P Global | Agentura Bloomberg | Utahování měnové politiky | Propad | Německý index DAX | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Ekonomická data | Americké indexy | Nejistota | Tempo růstu | Zajištění | Výrobní index PMI | Baidu | Ethereum | Nákupní signál | Prodejní signál | Výnos desetiletých dluhopisů | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Depozitní sazba ECB | Bankéři | Bankéř | Rekordní maxima | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Řízení peněz | Odhady trhu | Obchodování eura | Průzkum | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Výběr zisků | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Index cen domů | Indikátor důvěry | Příjmy | Indexy PMI | Údaje o inflaci | Konsenzus | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | ex | Vstup na burzu | Obchodníci s měnami | Americký akciový trh | Jerome Powell | MiFID II | Štěpán Hájek | Index Russell 2000 | Podnikání na kapitálovém trhu | Podniky | Inflace v eurozóně | Forint | Americký S&P 500 | Geopolitika | Šéf Fedu | Norges Bank | Pražský PX | Spotřebitelská inflace | Použití finanční páky | Kompozitní index | Politika Fedu | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | Odhady analytiků | Růst dolaru | Snížení volatility | Poptávka po americkém dolaru | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Silný trh | Zvýšení sazeb | Obchodování britské libry | Začínající obchodníci | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Inflační očekávání | Short obchod | Nasdaq100 | Výnosy dvouletých dluhopisů | Analytici Morgan Stanley | Intradenní strategie | Snížení sazeb | Obchodní pásmo | Nálada na akciových trzích | Uranové akcie | Pokles cen | Recese v USA | Obavy z recese | Kapitálové výdaje | Růst mezd | Pravděpodobnost recese | US500 | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | iShares | Makroekonomický výhled | Očekávaný růst | Zerohedge | Projevy centrálních bankéřů | Bilance zahraničního obchodu | Růst čínského HDP | Očekávané Earnings | Tým FXstreet.cz | Investujte zodpovědně | US30 | Deficit | HDP v USA | Ceny benzínu | ČNB Jiří Rusnok | Býčí signál | Objem | MSFT | Obchod | Trh práce | FRED | Inflace v USA | Cisco Systems | Maloobchodní sektor | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Americká průmyslová produkce | CPI v eurozóně | Americký průmysl | Průmyslová výroba v USA | Výše úrokových sazeb | Applied Materials | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Maďarská centrální banka | Datový kalendář | Vysoké riziko | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | GM | Největší pokles | Lagardeová | Indexy nákupních manažerů | INTC | Walt Disney | Zveřejněná data | SMA | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | HUF | PLN | Mario Centeno | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | USDIDX | General Motors | Stavebnictví | Problémy | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Prognózy | Ranní komentář | Vybírat zisky | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Míra | Investiční aktivity | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Hypotéky | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | xStation5 | Disney | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Oživení inflace | Uber | Nejlepší akcie | Yandex | Stratég | Roční růst | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | WIG20 | Evropské PMI | US100 | Americký index | Exact Sciences | Míra inflace v eurozóně | Washington | Finální odhad | Odhad spotřebitelské důvěry | Sezónnost | RBA | Budoucnost | Ifo | Krátké (short) pozice | Zemědělství | Zpráva COT | Poradenství | Proinflační | Ukazatele | Bankroty | iRobot | IRBT | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Nájemné | Ceny energií | Úspěšný týden | Horší data | Komunikace | Údaje o HDP | Chudoba | Výsledky průzkumu | Trhy | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Počáteční zisky | American Express | Pohyby cen | Negativní dopad | Pokles | Situace | Pandemie | IHNED | DISH | Vysoká inflace | Očekávané události | Starbucks | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | SBUX | Obchody | Výdaje | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | TNOTE | Medvědi | Prodávající | Americká inflace | Valuace | Stav běžného účtu | Pokračování poklesu | Ekonomické aktivity | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Americký Fed | Stabilita | Vývoj | Nová data | Výkyvy | Aktuální Price Action | Výsledky HDP | Makroekonomické údaje | Prudký pokles | Tržní podmínky | Medvědí trend | Další vývoj | Index výrobní aktivity | Americká seance | Pokles HDP | Odhady ekonomů | Cenový vývoj | Směr trendů | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Texas | Hlavní americké indexy | Prodeje domů | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Manufacturing | Domácnosti | Asociace | Zápis z posledního zasedání | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Graf dne | Další růst | Růst | Signál | Americká banka | Dlouhé (long) pozice | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Potenciál | Ekonomiky | Jana Steckerová | Potenciál poklesu | Závislost | Práce | Změny sazeb | Údaje | Německá průmyslová produkce | Celková inflace | WMT | Dodavatelské řetězce | Procter & Gamble | Statistiky | Chuť riskovat | Důvěra v eurozóně | CBRT | Surové ropy | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | NY FED | Indikátory ekonomického sentimentu | Evropské méně | Data z trhu práce | ADBE | Americká centrální banka (Fed) | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Maloobchod | ATH | Průzkum ECB | PEPSICO | Vývoz | Prodat USD | Zadlužení | Kontrakce | Evropská průmyslová produkce | Průmyslová výroba v Evropské unii | RBI | Účet platební bilance | Indexy v Asii | Expedia | Royal Caribbean | Vývoj ekonomiky | Sektor služeb | Býčí scénář | CL | Advance Auto Parts | Kupci | Falešný průraz | Umělé inteligence | Proti trendu | JDE | ČR | Costco | Průraz | Rozhodnutí FOMC | Tržní situace | Sentiment na trzích | Špatné zprávy | Londýnské burzy | Nová prognóza | Počet nových žádostí o podporu | Mário Centeno | Členové Fedu | Propad cen | Banka JP Morgan | Nové žádosti o podporu | Příjmy a výdaje | Signál k prodeji | Dopad pandemie | Červnová inflace | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Praha | Američtí politici | Verizon Communications | Společnost XTB | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Důvěra | Vysoký přebytek | Tempo růstu průmyslové výroby | Cenové hladiny | Trh s futures | Coca-Cola | Příliv kapitálu | Výrobní index | Růst eura | Prezidentské volby v USA | Qualcomm | Vývoj výroby automobilů v USA | Vývoj výroby automobilů | Vývoj indexu NAHB | Prognóza americké centrální banky | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Nasdaq Bank | Propad cen akcií | Příběh krize | Ropa dnes | Politici | Marathon | Pracovní místa | Ranní okénko | Česká republika | Měnový fond | Walgreens | Dopady na trhy | Nařízení | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Reálný HDP | Obchodování s futures | CSCO | ABT | SolarEdge | Zynga | ZNGA | QCOM | Proražení | BIDU | PX Pražské burzy | Nákup libry | MGM | US2000 | Plný úvazek | Oslabení forintu | Pokles zásob | Počasí | Růst ceny | PMI ve výrobě | Brands | Shopify | Evropské centrální banky | Acacia Communications | CARA | WU | Situace na trhu | PEP | Deliveroo | Express | Tržní ceny | Výrobní aktivity | Akcie 2021 | Tyson Foods | Růstový trend | AIG | SPWR | Silný růst | Japonský HDP | Holubičí tón | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | IPO Deliveroo | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | Paychex | PAYX | Nejlepší uranové akcie | Akcie v roce 2021 | Objednávky | Verizon | Comcast | Kellogg | Boční trend | Přeprodané oblasti | Hodnocení současné situace | Goldman Sachs Group | Cenové úrovně | Riziko ztráty | API | Oslabení | Hypoteční sazby | MNB | Aktuální problémy | Spotřeba domácností | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Prodej | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | Inflace v eurozóně v červnu | Cenové stability | Očekávaná data | Očekávání zisku | Zvýšení produkce | Spuštění digitálního eura | Americký trh | INTU | Intuit Inc. | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | CMCSA | Comcast Corporation | NTAP | NetApp | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | TXN | Texas Instruments Incorporated | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | Costco Wholesale Corporation | PG | Procter & Gamble Company | CAT | Fastenal Company | Starbucks Corporation | Intel Corporation | PCAR | PACCAR | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | Applied Materials | QUALCOMM Incorporated | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | Načasování | Otevřené pozice | University of Michigan | Projekce | Důležité zprávy | Vratislav Zámiš | Index Russell | Velké instituce | Medián | Reckitt Benckiser | Výrobní inflace | David Vagenknecht | Společnosti | Dna | Polská inflace | ANO | Vyšší hodnoty | Klíčový údaj | Minulá výkonnost | Energetické krize | Valuace na akciích | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Společnost | TIM | Zveřejnění zprávy | 3М | Zlotý | BofA | Čísla o inflaci | Participace | Relativní stabilita | Obchodní tipy | Základní sazba | Konvergence | Celkový sentiment | Hodnoty měny | Komentáře Fedu | Zvyšování sazeb Fedu | Instituce | Inflační očekávání trhu | Nový týden | Časový plán | Pozitivní výsledky | Realitní společnost | Pokles inflace | Řetězce | Akcie Nvidie | Ben Laidler | Vzestupný trend | Tipy pro začínající obchodníky | Analýza transakcí | Dow Jones Industrial Average | Indexy S&P | Christopher Waller | Juneteenth | Zasedání MNB | Obchodní instrument | Marketingová komunikace | Zastavení poklesu | Americké ministerstvo obrany | Překoupené oblasti | Zpráva o inflaci | Thomas Barkin | Německé ekonomiky | Akcie banky | Bolest | Photon Energy | Zvýšení cenové hladiny | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index cen výrobců | Růstový potenciál | Prodejní aktivita | Teplé počasí | Příležitosti k prodeji | SVB | Vyšší ceny | Ředitel banky | Inflace ve Spojeném království | Rychlost | Tipy pro začínající | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Výhledy | Velké objemy | Dovozní ceny | Reálné příjmy | Potenciální ztráty | Nižší ceny | DNO | HCOB | John Williams | Odhadovaná cena | Signál k nákupu | Kupující | Konflikt mezi Izraelem | Návrat inflace | Růst libry | Rok 2024 | Měkké přistání | 1D | D1 | Vstup do trhu | COT (Commitment of Traders) | Jednoduché tipy | Tipy pro začátečníky | Úrovně supportu | APAC | Výkon | Plán obchodování | Nákupy | Prodeje | Zotavení | Nakupovat | Jestřábí postoj | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Prodejní pozice | Nákupní pozice | Důležité informace | Jednání bank | Oznámení | 256/2004 | Seance v USA | Odpovědnost | Vítězství | Fio banka, a.s. | Zdraví | Výrazné pohyby | Marek Chudoba | Zpráva CoT | Směrnice | Počet stavebních povolení | Refinanční sazba | Investování je rizikové | Karel Nedvěd | Michal Bárta | Michigan
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot