Členové Fedu
EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začátečníky ze dne 20. listopadu (seance v USA)
21.11.2024 K otestování ceny na úrovni 1,0582 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD začal pohybovat směrem dolů od linie nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro prodej eura. V důsledku toho pár klesl na cílovou úroveň 1,0540, čímž si připsal zisk přibližně 40 bodů. Později během dneška si vyslechneme několik členů FOMC, včetně Michaela S. Barra, Michelle Bowman a Lisy D. Cook. Jejich prohlášení mohou ovlivnit vývoj amerického dolaru. Pokud budou signalizovat opatrnější přístup k uvolňování měnové politiky, mohl by dolar vůči euru dále posílit. Změny politiky Fedu často vyvolávají reakce ostatních centrálních bank a ovlivňují mezinárodní investice. Pro obchodníky a ekonomy je pečlivé sledování těchto výroků klíčové. V rámci dnešní intradenní strategie se zaměřím na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
Denní shrnutí: Americký dolar tlačí na zlato, ale nezastavuje Wall Street🗽Bitcoin dosahuje nových historických maxim
13.11.2024 Inflace v USA za říjen vzrostla na 2,6 % meziročně, což odpovídá očekáváním, zatímco jádrová inflace zůstala na 3,3 % meziročně. Nedostatek překvapení v inflaci zvýšil očekávání ohledně snižování úrokových sazeb.
🟡Zlato před rozhodnutím Fedu roste o 0,85 %
07.11.2024 Po prezidentských volbách v USA, které přinesly značnou volatilitu, pokračují tržní turbulence. Trumpovo vítězství zřejmě ještě více ztížilo úkol Fedu, i když dnešní rozhodnutí pravděpodobně nepřekvapí. Nicméně výraznější posun v komunikaci Fedu oproti zářijovému zasedání by mohl signalizovat reakci na výsledky voleb, i když trh již naznačil potřebu menšího počtu snížení sazeb. Jak může dnešní rozhodnutí Fedu ovlivnit klíčové trhy a bude Fed signalizovat opatrnější přístup k budoucímu snižování sazeb?
Asijsko-pacifický region spíše v červených číslech
22.10.2024 Asijské akcie v uplynulé seanci spíše oslabovaly. Dle agentury Bloomberg se asijským akciím nedařilo z důvodu, že někteří členové Fedu signalizují preferenci o pomalejším snižování sazeb, což zapříčinilo silnější dolar a ovlivnilo asijské akcie.
EUR/USD: Před námi je poslední zářijový týden. Signály z Fedu a ECB, indexy PMI, jádrový PCE index
24.09.2024 Čeká nás poslední zářijový týden. Klíčové události měsíce týkající se měnového páru EUR/USD již proběhly: Evropská centrální banka a americký Federální rezervní systém vynesly své verdikty a nejkritičtější zprávy odrážely dynamiku hlavních ukazatelů americké ekonomiky a ekonomiky eurozóny. To však neznamená, že nadcházející týden bude "nevýrazný" nebo nudný. Naopak, pravděpodobně budeme svědky poměrně vysoké volatility, protože interpretace faktů je často mnohem komplexnější než fakta samotná. V nadcházejícím týdnu budou členové Fedu a ECB " dešifrovat" výsledky zářijových zasedání, které buď posílí, nebo oslabí holubičí očekávání trhu. Navíc ke konci pětidenního obchodního týdne bude v USA zveřejněn klíčový ukazatel inflace – jádrový index PCE. Ale vezměme to popořadě.
GBP/USD: Bank of England je spojencem britské měny
20.09.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek aktualizoval 2,5leté cenové maximum v reakci na výsledky zářijového zasedání Bank of England, poprvé od března 2022 otestoval úroveň 1,33 a dosáhl úrovně 1,3313. Ačkoli si libra nedokázala tuto cenovou oblast udržet, na páru GBP/USD dál převládá býčí sentiment. Libra ve čtvrtek v kontextu plošného oslabení dolaru dostala výraznou podporu ze strany centrální banky.
EUR/USD. Červencové zasedání Fedu, inflace v eurozóně, index ISM ve zpracovatelském průmyslu, non-farm payrolls.
29.07.2024 Dámy a pánové, prosím, sedněte si a připoutejte se: dostáváme se do zóny silných turbulencí. Nadcházející týden je plný důležitých fundamentálních událostí: zasedání Federálního rezervního systému, zveřejnění klíčových údajů o americkém trhu práce, reportu o inflaci v eurozóně, údajů o HDP za druhé čtvrtletí v eurozóně, indexu ISM ve zpracovatelském průmyslu a indikátoru spotřebitelské důvěry v USA.
EUR/USD. Přehled týdne. Závěrečný červnový akord
24.06.2024 Udrží se měnový pár EUR/USD v oblasti 1,06? To je možná ta největší zajímavost nadcházejícího týdne. Týdenní graf EUR/USD ukazuje, že cena klesá již třetí týden v řadě. Na začátku června býci testovali devítku, zatímco na konci minulého týdne medvědi testovali minimum na úrovni 1,0672. Přestože cena na konci pátku ustoupila, medvědi na EUR/USD měli stále převahu (otevírací cena týdne byla 1,0703, zavírací cena 1,0692).
Ranní shrnutí (19.06.2024)
19.06.2024 Index S&P 500 uzavřel včerejší seanci o krok blíže k historickému historickému maximu 5 500 bodů, protože společnost Nvidia, která je poháněna umělou inteligencí, vzrostla o 3,5 % a stala se nejhodnotnější společností na Wall Street, čímž překonala Microsoft. Dnes můžeme vidět futures na americké indexy mírně výše, ale futures na akcie EU i Německa ztrácejí 0,15 % - 0,2 %.
US OPEN: Wall Street roste po údajích o indexu spotřebitelských cen v USA
12.06.2024 Indexy na Wall Street zahájily dnešní obchodování růstem po zveřejnění holubičích údajů o indexu spotřebitelských cen v USA za květen. Index S&P 500 otevřel o 0,8 % výše, Dow Jones si při zahájení seance připsal 0,5 % a Nasdaq-100 se obchoduje o 0,9 % výše. Index Russell 2000 s malou tržní kapitalizací si vedl nejlépe se ziskem přibližně 2,5 %.
EUR/USD. Odrazový můstek pro dolar.
04.06.2024 Pár EUR/USD zahájil obchodní týden v klidném duchu. V první polovině dne měli navrch medvědi. Mluvit v této souvislosti o iniciativě ale není úplně přesné, protože cena stoupá a klesá v rámci 8. čísla. Medvědi se ji minulý týden snažili stlačit pod cíl 1,0800, zatímco býci se pokoušeli dosáhnout hranic 9. čísla, ale úsilí obou skupin bylo marné. Pár se už třetí týden po sobě stále pohybuje v rámci osmé figury, což ukazuje na nerozhodnost obchodníků. Podle mého názoru je opatrnost obou stran vzhledem k nadcházejícím událostem normální.
💵EURUSD klesá před zápisem z FOMC
22.05.2024 Dnešní zveřejnění zápisu ze zasedání FOMC americké centrální banky z 1. května má šanci zvýšit volatilitu na dolaru a akciových trzích - pokud bude obsahovat komentáře, které přinesou více jasnosti nebo do jisté míry překvapí předchozí očekávání trhu. Od začátku května jsme se však dozvěděli řadu makročtení, která naznačují postupné ochlazování americké ekonomiky, takže "jestřábí" tón zápisu by mohl být (teoreticky) považován za "zastaralý" (i když složky posledního amerického indexu spotřebitelských cen nebyly vůbec holubičí) a holubičí tón by mohl zvýšit tlak na dolar a výnosy.
Akciový výhled: ČEZ podle očekávání s návrhem 52 Kč dividendy
21.05.2024 Po nepatrně růstovém vstupu evropských indexů do nového týdne nyní futures pro změnu indikují lehce ztrátový začátek (-0,2%). Na Wall Street jsme v pondělí viděli pomalejší rozjezd, index SP500 uzavřel kladnou nulou na 5308 bodech. Investoři vyhlížejí další katalyzátory, těmi mohou být (pro sentiment na technologiích) zítřejší výsledky NVDA či zápisky ze zasedání FEDu.
Analýza měnového páru EUR/USD ze dne 16. května. Vyčerpalo euro svůj růstový potenciál?
17.05.2024 Vlnová analýza měnového páru EUR/USD ve 4hodinovém grafu se nezměnila. V současné době pozorujeme výstavbu předpokládané vlny 3 v rámci vlny 3 nebo c klesajícího trendového segmentu. Pokud tomu tak bude, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, jelikož první vlna tohoto segmentu dokončila svou výstavbu kolem hladiny 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového segmentu by tedy měla skončit pod ní.
💲 USD posiluje před Fedem
01.05.2024 Powell a další členové Fedu opakovaně naznačili, že k rozhodnutí o snížení potřebují více jistoty. Údaje spíše přispívají k přesvědčení, že se vzdalujeme od inflačního cíle, a někteří dokonce naznačují, že dalším krokem bude možný návrat ke zvyšování úrokových sazeb. I když se to v tuto chvíli zdá jako nepravděpodobný scénář, neměli bychom samozřejmě zapomínat srovnávat současnou inflaci se situací v 70. letech, kdy jsme po prvním sestupu inflace zaznamenali po několika měsících nárůst na ještě vyšší úrovně. Právě tomuto scénáři se bude chtít Fed vyhnout. Vzhledem k tomu, že americká centrální banka nemá pod kontrolou situaci na trzích s ropou, musí Fed na riziko vyšších cen ropy v podmínkách geopolitického napětí reagovat více jestřábím postojem.
BREAKING: US HDP nižší, než se očekávalo. US100 ztrácí
25.04.2024 Po slabších než očekávaných údajích o HDP s velmi nízkými nároky v nezaměstnanosti a vyšším než očekávaným cenovým indexem futures na Nasdaq 100 (100 USD) oslabily, protože obchodníci očekávají, že členové Fedu budou pod tlakem a jestřábí, a to i přes ne tak silné, jak se očekávalo tempo americké ekonomiky. Největším rizikem jsou samozřejmě vyšší ceny znamenající inflační tlaky.
Graf dne - EURUSD (14.04.2024)
12.04.2024 Eurodolar se dnes obchoduje velmi výrazně dolů a ztrácí dalších 0,4 %. Zdá se, že dominance amerického dolaru je v tuto chvíli nezpochybnitelná, k čemuž vede řada různých faktorů; od makrodat po výnosy dluhopisů, které podněcují kapitál k investování prostředků, do amerických státních cenných papírů. Výnosy 8týdenních amerických státních dluhopisů včera vzrostly nad 5 % a za poslední dvě seance výnosy 10letých dluhopisů vzrostly o více než 0,2 %.
Denní shrnutí: Zveřejnění CPI v USA vyvolalo propad na Wall Street
10.04.2024 Indexy na Wall Street se dnes obchodují níže po propadu, který vyvolaly jestřábí údaje o inflaci v USA. S&P 500 a Nasdaq klesají o 1 %, Dow Jones se obchoduje o 1,2 % níže a Russell 2000 s malou kapitalizací se propadá o 3 %.
💲USD si po zveřejnění FOMC minutes drží zisky
10.04.2024 Zveřejnění zápisu z jednání FOMC lze označit za mírně jestřábí. Bylo sice konstatováno, že centrální bankéři považují holubičí obrat za pravděpodobně vhodný někdy v tomto roce, ale z dokumentu také vyplynulo, že členové Fedu se obávají přetrvávající inflace a že nedávné údaje nezvyšují jejich důvěru v udržitelný pokles inflace směrem k 2% cíli. Důvěra členů Fedu se jistě nezlepšila ani po dnešním čtení indexu spotřebitelských cen za březen, které jim v době zasedání nebylo známo. Reakce na zveřejnění byla nevýrazná a nebyly zaznamenány žádné výraznější pohyby. Trhy se však držely dřívějších pohybů po zveřejnění CPI a poskytly investorům další důvody k obavám, zda v první polovině letošního roku začne snižování sazeb.
US500 si před zveřejněním zápisu ze zasedání FOMC drží ztráty
10.04.2024 Jedna z klíčových makro událostí dne - zveřejnění zprávy o inflaci v USA za březen - je již za námi, ale na obzoru se rýsuje další. Dnes ve 20:00 bude zveřejněn zápis z březnového zasedání FOMC 2024. Zveřejnění může rovněž vyvolat nárůst volatility na trzích a účastníci trhu je budou bedlivě sledovat.
EUR/USD: ECB může předběhnout Fed
05.04.2024 Z Evropské centrální banky se čím dál častěji ozývají signály holubičího charakteru, které naznačují, že regulátor začne na červnovém zasedání snižovat úrokové sazby. Poslední zprávy o růstu CPI za březen, které odrážejí zpomalení inflace v Německu i v celé eurozóně, tyto předpoklady jen "potvrdily". Naznačuje to i zápis z březnového zasedání ECB.
Graf dne - BITCOIN (05.04.2024)
05.04.2024 Navzdory počátečnímu odrazu směrem k 70 000 USD se cena bitcoinu ustálila pod 67 000 USD. Výprodej probíhal pomalu, v návaznosti na včerejší oslabení na Wall Street, a přestože dolar dnes omezuje rozsah zisků, zdá se, že dynamika BTC opět slábne. Aktivita investorů během asijské seance, podle níž se v posledních měsících odehrála zdaleka největší část nárůstů, byla utlumená. To ukazuje, že kryptoměny a Bitcoin mohou být stále dosti závislé na dynamice inflace a komunikaci Federálního rezervního systému. Po zveřejnění amerických NFP ve 14:30 můžeme na trhu s kryptoměnami očekávat vyšší volatilitu.
Ekonomický kalendář: Zpráva o NFP a projevy bankéřů Fedu v centru pozornosti trhu
05.04.2024 Po včerejším dynamickém výprodeji na konci seance v USA dnes investoři čekají na jakýkoli holubičí signál, který by zvedl tlak na růst dolaru a ropy a zlepšil náladu vůči rizikovým aktivům. Zdá se, že takovým čtením bude pravděpodobně NFP (14:30), pokud skutečně naznačí nečekaný, výraznější pokles změny zaměstnanosti. Nicméně při pohledu na velmi jasné, jestřábí náznaky včerejších prohlášení Kashkariho a Goolsbeeho' i v takovém případě lze jen těžko očekávat zásadní změnu narativu.
EUR/USD: Proč dolar roste?
03.04.2024 Duben přinesl dolaru dobré zprávy. Přinejmenším včerejší zpráva byla dolarovým býkům nakloněna a umožnila dolaru posílit pozice napříč trhem. Platí to i pro jeho pár s eurem: cena EUR/USD prudce klesla a v současnosti testuje support na úrovni 1,0730 (spodní linie indikátoru Bollingerova pásma v denním grafu). Klesající trend postupně nabírá na síle, takže se na obzoru rýsuje hodnota 6.
EUR/USD. Výsledky týdne. Vzestup a pád dolaru: korekce, nebo obrat trendu?
25.03.2024 Pár EUR/USD zakončil obchodní týden na základně 8. čísla, konkrétně na úrovni 1,0808. Bylo to jako dvoudílný film: v prvním díle hrál dolar roli outsidera a poté se stal favoritem. Proto ta poměrně vysoká volatilita: maximum týdne bylo zaznamenáno na úrovni 1,0943 a minimum na 1,0803. Při pohledu na týdenní graf vidíme, že pár již druhý týden po sobě vykazuje klesající trend. Pro medvědy na EUR/USD to však vzhledem k poměrně nevýrazným výsledkům březnového zasedání Federálního rezervního systému nebyla v žádném případě snadná procházka. A další vyhlídky na pokles jsou rovněž sporné.
Ranní okénko - Dnes zasedá ČNB i Fed
20.03.2024 O hlavních událostech v ekonomickém světě není pochyb, dnes totiž zasedá Česká národní banka a také Americká centrální banka. Nejprve se v odpoledních hodinách dozvíme rozhodnutí ČNB. Je téměř jisté, že bude pokračovat cyklus uvolňování měnové politiky, ale je otázkou, jaké tempo bankovní rada zvolí.
EUR/USD. Nejdůležitější týden měsíce března
18.03.2024 V průběhu tohoto týdne nás čeká spousta fundamentálních událostí. Na programu bude především zasedání amerického Federálního rezervního systému, který ve středu oznámí výsledky svého březnového zasedání. To však není jediná významná událost tohoto týdne – projev předsedy Fedu Jeromea Powella (nezávisle na tiskové konferenci po zasedání), indexy ZEW, PMI, IFO, zprávy o nemovitostech a stavebnictví v USA a tak dále. Není pochyb o tom, že volatilita se v nadcházejících dnech zvýší. Nahlédněme do ekonomického kalendáře nejdůležitějšího týdne v měsíci březnu.
Bude zlatá rally pokračovat? Ceny zlata a ropy porostou
05.03.2024 Ropná rally, která začala koncem minulého týdne, se zastavila – je však šance, že se obnoví? Jaké faktory ovlivňují ceny zlata? Poté, co v prosinci loňského roku dosáhly svého maxima, nejvyšší hodnoty od počátku století na úrovni téměř 2 144,00 USD za trojskou unci, se ceny zlata až do konce minulého týdne konsolidovaly v bočním pásmu a poté nečekaně získaly silný support. Co způsobilo tento prudký nárůst?
Co sledovat tento týden?
04.03.2024 Kryptoměny si minulý týden ukradly show na trzích. Tento týden se však pravděpodobně soustředí na "běžnější" tržní témata, jako je například měnová politika. Obchodníci se totiž dočkají rozhodnutí o sazbách od ECB, BOC a také pololetních výpovědí předsedy Fedu Powella. Kromě toho budou v pátek zveřejněny údaje o zaměstnanosti v Kanadě a USA za únor. Nezapomeňte v nadcházejícím týdnu sledovat US100, EUR/CAD, USD/CAD!
Denní shrnutí: Jestřábí zápis z FOMC; NATGAS získává téměř 4 %
21.02.2024 Obchodní seance na evropském akciovém trhu přinesla mezi investory nerozhodnost. Německý DAX v průběhu dne vzrostl o 0,29 %, francouzský CAC 40 získal 0,22 %, britský FTSE 100 ztratil 0,73 % a polský WIG20 klesl o 0,48 %.
Fed se obává příliš brzkého snížení sazeb
21.02.2024 Většina rozhodujících činitelů na nedávném zasedání Federálního rezervního systému USA vyjádřila obavy z možných nebezpečí spojených s brzkým snížením úrokových sazeb. Jak vyplývá ze zápisu ze zasedání z 30. a 31. ledna, panovala všeobecná nejasnost ohledně optimální doby trvání udržení výpůjčních nákladů na stávající úrovni.
Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 21. února (americká seance)
21.02.2024 Odpoledne vystoupí členové Fedu Raphael Bostic a Michelle Bowmanová, přičemž oba podporují tvrdou politiku a další boj proti inflaci. To bude dobrý důvod k dalšímu prodeji libry. Zveřejněn bude také zápis z lednového zasedání Fedu; tvrdý přístup navrátí poptávku po dolaru, což vyvine další tlak na libru.
Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 8. února (americká seance)
08.02.2024 Libru ovlivnil prázdný makroekonomický kalendář ve Spojeném království. Její další směr bude záviset na nadcházejících údajích o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA a projevu člena FOMC Thomase Barkina. Pokud jde o druhé jmenované, členové Fedu mají jen velmi malou šanci, že v dohledné době změní svůj postoj.
Oživení ropy pokračuje druhým dnem
06.02.2024 Ropa se obchoduje o téměř 1 % výše a prodlužuje růst do druhé obchodní seance. Stalo se tak poté, co se ropa Brent (OIL) včera dopoledne propadla na nejnižší úroveň za téměř tři týdny. Včerejší poklesy se však později během dne vrátily a ropné benchmarky zakončily obchodování růstem. Obchodníci s ropou nyní sledují dva hlavní příběhy - Blízký východ a politiku Fedu.
Výsledky zasedání amerického Fedu
01.02.2024 Fed podle očekávání nezvýšil sazby a čeká na bližší informace o inflaci. Členové Fedu jsou "pevně zavázáni" k návratu inflace zpět na 2% cíl. Mnozí by však mohli namítnout, že jsme se k tomuto cíli již vrátili nebo se mu blížíme.
Tisková konference předsedy Fedu Jeroma Powella po zasedání FOMC
31.01.2024 Fed na prvním zasedání v roce 2024 ponechal úrokové sazby beze změny v pásmu 5,25-5,50 %, což je v souladu s očekáváním trhu. Prohlášení se ukázalo jako jestřábí vzhledem k absenci byť jen mírně holubičího obratu. Z prohlášení byla sice odstraněna zmínka o dalším zpřísnění politiky, ale bylo konstatováno, že členové Fedu nepovažují snižování sazeb za vhodné, dokud nezískají větší jistotu, že inflace se udržitelně posouvá směrem k 2% cíli. Navíc nebyly provedeny žádné úpravy tempa kvantitativního zpřísňování. Zdá se, že Fed chtěl zchladit očekávání trhu na rychlé snížení sazeb - peněžní trhy před dnešním rozhodnutím viděly 70% šanci na první snížení sazeb v březnu a nyní jsou víceméně rovnoměrně rozděleny mezi březnové a květnové zasedání.
📊 US500 je před CPI v bočním trendu
11.01.2024 Zpráva o inflaci CPI v USA za prosinec má být zveřejněna dnes ve 13:30 GMT. Očekává se, že zpráva ukáže zvýšení celkové inflace CPI i pokles základního ukazatele. Načasování prvního snížení sazeb FOMC je stále otevřenou otázkou a dnešní čtení může investorům pomoci najít odpověď.
🔼 US100 roste před rozhodnutím FOMC
13.12.2023 Oznámení měnové politiky ze strany americké centrální banky je klíčovou událostí na trhu dne i týdne. FOMC má oznámit rozhodnutí o sazbách ve 20:00 a trhy neočekávají, že centrální banka změní úroveň sazeb. Zasedání však bude bedlivě sledováno, protože rozhodnutí o sazbách bude doprovázeno zveřejněním nových ekonomických projekcí, které mohou pomoci nastavit očekávání pro politiku Fedu v roce 2024.
Graf dne - USDIDX (13.12.2023)
13.12.2023 Americký dolar je dnes jednou z nejvýkonnějších měn skupiny G10. Dolarový index (USDIDX) dnes vzrostl o 0,2 % a snaží se vyšplhat zpět nad hranici 104,00. Trhy dnes zajímá především rozhodnutí FOMC o úrokových sazbách, které je naplánováno na 20:00. Změna výše úrokových sazeb se neočekává. Ani jeden z přibližně 100 ekonomů oslovených agenturou Bloomberg neočekává, že by Fed dnes sazby změnil, zatímco peněžní trhy oceňují méně než 2% šanci, že americká centrální banka přinese zvýšení sazeb o 25 bazických bodů.
Ranní okénko - Tento týden vychází česká a americká inflace, zasedá ECB a Fed
11.12.2023 Tento týden se nese na vlně důležitých ekonomických dat, kdy za několik málo minut dorazí informace o vývoji cen v české ekonomice. To bude představovat poslední zásadní informaci před zasedáním ČNB, které je naplánováno na příští čtvrtek. Globální trhy pak budou vyčkávat na úterní výsledek inflace z americké ekonomiky a středeční zasedání Fedu. Trhy v posledních týdnech začaly zaceňovat brzké a rychlé snižování sazeb, to v aktualizované prognóze ale Fed pravděpodobně nepodpoří, a i nadále bude naznačovat pouze opatrné tempo snižování v příštím roce. Podobné vyznění pak lze očekávat i od čtvrtečního zasedání ECB.
Invesco: Rostoucí výnosy amerických státních dluhopisů zčásti ulehčují práci Fedu
31.10.2023 Pokud jde o zpřísnění finančních podmínek, a tedy zpomalení ekonomiky, Fed za sebe nechává pracovat výnosy desetiletých amerických státních dluhopisů. Nedávno jsme byli svědky toho, jak se výnos 10letých amerických státních dluhopisů posunul z 4,59 % (13. října) na 5 % (23. října).
US500 získává před zveřejněním zápisu FOMC
11.10.2023 Minuty FOMC naplánované na dnešek (20:00) jsou jednou z klíčových zpráv na trhu tento týden, přičemž čtvrteční údaje CPI jsou druhou nejdůležitější americkou zprávou tohoto týdne. Vyšší než očekávaná hodnota PPI dnes vytváří riziko, že CPI v září také zrychlila. Pokud jde o zápisy FOMC, je třeba poznamenat, že se budou týkat zářijového zasedání, a proto nebudou odrážet silná data zveřejněná za poslední 2 týdny. Co můžeme od dnešního vydání očekávat?
Americké akcie čeká technický růst do konce roku
11.10.2023 „Ve výsledku se schází vícero argumentů, spíše technické povahy, proč by měly trhy pokračovat v růstu letos i přes to, že ekonomický fundament tento růst plně nepodporuje,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
Graf dne – US30 (11.10.2023)
11.10.2023 Futures na index Dow Jones Industrial Average (US30) dnes pravděpodobně zaznamenají nadprůměrnou volatilitu přinejmenším z několika důvodů. Za prvé, dnes trh žije zveřejněním zářijové inflace PPI (14:30) z USA, která bude předcházet zítřejšímu čtení CPI. Vzhledem k tomu, že obvykle první „čerstvá“ inflační publikace vyvolá velkou spekulativní reakci (na základě reakce na ni může trh přehrát další údaje). Trh neočekává výraznou změnu oproti předchozímu čtení, takže jakákoli prudce větší odchylka v dynamice inflace, než je prognóza, by mohla vést k značné reakci na Wall Street. Trh očekává 1,6 % r/r (1,6 % dříve) a pokles m/m dynamiky na 0,3 % z 0,7 % dříve – očekává se, že jádrový CPI poroste ročně na 2,3 % vs. 2,2 % dříve a udrží si plochá dynamika 0,2 % m/m. Potenciální klesající překvapení v základním čtení by mohlo dále upevnit víru trhu, že Fed se přikloní k ponechání sazeb beze změny, ale stojí za to připomenout, že zítra ve 14:30 máme údaje CPI, které by potenciálně mohly zvrátit dnešní reakci trhu.
EUR/USD: Geopolitika a Federální rezervní systém
10.10.2023 Euro-dolarový pár zahájil nový obchodní týden v reakci na nárůst rizikového sentimentu poklesem směrem k úrovni č. 5. Do konce včerejšího dne však kupující EUR/USD získali zpět téměř všechny ztracené pozice. Dnes vzestupná dynamika pokračuje a pár testuje č. 6, navzdory přetrvávajícímu napětí na Blízkém východě. Obchodníci nebudou mít na výběr. Na jedné straně geopolitické faktory upřednostňují bezpečný dolar. Na druhou stranu opatrné komentáře Federálního rezervního systému vyvíjejí tlak na dolar před zveřejněním klíčových údajů o inflaci v USA. Po určitých výkyvech se misky vah naklonily ve prospěch kupujících v EUR/USD.
🔴 US100 se odráží ode dna
20.09.2023 Trh nedává velkou šanci na zvyšování sazeb. Na základě úrokových kontraktů trh nedává ani 1% šanci na zvýšení, zatímco konsenzus mezi analytiky jasně ukazuje na nezvýšení. Existuje tedy šance na nějaké překvapení?
Proč se cena bitcoinu propadla? Jaký je důvod poklesu pod 29 000 dolarů?
17.08.2023 Investoři do kryptoměn se ptají, proč došlo k poslednímu poklesu. Podle analytiků spolu s Bitcoinem uzavřely den v záporném pásmu také americké burzy a za důvod poklesu se považuje včera oznámený zápis z jednání FEDu.
Fed dnes rozhodne o posledním zvýšení úrokových sazeb v USA, cokoli jiného by bylo překvapením
26.07.2023 Americký Fed rozhoduje o dalším zpřísnění měnové politiky. V současné době je téměř jisté, že po červnové pauze dojde k dalšímu zvýšení úrokových sazeb o čtvrt procentního bodu na úroveň 5,25–5,5 %. Zajímavé proto bude sledovat především komunikaci Fedu a jeho další výhled. Přestože na červnovém zasedání členové Fedu v "dot plot" průzkumu nečekaně naznačili, že během zbytku roku 2023 by mohlo dojít k dalším dvěma zvýšením sazby o 25 bazických bodů, analytici Ebury očekávají, že současné zvýšení bude již posledním v tomto cyklu.
Komoditní zhrnutí - ropa, zlato, pšenice, zemní plyn (18.07.2023)
18.07.2023 Ropa reaguje poklesem poté, co se dostala do blízkosti 200denního průměru (u WTI ano, u Brentu velmi blízko).
Má smysl očekávat v Evropě snižování sazeb?
28.06.2023 Euro se dnes v první polovině dne netěšilo poptávce. Pár EUR/USD nedokázal aktualizovat týdenní maxima, což vystrašilo kupující rizikových aktiv. Budeme mluvit o technickém obrázku níže. Nyní bych rád okomentoval včerejší projev Philipa Lanea, hlavního ekonoma Evropské centrální banky, který opět varoval trhy před falešným očekáváním snižování úrokových sazeb v příštích dvou letech.
Týdenní přehled EUR/USD: Powellův "2denní maraton" udává tón obchodování
19.06.2023 Nejvýznamnější červnové události na páru EUR/USD jsou tedy za námi. Minulý týden jsme se dozvěděli, že: a) inflace v USA postupně zpomaluje; b) Federální rezervní systém pozastavil proces zpřísňování měnové politiky, ale připustil budoucí zvýšení sazeb; c) Evropská centrální banka si i přes zpomalení inflace v eurozóně zachovala jestřábí postoj. V důsledku toho je celkové skóre ve prospěch eura.
US500 se před FOMC pohybuje na úrovni 4 400 📈
14.06.2023 Dnes se všechni soustředí na rozhodnutí amerického Fedu. Po deseti měsících po sobě jdoucích zvýšení sazeb se očekává, že tentokrát budou sazby ponechány na současné úrovni. Vzhledem ke smíšeným údajům a rozdílným názorům představitelů je pro pochopení možného výsledku a důsledků rozhodnutí Fedu zásadní vyhodnotit různé faktory, které jsou ve hře.
Trhy před červnovým zasedáním Fedu dál kolísají
09.06.2023 Globální trhy dál obchodovaly po straně s občasnými pohyby, které vyvolaly lokální události. Pozornost zůstává upřena na výsledky zasedání Fedu, které proběhne příští týden.
Graf dne: US30 (02.06.2023)
02.06.2023 Americké indexy zahájily obchodování tento týden na zadní noze a v úterý a ve středu se posunuly níže. Sentiment se včera otočil, protože bylo stále pravděpodobnější, že Fed na červnovém zasedání (13.-14. června 2023) ponechá sazby beze změny. Komentáře Feda Harkera a Jeffersona, které signalizovaly, že FOMC je v pozici vynechat zvýšení sazeb na červnovém zasedání, vedly k propadu sázek na zvýšení sazeb na peněžních trzích. V současné době dávají trhy jen 25% šanci na zvýšení sazeb o 25 základních bodů na červnovém zasedání, zatímco tyto šance byly až 70% po zveřejnění dat JOLTS ve středu. Zpráva NFP za květen, která má být zveřejněna dnes ve 14:30, bude bedlivě sledována, ale zdá se, že členové Fedu se již rozhodli, pokud jde o červnové rozhodnutí, a proto údaje o pracovních místech nemusí mít příliš velký dopad.
💲 USD klesá před zveřejněním NFP
02.06.2023 Klíčovou makroekonomickou zprávou dne je květnová zpráva NFP. Očekává se, že údaje o zaměstnanosti v USA, jejichž zveřejnění je naplánováno na dnešních 14:30, ukáží nárůst počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor v USA o 190 tis. Včera zveřejněná zpráva ADP o zaměstnanosti naznačila masivní nárůst zaměstnanosti v USA o 278 tis. osob. Za zmínku stojí, že rozpětí odhadů 78 ekonomů oslovených agenturou Bloomberg je 100 - 252 tisíc, což znamená, že ani jeden z nich neočekává, že NFP bude tak silný jako ADP. Je však třeba poznamenat, že ani u ADP se neočekával tak silný výsledek, přičemž odhady ekonomů se pohybovaly v rozmezí 125-250 tis.
Graf dne - GOLD (01.06.2023)
01.06.2023 Ceny zlata včera zaznamenaly zajímavé pohyby. Tyto pohyby stály za pozornost, protože byly v kontrastu s tím, co příchozí data implikovala z hlediska dalších kroků Fedu. Velmi zklamala data chicagského PMI, která by mělá být z pohledu Fedu vnímána jako holubičí. Vedla k růstu ceny zlata dle očekávání. Ovšem zveřejnění vyšších než očekávaných údajů počtu volných pracovních míst v americké ekonomice JOLTS vyvolalo skokové zvýšený sázek na vzestup sazeb Fedu. Zlato se drželo po jestřábích datech JOLTS. Zisky na trhu se zlatem se ovšem začaly ztrácet v reakci na holubičí komentáře Harkera a Jeffersona z Fedu, které vedly k poklesu sázek na zvýšení sazeb Fedu. Harker a Jefferson řekli, že Fed může na červnovém zasedání vyčkávat, aby lépe vyhodnotil příchozí data.
Ranní komentář (01.06.2023)
01.06.2023 Indexy na Wall Street zakončily včerejší obchodování níže, ale mimo minima obchodní seance. Dow Jones klesl o 0,4 %, S&P 500 a Nasdaq se obchodovaly o 0,6 % níže a Russell 2000 se propadl o 1 %.
BREAKING: USD po zveřejnění zápisu z FOMC mírně posiluje
24.05.2023 Zápis z jednání FOMC byl zveřejněn dnes ve 20:00. Dokument se týkal zasedání z 2.-3. května 2023, během kterého Fed důrazně naznačil, že může pozastavit cyklus zvyšování sazeb. Zápis většinou zopakoval prohlášení FOMC a Powellovy komentáře během tiskové konference a neobsahoval žádné zásadní překvapení. Klíčové poznatky:
Vyřešení americké dluhové krize uklidní trhy jen zčásti
22.05.2023 Trhy se dál soustředí na jednání o dluhovém stropu USA. Pozornost ale přitáhne i nadcházející zápis z posledního zasedání Federálního rezervního systému.
Forex: Americký dolar kvůli vyššímu zájmu o rizikovější investice oslabuje
19.05.2023 Americký dolar v závěru týdne oslabuje. Optimismus z pokroku v jednání o dluhovém stropu ve Spojených státech posílil zájem o rizikovější investice a podpořil nákupy měn, které těží z příznivých ekonomických a tržních podmínek, jako je euro, libra či australský a kanadský dolar.
Členové Fedu očekávají další zvýšení úrokových sazeb
24.04.2023 Představitelé Fedu souhlasně prohlašují, že úrokové sazby by se měly dál zvyšovat. Podle nástroje CME FedWatch je 85,7% šance, že centrální banka zvýší v květnu sazby o čtvrt procentního bodu, a 25,4% šance, že je v červnu zvýší znovu. Ve výsledku to znamená finální sazbu 5,0–5,25 %.
Pre-market v USA 31. 3. 2023. Akcie ukončily tento měsíc v kladném teritoriu.
31.03.2023 Futures na americké akciové indexy rozšířily zisky a společně s evropskými dosáhly nových týdenních maxim. Obchodníci se nyní soustředí na preferovaný způsob Fedu měření inflace. Doufají, že získají nějaké vodítka o budoucnosti měnové politiky. Pokud index klesne, povede to s největší pravděpodobností k další rally na akciových trzích, zatímco rostoucí inflační tlaky budou vyvíjet tlak na trhy.
Ranní okénko - Trh se nenechal rozhodit daty z eurozóny
07.03.2023 ČNB dnes zveřejní stav devizových rezerv za únor, během kterého koruna vůči euru posílila o 28 halířů. Důvod k aktivitě na devizovém trhu tedy nebyl potřeba. V absenci stěžejních ekonomických dat americký akciový index S&P 500 včera vzrostl mírně o 0,07 % a výnosy amerických vládních dluhopisů poskočily. Výnos na dvouletém dluhopisu se dostal na 4,88 % (+6bb proti začátku dne) a desetiletém na 3,96 % (+3bb proti začátku dne).
Co sledovat příští týden? (24.02.2023)
24.02.2023 Zápis z FOMC je již za námi a nyní se pozornost trhů přesouvá na zápis z ECB, který je naplánován na čtvrtek. Investoři však budou také sledovat údaje z průzkumů ze Spojených států, konkrétně index Conference Board a ISM, a také bleskové údaje o CPI z Evropy. Nezapomeňte příští týden sledovat US500, DE30 a EUR/USD!
📉US100 je po PCE pod 12000 body❗
24.02.2023 Futures vázané na hlavní indexy na Wall Street po zveřejnění posledního balíčku údajů za leden prudce klesly. Pozornost se soustředila především na údaje PCE inflaci, které překvapily směrem dolů. Co se týče reakce trhu, futures na indexy prohloubily pokles, přičemž US100 se dostal pod 12 000 bodů, zatímco americký dolar posílil. jádrové ceny PCE v USA, které nezahrnují potraviny a energie, v lednu meziměsíčně vyskočily o 0,6 % oproti sestupně revidovanému růstu o 0,2 % v předchozím měsíci a nad odhady trhu ve výši 0,4 %. Meziroční míra, preferovaný ukazatel Federálního rezervního systému pro měření inflace, vzrostla na 4,7 % a překonala tržní očekávání ve výši 4,3 %, což zvýšilo sázky, že členové Fedu budou držet úrokové sazby na vyšší úrovni delší dobu, aby zkrotili neudržitelný růst cen. Mezitím se celkový údaj oproti předchozímu měsíci zvýšil o 0,6 %.
Bitcoin je zpět na 24 000 dolarech, Fed zveřejnil informace z únorového zasedání
23.02.2023 Bitcoin ve čtvrtek ráno v Asii při obchodování s 10 nejstabilnějšími kryptoměnami (z hlediska tržní kapitalizace) klesl.
Bitcoin se dál konsoliduje poblíž 24 5000 dolarů: kdy můžeme čekat, že se obnoví růst?
23.02.2023 Bitcoin se v minulých dnech kvůli neúspěšnému retestu oblasti 25 000 – 25 200 USD dostal do fáze konsolidace. Odpor prodejců nad touto významnou úrovní byl nakonec tak silný, že ani opakované testy této oblasti nepřinesly vytoužené výsledky.
Ranní shrnutí (30.01.2023)
30.01.2023 Indexy z Asie a Tichomoří se dnes obchodovaly smíšeně. S&P/ASX 200 klesl o 0,2 %, Kospi klesl o 1,3 %, Hang Seng se propadl o 2,2 % a Nifty 50 klesl o 0,1 %. Nikkei si připsal 0,1 %, zatímco indexy z pevninské Číny se obchodovaly až o 1 % výše.
Co očekávat od Fedu po údajích o inflaci?
13.01.2023 Vzhledem k tomu, že inflace v USA byla v červnu na nejvyšší úrovni za 40 let, byla včerejší prosincová zpráva CPI vítanou změnou, protože inflace postupně klesá. Ještě před šesti měsíci dosáhla celková inflace alarmujících 9,1 %. Historický nárůst inflace byl dlouhý proces poté, co dosáhl 0,329 % v dubnu a 0,118 % v květnu 2020.
EUR/USD. Problém Kongresu USA, pokles akciového trhu a očekávání vydání Nonfarm payrolls
06.01.2023 Tento týden se iniciativa na páru EUR/USD střídá mezi býky a medvědy. Například v úterý se medvědům podařil docela silný průlom a klesli z 1,0685 na 1,0520. Ve středu získali býci část ztracených pozic a vrátili se do oblasti 6. čísla. To se jim ale nepodařilo udržet, takže ve čtvrtek cena opět prudce klesla k základně 5. čísla.
US30 po zprávě ADP klesá📉
05.01.2023 Tento týden se investoři zaměřili na dvě hlavní události. Včerejší zápis z FOMC byl vnímán jako jestřábí, nicméně na trzích nezpůsobil výraznější pohyby. Druhou událostí je zítřejší zpráva NFP, která může ovlivnit předpovědi ohledně možného snížení úrokových sazeb v roce 2023 a uvolnění měnové politiky. Podívejme se, co můžeme od zítřejší zprávy NFP očekávat.
VIDEO: 🔴 (14:15) Živý komentář XTB: NFP data z trhu práce v USA
02.12.2022 Dnešní den je z pohledu fundamentů o datech z trhu práce v USA. Jednotliví členové Fedu se začali stavět za zpomalující tempo růstu sazeb v USA.
Ekonomický kalendář: Čeká nás NFP report z amerického trhu práce
02.12.2022 Futures na evropské indexy ukazují na otevření evropské seance v blízkosti včerejšího závěru. EURUSD se drží nad 1,05 poté, co tento pár dostal podporu holubičích komentářů od několika členů Fedu. Zlato testuje úroveň 1 800 dolarů za unci, zatímco ropa se během rána obchoduje s mírnými ztrátami.
EURUSD po komentářích prezidentky ECB Lagardeové a členky FED Mesterové mírně oslabuje
28.11.2022 Prezidentka ECB Lagardeová a prezidentka Clevelandského federálního rezervního systému Loretta Mesterová se odpoledne podělily o několik jestřábích komentářů, jejich výroky však na trzích nezpůsobily žádné výraznější pohyby.
🚀US500 roste po zveřejnění zápisu FOMC
23.11.2022 Právě byl zveřejněn zápis z posledního zasedání FOMC. Zveřejnění bylo vnímáno jako holubičí a vyvolalo pohyby na trzích. Výsledkem byl prudký nárůst Wall Strret inidces, zatímco USD se posunul na jih.
Finanční trhy: Pro trvalejší oslabení dolaru je nutné rozvolnění ze strany Fedu
04.11.2022 Pokud v nadcházejícím čtvrtletí nedojde k náhlému obnovení toku zemního plynu z Ruska, čeká Evropskou unii a euro, ale i měny jejích satelitů, tedy libru a švédskou korunu, ekonomická zima. I když se to ECB a další centrální banky, s nezanedbatelnou výjimkou Bank of Japan (BoJ), snažily dohnat a ve 3. čtvrtletí zpřísňovaly, zůstává Fed i nadále centrální bankou, která „vládne všem“. A dokud nezačne Federální rezervní systém znovu rozvolňovat, nemůžeme si být jistí, že je americký dolar konečně připraven oslabit.
BREAKING: US100 rozšiřuje vzestupnou korekci
25.10.2022 Během úterní seance můžeme sledovat solidní výkonnost hlavních akciových indexů. Přestože začátek seance v Evropě nevypadal příliš optimisticky, následující hodiny přinesly změnu sentimentu. Jedním z důvodů, který podporuje riziková aktiva, jsou slabší údaje z americké ekonomiky, které signalizují, že by Fed mohl zmírnit proces zvyšování úrokových sazeb.
Ekonomický kalendář: Rozhodnutí o sazbě CBRT, projevy členů Fed
20.10.2022 Evropské akciové indexy otevřely pouze s malou změnou. Futures obchodují z minima asijské seance poté, co zpráva Bloomberg o potenciálním uvolnění restrikcí spojených s Covid 19 v Číně podpořila rizikovou náladu. Následující den bude hostit několik zajímavých akcí. Očekává se, že centrální banka Turecké republiky oznámí snížení sazeb o 100 bp v poledne, zatímco členové Fedu Harker a Bowman mohou odpoledne svými projevy vyvolat určitou volatilitu USD. Mezi nejlepšími zprávami za 3Q22 dnes lze najít zprávy od společností Dow, AT&T a také amerických leteckých společností - Alaska Airlines a American Airlines.
Poptávka v dolaru zůstává silná (pozor na pokles v EUR/USD a GBP/USD)
19.10.2022 Dolar zůstává silný navzdory nedávnému oživení na akciových trzích. Důvodem je pokračující tlak rostoucích výnosů státních dluhopisů a také možnost blížící se globální recese. Dnes ráno výnos 10letých dluhopisů přesáhl 4 % a členové Fedu neustále naznačují další agresivní zvýšení sazeb zaměřené na omezení inflace.
Jaké jsou šance Fedu na snížení inflace, aniž by dostal ekonomiku do recese?
12.10.2022 Podle prezidenta chicagského Fedu Charlese Evanse může Fed stále snižovat inflaci bez prudkého nárůstu nezaměstnanosti a bez toho, aniž by dostal ekonomiku do recese. Předpoklad, kterému věří jen málokdo.
Pohled na nové ekonomické projekce FOMC
21.09.2022 FOMC dnes oznámila další zvýšení sazeb o 75 základních bodů, čímž se fondy Fedu dostaly do rozmezí 3,00-3,25 %. Takové rozhodnutí se očekávalo, a proto se pozornost soustředila na doprovodné prohlášení a také na nový soubor ekonomických projekcí.
Graf dne: US500 (14.09.2022)
14.09.2022 Vyšší než očekávané hodnoty CPI za srpen ze Spojených států vyvolaly krvavou lázeň na Wall Street. Zatímco hlavní ukazatel ukázal zpomalení z 8,5 na 8,3 % meziročně (oček. 8,1 % meziročně), jádrový ukazatel pokračoval v růstu – tentokrát z 5,9 na 6,3 % (oček. 6,1 % meziročně). Hlavní americké indexy zakončily den o 4-5 % níže, protože futures pravděodobnosti na zvýšení sazeb o 100 základních bodů na zasedání FOMC příští týden vzrostly. Trh aktuálně vidí 38% šanci na zvýšení sazeb o 100 bp a 62% šanci na 75 bp v porovnání s 94% šancí na 75 bp a 6% šancí na 50 bp v úterý. Je však třeba poznamenat, že členové Fedu ve dnech před daty CPI za srpen zdůraznili, že bez ohledu na to, jaký bude tisk, nebude mít dopad na rozhodnutí Fedu příští týden.
Bullardovy komentáře a zvěsti ECB o QT nedokážou pohnout EURUSD
09.09.2022 EUR/USD se dnes po jednodenním oživení obchoduje výše. Pár byl však v odpoledním fázi seance spíše utlumený. To je poněkud překvapivé vzhledem k tomu, že se objevily nějaké zprávy týkající se EUR a USD. Nedostatek výraznější reakce ze strany EUR/USD však lze odůvodnit tím, že zprávy týkající se obou měn byly jestřábí.
BREAKING: Powell přinesl jestřábí projev k inflaci v Jackson Hole, US100 ztrácí
26.08.2022 Členové Fedu Bostic, Harker a Bullard vystoupili před Powellovým projevem. Tón komentářů byl pro trhy smíšený. Raphael Bostic naznačil co nejrychlejší dosažení a udržení restriktivního cyklu zvyšování sazeb. Podobný názor měl Patrick Harker, který dodal, že si není jistý, jak dlouho by sazby musely být na restriktivních úrovních, aby účinně utlumily inflaci.
Graf dne - GBPUSD (26.08.2022)
26.08.2022 Projev předsedy Fedu Powella je hlavní událostí dne. Jerome Powell pronese úvodní slova během sympozia Jackson Hole dnes v 16:00. Na trhu panuje pocit, že dnes projev může mít jestřábí charakter vzhledem k tomu, že ostatní členové Fedu, kteří hovořili na začátku týdne, byli také spíše jestřábí. Jelikož je však šéfem nejvýznamnější světové centrální banky, neměli bychom očekávat, že Powell poskytne nějaké přesné rady ohledně toho, kde vidí sazby na konci roku, jako včera Bullard nebo Harker. Přesto lze očekávat, že Powell bude poněkud jestřábí, ale zároveň se bude snažit znít vyváženě, aby nespustil velké pohyby na trhu.
Chystané sympozium v Jackson Hole. Co se stane s dolarem?
26.08.2022 Letošní sympozium v Jackson Hole bude bezpochyby nejvýznamnější událostí tohoto měsíce. Centrální bankéři, bankéři a analytici budou čelit jedinečnému ekonomickému pozadí, velmi odlišnému od loňského sympozia. Loni činila inflace přibližně 5 % a naprostá většina centrálních bankéřů a politiků věřila, že je dočasná. Předpokládalo se, že problémy v dodavatelských řetězcích, které byly důležitou složkou zvyšující inflaci, přirozeně zmizí.
BREAKING: FOMC Minutes nepřekvapují, dolar je na mírném ústupu!
17.08.2022 V zápisu Fedu není vidět silnější jestřábí postoj než ten, se kterým trh počítal. V zápisu se nevyskytuje žádný signál naznačující snížení úrokových sazeb. Dolar po rozhodnutí mírně ztrácí a futures na Wall Street rostou. Trh nyní předpokládá, že bude pravděpodobnější zvýšení o 50 bp než o 75 bp.
Co sledovat přiští týden? (12.08.2022)
12.08.2022 Údaje o americké inflaci jsou již za námi a trh upře svou pozornost opět na centrální banky. V příštím týdnu nás čekají FOMC minutes a očekáváné zvýšení úrokových sazeb o 50 bp na Novém Zélandu. Mimo jiné budou zveřejněna i data o tržbách amerického maloobchodu a údaje o inflaci z Kanady. Doporučujeme tedy sledovat vývoj zlata, AUD/NZD a USD/CAD.
GBPUSD se blíží hlavní rezistenci
18.07.2022 Britská libra je dnes nejvýkonnější hlavní měnou, protože na trhu převládá pozitivní sentiment v otázce jestřábího Fedu. V pátek se nálada zvedla poté, co dva členové Fedu (Bullard a Bostic) vyloučili vyšší červencové zvyšování sazeb. V důsledku toho dolarový index dále oslabuje pod 108,00 a obchodníci se vrhají do rizikovějších měn. Britskou libru podpořily taktéž jestřábí komentáře od Sanderse z BoE. Sanders věří, že BoE opět zvýší sazby a neutrální sazba bude vyšší než 1 %.
Inflace v USA dosáhla 9,1 %
14.07.2022 Představitelé Fedu mohou diskutovat o historickém zvýšení sazeb o 100 bazických bodů již tento měsíc po vydání nejnovější zprávy o inflaci v USA.
MAKRO: Dosáhnou americké úrokové sazby do konce roku na 3,5 %?
13.07.2022 Americká CPI inflace se meziročně zvýšila o 9,1 %, což žádný z analytiků oslovený agenturou Bloomberg neočekával. Není tedy divu, že očekávání na zvyšování sazeb v USA vzrostlo a EURUSD opět testuje paritu. Na Fedu je nyní snížení inflace a inflačního očekávání.
BREAKING: Fed vidí obrovské inflační riziko
06.07.2022 Právě byla zveřejněna zpráva z červnového jednání FOMC. Trhy se primárně zaměřily na to, zda-li bankéři debatovali o červencovém zvyšování sazeb a zda je možné, že dojde ke zvýšení sazeb o 75 nebo 100 bp. Zpráva říká, že centrální bankéři očekávají růst sazeb v červenci o 50 nebo 75 bp. Zde nabízíme pár klíčových bodů ze zprávy:
Bitcoin ztrácí býčí potenciál a začíná klesat
07.06.2022 Bitcoin se stále obchoduje v úzkém rozpětí 29 000 – 31 500 USD. Mince solidně zkonsolidovala a pokusila se z této obla...
Graf dne: AUDUSD (03.06.2022)
03.06.2022 Statistiky z amerického trhu práce NFP jsou klíčovou makro událostí dne. Údaje o pracovních místech v USA za květen budou zveřejněny ve 14:30. Očekává se, že vykážou růst zaměstnanosti mimo zemědělství o 320 tisíc. Včerejší report ADP ukázal nárůst zaměstnanosti o pouhých 128 tisíc, přestože trh očekával nárůst o 295 tisíc. Navíc Bílý dům následně zchladil očekávání. Z vyjádření administrativy vyplynulo, že nečeká každý měsíc nové rekordy. Vidíme tak prostor pro zklamání, a pokud k tomu dojde, můžeme si být jisti, že se to americký prezident Biden pokusí "vykomunikovat" během svého projevu (14:30). Je třeba také poznamenat, že se očekává zpomalení růstu mezd, i když to lze přičíst nižší základně než v dubnu.
Economic calendar: FOMC minutes, výsledky Nvidia
25.05.2022 Evropské akciové trhy zahájily dnešní obchodování výše po pozitivním obchodování v Asii. Německý DAX (DE30) se vrátil nad 14 000 bodů, FTSE 100 (UK100) se obchoduje nad 7 500 body a francouzský CAC 40 (FRA40) se blíží 6 300 bodů.
Rétorika členů Fedu se v průměru nemění
25.05.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu, Dow Jones, NASDAQ a S&P 500, skončily v pondělí a úterý bez větších změn, tj. poblíž svých minim z letošního roku. Americký akciový trh reaguje přesněji na vše, co se ve světě děje. Připomeňme, že během posledních dvou týdnů začali někteří experti spojovat pád dolaru a růst evropských měn se zpřísněním rétoriky ECB a změkčením rétoriky Fedu.
Ekonomický kalendář: Čeká nás německý ZEW a projevy z Fedu
10.05.2022 Indexy evropských akciových trhů zahájily dnešní seanci na vyšších úrovních. Trhy se po včerejším výprodeji snaží nabrat dech – futures S&P 500 (US500) se vyšplhaly zpět nad hranici 4 000 bodů, bitcoin se vzpamatoval z poklesu pod 30 000 dolarů a německý DAX (DE30) se opět obchoduje nad 13 500 body. Na pražské burze excelují akcie společnosti ČEZ po hospodářských výsledcích (+2,3 % na 1033 Kč)
EUR/USD. Přehled týdne. Oči všech se upírají k inflaci v USA.
09.05.2022 První květnové dny proběhly ve znamení nejistoty. Pár EUR/USD se nedokázal rozhodnout pro vektor svého pohybu. Býci nezvládli rozvinout rozsáhlou korekci a udržet cenu v oblasti 6. čísla, zatímco medvědi se nedokázali usadit v oblasti 4. čísla. Strany zakončily obchodování na úrovni 1,0551, tedy uprostřed podmíněného rozpětí. Boj bude probíhat zřejmě i příští týdne: buď medvědi prolomí obranu a sestoupí pod hladinu supportu 1,0450 (spodní linie indikátoru Bollingerova pásma v časovém rámci D1), nebo se býci páru EUR/USD usadí v tomtéž časovém rámci nad linií Tenkan-sen, která odpovídá značce 1,0600. Vzhledem ke skutečnosti, že 11. května bude zveřejněna nejdůležitější zpráva o inflaci, která bude mít na dolar silný vliv, je nepravděpodobné, že by se cena ustálila v blízkosti čísla 5.
Graf dne: USDCHF (06.04.2022)
06.04.2022 Zveřejnění zápisu z posledního zasedán FOMC je top makro událostí dne (20:00). Předseda Fedu Powell naznačil, že dokument bude obsahovat podrobnosti o diskusi na téma snížení rozvahy Fedu. Doposud trh očekává oznámení o snížení bilance na květnovém zasedání s okamžitým zahájením navíc ke stále pravděpodobnějšímu zvýšení sazeb o 50 bazických bodů. Zápis pravděpodobně potvrdí očekávání ohledně načasování začátku QT. Nejisté však zůstává tempo snižování rozvahy. Někteří členové Fedu, jako například místopředseda Brainard, uvedli, že odliv rozvahy bude rychlý. Tempo kvantitativního utahování bude klíčovou věcí, kterou je třeba sledovat v dnešním zápisu.
Inflace, geopolitika, zlato
28.02.2022 Úřad pro ekonomickou analýzu (Bureau of Economic Analysis, BEA) v pátek zveřejnil nejnovější údaje o aktuální úrovni inflace oproti cenovému indexu PCE (index výdajů na osobní spotřebu). Podle této zprávy inflace v lednu vzrostla o 0,6 %, což je největší meziroční nárůst od roku 1982. Lednový nárůst o 0,6 % představuje meziroční zvýšení o 6,1 %. Poslední zpráva o indexu spotřebitelských cen včetně energií a potravin odhalila 7,5% nárůst inflace, což je nejvyšší úroveň od roku 1982. Pro pochopení toho, jak dochází k pokračujícímu růstu inflace, je třeba vzít v úvahu zářijový index PCE. V meziročním srovnání dosáhl v září 4,4 %, v říjnu 5,1 %, v listopadu 5,6 % a v prosinci 5,8 %. Od září 2021 se inflace reprezentovaná preferovaným indexem PCE Federálního rezervního systému zvýšila o 1,7 %. Není pochyb o tom, že inflace působí na trh a ovlivňuje ceny zlata. Zlato je dlouhodobě považováno za bezpečný přístav, který investoři využívají jako zajištění proti rostoucí inflaci.
Související klíčová slova:
Čína a USA | Cenový kanál | Neel Kashkari | Zvyšování cen | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Hlasovací právo | Války | PTON | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Ostatní akcie | Otřesy na trzích | Data z trhu práce | Pokračování klesajícího trendu | InstaForex | EUR/CAD | Prezident newyorského Fedu | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Prohlášení Fedu | Standard & Poor's | Oznámení výsledků | Snížit úrokové sazby | Yandex | Oživení cen | Take Profit | Klíčový ukazatel | Wal-Mart Stores | Euro proti dolaru | McDonald's | Stoxx | Vývoj ceny zlata | Akciové společnosti | Hospodářský výhled | Očekávání | James Bullard | Korelace | Komuniké | Evropské centrální banky | SEDG | JAR | Pavel Hadroušek | AUD/NZD | EUR/JPY | Pro investory | Zasedání ČNB | Trh práce | Robert Kaplan | Investice | Historie kávy | Rozvolnění | MACD | Potenciál | Návrat inflace | Support | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Výnosy na dluhopisech | Hlava a ramena | Cisco Systems (CSCO.US) | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Škoda Auto | Strop na ruskou ropu | Ifo | Japonské akcie | Norwegian Cruise Line Holdings | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Intervence | Nižší sazby | Snižování rozvahy Fedu | Electronic Arts | Diverzifikace | Experti | Rekord | Raiffeisenbank | Oživení ekonomiky | Návrh zákona | Evropský index | Nákupy aktiv | Coca-Cola Company | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Cena bitcoinu | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Saxo Bank | Chování | Švédská koruna | Reality | SOK | Akcie společnosti | Zpráva pro euro | SYY.US | Donald Trump dnes | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Nejvyšší soud | Průměrné mzdy | Cenné papíry | Výnos | Longovat | Asijské akcie | Medvědí výhled | Jak bude reagovat trh? | Goldman Sachs | Zpřesněné údaje | Delta | SMA | Šéf Fedu | Soukromá spotřeba | Jeremy Grantham | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Technické rezistence | Index DOW | Zvýšení sazeb Fedu | ČEZ | Graf zlata | Kontrakty | Ciena | Americký akciový trh | Odhad HDP | Platební neschopnosti | JPY | AUDUSD | Dominance amerického dolaru | Index Russell | Brent | Uber Technologies | Kontrakce | Strach | Russell 2000 | REITs | Ukazatel | Coinmarketcap | Baidu | Acacia Communications | Obavy z inflace | Prognóza | FTSE 100 | Hongkongský Hang Seng | Měnověpolitické zasedání Fedu | Projekce | Cena bitcoinu dnes | Electronic Arts (EA.US) | Měny | Americký Fed | Zasedání OPEC | Investiční strategie | Palladium | Micron | Bezpečný přístav | Dividendy | Burza | Special Purpose Acquisition Company | Kontrakty na zemní plyn | ZEW index | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Fox Corporation | Valná hromada | Medvědí signál | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | Norwegian Cruise | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | Akciový výhled | Člen ECB | Dolar dnes | Dnešní obchodování | Graf EURUSD | FTX | Zastropování cen | Proražení | Představitelé ECB | Posílení koruny | Odliv kapitálu | OXY.US | Berkshire | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Zynga | EUR/CZK | Odhad růstu HDP | AI | Škoda | Silvergate | Obchodní tipy | Rozvahy Fedu | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Bankroty | Bridgewater | Hongkong | Tichomoří | IPO | Hospodářské výsledky | Rovnováhy | Tovární objednávky | Ekonom ING | Market open | GBP/USD | Sympozium | Zvýšení sazeb | Vyšší náklady | Měnový pár EUR/USD | Signature | Jestřábí postoj | Jednotná evropská měna | Co bude dál? | Index KOSPI | Stratégové | Graf indexu | Obchodování na Wall Street | Zveřejnění zprávy | Makrodata | Investoři | AAL.US | Jádrová PCE inflace | Bank of England | Americké ekonomiky | Další růst | Nejistoty | Největší světové ekonomiky | MiFID II | Negativní sentiment | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Kapitál | FedWatch | Fox Corporation (FOXA.US) | Jádrový index | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Posílení | Airbnb | USD | Shopify | Vývoj sazeb | Makroekonomická prognóza | Zápis z posledního zasedání | Nová makroekonomická prognóza | Německé HDP | Stav devizových rezerv | Qualcomm | Plány | Sestupný trend | Dot plot | Banka Goldman Sachs | Funkční období | Energetické akcie | WSJ | Zisk | AT&T | Jestřábí komentáře | Cena Etherea | Cestování | Německý DAX | Zprávy o trhu | BP | Analýzy | Nike | Evropské ekonomiky | NFP report | Obchodní ředitel | Spotřebitelský sentiment | Hlavní události | Swapy | Bohatý | Třetí vlna | Cenové tlaky | CZK | NVDA.US | Býčí sentiment | Trump dnes | WIG20 | Zvýšení úrokové sazby | Pověst | NFP | Prodávající | Investovat | Uber | Demokraté | Oslabení USD | CAC 40 | S&P | Tržby z prodeje | Úroková sazba | Klíčové trhy | DJIA | CSCO | Finanční pomoc | Obrovský potenciál | Silná data | Unie | Nikkei | NextEra | Ekonomika oživuje | Trpělivost | Obchodování na finančních trzích | Meta | Index spotřebitelské důvěry | Nemovitostní fondy | Zemědělské komodity | Komoditní | TIM | Occidental Petroleum | Althea Spinozzi | Futures na kakao | Berkshire Hathaway | Sazby v USA | Ekonomický kalendář | Prezident | Vybírání zisků | Nerozhodnost | ZEW | Dnešní data | Prognóza Fedu | Obrat trendu | Analýza transakcí | Dolar roste | CME FedWatch | Výsledky | Coca-Cola | Ceny energií v Evropě | François Villeroy de Galhau | Finanční služby | Kryptoměnové burzy | Inflační tlaky | Průzkum | Minulá výkonnost | Siemens | Portfolio | Bank of America | Celkový objem obchodů | Nejdůležitější události | Fundamentální analýza | Ochota riskovat | Retracement | Americký index | Akciový index S&P 500 | Futures na S&P 500 | Energie | Silný dolar | Fiskální rok | OPEC+ | Růst inflace | US500 | BHS | Rozpočtový úřad Kongresu | Pesimismus | Objem | Klima | Tržní kapitalizace | Jednotné měny | Vývoj měnového páru | Mary Dalyová | Americké centrální banky | Graf US500 | Britský FTSE 100 | Index Stoxx 600 | Regulátor | S&P Global | Zemní plyn v USA | Index US100 | Zvýšení dluhového stropu | WHEAT | Posílení amerického dolaru | Studie | Blízký východ | Kávové akcie | Nástroj | Reakce trhů | Zpráva | Polsko | Prémie | Ratingová agentura | Představitelé Fedu | BIRK.US | Měna | Rok 2024 | iPhone | Hypotéky | Ceny ropy | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | JOLTS | Deficit | Zasedání Fedu | Bydlení | Změny na trhu | Jackson Hole | OPEC | USD/PLN | Ukrajina | Bloomberg | Jednání FOMC | Nová prognóza | GBP | Johnson & Johnson | USDA | BYD | Dopady na ekonomiku | Nabídka | Rekordní hodnoty | Maloobchod | Centrální banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Obchodní týden | CME FedWatch Tool | Zpomalení inflace | Trump | Brands | Prezidentka ECB | Foot Locker | Zprávy | Index Dow Jones Industrial Average | Hlavní indexy | Akcie v Asii | Silnější dolar | Obchodování v Asii | Nezaměstnanost v USA | Společnost Nvidia | Reálné mzdy | DraftKings (DKNG.US) | Federální rezervní systém | BREAKING | Evropské trhy | Měnový trh | GBPUSD | Stavebnictví | Donald Trump | USDCAD | Odhady trhu | S&P 500 futures | Asie | Dnešní makroekonomické ukazatele | Klíčové události | Instituce | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Podnikatelská důvěra | Apple | Silný růst | Ropa Brent | Earnings | Býčí signál | Americké akcie | Vyhlídky | Průraz | Peloton | Průmyslová výroba | Ex-dividend | Kongres | Joachim Nagel | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Hong Kong | Evropská ekonomika | Program nákupu aktiv | Tapering | Reakce trhu | Obchodníci s ropou | Trh | Současný trend | Inflace ve Spojených státech | Komise | Války na Ukrajině | Výrazný růst | Ekonomické škody | Korekce | Zpřesněný odhad | Výrazný pokles | Money management | Vyšší náklady na půjčky | Průzkumy | Zveřejnění výsledků | Výběry | Francie | Dopad na trhy | Globální recese | Den díkůvzdání | S&P/ASX 200 | Propad | Posílení dolaru | Hlavní měny | Trigger | Turecko | Stock | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Náklady na půjčky | Rating | Tým InstaForex | Agentura S&P | Microsoft | Příležitosti | xStation | Akcie společnosti ČEZ | Alibaba | Vládní dluhopisy | SolarEdge Technologies | Spotřebitelská inflace | ANO | WMT | Michelle Bowmanová | Long pozice | PTON.US | Siemens Energy | Exporty | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Ekonomické ukazatele | Zahraniční obchod | Futures na DAX | Spotřební zboží | Medián | Americké měny | Tržní odhad | Objem obchodů | Graf | Makroekonomické zprávy | Nifty 50 | Oživení inflace | Akciový index | Centrální banka | Hráči na trhu | Přehled | Růst dovozu | Zpráva o inflaci | Oživení americké ekonomiky | Plyn | LYNX | Pár EUR/USD | Počet pracovních míst | Eurodolar | Výnosové křivky | Jádrová inflace | Andrew Bailey | Nakupovat státní dluhopisy | United Parcel Service | Hospodaření | Zveřejněná data | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Růst zlata | MRK | Vyhlídky světové ekonomiky | API | Rizikovější investice | G10 | Luis De Guindos | Devon Energy | HDP USA | Údaje o inflaci | Běžný účet | Michael Barr | American Airlines (AAL.US) | Reuters | ING | Chevron | Kakao | Negativní data | Investment | Rubrik | W1 | Směnný kurz | Reakce trhu dnes | Sysco | Data z americké ekonomiky | Prodeje domů | Obchody | Souhrnný index | Overbalance | Sazby ECB | Pozornost | Silný frank | Investoři v Evropě | FRA40 | Index nových zakázek | EURUSD | Propad na Wall Street | S&P 500 | Politická krize | Rekordní růst | Data z amerického trhu práce | Krátká pozice | Zvýšení úrokových sazeb | Kellogg | Obchodování | Americký dolar dnes | Zemní plyn | Předseda | Libra | Interpretace | Americký dolar | Zvýšení základní úrokové sazby | Stoxx 600 | OpenAI | Snížení sazeb | 3M | Open | Evropská měna | Zvýšení základní sazby | Kryptoměna | Jihokorejský KOSPI | Pohyby na trhu | Míra | Ministři financí | Zveřejnění výsledků hospodaření | Refinitiv | MT4 | Jednání ECB | Makroekonomické údaje | Bearish Engulfing | Silný trh | Dogecoin | Zápis z posledního zasedání Fedu | Izrael | Ceny akcií | Údaje o indexu spotřebitelských cen | S&P500 | Klesající trend | ECB | Ceny | Prudký pokles | CHF | Kevin McCarthy | Současný stav | Hypoteční sazby | ČNB | Evropská unie | Christopher Waller | Pokles | První obchodní den | MGM | ex | Centrální banka Nového Zélandu | Tržní ceny | Energetický regulátor | Asijské indexy | Royal Caribbean | Vývoj dolaru | Index ISM | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Postoj USA | Nové rekordy | NVDA | Svět investování | Nejistota | Podpora | Pozornost obchodníků | Vývoj zlata | Doporučení | Akcie týdne | Invest | MRNA | Americká společnost | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Economic | Finanční krize | Společnost XTB | Tempo poklesu | ROE | BHS Timur Barotov | Index cen | Ukazatel inflace | Index PX | Daně | Trh práce v USA | Pokles indexu | Zásoby ropy v USA | NCLH | Pozitivní sentiment | Centrum | Zisky | NFP data | Fio banka, a.s. | Signature Bank | Sell | Americká data | Globální ekonomika | NATGAS | Nvidia | Cronos | Ceny komodit | Taper | GRMN | Kristina Hooper | Anomálie | Expedia | Boj proti inflaci | Výnos desetiletých dluhopisů | Růst výnosů | Cisco Systems | Cena zlata | Přehled o dění na světových burzách | Pullback | CBRT | Zvýšení ceny | Vice | CARA | Rusko-ukrajinský konflikt | Růst cen | Albemarle Corp | Americké akciové trhy | Federální rezervní banka | Momentum | Sazby beze změny | Heiken Ashi | Dnes na trzích | Financování | ČSÚ | Zasedání Bank of England | Finance | JDE | Makroekonomické ukazatele | Nvidia (NVDA.US) | Stres | Zasedání americké centrální banky | Dolarové páry | Pesimistické scénáře | USDJPY | Švýcarská národní banka | Zprávy z USA | Společnosti | Wells Fargo | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Ceny zboží | Velké objemy | Nuance | Rozhodnutí ČNB | Prezident Joe Biden | Partnerství | Vyšší ceny | AT&T (T.US) | Geopolitické faktory | QE | Průměrná mzda | Cena | Malé podniky | Distillate inventories | Bollinger Bands | Futures na akcie | COIN | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Oil inventories | CME | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Philadelphia Fed index | Celková inflace | Odhodlání | Inflace v Maďarsku | WTI | Standard & Poor's 500 | Bod | Podmínky na trhu | Zpřísnění finančních podmínek | RBNZ | Americké úrokové sazby | BoE Andrew Bailey | Pokladniční poukázky | Birkenstock (BIRK.US) | Reserve Bank of Australia | Bankéři | Spekulace | Největší kryptoměna | Evropské indexy | CVX | GlassNode | Domácnosti | Sázet | FTSE | Inflace | Americký investor | Tržby | Tomáš Kudla | Větší riziko | Marže | Fed dnes | Situace | GMT | Zlato a stříbro | ORCL | Glassnode | Daně z příjmů | BOOST | Euro vůči dolaru | Růst dolaru | Dolar k japonskému jenu | Ripple | Alphabet | Struktura | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Vedení společnosti | Zkušenosti | Peněžní tok | Počet žádostí o podporu | PCE inflace | Aktivita investorů | USD/CZK | Životní náklady | US100 | MCD | Rafinérie | Statistiky | Ekonomické recese | Liz Trussová | SPWR | Čínský index | Ben Bernanke | Růst mezd | Situace v Německu | Kurz | Market | Evropská centrální banka | IFO index | Arlington Asset Investment | DraftKings | ISM | Google | 256/2004 | Pokles výnosů | CME Group | Grafy | UST | Ceny pšenice | Nižší růst | DOT | Aktivum | Oracle | Rate cut | Medvědí scénář | Naše prognóza | Vystavení riziku | Conference Board | Ekonomové | Implikovaná volatilita | Rozdíly v názorech | Investujte | Měď | Proinflační | Verbální intervence | Konsensus | Ruský plyn | CSX Corporation | Analytik | Odpor | AUD | Berkshire Hathaway Warrena Buffetta | PEPSICO | Ranní okénko | Výše úrokových sazeb | Předvolební průzkumy | Vysoká poptávka | Fibo | Prognózy inflace | Analytici | Právo | Dobré zprávy | Úřad práce | Citigroup | Členka Rady guvernérů Fedu | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | Akcie Siemens | Odhady ekonomů | Equity | Epidemiologická situace | Vyšší sazby | Zprávy z ekonomiky | Snižování úrokových sazeb | Guvernér Fedu | Merck | Jádrový CPI | Cenové stability | Coinbase | USA inflace | Měnový pár AUD/NZD | Zasedání ECB | Etherea | Powellovy komentáře | SolarEdge | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Index výrobní aktivity | Prodeje akcií | Moody's | Recese | Index strachu | ZNGA | Konsenzus | Makro | Birkenstock | Švýcarský frank | Chuť riskovat | Startup | Nálada spotřebitelů | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Sněmovna reprezentantů | Výrobní index | Stavební povolení | Růst americké ekonomiky | Signály | Klouzavý průměr | Guvernér BoE | Prime | Silný support | Americké burzy | Japonský Nikkei 225 | Frank | Ministři | Cenový strop na ruskou ropu | Kapitálové výdaje | Inflace v listopadu | Kurz eura | Dnešní zpráva | DISH | Americká centrální banka (Fed) | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Pšenice | Politická nejistota | Solana | Býčí trh | FOMC minutes | Základní sazby | Brent (OIL) | Rizika | Eurozóna | Výhledy | Británie | USDCHF | Advance | Francouzský CAC 40 | Saxo | OSN | Soud | Shanghai Composite | Globální trhy | Blockchain | Hang Seng | Předpovědi | Úřad pro ekonomickou analýzu | Mince | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Nákup aktiv | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Růst HDP | Zveřejnění zpráv | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Dow Jones Industrial | OXY | Důležité informace | Zásoby plynu | Bookmakeři | RBI | Míra inflace | Fyzické zlato | Rollover | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Velké riziko | EBITDA | AAL | Objem objednávek | Nařízení | Pioneer Natural Resources | Sazba hypoték | Pokles cen zlata | Nabídka a poptávka | BTC | Fed index | Indexy | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Mizuho | Nejnovější zprávy | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Hurikány | Gold | Průmysl | Bazický bod | Body | Očekávané výsledky | Bridgewater Associates | Podnikání | Britský trh práce | Tempo růstu | Pokles akcií | Bankovnictví | Nárůst tržeb | Biliony | Divergence | ETF | Trumpovo vítězství | Akciové trhy | Struktura HDP | PM.US | Úrokové sazby | Měnový výbor Fedu | Redukce | Nasdaq-100 (US100) | Ceny drahých kovů | Počty nových žádostí o podporu | Viceprezident ECB | Situace na trhu | Reporty | Spojení | Ministr zdravotnictví | Pokles indexu S&P 500 | Long | Rally | Bankovní rada | Vysoké výnosy | DAX | Co bude | Payrolls | Fibonacciho retracement | Aktiva | Osobní příjmy | Pokles inflace | Americký regulátor | Použití finanční páky | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | NextEra Energy | SWIFT | Klouzavý průměr EMA | AUDNZD | Indexy na Wall Street | Business | WTI ropa | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Albemarle | Indikátor | Hlavní americké indexy | Projevy centrálních bankéřů | Růst cen akcií | Holubičí postoj | Základní úrok | Pokles cen | Euro | Obchodní rozhodnutí | ROCE | SP500 | S&P 500 (US500) | Raiffeisenbank a.s. | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Holubičí tón | FedWatch Tool | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | Fiskální politiky | Zdravotnictví | Čínské akcie | Riziko ztráty | Časový úsek | Investice do kávy | Sentix | Trhy dnes | Deutsche Bank | Peloton Interactive (PTON.US) | Pochybnosti | Erste | Vedení ECB | Micron Technology | Stratég | Špatné zprávy | FOREX | Vlnová analýza | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Načasování | Fio banka | Řetězce | Americký index S&P 500 | Zrychlení inflace | Sentiment | Maďarská centrální banka | Breaking | Philadelphia Fed | Bývalý prezident | Ekonomika | Politika | Pozornost trhu | RBRK | PLN | Kapitalizace | NIESR | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Komunikace | Německá ekonomika | COIN.US | Obnovení růstu | Měnová politika ECB | Výprodej | Cenové maximum | Velká Británie | Další vývoj | Zasedání FED | Ekonom | Optimismus | Nejlepší kávové akcie | Začínající obchodníci | Zasedání amerického Fedu | Nákupy | Očekávání trhu | Investování je rizikové | Měnové politiky | Vnímání | Akciové indexy | NCLH.US | První zvýšení sazeb | Historická maxima | Elektřina | EMA | Janet Yellen | Reserve Bank of New Zealand | Commerzbank | Cykly | Zhodnocení | Dolar | Snížení základní úrokové sazby | Ceny zlata | Silicon Valley | Výhled | FOMC | Růst akcií | Dividenda | Americký akciový index | Federální rezervní banky | Worldometers | Timur Barotov | iRobot | Americký trh práce | Hodnoty měny | Occidental Petroleum (OXY.US) | Ethereum | Zpráva o trhu práce | Zápis Fedu | Zpomalení hospodářského růstu | Finanční podmínky | Počasí | Poptávka po dolaru | Indexy nákupních manažerů | Sympozium v Jackson Hole | Propouštění | Bloomberg Intelligence | Bankovní krize | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Údaje o maloobchodních tržbách | Výsledek zasedání Fedu | Jestřábí přístup | Oživení cen ropy | Data o inflaci | Fundamentální pozadí | Expanze | Advance Auto Parts | General Motors | Fondy | Walt Disney | Výnosy státních dluhopisů | Bílý dům | Cenové hladiny | Austrálie | Financial Times | Philips | USD za barel | Nikkei 225 | Bollingerova pásma | Jaderné elektrárny | Vývoj měnového páru EUR/USD | Futures na americké akciové indexy | Peněžní trhy | St. Louis | Finanční údaje | GS | AIG | Video | Dividendový výnos | Obchodní bilance | Výdaje | EU | Problémy | Zpomalení růstu | Jednotná měna | Paramount | Ceny plynu a elektřiny | G20 | Participace | Index strachu VIX | Člen rady guvernérů | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Indikátor CCI | Inflace v Německu | Objem investic | Ropa | Nejvyšší soud USA | Dluhopis | Geopolitika | CSCO.US | Americká inflace | Rozvoj | xStation 5 | Španělský IBEX | Wall Street výsledky | Coinbase Global | Prodeje existujících domů | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Tyson Foods | Hry | Zaměstnanost | Asie a Tichomoří | Index MSCI | Sankce proti Rusku | Program QE | DE30 | USDX | Index PCE | Bilance Fedu | Banky pro mezinárodní platby | Inflace v prosinci | Jasný signál | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Silný pokles | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | Index podnikatelské aktivity | RBA | Austan Goolsbee | Christine Lagarde | Dodávky LNG | Příznivé faktory | 3М | Obchod | Indexy PMI | Úroveň rezistence | Rozhodnutí centrální banky | Oslabení | Světová zdravotnická organizace | Globální finanční krize | EIA | Rusko | Vysoké riziko | Čínský výrobce | Ceny výrobců | Úsilí | Žádosti o podporu | Purple Trading | Výskyt koronaviru | Miliardy USD | Obchodní den | Spojené státy | Evropské méně | Hodnota indexu | Signál | Člen bankovní rady | EPS | Cena stříbra | Volný peněžní tok | ADP | PMI ve službách | Biliony dolarů | Trhy | CPI v USA | Sankce | Překoupené oblasti | Ropy | Rozdílové smlouvy | Platforma | Index S&P 500 (US500) | Devizové rezervy | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Rafinerie | Zisk EBITDA | Společnost | Úspěch | Firma McDonald's | Sázky | ASX 200 | Nové prognózy | Dynamika mezd | Mateřská společnost | Pozitivní výsledky | Futures na indexy | Thomas Barkin | Vysoká volatilita | Úvěrový rating | SEC | Fibo retracement | Jestřábí Fed | Non-Farm Payrolls | ASX | CAC40 | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Riziková aktiva | ECB Christine Lagardeová | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Nálada | Bezpečný dolar | Britské měny | Indikátory | Tisková konference | Eura | Iniciativa | Vysoké ceny | Bankovní systém | ACT | Organizace | Odpovědnost | Obilí | Invesco Ltd. | Ceny pohonných hmot | VIX | Růst | Index Dow Jones Industrial | Akcie v roce 2021 | Energetické komodity | Příjmy | Signály z Fedu | Kmen koronaviru | Finanční situace | Výsledková sezóna v USA | Investujte zodpovědně | Zajištění | Dominion Energy | Výnosy amerických státních dluhopisů | Nastavení sazeb | Snížení inflace | Pandemie | BIDU | Overweight | Index | Wall Street Journal | PCE index | Indikátor MACD | Lockdown | Akcie Alibaba | Cenový index | Výnosy 10letých dluhopisů | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | BTC/USD | Fundament | Western Union | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Engulfing | Politici | Volby | CAR | Nejbližší rezistence | Zpráva NFP | Historie | Mateřská společnost Googlu | Dnešní ekonomický kalendář | Kontejnerový terminál | Cíle | Instrumenty | Britský FTSE | Zveřejněné údaje | DKNG | Výrobce elektromobilů | DOW.US | Důležité makroekonomické zprávy | Nejdůležitější den | Aktuální situace | Paramount Global (PARA.US) | Novinky | CRON | Inflační riziko | Výkyvy | Pokles dolaru | Volatilní | Osobní výdaje | Mizuho Securities | Čínský Shanghai Composite | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Kupci | Reakce dolaru | Základní sazba | 1D | Zvýšené riziko | Americká seance | Prodeje | Futures na Wall Street | CSX Corporation (CSX.US) | Schůzce FOMC | CNY | Pozitivní momentum | Dow Jones | Paramount Global | IRBT | Index Russell 2000 | Šance | Holubice | Technický výhled | Vysoká očekávání | Oslabení dolaru | Podnikání na kapitálovém trhu | Americké vládní dluhopisy | Covid | Fio | Američtí vojáci | Odvětví | Šok | Dlouhodobí investoři | Report ADP | Dna | Investiční společnosti | Další drahé kovy | Rostoucí trend | Mzda | Inflace v České republice | Řízení rizik | Oživení na akciových trzích | Zavírací cena | Poradenství | Měnový pár | Cílová cena | Daně z příjmů právnických osob | Sentiment investorů | Růst cen komodit | Jens Spahn | David Vagenknecht | Banka | Jestřáb | Vývoj spotřebitelské inflace | ORCL.US | AEX | Upravený zisk | Benchmarky | Americká sněmovna reprezentantů | Technická analýza | Akcie | Christine Lagardeová | Květnový růst | Konflikt na Blízkém východě | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Analytička | Zisk na akcii | Úrok | Jen-tchien | Ekonomiky | Měnová politika | PARA.US | Zasedání FOMC | Obchodní plán | Evropa | Zápis ze zasedání Fedu | Nasdaq Composite | John Williams | Tesla | Ebury | Tržby v eurozóně | Norsko | Čínské exporty | Stabilita | Maloobchodní tržby v eurozóně | Elon Musk | Americký prezident | Zápis z Fedu | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | GM | Bank of Canada | Karl Schamotta | Problémy v dodavatelských řetězcích | Marketingová komunikace | Předpověď | mmBtu | Nový Zéland | Společnost Oracle | CCI | Ekonomický růst | Nové emise | Krize | Restriktivní politiky | Ropa Brent (OIL) | Management | Průlom | XAU/USD | Reálný HDP | Kvantitativní uvolňování | Pražská burza | Japonský vývoz | NATO | Americký trh | Údaje | Finanční nástroje | Rotace | Exact Sciences | American Airlines | Kupující | Financial | Dow (DOW.US) | Riziko recese | CSX | Ekonomiky eurozóny | Michal Bárta | CAD | Short | Údaje o prodejích | Nedostatek zboží | Varianty covidu | Snižování sazeb | Brent a WTI | Intel | Futures na americké indexy | Nemovitosti | Vlastnictví | Seance v USA | Odhadovaná cena | Stříbro | Práce | Raphael Bostic | Úvěrový program | Ropná rally | GDPNow | Nárůst HDP | DAX (DE30) | Očkování | Otevírací cena | XTB | Cenové výkyvy | Podniky | Americká měna | Coinglass | DKNG.US | Konsolidace | Chance | Kanada | Finanční ztráty | Inflace v únoru | Index spotřebitelských cen | JNJ | Pohyby na trzích | Členka rady guvernérů | Volatility | Jihokorejský Kospi | Bezpečná aktiva | xStation5 | Kraft Heinz | Počet zaměstnaných | Silvergate Capital | Poptávky po ropě | Vývoj na trhu | Maloobchodní prodeje | Nejnovější údaje | Pracovní síly | cTrader | Pád dolaru | Úroveň parity | Odhady analytiků | Marathon | Inflace v eurozóně | Nárůst volatility | Německo | Formace hlava a ramena | USD/JPY | Štěstí | Biden | Měnový výbor | Čínský výrobce elektromobilů | Růstový potenciál | NASDAQ 100 | Země G7 | Akciový trh | Graf EUR/USD | Směrnice | Viceprezident | Ztráty | Japonský jen | Automotive | Bilance | Ceny zemního plynu | USDIDX | Vyšší ceny ropy | Goldman Sachs Group | Equal weight | Býčí potenciál | NZD | Šéfka ECB | Koš | Investování | XRP | Akumulace | Mediální společnosti | Norwegian Cruise Line | Kotace | Pracovní den | Mzdy | WHO | Tržní situace | Sazby Fedu | Upravený zisk EBITDA | Zadlužení | Australský S&P/ASX | Obchodníci | Stavebnictví v USA | Ukazatele | Státní dluhopisy | Směrodatná odchylka | Pozice | Dluhopisy | Trading | Inflace zpomaluje | Makroekonomický kalendář | Evropský regulátor | Ceny zemního plynu v USA | Situace na trhu práce | Varovné znamení | Turecké liry | Rozhodnutí FED | Futures v Evropě | Čína | Koruna | ČR | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Hlavní ekonom | MIFID | Zasedání bankovní rady | Evropské akciové indexy | UK100 | KOSPI | Index výdajů | Očekávané Earnings | Guvernér | Platina | Býčí trend | Rezistence | Ministr zahraničí | Akcie společnosti Siemens Energy | USA | Zemědělství | Riziko | Kryptoměnový trh | Výraznější pokles | Kanadský dolar | Sazby | Makléř | Short pozice | Cena BTC | CSX.US | ECB Luis De Guindos | Ticker | Dluhové krize | Kontrakt | Japonský vývoz v květnu | SPX | Švýcarský frank (CHF) | NKE | Konsolidační pohyb | AAA | Výzkumná agentura | ALK.US | Ocenění | Burze | WU | Meziroční inflace | Ekonomické prognózy | Sektor služeb | Maloobchodní prodej | Dramatický dopad | Americký kongres | Zásobníky | Before market open | Prognóza americké centrální banky | Ekonomické zprávy | Stimuly | Projekce Fedu | Světové centrální banky | Richard Clarida | Denní graf | PEP | Futures na pšenici | CIEN.US | Vyšší výnosy | XTB Research | Statistika | Tesla v Číně | Další pokles | Americký HDP | Vývoj ceny | Cronos Group | Americká centrální banka dnes | Emise | Agilent | LNG | Solidní výsledky | Peloton Interactive | Urputnost | US30 | Dlouhodobá předpověď | Eric Rosengren | mRNA | Pražský PX | Výsledek inflace | Prodej | Home Depot | Japonská centrální banka | Invesco | Investiční | Poptávka po bezpečných aktivech | Cena plynu | Spekulovat | Oznámení | Ekonomika USA | Oracle (ORCL.US) | Německý ministr zdravotnictví | CISCO | Obavy ze zrychlení inflace | Členka Rady guvernérů | Včerejší obchodování | FOXA.US | Cenový index PCE | Bitcoin | HICP | Výkonnost | Nesoulad | Americká banka | Technické indikátory | Hospodářské oživení | Budoucnost | Steen Jakobsen | Rozhodování | Index CPI | Obchodní války | Opatření | Návrat poptávky | Walmart | Index S&P 500 | Zásoby benzinu | Stock market | Ekonomická situace | Stimulační program | Ceny nájmů | Uzavření trhů | Krypto | Ranní komentář | Hladina supportu | Zlato | HDP | Cena práce | Bureau of Economic Analysis | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | Likvidita | CL | Přehled o dění | EURCAD | Charles Evans | Etoro | Dolarový index (USDIDX) | Dow Jones (US30) | Inflace CPI | Dow Jones Industrial Average | Podnik | Zajímavé pohyby | Premiérka Liz Trussová | Spekulanti | Gasoline inventories | Akční plán | Dezinflační trend | Dnešní zprávy | Objednávky | Inflační očekávání | Aktualizovaná prognóza | Joe Biden | Viceprezident ECB Luis de Guindos | G7 | Evropské akciové trhy | Úroveň supportu | BH Securities | Hlasování v Senátu | Výrobní aktivity | USD/CAD | Likvidity na trhu | Underweight | Uhlí | Prezident Fedu v Dallasu | Komentáře Fedu | Federální rezervní banka v New Yorku | Fundamenty | Omikron | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Index PMI | FTSE 100 (UK100) | Komodity | Analýza | Vyšší inflace | ČNB dnes | Odkup akcií | Miliardy | Výnosy | MMM | Podnikatelské klima | Disney | Sazba Fedu | Průmysl a stavebnictví | Vlády | Devizové rezervy ČNB | Caixin | KO | BIRK | Kryptoměny | Investiční doporučení | Vítězství | Členka rady guvernérů Fedu | Průmyslové kovy | Medvědí trend | Jádrová inflace v eurozóně | Koronavirus | Centrální bankéři | Minuty FOMC | Investor | Zlepšení | Vypuknutí pandemie | Index amerického dolaru | Solidní růst | Nonfarm Payrolls | ČTK | Prudký pokles cen | Americké akciové indexy | Amazon | Španělsko | Dolarový pár | Jerome Powell | Vysoké úrokové sazby | IBEX | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Významné události | Wall Street | Indexy amerického akciového trhu | SPAC | ONE | Dnešní videokomentář | Lael Brainardová | Základní úroková sazba | Nebezpečí | Graf dne | Silnější americký dolar | Cena SOLANY | Nový kmen koronaviru | Hike | Nakupovat | Americké vlády | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot