Ekonomické škody
Graf dne - EURUSD (05.06.2024)
05.06.2024 Eurodolar, největší měnový pár na světě, se dnes obchoduje téměř o 0,1 % níže. Investoři se dozvěděli o složených a službách PMI z eurozóny. Pozornost se nyní přesouvá na klíčové publikace ze Spojených států, kterými jsou zpráva ADP naplánována na 13:15. a služby ISM, které se budou učit kolem 15:00 BST. Údaje z Evropy si vedly smíšeně, ačkoli očekávání překonala Německo jak v indexech služeb, tak ve složených indexech. Globální makrodata vysílají poměrně smíšené složené signály, ale nezdá se, že by žádné z dnešních údajů hovořilo zvláště ve prospěch eura. Otázkou spíše je, zda se data ze Spojených států ukáží jako trvale dostatečně slabá, aby vedla býky k opětovnému získání převahy nad eurodolarem?
Hudebníci v Německu a Francii se obávají nástupu AI do svého odvětví
31.01.2024 Hudebníci v Německu a Francii mohou v příštích letech utrpět miliardové ekonomické škody v důsledku nástupu modelů umělé inteligence (AI) do svého odvětví. Podle agentury DPA to vyplývá ze závěrů studie, kterou si nechala zpracovat sdružení na ochranu práv k hudebním dílům v obou zemích.
Hurikán Otis za sebou na mexickém pobřeží zanechal 39 obětí, uvádí vláda
29.10.2023 Hurikán Otis, který tento týden s rekordní silou zasáhl letovisko Acapulco na mexickém tichomořském pobřeží, za sebou zanechal 39 obětí, sdělila podle agentury Reuters mexická vláda. Dřívější zprávy uváděly nejméně 27 mrtvých. Podle mexického ministra bezpečnosti se aktuálně pohřešuje deset lidí. Živel pravděpodobně způsobil ekonomické škody přesahující deset miliard USD (233 miliard korun), a může tak pro mexický průmysl znamenat jednu z největších ztrát v historii země. Podle agentury Reuters to odhaduje pojišťovací společnost Gallagher Re.
Bitevní hranice vytyčeny – americká obchodní komora se staví na stranu kryptoprůmyslu proti Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC)
12.05.2023 Dle zprávy portálu The Block se tato skupina na podporu podnikatelů postavila za společnost Coinbase a ostatní kritiky americké regulace v odvětví kryptoměn, především co se týče postoje americké Komise pro cenné papíry (SEC).
Čeká nás stagflace a ztracená dekáda?
24.04.2023 „Investoři spekulují o stagflaci a ztracené dekádě na amerických akciích po vzoru sedmdesátých let, ale obavy se zdají být přehnané, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
Fitch: Škody po zemětřesení v Turecku a Sýrii mohou činit až čtyři miliardy USD
09.02.2023 Ekonomické škody způsobené zemětřesením, které tento týden zasáhlo Turecko a Sýrii, patrně přesáhnou dvě miliardy dolarů. Vyšplhat se ale mohou až na čtyři miliardy USD (přes 88 miliard Kč) nebo i výše. V tiskové zprávě to dnes uvedla globální ratingová agentura Fitch Ratings.
📈US100 získává více než 2 %❗
02.02.2023 Technologické burzy ve čtvrtek pokračují v růstu a prodlužují rally vyvolanou Fedem, přičemž Nasdaq 100 a S&P 500 rostou o 2,5 %, resp. 0,9 %, k čemuž přispívají dobré výsledky mateřské společnosti Facebooku Meta Platforms. Akcie giganta v oblasti sociálních médií vylétly vzhůru o téměř 20 %, oznámily optimistické údaje o tržbách a oznámily zpětný odkup akcií v hodnotě 40 miliard USD.
Graf dne - CHNComp (07.12.2022)
07.12.2022 Čínská národní zdravotní komise dnes oznámila výrazné zmírnění omezení proti covidu v zemi, a to včetně některých opatření, která byla v platnosti po dlouhou dobu od vypuknutí pandemie. Asymptomatickým pacientům i pacientům s mírnými příznaky bude nyní umožněna domácí karanténa namísto přesunu do centralizovaných karanténních táborů. Negativní testy na Covid již nebudou vyžadovány pro cesty napříč zemí, stejně jako na většině veřejných míst. Omezení pohybu v zónách bez vysokého rizika budou odstraněna, zatímco čínské úřady budou přesnější v tom, co je vysoce riziková zóna (spíše než zavírat celé komunity). Jde o významný posun od přísné politiky nulového covidu, která byla v Číně až dosud uplatňována, a znamení, že ekonomické škody plynoucí z těchto politik, stejně jako jimi vyvolané sociální nepokoje, představují riziko pro Komunistickou stranu Číny.
Jaké jsou šance Fedu na snížení inflace, aniž by dostal ekonomiku do recese?
12.10.2022 Podle prezidenta chicagského Fedu Charlese Evanse může Fed stále snižovat inflaci bez prudkého nárůstu nezaměstnanosti a bez toho, aniž by dostal ekonomiku do recese. Předpoklad, kterému věří jen málokdo.
Banka UBS: Eurozóna už je v mírné recesi kvůli prudkému zdražování energií
25.08.2022 Ekonomika eurozóny se už dostal do "mírné recese", kterou vyvolal prudký růst cen energií a jež přetrvá nejméně do konce roku. Ve své dnešní zprávě pro klienty to uvádí ekonomové švýcarské banky UBS. Zároveň odhadli, že ekonomika eurozóny ve třetím čtvrtletí klesne o 0,1 procenta a ve čtvrtém kvartálu o 0,2 procenta.
Čínský boj s virem zdaleka nekončí
12.07.2022 Evropa z hlediska boje s COVIDem právě prožívá sezónně šťastné období - je léto a podmínky pro šíření viru tedy nejsou ideální. To platí i přesto, že se potýkáme sice s méně nebezpečnými, ale o to více nakažlivými variantami koronaviru. V případě Omikronu BA.5 se tzv. R0, tedy základní reprodukční číslo odhaduje kolem hodnoty 18, což je ve srovnání s původní wuchanskou variantou asi 6x vyšší hodnota.
Rozbřesk: Čínský boj s virem zdaleka nekončí a eurodolar jen kousek od parity
12.07.2022 Evropa z hlediska boje s COVIDem právě prožívá sezónně šťastné období - je léto a podmínky pro šíření viru tedy nejsou ideální. To platí i přesto, že se potýkáme sice s méně nebezpečnými, ale o to více nakažlivými variantami koronaviru. V případě Omikronu BA.5 se tzv. R0, tedy základní reprodukční číslo odhaduje kolem hodnoty 18, což je ve srovnání s původní wuchanskou variantou asi 6x vyšší hodnota. Přeloženo do běžné řeči to znamená, že jeden nakažený by s podobně agresivním virem v “dalším kole” v průměru nakazil 18 osob (ve virem doposud nepolíbené populaci, která se nechrání). Je zřejmé, že oproti takové exponenciále, kdyby bývala nastala, ta skutečná vypadala ještě dobře...
Austrálie zvýšila hlavní úrokovou sazbu o půl procentního bodu
05.07.2022 Australská centrální banka (RBA) na dnešním zasedání svého měnového výboru zvýšila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 1,35 procenta. Od května už základní úroky zvýšila o 1,25 procentního bodu, což představuje nejrychlejší sérii změn od roku 1994. Banka naznačila další zvyšování, přestože v zemi hrozí hospodářský pokles v důsledku snah omezit prudce rostoucí inflaci.
Prvně za 20 let se euro přibližuje paritě dolaru
16.05.2022 Společná evropská měna se propadla už na pětileté minimum v blízkosti 1,03 dolaru a vzepřela se kvůli bouřlivému zájmu o zelenou měnu jako útočiště před turbulencemi na trhu a válkou na Ukrajině. To společnosti jako HSBC Holdings Plc a RBC Capital Markets vedlo k předpovědi, že obě měny dosáhnou v roce 2022 parity.
Embargo na ruskou ropu podpoří Němci, Maďaři jej vetují. Akcie maďarského MOL, druhého největšího provozovatele čerpaček v Česku, přesto padají
02.05.2022 Maďarsko bude v rámci EU vetovat jakýkoli návrh, který by vedl k omezení energetického dovozu z Ruska. Tedy jak dovozu ropy, tak i plynu nebo uhlí. Včera to uvedl ministr maďarské vlády Gergely Gulyás. O embargu na dovoz ruské ropy má EU rozhodovat už tento týden. Embargo má být součástí šestého sankčního balíčku EU a podpořit by jej mělo dokonce i Německo, jak v noci na dnešek uvedla německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková.
Graf dne: CHNComp (29.04.2022)
29.04.2022 Pandemie koronaviru v Číně zdaleka nekončí. I když počet nových denních případů v poslední době zmírnil, stále platí omezení, která brzdí ekonomiku. Hromadné testování se provádí ve stále více městech za účelem identifikace ohnisek. Ekonomické škody z takového přístupu se rozšíří mimo Čínu, protože země je průmyslovou supervelmocí. Čínské úřady nicméně hájí svou politiku „nulové tolerance Covidu“ a nesignalizují ochotu tento přístup změnit. Silný pohyb směrem nahoru však bylo možné zaznamenat napříč Čínou během dnešního asijského zasedání, když vstoupilo čínské Politburo. Výkonný výbor Komunistické strany Číny uvedl, že je připraven poskytnout další stimuly na podporu upadající ekonomiky a uvedl, že ekonomických cílů bude dosaženo. To stačilo k posílení čínských indexů, jako je CHNComp.
EU zvažuje další sankce proti Rusku
26.04.2022 Podle deníku The Times zvažuje Evropská unie uvalení "chytrých sankcí" na ruský ropný průmysl s cílem minimalizovat ekonomické škody v regionu a zároveň zvýšit tlak na Moskvu. S tímto prohlášením přišel výkonný místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis.
MMF kvůli válce na Ukrajině snížil odhad letošního růstu světové ekonomiky
19.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) snížil odhad letošního růstu světové ekonomiky na 3,6 procenta, zatímco dosud růst odhadoval na 4,4 procenta. Hospodářské vyhlídky se podle fondu zhoršily zejména kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu a kvůli sankcím, kterými se západní země snaží přimět Rusko k ukončení agrese. Fond to dnes uvedl ve svém jarním výhledu. Ruská ekonomika letos podle prognózy MMF klesne o 8,5 procenta, zatímco v lednu jí fond předpovídal ještě růst, a to o 2,8 procenta.
Světová banka připravuje pomoc pro Ukrajinu v objemu 1,5 miliardy dolarů
12.04.2022 Světová banka (SB) připravuje nový balík finanční pomoci pro Ukrajinu v objemu 1,5 miliardy dolarů (téměř 34 miliard Kč). Oznámil to dnes podle agentury Reuters prezident banky David Malpass. Upozornil, že podpora ze strany Světové banky pomáhá Ukrajině zajišťovat klíčové služby, například vyplácet mzdy zaměstnancům nemocnic či důchody.
Kolik Rusové kvůli válce dluží Ukrajině? Zatím 9,6 bilionu korun
12.04.2022 Za půldruhého měsíce válčení na Ukrajině pochopitelně závratně narostly ekonomické škody, které tragédie přináší. Vedle ztrát na životech zejména civilního ukrajinského obyvatelstva, které nelze vyčíslit, jsou pochopitelně druhořadé. Nicméně stojí za zajímavost je vyčíslit. Kolik tedy Rusové vlastně kvůli válce už Ukrajině dluží?
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
11.04.2022 1) Meziroční inflace stoupla v březnu na 12,7 % z únorových 11,1 %. Je tak nejvyšší od května 1998, kdy dosáhla 13 %. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily o 1,7 %. Podle ekonomů inflace nadále poroste a může dosáhnout až 15 % kolem poloviny roku, zároveň podle nich zůstane ve zbytku roku dvouciferná. Březnová meziroční inflace byla zároveň o 2,9 % vyšší, než odhadovala Česká národní banka v únorové prognóze.
SB: Válka sníží HDP Ukrajiny o více než 45 procent
11.04.2022 Ukrajinská ekonomika v letošním roce klesne o 45,1 procenta, protože ruská invaze uzavřela podniky, snížila vývoz a znemožnila hospodářskou činnost v rozsáhlých částech země. Vyplývá to ze zprávy, kterou v noci na dnešek zveřejnila Světová banka. Ta rovněž předpokládá, že invaze ve východní Evropě a části Asie způsobí větší ekonomické škody než pandemie nemoci covid-19.
Korekce akciových trhů před vydáním nonfarm payrolls
31.03.2022 Americké akciové indexy poprvé za pět dní klesly, protože naděje na deeskalaci konfliktu na Ukrajině slábnou. Investoři posuzovali rizika pro ekonomický růst plynoucí z akcelerující inflace a také možného uzamčení zisků uzavřením dlouhých pozic po rally před dnešními údaji o nezaměstnanosti v USA.
EK: Ekonomická nálada v EU se v březnu zhoršila kvůli válce na Ukrajině
31.03.2022 Ekonomická nálada v Evropské unii se v březnu výrazně zhoršila, zvýšily se obavy z negativních dopadů války na Ukrajině na budoucí ekonomickou situaci spotřebitelů i podniků. Vyplývá to ze včerejší zprávy Evropské komise. Index ekonomické nálady v EU se v březnu podle zprávy meziměsíčně snížil o 5,3 bodu na 107,5 bodu. V samotné České republice klesl o 8,3 bodu na 91 bodů.
MMF a USA schválily finanční pomoc pro Ukrajinu a Evropu
09.03.2022 Lídři amerického Kongresu se shodli, že poskytnou v přepočtu 314 miliard korun na pomoc Ukrajině a spojencům USA v Evropě. Balík je součástí federálního rozpočtu. Pomoc ve výši 32 miliard korun pro Ukrajinu schválil také Mezinárodní měnový fond. Země ji může využít k financování výdajů a posílení platební bilance. Ukrajina se po zahájení ruské invaze 24. února obrátila na své spojence a mezinárodní instituce, aby jí pomohli podpořit ekonomiku. Pomoc už obdržela i od Světové banky.
MMF schválil Ukrajině 1,4 miliardy dolarů jako nouzovou pomoc
09.03.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) schválil Ukrajině 1,4 miliardy dolarů (32 miliard Kč) jako nouzovou pomoc. Země ji může využít k financování výdajů a posílení platební bilance. Dnes to podle agentury Reuters uvedl šéf ukrajinské centrální banky Kyrylo Ševčenko. Ukrajina se po zahájení ruské invaze 24. února obrátila na své spojence a mezinárodní instituce, aby jí pomohli podpořit ekonomiku. Pomoc už obdržela i od Světové banky (SB).
Světová banka schválila půjčky a granty Ukrajině za 723 milionu dolarů
08.03.2022 Světová banka (SB) uvedla, že její výkonná rada v pondělí schválila balíček půjček a grantů ve výši 723 milionů dolarů (asi 17,15 miliardy Kč) Ukrajině, která potřebuje podpořit státní rozpočet v době, kdy země bojuje s ruskou invazí, napsala agentura Reuters.
Ukrajina vyzvala k ukončení členství Ruska a Běloruska v MMF a SB
06.03.2022 Ukrajinský premiér Denys Šmyhal dnes vyzval k ukončení členství Ruska a Běloruska v Mezinárodním měnovém fondu (MMF) a Světové bance (SB). Informovala o tom agentura Reuters. Ukrajina je nyní terčem ruské invaze, na které se podílí také Bělorusko.
MMF varoval před ničivými hospodářskými důsledky války na Ukrajině
06.03.2022 Ruský útok na Ukrajinu má již nyní velmi vážné dopady na světovou ekonomiku a v případě eskalace tohoto konfliktu budou hospodářské důsledky ještě ničivější. Uvedl to Mezinárodní měnový fond (MMF) v dnešní zprávě o ekonomických dopadech války na Ukrajině. Oznámil rovněž, že jeho vedení by mohlo již příští týden posoudit žádost Ukrajiny o nouzové financování v objemu 1,4 miliardy dolarů (zhruba 33 miliard Kč).
První signály pro evropské jestřáby: ceny v eurozóně rostou
28.02.2022 Goldman Sachs zvýšil svou prognózu spotřebitelských cen na rok 2022. Analytici banky se domnívají, že růst cen energií způsobený konfliktem na Ukrajině pravděpodobně vyžene inflaci v eurozóně v květnu na nové maximum . Inflace ve Francii překonala prognózy odborníků.
Putin straší investory
25.01.2022 Dobrá nálada na finančních trzích z počátku roku nevydržela dlouho. Investoři se bojí a riziková averze roste. Sešlo se hned několik faktorů, které trhy negativně ovlivňují. Kromě chystaného utahování měnové politiky v USA jde především o potenciální invazi Rusů na Ukrajinu. Jak moc zaplatíme za rusko - ukrajinský konflikt?
Pohonné hmoty v ČR mohou prudce zdražit, cena ropy poprvé od roku 2014 stoupá k 90 dolarům za barel. Hrozí růst cen benzínu v ČR ke 40 korunám za litr
20.01.2022 Cena ropy Brent, která je určující pro ceny pohonných hmot v ČR, včera vystoupala nejvýše od poloviny října 2014, když se barel poprvé od té doby prodával i za více než 89 dolarů. Nelze vyloučit, že už dnes „padne“ psychologická hranice 90 dolarů za barel. Otázkou času se pak zdá být pokoření hranice 100 dolarů za barel, po jejímž překročení se otevře cesta k růstu cen benzínu a nafty v ČR na historický rekord, k úrovním kolem 40 korun za litr.
Ropa dnes zdražila na maximum od roku 2014, hrozí růst cen benzínu v ČR ke 40 korunám za litr. Důvodem je útok jemenských povstalců v Emirátech i slabá ruská těžba
18.01.2022 Cena ropy Brent, která je určující pro ceny pohonných hmot v ČR, dnes ráno vystoupala nejvýše od roku 2014, když se barel prodával i za více než 88 dolarů. Bezprostředním důvodem je dronový útok jemenských povstalců ve Spojených arabských emirátech. Povstalce podporuje Írán, takže situace zvyšuje napětí v celém blízkovýchodním regionu. Spojené arabské emiráty patří ke klíčovým světovým vývozcům ropy.
Prognózy inflace a úrokových sazeb
09.12.2021 Americký statistický úřad v pátek zveřejní nejnovější zprávu o inflaci za listopad 2021. Od června se inflační tlaky vymkly kontrole a neustále se pohybují na úrovni 5,3 % nebo vyšší. V současné době ekonomové předpokládají, že páteční zpráva vykáže zvýšení inflace o 0,7 %. Pokud tomu tak bude, pak současná meziroční míra inflace vzroste na alarmujících 6,8 %. Takové hodnoty nebyly zaznamenány od 80. let minulého století.
Forex: Japonský jen a švýcarský frank výrazně posiluji kvůli obavám z nové mutace viru
26.11.2021 Na forexovém trhu dnes výrazně posilují japonský jen a švýcarský frank, což jsou měny považované za bezpečné útočiště v období nejistoty. Těží z obav ohledně nové mutace koronaviru, která byla zjištěna v Jihoafrické republice. Zpevňuje také euro k dolaru, které si krátce před 15:00 SEČ připisovalo zhruba 0,7 procenta na 1,1292 EUR/USD.
PPF bude naplňovat Kellnerovy plány, píše ve výroční zprávě Bartoníček
23.08.2021 Skupina PPF bude naplňovat odkaz a realizovat plány zesnulého většinového majitele skupiny Petra Kellnera. V úvodním slově výroční zprávy PPF za rok 2020 to napsal její výkonný ředitel Ladislav Bartoníček. Při boji s pandemií koronaviru podle něj dál ubývá svobody a zvyšuje se napětí mezi lidmi i státy, krize ale přinesla i schopnost semknout se. Bartoníček úvodní slovo napsal poprvé, předtím jej vždy psal Kellner, který zemřel koncem března při pádu vrtulníku na Aljašce.
UNCTAD: Pandemie letos opět způsobí velké ekonomické škody v turistickém sektoru
30.06.2021 Kolaps mezinárodní turistiky v důsledku pandemie covidu-19 by mohl světové ekonomice v letošním roce způsobit ztrátu 1,7 až 2,4 bilionu dolarů (zhruba 36,4 až 51,4 bilionu Kč). Ve své zprávě, kterou vydala společně se Světovou turistickou organizací (UNWTO), to dnes předpověděla Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Ztráta by tak mohla dosáhnout podobné úrovně jako v loňském roce, kdy podle odhadů UNCTAD činila 2,4 bilionu dolarů.
IW: Pandemie snížila hrubý domácí produkt Německa o 300 miliard eur
24.05.2021 Pandemie covidu-19 Německo připravila o 300 miliard eur (7,6 bilionu Kč) na hrubém domácím produktu (HDP), ekonomické škody se budou napravovat roky. Vyplývá to ze studie, jejíž závěry dnes zveřejnil Institut německého hospodářství (IW). Jen za letošní první pololetí pandemie podle odhadů sníží hrubý domácí produkt největší evropské ekonomiky o 100 miliard eur. Ačkoli zrychlené očkování vzbuzuje naděje, uzávěry se na hospodářství podepsaly.
Rozbřesk: Tento týden rozhodne o květnovém rozvolnění v Česku
26.04.2021 Nastává týden, který rozhodne o tom, jak výrazné bude rozvolnění pandemických opatření na začátku května. Klíčové je, jaké regiony se dostanou pod úroveň 100 přírůstků nově nakažených na 100 tisíc obyvatel za týden. V těch budou od počátku května dál uvolněna pravidla pro vzdělávání, návštěvy galerií, muzeí a památek. Podle dosavadních čísel má velkou šanci značná část západních a východních Čech a možná Praha. Mimo hru pravděpodobně zůstane většina jižních Čech, severní Čechy a velká část Moravy.
Důvěra britských spotřebitelů stoupla nejvýše za rok
19.03.2021 Důvěra britských spotřebitelů stoupla tento měsíc nejvýše za rok. Spotřebitelé stále více věří, že oživení ekonomiky z pandemie se blíží a že z toho budou mít prospěch. Ukázaly to výsledky průzkumu, které dnes zveřejnila společnost GfK. Index spotřebitelské důvěry se podle ní v tomto měsíci zvýšil na minus 16 z únorových minus 23 bodů. Údaj je stále pod svým dlouhodobým průměrem, který činí minus devět bodů, zlepšily se však všechny komponenty indexu.
MMF zlepšil odhad globálního růstu na letošní rok
26.01.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil výhled růstu světové ekonomiky na letošní rok o 0,3 procentního bodu na 5,5 procenta. Důvodem je očekávané zvýšení aktivity díky očkování a další ekonomická pomoc v několika velkých zemích. V příštím roce má tempo růstu zpomalit na 4,2 procenta. Příznivější byl podle předběžného odhadu také ekonomický výkon v loňském roce.
Ozvěny trhu: V letošním roce už ekonomika poroste
07.01.2021 Rok 2020 je definitivně za námi a z ekonomického pohledu můžeme konstatovat, že to byl rok nejhlubšího hospodářského propadu v historii Česka. Již nyní můžeme konstatovat, že se naše ekonomika jako celek nezhroutila, nenaplnily se mediálně proklamované katastrofické scénáře z doby jarní vlny pandemie prognózující propady dvouciferného řádu. A to přitom téměř žádná z těchto vyhlídek nepředpokládala další vlny koronaviru. Ty z pandemického pohledu dorazily s ještě větší razancí měřeno počtem nakažených či mrtvých, nejvýznamnější ekonomické škody ale napáchla vlna první. Celkově podle nás vloni ekonomika klesla zhruba o 7,5 %.
Fidelity International: U akcií je pro příští rok důležité pečlivé vyvážení
22.12.2020 Ceny aktiv startovaly po většinu roku 2020 rychleji než očekáváné příjmy, a to kvůli enormní fiskální a měnové reakci na ekonomické škody způsobené Covid-19. „Se začátkem roku 2021 se výnosy pravděpodobně budou dále zotavovat, ale nerovnoměrným tempem, což může být testem pro valuace. Sektorové divergence, širší valuace a zvýšené riziko náhlých rotací znamenají, že rok 2021 bude vyžadovat citlivé vyvážení mezi riziky a příležitostmi a schopnost rychle se přizpůsobovat změně podmínek,“ vysvětluje Romain Boscher, globální CIO pro oblast akcií, Fidelity International.
Výhled Fidelity International pro rok 2021: Můžeme být optimističtí?
10.12.2020 Rok 2020 byl jiný než všechny, co pamatujeme. Bude tak sloužit jako připomenutí, že krize může udeřit kdykoli a každá je zcela specifická. Andrew McCaffery globální CIO, Asset Management Fidelity International upozorňuje: „Při přechodu do roku 2021 proto opatrně vyvažuji nedávný optimismus na trzích větší obezřetností.“
IIF: Íránská ekonomika by po zrušení sankcí mohla růst o 4,4 pct
27.11.2020 Íránská ekonomika by za předpokladu, že nový americký prezident Joe Biden zruší sankce Spojených států, mohla příští rok růst o 4,4 procenta. Vymanila by se tak z hluboké tříleté recese, kam ji toto opatření pomohlo uvrhnout, a to přesto, že zahraniční investice by mohla omezit koronavirová krize. Odhaduje to podle agentury Reuters Institut pro mezinárodní finance (IIF).
MMF: Globální ekonomika oživuje, ale může ztrácet tempo
19.11.2020 Globální ekonomika oživuje z hluboké koronavirové krize, ale objevují se signály zpomalení v zemích, kde se zvyšuje počet nemocných. Uvedl to Mezinárodní měnový fond (MMF) ve své zprávě zveřejněné před schůzkou představitelů skupiny 20 největších ekonomik světa G20. Zpráva zdůrazňuje, že globální oživení je nerovnoměrné, a varuje, že krize pravděpodobně zanechá hluboké a rozdílné jizvy.
Vakcína firmy Pfizer má podle konečných výsledků účinnost 95 %
18.11.2020 Vakcína proti covidu-19 vyvíjená společností Pfizer ve spolupráci s firmou BioNTech má podle první sady konečných výsledků z poslední fáze testů účinnost 95 procent a žádné vážné vedlejší účinky. Podle listu The New York Times to dnes uvedla farmaceutická firma společně s prohlášením, že se chystá v horizontu několika dní požádat americké úřady o mimořádné nasazení vakcíny v USA.
IEA: Pandemie může zpozdit oživení poptávky po energii do r. 2025
13.10.2020 Pomalý proces zotavování ekonomiky z pandemie způsobené šířením nového koronaviru by mohlo zpozdit plné oživení globální poptávky po energii až do roku 2025. Ve své výroční zprávě s názvem World Energy Outlook 2020 to dnes uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). V letošním roce organizace čeká pokles globální poptávky po energii o pět procent.
Forex: Trhy vyhlížejí český lockdown
12.10.2020 Podobně jako my, i zbytek trhu v posledních dnech bedlivě sleduje tuzemský epidemický vývoj v očekávání dalšího postupu české vlády. A ačkoliv od ministrů zaznívají ujištění o tom, že nové kolo restrikcí bude mít co možná nejmenší ekonomický dopad, trh dává pro jistotu od koruny ruce pryč. Zatímco polský zlotý za posledních sedm dní vůči euru posílil o 0,5 % a maďarský forint o 0,7 %, česká koruna naopak ztratila dalších zhruba 0,2 % a zůstává na slabých pozicích. Od začátku září koruně patří mezi emerging markets třetí pozice od konce, když její tempo oslabení překonal jen ruský rubl a turecká lira. Nepomohl ani dnešní údaj o české inflaci, která dosáhla „pouze“ 3,2 % meziročně, tedy o plné čtyři desetiny procentního bodu méně, než očekávala Česká národní banka. Tento vývoj tak mohl na trhu posílit spekulace na možné další měnové uvolnění.
Forex: Kurz dolaru se téměř nemění, trh čeká se na zprávy o balíku pomoci
08.10.2020 Kurz amerického dolaru ke koši měn se dnes pohybuje pouze v úzkém rozpětí kolem závěru z předchozího dne. Investoři čekají na nové zprávy o tom, jestli se podaří v USA v blízké budoucnosti dojednat nový balík pomoci koronavirovou krizí zasažené ekonomice.
Index Exportu – z propasti do mělčiny
31.08.2020 Konec celonárodní karantény a rozvolnění přísných pravidel pro pohyb osob přes hranice státu ulevil českému exportu. „Tomu se díky sobě vlastní houževnatosti po květnovém dvouciferném propadu na úrovně z roku 2013 podařilo vrátit zpět, alespoň na úrovně z roku 2016. Celonárodní karanténa a boj proti COVID-19 se nejcitelněji projevila právě na exportu, který si za nejkritičtější tři měsíce odepsal meziročně 26 procent, tj. 254 miliard korun,“ vyčísluje dopad koronavirové krize na vývoz Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
Maďarsko podle očekávání snížilo základní úrokovou sazbu
21.07.2020 Maďarská centrální banka podle očekávání snížila na svém dnešním zasedání už podruhé za poslední měsíc svou základní úrokovou sazbu. Ta klesne o 0,15 bodu na 0,6 procenta. Banka tak reaguje na očekávané vyšší ekonomické škody způsobené koronavirovou pandemií. Navzdory dnešnímu snížení je ale základní úrok v Maďarsku pořád nejvyšší ze všech zemí takzvané visegrádské čtyřky, kam patří ještě Česká republika, Polsko a Slovensko.
Forex: Shrnutí obchodování 15.7.2020
15.07.2020 Akcie ve Spojených státech včera posílily, v čele s energetickými společnostmi a producenty průmyslového materiálu. Zisky technologického indexu však byly nižší, protože investoři se odklonili od velkých technologických firem, které v poslední době rostly, v čele s Amazonem.
Forex: Americký dolar dnes kvůli růstu akcií a eura oslabuje
14.07.2020 Americký dolar dnes oslabuje. Přispěl k tomu růst amerických akcií a posílení eura díky naději na dohodu o stimulačním balíčku Evropské unie, který by měl omezit ekonomické škody v regionu způsobené pandemií nemoci covid-19.
Rozbřesk: ČNB se na nekonvenční politiku zatím nechystá
25.06.2020 Včerejší zasedání bankovní rady ČNB nepřineslo podle očekávání žádnou změnu úrokových sazeb a vlastně ani žádné novinky v oblasti nekonvenční měnové politiky. ČNB je vlastně spokojena s tím, jak se naplňuje její prognóza, a považuje svůj díl práce v tuto chvíli za splněný. Nejenom že letos snížila sazby o 200 základních bodů, ale rovněž zavedla nástroje na podporu likvidity finančního sektoru, uvolnila pravidla pro poskytování hypoték a výrazně snížila proticyklickou kapitálovou rezervu bank.
Slovensko by malo stimulovať agresívnejšie
23.06.2020 Počet nových prípadov koronavírusu postupne začína rásť už aj v Európe. Tzv. druhá vlna nákazy predstavuje obrovské riziko pre obnovenie hospodárskeho rastu, pretože oživenie je ovplyvnené uvoľnením blokovacích opatrení, čo by sa mohlo na vlne nárastu nových prípadov prinajmenšom spomaliť.
OECD čeká nebývalou recesi
10.06.2020 Růst českých spotřebitelských cen v květnu dále přibrzdil, když meziroční inflace ztratila tři desetiny procentního bodu a dosáhla 2,9 %. Po šesti měsících se tak vrátila do tolerančního pásma inflačního cíle ČNB. Oproti dubnu se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,4 %. Ke zpomalení meziročního cenového růstu došlo u potravin a nealkoholických nápojů, méně rostly i ceny oděvů a vodného a stočného, kde se částečně projevilo snížení DPH z 15 na 10 procent. V květnu se pak ještě více prohloubil pokles cen pohonných hmot, které jsou oproti úrovni před rokem nižší o více než pětinu. Na druhé straně zrychlil růst cen alkoholických nápojů a tabáku. Vlivem aktuální epidemie koronaviru a jejích dopadů na ekonomickou aktivitu i chování zákazníků očekáváme, že spotřebitelská inflace bude i v následujících měsících ztrácet dynamiku.
Denné zhrnutie: Ekonomické škody spôsobené koronavírusom môžu byť miernejšie ako sa očakávalo
28.05.2020 Akciové indexy v Európe a v USA sa obchodujú v zelených číslach, pričom výnosy na dlhopisoch v USA zaznamenali mierny nárast. Na komoditných trhoch zaznamenali pokles ceny ropy, pričom darilo sa drahým kovom. Na forexovom trhu sa najviac darilo švédskej korune a risk-on menám, ako sú austrálsky a novozélandský dolár, pričom najvýraznejší pokles zaznamenali bezpečné prístavy, akými sú americký dolár a japonský jen.
Šéf Fedu varoval před dlouhodobějším útlumem ekonomiky USA
13.05.2020 Šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell dnes varoval, že Spojené státy by v důsledku koronavirové krize mohly čelit dlouhodobějšímu hospodářskému útlumu. Vyzval Kongres a Bílý dům k dalším rozpočtovým výdajům ke zmírnění dlouhodobých ekonomických škod. Zároveň slíbil, že také Fed bude pokračovat v podpoře ekonomiky.
Ekonomický kalendář: Zmírnění opatření proti koronaviru rezonuje Evropou
27.04.2020 Pondělní kalendář je často bez důležitého makra a nejinak tomu je také dnes. Snad jedinou výjimkou je odpolední - Dallas Fed výrobní index za duben (16:30). Na každý pád jakýkoli výsledek tohoto fundamentu nebude mít pravděpodobně výrazný dopad na finanční trhy. Více zajímavá data budou zveřejněna později v průběhu týdne včetně amerického HDP za první kvartál (středa, 14:30). Investoři se pravděpodobně v těchto dnech zaměří na uvolňování opatření proti koronaviru. Itálie oznámila, že začne na počátku května postupně uvolňovat ekonomiku. Podobná rozhodnutí se dají v tomto týdnu očekávat také ze Španělska a Velká Británie. Zasedání španělské vlády je na programu v úterý. Rychlý návrat k normálu by mohl znamenat menší ekonomické škody. Pozor na páteční Svátek práce, který zkrátí obchodní týden na mnoha trzích.
Ceny ropy i rating Německa. Jak pandemie hýbe světem.
06.04.2020 Ceny ropy opět vykázaly rekordní týdenní růst. Agentura S&P potvrdila, že je rating Německa na nejvyšší úrovni. Současně ale důrazně varuje. Ceny ropy se výrazně opět zvýšily zejména kvůli příznivým vyhlídkám na globální dohodu o snížení těžby suroviny. Zaznamenaly rekordní týdenní nárůst po předchozích poklesech 5 týdnů za sebou. Severomořská ropa Brent v pátek připsala 13,9 % a dostala se na 34,11 dolaru za barel. Za týden vzrostla téměř o 37 %.
S&P potvrdila rating Německa na nejvyšší úrovni AAA
05.04.2020 Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Německa na nejvyšší úrovni AAA. Upozornila, že rozpočtová opatření německé vlády pomohou omezit ekonomické škody způsobené koronavirem.
Související klíčová slova:
FOREX | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Finance | Peníze | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Turecká lira | Divergence | Austrálie | Německo | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Medvědí trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Asset management | Transakce | Bankovní rada | Bloomberg | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Dezinflace | Diverzifikace | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | High | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Investice | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | MIFID | MMF | MT4 | Risk | Marže | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Pasiva | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Rally | Rating | Ratingová agentura | Retracement | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Volatilita | Výkonnost | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | AUD | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Nomura | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Fond | Ekonomie | Stimulační opatření | EU | Zasedání Fedu | Ekonom | Myšlení | Pravděpodobnost | Komise pro cenné papíry a burzy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | IEA | Ozvěny trhu | ČSOB | Partners | Obchodovat | Investiční banka | Regulace | Financování | Investovat | USDX | Český statistický úřad | Makrodata | Riziková averze | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Financial Times | Obchodníci | Vzdělávání | EURUSD | Raiffeisenbank | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Volatilní | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Barel ropy | BH Securities | Brent | Capital Markets | Cena | Cena ropy brent | Ceny zlata | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | Evropská měna | Finanční prostředky | Fondy | Frank | GfK | Graf | Graf EURUSD | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index S&P 500 | InstaForex | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Kurs koruny | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Kurz forintu | Lira | Maďarsko | Management | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Odkup akcií | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Světové ceny ropy | Švýcarské banky | Trh | Ukrajinská ekonomika | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu dolaru | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | DXY | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Indie | Petr Kellner | ROCE | Výroční zpráva | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Hrubý domácí produkt (HDP) | Zaměstnanost | INSEE | Světové ekonomiky | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Burze | Graf EUR/USD | Investment | DPA | The New York Times | RBC Capital Markets | Wells Fargo | Home Credit | CSI300 | Guvernér centrální banky | Berenberg | Investing.com | NATO | RBC Capital | Agentura AP | Hospodářské vyhlídky | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | UNCTAD | Růst ekonomiky eurozóny | Polská centrální banka | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | Averze k riziku | Ministr financí | Tržní volatilita | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Evropské trhy | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Měnový stratég | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Inflační tlaky | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | S&P Global | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Index technologického trhu Nasdaq | Fitch Ratings | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Propad | Bělorusko | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Posílení eura | Nejistota | Tempo růstu | Ethereum | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | Hrubý domácí produkt Německa | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Britská ekonomika | Průzkum | Krize | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Americká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indikátory důvěry | Údaje o inflaci | ČTK | Země G20 | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Ekonomická nálada v EU | ex | Index bankovních společností | Mizuho | Cambridge Global Payments | Ruské akcie | Skupina PPF | Zahraniční forex | ING Groep NV | BHS | Coinbase | Jerome Powell | MiFID II | Kraken | Burza s kryptoměnami | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Krypto | Růstové akcie | Obchodní týden | OPEC+ | Podniky | Americká investiční banka | Forint | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Šéf Fedu | Zasedání OPEC | Ríjál | Spotřebitelská inflace | Kompozitní index | Trh s ropou | Rostoucí akciové trhy | EK | Náklady na úvěry | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Měny považované za bezpečné | Veřejný dluh | Hodnota indexu | Refinitiv | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Primární nabídky akcií | Rekordní růst | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Americké HDP | Zpětný odkup akcií | Ceny pohonných hmot | Americké společnosti | Záporné sazby | Gazprom | Instant Trading EU | NASDAQ 100 | Pokles cen | Výkonný ředitel | Oživení ekonomiky | Sankce proti Íránu | Pohonné hmoty | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | US500 | PPF | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Finanční situace | ESG | Český HDP | RISK-ON | Hospodářské dopady | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Nálada na finančních trzích | Digitalizace | Rozpočet | Prezident Donald Trump | HDP v USA | Trinity | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | Hrubý domácí produkt České republiky | ČSÚ | Německé hospodářství | Akcioví obchodníci | Americký dolar dnes | Primární nabídky | Firma | Období nejistoty | Data ze Spojených států | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Pfizer | IIF | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Institut německého hospodářství | IW | Bilance | Index DOW | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Ukrajina | Lagardeová | Placebo | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Philip Lowe | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Američtí zákonodárci | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Valdis Dombrovskis | Naše ekonomika | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Otto Daněk | CHNComp | Financovat | SMA | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | NN Investment Partners | Na burze | Propouštění | Impuls | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | NAFTA | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Počet zemřelých | ECB Christine Lagardeová | Protekcionismus | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Růst amerických akcií | Kontrakty | Prohlášení | Prezident Světové banky | David Malpass | HDP Německa | Míra | Úroky | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Předseda | Americké centrální banky | Regulátoři | xStation5 | AT&T | Ropné dodávky | Oživení inflace | Ztráta | Stratég | Miliardy korun | US100 | Růst hrubého domácího produktu | Hospodaření | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Teherán | Návratnost | Washington | O2 | Miliardy eur | Írán | Světová banka (SB) | RBA | Asociace exportérů | Ifo | Experti | Výhled Fidelity International | Výsledky hospodaření | Poradenství | Tuzemská inflace | Vyšší inflace | Apple Inc. | Ceny energií | Oživení globální ekonomiky | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Chudoba | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Trhy | Čínské úřady | Evropské ekonomiky | Banka UBS | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Virus | Vir | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Blue-chip | Romain Boscher | Důchody | Americký kongres | Odhad letošního růstu | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | López Obrador | Pochybnosti | Zlepšení | Důvěra britských spotřebitelů | Růst v eurozóně | Obchody | Výdaje | Průmyslníci | Hlavní úrokové sazby | BP | Optimismus na trzích | Íránský ríjál | Americká společnost | SEC | Ekonomický dopad | Americké banky | Zveřejňování výsledků | Sezona zveřejňování výsledků | Zveřejňování výsledků hospodaření | Zdražování ropy | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Valuace | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Slabá čísla | Šéfka ECB | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Vývoj | Šok | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Snížení těžby | Vládní opatření | Výkyvy | Videokonference | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Technická recese | Rozhodnutí centrální banky | Poradci | Opatření proti koronaviru | Profitovat | Technologičtí giganti | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Dopad na finanční trhy | Šíření viru | New York Times | Vedlejší účinky | Spotřebitelé | Nemoc COVID-19 | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | JPMorgan Chase & Co | Levnější půjčky | Rating vyšší | Další pokles | Guvernér francouzské centrální banky | Koronavirová krize | Kalifornie | Kongres | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Investiční banka Goldman Sachs | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Zápis z posledního zasedání | Sněmovna reprezentantů | Graf dne | Záchranný balíček | Další růst | Růst | Počet nakažených koronavirem | Koronavirové krize | Signál | Biliony | Mexická vláda | Fatih Birol | Dopady pandemie na ekonomiku | České vlády | Rozsáhlé propouštění | Farmaceutické firmy | Karanténa | Živobytí | Bulharsko | Ekonomiky | Čtvrtletní pokles | Slovensko | Války | Organizace | Poskytování hypoték | Nezaměstnanost v USA | Práce | Zelené energie | Údaje | Emise oxidu uhličitého | Rekordní týdenní nárůst | Týdenní nárůst | Výhled ratingu | Dlužník | Hodnocení úvěrové spolehlivosti Německa | Rating Německa | Skupina OPEC | DPH | Omyl | Ropný průmysl | Sociální nepokoje | Prezident Vladimir Putin | Velké americké banky | Pohonné hmoty v ČR | Dopady koronavirové krize | Ekonomické oživení | Mexický prezident | Andrés Manuel López Obrador | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | Výpadky | Index US500 | Úspory | Hospodářské oživení | Statistiky | Uzavření trhů | Odhady škod | Finanční pomoc | MFF | Debata | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Dnešní statistika | Výkon dolaru | Joe Biden | Ekonomika oživuje | Období volatility | Pokles světové ekonomiky | Cestování | Propad exportu | Shell | Ekonomická realita | Maloobchod | Soud | Latinská Amerika | Dovoz | Vývoz | UNWTO | Pozitivní očekávání | Zadlužení | Soudní řízení | Spotřebitelské ceny v USA | Ceny zeleniny a ovoce | Ceny zeleniny | Karl Schamotta | Pokrok ve vývoji | ONE | Nejbohatší Čech | Vývoj ekonomiky | Volatility trhu | Vakcína | Sektor služeb | CL | Moderna | Společnost Moderna | Oživení globální poptávky | Nekonvenční měnové politiky | Americká obchodní komora | Umělé inteligence | JDE | Unie | Republikánský prezident | ČR | Koronavirové pandemie | Počet nemocných | Výrobní PMI | Inflace v květnu | Místopředseda Evropské komise | Členové Fedu | Covid | Druhá vlna | Sankce proti Rusku | Objem aktiv | Ukrajinská vláda | Exporty | Dopad pandemie | Chorvatsko | Johnson & Johnson | Spotřebitelské výdaje ve Francii | Akcie farmaceutické firmy | Ocenění | Šance | Kyrylo Ševčenko | Ceny | Praha | Kolaps | Technologické společnosti | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Supervelmoci | Úspěšně obchodovat | Odhady HDP | První odhady HDP | Důvěra | Philip Lane | Indonésie | Oživení poptávky | Analytik XTB | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Kenneth Broux | Odborníci | Transparentnost | Prezidentské volby v USA | Mezinárodní agentura pro energii | Výkon ekonomiky | Nákupní centra | Ropa dnes | Politici | Účinné vakcíny | Diverzifikovat | Počet úmrtí | Biden | Tuzemské hospodářství | Česká republika | Epidemická situace | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Český lockdown | World Energy Outlook | World Energy Outlook 2020 | Firma Johnson & Johnson | Embargo | Množství peněz | Nařízení | Holger Schmieding | Vlny koronaviru | Oslabování amerického dolaru | Společnost Pfizer | Vakcína proti covidu-19 | Vakcína firmy Pfizer | Íránská ekonomika | Proražení | Očkování | Mutace koronaviru | Mutace viru | Ceny aktiv | Očkování proti covidu-19 | Odvětví kryptoměn | Cenné papíry a burzy | Počasí | Silné oživení | Evropské centrální banky | CARA | Očkování proti covidu | Tržní reakce | Vypuknutí pandemie | Rozvolnění | Prezident Joe Biden | CETIN | Jemenští povstalci | Pandemie covidu-19 | Akcie AT&T | Discovery | PPF Group | Ladislav Bartoníček | Sýrie | Reuters analytik | Data o inflaci | Prudký růst cen | Pomoc MMF | Společnost Coinbase | HSBC Holdings | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Těžaři | Renáta Kellnerová | Růst úroků | Plány | Cíle | Příležitosti | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Nové prognózy | Škody v turistickém sektoru | Velké ekonomické škody | Kolaps mezinárodní turistiky | Výhled na letošní rok | Ralf Peters | Pandemie letos | Nabídky akcií | Síla dolaru | Spojené arabské emiráty | Koncentrace | Pojišťovací společnost | Výroční zprávy | AI | Ceny suroviny | Odvětví | Divize | Rekord | NN IP | NN Investment Partners (NN IP) | Očekávaná inflace | Analytici banky | Kellnerovy plány | Způsob myšlení | Proočkovanost | Společnosti | Opatření | The Times | Uhlí | RBC | Hospodářský růst v eurozóně | Etherea | WarnerMedia | Warner Bros | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Inflace ve Francii | JMMC | Minulá výkonnost | Energetické krize | Zdražování energií | Drahá ropa | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Meta | Meta Platforms | Společnost | Tým InstaForex | Celoroční výhled | TIM | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Nové mutace viru | Nové mutace | Nová mutace | B.1.1.529 | Omikron | 3М | Občanské války | Zlotý | Prognózy inflace | Ekonomické ztráty | Annalena Baerbocková | Základní sazba | Miliardy USD | Válka na Ukrajině | Instituce | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Ruské banky | Ruský útok | Sankce EU | Andrew Ticehurst | Invaze | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Řetězce | Financování výdajů | Dopady války na Ukrajině | Platby za plyn | MOL | Růst cen energií | HDP Ukrajiny | Hrubý domácí produkt Ruska | GoTo | Největší indonéské technologické společnosti | Indonéské technologické společnosti | Warner Bros Discovery | WBD | Ex-date | Promontory Financial Group | Dovoz ruské ropy | Francesco Pesole | Rekordní inflace | Plyn v rublech | Embargo na ruskou ropu | Období stagflace | Snížení inflace | Marketingová komunikace | Centrum | Charles Evans | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Národní zdravotní komise | NHC | Výprodeje | Invest | Pojistné krytí | Škody po zemětřesení | Škody po zemětřesení v Turecku | Zemětřesení v Turecku a Sýrii | Zemětřesení v Turecku | Válka | Spojení | Komisí pro cenné papíry a burzy | Asie | JOLTS | Vice | Směřování | Generativní umělé inteligence | Cena indexu | Pomoc pro Ukrajinu | Hurikán Otis | Hurikán | Mexické úřady | Mimořádné situace | Acapulco | Gallagher Re | ProCent | D1 | Obchodní činnost | 256/2004 | Služby | Odpovědnost
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot