Dodávky z Ruska
Studená zima = jarní a letní doplňování plynových zásob bude dražší než obvykle
24.01.2025 Zatímco minulé dvě zimy měla Evropa velké štěstí na teplé počasí, tentokrát je tomu jinak a topná sezóna je v plném proudu. S vyšší spotřebou plynu dochází zároveň k rychlejšímu čerpání zásobníků – jejich aktuální naplněnost odpovídá v Evropské unii 60 %, zatímco v minulém roce to bylo 74 %. V Česku jsme nyní na úrovni 57 %, zhruba o 20procentních bodů níže než loni touto dobou.
Vypnutí ruského plynu jako příležitost
30.12.2024 Evropským tématem na konci letošního roku se stalo neprodloužení tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu. Uškrcení potrubních dodávek do Evropy bylo dlouho dopředu avizované a všichni aktéři (snad s výjimkou slovenské vlády) s ním počítali. I přesto cena zemního plynu v Evropě reaguje růstem. Ukrajinský tranzit v roce 2024 pokrýval 4 % evropské spotřeby plynu. To není na první pohled vysoký podíl, ale na neelastickém trhu s minimem alternativ se zkrátka musí odrazit ve výrazném zdražení.
Ruský plyn zažívá v Česku mohutný „comeback“, meziročně letos jeho dovoz narůstá o více než 500 %. Zda bude vysoký český dovoz z Ruska pokračovat, může ovlivnit i včerejší kremelské jednání Fica s Putinem
23.12.2024 Česko letos masivně navýšilo dovoz zemního plynu z Ruska, meziročně o zhruba 530 %, plyne z dat ČSÚ. Pokud by slovenský premiér Robert Fico v Kremlu s ruským prezidentem Vladimirem Putinem dojednal pokračování dovozu ruského plynu do EU, bude zřejmě dovoz ruského plynu do Česka poměrně vysoký i v příštím roce.
Komodity: Ropa je bez větších změn, stouply zásoby v USA, trvají obavy o dodávky z Ruska
20.11.2024 Ceny ropy se uprostřed týdne ubírají oběma směry, ale celkově jsou bez větších změn. Přetrvávají obavy, že eskalace válečného konfliktu na Ukrajině by mohla narušit dodávky ropy z Ruska, což cenu podporuje, ale opačným směrem působí údaj o rostoucích zásobách suroviny ve Spojených státech.
Denní přehled: GameStop roste o 60 % na vlně „memů“, Cocoa padá o více než 19 %
13.05.2024 Inflační očekávání v USA v krátkodobém až střednědobém horizontu rostou. Zveřejněný průzkum spotřebitelských očekávání Fedu naznačuje, že inflace v horizontu příštích 12 měsíců bude činit 3,3 % (oproti 3 % v předchozím měsíci). Nejvyšší nárůst p.b. oproti předchozímu měsíci zaznamenala očekávání růstu cen vzdělávání, která se předpokládají ve výši 9 % (oproti 7,5 % o měsíc dříve).
Vyhlídky rakouské ekonomiky se zhoršily
22.03.2024 Vyhlídky rakouské ekonomiky se podle tamních hospodářských institutů zhoršily. Institut WIFO nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Rakouska se v letošním roce zvýší pouze o 0,2 procenta, zatímco ještě v prosinci letošní růst odhadoval na 0,9 procenta. Institut dnes navíc poukázal na nejistotu panující kolem dodávek plynu do Rakouska. Ta souvisí se záměrem Ukrajiny ukončit tranzit ruského plynu přes své území dál na západ Evropy.
Za dobu Fialovy vlády zlevnil benzín reálně už o 20 %. Zlevňují jej ovšem pokračující mimořádně vysoké dodávky z Ruska a Ficův lobbing v Bruselu
21.12.2023 Vláda premiéra Petra Fialy bývá ve veřejné diskusi často spojována s drahými pohonnými hmotami, resp. hlavně s tím, že jejich zdražování dostatečně nebránila. Jenže jde do značné míry o zcela scestnou diskusi. Například benzín totiž za dobu úřadování Fialova kabinetu zlevnil reálně už takřka o 20 %. Jak to?
Dodávky ruské ropy do Číny v březnu meziročně stouply o polovinu na rekord
21.04.2023 Dodávky ruské ropy do Číny se v březnu meziročně zvýšily o polovinu na rekordních 9,61 milionu tun, což je 2,26 milionu barelů denně. Vyplývá to z dnešních údajů čínského celního úřadu. Rusko tak zůstalo největším dodavatelem ropy do Číny, uvedla agentura Reuters.
Akcie společnosti Uranium Energy Corp ztrácejí navzdory smlouvě s DoE
25.01.2023 Akcie společnosti Uranium Energy Corp (UEC.US), předního amerického producenta uranu, dnes při otevření burzy ztrácejí téměř 4 %. Poklesy přicházejí navzdory zprávě, že od amerického ministerstva energetiky obdržela 17,85 milionu dolarů:
Ropa bude zdražovat
03.01.2023 Sankce na ruský ropný sektor teprve začínají. Jestliže se v březnu loňského roku trhy bály nedostatku ropy a barel Brent se prodával za více než 130 USD, jsou komoditní tradeři nyní až překvapivě klidní i při ceně okolo 85 USD za barel.
Zrychlený vývoz obilí z Ruska
15.11.2022 Ruský vývoz obilí vzkvétá a dodávky na Ukrajinu jsou ovlivněny nejistotou kvůli prodloužené dohodě o černomořském regionu.
IEA: Evropa musí jednat, aby se vyhnula nedostatku plynu
03.11.2022 Evropa musí jednat, aby se v příštím roce vyhnula nedostatku zemního plynu, až přijde o dodávky z Ruska a kdy se předpokládá, že se zvýší poptávka po plynu z Číny. Ve své dnešní zprávě to uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Podle ní by Evropa mohla čelit v letním období výpadku dodávek až 30 miliard metrů krychlových zemního plynu.
Plyn pro evropský trh uzavřel na rekordních 241 eurech za megawatthodinu
19.08.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh včera překonala rekord ze začátku března, tedy z doby těsně po zahájení invaze ruských vojsk na Ukrajinu. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v září se ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku zvýšila o 6,7 procenta a uzavřela na 241 eurech (asi 5930 Kč) za megawatthodinu.
Komodity: Ropa zdražuje kvůli obavám ohledně cenového stropu na dodávky z Ruska
22.07.2022 Ceny ropy se dnes zvyšují po zprávě, že Rusko nehodlá dodávat ropu zemím, které se rozhodnou zavést na ruské dodávky této suroviny cenový strop. Cena severomořské ropy Brent krátce před 19:00 SELČ vykazovala nárůst o téměř 1,2 procenta na více než 105 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala zhruba 0,8 procenta a pohybovala se nad 97 dolary za barel.
Nord Stream začal posílat malé množství plynu!
19.07.2022 Nord Stream ukazuje, že do Evropy bylo přeneseno malé množství plynu, které má testovat těsnost plynovodu. Nord Stream taktéž naznačuje, že se připravuje dodávat plyn, proto upravuje tlak v potrubí. Samozřejmě je nutno zmínit, že plyn i nadále zůstane silnou zbraní Ruska vůči Evropské unii.
Bloomberg: Konec ruského plynu podle EK může snížit unijní HDP až o 1,5 procenta
18.07.2022 Zastavení dodávek ruského plynu do Evropské unie by mohlo snížit unijní hrubý domácí produkt (HDP) až o 1,5 procenta, pokud bude chladná zima a EU nepodnikne preventivní opatření v zájmu snížení spotřeby. Vyplývá to z návrhu dokumentu s novými prognózami Evropské komise (EK), ke kterému získala přístup agentura Bloomberg.
⏫⏫Natgas se přibližuje 8 USD!
03.05.2022 Ceny plynu opět rostou při zpomalujícím růstu produkce v USA, nedostatečné infrastruktuře ke zvýšení produkce plynu a dostupnosti pro americké spotřebitele. Klíčové oblasti produkce břidlicového plynu v USA, jmenovitě Permian a Appalachia naznačují, že dosáhly limitu přepravy plynovody v USA. Navíc vidíme velkou nejistotu ohledně dodávek plynu z Ruska do evropských zemí, které se rozhodly neplatit v rublech. Itálie poukazuje, že nechce platit v rublech, ale pro ekonomiku by bylo katastrofální přerušit dodávky z Ruska před naplněním zásobníků.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
28.04.2022 1) Středoafrická republika povolila bitcoin jako zákonné platidlo. Loni to jako první země učinil Salvador. Středoafrická republika patří k nejchudším zemím světa, i když se na jejím území nacházejí ložiska diamantů, zlata a uranu. V roce 2019 tam měly podle serveru WorldData přístup k internetu jenom čtyři procenta z jejích pěti milionů obyvatel, přičemž internet je k používání kryptoměn nezbytný.
WTO kvůli válce na Ukrajině výrazně snížila odhad růstu světového obchodu
04.04.2022 Světová obchodní organizace (WTO) kvůli válce na Ukrajině snížila odhad letošního růstu světového obchodu na 2,5 procenta z dříve předpokládaných 4,7 procenta. Uvedla to šéfka WTO Ngozi Okonjová-Iwealová. Za zhoršením výhledu stojí rovněž problémy v dodavatelských řetězcích, které začaly v důsledku pandemie covidu-19. Informoval o tom server BBC.
Bloomberg: Válka na Ukrajině prudce zdražuje ocel
01.04.2022 Invaze Ruska na Ukrajinu prudce zdražila ocel. Za tři týdny od invaze vzrostly ceny evropské ocele o 51 procent, protože na trhu chybí dodávky z Ruska a Ukrajiny. To je znepokojivé pro oživení kontinentu, protože ocel je základním stavebním kamenem moderní ekonomiky, upozornila agentura Bloomberg.
Ukrajinsko-ruský konflikt, den 37. Ropa a americký akciový trh klesají, plyn roste.
01.04.2022 Klíčové americké akciové indexy – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – zakončily ve čtvrtek poklesem. Po nejsilnějším dvoutýdenním růstu tak klesají již druhý den. Z našeho pohledu je velmi důležité, že všechny tři indexy v posledních týdnech zkorigovaly na dřívější lokální maxima. Pokud tedy v jejich blízkosti přijde obrat dolů, můžeme předpokládat, že jsme právě byli svědky silného cyklu korekce proti korekci. Připomeňme, že současné fundamentální pozadí nepodporuje kupce akcií žádných společností. Všechno stále souvisí s toutéž politikou Fedu a geopolitickým konfliktem na Ukrajině. Fed se nevzdává plánů na několikero zvýšení základní úrokové sazby a v létě se chystá zahájit uvolňování své bilance. Z našeho pohledu může být započatý cyklus zpřísňování měnové politiky jedním z nejsilnějších za několik posledních dekád. A vidět růst akciového trhu v takových podmínkách je opravdu zvláštní.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
21.03.2022 1) Ceny ropy zahájily týden opět růstem, k němuž jim pomáhá i zpráva, že Evropská unie po vzoru Spojených států zvažuje embargo na dovoz ruské ropy. Kreml v této souvislosti dnes upozornil, že dopady embarga by tvrdě pocítili zejména lidé v Evropě, zatímco Američanů by se prakticky nedotkly. Nervozitu mezi obchodníky už o víkendu vyvolal útok na saúdská ropná zařízení.
Londýnská burza pozastavila obchod s niklem, cena se více než zdvojnásobila
08.03.2022 Londýnská burza kovů (LME) dnes nejméně do konce obchodních hodin pozastavila obchodování s niklem. Musela tak učinit, když se cena tohoto kovu více než zdvojnásobila a makléři měli problém s dorovnáváním obchodů na marži. Nikl se používá hlavně při výrobě nerezové oceli a baterií do elektromobilů.
Analýza společnosti Invesco: Hospodářské a tržní důsledky války
03.03.2022 Společnost Invesco vyčíslila dopady ruské invaze na Ukrajinu. Odhaduje, že by mohla snížit celosvětový HDP o 0,5-1,0 % (a zároveň zvýšit inflaci), avšak politická podpora to může utlumit. Pro obyvatele Ukrajiny je to velká tragédie. Musí se cítit osamoceni v boji proti velkému, tyranskému útočníkovi. Ještě horší je, že světové finanční trhy, které se při zprávě o invazi dostaly do dočasného útlumu, minulý pátek zřejmě čerpaly útěchu z počátečního rychlého postupu ruských sil (pravděpodobně v domnění, že konflikt bude krátkodobý) a z omezené povahy sankcí uvalených Západem. Situace se však o víkendu zkomplikovala zprávami o úporném odporu ukrajinských sil a smysluplnějších sankcích.
Maďarsko podle Orbána nebude vetovat sankce EU proti Rusku, klíčová je jednota
03.03.2022 Maďarsko nebude vetovat sankce Evropské unie uvalené na Rusko, jednota sedmadvacítky je vzhledem k válce na Ukrajině prvořadá. Řekl to maďarský premiér Viktor Orbán v rozhovoru pro server mandiner.hu. Zároveň ale podle něho neexistují argumenty pro zrušení spolupráce s Ruskem v energetice.
Komodity: OPEC+ podle očekávání zvýší v dubnu těžbu opět o 400.000 barelů denně
02.03.2022 Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejich spojenci v čele s Ruskem se na dnešním zasedání podle očekávání dohodli, že v dubnu zvýší těžbu ropy o dalších 400.000 barelů denně. Skupina zvaná OPEC+ tak bude pokračovat v postupném zvyšování produkce, na jehož podobě se dohodla loni v červenci. Odmítla přitom volání po větším množství ropy, přestože ceny suroviny se prudce zvýšily v souvislosti s invazí ruských vojsk na Ukrajinu. Vyplývá to z oznámení zveřejněném po zasedání skupiny.
Ceny ropy kvůli obavám o dodávky z Ruska výrazně rostou, Brent je nad 100 USD
28.02.2022 Ceny ropy zahájily dnešní obchodování v Asii prudkým růstem a cena severomořského Brentu se vrátila nad 100 USD za barel. Důvodem jsou stupňující se sankce proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu. Ruský prezident Vladimir Putin v reakci na to oznámil, že nařídil uvést ruské jaderné síly do vysokého stupně bojové pohotovosti.
Putin straší investory
25.01.2022 Dobrá nálada na finančních trzích z počátku roku nevydržela dlouho. Investoři se bojí a riziková averze roste. Sešlo se hned několik faktorů, které trhy negativně ovlivňují. Kromě chystaného utahování měnové politiky v USA jde především o potenciální invazi Rusů na Ukrajinu. Jak moc zaplatíme za rusko - ukrajinský konflikt?
Cena zemního plynu v Evropě uzavřela na rekordním maximu
17.12.2021 Cena klíčového evropského termínového kontraktu na zemní plyn zakončila včerejší obchodování na 145 eurech (téměř 3700 Kč) za megawatthodinu. To představuje její nejvyšší závěrečnou úroveň v historii, informovala agentura Reuters. Obchodníci uvedli, že cena reagovala na údaje, podle kterých by v pátek neměl plynovod Jamal dodávat žádný ruský plyn do Německa.
Velkoobchodní ceny plynu po obnovení toku plynovodem Jamal klesají
09.11.2021 Velkoobchodní ceny plynu v Evropě dnes klesají, protože se obnovil tok ruského plynu do Německa plynovodem Jamal. To posílilo naději, že Rusko splní svůj závazek a zvýší dodávky, a současně zmírnilo obavy z nedostatku plynu a vysokých cen s blížící se zimou, uvedla agentura Reuters.
Ceny plynu v Evropě klesají kvůli vyhlídkám na vyšší dodávky z Ruska
28.10.2021 Ceny zemního plynu i elektřiny v Evropě dnes klesají kvůli vyhlídkám na zvýšení dodávek plynu z Ruska v příštím měsíci. Informuje o tom agentura Bloomberg. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v listopadu vykazovala kolem 11:00 SELČ pokles o téměř devět procent na 79,3 eura (zhruba 2000 Kč) za megawatthodinu. Ukazují to data pro obchodní uzel Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je určující pro ceny na evropském trhu.
Související klíčová slova:
Akciové trhy | Analytický tým FXstreet.cz | WTO | AMC | Premiér Viktor Orbán | Bruno Le Maire | Jochen Homann | Hlavní ekonom | Silný support | Ceny plynu v Evropě | Energetické firmy | Prezident Biden | Alphabet | Refinitiv | Ceny akcie ČEZ v CZK | Exporty | Cena pšenice | Viktor Orbán | EUR | Vývoj ceny zemního plynu | Agentura APA | Volatility | Nikl | Dow Jones Industrial | Sanofi | Financial Times (FT) | Sankce EU proti Rusku | Dodávky ruského plynu do Evropy | Korelace | Prodej zboží | Britská libra | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Evropská komise | Pravděpodobnost | Organizace zemí vyvážejících ropu | Index Cboe | Vývoj ceny akcie ÖMV | Více peněz | Ruská invaze na Ukrajinu | Zvýšení základní úrokové sazby | Diverzifikace | Plynovody | Jeffrey Halley | Lagardeová | ÖMV v EUR | Společnost GameStop | Rostoucí ceny | Ukrajinský prezident | Saúdská ropná zařízení | Růst sazeb | Financial Times | Exchange | Oilprice.com | Investing | Rostoucí inflace | Saúdská Arábie | Pandemie | Růst cen | Růst cen plynu v Evropě | Výprodeje | Zpráva | Jednání OPEC+ | ČSÚ | Burza | Velkoobchodní cena plynu | Velké ekonomiky | EUR/MWh | Dolary | ČSOB | Plyn pro evropský trh | Zásobníky plynu | Dodávky ruského plynu | Rafinerie | Včerejší obchodování | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Celosvětový HDP | Index Cboe VIX | Guvernérka ruské centrální banky | Invesco | Institut WIFO | Nizozemsko | Vývoj ceny ropy Brent | Ceny akcie ČEZ | Prudký pokles | BP | Lídři EU | Komoditní tradeři | CZK | Výhled | Dovoz ropy | APA | EIA | Nigérie | Covid | Používání kryptoměn | Title Transfer Facility | Průmysl | Inflace | Irsko | Centrální banky | Oanda | Tržní reakce | Německý index DAX | RWE | oEnergetice.cz | Invaze | Útok na saúdská ropná zařízení | Londýnská burza kovů (LME) | Suroviny | Turecko | Válka | Středoafrická republika | Dodávky ropy | Analytici | Izrael | Vice | Futures | Nord Stream | Instrukce | Alternativní zdroje | Koupěschopnost | G7 | Utahování měnové politiky | MIFID | Těžaři plynu v Evropě | Ceny zemního plynu | Maďarský premiér | Volodymyr Zelenskyj | Thajsko | Omezení dodávek | CL | Felbermayr | Ceny zemního plynu i elektřiny | Surové ropy | Marketingová komunikace | OpenAI | Ceny elektřiny | Západní země | Domácnosti | Washington | Dopady války na Ukrajině | Liberum | Graf | Úsilí | Očekávání trhu | Snižování úrokových sazeb | NAFTA | Topná sezóna | Dluhopisy | Vývoz obilí | Společnost Volkswagen Group | Ekonomiky | UEC.US | Vypnutí ruského plynu | Maďarsko | Klíčové oblasti | První zvýšení sazeb | Hrubý domácí produkt (HDP) | Šéf institutu WIFO | Peníze | Poptávka | Tok ruského plynu | Brent | Politika | Kakao | Očekávání | Pohonné hmoty | Světové finanční trhy | Institut IHS | Analýza společnosti | Zvýšení sazeb | Výnosy | Lucembursko | Invaze na Ukrajinu | Majetek | Energetický sektor | Alžírsko | Vývoz energetických produktů z Ruska do Číny | Negativní dopad | Zdražovat | ČEZ v CZK | Zásoby ropy | Další růst | Prohlášení | Nárůst zásob | Lukáš Kovanda | Zastavení dodávek ruského plynu | Růst | Příležitosti | Itálie | Výpadky | Americká lehká ropa | MiFID II | oEnergetice | Sankce vůči Rusku | Zavedení embarga | CBOE | WIFO | EEX | Výzkumné společnosti | Výnos bondů | ICIS | ATACMS | Kontrakty | Geopolitická rizika | Odvětví | Předpověď počasí | Úrokové sazby | Plynovod Nord Stream 1 | Trh | Dodávky ruské ropy do Číny | Ruský plyn | Moskva | MSCI | Vývoj ceny plynu | Problémy | Riziková averze | Členské státy | Ruský prezident | Vývoz energetických produktů | Počasí | Společnosti | European Energy Exchange (EEX) | Index | Zvýšení dodávek plynu | Parlamentní volby | Eura | Komise | Ministr zahraničí | Agentura Reuters | Obiloviny | Skupina OPEC+ | OilPrice | RIA Novosti | Narušení dodávek z Ruska | Kov | S&P | Unie | Ceny plynu | Energetická skupina | Těžební náklady | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Narušení dodávek | Akciové indexy | Vývoj ceny akcie ČEZ | Úroda | Ocel | IEA | Závislost | Cboe VIX | PSE | Rubl | Společnost Volkswagen Group China | Ficova vláda | Největší skok v ceně | Podnikání | Uranium Energy Corp (UEC.US) | Francouzský ministr financí | Eskalace | Ocelárny | Title Transfer Facility (TTF) | Nord Stream 1 | Opatření | Benzín | Kryptotrh | Pozornost | 3М | Server BBC | Severomořský Brent | Rumunsko | Aukce | Náklady | Prezident OPEC | Bundesnetzagentur | Salvador | Bitcoin | Cena plynu | Skupina OPEC | Ceny akcie ÖMV | Výrobci elektřiny v Evropě | Dokončení dohody | Obchodníci | Analytický tým | Obchodovat | Uniper | Členské státy EU | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Burze | Americké indexy | Válka na Ukrajině | Norsko | Omezení těžby | USA | Pandemie nemoci | Ekonomické aktivity | Podnikání na kapitálovém trhu | Mluvčí Kremlu | Ceny plynu TTF | Akcie ČEZ v CZK | Sankce | Rostoucí ceny komodit | Finanční instituce | Británie | Pokles cen | Pandemie covidu-19 | Volby | Ropa | Výdaje | SWIFT | Měsíční kontrakt | Akcie ÖMV | Šéf IEA | Rusko a Ukrajina | Bulharsko | Červnový kontrakt | Belgie | West Texas Intermediate (WTI) | Cena zemního plynu | Rostoucí společnosti | UBS | Akcie ÖMV v EUR | Dow Jones | Ruské akcie | Spojené státy | Trading | Zákonné platidlo | Bělorusko | Společnost Volkswagen | Ukrajinský tranzit | Reuters analytik | Vývoj | Ekonomická aktivita v eurozóně | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Sazby v eurozóně | Windfall tax | Čínská poptávka | Investiční doporučení | Ropná zařízení | Dovoz ruského plynu | Americké akcie | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Zavedení embarga EU | Vývoj ceny plynu TTF | Volatilní | Zemědělství | Čínské rafinerie | OSN | West Texas Intermediate | Měnové politiky | Fiskální politika | Index Russell | Euro Stoxx 600 | Dna | Ceny akcie | Inflační očekávání v USA | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Investiční strategie | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Miliardy dolarů | Obilí | Gigant Gazprom | Sankce na ruský ropný sektor | Ukrajinské hřivny | Dodávky ruského zemního plynu | Velkoobchodní ceny plynu | Sazby | Invaze ruských vojsk | Bitcoin jako zákonné platidlo | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Vývoj akciového indexu | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Tsingshan Group | Mezinárodní agentura pro energii | Volkswagen Group China | Průzkum | Uranium Energy | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Jednání OPEC | Odhad růstu světového obchodu | Zajištění | Vyšší ceny | Konec ruského plynu | Cena zemního plynu v Evropě | Plyn z Ruska | Fed | Automobilový průmysl | Česká vláda | Dovoz ruské ropy | Trhy | Emerging markets | Jiří Tyleček | FTSE | Cena NATGAS | Ruský ropný sektor | Rizika | Cena benzínu | Fitch | Pšenice | Vývoj ceny akcie ČEZ v CZK | Ceny niklu | Dánsko | Skok v ceně | Energetické společnosti | Oblasti umělé inteligence | Uranium Energy Corp | Růst cen plynu | Ředitelka | TradingEconomics | Bilance | Federální rezervy | Americké akciové indexy | Ruské exporty | Vladimir Putin | Dovoz z Ruska | Regulační orgány | Španělsko | Kontrakt TTF | Komodity | Nálada na finančních trzích | Obchod s niklem | MSCI Emerging Markets | Poradenství | Tom Marzec-Manser | Společnost | Ruský rubl | Zpřísňování měnové politiky | Bruno Jean-Richard Itoua | European Energy Exchange | Orbán | FXstreet | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Tomáš Raputa | Tradeři | Ceny ropy Brent | Volkswagen | EK | Riziko | Analytik | Poptávka po plynu | Trinity | FT | Cenový strop | Dodávky LNG | Gazprombank | NATO | Plyn | Čína | Vývoj ceny niklu | Platidlo | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Gazprom | UEC | FTSE 100 | Války | Ukrajina | Centrální banka | BBC | WTI | Státy EU | SMA | GameStop | Úrokové sazby v eurozóně | Libra | Cena severomořské ropy | Stratég | Instituce | Novavax | Prezident Vladimir Putin | Plodiny | Solidarita | Výnos | Bloomberg Intelligence | ČEZ | Benchmark | Sankce EU | 256/2004 | Trinity Bank | Sankce proti Rusku | Minulá výkonnost | Pobřeží slonoviny | Energetická krize | VIX | Írán | Pracovní místa | Dodávky plynu do Evropy | Koronavirové pandemie | Ruské ropy | Katar | EURUSD | Nord Stream 2 | Makléři | Dovoz | Ruské banky | Obchodování | Prezident | COCOA | Francouzský ministr | Evropa | Nasdaq | Zprávy | Ceny ropy | Podvážení | Předpověď | Zelenskyj | Údaje | Dodávky plynu | Pojišťovny | List Financial Times | Biden | FXstreet.cz | xStation5 | Zemní plyn | Spotová cena | Společnost XTB | Chorvatsko | Situace | Index Russell 2000 | Ruský útok | Euro STOXX | NATGAS | Vrcholy | Signály | Cenový propad | Obavy o poptávku | Tweet | HDP | Dodávky zemního plynu | Ekonom | Euro | Zkapalněný zemní plyn | Klid | LME | Russell 3000 | Poradenské firmy | Slovensko | Invaze Ruska na Ukrajinu | ČTK | Odhad letošního růstu | Ztráty | Zásobníky | Alokace aktiv | Omezené dodávky | Akcie | Ruský útok na Ukrajinu | Podniky | Štěstí | Růst ceny ropy | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | Světová ekonomika | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Index VIX | Ekonomické škody | Prognózy | Zvyšování cen | Kurz | Daně | Ministři | Intermediate | Snížení těžby | Rekord | Investice | Microsoft | Pro investory | Potenciál | Obchodování v Asii | Konkurence | Komunikace | Lehká ropa WTI | Rozsáhlé sankce | Ekonomická aktivita | Výdaje na obranu | Zisky | Investiční prostředí | tradingeconomics.com | USD za barel | Vývoj ceny akcie | Hospodářství | Důvěra | Huayou Cobalt | CAC 40 | Americký akciový trh | Russell 2000 | Profitovat | Ropa WTI | Burzy | Hospodářský růst | Trh s ropou | Rusko | Vývoj ceny ropy | Robert Shiller | Investice do těžby | Organizace | Rozšíření | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | COVID-19 | Příjmy Ruska | Fenomén | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Elvira Nabiullinová | Příjmy | Prodej | Zasedání Fedu | Bloomberg | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Evropská unie | Vyhlídky | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Pandemie nemoci COVID-19 | Korekce | LNG | Letní měsíce | Výkonnost | Obchodování s akciemi | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Přehled | Short | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Centrum | Fatih Birol | S&P 500 | JDE | Podpora | MWh | MT4 | Cena | Aktéři | Německá vláda | Německo | Útok na Ukrajinu | CNN | Apple | Dobrá nálada | Česká ekonomika | Tranzit ruského plynu | DAX | Spotřeby plynu | Podnik | Světová obchodní organizace | Akcie společnosti | Zastavení dodávek | Zlato | Ekonomika | Denní graf | SEC | Odpovědnost | Sankce na Rusko | Oslabení | Výrobci elektřiny | Invaze Ruska | Finanční situace | Dodávky ruské ropy | OMV | Cíle | Bezpečnost | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | Akcie ČEZ | Automotive | Vlády | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | ČR | XTB | Kontrakt | Uzavření dohody | Index amerických akcií | Zahájení invaze | Čínské akcie | Pozice | Barel ruské ropy | Teplé počasí | TTF | Kovy | Stoxx | Lídři | Americká lehká ropa WTI | Support | Potravinové krize | Očekávání v USA | Globální HDP | Texas | Inflační tlaky | Kurz amerického dolaru | Londýnská burza | Spotřební zboží | OPEC | Plynovod Nord Stream | Energy Aspects | Řetězce | Sentiment | Investoři | Zásoby ropy ve Spojených státech | IHS | Spotřebitelé | Vzdělávání | Embargo | Polsko | Ceny potravin | Auta | Nařízení | Zdražování | Ropy | Dnešní obchodování | Pokles poptávky | USD | Kabinet | Zprostředkovatelé | Společnosti v indexu | Investing.com | Vývoj akcií | Cena ropy | Americké ministerstvo | CZ | Propad | Rakousko | Ceny ropy WTI | Evropský trh | Markets | Oilprice | Ruská invaze | Nejistota | Česká republika | Ceny komodit | Plynovod Jamal | Indexy | Evropská centrální banka | Švédsko | ECB | Stoxx 600 | Těžaři | Vysoká poptávka | Růst ceny | Alokace | Doporučení | Inflační očekávání | Ceny suroviny | Přerušení dodávek ruského plynu | Plynárenský gigant | Evropské země | Jaderné elektrárny | ROCE | EU | Hodnota indexu | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Černé zlato | Plynárenské společnosti | Poptávky po ropě | Akciový trh | Uhlí | Apple a Microsoft | Banka | Produkce ropy | Lobbing | Další pokles | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot