Klíčové oblasti

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 9. dubna: trh se znovu připravuje na průraz
09.04.2025 Měnový pár EUR/USD se v úterý trochu uklidnil, ale technický obraz ani fundamentální pozadí nevěstí nic dobrého. Začněme technickou analýzou. V hodinovém časovém rámci se vytvořil klasický pattern bullish flag, který je předzvěstí dalšího růstu. Tento pattern lze označit také jako trojúhelník či zužující se trojúhelník – význam se nemění. Připomínám, že průraz nad horní hranici patternu znamená pokračování uptrendu. Není ale nezvvyklé, že cena nejprve vytvoří falešný průraz směrem dolů a až pak rychle vystřelí nahoru. Proto je v krátkodobém horizontu potřeba zůstat ve střehu a připraven.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 8. dubna: bouřka nepolevuje
08.04.2025 Měnový pár EUR/USD dál divoce kolísal. Ani jedna z měn nevykázala jasný růst, ale je důležité si uvědomit, že na trzích momentálně panuje chaos, a snažit se vydělat na chaosu není nejlepší. Lepší je počkat, až se trhy stabilizují, i když je těžké předpovědět, kdy se tak stane. Nikoho neodrazujeme od otevírání obchodů ani netvrdíme, že v tuto chvíli nelze vydělávat. V recenzích však vždy zdůrazňujeme, že pohyby na trhu by měly být technické, srozumitelné a vysvětlitelné. Pokud cena mění směr pětkrát denně, nové zprávy přicházejí každou hodinu a volatilita dosahuje 200 pipů, lze takové pohyby považovat za srozumitelné a předvídatelné?

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 7. dubna: Libra se zhroutila jako domeček z karet
07.04.2025 Měnový pár GBP/USD v pátek překvapivě oslabil o "pouhých" 200 pipů. Ano, počet nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělství (NFP) překonal odhady a Jerome Powell znovu potvrdil jestřábí postoj Federálního rezervního systému, ale v minulosti se podobná data a prohlášení nepromítla vždy do pohybu trhu. Jak už jsme zmínili, možná byly jen vybírány zisky z long pozic. Možná také skončil růstový trend v grafu H4. Připomeňme, že dlouhodobé klesající trendy v denním i měsíčním grafu stále přetrvávají. Pokud Powell věří, že současná nejistota dosáhla vrcholu, domníváme se, že totéž platí i pro měnový trh.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 4. dubna: Může Powell napravit situaci?
04.04.2025 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek také vykázal silný růst, což bylo přirozeně dáno jediným faktorem – Donald Trump ve středu pozdě večer oznámil zavedení nových cel pro všechny země, které vyvážejí zboží do USA. Základní sazba bude 10 %, ale na několik zemí se budou vztahovat individuální cla. Trump už dříve představil několik celních balíčků vůči Číně a Evropské unii. Z toho vyplývá, že amerického prezidenta nezajímá spravedlnost těchto opatření. Jeho cíl je jasný – vyrovnat obchodní deficit, vrátit výrobu do USA a zvýšit tvorbu pracovních míst. A tento cíl důsledně prosazuje. Dolar mezitím prudce oslabuje, protože trh rozhodně odpověděl na otázku, "co si myslí o Trumpových clech."

Měnový pár NZD/USD je nadále pod prodejním tlakem
03.04.2025 Po prudkém poklesu z minulého týdne NZD/USD zaznamenal výrazný odraz od 50denního jednoduchého klouzavého průměru (SMA) na úrovni 0,5700, jelikož se zdá, že se přeprodaný pokles stabilizoval. Pár posiluje navzdory očekáváním ohledně hrozícího poškození ekonomiky v důsledku recipročních cel, která později během dne oznámí prezident Donald Trump.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 3. dubna: Žádná cla, žádný pohyb
03.04.2025 Měnový pár EUR/USD se ve středu obchodoval stejně jako v pondělí a v úterý. Většinu dne jsme pozorovali nízkou volatilitu a nepravidelné pohyby bez jasné logiky. Donald Trump ve středu nezveřejnil žádné informace o clech, takže případnou analýzu slov amerického prezidenta na téma obchodu bude třeba provést až dnes. Až v průběhu americké obchodní seance byla zveřejněna zpráva ADP o zaměstnanosti, která se ukázala být téměř dvakrát silnější, než se předpokládalo – a přesto nedokázala podpořit dolar. Jak jsme včera upozorňovali, tato zpráva je jen sekundární, a i když není úplně sekundární, trh při hodnocení stavu amerického trhu práce přikládá mnohem větší váhu zprávě nonfarm payrolls.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 2. dubna: Pondělí se v tichosti přehouplo do úterý
02.04.2025 Měnový pár EUR/USD se v úterý obchodoval stejně jako v pondělí. Včera jsme upozorňovali, že makroekonomické události by navzdory svému velkému množství nemusely ovlivnit ani sentiment na trhu, ani pohyb páru. Zprávy byly důležité, ale nevzbudily mezi účastníky trhu větší chuť k aktivnějšímu obchodování. Samozřejmě bychom měli vyzdvihnout zprávu o inflaci v eurozóně, která v březnu zpomalila na 2,2 % meziročně, takže nesplnila odhady ekonomů. Jádrová inflace také zpomalila na 2,4 %. Jak vidíme, oba ukazatele jsou už v blízkosti cílové úrovně Evropské centrální banky, která si může dávat občasné pauzy v uvolňování jednoduše proto, že sazby snížila už šestkrát a tento proces musí zpomalit. ECB však stále nemá důvod přestat s uvolňováním měnové politiky.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD 28. března: Trumpova cla a HDP
28.03.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek prudce stoupal, aniž by přerušil převládající klesající trend z posledních dní. K poklesu dolaru přispěly pádné důvody, když Donald Trump oznámil nová cla na všechny země vyvážející automobily do USA. Trh podle očekávání reagoval novým prodejem dolaru. Tentokrát se americká měna nezhroutila, což svědčí o pokroku. Americký prezident ale dolaru znovu způsobil problémy a není jisté, kolik takových epizod ještě přijde. 2. dubna může Trump oznámit nová cla, potenciálně proti EU, takže dolar by mohl příští týden opět klesnout.

Odchod do důchodu v 67 letech? Jak zajistit udržitelnost a kvalitu života pro budoucí generace
27.03.2025 Zvyšování věku odchodu do důchodu na 67 let je tématem, které vyvolává diskusi o udržitelnosti penzijních systémů a kvalitě života jednotlivců. Tento krok, který je v mnoha zemích již realitou nebo se k němu směřuje, přináší výzvy nejen pro ekonomiku, ale i pro jednotlivce, rodiny a celé společnosti. Otázky týkající se finanční stability, pracovního trhu a životní úrovně jsou stále aktuálnější, a to jak na individuální, tak na společenské úrovni. K tématu se vyjadřuje Josef Podlipný, partner ve společnosti Fichtner Wealth Managers, www.fichtner.cz.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 27. března: Trh nikam nespěchá
27.03.2025 Měnový pár EUR/USD se během středy obchodoval jen s minimálními ztrátami a celkový trend v hodinovém časovém rámci zůstal po vystoupení ceny z rostoucího kanálu medvědí. Pokles eura je slabý, má časté pullbacky, ale zároveň je poměrně stabilní. Celkově se domníváme, že je aktuálně tím nejlogičtějším výsledkem, protože euro v posledních týdnech příliš silně rostlo, což neodpovídá makroekonomickému a fundamentálnímu pozadí. Připomínáme, že trh v posledních týdnech reaguje výhradně na "faktor Trump", zatímco všechny ostatní zprávy a události ignoruje. Americký dolar výrazně klesl a tento pokles je neodůvodněný.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 21. března – britská libra si pořád dělá legraci
21.03.2025 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek dál obchodoval... těžko říct, kterým směrem. Uptrend zůstává neporušený, ale cena včera prorazila pod spodní hranici rostoucího kanálu. V posledních dnech jsme byli svědky neklidných a nerozhodných pohybů –"cik-cak" a "plůtků". Volatilita klesla pod průměr. Zdá se, že trh neví, co dál: obchodníci nechtějí nakupovat dolar, ale nemají sílu nakupovat libru.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 20. března: Podivné zasedání Fedu
20.03.2025 Měnový pár EUR/USD se ve středu obchodoval stejně jako v posledních dvou týdnech. Zasedání Fedu nemělo na tržní sentiment prakticky žádný vliv, i když volatilita mírně vzrostla. Výkyv volatility o 50 pipů je ale jen sotva významný. Přesto byly výsledky zasedání Fedu trochu neobvyklé a nejednoznačné. Klíčová úroková sazba zůstala v souladu s očekáváním beze změny na úrovni 4,5 %, ale bodový graf naznačil, že členové FOMC aktuálně předpokládají v příštím roce větší snížení sazeb než před třemi měsíci, což signalizuje posun k holubičímu postoji.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 19. března: Trump je důležitější než Fed a BoE
19.03.2025 Měnový pár GBP/USD v úterý opět vykazoval růst, ačkoli k němu neměl fundamentální důvod. Ve Velké Británii se nic významného nestalo, ani nevyšla žádná důležitá zpráva a ve druhé polovině dne byly zveřejněny silné americké zprávy o průmyslové výrobě a bytové výstavbě. Dolar si však za zhruba dvě hodiny připsal jen asi 40 pipů a pak se vrátil k poklesu. Toto byl celý rozsah reakce trhu na pozitivní údaje z USA – krátce posílily dolar a pak obchodníci obnovili prodej. To je vše, co potřebujeme vědět o současné logice trhu.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 18. března: Britská libra znovu letí na sever
18.03.2025 Měnový pár GBP/USD znovu vykázal růst, ačkoli k němu neměl důvod. Trh nakupuje britskou libru stále z pouhé setrvačnosti, podobně jako bitcoin. Ten často roste jednoduše proto, že ho všichni kupují v naději, že bude mít hodnotu několika milionů. Stejná logika platí i pro libru – kurz roste, takže obchodníci pokračují v nákupech, což podporuje další růst. V pondělí se ve Spojeném království neodehrály žádné významné události a jediná zpráva z USA podpořila dolar. Jenže americká měna neposílila ani v nejmenším. Donald Trump v ten den sice nepředstavil žádná nová cla ani sankce, ale dolaru nepomohlo ani to. Britská měna pokračovala po krátké pauze v růstu, jako by se nic nestalo. Hledat v současných pohybech logiku je zbytečné.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 17. března: Euro zůstává stabilně na maximech
17.03.2025 Měnový pár EUR/USD se v pátek opět obchodoval směrem nahoru, ačkoli k tomu neměl žádné zřetelné důvody. K růstu došlo během evropské obchodní seance a pak až do konce dne následovalo období převážně bočního obchodování. Reagoval trh na neutrální zprávy o indexu spotřebitelských cen z Německa nebo na index spotřebitelského sentimentu z USA? Ne nutně. Za prvé, růst eura začal mnohem později, než byly zveřejněny údaje o inflaci v Evropské unii. Za druhé, ani jedna ze zpráv neměla dostatečný význam na to, aby vyvolala silnou reakci trhu. Za třetí, pár se obchoduje v omezeném cenovém pásmu a to je pravděpodobně to nejpodstatnější.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 14. března: Euro předstírá korekci
14.03.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek zaznamenal velmi slabou volatilitu a jen mírně korigoval. Euro v několika posledních týdnech získalo 600 pipů a celý jeho růst se ani nevešel do grafu. Současný pullback o 70–80 pipů je proto relativně bezvýznamný. Je náročné určit, zda trh už přestal reagovat na politiku Donalda Trumpa, ale makroekonomické údaje stále ignoruje.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 13. března: Libra se rozhodla na nic nečekat
13.03.2025 Měnový pár GBP/USD na rozdíl od eura ve středu pokračoval v pohybu nahoru. Britská měna nepřešlapuje na místě, ale využívá příznivých podmínek. Ačkoli euro včera stoupalo jen ztěžka – nejspíš se dostal na vrchol – libra má stále prostor k růstu, a přesně to dělá.

Přehled zpráv z amerického trhu, 12. března
12.03.2025 Index S&P 500 se obchoduje níž, ale mohl by se obrátit nahoru: oscilátory signalizují obrat. Obchodní války eskalují: Trump zavádí nová cla, trhy reagují ztrátami.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 12. března: Další pokles dolaru o 100 bodů
12.03.2025 Měnový pár EUR/USD v úterý po dvoudenní pauze obnovil růst a získal dalších 100 bodů. Stojí za zmínku, že makroekonomické prostředí nepřispělo k nedávnému poklesu amerického dolaru. Jediná zpráva, která byla ten den zveřejněna a týkala se volných pracovních míst JOLT, byla obchodníky od samého začátku považována za nepodstatnou. Ačkoli předčila očekávání, neměla na pokles dolaru žádný vliv.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 11. března: jízda na horské dráze
11.03.2025 Měnový pár GBP/USD zaznamenal v pondělí výkyvy. Ve Spojeném království ani v USA nedošlo k žádným významným událostem a Donald Trump neoznámil žádná nová cla, takže trh neměl na co reagovat. Přesto se britská libra drží poblíž maxim a nevypadá, že by chtěla zahájit byť jen mírnou korekci. Ačkoli americký dolar minulý týden prudce klesl, stále věříme v jeho oživení. Pokud bude Trump týden co týden uvalovat nové sankce, dolar může mít problém znovu sebrat síly. Podle nás byl ale pokles z minulého týdne nadměrný a přinejmenším korekce je oprávněná.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD 10. března: Je britská libra vyčerpaná?
10.03.2025 Měnový pár GBP/USD v pátek ráno znovu prudce vzrostl, ale pohyby během dne vypadaly velmi nelogicky. Pojďme si to rozebrat: Proč libra během evropské obchodní seance rostla? Odpověď zní: Nijak zvlášť nerostla, protože ve Spojeném království se v té době neodehrávaly žádné významné události. Byl růst libry ovlivněn eurem, které dostalo podporu z pozitivní zprávy o HDP? Pokud ano, odvíjí se zajímavý scénář, kdy libra roste zdánlivě z jakéhokoli důvodu.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 6. března: toto už není krach, ale kolaps
06.03.2025 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v pohybu nahoru, ale slovo "pohyb" je příliš slabé. Americký dolar se bez silného makroekonomického důvodu během několika dní propadl o 400 pipů. Důvodem jsou výhradně rozhodnutí a výroky amerického prezidenta Donalda Trumpa, což je teď jasné každému obchodníkovi. Analýza středečních makroekonomických údajů je proto zbytečná. Nejdůležitější zpráva dne, index PMI ve službách ISM, výrazně překonala odhady, a přesto nijak nepřispěla k posílení dolaru. To znamená, že technické, makroekonomické a fundamentální analýzy jsou momentálně nedůležité. Jsme svědky mimořádně vzácného jevu, kdy politické a geopolitické faktory – vycházející z jediné země – vytvářejí na globálních trzích bezprecedentní chaos.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 5. března: euro vráží hlavou do betonové zdi
05.03.2025 Měnový pár EUR/USD se v úterý dál obchodoval směrem nahoru, i když ne tak silně jako v předchozích dnech. Nicméně euro stabilně roste, přestože k tomu má jen málo důvodů. Domníváme se, že hlavním faktorem, který stojí za růstem eura (nebo spíše poklesem dolaru), je bývalý prezident Donald Trump a jeho nedávná rozhodnutí. V úterý bylo oznámeno, že se rozhodl zvýšit cla na čínský dovoz na 20 % a odmítl prodloužit dobu vyjednávání s Kanadou a Mexikem. V důsledku toho se od včerejška na veškerý dovoz z těchto zemí vztahuje 25% clo. Kanada a Mexiko samozřejmě odpověděly zavedením odvetných cel na dovoz z USA.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 4. března: Trump kazí medvědům plány
04.03.2025 Měnový pár EUR/USD zažil v pondělí výraznou rally. O víkendu jsme upozorňovali, že pondělní volatilita by mohla být vysoká, protože trh by mohl reagovat na páteční události v Bílém domě. Náš předpoklad byl, jak se ukázalo, správný. Hned po zahájení obchodování začal americký dolar klesat, zřejmě v reakci na protest devizového trhu proti Donaldu Trumpovi. Trh v minulosti reagoval nákupem dolaru na cla, sankce, hrozby a urážky ze strany amerického prezidenta. Jenže trend se změnil a obchodníci se americké měny zbavují, ačkoli se v pátek nic podstatného nestalo – došlo jen ke slovní výměně názorů mezi prezidentem USA a Ukrajiny.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 3. března: euro dál tvoří nový trend
03.03.2025 Měnový pár EUR/USD pokračoval v pátek v poklesu. Tento pohyb sice plně neodpovídal makroekonomickém pozadí, ale ani s ním nebyl v rozporu. Očekávaly se dvě důležité zprávy z Německa – nezaměstnanost a inflace, ale obě přinesly neuspokojivé výsledky. Míra nezaměstnanosti zůstala beze změny, stejně jako míra inflace. Jen zpráva o maloobchodních tržbách mírně překonala očekávání, což však nestačilo k tomu, aby euro v denním časovém rámci prorazilo horní hranici bočního kanálu a pokračovalo v uptrendu. Neschopnost býků překonat hladinu 1,0524 nakonec vyvolala další vlnu poklesu, kterou posílilo ještě globální fundamentální pozadí, jež výrazně přeje americkému dolaru.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 26. února: libra dál spoléhá na euro
26.02.2025 Měnový pár GBP/USD se v úterý znovu pokusil pokračovat v lokálním uptrendu. Britská libra na rozdíl od eura v posledních týdnech opravdu koriguje nahoru. Její růst podpořilo několik faktorů a libra využila každé příležitosti. Když byly údaje o britské ekonomice pozitivní, libra nadšeně stoupala. Navíc pokud euro stoupalo, libra se patrně cítila v právu dělat to taky. S potenciálně začínajícím novým poklesem eura se však připravujeme i na možný pokles britské měny.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 20. února: Britská libra ustupuje z úrovně 26
20.02.2025 Měnový pár GBP/USD prošel ve středu poklesem, který vypadal nelogicky. V předchozích analýzách jsme uváděli, že podobné iracionální intradenní pohyby se objevují často. Dvě ekonomické zprávy z Velké Británie podpořily v úterý představu, že libra bude pokračovat v růstu, ačkoli rozhodně nepřinesly silné údaje. Ve středu pak byla zveřejněna zpráva o inflaci, která ještě posílila signály růstu libry. Jenže pár se místo růstu propadl. Britská měna oproti tomu minulý týden stoupala pět dní po sobě, aniž by k tomu měla pádný důvod. Celý tento pattern vypadá jako korekce, která v denním časovém rámci stále probíhá. Cena může ještě nějakou dobu klesat, než opět poroste, a to vše bez jasného fundamentálního nebo makroekonomického důvodu.

GBP/AUD bude pravděpodobně čelit dalšímu prodejnímu tlaku
19.02.2025 GBP/AUD konsoliduje částečně nad spodní hranicí vzestupného kanálu účinného od poloviny září 2024 po zotavení ze 100denního SMA na úrovni 1,9705, kde našel podporu. Ukazatele momenta však ukazují směrem dolů; MACD ztrácí hybnost pod svou nulovou a červenou signální linií, RSI se zplošťuje na úrovni 50, zatímco linie %K stochastického oscilátoru míří z úrovně pod 80 směrem dolů. Přestože se cena 11. února odrazila od 100denního klouzavého průměru SMA na úrovni 1,9705, následně sklouzla pod 50denní klouzavý průměr (SMA) a v současné době testuje 20denní SMA po medvědím překřížení mezi nimi.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 6. února: Libra se nemůže nabažit vlastního štěstí
06.02.2025 Měnový pár GBP/USD si ve středu udržoval většinou růstový trend. Stojí za zmínku, že libra v první polovině dne neměla zřetelný důvod k růstu. Jediný report, který byl v té době zveřejněn, totiž britský index PMI ve službách, nesplnil očekávání, což naznačuje, že britská libra měla spíš klesat než stoupat. Ve druhé polovině dne byly pohyby ještě méně logické. Americký dolar začal posilovat, ačkoli klíčový ISM PMI ve službách v USA byl slabší, než se očekávalo. Odpoledne by se tedy dalo očekávat, že dolar oslabí, ale místo toho vzrostl.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 5. února: Libra znovu využívá příležitosti
05.02.2025 Měnový pár GBP/USD v úterý pokračoval v pohybu nahoru. Jak už bylo zmíněno, průraz trendové linie by potenciálně mohl představovat falešný signál. Donald Trump vyvolal značnou volatilitu na forexovém trhu, která se příliš neslučuje se současnou technickou analýzou. Pondělní výkyvy je nejlepší ignorovat, jako by k nim nikdy nedošlo. Vidíme tak, že cena zůstává nad trendovou linií, v časovém rámci 1H si udržuje rostoucí trend a v časovém rámci 1D pokračuje v korekci.

Akcie Disney čelí pozornosti investorů před zveřejněním výsledků za 1. čtvrtletí fiskálního roku 2025
04.02.2025 Společnost The Walt Disney Company zveřejní 5. února 2025 své výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2025. Investoři bedlivě sledují vývoj v klíčových segmentech, jako jsou streamovací služby, zábavní parky a tradiční televizní sítě, a očekávají signály o dalším směřování společnosti.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 4. února: Libra má za sebou jen první fázi bouře
04.02.2025 Měnový pár GBP/USD vykazoval v pondělí podobné pohyby jako pár EUR/USD, tedy až na jeden podstatný rozdíl: libra do večera úplně zavřela gap, který se vytvořil zkraje týdne. Její vyšší odolnost byla vzhledem ke zprávám pochopitelná. Donald Trump uvalil cla na Mexiko, Kanadu a Čínu a také oznámil, že zavede cla vůči Evropské unii. Nebylo tedy divu, že euro čelilo výraznějšímu poklesu než libra. Tato situace ale nezjednodušuje naši analýzu. Technický obraz je aktuálně narušený a včerejší pohyby bychom patrně neměli brát příliš vážně – a stejně tak bychom měli být opatrní, pokud jde o Donalda Trumpa, který do večera zmrazil sankce proti Mexiku.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 3. února. Libra si s obchodníky dál pohrává
03.02.2025 Měnový pár GBP/USD se dál obchoduje nevyzpytatelně a už třetí, nebo dokonce čtvrtý den po sobě vykazuje pohyb do strany. V časovém rámci 1H je jasně vidět, že cenová akce připomíná patterny "cik-cak" a "plot-like". Snaha obchodovat za takových podmínek proto nejspíš povede ke ztrátě. Minulý týden měla britská měna jen velmi málo významných zpráv, o které by se mohla opřít. Ačkoli eurozóna zveřejnila několik klíčových zpráv, ve Spojeném království důležité zprávy chyběly. Evropská centrální banka sice zasedla, ale Bank of England nikoli. Libra proto při absenci zpráv nebyla schopna určit jasný směr.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 31. ledna: Britská libra přešla do flat trendu
31.01.2025 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek vyznačoval neobvyklým a nelogickým obchodním chováním. Britská libra neměla mnoho makroekonomických zpráv ani fundamentálních událostí, a přesto věrně kopírovala pohyby eura, což dokládá silnou korelaci mezi těmito dvěma měnami. Euro ale dokázalo vygenerovat jeden solidní signál a vykázalo průměrnou volatilitu, zatímco britská libra se příliš nepohybovala.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 30. ledna: Neúspěšný pokus dolaru o bleskovou válku
30.01.2025 Měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval opatrně, protože trh nechtěl před zasedáním Federálního rezervního systému a výroky Jeroma Powella riskovat. Tyto události a jejich vliv na trh budeme analyzovat zítra, protože někdy se reakce trhu může lišit od výsledků, které se očekávaly. Musíme se vyvarovat unáhlených závěrů; pochopení reakce trhu nám pomůže posoudit, jak trh interpretuje výsledky zasedání Fedu.

EK představila plán pro zvýšení konkurenceschopnosti
29.01.2025 Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová dnes představila takzvaný kompas konkurenceschopnosti. Tento akční plán, kterým chce zvrátit zaostávání Evropské unie za USA a Čínou, se zaměřuje na inovace, dekarbonizaci a bezpečnost. Zásadní je podle von der Leyenové zejména snížit administrativní a regulační zátěže pro firmy a rovněž i snižování překážek jednotného unijního trhu.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 28. ledna: Nový bleskový útok na euro
28.01.2025 Pár EUR/USD v pondělí prošel mírnou korekcí a pak obnovil pohyb nahoru. Jedinou událostí naplánovanou na tento den byl projev Christine Lagardeové, která sice v předchozím týdnu vystoupila už třikrát, ale ani jednou nesdělila žádné nové důležité informace. Dříve jsme uvedli, že nejvýznamnější oznámení jsou vyhrazena pravděpodobně na zasedání Evropské centrální banky, které skončí ve čtvrtek. Od pondělního projevu Lagardeové jsme tedy nic zvlášť pozoruhodného nečekali.

🤖 DeepSeek: Revoluce na trzích AI
27.01.2025 Velké technologické společnosti zaměřené na umělou inteligenci zažívají černý den. Akcie Nvidia klesají o více než 10 % v pre-marketu, což s sebou strhává další západní hráče, jako je ASML. Na pozadí této situace stojí jediný hráč: čínský startup DeepSeek. S modelem DeepSeek-R1, který nabízí lepší výkon než modely OpenAI za zlomek nákladů, tato společnost mění trhy

Bank of Japan zvýšil úrokové sazby na 0,50 %
24.01.2025 USD/JPY našel nový nákupní zájem v blízkosti 50denního exponenciálního klouzavého průměru (EMA) kolem 154,70 a cena mírně vzrostla zpět ke klíčové oblasti rezistence 156,65. V brzkých hodinách bylo zasedaní Bank of Japan o úrokových sazbách a došlo ke zvýšení sazeb o 25 bazických bodů na 0,50 % a jde o třetí zvýšení od března 2024.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 24. ledna: Libra opět klepe na zavřené dveře
24.01.2025 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval většinou do strany, aniž by se výrazně posunul nahoru nebo dolů. Během americké obchodní seance mírně vzrostl a jeho cena se dostala do pásma 1,2336–1,2349. Pokud ho překoná, mohla by ještě o kousek postoupit; doporučujeme ale dívat se na potenciál libry opatrně. Z fundamentálního hlediska zůstává libra slabá a chybí jí podpora makroekonomických faktorů. Její růst v posledních týdnech představuje hlavně technickou korekci. Ani průraz linie Senkou Span B tedy nejspíš výrazně nezmění celkový výhled. I když libra může ještě několik týdnů, nebo dokonce měsíců stoupat, aktuální pohyb nahoru je stále potřeba považovat za korekci.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 23. ledna: Libra ve středu odpočívala
23.01.2025 Měnový pár GBP/USD ve středu zaznamenal mírný růst. Technický výhled pro euro i libru se aktuálně zdá téměř totožný. Hlavní rozdíl je v tom, že britská libra zatím neprorazila linii B Senkou Span. Podle indikátoru Ichimoku na ní stále převládá klesající trend. Nepřekvapilo by nás, kdyby euro i libra dnes nebo zítra pokračovaly v poklesu, protože stále nevidíme žádné přesvědčivé důvody, proč by měly vůči dolaru posilovat. Bank of England může už příští týden začít aktivně snižovat klíčovou úrokovou sazbu. "Trumpův faktor" navíc nemusí být pro dolar ze své podstaty negativní. Nabízí se otázka, proč všichni předpokládají, že cla americké ekonomice uškodí. Zdá se, že Trump je hodlá zavést, aby podmínky pro svou zemi vylepšil.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 22. ledna: Dolar není připraven na nový růst
22.01.2025 Měnový pár EUR/USD zaznamenal v první polovině úterka pokles, po kterém ve druhé polovině dne následoval růst. Zatímco důvody počátečního poklesu jsou jasné, příčina následného růstu eura zůstává nejistá. V úterý byly zveřejněny dvě zprávy ZEW týkající se ekonomických očekávání a sentimentu v eurozóně. Jedna zpráva byla lepší, než se očekávalo, zatímco druhá byla horší. Ani jedna ale nebyla tak významná, aby vyvolala pohyb o 100 pipů. Spojené státy nezveřejnily žádné zprávy, a přesto dolar ve druhé polovině dne, a to už druhý den po sobě, prošel dalším prudkým poklesem.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 21. ledna: Libra nestála stranou
21.01.2025 Měnový pár GBP/USD zaznamenal v pondělí výrazný růst. Faktory, které tento pohyb ovlivnily, jsou podobné těm, o kterých jsme mluvili v článku o páru EUR/USD. Dolar kupodivu neměl žádné konkrétní důvody k poklesu v průběhu dne. A navíc, v případě britské libry není přesné tvrdit, že trh jen vybíral zisky z otevřených short pozic. Celkově nedoporučujeme zapojovat se do takových pohybů, ke kterým dochází často během zasedání Federálního rezervního systému, Evropské centrální banky nebo Bank of England. Trh má v těchto případech tendenci obchodovat na základě emocí, takže pohyby jsou nelogické a technická analýza nespolehlivá. Stručně řečeno, tyto pohyby se téměř nedají předvídat.

Akciové výhledy: Cesta před námi bude drsnější
20.01.2025 V posledních dvou letech určovala zisky amerických akcií do značné míry tzv. „Velká sedma“, tedy společnosti Nvidia, Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon, Meta a Tesla, které jsou dnes zodpovědné za téměř 30 % současné tržní kapitalizace indexu S&P 500. Proto se portfolia do značné míry soustředila právě na tato velká jména a americké akcie vůbec, takže nebyla příliš diverzifikovaná.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 20. ledna: Flat pohyb pokračuje
20.01.2025 Měnový pár EUR/USD se v pátek obchodoval v rámci úzkého pásma. Pohyb v časovém rámci 1H vypadá jako flat, nicméně v časovém rámci 4H je evidentní, že pár prošel mírným korekčním růstem a pak znovu klesl. Podle nás tedy nejspíš už brzy dojde k novému poklesu eura – možná už dnes, což se časově překrývá s inaugurací Donalda Trumpa do funkce prezidenta Spojených států. Ačkoli nečekáme, že by tato událost nutně vedla k růstu dolaru, nečekaný vývoj je dnes patrně nevyhnutelný.

Měnový pár USD/JPY se zřejmě zastavil
02.01.2025 USD/JPY se dnes obchoduje opět o něco níže a vytváří si tak dostatečný odstup od klíčové oblasti 158. Dolar se v první plné novoroční obchodní seanci vyvíjí smíšeně, přičemž býci se snaží získat zpět část svých nedávných výrazných ztrát. Japonští vládní představitelé zůstávají v pohotovosti a jsou připraveni verbálně zasáhnout, jakmile se jen opět výrazně oslabí. Stále platí býčí trend z trendové linie z 16. září 2024, který se vyznačuje sérií vyšších maxim a vyšších minim.

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 31. prosince? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
31.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nadále obchodoval v bočním kanálu, který je jasně patrný. Cena se už déle než týden obchoduje mezi úrovněmi 1,0359 a 1,0451 a vytváří tak kanál široký méně než 100 bodů. Podle očekávání se trh jednoduše nachází ve svátečním flat trendu. Ano, euro se v průběhu několika dní pohybovalo mírně vzhůru a včera zaznamenalo znatelný pokles. Celkový technický obraz se však nemění. Včerejší pokles eura se dal předvídat pouze na základě jeho odrazu od horní hranice bočního kanálu.

Jak na investování v roce 2025: Tipy pro chytřejší správu portfolia
30.12.2024 Rok 2025 přináší pro investory celou řadu příležitostí i výzev. Globální ekonomika se zotavuje z nedávných otřesů, technologické inovace nabírají na obrátkách a trhy se dynamicky vyvíjejí. Tento článek nabízí praktické rady pro investory, kteří chtějí optimalizovat své portfolio a využít aktuální trendy.

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 30. prosince? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
30.12.2024 Pár EUR/USD v pátek vykazoval nízkou volatilitu a pohyboval se v podstatě do strany. V důsledku toho není co analyzovat. Trh v současné době zažívá období vánočního klidu a nejsou k dispozici žádné makroekonomické zprávy ani významné události, které by bylo třeba brát v úvahu. V této situaci je nejlepší vyčkat na závěr novoročního flatu. Případně lze obchodovat ve vyšších časových rámcích, kde se současné podmínky na trhu nemusí jevit jako flat. V tomto případě by však bylo třeba obchody držet alespoň týden.

Obchodní doporučení a přehled pro pár EUR/USD na 20. prosince: Po středě a čtvrtku dominuje dolar
20.12.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu a ve čtvrtek obchodoval s jasnou sestupnou tendencí. Středeční pohyby byly výrazně slabší, ale trh dal najevo zamýšlený směr. Předpokládali jsme, že cena by se bez ohledu na výsledek zasedání Federálního rezervního systému mohla pohybovat nejdřív jedním směrem a pak by se mohla vrátit do výchozího bodu. Jenže to tak nebylo. Výsledky zasedání Fedu byly v drtivé většině jestřábí, takže trh neměl důvod k nákupu eura. Ve čtvrtek bylo také oznámeno, že americká ekonomika vzrostla ve třetím čtvrtletí o 3,1 % a překonala tím prognózu 2,8 %. Jak jsme tedy opakovaně upozorňovali, dolar má pádnější důvod k růstu než euro. Viděli jsme třítýdenní korekci – pomalou, slabou a v podstatě plochou. Ale, jak se předpokládalo, dala se čekat. Do budoucna očekáváme další pokles eura.

Doporučení k obchodování a přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 20. prosince. Bank of England rozdrtila britskou libru
20.12.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu a ve čtvrtek vykázal výrazný pokles, který střídala silná korekce směrem vzhůru. Britská libra opět prokázala vůči dolaru pozoruhodnou odolnost a rostla i v situacích, kdy se tomu mohla vyhnout. Situaci však vyjasnila Bank of England. Výsledky jejího zasedání lze považovat za holubičí, přinejmenším proto, že počet členů Výboru pro měnovou politiku hlasujících "pro" snížení sazeb překonal očekávání. Ukázalo se, že uvolnění měnové politiky podpořili tři členové a ke snížení sazeb chyběly už jen dva hlasy. To odráží více holubičí postoj, než trh očekával. Opakovaně jsme upozorňovali, že také BoE začne snižovat svou sazbu. Možná ke snižování bude postupovat pomalu nebo nepravidelně, ale snižovat bude. Vzhledem k tomu, že trh již ocenil celý cyklus uvolňování měnové politiky ze strany Federálního rezervního systému, má nyní možnost reagovat na faktor snižování sazeb ve Spojeném království. Proto se domníváme, že libra bude pokračovat v poklesu.

Doporučení pro obchodování a přehled vývoje GBP/USD dne 18. prosince. Britská libra má stále dobrou náladu
18.12.2024 V úterý měnový pár GBP/USD pokračoval v pohybu směrem vzhůru a otestoval linie indikátoru Ichimoku. V důsledku toho je dnes poměrně pravděpodobný obrat. Nezapomeňte však, že mezi dnešní klíčové události patří zasedání Federálního rezervního systému a zveřejnění zprávy o inflaci ve Velké Británii. Zítra je na programu zasedání Bank of England. Kterákoli z těchto událostí by mohla vyvolat další růst britské libry. Včerejší zpráva o mzdách navíc upozornila trh i centrální banku na zrychlení růstu mezd. Mzdy ve Velké Británii opět rostou, a to stále rychlejším tempem - špatná zpráva pro BoE a inflaci, nikoli však pro libru. Tento vývoj zaručuje, že BoE ve čtvrtek svou měnovou politiku neuvolní.

Obchodní doporučení a přehled pro pár EUR/USD na 18. prosince: Flat se před zasedáním Fedu zužuje
18.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý dál obchodoval v rámci kanálu pohybu do strany a ve stavu celkového flat pohybu. Volatilita každým dnem klesá a cenová akce je čím dál víc boční, dalo by se říct. Pár se v podstatě stlačuje v rámci kanálu pohybu do strany (!) a připomíná stlačenou pružinu připravenou se uvolnit. Už před několika týdny jsme ale varovali, že korekce by mohla být zdlouhavá a vleklá. Ačkoli by makroekonomické prostředí tento týden mohlo pár vyvést z pohybu do strany, téměř každý publikovaný report byl v rozporu s jiným. Negativní zprávy byly ihned vyváženy pozitivními údaji v USA a stejné schéma se objevovalo i v eurozóně. Euro se ve výsledku obchoduje stále logicky a předvídatelně.

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 17. prosince: libra stoupala, ale v rámci normy
17.12.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí rychle stoupal, ačkoli k takovému pohybu neměl zvláštní důvod. Britské indexy PMI nenaznačiy růst libry a americké rozhodně také ne. Libra šterlinků tak znovu vykázala růst, kde neměla. Technický obrázek ale v současnosti nevypadá zkresleně. Cena korigovala k liniím Senkou Span B a Kijun-sen, mohla by se od nich odrazit a pokusit se znovu prorazit zónu 1,2605–1,2620. Někdy je k překonání takto silných zón potřeba drobná příprava.

Doporučení pro obchodování a přehled vývoje EUR/USD dne 17. prosince. Jízda na horské dráze v rámci flat rozpětí
17.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nadále obchodoval v rámci flat rozpětí –už čtvrtý týden v řadě. Zajímavé je, že britská libra zároveň vytváří korekci směrem vzhůru, což dále potvrzuje náš pohled na silnou rezistenci libry.

Obchodní doporučení a přehled vývoje EUR/USD dne 16. prosince. První pokus o proražení flatu selhal
16.12.2024 V pátek se měnový pár EUR/USD pokusil konsolidovat pod předchozím minimem, které představuje spodní hranici horizontálního kanálu, kde se cena zasekla na tři týdny. Tento pokus však selhal.

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 16. prosince: libra šterlinků začala klesat
16.12.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pátek v poklesu, který zahájil ve čtvrtek. Předtím cena prorazila pod vzestupnou trendovou linii a opustila horizontální kanál. Tento pokles, který už začal, jsme čekali a chystali jsme se na něj. Upozorňovali jsme, že kromě technických korekcí nemá libra žádné fundamentální důvody k růstu. Korigovala a teď je čas, aby obnovila hlavní trend. Páteční makroekonomické údaje ze Spojeného království byly navíc opět neuspokojivé. I když jsme tak silnou reakci trhu nečekali, report o průmyslové produkci a zpráva o HDP za říjen byly výrazně horší, než se předpokládalo. Výsledkem byl další prudký pokles britské měny.

Doporučení na obchodování a přehled vývoje GBP/USD dne 13. prosince. Libra se vzdala
13.12.2024 Měnový pár GBP/USD zaznamenal ve čtvrtek výrazný pokles a klesl k linii Senkou Span B. Předtím cena konsolidovala pod linií vzestupného trendu, což signalizovalo potenciální konec korekce. Následně se pár několik dní obchodoval v jasném bočním trendu, ale včera se bez silných důvodů pro pokles propadl směrem dolů. Zajímavé je, že jak euro, tak libra klesly k linii Senkou Span B. Dnes bude budoucí pohyb obou párů záviset na tom, zda budou tyto linie prolomeny.

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 12. prosince: uptrend je přerušen, ale libra nijak nespěchá s poklesem
12.12.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval do strany. Před několika dny překonal vzestupnou trendovou linii, což je první známka obratu downtrendu. Rádi bychom ale připomněli, že je vždy lepší počkat na nějaké potvrzení. Například v našem případě se cena zatím nekonsolidovala ani pod kritickou linií Kijun-sen. O poklesu libry tedy momentálně nemůže být řeč. Růst dolaru nepodpořilo ani fundamentální a makroekonomické pozadí tohoto týdne. Nezaznamenali jsme žádné důležité projevy představitelů Federálního rezervního systému a Bank of England, protože je aktivován tzv. režim ticha. Příští týden se uskuteční poslední letošní zasedání obou centrálních bank, takže jejich představitelé mají zakázáno cokoli komentovat. A téměř jediná zpráva tohoto týdne (o inflaci v USA) se ukázala jako nevýrazná a jednoduše nedokázala vyvolat silnou reakci trhu. Pár je tedy stále uvnitř lokálního flatu.

Obchodní doporučení a přehled pro pár EUR/USD na 12. prosince: Zpráva o inflaci nenabídla odpověď na klíčovou otázku
12.12.2024 Pár EUR/USD se ve středu dál pomalu sunul dolů v rámci horizontálního kanálu, ve kterém je už několik týdnů. Tento horizontální kanál je mezi úrovněmi 1,0464–1,0585. Poté, co se cena znovu odrazila od jeho horní hranice, klesla ke spodní hranici. Z technického hlediska jsme tedy viděli téměř dokonalý pohyb, i když plochý. USA včera zveřejnily nejdůležitější inflační zprávu za listopad, na které do značné míry závisí prosincové rozhodnutí Federálního rezervního systému. Tato zpráva ale neodpověděla na to, co americká centrální banka se sazbou udělá. Inflace sice zrychlila, ale důsledně v rámci prognózy. Jádrová inflace se nezměnila, což také odpovídalo prognózám odborníků. Momentálně tedy Fed není ani blíž k dalšímu uvolnění měnové politiky, ani dál od něho. Sazba bude pravděpodobně snížena, protože trh práce vykázal v listopadu dobré výsledky a inflace mírně zrychlila. Fed si ale nejspíš udělá přestávku, pokud i další zpráva o inflaci vykáže zrychlení. Věříme, že dolar bude dál posilovat – a nezáleží na tom, jestli pomalu, nebo rychle.

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 11. prosince: libra dál udivuje svou odolností
11.12.2024 Pár GBP/USD se po většinu úterka obchodoval do strany. Zatímco euro sebejistě klesalo, případně až obnovilo downtrend, britská libra se držela a vzdorovala očekávání. Jak jsme několikrát zmínili, britská měna v roce 2024 stále udivuje odolností a stabilitou vůči dolaru. Téměř jako by ve Spojeném království bylo vše dokonalé a Bank of England neměla v úmyslu uvolnit měnovou politiku. Tak to ale ani zdaleka není. Ekonomika se potýká s mnoha problémy a BoE nakonec nejspíš sníží klíčovou úrokovou sazbu. Uvedené by mohlo vysvětlovat, proč je pokles libry zatím váhavý, i když by měl v budoucnu zrychlit. Cena se usadila pod trendovou linií a dvakrát nedokázala překonat zónu 1,2796–1,2816.

Obchodní doporučení a přehled vývoje EUR/USD dne 11. prosince. Dolar před zveřejněním údajů o inflaci získává na síle
11.12.2024 V úterý začal měnový pár EUR/USD během evropské obchodní seance klesat. Pokles eura však nemůžeme přičítat jediné ekonomické zprávě dne, indexu spotřebitelských cen v Německu, protože se jednalo o druhý odhad, který dopadl v souladu s prognózami. Typicky zrychlující se inflace by naznačovala jestřábí postoj Evropské centrální banky, což by mělo euro spíše podpořit než oslabit. Pro včerejší růst dolaru tak existují dvě možná vysvětlení. První je technické. Cena korigovala proti novému klesajícímu trendu a nyní pokračuje v poklesu. Druhé je makroekonomické. Očekává se, že dnešní údaje o inflaci v USA budou vyšší, což znamená, že by Federální rezervní systém mohl na prosincovém zasedání ponechat svou klíčovou úrokovou sazbu beze změny.

Doporučení pro obchodování a přehled vývoje EUR/USD dne 9. prosince. Silný závěr týdne
09.12.2024 V pátek pár EUR/USD po většinu dne rostl, ale nakonec klesl. Vzhledem k omezenému počtu zpráv z eurozóny v dopoledních hodinách trh očekával slabé údaje o práci a nezaměstnanosti v USA. Tato očekávání se naplnila jen částečně: nezaměstnanost se zvýšila, ale údaje o počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor překonaly odhady za listopad i říjen. Nejpesimističtější očekávání se tedy nenaplnila a dolar rychle získal zpět své neprávem ztracené pozice.

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 9. prosince: libra využívá každou příležitost k růstu
09.12.2024 Pár GBP/USD v pátek celkově pokračoval v růstu, i když ke konci dne zaznamenal mírný pokles. Časový rámec 1H ale zřetelně ukazuje vzestupnou trendovou linii, která potvrzuje pokračování korekčního pohybu. Dokud se cena neusadí pod ní, nemá smysl mluvit o novém downtrendu, který začal před dvěma a půl měsíci a mohl by trvat mnohem déle.

Chevron plánuje snížit kapitálové výdaje pro 2025
06.12.2024 Chevron (CVX.US), druhý největší ropný producent v USA, oznámil plán snížit kapitálové výdaje na rok 2025, což je poprvé od pandemické ropné krize, kdy se společnost rozhodla pro takový krok. Chevron plánuje investovat 14,5–15,5 miliardy dolarů, což je méně než letošní rozpočet ve výši 15,5–16,5 miliardy dolarů. Hlavním důvodem je pokles cen ropy způsobený obavami z nadbytečné nabídky na globálním trhu. Tento krok přichází v době, kdy se nový prezident USA Donald Trump zavázal k výraznému rozvoji fosilního průmyslu.

Malé modulární reaktory podpoří ekonomický růst Česka, shodli se účastníci IVD
06.12.2024 Téma malých modulárních reaktorů (SMR) získává stále větší pozornost. Jejich výstavba vyžaduje aktivní zapojení státu a spolupráci všech relevantních institucí. Strategické partnerství ČEZ a Rolls-Royce SMR otevírá nové příležitosti pro českou energetiku i zapojení domácích firem. Tento projekt díky multiplikačnímu efektu může přispět k růstu HDP ČR o 1 000 až 3 000 miliard Kč do roku 2050 a vytvořit přibližně 8 000 pracovních míst. SMR nabízejí široké možnosti využití – od výroby elektřiny přes produkci tepla až po výrobu vodíku. O těchto souvislostech debatovali účastníci setkání Institutu pro veřejnou diskusi (IVD).

Obchodní doporučení a přehled pro pár EUR/USD na 6. prosince: přetrvává flat, očekáváme další pokles
06.12.2024 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval s mírným ziskem, ale tento vzestupný pohyb eura je v podstatě zanedbatelný. Pár zůstává v horizontálním kanálu mezi úrovněmi 1,0485 a 1,0581. Otestoval horní hranici tohoto kanálu; předtím ji otestoval už třikrát. Obchodníci proto mohou důvodně předpokládat čtvrtý odraz, po kterém by cena mohla zamířit dolů k linii Senkou Span B. Uvedené by platilo v případě, že se bude dál rozvíjet scénář s flat pohybem. Downtrend přetrvává i v širším měřítku, takže lze očekávat opětovný pokles pod úroveň 1,0340.

Obchodní doporučení a přehled vývoje GBP/USD dne 6. prosince. Libra na rozdíl od eura pokračuje v korekci směrem vzhůru
06.12.2024 Měnový pár GBP/USD se i ve čtvrtek obchodoval na vyšší úrovni a posiloval výrazněji než euro. Navzdory téměř neexistujícímu a totožnému makroekonomickému pozadí libra nadále roste, zatímco euro relativně stagnuje. Tato dynamika nás nepřekvapuje, neboť jsme opakovaně zmiňovali, že britská měna vykazuje vůči dolaru větší odolnost. Jinými slovy, má tendenci růst ochotněji než euro a naopak klesat méně ochotně. Zastřešující trend se však nemění. Euro i libra provádějí korekci v rámci klesajícího trendu, který započal před 2,5 měsíci.

Obchodní doporučení a přehled vývoje GBP/USD dne 5. prosince. Libra se snaží zvítězit
05.12.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu na čtvrtý pokus překonal oblast 1,2691–1,2701. V průběhu roku jsme opakovaně zaznamenali působivou odolnost libry vůči dolaru. I nyní, zatímco euro stagnuje, libra nadále roste – i když pomalu a skromně. Euro se mezitím obchoduje "flat ve flatu". Včera se cena pokusila obnovit svůj klesající trend, ale ani napočtvrté se jí nepodařilo prorazit pod linii Kijun-sen. Jedinou událostí, která trh skutečně ovlivnila, bylo zveřejnění údajů o indexu PMI ve službách ISM, které sice nebyly katastrofální, ale dopadly slabší, než se předpokládalo.

Denní shrnutí: Nasdaq a DAX dosáhly nových historických maxim ⚡
04.12.2024 Německý DAX zaznamenal pátou po sobě jdoucí růstovou seanci, což alespoň prozatím potvrzuje celkový vzestupný trend indexu, přičemž zůstává nad klíčovou hranicí 20 000 bodů. Akcie zbrojního konglomerátu Rheinmetall vzrostly téměř o 2,5 %, zatímco Hugo Boss získal téměř 7 % na základě pozitivních komentářů analytiků UBS.

📈 DE40: Historické maximum nad 20 000 bodů
04.12.2024 Futures na německý DAX (DE40) pokračují v rychlém růstu, který trvá nepřetržitě již pět obchodních seancí. Průlom historických maxim spolu s velmi dobrou náladou na trzích v USA, kde tamní indexy také překonávají historická maxima, posiluje důvěru investorů v to, že závěr roku 2024 by na akciových trzích mohl být optimistický. K pozitivní náladě přispěla také makroekonomická data z Číny, kde služby i průmysl překonaly očekávání.

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 3. prosince: Libra se vrací, ale udržuje si býčí výhled
03.12.2024 Měnový pár GBP/USD vykázal v pondělí také pokles, ale nedokázal se konsolidovat pod kritickou linií a Senkou Span B, což z technického hlediska ukazuje na neporušený charakter nového uptrendu v časovém rámci 1H. Makroekonomické ani fundamentální faktory nebyly v pondělí tak úplně hnacím motorem poklesu britské měny. Druhý odhad britského indexu PMI ve výrobě nejspíš nevzbudil vážnější zájem a index ISM ve výrobě byl zveřejněn až pozdě večer. Libra začala klesat už v noci při otevření trhu. V prvním kole souboje býků s medvědy v tomto týdnu vyhráli tedy medvědi.

Obchodní doporučení a přehled vývoje EUR/USD dne 3. prosince: těžký začátek týdne pro euro
03.12.2024 V pondělí začal měnový pár EUR/USD okamžitě klesat. To však nutně neznamená, že klesající trend bude pokračovat po celý týden, jelikož se odehraje spousta makroekonomických událostí. Pondělní aktivita na trhu však naznačovala připravenost obnovit nákupy dolarů, bez silné potřeby delší korekce. Pozoruhodné je, že nejvýznamnější zpráva dne favorizovala americkou měnu. Index PMI ve zpracovatelském průmyslu ISM se sice nacházel pod hranicí 50,0 bodů, přesto překonal prognózu. Dolar však začal růst již dříve v noci, takže samotný index ISM nelze přičítat na vrub pondělních zisků dolaru.

Obchodní doporučení a přehled vývoje EUR/USD dne 2. prosince: nudný konec nabitého týdne
02.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek už druhý den po sobě obchodoval s velmi nízkou volatilitou. Ve čtvrtek ani v pátek nedošlo k žádným výrazným pohybům a směr zůstal spíše do strany než býčí nebo medvědí. Zajímavé je, že v pátek byla zveřejněna nejdůležitější zpráva týdne – vývoj inflace v eurozóně – ale její dopad byl tlumený, jak je patrné z reakce trhu. Index spotřebitelských cen vzrostl podle očekávání na 2,3 %, zatímco jádrový index CPI zůstal na úrovni 2,7 %, což bylo v rozporu s očekáváním růstu o 2,8 %. Inflace se ukázala být mírně pod očekáváním trhu.

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 2. prosince: Britská libra pokračuje v růstu
02.12.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pátek v růstu, i když k němu neměl pádný důvod. Americké trhy byly v tento den zavřeny a ve Velké Británii nedošlo v průběhu týdne k žádným událostem, které by stály za zmínku a upoutaly by pozornost trhu. Zdá se tedy, že za růstem libry stojí čistě technické faktory. Jak bylo zmíněno v jiných analýzách, britská měna vykazuje často silnější růst, než k jakému dává důvod makroekonomické a fundamentální pozadí. To je negativní signál. Odolnost libry podle nás souvisí s jestřábím postojem Bank of England. Až BoE začne rychleji snižovat sazby, libra bude nejspíš – logicky – rychleji klesat. Nevidíme důvod pro střednědobý růst libry.

🔮 Investiční trendy roku 2025
28.11.2024 Investiční svět se rychle mění a rok 2025 slibuje nové příležitosti i výzvy. Jak se na ně připravit? Odpověď naleznete na Online investiční konferenci XTB 2024, která je zcela zdarma a nabízí nejen praktické tipy, ale také hlubší pochopení aktuálních i budoucích trendů.

SolarEdge Technologies oznamuje snížení počtu zaměstnanců v rámci strategické restrukturalizace
27.11.2024 Společnost SolarEdge Technologies Inc. (NASDAQ: SEDG), přední poskytovatel solárních invertorů a řešení pro správu energie, oznámila významný restrukturalizační plán zaměřený na zjednodušení operací a soustředění se na klíčové oblasti podnikání. Tato iniciativa zahrnuje snížení globální pracovní síly o 12 % a uzavření divize Energy Storage.

Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD na 27. listopadu: Libra nemá šanci
27.11.2024 Pár GBP/USD se v úterý opět pokusil o korekci, ale nepodařilo se mu konsolidovat ani nad kritickou linií, ani nad oblastí 1,2605–1,2620. V důsledku toho se pokles kotací může obnovit – nebo přesněji, už se obnovil. V průběhu druhé poloviny úterý jsme zaznamenali pokles, který byl stejně silný jako předchozí růst. Další korekční vlna tak skončila dříve, než mohla pořádně začít. Tato situace nás nepřekvapuje, protože stále věříme, že britská libra musí klesnout. Neobjevily se žádné nedávné zprávy ani události, které by mohly změnit globální fundamentální pozadí nebo sentiment trhu. Co by bez takových změn mohlo přimět libru k růstu?

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 27. listopadu: Další neúspěšný pokus o korekci
27.11.2024 V úterý se pár EUR/USD pokusil o další korekci, a dokonce překonal trendovou linii. Jenže přestal růst stejně tak rychle, jako začal. V podstatě stále sledujeme slabé pokusy býků o vytažení páru z několikaměsíčních minim. Ačkoli se cena usadila nad klíčovou linií, aktuální technický obrázek nepřipomíná začátek uptrendu, nebo dokonce silné vzestupné korekce. Fundamentální a makroekonomické prostředí je navíc tento týden slabé. Obchodníci neměli během prvních dvou dnů týdne k dispozici žádné významné nebo fundamentální zprávy, na které by mohli reagovat.

Obchodní doporučení a analýza páru GBP/USD na 26. listopadu: Libra nedokáže zapůsobit
26.11.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí pokusil o korekci, ale nepodařilo se mu zajistit si pozici nad kritickou hranicí ani nad klesajícím kanálem. V důsledku toho se na kotacích může obnovit downtrend. Už se obnovil, protože ve druhé polovině pondělí došlo k poklesu, který byl výraznější než předchozí růst. Poslední korekce tedy mohla skončit dřív, než pořádně začala. Tento výsledek nás nepřekvapuje, protože se stále domníváme, že britská libra by měla jen klesat. V poslední době jsme nezaznamenali žádné zprávy ani události, které by dokázaly změnit globální fundamentální pozadí. Pokud to tak opravdu je, na jakém základě by libra najednou začala růst?

Doporučení k obchodování a analýza EUR/USD na 26. listopadu: Euro předstírá korekci
26.11.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí zahájil novou vlnu korekce – přesněji řečeno pullback. Včerejší pohyb směrem vzhůru nelze považovat za úplnou korekci. Cena nedokázala konsolidovat nad trendovou linií a pondělní gap naznačuje, že by euro mohlo opět zamířit dolů. Navzdory růstu eura o 150 pipsů se stále domníváme, že klesající trend zůstává nedotčen. Tento trend přetrvává ve všech časových rámcích, dokonce i v hodinovém grafu. Pokud cena konsoliduje nad trendovou linií, mohli bychom očekávat silnější růst, ale jeho dosažení bude vyžadovat značné úsilí. Prozatím trváme na tom, že pravděpodobnější je další pokles.

BREAKING: DE40 klesá do klíčové oblasti podpory krátce po údajích IFO
25.11.2024 10:00 – Německo, podnikatelský sentiment za listopad. Skutečné údaje: 85,7. Prognóza: 86. Předchozí: 86.5.

Doporučení k obchodování a analýza GBP/USD na 25. listopadu: libra dále klesá
25.11.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu směrem dolů. Stojí za zmínku, že libra během dne klesala mnohem méně než euro, přestože zprávy z Velké Británie byly stejně neuspokojivé. Oba indexy podnikatelské aktivity výrazně poklesly, což trh nečekal, a zpráva o maloobchodních tržbách vykázala pokles objemů. To sice může prospět inflaci, ale pro ekonomiku to pravděpodobně nebude znamenat nic dobrého. Nejnovější pokles britské měny se tak zdá být zcela oprávněný. Navíc se domníváme, že libra by měla pokračovat v poklesu i bez okamžité podpory makroekonomických faktorů – tento postoj zastáváme již dva měsíce, kdy důsledně sledujeme přetrvávající klesající trend libry.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 25. listopadu: Prodej je stále relevantní
25.11.2024 Měnový pár EUR/USD pokračoval v pátek v poklesu. Přesněji řečeno, cena během evropské obchodní seance klesla o 150 pipů. Ke konci dne euro mírně oživilo, což ale mělo celkově jen malý vliv. V tuto chvíli téměř denně opakujeme, že "euro se obchoduje níž". Klesající trendová linie signalizuje pokračování medvědího trendu a trh je podle všeho ochoten prodávat euro i při relativně slabých zprávách. Nikdo opravdu nevěří, že indexy obchodní aktivity vyvolaly pokles o 150 pipů.

Týden na akciových trzích: Výsledky Nvidie – Santa, nebo Grinch?
19.11.2024 Na vánoční náladu je nejspíš ještě brzy, ale koneckonců, proč ne? Pojďme se podívat na letošní hospodářské výsledky společnosti Nvidia a na to, co mohou znamenat pro AI bublinu.

Barkin zdůraznil přístup Fedu závislý na datech; USDIDX roste o 0,50 % 💵
12.11.2024 Právě jsme obdrželi podrobnosti k prohlášením dvou členů FOMC – Thomase Barkina z richmondského Fedu a guvernéra Christophera Wallera. Později dnes budou také poskytovat rozhovory Kashkari z Minneapolis a Harker z Philadelphie.

Amazon dosahuje solidní výsledky a investuje miliardy do budoucího růstu
01.11.2024 Druhou velkou technologickou společností, která nedávno zveřejnila své výsledky, je Amazon. Výsledky byly pozitivní – firma přinesla solidní čísla napříč hlavními segmenty, včetně online obchodu, cloudu a reklamy. Amazon oznámil, že jen za minulý kvartál investoval přes 20 miliard USD, čímž pokračuje v rozsáhlém rozvoji svých služeb a technologií.

Hra o trhy: Jak volby a globální napětí ženou ceny Bitcoinu, Tesly a zlata vzhůru
29.10.2024 Ačkoli se může zdát, že trhy jsou v klidném období, opak je pravdou. Na obzoru jsou důležité události, které mohou zásadně ovlivnit vývoj cen akcií, kryptoměn a drahých kovů. Tento článek se zaměřuje na tři klíčové oblasti spojené s cenovým vývojem Bitcoinu, Tesly a zlata. Každý z těchto instrumentů zažívá v poslední době výrazné cenové pohyby, které mají své konkrétní příčiny. Jaké faktory stojí za těmito změnami a co můžeme očekávat v nadcházejících měsících?

🛢️Ropa klesá o více než 5 %
28.10.2024 Sobotní ráno na Blízkém východě bylo rozhodně nervózní, když Izrael na nedávný íránský raketový útok odpověděl vlastním náletem. Izrael však přestal útočit na íránskou ropnou infrastrukturu, místo toho zvolil vojenské cíle a íránská strana označila dopad za mírný. Největší obavy totiž panovaly z útoku na ropnou infrastrukturu, přičemž íránská reakce by mohla zahrnovat blokádu vývozu z Blízkého východu a potenciálně poslat ceny ropy vysoko nad 100 dolarů.

Americké volby: Odpovědi na 10 nejčastějších otázek investorů
24.10.2024 Blíží se americké volby, a tak se investoři snaží přijít na to, jak jejich výsledek ovlivní trh. Agenda jednotlivých kandidátů může formovat finanční prostředí na celé roky dopředu, ať už půjde o fiskální politiku, obchod, nebo konkrétní sektory. Zde si zodpovíme nejčastější otázky, které si investoři kladou, zatímco se snaží připravit svá portfolia na tuto významnou událost.

PŠENICE prohlubuje pokles o 1 % navzdory nižším odhadům sklizně ruského Soveconu 📉
22.10.2024 Pšenice CBOT (WHEAT) na burze v Chicagu se dnes obchoduje o více než 1 % a nereaguje na zprávy z ruského SovEcon, který snížil svůj předběžný odhad úrody pšenice pro rok 2025. Poklesy jsou nadále podporovány silným americkým dolarem a dobrým počasím pro plodiny v klíčové oblasti Středozápadu USA, kde medvědy také nevyděsily předpovědi deště na jihozápadě USA.

Pšenice roste o 2,5 % díky cenovému zvýhodnění počasí a napětí na Blízkém východě 📈
02.10.2024 Pšenice (WHEAT) na komoditní burze CBOT v Chicagu dnes vzrostla o téměř 2,5 %. Srážky v Rostově na Donu, klíčové oblasti pro produkci zimní pšenice v Rusku, jsou v posledních sedmi měsících přibližně o 60 % pod průměrem (nejsušší období za 30 let) a podmínky pravděpodobně zůstanou nezměněny až do poloviny října, což ohrožuje sezónu senoseče. Exportní ceny pšenice z Ruska se výrazně zvýšily. AgResource hlásil zlepšení o 4 USD na tunu ruské pšenice na 222 USD za tunu, což rovněž tlačí ceny pšenice v Chicagu vzhůru.

eToro ve spolupráci se společností ARK Invest spouští portfolio se zaměřením na rychle rostoucí technologie
01.10.2024 Obchodní a investiční platforma eToro uzavřela partnerství s investiční společností ARK Invest za účelem spuštění portfolia zaměřeného na technologie a inovace na platformě eToro. Toto portfolio umožňuje uživatelům investovat do společností, které jsou průkopníky převratných technologií, jež formují naši budoucnost.

Reakce trhu na výsledky společnosti Microsoft poukazuje na tlak investorů na velké technologické společnosti
15.08.2024 Ve zprávách o výnosech technologických gigantů mají všechny jedno společné: zvýšené investice do umělé inteligence (AI). V poslední době se do centra pozornosti dostává společnost Microsoft. Navzdory konzistentnímu růstu tržeb a zisku se investoři v současné době zaměřují na problémy spojené s umělou inteligencí. Vzhledem k tomu, že v poslední době jejich očekávání dosáhla závratných výšin, mohou i drobné odchylky v tempu růstu těchto segmentů výrazně ovlivnit hodnotu akcií.

Bitcoin posiluje o 4,00 % a vymanil se z konsolidace 🎯
13.08.2024 Bitcoin se dnes vymaňuje z krátké konsolidace směrem vzhůru a posiluje o 4,00 %. Ještě před zahájením hotovostní seance v USA zůstala cena bitcoinu utlumená a pohybovala se kolem úrovně 58 000 USD. Býčí otevření na Wall Street však zvýšilo chuť investorů riskovat. V době zveřejnění tohoto článku vzrostl US100 o 2,40 % a prolomil také klíčovou podporu na úrovni 19 000 bodů. Tento zlepšený sentiment se nakonec přenesl i na investory na kryptotrhu. Cenu podporuje také silně negativní sentiment, který přetrvává od minulého týdne. Extrémní výprodeje a negativní nálada investorů vytvářejí malý potenciál pro další pokles.

Amazon je připraven vykázat silné výsledky za Q2
01.08.2024 Amazon v posledních šesti čtvrtletích soustavně překračuje očekávané zisky. Ve skutečnosti společnost za poslední desetiletí v průměru překonala odhady analytiků o pozoruhodných 70 %. V poslední době se průměrné výdělkové překvapení pohybovalo kolem 40 %. K udržení tohoto trendu by Amazon musel vykázat EPS ve výši přibližně 1,40 USD.

Fundamentální analýza kryptoměn – úvod a přehled (1. díl)
30.07.2024 Tento článek poskytuje základní přehled o kryptoměnách, včetně tržní kapitalizace, likvidity a volatility. Dále se zaměřuje na populární kryptoměny jako Bitcoin a Ethereum, vysvětluje technologické inovace jako Blockchain, NFTs, Smart Contracts a Lightning Network. Závěrem zdůrazňuje důležitost fundamentální analýzy pro investory v kryptoměnách.

Měnový pár AUD/CAD se nadále obchoduje v rostoucím trendu
19.07.2024 AUD/CAD se dnes odrazil mírně nad hladinu podpory 0,9270, kterou vyznačuje minimum z 9. července a vnitřní swingové maximum z 12. června. Celkově pár tiskne vyšší maxima a vyšší minima nad všemi třemi vynesenými exponenciálními klouzavými průměry (EMA) na denním grafu, což vytváří pozitivní střednědobý obrázek. Index RSI leží nad 50 a směřuje vzhůru, zatímco MACD sice vykazuje určité známky zpomalení, ale zůstává nad nulovou i spouštěcí linií.

Fundamentální analýza forexu – řízení rizik a alokace kapitálu ve fundamentální analýze (8. díl)
18.07.2024 Článek se zaměřuje na identifikaci rizikových faktorů na forexových trzích, jako jsou geopolitické události a makroekonomické ukazatele. Diskutuje o důležitosti diverzifikace portfolia a správné alokace kapitálu podle rizika a časového horizontu. Čtenář se také dozví o metodách monitorování a aktualizace strategií, stresovém testování, korelaci aktiv a využití derivátů pro zmírnění rizika.

Akcie provozovatelů lodní dopravy klesají uprostřed jednání o příměří v Gaze; Hurikán Beryl zasáhl Mexický záliv 📉 ZIM ztrácí 18 %
08.07.2024 Akcie přepravců, jako je Israel ZIM Integrated Shipping (ZIM.US), německý Hapag-Lloyd (HLAG.DE) a dánský AP Moeller-Maersk (MAERSKA.DK) dnes klesají o 17 %, 6 % a 5 % jako Wall Street reagovala na strávená jednání o příměří v Gaze a potenciálně narušující dopad hurikánu Beryl v Mexickém zálivu. ZIM dnes nejvíce ztrácí kvůli nejvyšší provozní páce a vystavení transatlantických spotových nákladů na přepravu.
Související klíčová slova:
Nečekané pohyby | Znalost | Tempo růstu | Býčí pohyb | NetEase | Objem peněz | Údaje z USA | Stochastický | Pokračování klesajícího trendu | Take Profit | HSBC | Retracement | LYNX | Soustředění | Index výdajů na osobní spotřebu | MAE | Výsledek hospodaření | Oblasti supportu a rezistence | Afrika | Egypt | SEDG | Australská centrální banka | Zkušenosti | Energetické firmy | Akciové trhy | Alphabet | Ark | Možnosti k obchodování | Zelená dohoda pro Evropu | António Guterres | Modulární reaktory | Lockheed Martin | Decentralizace | Opětovný pokles | Pfizer | PLN | Poziční obchodníci | Obchodník | Včerejší zpráva | Dovednosti | Zpracovatelský sektor | Nová cla | EUR | Podíl na trhu | Long pozice | Řecko | Mince | Manipulování cenou | Cenový pohyb | Trend | Bank of Japan | Optimismus investorů | ChainLink | Produkty obchodované s finanční pákou | Životní prostředí | BTC | Pokles indexu | Americký dolarový index | Rok 2025 | Očekávané výsledky | Christine Lagarde | Investing | Rizikový profil | Daňové povinnosti | Pád dolaru | Nadprodukce | Technické signály | Korelace | Makroekonomika | Otevřít obchod | Pravděpodobné výsledky | Německá průmyslová produkce | Silný support | Společnost Tesla | Modelové portfolio | Objednávky | Britská libra | Aktiva | Chování ceny | Odpočinek | SP500 | Energetika | NetEase (NTES.US) | Reality | Obchodní platformy Metatrader | Invesco | Indexy na Wall Street | Investice společnosti | Spojení | Index US500 | Volatility portfolia | Line | Dodávky čipů | Dlouhodobý úspěch | Zvýšení cel | Závislost na Číně | Edge | Střední Evropa | Evropská komise | Kolaps | Graf ropy | Prada | ISM ve službách | Vliv na trh | Asijské měny | Poplatky | Zasedání ECB | Komunita | Diverzifikace | Diverzifikované portfolio | Letecké společnosti | Unilever | Výnosy dluhopisů | Zveřejnění výsledků | Hurikán | Extrémní počasí | Ruské invaze na Ukrajinu | Analýzy | Pravděpodobnost | Nové obchody | Berkshire Hathaway | Short obchody | Chování trhu | Zajímavé akcie | Lagardeová | Break-Even | Dovoz z Číny | Zprávy z USA | Ethereum | Dovoz z USA | Deflace | Akcie Tesly | Finanční prostředí | Expanze | Dosažení úspěchu | Německý DAX | Commercials | Výkyvy | Jednociferná inflace | Brent (OIL) | Investice do umělé inteligence (AI) | Saúdská Arábie | Přesnost | Goldman Sachs | Hodnota v riziku | Pandemie COVID-19 | Makroekonomické zprávy | Asijské trhy | Volby | Cathay Pacific Airways | Proražení supportu | Směrnice | Alan Pock | Zpráva Commitment of Traders | Strach | Zasedání Evropské centrální banky | Americké podniky | Rostoucí úrokové sazby | Klouzavé průměry | DeFi | Vývoj inflace v Eurozóně | Geopolitické napětí | Snížení emisí | Velké ekonomiky | Microsoft (MSFT.US) | Nezaměstnanost | Reserve Bank of Australia | Long obchody | TradingView | Sankce | Trendová čára | Rekordní zisk | Výsledky za Q2 | Microsoft (MSFT) | Divergence ceny a MACD | LMT | Investown | MetaTrader Supreme Edition | Cenné papíry a burzy | Snížení cen | Agresivní strategie | Dlouhodobější dopady | Trumpová | Pohyby trhu | Marathon Digital (MARA.US) | Politické změny | Teorie Elliottových vln | Globální výzvy | Generální ředitelé | Pokles dolaru | Reakce trhu na zprávu | ÚJV ŘEŽ | Vývoj inflace | Výrazný pohyb | Růst cen | Medvědí výhled | Gold | Těžký začátek | Proražení | Brexit | Týden na akciových trzích | Oznámení | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nastavit stop-loss | Roční výnos indexu S&P 500 | Anthropic | Profesionální obchodníci | Šéf německé centrální banky | Obnovitelné energie | Vývoj cen akcií | Grayscale | Breakout | Dotcom | Americký prezident | Akciové výhledy | Tržby Amazonu | Zhodnocení koruny | Jens Klatt | Vliv událostí | Obrovské investice | Poradenská společnost | Amazon | Války v Evropě | Nejdůležitější den | Evropské lidové strany | Globální pracovní síly | ROE | Přijetí | Cena zlata | Inflace výhledově | Nizozemsko | New York | Snížení úrokových sazeb | NFP report | Zápis ze zasedání Fedu | Kolaps amerického dolaru | Výhled | MAERSKA.DK | Evropská obchodní seance | Výhody fundamentální a technické analýzy | Efekt posilující koruny | Nejnovější zprávy | Spekulace a riziko | Fungování trhů | Vysoké riziko | American Airlines | Výrazný růst | Výkon | Thomas Barkin | CZK | Inflace | Růst akcií Nvidia | Podnikání | Aspekty fundamentální analýzy | Inovace ve zdravotnictví | Aktuální obchodní příležitosti | 5G technologie | Kurz EUR/USD | Silné oživení | EIA | Země EU | Dolarový index | Růst úrokových sazeb úvěrů | Zpomalování americké ekonomiky | Důležité zprávy | Vývoj měnového páru | Sebekázeň | Hodinový graf | Nákup automobilů | Nižší ceny | NZD/USD | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Gap | Inflace v únoru 2022 | Evropská měna | Investiční platforma | McKinsey Global Institute | Hugo | Charu Chanana | Wealth | Obavy investorů | Zisk z obchodu | Vliv politiky | Americké výnosy | Možnost obchodovat | Tržní vývoj | Breaking | Prima | Letošní rozpočet | Investiční trendy roku | Inovativní technologie | Obchodní seance | Trojúhelník | Úřad pro kontrolu potravin a léčiv | Maloobchod | Zrušení sankcí | NFTs | Graf | Výnos indexu S&P 500 | Trump trade | Sundar Pichai | Poměr rizika a odměny | James Thomas | Pozitivní přínosy | Válka | Významné politické události | Startup DeepSeek | Reálné výnosy | Definované cíle | Příkaz | Vývoj ceny ropy Brent | Tržní události | Poziční obchody | Uvolnění měnové politiky | HUF | Průmysl | Obchodní účet | Akcie Novo Nordisk | Guvernér Fedu | Donald Trump | Dopady amerických voleb | Token | Očekávání analytiků | Centrální banky | Zpráva | Klienti Purple Trading | Zisková marže | Momentum | Obchodní plán | Zvyšování sazeb | Suroviny | Složené výnosy | Zajišťování | UCITS | WSJ | Dobré výsledky | Smysl života | Systematický přístup | Vstup do obchodu | Starší generace | Více obchodů | Investovat do kryptoměn | Current Ratio | Trendový kanál | xStation | Trumpova vláda | Uber | Fortnite | Swingová minima | EPP | Směnné kurzy | Contract | Covid | Člen představenstva | Nejchudší země | MAERSKA | Futures | Dolary | Nabídka | Překoupené úrovně | Current ratio | Cla vůči USA | Společnost Rivian | Managed Money | Výprodeje | Uptrend | Snížení schodku | Základní nástroj | Vysoké sazby | Medvědí signál | PMI pro sektor | Obchodní příležitost | Futures na kakao | DeepSeek | Příchozí fundamentální zprávy | Snižování nákladů | Chytrá portfolia | Index ISM ve službách | Širší obraz | Pohyb ceny | Pohyby cen | Hugo Boss (BOSS.DE) | Zvýšit zisky | Reakce trhu | Úrokové sazby a inflace | Ekonomiky | Snížení nákladů | Potenciální pokles | CL | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Odhodlání | Šance na zvolení | Lula | Odolnost měn | Zprávy o inflaci | Aspekty obchodování | Oculus Quest | Čínský jüan | PLN/EUR | Obchodování obchodního pásma | Volatilita | McKinsey Global | Nový trend | Obchodní války | Nejlepší rozhodnutí | Býčí nebo medvědí | Důležitost fundamentální analýzy | Vstoupit do obchodu | Průmyslová produkce | Breakout Trader | Zaměstnanost | Zasedání FOMC | Flat | Vývoj ceny akcií Walt Disney | Bydlení | Výsledky za první čtvrtletí | Pohyb na EUR/USD | Potenciál růstu | Peníze | Blackwell | Praktické příklady | Alibaba | Ukrajinské síly | Brent | Investovaný kapitál | Fundamentální události | Čínský dovoz | Prudký pokles | Politika | Tržní sentiment | HUF/EUR | Jüan | Očekávání | Poziční forexoví obchodníci | Odvetná cla | Snižování sazeb | Finanční dopady | Zpomalení čínské ekonomiky | Streamovací platformy | Technologie a inovace | Analýza společnosti | NFTs (Non-Fungible Tokens) | Oslabení USD | Jednoduchý klouzavý průměr | Posílení eura | Zvýšení sazeb | metodologie | Fosilní paliva | Admirals | Finanční plánování | Transparentní | Realita | CAT | Míra nezaměstnanosti v EU | Diverzifikovat portfolio | Deprese | Konference XTB | Guvernér BoE | Invaze na Ukrajinu | Tržní prostředí | Majetek | ETH 2.0 | Aktivní obchodování | Chamtivost | Sentiment investorů | Historický vývoj inflace | Směnný kurz dolaru | Blockchain | Makroekonomické prostředí | InstaForex | Americké volby | P/E | Obchodní signály | CZK/EUR | Powellův projev | Nákupy | Růst | Finanční deriváty | Klouzavý průměr SMA | Falešný průraz | Americký index | Pioneer Natural Resources | Příležitosti | Žaloba | Akcie a ETF | Itálie | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Podíl akcií | Neckline | Klíčový ukazatel | Nové možnosti | Graf EUR/USD | MSFT.US | MiFID II | MetaTrader | Postavení na trhu | Hodnota aktiv | Ředitel eToro | CLSA | Drobní investoři | Fundamentální analýza | Portfolia eToro | BreakEven | Jednání FOMC | Zájem kupců | Sentiment na trhu | Prognóza | Cena bitcoinu dnes | ZIM.US | Měnový pár USD/JPY | Nálada investorů | Použití finanční páky | Dlouhodobé S/R zóny | Trh práce | První obchodní den | Růstový impuls | Dnešní seance | Mercedes | Aktuální kurzy měn | SMA 100 | AWS | Akvizice | Pochybnosti | Investiční svět | Býčí výhled | Nákup amerických akcií | Obchodování české koruny | Patterny | Uhelné elektrárny | Izrael | Události v minulosti | Obchodování v pátek | Split akcie | Obchodování breakoutů | Velká Británie | Pohyb kurzu | MTI | Spolupráce | Obchodování pásma | Walt Disney Co | Růst akcií | Deglobalizace | George Soros | Zveřejnění hospodářských výsledků | Snížit emise | Krátkodobější obchody | Technologické akcie | Klíčové události | FiveThirtyEight | Cena bitcoinu | Volatility | Long | Chování | Bullish | Trendová linie | Kontrakty | Možné scénáře | Zpomalení ekonomiky | VinFast | Cardano (ADA) | Africké země | Počáteční investice | Predikovat budoucí reakce | Supreme Edition | Vývoj umělé inteligence | Investice do umělé inteligence | Koruna | ZIM Integrated Shipping | Zasedání centrálních bank | Generovat zisky | Klíčové nástroje | AUD | Plynovody | Globální poptávka | JOLTS | Inflace v eurozóně | Vývoz zemního plynu | Disciplína | Caterpillar | S&P500 | Zdravotní péče | Budoucí tržní pohyby | Raketový útok | Opatření | Meziroční růst | Cvičení | Výkon akcií | SolarEdge Technologies | Zvolení Donalda Trumpa | Analytici z Wall Street | Coinbase (COIN.US) | Další růst | Investujte zodpovědně | Výsledky voleb | OIL.WTI | Baidu | Rezistence obchodního pásma | Pozornost trhu | Směnný kurz | ASML.NL | Trh | Listopadová inflace | Lukáš Kovanda | Makroekonomické události | MSCI | NextEra Energy (NEE) | Počasí | Patrick Garvin | Fialova vláda | Falešné signály | Pověst | Open | Akcie Mastercard | Pandemie koronaviru | Ceny plynu | Rozdílové smlouvy | Dot plot | Index | Dlouhodobý růst | Zprávy a události | Studie | Vice | Technické korekce | Sell | Bollingerova pásma | Rezervní měny | Disney+ | Klesající trend | Eura | Fitbit | Komise | Nejistoty | Rovnováhy | Trumpovy vlády | Pozitivní zpráva | Generativní umělé inteligence | Americká centrální banka | Historické maximum | Tržní kapitalizace | Obchodování na devizovém trhu | Ceny akcií Walt Disney | Bílý dům | Jednoduché tipy | Kapitál | Fungování | AliExpress | Celkové riziko | Posílení | Pšenice (WHEAT) | Polymarket | Agentura Reuters | GBP/JPY | Drewry | E-commerce | Podmínky na trhu | Zajímavé příležitosti | Dobré obchodní příležitosti | Společnosti | Investiční trendy | Údaje o inflaci | Negativní dopad | Vysoká rizika | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Zisky amerických akcií | Euro včera | NVDA.US | S&P | Margin | Big Tech | Obchodní signál | Unie | Omezení dodávek | Německá nezaměstnanost | Psychologické hladiny | Finanční stability | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Kurz dolaru | Akciové indexy | Překoupené zóny | Marka | Vládní představitelé | Diverzifikace aktiv | Christine Lagardeová | Vysoká inflace | Americké měny | Ekonomický kalendář | Kompenzace | Tržní podmínky | Příjmy z reklamy | Britský premiér | Fundamentální zprávy | Experimentální vakcíny | Obchodní napětí | Úroda | Wall Street Journal | Zájem prodejců | Ocel | Bloomberg News | IEA | COT reporty | Reakce trhů | Analýza hlavních měnových párů | Ropné krize | EUR/GBP | Asie | Velké technologické společnosti | Oblasti podnikání | Investice do AI | Marathon | Inovace v oblasti udržitelnosti | Deficit | Stablecoin | BREAKING | Rolls-Royce SMR | Zařízení | Ceny Bitcoinu | Invaze | Zpráva o inflaci | Technické analýzy | Fundamentální analýza forexu | Akční plán | Joachim Nagel | Nejnovější makroekonomické údaje | Hra o trhy | Budoucnost | Zápis ze zasedání ECB | Pokles ceny | Cukr | Breakouty z obchodního rozpětí | Pokračující pokles | Investiční téma | Kakao | Využití AI | Softwarový gigant | Mírný růst | Cloud computing | KOL | Oddělení forexu | Roční výnos indexu | NTES.US | Online hry | Vzdělávací webináře | Alokace finančních prostředků | OpenAI | BoE Andrew Bailey | Mauricius | ROIC | Altcoiny | Česká koruna | G10 | Současná nejistota | Insider informace | MIFID | Forexové trhy | Pozornost | Úspěšné obchodní strategie | Kolísání měny | LLM | Protest | Veřejný rozpočet | Surové ropy | Elektromobily | Závislost | Úsilí | Solární energie | Micron Technology | Zavedené společnosti | Bohatství | Oblast rezistence | Ifo | Grayscale Investments | Průraz trendové linie | Futures kontrakty | RRR | Běžná obchodní strategie | Výkyvy trhu | Náklady | ERA | Snižování úrokových sazeb | Zisk na akcii (EPS) | Oblasti rezistence | CVX.US | mBTU | Ripple | Americká měna | Vysoká volatilita | Pád Berlínské zdi | Tržní panika | Hapag | Webináře | Coinbase | Hladiny rezistence | Nové zdroje | Likvidita a volatilita | Bitcoin | Velikosti pozice | Pohyb trhu | Nio | Poptávka | Kov | Řetězec | Dobré obchodní signály | Saxo | Cla na dovoz | Marks & Spencer | Zboží dlouhodobé spotřeby | JPM | Bývalý prezident | Faktor Trump | Pravidla obchodního systému | Prezident USA | Strategie řízení rizik | Závazek | Temelín | Klesající trendová linie | NTES | Marketingová komunikace | Uzavření trhů | Fundamentální analýza kryptoměn | Očekávání trhu | Divergence ceny | Link | Obchodovat | Americké indexy | Prudké výkyvy cen | Digitální zlato | Obchodníci | Strukturální faktory | Válka na Ukrajině | Rostoucí trendová linie | Norsko | Finance | Investiční cíle | Indikátor | Dluhopisy | Růst úrokových sazeb | Strategie pro obchodování české koruny | Zlatý kříž | Platformy | Obchodování forexu | Úzké spready | Prezident Donald Trump | Hospodářské škody | Pár EUR/USD | Analytici | Uskutečnění obchodů | Populární kryptoměny | Čistý zisk | Výkyvy cen | Problémy | Harrisová | Chainlink (LINK) | Cenový index | Bank of New York Mellon | Index PMI | Stříbro | Wonderinterest | Nvidia (NVDA.US) | ETH/USD | Členské státy | Finanční instituce | Výrazné pohyby | Generální tajemník OSN | Pokles cen | Alokace kapitálu | Ekonomická zpráva | Ropa | Sektor služeb | Bankéři | Přijetí eura | Pohyby eura | ETF | Deutsche Bank | Klouzavý průměr | Litecoin | Firma | Povaha obchodování | Nejistota okolo Brexitu | Iniciativa | Byznys | Zasedání Bank of England | FXstreet.com | Short pozice | Fundamentální analýzy | Krátkodobý výhled | Rolls-Royce | SMA 200 | Makroekonomická data | Platforma | Řízení volatility | Samsung | Signál k nákupu | Indexy PMI | UBS | Exponenciální klouzavý průměr | ECB Christine Lagardeová | Ekonomové | Vliv na měnové páry | Plánování | Prohlášení | Pochopení trhu | Škody způsobené extrémním počasím | Chevron (CVX.US) | USA | Megatrendy | Vysoká likvidita | Základní pojmy | 3М | Wegovy | Spojené státy | NZDUSD | Technická korekce | Hodnota v riziku (VaR) | Kolísání britské libry | Komisí pro cenné papíry a burzy | Automobilové součástky | Růst HDP | Futures na zemní plyn | Jakub Hodan | Pandemie | Trading.com | Nálada na trhu | Jak obchodovat | Pohonné hmoty | Úrokové sazby | Přehled různých typů kryptoměn | Strategie breakout | Zahájení nového krátkodobého trendu | Akcie Intel | Graf pšenice | Kombinace technické a fundamentální analýzy | Ropná společnost | Konsolidace | Smart Contracts | Změna klimatu | Pohyby na trzích | Cenová akce | Snížení úrokové sazby | Wealth Managers | Spalování fosilních paliv | Výrobci automobilů | Vysoká cena | Interní informace | Klesly akcie | Qualcomm | Analýza zlata | Hospodářství dané země | Kurz dolarů | Burze | Grayscale Bitcoin Trust | Vývoj | Dnešní údaje | Výnosy | Trading | Úroková sazba | Časový rámec | Riziko inflace | Polkadot | AUD/NZD | Flag | Využití stop-lossu | Wonderinterest Trading Ltd | Cathay Pacific | Změny klimatu | Investiční poradenství | Býčí divergence | Plyn (NATGAS) | Agentura Fitch | Fichtner Wealth Managers | Konkurenceschopnost | Výdaje | WTI (OIL.WTI) | Facebook | Americké akcie | Objem klesá | Analytické zprávy | Dílčí indexy | Společnost Eli Lilly | Politika centrálních bank | Cena akcií Amazonu | Uzavření obchodu | iShares | Japonci | Obchodní příležitosti | Volatilní | Členské země EU | Akcie SolarEdge | Investiční principy | Riziko ztráty | EUR/USD | Zahájení obchodování | OSN | Varování | Světové produkce | Trh s kryptoměnami | Výprodej amerických akcií | Fundamentální analýza akcie | Špatná zpráva | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotřebitelská důvěra | Členské země Evropské unie | Sanofi | Hlavní měnové páry | Amazon Web Services | Indikátor Stochastic | Další vývoj | Ocenění trhu | Fibonaci | Dění ve světě | Měnové politiky | Investování do nemovitostí | Finanční služby | Odvětví | USD za tunu | Investiční doporučení | Onemocnění | Correlation Matrix | Fiskální politika | ZIM Integrated Shipping (ZIM.US) | Rozhodnutí o sazbách | Vývoj inflace v ČR | LVMH | Prolomení supportu | Uvolnit měnovou politiku | Geopolitické události | Italský premiér | Palantir | Index Russell | Měnové pohyby | NextEra Energy | Růstový potenciál | Cloud Computing | Dna | Výsledky maloobchodních tržeb | CNY | Index FTSE 100 | Vysoké nároky | Británie | Akcie Deutsche Bank | Vítězství | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Vzdělávací materiály | Použití indikátoru RSI | Zájem o kryptoměny | Apple (AAPL) | Zajišťování proti kurzovým ztrátám | Christopher Waller | Umělá inteligence | Miliardy dolarů | AI | ADP | Obchodní strategie breakout | Maersk | Manipulace trhu | Platforma eToro | Geopolitické vlivy | Tolerance k riziku | Příliv investorů | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Obilí | Objem transakce | Prezidentské volby | Cenové pohyby | Tisková konference | Forexoví obchodníci | Úroveň volatility | Prezident ECB | Zemědělství | Snížení inflace | DAX (DE40) | Technické indikátory | Překážky | Posilování koruny | Sazby | Solární panely | Obchodní pozice | Provozní marže | Obchodovat breakouty | GBP/EUR | Hlavní ekonom | ARK-FutureFirst | Daň z příjmu | PMI ve výrobě | Strategie řízení | České koruny | DIS.US | Těžba lithia | FSLR | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Historický vývoj inflace v ČR | Stavební zákon | Investovat | Komoditní | First Solar | Inteligentní investor | Západní společnosti | Události z politické scény | Generální ředitel | Snížení úrokových sazeb v USA | Ether | Hotovost | Konzultační firmy | Cathie Wood | Čtvrtletní výsledky společnosti | Přehled technologických inovací | Průzkum | Firmy | Fichtner Wealth | Nespokojenost | Celkový sentiment | Marathon Digital | Panika | Murray | Zajištění | Zajištění kurzu české koruny | Zelená dohoda | Zájem investorů | Partnerství | Prudký růst měny | Bitcoin (BTC) | Ekonomické podmínky | Provozní zisk | Dlouhodobé investice | Odhady ekonomů | Commitments of Traders (COT) | Výsledky společnosti | Investování | Černý den | Fed | Nonfarm Payrolls | BOSS.DE | Index spotřebitelské důvěry | Vliv na investice | Tajemník OSN | Vyšetřování | Účastníci trhu | Prodejní signál | HDP ČR | Technologický Nasdaq | Automobilový průmysl | Hry | Novo Nordisk | COIN | Trading Central | Společnost Meta | Rivian | Trhy | Trade | FTSE | Významné úrovně | Slábnoucí euro | Vyšší riziko | Mark Zuckerberg | Kladné swapy | Oscilátor | Švédská společnost | Rizika | Chytré portfolio | Skutečné peníze | Lightning | Varování před riziky | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Commitment of Traders | Fond | ISM | Metaverzum | Restrukturalizace | Non-Fungible Tokens | Oculus | Společnost Unilever | Fitch | Pšenice | Nárůst tržeb | Fatální chyba | Analýzy trhu | Sdílení zkušeností | Ropa a Plyn | Celkový výsledek | Masový výprodej | Úspory | Zábavní parky | Finanční výkonnost | Bit Digital | Pandemie v Evropě | Dánsko | Generativní AI | The Times | Vývoj měnového páru USD/CAD | Fundamentální základ | Trhy jsou dynamické | xStation 5 | Oblasti umělé inteligence | Global X | Obnovení růstu | Riziková aktiva | Nejbohatší člověk | Zkušený investor | Ředitelka | Klíčové faktory | Cenový vývoj | Nissan | Blockchainy | Žádosti o podporu | Babypips | Tržní kapitalizace firmy | Dlouhodobý růstový trend | Udržitelné investice | Americké akciové indexy | Výsledky společnosti Nvidia | Výsledky Nvidie | Tesla | Oculus Quest 2 | Low | Li Auto | Stabilita | XTB Research | Odrazy | Nárůst volatility | Vývoj technologií | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Válka Ruska proti Ukrajině | Forexový trh | Americké trhy | Komodity | Mzdy | Dollar-Cost Averaging | Poradenství | FXDAILY | Přeprodané podmínky | CAD | Odhady analytiků | Jak před inflací ochránit své úspory | Sentiment trhu | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Včerejší seance | Na burze | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | The New York Times | Exekutivní příkazy | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Gil Shapira | Obchodování na trzích | Sázet | Hospodaření | Online investiční konference | Chytrá portfolia eToro | Podpora vzdělávání | Ztráta | XOM.US | Nákupy dolaru | USDIDX | SolarEdge | FXstreet | Amazon Web Services (AWS) | EBITDA | Reporty | 8 nejlepších obchodních strategií | Fundamentální pozadí | Obchod | Purple Trading | Hlavní trend | Negativní zprávy | Obchodní rozhodnutí | Hrubá marže | Tradeři | Ceny ropy Brent | Intradenní pohyby | Josef Podlipný | AUD/USD | Index relativní síly | Valeria Bednarik | Počasí letos | Astrazeneca | Bezpečná aktiva | EK | Zajištění proti inflaci | Riziko | Umělá inteligence (AI) | Analytik | Emise | Konsolidace ceny | Velké investice | Trinity | MAM | ATH | Benchmarky | Adaptace | FIAT | JPY | Credit Suisse | Zasedání ČNB | Open interest | Citi | Pokles výnosů | RSI | Cenový strop | Transakce | Údaje o HDP | Volatilita trhů | Trend na trhu | Meta | Portfolio | Pesimismus | Závěr roku | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Buffett | Plyn | Pokles cen ropy | Čína | Pokles akcií | Inovace | Úrovně supportu | WP | CZK/USD | Ceny | Forexový obchodník | Siemens | ETH | Tržní pohyby | Financování | Dynamický růst | Recese | Pokles | Pohyby na trhu | Potenciální rizika | Realitní trh | FTSE 100 | Produkce zemního plynu | IDEA | COT report | Dukascopy | Hubnutí | Války | Impuls | Ukrajina | Obchodní platformy | Swingové maximum | Centrální banka | Předpovědi | Doporučení k obchodování | P/E poměr | Novo | Týdenní tržní výhled | ASML | WTI | Obchodní kapitál | Algorand | Salesforce | Globální index | SMA | Yahoo | Obchodovat s kryptoměnami | Divergence | Makroekonomické faktory | Evropské centrální banky | MACD | Libra | Podnikání společnosti | Nedostatky | Odborníci | Rozvolnění | Wonderinterest Trading | Dopad na trhy | ServiceNow | Průmyslový sektor | USD/EUR | Výsledek voleb | Tržní výhled | Stablecoiny | Instituce | Dodávky z Ruska | Důchod | Novo Nordisk A/S | Credit Suisse Group | Cena cukru | Ceny zlata | Plodiny | Předseda představenstva | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Stop-Lossy | Výnos | TSLA.US | Výnosy z dluhopisů | Výsledky amerických voleb | Insider | ESG | IHNED | Trhy dnes | ČEZ | Kapitálové výdaje | Index Nasdaq | CFD | Metaverse | Azure | Green Deal | Pár USD/CAD | CEO | 256/2004 | Defi | US30 | Trinity Bank | Olívia Lacenová | Nové sankce | Které akcie | ERÚ | Dlouhodobý trend | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Miliardy USD | Obchodní den | CO2 | Money-Management | Singapur | David Cameron | Vietnam | Hongkong | Ceny akcií | Ceny energií | Zboží z Číny | Zvyšování daní | S/R zóny | Cena akcií | MetaTrader 5 | GBP/USD | Microsoft 365 | Obchodní analýza | CrowdStrike | Největší světové ekonomiky | EPS | Jestřábí postoj | McKinsey | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Histogram | Dlouhodobý výhled | Change | Tržní hodnota | Aktuální informace | Část zisků | Zisk | Total | ČNB | Bank of England | EURUSD | Demokraté | Spekulovat | Swapy | Makléři | Vývoj ceny akcií | Překoupené oblasti | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Nejbohatší | Aktuální kurzy | Pozitivní zprávy | Obchodování | Vzdělání | Posílení dolaru | Monitorování | Prezident | COCOA | WHEAT | Analýza páru EUR/USD | Odhad analytiků | Francouzský ministr | Performance | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Prognózy zisku | Zprávy | Ceny ropy | Miliony dolarů | Kupující | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Trigger | Údaje | Silná rally | Epic Games | Technologické společnosti | Převodník měn | Ekonomické události | Kontext | Biden | Finanční krize | DPA | Indikace | FXstreet.cz | Obchody | Britská měna | Drahý kov | Expedia | Obchodování se CFD | Snížení daní | Jakub Matis | Technologické firmy | Medián | Index CPI | xStation5 | ProCent | Čínská společnost | Začátečník | Správné řízení rizik | ČEZ Tomáš Pleskač | Vyspělé ekonomiky | Portfólia | Japonsko | Společnost Meta Platforms | Vývoj úrokových sazeb | Zemní plyn | Marže | Americké sankce | Psychologické faktory | Růst měny | Super Micro Computer | Směřování | Výrazné cenové pohyby | Grafy | Aktivum | Přenos | Společnost XTB | Ursula von der Leyenová | CARA | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Dolarový index (USDIDX) | Nové zakázky | Fundamentální ukazatele | Růst dolaru | SMA 20 | Google | Miliardy eur | Tržby | Startup | Index Russell 2000 | Roční výnos | Časový horizont | Konsensus | Dluhy | Euro STOXX | NATGAS | Velký problém | FOREX | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Jasný směr | Dukascopy Europe | Americké akciové trhy | Dodavatelský řetězec | Dividenda | Peking | GfK | New York Times | Použití oscilátorů | DE40 | Spready | HDP | Hlava a ramena | Devizový trh | Načasování | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Investiční platforma eToro | Nákupní aktivita | Rozhodování | COIN.US | Vrcholní představitelé | Dolar | Další posilování | Euro | Pohyby ceny | Falešný signál | Investování je rizikové | Tomáš Pleskač | JP Morgan | Zpomalení růstu | NEST | Etoro | Úrovně podpory | Politici | USD/CAD | Index PCE | Brazílie | Prudké výkyvy | Načasování obchodu | Členské země | Známky oživení | NOAA | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | AAPL | Baterie | Vývoj trhu | JPMorgan | EUR/CHF | Zdraví | ČTK | Novinky | Pozitivní výhled | Stimuly | Ztráty | Dekarbonizace | Česká národní banka | Americký ISM | Slabé stránky | 1D | Alokace aktiv | Zprávy z Německa | Technický výhled | Pozitivní momentum | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Nakupovat | FOMC | Pokles zlata | Akcie | Medvědí trend | Index dolaru | Prodejní pozice | Fundamentální výhled | Obchodování na devizových trzích | dApps | Nižší úrokové sazby | Dramatický dopad | Bohaté zkušenosti | 5G | Návratnost | John Hardy | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Hospodářské výsledky společnosti | Zrychlení růstu | Cardano | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | Index cen | Alternativní investice | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | Technické faktory | Libra šterlinků | USDJPY | Vývoj pandemie | Cenový kanál | Přeprodané oblasti | Prostor k růstu | Strategie pro obchodování | Napětí na Blízkém východě | Technologie | Marlin | Společnost Apple | Analýza EUR/USD | Prognózy | Ceny pšenice | Kurz | MSCI Europe | DNO | Daně | Negativní nálada | Růst zisků | Jádrová inflace | Oscilátor Marlin | Strategická rozhodnutí | Pozornost investorů | Shein | Veřejné služby | Americká ekonomika | Růstový trend | AMD | Sázkaři | PCE inflace | Analýza akcie | Index cen výrobců | Měnová politika Fedu | Hugo Boss | Společnost Microsoft | Rekord | Seance v USA | Světové ekonomiky | NVDA | Nejrychleji rostoucí | Výsledky | Míra inflace | Údaj o HDP | Uživatelé eToro | Zhodnocení vašeho vkladu | S&P 500 a Nasdaq | Chile | Investice | CBDC | Microsoft | Pro investory | Traders | Akcie Salesforce | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Doporučení pro obchodování | Odveta | Big tech | Rally | Ceny kakaa | Investujte | Výsledek zasedání | Londýn | Konkurence | Kapitalizace | Nezávislost | Komunikace | Pravidla hry | Německý průmysl | Indie | Bod | Fitch Ratings | Růst ceny zlata | Makrodata | Psychologické aspekty | Zisky | Delta | Regulace | Deriváty | Diverzifikovat | USD za barel | Vývoj ceny akcie | SAP | Základní pravidla | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | MSFT | Důvěra | Využití pákového efektu | Rentabilita | WHO | Vítězství republikánů | Streamovací služby | Oslabení dolaru | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Vítězství Harrisové | Obchodní politika | Evropské firmy | Exotické měny | Měny | Profitovat | Zvýšení investic | Dollar | Inaugurace | Série ztrát | Dialog | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Cena akcie | Chaos | Cash flow | Trh s ropou | Lightning Network | Rusko | Iracionální | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | WASDE | Odkupy akcií | Řízení rizik | Partneři | ESPN | Čtvrtletní výsledky | SUGAR | Britské měny | Zhodnocení | Services | Graf indexu | Fortinet | Neúspěch | Rheinmetall (RHM.DE) | Negativní sentiment | Fundament | Jižní Korea | Kontrakty na ropu | Potenciální ztráty | Rozšíření | Technická analýza | Plány | Smíšené výsledky | Toyota | CEO společnosti | COVID-19 | Cenové tlaky | Snižování sazeb v USA | Dluhopisové výnosy | Oblasti odporu | NFP | Potenciální zisky | Akcie Google | Nikkei | Rychlý vývoj | Signál k prodeji | Zasedání Bank of Japan | Zbohatnutí | Nové zprávy | Umělé inteligence (AI) | Elon Musk | Akcie Microsoftu | ZEW | Zprávy o nezaměstnanosti | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Typ obchodování | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Trh dnes | Příjmy | Ukazatel Běžné likvidity | Index US100 | Fiskální rok | MPO | Ekonomické dopady | Prodej | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | Admiral Markets | XAU/USD | Evropská unie | Pákový efekt | Tokeny | Rozvoj | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Aktuální inflace | Průmyslová výroba | Finanční trhy | PEG | Udržitelnost | Míra | Neuspokojivé výsledky | Divize | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Akciové tituly | Obchodní strategie | Střednědobý výhled | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Pokles libry | Obchodování s akciemi | Downtrend | Uvolňování měnové politiky v USA | Position sizing | Index S&P 500 | Analýza kryptoměn | Přehled | Technické ukazatele | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Stavebnictví | Krize | High | Rostoucí trend | TIPS | Beta | Různé tržní podmínky | Tým InstaForex | OECD | CHF | Měnový trh | Obnovitelné zdroje | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Inflace v únoru | Německý HDP | Akcie firem | Příliv kapitálu | Instant Trading EU | Nákupní příležitost | AUD/CAD | S&P 500 | JDE | Podpora | Konzervativní přístup | Geopolitické faktory | Růst tržeb | Poziční obchodování | Spojené království | Světová banka | Cena | Příkaz stop-loss | Německá vláda | Německo | Makroekonomické ukazatele | Krach | Upozornění | Apple | Příkaz Stop | Zadlužení | Údaj NFP | Komodita | Rozpočet | Pohyb cen | Načasování obchodů | Americký trh | Interpretace | Snížení sazeb | Prime | DOT | TSLA | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | COST | Přehled kurzů | Drahé kovy | Etherea | Solana | Výhledy | Úrokový diferenciál | Medvědi | Zveřejnění zpráv | DAX | Podnik | Pasivní investování | Zavedení cel | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Hliník | Kurzy měn | Podhodnocený | Agentura DPA | Akcie společnosti | Sony | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Oscilátory | Zlato | RHM.DE | Ekonomika | Měny&Sazby | Strategické partnerství | Geopolitika | Denní graf | SEC | Střední podniky | Poptávka po akciích | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Indikátor MACD | Energetické krize | Dobrý obchodní plán | Evropské akciové trhy | Práce | Výnosnost | Úspěch | Jestřábí přístup | Investiční příležitosti | Intel | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Likvidní | Banky | Buy | Býčí scénář | Uzavření továren | Vlády | CBOT | Rychlost | Investiční společnosti | Vyrovnat ztráty | Malý prostor | Dlouhodobá strategie | Šance | Ark Invest | Fundamenty | Udržitelné investování | Očekávaný růst | Aktivita obchodníků | PMI v eurozóně | Zisk na akcii | Správa | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Úrovní podpory | Umění | Kurz EUR | Měnové politiky v USA | Zlepšení | ČR | Manažer fondu | XTB | Meta Platforms | Breakouty | Dlouhodobý investor | Kurz EURUSD | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Solidní výsledky | Lithium | Americký Fed | Použití indikátoru | Čínské akcie | Jádrový CPI | Pozice | Portfolia | OCI | Aktivity v eurozóně | Pullback | Příprava | Bitcoinového ETF | Dlouhé pozice | Chevron | Kovy | Vývoj měnového páru USD/JPY | Sbor volitelů | Silná poptávka | Market | Technologický sektor | Cenné papíry | Stoxx | Sestupný trend | LSEG | Obchodní rozpětí | Support | Gabriel Štefaňák | XOM | Transparentnost | Důležité informace | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Obchodní deficit | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Dobré načasování | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Pokračování růstu | Import | Obchodní aktivity | Kvartální výsledky | Služby | Stochastický oscilátor | Zvýšená volatilita | Rizikovější aktiva | Spotřební zboží | Dnešní růst | Tržní očekávání | OPEC | Technologický pokrok | Pokročilé technologie | Řetězce | Sentiment | Index ISM | Nízká volatilita | Výroby baterií | NYSE | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Zlato (XAU/USD) | Stop-Loss | Růst libry | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Oblasti supportu | Výkonný ředitel | Rheinmetall | Rostoucí výnosy | Investiční ředitel | Vzdělávání | Vstupovat do obchodu | Měnový pár GBP/USD | Politika Fedu | Šéfové | Jeden dolar | Report ADP | AUDUSD | NFT | Rezistence | Hladiny supportu | Saxo Bank | Jasné signály | Zpráva COT | Zpravodajství | Komoditní trh | Ichimoku | Volatility trhu | RHM | Akcie Nvidia | Obchodujte | Nařízení | Snižování daní | Ropy | RBA | Stabilní zisky | Struktura | Výrobní sektor | P.A. | Společnosti z indexu | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | Oracle | Americké ekonomiky | Nejhorší scénář | Jádrový index | Obchodní vztahy | Krátké (short) pozice | Cena za akcii | Čínský výrobce | USD | Zveřejnění zprávy | Investovat do ETF | Síla amerického dolaru | Split | Tokio | Emoce | Složení portfolia | Zvýšení daní | Jak trh reaguje | Nové příležitosti | NextEra | PayPal | D1 | Investing.com | Svaz německého průmyslu | Warren Buffett | Praktické tipy | Trendové pohyby | Tržní podíl | Čistá energie | Odhad inflace | US500 | Posilování amerického dolaru | Údaje ISM | iPhone | USDA | Posilování eura | Vývoj akcií | Nízké poplatky | Zpomalení ekonomického růstu | Prezidentka ECB | Federální rezervní systém | Paul Jackson | CZ | Průraz | Krátkodobé obchodování | Propad | Maastrichtská kritéria | Bankovnictví | Dezinflace | Budoucí výsledky | GBP/AUD | ANO | Britské libry | Emise skleníkových plynů | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pokles eura | Významné zprávy | First Solar (FSLR) | Graf páru | Oživení inflace | Finanční ztráty | Americká společnost | Růst eura | Nemovitosti | Emise CO2 | Markets | Mezinárodní spolupráce | Významné pohyby | USA Donald Trump | Oblast supportu | Invest | Rok 2024 | Další rozvoj | Kanada | COT (Commitment of Traders) | Nejistota | Makroekonomické údaje | Velký pohyb | Profesionální obchodník | CVX | Kryptoměna | Instant Trading EU Ltd. | Opce | Akcie Nvidie | Nvidia | ING | Zahraniční investice | Česká republika | Technické patterny | Ceny komodit | Indexy | Tržní volatility | Break Even | Americký dolar | VaR | Společnost Chevron | US100 | Lockheed | Makro | Evropská centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | ECB | Průmyslové firmy | Ekonomiky eurozóny | Velikost pozice | Růst ceny | Měnová politika | Alokace | Altcoin | ADX | Doporučení | Odraz ceny | Měnový pár AUD/NZD | Technologické inovace | Zákon o snížení inflace | Body | Index výdajů | MARA.US | Krypto | Payrolls | Holubičí postoj | Jaderné elektrárny | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | ABC | Lot | Line Bin | Akcie Alphabet | Týdenní pokles | Údaje o nezaměstnanosti | Být trpělivý | EU | Redukce | Miliardy | Akcie Eli Lilly | Zpracovatelský průmysl | REIT | Materiály | Poradci | PMI ve službách | Spekulanti | Obchodní hodiny | MasterCard | ADA | Globální trh | Cloudové služby | Jak investovat | PMI pro sektor služeb | Nákupní signál | Prodeje | Základní sazba | Pracovní síly | Akciový trh | Uhlí | Evropské dluhopisy | Investovat peníze | Vyšší cla | Intradenní obchodník | Investor | Stochastic | USD/JPY | Dvojité dno | SMCI | Předsedkyně Evropské komise | Trump 2.0 | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Bloky | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Nové údaje | Banka | Nižší likvidita | Obchodování na forexu | Vlastnictví | Významné události | Cenový index výdajů | Akcie Disney | Graf akcie | Konkurent | Koncern | Pohyb akcií | Výzvy | Další pokles | COT | Indonésie | Disney | News | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | FOREX