Čtvrtek 21. listopadu 2024 09:42
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
Purple trading AI
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Fintokei StartTrader

Celkový výsledek

img

Nejsledovanější volby planety vyhraje Donald Trump, tvrdí bookmakeři sázkové kanceláře Kingsbet

24.10.2024 V prezidentských volbách USA favorizují bookmakeři sázkové kanceláře Kingsbet republikánského kandidáta Donalda Trumpa. Na bývalého amerického prezidenta vypsali kurz 1.55, zatímco na viceprezidentku Kamalu Harris, kandidátku Demokratické strany, kurz 2.30.
img

Průmyslová výroba pokračuje v poklesu

06.09.2024 Průmyslová výroba v České republice za červenec zaznamenala další snížení, když v reálném vyjádření poklesla o 1,9 %. Nevzrostla tentokrát ani v meziměsíčním vyjádření, kdy pokles činil -0,8 %. Za poklesem tentokrát stojí zejména posun celozávodních dovolených v automotive na červenec, které v předchozím roce zasahovaly i do srpna.
img

Zahraniční obchod skončil v červenci po takřka roce v mínusu, ale i tak je historicky rekordní. Podobně jako loni v létě jej tam stáhly celozávodní dovolené

06.09.2024 Zahraniční obchod České republiky skončil letos v červenci v mírně záporném pásmu, když objem dovozu převýšil objem vývozu o zhruba čtyři miliardy korun. Záporné saldo ale neindikuje trvalejší obrat trendu, který se letos nese ve znamení zřetelného přebytku. Vždyť i přes čtyřmiliardový červencový schodek vykazuje zahraniční obchod za prvních sedm měsíců roku přebytek přibližně 155 miliard korun, což je meziročně o nějakých 84 miliard více.
C:\fakepath\trade-21082024.jpeg

Přesnost vstupů: Jak důležitá je v tradingu?

21.08.2024 Přesnost vstupů je jedním z nejdiskutovanějších témat mezi tradery, ať už se jedná o scalping, intradenní obchodování nebo swingové obchodování. Načasování a přesnost vstupů mohou zásadně ovlivnit úspěšnost obchodů a celkový výsledek tradingu. Ale jak moc je přesnost důležitá a jak k ní přistupovat v různých typech obchodování?
img

Českým Radiokomunikacím ve finančním roce 23/24 vzrostly tržby na 2,5 mld. Kč

15.08.2024 Společnosti České Radiokomunikace (CRA) ve finančním roce 2023/2024 vzrostly meziročně tržby i provozní zisk EBITDA zhruba o deset procent. Tržby dosáhly 2,5 miliardy korun. Vůbec poprvé utržily CRA více z jiných služeb než z tradičního vysílání. EBITDA činila 1,2 miliardy korun. Firma o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě.
img

Prognóza pro GBP/USD na 11. července 2024

11.07.2024 Britská libra se včera posunula a dosáhla cílové úrovně 1,2847. Aby mohla dále růst až na 1,2975, musí cena nad dosaženou úrovní konsolidovat, což je možné pouze za příznivých okolností, jelikož dnes Spojené království zveřejní zprávy o HDP a průmyslové výrobě, zatímco USA zveřejní klíčové údaje o inflaci.
img

Ranní okénko - Dnešek nabízí pesimistickou predikci spotřebitelské důvěry v Německu

26.06.2024 Dnešní den nabízí nejprve data z Německa, a to odhad spotřebitelské důvěry v červenci, kterou již před pár okamžiky publikovala společnost Gfk společně s Norimberským institutem pro tržní rozhodování (NIM). K povzbuzení trhu však nedošlo, důvěra nejen že zůstala stále záporná, dokonce se oproti předchozímu měsíci (-20,9) zhoršila na -21,8. Medián analytiků přitom počítal se zlepšením na -19,5. Brzdou je i letos zejména stále nízká ochota k nákupům, která se tentokrát ještě mírně zhoršila.
img

Ranní shrnutí (15.05.2024)

15.05.2024 Údaje o CPI nabízejí šanci na holubičí překvapení. Očekává se, že základní meziroční údaj naznačí snížení tempa růstu cen na 3,6 % oproti březnovým 3,8 %. Rozložení hlasů se však v tomto případě vyznačuje značnou směrodatnou odchylkou rozložení hlasů, takže pozor na možné překvapení směrem nahoru nebo dolů. Celkový výsledek zprávy bude do značné míry záviset na tvorbě cen v sektorech pronájmů a automobilů.
img

Zápis z bankovní rady zdůrazňuje obavy ze mzdového vývoje

13.05.2024 Zápis z posledního zasedání ČNB vyzněl také v jestřábím duchu. I když dva členové (Jan Frait, Tomáš Holub) zvažovali také tentokrát agresivnější snížení sazeb o 75bps, většina bankovní rady je “komfortní” s vyzněním nové prognózy a zmiňuje setrvačnou inflaci ve službách a zejména pak rychlejší růst mezd jako zdroje “inflačních obav”. I proto je velmi pravděpodobné, že již od příštího zasedání bude centrální banka sazby snižovat po 25bps krocích.
img

Stavebnictví se v Česku propadá nejvíce od covidu, hrozí zdražení bytů. Stavebnictví drtí vysoké úrokové sazby a nejistota, zejména v oblasti rezidenční výstavby

07.05.2024 Stavební produkce v Česku se v březnu výrazně propadla a značně zklamala. Meziročně pokles činí 8,3 procenta. To je nejvýraznější pokles od února 2021, tedy za více než tři roky. Přitom v únoru 2021 se ve slabých číslech odrážela tehdejší pandemie covidu. Únor 2020 představoval poslední předcovidový měsíc, takže je zřejmé, že meziroční pokles února 2021 byl poznamenán pandemií citelně.
C:\fakepath\broker-24042024-1.jpg

Jaký je nejlepší broker?

24.04.2024 Každý z nás, kdo kdysi začínal, si kladl otázku: "Jak si vybrat toho pravého brokera, u kterého budu moci spravovat své tradingové či investiční portfolio?" Ať už jste na začátku své cesty nebo hledáte nové možnosti, správný broker může do velké míry ovlivnit váš celkový finanční úspěch. Pojďme se proto společně podívat, jak to udělat, aby vaše volba byla co nejinformovanější.
img

Výroba v českém průmyslu hlásí mírné posílení

08.04.2024 Česká průmyslová produkce se v únoru vrátila na růstovou trajektorii, kdy objem výroby oproti předchozímu roku vzrostl bez očištění o 1,5 %. Náš i tržní odhad počítal s vyšším růstem daným zejména silnější výrobou automobilů. Růst v automotive byl opravdu nejsilnější složkou průmyslu, vyvážen byl však poklesem v hutnictví a slévárenství a také nižší poptávkou po základních kovech. Meziměsíčně průmyslová produkce vzrostla o 1,9 %.
C:\fakepath\trader-06022023-1.jpg

Praktická ukázka: Smrtící pátek

06.02.2024 Po pár týdnech, ve kterých byla moje strategie docela úspěšná, tady máme týden, kdy se šlo do mínusu. Ve finále nebyl celkový výsledek až tak zlý, no člověk by si ho s radostí odpustil. Tím spíš, že až do pátku bylo vše v pohodě, no poslední den v týdnu rozhodl o horším výsledku.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá Fed, v Německu vychází lednová inflace

31.01.2024 Dnešní ekonomické dění opanuje zasedání americké centrální banky, které je v rámci našeho časového pásma naplánované na 20:00. Ještě před ním tak s trhy může zahýbat lednový výsledek inflace v některých zemích eurozóny, kdy pro celkový výsledek budou určující zejména dnešní hodnoty z Německa a Francie. V případě Německa je očekáván pokles harmonizované meziroční míry z 3,8 % na 3,2 %, ve Francii by míra inflace měla poklesnout z 4,1 % na 3,6 %. Meziměsíční míry se v rámci eurozóny budou vesměs pohybovat stejně jako v předcházejících měsících okolo nuly.
C:\fakepath\trader-23012024-ukazka.jpg

Praktická ukázka: Jeden obchod s malým ziskem

23.01.2024 Vlastně ani nevím, co mám raději. Jestli situaci, kdy v mé strategii padá jeden obchod za druhým a je vidět, že trh má zájem si hrát, nebo, stejně jako v minulém týdnu takový klídek a pohoda, kdy se sotva odbaví jeden obchod za celý týden. Obojí má něco do sebe, každá varianta v sobě ale nese jinou dávku emocí.
img

Ranní okénko - Trh ustupuje ze sázek na brzké snižování sazeb

18.01.2024 Dnešek nenabízí významnější ekonomická data, a kromě dílčích čísel z amerického nemovitostního trhu tak bude pozornost trhu směřovat jen k zápiskům z posledního zasedání Evropské centrální banky. Na tiskové konferenci po zasedání prezidentka ECB Lagarde zmínila, že neprobíhala konkrétní diskuze o uvolňování měnové politiky, i přesto nelze vyloučit komentáře některých členů k očekáváním trhu ohledně snižování sazeb. V době zasedání trh přisuzoval více jak 50% pravděpodobnost březnovému snížení sazeb, aktuálně trh šance na březnové snížení vidí jen okolo 20 % a první snížení investoři očekávají nejdříve v dubnu. Do konce roku ale i nadále počítají s relativně prudkým tempem, kdy ke konci prosince by vůči současným úrovním měly sazby poklesnout o 125-150 bazických bodů.
img

Česká ekonomika šlápla na brzdu výrazněji

04.12.2023 Česká ekonomika ve třetím kvartále poklesla o 0,5 % (původní odhad -0,3 %) a překvapila trh i ČNB opět horším výsledkem. Kosmeticky byl sice revidován směrem vzhůru odhad za předešlý kvartál, i tak však meziroční propad zesílil na -0,7 % (versus náš odhad a odhad ČNB na -0,6 %). Znepokojivý je také pohled do struktury HDP - mezičtvrtletně padají prakticky všechny složky poptávky, kromě spotřeby vlády. Zatímco u zahraniční poptávky jsme takový vývoj předpokládali, tak pokles spotřeby domácností (-0,3 % mezikvartálně) a zejména investic (taktéž -0,3 %) je pro nás i centrální banku nepříjemným překvapením.
img

Česká ekonomika klesá výrazněji, … sazby dolů již v prosinci?

01.12.2023 Česká ekonomika ve třetím kvartále poklesla o 0,5 % (původní odhad -0,3 %) a překvapila trh i ČNB opět horším výsledkem. Kosmeticky byl sice revidován směrem vzhůru odhad za předešlý kvartál, i tak však meziroční propad zesílil na -0,7 % (versus náš odhad a odhad ČNB na -0,6 %).
img

Průmyslová výroba, ČR, srpen 2023

09.10.2023 Tuzemská průmyslová výroba si v srpnu vedla lépe, než se čekalo: meziročně sice klesla o 1,7 %, finanční trh ovšem očekával pokles o 2,9 %.
img

Ceny výrobců/PPI, ČR, srpen 2023

18.09.2023 Výrobní ceny v průmyslu vykázaly v srpnu mírné zrychlení svého meziročního růstu: šlo o první zrychlení od loňského září, přičemž lze předpokládat, že roli zde sehrál vývoj cen rafinovaných ropných produktů a koksu.
img

Forex: Slabší euro vůči dolaru na korunu výrazněji nedopadlo

04.09.2023 V uplynulém týdnu se neobjevil významnější impuls, který by nasměroval korunu jedním či druhým směrem a ta tak i nadále setrvává poblíž 24,10 EUR/CZK. Domácí měnu výrazněji neovlivnil ani výsledek inflace v eurozóně, která sice stejně jako v červenci dosáhla 5,3 %, vzhledem ale ke klesající jádrové dynamice trh horší celkový výsledek neřešil a začal i tak sázet na uvolněnější měnovou politiku ECB.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Evropský HDP bude revidován mírně směrem dolů

04.09.2023 Spojené státy zahájí tento týden státním svátkem. Z dat stojí za pozornost červencový zahraniční obchod, který v důsledku vyšších importů prohloubí svůj schodek, a index ISM ze služeb, který se dále mírně posune pod svůj dlouhodobý průměr. Německé tovární objednávky ani průmyslová produkce nepotěší měsíčním poklesem.
img

Tuzemský průmysl zůstává v útlumu

01.09.2023 Nálada v tuzemském průmyslu zůstala i v srpnu na bodu mrazu. Index nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském průmyslu sice překonal tržní očekávání a mírně vzrostl na 42,9 bodů, nadále však indikuje poměrně znatelný pokles aktivity. Srpnový výsledek v Česku kopíruje vývoj v Německu, kde rovněž došlo ke stabilizaci PMI indexu, ale výrazně pod hranicí 50 oddělující pásmo expanze a recese.
C:\fakepath\trader-29082023-11.jpg

Praktická ukázka: Jen dva obchody, ale náboj to mělo

29.08.2023 Po ztrátovém týdnu jsem byl docela zvědavý, co nového mě čeká. Vždy je to takové trochu nervózní očekávání a trochu i obava, aby nenavázal další ztrátový týden. Je to částečně dané i velikostí rizika na jeden obchod, kterou mám. Na druhou stranu je moje strategie udělána tak, aby ztrátových obchodů bylo co nejméně. To ale samozřejmě neznamená, že jednou se nestane to, že budou dva ztrátové týdny po sobě. Určitě se to stane, je jen otázkou kdy.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Průmyslová výroba v Německu se v červnu snížila více, než se čekalo

07.08.2023 Průmyslová výroba v Německu se v červnu znovu snížila. Ve srovnání s květnem klesla 1,5 procenta, což je více, než se čekalo. Výrazný pokles zaznamenal automobilový průmysl. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil německý statistický úřad. Na nízké úrovni zůstává v zemi spotřebitelská poptávka, která se ani v srpnu nevrátila na úroveň před krizí.
img

V červnu průmysl mírně rostl, většina odvětví je ale v poklesu

07.08.2023 Průmyslová produkce se během června dokázala udržet v černých číslech a meziročně přidala 0,9 %. To je v souladu s našim odhadem, naopak pro trh jde spíše o pozitivní překvapení, kdy medián počítal s poklesem o necelé procento. Stejně jako v předchozích měsících je růst neproporcionálně rozdělený, kdy se většina odvětví nachází v poklesu, a hlavní pozitivní impuls přichází ze strany automobilového sektoru. Meziměsíčně průmyslová produkce druhý měsíc v řadě rostla, v červnu o 0,9 %.
img

EUR/USD. Horská dráha: dolaroví býci uviděli světlo na konci tunelu

28.07.2023 Pár EUR/USD byl chycen v turbulencích uprostřed protichůdných fundamentálních signálů, což způsobilo boční pohyb ceny. Účastníci trhu stále potřebují vyřešit tyto rozpory, aby mohli určit směr ceny. V současné době jsou obchodníci poháněni emocemi a zažívají jízdu jako na horské dráze.
img

Ranní okénko - Týden plný českých dat otevře statistika mezd

05.06.2023 Je před námi zajímavý týden, a to zejména z pohledu tuzemských dat. Patrně nejzajímavější informace dorazí již dnes ráno v podobě vývoje mezd za první kvartál letošního roku. Informace bude zásadní především v kontextu blížícího se zasedání ČNB. Pokud by nominální růst zamířil nad 10 %, výrazně by vzrostla pravděpodobnost, že v polovině června se podaří najít většinu pro zvýšení sazeb.
img

HDP ČR, detailní údaje, 1Q 2023

30.05.2023 Česká ekonomika v letošním prvním čtvrtletí vykázala mezikvartální stagnaci HDP, v meziročním vyjádření HDP klesl o 0,4 %.
img

Ranní okénko - Tento týden dorazí výsledky inflace z ČR a USA

09.05.2023 Po prodlouženém víkendu startuje další týden plný ekonomických dat. Z Česka dnes dorazí výsledek z průmyslu a zahraničního obchodu, zítra informace o podílu nezaměstnaných, pro trhy nejzajímavější ale bude čtvrteční výsledek inflace. Očekáváme relativně výrazný pokles meziroční míry z březnových 15,0 % na 13,3 %. Na inflaci se bude čekat i ve Spojených státech, kde výsledek přijde o den dříve, a to ve středu. Srovnávací základna zde bude hrát menší roli a očekáváno je proto setrvání na úrovni 5 %.
C:\fakepath\trader-08052023.png

Praktická ukázka: V pondělí bez obchodu

08.05.2023 Je to sice náhoda, ale docela úsměvná. Představte si, že i můj AOS na Svátek práce nepracoval. Bylo to sice zapříčiněno tím, že v pondělí nebyly splněny podmínky pro zadání obchodů, i přesto mě to pobavilo. Co se v týdnu odehrálo dál, na to se podíváme níže.
img

Ke konci dubna stoupl deficit státu na 200 mld. Kč

02.05.2023 První třetinu letošního roku uzavírá státní rozpočet s deficitem ve výši rovných 200 mld. Kč. Saldo je tak vyšší než loni, a i než v doposavad rekordním roce 2021. Tehdy deficit ke konci dubna dosahoval 192 miliard Kč, stát nakonec rok 2021 uzavřel se zhruba 420miliardovým schodkem.
img

Ranní okénko - Rušné ráno v Evropě: inflace a HDP

28.04.2023 V Evropě je dnes ráno z pohledu ekonomických dat rušné ráno, kdy řada zemí reportuje předběžné výsledky HDP a některé i dubnovou inflaci. Průběžné výsledky vypadají dobře a snižují riziko recese v eurozóně. První na řadě byla Francie, jejíž ekonomika podle tamního statistického úřadu v 1Q23 mezikvartálně vzrostla v souladu s očekáváními o 0,2 %, poté, co stagnaci v 4Q22. Za růstem stál zahraniční obchod, domácí poptávka setrvala utlumená.
img

Ranní okénko - Smíšená čísla z amerického trhu práce obchodování příliš nerozhýbala

11.04.2023 Po prodlouženém víkendu pokračuje ekonomický kalendář spíše v odpočinkovém tempu, kdy dnešní pomyslný vrchol představují data z eurozóny ohledně únorových maloobchodních tržeb. O něco dříve vyjde v tuzemské ekonomice ještě statistika devizových rezerv (ke konci března), vzhledem k neaktivitě ČNB ale bude sledována jen velmi okrajově. Včera již část světových trhů měla možnost zpracovat páteční data z amerického trhu práce. Statistika ale nezvykle přesně zapadla do odhadu analytiků a vzhledem k absenci překvapení nepřišel ani výraznější impuls pro zvýšenou volatilitu. Tomu tak odpovídá i včerejší výsledek obchodování na akciových trzích, kdy index S&P 500 uzavřel takřka beze změny vůči čtvrteční uzavírací ceně. Většina evropských trhů zůstala uzavřená, futures naznačují pro dnešek spíše mírně pozitivní start.
img

Průmysl díky automotive vykázal za únor růst

06.04.2023 Průmyslová výroba v únoru dopadla v souladu s očekáváním trhu, když meziročně rostla o 2 %. Zásadní měrou se na tom opět podílel automobilový průmysl, který díky výraznému meziročnímu růstu překlopil celkový výsledek do kladných hodnot. Produkce v českém průmyslu mírně rostla i proti lednu, meziměsíčně o 0,4 %.
img

Ranní okénko - Americký trh práce ukazuje první střípky zpomalení

06.04.2023 Dnes ekonomický kalendář pokračuje daty z tuzemské ekonomiky. Po včerejších číslech z maloobchodu dorazí duo průmyslu a zahraničního obchodu. U průmyslu je trhem očekáván mírný meziroční růst, my počítáme pouze se stagnací. V kladných číslech se patrně podruhé v řadě udrží i saldo zahraničního obchodu. Již ráno překvapila německá průmyslová produkce, která meziměsíčně rostla o 2,0 %, zatímco trh čekal výsledek okolo nuly. Navázala tak na včerejší silná čísla ohledně továrních objednávek. Z globálního pohledu budou investoři ještě zpracovávat včerejší data ohledně počtu vzniklých pracovních míst ve Spojených státech od agentury ADP. V pátek sice dorazí více sledovaná oficiální statistika, americký trh ale bude uzavřený a reakce se tak naplno projeví až začátkem příštího týdne.
img

Ranní okénko - Skokový růst ceny ropy nahrál energetickému sektoru

04.04.2023 Dnes ekonomický kalendář plní spíše méně významná data, v čele s únorovými cenami výrobců v eurozóně a továrními objednávkami v USA. Mimo to ze Spojených států dorazí ještě průzkum mezi zaměstnavateli ohledně volných pracovních míst (JOLTS), hlavní čísla z trhu práce ale přijdou až v pátek. Včera trhy rozhýbal především zveřejněný index ISM pro průmysl, který skončil pod mediánem analytiků. Navzdory negativnímu vyznění přijal trh zprávu relativně pozitivně, protože zapadá do představ o dřívějším snižování sazeb a dále kvůli tomu, že podindex cen sledující ceny vstupů znovu zamířil pod hodnotu 50 bodů, která značí pokles cen.
img

Deficit se dále prohlubuje a přesahuje 165 mld. Kč

03.04.2023 Po čtvrtině letošního roku dosáhl deficit vládních financí 166,2 mld. Kč. Pro březen jde o historicky nejhorší výsledek, v loňském roce deficit dosahoval necelých 60 mld. Kč, v covidovém roce 2021 pak 125 mld. Kč. Nadále se v rozpočtu negativně projevují prohlubující se výdaje v sociální oblasti a zároveň výdaje vynakládané na zastropování cen elektřiny a plynu. Na druhé straně rozpočtu se čeká na připsání peněz z daně z neočekávaného zisku, kde Ministerstvo financí počítá s dodatečným příjmem ve výši 85 mld. Kč. K tomu v březnu ještě nedošlo, stát již ale vybral zhruba 8 miliard korun na odvodu z nadměrného zisku při výrobě elektřiny. Zde zákon o státním rozpočtu předpokládá celkový výběr ve výši 15mld. Kč.
img

V lednu průmysl negativně překvapil

10.03.2023 Průmyslová výroba v prvním měsíci letošního roku překvapila slabším tempem, kdy na základě pozitivního působení automotive jsme očekávali kladný meziroční přírůstek. Ten se dostavil pouze na úrovni kalendářně neočištěné hodnoty (+1,3 %), nikoliv však po očištění (-1,4 %).
img

Forex: Maloobchodní tržby v USA slušně rostly

15.02.2023 Ze Spojených států by dnes měla přicházet silná data. Lednové maloobchodní tržby by měly díky vyšším prodejům automobilů meziměsíčně stoupnout o 1,4 %. Růst by mělo i využití kapacit a průmyslová produkce. Ta naopak v eurozóně v důsledku mizerných výsledků v Německu a Irsku výrazně poklesne. V regionu bude zveřejněna polská inflace, která zřejmě dále zrychlí.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-06022023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (6.2.2023)

06.02.2023 V minulém týdnu jsme se dočkali dvou obchodů podle mého týdenního komentáře, který jsem s předstihem uveřejnil na webu FXstreet.cz. Jako první jsme viděli průraz horní vstupní S/R zóny, což znamenalo aktivaci nákupního buy obchodu, který však skončil na Stop-Lossu. Následně však došlo k prolomení také dolní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval prodejní sell obchod, který se již přesně dostal do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Zisk z druhého obchodu byl větší než ztráta z prvního obchodu a celkový výsledek tak byl kladný.
img

Ranní okénko - První pátek roku ve svižném tempu, pozornost míří k americkému trhu práce

06.01.2023 Pátek v poklidném tempu se tentokrát nekoná a ekonomický kalendář je až do pozdních odpoledních hodin zaplněný. Již před pár minutami ho odstartovalo Německo, kdy maloobchodní tržby za listopad dopadly v souladu s očekáváními (+1,1 % m/m). Překvapila ale statistika továrních objednávek. Namísto očekávaného 0,5% meziměsíčního poklesu přišel propad o více jak 5 %, a výsledek tak nahrává i slabšímu vývoji v českém průmyslu.
img

Schválený schodek 295 miliard pro letošní rok není realistický, říká šéf Národní rozpočtové rady. Spíše dle něj vykáže hodnotu kolem 350 či 360 miliard, tedy zhruba jako za rok 2022

04.01.2023 Deficit státního rozpočtu ve výši 295 miliard korun, který je schválený při letošní rok, není realistický. Ve včerejší debatě Institutu pro politiku a společnost to uvedl Mojmír Hampl, šéf Národní rozpočtové rady. „Schodek letos prostě nemůže skončit pod částkou 300 miliard korun,“ říká.
img

Schodek státního rozpočtu za loňský rok činí 360,4 miliardy korun, koruna v reakci zpevňuje na 24,10 za euro. Fialova vláda už příští rok bude splňovat maastrichtské kritérium deficitu

03.01.2023 Schodek státního rozpočtu v loňském roce činil celkově 360,4 miliardy korun. Jedná se o třetí nejvyšší deficit v historii samostatné České republiky. Hlubší byl schodek už jen v covidových letech 2020 a 2021. Přesto je však dnes zveřejněný celkový výsledek lepší než plán vlády, který počítal se schodkem za loňský rok ve výši až 375 miliard korun. Na lepší než plánované číslo zareagovala bezprostředním zpevněním česká koruna, když si vůči euru připsala během zhruba třiceti minut 0,2 procenta a posílila až na 24,10.
img

Forex: Silná koruna na Nový rok… i po celý rok?

02.01.2023 Závěrem roku 2022 koruna dále posilovala a během prvních hodin nového roku se nakrátko dostala až do blízkosti 24,10 EUR/CZK, kde byla naposledy v září 2011. K posilování na 10leté maximum přispěly tradičně nižší „sváteční“ objemy, kdy likvidita byla ve srovnání se zbytkem roku jen minimální. Vzhledem k absenci zásadnějších makroekonomických dat hrál vliv i globální vývoj, kde pozitivně působil mj. pokračující ústup cen zemního plynu symbolizující naději na postupné odeznívání loňského energetického šoku.
C:\fakepath\trader-24082022-1.jpg

157 týdnů praktických ukázek: Bilance

24.08.2022 No letí to, letí. Už tři roky tomu jsou, co se pokouším ukázat každý obchod, který jsem udělal. Není to nic náročného, přesto je to taková malá povinnost, kterou cítím, že musím dodržovat. Možná to nikdo nečte, možná ano. Pro někoho je to možná úplně zbytečná věc, pro někoho je to možná ukázka toho, jak se čas propisuje je do výsledků strategie. V podstatě každý s tím naloží, jak uzná za vhodné a přesně tak to má být.
img

Ranní okénko - Prudký pokles prodejů nových domů v USA

24.08.2022 Dnes v devět ráno ukáže konjukturální průzkum z dílny ČSÚ, kam se v srpnu posunula nálada domácností a podnikatelů v Česku. Z USA pak odpoledne dorazí statistika prodejů zboží dlouhodobé spotřeby, kde trh očekává mírný meziměsíční nárůst. Včerejší indexy nákupních manažerů dopadly přesně opačně, než trh očekával. Zatímco v eurozóně přišla úleva, když index v průmyslu setrval na podobných úrovních jako v červenci, v USA výsledek negativně překvapil.
img

Daň z mimořádných zisků veřejné finance neozdraví. Tato orbánovská akorát ODS připraví o voliče a nahraje Babišovi

01.08.2022 Po osmi měsících svého vládnutí je stále zřejmější, že Fialův kabinet rezignoval na slibované zásadní osekání rozpočtových výdajů a na hledání úspor. Sází na to, že podstatnou část dluhu za něj splatí občané vysokou inflací a znehodnocením měny. A není to sázka nerealistická.
img

Proč vláda vzdala hledání úspor v rozpočtu? Sází na to, že dluh za ní splatí občané v podobě vysoké inflace – a není to sázka nerealistická

30.07.2022 Po osmi měsících svého vládnutí je stále zřejmější, že Fialův kabinet rezignoval na slibované zásadní osekání rozpočtových výdajů a současně na hledání úspor. Za prvních šest měsíců letošního roku je schodek státního rozpočtu sice meziročně nižší o zhruba 82 miliard korun. Jenže za poklesem schodku je prakticky výhradně vyšší daňový výběr. Na daních totiž má státní rozpočet za první letošní půlrok meziročně hned o přibližně 74 miliard korun více.
C:\fakepath\trader-15072022.jpg

Výhody a nevýhody scalpingu

15.07.2022 Takzvaný scalping je jednou z technik velmi krátkodobého obchodování. Smyslem této činnosti je vygenerovat větší množství obchodů, které nebudou trvat déle než pár desítek vteřin až maximálně jednotek minut. Scalpeři zpravidla denně realizují desítky a někdy až stovky obchodních pozic. Scalping má však i svá úskalí, o nichž bude také dnešní článek pojednávat.
img

Průmysl překvapil pozitivním výsledkem

07.07.2022 Tuzemská průmyslová produkce rostla v květnu meziročně o 6,3 %, po očištění o pracovní den bylo tempo o něco pomalejší, stále ale překvapivě silné. Proti loňsku kalendářně očištěná produkce vzrostla o 3,3 %. Konečně výsledek netáhla dolů automobilová výroba, která se naopak významně podílela na celkovém skóre. Růst přišel napříč sektory, na datech je ale znát, že stagnačnímu trendu se český průmysl jen těžko ubrání. Horší výsledek do dalších měsíců predikují i předstihové ukazatele, mj. červnový výsledek PMI. Meziměsíčně proti dubnu byla průmyslová produkce vyšší o 2,4 %.
img

Forex: Fed zvýší sazby o 75 bazických bodů

15.06.2022 Americká centrální banka dnes pravděpodobně zvýší úrokové sazby o 75 bazických bodů. Zároveň zveřejní i medián výhledu úrokových sazeb, který se posune výrazně výše. V dlouhodobém výhledu zřejmě překročí tři procenta. Maloobchodní tržby v USA v květnu po očištění o prodeje automobilů podle nás vzrostou o solidní jedno procento. Mírně si v dubnu pravděpodobně polepšil i evropský průmysl.
img

Ranní okénko - Inflaci letos poženou vzhůru energie

02.03.2022 Česká ekonomická data byla během včerejška pro tento týden vyčerpána, v příštích dnech nás čekají především údaje z ekonomiky eurozóny a USA. Hlavními informace dneška jsou inflace v eurozóně a statistika z amerického trhu práce z dílny ADP, která měla oproti lednu doznat zlepšení.
img

Ranní okénko - Česká míra nezaměstnanosti patrně pokračuje v poklesu

08.12.2021 Globálně toho dnešní ekonomický kalendář moc nenabízí, za to ze středoevropského regionu dorazí klíčové informace. V Polsku bude jednat centrální banka o nastavení úrokových sazeb. Její guvernér se nedávno nechal slyšet, že inflaci nevnímá jako přechodnou a banka proti ní musí dále zakročit. Polská inflace v listopadu překvapila skokem až na 7,7 %, a proto očekáváme, že dnes bude hlavní úroková sazba navýšena o 50bb na 1,75 %.
img

Průmysl meziměsíčně v plusu, automobilky nadále brzdou

07.12.2021 Tuzemská průmyslová výroba zůstala dle očekávání v útlumu i na počátku posledního čtvrtletí. V říjnu produkce poklesla meziročně (bez očištění o kalendářní vlivy) o 7,4 %, více než činil medián trhu (6,8 %). Stejně jako tomu bylo v září, zhoršil celkový výsledek především automobilový sektor, kde objem výroby meziročně ztrácel 32,9 %. Po očištění o kalendářní vlivy meziroční pokles dosahoval 4,9 %. Oproti září se ovšem dostavilo navýšení celkového objemu výroby o necelé 1 %. Jedná se tak o vylepšení po meziměsíčním poklesu o 3,0 % o měsíc dříve.
img

Ranní okénko - Průmysl a export tlumeny automotive

07.12.2021 Silný pokles německých průmyslových objednávek za říjen včera indikoval další slabý výkon průmyslové výroby, což se ovšem dnes ráno nepotvrdilo. Tamní objem výroby meziměsíčně vzrostl o 2,8 % (oproti odhadovaným 1,0 %) a revize nahoru se dostavila pro údaje za září na -0,5 % z dříve udávaných -1,5 %. Ve výsledku tak německý průmysl meziročně ztrácí 0,6 %, přičemž medián odhadu počítal s hodnotou poblíž 3 %. Nakonec výroba aut celkový výsledek dolů nestáhla. Naopak, dle informací od německého statistického úřadu se výroba motorových vozidel a jejich dílů zvýšila meziměsíčně o 12,6 %.
C:\fakepath\forex-fxstreet-03122021.jpg

Na co se zaměřit, abyste vydělávali obchodováním na forexu

03.12.2021 Mít pravdu pro většinu lidí znamená více než vydělávat peníze. Nejlepším způsobem, jak vydělat skutečné peníze na forexovém trhu, je zastavovat brzy své ztráty a dovolit vašim ziskům, aby se rozvíjely. K tomu musíte přijmout skutečnost, že některé vaše obchody budou ztrátové a musíte je co nejdříve uzavřít a přejít k další obchodní příležitosti.
img

Ranní okénko - Zajímavý vývoj výnosové křivky v USA

03.12.2021 Český ekonomický kalendář je prázdný, na smršť dat si počkáme až do příštího týdne. V eurozóně zazní výsledek maloobchodních tržeb za říjen. Čeká se růst o 0,3 % meziměsíčně po předchozím poklesu o 0,3 %. Ovšem citelně horší výsledek v Německu indikuje možnost negativního výsledku i pro eurozónu jako celek, i když nutno zmínit, že rozkolísanost výsledků napříč členskými státy v posledních měsících není neobvyklá. Avšak pozornost finančního trhu směřuje dnes jednoznačně do USA, kde je na řadě měsíční statistika z trhu práce. Ta přichází v zajímavý moment, tedy poté, co od Jerome Powella v posledních dnech dorazily více jestřábí komentáře.
img

Technická analýza páru GBP/USD na 29. listopadu – 4. prosince 2021

29.11.2021 Tento týden očekáváme růst ceny z úrovně 1,3333 (zavírací cena poslední týdenní svíčky) k cíli 1,3418 – úrovni pullbacku 14,6 % (žlutá tečkovaná linie). Po jeho dosažení může pár dál růst k cíli 1,3505 – úrovni pullbacku 23,6 % (žlutá tečkovaná linie).
img

Rozbřesk: Koruna navzdory jestřábí ČNB dál slábne

25.10.2021 Konec minulého týdne byl ve znamení prvních odhadů indexů nákupních manažerů v eurozóně za měsíc říjen. Celkový PMI podle očekávání mírně poklesl v důsledku nepříznivé situace v evropském průmyslu. Nejde však jen o problém pomalejšího růstu odvětví, jak by napovídal celkový index, ale také o slabší příliv nových zakázek, rostoucí zásoby nedokončených výrobků, a především o prudce rostoucí ceny vstupů, které se odrážejí i v rekordních cenách finální produkce.
img

Ranní glosa: Do nového čtvrtletí vstupuje evropská ekonomika v horší kondici

25.10.2021 Konec minulého týdne byl ve znamení prvních odhadů indexů nákupních manažerů v eurozóně za měsíc říjen. Celkový PMI podle očekávání mírně poklesl v důsledku nepříznivé situace v evropském průmyslu. Nejde však jen o problém pomalejšího růstu odvětví, jak by napovídal celkový index, ale také o slabší příliv nových zakázek, rostoucí zásoby nedokončených výrobků, a především o prudce rostoucí ceny vstupů, které se odrážejí i v rekordních cenách finální produkce.
img

Nejvíce je na kryptoměny připravená Kalifornie

23.09.2021 Americký stát Kalifornie se dostala na první místo v USA v připravenosti na kryptoměny. Bitcoinová infrastruktura je v Kalifornii na velmi vysoké úrovni a předběhla tak i spousty jiných států, které jsou ke kryptoměnám otevřené.
img

Průmysl v červenci bojoval statečně

06.09.2021 I navzdory pokračujícímu nedostatku výrobních vstupů a chybějícím dvěma pracovním dnům dokázal český průmysl meziročně vykázat nárůst, konkrétně pak o 1,1 %. Po očištění právě o počet pracovních dnů se jednalo o růst o 7 %. Byť do meziročního výsledku nadále promlouvala mírně snížená srovnávací základna z loňska, meziměsíční růst na úrovni 2,1 % dokazuje, že se český průmysl skutečně držel na pozitivní trajektorii. Oproti loňsku výrazně narostly i tržby (12,1 %), přičemž větší měrou z tuzemska (14,5 %) nežli ze zahraničí (10,4 %). Podobně i celkový růst nových zakázek (18,9 % meziročně) byl tažen více těmi z Česka (20,2 %) než z ciziny (18,3 %). Nepatrně se ve srovnání s loňským červencem snížil evidenční počet zaměstnanců (-0,6 %), ovšem těm, kteří zůstali, narostla průměrná mzda o 5,3 %.
img

Ranní okénko - Dozvíme se, co stálo za vývojem ekonomiky ve druhém čtvrtletí

31.08.2021 ČSÚ dnes ráno zveřejní zpřesněný odhad HDP za druhé čtvrtletí, který odhalí strukturu růstu ekonomiky a případně i revizi předběžného výsledku. V eurozóně vyjde srpnová inflace a v USA spotřebitelská důvěra. Koruna osciluje okolo EUR/CZK 25,56.
img

Ranní okénko - Očekávání ohledně akce Fedu upřesní statistika z trhu práce

30.08.2021 Tento týden se zaměříme na domácí data. Pro druhé čtvrtletí bude zveřejněna průměrná hrubá měsíční mzda, která podle nás meziročně vzrostla dvouciferným tempem. Dorazí také srpnový PMI index pro průmyslový sektor a údaje o státním rozpočtu ke konci srpna. Zpřesněný odhad HDP za druhé čtvrtletí odhalí, co stálo za překvapivě slabém mezičtvrtletním růstu ekonomiky. Z globální ekonomiky s dopadem na finanční trhy bude klíčová zpráva z amerického trhu práce. Neméně důležitá bude ale také srpnová inflace v eurozóně.
img

Ranní okénko - Americký růst zaměstnanosti přinesl zklamání

05.08.2021 Dnešní den zahájíme informací o vývoji tuzemských maloobchodních tržeb za měsíc červen. Pokračují normalizace ekonomického života podle nás i v červnu přinese citelný nárůst prodejů, který ovšem v meziročním srovnání již nebude těžit z tak nízké srovnávací základny, jako tomu bylo o měsíc dříve. Po květnových 16,5 % tak tentokrát čekáme dynamiku na úrovni 7,5 %, přičemž trh je v tomto odhadu s námi zhruba zajedno (7,3 %).
img

Škoda Auto zvýšila v 1. pololetí tržby o 35,2 pct na 10,2 mld. eur

30.07.2021 Mladoboleslavské automobilce Škoda Auto vzrostly v prvním pololetí letošního roku tržby o 35,2 procenta téměř na 10,2 miliardy eur (asi 260 miliard Kč). Celosvětové dodávky vozů zákazníkům v prvním pololetí vzrostly v porovnání se stejným obdobím minulého roku o 20,8 procenta na 515.300 vozů, informovala dnes firma v tiskové zprávě. Loni celkový výsledek firmy ovlivňovala pandemie koronaviru a několik týdnů uzavřené výrobní závody. Letos situaci komplikuje nedostatek čipů, firma tak musí rušit řadu směn, na dva týdny téměř zcela zastavila výrobu.
img

Rozbřesk: Horší Ifo i tuzemská podnikatelská nálada

27.07.2021 Po pátečním zveřejnění předběžných červencových indexů nákupních manažerů, které mimochodem dopadly velmi dobře, přišly na řadu i výsledky německého Ifa. Na rozdíl od PMI končícího nejvýše od roku 1998, Ifo tentokrát zamířilo dolů. Na první pohled tento kontrast možná vypadá trochu paradoxně, nicméně vyplývá z logiky, či přesněji konstrukce obou ukazatelů.
img

Rozbřesk: Česká ekonomika se dál zlepšuje, koruna si bere oddech

30.06.2021 Podle nových zpřesněných údajů se český HDP v úvodu roku meziročně snížil více, než se původně předpokládalo. Změna je na první pohled sice jen malá, ale rovněž znamená, že celkový výsledek české ekonomiky byl v loňském roce horší. Zatímco podle původních čísel se hospodářství propadlo o 5,6 %, podle nejnovějších dat pak už o 5,8 % v důsledku o něco horšího vývoje ve druhém čtvrtletí. Dobrou zprávou je, že revize neovlivnily mezičtvrtletní výsledky HDP na začátku roku. Pokles jen o 0,3 %, který před časem příjemně překvapil trhy tak zůstává v platnosti. Kromě revidovaných dat však statistický úřad zveřejnil i podrobnosti o vývoji hospodaření nefinančních podniků a domácností a z těchto nových čísel vyplývá, že se například zvýšila míra ziskovosti tuzemských firem o více než dva procentní body, mj. díky dotacím, na 46,4 %.
img

Ranní okénko - Narušené sezónní vlivy a statistické změny přechodně zvolní inflaci v eurozóně

28.06.2021 V eurozóně bude tento týden nejsledovanějším údajem červnová inflace, která měla meziměsíčně mírně zvolnit na 0,2 % z 0,3 % (meziročně na 1,9 % z 2,0 %). V USA bude pak koncem týdne zveřejněna statistika z trhu práce. Obě události budou trhy sledovat již kvůli jejich relevanci pro tamní centrální banky. V českém kalendáři je průzkum mezi nákupními manažery PMI a údaje o státním rozpočtu za červen. Dále dorazí finální zveřejnění HDP v prvním čtvrtletí. Nečekají se revize, měl by tudíž být potvrzen překvapivě mírný mezikvartální pokles o 0,3 % (o 2,1 % r/r).
img

Ranní okénko - Trh bude sledovat možné indicie Fedu ohledně snižování nákupu aktiv

14.06.2021 Po bohatém minulém týdnu z hlediska českých ekonomických dat, nás čeká pouze platební bilance, která vyjde dnes ráno. Dle odhadu trhu v dubnu dosáhla na 19,5 mld. Kč podpořena slušným přebytkem obchodní bilance. Uprostřed týdne nás čeká pouze zveřejnění cen průmyslových výrobců za květen, které podle nás i trhu snížily meziměsíční tempo a meziročně se udržely na 4,6 %. Hlavním údajem z eurozóny bude dubnová průmyslová výroba, která dle dostupných dat meziměsíčně vzrostla. Nejsledovanější událostí bude bez pochyb zasedání Fedu. Trh bude zvědavý zejména na možná vyjádření ohledně budoucího ukončení programu nákupu aktiv.
img

Ranní okénko - Česká i americká inflace překvapila, avšak opačným směrem

11.06.2021 Ekonomický kalendář závěrem týdne nabídne jen údaj z USA. Dorazí index spotřebitelského sentimentu od University of Michigan. Aktéři na finančním trhu tak budou mít prostor vstřebat včerejší údaje, kdy česká inflace překvapila nižším a americká naopak vyšším růstem. ECB na včerejším zasedání ponechala úrokové sazby beze změny, zveřejnila novou makroekonomickou prognózu a Lagarde na tiskové konferenci zmínila, že „odstoupení od nákupu aktiv v rámci PEPP je předčasné“. Koruna v návaznosti na mírnější tempo tuzemské inflace přechodně oslabila o 6 haléřů, během dne však posilovala až na hodnotu EUR/CZK 25,34. Polský zlotý kopíroval korunu, nicméně ztráty ze začátku pak jen zkorigoval a dále neposílil. Forintu se přechodné oslabení vyhnulo a během dne by víceméně stabilní. Kurz eurodolaru se během zasedání ECB a zveřejnění americké inflace rozkolísal, k nikterak výraznému pohybu ale nedošlo.
img

Export tažen zejména bilancí s motorovými vozidly

07.06.2021 Podle předběžných údajů ČSÚ skončila dubnová bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 19,3 mld Kč, tedy téměř stejně jako v březnu, kdy saldo činilo 17,6 mld. Kč.
img

Ceny výrobců - PPI, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

17.05.2021 Meziroční růst cen průmyslových výrobců v dubnu dále zrychlil a na úrovni 4,6 % byl nejvyšší od listopadu 2011. Tahounem zrychlení byl růst cen ve zpracovatelském průmyslu a zde zejména ceny chemických látek a výrobků, jež meziročně vzrostly o 32,4 %.
img

Zahraniční obchod přidává, nejen díky srovnávací základně

07.05.2021 Podle předběžných údajů ČSÚ skončila březnová bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 18,5 mld Kč, což je jen mírně za výsledkem v únoru a lednu, kdy bilance činila 22,5, respektive 24,6 mld. Kč.
C:\fakepath\trader-27042021-1.png

Praktická ukázka: Neklidný týden s klidným výsledkem

27.04.2021 Kalendář událostí moc nesleduji, protože moje strategie na něm není založena. Přesto se do něj občas podívám, abych zjistil kdy neobchodovat (viz. Velikonoce), případně kdy čekat trochu větší volatilitu, když se mi zdá, že je příliš velký klid.
img

Ranní okénko - Průmyslové zakázky rostly, výroba ale nečekaně klesla

09.04.2021 Dnešní ekonomický kalendář zeje prázdnotou. Odpoledne dorazí pouze údaje o amerických cenách průmyslových výrobců, od kterých se za březen čeká zrychlení meziročního růstu. Hlavní událost je již za námi. Po včerejším zveřejnění tuzemských měsíčních dat o průmyslové výrobě a zahraničním obchodu byl dnes ráno na řadě německý Destatis. Nejdříve se ale zaměříme na data z tuzemska, která přinesla překvapivý vývoj.
img

Průmysl se v únoru lehce zadrhl

08.04.2021 Excelentní kondice českého průmyslu, na kterou jsme si navykli v posledních měsících, utržila v únoru první šrámy. Oproti loňsku objem výroby poklesl o 2,6 % a zatímco v lednu stahoval výrobu do záporu nižší počet pracovních dnů, tentokrát se na něj vymlouvat nelze – bylo jich stejně jako před rokem. Že únor nebyl právě skvostným měsícem pak potvrzuje i meziměsíční srovnání, které hlásí pokles o plná 2 procenta. Evidenční počet zaměstnanců pak meziročně klesl o 3,3 %. Světlým momentem v aktuálních datech budiž alespoň hodnota nových zakázek, která se meziročně zvýšila o 6,7 %, přičemž za tímto vývojem stály spíše objednávky ze zahraničí (+8,9 %) nežli z tuzemska (+1,5 %). Podobně i tržby chodily v únoru spíše ze zahraničí (+1,2 %), než z Česka (-2,9 %).
img

Rozbřesk: ČNB: Raději později než dříve

25.03.2021 Bankovní rada ČNB ponechala na svém březnovém zasedání úrokové sazby beze změny. Rozhodnutí bylo jednomyslné a bylo učiněno na základě únorové prognózy, která se podle guvernéra v podstatě naplňuje. Překvapením byl snad jen výrazný růst mezd v tržních odvětvích v závěru roku, který šel ovšem na vrub třetinovému nárůstu výdělků ve zdravotnictví, patřící podle ČNB rovněž mezi tržní odvětví.
img

Lockdown maloobchodu skutečně nesvědčí

15.03.2021 Zatímco prosinec díky předvánočnímu uvolnění restrikcí představoval pro obchodníky alespoň dočasné nadechnutí, hned v lednu se opět ponořili pod vodu. Podle neočištěných dat došlo meziročně k propadu tržeb o nehezkých 8 % a po vyloučení automobilového segmentu dokonce o 9 %. Maloobchodní útlum tak překonal tržní i náš odhad. Zároveň došlo k poměrně významné revizi prosincového údaje, který tak nakonec nebyl tak slavný, když v souhrnu namísto původně avizovaných +2,6 % meziročně přinesl jen +0,4 %.
img

Zahraniční obchod, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

09.03.2021 Zahraniční obchod vykázal v lednu přebytek 24,6 miliardy korun, což byl nižší přebytek, než se čekalo. Exporty z české ekonomiky vykázaly v lednu meziroční pokles o 0,6 %, což byl první meziroční pokles od loňského srpna, letošní leden měl ale poměrně výraznou nevýhodu ve smyslu nižšího počtu pracovních dní. Dovozy ale meziročně klesly o 3,2 % a celkový přebytek zahraničního obchodu tak v lednu meziročně vzrostl o 7,3 miliardy korun, tento meziroční nárůst byl však nejnižší od loňského srpna.
img

V Americe by měl narůst optimismus mezi podniky

09.02.2021 Pro dnešek není na ekonomickém radaru mnoho zajímavých událostí a patrně jedinou výjimku představuje lednové vydání amerického NFIB průzkumu optimismu mezi malými podniky. Těm se sice po jarních uzavírkách nálada poměrně rychle vrátila, když z dubnového dna poblíž 90 bodů rychle vystoupala až k zářijovým 104 bodům, ovšem následně byla opět rychle zchlazena druhou vlnou pandemie. Po několikaměsíčních poklesech, které vyústily až v prosincových 95,9 bodu nyní trh doufá v obrat k růstu k 97. Malé podniky by tak měly reflektovat masivní fiskální podporu, postupné rušení uzavírek i naději na blížící se proočkování populace.
img

Ranní okénko - Předběžné odhady HDP za čtvrtý kvartál ukážou, že druhý lockdown byl méně ničivý, než ten první

25.01.2021 Z pohledu českých dat ekonomický kalendář nabídne pouze konjunkturální šetření ČSÚ. Hlavní událostí týdne budou předběžné výsledky HDP za čtvrtý kvartál některých evropských států (v čele s Německem, Francií a Španělskem) a také USA, kde navíc Fed rozhodne o nastavení úrokových sazeb.
img

Joe Biden představil podobu podpůrného balíčku

15.01.2021 Ekonomický kalendář dnes plní data z USA. Sledovaný bude především údaj o prosincových maloobchodních tržbách, jelikož americká ekonomika je z velké části poháněna domácí spotřebou. Tuto informaci doplní index spotřebitelské důvěry z dílny University of Michigan. V závěsu za ní se dozvíme výsledek průmyslové produkce. J. Biden zveřejnil plán fiskálního balíčku. Celkový obnos čítá 1,9 bilionu USD a obsahuje navýšení jednorázového šeku z 600 na 2000 amerických dolarů. Mimo dalších úprav je v plánu také navýšení minimální mzdy na 15 dolarů. Reakce finančního trhu nebyla výrazná, jelikož velkorysejší plán byl očekáván.
img

Průmyslová výroba ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

08.01.2021 Průmyslová výroba si v listopadu udržela mírný meziroční růst, pokud celkový výsledek očistíme o vliv počtu pracovních dní. Pokračuje také růst nových zakázek a tržeb, listopadový růst byl nicméně slabší než v říjnu. Přesto ale lze konstatovat, že se tuzemskému průmyslu daří s tím, jak druhá vlna pandemie nemá přímý dopad na průmyslovou výrobu a také zahraniční obchod funguje v zásadě bez omezení. Pro domácí výrobce je důležité, že průmyslu se dobře daří napříč Evropou, zejména pak v Německu, s nímž je tuzemský průmysl úzce provázán.
C:\fakepath\euro eurozona.jpg

Maloobchodní tržby v Německu v listopadu nečekaně vzrostly

05.01.2021 Maloobchodní tržby v Německu v listopadu podle sezonně přepočtených dat reálně vzrostly o 1,9 procenta, a navázaly tak na říjnový růst o 2,6 procenta. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Je to překvapivý vývoj, protože analytici očekávali, že tržby kvůli dopadům pandemie o dvě procenta klesnou. Do maloobchodních tržeb není započten prodej aut.
img

Boj o americký senát pokračuje

11.11.2020 Dnešní kalendář je z pohledu ekonomických dat prázdný. Jedinou událostí bude projev prezidentky ECB Lagarde na fóru ECB. Lze předpokládat další komentář v holubičím tónu, jelikož pandemická situace v Evropě se zhoršuje a inflace je utlumená.
img

Index: Průměrný český investor do fondů letos prodělal 0,9 pct.

26.10.2020  Průměrný český investor do fondů za letošní tři čtvrtletí prodělal 0,94 procenta. V samotném třetím čtvrtletí dosáhl ale kladného zhodnocení 2,45 procenta. Téměř se mu tak podařilo umazat zbývající část ztrát z prvního kvartálu. Vyplývá to z Indexu českého investora (CII750) společnosti Fincentrum & Swiss Life Select a agentury Thomson Reuters, který má ČTK k dispozici. Index sleduje výkonnost 750 investičních fondů působících na českém kapitálovém trhu.
img

Zahraniční obchod zaznamenal další zlepšení

07.09.2020 Podle předběžných údajů skončila v červenci bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 13,4 mld. Kč. Po sezónním očištění se jedná o 22 mld. Kč. Výsledné saldo je nižší než jsme očekávali. Současně byla revidována celoroční bilance za rok 2019 o +2,1 %. Pro letošní červen došlo k revizi na 35,2 mld. Kč z původně avizovaných 34,1 mld. Kč. Tahounem červencového pozitivního salda zahraničního obchodu byl růst přebytku bilance motorových vozidel o 6,1 mld. Kč. Deficit bilance s ropou a zemním plynem byl o 4,7 mld. Kč pod hodnotou ze stejného období minulého roku. Za tím stál efekt kombinace nižších cen na světových trzích a nižšího dovezeného množství. Příznivě se na výsledku podílel také růst salda bilance strojů a zařízení o 2,7 mld. Kč. a ostatních dopravních prostředků o 1,9 mld. Kč.
C:\fakepath\forex.jpg

Jak být profitabilní bez zaměření se na zisky

21.08.2020 Největší výzvou forexových obchodníků je konzistentní ziskovost. Koneckonců, nemělo by smysl zabývat se tradingem, pokud by vám nešlo o vydělávání peněz. Bohužel pro většinu obchodníků zůstává tento cíl nepolapitelný, a to do té míry, že mnoho z nich pochybuje o tom, zda je vůbec možné pravidelně dosahovat zisků. Konzistentní ziskovost v tradingu však není jen snem a může jí dosáhnout každý trader, pokud se bude řídit jednoduchými technikami, o kterých se zmiňujeme v tomto článku.
img

Okénko trhu - Počet Američanů bez práce dál klesá

13.08.2020 Tuzemské spotřebitelské ceny v červenci meziročně stouply o 3,4 %, což odpovídá zvýšení o 0,4 % oproti červnu. Růst inflace byl ovlivněn především zvýšením cen ve složce rekreace a kultura. V této kategorii zaznamenaly výrazný růst ceny dovolených s komplexními službami, které se zvýšily o 23,2 % v porovnání s minulým měsícem. Během července pokračoval i růst cen pohonných hmot a olejů o 4,4 %, což přispělo k meziměsíčnímu růstu spotřebitelských cen. V sektoru potravin byly vyšší především ceny nealkoholických nápojů o 2,7 %. Naopak na snižování meziměsíční celkové úrovně spotřebitelských cen se projevily nižší ceny potravin a nealkoholických nápojů. V meziročním porovnání rostly zejména ceny tabáku a lihovin, které za rok zdražily o 10,5 %. Za nimi v závěsu byly ceny potravin a nealkoholických nápojů, kde ceny uzenin vzrostly oproti červenci 2019 o 10,3 % a ceny vajec o 9,4 %. Vzhledem k dosavadnímu vývoji jsme zrevidovali naší prognózu na příští období. Předpokládáme, že inflace do konce roku neklesne na 2,0% cíl České národní banky.
img

Rozbřesk: Nový odhad HDP EU, data z amerického trhu práce pomohla dolaru

10.08.2020 ČR má už tu nejzajímavější várku dat za sebou, stejně jako srpnové zasedání bankovní rady ČNB i s novou prognózou. Na řadu tak nyní přijdou evropská data, z nichž nejzajímavější bude průmyslová výroba ve středu a další odhad HDP za druhý kvartál v pátek.
C:\fakepath\Forex.jpg

Klíčové faktory ovlivňující obchodování na forexu

08.08.2020 Moderní svět se vyznačuje neustálými změnami, a to jak vlivem předvídatelných událostí, tak i díky událostem, které přicházejí nečekaně. Kdykoli dojde k významné události nebo změně náhledu na hospodářství dané země, její měna kolísá. V mnoha případech po období kolísání se hodnota měny dostane zpět na předchozí cenové hladiny. Některé události však mohou vést k podstatnější změnám, které mohou mít dlouhodobější dopady.
img

Průmysl příjemně překvapil

06.08.2020 Průmyslová výroba v tuzemsku přinesla v červnu dobré zprávy, když neočištěně oproti loňskému roku odepsala jen 7 %, zatímco odhady činily -11,4 %. S přihlédnutím k tomu, že letošní červen měl o dva pracovní dny více, se po očištění o kalendářní vlivy jednalo o meziroční pokles na úrovni 11,9 %. Ve srovnání s květnem tento výsledek po sezónním očištění odpovídá zvýšení objemu výroby o 13,4 %. U průmyslových tržeb došlo meziročně k poklesu o 5,8 %, přičemž výrazněji se na tomto podílel pokles domácích (-9,6 %) nežli vývozních (-3,0 %). Zmenšil se i objem zakázek, kterých oproti loňsku ubylo 3,4 % a i zde byla situace horší z tuzemska (-10,3 %) nežli ze zahraničí (-0,1 %). Evidenční počet zaměstnanců v průmyslu meziročně klesl o 3,8 %, ovšem jejich průměrná mzda vzrostla o 0,7 %.
img

Forex: ČNB korunu nepřekvapí, ale průmysl by mohl

03.08.2020 Po předchozím citelném posílení,které koruně přineslo nalezení shody nad podobou záchranného balíčku Evropské unie, se česká měna ustálila v koridoru EUR/CZK 26,20 – 26,30. Ten v uplynulém týdnu prakticky neopouštěla a to ani navzdory některým významným ekonomickým událostem. Příliš s ní tak nezahýbal ani údaj o německém HDP za druhý kvartál, který za očekáváními mírně zaostal, ani ten o HDP českém, který naopak překvapil příjemně. Zdá se tedy, že trh si je vědom obtížnosti predikcí v takto dynamickém období, a odchylka o pár desetin procentního bodu tak nikoho příliš nevyděsí.
C:\\fakepath\\forex-cile.jpg

Proč obchodníci nedosahují svých cílů?

27.07.2020 V minulých článcích jsme probírali, proč by se obchodníci na finančních trzích (zejména ti začínající) měli soustředit spíše na obchodní proces než na samotné zisky. To je totiž velmi důležité pro získání disciplíny, díky které obchodník dokáže přiklonit pravděpodobnost ve svůj prospěch a zároveň se dokázat vypořádat s jakýmkoliv scénářem, který mu trh připraví a tím se posunout vpřed ke svému cíli.
img

Jak na husté obočí?

15.08.2019  Ženy, které byly od přírody obdařeny plným a hustým obočím mají obrovskou výhodu, jelikož v uplynulých letech je výra...
img

Zvrátí zápis z jednání ČNB posilující trend na koruně?

04.10.2013 Česká koruna včera atakovala své nejsilnější úrovně od počátku června. Během čtvrteční seance si totiž vůči euru polepšila o více než čtvrt procenta. Zatímco ranní zahajovací kurz činil 25,60 CZK/EUR, po poledni se na mezibankovním trhu uskutečnil obchod za 25,53 CZK/EUR. Takto silná byla česká měna naposledy před čtyřmi měsíci. K silnějším úrovním tlačí hráči na trhu korunu postupně v průběhu celého týdne poté, co v minulém týdnu ČNB oproti očekávání některých hráčů na trhu nerozhodla o použití přímých intervencí. Silnější koruně též pomáhá vývoj na eurodolarovém trhu. Padající dolar se odráží i v síle české měny. Proti dolaru včera koruna posílila pod 18,80 CZK/USD. Takto levný byl dolar naposledy v únoru.
Intraday

Není důležitý jeden obchod, ale dlouhodobý horizont - část 2.

10.09.2009 Dnes budeme pokračovat v našem článku o nedůležitosti jednoho obchodu v dlouhodobém horizontu. Poradíme vám, jak z tohoto hlediska správně nahlížet na obchody.
Související klíčová slova: Banco Santander | Nízké spready a komise | Znovuotevírání ekonomiky | Marlin | Dukascopy | Války | Pravděpodobné výsledky | Vývoj | Obchodní platformy | Data z trhu práce | InstaForex | Jana Steckerová | EUR | Spotřebitelské výdaje | Ztrátový obchod | Příklad z praxe | Bundesbank | Standard & Poor's | Intuitivní obchodní platforma | Straight Through Processing | Protistrana vašeho obchodu | Kalifornie | Brokeři | Přístup k různorodým trhům | Falešný průraz | Automobilový sektor | Itálie | Euro proti dolaru | McDonald's | Stavební produkce | PEPP | Texas | Údaj o HDP | Pip | Očekávání | Edison | Otevřené pozice | Evropské centrální banky | Zpochybnění výsledku | Poplatky a náklady | Swiss Life | Plán cílů | Novo | Souhrnný indikátor | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Novartis | Trh práce | Přesnost | Spready a komise | Swiss | Crypto | Investice | Britská centrální banka | Významné politické události | Rozvolnění | Edukativní zdroje | MACD | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Lednová inflace | Zákaznická podpora | Škoda Auto | ADP report | Ifo | Vliv událostí | Úspěšnost strategie | Prognózy | Britská libra | Intervence | Jak testovat a vybírat brokera | Výkon ekonomiky | Kritéria při výběru brokera | E.ON | Diverzifikace | Experti | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Člen bankovní rady ČNB | Oživení ekonomiky | Stop-Loss | Dobrý broker | Novo Nordisk A/S | Zvýšení minimální mzdy | Uvolňování měnové politiky | Reálné příjmy domácností | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Výkon českého průmyslu | Spotřebitelé | Recese v eurozóně | Digitální aktiva | Zahraniční obchod ČR | Český průmysl | Správný výběr brokera | Obchodní úspěch | Předseda představenstva | Price Action | Support oddělení | Tuzemské hospodářství | Aktuální vývoj | Lagardeová | Průměrné mzdy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Výnos | Efektivní trading | Delta | Vzdělávání | Market Maker (Dealing Desk) | Americké podniky | Výkon průmyslu | Slabá poptávka | Růst sazeb | Import | Vstupy a výstupy | ČEZ | Investiční portfolio | Důvěra v ekonomiku | Směřování měnové politiky | Čerpání evropských peněz | Americký akciový trh | Odhad HDP | Praxe | Sentiment na trhu | Brent | Ekonomický sentiment | Vliv politiky | Podnikové objednávky | Kontrakce | Peníze | Celkový směr trhu | Kritéria pro výběr brokera | Ukazatel | Průmyslové zakázky | Spektrum trhů | Meziroční růst cen | Vlna pandemie | Obavy z inflace | Prognóza | Služby | Ziskovost tradera | Běžný účet platební bilance | Měny | Amgen | Americký Fed | Investiční strategie | Výsledek hospodaření | Regulace a bezpečnost | Burza | Bankovní rada ČNB | Americká nezaměstnanost | ZEW index | Lukáš Voženílek | Růst trhu | Burzy | Sázková kancelář | USD/EUR | Kvalita zákaznické podpory | Výraznější impuls | Broker | Zastropování cen | Export | Různé typy poplatků | Ekonomické výhledy | EUR/CZK | Nalezení brokera | Škoda | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Optimismus mezi podniky | Pokyn long | Potenciální konflikt zájmů | Hodnocení současné situace | Hospodářské výsledky | Tovární objednávky | ECN Brokeři | Tržní trendy | Fitch Ratings | Obchodní cíle | Kapitálový trh | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Skvělý zisk | Dovednosti | Ziskovosti traderů | Dovozní cla | MT5 | Produkce v průmyslu | Obchodní deník | Finanční trh | Tržní pohyby | Fincentrum | Pro tradery | Dlouhodobý horizont | Pracovní místa | Caterpillar | Herní plán | Investoři | Bank of England | Americké ekonomiky | Nejistoty | Německá průmyslová produkce | MiFID II | Kapitál | FedWatch | Ministr hospodářství | Červencová inflace | Reálné ekonomiky | Posílení | Airbnb | USD | Růst výrobních cen | Protistrana | Kontext trhu | Buy Limit | Zápis z posledního zasedání | Asociace pro kapitálový trh | Včerejší seance | Nižší poptávka | Funkční období | Viceguvernér ČNB | Trh s nemovitostmi | Odhad spotřebitelské důvěry | Zisk | Jestřábí komentáře | Německý DAX | Analýzy | Výhody a rizika | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Hlavní události | Swapy | Růst německé ekonomiky | Podpůrné programy | Cenové tlaky | CZK | Průměrný český investor | Manipulování cenou | Kabinet | Investovat | Vít Hradil | Demokraté | S&P | Potenciální zisky | Úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Praktická ukázka | Speciální požadavky | Investiční činnosti | Zvýšení daní | Dovoz | Unie | Index spotřebitelské důvěry | Deflace | Pozitivní zprávy | TIM | Německé firmy | Occidental Petroleum | Praha | Dlouhodobé držení | Průmyslová výroba v Německu | Ekonomický kalendář | Prezident | MetaTrader 4 (MT4) | Stránky s hodnocením | Evropská data | ZEW | Dnešní data | Obrat trendu | Index cen domů | Tiff Macklem | CME FedWatch | Výsledky | Obchodní problémy | Obchodní platforma | Americké centrální banky | Ekonomické oživení | Globální ekonomiky | HUF | Portfolio | Průzkum | Minulá výkonnost | Waste Management | EUR/PLN | Držení pozice přes noc | Swing | Nejdůležitější události | Finanční instituce | Cenový růst | Americký index | ProCent | Akciový index S&P 500 | Futures na S&P 500 | Energie | OPEC+ | Růst inflace | Colgate-Palmolive | Pesimismus | Objem | Dobré výsledky | Dluhopisové fondy | Co je to broker | Podnikatelská nálada | Pokročilé nástroje | IEA | Různé obchodní strategie | Kingsbet | Firmy | Investiční aktivita | Předstihové indikátory | Hlavní úroková sazba | Šéf centrální banky | Důchod | Obchodní příležitost | Uzavírání pozic | Ekonomika Německa | Pfizer | Data z průmyslu | Odhad analytiků | Nástroj | Zpráva | Polsko | Ratingová agentura | FRA | Český běžný účet | Nabídka investičních nástrojů | Měna | Reakce trhu | Rok 2024 | Software (aplikace) | Ceny domů | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Státní rozpočet | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | JOLTS | Přijetí | Deficit | Lukáš Kovanda | Zasedání Fedu | Jackson Hole | Pokles produkce | OPEC | USD/PLN | Breakout strategie | Bloomberg | Jednání FOMC | Nová prognóza | GBP | Nabídka | Rekordní hodnoty | Maloobchod | Centrální banky | Splňovat své cíle | CME FedWatch Tool | Zpomalení inflace | Trump | Brands | Prezidentka ECB | Týdenní shrnutí | Nástroje pro efektivní trading | Zprávy | PMI ve výrobě | Reálné mzdy | Vstupy | Dlouhodobé investování | Averze k riziku | GBPUSD | Stavebnictví | Scalping strategie | Donald Trump | Problémy se subdodávkami | Dnešní makroekonomické ukazatele | Americký dolarový index | Instituce | Constellation | Důvěryhodnost a bezpečnost | Rizika na obchod | Restriktivní opatření | Americké objednávky | Silný růst | Ropa Brent | MetaTrader 5 (MT5) | Vyhlídky | Průraz | Realita obchodování | Santander | CZ | Ratingové hodnocení | Cena ropy brent | APAC | Průmyslová výroba | MetaTrader | Listopadová inflace | Joachim Nagel | Dění v USA | Příklad výpočtu | Evropská ekonomika | Výsledky HDP | Depozitní sazby | Trh | Snížení těžby | Inflace ve Spojených státech | Komise | University of Michigan | Vydělávání peněz | Obchodní proces | České koruny | Výrazný růst | Korekce | Zpřesněný odhad | Tržní prostředí | Spotřebitelská důvěra v USA | Výrazný pokles | Britské libry | AA | Průzkumy | Krátkodobé obchodování | Zveřejnění výsledků | Francie | Obchodní strategie | Pokles HDP | CII750 | Index cen průmyslových výrobců | Propad | Pokračující pokles | HDP eurozóny | Obchodní systém | Rating | Exxon Mobil | Tým InstaForex | Fixní velikosti pozice | Pandemie koronaviru | xStation | Trh dnes | Příležitosti | Spotřebitelská inflace | Obchody | Demokratické strany | ANO | Hospodaření státního rozpočtu | Hrubý domácí produkt | Mondelez International | Long pozice | Sázka | Automobilky | Exporty | Důvěra | Macquarie Asset Management | Pravděpodobnost | Futures | Tvůrce trhu | Index Nasdaq | Data z USA | Srovnávací základna | Zahraniční obchod | CZK/USD | Medián | Tržní odhad | Výpadky | Graf | CFTC | Akciový index | Centrální banka | Disciplína | Přehled | Kontext | Plyn | Trendové linie | Pár EUR/USD | Eurodolar | Výnosové křivky | Spotřebitelská nálada | Čistý zisk | Jádrová inflace | Kovy | Tržní analýzy | Hospodaření | Fed | Veřejný dluh ČR | Zveřejněná data | Americká centrální banka | Index volatility | Růst spotřebitelských cen | ADP report zaměstnanosti | Zpracovatelský sektor | Příklad výpočtu tradingových nákladů | Aktivní obchodování | Dolar | Portfólia | Obchodní dovednosti | Měsíční data | Recenze a zkušenosti ostatních traderů | Moje strategie | HDP USA | Údaje o inflaci | Běžný účet | Zastropování cen elektřiny | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | Zvýšení úrokových sazeb | Brexit | Typ brokera | Chevron | Ceny ve výrobě | Investment | Tradingové strategie | Výstupy | Zápis z jednání ČNB | Další růst | MetaTrader 4 | Deficit zahraničního obchodu | Deficit veřejných financí | Time-Frame | Pozornost | Firma | Profit Target | Nálada domácností | Česká měna | S&P 500 | Strategie Ondřeje Hartmana | Rekordní růst | Příkaz | Data z amerického trhu práce | Obchodování | Harris | Zemní plyn | Předseda | Nigérie | Libra | Americký dolar | Definované cíle | Snížení sazeb | 3M | Růst tržeb | Indikátory sentimentu | Cenové akce | Evropská měna | Financovat | Diskusní skupiny | Google recenze | Rostoucí náklady | Jednání o brexitu | Dlouhodobé obchody | Míra | HDP v USA | Americký průmysl | MT4 | Očekávání analytiků | Květnová inflace | Předstihové ukazatele | Silný trh | Air | Načasování vstupů | Indikace | TABAK | Klíčové oblasti | Snížit riziko | Klesající trend | ECB | Ceny | Prudký pokles | MetaTrader 5 | Finální odhad | ČNB | Christopher Waller | Pokles | Prognóza ČNB | Makroekonomická situace | Velikonoce | MJ | Jan Vejmělek | Pepa Zeman | Poplatek | Nejvýraznější pokles | Kasina | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Nejistota | Podpora | Důvěryhodnost | Obchodník | Potenciální podvody | Swingové obchodování | Padající dolar | Doporučení | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Data z reálné ekonomiky | Economic | Finanční krize | Pokles ceny | Česká republika | Společnost XTB | Tempo poklesu | Oživení světové ekonomiky | Index cen | Index PX | Daně | Ekonomická předpověď | Pokles indexu | Dluhopisový trh | Centrum | Zisky | Range | FCA | Prezident Trump | Náhoda | Bankovní rada České národní banky | Sell | Americká data | Obchodní podmínky | No Dealing Desk | Rizikové averze | Trinity Bank | Vice | Breakout | Příležitost ke vstupu | Růst cen | Rozvolnění restrikcí | Dodržovat pravidla | Sada dat | Cenový pohyb | Exxon | Swap | Asset management | Nabízené obchodní platformy | Sazby beze změny | Repo sazby | Index nákupních manažerů (PMI) | Financování | Polská ekonomika | ČSÚ | Intraday trading | Finance | JDE | Velké zisky | Makroekonomické ukazatele | STP/ECN | Stres | Generali Investments | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Zasedání americké centrální banky | Babišova vláda | Pokles ekonomiky | Testování na demu | Růst měny | Celkový deficit | Zprávy z USA | Společnosti | Maďarský forint | Nastavení Stop-Lossů | Polská inflace | Prezident Joe Biden | UMA | Otevření obchodu | QE | Obchodování na akciových trzích | Průměrná mzda | Cena | Malé podniky | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Insider informace | CME | Vydělávat peníze | Tržní sazby | Celková inflace | Odhodlání | Posilování kurzu koruny | Spojené království | Bod | Miliardy korun | Silnější koruna | Polský zlotý | Sledovat tržní trendy | Reserve Bank of Australia | Bankéři | Spekulace | Republikáni | Obchodování na americkém trhu | Peter Altmaier | Konjunkturální průzkum | Domácnosti | Sázet | Silný propad | Cena ropy | Pokročilé obchodní platformy | Intraday | Obavy trhu | Inflace | Advanced Micro Devices | Tržby | Srovnávač brokerů | Využití kapacit | Účet platební bilance | Situace | Statistiky z trhu práce | Úspěšně obchodovat | Zlato a stříbro | Předběžné výsledky | Erste Group | Twitter | Zprostředkovatelé | Struktura | Zkušenosti | Nové zakázky | Google | Vstupní S/R zóny | USD/CZK | Swingoví obchodníci | Sentiment spotřebitelů | Statistiky | Peněžní zásoba | FXstreet | Náklady na obchodování | Stagnace | Spolkový statistický úřad | Aukce | Firma dnes | Růst mezd | Očekávání do budoucna | Vedení účtu | Kurz | Market | Americký PMI | Získání disciplíny | Evropská centrální banka | IFO index | Pandemie covidu | Inflace v říjnu | ISM | 256/2004 | Nízké spready | Měsíční mzda | Inflace v listopadu | Rozkolísaný | Grafy | Ochrany kapitálu | Události v minulosti | Lockdowny | Míra úspor domácností | Occidental | Vládní koalice | Aktivum | Slabší euro | Conference Board | Demo účty | Deficit státního rozpočtu | Destatis | EUR/HUF | Úspory | Konsensus | Dlouhodobější cíle | Ranní okénko | USA inflace | Škálování | Povaha obchodování | Nižší produkce | Pozitivní výsledek | Německá průmyslová výroba | Ondřej Hartman | Zkušenosti ostatních traderů | Domácí data | Analytici | Dobré zprávy | Kurz koruny | Důvěra v eurozóně | Vysoká inflace | Provozní zisk | Hospodářství | Hodnoty měny | Maďarská ekonomika | Ekonomické aktivity v eurozóně | Tuzemská inflace | Konkrétní plán | Obchodování forexu | Market Maker | Zasedání ECB | Debata | Portfolia | Převis | Maloobchodní tržby v Německu | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | Dealing | Expert | Vývoz | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Webináře | Moody's | První odhad | Ziskovost | Miliardy eur | Recese | Ukončení konfliktu | Konsenzus | Nárůst výnosů | Makro | Německý ZEW index | CZK/EUR | Nálada spotřebitelů | Hlavní ekonomka | BRANO | Řešení obchodních problémů | Největší propad | Počet nových žádostí o podporu | Růst americké ekonomiky | Signály | Problémy související s tradingem | Koronavirové pandemie | Expert Advisors | Příjmy a výdaje | Air Products | Mondelez | Mutace koronaviru | Transparentní | HDP v Evropě | Zpráva z amerického trhu práce | Helena Horská | Americká centrální banka (Fed) | Kurz eurodolaru | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Americké indexy | Snížit stres | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Skalpování a intraday trading | Fitch | Rizika | Brokerské společnosti | Eurozóna | Ekonomická data z USA | Psychologie | Celkový výkon | Británie | CySEC | Nevýhody scalpingu | Reporty | Technologický sektor | Projev šéfa Fedu | Agentura Fitch | Hlavní trend | Bondy | Americké volby | Světové ekonomiky | Dukascopy Europe | Růst HDP | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Pokles sazeb | Snížení rizika | Výběr správného brokera | Recenze | Vstoupit do obchodu | Bookmakeři | Predikovat budoucí reakce | RBI | Míra inflace | Swiss Life Select | Fundamentální data | Přebytek obchodu | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | EBITDA | Nařízení | Sázkové kanceláře | HDP Francie | Americký Senát | Indexy | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Vývoj inflace | Oživení poptávky | Zpřísnění měnové politiky | Transparentnost | Průmysl | Podnikání | Tempo růstu | EU | GfK | Aktivita firem | Dosahovat zisku | NBP | Co bude | ETF | Průmysl a zahraniční obchod | Akciové trhy | Struktura HDP | Úrokové sazby | Německý index DAX | Redukce | Obchodní pozice | Budoucí obchodní úspěch | Důvěra v Německu | Situace na trhu | Spojení | Long | Rally | Bankovní rada | Větší pokles | DAX | Zasedání České národní banky | Výsledek obchodování | Spokojenost | Velikost pozice | Payrolls | Aktiva | Osobní příjmy | HDP za Q2 | Technologický index Nasdaq Composite | Růst zaměstnanosti | Velikosti pozic | Obavy z koronaviru | České měny | Tuzemský průmysl | STOXX50 | Facebook | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Ceny výrobců v eurozóně | Indikátor | Schodek | Pokles cen | Prodej aut | Obchodní příkazy | Klid | Euro | Růst ceny | ROCE | Veřejný dluh | Obchodní operace | Vysoké inflace | Raiffeisenbank a.s. | Průmyslová výroba v tuzemsku | FedWatch Tool | Výsledky voleb | Měny regionu | STP/ECN vs. Market Maker | Dosáhnout na definované cíle | Sentix | Materiály | Německý statistický úřad | Erste | Výběr mezi STP/ECN | Výsledek voleb | Jak být profitabilní | Protekcionismus | Trinity | GSK | Špatné zprávy | FOREX | Prodeje automobilů | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Načasování | Americký index S&P 500 | Sentiment | Forexu | Jan Procházka | Maďarská centrální banka | Ekonomika | Politika | Pozornost trhu | Duke Energy Corp | PLN | Míra nezaměstnanosti | Konjukturální průzkum | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Stop-Lossy | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | MAM | Provozní zisk EBITDA | Podvody | Poplatky | Indikátory důvěry | Forint | Objem dovozu | Velká Británie | Ekonom | Optimismus | Otevírání ekonomiky | Spotřebitelská důvěra v Německu | Objemy obchodů | MPSV | Konzistentní ziskovost | Nedostatek zakázek | Trader | Očekávání trhu | Výsledek zahraničního obchodu | Měnové politiky | Nominální růst | Index volatility VIX | Tomáš Holub | Pohyb ceny | Mercedes-Benz | Ekonomická data | Elektřina | Situace v průmyslu | Dobrá zpráva | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Výhled | Odolnost měn | Zdanění | FOMC | Erste Group Bank | Dividenda | Pokračující růst | Americký akciový index | Rada ČNB | Průměrná nominální mzda | Americký trh práce | Obchodní účet | Bezpečné dluhopisy | Vysoké ocenění | Vzdělávací materiály | Počasí | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | Scalping | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Ekonomické trendy | Jestřábí přístup | Dobrý výsledek | Expanze | Insider | Znovuotevření ekonomiky | Fiskální balík | Fondy | Platforma MetaTrader | Německé ekonomiky | Růst průmyslové produkce | Aricoma | USD za barel | Spread | Pracovní trh | Konsensus trhu | Přitahování Stop-Lossu | New York | Spekulace a riziko | Saldo zahraničního obchodu | Spready | Optimalizace | Obchodní bilance | Výdaje | Investment Banking | Německé tovární objednávky | Energetické společnosti | Nástroje a indikátory | Problémy | Zpomalení růstu | AOS | Měnové páry | Participace | Vratislav Zámiš | Nezaměstnanost | Dolarový index | Státní fond | Inflace v Německu | ODS | Plánované obchody | Ropa | Semináře | STP | Americká inflace | Transakce | Ekonomka | Snížení úrokových sazeb | Ztrátový týden | Sezónnost | Růst nezaměstnanosti | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Irsko | Cenový vývoj | Spotřeba domácností | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Obchodníci na finančních trzích | Finanční sektor | Daňové příjmy | Silný pokles | Karanténní opatření | Negativní zprávy | Thomson Reuters | RBA | Spotřebitelská poptávka | Růst aktivity | Indikátor důvěry | Velké ekonomiky | | Obchod | Indexy PMI | Úroveň rezistence | Data z Německa | Regionální měny | Eni | Čekající pokyny | Zlotý | Oslabení | Nominální mzda | Stav ekonomiky | Fibonacciho úrovně | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | EIA | Platformy | Pandemická situace | Smíšené výsledky | Ceny výrobců | Úsilí | Žádosti o podporu | Počet Američanů bez práce | České státní dluhopisy | Spojené státy | Signál | Ekonomický výhled | Zdražování | S/R zóny | Ovlivňování pohybů trhů | Člen bankovní rady | Komerční banka | Thomas Schäfer | ADP | PMI ve službách | Projev šéfa Fedu Powella | Přijetí eura | Trhy | Sankce | Ropy | Úspěšné obchodování | Ziskoví tradeři | Platforma | Míra úspor | Devizové rezervy | NFIB | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Produkce energií | Uvalené sankce | Porušení pravidel | Koruna posílila | Zisk EBITDA | Společnost | Expert Advisors (EA) | Časové období | Úspěch | Důchody | Jednání ČNB | Sázky | Zboží z Číny | Nové prognózy | Trading a investice | Radomír Jáč | Generální ředitel | SEC | Výkon německé ekonomiky | Slovensko | Společná evropská měna | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | České maloobchodní tržby | Nálada | Indikátory | Eura | Neúspěch | Výsledek HDP | Plán obnovy | Vysoké ceny | Komentář Radomíra Jáče | Odpovědnost | Dnešní ekonomický kalendář | Ratingová agentura Fitch | VIX | Zmírnění inflace | Růst | Ziskovost v tradingu | Události z politické scény | Příjmy | Průmyslová produkce v eurozóně | Finanční situace | Výroba v Německu | Politické události | Nejistota okolo Brexitu | Pandemie | Provize | Tradeři | Swing tradeři | Růst průmyslové výroby | Index | Buy | Lockdown | Cenový index | Historie | Meziroční růst | Průmyslová produkce | ISM index | Volby | Ministr spravedlnosti | Výběr investičních nástrojů | Cíle | Instrumenty | Systém brokera | Bezpečnost | Aktuální situace | Porovnání a výběr | Osobní výdaje | Silná koruna | Výkyvy | Volatilní | Zkušeností jiných obchodníků | Retail | Obchodní nastavení | Schodek státního rozpočtu | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Brokeři pro swing trading | Průmyslová výroba v Itálii | Dlouhodobější dopady | Německý průmysl | 1D | Prodeje | Zahraniční obchod České republiky | Technické problémy | Okénko trhu | Přerušení výroby | Odhady HDP | Technické signály | Dow Jones | Investiční doporučení | Česká inflace | Šance | Podmínky money-managementu | Zastropování cen energií | Holubice | Srovnávací nástroje | Rychlost | Podnikání na kapitálovém trhu | Covid | Nálada spotřebitelů v USA | Typ investora | Výrobní ceny | Zbyněk Stanjura | Odvětví | Dlouhodobí investoři | Absence ochrany kapitálu | Hutnictví | Report ADP | Rakousko | Obchodní příležitosti | Druhá vlna | Pokles libry | Dna | Průmyslníci | Výrobní sektor | Mzda | Poradenství | Váš kapitál | Intradenní obchodování | Swing Trading | Ovlivňování | David Vagenknecht | Prodeje aut | HDP EU | Banka | Růst výroby | Kamala | Aktuální očekávání | Držení pozice | Vakcinace | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Technická analýza | Akcie | Investiční analytik | Cheaty | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Analytička | ČSOB | MF | Snižování úroků | Nejvyšší přebytek zahraničního obchodu | Daň z mimořádného zisku | Novo Nordisk | Ekonomiky | Měnová politika | Šíření mutace | Aktivita obchodníků | Obchodní plán | Nasdaq Composite | Finanční úspěch | Tržby v eurozóně | Negativní dopad | Maloobchodní tržby v eurozóně | Tradingové výsledky | Market Makeři | Prohlášení | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Velké množství obchodů | Komentáře členů Fedu | Obchodování na forexu | Bank of Canada | Problémy v dodavatelských řetězcích | Bilance zahraničního obchodu | Broker poskytující nízké spready | Použití automatizovaných obchodních systémů | Marketingová komunikace | Supporty a rezistence | Předpověď | Nastavení Stop-Lossu | Uskutečnění obchodů | Snižování nákupu aktiv | Typy Brokerů | Société Générale | Krize | Automobilka | Asociace | Management | Vyšetřování | Pokračování trendu | Reakce centrální banky | Reálný HDP | Pražská burza | Záruky pro ochranu | High | Phillips 66 | Americký trh | Údaje | Poplatky za neaktivitu | Ziskoví obchodníci | Průměrná hrubá měsíční mzda | Částečné uzavírání pozic | Konflikt zájmů | Skutečné peníze | Aktivní obchodování forexu | Ovlivňování ziskovosti | Důvěra investorů | Ceny v zemědělství | Jak si vybrat toho pravého brokera | Ekonomické uzavírky | Pokles exportu | Riziko recese | Série ztrátových obchodů | Český investor | Výhody | Konec roku | Ekonomiky eurozóny | Informace o spolehlivosti brokera | Short | Růst cen průmyslových výrobců | Podíl nezaměstnaných | Skryté poplatky | Manipulace trhu | Snižování sazeb | Macquarie | Target | Významné události | Nemovitosti | Stříbro | Nejvyšší přebytek | Práce | Finanční polštář | Obchodní výsledky | Očkování | XTB | Scalper | Podniky | Průmysl v eurozóně | Hospodářství dané země | Nárůst výdajů | Americké tovární objednávky | Index spotřebitelských cen | Výsledek obchodu | Struktura poplatků | Volatility | Ministr financí | Náklady na obchod | Constellation Brands | Index Nasdaq Composite | Ztráta | Rozpočet | Kolísání měny | Baker Hughes | Zásahy ze strany brokera | Schodek rozpočtu | Maloobchodní prodeje | Červnová inflace | Vliv počasí | Závazek | Brokeři pro skalpování | Celkové riziko | Úroveň parity | Uptrend | Odhady analytiků | Dlouhodobé držení akcií | Koruna dnes | Inflace v eurozóně | Německo | Daň z mimořádných zisků | Kalendář událostí | Americký ISM | Světlo na konci tunelu | Biden | Objem zakázek | PMI indikátor | Růst české ekonomiky | Lépe rozumět trhům | Zrychlení růstu | Skalpování | Akciový trh | Mojmír Hampl | Výsledky hospodaření | Ztráty | Automotive | FXstreet.cz | Odhad amerického HDP | Bilance | Dubnová inflace | Náklady na spread | Orbán | Vyhlídky do budoucnosti | Investování | Pracovní den | Mzdy | HDP v eurozóně | Dlouhodobý obchodník | Aktuálně trh | Majetek ve fondech | Zadlužení | Obchodníci | Ukazatele | Problémy s výběrem peněz | Státní dluhopisy | Hlavní měnové páry | Analytické nástroje | Pozice | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | Propad indexu | Situace na trhu práce | Fibonacci | Čína | Koruna | Ranní glosa | Evropský průmysl | Generali Investments CEE | ČR | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Hlavní ekonom | MIFID | Nastavení měnové politiky | Směr trhu | Zasedání bankovní rady | Akciové fondy | Časový horizont | Ministerstvo financí | Nejvyšší deficit | České mzdy | Dealing Desk | Guvernér | Přerušení dodávek ruského plynu | Low | Rezistence | Úrokový diferenciál | USA | Zemědělství | Riziko | Zpracovatelský průmysl | Výraznější pokles | Odražení ode dna | Pozitivní zpráva | Sazby | Strategy Research | Kvalitní technická podpora | Communication | Pozice přes noc | Jan Frait | Ceny v průmyslu | Vývoj mezd | Zahraniční forex | Ocenění | OTC | Sell obchod | MOL | Tržby v maloobchodě | Meziroční inflace | Sektor služeb | Výkon | Vysoké poplatky | Obchodní systém brokera | Domácí poptávka | Držení akcií a ETF | Celková průmyslová výroba | FXstreet srovnávač brokerů | Komplexní analýzy | Proočkování populace | Analytik | Tým FXstreet.cz | Statistika | Jak vydělat | Možné zásahy ze strany brokera | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Americký HDP | Michal Uma | Německá inflace | Americká centrální banka dnes | Zlevnění hypoték | Emise | Stálost cen | Zdroj příjmů | Válka na Ukrajině | Falešný signál | Tvorba pracovních míst | Výsledek inflace | Nastavení úrokových sazeb | Vzácné kovy | Globální vývoj | Prodej | Bitcoin | Nervozita | Dobré analytické nástroje | Bez rizika | Včerejší obchodování | Různé typy aktiv | Investiční | Plán vlády | České Radiokomunikace | Výběr mezi STP/ECN a Market Makerem | Spekulovat | Ekonomika USA | Výsledek jednání ČNB | Daně z neočekávaných zisků | Výroba aut | Progres | Využití různých tržních situací | HICP | Technická podpora | Výkonnost | Česká ekonomika | Uživatelská přívětivost | Průmyslová výroba ČR | Nástroje a obchodní platformy | Nesoulad | Růst poptávky | Euro vůči dolaru | Rozhodování | Výběr brokera | Distribuce | Index S&P 500 | Technologický index | Měnové pohyby | Česká koruna | Zlato | HDP | Typy poplatků | Bureau of Economic Analysis | Charter Communications | Restrikce | Maloobchodní tržby | ECN | Likvidita | CL | Výroba automobilů | Členské země | Ceny domů v USA | Fond | Kamala Harris | PMI index | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Statistici | Vývoj cen ropy | Nižší poplatky | Pravidla money managementu | Objednávky | Inflační očekávání | Pád Berlínské zdi | Joe Biden | Úroveň supportu | Nejlepší broker | Nadměrné obchodování | Růst ekonomiky | Index PMI | Komodity | Electronic Communication Network | Analýza | Vyšší inflace | Kolísání britské libry | Pozitivní komentáře | Dobrý obchodní plán | Ovlivňování ziskovosti traderů | Miliardy | Výnosy | Maloobchodní tržby v USA | Vstoupit do trhu | Market Maker brokeři | STP/ECN Brokeři | Průměrování | Mezinárodní obchod | Vlády | Kryptoměny | Interní informace | Flexibilita | Vítězství | Český HDP | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Centrální bankéři | Duke Energy | Supporty | Investor | Zlepšení | Nonfarm Payrolls | Pokles německé ekonomiky | ČTK | Aktuální Price Action | Prudký růst měny | Španělsko | Výrobní inflace | Jerome Powell | Vysoké úrokové sazby | CEE | Zvyšování úroků | Česká národní banka | Wall Street | Růst ceny ropy | Vítězství Donalda Trumpa | Příjmy domácností | Index DAX | Základní úroková sazba | Držení akcií | Vývoz do Německa | Datové centrum | Diverzifikace svých financí | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Celkový stav a vývoj trhu
Celkový stav ekonomiky
Celkový stav ekonomiky státu
Celkový světový dluh
Celkový trend
Celkový úspěch
Celkový vlastní kapitál
Celkový výkon
Celkový výkon ekonomiky
Celkový výkon indexu

Následující klíčová slova

Celkový zahraniční dluh
Celkový zahraniční dluh Ruska
Celkový zisk
Celkový zisk podniku
Cellnex
Celltrion Healthcare
Celní politiky
Celní politiky USA
Celní režim
Celní spor
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
eightcap forex
Potvrďte prosím... Zavřít