Objem dovozu
Zítra Ukrajina vypne plyn Slovensku, Česko na tom může vydělat. Končí éra přepravy plynu z Ruska do Západní Evropy, jež se uskutečňovala i skrze železnou oponu v době studené války, od 60. let minulého století
31.12.2024 Ukrajina od zítřka již nebude umožňovat přepravu ruského plynu přes své území. Dnes končí pětiletá tranzitní smlouva mezi ukrajinskou a ruskou stranou, kterou Kyjev již neprodloužil. Na zastavení dodávek bude finančně tratit Rusko, Ukrajina i Slovensko, vydělat na něm ale naopak může Česko. Končí éra ukrajinské přepravy plynu z Ruska, předtím tedy Sovětského svazu, do Východní, ale i Západní Evropy.
Zahraniční obchod skončil v červenci po takřka roce v mínusu, ale i tak je historicky rekordní. Podobně jako loni v létě jej tam stáhly celozávodní dovolené
06.09.2024 Zahraniční obchod České republiky skončil letos v červenci v mírně záporném pásmu, když objem dovozu převýšil objem vývozu o zhruba čtyři miliardy korun. Záporné saldo ale neindikuje trvalejší obrat trendu, který se letos nese ve znamení zřetelného přebytku. Vždyť i přes čtyřmiliardový červencový schodek vykazuje zahraniční obchod za prvních sedm měsíců roku přebytek přibližně 155 miliard korun, což je meziročně o nějakých 84 miliard více.
Francie mohutně navyšuje dovoz ruského plynu, letos o více než 100 %. Dováží ho více i než Maďarsko, leč zhusta jej přeprodává Belgii – zřejmě slušný byznys
18.08.2024 Francie letos dováží více ruského plynu než Maďarsko. V prvním letošním pololetí dramaticky navýšila objem dovozu ruského plynu, meziročně o více než 100 %. Dovezla jej 4,4 miliardy metrů krychlových. Loni to ve stejném období roky byly jen zhruba dvě miliardy kubíků.
Bidenova obchodní válka s Čínou je „bouří ve sklenici vody“. Světové akcie včera pokořily historický rekord
15.05.2024 Ukazatel výkonu všech akciových trhů ve světě – MSCI All Country World Index – včera pokořil svůj historický rekord (viz graf níže). Prodloužil přitom sérii růstových dní, takže ta je nyní nejdelší od letošního ledna. Přitom americká administrativa prezidenta Joea Bidena se uchýlila ke svému dosud nejzásadnějšímu navýšení cel na dovoz do USA z Číny, jímž navázala na obdobné, ovšem razantnější kroky předchozí administrativy Donalda Trumpa. Světové trhy však tedy nezneklidnil ani tah americké administrativy, ani jeho včerejší odsouzení ze strany Pekingu, jenž už podle svých slov chystá odvetná opatření.
DIHK: USA předstihnou Čínu a budou nejdůležitějším obchodním partnerem Německa
07.02.2024 Spojené státy jsou na cestě k tomu, aby nejpozději do roku 2025 předstihly Čínu a staly se nejdůležitějším obchodním partnerem Německa. Podle agentury Reuters to uvádí vedoucí zahraničního obchodu Německé průmyslové a obchodní komory (DIHK) Volker Treier. Podle něj se tak stane, pokud bude pokračovat současný trend.
Dovoz i vývoz z Německa byly v prosinci kvůli slabé poptávce výrazně nižší
05.02.2024 Dovoz i vývoz z Německa se v prosinci dál snižovaly a jejich pokles byl v obou případech výraznější, než se čekalo. Ve své zprávě to dnes uvedl Spolkový statistický úřad. Příčinu vidí ve slabé globální poptávce. Přebytek obchodní bilance tak podle sezonně a kalendářně upravených údajů vzrostl na 22,2 miliardy eur (554,1 miliardy Kč) proti přebytku 20,8 miliardy eur o měsíc dříve.
Ranní okénko - Dnes vychází data z průmyslu a zahraničního obchodu
06.06.2023 Dnes ráno vyjdou další data z tuzemské ekonomiky, kdy konkrétně půjde o dubnovou průmyslovou produkci a bilanci zahraničního obchodu. V případě průmyslu očekáváme mírný pokles, zahraniční obchod by pak měl setrvat v kladných číslech. Kromě dat z české ekonomiky bude sledován i výsledek německých továrních objednávek, kde je po dvouciferném březnovém propadu očekáván nárůst. Z eurozóny dorazí statistika maloobchodních tržeb s tržním očekáváním mírného meziměsíčního růstu.
Tuzemská ekonomika na začátku roku stagnovala
30.05.2023 Zpřesněný odhad českého HDP přinesl mírnou revizi směrem dolů. Ekonomika tak podle revidovaných dat v prvním letošním kvartále mezičtvrtletně stagnovala oproti původně udávanému růstu o 0,1 % q/q. Zhoršení odhadu pravděpodobně souvisí se slabými daty spotřebitelské poptávky za březen. Stále ale platí, že pokles ekonomiky z druhé poloviny loňského roku a tedy i technická recese odezněly. Oproti předpandemickému poslednímu čtvrtletí roku 2019 byl HDP v letošním prvním čtvrtletí nižší o 1 %, zatímco v meziročním srovnání se snížil o 0,4 %.
Tuzemská ekonomika na začátku roku stagnovala
30.05.2023 Zpřesněný odhad českého HDP přinesl mírnou revizi směrem dolů. Ekonomika tak podle revidovaných dat v prvním letošním kvartále mezičtvrtletně stagnovala oproti původně udávanému růstu o 0,1 % q/q. Zhoršení odhadu pravděpodobně souvisí se slabými daty spotřebitelské poptávky za březen. Stále ale platí, že pokles ekonomiky z druhé poloviny loňského roku a tedy i technická recese odezněly. Oproti předpandemickému poslednímu čtvrtletí roku 2019 byl HDP v letošním prvním čtvrtletí nižší o 1 %, zatímco v meziročním srovnání se snížil o 0,4 %.
Český zahraniční obchod je na tom nejlépe za poslední dva roky. „Restart“ výroby aut a prudké zlevnění plynu či ropy jej vrací „do plusu“
09.05.2023 Český zahraniční obchod v březnu překonal očekávání. Vykázal přebytek 15,9 miliardy, zatímco analytici oslovení agenturou Bloomberg čekali ve střední hodnotě svých odhadů přebytek pouze 14 miliard.
Média: Čína a Rusko budou ve vzájemném obchodě více využívat vlastní měny
22.03.2023 Čína a Rusko budou ve vzájemném obchodě více používat vlastní měny, tedy čínský jüan a ruský rubl. Čínský prezident Si Ťin-pching se na tom v Moskvě dohodl se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Je to součást širší ekonomické spolupráce, kterou delegace obou zemí dojednaly. S odkazem na čínská státní média o tom dnes informuje server americké televize CNBC.
Zásoby plynu v Německu po zimě budou nadprůměrné, uvádí svaz INES
13.03.2023 Zásoby plynu v Německu zůstanou po nynější zimě nadprůměrné a k jejich opětovnému naplnění pro nadcházející topnou sezonu na přelomu let 2023 a 2024 postačí jen mírný objem dovozu zkapalněného zemního plynu (LNG). Na tiskové konferenci to dnes novinářům řekl šéf německého svazu provozovatelů zásobníků plynu a vodíku INES Sebastian Bleschke. Ve své zprávě o výhledu zásobování plynem INES konstatoval, že kapacita německých terminálů na LNG může být pro Evropu dostačující a v případě dokončení dlouhodobých německých plánů dokonce vyšší, než by bylo potřeba.
Čínské indexy oslabují 📉 CHNComp ztrácí 1,5 %
07.03.2023 Čínský ministr zahraničí naznačil, že vztahy mezi Čínou a USA se vážně zhoršily, a varoval před možným konfliktem. Napětí mezi Washingtonem a Pekingem se v poslední době zvýšilo. Čína obviňuje Spojené státy, že brzdí její potenciál, a vyzývá ke změně americké zahraniční politiky.
V závěru roku táhly ekonomiku níže výdaje domácností
03.03.2023 Zpřesněný odhad vývoje HDP v posledním letošním kvartálu přinesl mírnou úpravu směrem dolů, kdy odhadovaný mezikvartální pokles dosáhl 0,4 % namísto původně předpokládaných -0,3 %. V meziročním srovnání to znamená, že ekonomika proti Q4’21 rostla jen o 0,2 % (místo původních 0,4 %). V důsledku došlo i k úpravě celoročního výsledku, kdy HDP za celý rok 2022 reálně vzrostlo o 2,4 %, místo původně uváděných 2,5 %.
Vývoz kukuřice z Ukrajiny na úrovni roku 2022 – Produkce sóji ve světě
24.01.2023 Objem vývozu obilovin a luštěnin z Ukrajiny v hospodářském roce 2022/23 byl ke včerejšímu dni 25,45 mil. t, a to je o 30 % méně než v minulé sezóně. Vypovídají o tom údaje Státní celní služby, které byly zveřejněny Ministerstvem agrární politiky a potravinářstvím Ukrajiny.
Česku podle Nomury hrozí měnová krize podobně jako Turecku, jež má inflaci skoro 90 %. Jak se to přihodilo?
29.11.2022 Turecko je momentálně pro svět odstrašujícím příkladem nehodným následování, alespoň tedy co se jeho boje s inflací týče. Vážná měnová krize se tam vznáší ve vzduchu. Podle některých expertů však pravděpodobnost měnové krize v Česku je srovnatelná jako právě v Turecku. Šokující. Co za tím vězí?
Export z Číny i dovoz do země v říjnu nečekaně klesly, poprvé od května 2020
07.11.2022 Export z Číny i dovoz do země v říjnu nečekaně klesly. Vysoká inflace a růst úrokových sazeb snížily globální poptávku a přísná protipandemická opatření čínské vlády pak narušila výrobu a spotřebu. Vývoz i dovoz klesly současně poprvé od května 2020. S odvoláním na čínský celní úřad o tom dnes informovala agentura Reuters.
Zprávy z ropného trhu: ceny komodit rostou a embargo zatím není přesvědčivé
07.06.2022 Ceny ropy v pondělí stoupaly v souvislosti s oslabením amerického dolaru vůči hlavním světovým měnám, růstem cen u největší ropné společnosti na světě Saudi Aramco a očekávaným růstem poptávky po ropných produktech.
Zpomalení čínské ekonomiky by mohlo potenciálně poškodit globální trh s ropou
18.01.2022 S odkazem na statistiky z Pekingu agentura Reuters uvedla, že dovoz ropy do Číny poprvé za dvě desetiletí meziročně klesl o 5,4 %. Podle zprávy byla důvodem poklesu touha Pekingu snížit množství přebytečného paliva.
Obchodní deficit USA se za měsíc zvýšil o 13,7 mld. USD
07.01.2022 Obchodní deficit USA se v listopadu zvýšil. Zvýšení bylo způsobeno nárůstem nákladů na dovoz. Svůj podíl na tom měl maloobchod, který téměř znemožnil zaplnění regálů v maloobchodních prostorách kvůli předvánočním nákupům. Přispěla k tomu také zvýšená poptávka po zahraniční ropě.
Český průmysl se propadá nejvíce za skoro rok a půl, důvodem je čipový hladomor a zastavení výroby aut
07.12.2021 Tuzemská průmyslová výroba se v říjnu dle očekávání citelně propadla, meziročně o 7,4 procenta v neočištěném vyjádření. Trh citelný propad očekával, ale přece jenom ne až takto hluboký. Ve střední hodnotě se analytici oslovení agenturou Bloomberg, tuzemští i mezinárodní, shodli na propadu čítajícím 6,8 procenta. V očištění o odlišný počet pracovních dní klesla výroba pouze o 4,9 procenta, protože loňský říjen měl o jeden pracovní den více než ten letošní.
Růst HDP revidován na 1,0 % mezičtvrtletně
31.08.2021 Druhý odhad HDP za druhé čtvrtletí přinesl očekávánou revizi k lepšímu výsledku, která činila 0,4 p.b., tedy posun z 0,6 % na 1,0 %. Meziroční tempo růstu se tím dostalo z 7,8 na 8,2 %. I navzdory této pozitivní zprávě byla ale dynamika české ekonomiky v 2Q21 zklamáním, kdy trh očekával růstu o 2 % č/č. I okolní ekonomiky se těšily z rychlejšího oživení než Česko (Německo 1,6 % č/č, Polsko 2,1 % č/č,…). Slovensko, rovněž automobilová velmoc, vykázalo dvojnásobné tempo oživení. Navýšení mezičtvrtletní dynamiky české ekonomiky by se mělo dostavit v aktuálně probíhajícím třetím čtvrtletí, kdy během léta vrcholil proces restartu ekonomiky. Navíc na rozdíl od druhého kvartálu ekonomickou aktivitu nezatěžovala vládní opatření v kontrastu s druhým čtvrtletím, kdy v první polovině dubna ještě platily restrikce. Současně se zpřesněným odhadem byl zmírněn mezikvartální pokles v prvním 1Q21 z -0,6 na -0,4 %.
Ranní okénko - Očekávání ohledně akce Fedu upřesní statistika z trhu práce
30.08.2021 Tento týden se zaměříme na domácí data. Pro druhé čtvrtletí bude zveřejněna průměrná hrubá měsíční mzda, která podle nás meziročně vzrostla dvouciferným tempem. Dorazí také srpnový PMI index pro průmyslový sektor a údaje o státním rozpočtu ke konci srpna. Zpřesněný odhad HDP za druhé čtvrtletí odhalí, co stálo za překvapivě slabém mezičtvrtletním růstu ekonomiky. Z globální ekonomiky s dopadem na finanční trhy bude klíčová zpráva z amerického trhu práce. Neméně důležitá bude ale také srpnová inflace v eurozóně.
Ranní okénko - Evropské ekonomiky zpět v růstu
30.07.2021 Dnes ráno budou statistické úřady v řadě evropských států zveřejňovat předběžné odhady HDP za druhé čtvrtletí. Obecně se počítá s citelným mezikvartálním oživením, které je v meziročním srovnání umocněno nízkou srovnávací základnou. Z hlediska profilu růstu se na výsledku mělo významně podílet oživení spotřeby domácností díky rozvolňování restrikcí. Jako první dorazil výsledek z Francie, kde HDP reálně vzrostlo o 0,9 % k/k, téměř v souladu s mediánem odhadu 0,8 % k/k. Naopak výsledek z USA dorazil již včera a za odhady mírně zaostal. To napomohlo euru k posílení vůči dolaru, což se pozitivně odrazilo i v kurzu koruny.
Podezření ze zapojení Ruska do výbuchu ve Vrběticích patrně zhorší i ekonomické vztahy Česka s ním. Loni poprvé mělo Česko kladnou bilanci obchodu s Ruskem
18.04.2021 V souvislosti s důvodným podezřením ze zapojení příslušníků ruské tajné služby do výbuchu skladu munice ve Vrběticích, k němuž došlo před sedmi lety, lze očekávat zhoršení nejen politických, ale také ekonomických vztahů ČR a Ruska. Míra dalšího zhoršení ekonomických vztahů však bude tlumena tím, že ČR je závislá na ruském dovozu ekonomicky prakticky nezbytných surovin ropy a zemního plynu.
Česko má za loňský rok historicky rekordní přebytek zahraničního obchodu – 190 miliard korun. Vývozcům pomohlo pandemické oslabení koruny a mírnější druhá vlna
08.02.2021 Český zahraniční obchod vykázal za rok 2020 historicky rekordní přebytek. V neočištěném vyjádření činí 190 miliard korun, v očištěném pak 181,7 miliardy korun. Oba údaje jsou ve své příslušné časové řadě nejvyšší za celé období do roku 1993.
Ranní okénko - Tuzemská inflace míří pod 2 %
08.02.2021 Tento týden nás čekají důležité události z české ekonomiky. Zahraniční obchod a průmysl patrně v závěru roku dále poskytly podporu ekonomice a inflace pravděpodobně zamířila pod inflační cíl. Dále nás čekají data z německého průmyslového sektoru a lednová inflace v USA, kde se v porovnání s vývojem v eurozóně očekává pouze mírný nárůst spotřebitelských cen. O víkendu by také dle původního plánu mělo dojít ke skončení nouzového stavu. Nepříznivá epidemická situace však otevírá debatu k jeho prodloužení.
Česká ekonomika se v posledních měsících roku hluboce propadne. Ve třetím čtvrtletí k jejímu vzepětí pomohlo zahraničí a dluh
01.12.2020 Česká ekonomika v třetím letošním čtvrtletí podala nad očekávání dobrý výkon, což je ještě zřetelnější poté, co dnes Český statistický úřad zveřejnil zpřesněný odhad vývoje hrubého domácího produktu. V porovnání s druhým čtvrtletím si polepšila o 6,9 procenta, zatímco předběžný odhad hovořil o růstu jen 6,2 procenta. Analytici v souhrnu počítali s růstem spíše jen v okruhu úrovně pěti procent, jak vyplývá z šetření mezi nimi, provedeném v druhé půli října. Rovněž meziroční propad ekonomiky byl podle dnes zpřesněných údajů v měsících červenci až září ještě výrazněji mělčí, než se čekalo. Výkon ekonomiky totiž ve třetím kvartále klesl meziročně pouze o pět procent, tedy nikoli o 5,8 procenta, jak zněl prvotní odhad. Analytici přitom před tímto prvotním odhadem, tedy v druhé půli října, předpokládali propad kolem úrovně sedmi procent.
Zahraniční obchod zaznamenal další zlepšení
07.09.2020 Podle předběžných údajů skončila v červenci bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 13,4 mld. Kč. Po sezónním očištění se jedná o 22 mld. Kč. Výsledné saldo je nižší než jsme očekávali. Současně byla revidována celoroční bilance za rok 2019 o +2,1 %. Pro letošní červen došlo k revizi na 35,2 mld. Kč z původně avizovaných 34,1 mld. Kč. Tahounem červencového pozitivního salda zahraničního obchodu byl růst přebytku bilance motorových vozidel o 6,1 mld. Kč. Deficit bilance s ropou a zemním plynem byl o 4,7 mld. Kč pod hodnotou ze stejného období minulého roku. Za tím stál efekt kombinace nižších cen na světových trzích a nižšího dovezeného množství. Příznivě se na výsledku podílel také růst salda bilance strojů a zařízení o 2,7 mld. Kč. a ostatních dopravních prostředků o 1,9 mld. Kč.
Výroba zmrzliny v ČR se loni dramaticky propadla. Češi stále více dychtí po prémiových značkách, často z dovozu, jehož objem byl loni rekordní – 1,7 miliardy korun
09.08.2020 V Česku se loni vyrobilo 40,4 milionu litrů zmrzliny. Vyplývá to z údajů, které tento týden zveřejnil Eurostat. Na poměry tohoto tisíciletí se jedná o nadprůměrný údaj. V průměru se totiž v letech 2001 až 2019 v ČR vyrobilo 36,3 milionu oblíbené chladivé pochoutky ročně.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
07.08.2020 1) Asijské akcie dnes uzavřely smíšeně. Na asijských trzích přetrvává nejistota z dalších opatření proti šíření koronaviru a napětí mezi USA a Čínou. To ještě zvýšil americký prezident Donald Trump zákazem obchodování s čínskými společnostmi, které vlastní platformy TikTok a WeChat.
Vývoz z Číny navzdory koronaviru a americkým clům vzrostl
07.08.2020 Vývoz z Číny se v červenci navzdory koronaviru a americkým clům zvýšil meziročně o 7,2 procenta, nejrychleji za sedm měsíců. Dovoz naopak klesl o 1,4 procenta, avšak hlavním důvodem byl podle analytiků propad cen komodit, když naopak objem dovozu některých surovin byl rekordní. Vyplývá z údajů čínského celního úřadu.
Související klíčová slova:
Akcie včera | Český průmysl | Vakcinace | Jackson Hole | Deficit veřejných financí | Zvyšování sazeb | Hlavní ekonom | Světové akcie | USD/PLN | Exporty | Reliance Industries | Ministerstvo hospodářství | Spolkový statistický úřad | Viktor Orbán | EUR | Trend | Plynárenská společnost | Mezinárodní měnový fond | Dovoz i vývoz z Německa | Statistiky | Dovoz do země | Hospodářský růst USA | Tempo růstu | Oživení poptávky | Vládní opatření | Schodek státního rozpočtu | CHNComp | Škoda Auto | Ceny výrobců v eurozóně | Pravděpodobnost | Tuzemský průmysl | Tuzemská ekonomika | Zásoby plynu | Administrativa prezidenta | Český statistický úřad | Plynovody | Bidenova administrativa | Nezaměstnanost v lednu | PLN | Poplatky | Asijské akcie | Ropa Brent | Dovoz z USA | Německý DAX | Financial Times | Americký akciový index | Investing | Propad cen | Nezaměstnanost | Vratislav Zámiš | Pandemie | Růst cen | Zpráva | ČSÚ | Dolarový index | Velkoobchodní cena plynu | Snížení DPH | Akcie dnes | Maloobchod | Trendová linie | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Růst zaměstnanosti | Přebytek zahraničního obchodu | Německý export | CZK | Vývoz ze země | Výhled | Společnost Eni | Dovoz ropy | Americký prezident | Americké výrobky | Nigérie | Covid | Projev šéfa Fedu | Wall Street Journal | Tuzemská inflace | Průmysl | Inflace | Obchodní deficit USA | Centrální banky | Česká měna | Neziskové organizace | Přebytek obchodu se Spojenými státy | Výrazný růst | Zasedání Evropské centrální banky | Ratingová agentura | Dnešní makroekonomické ukazatele | Kongres | Technická recese | Suroviny | Turecko | Válka | Euro včera | Czech Fund | Odhad vývoje HDP | Vice | Futures | Akciové trhy | Donald Trump | Dovoz z Číny | Fiskální politiky | Zahraniční obchod ČR | MIFID | Terminál | Terminály na LNG | Domácnosti | Maďarský premiér | Očekávání analytiků | CL | Charles Michel | Analytici | Zkapalněný plyn | Marketingová komunikace | Byznys | Země EU | Aktuální hodnoty měny | Data z USA | Nomura | Graf | Banka Morgan Stanley | Sentix index | Globální ekonomiky | NAFTA | Futures na ropu WTI | Tranzitní plynovody | Zaměstnanost | Ekonomiky | Země OPEC | Čínský jüan | RBI | Maďarsko | Hrubý domácí produkt (HDP) | Poptávka | Průmyslová produkce | Pozitivní zpráva | Economist | Průměrná hrubá měsíční mzda | Oslabení jüanu | ERA | Vývoz ropy | Brent | Maloobchodní tržby | Epidemická situace | Politika | Nesoulad | Jüan | Očekávání | Zpomalení čínské ekonomiky | Války na Ukrajině | Měnový fond | Opatření proti šíření koronaviru | Financovat | Negativní dopad | Další růst | Lukáš Kovanda | Růst | Příležitosti | Itálie | Výpadky | EUR/CZK | MiFID II | Světové finanční krize | Nejvyšší přebytek zahraničního obchodu | Prognóza | Trh práce | Dnešní seance | Pantheon Macroeconomics | Vysoká inflace | Průmyslové zakázky | Zásoby plynu v Německu | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Objem obchodů | Ekonomické zpomalení | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Indikátor | Ceny výrobců | Inflace v eurozóně | Ropné společnosti | Koruna | Národní ekonomická rada vlády | Zpřesněný odhad | Pracovní den | Úrokové sazby | Meziroční růst | Vztahy mezi Čínou a USA | Drahé energie | Trh | Ruský plyn | Moskva | MSCI | HKComp | Problémy | Tempo růstu průmyslové výroby | Oživení české ekonomiky | Pověst | Index CHNComp | Rekordní schodek | Počasí | Ekonom společnosti | Společnosti | Index | Nový rekord | Komerční banka | Elektřina | Měsíční data | Výrobní ceny | Zpřísnění měnové politiky | Studená válka | Komise | Nejistoty | Kapitál | Ministr zahraničí | Posílení | Agentura Reuters | Zahraniční obchod České republiky | S&P | Vít Hradil | Unie | Ceny plynu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Data z tuzemské ekonomiky | Čínský prezident | Kurz dolaru | Výpadky v zásobování | Rubl | Rekordní hodnoty | Deficit | Statistický úřad | Průmysl a zahraniční obchod | Měsíční mzda | Podnikání | Ranní okénko | Saldo zahraničního obchodu | MF | Americká banka | Nejvyšší přebytek | Eskalace | Hodnota majetku | Výkonost průmyslu | Opatření | Prudké oslabení | Akciový index | 3М | TurkStream | Meziroční míra inflace | Ekonomické vztahy | Podnikání na kapitálovém trhu | Zpráva z amerického trhu práce | Bundesnetzagentur | Asijské akcie dnes | Růst vývozu | Cena plynu | Čínský trh | ISM index | Koronavirus | Tovární objednávky | Objednávky | Damoklův meč | Norsko | USA | Růst úrokových sazeb | Prezident Donald Trump | Raiffeisenbank a.s. | Čínský prezident Si Ťin-pching | Ekonomické aktivity | Premiér Viktor Orbán | Sankce | Británie | Světové trhy | Pokles cen | Ropa | PMI index | Výdaje | Investiční aktivita | Dovoz do USA | WeCHat | Spolkové ministerstvo hospodářství | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Ekonomové | Přebytek bilance zahraničního obchodu | SABMiller | Globální inflace | Spojené státy | Vývoz do Německa | Růst HDP | Přebytek obchodu | Výroba zmrzliny | Ropná společnost | Otevření ekonomiky | Hodnota majetku šéfa Facebooku | Dovoz i vývoz | Kurz dolarů | Vývoj | Výkon ekonomiky | Amazon | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | TikTok | Investiční doporučení | Konkurenceschopnost | Dovoz ruského plynu | Erdogan | Struktura HDP | Data z průmyslu | EUR/USD | BNY Mellon | Německé společnosti | Intervence | Spotřebitelská důvěra | Pokles cen energií | První odhad | Měnové politiky | Společnost Net4Gas | Aktuální situace | Odhad HDP | Ekonomický sentiment | Americká administrativa | Čínské indexy | Vítězství | Investiční strategie | Nobelovy ceny | Miliardy dolarů | ADP | Druhá vlna pandemie | Silná koruna | Miliardy korun | Indické společnosti | Platební bilance | Sazby | Solární panely | Komise v přenesené pravomoci | Úrok | Investovat | Průzkum | Firmy | Zajištění | Reálné mzdy | Napětí mezi USA a Čínou | Výroba zmrzliny v ČR | Aramco | Maďarská ekonomika | Oslabení měny | Podíl nezaměstnaných | Vývoz z Číny | Argentina | Investování | Fed | Index spotřebitelské důvěry | Si Ťin-pching | Trhy | Motorová nafta | Rizika | Kurs koruny | Fond | ISM | Alexander Krüger | Sdružení automobilového průmyslu | Pokles dovozů | Pšenice | Celkový výsledek | Globální trh s ropou | Futures na ropu | Kyjev | Otevírání ekonomiky | Růst ekonomiky | Stagflace | Cenu plynu | Odhady HDP | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Americký kongres | Americký akciový index S&P 500 | David Vagenknecht | Inflace v USA | Komodity | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Evropský průmysl | Měnová krize | Investiční aktivity | Analytička | Společnost | Ruský rubl | Sázet | Hospodaření | Zahraniční obchod | Orbán | Hodnota majetku šéfa | Situace na trhu práce | Claus Vistesen | Kukuřice | Obchod | MSCI All Country World | Eskalace konfliktu | Pokles reálných mezd | Přímé investice | Riziko | Analytik | Trinity | Transakce | Projev šéfa Fedu Powella | Plyn | Čína | Ceny | Financování | Propad ekonomiky | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Války | Impuls | Ukrajina | Čínské měny | Raiffeisenbank | Přebytek bilance | Data z trhu práce | Centrální banka | Prodeje ropy | DPH | WTI | Evropské centrální banky | Odborníci | Rozvolnění | Celní politiky | Sentix | Stratég | Prodeje automobilů | Síla Sibiře | Morgan Stanley | Výnos | Pokles ekonomiky | Trinity Bank | Spotřeba domácností | Minulá výkonnost | Měnové krize | Eni | Miliardy USD | Ceny akcií | Inflační cíl | Jasný signál | Koronavirové pandemie | ČNB | Ruské ropy | Dovoz | Obchodování | Prezident | Eurostat | Akciový index S&P 500 | Ropovod | Ropovod Družba | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Reliance | Francie | Předpověď | Údaje | Dodávky plynu | Automobilky | Srovnávací základna | Investování v Číně | Biden | Finanční krize | Snížení spotřeby | Běžný účet | xStation5 | ProCent | Finančnictví | Zemní plyn | Společnost XTB | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Celní úřad | Peking | Aliance | HDP | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Čínské vlády | Dolar | Euro | Politici | Obchodní bilance | Brazílie | Členské země | Výprodej | Slovensko | Martin Gürtler | Vývoj trhu | ČTK | Ztráty | Osobní výdaje | Zásobníky | Prodejní ceny | Meziroční inflace | Nakupovat | Akcie | Kupci | Mzda | NERV | Podniky | Dodavatelské řetězce | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Pokles vývozu | Prognózy | Kurz | Daně | Atlantik | Rekord | Výsledky | Míra inflace | Silnější dolar | Investice | Osobní příjmy | Potenciál | Odveta | Konkurence | Domácí data | Komunikace | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Indie | Makrodata | Účet platební bilance | USD za barel | Hospodářství | Důvěra | Protipandemická opatření | DIHK | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Měny | Čínský celní úřad | Burzy | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Trh s ropou | Export | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Signál | Organizace | Média | Prodeje aut | Rozšíření | Plány | Administrativa | COVID-19 | Devizové rezervy | Vývoz do USA | Ekonomika USA | Data z amerického trhu práce | Příjmy Ruska | TIM | Energie | Objem | Investiční | Příjmy | Ekonomické dopady | Financial | Recep Tayyip Erdogan | Bloomberg | Evropská unie | Rozvoj | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Současný trend | LNG | Výrazný pokles | Rosněfť | HDP eurozóny | Výkonnost | Televize CNBC | NET4GAS | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Agentura Bloomberg | Krize | Centrum | Oslabení koruny | Průmyslová výroba v ČR | Zdražení ropy | Turecký prezident | S&P 500 | JDE | Prognóza ČNB | QE | Cena | Vlny koronaviru | Německo | Makroekonomické ukazatele | Zadlužení | Rozpočet | Prime | Česká ekonomika | Situace na trhu | Zastavení výroby | Co bude | Emisní povolenky | DAX | Obchodní válka | Zastavení dodávek | Zlato | Ekonomika | Schodek | Indikátory | Balkán | Oslabení | Finanční situace | Práce | Úspěch | Banky | Automotive | Bilance zahraničního obchodu | Očekávaný růst | Wall Street | Vysoké úrokové sazby | Elektroauta | Zlepšení | Světové akciové trhy | ČR | XTB | Kontrakt | Čínská ekonomika | Průměrná mzda | Obchodní deficit | Trumpova cla | Družba | Investiční banka | Lednová inflace | OPEC | Společnost Saudi Aramco | Sentiment | Experti | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Obchodní rizika | Karanténa | Embargo | Slabá poptávka | Polsko | Zastavení dodávek plynu | Základní úrok | Nařízení | The Wall Street Journal | Ropy | Škoda | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | USD | Investing.com | USDA | Federální rezervní systém | Přebytek obchodní bilance | Kupní síla | Objem exportu | Propad | Rakousko | Dluhopisoví investoři | Nejistota | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Americký dolar | Příjmy a výdaje | Propad cen komodit | Ekonomiky eurozóny | Vývoz z Německa | Růst ceny | Měnová politika | Doporučení | Inflační očekávání | Výsledek zahraničního obchodu | Navýšení cel | Soběstačnost | Evropské země | Pákistán | ROCE | Hodnoty měny | EU | Miliardy | Globální trh | Poptávky po ropě | Prodeje | Ukazatele | Šíření koronaviru | Saudi Aramco | Banka | Země eurozóny | Autoprůmysl | CNBC | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Tajné služby
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot