Čínský prezident Si Ťin-pching
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
20.01.2025 1) Kryptoměna bitcoin před dnešním nástupem Donalda Trumpa do úřadu prezidenta Spojených států vystoupala na rekord. Cena největší a nejstarší digitální měny podle údajů specializované burzy Bitstamp dnes ráno poprvé přesáhla hranici 109.000 dolarů (2,7 milionu Kč).
Začíná ekonomické fórum v Davosu, někteří světoví lídři akci letos vynechají
20.01.2025 Ve švýcarském horském letovisku Davos dnes začíná Světové ekonomické fórum (WEF), kterého se tradičně účastní lídři světové politiky a podnikatelské sféry. Podle serveru CNBC ale může být výmluvnější, kdo všechno se této akce nezúčastní. Letos tam nebude například čínský prezident Si Ťin-pching, indický premiér Naréndra Módí a řada evropských lídrů, mezi nimi francouzský prezident Emmanuel Macron, italská premiérka Georgia Meloniová ani britský premiér Keir Starmer.
Komodity: Ceny ropy se výrazně zvyšují, Brent se dostal nad 76 dolarů za barel
02.01.2025 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují. Za jejich růstem stojí očekávání, že poptávku v Číně podpoří plánovaná stimulační opatření vlády. Severomořská ropa Brent si krátce před 18:30 SEČ připisovala zhruba 2,4 procenta a překročila 76 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala růst skoro o 2,7 procenta a blížila se k 74 dolarům za barel.
Růst aktivity čínského zpracovatelského průmyslu zpomalil
31.12.2024 Růst aktivity čínského zpracovatelského průmyslu v prosinci překvapivě zpomalil, a to navzdory vládním opatřením na podporu ekonomiky. Vyplývá to z výsledků průzkumu mezi nákupními manažery, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad.
FT: Milei za rok ve funkci stabilizoval argentinskou ekonomiku
13.12.2024 První rok v úřadě se libertariánskému prezidentovi Argentiny Javierovi Mileovi podařilo stabilizovat rozkolísanou ekonomiku a udržet si podporu přibližně poloviny obyvatel – v blízké budoucnosti jej však čekají velké výzvy, píše ve své analýze britský deník Financial Times (FT).
Čínský vývoz prudce zpomalil a dovoz klesl
10.12.2024 Čínský vývoz v listopadu prudce zpomalil a dovoz klesl, obě hodnoty zaostaly za očekáváním. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnil čínský celní úřad. Obavy budí dodatečná cla, která plánuje uvalit na obchod s Čínou zvolený americký prezident Donald Trump. Zahraniční obchod byl zvlášť letos pilířem churavějící druhé největší světové ekonomiky a aktuální údaje jsou proto varovným znamením, píše agentura Reuters.
Trump udeřil na Putina. Hodlá zavést 100% clo na všechny země, které by chtěly snižovat své využívání dolaru, což je klíčový cíl ruského prezidenta
01.12.2024 Americký prezident Donald Trump hodlá zavést clo ve výši 100 procent na dovoz z těch zemí, které by zamýšlely snižovat své využití dolaru. Takzvanou dedolarizaci diskutují hlavně některé země uskupení BRICS, zvláště pak Rusko.
EU navrhuje sankce na čínské firmy, které pomáhají Rusku
26.11.2024 Evropská unie navrhuje uvalit sankce na čínské firmy, které podle ní pomohly ruským společnostem vyvinout útočné drony nasazené v bojích na Ukrajině. Evropská komise (EK) coby výkonný orgán EU také zvažuje další omezení na ruské ropné tankery, aby Moskvě více zkomplikovala obcházení stávajících restrikcí. S odvoláním na příslušné dokumenty k těmto návrhům to uvedla agentura Bloomberg.
Summit G20 začal spuštěním aliance proti hladu, Biden vyzval k podpoře Ukrajiny
18.11.2024 V brazilském Riu de Janeiro dnes začal summit skupiny velkých ekonomik G20, kde lídři světových mocností jednají o mezinárodní spolupráci na pozadí dvou válek a nejistoty spojené s výměnou prezidentů ve Spojených státech. Brazílie na úvod setkání spustila novou "globální alianci" s cílem koordinovat snahy o zmírnění hladu a chudoby ve světě. Končící americký prezident Joe Biden vyzval ostatní účastníky k podpoře svrchovanosti Ukrajiny, která se už od února 2022 brání ozbrojené ruské agresi.
Čínský prezident varoval v Limě před rostoucím ochranářstvím ve světě
15.11.2024 Čínský prezident Si Ťin-pching dnes na summitu Asijsko-pacifického hospodářského společenství (APEC) v Limě varoval před rostoucím ochranářstvím a překážkám v mezinárodním obchodě. Píše to agentura AFP s odkazem na psanou verzi projevu, kterou vydala čínská státní média. Si varoval také před jednostrannou zahraniční politikou. Čínský prezident tím možná narážel na plány nového amerického prezidenta Donalda Trumpa, který sliboval zavést nová cla na čínské zboží a tvrdší postup proti Číně.
V Peru začal asijsko-pacifický summit
15.11.2024 Čínský prezident Si Ťin-pching na úvod summitu Asijsko-pacifického hospodářského společenství (APEC) v Peru symbolicky otevřel první Čínou financovaný přístav v Jižní Americe. Dosud největší čínská investice na kontinentu má dále zpevnit posilující čínskou pozici v regionu, píší agentury. Do Peru již dorazil také americký prezident Joe Biden, jehož setkání s čínským protějškem je plánováno na sobotu.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
07.11.2024 1) Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na čtyři procenta. Informoval o tom ředitel odboru komunikace ČNB Jakub Holas. Úroková sazba je tak na nejnižší úrovni od počátku února 2022. Většina analytiků pokles o čtvrt procentního bodu očekávala, ve stejném rozsahu bankovní rada snížila úrokové sazby i na předchozích dvou zasedáních.
Čínský prezident popřál Trumpovi k vítězství ve volbách
07.11.2024 Čínský prezident Si Ťin-pching pogratuloval Donaldovi Trumpovi k vítězství v amerických prezidentských volbách. Podle agentur to dnes uvedla čínská státní média. Během gratulace vyzval k vzájemnému respektu a oboustranně výhodné spolupráci. Trump v uplynulých hodinách mluvil také s hlavními americkými spojenci v Asii a Tichomoří - Japonskem, Jižní Koreou a Austrálií.
Putin hovořil o rozšíření uskupení BRICS
23.10.2024 Více než tři desítky zemí vyjádřily přání připojit se ke skupině rozvíjejících se ekonomik BRICS, prohlásil dnes ruský prezident Vladimir Putin na summitu organizace v Kazani. Uvedl, že skupina při vrcholné schůzce bude jednat o svém rozšíření, které by se ale nemělo projevit ve snížení efektivity uskupení.
Guterres přicestoval do Kazaně, má se setkat s Putinem
23.10.2024 Generální tajemník OSN António Guterres přicestoval do Kazaně na summit rozvíjejících se ekonomik BRICS, kde se má ve čtvrtek setkat s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Oznámily to dnes tiskové agentury. Guterres má s Putinem na první schůzce od dubna 2022 jednat o situaci na Ukrajině, která třetím rokem čelí ruské agresi, a o vývoji na Blízkém východě.
Čínský prezident chválil pevnost vztahů s Ruskem, s Putinem jednal i o Ukrajině
22.10.2024 Čínský prezident Si Ťin-pching si dnes po jednání s ruským vůdcem Vladimirem Putinem na okraj summitu mezivládní organizace BRICS v ruské Kazani pochvaloval pevnost vzájemných vztahů obou zemí v časech "mezinárodního chaosu", píše agentura AFP. Putin se Siem podle vyjádření Moskvy jednal mimo jiné o válce na Ukrajině a dalších plánech na spolupráci, píše agentura Reuters.
Putin hostí summit BRICS, setkání více než 30 hlav států, největší od invaze na Ukrajinu. Účastní i šéf OSN, Rusko bude tlačit na odpojení od dolaru
22.10.2024 V ruské Kazani dnes začíná třídenní summit zemí skupiny BRICS. Prezident Vladimir Putin na největším mezinárodní setkání na ruském území od začátku své invaze na Ukrajinu přivítá více než třicet hlav států, přijíždí dokonce i šéf OSN António Guterres. Účastní se čínský prezident Si Ťin-pching nebo indický premiér Naréndra Módí.
Vučić vysvětloval, proč na summit BRICS nepojede
22.10.2024 Srbský prezident Aleksandar Vučić nepřijede na summit rozvíjejících se ekonomik BRICS, který dnes začíná v Kazani v Rusku. Srbsko bude zastupovat vicepremiér Aleksandar Vulin, napsal na svém webu list Kommersant s odvoláním na Vučičovo vyjádření v srbské televizi. Ruský deník připomněl, že ve dnech 23. a 24. října má být v Bělehradu na návštěvě polský premiér Donald Tusk, a sám Vučić ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi v telefonickém rozhovoru řekl, že "vzhledem k dobře známým okolnostem by sám sotva mohl přijet na summit" v Rusku.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
05.09.2024 1) Kandidátka Demokratické strany na prezidentku Kamala Harrisová včera navrhla zvýšit sazbu daně z kapitálových zisků pro ty, kteří vydělávají jeden milion dolarů (asi 22,6 milionu korun) a více, na 28 procent namísto 39,6 procenta, které navrhoval americký prezident Joe Biden v rozpočtu na rok 2025. Současné sazby se pohybují do 20 procent v závislosti na příjmu, informovala agentura Reuters.
Čína slíbila Africe v příštích třech letech 50 miliard USD
05.09.2024 Čínský prezident Si Ťin-pching se dnes na čínsko-africkém summitu v Pekingu zavázal, že jeho země v příštích třech letech poskytne Africe finanční prostředky ve výši 50 miliard dolarů (1,13 bilionu korun) a pomůže vytvořit na africkém kontinentu milion pracovních míst. Informovala o tom agentura AFP.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
16.05.2024 1) Cena mědi je na rekordu, dostala se nad pět dolarů za libru (asi 0,45 kg). Poptávka po tomto kovu zůstává silná v souvislosti s budováním nových datových center a pokračující elektrifikaci světové ekonomiky, zatímco růst těžby zpomaluje, uvedl server zpravodajské televize CNBC. Od začátku letošního roku se cena mědi zvýšila o více než 25 procent.
Si: Doufám, že se do Evropy vrátí mír a Čína sehraje konstruktivní roli
16.05.2024 Čínský prezident Si Ťin-pching po jednání s ruským protějškem Vladimirem Putinem vyjádřil naději, že se do Evropy vrátí mír a Čína v tom sehraje konstruktivní roli, píše agentura Reuters. Lídři dnes hovořili na tiskové konferenci při Putinově dvoudenní návštěvě Číny. Ruská invaze na Ukrajinu byla podle očekávání jedním z probíraných témat. Si a Putin se shodli, že řešení konfliktu by mělo být politické. Rusko v posledních týdnech nicméně zahájilo na Ukrajině ofenzivu v novém směru, a to na Charkov na severovýchodě země.
Graf dne - CHN.cash (12.03.2024)
12.03.2024 Dnešní asijsko-pacifická seance se nesla v optimistickém duchu a většina indexů z tohoto regionu se obchodovala na vyšší úrovni. Největší zisky bylo možné zaznamenat na čínských indexech, zejména hongkongských, jako je HSCEI (CHN.cash). Index si dnes připsal téměř 3 % a posunul se na nejvyšší úroveň od konce listopadu 2023. V Číně dnes nebyly k dispozici žádné konkrétní zprávy, které by tento skok ospravedlnily.
CHN.cash získává 4,5 % 📈
06.02.2024 Indexy v asijsko-pacifickém regionu zaznamenaly převážně zápornou seanci, s výjimkou Číny. Čínské indexy dynamicky posilují v rozmezí 4,00-5,00 % v návaznosti na údajně předloženou žádost Čínské komise pro regulaci cenných papírů o podporu akciového trhu. Podle důvěrných informací obdržel čínský prezident Si Ťin-pching od čínských regulačních orgánů informaci o nutnosti podpořit finanční trhy a zabránit dalšímu poklesu cen. Akcie v Číně a Hongkongu ztratily od svého vrcholu v roce 2021 hodnotu přibližně 7 bilionů dolarů.
Ranní shrnutí (06.02.2024)
06.02.2024 Indexy v asijsko-pacifickém regionu zaznamenávají převážně negativní seanci, s výjimkou Číny. Japonský Nikkei 225 klesá o 0,78 %, zatímco australský S&P ASX 200 ztrácí 0,35 %. Čínské indexy dynamicky posilují v rozmezí 3,00-4,00 % v návaznosti na údajnou žádost Čínské komise pro regulaci cenných papírů o podporu akciového trhu.
Trump nehodlá obnovit mandát současného šéfa americké centrální banky
02.02.2024 Donald Trump, pokud bude znovu zvolen prezidentem Spojených států, nehodlá obnovit mandát současného šéfa americké centrální banky (Fed) Jeromea Powella. Zdůvodnil to tím, že hlava Fedu má podle něj příliš politický přístup k měnové politice a předpověděl, že předseda Rady guvernérů letos sníží úrokové sazby, prý aby pomohl demokratům. Trump přitom Powella, který je stejně jako on republikán, v roce 2018 do čela banky sám jmenoval.
Čínská ekonomika loni vzrostla odhadem o 5,2 procenta, řekl v Davosu premiér
16.01.2024 Čínská ekonomika se v loňském roce zotavila a podle odhadů dosáhla růstu 5,2 procenta, čímž překonala stanovený pětiprocentní cíl, uvedl dnes čínský premiér Li Čchiang ve svém projevu na zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu ve Švýcarsku. Čína je podle premiéra otevřená pro podnikání a má potenciál pro zahraniční investice.
Ranní shrnutí (17.11.2023)
17.11.2023 Guvernér BoJ Ueda zahájil svou výpověď v japonském parlamentu. Bankéř uvedl, že bude zachovávat uvolněnou měnovou politiku a že "slabý" jen je pro Japonsko v mnoha ohledech výhodný. Ueda uzavřel, že program kontroly křivky YCC bude ukončen, pokud si bude BoJ jistá, že inflace dosáhne své cílové úrovně.
Ranní shrnutí (16.11.2023)
16.11.2023 Indexy na Wall Street zakončily včerejší obchodování mírně výše. S&P 500 si připsal 0,16 %, Nasdaq 0,07 % a Dow Jones vyskočil o 0,47 %. Index Russell 2000 s malou kapitalizací se obchodoval o zhruba 0,2 % výše.
Čínský průmysl a maloobchod vzrostl více, než se čekalo, dál ale hrozí deflace
15.11.2023 Průmyslová výroba v Číně a tržby maloobchodu v říjnu meziročně zrychlily růst. Zvýšily se více, než se čekalo, průmyslová výroba stoupla nejvíce od dubna a maloobchod nejrychlejším tempem od května. Podle agentury Reuters to vyplývá z údajů, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad. Druhé největší ekonomice světa ale podle německého hospodářského deníku Handelsblatt stále hrozí deflace.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
25.10.2023 1) Válečný konflikt mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás v Pásmu Gazy už má negativní dopady na ekonomiky sousedních zemí. Na investorském fóru v Rijádu to řekla šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. Varovala také, že vyhlídky globální ekonomiky se mohou dál zhoršit.
Bloomberg: Čína dává najevo nulovou toleranci k prudkému zpomalení ekonomiky
25.10.2023 Čínský prezident Si Ťin-pching naznačil, že prudké zpomalení ekonomického růstu a přetrvávající deflační rizika vláda nebude tolerovat a učinil řadu neobvyklých politických kroků, aby v druhé největší ekonomice světa podpořil náladu. V rozmezí 24 hodin Čína oznámila zvýšení celkového schodku veřejných financí nejvýše za posledních 30 let, představila balíček státních dluhopisů, který znamená odklon od tradičního modelu růstu, a prezident uskutečnil bezprecedentní cestu do centrální banky, čímž vyslal jasný signál o svém zaměření na ekonomiku, uvedla agentura Bloomberg.
Rusko výrazně posiluje spolupráci s Čínou, v Moskvě se ozývá kritika
23.10.2023 Rusko v čase, kdy se potýká se západními sankcemi, výrazně posiluje zahraniční obchod s Čínou. Na dnešní regionální konferenci na severovýchodě Číny firmy podepsaly řadu dohod o spolupráci. V Moskvě se ale proti sbližování s Čínou ozývají kritické hlasy, uvádí na svém webu týdeník Der Spiegel.
Bloomberg: Pád Gazpromu otupuje klíčový nástroj Putinovy moci
13.10.2023 Ruský prezident Vladimir Putin přecenil své možnosti, když se pokusil využít ruský státní plynárenský gigant Gazprom k tomu, aby dostal Evropu na kolena. A nyní jsou jeho snahy o posílení Gazpromu vydány na milost a nemilost Číně, napsala agentura Bloomberg.
BRICS v první fázi rozšiřování přijme šest zemí včetně Saúdské Arábie či Íránu
24.08.2023 Lídři skupiny rozvíjejících se zemí BRICS na summitu v Johannesburgu tento týden rozhodli, že pozvou šest států včetně Íránu a Saúdské Arábie, aby se k 1. lednu 2024 staly novými členy bloku. Pozvánku dále dostanou také Argentina, Egypt, Etiopie a Spojené arabské emiráty, oznámil dnes prezident Jihoafrické republiky Cyril Ramaphosa, který je hostitelem summitu. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž má tento krok posílit vliv uskupení, které se zavázalo, že bude hájit zájmy "globálního Jihu".
V zemích BRICS žije 40 procent populace, vytváří 26 procent sětového HDP
21.08.2023 - Do hospodářského uskupení BRICS patří Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika. Název je odvozen od počátečních písmen členských zemí. Označení původně vzniklo v roce 2001 pro investiční účely. Tehdy britský ekonom Jim O'Neillem z investiční banky Goldman Sachs napsal studii o rostoucí síle rozvíjejících se zemí jako Brazílie, Rusko, Indie a Čína, o kterých psal jako o BRICS. V roce 2006 svolala Ruská federace schůzku ministrů zahraničí těchto čtyř čtyř států a v roce 2009 Čína, Indie, Brazílie a Rusko uspořádaly v ruském Jekatěrinburgu první summit. V roce 2010 se připojila i Jihoafrická republika.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.08.2023 1) Cena zlata během dnešního obchodování sestoupila na pětiměsíční minimum pod 1890 dolarů (zhruba 41.850 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Dolů ji tlačí růst výnosů u dluhopisů vlády Spojených států a silný kurz dolaru.
Čínský prezident vyzývá zemi k trpělivosti v době slabého růstu ekonomiky
17.08.2023 Čínský prezident Si Ťin-pching v projevu zveřejněném tento týden vyzval zemi k trpělivosti v době, kdy se vládní komunistická strana snaží zvrátit zpomalování hospodářského růstu. Uvedl rovněž, že západní země se potýkají s čím dál většími problémy kvůli svému materialismu a "duchovní chudobě". Informovala o tom dnes agentura AP.
Čína uzavřela strategické partnerství s Palestinskou autonomií
14.06.2023 Čína dnes uzavřela strategické partnerství s Palestinskou autonomií. Stalo se tak během návštěvy jejího předsedy Mahmúda Abbáse. Podle agentury AP tento krok Pekingu dokládá, že si Čína chce zajistit ekonomický a politický vliv na Blízkém východě a že i v tomto ohledu soupeří se Spojenými státy. Čína usiluje o energetické zdroje a přístup na trhy, kam by mohla exportovat své vojenské a civilní zboží. Zároveň hodlá podle AP propagovat svůj styl autoritářského vládnutí společně s Ruskem, a to jako protiváhu k modelu západních demokracií.
Kongo se chystá podepsat spolupráci s Čínou v infrastruktuře a těžbě nerostů
24.05.2023 Kongo se chystá podepsat spolupráci s Čínou ve výstavbě infrastruktury a těžbě nerostů. Dnes se proto podle německého týdeníku Der Spiegel v Pekingu schází čínský prezident Si Ťin-pching s konžským protějškem Félixem Tshisekedim, který do Číny přicestoval na několikadenní návštěvu, při níž má podepsat několik obchodních dohod. Objem chystaných opatření má činit šest miliard dolarů (zhruba 132 miliard Kč).
Média: Čína a Rusko budou ve vzájemném obchodě více využívat vlastní měny
22.03.2023 Čína a Rusko budou ve vzájemném obchodě více používat vlastní měny, tedy čínský jüan a ruský rubl. Čínský prezident Si Ťin-pching se na tom v Moskvě dohodl se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Je to součást širší ekonomické spolupráce, kterou delegace obou zemí dojednaly. S odkazem na čínská státní média o tom dnes informuje server americké televize CNBC.
Si Ťin-pching v Moskvě Putinovi do náruče úplně nepadl. Čína nehodlá od Ruska kupovat tolik plynu, kolik by si Kreml přál
22.03.2023 Čínský prezident Si Ťin-pching se při své právě skončené třídenní státní návštěvě Ruska snažil dávat světu zřetelně najevo, že je se svým hostitelem zajedno v celé řadě věcí. V tom pro Kreml opravdu důležitém byl však zdrženlivý. Nekývnul třeba na nabídku svého protějšku Vladimira Putina, aby Čína odebírala mnohem více plynu.
Ministerstvo: Spojené státy nechtějí svou ekonomiku oddělit od čínské
09.03.2023 Spojené státy nechtějí svou ekonomiku oddělit od čínské, ani nemají v úmyslu Čínu utlačovat, řekl mluvčí amerického ministerstva zahraničí. Reagoval tím na obvinění zaznívající z Pekingu. Čínský ministr zahraničí Čchin Kang totiž v úterý řekl, že Spojené státy vyzývají k "ustavení mezí“ ve vztahu k Číně a že Washington musí "šlápnout na brzdu", aby zabránil konfliktu s Čínou.
Ranní shrnutí (16.02.2023)
16.02.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování mírně výše. S&P 500 si připsal 0,28 %, Dow Jones se posunul o 0,11 % výše a Nasdaq vyskočil o 0,92 %. Nejvýkonnějším indexem byl Russell 2000 se ziskem 1,09 %.
Ropa za jüany, zlato jako rozhodující aktivum pro Čínu
10.01.2023 Zlato bude pro Čínu rozhodujícím faktorem, protože se země snaží posílit mezinárodní postavení jüanu a nadále prosazuje své plány na nákup ropy ze Saúdské Arábie.
Čína chce zlepšit vztahy se západní Evropou a vystoupit z mezinárodní izolace
10.01.2023 Čínští činitelé soudí, že ekonomický a diplomatický izolacionismus Číny dosáhl kritické úrovně, a vláda země se v současnosti usilovně zaměřuje na zlepšení vztahů nejen se západní Evropou, uvedl dnes list Financial Times. Nový směr zahraniční politiky se zrodil na 20. sjezdu Komunistické strany Číny, který se uskutečnil v říjnu loňského roku. Čínský prezident Si Ťin-pching, označovaný za nejmocnějšího politika Číny od dob Mao Ce-tunga, na něm obhájil svou pozici v čele strany na dalších pět let a do politbyra vybral výlučně jemu loajální členy strany. Evropská unie ale členské země vyzvala ke zpřísnění postoje vůči Číně.
Čínský prezident jednal v Rijádu s arabskými zeměmi, označil to za milník
09.12.2022 Čínský prezident Si Ťin-pching se dnes v Rijádu zúčastnil summitu arabských zemí, které označil za přirozené partnery Pekingu pro spolupráci a setkání označil za "milník" a začátek nové éry ve vztazích s těmito státy. Čínský prezident dnes končí návštěvu Saúdské Arábie, kterou zahájil ve středu a během níž podepsal řadu dohod s Rijádem.
Sociální nepokoje kvůli uzávěrám v Číně uvrhají zahraniční firmy do nejistoty
29.11.2022 Pro zahraniční společnosti, které působí v Číně, nemohly bezprecedentní víkendové protesty přijít v horší dobu, napsal dnes zpravodajský server BBC. V zemi se už tři roky s přestávkami táhnou protipandemické uzávěry a opatření, kvůli nimž se Čína stala pro zahraniční pracovníky nehostinnou. Zvláště problematický byl poslední rok, kdy zbytek světa protipandemická opatření uvolnil.
Čínský prezident Si Ťin-pching jednal na summitu APEC se zástupcem Tchaj-wanu
20.11.2022 Jako zdvořilé a šťastné hodnotil šéf tchajwanské delegace Morris Čchang své setkání s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Sešli se na okraj summitu Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) v Bangkoku. Jak píše agentura Reuters, jde o výjimečné čínsko-tchajwanské setkání na tak vysoké úrovni.
Na ostrově Bali začíná dvoudenní summit zemí G20, mezi státníky chybí Putin
15.11.2022 Na indonéském ostrově Bali dnes začíná dvoudenní summit největších světových ekonomik G20. Summitu se zúčastní prezidenti a premiéři téměř všech zemí skupiny, chybět naopak bude ruský prezident Vladimir Putin. Indonéské předsednictví chce jednání věnovat obnově globální ekonomiky po pandemii covidu-19 či klimatickým změnám, mezi hlavními tématy summitu bude zřejmě i válka na Ukrajině.
Ranní shrnutí (27.10.2022)
27.10.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže, přičemž technologické akcie měly nejslabší výkon, protože neuspokojivé zisky společností Microsoft a Alphabet narušily náladu vůči sektoru. S&P 500 klesl o 0,74 %, Dow Jones skončil na stejné úrovni, zatímco Nasdaq se propadl o 2,04 %. Russell 2000 se vzepřel trendu a získal 0,46 %.
Čínská ekonomika ve třetím čtvrtletí zrychlila tempo růstu na 3,9 procenta
24.10.2022 Čínský hrubý domácí produkt (HDP) se ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšil o 3,9 procenta, tedy více, než se čekalo. Výhled kalí hrozba globální recese a opatření přijatá proti šíření koronaviru. Ve druhém čtvrtletí čínská ekonomika rostla pomalejším tempem 0,4 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes podle agentury Reuters zveřejnil čínský statistický úřad.
🛢WTI se propadá téměř o 4 %📉
18.10.2022 Cena OIL.WTI se prudce stáhla ze svých denních maxim 85,5 USD, protože obavy z poptávky ovlivňovaly sentiment trhu. Investoři se stále více obávají zhoršujících se vyhlídek růstu a poptávky při zhoršujících se makroekonomických podmínek, včetně vysoké inflace a utahování měnové politiky. Pochybnosti ohledně výhledu čínské poptávky po palivech tento týden vzrostly poté, co největší světový dovozce ropy odložil zveřejnění údajů o HDP za 3. čtvrtletí 2022 a měsíčních údajů o aktivitě za září. Čínský prezident Si Ťin-pching včera během svých projevů na stranickém sjezdu ocenil politiku země vůči nulovému Covidu, což může být předzvěstí dalšího přerušení výroby, pokud se pandemická situace nezlepší. Snížení cen pod cenu vyvolalo rostoucí obavy z přísnějších globálních dodávek, protože OPEC a jeho spojenci, včetně Ruska, souhlasili s dalším snížením produkce před embargem Evropské unie na ruskou ropu. Mezitím agentura Bloomberg uvedla, že Bílý dům může tento týden učinit další oznámení SPR, což vytváří další tlak na ceny. Z technického hlediska cena OIL.WTI aktuálně testuje hlavní support na 81,75 USD za barel, což je poznamenáno předchozími cenovými reakcemi. Pokud by došlo k proražení níže, pohyb dolů se může prohloubit směrem k zářijovým minimům na 76,20 USD, kde se nachází spodní hranice struktury 1:1.
Ranné zhrnutie (17.10.2022)
17.10.2022 Indexy z ázijsko-pacifickej oblasti sa začiatkom nového týždňa obchodovali zmiešane. Nikkei a S&P/ASX 200 klesli o viac ako 1 %, indexy z Číny sa obchodovali zmiešane, zatiaľ čo indexy z Indie a Južnej Kórey si pripísali okolo 0,4 %.
Co sledovat příští týden? (14.10.2022)
14.10.2022 Tento týden vyšší než očekávaný údaj o indexu spotřebitelských cen v USA, který přišel v patách robustní zprávy o zaměstnanosti, snížil jakékoli naděje na změnu monetární politiky a přidal k očekáváním dalšího obrovského zvýšení úrokových sazeb na listopadovém zasedání Fedu. Příští týden se investoři zaměří na zprávy velkých amerických technologických společností jako Tesla nebo Intel. GBPUSD může dostat šanci na pohyb ve středu, kdy budou zveřejněny nové údaje o britské inflaci. V neposlední řadě mohou čínské indexy zaznamenat vyšší volatilitu v úterý, kdy bude zveřejněno několik klíčových makroekonomických údajů. Příští týden určitě sledujte US100, GBPUSD a CHNComp.
Čína nabídla Srí Lance pomocnou ruku, kritici to považují za dluhovou past
22.07.2022 Čínský prezident Si Ťin-pching dnes nabídl novému srílanskému prezidentovi svou podporu, uvedla agentura Reuters s odkazem na státní televizi CCTV. Ostrovní země v Indickém oceánu se momentálně potýká s nejhorší hospodářskou krizí za poslední desetiletí.
Čína naplní své letošní hospodářské cíle, řekl Si Ťin-pching na summitu BRICS
23.06.2022 Čína nasadí efektivnější prostředky, aby naplnila své hospodářské cíle pro letošní rok. Na zahájení summitu předních rozvíjejících se ekonomik to řekl čínský prezident Si Ťin-pching. Informoval o tom dnes zpravodajský server CNBC. Skupina označovaná jako BRICS kromě Číny zahrnuje také Rusko, Indii, Brazílii a Jihoafrickou republiku. Konflikt na Ukrajině označil Si za "výstražný signál" pro lidstvo. Čína si ohledně Ruské invaze zachovává neutralitu. Na dvoudenním summitu má vystoupit i ruský prezident Vladimir Putin.
Putin: Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny
17.06.2022 Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny a nikoli od "nedávných geopolitických událostí". V projevu na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin, který přitom narážel na invazi Ruska na Ukrajinu. Rusko zasažené západními sankcemi usiluje o prohloubení hospodářských vazeb s Pekingem, napsala agentura Reuters. Čínský prezident Si Ťin-pching předtím v předem nahraném projevu uvedl, že čínsko-ruská spolupráce vykazuje dobrou dynamiku ve všech oblastech.
BBC: V Petrohradu se koná slet ruské elity na pozadí války proti Ukrajině
16.06.2022 Bez ohledu na válku, sankce a mezinárodní izolaci se v Petrohradu odehraje další ekonomické fórum, v jehož názvu se dokonce zachoval přívlastek "mezinárodní". Ruská redakce BBC zkoumala, zda Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum (PMEF) zůstalo hlavní společenskou událostí putinovského Ruska, anebo spíše jde o "hostinu během moru".
Forex: Dolar vystoupil na nové dvouleté maximum, těží z obav o čínskou ekonomiku
26.04.2022 Americký dolar se dnes vyšplhal na nové dvouleté maximum vůči koši předních měn i samotnému euru. Nadále těží z obav ze slabšího růstu čínské ekonomiky a z vyhlídek na agresivní zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech. Jednotná evropská měna vůči dolaru kolem 17:20 SELČ ztrácela zhruba půl procenta na 1,0659 EUR/USD.
Globální akcie zaznamenaly díky rostoucímu optimismu úlevnou rally
18.03.2022 Futures na americké akcie včera zaznamenaly třetí den růstu v řadě, zatímco asijské akcie zůstaly beze změny, protože obchodníci dostávali z rusko-ukrajinských mírových jednání, které posunuly cenu ropy nad 100 USD za barel, smíšené signály.
Čína přestává financovat ruský vývoz plynu či ropy. Nedůležitějším spojencem Putinova režimu je tak nyní Německo a jeho Energiewende
25.02.2022 Dvě čínské státní banky, Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) a Bank of China, pozastavují dolarové financování ruského surovinového vývozu a částečně také financování tohoto vývozu v čínské měně. Zprávu přináší agentura Bloomberg. ICBC je vůbec největší bankou na světě podle objemu aktiv. Bank of China je pak čtvrtou největší globální bankou. Pozastavení financování vývozu ruských surovin znamená značné zhoršení exportních možností Ruska nejen na čínském trhu, který je pro něj klíčový. Prostřednictvím příjmů i z tohoto expertu přitom Rusko z velké části financuje třeba právě svoji probíhající invazi na Ukrajině.
Hodnota čínské internetové firmy Meituan kvůli regulaci klesla o 26 mld. USD
18.02.2022 Akcie čínské internetové společnosti Meituan, která se mimo jiné věnuje i rozvozu jídla, dnes na burze klesly o 15 procent, nejvíce za téměř sedm měsíců. Tržní hodnota firmy se tak snížila o 26 miliard dolarů (přes 557 miliard Kč). Peking vydal nové pokyny, podle kterých mají platformy pro rozvoz jídla snížit poplatky restauracím. Oznámení způsobilo rozsáhlý výprodej mezi technologickými akciemi - investory znepokojuje tvrdý postup úřadů proti těmto firmám, který trvá už rok.
Soros: Trump by byl diktátor, kdyby mu to prošlo
20.01.2017 Nastupující americký prezident Donald Trump by jednal jako diktátor, kdyby věděl, že mu to projde. Evropská unie se stala příliš komplikovanou a odcizenou lidem. Uplynulý rok byl katastrofou kvůli odhlasování odchodu Británie z EU a dalším evropským volbám. Na Světovém ekonomickém fóru v Davosu to prohlásil americký miliardář a filantrop George Soros citovaný agenturou Reuters.
Související klíčová slova:
Zpravodajský server | Akcie včera | Regulační zásah | Emma Capital | Spolupráce Moskvy a Pekingu | Bankéř | BRIC | Dolar dnes | Overbalance | Egypt | Zkušenosti | Bank of China | Světové akcie | Teroristické hnutí Hamás | Alphabet | Růst výnosů u dluhopisů | Kongo | Americký vládní Úřad pro energetické informace | RIA Novosti | EUR | Vývoj cen ropy | Nový regulační zásah | Bank of Japan | Životní prostředí | Mezinárodní měnový fond | Tempo růstu | Argentinská ekonomika | Investiční banky | Agentura S&P | Výkyvy | Ruské invaze na Ukrajinu | CHNComp | Indexy na Wall Street | Evropská komise | Obnovení dodávek | Hospodářské škody | Nedostatek potravin | Srbsko | Pravděpodobnost | Dynamický pokles | Capital Markets | Index aktivity | Výsledkové sezóny | Více peněz | Nifty 50 | Čínský průmysl | Kurz pesa | Zástupce Číny | Goldman Sachs | Bidenova administrativa | Agentura AFP | Válečné ekonomiky | Sněmovna reprezentantů USA | Poplatky | Přísná opatření | Ethereum | Asijské akcie | Ukrajinský prezident | Financial Times | Růst ekonomiky USA | Expanze | Zlato a stříbro | Ruská invaze na Ukrajinu | Investing | Investice do infrastruktury | Saúdská Arábie | Ruský trh | Uvalení sankcí | Nezaměstnanost | Pandemie | Růst cen | Deflace | Výprodeje | Zpráva | Španělský premiér | Snížení úrokových sazeb | Směnný kurz pesa | Uplynulý rok | Dolarový index | Analýzy | Zahraniční politika | EIA | Cena zlata | Silný kurz dolaru | Moscow Times | Dodávky ruského plynu | Včerejší obchodování | Vývoj ceny ropy WTI | German Gref | Dluhopisy | Maloobchod | CCTV | Volatilita | Rozhodnutí ECB o sazbách | Ministr hospodářství | Omezení obchodu | Hedvábná stezka | Evropská měna | Vývoj ceny ropy Brent | Vicepremiér | BP | Tiskové agentury | Uvolnění měnové politiky | Proražení | Nord Stream | Handelsblatt | Výhled | Polský premiér | NATO Jens Stoltenberg | Argentinský prezident | Trpělivost | Financial Times (FT) | Wall Street Journal | Coca-Cola | Americký prezident | Ratingová agentura S&P | Hrubý domácí produkt (HDP) | Obavy investorů | Primární veřejná nabídka akcií | Boom | Průmysl | Bílý dům | Inflace | Dnešní výprodej | Vývoj měnového páru | Centrální banky | Cena OIL.WTI | Válka | Pomoc ekonomice | Přijetí | Ruské zboží | Rozhodnutí soudu | Porušování lidských práv | Jakub Holas | TSMC | Ratingová agentura | Covid | Domácnosti | Lula | Macron | Agora | Peru | Zasedání Světového ekonomického fóra | Turecko | Volodymyr Zelenskyj | Bilion | Donald Trump | Ropa Brent | Vice | Průmyslová výroba v Číně | Vučić | Futures | Devalvace | Útok ruských vojsk na Ukrajinu | Kyriakos Mitsotakis | Asie | Odvětví | Utahování měnové politiky | DNR | CL | Zavedení dovozních cel | Směnný kurz | APEC | MIFID | TASS | Plynovody | Ředitel odboru komunikace | Ceny zemního plynu | Analytici | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Zvolený americký prezident | Ruský Davos | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | PMEF | Prezident Jair Bolsonaro | G7 | Řecký premiér | Africké země | Japonská vláda | ČNB Jakub Holas | The Moscow Times | Hamás | Čínské strany | Globální finanční systém | Marketingová komunikace | Západní země | Banka JPMorgan | Washington | Pandemie covidu-19 | Avalanche | Nomura | Graf | Úsilí | Manažeři | Snižování úroků | Jair Bolsonaro | Odhodlání | Výnosy | Poptávka | Údaje o inflaci | Vývoz obilí | Zaměstnanost | Ekonomiky | Konflikt v Evropě | Čínský jüan | Zrušení centrální banky | Tisknutí peněz | Economist | Bydlení | Peníze | Brent | Maloobchodní tržby | Politika | Závazek | Kakao | xStation | Vedení společnosti | CHN.cash | Jüan | Očekávání | Futures na DAX | Měď | Palladium | Komunikace ČNB | Theresa Mayová | SNY | Zvýšení sazeb | Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication | Soubor opatření | Války na Ukrajině | Muhammad bin Salmán | Srbský prezident | Invaze na Ukrajinu | Dodávky ruského plynu do Evropy | Majetek | Energetický sektor | Měnový fond | Financovat | Zásoby ropy | Novozélandský dolar | Lukáš Kovanda | Morris Čchang | Růst | Kristalina Georgievová | Nabídka | AFP | Příležitosti | Investiční skupiny | Itálie | Snížit úrokové sazby | Americká lehká ropa | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Zásoby ropy v USA | Obligace | Venezuela | Nike | Britská centrální banka | Mercedes | Pochybnosti | Nová Hedvábná stezka | Uhelné elektrárny | Neinvestovat | Objem obchodů | Výzkumné společnosti | Šigeru Išiba | Kamala Harrisová | Spolupráce | George Soros | Americká centrální banka | Technologické akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Útok ruských vojsk | Ceny výrobců | Chování | Zpomalení ekonomiky | António Guterres | Umělá inteligence | Peruánská prezidentka | Moskva | Dina Boluartová | AUD | Úrokové sazby | Cvičení | OIL.WTI | Premiér Mark Rutte | Trh | Ruský plyn | Prezidenti a premiéři | Li Čchiang | Problémy | Rabobank | Ruský prezident | Britská premiérka Liz Trussová | Rubl | The Washington Post | Společnosti | Index | Rezervní měny | Společnost Aricoma | MMF | Zahraniční firmy | CIPS | Zlaté rezervy | Komise | Nejistoty | Pád Gazpromu | Sociální síť X | Ministr zahraničí | FinTech | Posílení | Index KOSPI | Mark Rutte | Rijád | Nový britský premiér | Agentura Reuters | Obchodování s Čínou | Generální tajemník NATO | Klimatické změny | S&P | Objednávky | Obrovský potenciál | Unie | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Čínský prezident | Kurz dolaru | Akciové indexy | Výroba v Číně | Marka | Vývoz v listopadu | Primární veřejná nabídka akcií (IPO) | Britské podniky | Americký ministr obchodu | Britský premiér | Japonské ministerstvo financí | Bankovní rada České národní banky | Sociální nepokoje | Závislost | Aricoma | Čínská média | Hang Seng | Vedoucí představitelé | EMIR | Deficit | Úřad pro energetické informace (EIA) | Fumio Kišida | Statistický úřad | Ostrovní země | Tony Sycamore | Angela Merkelová | Podnikání | Měny navázané na komodity | Pokračující pokles | Softwarový gigant | Snížení poptávky | Odpor | Index Hang Seng | Omán | Plynárenské firmy | Vyšší úroky | Západní státy | Firma | Twitter | Kommersant | Německý hospodářský institut | Vlna koronaviru | Futures na americké indexy | Opatření | Členské státy | Podnikatelé | Pozornost | ICBC | 3М | Vývoz ruského plynu | Elektromobily | Server BBC | Cíl růstu HDP | Buenos Aires | Rekordní propad | Bohatství | Oblast rezistence | Ifo | Aleksandar Vučić | Pandemie covidu | Generální tajemník | Hlavní ekonom | Burze | Ripple | Daně z příjmů | Opatřením na podporu ekonomiky | Harrisová | Bitcoin | Druhá největší ekonomika světa | Ředitel odboru komunikace ČNB | Ruské elity | Hang Seng Tech | Cosco | Británie | Obchodníci | Obchodovat | Invaze | Dnešní zprávy | Etiopie | Sergej Sobjanin | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Ropa | Americké indexy | Největší ekonomika | Příznivé ekonomické údaje | Válka na Ukrajině | Indický premiér | USA | Prezident Donald Trump | Čistý zisk | Stříbro | Sankce | Finanční instituce | Generální tajemník OSN | Pokles cen | Závislosti na Číně | Joe Biden | Výdaje | Dow Jones | SWIFT | West Texas Intermediate (WTI) | Erik Nelson | Statistici | Ekonomové | Prohlášení | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum (PMEF) | Spojené státy | DNR a LNR | Růst HDP | Ruská ekonomika | LNR | Zvyšování úrokových sazeb | Neofacto | Světová banka (SB) | Čínské internetové firmy | Chancay | Japonský Nikkei 225 | Kurz dolarů | Vývoj | Světové rezervní měny | Čínská poptávka | Vláda v Pekingu | Úroková sazba | Naréndra Módí | Podpůrná opatření | KKCG | Investiční doporučení | Západní sankce | Módí | Americké akcie | Ruská centrální banka | Washington Post | BRICS | Ministr zdravotnictví | Investice do nemovitostí | Volatilní | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Investiční aktivum | Zemědělství | Platina | Michelle Bullocková | OSN | Německé společnosti | Česká investiční společnost | Konflikt na Ukrajině | Čínský HDP | Další vývoj | West Texas Intermediate | Skupina BRICS | Projev čínského prezidenta | Kasym-Žomart Tokajev | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | Janus Henderson | Summit BRICS | S&P/ASX 200 | Akcie v Číně | Dánové | Uvolnit měnovou politiku | Spojené státy a Čína | Index Russell | KOSPI | Šéf OSN | Čínské indexy | Milei | Slábnutí rublu | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Japonská ekonomika | Vítězství | Investiční strategie | Podpůrný balíček | Charkov | Částečný úvazek | Heatmap | Miliardy dolarů | Kazachstán | Deník The Wall Street Journal | Arménie | Obilí | Miliardy korun | Gigant Gazprom | Sazby | CMB International Securities | The Economist | Komise v přenesené pravomoci | Úrok | Hlavní kryptoměny | Komoditní | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Přerušení výroby | Berlín | Firmy | Reálné mzdy | Napětí mezi USA a Čínou | Zájem investorů | Daniel So | Partnerství | Provozní ztráty | Cena termínového kontraktu | Argentina | Fed | NASDAQ 100 | Tajemník OSN | Jens Stoltenberg | Dílčí index | Si Ťin-pching | Trhy | Teroristické hnutí | Akcie společnosti Adyen | Rizika | Investiční účely | Čínský premiér | Fond | ISM | Pšenice | Index Hang Seng Tech | Hodnota čínské internetové firmy | Japonský Nikkei | Platební systém SWIFT | Ministr obchodu | Premiér Naréndra Módí | xStation 5 | Jaderné války | Lidstvo | Industrial and Commercial Bank of China | Úřad pro energetické informace | Růst ekonomiky | Renminbi | Přístup na trhy | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Vladimir Putin | Daně z kapitálových zisků | Tesla | Britská premiérka | Stabilita | Miliardář | Mezinárodní obchod | Míra chudoby | Ministři zahraničí | RBNZ | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Akcie Meta | Systém SWIFT | Mzdy | Poradenství | Premier Energy | Odhady analytiků | Tržní hodnota Gazpromu | Ceny zemního plynu v USA | Sentiment trhu | Aleksandar Vulin | Včerejší seance | Na burze | Společnost | Ruský rubl | Zadlužování | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Wells Fargo | Severomořská ropa | Finanční podmínky | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum | Kukuřice | Obchod | Ceny ropy Brent | Chudoba | Diktátor | EK | Kobalt | Summit zemí G20 | Asijsko-pacifický summit | Riziko | Analytik | Ruské firmy | Trinity | MAM | JPY | Nákup ropy | FT | Bankovní skupina | Bank of America | Cenový strop | Transakce | USDX | Šok | Meta | Nástroj | GBP | NATO | Plyn | Životní úroveň | Země BRICS | Německá ekonomika | Čína | Capital | Ceny | Siemens | Financování | Akcie Meta Platforms | Recese | Pokles | Gazprom | Ruské úřady | Války | Impuls | Ukrajina | Čínské měny | Centrální banka | BBC | Prodeje ropy | WTI | Nizozemský premiér | Blízký východ | Největší ekonomika světa | Cla na čínské zboží | Jeremy Hunt | Odborníci | Jihoafrická republika | Síla Sibiře | Instituce | Prezident Vladimir Putin | Liz Trussová | Frank | Komunistická strana | Benchmark | Metaverse | Trinity Bank | Rozhovor | Sankce proti Rusku | Přístup k měnové politice | Tržní hodnota firmy | Austrálie | Minulá výkonnost | Summit G20 | Vývoj měnového páru EUR/USD | Izraelská ekonomika | Miliardy USD | Singapur | Vietnam | Šinzó Abe | Tržní ekonomiky | Fintech společnosti | ASX | Pravděpodobnost recese | Írán | Největší světové ekonomiky | EPS | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Čínské zboží | Tržní hodnota | Rishi Sunak | Funkční období | Zisk | Total | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Katar | EURUSD | Nord Stream 2 | Huawei | Čínské hospodářství | Překoupené oblasti | ExxonMobil | Dovoz | Ruská federace | Ruské banky | Obchodování | Úroky | Prezident | Obavy trhu | Cena mědi | Jednotná evropská měna | Evropa | Měna | S&P Global | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Obchodování s ropou | Miliony dolarů | Francie | Předpověď | Zelenskyj | Údaje | Hlavní měny | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Příjmy z prodeje ropy | List Financial Times | Biden | Luhanské lidové republiky | Sberbank | Investiční společnost | xStation5 | ProCent | Strategický partner | RBC | Japonsko | Zemní plyn | Akciové strategie | Internetové firmy | Hospodářský institut Ifo | Aktivum | Společnost XTB | Situace | Miliardy eur | Tržby | Index Russell 2000 | Finanční systém | Celní úřad | Světové války | FOREX | Signály | Dovoz čínského zboží | Sazby beze změny | Guvernér | Sociální síť | Peking | Aliance | Pokles zásob | HDP | Ekonom | Rozhodování | Čínské vlády | Dolar | Euro | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Zdanění | Čínská měna | Pandemická situace | Politici | Brazílie | Prudké výkyvy | Členské země | Výprodej | Energiewende | JPMorgan | Salmán | Realitní sektor | ČTK | Stimuly | Ztráty | Merkelová | Obchodní omezení | VIAC | Spojené arabské emiráty | Úvěr | Čínské firmy | Akcie | Největší ekonomiky | Čínské podniky | Očkování | Podniky | Hnutí Hamás | Američtí zákonodárci | Zrychlení růstu | Dodávky energií | Vývoj ceny | Obchod s Čínou | Dodavatelské řetězce | Vývoz | Reuters | USDJPY | Sněmovna reprezentantů | Technologie | Filantrop | Pokles vývozu | Emmanuel Macron | Prognózy | Globální recese | Kurz | Druhá největší ekonomika | DNO | Daně | SOK | Ministři | Tichomoří | RBC Capital | Globální růst | Americký prezident Joe Biden | Intermediate | Světové ekonomiky | Výsledky | Ukrajinské krize | Nasdaq-100 (US100) | JAR | Ekonomické fórum | Bankovní rada | Investice | Microsoft | Business | Skupina G7 | Návrh zákona | Potenciál | Zdravotnictví | Zákaz cestování | Rally | Investujte | Pokles inflace | Komunikace | Indie | Bod | Zisky | Ruská vojska | Regulace | Šéf Fedu | USD za barel | Hospodářství | Luxusní zboží | Protipandemická opatření | Davos | Russell 2000 | Ukazatel | Měny | Čínský celní úřad | Bankovní domy | Ropa WTI | Burzy | Hospodářský růst | Opatření na podporu ekonomiky | Export | Milník | Primární veřejná nabídka | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | GBPUSD | Partneři | Futures na americké akcie | Letectví | Hospodářský institut | Organizace | HSCEI | Jižní Korea | Média | Rozšíření | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Administrativa | COVID-19 | Nikkei | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Evropská komise (EK) | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Evropská unie | Rozvoj | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Equinor | LNG | S&P Global Ratings | Stimulační opatření | Očekávání investorů | Výkonnost | Televize CNBC | Hodnota firmy | Hrubý domácí produkt | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Spotřebitelské ceny v Číně | Nabídka akcií | Centrum | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | S&P 500 | JDE | Podpora | Prezident Joe Biden | MT4 | Japonský premiér | Světová banka | Cena | Německo | Rozpočet | Důsledky krize | Americký trh | Zahraniční společnosti | Hospodářský růst v Číně | IG | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Německá kancléřka | Drahé kovy | Premiérka Liz Trussová | DAX | Podnik | Bali | Objem dovozu | Debata | Server CNBC | Akcie společnosti | Čínský vývoz | Obchodní válka | Zlato | Ekonomika | WEF | Strategické partnerství | Desetileté dluhopisy | SEC | Finanční situace | Ekonomické krize | Úspěch | Intel | Cíle | Lula da Silva | Kryptoměny | Bezpečnost | Zásoby benzinu | Banky | Výrobci čipů | Brazilský prezident | Vlády | Síť X | Šance | Ruská vláda | Ekonomická globalizace | Fox | Netflix | Wall Street | Zlepšení | XTB | Meta Platforms | Ministerstvo financí dnes | Veřejná nabídka akcií | Výraznější pokles | Čínské akcie | Pozice | Čínská ekonomika | Xiaomi | Demokratické strany | Kancléřka Angela Merkelová | Technologický sektor | Lídři | Support | Platební systém | Potravinové krize | Rozvíjející se trhy | Texas | Soud | Mluvčí | Fox Business | OPEC | Úrokové platby | Plynovod Nord Stream | Řetězce | Sentiment | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Veřejná nabídka akcií (IPO) | Guvernér BOJ | Von der Leyenová | Německý statistický úřad | Americký miliardář | Růst hrubého domácího produktu | Polsko | Meituan | Čínská vláda | Šéfové | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | Rezistence | Analytici společnosti | Oživení čínské ekonomiky | Velké banky | Základní úrok | Nařízení | The Wall Street Journal | Ropy | RBA | Adyen | IPO | Předseda | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | USD | Kamala | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Růst v Číně | Trh s nemovitostmi | Čínské banky | Cestování | Ekonomický dopad | Americký dolar dnes | Růst aktivity | Der Spiegel | D1 | Investing.com | Roger | Konflikt mezi Izraelem | Zpomalení ekonomického růstu | Rusové | YCC | Luiz Inácio Lula da Silva | Australský dolar | Propad | Srí Lanka | Dogecoin | Agentura AP | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Markets | Čínský statistický úřad | Mezinárodní spolupráce | Kanada | Ruská invaze | Nejistota | Rozsáhlé investice | ING | Zahraniční investice | Internetové společnosti | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | US100 | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | ECB | Institut | Spiegel | Vývoz z Německa | Opatření vlády | Měnová politika | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Francouzský prezident | Plynárenský gigant | Čínský export | Soběstačnost | Evropské země | Světové poptávky | ROCE | Spekulace | RBC Capital Markets | Údaje o nezaměstnanosti | Cykly | EU | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | PBOC | ASX 200 | Anexe Krymu | Materiály | Prodeje | WU | Komunistické strany | Investor | Dvojité dno | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Šíření koronaviru | Japonský vývoz | Banka | Tchaj-wan | Premiérka | Vlastnictví | Úřady | Američané | Graf dne | Růst čínského HDP | Makléřské společnosti | Globální akcie | CNBC | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Indonésie | Strukturální problémy | Ocenění | Chování spotřebitelů
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot