Neděle 22. prosince 2024 11:05
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
eightcap trade smarter
reklama
Purple webinář Ve vaší režii

Soběstačnost

C:\fakepath\Saudska Arabie.jpg

Saúdská Arábie dojednala investiční dohody za miliardy

26.11.2024 Saúdská Arábie dojednala s několika společnostmi v oblasti těžby kovů a hornictví devět investičních dohod za více než 35 miliard rijálů (224,6 miliardy Kč). Dohody byly oznámeny na Světové investiční konferenci, která se koná v Rijádu. Investory jsou firmy z Číny, Indie, Austrálie či Kanady, uvedla dnes agentura Reuters.
img

Alarmující tempo zaostávání Evropy

13.09.2024 „Evropa je výrazně zatížena byrokratickým procesem, který jí svazuje ruce a nedovolí držet krok s Čínou či USA. Pokud má být smysluplnost EU zachována, radikální přeměna je nezbytně nutná a to již teď,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Zaujalo nás: Rumunsko nad průměrem EU. Ve vývoji ekonomiky i ve využívání obnovitelných zdrojů energie

27.08.2024 Rumunsko, nahlížené optikou dnešních dnů, už rozhodně nepatří na chvost EU. Za poslední roky se tato ekonomika posunula z pozice „chudého příbuzného“ výrazně vpřed a v řadě žebříčků se nachází nad evropským průměrem. A to nejen v případě makroekonomických ukazatelů, ale i ve využívání obnovitelných zdrojů energie. Společnost WOOD & Company vsadila na investiční potenciál obnovitelných zdrojů energie, když na jaře letošního roku otevřela podfond nabízející investování od OZE. Ten v květnu uzavřel první akvizici na výstavbu solárního parku v Rumunsku. Výstavba parku byla zahájena v červnu, zkušební provoz je plánován na začátek 2025.
img

US Open: Indexy na Wall Street pod tlakem posilujícího dolaru 💲💲

12.04.2024 V USA indexy v úvodu hotovostní seance ztrácejí, čímž se zvyšuje pravděpodobnost druhého medvědího týdne v řadě. Tlak nabídky podporuje posilující dolar a výnosy zůstávají i přes dnešní poklesy vysoko. Nervózní situace na světových trzích je důsledkem vyšších hodnot indexu spotřebitelských cen v tomto týdnu a rostoucího rizika eskalace íránsko-izraelského konfliktu. Vyšší hodnoty CPI posunuly očekávání nejbližšího snížení sazeb ze strany Fedu na září letošního roku. Eskalace konfliktu mezitím vede k odlivu kapitálu k méně rizikovým aktivům, jako je dolar a zlato.
C:\fakepath\cina-eu.jpg

Obchodní třenice mezi Evropou a Čínou by mohly eskalovat

20.03.2024 Obchodní třenice mezi Evropou a Čínou budou pravděpodobně eskalovat, zejména kvůli rostoucí schopnosti čínského průmyslu dosahovat nižších výrobních nákladů ve strategických odvětvích. Uvedl to prezident Obchodní komory Evropské unie v Číně Jens Eskelund.
img

HK.cash získává 2 % díky povzbudivým komentářům PBOC

06.03.2024 Čínské akciové indexy, včetně HK.cash a CHN.cash, během dnešní seance rostou o více než 2 % po dalších holubičích komentářích od čínského establishmentu a představitelů PBOC. Čína zavede nový úvěrový program pro technologické inovace a transformaci, řekl dnes na brífinku guvernér Čínské lidové banky Gongsheng a dodal, že existuje další prostor pro snižování sazeb povinných minimálních rezerv. Právě tyto komentáře do značné míry podpořily býčí sentiment během dnešní seance na trzích APAC. Bankéř navíc dodal, že měnová politika bude vedena tak, aby "jemně" podporovala spotřebitelské ceny ve státě.
img

Jak investovat v Číně: 1. čtvrtletí jako čas ekonomických výzev

05.02.2024 Z čínských politických zasedání uskutečněných v posledním čtvrtletí loňského roku vyplývá, že Čína nepovažuje proticyklické iniciativy za příliš naléhavé. Další směr rozvojových strategií určí až Třetí plenární zasedání, které se koná v 1. čtvrtletí roku 2024. Navzdory problémům a nejistotě však mohou technologie, rozvinutá výroba, energetika a zelené kovy ve střednědobém horizontu nabídnout úrodnou půdu pro další růst.
C:\fakepath\lithium.png

Evropští poslanci chtějí ambicióznější cíle v soběstačnosti klíčových surovin

14.09.2023 Evropští poslanci dnes podpořili ambicióznější cíle při zajištění větší soběstačnosti Evropské unie v produkci a zpracování surovin, které jsou klíčové pro evropský průmysl a u kterých je EU závislá na dovozu ze zemí mimo blok. Usnesení, které stanovilo postoj Evropského parlamentu v jednání s členskými státy, schválilo 515 přítomných poslanců z 577. Nutnost zajistit větší soběstačnost podle zastánců návrhu dokázala omezení, která zavádí Čína, či dopady války na Ukrajině.
img

Čína ve hře o globální fragmentaci

09.05.2023 Článek se zabývá čínskou strategií, která usiluje o vytváření aliancí a bloků a zároveň se snaží o globalizaci, aby si zajistila přístup na trhy a ke zdrojům. Čína se aktivně snaží uzavírat dvoustranné dohody a regionální ekosystémy, aby rozšířila svou sféru vlivu a pojistila si své postavení.
C:\fakepath\Rusko-Cina2.jpg

Média: Čína a Rusko budou ve vzájemném obchodě více využívat vlastní měny

22.03.2023 Čína a Rusko budou ve vzájemném obchodě více používat vlastní měny, tedy čínský jüan a ruský rubl. Čínský prezident Si Ťin-pching se na tom v Moskvě dohodl se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Je to součást širší ekonomické spolupráce, kterou delegace obou zemí dojednaly. S odkazem na čínská státní média o tom dnes informuje server americké televize CNBC.
C:\\fakepath\\trader-16032023-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.03.2023 1) Evropská centrální banka dodala 50bodové zvýšení úrokových sazeb, tak jak slíbila. Depozitní sazba se tedy dostala na 3 %, refi sazba na 3,5 %. Zároveň dodala, že inflace zůstává příliš vysoká po příliš dlouhou dobu. Zopakovala, že bankovní sektor je silný a odolný a že má nástroje, jak mu případně dodat likviditu. Nová makroekonomická prognóza vyzněla víceméně v souladu s očekáváními. Inflační výhled pro letošní rok byl snížen na 5,3 % z původních 6,3 %, pro rok 2024 pak byl nepatrně zvýšen na 2,9 % z původních 2,8 %. Výhled pro růst ekonomiky byl naopak vzestupně revidován z 0,5 % na 1 % pro letošní rok, pro příští rok pak mírně snížen na 1,6 % z 1,9 %. Tyto odhady byly nicméně připraveny ještě před posledními událostmi v bankovním sektoru.
C:\fakepath\EU staty.jpg

EU má produkovat více surovin klíčových pro zelené technologie, navrhla EK

16.03.2023 Evropská unie by měla začít těžit, zpracovávat a recyklovat více strategických surovin, aby omezila svou závislost na Číně a dalších mimoevropských dodavatelích. Počítá s tím dnes zveřejněný návrh Evropské komise (EK), který má zajistit větší soběstačnost EU v produkci lithia, kobaltu, titanu a dalších materiálů využívaných v zelených či digitálních technologiích. Norma o kritických surovinách (Critical Raw Materials Act) počítá s usnadněním finanční podpory a urychlením povolování vybraných projektů z této oblasti.
C:\fakepath\EK.jpg

Evropská komise představí návrhy na podporu zelené ekonomiky a soběstačnosti EU

16.03.2023 Evropská komise dnes představí sadu návrhů, jejichž cílem je podpořit zelenou ekonomiku a posílit evropskou soběstačnost v produkci strategických surovin a materiálů. Brusel jimi hodlá reagovat na masivní americkou podporu klimaticky čisté výroby a omezit vliv Číny na produkci důležitých technologií.
img

Experti: Cena elektřiny i plynu bude dál klesat, krize pomalu končí

22.02.2023 Energetická krize, která začala loni v létě raketovým růstem cen elektřiny a plynu, pomalu končí, ceny elektřiny i plynu budou nadále pozvolna klesat. Shodli se na tom ekonomové i odborníci na energetiku na 18. ročníku konference Očekávaný vývoj odvětví energetiky v ČR a ve světě, která se dnes uskutečnila v Brně.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Index ČSOB: Investiční nálada firem a podnikatelů v Česku se zhoršila

01.06.2022 Investiční nálada firem a podnikatelů v Česku se zhoršila. Podniky vlivem zdražování a konfliktu na Ukrajině zpomalují investiční aktivitu a tlumí plány na rozšiřování činnosti. Pokud už firmy a podnikatelé peníze vynakládají, tak zejména do inovací a energetických úspor. Vyplývá to z výsledků ČSOB Indexu očekávání firem, které odpovídaly na přelomu dubna a května. Zástupci banky je představili na dnešní tiskové konferenci.
img

Čína je kvůli rekordním nákladům stavěna do složité situace

25.05.2022 Jelikož Čína tvoří přibližně pětinu světové populace, její zemědělská půda je omezená a v neustále větší míře bojuje se změnou klimatu, vláda prezidenta Si Ťin-pchinga naléhá na zemědělce, aby úrodu maximalizovali a spotřebitele, aby co nejvíce snížili plýtvání. Země vytvořila ohromné rezervy, aby se dokázala vyrovnat s nedostatkem, a vytvořila tak nová osiva pro zvýšení produkce.
img

David Lundák z EFG: Zelené investice zvýšila potřeba energetické soběstačnosti

17.05.2022 Zelené projekty, obnovitelné zdroje energie a obecně ESG investice byly v uplynulých letech v hledáčku řady investorů. Jedním z hlavních důvodů je větší ekologická odpovědnost firem i jednotlivců či tzv. investiční taxonomie EU.
img

Akcie Kazatompromu (KAP.UK) na vzestupu díky růstu exportu

08.04.2022 Kazatomprom (KAP.UK) je největší světový producent uranu kótovaný na londýnské burze. V roce 2021 společnost stála za téměř 40 % celkových světových dodávek suroviny. Společnost má v poslední době problémy kvůli napjaté politické situaci v Kazachstánu, válce na Ukrajině a snaze o energetickou soběstačnost USA.
img

Euler Hermes: ČR by bez plynu z Ruska přišlo o čtvrtinu spotřeby energie

07.03.2022 V případě, že by Rusko zcela uzavřelo kohouty plynovodů vedoucích do Evropy, Česko by takto přišlo o 24 procent z celkové roční spotřeby energie. Evropský průměr je devět procent. ČR by tak byla společně s Maďarskem a Slovenskem jednou z nejvíce zasažených zemí v EU. Vyplývá to z analýzy přední světové úvěrové pojišťovny Euler Hermes.
img

Česko by zastavení dodávek ruského plynu významně poznamenalo. Řešením by mohlo být masivní rozšíření výroby energie z obnovitelných zdrojů

07.03.2022 V případě, že by Rusko zcela uzavřelo kohouty plynovodů vedoucích do Evropy, Česko by bylo společně s Maďarskem a Slovenskem jednou z nejzasaženějších zemí v rámci EU. ČR by takto přišla téměř o čtvrtinu (24 %) z celkové spotřeby energie, přičemž evropský průměr je 9 %. Přestože se tato varianta zatím nejeví jako zcela pravděpodobná, země Evropské unie by už nyní měly aktivně začít připravovat plán, jak zajistit bezpečnost dodávek pro příští zimu a další období.
img

Analytici: Zelená dohoda v současné podobě kvůli krizi na Ukrajině skončila

24.02.2022 Zelená dohoda pro Evropu neboli Green Deal v současné podobě podle analytiků kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu skončila. Dekarbonizace bude sice pokračovat, ale na mnohem racionálnějším a pragmatičtějším půdorysu. Vyplývá to z vyjádření analytiků na dotaz ČTK. Důraz bude podle nich mnohem více směřovat na větší soběstačnost Evropské unie v energetice. Nejlepší cesta k nahrazení ruských zdrojů je podle některých odborníků prostřednictvím obnovitelných zdrojů energie.
C:\fakepath\Indie.jpg

Indie chystá investice do solární energetiky, chce snížit závislost na Číně

01.02.2022 Indie investuje 195 miliard rupií (přes 56 miliard Kč) na podporu místní výroby solárních modulů, čímž zintenzivní kampaň za snížení závislosti na dovozu z Číny. Země má ambiciózní plán získávat do konce desetiletí ze sluneční energie 280 gigawattů elektřiny. Nyní z Číny dováží 80 procent komponentů pro odvětví solární energetiky. Investice je součástí rozpočtu na příští finanční rok, který začne v dubnu a který dnes představila ministryně financí Nirmala Sítarámanová.
C:\fakepath\global-economy.jpg

Americký dolar vs. bezpečné přístavy

15.10.2021 Situace na komoditních trzích se kvůli nedostatku energií mění velmi bouřlivě. Vítězem se tak stávají země, které vyvážejí energetické suroviny. Prudce rostoucí přebytek obchodní bilance Austrálie, Rusko a Brazílie by měl velmi pozitivně působit na kurz jejich měn.
img

Přes hrozbu sankcí ruská centrální banka nezapomíná na inflaci

23.04.2021 Geopolitické otázky a sankce dominují výkonnosti ruských akcií, dluhopisů i měny a představují zásadní výzvu pro ruskou centrální banku a vládu, které se drží Putinovy konzervativní strategie s důrazem na stabilitu a soběstačnost.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Loňské výdaje Číny na výzkum a vývoj byly rekordní

01.03.2021 Čína loni dala na výzkum a vývoj rekordních 2,4 procenta hrubého domácího produktu (HDP), celkové výdaje pak vzrostly o 10,3 procenta na 2,44 bilionu jüanů (8,2 bilionu Kč). Tempo růstu ale bylo nejnižší za pět let, vyplývá z předběžných údajů, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad.
img

Zemědělci loni vyrobili nejvíce masa od roku 2012, samotné výkupy mléka pak loni predčily jeho roční produkci za celé období od roku 2002. Tuzemské zemědělství v celkovém pohledu není nesoběstačné

01.02.2021 V loňském roce v ČR stoupla produkce masa o necelé jedno procenta na takřka 455 tisíc tun. Jedná se tak o největší množství vyrobeného masa od roku 2012. Od tuzemských producentů bylo přímo nakoupeno zhruba 3,1 miliardy litrů mléka. Samotný přímý nákup mléka tak předčil výrobu mléka za kterýkoli rok z celého období let 2002 a až 2019. Produkce mléka se v tomto období pohybovala v pásmu od 2,6 do necelých 3,1 miliardy litrů.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2021

08.12.2020 Saxo Bank dnes zveřejnila svou dlouho očekávanou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2021 (10 šokujících předpovědí pro rok 2021), předkládající 10 scénářů, které se na první pohled jeví nepravděpodobně, zároveň nejsou nereálné. V případě, že by se tyto předpovědi opravdu naplnily, mohly by pořádně rozvířit finanční trhy.
C:\fakepath\eu.jpg

Summit EU podpořil větší soběstačnost unie

02.10.2020 Evropská unie by měla posílit svou soběstačnost v produkci léků, komunikačních technologiích nebo v dalších strategických oblastech, aby předešla závislosti na zemích mimo unii. Shodli se na tom dnes prezidenti a premiéři sedmadvacítky členských států, kteří na bruselském summitu jednali také o tom, jak zlepšit fungování jednotného unijního trhu. Schválili rovněž plán Evropské komise (EK), aby nejméně pětina chystaného fondu pokrizové obnovy ekonomik šla na projekty spojené s digitalizací.
C:\fakepath\DSC_4047.jpg

Lídři EU debatují o jednotném trhu a soběstačnosti unie

02.10.2020 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dnes druhým dnem pokračují ve vrcholné schůzce, jejímiž tématy jsou zejména jednotný trh a digitalizace. Političtí vůdci hledají na summitu shodu také v otázce, jak moc má být unie soběstačná například ve výrobě léků, citlivých technologií či energie.
C:\fakepath\money.jpg

WTO: Světový obchod letos kvůli koronaviru klesne o 13 procent

05.08.2020 Světová obchodní organizace (WTO) předpokládá, že světový obchod v letošním roce kvůli koronavirové krizi klesne o 13 procent. Uvedl to včera odcházející šéf WTO Roberto Azevedo. Pokles by tak měl být mnohem mírnější než propad o 32 procent, o kterém hovořil nejpesimističtější scénář WTO.
img

Boj s pandemií nevyhrajeme lokálním, ale spíše globálnějším přístupem

09.07.2020 V průběhu tří desítek let od konce studené války a zejména po přelomovém přijetí Číny do WTO v roce 2001 se svět díky technologiím a globalizaci úzce propojil a integroval. Od Trumpova nástupu na prezidentský stolec se ale zdá, že se toto celistvé uskupení kvůli sobeckým zájmům, vzájemné nedůvěře a hledání vnějšího nepřítele znovu rozpadá. A díky pandemii Covid-19 se tento proces během několika málo měsíců neuvěřitelně zrychlil. Náš národ na prvním místě je v současné době modus operandi nejen v politice, ale i při plánování dodavatelských řetězců soukromých firem, které si během krize prošly zatěžkávací zkouškou.
img

Zlatí býci riskují pozdější uspokojení

02.07.2020 Ve třetím čtvrtletí se budou dopady pandemie Covidu-19 na globální ekonomiku projevovat čím dál více. Zatímco druhý kvartál jsme strávili hlavně hašením požárů a snahou zabránit naprostému kolapsu světové ekonomiky, nyní začínají práce na její obnově.
img

Návrh zavést povinný podíl českých potravin je návratem do komunismu

29.05.2020 Poslanci Margita Balaštíková (ANO) a Zdeněk Podal (SPD) spolu s dalšími dvěma desítkami poslanců z různých stran požadují zavedení povinného podílu 55 procent českého zboží na pultech od příštího roku. Následně by se měl tento podíl zvyšovat o pět procentních bodů každý rok až na 85 procent. Dnes bude o tomto pozměňovacím návrhu k novele zákona o potravinách jednat ve třetím čtení poslanecká sněmovna.
img

Soběstačnost? Skutečným problémem českého zemědělství je nízká přidaná hodnota výroby a nízká schopnost půdy zadržovat vodu

27.05.2020 Poslanci Margita Balaštíková (ANO) a Zdeněk Podal (SPD) spolu s dalšími dvěma desítkami poslanců z různých stran požadují zavedení povinného podílu 55 procent českého zboží na pultech od příštího roku. Následně by se měl tento podíl zvyšovat o pět procentních bodů každý rok až na 85 procent. Dnes bude o tomto pozměňovacím návrhu k novele zákona o potravinách jednat ve třetím čtení poslanecká sněmovna.
Související klíčová slova: FXstreet | Bitcoin | Čínský jüan | Kvantitativní uvolňování | Čína | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | OPEC | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Monetární politika | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bloomberg | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Distribuce | Dolarový index | ECB | EMA | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | Exponenciální klouzavý průměr | Fed | Finanční trhy | Futures | High | Investice | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Koš | Kurz | LES | Long | MACD | MIFID | MT4 | Risk | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měny | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Open | Pozice | Primární trh | Rezistence | Riziko | Inflační riziko | Rizikové měny | Ropa | SICAV | Sentiment | Spread | Stagflace | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Výkonnost | WTO | Wall Street | Zlato | Švýcarský frank | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | Obchodování | JPMorgan | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Hospodářský růst | Evropská ekonomika | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | OSN | RMB | PBOC | Investoři | Fond | Ekonomie | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Ceny komodit | Optimismus | Výsledky | Strach | Obchodní příležitosti | Bohatství | Credit Suisse | ČSOB | Obchodování s akciemi | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Regulace | Financování | Investovat | Eurostat | Facebook | Lukáš Kovanda | Burzy | Wall Street Journal | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Aktivum | Index | Investiční strategie | Podpora | Průlom | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | BH Securities | Brent | Cena | Ceny stříbra | Ceny zlata | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Elektřina | ETF fondy | Fondy | Frank | FXstreet.cz | GDP | Graf | Hrubý domácí produkt | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Jak investovat | JP Morgan | Kam investovat | Kapitálové trhy | Komoditní | Management | Nemovitosti | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Státní dluh | Švýcarské banky | Trh | Twitter | Volatility | Vývoj ceny uhlí | Země EU | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | EIA | Andrej Babiš | Buy | CEPS | Indie | Měď | Primární trh dluhopisů | ROCE | Sell | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Volby | Vzdělání | Burze | Currency | Jefferies | CNOOC | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | Investing.com | NATO | Ole Hansen | PwC | Sója | Snižování sazeb | Brazílie | Zasedání centrální banky | Finanční systém | Úspěch | Podnikání | Renminbi | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Energie | Podnikatelé | BlackRock | Znalost | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Bankovnictví | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Economic | Ekonomické dopady | JPMorgan Chase | Vladimir Putin | Algoritmus | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Summit EU | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Guvernér | Benchmarky | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | PetroChina | Pokles výnosů | Historická minima | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Zajištění | Blockchain | Digitální měna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Bankéř | Poplatky | Mzdy | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Světový obchod | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Finanční ústav | Výnosy | Očekávání analytiků | Čínský statistický úřad | Návratnost investice | xStation | ČTK | Monopoly | Růst ekonomiky | Stimulace hospodářského růstu | Hlavní ekonom | Očekávání | ex | Euler Hermes | BHS | Ceny pšenice | MiFID II | Lithium | Kobalt | Výnosy desetiletých dluhopisů | Wood & Company | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | FinTech | Jamie Dimon | OPEC+ | Podniky | Čínské měny | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Czech Fund | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Předpovědi Saxo Bank | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Zvýšení mezd | EK | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Prezident Evropské centrální banky | Veřejný dluh | Makroekonomické strategie | Statistický úřad | Akciový stratég | Vyjádření analytiků | CNY | Snížení sazeb | Záporné sazby | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Výkonný ředitel | Šéfové států | Situace na trzích | Konglomerát | AMZN | US500 | Televize CNBC | Denní graf | Poptávka po ropě | Finanční situace | ESG | Hospodářské dopady | Nízké daně | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Alipay | Digitalizace | Peter Garnry | Zombifikace | Trinity | PXE | LNG | Objem | Obchod | Myšlenka | Investiční nálada | Konkurenceschopnost | Firma | TradingEconomics | Růst cen | Server CNBC | Bilance | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Si Ťin-pching | Amazon | Nadhodnocení | Miliardy | Technologie blockchainu | Vyhlídky | Legislativa | 5G | SECO | Hospodářské záležitosti | Valdis Dombrovskis | Financovat | Předpovědi | Šokující předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | Poslanecká sněmovna | Impuls | USDIDX | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Rozvoj | Zdražování | Ceny zboží | Problémy | Vládní výdaje | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Nejistoty | Evropský průmysl | Soukromý sektor | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Plyn | Nálada | Moskva | Nord Stream | ČVUT | Míra | Inflační výhled | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Měnové politiky | Předseda | Zpracování kovů | Europoslanci | Eurokomisař | xStation5 | Bydlení | NERV | SPD | Stratég | KLDR | Peking | Hospodaření | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Návratnost | Inovace | Hlavní rizika | Ministr energetiky | Budoucnost | Experti | Zemědělství | Poradenství | Vyšší inflace | Veřejné finance | Analytička | Eleanor Creagh | Technické ukazatele | Ukazatele | Očekávaný vývoj | Komunikace | Kapitalismus | Belt and Road | Prezident | Výsledkové sezóny v USA | Výsledkové sezóny | Trhy | Čínské úřady | Jüan | Pokles | Situace | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | FIAT | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Indická vláda | Výdaje | Pesimismus | Rozhodování | Hodnota aktiv | Americké banky | Medvědi | Poptávky po ropě | COVID-19 | Kukuřice | Bez rizika | Největší švýcarské banky | Čínské banky | Stabilita | Shortovat | Longovat | Vývoj | Analytická společnost | Hospodářská politika | Šok | Výkyvy | Obrovské ztráty | Lídři EU | Restrikce | Tržní podmínky | Stimuly | Brusel | Fiskální politiky | Propad poptávky | Spotřebitelé | Politbyro | Dopady pandemie | Úvěrový program | Algoritmy | Koronavirová krize | Domácnosti | Hotovost | Ministryně financí | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | Šéf WTO | Roberto Azevedo | Poslanci | Americká banka | Potenciál | Allianz | Ceny elektřiny | Viry | Ekonomiky | Války | Míra volatility | Schodek | Organizace | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Zelené energie | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Marshallův plán | Pojišťovna | Poradenské firmy | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nejvyšší soud | JPM.US | Výpadky | Trh dluhopisů | Postoj investorů | Býčí vyhlídky | Investiční manažer | Premiér Andrej Babiš | Posílení | Premiéři zemí Evropské unie | Americká centrální banka (Fed) | Zaměstnanci | Blízký východ | Soud | Oddlužení | Dovoz | Vývoz | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Dluhy | Členské země | ONE | Xiaomi | Vývoj ekonomiky | Vakcína | Recyklace | CL | Spekulovat | Manažeři | Podnikatelské aktivity | Čínské hospodářství | Komunistická strana | Umělé inteligence | Roční zhodnocení | JDE | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Podíl českých potravin | Vedanta | Reliance Industries | Plán Evropské komise | Nová prognóza | Nepřipravenost | Globální poptávka | Objem vládních stimulů | Investice do infrastruktury | Političtí vůdci | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Restrukturalizace | Druhá vlna | Práce z domova | Vrcholoví manažeři | Reshoring | Alexandr Solženicyn | Ceny | Kolaps | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Reliance | Čínská společnost | Alexandr Lukašenko | WeCHat | Růst vývozu | Objem dovozu | Země Perského zálivu | Rozšíření produkce | Ruská vláda | Klimatické změny | Odborníci | Transparentnost | Inspirace | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Nvidia | Cena elektřiny | Politici | Zakladatel firmy | Diverzifikovat | Biden | Česká republika | Změna politiky | Udržitelné investice | Epidemiologická situace | Embargo | Nařízení | Intel | Solární energie | JPM | Burzy v Evropě | Zveřejnění výsledků | Vakcína proti covidu-19 | Blockchainové technologie | Energy financial group | Zelené dluhopisy | Přebytek obchodní bilance | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Zelené investice | Počasí | Růst ceny | SOLEK | Zdravotní péče | Evropské centrální banky | ACT | Indexy na Wall Street | Výrobní aktivity | Dnešní seance | Dynamický růst | Růst produktivity | V4 | Třetí vlna | Výdaje Číny | Pandemie covidu-19 | xStation 5 | Globální finanční systém | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Ekonomický plán | Indická firma | Uranium Energy | Cameco | CCJ | Uran | Akcie společnosti Intel | Plán obnovy | Obchodování s emisními povolenkami | Výpadky proudu | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Zajišťování | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Mali | Technologie | Nabídky akcií | Dolarový index (USDIDX) | Zvýšení produkce | JPMorgan (JPM.US) | AI | Globální ceny | Odvětví | Pokles poptávky | Divize | Zahraniční společnosti | Společnosti | Opatření | Vývoj ceny uhlí v USD | Obchodní bilance Austrálie | Uhlí | Energetika | Vývoj ceny uhlí v USD za tunu | Ceny uhlí v USD za tunu | Ceny plynu | Los Angeles | Vyšší hodnoty | Zoetis | ZTS | Úročení | Energetická krize | Minulá výkonnost | Citigroup (C.US) | C.US | Vývoj produkce | Situace na komoditních trzích | Rumunsko | Pozornost | Společnost | ESG investice | TIM | Vladimír Štěpán | ENA | | Kazachstán | Rozšíření | Miliardy USD | Akcie Kazatompromu | Kazatomprom | KAP.UK | Kazatomprom (KAP.UK) | Ruský plyn | Cílové ceny | Upravený zisk | Reality | Instituce | Spotřební zboží | Přístup na trhy | Nirmala Sítarámanová | Finanční rok | Investice do solární energetiky | Závislost na Číně | Zemědělská půda | Ganfeng Lithium | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Čínský prezident Si Ťin-pching | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze | Zelená dohoda v současné podobě | Zelená dohoda | Green Deal | Zelená dohoda pro Evropu | Michal Macenauer | EGÚ Brno | EGÚ | Uranium Energy Corp | MWh | EUR/MWh | Harmonizovaná inflace | Invaze | Výroby elektromobilů | Dopady války na Ukrajině | Vlastnictví | Recyklovat | Potravinová krize | Kvantitativní zpřísňování | David Lundák | EFG | Index ČSOB | PLATINUM | Nárůst zisků | Marketingová komunikace | Pokles zisku | Howard Marks | Velkoobchodní cena elektřiny | Energie v Evropě | EU a USA | Síla Sibiře | Energetický trh | Uzbekistán | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Novinky | Války na Ukrajině | Rafinerie | Polovodiče | Obranný průmysl | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Národní bezpečnost | Podfond | FDIC | Býčí sentiment | Globalizace | Obnovitelné zdroje | Média | Ženy | First Republic | Zelené ekonomiky | Americká banka First Republic | Banka First Republic | Válka | Asie | Celková investice | Capital Management | Baterie | Závislost na americkém dolaru | Zakladatel | Redmond Wong | Výhody globalizace | Vice | Rosenblatt Securities | Výhledy | Směřování | Energetická bezpečnost | ANET.US | ANET | Arista Networks (ANET.US) | Arista Networks | Gallium | Germanium | Čínské politbyro | Obnovitelné energie | Fit for 55 | Akcie internetových firem | CHN.cash | Vstupu do EU | Bývalý premiér | Technology | Nové technologie | Lazard | Potřebná povolení | Eskalace | Škálování | Slevy | Zbytné spotřební zboží | Rok 2024 | Snížení ratingu | Rafinérie | Technologické inovace | Capital | WOOD SICAV | Podfond WOOD | W1 | Mining | Jak investovat v Číně | Investovat v Číně | Zelené kovy | Energetika a zelené kovy | Technologie a rozvinutá výroba | Rozvinutá výroba | Plán na rok 2024 | APAC | Nákupy | Investoři na akciovém trhu | Suroviny | Deindustrializace | Obchodní třenice | 256/2004 | Kvalitní vzdělání | Kovy | Investiční potenciál | Ekonomiky EU | Směrnice | Spolupráce | Zařízení
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Snoop Dogg
SNOW
Snowflake
Snowflake (SNOW)
Snowflake (SNOW.US)
SNOW.US
SNP
SNX
SNY
SoarFxGB

Následující klíčová slova

SOCAR
SOCAR Turkey Aegean Refinery
SOCAR Turkey Aegean Refinery (STAR)
Social investování
Socialistické strany
Socializace
Socially Responsible Investing
Social Media Analytics
Sociální a environmentální aspekty
Sociální a environmentální trendy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít