Pátek 26. července 2024 17:22
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO férovost

Pracovní trh

img

Asijsko-pacifický region se smíšenými výsledky, v centru zájmu Powellův projev

10.07.2024 Asijské akcie se v uplynulé seanci obchodovaly smíšeně, hlavním bodem zájmu investorů bylo slyšení předsedy amerického Fedu Powella před bankovním výborem Senátu. Podle Powella je pracovní trh silný, není však přehřátý. V rámci boje s inflací by Powell chtěl vidět více pozitivních signálů, které by přinesly větší jistotu ohledně jejího klesajícího trendu. Konkrétní časovou osu možného snižování sazeb ovšem Powell nenabídl.
img

Čtyřdenní pracovní doba: v Česku ji nabízí procento firem. Umělá inteligence a mladá generace to změní

13.06.2024 Čtyřdenní pracovní doba se v Evropě stává trendem. Svým zaměstnancům ji nabízejí například firmy na Islandu, v Belgii, Švýcarsku nebo Německu. V Česku se ke kratšímu pracovnímu týdnu zatím přiklání jen hrstka firem. Nese s sebou řadu výhod, ale i větší zaměstnaneckou zodpovědnost.
img

66 % společností v ČR naskočilo na vlnu AI a plně ji využívá nebo to brzy plánuje

11.06.2024 AI vytvoří více pracovních míst, ale největší brzdou je odpor zaměstnanců ke změnám a vysoké náklady.
img

„Nejsem knihomol, vše musím vyzkoušet,“ říká náctiletý podnikatel

06.06.2024 V Česku přibývá středoškoláků, kteří posilují dovednosti pro pracovní trh v rozvojových programech. Školní výuka odtržena od praxe jim nestačí. Mají chuť podnikat, podílet se na společensky prospěšných projektech a zkušenosti sbírají od odborníků z firem.
img

Generace Z na pracovním trhu: vládnou on-line světu a technologiím, v osobní komunikaci ale zaostávají

15.05.2024 Narodili se v letech 1997 až 2012, nejstarším z nich je pod třicet a pracovní trh se na jejich hromadný nástup teprve připravuje. O generaci Z se obvykle tvrdí, že je netrpělivá, roztěkaná, závislá na digitálních technologiích a žije ve virtuálním světě. Jaká bude generace „zetkařů“ v pracovním prostředí?
img

Poznatky ze schůzky FOMC: Proč může inflační riziko podrazit Fedu nohy

09.05.2024 I když se Federální rezervy snažily vyslat vyrovnané poselství, oznámily, že v červnu začne zpomalení kvantitativního zpřísňování (Quantitative Tightening, QT), a bezprostřední snižování základní sazby označily za nepravděpodobné, trh vnímá jejich tón celkově jako holubičí. Příčinou je rozhodnutí snížit měsíční limit QT ze 30 miliard USD, navrhovaných některými politickými činiteli, na 25 miliard USD.
img

Firmy se zbavují počítačových expertů. Vlna propouštění je teprve na začátku

09.05.2024 Český pracovní trh v informačních technologiích by podle odhadů mohl pojmout kolem tří set tisíc lidí. Poptávka po počítačových odbornících stále převyšuje nabídku, přesto některé firmy „ajťáky“ propouštějí. Proč a kdo by se měl o svou práci nejvíce obávat?
C:\fakepath\Cesko-EU.jpg

Členství v EU umožnilo českým firmám expanzi

01.05.2024 Členství v Evropské unii umožnilo českým firmám expanzi na evropské trhy i spolupráci se zahraničními partnery. Otevřelo také možnost využívat evropské dotace. Zároveň přineslo větší konkurenci, a to nejen při odbytu produkce, ale i ve snaze získat kvalifikované zaměstnance. Vyplývá to z průzkumu poradenské společnosti Deloitte mezi českými podniky, jehož výsledky má ČTK k dispozici. Od vstupu Česka do EU dnes uplynulo 20 let.
C:\fakepath\budoucnost-29042024-uvod.jpg

Pohled do budoucnosti – růstové sektory (4. díl)

29.04.2024 Tento článek se zabývá vlivem růstových sektorů na ekonomiku a spotřebitele. Ukazuje, jak tyto sektory formují ekonomický vývoj a jak mohou ovlivnit životy lidí. Zahrnuje i faktory, které ovlivňují růstová odvětví, a jejich vliv na pracovní trh, inovace a konkurenceschopnost. Dále se zaměřuje na to, jak vlády, soukromý sektor a investoři podporují tyto sektory, a jakým způsobem centrální banky reagují na jejich vývoj ve své měnové politice.
C:\fakepath\EU3.jpg

Vstup do EU pomohl rozvoji české ekonomiky

25.04.2024 Vstup do Evropské unie před 20 lety pomohl rozvoji české ekonomiky. Otevření evropského trhu podpořilo český vývoz, který patří mezi hlavní příspěvky k tuzemskému hrubému domácímu produktu (HDP). Po vstupu do unie se zvýšily i investice v Česku. V poměru HDP na obyvatele ale Česko dosud evropský průměr nedohnalo, dosahuje zhruba 90 procent průměru. Novinářům to dnes řekl předseda Českého statistického úřadu (ČSÚ) Marek Rojíček.
img

Migrační dohoda EU, kterou Česko podepsalo bez zajištění trvalé výjimky, představuje potenciálně výraznou zátěž pro české veřejné finance. Ročně může jít o nemalé desítky miliard korun

19.04.2024 Migrační dohoda EU, k níž se Česko loni připojilo a nyní opět plní média, může mít nečekaně výrazný dopad na peněženky daňových poplatníků v ČR.
img

Žen investorek přibývá. Mzdy mají v porovnání s muži stále výrazně nižší

09.04.2024 Rozdíl v zastoupení mužů a žen v roli investora se postupně vyrovnává, žen investorek přibývá. V případě Portu, které má pod správou úspory bezmála 270 tisíc lidí, je aktuální zastoupení žen investorek téměř 40 %, před pěti lety to bylo jen 5 %. I přesto, že se situace zlepšuje, české ženy stále bojují s řadou stereotypů, například v oblasti odměňování. Česká žena si v loňském roce vydělala v průměru o 17,9 % méně než muž, tuto skutečnost reflektuje i výrazně nižší částka starobního důchodu, kterou ženy v Česku pobírají. Ženy ve věku nad 65 let jsou tak jednou z nejohroženějších skupin chudobou.
img

Česku chybí vrcholoví manažeři. Firmy je musejí přetahovat od konkurence

08.04.2024 Firmy v Česku mají dlouhodobě problém obsazovat vrcholové manažerské posty. Najít vhodného kandidáte trvá měsíce. Překážkou je nízká kvalifikace i neochota nést zodpovědnost za chod firmy. Ti nejlepší si měsíčně vydělají přes 350 tisíc korun.
img

Index českého investora CII750: Podílové fondy zhodnocovaly druhý kvartál v řadě

04.04.2024 Za posledních 12 měsíců zaznamenal průměrný český investor zhodnocení v podílových fondech okolo 14,8 %. Vyplývá to z Indexu českého investora CII750, který sestavuje společnost Swiss Life Select. Je zde znatelný trend zlepšujícího se vývoje investic. Zatímco ve třetím kvartálu roku 2023 vykázaly fondy pokles zhruba o 0,6 %, ve čtvrtém kvartále jsme již byli svědky růstu o 6,61 %, na což navázal letošní první kvartál posílením o dalších 5,4 %.
img

Proč jsou dnes ženy vzdělanější než muži? I kvůli vynálezu antikoncepční pilulky

08.03.2024 Když Margaret Sangerová, zapálená feministka, někdejší vydavatelka časopisu Woman Rebel, poskytla v padesátých letech 150 tisíc dolarů doktoru Gregory Pincusovi, jistě netušila, jak důležité právě tyto peníze budou pro životní osudy všech dalších pokolení. Pincusův výzkum totiž vedl k objevu ústně podávané antikoncepční pilulky. A začaly se dít věci.
img

Ranní komentář: Špatné výsledky Charteru a cable vs telcos, Russell 2000 a slabá čísla menších firem

05.02.2024 Akciové trhy minulý týden zažily růst, který byl především podpořen výsledky firem, přičemž vedoucí úlohu sehrála společnost Meta, jejíž hodnota v pátek vzrostla o více než 20 %. Příznivé zprávy přišly i z americké ekonomiky, která v pátek ohlásila silný pracovní trh. Překvapivě dobré výsledky NFP reportu v pátek ovlivnily růst amerického dolaru a výnosů dluhopisů. V nadcházejícím týdnu bude stále ve středu pozornosti probíhající výsledková sezóna. Klíčovým tématem zůstává i další vývoj úrokových sazeb v USA a postupné upravování výhledu týkajícího se jejich snižování.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Průzkum PwC: Šéfové českých firem věří, že letošní rok bude lepší než ten loňský

01.02.2024 Šéfové českých firem věří tomu, že letošní rok bude lepší než ten loňský. Dvě třetiny generálních ředitelů předpokládají, že výnosy jejich firmy se v letošním roce zvýší. Je to o tři procentní body více než loni, ale stále pod úrovní let před covidovou pandemií a zahájením války na Ukrajině. Vyplývá to z průzkumu PwC CEO Survey, který společnost PwC uskutečnila mezi 188 řediteli loni na podzim
C:\fakepath\Nemecko7.jpg

Lidí bez práce v Německu v lednu ubylo, nezaměstnanost zůstala na 5,8 procenta

31.01.2024 Počet lidí bez práce v Německu se v lednu podle sezonně přepočtených údajů proti předchozímu měsíci nečekaně snížil o 2000 na 2,694 milionu, míra nezaměstnanosti zůstala na 5,8 procenta. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový úřad práce. Analytici v anketě agentury Reuters naopak očekávali, že v lednu se počet nezaměstnaných zvýší, a to o 11.000 lidí. U nezaměstnanosti čekali zvýšení na 5,9 procenta.
img

Český trh práce….ochlazení na obzoru?

23.01.2024 Český pracovní trh se dlouhodobě počítá k těm “nejpřehřátějším” - zaměstnavatelé v Česku si dvakrát rozmyslí než propustí zaměstnance, protože jejich shánění nebylo v uplynulých pěti letech vůbec jednoduché. I český pracovní trh však v tuto chvíli začíná vykazovat první známky ochlazení. Doléhá na něj se zpožděním utažená měnová politika a útlum hospodářství z konce roku 2022 a roku 2023. Počet nezaměstnaných zatím nijak výrazně nenarostl a míra registrované nezaměstnanosti na konci roku stoupla jen lehce nad 3,7%.
img

Pracovní trh 2024: vyšší mzdy, mírný růst nezaměstnanosti, automatizace a zánik pozic

11.01.2024 Rok 2024 na pracovním trhu nabídne mnoho pozitiv. Předpovědi personalistů naznačují stabilní období, mírný růst mezd, boj o vrcholové manažery, změny v oblasti benefitů i nová pracovní místa. V několika málo následujících letech ale pracovní trh zcela promění technologie.
C:\fakepath\burza-05012024.png

Několik důvodů, proč opustit trhy v roce 2024

05.01.2024 Důležitost pracovat s více scénáři možného vývoje jsme uvedli v článku nazvaném "Několik důvodů, proč zůstat na trzích v roce 2024". Nyní se zaměříme na opačnou tézi a podíváme se, jaké jsou důvody pro to, abychom se akciovým trhům vyhnuli obloukem. Odvážnější se mohou pokusit trhy zashortovat. Jaké důvody mně vedou k tomu, abych si myslel, že akciové trhy v roce 2024 klesnou?
img

Horší situace na americkém trhu práce povzbudí rizikový apetit a globálně oslabí dolar

02.01.2024 Globální trhy se dnes otevírají, byť ne zcela. Burzy v Evropě a USA obnovily provoz, zatímco ostatní oblasti mají stále volno.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Nový argentinský prezident vydal dekret, jímž ruší či mění na 300 zákonů

22.12.2023 Nový argentinský prezident Javier Milei ve středu podepsal dekret, který mění či ruší tři stovky zákonů. Milei jím chce deregulovat ekonomiku a vyvést ji tak z krize. Takzvaný dekret nutnosti a naléhavosti (DNU) přináší podle serveru BBC Mundo změny například pro trh s nemovitostmi, supermarkety, cestovní ruch, prodej aut a léků či pracovní trh. Dekret může zrušit parlament, pokud se proti němu vysloví obě jeho komory. Proti reformám vyšly ve středu do ulic Buenos Aires demonstrovat tisíce lidí, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Izrael.jpg

CNBC: Ekonomika Pásma Gazy je v rozpadu, válka vrátila rozvoj zpět o desítky let

24.11.2023 Ekonomika válkou zmítaného Pásma Gazy je po měsíci bombardování Izraelem v troskách, stejně jako její budovy. Křehká ale byla už před válkou. Většina obyvatel měla jen omezený přístup k cenově dostupným a výživným potravinám a podle Světového potravinového programu OSN byla považována za potravinově nejistou. Nyní je však situace zoufalá, ekonomika této oblasti se prakticky na neurčito zastavila a rozvoj Gazy se vrátí zpět o více než deset let, uvedl server televize CNBC.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Německo chce podle Scholze pracovníky z Afriky, čeká ale hladké deportace

20.11.2023 Německo má zájem o kvalifikované pracovníky z Afriky, chce jim proto nabídnout budoucnost, zároveň ale očekává hladké deportace těch neúspěšných. Dnes to v Berlíně na investičním summitu skupiny velkých ekonomik G20 ke spolupráci s africkými státy prohlásil spolkový kancléř Olaf Scholz. Zdůraznil také, že Německo stojí o rozvoj hospodářské spolupráce s africkými zeměmi, v nichž vidí mimo jiné velkou příležitost klimatického a energetického partnerství.
img

Nezaměstnanost v Česku: Stagnace nebo skrytá krize?

08.11.2023 Úřad práce dnes zveřejnil data o nezaměstnanosti, která zůstává stabilní s meziročním podílem nezaměstnaných osob 3,5 %. Tento údaj odhaluje stagnující dynamiku trhu práce.
C:\fakepath\fed-01112023.png

Perspektivy americké měnové politiky

01.11.2023 Dnes se dozvíme, zda americký Fed změní nastavení své měnové politiky. Drtivá většina analytiků se domnívá, že Fed stejně jako ECB se rozhodne své sazby nezvedat. Cokoliv jiného by bylo překvapení, které však nikdy nejde stoprocentně vyloučit. Investoři budou pozorně sledovat spíš tiskovou konferenci, které bude následovat po oznámení rozhodnutí Fedu.
img

Druhé kolo monetární restrikce právě začalo

30.10.2023 „Vyšší sazby po delší dobu budou táhnout výnosy dluhopisů nahoru a vytvářet tlak na ekonomiku. Růst výnosů a nízký růst ekonomiky bude nadále stlačovat výnosy akcií ve srovnání s dluhopisy,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Důchodové změny a dopad na zaměstnání a podnikání

19.10.2023 Zákonné důchodové změny značně znevýhodnily předčasné důchody přiznané od října. Rozdíl mezi řádným a předčasným důchodem se ještě více prohloubil. Jaký dopad bude toto opatření mít na pracovní trh a spoření na důchod?
img

NAPŘÍČ TRHY

29.09.2023 Česká národní banka se jednomyslně rozhodla ponechat úrokové sazby beze změny. I když bankovní rada vnímá některá inflační rizika oproti předešlému zasedání méně intenzivně, Aleš Michl zjevně zůstává opatrný a není komfortní s perzistentní jádrovou inflací. Oproti srpnu nová čísla z domácí ekonomiky vyznívají buď neutrálně (inflace) a nebo lehce proti-inflačně.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu zůstala v září na 5,7 procenta

29.09.2023 Počet lidí bez práce v Německu se v září podle sezonně přepočtených údajů zvýšil o 10.000 na 2,642 milionu. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový úřad práce, podle kterého míra nezaměstnanosti zůstala na 5,7 procenta. Výsledky podle Daniela Terzenbacha z vedení úřadu práce ukazují, že německý pracovní trh je stabilní. Poptávka po nových pracovnících ale podle úřadu práce nadále klesá.
img

ČNB - jednomyslně pro stabilitu úrokových sazeb

27.09.2023 Česká národní banka se jednomyslně rozhodla ponechat úrokové sazby beze změny. I když bankovní rada vnímá některá inflační rizika oproti předešlému zasedání méně intenzivně, Aleš Michl zjevně zůstává opatrný a není komfortní s perzistentní jádrovou inflací.
img

Investiční ředitelé BlackRock a Amundi nyní vyhlížejí recesi v USA

13.09.2023 „I přesto, že se konsensus mezi investory a analytiky letos výrazně posunul od recesního scénáře, investiční ředitelé Rick Reider a Vincent Mortier si myslí, že recese je naopak pravděpodobnější, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Nezaměstnanost 8/2023 – 3,6 %

08.09.2023 „Fenomén nízké nezaměstnanosti v Česku přetrvává i přes mírné navýšení v srpnu. Ukazuje to, jak je český pracovní trh stabilní a trpí akorát nedostatkem pracovníků, což brzdí rozvoj celého hospodářství. I když většina ekonomických ukazatelů nepřináší hezké vyhlídky, pracovní trh bude i nadále vykazovat nízká čísla nezaměstnanosti, bez ohledu na vnější vlivy. Spíš by mělo být zásadní otázkou, jak do české ekonomiky přineseme větší konkurenci a dáme příležitost zahraniční pracovní síle.“
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Evropský HDP bude revidován mírně směrem dolů

04.09.2023 Spojené státy zahájí tento týden státním svátkem. Z dat stojí za pozornost červencový zahraniční obchod, který v důsledku vyšších importů prohloubí svůj schodek, a index ISM ze služeb, který se dále mírně posune pod svůj dlouhodobý průměr. Německé tovární objednávky ani průmyslová produkce nepotěší měsíčním poklesem.
img

Forex: Data z amerického trhu práce ukazují na jeho ochlazování

01.09.2023 Zpřesněný odhad tuzemského HDP potvrdil, že česká ekonomika vzrostla během Q2 23 o 0,1 % q/q. Potěšila zveřejněná struktura, když ukázala na oživení spotřeby domácností (+0,2 % q/q) i silný růst investic (3,4 % q/q). Lépe, než trh očekával, dopadl i průzkum mezi českými nákupními manažery. Průmyslový PMI stoupl z 41,4 bodu na 42,9 bodu. V důsledku poklesu nových objednávek i výrobní činnosti tak sice zůstal stále výrazně pod padesátibodovou hranicí, do budoucnosti se ale průmyslníci v ročním horizontu dívají s rostoucím optimismem.
img

Nezaměstnanost je nízká, ale česká ekonomika strádá. Proč potřebujeme cizince a flexibilní pracovní podmínky?

21.08.2023 Nezaměstnanost v České republice několik měsíců v řadě klesala. V rámci EU máme tak dlouhodobě nejnižší míru nezaměstnanosti. Pro českou ekonomiku to však vůbec není dobrá zpráva. Její kondice totiž není nijak valná. Situace, kdy HDP padá, nezaměstnanost se neustále snižuje a počet volných pracovních míst poptávaných zaměstnavateli roste, je koulí na noze oživení české ekonomiky a udržitelnosti její konkurenceschopnosti a podnikání českých firem.
img

Spojené státy čeká stagflace

17.08.2023 Tým SaxoStrats očekává, že v USA nastane stagflace. Mění tím svůj dřívější výhled, který zněl, že na tamním trhu recese nepřijde. Zároveň je dle něj pravděpodobnost 1:3, že Fed (ale i ECB) sníží úrokové sazby ještě před koncem letošního roku, a šance 2:3, že k tomu dojde v první polovině roku 2024. Změna výhledu na americký trh pramení nejen z růstu reálných sazeb, ale i výrazného nárůstu nákladů na spotřebu. Úrokové sazby jsou v téměř všech oblastech dvakrát vyšší, než je dlouhodobý průměr. Zároveň data mapující trh práce i útraty ukazují zpomalení, zatímco inflace kvůli mzdám a drahým energiím přetrvává. Nízký růst spolu se středně vysokou inflací tudíž znamená přicházející stagflaci.
img

Býk nebo medvěd? Je to jedno Čekají investiční svět další propady, nebo můžeme propadnout optimismu?

15.08.2023 Index největších amerických společností S&P 500 vzrostl od začátku letošního roku zhruba o 17 % a o více než 25 % už tak překonal loňské říjnové minimum. Trh se tím technicky dostal z medvědí do býčí fáze.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 15. 8. 2023

15.08.2023 Dolar během americké obchodní seance prudce vzrostl, i když k tomu neměl žádný významný důvod. Takže nakonec dolar stejným tempem ustoupí. To vše vypadá jako obyčejná spekulace, nebo dokonce nějaká chyba na straně velkého institucionálního investora, což je docela možné, vzhledem k tomu, že včerejší ekonomický kalendář byl prázdný. Obchodníci nebyli aktivní, což vedlo k tzv. tenkému trhu. Za takových podmínek může trhem pohnout pouze jeden pokyn od významného hráče. Ale když vezmeme v úvahu, že se trh téměř okamžitě vrátil do své původní pozice, je velmi pravděpodobné, že šlo pouze o lidskou chybu. To se děje ve všech oblastech a neměli bychom si myslet, že finanční sektor je jakousi pozoruhodnou výjimkou.
img

Invesco: 8 faktů, které by si investoři měli odnést z minulého týdne

09.08.2023 Minulý týden byl bohatý na zprávy týkající se amerických a světových trhů a ekonomiky. V USA se zpřísňují úvěrové standardy a zpomaluje se růst zaměstnanosti. Růst mezd se však nekoná, což může znepokojovat Federální rezervní systém. V eurozóně vykazoval sektor služeb určité známky oslabení a globální zpracovatelský průmysl se v důsledku zmírnění hospodářského růstu zhoršuje.
img

Přehřátý trh práce ohrožuje českou ekonomiku

08.08.2023 „Nezaměstnanost v červenci velmi mírně vzrostla a to po čtyřech měsících poklesu - v červenci byla podle Úřadu práce nezaměstnanost 3,5 %, přičemž v červnu 3,4 %. Nepatrný růst je však spíš otázkou sezónních výkyvů souvisejících například s příchodem absolventů na trh práce či ukončováním sezónních prací. Neznamená to však obrat k lepšímu v dlouhodobém strukturálním problému české ekonomiky, jímž je přehřátý trh práce. Je to vidět i na tom, že bez práce bylo v červenci 258 933 lidí, ale volných míst 285 627. Politici se někdy chlubí, že máme jednu z nejnižších nezaměstnaností v EU – z pohledu voličů, je to pozitivní informace, avšak z pohledu budoucnosti české ekonomiky je to fatální problém,“ vartuje Radovan Hauk, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 07.08.2023

07.08.2023 Během minulého týdne burzy oslabovaly. S&P 500 ztratil 2,4 %, během minulého týdne předvedl nejhorší denní výkonnost od dubna. Stoxx Europe 600 odepsal 2,4 %. VIX během minulého týdne vyskočil na úroveň okolo 17 bodů. Pokles na trzích odstartovalo rozhodnutí agentury Fitch. Nicméně jde o výběr zisků – trhy se stále nachází na euforických úrovních. Další mírná korekce je proto velmi pravděpodobná.
C:\fakepath\forex-07072023.jpg

Finanční trhy jsou napjaté jako struna

07.07.2023 Včera, tedy 6.7.2023, jsme dostali nezlomný důkaz, že i přes všeobecnou silnou růstovou tendenci jsou americké finanční trhy velmi napjaté. Nervozita může kdykoliv vrátit na trh silnou volatilitu, která může přinést jak velké zisky, tak velké ztráty. Včerejší událost nám potvrdila, že i přes slunečné dny nemohou investoři očekávat odpočinkové léto.
img

Migrační dohoda EU může českého daňového poplatníka vyjít dráž než konsolidační balíček. Přesto se o jejích dopadech na veřejné finance vůbec nediskutuje – na rozdíl od balíčku

20.06.2023 Migrační dohoda EU, k níž se Česko připojilo, může mít nečekaně výrazný dopad na peněženky daňových poplatníků v ČR. Česko se totiž zavázalo, že v případě silných nebo rychlých migračních toků, se bude podílet na přijetí buď nejméně 30 tisíc migrantů ročně, nebo na platbě ročně minimálně 600 milionů eur, tedy dle dnešního kursu více než 14 miliard korun.
img

Čtvrtina pracovního trhu se do pěti let promění. Nejvíce míst vznikne díky digitalizaci a zeleným technologiím

31.05.2023 Automatizace, zelená politika a stárnutí populace. To jsou hlavní faktory, které budou v následujících letech určovat podobu pracovního trhu. Aktuální výzkumná zpráva Světového ekonomického fóra ukazuje, že nejvíce nových míst vznikne v oblastech digitálních a zelených technologií, potřeba budou také zdravotníci a sociální pracovníci. Kromě struktury pracovního trhu se změní i požadavky zaměstnanců.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu v květnu zůstala na 5,6 procenta

31.05.2023 Počet lidí bez práce v Německu se v květnu podle sezonně očištěných dat zvýšil o 9000 na 2,57 milionu, míra nezaměstnanost zůstala jako v předchozích dvou měsících na 5,6 procenta. Pracovní trh v největší evropské ekonomice je stabilní, uvedl dnes ve své zprávě Spolkový úřad práce.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 26. 05. 2023

26.05.2023 Počet pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti klesl pouze o 5 000 místo očekávaných 9 000. Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti však podle očekávání vzrostl. Ne o 3000, ale o 4000. Nárůst počátečních nároků byl kompenzován revizí předchozích údajů směrem dolů o 17 000. Zdá se tedy, že pracovní trh je v relativně dobrém stavu. Problém je v tom, že dolar nemá téměř kam růst, kvůli jeho nadměrné překoupenosti.
img

Australský dolar pod tlakem dolaru

22.05.2023 Nízká čísla pracovních míst poskytují australské centrální bance podporu, aby pozastavila zvyšování sazeb na zasedání 6. června poté, co trhy šokovala zvýšením o 25 bodů začátkem tohoto měsíce. Trhy jsou přesvědčeny o pauze. Centrální banka by ráda polevila ve zvyšování sazeb a nasměrovala ekonomiku k měkkému přistání, k tomu jistě pomůže chladnější pracovní trh. Přesto bude muset inflace spolupracovat a nadále směřovat níže, aby si RBA udělala další pauzu. Americký dolar vykazuje růst vůči hlavním měnám, protože byl zaznamenán pokrok v jednáních o dluhovém stropu mezi republikány a demokraty.
C:\fakepath\investor-02042023.jpg

Michael Burry se omluvil za špatnou radu

02.04.2023 Investor Michael Burry, přezdívaný občas „Big Short“, se omluvil za svou radu z 31. ledna 2023, kterou publikoval na svém twitteru. Zveřejněná zpráva byla lakonická: „Prodej“. Investoři, který ho poslechli, mohou být zklamáni. I přes bankovní krizi (která se zdá být pomalu za námi) se velká korekce na indexech nekonala. Burrymu můžeme přiznat alespoň jistou pokoru, když se za svůj výrok omluvit. To se u investorů až tak často nestává. V každém případě bude Michael Burry další krizi vyhlížet i nadále.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu v březnu vzrostla na 5,6 procenta

31.03.2023 Míra nezaměstnanosti v Německu v březnu podle sezonně očištěných dat vzrostla na 5,6 procenta, v únoru činila 5,5 procenta. Dnes to ve své zprávě oznámil Spolkový úřad práce, podle kterého se v březnu počet nezaměstnaných zvýšil o 16.000 na 2,54 milionu.
img

Historický vztah mezi nezaměstnaností, sazbami a výkonností amerických akcií

29.03.2023 „Analýza historických vztahů mezi těmito fenomény ukazuje na velmi zajímavou a proměnlivou dynamiku a cykličnost v těchto proměnných, které lze využít k prognózování dalšího vývoje, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Češi v Německu: požadavky ✅ kariérní příležitosti ✅ integrace

29.03.2023 Zjistěte, jaké jsou požadavky a formality pro Čechy, kteří chtějí pracovat v Německu ✅ Objevte kariérní příležitosti ✅ Tipy pro integraci.
img

Fed zvedl sazby a zveřejnil nové ekonomické projekce

23.03.2023 „Americký Fed zvedl klíčovou úrokovou sazbu o 0,25 % v souladu s očekáváním trhů a poskytl ekonomické projekce do budoucích let, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Kondice pro snižující se inflaci pomalu mizí

07.03.2023 „Kupí se důkazy poukazující na oživení západních ekonomik v posledních měsících. Nedá se tak očekávat, že inflace bude zpomalovat dostatečně rychlým tempem, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Iluzorní příběh silné ekonomiky a klesající inflace

22.02.2023 „Příznivý vývoj inflace v posledních měsících, jež byl vykoupen intenzivní korekcí na trzích se začíná brát nadarmo, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Zakotvená inflace Evropy a její vliv na ceny evropských aktiv

09.02.2023 „I přes normalizaci cen energií v Evropě se inflace zdá být ukotvená v reálné ekonomice, a to je špatná zpráva pro evropská aktiva, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Ranní okénko - Meziroční inflace v Německu poklesla

09.02.2023 Dnes ekonomický kalendář otevřel výsledek německé inflace, který byl na dnešní ráno odložen v minulém týdnu kvůli technickým problémům. Měřeno metodikou Eurostatu došlo k snížení meziroční míry z prosincových 9,6 % na 9,2 %, trh naopak očekával zrychlení na rovných 10 %. Reakce na trhu ovšem byla jen relativně mírná a výnos dvouletého dluhopisu zůstal takřka stejný v okolí 2,7 %. To je zhruba o 20bb výše než po týden vzdáleném zasedání ECB, k nárůstu ale došlo již po pátečních výsledcích z amerického trhu práce, kdy růst výnosů se přelil i na evropský trh.
img

4 Důvody, proč jsou americké akciové trhy stále rizikové

19.01.2023 „Se zpomalující inflací zdánlivě ubývají důvody k dalšímu poklesu na amerických trzích, ovšem rizika jsou stále vysoká, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Fidelity International: Analytický průzkum 2023 – úleva od inflace na dohled

18.01.2023 Podle průzkumu společnosti pro rok 2023 se většina analytiků Fidelity International domnívá, že nákladové tlaky již dosáhly svého vrcholu, nebo že se tak stane na počátku tohoto roku.
img

Apple přesune výrobu z Číny 🔌📱 Gigant postaví nové "iPhone city" ?

05.12.2022 V posledních týdnech Apple urychlil plány na přesun části své výroby mimo Čínu. Říše středu již dlouho dominuje dodavatelskému řetězci giganta ze Silicon Valley. Tváří v tvář problémům ve svém obrovském závodě v Čeng-čou čelí společnost vyhlídce na vytvoření nového "města iPhonů":
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu zůstala v listopadu na 5,3 procenta

30.11.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu zůstala v listopadu na 5,3 procentu a trh práce je i přes aktuální hospodářské problémy nadále stabilní. Dnes to ve své zprávě oznámil spolkový úřad práce. Podle sezonně očištěných dat ale míra nezaměstnanosti z říjnové hodnoty 5,5 procenta v listopadu vzrostla na 5,6 procenta.
img

Nezaměstnanost ČR 10/2022 – 3,5 %

08.11.2022 „Je až k neuvěření, jak je český pracovní trh stabilní a nenáchylný k otřesům zvenčí. Česká nezaměstnanost je stále jednou z nejnižších v Evropě a zatím ji tolik neovlivňují zvýšené ceny vstupních surovin pro zaměstnavatele. Nyní ale vstupujeme do náročné éry, kdy bude těžké udržet si všechny zaměstnance. Odhaduji, že řada firem začne propouštět na přelomu roku. V konečném důsledku by se počet lidí bez práce mohl příští rok vyšplhat přes 5 procent, což ale pro ekonomiku ani rozpočet není vůbec fatalní. Naopak to vytvoří zdravou konkurenci v boji o pracovní místo.“
img

FED pokračuje ve zvyšování sazeb, ty by se mohly dostat nad plánovanou úroveň

03.11.2022 Inflace v USA vykázala třetí měsíc po sobě mírné známky poklesu, avšak stále se dle očekávání mohutně nachází nad 2 % inflačním cílem Fedu, což rozhodně není uspokojivé. Americká centrální banka tak včera již počtvrté za sebou zvýšila úrokové sazby o 75 bazických bodů na rozmezí 3,75 % až 4 % ve snaze snížit poptávku po zboží a službách. Na dalším zasedání v prosinci chce Fed zvyšovat mírněji, bude však záležet na vývoji inflace a důležitých makrodatech z trhu práce.
C:\fakepath\fundament-18022021.jpg

Vztah mezi sazbami a cenami akcií

03.10.2022 Americká centrální banka (Fed) v druhé polovině roku prudce šlape na brzdu. Kromě zvyšování úrokových sazeb také prodává ze své rozvahy vládní dluhopisy a provádí kvantitativní utahování. Obě tyto akce tlačí vzhůru výnosy dluhopisů, které začínají být konkurencí pro akcie, zvyšují požadovanou návratnost akciových investorů, čímž samotné ceny akcií posílají níže.
img

SKUTEČNĚ ČESKU HROZÍ REALITNÍ BUBLINA, KTERÁ MŮŽE PRASKNOUT?

13.09.2022 Hospodářský vývoj probíhá v cyklech, kdy je ekonomický růst ve společnosti střídán poklesem – a my jsme právě ve fázi, kdy nás po bohatším období čeká vlivem nejrůznějších faktorů opět období recese. Je na tom ale Česká republika skutečně tak zle, jak uvádí některá média? Jakkoli jsou jakékoli predikce v současné době poněkud ošemetné, moje odpověď zní „NE“.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Reuters: Německé ministerstvo hospodářství ve druhém pololetí nevylučuje recesi

13.09.2022 Německá ekonomika se ve druhém pololetí může dostat do stagnace a případně i do recese. Uvádí to zpráva spolkového ministerstva hospodářství, na kterou se odvolává agentura Reuters. Zpráva také zmiňuje rostoucí počet insolvencí.
C:\fakepath\trader-31082022-20-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.08.2022 1) Míra inflace v eurozóně v srpnu zdolala další rekord. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen zrychlilo na 9,1 procenta z červencových 8,9 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Za vysokou inflací stojí zejména pokračující prudký růst cen energií. Údaje za celou Evropskou unii předběžný odhad neobsahuje.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu v srpnu vystoupila na 5,6 procenta

31.08.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu se v srpnu zvýšila proti předchozímu měsíci o 0,2 procentního bodu na 5,6 procenta. Dnes to na tiskové konferenci oznámila šéfka spolkového úřadu práce Andrea Nahlesová. Poznamenala přitom, že výraznější nárůst nezaměstnanosti způsobily registrace ukrajinských válečných uprchlíků a že německý pracovní trh je i přes současné potíže silný.
img

Apple představí iPhone 14 📈📱

19.08.2022 Akcie společnosti Apple se od začátku roku obchodují s vyššími zisky než akcie ostatních gigantů Silicon Valley, jako jsou Amazon, Microsoft, Alphabet nebo Meta Platforms. Akcie Apple rostou od doby, kdy společnost představila solidní výsledky za 2. kvartál letošního roku, přičemž poptávka nepolevuje ani při prezentaci nových výrobků. Očekává se, že lepší čtvrtletí pro Apple teprve příjdou. Fanoušci moderních technologií totiž nyní vyhlíží uvedení na trh nového modelu iPhone 14.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Analýza: Český HDP na počátku roku stále nepřekonal předpandemickou úroveň

25.07.2022 Hrubý domácí produkt ČR byl na začátku letošního roku stále pod úrovní konce roku 2019, tedy období před pandemií covidu. Na konci roku 2021 dosahoval 97,8 procenta hodnoty z konce roku 2019. Na předpandemickou úroveň HDP nedostalo deset zemí EU. Horší hospodářské vypořádání s pandemií bylo pouze ve Španělsku, Portugalsku, Itálii a Rakousku, vyplývá z analýzy poradenské skupiny Moore CR.
img

BREAKING: USD posiluje po pozitivních výsledcích NFP

08.07.2022 Americká ekonomika neočekávaně přidala 372 000 pracovních míst ve srovnání s květnovým navýšením, které činilo 390 000, přičemž trh očekával nárůst o 270 000. Údaje byly v souladu s průměrným měsíčním ziskem z posledních 3 měsíců, který činil 383 000. Nadále to však poukazuje na napjatý pracovní trh. K rapidnímu nárůstu pracovních míst došlo v odvětvích profesních a obchodních služeb, v pohostinství a odvětvím spojených s volným časem a ve zdravotnictví.
img

BREAKING: Kanadský pracovní trh vykázal smíšená data

08.07.2022 Data z kanadského pracovního trhu za červen. Zveřejněno ve 14:30: Změna zaměstnanosti: Skutečný počet: -43 200; Očekáváno: 23 500; Dřívější údaj: 39 800. Míra nezaměstnanosti: Skutečná: 4,9 %; Očekávaná: 5,1 %; Dřívější: 5,1 %.
img

Co sledovat příští týden? (17.06.2022)

17.06.2022 Tento týden byl ryze v režii centrálních bank. Fed zvýšil sazby nejvíce za 30 let, Švýcarská národní banka neočekávaně zvýšila sazby, zatímco BoE provedla malý hike ve výši 25 bp. Monetární politika zůstane v pozoru i příští týden, kdy guvernér fedu Powell oznámí pololetní výhled před komisí ve Washingtonu a proběhne taktéž rozhodnutí o sazbách v Turecku. Obchodníci mohou také sledovat evropská PMI data. V nadcházejícím tydnu stojí za sledování Zlato, DE30 a USDTRY.
img

Na trhu práce k ochlazení zatím nedochází

08.06.2022 Podíl nezaměstnaných osob poklesl v květnu z dubnových 3,3 % na 3,2 %. Klesal počet uchazečů o zaměstnání, ale i volných pracovních míst. Úřad práce tak eviduje nejméně uchazečů od roku 2020, zároveň ale i nejméně otevřených pozic za poslední rok. Výrazněji se v datech zatím neprojevila zhoršující se situace v průmyslu, kdy některé ukazatele varovaly před opatrnějším přístupem v nabírání nových pracovních sil.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.05.2022

30.05.2022 Během minulého týdne došlo na burzách k růstu. Volatilita zůstává zvýšená (VIX na 25), ale vidíme pozvolný návrat k normálnějším hodnotám. S&P 500 přerušil 7-týdenní poklesovou šňůru a zpevnil o 6,6 % - jde o nejlepší týdenní výkonnost od listopadu 2020. K euforii z minulého týdne přispěly povzbudivější výsledky některých řetězců supermarketů, lepší makrodata v US, pokles inflačních očekávání a skutečnost, že investoři zredukovali počet hiků, které letos očekávají od Fedu. Roli hrálo i pozicování – docházelo k masivnímu uzavírání short pozic.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Ekonomové: Inflace by mohla klesnout v červenci, bez války už by byla nižší

30.05.2022 Inflace v České republice by podle ekonomů mohla klesnout v červenci. Za květen a červen by se mohla dostat nad 15 procent. Nebýt války na Ukrajině, spotřebitelské ceny by už byly nižší. Na jednociferná čísla se inflace zřejmě dostane až příští rok. Situace by nemusela být výrazně lepší, ani kdyby se v ČR platilo eurem. V boji proti růstu inflace pomůže zvyšování úrokových sazeb, ale vláda by také měla zpomalovat růst mezd. Ekonomičtí experti to včera řekli v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.
img

Jak inflace ohrožuje růst?

24.05.2022 Dnešní výsledky evropských květnových podnikatelských nálad ukážou, do jaké míry začíná vysoká inflace ohrožovat hospodářský růst. Budeme chtít vidět, jak podniky v eurozóně přenášejí vysoké vstupní náklady na své zákazníky a jak na vyšší ceny reaguje poptávka. To je klíčová informace pro centrální bankéře. Pokud tváří v tvář vysoké inflaci bude poptávka sama šlapat výrazně na brzdu, nemusí na ni tak agresivně šlapat centrální banka.
img

Rozbřesk: Dnešní data napoví, nakolik se inflace 'zakusuje' do evropského růstu

24.05.2022 Dnešní výsledky evropských květnových podnikatelských nálad zveřejněné v 10:00 ukážou, do jaké míry začíná vysoká inflace ohrožovat hospodářský růst. Budeme chtít vidět, jak podniky v eurozóně přenášejí vysoké vstupní náklady na své zákazníky a jak na vyšší ceny reaguje poptávka. To je klíčová informace pro centrální bankéře. Pokud tváří v tvář vysoké inflaci bude poptávka sama šlapat výrazně na brzdu, nemusí na ni tak agresivně šlapat centrální banka. A naopak, pokud uvidíme v ekonomice mzdy dorovnávající inflaci a zrychlování nákupů domácností, které chtějí nakoupit “ještě za levno”, musí být centrální banka ve své reakci agresivnější.
img

Přehřátý pracovní trh zhoršil náladu

09.05.2022 Americké akcie v pátek zažily turbulentní seanci. Špatné náladě přispěly dobré údaje z trhu práce. Index S&P 500 zamířil k pátému ztrátovému týdnu v řadě. V pátek to nejvíce odnesl technologický index Nasdaq, který přišel o více jak 1 %. Výnosy desetiletých státních dluhopisů přesáhly 3,1 %. Index S&P 500 zaznamenal ke konci minulého týdne nejhorší první čtyři měsíce roku od roku 1939. Základním scénářem zůstává dosahování akciových minim, zatímco výnosových maxim na dluhopisech bude zřejmě teprve dosaženo. Wall Street závěr: Dow Jones -0,3 %; S&P 500 -0,6 %; Nasdaq Composite -1,4 %.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.4.2022

04.04.2022 V reakci na ústup ruské armády z předměstí Kyjeva, vyplývají na povrch pravděpodobné válečné zločiny. V reakci na tyto skutečnosti zvažuje EU zpřísnění sankcí. K jednání o sankcích by mělo dojít ve středu. Více se skloňují restrikce na dovoz energetických komodit z Ruska. V praxi bych však zavedení tohoto opatření neočekával.
img

Forex: Trh zvyšuje sázky na výraznější reakci Fedu

11.02.2022 Dnes bude v Americe zveřejněna únorová důvěra spotřebitelů, která sice nejspíš zůstala poměrně nízko, avšak další měsíce by již měly přinést postupné zlepšení. V regionu se dnes dočkáme maďarské inflace za leden, která může v případě výraznějšího překvapení leccos napovědět i o tuzemském cenovém růstu na začátku roku, který bude zveřejněn příští pondělí. Zajímavé informace ve vztahu k domácí měnové politice by mohlo přinést i dnešní zveřejnění zápisu z poledního měnového jednání bankovní rady ČNB a publikace kompletní zimní Zprávy o měnové politice.
img

Čekání na akciový odraz

09.02.2022 Investoři by měli mít s akciovým trhem trpělivost. Podle Richarda Bechníka, hlavního analytika Fincentrum & Swiss Life Select, není ještě zdaleka jednoznačně rozhodnuto, zda si sáhl na své dno. „Na potvrzení odrazového trendu si ještě budeme muset počkat. Do budoucna tak můžeme očekávat zvýšenou volatilitu s postupně převažujícím růstovým trendem. Bude to ale vyžadovat trpělivost. Zvlášť důležité je dodržování staré známé pravdy, že by investor měl v době proměnlivého prostředí zvolit spíše pravidelnou investici. Pro tento rok bychom měli volit alespoň pět měsíců,“ doporučuje ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

📈Americké indexy otevřely smíšeně

28.01.2022 Index US500 a další indexy dnes pozitivně reagovaly na data z USA. Index nákladů na pracovní sílu ukázal jejich zpomalení v Q4 2021. To by mohlo znamenat, že pracovní trh v USA se nasytil, takže inflační tlaky by nemusely být tak vysoké, jak se dosud spekulovalo. A Fed by nemusel zvyšovat sazby tak razantně, jak vyplynulo z posledního zasedání v tomto týdnu.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Ministr: Tempo hospodářského oživení bude v Německu pomalejší, poroste inflace

26.01.2022 Německé hospodářství se bude s následky pandemie nemoci covid-19 potýkat déle, než se předpokládalo. Německá vláda nově pro letošní rok počítá s růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 3,6 procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 4,1 procenta. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck. Řekl také, že spotřebitelské ceny by se letos mohly zvýšit o 3,3 procenta a že na cílová dvě procenta se dostanou příští rok. Loni činila míra inflace v Německu 3,1 procenta, což bylo nejvíce od roku 1993.
img

Krypto talenty jsou na roztrhání. Počty pracovních pozic pro odborníky na kryptoměny se zvýšily během jednoho roku o stovky procent

25.01.2022 Pracovní trh se oficiálně otevřel těm, kteří mají co říci ke kryptoměnám a k blockchainu. Potvrzují to data publikovaná provozovatelem nejznámější profesní sociální platformy LinkedIn, ale i report vydaný společností Bloomberg. Ten dokonce upozorňuje na 615% nárůst počtu pracovních inzerátů souvisejících s blockchainem a kryptoměnami v USA, a to v období od srpna 2020 do srpna 2021.
C:\fakepath\corona2.jpg

ILO: Nejistota kolem pandemie a omikronu zpozdí oživení pracovního trhu

17.01.2022 Oživení globálního trhu práce potrvá déle, než se původně předpokládalo, a nezaměstnanost zůstane nad úrovní z doby před pandemií nejméně do roku 2023. Důvodem je nejistota ohledně dalšího vývoje a trvání pandemie. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Mezinárodní organizace práce (ILO).
img

Podpoří NFP americký Fed v utahování❓

02.12.2021 V pátek ve 14:30 bude zveřejněn oficiální report z amerického pracovního trhu. Přestože tato data jsou vždy podrobně sledována, tak tentokrát by jejich výsledky mohly mít ještě vyšší váhu než obvykle. Z posledních vyjádření představitelů Fedu je patrné, že by se americká centrální banka mohla rozhodnout utahovat měnovou politiku rychleji, než zveřejnila na svém minulém zasedání. Vývoj na trhu práce je zásadním faktorem, na který se Fed soustředí a může o dalším vývoji měnové politiky rozhodnout.
C:\fakepath\cina-ekonomika.jpg

Inflační světlo na konci tunelu?

18.10.2021 Americká inflace v září mírně vzrostla z 5,2 na 5,4 % a kvůli zdražujícím energiím a nákladům na bydlení zřejmě v následujících měsících žádný výrazný obrat směrem dolů neuvidíme. Přesto je zde několik faktorů, které by měly zabránit neustále rostoucí inflaci a opakování 70. let.
C:\fakepath\nobelovka2.jpg

Nobelovu cenu za ekonomii mají David Card, Joshua Angrist a Guido Imbens

11.10.2021 Letošní Nobelovu cenu za ekonomii získali vědci působící ve Spojených státech David Card, Joshua Angrist a Guido Imbens. Američan kanadského původu Card byl oceněn za svůj empirický přínos ekonomii práce, která se snaží pochopit vztah mezi prací a mzdou. Američan Angrist a americký expert nizozemského původu Imbens byli vyznamenáni za metodologický přístup k analýze kauzálních vztahů, kde prokázali, jak jsou přírodní experimenty cenným zdrojem poznání. Oznámila to dnes švédská Královská akademie věd.
img

Nobelovu cenu za ekonomii získává i muž, na nějž nedají dopustit odboráři a stoupenci imigrace

11.10.2021 Letošní Nobelova cena za ekonomii je nezvykle rozdělena na tři nestejné části. Polovina ceny míří Davidu Cardovi za výzkum v oblasti trhu práce. O zbylou polovinu se pak rovným dílem dělí Joshua Angrist a Guido Imbens za metodologické obohacení analýzy příčinných vztahů.
C:\fakepath\eurusd-10102021.png

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA oslabily, přispěla k tomu neuspokojivá zpráva o vývoji trhu práce

10.10.2021 Americké akcie v pátek oslabily. Americký pracovní trh vytvořil v září výrazně méně pracovních míst, než se čekalo. Investoři nicméně sázejí na to, že americkou centrální banku (Fed) tato data o americkém trhu práce neodradí a začne ještě tento rok omezovat nákup aktiv, napsala agentura Reuters.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.8.2021

16.08.2021 Nový pětiletý plán naznačuje, že regulatorní tlaky zesílí a rozšíří se i do jiných odvětví. Některé firmy na situaci spojenou s regulatorními riziky reagují. Cloud Village, společnost na streamování hudby, odložila plánované IPO na Hong Kongské burze. Investiční banky totiž neregistrovaly dostatečný zájem investorů. S úspěchem se nesetkalo IPO herní společnosti Krafton na burze v Soulu. Za společností stojí skupina Tencent a jednalo se nejobjemnější letošní listing na jihokorejském trhu. Akcie po primárním úpisu ztrácely 20 %. K poklesu přispěl regulatorní zátah čínských autorit proti herním společnostem. Investoři se přesouvají ze sektorů u nichž hrozí regulatorní riziko, např. e-commerce, do těch, které jsou čínskou vládou preferovány – např. polovodiče.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden podepsal zákon na podporu konkurenceschopnosti americké ekonomiky

11.07.2021 Americký prezident Joe Biden v pátek podepsal zákon na podporu větší konkurenceschopnosti americké ekonomiky. Vyzval úřady, aby zasahovaly proti nekalým praktikám v oblastech od zemědělství přes léky až po pracovní trh. Po zavedení zákona by se Američanům například měly snížit náklady na internet, vrátit poplatky za zpožděné kufry při létání, snížit ceny některých léků na předpis a podobně. Informují o tom tiskové agentury.
img

ECB oznámila 2% inflační cíl. Pracovní trh v USA začíná ztrácet na síle

09.07.2021  Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA v minulém týdnu vzrostly na 373 000 oproti 371 000 z předminulého týdne. Trh počítal s poklesem k 350 000. Před vypuknutím pandemie se počty žádosti pohybovaly pod hranicí 200 000. Počet dlouhodobých žádostí o podporu se snížit o 145 000 na 3,34 mil. Trh se však nyní obává, že US pracovní trh začíná ztrácet na síle z první poloviny roku a mohl by nadále čelit těžkostem.
C:\fakepath\top-08072021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.07.2021 1) Investory do akcií asijsko-pacifického regionu dnes znepokojil narůstající počet infekcí covidem-19 v Japonsku, Jižní Koreji i Austrálii. Čínský technologický sektor pak tvrdě zasáhla zpráva o jeho regulaci ze strany tamní vlády, společnosti Tencent, Alibaba či index Hang Seng Tech odepsaly kolem 4 %.
img

🗓 Dočkáme se od NFP pozitivního překvapení?

01.07.2021 V posledních měsících jsme byli svědky spíše horších dat z amerického trhu práce. Přes postpandemický vzestup ekonomiky se Američanům kvůli různým pobídkám do práce příliš nechtělo. Existují nějaké signály zlepšení situace? Jak se vyvíjejí mzdy, které jsou stěžejní pro odhad dalšího cenového vývoje? A jaký dopad můžeme čekat na trzích?
img

Ranní okénko - Evropská inflace mírně zpomalila

01.07.2021 Dnešek zahájíme pohledem na tuzemský index nákupních manažerů z výrobního sektoru. Ten se již delší dobu drží na historicky nevídaně vysokých hodnotách, a patrně tomu tak bude i nadále. Kromě pokračující silné poptávky má na tomto svůj podíl i komplikovaná situace v dodavatelských řetězcích, která přispívá k přehřívání sektoru. Po květnových 61,8 bodech tentokrát očekáváme výsledek na úrovni 62,1 a trh je v tomto názoru s námi zajedno. Dále z tuzemska dorazí červnová data o plnění státního rozpočtu. Zde se prakticky jistě dočkáme dalšího rekordního deficitu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 28.6.2021

28.06.2021 V reakci na opětovný nárůst delších inflačních očekávání se výnosy desetiletých amerických vládních papírů vrátily nad úroveň 1,5 %. O dalším směřování výnosů rozhodne zejména tržní zaceňování blížícího se taperingu a termínu pro prvotní zvýšení sazeb. Trh věří v zahájení procesu redukce nákupů vládních bondů v prosinci. Nicméně v případě významně optimistických makrodat – zejména trh práce a inflace – je ve hře i zářijové zahájení taperingu. Takový scénář by se značnou pravděpodobností vyvolal otřesy na burzách. Proto budou páteční payrolls ostře sledovaným makročíslem s potenciálně výrazným kurzotvorným dopadem na dluhový i akciový trh. Proti citelnému nárůstu dluhopisových výnosů působí robustní nákupy ze strany amerických bank. Vzhledem k silnému zvyšování depozit a pomalému tempu růstu poptávky po úvěrech, lze předpokládat, že zájem zařazovat do svých bilancí vládní papíry u finančních domů přetrvá.
img

Rozbřesk: Červen ukáže, jak vážně berou centrální banky inflaci. V centru pozornosti je tento týden Fed

14.06.2021 Červen bude měsícem, který ukáže, jak vážně berou různé centrální banky poslední překvapivý nárůst inflace. ECB v uplynulém týdnu jasně dala najevo, že vnímá inflační tlaky spojené s koncem pandemie jako dočasné a nehodlá na ně nijak reagovat. V podobném duchu se nesla i slova šéfa polské NBP - první středoevropské centrální banky, která již v červnu měla zasedání. Útlum nákupů vládních dluhopisů vysvětlil guvernér sezónností v nákupech a zatím odmítá hovořit o obratu v měnové politice.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Německé ministerstvo hospodářství | Privatizace | Maďarská inflace | Politická scéna | ChatGPT | Akademie věd | Euro k americkému dolaru | Cap | Zvyšování cen | Výnosy dluhopisů | Společnost Gazprom | Nižší sazby | Dlouhé pozice | Změny životního stylu | Války | Foxconn | Vývoj | Astrazeneca | Češi | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Nákupu státních dluhopisů | Selhání remdesiviru | Vládní pomoc | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | Vývoj indexu jádrové inflace | Člen bankovní rady Aleš Michl | BIS Oxford Economics | DPH | EUR | Meziroční vývoj spotřebitelské inflace | P/E poměr | Doporučený zdroj | Paul Krugman | Osobní rozvoj | Nezaměstnanost v eurozóně | Úroveň inovací | Cable | Olga Hyklová | Yandex | Accenture | Hlavní úrokové sazby | Slábnutí inflačních tlaků | Wal-Mart Stores | Akciové společnosti | Výkyvy | Itálie | Stoxx | Předpandemické hodnoty | Epidemická situace | PEPP | Obchodní deficit | Investiční ředitelé | CBDC | Očekávání | Pokračující expanze | Korelace | Jüan | Zdražující bydlení | Volatilní | Inflace v září | Změny na trhu práce | Evropské centrální banky | Mezinárodní konkurenceschopnost | Aktuální kurzy měn | Státy eurozóny | Maloobchodní tržby v eurozóně | Hospodářství subsaharské Afriky | Market alert | Swiss Life | Organizační schopnosti | Inflační riziko | VIV | EUR/JPY | Pracovní trh 2024 | Rozvoj umělé inteligence | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Bear market | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Rozvíjející se země | Abiy Ahmed | Oživení ekonomiky | Swiss | Investice | Australská centrální banka (RBA) | Rozvolnění | ex | Potenciál | Nezaměstnanosti v Německu | Nové technologie | Návrat inflace | Diverzifikace | Support | XEL | Švédské koruny | Mezinárodní ratingová agentura | Míra nezaměstnanosti v ČR | Akvizice | Průměrný český investor | Výnosy na dluhopisech | Lednová inflace | Posílení | Index aktivity | Přesnost | CSCO | Franklin Technology | Dění na světových burzách | Hluboká recese | ADP report | Růst amerického dolaru | Úroková sazba Fedu | Ifo | Kontrariánské pozice | Investiční svět | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Špatná nálada | Výkon ekonomiky | Experti | Chování | Náklady na financování | Rekord | Vstupní náklady | Raiffeisenbank | Rozhovor | AXP | ČEZ | Stop-Loss | Nákupy aktiv | Dopad na existující odvětví | Smíšená realita | Měsíční předpovědi | Největší světová ekonomika | Společnost Apple | Černé labutě | Úrokové sazby v USA | CISCO | Pokles zisku | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Antivirotika | Nezaměstnanost v Česku | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Krypto burzy | Javier Milei | Investorky | Kreativita a inovace | Investing | Reality | Šéf Fedu Jerome Powell | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Švédská koruna | Ekonomické zotavení | Cena bitcoinu | Nejrychleji rostoucí ekonomiky | Dot plot | Price Action | Akcie společnosti | Tuzemské hospodářství | Aktuální vývoj | Plán vlády | Rostoucí výnosy | Zotavení v Německu | Stimul | Lagardeová | Druhá největší ekonomika | Průměrné mzdy | Akcie společnosti Apple | Výnos | Nobelova cena za ekonomii | Společnost PwC | Malá likvidita | Trh s dluhopisy | Brent | Kdy přijde otočka | Soukromá spotřeba | IHNED | Asijské akcie | Delta | Americký akciový trh | Vývoj na trzích | Vzdělávání | Russell 2000 | Šéf Fedu | Intervenční režim | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | ECB a monetární politika | Rozhodnutí o sazbách | Reddit | Šéfové | ESG | Index DOW | Acacia Communications | Investiční strategie | Státní dluh | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Směřování měnové politiky | Strach | Budoucí trendy | Americká nezaměstnanost | Citlivost trhu na zprávy | Trpělivost | AUDUSD | Online obchodování | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | Metaverse | Analytický tým FXstreet.cz | Payrolls | Philip Morris International | Spotřebitelské inflace | Polovodiče | AI | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Ekonomika Velké Británie | Odhad HDP | Šéfové českých firem | PAYX | Uber Technologies | Projekce | Kontrakce | Růst měnového páru | Peníze | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Robert Habeck | Ukazatel | Implementace AI | Bydlení | Vít Hradil | Obavy z inflace | Silný americký trh práce | Medvědí trh | Prognóza | Investiční analytička | Evropské firmy | Služby | Velké problémy | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | Tuzemská ekonomika | Americký Fed | Představitelé ECB | Čtyřdenní pracovní týden | Federální rezervní systém (FED) | Ekonomické dopady pandemie | Vliv růstových odvětví na ekonomiku | Pokles valuací | CEO společnosti | GBP/EUR | Brexit | Viceguvernér ČNB | Český trh | Růst trhu | Burzy | Očekávání ziskovosti | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Americké ekonomiky | Kapitál | Nové byty v Praze | Český trh práce | Americký prezident Joe Biden | Robinhood | Nord Stream 2 | YCC | Implikace | České hospodářství | Bond | Analytik Saxo Bank | Evropské PMI | Proražení | Posílení koruny | USD | Velká krize | Export | Shopify | DTE | Krafton | Občané | NFP | Investiční analytik | Ekonomický kalendář | Trh s nemovitostmi | Zynga | Podniky v eurozóně | Vývoj spotřebitelské inflace v Číně | Comcast | Balík peněz | Prodávat akcie | Trh práce v EU | Plány | Zasedání FOMC | Česká nezaměstnanost | Akciová maxima | Na burze | Advantage Consulting | Šok | Ropná zařízení | Varianta delta | ČSOB | Inflace v České republice | Evropská inflace | Rozvahy Fedu | Investovat | Zdravotní péče | Tvorba pracovních míst | Ekonomická aktivita | Regulace | Hospodářské problémy | Home office | Maďarsko | Michael Burry | Pokles kurzu | Měnový fond | Úroková sazba | Inflační spirála | Kabinet | Automobilky | Ekonomiky | Tovární objednávky | Prodej | Verizon Communications Inc. | Reálné hodnoty | UniCredit Bank | Roční růst | Solve for Tomorrow | Spekulovat | Jak fungují růstová odvětví | Cenové tlaky | Sociální sítě | P.A. | Podpůrné programy | CBO | Širší index S&P 500 | GBP/USD | Zvýšení sazeb | NTAP | Dobrá čísla | Dovednosti | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Hospodářský institut | Dovoz | Sazby hypoték | Caterpillar | Gabriela Hanslíková | Zprávy o trhu | Aktuální kurzy | Velké firmy | Bidenovy plány | Penzijní fondy | Nikkei | Energie | Generace Z | Záporné reálné úrokové sazby | 1 milion | Konvergence | Fincentrum | Čínské úřady | Úvěrová pojišťovna | Pozice v koruně | Tržní reakce | Venture Capital | Fire Sales | Progres | Vybírání zisků | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | McKinsey | Makrodata | Akciové indexy | Investoři | Investing.com | Souhrn finančních trhů | Fungování | Portfolio | Bloomberg | Myšlení | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | Španělská vláda | Hodnotové akcie | Evropská měna | Coca-Cola | AMD | Petr Hykel | PwC ČR Jiří Moser | Moderna | Média | Vyšší úrokové sazby | Grayscale | Statistický úřad Eurostat | Bez rizika | Zisk | Instant Trading EU | Richard Bechník | Zpřísňování měnové politiky | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Den obchodování | Průmyslové objednávky | Údaje o průmyslové výrobě | Bank of England | Lepší výsledky | Makroekonomické ukazatele | Dolar | Investiční horizont | WSJ | Tiskové agentury | Prezident | Tým FXstreet.cz | Zápis z posledního zasedání | Boom | BP | Migrační dohoda | Bed Bath & Beyond | Nižší poptávka | Růst cen ropy | BofA | Snížení nákladů | Starbucks Corporation | Inovátor | Boj s inflací | Vývoj akcií | Analýzy | Španělská ekonomika | Vliv na ceny | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Hlavní úroková sazba | Berlín | Růst amerických výnosů | Invesco | Meme akcie | Demokraté | Pandemie COVID | Brusel | Ekonom BHS | Uber | Mezinárodní instituce | Výkon francouzské ekonomiky | Ekonomické výsledky | Ekonomický vývoj | Petra Turzová | Evropské trhy | Rating USA | Program Antivirus | Dlouhodobé pozice | Tradiční odvětví | Válka | US500 | Evropské ekonomiky | Jednotná evropská měna | Očekávaný růst poptávky | Porovnání vývoje | Insolvence | Agentura Reuters | Nobelovy ceny za ekonomii | Data z průmyslu | Althea Spinozzi | Reálné mzdy | Vyšší mzdy | Cestovní ruch | P/E | Zpráva | Bohatý | Technologické tituly | Nové příležitosti | EUR/PLN | Prémie | Covid | Strojové učení | Člen představenstva | Růstové akcie | Ekonomické dopady | Tencent | Trump dnes | Zvýšení úrokové sazby | TradingFloor.com | Vliv na ekonomiku | S&P | Ziskovosti společnosti | Česká měna | Hospodářský vývoj | Vzdělání | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Světová pandemie | Rok 2024 | Prezident Javier Milei | Obchodování | Technický signál | Legislativa | Zasedání Fedu | Ajťáci | David Card | Meta | S&P Global | Financial Times (FT) | Nabídka | HeadHunter | Oznámení | GBP | IT společnosti | Korekční pohyb | Index technologického trhu Nasdaq | HDP Německa | Management | Dollar General Corporation | Důvěra investorů | Budoucnost | Dobré výsledky | Centrální banky | Prezidentka ECB | České firmy | Fenomén | Objem dluhopisů | Alert | Eurostat | S&P/ASX 200 | Majitel | Předpověď | Zprávy | Guido Imbens | Deflace | Monitorování | Inovační potenciál | Nejznámější kryptoměny | Dolary | Dlouhodobé investování | BREAKING | Exact Sciences | Růst inflace | Dubnová čísla | Nezaměstnanost v USA | Regulatorní riziko | Turecká lira | Cílování inflace | Akciový analytik | Averze k riziku | Prognózy ČNB | PwC | Zajištění na stáří | Dluhopisy Saxo Bank | Ceny ropy | Praha | Míra | Byty | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | Udržitelnost | 3M | Silný růst | IG | Marek Pokorný | Futures | Bilion | Oživování ekonomiky | Dnešní data | xStation | Vakcína | Vyhlídky | Odhad inflace | YPF | Firmy | British American Tobacco | CZ | Vláda USA | Zadlužování | WMT | Put opce | Tržní podmínky | Spoření | Práce z domova | Bitcoin | Čínské zboží | Inflace v Evropě | Počet investorů | Nástroj | Výsledky | HUF | Analýza trhů | Ekonomické oživení | Depozitní sazby | Splátky úroků | Tapering | Arlington Asset Investment | Špatné výsledky | Hedgeové fondy | Dluhopisové fondy | Ruský plyn | Akcie Comcastu | Sázka | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Digitální měny | Distribuce | Skutečný brexit | TIM | Pojišťovny | Fundamentální analýza | Moody's | Australský dolar | Zpřesněný odhad | Finanční domy | Retracement | Evropský statistický úřad Eurostat | Koruna | Následky pandemie | Finanční služby | Výrazný pokles | Ekonomický propad | American Airlines | Akciový index | Asociace ACI Europe | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Včerejší obchodování | AA | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Riziko recese | Ekonomická situace | Dopady války na Ukrajině | Vývoj výnosů amerických desetiletých dluhopisů | Onemocnění | Österreichische Post | Index cen průmyslových výrobců | BHS | Propad | Objem | Zvyšování mezd | Asociace | Applied Materials | Obavy z recese | Zasedání Světového ekonomického fóra | Virus | Trigger | Výsledky firem | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Stimulační opatření | Federální rezervní systém | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Údaje | Inverze výnosové křivky | Ztráty zaměstnání | Zákonodárci | KOL | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Očekávání analytiků | iPhone 14 | Alibaba | Letní měsíce | Trendová čára | Výsledky průzkumu | DPA | Vládní dluh | Shortovat | Hlavní indexy | Podíl nezaměstnaných | Hospodaření státního rozpočtu | Kanada | Videokonference | Novela zákona | Televize CNBC | Průmyslová výroba | Důchod | Jihokorejský KOSPI | AMC | Poptávka po úvěrech | Britské libry | Studie | Lepší budoucnost | Tempo růstu spotřebitelských cen | Obnovitelné zdroje energie | Nositel Nobelovy ceny | Slabší koruna | Nákup aktiv | Obchody | Deficit | Comcast Corporation | Graf | Polsko | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Inflace zpomaluje | Reakce trhu | Akcie Bed Bath & Beyond | Dnešní výsledky | Plyn | Cenová hladina | Ropa Brent | Výnosové křivky | Hypotéky | Pohyb kurzu | Hrubý domácí produkt | Lukáš Kovanda | Školení | Aktuální hodnoty měny | Přijetí | Evropa | Změny na trhu | Obchodníci | Jackson Hole | HUF/EUR | OPEC | USD/PLN | Short | Ukrajina | Prodej v USA | Pár EUR/USD | Egypt | Institut Ifo | Omezení pohybu | Eurodolar | Deficit rozpočtu | Bezpečné útočiště | Jakub Matis | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Robotaxi | Logistika | Zveřejněná data | Spotřebitelská nálada | Earnings | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Trump | Stavebnictví | Rekordní minimum | Brands | Dolarové likvidity | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | Italská vláda | Technické analýzy | Maďarský forint | Finanční krize | Koronavirus v Africe | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | NFP data | Kvantitativní zpřísňování | Indikace | Rakousko | Turecká centrální banka | Portu | Dezinflační tendence | CHF | Instituce | L'Oréal | Tým InstaForex | Česká koruna | Podpora | Bank of Japan | Průmysl v eurozóně | OECD | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Příliv migrantů | Obnovitelné zdroje | Nejistota | Rozhodnutí vlády | Rozhodnutí ČNB | Americké akcie | Kurz kryptoměny | BBC | Růst cen stavebních materiálů | Ekonomická důvěra | Czech Fund | Úrokové sazby Fedu | Dopad pandemie | Ex-dividend | Kongres | Rutina | Růst amerického HDP | Výdělky | Melvin | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index Nikkei | Index cen výrobců | Oslabení koruny | Seznam Zprávy | Evropská ekonomika | Rally na akciích | Moore Czech Republic | Inflace v Polsku | Den nezávislosti | Indikátor RSI | Zvýšená volatilita | Kristina Hooper | Růst výnosů | Big data | Trh | Odhad amerického HDP | Komise | Vydělávání peněz | BK Asset Management | List Financial Times | SolarEdge Technologies | Války na Ukrajině | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Přehled o dění na světových burzách | GME | DTE Energy | Výrazný růst | Nejvýraznější pokles | Fed | Dlouhodobí investoři | Rolf Bürkl | Akciový vývoj | Zahraniční obchod | Dluhopisoví investoři | Snížení zadlužení | JD.com | Etiopský premiér | Korekce | Klesající trend | Upozornění | CAT | Příliv kapitálu | Tržní prostředí | Průzkum PwC | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Trader | Zákonodárce | Země EU | NetApp | Vývoj ekonomiky | Počet pracovních míst | Hrubý domácí produkt České republiky | Zpráva pro dolar | Krátkodobé obchodování | Krize eurozóny | Prezident Emmanuel Macron | Vietnam | Konkurenceschopnost | S&P 500 | Uvolňování karanténních opatření | Krypto | Automobilový průmysl | Indikátory sentimentu | Oživení české ekonomiky | JDE | Ekonomie | Posílení dolaru | Zvýšení mezd | Propouštění zaměstnanců | Situace | ANO | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Volná pracovní místa | ProCent | VZ | Rating | E-commerce | Dezinflace | Alligator | Politické a legislativní faktory | Znalost | Prezident Joe Biden | Koronavirová pandemie | Dílčí index | Ukázka tržní síly | Microsoft | Wells Fargo | Příležitosti | Pohled do budoucnosti | Pohyb kurzu EUR/CZK | Vládní dluhopisy | Data z USA | Daňové úlevy | SBUX | Růst tržeb | Volatility | Úspory | CME | Spotřebitelská inflace | Demokratické strany | Měny&Sazby | Obchodování akcií | Nové akcie | Podílové fondy | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Důvěra | Asijské indexy | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Denisa Janatová | Virtuální realita | Short obchod | Zpřísnění sankcí | Představenstvo | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Spotřební zboží | Společnost XTB | Portfólia | Marathon | Hospodářský institut Ifo | Výpadky | Objem obchodů | Velké zisky | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Dekret | S&P Global Inc | Gazprom | Nezaměstnanost v Austrálii | Akcie v USA | Centrální banka | Apple | Hamás | Ekonomické zpomalení | Vývoj úrokových sazeb | Životní prostředí | Analytici | Technology | J P Morgan Chase & Co | Německá vláda | Grafy | Překoupenost | QE | ILO | Polský zlotý | LYNX | | Donald Trump | Časovat trh | Jádrová inflace | Míra úspor domácností | Panika versus racionální přístup | Fluktuace | Instant Trading EU Ltd. | Centrum | Snížení sazeb | Nejnovější údaje | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Zprávy a analýzy | Další růst | Ojetiny | Fiskální stimuly | Analytici poradenské společnosti | Klíčový prvek | Investice do akcií | Průměrná hrubá měsíční mzda | USD/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Nobelova cena | Partnerství | Silnější euro | Gilead Sciences | Kellogg | Aukce | Pokles dolaru | Nárůst objemů | API | Platební bilance | Údaje o inflaci | Řízení růstových odvětví | Řetězec | Počet nezaměstnaných | Vývoj měnového páru USD/SEK | Neformální sektor | Reuters | Prudký růst cen | CRYFIN | Unilever | USD/SEK | Antivirus | Vyrovnaný rozpočet | Letadlo | Přehnaná reakce | Baidu | Situace na Ukrajině | CZK | Dobré zprávy | Index US500 | Výrobní aktivita | Česká republika | Zájem zahraničních investorů | Výstupy | Člen bankovní rady České národní banky | Souhrnný index | Overbalance | Cyklus růstu | Předseda | Odvody | Splácení dluhu | Profesionálové | Zpomalení globální ekonomiky | Utahování měnové politiky | Doporučení | Největší evropská ekonomika | Velký problém | Růstový impuls | Akcie | Makro | Roční výkonnost | Praní špinavých peněz | Faktory ovlivňující růstová odvětví | Bernie Sanders | Prime | Omezený čas | Rychlý růst | Expertka | Ceny v průmyslu | Shanghai Composite | Fiskální stimul | Ženy | Libra | Koronavirová krize | Nová data | Dopad na ekonomiku | CL | Evropská unie | Odliv mozků | DOT | Analýza trhu | US100 | Financovat | Počet lidí bez práce | Příprava | Řecko | Průzkum Fidelity | Green Deal | Oculus | OPEC & Friends | Úrokový rozdíl | FOREX | Lednová inflace v USA | Invaze | Antivirotika remdesivir | Úroky | Refinitiv | Premiér Boris Johnson | PEPSICO | Splatnost | Nové byty | Ranní nadhoz | Cena | Silné oživení | Investiční banky | Odpor | Steen Jakobsen | Gemini | Snižování úrokových sazeb | Akcie dnes | Káva | Economic | Ztráta | Izrael | Ceny akcií | Dluhy | Čínská ekonomika | Termínované vklady | Vyšší úroky | Ceny | Koronakrize | Technologie | Opce | Růst akcií společností | Index nákupních manažerů | JPMorgan Chase & Co | Mario Draghi | ČNB | Onboarding | Nobelovy ceny | Agentura Bloomberg | Pokles | MGM | Životní pojišťovny | Dlouhodobé investice | Dolar k japonskému jenu | Výběr zisků | Peter Altmaier | Guvernér Fedu | Globální inflace | Vývoj akciového indexu | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Indexová iluze | Finance Group | Vinci | Finančnictví | Závazek | Vztah k riziku | Hedge | Úvěrové podmínky | Large Cap | Švédsko | Royal Caribbean | EUR/HUF | Maloobchodní tržby | Americký dolar | DIP | CARA | Nákladová inflace | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Index ISM | Tržní očekávání | Zelená budoucnost | Překoupenost dolaru | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Americká ekonomika | Europe 600 | CME Group | Český vývoz | Svět investování | Kurz koruny | Počet žádostí o podporu | Americký trh | Portfolio manažer | Akcie týdne | Plynárenská společnost | Rada guvernérů | COVID-19 | Negativní dopad | Dostupná data | Google | Regulátoři | Remdesivir | Růst mezd | Evropská centrální banka | BHS Timur Barotov | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Příjmy a výdaje | Roční výnos | Paypal Holdings | Čínská vláda | Odvětví vzdělávání | Daně | Lídři | Moneta | Americká centrální banka (Fed) | Rizika | ECB | Mezinárodní organizace práce | Růst cen v Česku | Epidemiologické situace | Inflace v Turecku | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Český stát | Burza Coinbase | SaxoStrats | Výzkum a vývoj | Argentina | Česká ekonomika | Vyplácet dividendy | Institucionální investoři | Momentum | Pandemie nemoci | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Ekonomický institut Ifo | Kurzy | Marketingová komunikace | Fond | Ekonomika Gazy | Finanční prostředky | Čína | Zisky | Velký růst | Partners | Konsensus | FCA | Aktuální prognóza | Konsenzus | Conference Board | Nevýhody | Vývoj inflace | Globální ekonomika | Směřování trhů | Link | Vývoj akcií Alibaby | Swiss Life Select | GRMN | Miliardy eur | Kulturní vliv | Restrikce | Jestřábí hlasy | ISM | Velké zadlužení státu | Přehled kurzů | Ranní okénko | Cisco Systems | Zboží dlouhodobé spotřeby | NBP | Situace na trhu práce | Starbucks | Francouzský statistický úřad | Režim devizových intervencí | Cena zlata | American Express Company | Dluhopisy | Hedge fondy | HSBC | Coinbase | Vývoj indexu jádrové inflace v USA | Akciové ceny | Vysoká poptávka | Ekonomiky eurozóny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Zastavení výroby | Fincentrum & Swiss Life Select | Trinity Bank | Ahunna Eziakonwová | Trh práce v USA | Navýšení kapitálu | Růst cen | Charter Communications | Růst měnového páru GBP/USD | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Americký index S&P 500 | Vyšší sazby | Ředitelka | Dluhový strop | Indikátor | Zdravotní pojištění | RSI | Vliv na rozvoj měst | Měnová politika | Vysoké inflace | Akcie Apple | Asset management | Analytika | Býčí trh | Saxo | Repo sazby | Americké akciové trhy | Tržní síly | Indexy pohyb | Pád cen | IFO index | Velké zadlužení | Financování | Analytik Portu | ČSÚ | Fitch | Fiskální balíček | Cenové války | Hodnoty měny | Akcie AMC | Stres | Cambria | Růst HDP | Finance | Dividenda | Republikáni | Švýcarská národní banka | Inflace v ČR | Investiční poradenství | Poptávka | Technologické inovace | Express | DISH | Line | Guvernér | Rezervy | Globální trhy | Očekávání trhu | Průměrná hodnota | Cisco Systems, Inc. | FT | Cenový graf | Cloud Village | Kancléř Olaf Scholz | Akciové fondy | PwC ČR | Průměrná mzda | Pokles trhů | LTRO | Zvýšení inflace | Spotřebitel | JPMorgan Chase | SolarEdge | Václav Holler | Pokles akcií | Hospodářský růst | Technologický vývoj | Sankce na Rusko | Daňová poradkyně | Korekční fáze | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Cíle | Bankovní rada České národní banky | Technologický Nasdaq | WTI | Křiž smrti | Bod | Miliardy korun | Koncentrace | Počasí | Reporty | Medvědi | Kapitálové trhy | Bloomberg Economics | GfK | Charlie Munger | FRED | Pokladniční poukázky | Úrokový diferenciál | Co bude | Záhada | RBI | Nord Stream | EMU | Nejistota kolem pandemie | Ziskovost | Bankéři | Barclays | Podnikání | Výhled německé ekonomiky | Inflace | Utáhnout měnovou politiku | Problémy | Žádosti o podporu | Vývoj měn | Marže | Využití kapacit | DAWN | ROCE | Fiskální politika | Německá ekonomika | Celkový výsledek | Participace | Státy EU | DAX | HDP | Dotace | Ředitel banky | Mírná korekce | Důvěra v Německu | Recenze | Alphabet | Asociace evropských letišť | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Vývoj měnového páru USD/CNY | Firma | Karty | Zasedání měnového výboru | Signály | Omikron | Přizpůsobovat se | Reálné příjmy | Lira | Načasování | Pokles cen akcií | Vyšší inflace | Výrazný růst cen ropy | Ropa | Statistiky | Ekonomické recese | AAPL | Záchranné balíčky | Big Short | Světová ekonomika | Monetizace | Monetární politika | Manufacturing PMI | AMAT | JPM | Index PMI | Ekonom | Propad HDP | MPSV | Američané | Kurz | Market | Ekonomka | Raiffeisenbank a.s. | Tyson Foods | Unicredit | Růst akcií | Měsíční mzda | Útok na saúdská ropná zařízení | Největší ekonomika Jižní Ameriky | Fidelity Funds | Lehman Brothers | UST | Propad české ekonomiky | Optimismus | Rozhodování | Facebook | Výsledek NFP | Knihomol | Tomáš Holub | BH Securities | Místní centrální banka | Profit-Target | Globalizace | USA | Bezpečnost | Deficit státního rozpočtu | Kukuřice | Tempo růstu HDP | Ekonomický institut | Proinflační | Konglomerát | Inflace cen | Průzkum společnosti | Euro | AUD | Binance | Německá průmyslová výroba | Společná evropská měna | Generální ředitelé | Predikce | Fibo | NEST | DG | Úřad práce | ASX 200 | Zahraniční kapitál | Softbank | Akcie GME | Dividendový výnos | Index VIX | Hospodářství | Banky | Stagflace | Japonský Nikkei | Situace na americkém trhu práce | Poskytování hypoték | Hlavní indexy americké akciové burzy | Míra nezaměstnanosti v Británii | Marcela Vyskoková | Německé podniky | Zastavení dodávek | JP Morgan | Ohlédnutí | Obchod | Růst ekonomiky | Indická centrální banka | Ranní komentář | Nárůst nezaměstnanosti | Uhlí | HCOB | PEP | EU | Redukce | Zasedání ECB | Portfolia | Pokles nezaměstnanosti | Komerční banka | Expert | Koronavirové krize | Nasdaq (US100) | Vývoz | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | xStation 5 | ADP report z pracovního trhu | Samsung | Recese | ZNGA | Výzkumný institut | Inflace v Německu | Mzdový růst | GameStop akcie | CZK/EUR | Rozpočtové schodky | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | SEC | Aktuální situace | Akcie Alibaby | Začít investovat | Počet nových žádostí o podporu | Deflační tlaky | Saadia Zahidi | Miliardy | Denní graf | Spekulace | Manažerka | Silný support | Štěpán Křeček | Hodnota indexu | Daňové reformy | Mazars | Know-how | Japonský Nikkei 225 | Výzva | Důležitý support | Ministři | Ekonomické teorie | Balance | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Mondelez | Americké ministerstvo práce | Měnový výbor | Čínské indexy | Ceny energií | WTI ropa | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Activision Blizzard | Rychlý růst mezd | Meziroční míra inflace | Měnový kurz | Vstup do EU | Šance | Základní sazby | Sjednocení Irska | Likvidita trhu | Úspěchy | Ruská plynárenská společnost | Úrokové sazby | Prezident Donald Trump | Měnové trhy | Rostoucí inflace | Předpokládaný vývoj | Advance | Technologický sektor | OSN | Snížení stresu | Výkon amerického dolaru | Plánování | Blockchain | Zkrachovalé banky | Agentura Fitch | Soukromé podniky | Technologie Metaverse | Předpovědi | Bondy | Mince | Nejslabší růst | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Oculus Quest 2 | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Produktivita práce | Rostoucí ceny | Trend | Shrnutí obchodování | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Počet nezaměstnaných v Německu | Americký dolar k japonskému jenu | Pokles akciových trhů | Směr trhu | Míra inflace | Gabriela Ivanco | Indexy PMI | Platforma | Vládní bondy | Evropský statistický úřad | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Sebevědomí | Finanční situace | ChainLink | Oslabení | Nařízení | Verizon Communications | Verizon | Negativní zprávy | Schodek | Farmaceutické společnosti | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj amerického akciového indexu | Obchodní bilance | Ticker | LOGeco | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mileniálové | Mezinárodní měnový fond | Gold | Intuit Inc. | Kurzové změny | Průmysl | Comfort Finance Group | Úsilí | Poskytování úvěrů | Tempo růstu | Úvěrový rating | Infrastrukturní balíček | Aerolinky | Pohonné hmoty | Joshua Angrist | Break-Even | Zpracovatelský průmysl | Biliony | Bilion dolarů | Akciové trhy | Kurzy měn | Počet volných míst | Moneta Money Bank | Europoslanci | Varování | Guidance | ManpowerGroup | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Long | Rally | Bankovní rada | Telekomunikace | Recese v USA | Pojišťovna | Macron | Klíčový support | Pandemie | Členství v EU | Bear | Dlouhodobý úspěch | Osobní příjmy | Aktiva | SXXP | Pokles inflace | Ekonomické krize | Použití finanční páky | HDP za Q2 | Federální rezervy | Růst zaměstnanosti | Ministerstvo financí | Intuice | Výprodej | Discovery | České měny | Nezaměstnanost v Německu | Nezaměstnanost v červenci | Investování | Business | BlackRock | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Xcel Energy Inc. | Indikátory | Slábnoucí dolar | PMI ve službách | Pokles cen | Budoucí úspěch | Čínská centrální banka | Průmyslová výroba v tuzemsku | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Holubičí tón | Řízení výnosové křivky | Správný odhad bankovní krize | Umělá inteligence | Western Union | Inovace | Zdravotnictví | Energetické krize | Obchodní rozhodnutí | Počet akcií | Spekulanti | Čínské akcie | Riziko ztráty | Technologický pokrok | Nápad | Brazílie | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Členské země | IRBT | Pandemická situace | Trinity | Stratég | Elizabeth Warrenová | Známky oživení | Zisky společnosti | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Automatizace | Fio banka | Řetězce | Zotavení | Virtuální mince | Sentiment | Short pozice | WEF | Stoxx Europe 600 | Silná konkurence | Breaking | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | JD | Politika | Konkurence | Duke Energy Corp | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Tisknout peníze | Ekonomický boom | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | Backwardation | Investiční ředitel | Spoření na důchod | Novavax | Americké futures | Nespokojenost | Durace | Americký dluh | Poplatky | Forint | Velká Británie | Německý průmysl | PLN/EUR | Další vývoj | Klesající inflace | Dnes zveřejněná data | Zasedání FED | Evropské společnosti | Spotřebitelská důvěra v Německu | Indexy S&P | Úrokový výnos | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | První dojem | Vývoj úrokových sazeb v USA | Geopolitická rizika | Letectví | Indie | Technologické akcie | Měnové politiky | Průmyslníci | Vnímání | Student ekonomiky | SVB | Dnešní ekonomický kalendář | Ekonomika | Živobytí | Dna | Oxford Economics | Výnosová křivka | Analýza výkonu | ACI Europe | Historická maxima | Ekonomická data | Situace v průmyslu | Odhad bankovní krize | Jerome Powell | Flexibilita | Sankce | Zhodnocení peněz | Zhodnocení | Míra inflace v Polsku | Rick Rieder | Spořící účty | Poradenské společnosti | Vývoj trhu | Výhled | Timeframe | Členové OPEC | USD/CNY | Auta | Ekonomika Pásma Gazy | Komerční banky | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Timur Barotov | Komise v přenesené pravomoci | Americký trh práce | Konzultační společnosti | Akciový trh | Kultura | Vysoké ceny | iRobot | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | FOMC | Propouštění | Index Hang Seng | Private equity | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Jaromír Gec | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Finanční trhy | Nízké ceny ropy | Hospodářská odvětví | Cyrrus | Dobrý výsledek | Expanze | Největší ekonomika | Advance Auto Parts | Růst cen energií | Znovuotevření ekonomiky | General Motors | Zvýšení produktivity | Fondy | Walt Disney | Comfort Finance | Bílý dům | OSVČ | Austrálie | Cenové hladiny | Německé ekonomiky | Financial Times | PMI za leden | USD za barel | Nikkei 225 | CZK/USD | Iniciativa | Vývoj měnového páru EUR/USD | Realitní bubliny | MSFT | AIG | Rizikový apetit | Životní styl | Daňové zvýhodnění | Německé tovární objednávky | Zotavení ekonomiky | Applied Materials | IBEX | Kraft Heinz | Exotické měny | G20 | Míra inflace v eurozóně | Slabá čísla | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Monarchie | Deeskalace | Ceny aktiv | Ohodnocení | Čínský Shanghai Composite | Americká inflace | Rozvoj | Klouzavé průměry | Capital Economics | Španělský IBEX | Transakce | Měny | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Růst nezaměstnanosti | Zaměstnanost | Slovensko | Maloobchodní prodej | Irsko | Milei | Spotřeba domácností | Special Purpose Acquisition Company | DE30 | USDX | Tvorba pracovních míst v USA | BHS Štěpán Křeček | Cykličnost | Investor | Inflace v prosinci | Dodávky plynu | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | Finanční sektor | Daňové příjmy | Opce na akcie | Uvolnění měnové politiky | Put | Karanténní opatření | Thomson Reuters | LinkedIn | RBA | Nakupovat švédskou korunu | Nové restrikce | Opatření na podporu ekonomiky | JPMorgan | SPWR | Kapitalismus | Stav ekonomiky | Náklady na obsluhu dluhu | Centrální bankéři | Západní ekonomiky | Pravděpodobnost recese | Zlotý | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Platformy | ZEN | Rusko | Vysoké riziko | Pád akciových trhů | Snižování daní | Osobní výdaje | Reálné úrokové sazby | Pád Lehman Brothers | Zkušenost | Pakt stability | Index Nasdaq (US100) | Signál | Zdražování | S/R zóny | Protiepidemická opatření | Předstihové indikátory | Vývoj cen akcií | EPS | ADP | Square | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | Ceny americké ropy WTI | Úbytek | NERV | Zemědělství | Joseph Schumpeter | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Meziroční inflace | Úspěšné obchodování | Velké částky | Nové žádosti o podporu | Sociální média | Americké akciové indexy | Míra úspor | Index S&P 500 (US500) | NFIB | Forex trader | Institut GfK | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Produkce energií | Koruna posílila | Společnost | Apple (AAPL.US) | Důchody | Sázky | Ministr hospodářství | Ocenění akcií | Nové prognózy | Ondřej Hartman | Retailoví investoři | Vysoká volatilita | Generální ředitel | Potenciál zisku | Trading | Non-Farm Payrolls | Česká inflace | ASX | Munger | Rozšíření | Australský S&P/ASX | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Německé hospodářství | Příliv investic | Země OPEC | Panika | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Nálada | Umělé inteligence | Burze | Tisková konference | Eura | Tržby společnosti | AAPL.US | Nízká nezaměstnanost | Bankovní systém | Organizace | Aktivita retailových investorů | Invesco Ltd. | Vrcholoví manažeři | Gap | Expedia | VIX | Růst | Vyšší úroveň | Příjmy | Odhad letošního růstu | WU | Zajištění | iPhone city | Administrativa | Inflace v Číně | Dohoda EU | Analytické nástroje | CNY | Ekonomický rozvoj | TradingEconomics | Snížení inflace | Šíření koronaviru | BIDU | Fúze | Index | Wall Street Journal | Bilance zahraničního obchodu | Akcie Alibaba | Statistika | Migrační dohoda EU | Bohatství | Fundamenty | Úročení | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Nezaměstnanost v Británii | Růst cen komodit | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Hlavní investiční analytik | Konsolidační balíček | Pavel Krumpár | David Vagenknecht | ISM index | Valuace | Australská měna | MarketResearch | Zpracovatelský sektor | Práce v EU | Paul Romer | City | Vlády | Výzvy a rizika | Citlivost trhu | Snížit úrokové sazby | Ray Dalio | Ukončení kvantitativního uvolňování | Prohlášení | Dluhopisy Saxo | GameStop | Příchod recese | SPAC | Nastartování české ekonomiky | Vysoké školy | Okénko trhu | Výraznější pokles | Index průmyslové výroby | Stabilita | Samsung Solve for Tomorrow | Regulatorní prostředí | HDP na obyvatele | Guyana | Výhody | Hang Seng Tech | Jiří Moser | Reálné zhodnocení | Celkový stav ekonomiky | Očekávaný růst | Růst mezd v ČR | Průmyslové společnosti | CAD | Aspekty růstových odvětví | Pečlivé plánování | BofA Global Research | Dluhopis | MiFID II | Propad indexu | Odvětví | Američtí regulátoři | Tlak na zvyšování sazeb | Italská centrální banka | Berkeley | Spořicí produkty | Pracovní místa | Minima eurodolaru | Vakcinace | Vývoj dolarového indexu | Přebytek běžného účtu | Očekávání do budoucnosti | EURUSD | Meta Platforms | J.P. Morgan Asset Management | Ministr financí | PPF | Ekonomický růst | Analytička | Nasdaq Composite | Kurzarbeit v Německu | Ekonomika USA | Unie | Práce v Německu | Dlouhé pozice v koruně | Německé maloobchodní tržby | Období finanční krize | Norsko | Španělsko | Vklady | Český HDP | Scion Asset | Státní podpora | Index spotřebitelských cen | Sociální a kulturní vliv | Expanzivní fiskální politika | Theones | Americký index | Nejvyšší objem | Akciový index S&P 500 | Podniky | Pesimismus | Výsledky Apple | Americké centrální banky | PayPal Holdings Inc | Snížení úroků | Fiskální impuls | Rychlý růst zaměstnanosti | Snižování nákupu aktiv | Velké ztráty | Starší populace | Hlavní ekonom Saxo Bank | Onemocnění COVID-19 | Vývoj indexu Nasdaq | Britský statistický úřad | Manažeři | Investiční činnost | Duke Energy | Růst ekonomické důvěry | Růst mezd v USA | Korektivní pohyb | Společnost Meta | Euro vůči americkému dolaru | Vlastní digitální měny | Vakcína a covid | CII750 | Rozšíření umělé inteligence | Nový argentinský prezident | Popírání | Americké akciové burzy | Vysoké ceny energií | Technologické společnosti | Snižování sazeb | Mediánová mzda | Argentinský prezident | Trumpova opce | Zdroje energie | Odvětví v ekonomice | Akciový býčí trh | Bezpečný přístav na technologickém trhu | Nemovitosti | Hospodaření | Biden | Hospodářské oživení | Environmentální udržitelnost | Kreativita | Americké měny | Míra nezaměstnanosti v Německu | Amundi | Sazby Fedu | Soukromá společnost | Přehled | Hospodářská katastrofa | Ekonomika sdílení | Ekonomické ukazatele | Bohemia Energy | AbbVie | Amazon | Zvýšení úrokových sazeb | Finanční ztráty | Boris Johnson | Index CPI | Zahraniční forex | Zlepšení | Česká vláda | Robert Solow | Dot-com | Plný úvazek | JRD | Sektor služeb | Nižší náklady | Zpráva o vývoji trhu práce | Investování peněz | Průmyslová výroba ve Francii | Index Nasdaq Composite | xStation5 | Hotovost | Zaznamenávání | Německo | Americké úrokové sazby | Aleš Michl | Asijské akciové trhy | Výkonná ředitelka | MT4 | Investiční skupina | Emise | Implementace | AAA | Maloobchodní prodeje | Equity | Zelená politika | Hongkongský Hang Seng | Zadlužení | Vstupu do EU | Mediální podnik | Vice | Ošetřovné | MarketResearch.com | Hlavní ekonom | Domácnosti | Meziroční inflace v Německu | INSEE | Tesla | Akciový index Nikkei | Korporace | Colosseum | Hackerský útok | Státní dluhopisy | Optimistický signál | Zveřejňování výsledků hospodaření | SPD | Možnost práce z domova | Ocenění | Provozní zisk | Heureka | Saúdská ropná zařízení | Příměří v obchodních válkách | Vývoj spotřebitelské inflace | Mzda | Britský pracovní trh | Sentiment trhu | Vysoká inflace | XTB | Fáze trhu | Další pokles | Postoj FOMC | Průmyslové podniky | Odvětví české ekonomiky | Globální dostupnost | Británie | Kontrakt | Investice a financování | Dokončený brexit | INTU | Přehřátý trh práce | Reálná očekávání | Země G20 | Riziko | Dluhopisový trh | Inflační očekávání | Sociální demokraté | Charakteristiky růstových odvětví | Objem fúzí a akvizic | Globální ekonomický růst | Sazby beze změny | WHO | Pokles na trzích | Americké trhy | Patrik Novotný | Ministerstvo hospodářství | Ministr spravedlnosti | Americký státní dluh | Rozvoj společnosti | Nový model iPhone | Burzy v Evropě | Pozice | Šíření varianty omikron | Oculus Quest | Portfolio manažer Cyrrus | Evropské indexy | Omezení stimulů | Počet lidí bez práce v Německu | Makroekonomický kalendář | Politická rozhodnutí | Trend USD/SEK | NFP report | Disney | Vývoj jádrové inflace | MIFID | Reakce eura | Podnikatelé | Demografické trendy | Důležité aspekty růstových odvětví | Časový horizont | Ukončení konfliktu | Přehřátý trh | Podnikatel | Dovednosti a vzdělání | Spotřebitelské ceny | CEO | Oslabení dolaru | Nejvyšší nezaměstnanost | Rezistence | EK | Nižší produkce | Oživení německé ekonomiky | Český investor | Globální konkurence | Banky pro mezinárodní platby | Intervenovat | Dobrá zpráva pro dolar | Identifikace růstových odvětví | NASDAQ 100 | Dividendy | Burza | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Investor Michael Burry | Dnešní údaje | Technologický index | Fio banka, a.s. | Kdo to řídí | Přezásobený ropný trh | Michael Porter | Miliardy dolarů | Hnutí Hamás | Partneři | Jana Mücková | IPO | Index NASDAQ 100 | Inflační cíl | Příležitosti pro krátkodobé obchodování | Poptávka po produktech Apple | Americká WTI ropa | Hospodářské výsledky | Downgrade | Měnový pár | Průmysl a zahraniční obchod | DTE Energy Company | Očekávané Earnings | Tightening | Jihokorejský Kospi | Vysoká úroveň inovací | Reverze k průměru | Celková inflace | Likvidita | Počet zaměstnaných | Analýza poptávky na trhu | Biotechnologie | EMA | Ceny bydlení | Opatření | Vývoj ceny americké ropy | Ukončení činnosti | Úroková míra | Rizika a výzvy | Sazby | Kvantitativní utahování | Člen bankovní rady | Rozvoj měst | Snížení úrokové sazby | InstaForex | Indická ekonomika | SEDG | Žlutý kov | Vyšší výnosy | Války s Izraelem | Dow Jones | Měna | Index českého investora CII750 | Pracovní síly | Philip Morris | Akcie Charter Communications | Nízké úrokové sazby | Zvýšení inflačního cíle | Nasdaq | Akciové burzy | Česká národní banka | Geopolitická situace | Výsledky hospodaření | Analýza indikátorů | Ministerstvo práce | Růst poptávky | Přehled o dění | Melvin Capital | Joe Biden | Čínská makrodata | Paychex | Rusko dnes | Celkový provoz | CFA | Americké firmy | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Nákup dluhopisů | Správný odhad | Nálada mezi německými spotřebiteli | Hang Seng | USD/JPY | Kathy Lienová | Obavy společnosti | Napětí na trzích | Řešení problémů | Růstové sektory | Sazba Fedu | Čínské vlády | Investment | Krize | CMCSA | Underweight | Americké vlády | Zadlužení státu | Vítězství | Podnikání na kapitálovém trhu | Práce | Quantitative tightening | Fidelity International | Spojené státy | Zpomalení hospodářského růstu | Novinky | Volatilní obchodování | Vývoj na trhu | FXDAILY | Globální investoři | Kryptoměny | Nakoupit ve výprodeji | Význam vzdělávání | Obchodní nastavení | Podnik | Oživení ekonomik | Prodej aut | KO | J.P. Morgan | Situace na trhu | Investiční doporučení | Úspěch | Ekonomové | Volný obchod | Hlavní akciové indexy | Index Hang Seng Tech | Scott Morrison | Volby | Statistický úřad | Banka | Větší pokles | GM | Ropné cenové války | CEO Survey | Stagnace | Tržby | Eurozóna | Fio | Byty v Praze | Záporné úrokové sazby | Microsoft Corporation | Koronavirus | FXstreet | Index českého investora | Rostoucí trendová čára | Ekonomické aktivity | Odhady analytiků | AUD/USD | Regulace a legislativa | Manažer Cyrrus | Přizpůsobivost | Bilance | Politici | Racionální přístup | Wedbush | Černá labuť | Dodavatelský řetězec | Analytický tým | Správa | Očkování | Evropské země | Zlato | Dopady pandemie | Mzdy | Výsledky NFP | Měnové podmínky | Zakotvená inflace | Varování před riziky | Šíření nákazy | Produkce ropy | Spolupráce s akademickým sektorem | Wall Street | Poradenství | Přístup k inflaci | Míra inflace v Německu | ČR | BIS | Ukazatele | Africký pracovní trh | American Express | Nesoulad | CNBC | Úroveň supportu | Německá inflace | Tržby v eurozóně | Silicon Valley | SPX | Olaf Scholz | Čínské firmy | Deloitte | Solidní výsledky | Zveřejňování výsledků | Buenos Aires | Náctiletý podnikatel | Objednávky | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Denní obchodování | Vývoj ceny | Analytik | Návratnost | Ekonomické prognózy | Napětí mezi USA a Čínou | Výnosy | Výdaje | Vývoj ceny americké ropy WTI | ČTK | ENGETO | ONS | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Komodity | Bavlna | Biliony USD | Odliv investic | Analýza | Dodavatelské řetězce | XTB Research
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Práce v Německu
Práce z domova
Pracovníci společností
Pracovní den
Pracovní dokument
Pracovní místa
Pracovní místa v USA
Pracovní místa v zemědělském sektoru
Pracovní síla
Pracovní síly

Následující klíčová slova

Pracovní trh 2024
Prada
Pragerovy sady
Pragerovy sady Libina
Prague Convention Bureau
Prague Crypto Trading 2018
Prague Economic Papers
Prague Interbank Offered Rates
Prague Live Trading
Prague Stock Trading
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít