Pondělí 21. dubna 2025 00:34
reklama
RebelsFunding
reklama
Fintokei Payouty
reklama
RebelsFunding
reklama
Fintokei Payouty

Překoupenost

img

Investoři v době nejistoty – Prodat, koupit, nebo držet?

17.04.2025 Donald Trump opět proměnil trhy v emoční horskou dráhu – nejprve vyvolal masivní propady na hranici kolapsu a následně přinesl jeden z nejlepších obchodních dnů v historii Wall Street.
img

Zlato: Pokračující nejistota dál podporuje růst ceny zlata

17.04.2025 Cena zlata roste téměř kolmo vzhůru už čtyři měsíce. Hlavním hnacím motorem jsou rostoucí obavy, že by se globální ekonomika mohla zhroutit pod tíhou eskalujícího napětí — především konfrontace mezi Pekingem a Washingtonem.
img

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 16.–18. dubna 2025: prodávejte pod 3 320 USD (překoupenost – 21 SMA)

17.04.2025 Zlato se na začátku americké seance obchoduje kolem úrovně 3 312 v býčím směru poté, co se vymanilo ze symetrického trojúhelníku. V následujících hodinách bude pravděpodobně pokračovat v růstu a dosáhne linie Murray 7/8 na 3 359 USD.
img

Koruna posiluje. Ztrácí dolar status bezpečného přístavu?

15.04.2025 V posledních dnech jsme byli svědky výrazného oslabení amerického dolaru, a to nejen vůči české koruně. Investoři od dolaru odcházejí kvůli kombinaci negativních faktorů: zhoršující se výhledy americké ekonomiky, sílící euro, ale také rozruch na kapitálovém trhu, zejména u amerických dluhopisů. Jsme svědky měnícího se světového finančního řádu?
img

Návrat býků na trh s benzínem: Klíčové technické úrovně

14.04.2025 Cena benzínu se v posledních dnech odrazila z minima 187,64 USD a vykazuje známky stabilizace. Po prudkém poklesu došlo ke krátkodobému obratu, který je technicky potvrzen proražením klouzavých průměrů EMA 50 (oranžová) a SMA 100 (modrá) směrem vzhůru, což značí možný obrat trendu.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 14. dubna: Dolar – z lídra outsiderem

14.04.2025 Pár EUR/USD v pátek pokračoval ve svém stabilním růstu. V tuto chvíli už nevyvstávají žádné otázky ohledně toho, co se na měnovém trhu děje – je to zcela jednoduché. Donald Trump dál zvyšuje sázky a snaží se přinutit (neexistuje vhodnější výraz) všechny země obchodující se Spojenými státy, aby tak činily výhradně za amerických podmínek. Není divu, že ne každému se tento vývoj líbí – a o žádné slibované frontě zahraničních delegací před Bílým domem zatím nikdo neslyšel.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 10. dubna: Z prince žebrákem

10.04.2025 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v růstu a opět se nedokázal udržet pod linií klouzavého průměru. Donald Trump neustále oznamuje nová cla – nebo vstupují v platnost ta dříve oznámená – případně obchodní partneři reagují vlastními cly. Každý den pozorujeme to samé: dolar oslabuje, akciové trhy klesají a roste poptávka po bezpečných aktivech, což zřetelně odráží aktuální sentiment na trhu.
img

Zlato na vzestupu

09.04.2025 Zlato se po výrazné korekci odrazilo od úrovně kolem 2958 USD a aktuálně ukazuje známky obnoveného růstového trendu. Proražení sestupné trendové linie, která dominovala trhu od počátku dubna, spolu s růstem nad klouzavý průměr EMA 50 (3017,70 USD) a těsně nad SMA 100 (3042,32 USD), představuje důležitý technický signál.
img

Přehled pro pár GBP/USD – 8. dubna. Tentokrát se do propasti řítí libra

08.04.2025 Měnový pár GBP/USD během pondělní seance pokračoval v prudkém poklesu, který připomínal kolaps. Dokáže dnes vůbec někdo zpětně vysvětlit, co se aktuálně na trzích děje? Nikdo nezpochybňuje propad amerických akcií, indexů, kryptoměn nebo ropy. Ani pokles USD, ke kterému došlo minulý týden, nebyl nijak zvláštní. Opakovaně jsme uváděli, že situace ve Spojených státech pod vedením Trumpa není natolik vážná, aby odůvodnila trvalý pokles dolaru. A nyní se už druhý den propadá britská libra, zatímco dolar posiluje. Vyvstává tedy nová otázka: Proč libra klesá?
img

Místo, odkud není návratu: trhy se hroutí, USA vstupují do medvědí fáze

07.04.2025 První dubnový týden byl pro americké akcie nejhorším obdobím od února 2020. Hlavní indexy během pěti dnů klesly o více než 9 % v důsledku sílících globálních ekonomických otřesů, hlavně eskalace tlaku amerických cel. Investoři hromadně opouštějí riziková aktiva a přesouvají kapitál k hotovosti a defenzivním pozicím.
img

Přehled páru EUR/USD – 7. dubna. Zpráva Nonfarm Payrolls a Jerome Powell zachránili dolar

07.04.2025 Pár EUR/USD během středy a čtvrtka ztratil více než 300 pipsů, ale v pátek zaznamenal silné oživení. Nikdo by se nedivil, kdyby dolar pokračoval v poklesu i v pátek. Trh stále reaguje selektivně na zprávy, události a data, která by měla dolar podpořit, a páteční makroekonomické údaje z USA byly poněkud smíšené. Na jedné straně byl počet nových pracovních míst mimo zemědělství (NonFarm Payrolls) výrazně nad očekáváním, na straně druhé však míra nezaměstnanosti vzrostla na 4,2 %, což nikdo nečekal.
img

Přehled páru EUR/USD – 4. dubna: Trumpova cla opět srazila dolar

04.04.2025 Pár EUR/USD posílil mezi středou a čtvrtkem téměř o 300 pipsů. Byli jsme svědky té samé situace, která se odehrála na začátku března, kdy se americký dolar propadl o 400 pipsů během pouhých tří dnů – i když současný pokles je ještě intenzivnější. Přesný rozsah poklesu není důležitý. Co je důležité, je to, že trh opět jasně reagoval na to, jak vnímá cla Donalda Trumpa. A tato reakce byla zřejmá: dolar nikdo nechce, americký akciový trh klesá a klesá i bitcoin.
img

XAU/USD – Analýza a prognóza vývoje

04.04.2025 Support zlata se nachází poblíž úrovně 3 116 USD, kde se zastavil jeho intradenní pullback po dosažení nového historického maxima. Obavy investorů z možných důsledků recipročních cel prezidenta Donalda Trumpa na globální volný obchod a širší světovou ekonomiku vedou ke zvýšené poptávce po bezpečných aktivech, včetně zlata.
img

Přehled páru GBP/USD – 3. dubna: Trh už Trumpova cla unavují

03.04.2025 Dne 2. dubna se měnový pár GBP/USD nadále obchodoval v naprostém flatu. Co způsobilo, že dolar přestal klesat? Vždyť Trump téměř každý týden oznamuje nová cla nebo na jejich zavedení alespoň naráží. Nejdříve chceme zdůraznit, že tak důležitou událost, jakou je oznámení nové americké obchodní politiky, by nemělo smysl analyzovat unáhleně. Připomeňme si, že není výjimkou, když se pár EUR/USD po zasedání Federálního rezervního systému silně pohne jedním směrem, jen aby se druhý den vrátil zpět. Totéž se může stát i nyní – protože jde o události podobného rozsahu. Nejlepší je vyvozovat závěry až s odstupem času.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 31. března: Nonfarm Payrolls, Trump a nezaměstnanost mohou dolaru způsobit nové problémy

31.03.2025 Měnový pár GBP/USD se v pátek nadále obchodoval do strany poblíž svých maxim. Tento pohyb do strany přetrvává již několik týdnů a britské libře se po silné rally nepodařilo dosáhnout ani minimální korekce. Proto je velmi obtížné očekávat výrazný růst amerického dolaru, přestože širší trendy v denním a měsíčním časovém rámci zůstávají medvědí.
img

Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 28. března: libra stěží klesla, než opět vzrostla

28.03.2025 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek opět obchodoval na vyšší úrovni, přestože jen o několik dní dříve jakoby začala korekce směrem dolů. Trh již strávil slabou zprávu o vývoji inflace ve Spojeném království a silné údaje o zboží dlouhodobé spotřeby v USA. Co však dělat, když Trump druhý den oznámí nová cla a dolar opět klesne? V důsledku toho stále nevidíme ani náznak pořádné korekce – pouze mírný pullback.
img

Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 27. března: britská libra stagnuje

27.03.2025 Ve středu se měnový pár GBP/USD otevřeně obchodoval ve flat rozpětí. Volatilita zůstává nízká, bez trendových pohybů i v rámci dne. Jinými slovy, trh jednoduše stagnuje. Pozoruhodné je, že obchodníci nadále ignorují téměř všechny makroekonomické a fundamentální údaje. Například včera vyšlo najevo, že inflace ve Velké Británii klesla na 2,8 % a jádrová inflace na 3,5 % – tedy pod očekávání. Co tyto zprávy naznačují? Naznačují, že inflace ve Spojeném království není tak špatná, jak minulý týden varoval guvernér Bank of England Andrew Bailey. Klesající inflace znamená, že BoE se může v nejbližší době přiklonit k mírně holubičímu postoji a libra, která bez zjevného důvodu prudce vzrostla, by mohla alespoň začít korigovat.
img

Měnový pár USD/JPY začíná vytvářet pullback

25.03.2025 USD/JPY se nachází u významné psychologické hranici 150,00, která se nachází v blízkosti 200-periodového jednoduchého klouzavého průměru (SMA). Od 11. března, kdy se pár vrátil z úrovně 146,70, se vyvíjí v rostoucí tendenci. Jakákoli závěrečná seance nad 200-periodovým SMA a bezprostřední hladinou odporu 150,15 by mohla v blízké budoucnosti změnit výhled na silně pozitivní.
img

Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 21. března: Bank of England neměla na současnou situaci žádný vliv

21.03.2025 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval velmi klidně, stejně jako ve středu večer. Jak jasně ukazuje graf níže, volatilita v poslední době klesla na znatelně nízkou úroveň. Co je 60 pipsů za den pro britskou libru? V podstatě se jedná o stagnaci ceny. Ve středu večer měl Federální rezervní systém možnost rozhýbat trh a podpořit dolar. A Fed udělal vše, co mohl, aby vyvolal posílení dolaru, i když to nebylo jeho přímým záměrem. Powellova rétorika i rozhodnutí Fedu byly jestřábí, stejně jako na všech posledních zasedáních. Je sice pravda, že nebyla "ultra jestřábí", ale v tuto chvíli trh ignoruje všechno kromě cel Donalda Trumpa, která vnímá jako pověstnou "red flag". Vše ostatní ustupuje do pozadí. Vzhledem k tomuto kontextu neměla Bank of England nikdy velkou šanci výrazněji ovlivnit náladu na trhu.
img

Trhy uvízly v začarovaném kruhu, ze kterého nevidí východisko (potenciální pokles cen bitcoinu a zlata)

20.03.2025 Trhy jsou aktuálně silně otřeseny převládajícím negativním sentimentem, který se nad nimi vznáší jako těžké břemeno, a řešení je v nedohlednu. Budoucí dynamika trhu zůstává vzhledem k této situaci nejistá a vzbuzuje důležité otázky.
img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 19. března: Co změní zasedání Fedu?

19.03.2025 Měnový pár EUR/USD v úterý pokračoval v růstu. Ačkoli pohyb směrem vzhůru slábne, euro zůstává silné, zatímco americký dolar stále klesá. Děje se tak i přes naprostou absenci významných makroekonomických a fundamentálních událostí. Donald Trump nezavádí nová cla a nejsou zveřejňovány žádné významné zprávy ani ukazatele. Přesto americký dolar nadále klesá.
img

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 18.–20. března 2025: Prodávejte pod 3 037 USD (Murray +2/8 + W_R1)

19.03.2025 Zlato se na začátku americké seance obchodovalo na 3 029,38 USD, nad Murray +1/8, a dostalo se na překoupené úrovně nad psychologickou hranici 3 000 USD.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 18. března: Libra vytrvale stoupá vzhůru

18.03.2025 Měnový pár GBP/USD se v pondělí nadále přikláněl k růstu. Ve Spojeném království nedošlo během dne k žádným významným událostem, zatímco v USA byla zveřejněna pouze jedna zpráva, která nebyla příčinou nového poklesu amerického dolaru. Pohyb na GBP/USD nyní připomíná setrvačnost, kdy trh pokračuje v nákupech jednoduše proto, že měna stále roste. Co však bylo hnací silou nedávných zisků libry? Ekonomika Spojeného království opět zaznamenala pokles a došlo také k poklesu průmyslové výroby. Bank of England se tento týden nechystá snížit úrokové sazby, stejně jako Federální rezervní systém. Obě sazby se v současné době nacházejí na úrovni 4,5 %. Pokud ani jedna z centrálních bank nehodlá sazby snížit, proč roste pouze libra?
img

EUR/USD. 17. března. Obchodníci si udělali přestávku, dokud Trump mlčí

17.03.2025 V pátek se pár EUR/USD nadále obchodoval do strany. Aktuálně se kotace drží nad 200,0% Fibonacciho hladinou na úrovni 1,0857, ale to nemá velký význam, protože na trhu se neobjevují žádné signály ani silné pohyby. Samotná úroveň 1,0857 není na bočním trhu nijak zvlášť důležitá, protože pár minulý týden uzavřel pod ní bez následného poklesu. Pro jasnější signály je zapotřebí proražení z bočního pásma.
img

Přehled vývoje na měnovém páru EUR/USD dne 17. března: Žádný náznak korekce

17.03.2025 Měnový pár EUR/USD v pátek nenavázal na svůj pomalý pohyb směrem dolů ze středy a čtvrtka. V důsledku toho si na korekci budeme muset opět počkat. Podívejme se v rychlosti na současnou technickou situaci týkající se evropské měny.
img

EUR/USD: 14. března. Slabé pokusy medvědů

14.03.2025 Ve čtvrtek měnový pár EUR/USD pokračoval v poklesu a konsolidoval pod 200,0% korekční hladinou na úrovni 1,0857. To naznačuje, že by se pohyb směrem dolů mohl rozšířit směrem k další zóně supportu na úrovni 1,0781–1,0797 a také k Fibonacciho hladině 161,8 % na úrovni 1,0734. Proražení úrovně 1,0857 by znamenalo potenciální obrat ve prospěch eura, což by vedlo k obnovení vzestupného trendu směrem k 1,0944.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD na 14. března: poslední den týdne je pouhou formalitou

14.03.2025 Ve čtvrtek měnový pár GBP/USD zahájil mírnou korekci směrem dolů. Libra sice nijak výrazně neoslabila, ale vysvětlit, proč dva týdny rostla, je obtížné. Silným důvodem k prodeji dolaru jsou samozřejmě cla Donalda Trumpa, která by mohla vyvolat recesi v americké ekonomice i celosvětově. Nepředbíhá však trh sám sebe? Jak již bylo zmíněno, v americké ekonomice se zatím nic katastrofického nestalo. Federální rezervní systém navíc stále nehodlá snížit úrokové sazby více než dvakrát v roce 2025, zatímco Evropská centrální banka a Bank of England zůstávají mnohem více holubičí. Pokud pomineme zprávy o Trumpových clech, jaké další důvody existují pro růst eura a libry vůči americkému dolaru? Britská ekonomika zůstává slabá a stagnuje. BoE je nucena snižovat sazby, i když nechce – ekonomické stimuly jsou nezbytné. Obchodní jednání mezi Londýnem a Washingtonem, jejichž cílem je vyhnout se clům, nepřinesla žádné konkrétní výsledky. Jednání s Donaldem Trumpem je vždy ošemetné; nezbývá než přistoupit na jeho podmínky.
img

Přehled pro pár EUR/USD na 13. března: Kanada je špatná, Trump je dobrý

13.03.2025 Měnový pár EUR/USD zažil v průběhu celé středy relativně klidnou obchodní seanci, nicméně panuje nejistota ohledně toho, kdy by mohlo dojít k dalšímu kolapsu dolaru. Za poslední týden a půl se jasně ukázala jedna věc: jakékoliv nové oznámení cel vůči kterékoliv zemi na světě způsobuje rychlý propad dolaru. Zdá se, že je v tom jistý smysl pro poetickou spravedlnost. Trh, podobně jako zbytek světa, dává Trumpovi jasně najevo, co si myslí o jeho politickém stylu.
img

UniCredit potřebuje souhlas antimonopolního úřadu pro převod podílu v Commerzbank

12.03.2025 Italská banka UniCredit potřebuje kromě schválení Evropské centrální banky (ECB) také souhlas německého antimonopolního úřadu, aby mohla přeměnit své deriváty v Commerzbank na akciový podíl. Informaci uvedly zdroje obeznámené s celou záležitostí.
img

EUR/USD. 12. března. Obchodní válka mezi USA a Kanadou je v plném proudu

12.03.2025 V úterý se pár EUR/USD upevnil nad 200,0% korekční hladinou na úrovni 1,0857 a pokračoval v růstu směrem k úrovni 1,0944, které býci ke konci dne úspěšně dosáhli. Odraz od této úrovně nahrával americkému dolaru, ale kdo ještě vůbec věří v sílu amerického dolaru? Pokles k 1,0857 je možný, ale uzavření nad 1,0944 zvýší pravděpodobnost dalšího posílení eura směrem k další Fibonacciho hladině 261,8 % na úrovni 1,1056.
img

Obchodní signály pro pár EUR/USD na 11.–14. března 2025: prodávejte pod 1,0939 (Murray +2/8 – překoupenost)

12.03.2025 Euro se zkraje americké seance obchoduje kolem úrovně 1,0908, nad Murray +1/8 a dosahuje úrovní z října 2024. Na začátku úterního obchodování znovu nabralo síly a teď se dostává do zóny 1,0939, která představuje silnou rezistenci.
img

Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 12. března: Bohatství USA podle Donalda Trumpa

12.03.2025 Měnový pár GBP/USD v úterý zahájil novou vlnu vzestupného pohybu, přestože pro tento trend neexistují konkrétní důvody. Během dne se ve Spojeném království neodehrály žádné významné události a zpráva JOLT byla od počátku považována za druhořadou. Kdo se však nyní skutečně soustředí na makroekonomické údaje, když trh nadále ovlivňuje Donald Trump? V našem přehledu o euru jsme spekulovali, že by Trump mohl mít nějaký geniální plán, i když je těžké pochopit jaký, protože mnohé jeho kroky se zdají být zcela absurdní a negativně ovlivňují Ameriku i její občany.
img

EUR/USD. 11. března. Evropská unie se připravuje na obchodní válku s USA

11.03.2025 Pár EUR/USD se v pondělí celý den konsolidoval a držel se těsně pod korekční úrovní 200,0 % (1,0857). Průraz nad ni by signalizoval pokračování uptrendu k dalšímu cíli 1,0944. Cena se od 1,0857 už několikrát odrazila, ale žádný z těchto pullbacků nevedl k výraznému poklesu. Býci neopouštějí trh, jen čekají na nové impulzy k dalším nákupům.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 11. března. Analýza vývoje obchodování na forexu

11.03.2025 K otestování ceny na úrovni 1,0849 došlo v době, když indikátor MACD právě začal klesat od nuly, což potvrdilo příznivý bod pro vstup do prodeje eura. To vedlo k poklesu páru o 25 pipsů, po kterém tlak na euro polevil.
img

Přehled vývoje na měnovém páru EUR/USD dne 7. března

07.03.2025 Měnový pár EUR/USD se během většiny čtvrtečního obchodování pohyboval v úzkém rozpětí, ale po zveřejnění výsledků zasedání Evropské centrální banky (ECB) obnovil růst. Trh na výsledky reagoval novou vlnou nákupů eura, přestože ECB podle očekávání snížila všechny tři klíčové úrokové sazby. Jinými slovy: ECB plánovala snížení sazeb, ECB sazby snížila, a přesto euro posílilo. To vystihuje současné naprosté odtržení trhu od logické cenové akce. Investoři pokračují ve výprodeji amerického dolaru jednoduše proto, že s ním nechtějí mít nic společného, a tato neochota má jeden jediný důvod – Donalda Trumpa. Toto téma se opakuje celý týden. Dokonce i v pondělí euro prudce rostlo, aniž by k tomu mělo jakékoli makroekonomické důvody.
img

Trh s ropou je na pokraji zhroucení. Dokáže se ropa Brent udržet nad 70 dolary?

26.02.2025 Na trhu s ropou a zemním plynem se v blízké budoucnosti očekává obchodování s vysokou volatilitou. Ropa zůstává pod tlakem a její schopnost udržet se nad 70 dolary bude záviset na dalším geopolitickém vývoji a makroekonomických údajích.
img

XAU/USD: Analýza a prognóza vývoje

25.02.2025 Zlato se stále obchoduje v rámci několikadenního obchodního rozpětí a snaží se dosáhnout svého historického maxima. Obavy investorů z možné globální obchodní války vyvolané cly zavedenými americkým prezidentem Donaldem Trumpem posilují status zlata jako bezpečného aktiva. Navíc obavy, že by protekcionistická politika mohla podnítit inflační tlaky, posilují roli zlata jako zajištění proti růstu cen.
img

Analýza trhu s kávou

21.02.2025 Trh s kávou v posledních týdnech zažil silný růst, avšak aktuální vývoj naznačuje, že býčí momentum slábne. Po dosažení vrcholu 438 $ došlo k poklesu na současných 390 $, což představuje propad o 11 %. Otázkou nyní zůstává, zda se jedná pouze o dočasnou korekci, nebo začátek delšího sestupného trendu.
img

Stříbro testuje klíčovou rezistenci

18.02.2025 Aktuální pohyb ceny stříbra naznačuje možné důležité rozhodnutí v nejbližších dnech. Cena se nachází poblíž rezistence na úrovni 32,5 USD za unci, což je klíčová hranice, kterou se trh pokouší překonat.
C:\fakepath\trader-23122024.jpg

Není všechno zlato, co se třpytí

23.12.2024 V předvánočním čase se zaměříme na vzácné kovy, kde můžeme vidět dva zcela protichůdné trendy. Zatímco zlato se stříbrem rostou na velmi silné úrovně, platina a palladium ztrácejí hodnotu. Některé historické poměry cen vzácných kovů tak jsou výrazně vychýlené.
img

USD/CAD. Analýza a prognóza vývoje

20.12.2024 Pokles lze přičíst vybírání zisků vzhledem k podmínkám překoupenosti v denním grafu. Širší fundamentální pozadí však stále přeje býčímu sentimentu. Opatrný přístup Federálního rezervního systému k uvolnění měnové politiky v příštím roce nadále podporuje rostoucí výnosy amerických státních dluhopisů. Navíc jsou pro americký dolar příznivým faktorem geopolitická rizika a obavy z obchodní války. Mezitím politické nepokoje v Kanadě, holubičí postoj Bank of Canada a klesající ceny ropy oslabují kanadský dolar vázaný na komodity, což pomáhá omezovat pokles páru USD/CAD.
img

Obchodní signály pro BITCOIN (BTC/USD) na 18.–20. prosince 2024: prodávejte pod 106 250 USD (Murray +1/8 – překoupenost)

18.12.2024 Bitcoin po dosažení historického maxima 108 300 USD prochází silnou technickou korekcí. Zatím klesl o více než 5 000 USD, což naznačuje, že by v příštích dnech mohl pokračovat v korekci a dosáhnout úrovně 95 799 USD, kde se nachází 200 EMA.
img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 13. prosince? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

13.12.2024 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek nadále obchodoval s mírnou tendencí k poklesu v rámci horizontálního kanálu 1,0451–1,0596. Vzhledem k tomu, že cena nyní dosáhla spodní hranice tohoto kanálu, je odraz a nový pohyb vzhůru poměrně pravděpodobný. Je však třeba poznamenat, že jak pohyb do strany, tak korekce nemohou trvat donekonečna. Proto se přikláníme k prolomení úrovně 1,0451. Evropská centrální banka včera podle očekávání snížila sazby o 0,25 %. Je nepravděpodobné, že by toto rozhodnutí přímo vyvolalo pokles eura. Nedávné oslabení eura v posledních dnech bylo způsobeno spíše technickými faktory, konkrétně odrazem od horní hranice horizontálního kanálu. Christine Lagarde včera vyjádřila spíše pesimistický výhled, ale neoznámila nová opatření na uvolnění měnové politiky. Slabá reakce trhu na její projev dále potvrzuje, že postoj ECB má v současné době malou váhu. Důležitý je pokračující klesající trend a překoupenost eura, která se vyvíjí už dva roky.
C:\fakepath\burza-08122024.jpg

Index S&P 500 vzrostl o procento a pokračuje v objevování nových území

08.12.2024 Americký akciový index vzrostl již třetí týden za sebou. Během něj několikrát posunul historické maximum a celkově přidal 0,96 %.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování dne 25. listopadu pro začínající obchodníky (seance v USA)

25.11.2024 K otestování ceny 1,0473 došlo ve chvíli, kdy ukazatel MACD začal klesat od signální linie, což potvrdilo platný signál pro prodej eura. V důsledku toho se pár propadl o 25 bodů, ale nedosáhl cílové úrovně 1,0435.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 22. listopadu 2024

22.11.2024 Ve středu zástupci Evropské centrální banky varovali před riziky dluhové krize v eurozóně. Včera přešli k ujišťování trhů o dalším uvolňování měnové politiky centrální banky – samozřejmě výhradně proto, aby zabránili rozvoji dluhové krize. Není překvapením, že taková prohlášení způsobila, že euro nadále ztrácelo půdu pod nohama.
C:\fakepath\engulfing-13112024-uvod.jpg

Jak obchodovat pomocí formace Engulfing

13.11.2024 Býčí a medvědí pohlcení (bullish engulfing a bearish engulfing) jsou klíčovou součástí technické analýzy, která se často používá k identifikaci obratů na určitém trhu. V tomto článku si tedy ukážeme, co jsou tyto formace zač a jak je můžeme využít k obchodování na finančních trzích.
img

Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 25. října 2024

25.10.2024 Nadměrná překoupenost dolaru se konečně začala projevovat, což jednotné evropské měně umožnilo vykázat určitý růst navzdory předběžným odhadům indexu podnikatelské aktivity. Souhrnný index podnikatelské aktivity v eurozóně vzrostl ze 49,6 na 49,7 bodů, ačkoli prognóza počítala s 50,1 body. Tento výsledek byl dán indexem aktivity ve službách, který klesl z 51,4 na 51,2 bodů, zatímco se očekával nárůst na 51,7 bodů. Určitou podporu ale nabídl index aktivity ve výrobě, který se zvýšil ze 45,0 na 45,9 bodů a překonal tak očekávaný růst na 45,2 bodů.
img

Stříbru by mohl brzy dojít dech někde mezi 35,00 a 36,25 body

22.10.2024 Stříbro se v pátek dostalo do velkých vln a v pondělí dokonce našlo nový zájem o nákupy a vystoupalo až na 34,25, což je jeho nejvyšší hodnota za posledních téměř dvanáct let. Nyní se však zdá, že býci budou muset na chvíli nabrat dech. Vzhledem k tomu, že cena uzavřela nad horním Bollingerovým pásmem a stochastický oscilátor signalizuje překoupenost, je možná na obzoru malá pauza. Pokud se tak nestane okamžitě, mohli by býci ztratit tempo o něco výše a poblíž linie odporu 2022 na úrovni 35,00.
img

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 18.–23. října 2024: prodávejte (sell) pod 2 720 USD (překoupenost – 3/8 Murray)

21.10.2024 Na začátku americké seance se zlato obchoduje kolem úrovně 2 711 a klesá poté, co dosáhlo vrcholu rostoucího kanálu a prozatím vytvořilo nové maximum na úrovni 2 717.
img

Netflix Akcie Prudce Rostou po Výsledcích za Třetí Čtvrtletí

18.10.2024 Akcie Netflix (NFLX.US) zaznamenaly prudký růst po zveřejnění výsledků za třetí čtvrtletí 2024, kde společnost dosáhla nárůstu zisku o 41 % a přidala solidních 5,1 milionu nových předplatitelů. V důsledku toho vzrostly akcie Netflixu o 16 % v rámci after-hours obchodování, čímž překonaly klíčové úrovně odporu a dostaly se zpět do centra pozornosti investorů.
img

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 16.–18. října 2024: prodávejte (sell) pod 2 685 USD (21 SMA – překoupenost)

17.10.2024 Na začátku americké seance se zlato obchoduje kolem úrovně 2 680 s býčí dynamikou a dosahuje zóny rezistence. Tato oblast zahrnuje maximum 2 685 a denní R_2. Věříme, že zlato v této zóně narazí, a proto očekáváme následnou silnou technickou korekci.
C:\fakepath\trendovy-kanal-10102024-uvod.jpeg

Trendový kanál v technické analýze - návod, tipy a strategie

10.10.2024 Obchodování v trendovém kanálu je jednou z nejefektivnějších strategií pro identifikaci a využití cenových příležitostí na trzích. Ať už jste začátečník nebo zkušený trader, pochopení a správné využití trendových kanálů může výrazně zvýšit vaše šance na úspěch. Tento článek vás provede základy trendových kanálů a naučí vás, jak na nich profitovat.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 2. října: Euro nevydrželo

02.10.2024 Měnový pár EUR/USD prošel v pondělí a úterý prudkým poklesem, kdy se kotace eura během necelých dvou dnů propadly o 160 pipů. Dlouho jsme obchodníky upozorňovali, že euro je překoupené a neúměrně drahé a že postrádalo růstové faktory už před několika měsíci, natož teď. Takže začal kolaps. Věříme, že jde teprve o začátek poklesu, který může být dlouhodobý. Musíme pochopit, že trh během posledních dvou let aktivně zohledňuje budoucí uvolnění měnové politiky Fedu. Teď, když tento proces probíhá, nejsou další důvody k prodeji dolaru.
img

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na období 25.–27. září 2024: prodávejte (sell) pod 2 656 USD (6/8 Murray – překoupenost)

26.09.2024 Na začátku americké seance se XAU/USD obchoduje na úrovni 2 656, kolem 6/8 Murray a v rámci býčího trendového kanálu, který se ve H4 grafu formuje od 17. září. Během asijské seance dosáhlo zlato vrcholu na 2 670. Od té doby dochází ke konsolidaci. Pravděpodobně se jedná o technickou korekci, takže by kov mohl dosáhnout úrovně 2 632.
img

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 13.–16. září 2024: prodávejte pod 2 578 USD (Murray +2/8 – překoupenost)

16.09.2024 Zlato se zkraje americké seance obchoduje kolem 2 566 USD, pod Murray +2/8 a v silném býčím trendu. Proto pravděpodobně dosáhne úrovně 2 578 USD. V této oblasti by mohla přijít technická korekce.
img

Obchodní signály pro pár EUR/USD na 26.–29. srpna 2024: prodávejte pod úrovní 1,1180 (Murray 7/8 – překoupenost)

27.08.2024 Pár EUR/USD se obchoduje kolem úrovně 1,1168 v rámci býčího trendového kanálu, který se formuje od 2. srpna, a dává signál technické korekce. Euro během evropské seance dosáhlo maxima 1,1201 a od té doby pozorujeme korekci. Instrument bude tedy v následujících hodinách pravděpodobně pokračovat v poklesu, dokud nedosáhne 21 SMA na úrovni 1,1142. Nakonec by mohl dosáhnout Murray 6/8 na úrovni 1,1108.
img

Obchodní signály pro pár GBP/USD na 20.–25. srpna 2024: prodávejte pod úrovní 1,3061 (Murray 6/8 – překoupenost)

21.08.2024 Britská libra (GBP/USD) se obchoduje kolem úrovně 1,3027, klesá po silné rally, která se dotkla úrovně 1,3051 a téměř oblasti Murray 6/8, která představuje silnou rezistenci.
img

Invesco: Proč byla nedávná korekce trhu možná přehnanou reakcí

15.08.2024 Masivní výprodej na akciových trzích, ke kterému došlo minulé pondělí, se do konce týdne podařilo výrazně zvrátit. Nejšťastnější byli možná ti investoři, kteří na dva týdny vypnuli finanční zpravodajství, aby mohli sledovat sportovní přenosy, od moderního pětiboje až po breakdance, a teprve nyní znovu naladili finanční zprávy. Minulý týden jsem si říkala, jestli by „tipování budoucích kroků Fedu“ nemohlo být považováno za oficiální sport, když se ho účastní tolik lidí.
img

Přehled vývoje GBP/USD dne 31. července; libra před zasedáním Bank of England klesá

31.07.2024 Domníváme se, že důvodem poklesu páru je jeho překoupenost, nadcházející snížení sazeb ze strany Bank of England a nepřiměřený růst, který vykazoval poslední tři měsíce. Opakovaně jsme se zmiňovali o tom, že růst tohoto páru byl nelogický, a možná nyní nastal čas, aby byla nastolena spravedlnost.
C:\fakepath\burza-12072024.jpg

Změna trendu kvůli jednomu číslu?

12.07.2024 Čtvrteční silně očekávaná americká inflační data překvapila příjemným směrem. Spotřebitelské ceny poklesly meziměsíčně o 0,1 %, jádrová složka pak o 0,1 % rostla.
C:\fakepath\trader-16062024.jpg

Index S&P 500 dále stoupá, je nad 5 400

16.06.2024 Americký akciový index S&P 500 v týdnu několikrát posunul historické maximum, poprvé se vyhoupl nad 5 400 bodů a za týden vzrostl o 1,58 %.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 5. června (seance v USA)

05.06.2024 K otestování ceny 156,60 došlo ve chvíli, kdy se ukazatel MACD výrazně posunul od nuly směrem vzhůru a dosáhl denních maxim, což naznačuje jeho překoupenost. To nám umožnilo vstoupit do trhu s cílem prodat dolar, ale jak jsem upozorňoval ve své dopolední předpovědi, k výraznějšímu pohybu směrem dolů nikdy nedošlo. Odpoledne se očekává zveřejnění řady údajů, které mohou americkému dolaru jak uškodit, tak ho podpořit. V případě dobrých údajů o změnách počtu zaměstnanců od ADP, indexu podnikatelské aktivity ISM v sektoru služeb a kompozitního indexu PMI je možné vsadit na další růst USD/JPY v rámci pokračování dopoledního trendu. Špatná čísla vrátí na pár tlak, což povede k poměrně výrazné korekci v rámci dne, čehož budou chtít co nejdříve využít také kupující dolaru. Co se týče intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

Zachrání Hamilton Ferrari❓

07.05.2024 Ferrari vždy dodá o jeden vůz méně, než požaduje trh. To jsou slova Enza Ferrariho, zakladatele italské společnosti vyrábějící sportovní vozy, která právě zveřejnila své finanční výsledky za první čtvrtletí roku 2024. Ty byly přijaty poměrně chladně, což se po zveřejnění setkalo s výprodejem akcií. Na druhou stranu poklesy akcií Ferrari na burze probíhaly přibližně od historických cenových maxim. Bude společnost schopna generovat silná čísla i v budoucnu, při dalším snižování prodejů? Pomůže jí Lewis Hamilton, který se od sezóny 2025 připojí k týmu Ferrari ve formuli 1? Potřebuje vůbec společnost tak významného velvyslance, když poptávka výrazně převyšuje prodeje?
img

Graf dne: USDJPY (26.04.2024)

26.04.2024 Bank of Japan today held rates unchanged at 0.1% level, leading to another wave of Japanese yen depreciation, as USD/JPY hit 156 level at 34-year highs. The bank boosted core CPI median forecast for fiscal 2024 to 2.8% vs 2.4% in January, but Core CPI is expected to reach 1.9% by 2026. Here are some highlights from BoJ quarterly report which showed moderate recovery in Japan's economy, despite some weakness still observed.
C:\fakepath\burza-31032024.png

Index S&P 500 pokračuje v růstu a první kvartál uzavřel na dalším rekordu

31.03.2024 Americký akciový trh dále roste, index S&P 500 ve zkráceném obchodním týdnu zpevnil o dalších 0,39 % a uzavřel první čtvrtletí na novém historickém maximu.
C:\fakepath\akciove-indexy-25032024-uvod.png

Charakteristika a vlastnosti akciových indexů

25.03.2024 Pojďme se ponořit do fascinujícího světa akciových indexů, které jsou ztělesněním ekonomické dynamiky a obchodního ducha. Nejedná se jen o suchá čísla na obrazovkách obchodníků, nýbrž o živé organismy představující pulzující srdce finančních trhů. Čím jsou tedy akciové indexy tak zvláštní?
img

Obchodní signály pro BITCOIN (BTC/USD) na 15.–20. března 2024: nakuoujte nad 68 750 USD (3/8 Murray – 21 SMA)

18.03.2024 Bitcoin se obchoduje kolem 67 750 USD, pod vzestupným trendovým kanálem tvořícím se od 26. února, a pod 21 SMA nacházejícím se na úrovni 71 417 USD. Na grafu H4 vidíme, že bitcoin prudce překonal formaci symetrického trojúhelníku, která se tvořila od začátku března. Vidíme, že kryptoměna vykazuje známky změny trendu, ale k tomu by se bitcoin měl obchodovat pod kanálem 3/8 Murray.
C:\fakepath\trading-27022024-3.jpg

Umění diverzifikace v tradingu

28.02.2024 Diverzifikace je v tradingu klíčovým slovem, o kterém se mluví často, ale ne vždy je plně pochopeno, co všechno může zahrnovat. Většinou si ho spojujeme se světem investic, nicméně je třeba pochopit, že nejde čistě jen o rozložení investic mezi různé finanční instrumenty, ale o mnohem širší koncept, který má za cíl snížit riziko a zvýšit potenciální výnosy.
img

Obchodní signály pro EUR/USD na 22.–25. února 2024: prodávejte pod 1,0864 (překoupenost – 2/8 Murray)

22.02.2024 Na začátku americké seance se měnový pár EUR/USD obchoduje na úrovni 1,0850, pod zónou 2/8 Murray a nad 200 EMA s býčí tendencí, avšak vykazuje známky vyčerpání.
img

Graf dne: JAP225 (22.02.2024)

22.02.2024 Japonský index Nikkei 225 (kontrakt JAP225) si během dnešní seance připisuje více než 2 % a překonává historickou hodnotu ATH z roku 1989.
img

Plán obchodování EUR/USD a GBP/USD na 15. února

15.02.2024 Euro zůstalo stabilní, zatímco libra před zahájením americké obchodní seance pokračovala v sestupném trendu. K tomu druhému došlo kvůli očekávání, že britský CPI vzroste ze 4,0 % na 4,1 %. První jmenovaný naopak mnohé překvapil, protože údaje o průmyslové výrobě v regionu ukázaly posun od poklesu k růstu – z -5,4 % na 1,2 %.
img

Přehled měnového páru EUR/USD. 13. února. ECB rozhodne o snížení sazeb v březnu

13.02.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nadále obchodoval v mimořádně klidném režimu. V ranních hodinách došlo k potenciálnímu proražení linie klouzavého průměru, odpoledne však došlo k obnovení mírného poklesu evropské měny. K jasné konsolidaci nad klouzavým průměrem jako v předchozích třech případech tedy nedošlo. Obchodníky jsme již upozorňovali na to, že průraz klouzavého průměru je možný. Za současných okolností však nebude znamenat posun k vzestupnému trendu.
img

Obchodní signály pro BITCOIN (BTC/USD) 9.–12. února 2024: prodej pod 48 437 USD (překoupenost – 7/8 Murray)

09.02.2024 Bitcoin (BTC) dosáhl svého měsíčního maxima na ceně 46 754 USD a vrátil se na úroveň z 11. ledna, přičemž za 24 hodin vzrostl o 3,8 %.
C:\fakepath\akcie-17122023.png

Index S&P 500 je nejvýše od ledna 2022 a historické maximum má na dohled, překoupenost si říká o pullback

17.12.2023 Americký akciový trh se v uplynulém týdnu opět vyvezl výše, a to zejména na vlně optimismu ohledně snižování sazeb Fedu v příštím roce. Index S&P 500 zaznamenal sedmý týdenní růst v řadě a celkově přidal 2,49 %, výše byl naposledy v lednu 2022.
img

USD/CAD se vrací do rostoucího trendu

13.11.2023 USD/CAD se v průběhu týdne nacházel v býčím korekčním módu a umazal část svých ztrát z listopadového ročního maxima 1,3898. Vstup do oblasti 1,3800 byl v posledních dvou dnech obtížný a v oblasti 1,3840-1,3870 by se mohla objevit další těžká překážka, ale podle technických ukazatelů by býci ještě nemuseli bitvu vzdát. Konkrétně ukazatel RSI se i přes ztrátu tempa stále drží nad neutrální hranicí 50 a stochastický oscilátor zatím nepotvrdil překoupenost, což obojí zatím udržuje pozitivní tendenci. V případě, že pár znovu aktivuje svůj rostoucí trend nad listopadovým vrcholem na úrovni 1,3898, dalším cílem bude maximum z roku 2022 na úrovni 1,3976 a psychologická hranice 1,4000.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 5. 10. 2023

05.10.2023 Počet pracovních míst v americkém soukromém sektoru se minulý měsíc zvýšil pouze o 89 000 míst, oproti očekáváním ekonomů 160 000 míst. Je úplně jedno, že data dopadla hůř, než se čekalo; důležitější je, že poslední údaje byly pro americký trh práce neuvěřitelně nízké. Není tedy divu, že dolar byl ve středu celkově slabý. Hned od zahájení obchodování začal projevovat známky únavy. Ve skutečnosti to bylo kvůli samotným prognózám. Aby byla zachována stabilita trhu práce, měla by zaměstnanost ve Spojených státech růst v průměru o více než 200 000 míst měsíčně. Může tedy růst méně, ale v příštím měsíci se musí zvýšit. Problémem je, že zaměstnanost roste nedostatečným tempem již druhý měsíc po sobě.
img

Analýza zlata na 18. 8. 2023 – Potenciál pro další pohyb směrem dolů

18.08.2023 Zlato se obchoduje v bočním trendu za cenu 1,892 USD, ale zlato je stále v sestupném kanálu bez důkazů o obratu.
C:\fakepath\akcie-23072023.png

Růst pokračuje, index S&P 500 zpevnil o více než půl procenta

23.07.2023 Americký akciový index S&P 500 zapsal do burzovního almanachu další zelenou týdenní svíčku. Zpevnil o 0,69 %, a to navzdory slabší výkonnosti velkých technologických titulů.
img

Analýza trhu s XRP (XRP/USD) – 21. června 2023

21.06.2023 Ke dni 21. června 2023 v 5:02 UTC se XRP na burze Binance obchoduje za 0,50030 USD, což je o 0,01000 USD (+2,04 %) více než při předchozím uzavření. Objem obchodů za posledních 24 hodin činil 399 399 802 XRP. Nabídková cena je 0,50030 USD a poptávková cena je 0,50040 USD. Denní rozpětí se pohybuje mezi 0,47160 a 0,50100 USD.
img

NATGAS po zprávě EIA roste o 7 %

15.06.2023 Ceny zemního plynu rostou, protože údaje EIA o zásobách ukázaly 84 miliard kubíků oproti očekávaným 94 miliardám kubíků a 104 miliardám kubíků.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 26. 05. 2023

26.05.2023 Počet pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti klesl pouze o 5 000 místo očekávaných 9 000. Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti však podle očekávání vzrostl. Ne o 3000, ale o 4000. Nárůst počátečních nároků byl kompenzován revizí předchozích údajů směrem dolů o 17 000. Zdá se tedy, že pracovní trh je v relativně dobrém stavu. Problém je v tom, že dolar nemá téměř kam růst, kvůli jeho nadměrné překoupenosti.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 22. 05. 2023

22.05.2023 Přes výraznou překoupenost dolaru euro strávilo minulý týden postupným ztrácením svých pozic. Bylo to proto, že makrodata jednoznačně favorizovala dolar. Euru se podařilo obchodovat výše až v pátek, protože na tento den nebyla naplánována žádná makrodata. Z hlediska makrodat je dnešní situace naprosto stejná a výsledky summitu G7 nepřinesly nic nového ani neočekávaného, takže je velká pravděpodobnost opakování pátečního scénáře.
C:\fakepath\eurusd-15032023-analyza.png

Denní analýza pro EUR/USD a zlato 15.3.2023

15.03.2023 EUR/USD: Tento měnový pár na denním grafu bojuje s hladinou 61,8 % Fibonacciho retracementu u 1,0745. Očekávání je spíše býčí. Technické indikátory jsou v pozitivní zóně, ale ztrácí býčí momentum. Jsme nad klouzavými průměry, neutrální SMA 20 je dynamickým supportem na 1,0635. Na 4hodinovém grafu je očekávání býčí. Mírně klesající SMA 200 je supportem na 1,0690, SMA 20 roste rychle pod ním. Technické indikátory jsou u překoupené oblasti a nemají jasný směr. Pro potvrzení růstu a otestování hladiny 1,0800 bychom museli překonat zmíněnou rezistenci.
img

Kryptoměna Graph roste na "vlně umělé inteligence" o 35 % 📈

07.02.2023 Kryptoměna Graph překonala tržní kapitalizaci 1 miliardy dolarů a dnes se obchoduje o více než 35 % výše. Rally může částečně souviset s rozvojem ekosystému Graph ve 4. čtvrtletí 2022 a novým trendem mezi projekty umělé inteligence. Dnes mezi 19:00 a 22:00 pravděpodobně společnost Microsoft (MSFT.US) vydá další prohlášení týkající se další spolupráce s OpenAI, což by mohlo zajistit další volatilitu rizikových aktiv po plánovaném Powellově projevu.
img

Akcie Rheinmetallu pohání "válečná poptávka" 📈 Společnost zvýšila prognózy

26.01.2023 Akcie největšího německého obranného konglomerátu Rheinmetall (RHM.DE) dnes posilují o více než 3,5 %. Společnost zvýšila odhady tržeb a tlačí na Berlín, který žádá o další velké zakázky. V loňském roce konglomerát vyčlenil 700 milionů eur na rozšíření výrobních kapacit v rámci přípravy plánu na posílení německé armády. Náladu zlepšila také dohoda Německa o dodávkách Leopardů na Ukrajinu:
img

Co říkají data z řetězce o odrazu Bitcoinu? 📊

17.01.2023 V sektoru kryptoměn dochází k postupnému zlepšování nálady, přičemž bitcoin pomalu překonává výraznou rezistenci na cestě k otočení hlavního trendu směrem vzhůru. Níže se podíváme na důležité ukazatele na řetězci, které vrhnou více světla na sílu současného oživení Bitcoinu, které sleduje celý trh kryptoměn. Z historického hlediska se jako silný katalyzátor růstu ukázalo překonání průměru 200 seancí a úrovní realizované ceny pod zhruba rok před poklesem na polovinu. Makroekonomické podmínky a smíšená výsledková sezóna na Wall Street mohou zároveň stále brzdit býky kryptoměn. Co ukazují údaje na řetězci?
C:\fakepath\eurusd-11012023-analyza.png

Denní analýza pro EUR/USD, AUD/USD a zlato 11.1.2023

11.01.2023 EUR/USD: Tento měnový pár je na denním grafu blízko několikaměsíčních maxim 1,0760. Nad touto hladinou bude mnoho Stop-Lossů a po jejich aktivaci bychom mohli překonat hladinu 1,0800. Nastavení je neutrální až lehce býčí. Technické indikátory míří do strany v pozitivní zóně. Klouzavý průměr SMA 20 roste nad SMA 100 i SMA 200 a je dynamickým supportem na 1,0630. Na 4hodinovém grafu je očekávání spíše býčí, ale kupci si dávají pauzu. Jsme nad klouzavými průměry, SMA 20 kříží nad SMA 100, což značí převahu kupců. Technické indikátory jsou v pozitivní zóně.
img

Bear market rally dochází dech...

05.12.2022 Čekání, čekání… Poslední týdny na akciových trzích vlastně jen čekáme. Čekáme na moment, kdy se trhy odhodlají jedním nebo druhým směrem. Jednoduše hledáme katalyzátor. Změnu v dosavadním myšlení. Pojďme se ideálně pokusi pochopit, co si nyní trhy vlastně myslí, s čím počítají a jaký je vlastně celkový narrative. Až poté můžeme zjistit, co je může zklamat, nebo potěšit.
img

DE30: Německé akcie o krok blíže k červnovým maximům

11.11.2022 Páteční seance v Německu přináší pokračování zlepšené nálady investorů poté, co Wall Street zažila zběsilou rallye směrem vzhůru v souvislosti s nižšími hodnotami indexu spotřebitelských cen a jádrové inflace. Zisky zaznamenaly akcie společností Covestro, Volkswagen, Puma, Adidas a Zalando. Akcie společností Deliveryhero a Uniper, které v tomto zaznamenaly masivní oslabení, dnes zaznamenaly dvouciferné zisky.
img

Akcie Domino's Pizza získávají po zveřejnění zisků 10 % 🍕

13.10.2022 Cena akcií Domino's Pizza (DPZ.US) dnes vzrostla téměř o 10 % navzdory smíšeným finančním výsledkům. Zisk na akcii klesl, zatímco výnosy nad očekávání Wall Street mírně vzrostly:
img

Obchodní signál pro zlato (XAU/USD) 5.–6. října 2022: prodej pod úrovní 1 729 (překoupenost – 200 EMA)

05.10.2022 Na začátku evropské seance se zlato (XAU/USD) obchoduje kolem úrovně 1 722 s býčím sklonem, ale vykazuje úrovně překoupenosti.
img

Kryptoměny zakončují týden růstem 📈

09.09.2022 Cena bitcoinu za posledních 7 hodin nečekaně stoupla nad 20 500 $. Ethereum také dosáhlo zisků a vzrostlo nad 1 700 $ během sloučení, které se blíží za pouhých 5 dní:
C:\fakepath\trading-17072022.jpg

8 nejlepších obchodních strategií – obchodování v pásmu (3. díl)

18.07.2022 Dnešní článek je pokračováním seriálu o osmi obchodních strategiích, které si postupně představíme. V minulém díle byla řeč o Price Action obchodování a dnes se budeme věnovat strategii obchodování v pásmu (takzvaná Range Trading Strategy).
img

Švýcarský frank může následovat jen a oslabit vůči americkému dolaru

28.03.2022 Americký dolar na začátku týdne nabírá na síle, protože obchodníci nadále aktivně spekulují na téma několikanásobného zvýšení sazeb Fedu o 0,5 %. V příštích obchodních seancích se tedy index USD chystá otestovat 100,00, o čemž se v poslední době často mluví v prognózách.
img

BTC 25. 3. 2022 – dosažení vzestupného cíle a potenciál rotace směrem dolů

25.03.2022 BTC se obchoduje směrem nahoru tak, jak jsem očekával. Cena dosáhla mého vzestupného cíle na ceně 44,045 USD. Každopádně kvůli stavu překoupenosti vidím potenciál pro rotaci směrem dolů.
img

Novým cílem páru EUR/USD je úroveň 1,1500

08.02.2022 Americká a evropská měna se snaží zvrátit předchozí trend na páru EUR/USD, který vykazoval především klesající tendenci. Novým cílem tohoto klasického měnového páru se stala úroveň 1,1500, které může být dosaženo při masivním posílení.
img

Co nás v roce 2022 čeká a nemine v ekonomice? Osm hlavních změn a očekávání

01.01.2022 Česko od dneška hospodaří v režimu rozpočtového provizoria. Musí totiž začít osekávat pandemické dluhy. Nejen státní zaměstnanci a důchodci se tak musí připravit na hubenější čas, i když ne nutně od letoška. Inflace, která však letos udeří, v tomto měsíci až desetiprocentní, způsobí výrazné pokles kupní síly obyvatelstva – a tedy jeho životní úrovně. Na co dalšího je letos třeba se v ekonomické a finanční oblasti připravit. Zde osmero hlavních změn a očekávání roku 2022, níže jsou pak představeny blíže.
img

Udeří až 10procentní inflace, největší zdražování za generaci. Proč právě teď a jak se připravit?

14.12.2021 Česko v příštím roce čeká inflační smršť. Zvláště neúprosná bude v prvních měsících roku, zejména hned v lednu, kdy meziroční míra hladiny růstu spotřebitelských cen může atakovat nevídanou hodnotu deseti procent. Během roku smršť sice zmírní, ale odeznívat bude jen pomalu. Průměrná míra inflace se tak přiblíží sedmiprocentní hladině. Celá generace Čechů nemá s takovým růstem cen zkušenost, neboť půjde o nejrapidnější celoroční inflaci od roku 1998.
C:\fakepath\koronavirus.jpg

Nová mutace a dolar

26.11.2021 Zprávy o nové africké mutaci koronaviru zaplavily od dnešního rána trhy. Propady cen evropských akcií i průmyslových komodit doplňuje pokles výnosů dluhopisů a tradiční posilování japonského jenu a švýcarského franku, zkrátka útěk od rizika do bezpečí dle učebnice.
Související klíčová slova: Vstupy a výstupy | Býčí pohyb | Stav a vývoj trhu | Akcie jednotlivých společností | Počet akcií | Bankéř | Poskytování hypoték | Obchodování zlata | Úrovně retracementu | Údaje z USA | Stochastický | NFLX.US | Take Profit | Tempo růstu | Odvětví | Retracement | LYNX | Formace býčí Engulfing | Silnější koruna | Sílící euro | Očekávané oznámení centrální banky | Účet u XTB | Rozložení investic | EUR | Širší Stop-Lossy | Zkušenosti | Silný nákupní tlak | Kryptoměnový průmysl | Akciové trhy | Vstupy | Grafy akciových indexů | Platina | Obchodování CFD | Měnový kurz | Akče | Obchodník | Range Trading Strategy | Veřejné finance | Výkon tradingového portfolia | Long pozice | Měnový pár EUR/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Oživení poptávky | Obchodované akciové indexy | Rozkolísaný | Analytický tým | Trend | Bank of Japan | MUFG | Srdce finančních trhů | Podnikové dluhopisy | BTC | Flexibilita | Historie | Pokles indexu | Oznámení výsledků | Formule | Období konsolidace | Statistiky | Umění diverzifikace | Indikátor Williams %R | Korelace | Jednoduché systémy | Dow Jones Industrial | Podstoupení rizika | Boční kanál | Alligator | Britská libra | Aktiva | Příležitost k prodeji | Vrcholy trhu | Index aktivity | Ekvidistantní čára | Investing | Futures kontrakt | Mimořádná situace | Nákupní pozice | Spojení | Obchodování do trendu | Line | Pravidla trend followingu | Paušální daně | Evropská komise | Příležitosti k nákupu | Index strachu | Kolaps | Sazba hypoték | ERA | Zakreslení trendového kanálu | Poplatky | Úrokový spread | Oblasti supportu a rezistence | Obchodní systém | Sociální nálady | Diverzifikace | Výnosy dluhopisů | Zveřejnění výsledků | Analýzy | Financial Times | Pravděpodobnost | Risk Reward Ratio (RRR) | Indexy S&P | Chování trhu | Konsolidovaný výkon trhu | Válka | Dezinflační vývoj | Formace Engulfing | Propad cen | Ethereum | Propady cen | Růst sazeb | Deflace | Celkový stav a vývoj trhu | Vyčerpání kupců | Pokles indexu S&P 500 | Expanze | Rostoucí ceny | Reality | Výkyvy | Nová cla | Předvídat budoucí pohyby | Posilování dolaru | Klouzavé průměry (MA) | Přesnost | Goldman Sachs | Rozložení rizika | Zdraví ekonomiky | Trojnásobný zisk | Strach | Microsoft (MSFT.US) | Vybudování solidní obchodní strategie | Nezaměstnanost | Přizpůsobování se měnícím tržním podmínkám | Index spotřebitelské nálady | Poziční tradeři | Potvrzení signálu | Trendová čára | Investiční analytik | Americký lid | Dlouhodobé růstové tendence | Výstupní strategie | Cena zlata | Průměrná úroková sazba | Propad cen ropy | Změny trendu | Makroekonomické statistiky | Ceny akcií na burze | Vysoce rizikové | Celkový směr trhu | Christine Lagarde | Trumpová | Potenciální výnosy | Politické změny | Vstup velkých hráčů | Graph | Americký akciový index | Kombinace indikátorů | Depreciation | Komplexní strategie | Pokles dolaru | Krátkodobé trendy | Principy řízení rizik | Býčí impulz | Směrnice | Více peněz | Růstový trend ekonomiky | Technologické indexy | Finanční instrumenty | Proražení | Zohlednění volatility | Dopad na ekonomiku | Suroviny | Průmyslový Dow Jones | Oznámení | Rok 2025 | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Časovaná bomba | Analytický tým FXstreet.cz | Profesionální obchodníci | Tuzemská měna | Šéf německé centrální banky | Zlato a stříbro | Dovozní cla | eToro pro Českou republiku | Signál ke vstupu do obchodu | Standardní býčí divergence | Vývoj na trzích | Americký prezident | Klouzavé průměry | Commitments of Traders | Diverzifikace obchodních stylů | Indikátor %R | Česká měna | Výrazný pohyb | Amazon | Růst cen | Varovný signál | Zasedání Evropské centrální banky | Ferrari | ALL IN | Nizozemsko | Tipy pro začínající obchodníky | Snížení úrokových sazeb | Potenciální zisk z obchodu | Rostoucí obavy | Důchody | Vysoké riziko | Token | Výkon | Fibonacci retracement | CZK | Zasedání FOMC | Posilování japonského jenu | Podnikání | Velcí investoři | Obchodní model | Proti trendu | Slevy na dani | Ceny uvnitř kanálu | Peníze z vrtulníku | Silné oživení | EIA | Růstový pohyb | Země EU | Zavírací cena | D1 graf | Technická analýza EUR/USD | České vlády | Bearish Engulfing | Vývoj měnového páru | Hodinový graf | Časová náročnost | Stoupající kanál (uptrend) | Gap | Risk On | Analýza trhu | Platný signál | Inflace | Vstup velkých hráčů do trhu | Události tohoto týdne | Diverzifikace v risk managementu | Bankrot FTX | Intraday trading | Obavy investorů | Vstoupit do trhu | Předvídat budoucí pohyby cen | Předchozí růst | Pozitivní sentiment | Jaký sentiment převládá | Korekční pohyb | Dividendy | Zajištění zisků | Možnost obchodovat | Solidní obchodní strategie | Rate Of Change | Představitelé ECB | Vývoj indexů | Obchodní seance | Invesco | Výrazný růst | Předvídat vrcholy trhu | xStation | Průraz S/R zóny | Kanadský dolar | Jak investovat do komodit | Index volatility VIX | Graf | Politické rozhodnutí | Výhled | Obchodní signály pro BITCOIN | Krátkodobé zisky | Příkaz | Formace býčí | Tržní události | Zachycení ziskových příležitostí | BP | US Dollar Index | Průmysl | Obchodní účet | Highlights | Celkový úspěch | Scalping | Uvolnění měnové politiky | Evropská měna | Překoupenost dolaru | Znehodnocení koruny | Očekávání analytiků | Centrální banky | Zpráva | Momentum | Finanční zpravodajství | Indikátor SuperTrend | Obchodní plán | Zvyšování sazeb | Kam ideálně umístit Stop-Loss | Boční kanál (sideways) | Dlouhodobé držení pozic | Časté změny | Výběr obchodních strategií | Celková inflace | Diverzifikace obchodních strategií | Vstup do obchodu | Tečkový graf | Více obchodů | UCG | UCG.IT | Růst úroků | Trendový kanál | EURCZK | Kryptoměnové burzy | Americké výrobky | Silný býčí trend | Očekávání býčí | Rychlé intraday | Daňové přiznání | Poklesy cen akcií | Multitimeframe analýza | Dluhopis Republiky | Sankce | Ceny elektřiny | Dolary | Ekonomické expanze | Analyzovat trh | Globální ekonomiky | Nabídka | Globální spotřebitelská důvěra | Překoupené úrovně | Washington | Engulfing (pohlcení) | Prodat USD | Timeframe | Ukončení pozice | Počet pracovních míst | Výprodeje | Extrémní strach | Stochastic oscilátor | Snížit riziko | Býčí signál | Tržní optimismus | Správná diverzifikace | Medvědí signál | Potenciální obrat | Znalosti technické analýzy | Obchodní příležitost | Williams %R | Nastavení platformy | Kam umístit Stop-Loss | Uptrend | Ceny pohonných hmot | Obchodování divergencí | Futures | Přesný vrchol | McLaren | Přesun výroby | Pohyb ceny | Úspěšné obchodování | Rychlý růst mezd | Reakce trhu | Ekonomiky | Potenciální pokles | Nejdůležitější události | CL | Odhodlání | Donald Trump | Pohyby cen | Hospodářské záležitosti | Obchodování obchodního pásma | Volatilita | Nový trend | Index Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Nákupní tlak | Diverzifikace celkového money-managementu | Bear market rally | Ceny zlata a stříbra | Úrovně Fibonacciho | Klesající kanál (downtrend) | Možné scénáře | Výroky prezidenta | Průmyslová produkce | Směřování trhu | Sledování Price Action | Rozložit riziko | RSI (Relative Strength Index) | Lamborghini | Tradingový kapitál | Identifikujte trend | Skalpeři | Cenové hladiny | Prodej dolaru | Odhadnout přesný vrchol | Státní dluh | Cenový odskok | Jednání kartelu OPEC | Dow Jones | Index podnikatelské aktivity | Výsledky za první čtvrtletí | P/E | Potenciál růstu | Ideální strategie | Jednoduché obchodní systémy | Peníze | Kurz dolaru k euru | Příležitosti na trzích | Formule 1 | Trpělivost | Diverzifikace typu instrumentů | Cenové akce | Brent | Ceny palladia | Prudký pokles | Politika | Ziskové marže | Očekávání | Daňové úlevy | Snižování sazeb | Obchodní pásmo | Flat | Ekonomika EU | NFLX | Palladium | Ekonomické časy | Medvědí obrat | Coinmarketcap | Vybírání zisků | Šance na úspěch | Příležitost k nákupu | Jednoduchý klouzavý průměr | Úrovně odporu | Silné momentum | Vyšší výnosy | Posílení eura | Sezonalita | Zvýšení sazeb | Vývoj ceny palladia v USD | Obchodní příkazy | Plnění Prop Trading výzev | Indikátor RSI | Celní války | Put/Call | Realita | Konflikt na Blízkém východě | Rychlé zisky | Základní sazby | Denní rozpětí | Evropské měny | Zpomalení globální ekonomiky | Commodity | Ekonomické ukazatele | Hlavní úrokové sazby | Makroekonomické prostředí | Býčí den | Silná rezistence | InstaForex | Benchmark amerického trhu | Dolar vůči koruně | Varianty covidu | Výkonnost japonského trhu | Úrovně Fibonacciho retracementu | Býčí formace | Obchodní signály | Nákupy | Růst | Klouzavý průměr SMA | Signály pro BITCOIN | Příležitosti | Euro roste | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Nárůst cen | Zaměstnanost | Neckline | MiFID II | MetaTrader | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Politická rozhodnutí | BreakEven | Objednávky | Validní kanál | Vyšší minima | Sentiment na trhu | Kvalitní Money Management | Prognóza | Prodávat akcie | Měnový pár USD/JPY | Souhrnný index | Medvědí pohlcení | Long obchod | Nálada investorů | Nastavení grafů | Použití finanční páky | Situace na Blízkém východě | Vyčerpanost trhu | Trh práce | Bariéra | Změny cen | Dnešní seance | Obchodování v obchodním pásmu | Britská centrální banka | Nákup libry | Obchodníci | Opatření proti koronaviru | SMA 100 | Tempo poklesu | Hrozba | Interpretace grafů akciových indexů | Aktuální tržní podmínky | Spotřebitel | Růst amerického dolaru | Vyhození z pozic | Štěpán Hájek | Býčí výhled | Patterny | Nárůst obchodního objemu | Objem obchodů | Intradenní obchodování | Pohyb kurzu | Obchodování pásma | Evropské ekonomiky | Puma | Haresh Menghani | Obrat trendu | Dopad pandemie | Diverzifikace počtu instrumentů | MSFT.US | Cena bitcoinu | Volatility | Profitabilní obchodní strategie | Long | Chování | Bullish | Trendová linie | Kontrakty | Finanční společnosti | Prolomení oblasti supportu | Sestavení obchodního systému | Avalanche | LYNX Trading | Koruna | Geopolitická rizika | Národní ekonomická rada vlády | Vložení indikátoru | Psychologie tradingu | AUD | Dřevo | Dieselgate Volkswagenu | DJIA | Přehled měnového páru | JOLTS | Inflace v eurozóně | Portál FXstreet.cz | Posílení české měny | Opatření | Meziroční růst | GlassNode | Investujte zodpovědně | Trh s dluhopisy | Oslabení eura | Vývoj kurzu | Sankce uvalené na Rusko | ETF na S&P 500 | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trh | Sezónnost | Co je to formace Engulfing | Listopadová inflace | Index výrobní aktivity | Lukáš Kovanda | Akcie Netflixu | bullionbypost.eu | Zkušenost | Výnosy z desetiletých dluhopisů | MSCI | Posílení kurzu | Pravděpodobnost svého úspěchu | Počasí | Tvrdá ekonomická data | Fialova vláda | Falešné signály | Spořící účty | Dollar Index | Open | Sell pozice | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Více akcií | Index | Dlouhodobý růst | Vice | Korektivní pohyb | Vývoj indexu Nasdaq za posledních 10 let | Proočkovanost | Období nejistoty | Dolar roste | Obchodní války | Medvědí tlak | Sell | Rezervní měny | Momentální trend | Zájem kupců | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Nejistoty | Formace medvědí Engulfing | Trumpovy vlády | Technologický obr | Němečtí investoři | Historické maximum | Plán obchodování EUR/USD | Dolarová rally | Kapitál | Ropa Brent | Celkové riziko | Sledování odrazu ceny | Posílení | Devalvace | Daně z příjmů | E-commerce | Trh s kávou | Společnosti | Obchodní války mezi USA a Čínou | Údaje o inflaci | Nové fáze růstu | Swing obchodníci | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | S&P | Obchodní signál | Obrovský potenciál | Unie | Jednoduché tipy | Výnosové křivky | Obchodování na finančních trzích | Psychologické hladiny | Maloobchodní tržby | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Tornádo | Outside Bar | Analýza trhů | Kurz dolaru | Akciové indexy | Překoupené zóny | Marka | Začátek výrazného poklesu | Očekávání úrokových sazeb | Výrazné ztráty | Vysoká inflace | Americké měny | Ekonomický kalendář | Tržní podmínky | Nastavování Stop-Lossů | Domácnosti | Fundamentální zprávy | Jednotlivé akcie | Zahraniční firmy | Vyšší maxima | Ocel | Přeprodaný trh | Swing | Použití indikátoru Stochastic | Dnešní HDP | Obchodní myšlenka | Reakce trhů | Bollingerova pásma | Investiční horizont | Deficit | Intradenní volatilita | Dlouhodobé držení | Nejvyšší cena | Zásady money managementu | Pattern dvojitý vrchol | Technické analýzy | G7 | Řízení rizika | Medvědí Engulfing | Budoucnost | XRP/USD | Obchodování proti trendu | Pokles ceny | Nadcházející medvědí trh | Tržní sentiment | Nejnovější údaje | Správná rozhodnutí | Intraday | Investiční plány | Snižovat daně | OpenAI | Žluté cihličky | Eskalace | NAFTA | Signál ke vstupu do obchodní pozice | Medvědí Engulfing (pohlcení) | Moudrý investor | Twitter | Obchodování s akciovými indexy | Benzín | ECB sazby | MIFID | Akciový index | Rozumné rozložení rizika | Pozornost | Formace pohlcení | Prudký propad | Dlouhodobější pohled na trh | Domino's Pizza (DPZ.US) | Plnění Prop Trading | Lagující indikátory | Ceny zemního plynu | Příklad vstupu do sell | Bull | Charakteristika akciových indexů | Výkyvy cen | Klesající trend | Švýcarská centrální banka | Prolomení oblasti | Vývoj ceny palladia v USD za unci | Range | Profit-Target | Další růst | Bohatství | Extrémní oblasti | Oblast rezistence | Ifo | Stratégové | Dow Jones Industrial Average | Akcie a indexy | ATR | Cenný náhled | Enviromental, Social and Governance | Futures kontrakty | RRR | Náklady | Zavádění cel | Oblasti rezistence | Šance na zisk | Americká měna | Coinbase | Hladiny rezistence | Bitcoin | Dynamika trhu | Uniper | Počet žádostí o podporu | Úroveň rezistence | Dluhopis | Poptávka | Peníze z vrtulníků | Kov | Pepa Zeman | Bitcoin (BTC/USD) | Nižší minima | Cla na dovoz | Konglomerát | Příležitost pro odraz | Regrese | Zboží dlouhodobé spotřeby | Vývoj ceny platiny v USD | Výkonnost předních německých společností | Odraz od hranice trendového kanálu | Snižování úrokových sazeb | Pravidla obchodního systému | Odpor | Správná strategie | Ontario | Obchodování pásem | Odvetná opatření | Marketingová komunikace | Očekávání trhu | Směřování trhů | Promenáda finančních indexů | Obchodovat | Americké indexy | Range strategie | Rostoucí trendová linie | JForex | Obchodní aktivita | Finance | Vysoké inflace | Německý index DAX | Vstup do pozice | Diverzifikace nekorelovaných instrumentů | Indikátor | Dluhopisy | Platformy | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Josef Košťál | Medvědí fáze | Analytici | Koncentrace | Čistý zisk | UTC | Technické korekce | Vlastnosti akciových indexů | Cenový graf | Problémy | Růst měnového páru | Trader Jan | Dlužníci | Stříbro | Býčí Engulfing (pohlcení) | Jak nakreslit trendový kanál | Zájem o hypotéky | Japonský index | Úsilí | Finanční instituce | Prostor pro další růst | Prostor pro pokles | Vývoj zisků | Vyšší sazby | Obchodní úspěchy | Pokles cen | Ropa | Cena barelu ropy | Uzavřít všechny pozice | Přehřívání ekonomiky | Indikátor CCI | Řídit svá rizika | ETF | Diverzifikace v tradingu | Zpomalení hospodářského růstu | Klouzavý průměr | Pohonné hmoty v ČR | Lineární regrese | Trend is your friend | Ekvidistantní kanál | Faktor Trump | Směr trendů | FXstreet.com | Short pozice | Vývoj poměru ceny zlata a platiny | Mezinárodní banky | Intervenovat na devizovém trhu | Ekonomické aktivity | Úrovně rezistence | Tržní korekce | SMA 200 | Pokračování trendu | Platforma | Rizika při obchodování | Signál k nákupu | UBS | Exponenciální klouzavý průměr | Zpomalení inflace | Masivní propady | Poměr rizika k potencionálnímu zisku | Hranice kanálu | Bank of Canada | USA | Vývoj indexu spotřebitelských cen | | Atraktivní příležitosti | Spojené státy | DPZ.US | Zisk na akcii (EPS) | Potenciál dalšího růstu | Technická korekce | Extrémní překoupenost | Oznámení centrální banky | Růst HDP | Futures na zemní plyn | Jakub Hodan | Pandemie | Vývoj ceny platiny | Úspěšnost ziskových obchodů | Euro vůči dolaru | Trendový kanál v technické analýze | Reakce akciového indexu | Začátek nové fáze | Nálada na trhu | Jak obchodovat | Pohonné hmoty | Úrokové sazby | Směr trhu | Výzva | Kalendář událostí | Strategie vstupu a výstupu | Důležitý support | Zvyšování úrokových sazeb | Market rally | Pozice v zisku | Investování do akcií | Konsolidace | Japonská ekonomika | SuperTrend | Překoupené podmínky | Ideální RRR | Cenová akce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Index volatility | Větší korekce | Kryptoměna Graph | Inflace v Evropské unii | Vysoká cena | Linie odporu | Proof of Work | Hodnoty VIX | Zisky dolaru | Analýza zlata | Fibonacci | Kurz dolarů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Burze | Signál k nákupu (buy) | Výplata dividendy | Vývoj | Drahota | Výnosy amerických státních dluhopisů | Boční kanály | Obchodní dohody | ATR (Average True Range) | Intraday obchody | Býčí Engulfing | Úroková sazba | Index ASX | Plán obchodování | Časový rámec | Obchodování odrazu ceny | Růst průmyslu | Flag | Prohlášení | Výnosy | Očekávání zisku | Investiční poradenství | Býčí divergence | Glassnode | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Obchodovat do trendu | Výdaje | Dnešní ekonomický kalendář | Prop Trading | Ceny drahých kovů | Americké akcie | Akcie Ferrari | Scalping tradeři | Kurz tradingu | Uvědomění | České měny | Platforma JForex | Volatilní | Bojkot | Soubor mnoha firem | Riziko ztráty | EUR/USD | Spolehlivost | Zahájení obchodování | Vývoj spreadu | Růstové tendence | Devalvace dolaru | Varování | Intervence | Počet nezaměstnaných | Trh s kryptoměnami | Rally na americkém akciovém trhu | Průměrný výnos | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotřebitelská důvěra | Indikátor Stochastic | Další vývoj | Obchodní systém CCI a EMA | Ekonomická recese | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | Porsche | Vývoj USD indexu | Hodnocení trendů | Investiční doporučení | Celkový výkon | Sazby ČNB | Linie kanálu | Dánové | Objem obchodování | Aktuální situace | Úspěšné obchodní rozhodnutí | Obchodní příležitosti | Dlouhodobé růstové tendence trhů | Ministryně financí Alena Schillerová | Obchodování trendového kanálu | Obchodování odrazu | Využití trendových kanálů | Měnový výbor | Příjmy z ropy | Prolomení supportu | Výdělky | Signály přeprodanosti | Trading | Bernstein | Obchodování v trendovém kanálu | Ekonomická situace | Faktor Donalda Trumpa | Momentový indikátor | Růstový potenciál | Dna | Citelné zdražování | Úřad pro hospodářskou soutěž | Tradingové portfolio | Zvýšení slevy na poplatníka | Obchodní jednání | JD | Vyšší časové rámce | Vítězství | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Dosažení stabilních výnosů | Nejčastěji obchodované akciové indexy | Trend je tvůj přítel | Nabídková cena | Světové trhy | Proudy ekonomického růstu | Sektor služeb | Klesající trendový kanál | Formace medvědí pohlcení | Vzdělávací materiály | DTE | Miliardy dolarů | Prodejní příkazy | Ukončení pozice v zisku | ADP | Potvrzení signálů | Potvrzovací signál | Silný trend | Světové rezervní měny | Obchodování eura | Status bezpečného přístavu | Tolerance k riziku | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Obchodní myšlenky | Cenové pohyby | Diverzifikace je v tradingu | Miliardy korun | Hike | Maximalizovat potenciální zisk | Růst mezd | Supporty | Zemědělství | Automobilka | Nástup dlouhodobého bull runu | Identifikace trendového kanálu | Technické indikátory | Intradenní strategie | Sazby | Obchodní pozice | Provozní marže | Trhy se hroutí | Babišova vláda | Hlavní ekonom | Daň z příjmu | Růst průmyslové výroby | Strategie řízení | Změny v ekonomice | Pohled na trh | Otevření obchodu | Knoty svíček | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj akciového indexu | Stochastic oscillator | Poměr cen | Úrok | Investovat | Commodity Channel Index | Výnosy bondů | Formace medvědí | Směr cenového pohybu | bls.gov | Technická situace | Cena akcií Domino's Pizza (DPZ.US) | Generální ředitel | Jiří Makovský | Regulátor | Boj s inflací | Berlín | Průzkum | Firmy | Medvědí divergence | Příklad vstupu do sell pozice | Zvýšení mezd | Konzistence | Růst cen ropy | Pochopení základních principů | Murray | Zajištění | Vývoj poměru ceny zlata a stříbra | Strategie obchodování s Akciovými Indexy | Stoupající kanál | Cena ropy brent | Umístění Stop-Lossu | Vývoj amerického dolarového indexu | Pablo Hernández de Cos | Euro dnes | Dovoz oceli | Money management | Jak na Risk Reward Ratio (RRR) | Bitcoin (BTC) | Situace ve Spojených státech | Základy trendových kanálů | Účinný money-management | Commitments of Traders (COT) | Pokračování rostoucího trendu | Inflace ve Velké Británii | Strategie obchodování trendového kanálu | Globální ceny | Investování | Struktura trendového kanálu | Distribuce | Klouzavý průměr SMA 20 | Fed | Nonfarm Payrolls | Divergence indikátoru | Načasování vstupů | Nejbližší support | Ziskové výsledky | Počet obchodních příležitostí | Poměr cen zlata a stříbra | NASDAQ 100 | Swing Trading | Rostoucí trendový kanál | Účastníci trhu | Technologický Nasdaq | Rychlé intraday obchody | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Heiken Ashi | Automobilový průmysl | Vývoj událostí | Hry | Obchodování akciových indexů | Korekce trhu | Trhy | Trade | Potenciální otočení trendu | Emerging markets | Fluktuace | Nejbližší rezistence | Ekonomické klima | Sideways | Překoupení | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Německé akcie | Akcie Commerzbank | Vývoj USD | Oscilátor | Rizika | Žlutý kov | Varování před riziky | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Cena benzínu | ISM | Růstové tendence trhů | Indikátory technické analýzy | Forward P/E | Globální trhy | Americké banky | Dluhopisový trh | Nákup eura | Úspory | Měnová politika ECB | Klouzavý průměr EMA | Uptrendové čáry | Velcí hráči | Přeprodanost trhu | Prodávající | Fundamentální základ | Risk Reward Ratio | xStation 5 | Zkušený trader | Trendové strategie | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Cihličky | Růst ekonomiky | Stagflace | Obchodní rozpětí (pásmo) | Růstové faktory | TradingEconomics | Signály do obchodu | Žádosti o podporu | Sucha | Limitní příkaz | Ministerstvo financí | Bilance | Dlouhodobý růstový trend | Cena kávy | Signál k obchodu | Svíčková formace Engulfing | Tesla | Jak obchodovat pomocí formace | Americký akciový index S&P 500 | Low | Růst Bitcoinů | Prodej eura | Stabilita | Růst průmyslové výroby v eurozóně | Odrazy | Význam trendových kanálů | Cena aktiva | Průměrná sazba hypoték | Ceny zlata a platiny | Forexový trh | Komodity | Akcie RWE | Vysvětlení formace | GS | Williams Percent Range | Mzdy | Poradenství | FXDAILY | Luxusní vozy | CAD | Vývoj ceny platiny v USD za unci | Swingové obchodování | Včerejší seance | Na burze | Cenové úrovně | Netflix (NFLX.US) | Společnost | Dlouhodobý investiční horizont | Strategie založené na koupi | Jak na Risk Reward Ratio | Trend ekonomiky | Formace Engulfing (pohlcení) | Aktuální sentiment na trhu | Poptávka po bezpečných aktivech | macrocharts.com | DPZ | Vývoj indexu volatility | Vydělat spekulací | Ztráta | XRP | Dluhové krize | Ekonomické výsledky | Institucionální investoři | Kumulativní výnos | FXstreet | Vývoj ceny zlata a stříbra | Zpomalení japonské ekonomiky | Finanční podmínky | 8 nejlepších obchodních strategií | Fundamentální pozadí | Larry Williams | Obchod | Investoři a obchodníci | Pips | Alokovat kapitál | Tomáš Raputa | Obchodní rozhodnutí | Nižší výnosy bondů | Tradeři | Ceny ropy Brent | Nárůst long pozic | Volkswagen | MSCI All Country World | AUD/USD | Index relativní síly | Valeria Bednarik | Pracovní trh | Obchodníci pásma | Hospodářský pokles | Aktuálně na trzích | Riziko | Analytik | Trinity | MAM | Klesající ceny | Spotové ceny | ATH | Právo | JPY | Zdravotní pojištění | Adidas | Pokles výnosů | Binance | RSI | Bank of America | Transakce | Údaje o HDP | Trend na trhu | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | NATO | Buffett | Plyn | Vyšší úrok | Čína | Risk | Inovace | Úrovně supportu | STAR | Aktuálně trh | Ceny | Prognóza vývoje | Financování | Zvýšení ceny | Monopol | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Testovací účet | Potenciální rizika | Kompozitní index | Short obchod | Mírná korekce | COT report | Dukascopy | Války | Impuls | Analýza a prognóza | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Doporučení k obchodování | P/E poměr | Největší světová ekonomika | WTI | Exponenciální klouzavý průměr (EMA) | SMA | Divergence | Makroekonomické faktory | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Klíčová úroveň | Výkon trhu | Odborníci | Slábnoucí dolar | Klima | Kurzové riziko | Instituce | USDCAD | CFD na akcie | Shooting Star | Důchod | Morgan Stanley | Držení pozic | Ceny zlata | Blue-chip | Commerzbank | Stav trhů | Oživení akcií | Stop-Lossy | Výnos | Výnosy z dluhopisů | Dobře definovaný obchodní plán | ESG | Index DOW | Frank | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | Pár USD/CAD | CEO | 256/2004 | Dvojitý vrchol | VIX index | Vývoj ceny palladia | Trinity Bank | Nové sankce | Obchodníci na finančních trzích | Výnos desetiletých dluhopisů | Silný pokles | Minulá výkonnost | Historická maxima | Posílení koruny | Miliardy USD | Průměrná volatilita | Money-Management | Vietnam | Osvobození | Ceny akcií | Ceny energií | FTX | Barometr | S/R zóny | Cena akcií | MetaTrader 5 | GBP/USD | ASX | Vzácné kovy | Channel | Obchodování EUR/USD | Obchodní analýza | VIX | Index Dow Jones Industrial | Výběr zisků | Pravděpodobnost recese | Obratová formace | Oficiální údaje | Euforie | EPS | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Histogram | Pracovní místa | Akcie společnosti Tesla | Část zisků | Zisk | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Ceny BTC | EURUSD | Spekulovat | Překoupené oblasti | JAP225 | Dovoz | Nejbohatší | Prezidentské kampaně | Pozitivní zprávy | Obchodování | GCI | Býčí sentiment | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Úroky | Statista | Prodej vozů | Zlepšení sentimentu | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Jakub Rochlitz | Růst inflace | Hypoteční trh | Analýza páru EUR/USD | Shortovat | Reálný obchodní účet | Vývoj indexu volatility VIX | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | S/R zóna | Technický signál | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Úspěch v obchodování | Kupující | Finanční výsledky | Předpověď | GBP/NZD | Údaje | Krize v eurozóně | Technologické společnosti | Automobilky | Návrat poptávky | Rothschild | Ekonomické události | Finanční krize | FXstreet.cz | Obchody | Britská měna | Aktuální sentiment | EUR/USD a GBP/USD | Medián | Dieselgate | xStation5 | Deutsche Telekom | Multitimeframe | Začátečník | Futures kontrakty na ropu | Portfólia | Japonsko | Zemní plyn | Marže | Valuace akcií | Směřování | Překoupený trh | Velké objemy | Bollinger Bands | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | CARA | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Růst dolaru | SMA 20 | Vybírat zisky | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Roční výnos | Časový horizont | Impeachment | Destatis | Aktuální prognóza | Dluhy | NATGAS | Vrcholy | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Signály | Psychologie | Guvernér | Trader | Jasný směr | Dukascopy Europe | Americké akciové trhy | Použití oscilátorů | Aliance | Výrobní aktivity | Pokles zásob | Index relativní síly (RSI) | Spready | HDP | Načasování | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Nákupní aktivita | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Demo účet | Dolar | Euro | Klid | Akcie Netflix | Investování je rizikové | Obratu trhu | JP Morgan | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Ceny pohonných hmot v ČR | NEST | Fibonacciho úrovně | Etoro | Úrovně podpory | Průměrná cena | USD/CAD | Obchodní bilance | Celý svět | Brazílie | Výprodej | Měnové páry | Přírodní katastrofy | Poptávka investorů | CAR | Vstupní signály | Vývoj trhu | Obchodní systémy | Zdraví | Average True Range | Katastrofy | Vyšší úroveň | Stimuly | Ztráty | Česká národní banka | Analýza indikátorů | Crédit Agricole | Americké firmy | Technický výhled | Pozitivní momentum | Japonský jen | Klesající inflace | Nakupovat | FOMC | Akcie | Medvědí trend | Fáze růstu | Prodejní pozice | Cílová cena | Měnové podmínky | Kupci | Mzda | Investiční nástroj | NERV | MUFG Bank | Rates | Ukázka obchodování | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Target | Očkování | Index spotřebitelských cen | Nová mutace | Štěstí | Vývoj indexu Nasdaq | Asijské seance | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Ceny platiny | Platformy MT4 | Světová ekonomika | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | Globální ekonomika | Technické faktory | USDJPY | Index VIX | Bear market | Price Action | Profitabilní | Cenový kanál | Přeprodané oblasti | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Ekonomický výzkum | Obchodování v pásmu | Prognózy | Kurz | Daně | DNO | Poziční trading | Technický indikátor | Růst zisků | S&P 500 a Nasdaq 100 | Globální růst | Index Dow Jones Industrial Average | Švýcarská národní banka | Jádrová inflace | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | Úspěchy | Signál ke vstupu | Nezaměstnanost v eurozóně | Společnost Microsoft | CFD na komodity | Rekord | Seance v USA | Světové ekonomiky | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | Zdražování energií | Rychlý růst | Obavy z omikronu | Sport | S&P 500 a Nasdaq | Investice | Bear | Covestro | Microsoft | Pro investory | Traders | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Špatné zprávy | Rally | Investujte | Komunikace | Bod | Call opce | Myšlenka | Aktuální vývoj | Tipy pro začínající | Růst ceny zlata | Makrodata | Zisky | tradingeconomics.com | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | Fondy | OSVČ | USD za barel | Kurz eura | Základní pravidla | Hospodářství | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | MSFT | Akcie klesají | Důvěra | Oslabení dolaru | Výplata | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | Ukazatel | Index MSCI | Slabší dolar | Měny | Profitovat | Dollar | Bankovní domy | DE30 | Fundamentální faktory | Burzy | Cena akcie | Lukáš Voženílek | Chaos | Spread | Trh s ropou | Dynamika růstu | Investování do zlata | Rusko | Iracionální | Signál | Aktuální cena | Unicredit | Možnost dalšího růstu | Řízení rizik | Partneři | Britské měny | Zhodnocení | Index NASDAQ 100 | Nervozita | Fundamentální data | Federální rezervní systém (FED) | Graf indexu | Rheinmetall (RHM.DE) | Jižní Korea | Engulfing | Medvědí scénář | Valuace | Výsledková sezóna | Pokles výnosů dluhopisů | Kontrakty na ropu | DAX30 | Potenciální ztráty | Rozšíření | Technická analýza | Limitní příkazy | Plány | Resistence | Administrativa | Trendový indikátor | Ceny americké ropy | Silný trh | Pozitivní signál | Dluhopisové výnosy | Hypotéky | Nikkei | Signál k prodeji | Americké společnosti | Sázení | Myšlení | ZEW | Zprávy o nezaměstnanosti | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Sloučení | Příjmy | Fiskální rok | Identifikovat trend | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | Admiral Markets | XAU/USD | Trh kryptoměn | Evropská unie | Tokeny | Ceny stříbra | Alena Schillerová | Hlavní indexy | Rozhodnutí vlády | Silný růst | ICE | Celkový trend | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Pokles tržeb | Vstup do SHORT pozice | Korekce | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Riziko recese | Asociace | US dollar | HDP eurozóny | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Pokles libry | Obchodování s akciemi | Downtrend | Carry trade | Nižší maxima | Index S&P 500 | Instrument | Hráči na trhu | Trumpova administrativa | Přehled | Technické ukazatele | Trendové linie | Short | Andrew Bailey | Krize | Rostoucí trend | High | Různé tržní podmínky | OECD | Odhadovaná cena | CHF | Měnový trh | Centrum | Index Nikkei | Zdražení ropy | Změna trendu | Mluvčí společnosti | Otočení trendu | Příliv kapitálu | Instant Trading EU | Nákupní příležitost | AUD/CAD | S&P 500 | JDE | Podpora | Ceny zboží | Definovaný obchodní plán | Australský index ASX | QE | MT4 | Spojené království | Cena | Německo | Makroekonomické ukazatele | Zalando | Upozornění | F1 | Apple | Komodita | Rozpočet | Tradingového portfolia | Americký trh | Interpretace | Snížení sazeb | Prime | DOT | Close | BAT | Bullish Engulfing | Česká ekonomika | Kurzy | Ekonomické údaje | Nové rekordy | Ekonomická data | Situace na trhu | Drahé kovy | Obchodování indexů | Etherea | Výhledy | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Platforma MetaTrader | Strategie obchodování | DAX | EMA | Forexu | Hliník | Fibonacciho retracement | Akcie společnosti | Obchodní válka | Oscilátory | Jednotná měna | Zlato | RHM.DE | Ekonomika | Evropské méně | Inflace v Německu | Geopolitika | Graf indexu S&P 500 | Pozitivní výsledky | Denní graf | Impulzy | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Indikátor MACD | Práce | Úspěch | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | EET | Inflační data | Odhady růstu | Banky | Buy | Býčí scénář | Nižší hodnoty | Vlády | Americká vláda | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Vyrovnat ztráty | Vývoj ceny americké ropy | Australský index | Šance | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Netflix | Zisk na akcii | Svíčková formace | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Úrovní podpory | Umění | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Budoucí pohyby cen | ČR | XTB | Kontrakt | Výraznější pokles | Index MSCI All Country World | Intervenovat | Použití indikátoru | API | Pozice | Portfolia | Potenciální zisk | Aktivity v eurozóně | Pullback | Měnové politiky centrální banky | TTF | Dlouhé pozice | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Market | Svíčkové formace | Poměr put a call opcí | Medvědí trh | Obchodní rozpětí | Support | Gabriel Štefaňák | Živnostníci | Důležité informace | Vývoj ceny zlata | Obchodní deficit | Supportní zóny | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Import | Služby | Stochastický oscilátor | Zvýšená volatilita | Tržní očekávání | OPEC | Ministryně financí | Oscilátor RSI | Řetězce | Sentiment | Experti | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Zlato (XAU/USD) | Stop-Loss | Největší pokles | Růst libry | Akcie prodat | Pokles zisku | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Výstupy | Finanční zprávy | Přecenění | Rheinmetall | Rostoucí výnosy | Vzdělávání | Nákupní příležitosti | Měnový pár GBP/USD | Ceny potravin | Nikkei 225 | Nákupní cena | Rezistence | Index Dow Jones | ZEW index | Hladiny supportu | Jasné signály | Zpravodajství | Klíčový support | W1 | Ichimoku | Určení trendu | Obchodujte | Nařízení | Další růst sazeb | Budoucí pohyby | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Struktura | Ocenění akcií | P.A. | Společnosti z indexu | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Koruna posiluje | Invesco Ltd. | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Obchodní vztahy | Úročení | Krátké (short) pozice | Inflace v lednu | USD | Ceny americké ropy WTI | Ekonomický dopad | Významné změny | Kabinet | Zvýšení základní sazby | Složení portfolia | USD EUR | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | D1 | Investing.com | Warren Buffett | Obchodování s komoditami | Silný dolar | Cena ropy | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Rotace | Kupní síla | Earnings | CZ | Průraz | Italská banka | Objem exportu | Propad | Přeprodání | ANO | Paušální daň | Vlnová struktura | Pokles eura | Významné zprávy | Časové období | Pokles sentimentu | Bearish | Graf páru | Finanční ztráty | Růst eura | Nemovitosti | Andrej Babiš | APAC | Markets | USD/CHF | Time-Frame | Oblast supportu | Invest | Commodity Channel Index (CCI) | Rok 2024 | Levnější ropa | Kanada | CPI v USA | Nejistota | Stav nouze | Makroekonomické údaje | Kryptoměna | Instant Trading EU Ltd. | Opce | Více časových rámců | Výhled pro EUR/USD | Nvidia | Take-Profit | ING | Libra klesá | MetaTrader 4 | Dlouhodobí investoři | Technické patterny | Boční trend | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Vstup do LONG pozice | Klíčový faktor | Makro | Evropská centrální banka | Psychologické úrovně | Stop-Loss a Take-Profit | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | ECB | HICP | Ekonomiky eurozóny | CFD na indexy | Těžaři | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Alokace | ADX | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Body | Rozkolísanost trhu | Vyšší daně | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Averze vůči riziku | Line Bin | Americká cla | Vývoj indexu S&P 500 | EU | Miliardy | Úroveň supportu | Časové rámce | Těžba kryptoměn | Materiály | Spekulanti | Trading pro začátečníky | Obchodní hodiny | Řízení kapitálu | Zrušení superhrubé mzdy | Poptávky po ropě | Vývoj ceny americké ropy WTI | Jak investovat | Nákupní signál | Prodeje | Základní sazba | Klesající dolar | Akciový trh | Jestřábí politika | Investor | Stochastic | USD/JPY | Put | Volný obchod | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Strukturální změny | Banka | Obchodování na forexu | Růst bitcoinu | Významné události | Američané | Graf dne | Politické nepokoje | Cena BTC | SPX | Další pokles | Spotřebitelské ceny | COT | Německá inflace | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Překoupené oblasti
Překoupené oscilátory
Překoupené pásmo
Překoupené podmínky
Překoupené signály
Překoupené úrovně
Překoupené zóny
Překoupení
Překoupení USD
Překoupeno

Následující klíčová slova

Překoupenost dolaru
Překoupený trh
Překreslování formací
Překreslování indikátorů
Překrývající se seance
Překřížení dvou klouzavých průměrů
Překřížení klouzavého průměru
Překřížení klouzavých průměrů
Překříží Stochastic
Překvapení trhu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
LiteForex
AxiTrader
Kawase
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít