Daňové přiznání
Komerční banka za první pololetí ochránila klienty před ztrátou 306 milionů korun
24.07.2024 V reakci na rostoucí trend kyberpodvodů v České republice pokračuje Komerční banka v intenzivním boji proti kyberkriminalitě. Od začátku roku 2024 ochránila banka své klienty před ztrátou 306 milionů korun, přičemž počet pokusů o podvod vzrostl letos ve srovnání s předchozím obdobím až o 39 %. Nejčastějšími formami podvodů jsou falešné e-maily a telefonáty, které cílí na investice do kryptoměn, a nově i finanční podvody spojené s umělou inteligencí.
Jak vysoké jsou daňové sankce, když podáte pozdě daňové přiznání?
30.04.2024 Žádné daňové starosti nemají OSVČ, které dobrovolně vstoupily do daňového paušálního režimu a po celý rok 2023 platily stejnou měsíční daňovou platbu. Ostatní OSVČ však musí v zákonném termínu odevzdat daňové přiznání a přehledy za rok 2023. Nesplnění této základní daňové povinnosti je sankciováno. Jak vysoké mohou být pokuty? Jak je to s penále?
Investice & daně. Kdy máte klid a kdy musíte vyplňovat přiznání?
11.04.2024 Obliba investování u nás roste. Jen v podílových fondech Češi zhodnocují už přes 938 miliard korun, další stovky miliard mají investoři v akciích, burzovně obchodovaných fondech a dalších aktivech. Se vzrušujícím investičním světem je ale spojena i méně zábavná povinnost, a to jsou daně. Podívejte se, co si jako běžný investor ohlídat. A není třeba panikařit, dost možná se vás povinnost podávat daňové přiznání nebo nutnost do něho zahrnovat své investice týkat nebude.
ČNB: Bankám v roce 2023 stoupl čistý zisk
25.03.2024 Bankám a spořitelnám v Česku v roce 2023 stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 2,2 miliardy Kč na 104,4 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Bilanční suma bank ke konci loňského roku činila 9,889 bilionu korun, což je meziroční nárůst o 983 miliard korun.
Daňové přiznání za rok 2023. Co se oproti roku 2022 změnilo?
15.03.2024 Změny v daňovém přiznání za uplynulý rok se týkají především limitů a hodnot daňových úlev. Zvyšuje se například limit příjmů, při kterém už platí povinnost podat daňové přiznání, a to z 15 000 na 50 000 Kč. Zvyšuje se rovněž limit pro zaměstnance s jinými zdanitelnými příjmy z 6 000 na 20 000 Kč. Zvýšilo se rovněž školkovné o 1 100 Kč a limit pro daňový základ, od kterého již příjmy podléhají vyšší sazbě daně.
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
12.03.2024 V dnešním tématu se budeme věnovat povinnostem, které přináší každé podnikání, a tím jsou daně. Ze zisku si stát vždy chce část ukrojit. Někdy je dokonce povinnost platit daně, i když je naše obchodování ve ztrátě. Otázkou také může být, jaké jsou rozdíly ve zdanění investičních příjmů v České republice a v zahraničí. O tom všem se dočtete v následujícím textu.
Šesti největším bankám v ČR loni klesl čistý zisk
29.02.2024 Šestice největších tuzemských bank, které budou za loňský rok platit daň z mimořádných zisků, vydělala v roce 2023 celkem 70,6 miliardy Kč. O rok dříve to bylo 76,2 miliardy korun. Vyplývá to z výsledků bank. Hlavním důvodem snížení čistého zisku o 5,6 miliardy je podle analytiků meziroční pokles čistých úrokových výnosů bank.
Vláda chce konec daňových rájů. Navrhla zdanění nadnárodních firem, které rozpočtu přinese 5 miliard ročně
17.08.2023 Ve středu 16. srpna vládní kabinet schválil návrh zákona o dorovnávací dani, který je výsledkem snahy zabránit přesouvání zisků do daňových rájů. Návrh vychází z evropské směrnice, kterou se členské státy zavázaly aplikovat od počátku roku 2024 a která nastavuje podmínky pro zdanění velkých firem. Všechny společnosti působící v EU, které jsou součástí skupin s konsolidovaným příjmem 750 milionů eur a vyšším, budou muset odvádět od počátku nového roku minimálně 15% daň z příjmů. Směrnice zvýší daňovou sazbu v Evropské unii jako celku a přivede příjmy do veřejných rozpočtů. Pro Česko půjde dle odhadu ministerstva financí o částku 4 až 6 miliard korun ročně a bude se týkat až 3 tisíců společností (z toho 150 – 350 společností bude dorovnávací daň hradit). Tématu se dále v komentáři věnuje daňová poradkyně Hana Veselá ze společnosti BDO.
Termín pro odevzdání přehledů se blíží. Na co nezapomenout?
24.04.2023 Termín pro odevzdání přehledů pro zdravotní pojišťovnu a místně příslušnou Okresní správu sociálního zabezpečení je obecně jeden měsíc po termínu pro odevzdání daňového přiznání. OSVČ, které podaly daňové přiznání v papírové formě tedy musí letos přehledy podat do 3. května. Většina OSVČ má však letos skrz elektronické podání termín až 2. června. OSVČ využívající služeb daňového poradce pak mají nejzazší termín pro přehledy 3. srpna. Po odevzdání přehledů začíná běžet 8 denní lhůta pro zaplacení nedoplatků a OSVČ nesmí rovněž zapomenout na úpravu záloh platných pro rok 2023.
Čas zdanit své zisky! Jaká jsou pravidla a jak to funguje u XTB?
19.03.2023 Počátek roku je vždy spojen i s jednou nepříjemnou povinností, kterou je daňové přiznání. Ačkoliv daně jsou určitě nedílnou součástí chodu celého našeho státu, málokterý investor nebo obchodník má radost s dělením svých zisků, obzvlášť když případné ztráty si poté musí hradit sám. Vzhledem k tomu, že daně jsou nejen nepříjemné, ale pro mnohé i těžko uchopitelné téma, připravili jsme pro Vás krátký článek, jak celý tento sytém funguje a na co bychom si měli dát pozor.
Sunak řekl, že chce po odvolání předsedy Konzervativní strany obnovit integritu
31.01.2023 Britský premiér Rishi Sunak včera agentuře Reuters řekl, že chce obnovit integritu ve vládě poté, co z funkce předsedy Konzervativní strany a ministra bez portfeje odvolal Nadhima Zahawiho kvůli jeho pochybení při platbě daní. Z nezávislého vyšetřování vyplynulo, že Zahawi vážně porušil ministerský kodex. Po jeho odvolání volala opozice.
Britský premiér odvolal z vlády kvůli daním předsedu Konzervativní strany
30.01.2023 Britský premiér Rishi Sunak včera odvolal z vlády předsedu Konzervativní strany Nadhima Zahawiho kvůli jeho pochybení při platbě daní. Podle nezávislého vyšetřování Zahawi vážné porušil ministerský kodex, uvedla agentura Reuters. Zahawiho odvolání žádala i opozice.
Pozítří je poslední den na přihlášení k paušální dani, nově na příjmy do dvou milionů ročně. Vyplatí se třeba advokátům, zato řemeslníkům spíše ne
08.01.2023 Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), tedy třeba živnostníci, mají pozítří, v úterý 10. ledna poslední den na to, aby se přihlásily do režimu paušální daně. Paušální daň znamená, že OSVČ se zkrátí čas, který musejí věnovat „papírování“.
V úterý je poslední den na přihlášení k paušální dani, nově na příjmy do dvou milionů ročně. Vyplatí se třeba advokátům, zato řemeslníkům spíše ne
06.01.2023 Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), tedy třeba živnostníci, mají v úterý 10. ledna poslední den na to, aby se přihlásily do režimu paušální daně. Paušální daň znamená, že OSVČ se zkrátí čas, který musejí věnovat „papírování“.
Plátcem DPH by měl být podnikatel až od obratu dvou milionu korun ročně, zítra to projedná vláda. Jde o rozumný a žádoucí krok, stejně jako navýšení limitu pro vstup do režimu paušální daně rovněž na dva miliony
22.06.2022 Ministerstvo financí chce lidem usnadnit podnikání. Od příštího roku tak navrhuje zvýšit limit pro vstup do režimu paušální daně na dva miliony korun ročního obratu. Zároveň byla v květnu na úrovni EU schválena žádost ministerstva financí na navýšení limitu, od kterého je povinné plátcovství DPH, a to rovněž na dva miliony korun ročního obratu. V současnosti je v obou případech limitem částka jednoho milionu korun. Navýšení na dva miliony zítra projedná vláda.
Navýšení limitu paušální daně přiláká dalších zhruba 50 tisíc živnostníků
13.05.2022 Navýšení limitu pro vsup do režimu paušální daně je správné. Rozdělení do pásem je nešťastné, protože systém zase o něco zesložiťuje. Doufejme, že vláda ještě od rozdělení do pásem upustí. Celkově ale i při jeho zahrnutí převažují pozitiva nad negativy vládního opatření.
Plátcem DPH bude podnikatel až od obratu dvou milionu korun ročně, chce vláda. Jde o rozumný a žádoucí krok, stejně jako navýšení limitu pro vstup do režimu paušální daně rovněž na dva miliony
09.05.2022 Ministerstvo financí chce lidem usnadnit podnikání. Od příštího roku tak dle dnes zveřejněné informace navrhuje zvýšit limit pro vstup do režimu paušální daně na dva miliony korun ročního obratu. Zároveň by nejpozději letos v červnu měla být na úrovni EU schválena žádost ministerstva financí na navýšení limitu, od kterého je povinné plátcovství DPH, a to rovněž na dva miliony korun ročního obratu. V současnosti je v obou případech limitem částka jednoho milionu korun.
Lidé mají v pondělí poslední den pro vstup do režimu paušální daně, mohou ušetřit i přes 100 tisíc korun. Loni zájem o ni zaostal za očekáváním, což se i kvůli rapidní inflaci zřejmě zopakuje také letos
09.01.2022 Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), tedy třeba živnostníci, mají v pondělí poslední den na to, aby se přihlásily do režimu paušální daně. Paušální daň znamená, že OSVČ se zkrátí čas, který musejí věnovat „papírování“. Jedna paušální daň – a jedna pravidelná měsíční platba – totiž nahradí jak samotnou daň, tak i pojistné na sociální a zdravotní pojištění. Odpadá navíc nutnost podávat daňové přiznání.
Co nás v roce 2022 čeká a nemine v ekonomice? Osm hlavních změn a očekávání
01.01.2022 Česko od dneška hospodaří v režimu rozpočtového provizoria. Musí totiž začít osekávat pandemické dluhy. Nejen státní zaměstnanci a důchodci se tak musí připravit na hubenější čas, i když ne nutně od letoška. Inflace, která však letos udeří, v tomto měsíci až desetiprocentní, způsobí výrazné pokles kupní síly obyvatelstva – a tedy jeho životní úrovně. Na co dalšího je letos třeba se v ekonomické a finanční oblasti připravit. Zde osmero hlavních změn a očekávání roku 2022, níže jsou pak představeny blíže.
Lidé mají poslední dva týdny na vstup do režimu paušální daně. Letos zájem o ni zaostal za očekáváním, což se i kvůli rapidní inflaci zřejmě zopakuje také v příštím roce
27.12.2021 Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), tedy třeba živnostníci, mají poslední dva týdny na to, aby se přihlásily do režimu paušální daně. Paušální daň znamená, že OSVČ se zkrátí čas, který musejí věnovat „papírování“. Jedna paušální daň – a jedna pravidelná měsíční platba – totiž nahradí jak samotnou daň, tak i pojistné na sociální a zdravotní pojištění. Odpadá navíc nutnost podávat daňové přiznání.
Tento týden vstoupí na trh třetí bitcoinový futures ETF
23.11.2021 Podle agentury Bloomberg se na trhu objevil třetí botcoinový futures ETF. Bitcoinový ETF (ticker X BTF) byl spuštěn v úterý, přibližně měsíc po vytvoření fondu ProShares Bitcoin Strategy Fund. Důvodem byla skutečnost, že SEC (Komise pro cenné papíry a burzu) minulý týden odmítla nabídku fyzické podpory.
V úterý je poslední termín pro podání elektronického daňového přiznání. Pokuty budou o dost vyšší, než je běžné
30.05.2021 Nejpozději v úterý 1. června musí lidé v ČR odevzdat své daňová přiznání, podávají-li je elektronickou cestou. Termín je kvůli pandemické situaci o měsíc posunut, nejde ovšem hned o mnohaměsíční odsunutí jako loni. Pozor tedy na to.
Dividendy versus růstové akcie
25.05.2021 Investor snižuje riziko diverzifikací portfolia, které obsahuje široké spektrum akcií. Investovat do růstových akcií nebo profitovat z dividend?
Prezident USA Biden zveřejnil své daňové přiznání, státu odvedl čtvrtinu příjmů
18.05.2021 Manželé Joe a Jill Bidenovi, prezident Spojených států a vysokoškolská učitelka, si za loňský rok vydělali 607.336 dolarů (přibližně 12,7 milionu korun). Zveřejněním svého daňového přiznání navázali na tradici moderních prezidentů Spojených států, které se vymykal jen exprezident Donald Trump, který přiznání nezveřejňoval. Bidenovi federální vládě za uplynulý rok na daních odvedli 25,9 procent svých příjmů, americký průměr je přibližně 14 procent, napsala agentura AP.
V pondělí je poslední termín pro podání daňového přiznání. Pokuty budou o dost vyšší, než je běžné
01.05.2021 Nejpozději v pondělí 3. května musí lidé v ČR odevzdat své daňová přiznání. Termín je kvůli pandemické situaci o měsíc posunut, nejde ovšem hned o několikaměsíční odsunutí jako loni. Pozor tedy na to.
Lidé mají poslední dny na podání daňového přiznání. Pokuty budou vyšší, než je běžné
28.04.2021 Nejpozději v pondělí 3. května musí lidé v ČR odevzdat své daňová přiznání. Termín je kvůli pandemické situaci o měsíc posunut, nejde ovšem hned o několikaměsíční odsunutí jako loni. Pozor tedy na to.
Zájem o přihlášení do systému paušální daně zaostává za očekáváním, zatím se přihlásila jen čtvrtina předpokládaného počtu OSVČ. Zítra je poslední den, pak už přihlášení nebude možné, mnohé OSVČ o tom ale netuší
10.01.2021 Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), resp. živnostníci, jejichž příjmy v roce 2020 nepřesáhly jeden milion korun, se pro rok 2021 mohou na příslušném finančním úřadu přihlásit do systému paušální daně. Období pro toto přihlášení běží od 7. 12. 2020 a končí 11. 1. 2021, tedy už v zítra. Je to opravdu šibeniční termín, přes který "nejede vlak".
Zájemci mají poslední týden na přihlášení do systému paušální daně, mnozí o tom nevědí, ač mohou ušetřit desetitisíce. Další šance pak bude zase až za rok
03.01.2021 Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), resp. živnostníci, jejichž příjmy v roce 2020 nepřesáhly jeden milion korun, se pro rok 2021 mohou zde přihlásit do systému paušální daně. Období pro toto přihlášení běží od 7. 12. 2020 a končí 11. 1. 2021, tedy už od tohoto pondělí za týden. Je to opravdu šibeniční termín.
Jaký bude rok 2021 ekonomicky? Těžký a plný změn
27.12.2020 Pro statisíce českých domácností bude rok 2021 nejtěžším za posledních bezmála deset let. Budou čelit citelnému poklesu příjmů či vzrůstající hrozbě propuštění z práce, a to zejména ty, jejichž členové jsou zaměstnáním či podnikáním tak či onak navázáni na turistický ruch, gastronomii, sektor kultury či ubytování a obecně sektor služeb.
Zhruba 120 tisíc Čechů může příští rok ušetřit na daních a nepodat daňové přiznání. Poslanci dnes schválili paušální daň, díky níž mnozí ušetří desetitisíce
21.10.2020 Živnostníci, resp. OSVČ s ročním příjmem do jednoho milionu budou moci od ledna příštího roku platit pouze jednu paušální daň. Její zavedení dnes schválili poslanci, posoudí jej však ještě Senát.
Biden těsně před debatou zveřejnil svoje daňové přiznání
30.09.2020 Demokratický kandidát na prezidenta USA Joe Biden včera jen několik hodin před začátkem první předvolební debaty se svým sokem Donaldem Trumpem zveřejnil svoje daňové přiznání za minulý rok. Trump přitom od víkendu čelí zvýšenému tlaku na zveřejnění vlastních finančních záznamů poté, co deník The New York Times napsal, že prezident nezaplatil za posledních 15 let v podstatě nic na federálních daních z příjmu.
CFD, investice a daně
22.07.2020 Každý rok stojí nejeden tradingový obchodník před složitou otázkou, zda je povinen podat daňové přiznání k příjmům plynoucích z tradingu, či ho naopak podávat vůbec nemusí. Zdanění příjmů z tradingu je záležitostí, která často vyžaduje podat daňové přiznání ve všech případech, tedy i když jsou obchodníci celkově ve ztrátě, a proto není žádnou výjimkou, že obchodníci tuto svou povinnost často zanedbají. Kdo a kdy je povinen podávat daňové přiznání, či jak velké zdanění zisků je možné očekávat, tak na tyto otázky se budeme dnes snažit odpovědět zde v našem článku.
Čína osvobodí další zboží z USA od cla. Česká vláda zase zásilky z Číny zdraží.
13.05.2020 Čína představila dalších 79 amerických produktů dočasně osvobozených od odvetných cel zavedených v rámci obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou. Česká vláda naopak schválila novelu výrazně zdražující drobné zásilky z Číny.
Britská vláda slíbila krizovou podporu milionům živnostníků
27.03.2020 Britská vláda plánuje vyplácet příspěvky samostatně výdělečně činným osobám, které nemohou pracovat kvůli opatřením zavedeným v boji proti koronaviru. Ministr financí Rishi Sunak včera oznámil, že zasažení živnostníci budou od státu dostávat podporu odpovídající 80 procentům jejich průměrného měsíčního zisku z posledních tří let, maximálně pak 2500 liber měsíčně (přes 61.000 Kč). Na peníze ale možná budou muset čekat do června.
Přehled dosavadních opatření vlády na podporu ekonomiky
20.03.2020 Vláda plánuje podpořit ekonomiku přímou podporou za zhruba 100 miliard korun a dalšími zárukami za 900 miliard korun. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) připravuje novelu zákona o státním rozpočtu, která by navýšila schodek ze 40 na více než 100 miliard korun.
Trading a daně
03.02.2020 V dnešním tématu se budeme věnovat povinnostem, které přináší každé podnikání, a tím jsou daně. Ze zisku si stát vždy chce část ukrojit. Někdy je dokonce povinnost platit daně, i když je naše obchodování ve ztrátě. Otázkou také může být, jaké jsou rozdíly ve zdanění investičních příjmů v České republice a v zahraničí. O tom všem se dočtete v následujícím článku.
U ‚Ameriky‘ se vás na příjem nezeptají
08.11.2019 Komerční článek: Peníze potřebují nejenom běžní občané, ale i podnikatelé, pro které platí trochu jiné podmínky. Běžně musí dokládat daňové přiznání, ovšem u nás tomu tak není.
XTB výrazně rozšířilo nabídku kryptoměn. Nově nabízí 25 kryptoměnových instrumentů.
31.10.2018 Poslední týden v říjnu představilo XTB rozšířenou nabídku kryptoměnových CFD. Klienti mohou obchodovat 25 krypto instrumentů, z toho 9 kryptoměn a 16 kryptoměnových párů. Jedná se tak o nejširší nabídku na trhu.
Výnosy z těžby i prodeje bitcoinů je podle správy třeba zdanit
20.03.2018 Výnosy z těžby nebo prodeje bitcoinu a dalších virtuálních měn podléhají dani z příjmu. Vyplývá to z vyjádření Finanční správy na dotaz ČTK. Daň z příjmu je v takovém případě 15 procent z rozdílu mezi nákupem a prodejem měny. Pro daňové přiznání lze podle správy použít například přepočet z amerických dolarů, který uvádí řada burz obchodujících s virtuálními měnami, například Btc-e nebo bitStamp.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
20.03.2018 1) Asijské akciové trhy se dnes na směru neshodly, když na obchodování negativně působila předcházející seance na Wall Street. Investoři rovněž čekali na výsledek dvoudenního zasedání americké centrální banky (Fed), které dnes začíná.
Očekávaný návrh daňové reformy v USA počítá s výraznými škrty
02.11.2017 Republikánská strana dnes ve Sněmovně reprezentantů USA s denním zpožděním představila návrh první daňové reformy po třiceti letech. Předložený návrh americký daňový systém zjednodušuje, krátí daně firmám i střední třídě a postupně chce odbourat daň z nemovitostí, informují světové agentury. Republikáni se ale vzdali snahy o fiskální disciplínu, protože pokud by byl jejich návrh schválen, zvýšil by se v příštím desetiletí státní dluh Spojených států o 1,5 bilionu dolarů (33 bilionů Kč). Ten přitom v současnosti přesahuje 20 bilionů dolarů.
Rozpočtový přebytek Británie v červenci zaostal za očekáváním
19.08.2016 Vývoj veřejných financí v Británii byl v červenci méně příznivý, než se předpokládalo. Tamní statistický úřad...
Jak zdanit příjmy z tradingu?
03.03.2016 Rok s rokem se sešel, a tak tu máme zase velmi horké téma, kterým je daňové přiznání. Komunikace se státními orgány a konkrétně pak s finančním úřadem však může být značně problematická. Zejména například kvůli tomu, pokud se snažíme zjistit, za jaké situace vlastně máme povinnost dle nejaktuálnější legislativy uvádět v daňovém přiznání své aktivity na finančních trzích, a mnoho dalších důležitých informací.
Daně na forexu a offshore
01.02.2010 Dnešním článkem vám chceme ukázat, jak se daní zisky z obchodování v ČR a jakým způsobem se zakládá stále populárnější offshore společnost. Článek připravil člen FXstreet teamu Stan. Jde o diskusní článek.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Korelace měn | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Exotické měny | Live trading | Price Action | Daně a trading | Obchodní strategie | Čína | Finance | Peníze | VIP zóna | Expert | Akciový index | Pullback | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | USA | Británie | OPEC | Maďarský forint | Koruna | G20 | Ruský rubl | HDP | Fibonacci | Divergence | Česká měna | Apple | Polský zlotý | Kypr | Analytik | New York | Ropa WTI | Česká koruna | ETF | Dividendy | Daně | Rizika | Komoditní měny | Akciové trhy | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | CFDs | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Oscilátory | AOS | Akcie | Aktiva | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Transakce | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | CFD | Cap | Carry trade | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Daytrading | Demo účet | Derivát | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dluhopis | Dolarový index | ECB | ECN | Ekonomika | Evropská centrální banka | Exekuce | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | GAAP | Hedge | IFRS | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Komodity | Kurz | Lot | Management Fee | Záloha | Marže | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní systém | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Obchodování s deriváty | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Profil investora | Repo sazba | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | STP | Splatnost | Spread | Swap | Ticker | Trader | Trading | Trading systém | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výnos | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Cena ropy | Hospodářský růst | Komerční banka | Americký prezident | XTB | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Investoři | Psychologie tradingu | Fond | EU | Ekonom | Byznys | Zisk | Breakout strategie | Spekulant | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Výsledky | Strach | Emoce | Obchodní příležitosti | Hedge fond | ČSOB | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Investiční společnosti | Investovat | Makro | USDX | BTC | Kybernetická měna | Virtuální měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Intermarket analýza | Forexový trader | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Raiffeisenbank | Index | Akcie Komerční banky | Akcie O2 | Analýzy | Automatické obchodní systémy | Banka | Běžný účet | Brent | Brokeři | Cena | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | CFD kontrakty | Cyrrus | CZK | České akcie | Dividenda ČEZ | Dolar | Ekonomické zprávy | Eura | Evropská měna | Finanční prostředky | Fondy | Forex a daně | Forex daně | Forexu | FXstreet.cz | Index Nasdaq | InstaForex | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | JP Morgan | Komoditní | Konfluence | Korelační koeficient | Kurzy | Management | Manuál | Markets | Offshore společnost | Nemovitosti | Obchod s akciemi | Pivot | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Rubl | Řízení rizika | Sázky | Seminář | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Škola tradingu | Throwback | Trh | Webináře | WTI | Země EU | Zprávy | Zisky | Tradeři | CNBC | Backtestování | DXY | Benzín | Komise pro cenné papíry | Čistá úroková marže | Čistý dluh | IRS | Ministerstvo financí | ROCE | Hráči na forexu | Finanční společnosti | Úvěr | Miliardář | Equity křivka | Zisky na forexu | Vydělávat na forexu | Komise | Mezinárodní banky | Křížové měnové páry | Volby | Pivot Pointy | Úspěšný trader | Velcí hráči | Burze | Penny stocks | Dividendové akcie | Investment | Unicredit | The New York Times | UniCredit Bank | Investing.com | YouGov | Agentura AP | BBC | Forex asistent | The Guardian | Statistická arbitráž | EY Item Club | Úspěch | Podnikatel | Živnostník | Podnikání | Spreadové obchodování | Ministr financí | Energie | Společná evropská měna | Podnikatelé | Obchodník na forexu | Znalost | Přehled | Klid | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Sázet | Obchodování CFD | Časová pásma | Vývoj měn | Firmy | Na volné noze | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Broker Trust | Intervence centrálních bank | Obchodníci na finančních trzích | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Propad | Prezidentský kandidát | Kryptoměny | Ztráty | Posílení eura | Posílení koruny | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Digitální měny | Ripple | Litecoin | Ethereum | Dash | Bankéř | Poplatky | Britská vláda | BDO | Mzdy | Dobré výsledky | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Česká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Softbank | Institucionální investoři | Příjmy | Nástroje technické analýzy | xStation | ČTK | Mini loty | Zasedání americké centrální banky | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Očekávání | Příjmy z obchodování | Pantheon Macroeconomics | Purple Trading | Obchodovat na forexu | Bitstamp | Bitcoinový ETF | Makroekonomické zprávy | Poziční trading | Virtuální mince | Profesionální tradeři | Investiční nástroj | Monero | Zcash | Světová kybernetická měna | Štěpán Hájek | Investice do kryptoměn | Burzy kryptoměn | Btc-e | Zdanění virtuálních měn | Sázky hedgeových fondů | CFD na kryptoměny | TRON | Jak danit Bitcoin | Jak danit Kryptoměny | Daně a kryptoměny | Obchodování Futures | Obchodní války | Krypto | Růstové akcie | L.F. Investment Limited | Akcie společnosti | Portu | Forint | Dluhopisové výnosy | Stavební spoření | Propad cen ropy | Roční výnos | Obchodování se CFD | Prezident USA | Majetek | Nemovitostní trh | Zahraniční akcie | Sazby ČNB | Vysoké zisky | Price Action strategie | Růst cen ropy | Sójové boby | Ceny pohonných hmot | Intradenní strategie | Akcie a ETF | Ziskové obchody | Pokles cen | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Pohonné hmoty | KB | US500 | Úvěrová aktivita | Vyzkoušet si trading | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Mnoho ziskových obchodů | Konfluence více faktorů | Čistý zisk | Rozpočet | Prezident Donald Trump | Trinity | Jakub Seidler | Objem | Bílý dům | Obchod | Americké hypotéky | Obchodní dohody | Ceny pohonných hmot v ČR | Firma | Technické analýzy | Jakub Hodan | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Vyšetřování | Úrok | Miliardy | Vicepremiér | Fáze obchodní dohody | Dlužníci | Propouštění | Impuls | SoftBank Group | Výrazný pokles | Position sizing | Rozvoj | Zdražování | Běžný investor | Růstový impuls | NAFTA | Pojišťovny | Prodeje akcií | Nejistoty | Penále | Prohlášení | Míra | Úroky | Hypotéky | Hypoteční trh | Důchod | Vánoce | Kupní síla | Automobil | Ministr spravedlnosti | Ztráta | NERV | Miliardy korun | Ziskovost | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | O2 | Zemědělství | Poradenství | Veřejné finance | Nájemné | List The Guardian | Základ daně | Trump | Prezident | Průměrná úroková sazba | Trhy | Šíření koronaviru | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Důchody | Zdravotní pojištění | Růst inflace | Pandemie | IHNED | Konzultant | L.F. Investment | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Daň z tradingu | DRFG | Dividenda Apple | Výdaje | Úrok z dluhopisu | Příjmy z kapitálového majetku | Zamezení dvojího zdanění | Čeští tradeři | Výpočet daně | Zhodnocení cenných papírů | Obchodování ve ztrátě | Příjmy z tradingu | Trading a daně | Slevy na dani | Zdanění investičních příjmů | Platit daně | Objem 1 lotu | Správce daně | Daňové záležitosti | Finanční úřad | Daň z příjmu | Daňové otázky | Splatnost daně | Nakoupené akcie | SEC | Čínské ministerstvo | Ekonomický dopad | Americké banky | Prodávající | Poptávky po ropě | Trendové indikátory | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Vývoj | Mzda | Překoupenost | Rishi Sunak | Vysoká rizika | Poradci | Profitovat | Opatření vlády | Kabinet | ČMZRB | New York Times | Viceprezident | Onemocnění | Čistý zisk bank | Zisk bank | Souhrnný čistý zisk | Zisk z finanční a provozní činnosti | Vyplácet dividendy | Souhrnný čistý zisk bank | Zisk bank a spořitelen | Čistý zisk bank a spořitelen | Koronavirová krize | MPO | MPSV | MF | Náhrady mezd | Ošetřovné | Podání přiznání k dani z příjmu | Přiznání k dani z příjmu | Přiznání k dani z příjmu fyzických osob | Podat daňové přiznání | Daňové přiznání k dani z příjmu | Prominutí pokuty | Plnění daňové povinnosti | Daňové povinnosti | Prominutí pokut | Podání kontrolního hlášení | Nepodání kontrolního hlášení | Splátkování daně | Prominutí úroku z prodlení | Žádosti o prominutí úroku | Vznik evidenční povinnosti | OSVČ | Kongres | Komerční banky | Republikáni | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Babišova vláda | Spoření | Tým Admiral Markets | Tomáš Raputa | Prostor pro pokles | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Repo sazby | Koronavirový program | ITV | Televize ITV | Potenciál | Bankovní asociace | Ministryně financí Alena Schillerová | Ekonomiky | Války | Daňový poradce | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Umělá inteligence | Práce | Údaje | DPH | Pohonné hmoty v ČR | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Celková inflace | Více peněz | Úspory | Statistiky | Trade | Posílení | Joe Biden | Cenový pokles | Maloobchod | Zaměstnanci | Zboží z čínských e-shopů | Nedoplatky | Dluhy | Podezřelé transakce | Členské státy | Sektor služeb | Velké peníze | Zájem o hypotéky | Umělé inteligence | Investovat peníze | JDE | ČR | Exprezident | Lidské emoce | Propad cen | Rostoucí trend | Příjmy a výdaje | Živnostníci | Paušální daň | Dopad pandemie | MAM | Plátcovství DPH | Zbohatnutí | Šance | Mazars | Ceny | Praha | Spotřební daně | Makro zprávy | Dlouhodobé výsledky | Tradingový obchodník | Povinnost podávat daňové přiznání | Daňové přiznání v ČR | Nepodání daňového přiznání | Výpočet a výše daně | Výše daně | Pár EUR/USD | Turistický ruch | Podání daňového přiznání | Analytik XTB | Zrušení superhrubé mzdy | Zdanění | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Základy tradingu | Politici | Prezidentské kampaně | Biden | Kandidát na prezidenta | Kandidát na prezidenta USA | USA Joe Biden | List The New York Times | Česká republika | Ziskové obchodní strategie | Množství peněz | Přivýdělek | Praktické tipy | Proražení | Dluhopis Republiky | Dominic Raab | Očkování | Částečný úvazek | Růst ceny | Server FXStreet | Paušální daně | Dlouhodobé obchodování | SNY | Situace na trhu | Bilanční suma | Ark Invest | Prezident Joe Biden | Posílení české měny | Admirals | Krok za krokem | Ark | Cathie Wood | Goldman Sachs Group | Vyhlašování fundamentálních zpráv | Prezident USA Biden | USA Biden | Investování do cenných papírů | Růst úroků | Cíle | Příležitosti | Prodej | Shortování | Nákup futures | Technologie | Jednání kartelu OPEC | Rekord | Čisté úrokové výnosy | Úrokové výnosy | Česká a slovenská UniCredit Bank | Slovenská UniCredit Bank | Mateřská společnost | Daňový poplatník | Chování | Slabé stránky | Analytik České bankovní asociace | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Zahraniční společnosti | Společnosti | Opatření | ANO | Petr Mašláň | Ziskové obchodní systémy | Juniorská škola tradingu | Studijní materiály | Česká společnost | Úročení | Češi | Polský zlotý a maďarský forint | Kryptoměnové společnosti | ProShares | Pozornost | Fialova vláda | Společnost | Tým InstaForex | TIM | Bitcoinový futures | Bitcoinový futures ETF | 3М | Varianty covidu | Zlotý | Zemědělci | Fundamentální analýzy | Obavy z omikronu | Fondee | Základní sazba | Zvýšení slevy na poplatníka | Kyberzločinci | Ziskovost bank | Hry | Instituce | W-8BEN | Daňová sazba | Sankce | XTB Štěpán Hájek | Konsolidované účetní závěrky | Účetní závěrky | Správa | University College London | UCL | University College London (UCL) | Nové daně | Pochybení | Daň z mimořádných zisků | Šmejdi | Windfall tax | Srážková daň | Akciové dividendy | Konzervativní strany | CZ | Premiér Rishi Sunak | Varování | Podílové listy | Výše zdanění | Roční příjem | Podvodné telefonáty | Analytik společnosti XTB | Tomáš Cverna | XTB Tomáš Cverna | Daňoví poplatníci | Zdanění cenných papírů | Zdanění CFD derivátů | Gabriela Ivanco | Daňová poradkyně | Termín pro odevzdání přehledů | Pohledávky | Vice | Rohlík | Uplynulý rok | Vishing | Marek Macháček | Edward | Podvody | Slevy | ProCent | Platformy | Portfólia | Prodej cenných papírů | Prodeje | Nakupovat | Fee | Rezervy | Daně z tradingu | Daně z tradingu a investic | Jak danit zisky | Kdo podává daňové přiznání? | Povinnost podat daňové přiznání | Ostatní příjmy | Příjem z dividend | Daně z dividendy | Solidární daň | Poplatky brokerovi | Druhy příjmů | Různé druhy příjmů | Daňový rezident | Český daňový rezident | Jak vypadá přiznání | Úrok z dluhopisu Rohlik | Srážkové daně | Srážkové daně z dividendy | Sazba daně | Poplatníci daně | Daně z příjmů fyzických osob | Poplatníci daně z příjmů | Progresivní daň | Nákup CFD | Dílčí základ daně | Daně z německých akcií | Možnost konzultací | Finanční správa | Martin Pleštil | 15% a 23% daň | 23% daň | Hranice 100 000 Kč | Časový test | Úroky na účtech | Dividendy a úroky z ČR | Úroky z ČR | Dividendy a úroky ze zahraničí | Úroky ze zahraničí | Služby | Daňové sankce
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot