Makroekonomické zprávy
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 21. ledna: Libra nestála stranou
21.01.2025 Měnový pár GBP/USD zaznamenal v pondělí výrazný růst. Faktory, které tento pohyb ovlivnily, jsou podobné těm, o kterých jsme mluvili v článku o páru EUR/USD. Dolar kupodivu neměl žádné konkrétní důvody k poklesu v průběhu dne. A navíc, v případě britské libry není přesné tvrdit, že trh jen vybíral zisky z otevřených short pozic. Celkově nedoporučujeme zapojovat se do takových pohybů, ke kterým dochází často během zasedání Federálního rezervního systému, Evropské centrální banky nebo Bank of England. Trh má v těchto případech tendenci obchodovat na základě emocí, takže pohyby jsou nelogické a technická analýza nespolehlivá. Stručně řečeno, tyto pohyby se téměř nedají předvídat.
Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 20. ledna: Pohádka skončila, i když se o žádnou pohádku vlastně nikdy nejednalo
20.01.2025 V pátek měnový pár GBP/USD zaznamenal další pokles. Mezi makroekonomickými údaji, které byly tento den zveřejněny, vynikaly především další neuspokojivé údaje ze Spojeného království. Ačkoli se nejednalo o nijak zásadně důležitou zprávu, zdůrazňujeme ji, protože přispěla k sérii slabých ekonomických zpráv ze Spojeného království v uplynulém týdnu. Maloobchodní tržby se meziměsíčně snížily o 0,3 % a meziročně vzrostly o 3,6 %. V obou případech byly prognózy vyšší, takže tyto údaje byly celkově záporné. Začátkem týdne Spojené království také zveřejnilo neuspokojivé zprávy o vývoji HDP, průmyslové výroby a inflace.
Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 20. ledna: libra opět cílí na 1,1800
20.01.2025 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v klesajícím trendu. Zatímco v hodinovém časovém rámci byla pozorována slabá korekce směrem vzhůru, britská libra postupně klesá k nejnižšímu bodu za posledních 14 až 15 měsíců. Obvykle při ukončení trendu pozorujeme prudký odraz od minim, což naznačuje rychlé uzavírání krátkých pozic. To naznačuje, že investoři a obchodníci už nevěří v další pohyb. V současné době však žádné známky takového odrazu nejsou patrné, což naznačuje, že pokles může přetrvat s cílem na úrovni 1,1800 – tedy k úrovni, o které jsme v loňském roce rozsáhle diskutovali. S každým dalším dnem se pravděpodobnost dosažení tohoto cíle zvyšuje.
GBP/USD: libra je před zveřejněním klíčových zpráv v úzkých
14.01.2025 GBP/USD zahajuje nový obchodní týden na medvědí vlně. Pár zahájil týden na medvědí notě, pokračoval v pohybu směrem dolů bez jakéhokoli korektivního odrazu a usadil se v pásmu kolem 1,21. Medvědi měnový pár stlačili na 15měsíční minimum 1,2125. Vzhledem k jasně zřetelnému klesajícímu trendu je pravděpodobné, že prodejci brzy prolomí a konsolidují v pásmu 1,20. Tento týden mohou tento proces urychlit klíčové zprávy, mezi něž patří nejen údaje o inflaci v USA, ale také makroekonomické zprávy z Velké Británie s vysokým dopadem, které by mohly ovlivnit dynamiku GBP/USD.
Přehled páru GBP/USD: 9. ledna – Úplný kolaps britské libry
09.01.2025 Měnový pár GBP/USD zaznamenal ve středu výrazný pokles, a to tak rychlý, jako kdyby z devátého patra spadl kámen. Situace připomíná minulé trendy. Libra v uplynulých dnech v těsném závěsu následovala euro, podobně jako pes na vodítku. Na rozdíl od eura, které mělo pro své tržní pohyby konkrétní důvody, však libra žádné jasné opodstatnění neměla. Do začátku středeční americké obchodní seance už ztratila 170 pipů. Co to znamená? Ve Velké Británii nebyly zveřejněny žádné ekonomické zprávy, nezazněly žádné důležité projevy a nevyskytly se žádné významné události, které by tento pokles vysvětlovaly. Všechny klíčové makroekonomické zprávy v USA byly zároveň v tomto dni naplánovány na americkou obchodní seanci, což ještě víc zdůraznilo absenci zjevných důvodů, proč by libra měla klesnout.
Ekonomický kalendář: Klíčovou zprávou dne je ADP report 📄
08.01.2025 Dnes se dočkáme další zprávy z trhu práce - zprávy ADP.Jedná se o druhou nejdůležitější zprávu z amerického trhu práce po NFP, která bude zveřejněna tento pátek.Kromě toho bude neméně důležité zveřejnění zápisu FOMC z posledního zasedání Fedu.
Čemu věnovat pozornost dne 8. ledna? Shrnutí nejdůležitějších událostí pro začátečníky
08.01.2025 Na středu je naplánováno hned několik makroekonomických událostí, ale žádná z nich není nijak zásadně důležitá. V Německu bude zveřejněna zpráva o maloobchodních tržbách, zatímco v USA budou zveřejněny údaje o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti a o změnách v zaměstnanosti v soukromém sektoru (zpráva ADP). Zatímco zpráva ADP se týká amerického trhu práce a nezaměstnanosti, účastníci trhu obvykle čekají na zprávu NonFarm Payrolls, než vyvodí závěry o podmínkách na trhu práce. Proto je sice možná drobná reakce na zprávu ADP, není však pravděpodobné, že by byla významná. Ze Spojeného království ani z EU se dnes neočekávají žádné významné makroekonomické zprávy.
Jak 2. ledna obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
02.01.2025 Pár EUR/USD se v úterý dál obchodoval ve zřetelně vymezeném horizontálním kanálu. Cena v posledních dvou týdnech kolísala mezi úrovněmi 1,0359 a 1,0451 a vytvořila tak kanál, jehož šířka nedosáhla ani 100 pipů. Trh je, v souladu s očekáváním, aktuálně ve fázi novoročního flatu. Hranice tohoto horizontálního kanálu jsou velmi přesně respektovány, což začínajícím obchodníkům umožňuje zakládat své obchody pouze na technických faktorech. Chybí významné fundamentální a makroekonomické zprávy, přičemž tento týden se očekává zveřejnění prvních ekonomických údajů. Trh se postupně "vzpamatovává" ze svátečního období, což ale neznamená, že se obnoví trendový pohyb nebo že dnes skončí fáze flatu.
Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 30. prosince? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
30.12.2024 Pár EUR/USD v pátek vykazoval nízkou volatilitu a pohyboval se v podstatě do strany. V důsledku toho není co analyzovat. Trh v současné době zažívá období vánočního klidu a nejsou k dispozici žádné makroekonomické zprávy ani významné události, které by bylo třeba brát v úvahu. V této situaci je nejlepší vyčkat na závěr novoročního flatu. Případně lze obchodovat ve vyšších časových rámcích, kde se současné podmínky na trhu nemusí jevit jako flat. V tomto případě by však bylo třeba obchody držet alespoň týden.
Pár EUR/USD se obchoduje na plochém trhu, protože po zprávě Fedu se čekají turbulence
19.12.2024 Pár EUR/USD se obchoduje v úzkém pásmu, protože trh čeká na výsledek prosincového zasedání Federálního rezervního systému. Kupci ani prodejci nejsou ochotni zaujímat na páru EUR/USD velké pozice, protože očekávají zvýšenou volatilitu, jakmile FOMC oznámí své rozhodnutí. Jedinou otázkou je, zda jí využijí kupci, nebo prodejci. Napětí přetrvává: jestřábí očekávání jsou možná přehnaná, ale oprávněná, protože Fed nemůže ignorovat zrychlování celkové inflace v USA.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 16. prosince. Klid zatím pokračuje, žádná bouře nepřichází
16.12.2024 Měnový pár EUR/USD se pokusil prorazit pod spodní hranici horizontálního kanálu, ve kterém se obchoduje už několik týdnů. Ve 4hodinovém časovém rámci není pohyb do strany příliš patrný, ale v nižších časových rámcích je jasně viditelný. V důsledku toho se cena odrazila od spodní hranice kanálu a nyní může opět směřovat vzhůru. Flat stále trvá.
EUR/USD: Poslední vyjádření
16.12.2024 Nadcházející týden je nabitý významnými fundamentálními událostmi – v podstatě se jedná o poslední vyjádření tohoto roku. Federální rezervní systém, Bank of England a Bank of Japan uspořádají svá poslední zasedání v tomto roce. V Evropě a ve Spojených státech budou zveřejněny významné makroekonomické zprávy. Následně začne předvánoční, novoroční a povánoční období, které se obvykle vyznačuje nízkou likviditou a informačním klidem. Obchodníci budou do značné míry obchodovat podle momentální dynamiky, pokud trhy nenaruší významné politické události.
Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 9. prosince: libra využívá každou příležitost k růstu
09.12.2024 Pár GBP/USD v pátek celkově pokračoval v růstu, i když ke konci dne zaznamenal mírný pokles. Časový rámec 1H ale zřetelně ukazuje vzestupnou trendovou linii, která potvrzuje pokračování korekčního pohybu. Dokud se cena neusadí pod ní, nemá smysl mluvit o novém downtrendu, který začal před dvěma a půl měsíci a mohl by trvat mnohem déle.
GBP/USD: Analýza a prognóza vývoje
03.12.2024 Pár GBP/USD má dnes problém přilákat kupce na pozadí slabých maloobchodních tržeb ve Spojeném království a mírného oživení amerického dolaru. Pár zůstává pod tlakem a drží se v defenzivě těsně nad úrovní 1,2650.
Ekonomický kalendář: údaje z trhu práce v USA jako klíčové ekonomické zprávy tohoto týdne 📄
02.12.2024 Tento týden budou pozornost trhu přitahovat především makroekonomické zprávy z amerického trhu práce.Ve středu bude zveřejněna zpráva ADP a v pátek NFP (Non-Farm Payrolls). Kromě toho budou dnes zveřejněny zprávy PMI z výroby z USA, zemí eurozóny a Kanady.
EUR/USD: Rušný začátek prosince díky indexům ISM, Powellovu projevu a údajům o počtu pracovních míst mimo zemědělství za listopad
02.12.2024 První část (první tři týdny) se vyznačuje zvýšenou volatilitou na devizovém trhu, protože obchodníci reagují na klíčové měsíční zprávy a poslední zasedání centrálních bank v tomto roce. Druhou část tvoří období před a po Vánoci. Pro měnový pár EUR/USD má obvykle poslední slovo Federální rezervní systém, který pořádá své poslední zasedání na konci prosince (letos 18. prosince). O několik dní dříve oznámí své rozhodnutí Evropská centrální banka (letos je naplánováno na 12. prosince). Do té doby budou zveřejněny téměř všechny hlavní makroekonomické zprávy za listopad a říjen a budou vyvozeny závěry.
AUD/USD: Aussie a greenback čekají na CPI a PCE
26.11.2024 Australský dolar se už dva týdny pokouší získat oporu proti americkému dolaru v pásmu kolem 0,65. Od 19. listopadu obchodníci denně tlačí jeho cenu nad cílovou úroveň 0,6500, jen aby se pokaždé vrátili na předchozí úrovně. Aussie se pohybuje v podstatě v pásmu 0,6480–0,6550 a střídavě se odráží od jeho hranic.
Přehled vývoje GBP/USD. Co nás čeká tento týden: udělá si britská libra přestávku?
25.11.2024 V pátek pár GBP/USD pokračoval v klesajícím pohybu. To, co obchodníci sledují v grafech, je stále relativně optimistický scénář pro britskou měnu. Stojí za zmínku, že vzhledem ke své volatilitě klesá libra méně prudce než euro. Za poslední dva měsíce euro kleslo o 700–800 pipsů, zatímco libra zaznamenala pokles o 800–900 pipsů. Nicméně libra obvykle vykazuje 1,5krát větší volatilitu než euro. Za normálních okolností by tedy mohla libra ztratit 1 100–1 200 pipsů během stejného období.
Doporučení k obchodování a analýza EUR/USD na 20. listopadu: Euro uvízlo ve flat trendu
20.11.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý opět pokusil o korekci směrem vzhůru. Jak ukazuje graf, pokusy byly přinejlepším nevýrazné. Pár sotva překonal nedávná lokální maxima a pohyb v posledních dnech připomíná spíše korekci než cokoli jiného. Nicméně klesající trend zůstává neporušený, a i když se dočkáme silnější korekce, pravděpodobně nestojí za to pokoušet se obchodovat proti trendu.
Doporučení a analýza pro obchodování páru GBP/USD na 14. listopadu: Libra zpomaluje
14.11.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval ve středu v poklesu. Vše, co bylo zmíněno v analýze páru EUR/USD, platí také pro libru. Stejně jako euro, ani libra neměla ve středu fundamentální důvody k dalšímu poklesu, a přesto klesala. Přesněji řečeno, americký dolar dál stoupal ze stejných důvodů, které jmenujeme od začátku roku. Zároveň stojí za zmínku, že libra pořád klesá pomaleji než euro, a narazila na zónu supportu 1,2691–1,2701, což by mohlo vést k menšímu odrazu. Pokoušet se ale vydělat na nákupech při tak silném downtrendu je riskantní. Trh každý den prodává, takže nákup nepředstavuje tu nejlepší strategii.
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 13. listopadu: Euro nemá nic, čím by mohlo odporovat dolaru
13.11.2024 Pár EUR/USD v úterý dál poklidně klesal, ačkoli tento pohyb lze jen těžko označit za pouhý "pokles" – jde spíše o neúprosný propad bez korekcí. I když euro neztrácí každý den 100–150 pipů, klesá stabilně už měsíc a půl. Například v pondělí nebo úterý nemělo žádné pádné důvody k dalšímu poklesu – nebyly zveřejněny žádné důležité makroekonomické zprávy ani projevy představitelů ECB nebo Fedu, které by mohly zásadně ovlivnit trh. Euro klesá z důvodů, na které upozorňujeme od začátku roku. Cena se teď blíží k prvnímu cíli kolem úrovně 1,0450.
EUR/USD: Okamžik slávy pro euro
01.11.2024 Tento týden zažívá euro svůj "okamžik slávy". Prakticky všechny makroekonomické zprávy zveřejněné tento týden v Evropě vyzněly ve prospěch jednotné evropské měny. Všechny klíčové ukazatele, včetně růstu HDP, údajů o trhu práce a inflace, byly silnější, než se očekávalo, díky čemuž se pár přiblížil k úrovni 1,0900 s nedávným maximem na úrovni 1,0889.
XAU/USD – analýza a prognóza
31.10.2024 Zlato dál dosahuje nových historických maxim. Poptávka po bezpečných aktivech, podpořená rizikem dalšího geopolitického napětí a nejistoty kolem prezidentských voleb v USA, zůstává klíčovým faktorem, který drahý kov podporuje.
Analýza EUR/USD: HDP eurozóny, HDP USA, inflace Německa a zpráva ADP
31.10.2024 HDP eurozóny vzrostl ve třetím čtvrtletí o 0,4 %, zatímco většina odborníků předpokládala růst o 0,2 %. Jedná se o nejsilnější tempo růstu od začátku roku 2022, kdy evropská ekonomika ve 2. čtvrtletí 2022 vzrostla o 0,8 %. Meziročně HDP vzrostl o 0,9 % (prognóza: 0,8 %), což je nejsilnější tempo růstu od 1. čtvrtletí 2023. Ze zprávy vyplývá, že HDP Španělska vzrostl ve 3. čtvrtletí o 0,8 %, Francie o 0,4 % a Německa o 0,2 %.
Přehled páru EUR/USD na 29. října – čekáme na klíčové údaje
29.10.2024 Měnový pár EUR/USD nevykázal v pondělí žádné zajímavé pohyby a většinu dne se obchodoval pod linií klouzavého průměru. Ačkoli se zdá, že korekce směrem nahoru je stále možná, na tržní sentiment to nemá vliv. Proto ani konsolidace nad klouzavým průměrem nezaručí začátek korekce, zvlášť když jsme takový průraz viděli už minulý týden.
Jak 29. října obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
29.10.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí pohyboval spíš do strany než nahoru nebo dolů. Vzhledem k absenci makroekonomických nebo fundamentálních zpráv se nízká volatilita dala očekávat. Dnes budou zveřejněny první údaje z amerického trhu práce, takže lze očekávat nárůst volatility. Cena sotva prorazila trendovou linii, což ukazuje na možný růst eura. Dolar by ale vzhledem ke značnému množství důležitých zpráv z EU a USA v tomto týdnu mohl rychle obnovit růst a tlačit pár dolů. Makroekonomické zprávy by proto měly mít přednost před technickými signály. Korekce se sice blíží, ale to neznamená, že k ní musí dojít okamžitě a bez jiných alternativ.
Co sledovat 29. října? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
29.10.2024 Na úterý jsou naplánovány dvě makroekonomické zprávy. První z nich – německý index spotřebitelské důvěry GFK – téměř nestojí za zmínku, protože je relativně nevýznamný. Druhá zpráva – počet volných pracovních míst v USA (JOLTs) za září – má ale větší váhu. Oproti srpnu se očekává mírný pokles, ale jelikož nezaměstnanost v USA v září klesla, skutečná hodnota JOLTs by mohla překonat očekávání. Toto je dnes jediná zpráva, která by mohla ovlivnit tržní sentiment.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (28.10.2024)
28.10.2024 Minulý týden jsme se dočkali jednoho obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh prolomil dolní vstupní S/R zónu, kde se aktivoval short (sell) obchod, který následně přesně došel do mého cíle, kde byl ukončen v zisku na Take-Profitu (TP). Pokud jste tohoto obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k profitu.
Ropa OIL vyskočila o 3 % kvůli rostoucí geopolitické nejistotě 📈
22.10.2024 Cena ropy Brent (OIL) dnes vzrostla o více než 3 % před zveřejněním zprávy o zásobách ropy API v USA, která je naplánována na 21:30 BST. Hlavním důvodem růstu cen ropy jsou geopolitické napětí. Ukrajinský prezident Zelenskyj signalizoval, že přibližně 12 000 vojáků ze Severní Koreje se připravuje na připojení k Rusku ve válce. Izraelská média uvedla, že možná odpověď na Írán by mohla zahrnovat útoky na domovy íránských úředníků kvůli pokusu o atentát na Netanjahua, který provedl Hizballáh.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 15. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
15.10.2024 Pár GBP/USD se v pondělí vydal směrem k poklesu, ale v podstatě máme co do činění s flat trhem. Ano, cena se pomalu pohybuje směrem dolů, ale volatilita je minimální a pohyb je velmi nepravidelný. Proto je obchodování tohoto pohybu v rámci dne velmi obtížné a možná se ani nevyplatí. Nicméně britská libra pokračuje v poklesu, ačkoli například včera nybyly zveřejněny žádné makroekonomické zprávy ani se nekonaly žádné fundamentální události. I kdyby cena prorazila nad podmíněnou trendovou linii, nebude to mnoho znamenat. Všichni už dva týdny čekají korekci. Prolomení trendové linie při téměř flat pohybu však nebude znamenat, že libra provede korekci o 100–200 bodů. Ve střednědobém horizontu stále očekáváme, že pár bude pokračovat v poklesu. Mějte na paměti zprávu o inflaci ve Velké Británii, která bude zveřejněna tento týden.
PepsiCo stojí v čele ziskových společností, technologický sektor posiluje Nasdaq, protože investoři se připravují na překvapení v podobě inflace
09.10.2024 Americké akciové indexy v úterý vzrostly a částečně tak kompenzovaly ztráty z předchozí seance. Investoři obrátili svou pozornost zpět k technologickému sektoru, protože se nyní soustředí na nadcházející údaje o inflaci a začátek výsledkové sezóny za třetí čtvrtletí.
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 2. září: euro roste, ale zůstává v plochém trendu
25.09.2024 Pár EUR/USD v úterý dál stoupal. Jak vidíme na obrázku nahoře, cena se odrazila od linie Senkou Span B, což je velmi důležité. Zachovala tak uptrend, ale také je v časovém rámci 1H zřejmé, že se už déle než týden obchoduje v horizontálním kanálu mezi úrovněmi 1,1092 a 1,1185. Vzhledem k tomu, že se naposled odrazila od spodní hranice, můžeme očekávat pohyb k horní hranici. Euro nepotřebuje k růstu ani makroekonomické zprávy. Roste samozřejmě skromněji než britská libra, ale přesto roste, i když k tomu nemá důvod. Eurozóna ani Spojené státy nezveřejnily v úterý žádné důležité zprávy.
EUR/USD: Před námi je poslední zářijový týden. Signály z Fedu a ECB, indexy PMI, jádrový PCE index
24.09.2024 Čeká nás poslední zářijový týden. Klíčové události měsíce týkající se měnového páru EUR/USD již proběhly: Evropská centrální banka a americký Federální rezervní systém vynesly své verdikty a nejkritičtější zprávy odrážely dynamiku hlavních ukazatelů americké ekonomiky a ekonomiky eurozóny. To však neznamená, že nadcházející týden bude "nevýrazný" nebo nudný. Naopak, pravděpodobně budeme svědky poměrně vysoké volatility, protože interpretace faktů je často mnohem komplexnější než fakta samotná. V nadcházejícím týdnu budou členové Fedu a ECB " dešifrovat" výsledky zářijových zasedání, které buď posílí, nebo oslabí holubičí očekávání trhu. Navíc ke konci pětidenního obchodního týdne bude v USA zveřejněn klíčový ukazatel inflace – jádrový index PCE. Ale vezměme to popořadě.
Wall Street Open: Diskontní obchodníci v problémech, akvizice US Steel neproběhne
05.09.2024 Největší diskontní prodejci v USA, takzvaný Dollar Tree a Dollar General (DLTR.US, DG.US), se po svých výsledcích propadli přibližně o 20 %. Důvodem bylo nenaplnění očekávání investorů a slabý výhled do budoucna, ne všechny maloobchodní řetězce však zažívaly podobný příběh. Dnes se společně podíváme na to, proč mají právě tito maloobchodníci v současné době problémy. To nejsou všechny zprávy z minulého týdne, protože od posledního livestreamu ještě vyjdou výsledky společnosti Nvidia (NVDA.US), ale také makroekonomické zprávy o inflaci PCE ve Spojených státech a také údaje z trhu práce a výrobního sektoru z tohoto týdne.
AUD/USD: Výhled na 4. září
04.09.2024 Také ve čtyřhodinovém časovém rámci se nachází dobrá zóna pro pokles, a to na úrovni 0,673, která se v tomto bloku objednávek shoduje s Fibonacciho hladinou 38,2, což podporuje medvědí pohyb od této oblasti. V denním grafu se však nachází před blokem objednávek. Pokud se v této oblasti objeví signál pro vstup, mohla by to být dobrá příležitost k poklesu, ale pokud se signál neobjeví, není důvod do jakéhokoli obchodu vstupovat a nejlepším řešením je vyčkat.
EUR/USD: Před námi je nejzajímavější týden letošního srpna
19.08.2024 Ekonomický kalendář na nadcházející týden je nabitý zásadními událostmi. Na programu jsou projevy představitelů Federálního rezervního systému, indexy PMI, zápis z jednání FOMC, zápis z červencového zasedání Evropské centrální banky a zprávy o americkém trhu s bydlením. Všechny tyto fundamentální faktory však zastíní klíčová událost měsíce: každoroční ekonomické sympozium konané v Jackson Hole ve Wyomingu.
Klíčové události 13. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky
13.08.2024 Na úterý je naplánováno více makroekonomických událostí než na pondělí. Je to proto, že jakékoli kladné číslo je větší než nula. Začínající obchodníci se dnes mohou zaměřit na různé makroekonomické zprávy. Žádná z nich není zásadní, ale všechny by mohly vyvolat mírnou reakci trhu. V průběhu dne by tedy oba měnové páry mohly vykázat několik obratů.
AUD/USD. Pohled na srpnové zasedání australské centrální banky
06.08.2024 Během úterní asijské seance Reserve Bank of Australia zhodnotí své aktuální zasedání, které se uskuteční v srpnu. Před touto událostí jsou obchodníci znatelně nervózní: na rozdíl od širokého oslabení dolaru se pár AUD/USD v pondělí dostal na devítiměsíční cenové minimum na úrovni 0,6350. Při pohledu na týdenní graf tohoto páru vidíme, že cena již čtvrtý týden po sobě vytrvale klesá a reaguje tak na rizikové nálady, které nabírají na síle, a na řadu negativních zpráv z Číny.
EUR/USD. Červencové zasedání Fedu, inflace v eurozóně, index ISM ve zpracovatelském průmyslu, non-farm payrolls.
29.07.2024 Dámy a pánové, prosím, sedněte si a připoutejte se: dostáváme se do zóny silných turbulencí. Nadcházející týden je plný důležitých fundamentálních událostí: zasedání Federálního rezervního systému, zveřejnění klíčových údajů o americkém trhu práce, reportu o inflaci v eurozóně, údajů o HDP za druhé čtvrtletí v eurozóně, indexu ISM ve zpracovatelském průmyslu a indikátoru spotřebitelské důvěry v USA.
Forex: Koruna na začátku týdne mírně oslabila vůči oběma hlavním světovým měnám
22.07.2024 Koruna na začátku týdne mírně oslabila vůči oběma hlavním světovým měnám. Oproti poslednímu závěru ztratila koruna vůči euru i dolaru shodně haléř na 25,25 EUR/CZK, respektive 23,20 USD/CZK. Vyplývá to z informací zveřejněných kolem 17:00 na serveru Patria Online.
Jak efektivně začít obchodní den?
09.07.2024 Úspěšný obchodní den by měl probíhat bez výrazných emocí. Profesionální obchodník má svůj plán perfektně zvládnutý a pracuje automaticky. Připravuje se předem na možné scénáře, takže řeší situace s klidem a bez zbytečného stresu. Tento přístup může působit monotónně, ale je klíčový pro úspěch v obchodování.
Přehled páru GBP/USD 25. června. Libra míří k úrovni 1,2500.
25.06.2024 I pár GBP/USD se v pondělí obchodoval docela klidně. Jeho volatilita nebyla dlouhou dobu úplně nejlepší. Za posledních pět dní jsme zaznamenali pohyby v průměru kolem 50 pipů. Stojí za zmínku, že trh se jen zřídkakdy pohybuje každý den jedním směrem. Proto může trvat dva týdny, než se dostane na úroveň 1,2500, která je jedním z minim čtyřměsíčního flatu ze začátku roku. Poté, co se pár před několika měsíci propadl na úroveň 1,2300, ale nedokázal v grafu 24H třikrát překonat Fibonacciho úroveň 61,8 % (1,2763), se domníváme, že hladina 1,2500 je jako cíl velmi rozumná.
Forex: Česká koruna dnes oslabila k euru a méně výrazně také vůči dolaru
18.06.2024 Česká měna dnes oslabila k euru a méně výrazně také k dolaru. Vůči evropské měně ztratila koruna devět haléřů a zakončila na 24,81 EUR/CZK, k americké měně si pohoršila o dva haléře na 23,10 USD/CZK. Vyplývá to z informací na serveru Patria Online.
Fundamentální analýza akciových trhů – finanční zprávy a jejich vliv na ceny akcií (3. díl)
20.05.2024 Článek se zaměřuje na význam a různé typy finančních výkazů, které poskytují klíčové informace o finančním zdraví a výkonnosti podniků. Čtenář se dozví o výročních a čtvrtletních zprávách, výsledcích hospodaření, předpovědích zisku, zprávách o dividendách, tiskových zprávách a regulačních informacích. Dále článek popisuje, jak číst a analyzovat finanční zprávy, a jak tyto zprávy ovlivňují ceny akcií.
Ekonomický kalendář: Klíčovou událostí dne jsou projevy členů FOMC 📃
20.05.2024 Dnešní makroekonomický kalendář je poměrně chudý. Mezi událostmi nejsou žádné makroekonomické zprávy, které by mohly mít zásadní dopad na světové finanční trhy.
Analýza S&P 500, DAX a EUR/USD - DAX na all-time high, budou americké indexy následovat?
13.05.2024 Minulý týden DAX zčistajasna dosáhlu ATF a americké indexy k němu mají také nakročeno. Co tedy očekávat? To nám prozradí fundamenty, které se tento týden vyplatí sledovat.
Bouře ve sklenici vody: Analýza EUR/USD
22.04.2024 Během páteční asijské seance se pár euro/dolar prudce propadl až do oblasti 1,0600, když se dostal pod tlak zpráv, že Izrael podnikl proti Íránu útočné akce. Dolar na pozadí rizikových nálad znovu posílil, ale ne na dlouho.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 15. dubna 2024
15.04.2024 Evropská centrální banka tedy potvrdila svůj záměr začít v červnu snižovat úrokové sazby, což se stalo zásadním důvodem poklesu eura. A i když to byl celkem logický krok, je třeba také upozornit na přílišnou lokální přeprodanost tohoto páru. Korekce je tedy v tuto chvíli nanejvýš potřebná. Problém však spočívá v tom, že ani makroekonomické zprávy nedokážou poskytnout důvod, aby k ní došlo. Tempo poklesu průmyslové výroby v eurozóně by mělo zpomalit z -6,7 % na -4,2 %. Tempo růstu maloobchodních tržeb ve Spojených státech by však mělo zrychlit z 1,5 % na 2,5 %. A vzhledem k tomu, že údaje o maloobchodních tržbách mají mnohem větší váhu než průmyslová produkce, může euro před dalším poklesem zachránit pouze jeho nadměrná přeprodanost. Jinými slovy, nejpravděpodobnějším scénářem je snaha o konsolidaci kolem současných úrovní. Na druhou stranu je nepravděpodobné, že by euro dále klesalo. Mezi těmito dvěma možnostmi došlo k drobné korekci ve směru růstu eura.
Forex: Koruně se dnes dařilo, k dolaru uzavřela nejsilnější za více než dva týdny
04.04.2024 Koruna dnes posílila vůči euru o pět haléřů na 25,29 EUR/CZK. K dolaru zpevnila od středečního podvečera o 15 haléřů na 23,27 USD/CZK, což je její nejlepší závěr od letošního 20. března. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online kolem dnešních 17:00.
EUR/USD: Velmi podivný a podezřelý růst
04.04.2024 Pár euro-dolar předevčírem aktualizoval své sedmitýdenní cenové minimum, které zaznamenal na úrovni 1,0725. Medvědi na...
EUR/USD: Velmi podivný a podezřelý růst
04.04.2024 Pár euro-dolar předevčírem aktualizoval své sedmitýdenní cenové minimum, které zaznamenal na úrovni 1,0725. Medvědi na EUR/USD se však neodvážili zaútočit na hranici 1,06 a uzamkli zisky. Iniciativu na tomto páru převzali kupující, kteří zpočátku předváděli skromné výsledky (pár se držel v rámci hodnoty 1,07), ale poté vyrazili strmě vzhůru. Momentálně cena testuje hladinu rezistence na úrovni 1,0850 (prostřední linie ukazatele Bollingerova pásma, která se na denním grafu shoduje s linií Tenkan-sen).
Graf dne - CHN.cash (02.04.2024)
02.04.2024 Čínský akciový trh v poslední době vykazuje slibné známky oživení, což naznačuje možnou změnu dlouhodobého klesajícího trendu. Pozoruhodná je zejména výkonnost v Hongkongu, kde index Hang Seng China Enterprises dosáhl téměř 20% nárůstu od svého nejnižšího bodu na konci ledna. K tomuto růstu přispěly pozitivní ekonomické údaje, včetně zlepšení březnového indexu PMI pro průmysl. Lepší makroekonomické zprávy umožnily investorům obnovit naděje na zlepšení situace v Číně a vyhlídky na další měsíce a roky. Rally na hongkongském trhu po prázdninách je z velké části považována za dohánění zisků na západních trzích a v USA. Globální investiční fondy se stále více zaměřují na Čínu a upravují svá portfolia tak, aby zahrnovala více čínských akcií a snižovala expozici vůči jiným trhům, například Indii.
Přehled měnového páru EUR/USD na 25. března 2024
25.03.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v pohybu dolů, což bylo naprosto logické. Už dlouho opakujeme totéž: evropská měna by měla být mnohem levnější než teď a jejím cílem by měla být cenová parita s dolarem. Evropská měna v posledních měsících klesá, ale zůstává příliš vysoko a často se odráží nahoru. Trh si s prodejem stále dává načas.
GBP/USD. Libra se drží na stejné úrovni
14.03.2024 Obchodování na měnovém trhu je klidné a hlavní páry vykazují nízkou volatilitu a tlumenou reakci i na významné makroekonomické zprávy. Výjimkou není ani měnový pár GBP/USD.
Jak obchodovat v nepředvídatelných trzích?
13.03.2024 Říká se, že trhy trendují zhruba 20 % času. Ale co když se trhy rozhodnou nerespektovat ani range v podobě S/R zón?
Ekonomický kalendář: Úterní zpráva o inflaci v USA je klíčovou událostí týdne 📌
11.03.2024 Dnes nás nečekají žádné významné makroekonomické zprávy, které by mohly ovlivnit volatilitu na světových trzích. Tento týden se však investoři dozvědí několik zajímavých zpráv.
Výhled pro GBP/USD na 8. března. Libra pokračuje v růstu
08.03.2024 GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval na vyšší úrovni. Volatilita byla opět nízká, ale pár i tak pokryl rozpětí 70–80 pipsů. Pamatujte, že 80 pipsů pro britskou libru není mnoho, ale alespoň se nepotýkáme s flat trhem. Na konci dne se pár ocitl poblíž horní hranice bočního kanálu, kde se obchoduje již více než tři měsíce. Na 24hodinovém časovém rámci pár opět otestoval Fibonacciho úroveň 61,8 %. Logicky bychom měl být svědky odrazu od této úrovně, ale trh je natolik býčí, že by nebylo překvapením, kdyby pár tuto hranici překonal a dokonce obnovil růstový trend.
Kiwi ztrácí býčí momentum v důsledku rozhodnutí RBNZ a celkového poklesu rizikového apetitu
07.03.2024 Novozélandský dolar oslabil poté, co novozélandská centrální banka (Reserve Bank of New Zealand) minulý týden ponechala oficiální měnovou sazbu (OCR) beze změny. Trh tento výsledek očekával, ale přece jen existovala značná pravděpodobnost, že RBNZ zvýší sazbu ještě jednou, a zachování současné měnové politiky tak vedlo k určitému zklamání. RBNZ snížila odhadovanou maximální sazbu z 5,69 % na 5,60 %, a přestože se během zasedání diskutovalo o zvýšení sazeb, představitelé nakonec dospěli k "silnému konsenzu" ponechat sazbu beze změny.
AUD/USD: Australský dolar se obchoduje v bočním trendu
04.03.2024 Australský dolar se vůči americkému dolaru obchoduje v bočním trendu, a to i přes celkové oslabení zelené bankovky na začátku nového obchodního týdne. Index amerického dolaru vykazuje klesající dynamiku v důsledku zvýšeného zájmu o riziko. Australský dolar byl pod tlakem kvůli nepodstatným makroekonomickým zprávám, které byly zveřejněny během pondělní asijské seance.
Forex: Koruna dnes mírně oslabila k euru i k dolaru
22.02.2024 Koruna dnes oslabila k oběma hlavním světovým měnám, oproti středečnímu závěru shodně o dva haléře. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 25,34 EUR/CZK a 23,44 USD/CZK.
Forex: Koruna dnes mírně posilovala vůči euru i dolaru
21.02.2024 Česká koruna dnes mírně posilovala. Vůči euru ve srovnání s úterním závěrem zpevnila o čtyři haléře na 25,32 EUR/CZK. K dolaru si pak polepšila o dva haléře, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 23,42 USD/CZK.
GBP/USD: Důležitý týden pro libru
12.02.2024 Pár GBP/USD zahájil obchodování sebevědomým růstem na pozadí všeobecného oslabení americké měny. Index amerického dolaru na začátku evropské seance prudce klesl, což kupujícím tohoto páru umožnilo posílit své pozice a přiblížit se k úrovni rezistence na hladině 1,2650 (v tomto cenovém bodě se linie Tenkan-sen a Kijun-sen na denním grafu shodují). Vzestupná dynamika však slábla.
Ekonomický kalendář: Projevy členů FOMC a zprávy o maloobchodních tržbách
19.01.2024 Dnešní ekonomický kalendář obsahuje několik zajímavých publikací. Ačkoli z USA nepřicházejí žádné významné makroekonomické zprávy, investoři budou mít přístup ke klíčovým údajům za další země, především evropské.
EUR/USD: Ošidné ticho
28.11.2023 Měnový pár EUR/USD se obchoduje v úzkém cenovém rozpětí, ale zůstává v rozmezí čísla 9. Rozporuplné fundamentální pozadí brání obchodníkům určit vektor pohybu cen. Kupující EUR/USD se pokoušejí etablovat se nad úrovní 1,0960 (horní čára Bollinger Bands na čtyřhodinovém grafu), zatímco prodejci se zrcadlově pokoušejí stáhnout cenu k základně čísla 9 nebo dokonce pod úroveň 1,0880 (spodní čára Bollinger Bands na H4). Žádná ze stran z toho nevyšla vítězně a pár se pohybuje v rozmezí 1,0910 – 1,0960, což odráží nerozhodnost býků i medvědů.
eToro: Zastavení zvyšování úrokových sazeb povzbuzuje kryptoměny
06.11.2023 V posledních sedmi dnech pokračoval růst ceny Bitcoinu, který se momentálně obchoduje kolem 34 500 amerických dolarů. Za týden vzrostl o více než jedno procento.
Graf dne - USDCAD (17.10.2023)
17.10.2023 USD/CAD je jedním z měnových párů, které by dnes odpoledne mohly zaznamenat největší volatilitu. Ve 14:30 budou obchodníkům nabídnuty makroekonomické zprávy z USA a Kanady. Současně budou zveřejněny maloobchodní tržby za září a kanadská zpráva o indexu spotřebitelských cen za září. Pokud jde o údaje z USA, očekává se, že maloobchodní tržby vzrostou, ale méně než v srpnu. Mezitím se očekává, že kanadský index spotřebitelských cen zůstane meziročně beze změny na úrovni 4,0 %.
EUR/USD: Geopolitika a Federální rezervní systém
10.10.2023 Euro-dolarový pár zahájil nový obchodní týden v reakci na nárůst rizikového sentimentu poklesem směrem k úrovni č. 5. Do konce včerejšího dne však kupující EUR/USD získali zpět téměř všechny ztracené pozice. Dnes vzestupná dynamika pokračuje a pár testuje č. 6, navzdory přetrvávajícímu napětí na Blízkém východě. Obchodníci nebudou mít na výběr. Na jedné straně geopolitické faktory upřednostňují bezpečný dolar. Na druhou stranu opatrné komentáře Federálního rezervního systému vyvíjejí tlak na dolar před zveřejněním klíčových údajů o inflaci v USA. Po určitých výkyvech se misky vah naklonily ve prospěch kupujících v EUR/USD.
Pár EUR/USD před vydáním zprávy o mzdách mimo zemědělství v USA (NFP)
05.10.2023 Euro-dolar prochází korekcí v očekávání nejvýznamnější makroekonomické zprávy týdne. Zítra, 6. října, budou ve Spojených státech zveřejněny klíčové údaje o trhu práce. Jak je známo, tato zpráva má potenciál vyvolat zvýšenou volatilitu dolarových párů a pár EUR/USD nebude výjimkou. V očekávání této události jsou obchodníci zjevně opatrní, takže zatímco pár vykazuje korektivní růst, tento růst se zdá být spíše pomalý a postrádající iniciativu.
EUR/USD. Týdenní rekapitulace. Čína, ropa a rostoucí jestřábí sentiment.
11.09.2023 Pár EUR/USD uzavřel obchodní týden na úrovni 1,0700. Tento cíl symbolicky odráží současnou situaci. Na jedné straně se medvědi EUR/USD dokázali usadit v rozmezí čísla 7, což ukazuje na sestupný trend. Na druhou stranu se jim přes jejich pokusy nepodařilo prolomit hranici čísla 6. Úroveň 1,0700 představuje kritický okamžik: buď se pár zkonsoliduje pod touto úrovní, nebo projde korekční fází směrem k rozmezí čísla 8.
EUR/USD: Dolar posiluje uprostřed rostoucích cen ropy a jestřábích očekáváních Fedu
08.09.2023 Pár euro/dolar nadále vykazuje medvědí sentiment a neustále rozvíjí klesající trend. Cena již šest týdnů po sobě aktivně klesá, ale na konci srpna se obchodníci ocitli v rozmezí čísla 8. Kupující zahájili protiútok směrem k úrovni 1,0960, ale tato blesková válka rychle selhala, protože se iniciativa přesunula zpět na prodejce. Díky zvýšenému risk-off sentimentu (s obavami, které se točí hlavně kolem čínské ekonomiky), medvědi aktualizovali tříměsíční cenové minimum a usadili se v rozmezí čísla 7. Mezitím dolar nadále nabírá na síle a umožňuje prodejcům páru prozkoumat nové cenové horizonty. Například včera se pokusili prolomit úroveň 1,0700 a provedli něco jako průzkum. Úroveň čísla 6 se však ukázala jako tvrdý oříšek, alespoň včerejší klesající "blitzkrieg" úspěšně selhal.
USD/CAD: stále je zde potenciál pro další růst
07.09.2023 Podle posledních údajů Bank of Canada zůstala po zářijovém zasedání úroková sazba beze změny na 5,0 %. Toto rozhodnutí bylo plně v souladu s očekáváním trhu, takže reakce obchodníků byla pouze formální: pár USD/CAD vzrostl na 1,3675, ale poté ztratil všechny své intradenní zisky. Cena v podstatě dokončila kruh a vrátila se k "nulovému bodu", přičemž pár dokončil obchodní den téměř na otevírací úrovni.
Ranní komentář: Silný sektor služeb vyvolal pokles trhu, problémy Applu a Číny
07.09.2023 Středeční seance opět skončila v červených číslech. S příchodem pozitivní makroekonomické zprávy PMI v sektoru služeb vzrostly výnosy státních dluhopisů, což vyvolalo tlak na americké indexy. Zajímavé byly i zprávy o jednotlivých společnostech, kdy zpráva o zákazu nošení telefonů Apple (AAPL.US) ve vládním sektoru v Číně způsobila více než 3,5% pokles akcií technologického giganta. Lehké to neměla ani společnost Lockheed Martin (LMT.US), která včera klesla o téměř 5 % v reakci na předčasné ukončení testování hypersonických raket. Nakonec zaujala i polská centrální banka, která navzdory přetrvávající dvouciferné inflaci nečekaně snížila úrokové sazby o 0,75 %.
Nejdůležitější události 18. července: fundamentální analýza pro začátečníky
18.07.2023 Na úterý 18. července nejsou v EU ani ve Spojeném království naplánovány žádné významné makroekonomické zprávy. Spojené státy pouze zveřejní zprávy o maloobchodních tržbách a průmyslové výrobě. Ve skutečnosti se nejedná o příliš významné údaje, které by vyvolaly silnou reakci trhu. Pokud budou reálné a prognózované hodnoty výrazně odlišné, je reakce trhu možná, ale jaká reakce se dá očekávat? Pokud údaje překonají prognózu, měli bychom očekávat posílení americké měny? V posledních týdnech jsme dostali mnoho zpráv, které měly potenciál podpořit kurz dolaru, a přesto žádný zásadní vliv neměly. Na druhou stranu, pokud budou údaje slabší, dolar nejspíš znovu klesne. Vzhledem k permanentnímu oslabování dolaru i bez těchto zpráv ale může být daný význam sporný.
Prezidentka ECB nemůže určit vrchol sazeb
28.06.2023 Euro pokračuje v posilování vůči americkému dolaru, protože Evropská centrální banka (ECB) stále neví, kdy úrokové sazby dosáhnou vrcholu a kdy ukončí svou agresivní politiku, která byla všeobecně očekávána ve druhé polovině roku. Prezidentka Christine Lagardeová včera řekla, že není schopna v dohledné době vyhlásit konec historického cyklu zpřísňování.
Týdenní přehled EUR/USD: Fórum ECB o centrálním bankovnictví, index PCE a evropská inflace
26.06.2023 Pár EUR/USD se pokusil na začátku nového obchodního týdne vyvinout korekční pohyb. Americký dolarový index však zůstává stabilní, takže pro kupce páru je obtížné prosadit svou hru. Během pondělní evropské seance pár opět klesl pod úroveň 1,0900.
Zlato kleslo pod 2 000 dolarů
17.05.2023 Zlato se včera po 14 dnech podívalo pod cenu 2 000 dolarů. Nyní se nacházíme na ceně 1 989 USD. Propad na zlatě zapříčinily makroekonomické zprávy, a to ve 14:30 SELČ na americkém dolaru. Zpráva se týkala maloobchodních prodejů, kde odhad byl 0,8 % m/m, ale výsledek byl 0,4 % m/m. Také tomu nepomohlo vystoupení členů Fedu, kde se zdráhali hovořit o jakémkoli snížení sazeb a spíše naznačili, že sazby můžou dále růst. Na základě technické analýzy a grafu vidíme, že cena se blíží k supportu na ceně 1 975 USD, kde bylo vytvořeno několik odrazů. Stochastik nám spíše naznačuje pomalý nárůst, jelikož se nachází pod hranici 20. Protože je support 1 975 USD silný, tak je pravděpodobné, že se tam cena půjde podívat a znovu ji otestovat. V opačném případě máme stále rezistenci na ceně 2 025 a 2050 USD.
Jak obchodovat pár EUR/USD 25. dubna. Jednoduché obchodní rady a analýza pro začátečníky.
25.04.2023 Pár EUR/USD v pondělí nečekaně ukončil flat pohyb a obnovil růstovou trajektorii. Může to být jenom náhoda a možná bude v úterý zase v jiné podobě flat trendu, protože v pondělí nebyly v USA ani v EU zveřejněny žádné významné makroekonomické zprávy. Za zmínku stojí jen projev Pierra Wunsche (Evropská centrální banka), který naznačil, že centrální banka by mohla zvyšovat klíčovou sazbu déle, než trh očekává. Je možné, že tato informace pomohla euru v pondělí stoupat, ale Wunschův projev nebyl ani zaznamenán v kalendáři událostí. Pohyb nahoru tedy nebylo možné předem předpovídat. Zároveň mě to nepřekvapuje, protože euro minimálně poslední měsíc a půl velmi rádo stoupá, aniž by k tomu mělo důvod. A k nákupu tohoto páru měl trh i oficiální důvody.
Čemu věnovat pozornost 25. dubna? Přehled fundamentálních událostí.
25.04.2023 Na úterý nejsou v Evropské unii ani ve Spojených státech naplánovány žádné významné makroekonomické zprávy. Ze sekundárních zpráv si lze povšimnout březnových prodejů nových domů ve Spojených státech, tato zpráva může ale vyvolat reakci maximálně o 20–30 bodů a i to jen při velmi příznivém scénáři. Volatilita v úterý může být tedy nízká, pokud obchodníci nedostanou údaje, které nejsou dokonce ani v kalendáři. Může přijít například projev vysoce postaveného zástupce Evropské centrální banky nebo Federálního rezervního systému.
Ekonomický kalendář: Nedůležitá data z USA, projevy centrálních bankéřů
27.02.2023 Futures na evropské indexy ukazují na mírně vyšší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Stalo se tak po poněkud nevýrazné asijské seanci, během níž se většina regionálních indexů obchodovala níže.
Jak atraktivní jsou evropské akcie?
23.02.2023 „Přednost před silně naceněnými cyklickými tituly by tak měly dostat malé a střední podniky, které jsou nyní konzervativněji naceněné, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
Když špatné zprávy jsou špatné
19.01.2023 Na globálních trzích často zaregistrujeme perverzní logiku chování, kdy na špatné makroekonomické zprávy zareagují riziková aktiva posílením. Reakce na včera zveřejněná mizerná data o maloobchodních tržbách v USA k těm případům nepatřila. Špatná prosincová čísla (a to včetně negativních revizí) byla interpretována jako špatná a riziková aktiva zažila výprodej, zatímco bezpečným dluhopisům se dařilo a jejich výnosy ve světě klesaly.
2023: Rok pravdy pro globální ekonomiku a akciové trhy
18.01.2023 Kalendářní předěl mezi starým a novým rokem na nás má určitý psychologický efekt. Avšak stejně jako například covid nevymizel s posledními hodinami roku 2020, ani finanční trhy neuzavřely loňský nepovedený rok úderem silvestrovské půlnoci. Většina problémů s námi přetrvá i po minimálně část roku letošního.
Graf dne - USDCAD (23.12.2022)
23.12.2022 Na Páru USD/CAD můžeme dnes kolem 14:30 zaznamenat zvýšenou volatilitu, protože bude zveřejněno několik zajímavých dat z kanadské i americké ekonomiky. Pozornost trhu se zaměří především na Fedem preferovaný ukazatel inflace – data PCE, která by mohla vést k úpravě výhledu sazeb. Poslední optimistická americká data podněcují obavy, že americká centrální banka ještě zpřísní svou měnovou politiku. Navíc osobní údaje o příjmech a výdajích poskytnou více podrobností o stavu amerických spotřebitelů před klíčovou vánoční sezónou. Kanadští obchodníci se pak zaměří na měsíční report HDP.
Vliv zpráv z komoditních trhů na sentiment
15.12.2022 Při neustálém hledání hodnoty by obchodníci a investoři měli sledovat makroekonomické zprávy z komoditního sektoru. O ...
Měsíční report finančních trhů (listopad 2022)
05.12.2022 Konec podzimu a nástup zimy je patrný nejen na venkovním počasí, ale rovněž se zima dostavila i na měnové trhy, kde zmrazila růst amerického dolaru. Listopad byl pro americký dolar nejslabším měsícem v letošním roce, čehož okamžitě využily a taktovky se ujaly ostatní měny a americký dolar tak poslaly do červených čísel. Nejsilnější měnou se v listopadu stal japonský jen, který byl po většinu roku pod silným tlakem amerického dolaru. Japonskému jenu k posílení pomohla spíše holubičí rétorika amerického FEDu, ale i tak bylo jeho posílení nejmarkantnější. Těsně v jeho závěsu skončil novozélandský dolar. Zbytek měn se pohyboval rovněž v zelených číslech, přičemž jednotlivé měny dokázaly vůči americkému dolaru posílit o více než 6 %. Nyní se již pojďme podívat na cenový vývoj jednotlivých měnových párů.
AKTUÁLNÍ prognóza pro EUR/USD na 16. listopadu 2022
16.11.2022 Minulý týden vyvolala jakákoli makrodata, zejména pozitivní statistiky pro eurozónu, nervozitu na trhu. Se zahájením nového obchodního týdne se však trh zastavil i přes všechny makroekonomické zprávy z eurozóny a Spojeného království, které byly lepší, než se očekávalo.
Co sledovat příští týden? (11.11.2022)
11.11.2022 Americké volby v polovině volebního období jsou za námi a pozornost trhu se přesouvá zpět k makroekonomickým údajům. Příští týden budou obchodníkům nabídnuty špičkové údaje ze Spojeného království, Číny, Spojených států a Kanady a všechny tyto údaje mají potenciál vyvolat na trzích skokové zvýšení volatility. Nezapomeňte příští týden sledovat USD/CAD, EUR/GBP a CHNComp!
Forex: Koruna dnes zpevnila vůči euru o dva haléře, vůči dolaru o 24 haléřů
24.10.2022 Česká měna na začátku nového týdne posílila vůči euru i dolaru. Oproti předchozímu závěru koruna zpevnila k euru o dva haléře na 24,47 EUR/CZK. K dolaru si koruna polepšila o 24 haléřů na 24,76 USD/CZK. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnil web Patria Online.
Forex: Koruna dnes mírně zpevnila k euru, vůči dolaru oslabila
19.10.2022 Koruna dnes k euru oproti předchozímu závěru zpevnila o tři haléře na 24,53 EUR/CZK. Vůči dolaru naopak o 11 haléřů oslabila a okolo 17:00 byla v kurzu 25,05 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
GBP/USD: Tak atraktivní a nebezpečná libra
17.10.2022 Medvědům na páru GBP/USD se minulý týden nepodařilo překonat rozhodující úroveň supportu 1,1000. Přes všechny vynaložené pokusy tato cenová bariéra odolala a nedovolila páru přejít do oblasti čísel 9–8. V důsledku toho se iniciativy chopili kupující, kteří zorganizovali 300bodový korekční růst. Vzestupná rally však také uvázla poměrně rychle: býci GBP/USD se nedokázali prosadit na 13. úrovni a ukončili obchodní týden na 1,1176. Hlavním dilematem nadcházejících dnů je proto jednoduše: budou obchodníci schopni zopakovat vzestupný pohyb, nebo budou nuceni vrátit se na úroveň supportu 1,1000?
Různé ambice na páru EUR/USD: je důležité, aby dolar držel pozice a euro rozšířilo své hranice.
16.09.2022 Koncem týdne se nejzřetelněji projevila konfrontace mezi americkými a evropskými měnami. V páru EUR/USD není žádná zjevná konfrontace, ale snahy dolaru o konsolidaci v rámci stávajících hranic jsou přítomny. Zároveň se euro, překonávající přitažlivost klesajícího trendu, snaží rozšířit svou zónu vlivu.
Varovných signálů přibývá
24.06.2022 Tažení centrálních bank proti inflaci přidává na obrátkách. Růst úroků je tak prudký, že ekonomický růst bude trpět. Centrálním bankéřům ve Spojených státech, eurozóně i České republice zkrátka došla s růstem cen trpělivost a hodlají obětovat za jeho zchlazení i několik čtvrtletí v recesi. Podobným způsobem se „léčilo“ americké hospodářství na začátku 80. let. A právě signály, že ekonomický pokles je za rohem, se začaly kupit.
Vývoj na trzích 6. - 12.6.2022
13.06.2022 V průběhu minulého týdne dvě významné mezinárodní finanční instituce výrazně zhoršily prognózu vývoje světové ekonomiky. Čím dál více se tak postupně začíná realizovat můj základní globální makroekonomický scénář stagflace, tedy scénář slabého anemického ekonomického růstu a zároveň silně zvýšené inflace výrazně nad inflačními cíli centrálních bank.
GBP/USD: plán pro evropskou seanci 27. května. COT reporty. Britská libra si vedla dobře
27.05.2022 Včera bylo vytvořeno poměrně velké množství vynikajících signálů pro vstup na trh, které se ukázaly být velmi ziskové. Podívejme se na graf 5M a uvidíme, k čemu došlo. V ranní předpovědi jsem věnoval pozornost úrovni 1,2609 a doporučil jsem vám rozhodnout se pro vstup na trh z této úrovně. Růst a falešný průraz formující se na této úrovni v první polovině dne byl vzhledem k absenci důležitých fundamentálních statistik vcelku očekávaný. Výsledkem byl skvělý signál pro short pozice. Libra se ale nevydala dolů hned. S blížícím se polednem se býci znovu pokusili vystoupat nad úroveň 1,2609, ale znovu neuspěli a vygenerovali tak potvrzující signál k otevření short pozic, což bezprostředně vedlo k prudkému poklesu libry o 50 bodů najednou. Odpoledne býci využili úrovně 1,2558 a obdrželi jsme neuspokojivé údaje o americkém HDP, které vytvořily výborné vstupní pozice pro long pozice. Pohyb nahoru činil ve výsledku také 50 bodů a umožnil libře vrátit se na týdenní maxima.
Forex: Koruna pokračuje v posilování, investory láká očekávané zvýšení sazeb ČNB
24.05.2022 Koruna dnes pokračovala v posilování vůči hlavním světovým měnám. K euru od pondělního podvečera zpevnila o tři haléře na 24,61 EUR/CZK a k dolaru si polepšila o 16 haléřů na 22,94 USD/CZK. Vyplývá to z dat na serveru Patria Online kolem dnešních 17:00.
EUR/USD: Čekání na rozhodující prezidentské debaty ve Francii a pokrok v mírových rozhovorech mezi Ruskem a Ukrajinou
20.04.2022 Číslo 7 se ukázalo být tvrdým oříškem pro medvědy páru EUR/USD. Od minulého pátku se prodejci snaží prosadit pod hranicí 1,0800, ale marně – jakmile tuto úroveň supportu překročí, sestupná hybná síla odezní. Obchodníci berou zisky a otevírají dlouhé pozice, projevují nadměrnou opatrnost v oblasti dvouletých cenových minim. Výsledkem je, že pár ve skutečnosti čeká v rozsahu 100 bodů 1,0760-1,0860. Ceny jsou volatilní, pár se střídavě odráží od horní a spodní hranice koridoru.
Analýza USD/CAD - Kanadský dolar na rozcestí
01.04.2022 Ve středu se pár CAD/USD přiblížil víceměsíčnímu minimu 1,2430. Naposledy byl pár na takových minimech v listopadu 2021. Poté se pár pokusil prorazit formace 22 a 23. Ukázalo se však, že pohyb dolů byl krátkodobý. Po sestupu na roční minimum se CAD odrazil do rozmezí 1,2470-1,2530. Nyní se pohybuje v tomto rozmezí. Aby obchodníci upevnili medvědí předpojatost, potřebují fundamentální faktory. V současné době jsou velmi rozporuplné. Účastníci trhu jsou proto nyní nuceni zaujmout obezřetný přístup. To je tedy hlavní důvod, proč se pár nyní obchoduje beze změny, vytvořený v rozmezí 60 pipů.
EUR/USD. Přehled týdne. V centru pozornosti je geopolitika
21.03.2022 Pár euro-dolar se nachází na křižovatce. Na jedné straně stále platí klesající trend – v tuto chvíli neexistují žádné předpoklady pro jeho obrat. Na druhou stranu minulý týden býci na páru EUR/USD zorganizovali poměrně rozsáhlou korekci, když posílili o téměř 150 bodů. V poslední den obchodního týdne býci přesto povolili své sevření, načež se iniciativy opět chopili medvědi. Svůj úspěch se jim však nepodařilo upevnit – nevrátili pár do oblasti 9. čísla, aby jasně naznačili prioritu krátkých pozic. V důsledku toho vyvstala logická otázka: byla korekce dokončena, nebo se býci na EUR/USD ještě pokusí zaútočit?
USD/CAD. Rekordní inflace v Kanadě: další argument ve prospěch short pozic
17.03.2022 Kanadský dolar dál ukazuje svou sílu a vnucuje svou hru americké měně. Loonie se cítil vcelku sebejistě i během nedávné dolarové rally – spoléhal přitom na růst trhu s ropou, jestřábí postoj Bank of Canada a růst klíčových makroekonomických indikátorů. Dnes dostal další důvod k posílení: údaje o růstu inflace v Kanadě vyšly v "zelených číslech" a překonaly tak očekávání odborníků. Tato zpráva umožnila medvědům páru USD/CAD zahájit protiútok, v jehož důsledku cena klesla na základnu 27. čísla. Kanadská měna patří k několika málo měnám, které jsou za současných podmínek schopny konkurovat americkému dolaru. Proto je vhodné využít jakýkoli více i méně rozsáhlý pullback směrem vzhůru k otevření short pozic.
Makroekonomické zprávy ustoupily do pozadí. Tón obchodování na páru EUR/USD budou v následujících dnech určovat geopolitické faktory.
21.02.2022 Bitcoin je na velmi důležitém psychologickém milníku 40 000 USD, kde se rozhodne o osudu hlavního krypto aktiva. Pokud se mu podaří překonat tuto úroveň, otevřou se mu nové hranice a bitcoin se může vrátit pod 36 000 USD.
Související klíčová slova:
Zvyšování sazeb | Retracement | Bankéř | Analytický tým FXstreet.cz | Ekonomické problémy | Výnosy dluhopisů | HSBC | Zvýšení základní úrokové sazby | Údaje o indexu spotřebitelských cen | LYNX | Cenový pohyb | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | MANA | Index eura | Daňové reformy | Kč/EUR | Koronavirové krize | Daytrading | Zkušenosti | Hlavní události | Kryptoměnový průmysl | Vstupy | Pozitivní vliv | Americký dolarový index | Apetit investorů | Index spotřebitelské důvěry GfK | Juniorská škola tradingu | Sektor informačních technologií | Rolování | Údaje z USA | Obchodník | Index Bloomberg Barclays | EUR | Vliv na trh | Řecko | Trend | Obchodní příležitosti | Kroky Fedu | Kiwi | Cenové výkyvy | Bank of Japan | Volatility | Dow Jones Industrial | Longové objednávky | Koruna zpevnila | Take Profit | Výrobní PMI | Pokles indexu | Rostoucí akcie | Kurz CHF/JPY | Hnojiva | Statistiky | Index výdajů na osobní spotřebu | Tempo růstu | Zvýšení sazeb Fedu | Korelace | Dovednosti | Otevřít obchod | Nákupní pozice | Pokles měny | Michal Stupavský | Long pozice | Výkyvy | Makroekonomické statistiky | Britská libra | Aktiva | Dlouhodobý úspěch | Neočekávané události | Rychle rostoucí akcie | PDD | Line | CHNComp | Akcie vzrostly | Sazby daně | Kolaps | Pravděpodobnost | Inflační cíle | SP500 | Investment Management | Zvýšení cel | Capital Markets | Edge | Lockheed Martin | Index aktivity | Přesnost | Výsledkové sezóny | Rozkolísání trhů | Vliv finančních zpráv | Simon Peters | Ekonomické sympozium | Ztráty peněz | ISM ve službách | Cenové stability | Labouristé | Obchodní systém | Zasedání ECB | Zmenšení velikosti pozic | Diverzifikace | Aktuální prognózy | Český statistický úřad | Gold | FedWatch Tool | Listopadové maloobchodní tržby | Analytický tým | Varianta covidu | Goldman Sachs | Sierra Chart | Indexy S&P | Technické signály | Chování trhu | Medvědí výhled | Geopolitické napětí | Lagardeová | Měnový pár CHF/JPY | Palo Alto | Vývoj na trzích | Rostoucí ceny | Zprávy z USA | Ropa Brent | Obchodování v trendu | Ukrajinský prezident | Údaje o maloobchodních tržbách | Financial Times | Expanze | Exchange | Izraelský premiér | Jednoduché tipy | Zlato a stříbro | Hrubý domácí produkt (HDP) | Příkaz | Směřování měnové politiky | Americký akciový index | Break-Even | Proti trendu | Formace Price Action | Brent (OIL) | Posilování dolaru | Rostoucí inflace | Profesionální obchodníci | Saúdská Arábie | Trend měnového páru | Le Penová | Nezaměstnanost | PMI z výroby | Obchodní psychologové | Vysoká očekávání | NY Empire state index | Znehodnocení | Makroekonomické zprávy a sentiment | Pandemie | Růst cen | Klouzavé průměry | Deflace | Důkladná příprava | První ETF | Tržní vlastnost | Zpráva | Graf komodity Stříbro | Pokles EUR/USD | Snížení úrokových sazeb | Důležité zprávy | Člen rady guvernérů | Směrnice | Dolarový index | Strach | Dividendy | Inflace v prosinci | Statistická arbitráž | Analýzy | Brexit | Tradingové webináře | Fundamentální analýza pro začátečníky | Představitelé ECB | Pokles ceny | Investičně-poradenské firmy | Vysoké riziko | Guardian | Cena zlata | Zvýšení úrokové sazby | Ceny aktiv | Dolary | Obchodní cíle | Americká inflace | Sledování fundamentů | City Index | Sympozium | Britský premiér Sunak | NZD/USD | LMT | Indikátory volatility | Decentraland (MANA) | Základní úrokové sazby | Pohyb ceny | Dluhopisy | Rostoucí počty nakažených | Gap | Roční zhodnocení | Bývalý prezident | Cenové rozpětí | Propouštění zaměstnanců | Trendová linie | Forex market | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Růst zaměstnanosti | Celkové riziko | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Standard & Poor's 500 | Evropská měna | Pokles dolaru | Hýbat trhy | Zisky na forexu | Výrazný pohyb | Prudký pokles | Kwasi Kwarteng | Více obchodů | Ziskové obchodní strategie | Index ISM ve službách | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Proražení | CZK | Výhled | Zasedání Evropské centrální banky | Rostoucí obavy | Výzkumy | Risk-off | Trpělivost | Zasedání FOMC | Premiér Benjamin Netanjahu | Hlediska technické analýzy | Coca-Cola | Prima | Vydělávat na forexu | EIA | Americký prezident | Tiff Macklem | Breakout | Obavy investorů | Příklad NVIDIA | Silně volatilní | Korekční pohyb | Kryptoanalytik | Německé tovární objednávky | Pozitivní sentiment | Trendové čáry | Scalping | Průmysl | Federální rezervní banka v New Yorku | Bílý dům | Inflace | Vývoj měnového páru | Obchodování se zprávami | Nejdůležitější události | Zasedání australské centrální banky | Irsko | Okamžitý vliv | Centrální banky | Možné scénáře | Investment management | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Vyhlašování fundamentálních zpráv | Harris | Tržní reakce | Válka | Česká měna | Disciplína | ROE | Přijetí | New York | NFP report | Polská centrální banka | Předstihové indikátory | Obchodní týden | Dobré výsledky | Obchodní záměr | Pohyby cen | Obchodní plán | Výrazný růst | Timeframe | Nové signály | Stanovená pravidla | Covid | Nové makroekonomické zprávy | Reakce trhu | Australská měna | Hedgeové fondy | Typy finančních výkazů | John Williams | Macron | Komoditní měny | Akciové indexy v USA | Události tohoto týdne | Akcie automobilek | HDP Španělska | Alibaba | Růst úroků | Vývoj komoditního indexu | Snižování sazeb | Hospodářské oživení eurozóny | Výkonnost pražské burzy | Donald Trump | Vladimír Pikora | Izrael | Vice | Pivotové low | Zpráva o inflaci | Ekonomické ukazatele | Futures | Komerční banka | Pocity strachu | Akciové trhy | Významné politické události | Sell | Důvěra spotřebitelů | Ekonomická předpověď | Obchodní seance | Institute for Supply Management (ISM) | Zpráva NFP | Bankovky | Odvětví | Utahování měnové politiky | Řízení rizika | Základy tradingu | Další růst | CL | Štěpán Hájek | Přehled měnového páru | MIFID | Přivýdělek | Snižování úrokových sazeb | Indikátor RSI | Domácnosti | Analytici | Analýza cenových grafů | Skotsko | Program kvantitativního uvolňování | Globální ekonomiky | Guvernér Fedu | Futures trhy | Omezení dodávek | Intraday | Fundamentální pohled | Očekávání analytiků | Důležité makroekonomické zprávy | Nová varianta covidu | Shanghai Composite | Komoditní index londýnské burzy | Regrese | Trading systém | Federální rezervní banka | Reinvestování | Slabé výsledky | Klouzavý průměr SMA | Kč/USD | Členka Rady guvernérů Fedu | Webináře | Daňové přiznání | Janet Yellen | Monetární politika | Chopový trh | Deutsche Bank | Regulační informace | CME FedWatch | Technický pohled a výhled | Obchodní války | Byznys | Christine Lagarde | Úrovně rezistence | Trendový pohyb | Úroveň rezistence | Globální akciový index MSCI | Marketingová komunikace | Hlasovací právo | Dopady války na Ukrajině | Michael Barr | Nvidia (NVDA.US) | STP | Peněžní tok | Typy strategií | Předpovídat budoucí cenové pohyby | Emoce pod kontrolou | Data z USA | Chopové trhy | Nomura | Graf | Flexibilita | Očekávání trhu | Fair Value | Býčí signál | Nesoulad | Kartel OPEC | Medvědí signál | Nejlepší rozhodnutí | Směr trendů | Nástroje technické analýzy | Důvody pro posílení | Virologie | Projev Jeroma Powella | Backtestování | Výnosy | Poptávka | Úterní zpráva | Futures na ropu WTI | Údaje o inflaci | Výkazy příjmu | Pravidla pro kryptoměny | Největší americké banky | Stabilnější trhy | Short pozice | Uzavření obchodu | Počet pracovních míst | Vývoj měnového páru CHF/JPY | Letní čas na zimní | Flat | Úspěšné obchodování | Zaměstnanost | Výrobci luxusního zboží | Ekonomiky | Historická minima | Zprávy o inflaci | Pár euro-dolar | Zasedání FED | Vývoj ceny preferenční akcie | Obchodování během sezóny finančních zpráv | Pepa Zeman | Klíčové oblasti | První zvýšení sazeb | Jednání ECB | Tržní sentiment | Foreign Exchange | Negativní dopad | Obchodování zpráv | Lineární regrese | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Průmyslová produkce | Kanadský dolar | Předpovědi zisku | Economist | Zápis z posledního zasedání Fedu | HDP Číny | Cenové hladiny | Sazby v USA | Mezinárodní finanční instituce | PEPSICO | Bydlení | Pohyby cen měn | Trendový kanál | Cena barelu ropy | Makléřská společnost | EURGBP | Peníze | Zprávy z ekonomiky | Výrobní index | Vysoká inflace | Prodej v USA | CySEC | Plánování obchodů | Brent | Maloobchodní tržby | Politika | HUF/EUR | Začátek výsledkové sezóny | xStation | Vedení společnosti | CHN.cash | Očekávání | Obchodní dohody | Forex MT4 | Dnešní posílení | Měď | Zpomalení čínské ekonomiky | Zpráva pro konkrétní měnu | Index cen domů | Světové finanční trhy | Příležitost k nákupu | Nejnovější údaje | Aktivita v americkém sektoru služeb | Jednoduchý klouzavý průměr | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Obchodní příkazy | Vyhlídky světové ekonomiky | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | Guvernér BoE | Úspěšnost strategie | Energetický sektor | Evropské měny | Standard & Poor's | Vzdálenosti stop-lossů | Makroekonomické prostředí | Hlavní úrokové sazby | Denní pokles | InstaForex | Zásoby ropy | Americké volby | Aligator | P/E | Hlavní události tohoto týdne | Novozélandský dolar | Tiskové zprávy | Obchodní signály | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Zboží dlouhodobé spotřeby | Nová varianta omikron | Nabídka | Falešný průraz | Americký index | Příležitosti | Euro roste | Jak číst a analyzovat finanční zprávy | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Vývoj výše rozvahy k HDP | Zveřejněná data | Neckline | Klíčový ukazatel | Silnější support | MiFID II | MetaTrader | BH Securities | Fundamentální analýza | Podnikání na kapitálovém trhu | BreakEven | Jednání FOMC | Koronavirus | Sentiment na trhu | Prognóza | L.F. Investment | Pozitivní nálada | Nálada investorů | Použití finanční páky | Situace na Blízkém východě | Trh práce | Koruna | Prezident Fedu | Růstový impuls | Praktické tipy pro obchodování | Aktuální kurzy měn | Swapová křivka | Kov | Tempo poklesu | Forex money | Akvizice | Růst amerického dolaru | Graf akciového indexu | Pochybnosti | Světová válka | Reakce dolaru | Konsolidace | Dynamické supporty a rezistence | Conference Board | Mini loty | Objem obchodů | Rozvaha | Obchodování v pátek | Náhoda | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Kamala Harrisová | Pavel Machajdík | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Poptávka po dolaru | Americká centrální banka | Indikátor | Zpomalení hospodářského růstu | Klíčové události | Krátkodobý vývoj | Cena bitcoinu | Dollar Tree | Karanténní opatření | Velmi volatilní | Long | Chování | Kontrakty | Hospodářské krize | DG.US | Inflace v eurozóně | Devalvace | Makroekonomická data | Evropská inflace | EBay | Držení akcií | Investování a obchodování | Evergrande | Lira | LYNX Trading | POI | Geopolitická rizika | Moskva | Měsíční report finančních trhů | Zasedání centrálních bank | Palantir | Psychologie tradingu | AUD | Technické korekce | JOLTS | Akciový index DAX | Investiční výhled | Portál FXstreet.cz | Breakout strategie | Hang Seng China Enterprises | S&P500 | Energetická krize v Evropě | Úrokové sazby | Meziroční růst | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | BoE Andrew Bailey | Vývoj kurzu | Krize způsobená koronavirem | Fungování společnosti | Trh | Michal Brožka | Index výrobní aktivity | Online kalendář | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Poměr PE | Makroekonomické události | eSignal | MSCI | EMU | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Bollingerova pásma | Problémy | Reserve Bank of Australia | Průměrné mzdy | Falešné signály | Ruský prezident | Sentiment na trzích | Open | Rubl | Sebevědomí | Oslabování eura | Money Flow Index | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Dot plot | Index | Nový rekord | Měsíční futures report | Komoditní index | Studie | ANZ | Budoucí cenové pohyby | Průraz SMA 200 | ECB Christine Lagardeová | Rezervní měny | MMF | Viceprezident | Aktuální sentiment trhu | Čínský akciový trh | Výrobní ceny | Počet případů koronaviru | Zpřísnění měnové politiky | Obchodování na trhu | Eura | Komise | Nejistoty | Kurz koruny | Pipy | Fibonacci | Dnešní kalendář | Kapitál | Fungování | Vývoj eura | Posílení | Indexy PMI | Představitelé Fedu | Podmínky na trhu | Nárůst cen ropy | Maďarsko | Nepředvídané rozkolísání trhů | Týdenní shrnutí | Majitel | Ministerstvo práce | Zpráva pro euro | NVDA.US | S&P | Šéf centrální banky | Obchodní signál | Objednávky | Americké měny | Unie | Obchodování na finančních trzích | Inflace ve Spojených státech | Důvěra investorů | Informace o trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Delaware | Kurz dolaru | Akciové indexy | Graf páru GBP/USD | Christine Lagardeová | Počasí | Ekonomický kalendář | Indikátor Purple Strike | Polský zlotý | Britský premiér | Oživení eurozóny | Fundamentální zprávy | Obchodování na Wall Street | Technické analýzy | Ocel | Exponenciální klouzavý průměr | Mary Dalyová | Swing | Snížení úrokové sazby | Bank of Canada | Klesající trend | Pozornost trhu | ECB minutes | Časová pásma | Moderní obchodní platformy | Reakce trhů | Akcie Volkswagen | Detailní analýza | EUR/GBP | Hang Seng | Vedoucí představitelé | Nová prognóza | Zpřísnění risk managementu | Deficit | Nezaměstnanost v USA | Dlouhodobé investování | Forexové trhy | Index Stoxx 600 | Intervence centrálních bank | Statistický úřad | Ceny Bitcoinu | Americké hospodářství | Varianty koronaviru | Patterny | Joachim Nagel | Angela Merkelová | Podnikání | Ekonomické aktivity | Budoucnost | Klesající trendová linie | Být bohatý | Index londýnské burzy | Bankéři | Zprávy o dividendách | Premiér Sunak | Kurz CHF | Sektor služeb | Index Hang Seng | Dow Jones Industrial Average | Case-Shiller | Plánování | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Oblasti pro zlepšení | Výroční a čtvrtletní zprávy | Barclays | Vstupní signál | Trendové indikátory | Nové all-time high | Eskalace | Obchodovat na forexu | Dnešní report | Chování amerického dolaru | Dividendový výnos | Rada guvernérů | Firma | Twitter | Česká koruna | Brokers | RSI indikátor | Opatření | Forex Factory | Zvýšení sazeb ČNB | Akciový index | Dnešní ekonomický kalendář | Pozornost | Švýcarská ekonomika | Pozitivní vliv na trh | Index Nasdaq Composite | NZD/JPY | 3М | Krize v Evropě | Obchodování forexu | Ekonom ECB | Švýcarská centrální banka | Throwback | Range | Korporátní dluhopisy | Ifo | Stratégové | Výhled pro GBP/USD | Momentum | Futures kontrakty | Aukce | Vítězství Donalda Trumpa | Příležitost ke vstupu | Fundamentální analýza akciových trhů | Koupě zlata | Rozhodování v tradingu | Intermarket analýza | Možnosti technické analýzy | Index nákupních manažerů | Burze | GBP USD | Americká měna | Vysoká volatilita | Prezident Fedu v Dallasu | Daně z příjmů | Equity | Harrisová | Počet žádostí o podporu | Změny obchodních hodin | Nejdůležitější den | Oblast likvidity | Průmyslové podniky | Bitcoin | Level tradingu | Analýza předchozího dne | Stávající sentiment | Řetězec | Platforma | ISM index | Vyšší sazby | Pozornost obchodníků | Británie | Legislativní aspekty | Pravidla obchodního systému | Obchodníci | Psychologický vliv | Empire State Index | Cenový graf | Data o inflaci | Obchodovat | Význam a typy finančních výkazů | Video | Patria Online | Devalvace amerického dolaru | Vyšší level tradingu | Dollar General | Prodejní technická korekce | Celková inflace | Ropa | Tovární objednávky | Očekávání zisku | Americké indexy | Digitální zlato | Finance | Největší ztráty | Překoupené podmínky | Omezení těžby | Dnešní zprávy | Obchodování s makroekonomickými zprávami | USA | Tržní zprávy | Finanční zpráva | Platformy | Index DXY | Pár EUR/USD | Plánování dnešního dne | Spotřebitelské inflace | Index PMI | Prezidentka Christine Lagardeová | Automatické obchodní systémy | Cenový index | Austan Goolsbee | Jak obchodovat | Stres | Průmysl a stavebnictví | Stříbro | Investiční cíle | Zájem o dolar | Výzkumné zprávy | Finanční instituce | Obecné tipy | Next Finance Vladimír Pikora | Hlavní ekonom | Pokles cen | Technický pohled | Iniciativa | Volby | Hedge fond | Joe Biden | Důležitost pro tradery | Analýza akciových trhů | Indikátor CCI | Výdaje | ETF | Globální akciový index | Základní pravidla systému obchodování | Klouzavý průměr | Vývoj komoditního indexu LME | Dow Jones | Indikátor průmyslové výroby | Korelace měn | Zasedání Bank of England | Cenový index PCE | Fundamentální analýzy | Vyhlašování zpráv | SMA 200 | Přední ekonomové | Geopolitický vliv | Signál k nákupu | UBS | Třetí světová válka | Zpomalení inflace | Ekonomové | Vliv finančních zpráv na ceny | Prohlášení | Hranice kanálu | Spojené státy | Potenciál dalšího růstu | Technická korekce | Marine Le Penová | Trading | Stabilní růstový trend | Růst HDP | Obchodovat pro FTMO | Jakub Hodan | Pokles trhů | Příležitosti a rizika | Purple Trading Jaroslav Tupý | Report finančních trhů | Zvyšování úrokových sazeb | Conseq Investment Management | Ropná společnost | Kmen koronaviru | Proražený support | Kanadská měna | Zprávy o pohybu trhu | Zájem o riziko | Úspěšné investování | Japonský Nikkei 225 | Nekonvenční měnové politiky | Americká data | Kurz dolarů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Výrobní aktivita | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Komplexní analýzy | Výkon ekonomiky | Úroková sazba | Časový rámec | BHS Timur Barotov | AUD/NZD | HDP Francie | Investiční poradenství | Býčí divergence | Zrychlení inflace v eurozóně | Finanční ukazatele | Rizikové averze | Investiční doporučení | Kurz NZD | Index aktivity v sektoru služeb | Očekávané události na finančních trzích | Americké akcie | Komodity ropa | Předchozí seance | Zasedání České národní banky | Rostoucí ceny ropy | DLTR.US | BRICS | Růst americké ekonomiky | Šéfka ECB | Emoční kontrola | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Nízké sazby | FAIR | Zemědělství | Varování | Zisky firem | Intervence | Konfluence více faktorů | Trh s kryptoměnami | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Zprávy o udržitelnosti | Supporty | Analýza makroekonomických zpráv | Uptrend | Nová fáze | Posilování franku | Další vývoj | Technické analýzy a indikátory | Le Monde | Spreadové obchodování | Recese v USA | Měnové politiky | Plánované obchody pro EUR/USD | CSI 300 | Onemocnění | Rok 2025 | Výkaz peněžních toků | Fiskální politika | Manufacturing | Nahlížení do forexového kalendáře | Zlotý | Spojené státy a Čína | Sympozium v Jackson Hole | Česká swapová křivka | Těžby bitcoinů | Fibonacciho pásma | ShrtCut | Růstový potenciál | Křížové měnové páry | ODEHNAL & PARTNEŘI | Centrální bankéři | Trh se zlatem | Pravidla systému obchodování | Jak se stát lepším investorem | Strategie Ondřeje Hartmana | Ninja Trader | JD | Forex Money Management | Japonská ekonomika | Vítězství | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Částečný úvazek | Ziskové obchodní systémy | Lockheed Martin (LMT.US) | Rozhodnutí centrální banky | Nejsilnější růst | Odliv kapitálu | Christopher Waller | Návrat pozitivního sentimentu | Denní graf měnového páru | ADP | Největší firmy na světě | Zmírnění obav | Důležité fundamentální zprávy | Silný trend | Intradenní strategie | Analytik Komerční banky | Přeprodané zóny | Dolarový pár | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Forex online | Cenové pohyby | Tisková konference | Forexoví obchodníci | Prezident ECB | Luis De Guindos | Snížení inflace | Denní graf komodity | Technické indikátory | Začátek trendu | Posilování koruny | Marek Odehnal | Nákupy dluhopisů | Společnost Nvidia | Sazby | Euro-dolar | Patria | FX online | Objem zakázek | Komise v přenesené pravomoci | Obchodování s dluhopisy | Úrok | Investovat | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Členka Rady guvernérů | Nerozhodnost | Expanzivní fiskální politika | Ether | Investiční fondy | Regulátor | Vliv finančních zpráv na ceny akcií | Průzkum | Firmy | Výkon hlavních měnových párů | Medvědí divergence | Budoucí vývoj | Celkový sentiment | Index výrobních cen | Růst cen ropy | Panika | Psychický stav | Murray | Zajištění | Averze k riziku | Cena ropy brent | Vyšší ceny | Euro dnes | Money management | Zasedání Bank of Canada | Kroky centrálních bank | Povětrnostní podmínky | Peněžní prostředky | Commitments of Traders (COT) | Ceny kovů | Státní svátek | Obchodník s cennými papíry | Odhad růstu HDP | Poměr P/E | Výsledky společnosti | Investování | Forex Market Profile | Fed | Nonfarm Payrolls | Magnificent | Index spotřebitelské důvěry | Nejbližší support | Maďarský forint | Vstup hedgerů | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Boris Johnson | Účastníci trhu | Prodejní signál | Euro k dolaru | Technologický Nasdaq | Automobilový průmysl | Dílčí index | Trhy | Trade | Nasdaq a S&P 500 | Polská měna | Emerging markets | Fluktuace | Nejbližší rezistence | Překoupení | Revize strategie | Měnové trhy | Rizika | Instinkt | Podrobný pohled | Dlouhodobější cíle | Žlutý kov | Varování před riziky | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Fond | ISM | Zvýšení volatility | Globální trhy | Pšenice | Price Action strategie | Americké banky | Období korekce | JD.com | Měnová politika ECB | Index amerického dolaru (DXY) | Pokles cen akcií | Futures na ropu | Kalendář ekonomických událostí | Škola tradingu | Velcí hráči | Kvantitativní technická analýza | Vlastní kapitál | Japonský Nikkei | Prodávající | Konfluence | xStation 5 | Cyklické sektory | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Seminář | Obnovení růstu | Nejlepší výsledky | Investment Banking | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | Stagflace | Cenový vývoj | TradingEconomics | Server FXStreet | Průměrná míra inflace | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Babypips | Bilance | Dynamické supporty | Americké akciové indexy | Adaptace na chopové trhy | Ondřej Hartman | Holubice | Výsledky společnosti Nvidia | Kanadská centrální banka | Vladimir Putin | Tesla | Inflace v Kanadě | Záporné úrokové sazby | Low | Stabilita | Miliardář | Španělsko | Odrazy | Nárůst volatility | Členka rady guvernérů Fedu | Ekonomický růst | Vstup hedgerů do trhu | Bloomberg Barclays | Globální ekonomický růst | RBNZ | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Volatilní instrument | Poradenství | Přeprodané podmínky | CAD | Odhady analytiků | Severní Irsko | Růst ekonomiky eurozóny | Dlouhodobý klouzavý průměr | Aktuální Price Action | Sentiment trhu | Rozjednané prodeje domů | Viceprezident ECB | PDD Holdings | Včerejší seance | Americká ropa WTI | Na burze | Cenové úrovně | Společnost | Ruský rubl | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Evropské trhy | Raphael Bostic | Sázet | Svíčkové grafy | Poptávka po bezpečných aktivech | Hospodaření | Členka rady guvernérů | Velké americké banky | ADP report zaměstnanosti | Dluhové krize | Obchodování na měnovém trhu | FXstreet | Conseq | Měsíční report | Maďarská centrální banka | Velké riziko | Reporty | Finanční podmínky | Výkyvy na finančních trzích | Obchodování v trendu vs. v range | Projevy centrálních bankéřů | Reserve Bank of New Zealand | Fundamentální pozadí | Obchod | Inflace v Austrálii | Purple Trading | Investoři a obchodníci | Pips | Tomáš Raputa | Výrobní náklady | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Dmitrij Peskov | Francouzský index | Obavy ze stagflace | Volkswagen | MSCI All Country World | AUD/USD | Index relativní síly | Průmyslová výroba v USA | Prezident Federální rezervní banky | Hospodářský pokles | Americká Federální rezervní banka | Eskalace konfliktu | Dlouhodobý pohled | Nižší volatilita | Risk-off sentiment | Bezpečná aktiva | EK | Zahraniční forex | Riziko | Vyhlašování důležité makroekonomické zprávy | Analytik | Spotové ceny | Právo | Benchmarky | Adaptace | JPY | Podrobné analýzy | Credit Suisse | Citi | Pivot | Pokles výnosů | DLTR | RSI | AOS | Semináře | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Volatilita trhů | Finanční trh | Meta | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | Vývoj dolaru | S&P/Case-Shiller | Čína | Pokles akcií | Americký regulátor | Risk | Úrovně supportu | Commonwealth Bank of Australia | CZK/USD | Omezení dodávek ropy | Ceny | Prognóza vývoje | Tržní pohyby | Financování | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Údaje o prodejích | Pohyby na trhu | COT report | Dukascopy | Pivot Pointy | Války | Impuls | Ukrajina | Analýza a prognóza | Raiffeisenbank | Obchodní platformy | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Korporátní výsledky | Centrální banka | Prezident newyorského Fedu | Předpovědi | DPH | Predikce | Doporučení k obchodování | WTI | Zápis z posledního zasedání | Objem objednávek | Měnový report | Hurikány | SMA | Blízký východ | Vyhlášení nouzového stavu | Divergence | Evropské centrální banky | Forexový trader | MACD | EUR/JPY | Libra | Podnikání společnosti | P/B | Odborníci | Cena severomořské ropy | Dopad na trhy | Aussie | USD/EUR | Webinář | Stratég | Prodeje automobilů | LYNX webinář | Instituce | USDCAD | Forint | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Liz Trussová | Stop-Lossy | Výnos | Obchody pro EUR/USD | Indikátor Ichimoku | Počty nakažených | Kurzotvorné informace | Zasedání RBA | ESG | Index DOW | IHNED | Robert Holzmann | Frank | Počet nakažených | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | Pár USD/CAD | 256/2004 | Dvojitý vrchol | Izraelská armáda | Austrálie | Minulá výkonnost | FTMO | Vývoj měnového páru EUR/USD | Konkrétní cíle | Rozhodnutí FOMC | Dluhopisový index | Průměrná volatilita | Obchodní den | Obchodní tipy | Úspěšný trader | Forex trader | Ceny akcií | Hongkong | Ceny energií | Barometr | S/R zóny | Energetická krize | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | AAPL.US | Oživení trhu | Inflační cíl | Velké instituce | Obchodní analýza | Index Dow Jones Industrial | Oficiální údaje | BOSSA | Euforie | Írán | Největší světové ekonomiky | Apple (AAPL.US) | Cenové minimum | Údaje o průmyslové výrobě | Obchodní deník | Histogram | Pracovní místa | Káva | Akciové trhy v USA | Rishi Sunak | Vedení ECB | Zisk | Čínské stimuly | ČNB | Bank of England | PCE index | EURUSD | Spekulovat | Tipy pro obchodování | Překoupené oblasti | Středoevropské měny | Bezpečný dolar | Analytik Purple Trading | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Prezidentské kampaně | Market Profile | Pozitivní zprávy | Německé maloobchodní tržby | The Guardian | CFD (Rozdílové smlouvy) | Krátká pozice | Obchodování | Jan Vejmělek | Největší firmy | Monitorování | Prezident | Akciový index S&P 500 | Rekordní minima | Růst inflace | Výdaje na osobní spotřebu | Analýza páru EUR/USD | Oslabování dolaru | Konsolidace trhu | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Lockdown | Euro klesá | Zprávy z trhů | Úspěch v obchodování | Kupující | Francie | Předpověď | Zelenskyj | Trigger | Údaje | Pozice spekulantů | Technologické společnosti | Michelle Bowmanová | Automobilky | Inflace v Evropě | Ekonomické události | Eurodolar | Biden | Růst zlata | Ukazatel inflace | FXstreet.cz | Akcie 3M | Obchody | Britská měna | Těžby Bitcoinu | Drahý kov | ex | Snížení daní | Jakub Matis | Index CPI | xStation5 | Obchodní konflikt | Růst spotřebitelských cen | Čínská společnost | Platforms | RBC | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zasedání americké centrální banky | Marže | Směřování | Tržní situace | Arbitráž | Bollinger Bands | Inflace v říjnu | Grafy | Aktivum | Japonská centrální banka | Přenos | Aktuální předpověď | Společnost XTB | Finanční svět | CARA | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Růst dolaru | SMA 20 | Vybírat zisky | Google | Stagnace | Tržby | FTMO Account | Aktuální prognóza | Dluhy | Verbální intervence | Změny ve vedení | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Tržní fundamenty | Sazby beze změny | Psychologie | Guvernér | Trader | Jasný směr | Dukascopy Europe | Americké akciové trhy | GfK | Ranní komentář | Výrobní aktivity | Spotřebitelské ceny v Česku | HDP | Devizový trh | Načasování | Hospodářské vyhlídky | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Čínské vlády | Dolar | Euro | Yield | Federální rezervní banky | Klid | Investování je rizikové | LME | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Etoro | Politici | USD/CAD | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Index PCE | Vyšší inflace | Brazílie | Trhy v USA | Známky oživení | Poradenské firmy | Výprodej | Měnové páry | Průmyslové ceny | Ekonomické zprávy | Hráči na forexu | Zápis ze zasedání FOMC | AAPL | Martin Gürtler | Analytik finančních trhů | Signály z Fedu | Zklamání investorů | Obchodní systémy | EUR/CHF | Zdraví | Premiér Boris Johnson | ČTK | Investiční fond | Katastrofy | Vyšší úroveň | Stimuly | Otevřenost | Ztráty | Česká národní banka | Slabé stránky | Obchodní nastavení | Růst průměrné mzdy | Technický výhled | Philip Lane | Japonský jen | Meziroční inflace | Index amerického dolaru | Klesající inflace | Nakupovat | FOMC | Akcie | Medvědí trend | Fáze růstu | Psychologický efekt | Fundamentální výhled | Kupci | Mzda | Vzestupný trend | Železná ruda | Základní úroková sazba | Pokračující výprodej | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | City | Makléř | Black Friday | Zrychlení růstu | Asijské seance | ECB Luis De Guindos | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Index cen | Světová ekonomika | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Libra šterlinků | Daytrader | Price Action | Rostoucí trendové čáry | Vývoj pandemie | Cenový kanál | Index PPI | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Globální indexy | Technologie | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Analýza EUR/USD | Prognózy | Maloobchodníci | Kurz | Daně | Ministři | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Poziční trading | Momentum indikátory | DXY | Commonwealth Bank | RBC Capital | Makrokalendář | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | Panevropský index | Americký prezident Joe Biden | Úspěchy | Signál ke vstupu | Index cen výrobců | Měnová politika Fedu | Státy Evropské unie | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Míra inflace | Decentraland | BHS | Růst trhu | Silnější dolar | S&P 500 a Nasdaq | Michal Stupavský, CFA | Bankovní rada | Investice | Čínský index | Business | Pro investory | Masivní propouštění | Traders | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Česká měna dnes | Špatné zprávy | Rally | Relativní výkon hlavních měnových párů | Investujte | Výsledek zasedání | Pokles inflace | Komunikace | Černé labutě | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | HighSky Brokers | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Makrodata | Zisky | Investiční stratég | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | Dluhopisové trhy | Fondy | Německý akciový index DAX | USD za barel | Kurz eura | Základní pravidla | Hospodářství | Volatilita páru EUR/USD | Timur Barotov | Akcie klesají | Důvěra | Konsenzus ekonomů | WHO | Oslabení dolaru | Kontrakce | Situace v Číně | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | US Steel | Ukazatel | Členové Fedu | Index MSCI | Exotické měny | Zpráva o trhu práce | Měny | Profitovat | Dollar | Downside | Inaugurace | Nezaměstnanosti v Německu | Předběžné výsledky | Ropa WTI | Dialog | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Očekávané události | Objem maloobchodních tržeb | Hospodářský růst | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | CSI300 | YouGov | Obchodování s cizími měnami | Světová zdravotnická organizace | Rusko | Poradce | Signál | Číst grafy | Partneři | Geopolitická nejistota | Objem nákupů | Komodity ropa WTI | Britské měny | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Riot Platforms | 1 milion | Pro tradery | HSCEI | Praha | Britská vláda | Média | Technologičtí giganti | Medvědí scénář | Valuace | Výsledková sezóna | Australská ekonomika | FedWatch | Začněte obchodovat | Potenciální ztráty | Rozšíření | Technická analýza | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Bankovní skupiny | DJI | COVID-19 | Silný trh | Pozitivní signál | Držení pozice | Brusel | NFP | Potenciální zisky | Graf komodity | Next Finance | Rekordní růst | Nikkei | Konvergence | Data z amerického trhu práce | Oživení evropské ekonomiky | Elon Musk | ZEW | Macrotrends | Evropské akcie | Mozek | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | Supporty a rezistence | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | Guvernér centrální banky | Admiral Markets | XAU/USD | Akcie v Asii | Evropská unie | Equity křivka | Vliv na ceny | Britský ministr financí | Rozvoj | Hlavní indexy | Rutina | Vyhlídky | Místopředseda Fedu | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | RIOT | Komoditní trhy | Neuspokojivé výsledky | University of Michigan | Korekce | Odhady trhu | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Panevropský index STOXX 600 | DMA | Riziko recese | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Premiér Benjamin | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Pokles libry | Downtrend | Carry trade | Uvolňování měnové politiky v USA | Position sizing | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Přehled | Obraty | Trendové linie | Short | Andrew Bailey | Stavebnictví | Krize | Kanadská ekonomika | High | Tým InstaForex | OECD | CHF | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Instant Trading EU | Dlouhé (long) pozice | Zpráva o zaměstnanosti | Relativní výkon | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Hladina supportu | JDE | Podpora | Ministři financí | Prezident Joe Biden | Obchodování s CFD | Geopolitické faktory | QE | MT4 | Pohyby na finančních trzích | Spojené království | Světová banka | Cena | EU a USA | Vývoje ceny | Příkaz stop-loss | Německo | Prodeje domů | Makroekonomické ukazatele | Krach | Komodity zlato | Významný krok | Upozornění | Komerční banky | Apple | Příkaz Stop | Zadlužení | Dolarové páry | Čísla o inflaci | CHF/JPY | Evropské indexy | Americký trh | Interpretace | Snížení sazeb | Vysoká hodnota | DOT | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Daňová sazba | Situace na trhu | Geopolitická nestabilita | Drahé kovy | Evropské akciové indexy | Premiérka Liz Trussová | All-time high | Výhledy | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Zveřejnění zpráv | DAX | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Hliník | Zájem o riziková aktiva | Debata | Kurzy měn | Akcie společnosti | Rizikový sentiment | DG | Kypr | Tempo růstu HDP | Indikátor důvěry | Oscilátory | Jednotná měna | Zlato | Relativní stabilita | Graf komodity Ropa WTI | Ekonomika | Měny&Sazby | Evropské méně | Plánované obchody | Slabé euro | Inflace v Německu | Geopolitika | Preferenční akcie | Denní graf | CFA | SEC | Střední podniky | Volume | Indikátory | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Indikátor MACD | Forex GBP USD | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Chop | Benjamin Netanjahu | Cíle | Novozélandská centrální banka | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Forex trading | Maloobchodní prodej | Zásoby benzinu | Banky | Ceny v Česku | Buy | Česká průmyslová výroba | Obchodní podmínky | Nižší hodnoty | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Zisky společnosti | Vlády | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Malý prostor | Australský index | Šance | Fundamenty | Očekávaný růst | Černá labuť | Měsíční měnový report | Správa | Wall Street | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Procter & Gamble | Ministr financí | Měnové politiky v USA | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Japonský index Nikkei | Sazby Fedu | ČR | Vyšší ceny ropy | XTB | Meta Platforms | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Výraznější pokles | Obchodovaný objem | Index MSCI All Country World | Intervenovat | Americký Fed | Čínské akcie | API | Jádrový CPI | Pozice | Vítězství nad inflací | Současná situace | Portfolia | Techničtí obchodníci | OCI | Pullback | Příprava | Inflace v EU | Soudní řízení | Dlouhé pozice | Chevron | Švýcarský frank | Dolarový index DXY | Hedge | Měnový index | Market | Svíčkové formace | Demo obchodování | Technologický sektor | Cenné papíry | Stoxx | Sestupný trend | LSEG | Deficit nabídky | Globální dluhopisový index | Obchodní rozpětí | Support | Gabriel Štefaňák | Brokeři | Převody peněz | Důležité informace | FX | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Globální HDP | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Obchodní aktivity | Londýnské burzy | Služby | Lednová inflace | Velikosti pozic | Zvýšená volatilita | Dnešní růst | Tržní očekávání | OPEC | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | Jaroslav Tupý | Investoři | Americká ropa | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Bohatý | Alibaba Group | Stop-Loss | Největší pokles | Růst libry | Graf komodity Zlato | Pokles průmyslové výroby | Politická krize | Spotřebitelé | ProShares | Finanční zprávy | Americký miliardář | Petr Mašláň | Vzdělávání | AdmiralMarkets | Měnový pár GBP/USD | Negativní data | Politika Fedu | Polsko | Šéfové | Čtvrtletní zprávy | Nikkei 225 | Omezení produkce | Rezistence | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | Návyky | Inflace v březnu | Zpráva COT | Zpravodajství | Komoditní trh | Oživení čínské ekonomiky | W1 | Ichimoku | Pozice dolaru | Nepředvídané události | Manuál | Obchodujte | Nařízení | Noviny | Snižování daní | Bond | Ropy | RBA | Korelační koeficient | Struktura | Společnosti z indexu | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Hospodářské výsledky | Holubičí rétorika | Americké ekonomiky | Jádrový index | USD | Kamala | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Kabinet | Emoce | Jak trh reaguje | Loonie | USD EUR | Nasdaq a S&P | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | D1 | Celkový objem obchodů | Purple Strike | Praktické tipy | Tvůrci trhu | 3M | Výkonnost dolaru | Růst ceny Bitcoinu | Svět kryptoměn | Hlavní úroková sazba | Posilování amerického dolaru | Údaje ISM | USDA | Cena ropy | CME FedWatch Tool | Prezidentka ECB | Federální rezervní systém | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | CZ | Průraz | Program nákupu aktiv | Australský dolar | Propad | Bankovnictví | Dezinflace | Sezónní faktory | Přeprodání | HighSky | ANO | Britské libry | Pokles eura | Významné zprávy | Guvernéři centrálních bank | Dlouhodobé obchodování | Magnificent Seven | Graf páru | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Markets | USD/CHF | Významné pohyby | Time-Frame | Oblast supportu | Kanada | Nejistota | Plný úvazek | CME | Makroekonomické údaje | Profesionální obchodník | Kryptoměna | Instant Trading EU Ltd. | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Makroekonomický kalendář | Nvidia | Investment | Take-Profit | Martin Klass | Libra klesá | Technické patterny | Ceny komodit | Indexy | Kurz CZK | Studijní materiály | Státní dluhopisy | Americký dolar | Dlouhodobý vliv | VaR | Kurz eura vůči dolaru | Makro | Evropská centrální banka | Ceny v průmyslu | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Koruna dnes | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | ECB | Stoxx 600 | Ekonomiky eurozóny | Velikost pozice | Těžaři | MAAE | Vysoká poptávka | Růst ceny | Měnová politika | Ziskovost | Doporučení | Odraz ceny | ECN | Palo Alto Networks | Nastavení trhů | Body | Rozkolísanost trhu | Zvýšení inflace | Index výdajů | Parita | Krypto | Payrolls | Vývoj měn | Glenmede | ROCE | Spekulace | Profesionální tradeři | Graf akciového indexu S&P 500 | Omikron | Týdenní pokles | Wales | NIESR | RBC Capital Markets | Zasedání amerického Fedu | Palantir Technologies | Údaje o nezaměstnanosti | LMT.US | Konzervativci | Lockdowny | Krypto aktiva | Hizballáh | EU | Bankovní sektor | Redukce | Miliardy | Černé zlato | Úroveň supportu | Silné euro | Politické riziko | Caixin | Zpracovatelský průmysl | MIC | PMI ve službách | Spekulanti | Obchodní hodiny | Bezpečné měny | Nákupní signál | Prodeje | Zpráva o vývoji inflace | Fúze | Akciový trh | Zajímavé pohyby | Rizikový apetit | Zasedání bankovní rady | Investovat peníze | Investor | Stochastic | USD/JPY | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Obchodování na burze | Strategy Research | Průmyslový index Dow Jones | Banka | CPI v eurozóně | Obchodování na forexu | Makro zprávy | Polský zlotý a maďarský forint | Hlavní ekonom ECB | Markit | Významné události | Úřady | Počet zaměstnaných | Graf dne | Nový kmen koronaviru | Oživení ekonomik | SPX | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Americký HDP | COT | Německá inflace | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot