Britský ministr financí
Andrew Bailey očekává zlepšení, Jeremy Hunt si nění vědom žádných problémů
16.02.2024 Podle prvního odhadu zveřejněného Národním statistickým úřadem se HDP Spojeného království snížil o 0,3 % na čtvrtletní bázi a o 0,2 % na roční bázi. O něco dříve během tohoto týdne vystoupil guvernér Bank of England Andrew Bailey. Zatím není jasné, zda Bailey již předem věděl, že budou údaje o HDP Spojeného království překvapením... Zdá se, že ano, neboť zmínil možnost technické recese. Přestože tuto možnost zvažuje, guvernér BoE stále očekává zlepšení britské ekonomiky. "Pokud v Británii začne recese, bude velmi mírná," domnívá se Bailey. Domnívá se také, že je lepší věnovat pozornost pozitivním ukazatelům, které vykazují známky zlepšení.
Britská ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí klesla
15.02.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Británie ve čtvrtém čtvrtletí klesl o 0,3 procenta po poklesu o 0,1 procenta v předchozích třech měsících. V předběžné zprávě to dnes uvedl britský statistický úřad. Britská ekonomika se tak ocitla v recesi, která se zpravidla definuje jako dvě čtvrtletí hospodářského poklesu za sebou.
Míra inflace v Británii zůstala na čtyřech procentech
14.02.2024 Spotřebitelské ceny v Británii v lednu meziročně vzrostly o čtyři procenta, což je stejné tempo růstu jako v prosinci. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil britský statistický úřad. Výsledek je povzbuzením pro britskou centrální banku, která drží základní úroky nejvýše za 15 let.
Britská ekonomika ve třetím čtvrtletí mírně klesla, hrozí recese
22.12.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Británie se ve třetím čtvrtletí podle revidovaných údajů mírně snížil. Britské ekonomice tak podle serveru BBC hrozí recese. Ta se obvykle definuje jako dvě čtvrtletí hospodářského poklesu za sebou.
Míra inflace v Británii klesla na 3,9 procenta a je nejníže za déle než dva roky
20.12.2023 Tempo růstu spotřebitelských cen v Británii v listopadu zvolnilo na 3,9 z říjnových 4,6 procenta. Je to výrazně větší pokles, než se čekalo, míra inflace je tak nejníže od září 2021, ale je stále téměř dvojnásobná proti dvouprocentnímu cíli britské centrální banky. Oznámil to dnes britský statistický úřad.
Evropské akcie uzavřely obchodování na dvouměsíčním maximu, dařilo se realitám
22.11.2023 Evropské akcie uzavřely dnešní obchodování na dvouměsíčním maximu. Dařilo se realitnímu sektoru citlivému na vývoj úrokových sazeb, který přidal 1,5 procenta. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 posílil o 0,3 procenta na 457,24 bodu.
Britská vláda ohlásila daňové škrty, projekce vývoje ekonomiky se spíše zhoršily
22.11.2023 Britský ministr financí Jeremy Hunt dnes oznámil rozsáhlou sadu rozpočtových plánů, včetně snížení odvodu na sociální pojištění, nových daňových úlev a růstu minimální mzdy, které mají pomoci Britům překonat nárůst životních nákladů a podpořit podniky. Oznámení přišlo současně s novými odhady hospodářského vývoje, které sice slibují růst ekonomiky a další pokles inflace, avšak pomalejší ve srovnání s jarními projekcemi.
Graf dne - GBPUSD (20.09.2023)
20.09.2023 Po nečekaném poklesu inflace ve Spojeném království trh reagoval prudkým poklesem páru GBP/USD. Britská libra v důsledku nižších hodnot oslabila, protože investoři nyní vidí nižší pravděpodobnost pokračování ve zvyšování úrokových sazeb ze strany Bank of England (BoE).
GBP/USD: na začátku důležitého obchodního týdne
12.06.2023 Zítra ve 12:30 GMT budou zveřejněny aktuální inflační indikátory z USA, které mohou významně ovlivnit očekávání trhu ve věci vyhlídek měnové politiky Federálního rezervního systému. Zasedání Fedu k této otázce začne také zítra a skončí ve středu v 18:00 GMT zveřejněním rozhodnutí o úrokových sazbách.
Inflace a údaje z USA určují vývoj eura a libry. Dolar dál poutá pozornost.
02.06.2023 Měli bychom sázet na další zpřísnění politiky Fedu? Pro hráče na trhu je nesmírně obtížné se v tom orientovat, takže mají nejrůznější očekávání. Jestliže dříve v květnu panovala téměř stoprocentní jistota, že dojde k měnové pauze, pak dnes sází na zpřísnění více než 35 % hráčů. Občas toto číslo vystoupá až na 60 %.
Libra je stabilní, euro prodlužuje své ztráty
30.05.2023 Britská libra se za začátku úterního obchodování dokázala udržet na stabilní úrovni po zprávách o pokračujícím růstu spotřebitelských cen ve Spojeném království, zatímco euro obnovilo svůj pokles, zatížený ochlazující se inflací ve Španělsku.
MMF zlepšil letošní výhled britské ekonomiky, místo poklesu nyní čeká růst
23.05.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes zlepšil odhad letošního vývoje britské ekonomiky. Zatímco ještě minulý měsíc předpovídal pokles britské ekonomiky o 0,3 procenta, nyní počítá s nárůstem o 0,4 procenta. Fond dnes ocenil kroky britské vlády ke stabilizaci ekonomiky a omezení inflace. Ta ale podle něj nadále zůstává příliš vysoká.
Britská ekonomika ve čtvrtletí vzrostla o 0,1 procenta, aktivitu brzdily stávky
12.05.2023 Britská ekonomika v prvním čtvrtletí vykázala ve srovnání s předchozími třemi měsíci růst o 0,1 procenta, a to i přes pokles hrubého domácího produktu (HDP) o 0,3 procenta v měsíci březnu. V předběžné zprávě to dnes uvedl britský statistický úřad (ONS). Ekonomickou aktivitu v prvním kvartálu brzdily hlavně stávky.
Graf dne - EURGBP (19.04.2023)
19.04.2023 Britská libra je v současné době nejvýkonnější měnou na širokém devizovém trhu. Pár EUR/GBP se dnes obchoduje se ztrátou téměř 0,35 %, což bylo vyvoláno silným výsledkem britského indexu spotřebitelských cen. Březnové zveřejnění britské inflace CPI ukázalo 10,1% meziroční růst oproti prognóze 9,8 % a předchozímu údaji 10,4 %. Jádrová inflace pokračovala v nezmenšené míře a vyšla na úrovni 6,2 % oproti očekávanému poklesu na 6,0 %. Předtím činila 6,2 %.
GBP/USD. Přehled na 30. 3. 2023. Libra a euro se nadále obchodují v prázdném kalendáři téměř synchronně.
30.03.2023 Ve středu strávil měnový pár GBP/USD téměř celý den poblíž klíčové Murrayovy úrovně "6/8" (1,2329). Pohyb nahoru naposledy skončil poblíž této úrovně a odraz z ní by mohl vyvolat nový pád v páru, což je podle nás nejpravděpodobnější výsledek. Ještě více než euro v poslední době vzrostla cena libry. Vzhledem k tomu, že Bank of England může objektivně zvýšit svou sazbu nad sazbu Fedu v roce 2023, problém může spočívat v očekávání trhu a sazeb. Trh však může takovou možnost zahrnout do současného směnného kurzu páru. Ale i v tomto případě již libra nadměrně vzrostla a na 24hodinovém TF se stále obchoduje ve vedlejším kanálu mezi 1,1840 a 1,2440. Výsledkem je, že i takový silný pohyb, jaký jsme v poslední době viděli, postrádá smysl. Nic víc než série "swingů" v bočním kanálu.
Bank of England je zaskočena obnoveným růstem inflace
22.03.2023 Libra pokračovala v aktualizaci měsíčních maxim poté, co se objevily zprávy, že britská inflace v únoru nečekaně vzrostla. Růst byl způsoben účty za potraviny a energie, které zvýšily tlak na domácnosti.
Bloomberg: UBS žádá o vládní podporu v případě převzetí Credit Suisse
19.03.2023 Švýcarská banka UBS žádá švýcarskou vládu o podporu v případě koupě upadajícího konkurenta Credit Suisse, informovala agentura Bloomberg. Obě největší švýcarské banky o víkendu o případné fúzi jednají, UBS má podle listu Financial Times (FT) zájem o částečné nebo úplné převzetí. Ke spojení banky vyzvali švýcarští regulátoři a švýcarská vláda podle informací FT připravovala krizová opatření pro urychlení procesu. UBS a Credit Suisse dnes odmítly situaci komentovat.
Britská ekonomika letos podle vlády zpomalí, ale vyhne se technické recesi
15.03.2023 Britský Úřad pro rozpočtovou odpovědnost (OBR) zlepšil svůj odhad vývoje britského HDP a nově předpovídá, že Británie se letos vyhne technické recesi, uvedl dnes britský ministr financí Jeremy Hunt při oznamování rozpočtových plánů vlády. Zároveň tlumočil předpověď OBR, že inflace do konce roku klesne o více než dvě třetiny na 2,9 procenta.
Co je příčinou náhlého růstu libry?
22.02.2023 Britská libra včera vůči americkému dolaru výrazně posílila, ačkoli britská ekonomika prochází nejvážnější krizí životních nákladů za několik generací. Přesto, jak se ukázalo, zvládá věci lépe, než ekonomové a politika Bank of England předpokládali, což zvyšuje pravděpodobnost, že země unikne recesi.
Británie prochází těžkým obdobím
31.01.2023 Jaké závěry můžeme vyvodit nyní, když skončil další týden na devizovém trhu? Bohužel není mnoho závěrů, protože tento týden nebylo mnoho zpráv nebo ekonomických zpráv, zejména ve Spojeném království. Vlnové analýzy eura a libry se od sebe začínají rozcházet a trh neprojevuje touhu být aktivní. První rozdíl vynikne hned: euro pokračuje v razantnějším růstu, což brání rozvoji i té nejmenší klesající trendové části. V posledních týdnech se britská libra "splaskla" a je větší pravděpodobnost, že tento trend bude pokračovat. Druhým rozdílem je, že pro britskou libru již vývoj korekční sekce mohl začít, zatímco u eura je tato možnost zcela vyloučena.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
27.01.2023 1) Nejbohatší člověk v Asii, indický podnikatel Gautam Adani, odráží útok spekulantů a zvažuje soudní bitvu. Kvůli zprávě analytiků americké společnosti Hindenburg Research hodnota Adaniho impéria za dva dny klesla o více než 50 miliard dolarů (1,1 bilionu Kč), uvedla dnes agentura Bloomberg. Analytici tvrdí, že Adaniho obchodní skupina manipuluje s cenami akcií a dopouští se účetních podvodů, což Adani odmítl. Propad akcií jeho firem ale způsobil, že Adani klesl v žebříčku nejbohatších lidí světa.
Ministr financí Hunt chce z Británie udělat příští Silicon Valley
27.01.2023 Britský ministr financí Jeremy Hunt odmítl zprávy o tom, že vláda konzervativců nemá dlouhodobý plán, a představil priority pro růst britské ekonomiky. Británii vidí jako "příští Silicon Valley", světové centrum inovace a moderních technologií, které bude "využívat výhod brexitu" k růstu. Hunt dnes pronesl projev v londýnském sídle společnosti Bloomberg před novináři a zástupci velkých firem.
Ropná společnost Shell zaplatí v EU a Británii dodatečnou daň dvě miliardy USD
06.01.2023 Ropná a plynárenská společnost Shell, která patří k největším firmám v Evropě, zaplatí za čtvrté čtvrtletí v Evropské unii a Británii dodatečnou daň asi dvě miliardy dolarů (45,9 miliardy Kč). Firma dnes oznámila, že jde o peníze, které musí zaplatit ze solidarity kvůli vysokému růstu cen energií v loňském roce. Těžební a některé další firmy k tomu nutí loňské rozhodnutí evropských vlád o zdanění mimořádných zisků.
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 18.11.2022
18.11.2022 Americké akcie včera oslabily. Přispěl k tomu komentář zástupce americké centrální banky (Fed) a statistika, která ukázala, že americký trh práce zůstává napjatý. Někteří investoři se proto obávají, že Fed bude dále agresivně zvyšovat úrokové sazby.
Forex: Libra po představení britského rozpočtu oslabuje, dolar stoupá
17.11.2022 Libra dnes po představení britského rozpočtu oslabuje. Britský ministr financí Jeremy Hunt oznámil mimo jiné zvyšování daní a zpřísnění veřejných výdajů ve snaze obnovit ekonomickou reputaci země a ochladit inflaci.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.11.2022 1) Británie více zdaní dividendy a příjmy z kapitálu. Zvýší daň z mimořádných zisků energetických gigantů z 25 na 35 procent a prodlouží ji o tři roky do roku 2028. Zmrazí také slevu na dani z příjmu a sníží hranici, při které lidé začínají platit nejvyšší sazbu daně z příjmu. Dnes to řekl britský ministr financí Jeremy Hunt, když představoval aktualizovanou podobu rozpočtového plánu. Ten má zemi pomoct zalepit díru ve státních financích.
Británie více zdaní dividendy a zvýší a prodlouží daň z mimořádných zisků
17.11.2022 Británie více zdaní dividendy a příjmy z kapitálu. Zvýší daň z mimořádných zisků energetických gigantů z 25 na 35 procent a prodlouží ji o tři roky do roku 2028. Zmrazí také slevu na dani z příjmu a sníží hranici, při které lidé začínají platit nejvyšší sazbu daně z příjmu. Dnes to řekl britský ministr financí Jeremy Hunt, když představoval aktualizovanou podobu rozpočtového plánu. Ten má zemi pomoct zalepit díru ve státních financích.
Britský ministr financí Jeremy Hunt představí aktualizovanou podobu rozpočtu
17.11.2022 Britský ministr financí Jeremy Hunt dnes představí aktualizovanou podobu rozpočtového plánu. Nastínit by tak měl, jak hodlá pomocí vyšších daní a rozpočtových škrtů zacelit mezeru až 60 miliard liber (1,67 miliard Kč), která se ve státních financích rozevřela mezi příjmy a výdaji. Hunt s oznámením vystoupí necelé dva měsíce poté, co zářijový minirozpočet bývalé premiérky Liz Trussové vyvolal chaos na finančních trzích.
Míra inflace v Británii v říjnu dosáhla 11,1 procenta, je nejvýše za 41 let
16.11.2022 Spotřebitelské ceny v Británii v říjnu pokračovaly v růstu a míra inflace dosáhla maxima za 41 let. Dostala se na 11,1 ze zářijových 10,1 procenta a je vyšší, než se čekalo. Informoval o tom dnes britský statistický úřad. Analytici v anketě agentury Reuters odhadovali, že míra inflace vystoupí na 10,7 procenta.
Forex: Euro posiluje k dolaru, přispívá k tomu zvýšení důvěry v německou ekonomiku
15.11.2022 Euro dnes posiluje vůči dolaru. Přispělo k tomu zejména výrazné zvýšení důvěry investorů a analytiků v německou ekonomiku. Vlivem pozitivních ekonomických statistik vzhledem k dolaru posilují i britská libra a švédská koruna. Dnešní zpravodajství, například o setkání amerického a čínského prezidenta, podle některých analytiků nahrává rizikovým měnám na úkor dolaru.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
11.11.2022 1) Průměrná nominální mzda v České národní bance (ČNB) v příštím roce vzroste o 4,5 procenta. Inflační doložka v kolektivní smlouvě byla zrušena. Vyplývá to z dodatku ke kolektivní smlouvě uzavřeného mezi ČNB a odbory, o jehož obsahu dnes ČTK informovala ředitelka odboru komunikace ČNB Petra Krmelová.
Média: Kyperský regulátor odebral kryptoměnové burze FTX licenci pro EU
11.11.2022 Kyperský regulátor pozastavil kryptoměnové burze FTX licenci pro působení v Evropské unii. S odvoláním na zdroje agentury Bloomberg o tom dnes informuje server CoinDesk a další média. Firma, která se ocitla ve finančních těžkostech, přitom licenci získala teprve před dvěma měsíci. Regulační úřad na Bahamách mezitím zmrazil burze část aktiv. Potíže FTX v minulých dnech způsobily výrazný pokles celého odvětví, například bitcoin se zotavuje z propadu na dvouleté minimum. Spolupráci s regulačními úřady ohledně kryptoměn dnes oznámil britský ministr financí Jeremy Hunt.
Ranní shrnutí (07.11.2022)
07.11.2022 Indexy z Asie a Tichomoří se během první seance nového týdne obchodovaly výše. Nikkei si připsal 1,2 %, S&P/ASX 200 se posunul o 0,6 % výše a Kospi přidal 1 %. Indexy z Číny se obchodovaly v podstatném zisku, Hang Seng vzrostl o 3 %.
Tisk: Britská vláda představí rozpočtová opatření v hodnotě až 60 miliard liber
07.11.2022 Britský ministr financí Jeremy Hunt představí 17. listopadu soubor rozpočtových opatření zahrnující zvyšování daní a výdajové škrty v objemu až 60 miliard liber (téměř 1,7 bilionu Kč). Na svých internetových stránkách o tom včera informoval britský list The Guardian, který se odvolává na zdroje z vlády.
Forex: Dolar mírně posiluje, vyšším ziskům brání návrat chuti riskovat na trh
18.10.2022 Americký dolar mírně posiluje ke koši měn, smazal část ztrát z předchozí seance. Vyšším ziskům brání návrat chuti riskovat na trh. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, si krátce po 18:20 SELČ připisoval 0,1 procenta na 112,16 bodu.
Forex: Shrnutí obchodování 18.10.2022
18.10.2022 Americké akcie zahájily týden výrazným růstem. Náladu na globálních akciových trzích včera zlepšilo zrušení plánovaných daňových škrtů v Británii. Zpráva o překvapivě mírném poklesu čtvrtletního zisku společnosti Bank of America navíc podpořila optimismus ohledně firemních výsledků ve Spojených státech.
GBP získává díky nižším výnosům na dluhopisech
17.10.2022 Nový britský ministr financí naznačil, že hodlá v blízké budoucnosti obnovit důvěru v trhy. Hunt zvýší počet poradců v oddělení, aby pomohl rozšířit jeho analýzu potenciálních daňových změn.
Forex: Dolar oslabuje, libra naopak těží ze zrušení daňových škrtů
17.10.2022 Americký dolar dnes výrazně oslabuje, britská libra naopak těží ze zrušení plánovaných daňových škrtů. Jednotná evropská měna euro si vůči dolaru kolem 17:45 SELČ připisovala zhruba jedno procento na 0,9815 EUR/USD. Libra ve stejnou dobu přidávala více než dvě procenta na 1,1410 GBP/USD.
Britská vláda zruší téměř všechny plánované daňové škrty, které znepokojily trhy
17.10.2022 Britská vláda zruší téměř všechny plánované daňové škrty, které před třemi týdny představil kabinet konzervativní premiérky Liz Trussové a které znepokojily trhy. Oznámil to dnes nový britský ministr financí Jeremy Hunt. Libra po jeho oznámení posiluje vůči dolaru, výnosy vládních dluhopisů naopak oslabují.
GBP/USD: Tak atraktivní a nebezpečná libra
17.10.2022 Medvědům na páru GBP/USD se minulý týden nepodařilo překonat rozhodující úroveň supportu 1,1000. Přes všechny vynaložené pokusy tato cenová bariéra odolala a nedovolila páru přejít do oblasti čísel 9–8. V důsledku toho se iniciativy chopili kupující, kteří zorganizovali 300bodový korekční růst. Vzestupná rally však také uvázla poměrně rychle: býci GBP/USD se nedokázali prosadit na 13. úrovni a ukončili obchodní týden na 1,1176. Hlavním dilematem nadcházejících dnů je proto jednoduše: budou obchodníci schopni zopakovat vzestupný pohyb, nebo budou nuceni vrátit se na úroveň supportu 1,1000?
Libra posiluje a výnosy státních dluhopisů klesají, čeká se změna daňové reformy
17.10.2022 Libra posiluje k dolaru a výnosy britských státních dluhopisů klesají. Finanční trhy vítají vyhlídku na změnu v ekonomickém kurzu britské vlády, napsal zpravodajský server BBC. Nový britský ministr financí Jeremy Hunt dnes oznámí změny v kontroverzní plánované daňové reformě.
Britský ministr financí slibuje, že se mu podaří obnovit důvěru finančních trhů
17.10.2022 Nový britský ministr financí Jeremy Hunt slibuje, že získá zpět důvěru finančních trhů a že plně zodpovídá za vládní plány ohledně daní a výdajů. Hunt se vedení ministerstva ujal v pátek poté, co premiérka Liz Trussová odvolala jeho předchůdce Kwasiho Kwartenga. Zmatky v ekonomických plánech současné britské vlády podryly důvěru ve schopnosti Trussové vést zemi jak na mezinárodních finančních trzích, tak v řadách její Konzervativní strany i u britské veřejnosti.
Britský ministr financí byl odvolán a ministr obrany je na řadě.
17.10.2022 Politická krize ve Spojeném království nabírá na obrátkách a nemůže na britskou libru netlačit. Poté, co se nástroj vzdálil od svého minima o více než 1 000 bazických bodů, je britská libra opět ohrožena. Tentokrát se ale k ekonomickým problémům přidaly i problémy politické. V pátek vyšla zpráva o odvolání britského ministra financí Kwasiho Kwartenga. Ve funkci strávil jen 38 dní. Důvodem rezignace byl otřes na britských finančních trzích, způsobený daňovými změnami v právních předpisech. Tyto změny ještě ani nebyly přijaty a neví se, zda budou. Týkaly se několika daňových sazeb, které měly být podle britské vlády sníženy za účelem omezení tlaku z rostoucích cen energií na domácnosti a podniky. Ekonomové ale plán na snížení daní zkritizovali a okamžitě vyšlo najevo, že jeho realizace povede k obrovskému rozpočtovému deficitu.
Kanada, Británie a EBRD pomohou válkou zasažené ukrajinské energetice
15.10.2022 Kanada a Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) podpoří ukrajinskou plynárenskou společnost Naftogaz půjčkou 300 milionů eur (7,4 miliardy Kč). EBRD spolu s Británií se také zaručí částkou 54,4 milionu eur za ukrajinského poskytovatele elektrické energie Ukrenergo. EBRD to uvedla ve svém včerejším sdělení. Banka a jednotlivé země chtějí podpořit ukrajinskou ekonomiku a stabilitu dodávek elektřiny a plynu na Ukrajině, která čelí ruské vojenské invazi.
Britští konzervativci stupňují kritiku Trussové, osud jejích reforem je nejasný
13.10.2022 Britský ministr financí Kwasi Kwarteng dnes řekl stanici Sky News, že vládní plán výrazného zeštíhlení státního rozpočtu a orientace na růst ekonomiky je nadále jeho prioritou. Zdráhal se ale jednoznačně popřít zprávy o tom, že vláda zvažuje kontroverzní ekonomický plán opustit. Premiérka Liz Trussová za něj sklízí kritiku nejen od některých odborníků a opozice, ale i z řad vlastních poslanců, jejichž skupiny podle britských médií vážně zvažují zasadit se o její odvolání.
Negativní odpoledne táhnou polovodiče a energie
10.10.2022 Otevření amerického obchodování znamená pro hlavní trhy zhoršení kondice. Akciové indexy na Wall Street citelně klesají a stahují o něco níž také Evropu. Ta se však stále relativně drží a zdejší ztráty většinou nejsou velké.
Americké akciové trhy panikaří. Ne kvůli válce
04.10.2022 Wall Street je v panice. Oficiálně. V minulém týdnu se takzvaný „index strachu“, ukazatel VIX, dostával opakovaně do reverzního módu. Jeden obchodní den za druhým tedy burziány děsilo více to, co přijde záhy než to, co nastane za tři měsíce. Přitom běžně je tomu spíše naopak. Investoři jsou totiž zpravidla více nejistí stran toho, co je čeká ve vzdálenější budoucnosti – třeba právě za ony tři měsíce –, než co je na spadnutí hned teď. Je to přirozené. Vzdálenější budoucnost zkrátka bývá méně jistá než ta nejbližší, protože se v delším časovém úseku samozřejmě může odehrát více nepříznivých nečekaných dějů než v úseku kratším. Pokud tedy burzy děsí více nejbližší budoucnost, je to cosi právě „inverzního“, cosi nepřirozeného – je to panika.
Naše plány na růst ekonomiky prospějí všem, řekl britský ministr financí
03.10.2022 Britský ministr financí Kwasi Kwarteng dnes před spolustraníky s úsměvem uznal, že ekonomické plány vládní konzervativní strany "způsobily mírný neklid". Posléze ale na výročním sjezdu Konzervativní strany v Birminghamu dodal, že záměry kabinetu jsou "pevné, věrohodné a přinesou ekonomický růst". Kwarteng sám přitom už dnes ráno musel oznámit, že vláda "naslouchala a chápe" a nadále nebude prosazovat původně zamýšlené daňové škrty pro lidi s nejvyššími příjmy.
Záchranka pro libru: přistoupí BoE na mimořádné zvýšení sazeb?
27.09.2022 Hlavní událostí na devizovém trhu byl v pondělí další strmý pohyb libry. Přiblížení libry k paritě vyvolalo vlnu spekulací o neplánovaném zvýšení sazeb ze strany Bank of England.
Forex: Shrnutí obchodování 27.9.2022
27.09.2022 Americké akcie včera opět oslabily, investoři mají nadále obavy ohledně agresivního zpřísňování měnové politiky ve Spojených státech a jeho dopadů na ekonomiku. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, včera ztratil 1,11 procenta a uzavřel na 29.260,81 bodu. Širší index S&P 500 se propadl o 1,02 procenta na 3655,07 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, klesl o 0,60 procenta na 10.802,92 bodu.
Forex: GBP/USD se dnes propadl na rekordní minimum
26.09.2022 Britská libra se dnes propadla na rekordní minimum vůči dolaru, později nicméně část ztrát smazala. Obchodníci prodávají libru kvůli obavám, jaký dopad bude mít nový ekonomický plán vlády na britské finance. Pokles kurzu libry pomohl americkému dolaru, považovanému za bezpečnou investici, dostat se na další dvacetileté maximum vůči koši hlavních světových měn.
Forex: Britská libra se propadla vůči dolaru na rekordní minimum
26.09.2022 Britská libra se při dnešním obchodování v Asii propadla na rekordní minimum vůči dolaru. Obchodníci prodávají libru kvůli obavám, jaký dopad bude mít nový ekonomický plán vlády na britské finance. Pokles kurzu libry pomohl americkému dolaru, považovanému za bezpečnou investici, dostat se na další dvacetileté maximum vůči koši hlavních světových měn.
Itálie, Británie a další pokles trhů na úvod týdne
26.09.2022 Také začátek dalšího týdne je pro hlavní finanční trhy negativní. Stále pokračuje proces smiřování se s horší ekonomickou realitou. Dokládá to třeba další snížení vyhlídek pro globální HDP od OECD. Dalším příkladem je slabší německý index Ifo, který zase ukazuje rostoucí pesimismus mezi tamními firmami.
Britská libra prudce padá, koruna je vůči ní nejsilnější v historii. Citelně stoupá výhodnost nákupu zboží na britských e-shopech
26.09.2022 Česká koruna dnes ráno posílila proti britské libře až pod úroveň 26,60 Kč za libru. Koruna je tak vůči britské měně nejsilnější v historii. Dosud svého absolutně nejsilnějšího kursu dosáhla v květnu 2011, kdy se libra prodávala za 26,70 Kč.
Míra inflace v Británii v červenci vystoupila na 10,1 procenta, rekord za 40 let
17.08.2022 Míra inflace v Británii v červenci vystoupila na 10,1 procenta, maximum od února 1982. Přispěly k tomu zejména ceny energií, pohonných hmot, potravin a nealkoholických nápojů, uvedl dnes britský statistický úřad. V červnu spotřebitelské ceny vykázaly meziroční nárůst o 9,4 procenta.
Ranní shrnutí (19.07.2022)
19.07.2022 Navzdory pozitivní náladě během evropské seance skončily indexy na Wall Street včerejší seanci níže. S&P 500 klesl o 0,84 %, Dow Jones klesl o 0,69 % a Nasdaq klesl o 0,81 %. Russell 2000 se obchodoval o 0,34 % níže.
Libra na plány BoE ohledně inflace reaguje volatilitou
25.03.2022 Libra zaznamenala během týdne mírné zisky. GBP však zůstává v sestupném trendu. Rostoucí inflační a geopolitická rizika vyvíjejí tlak na britskou měnu a nutí Bank of England změnit své dřívější plány.
Británie sníží daňové zatížení zaměstnanců a zredukuje daň na pohonné hmoty
23.03.2022 Británie sníží daňové zatížení zaměstnanců a zredukuje daň na pohonné hmoty. Oznámil to dnes britský ministr financí Rishi Sunak. Reaguje tak na rostoucí problémy britských domácností s pokrytím životních nákladů, za kterými stojí rychle rostoucí inflace a zpomalující hospodářský růst, uvedla agentura Reuters.
Britská ekonomika podle vlády oživuje rychleji, než se předpokládalo
27.10.2021 Britská ekonomika se z útlumu způsobeného pandemií covidu-19 zotavuje rychleji, než se předpokládalo. Vyplývá to z nových prognóz, které dnes představil britský ministr financí Rishi Sunak v pololetním projevu o vývoji státního rozpočtu. Zároveň slíbil zvyšování veřejných výdajů a snižování daní. Vláda je podle něj rovněž připravena chránit domácnosti před negativními dopady rostoucí inflace, napsala agentura Reuters.
Počet zaměstnaných v Británii se dostal na úroveň před pandemií
14.09.2021 Britští zaměstnavatelé vytvořili v srpnu rekordních 241.000 pracovních míst, počet zaměstnanců na výplatních páskách je tak nad úrovní před vypuknutím pandemie covidu-19. Oznámil to dnes britský statistický úřad (ONS). Míra nezaměstnanosti za tři měsíce do konce července klesla na 4,6 z 4,7 procenta, kde byla na konci června.
Růst britské ekonomiky se v červenci kvůli šíření delty téměř zastavil
12.09.2021 Růst britské ekonomiky se v červenci téměř zastavil, a to v důsledku rychlého šíření koronavirové mutace delta po uvolnění koronavirových restrikcí. Hrubý domácí produkt (HDP) se podle údajů statistického úřadu zvýšil oproti červnu pouze o 0,1 procenta. Zaznamenal tak nejslabší růst od letošního ledna, napsala agentura Reuters.
G7 se silně vyslovila za globální zdanění firem
21.06.2021 Od pátku 11.6. se v Cornwallu ve Velké Británii konalo zasedání skupiny G7. Letos na setkání pozvala hostitelská země i Austrálii, Indii, Jižní Koreu a Jižní Afriku. Silným tématem byla obnova po pandemii covid-19 a s tím související robustnější globální systém zdravotnictví, který má být schopen všechny ochránit před budoucími pandemiemi. Zasedání G7 se však primárně soustředilo na korigování nedostatků globálního obchodu, které odhalila pandemie.
Země G7 se shodly na způsobu většího zdanění firem typu Google či Apple
06.06.2021 Členové skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se včera dohodli, že podpoří stanovení daně ze zisku globálních firem v minimální výši 15 procent. Cílem dohody je odradit nadnárodní společnosti od přesouvání svých sídel do zemí s nižší úrovní zdanění. Státy G7 budou také usilovat o to, aby nadnárodní korporace platily více daní na trzích, kde prodávají své zboží a služby.
Britská ekonomika v prvním čtvrtletí kvůli uzávěrám klesla o 1,5 procenta
12.05.2021 Britská ekonomika v prvním čtvrtletí kvůli uzávěrám zavedeným v souvislosti s pandemií klesla. Hrubý domácí produkt (HDP) se proti předchozím třem měsícům snížil o 1,5 procenta, oznámil dnes britský statistický úřad. Británie má pátou největší ekonomiku světa a vývoj za první čtvrtletí odpovídá očekávání centrální banky.
Britská vláda dává ruce pryč od záchrany majitele ostravských hutí, který je na pokraji krachu. Johnsonův kabinet označuje jeho finance za „velmi, velmi neprůhledné“
13.04.2021 Britská vláda dává ruce pryč od záchrany skupiny GFG Alliance Brita indického původu Sandžíva Gupty. Do jejího majetku patří také společnost Liberty Ostrava, tedy někdejší Nová huť (Klementa Gottwalda), později ArcelorMittal Ostrava. Ostravské hutě zaměstnávají přes šest tisíc lidí.
Skupina G7 se vyslovila pro první zvýšení rezerv MMF od roku 2009
21.03.2021 Skupina hospodářsky nejvyspělejších zemí světa G7 se v pátek vyslovila pro první zvýšení rezerv Mezinárodního měnového fondu (MMF) od roku 2009. Fond by díky němu mohl poskytovat větší finanční podporu rozvíjejícím se zemím v době koronavirové krize, napsala agentura AP.
OECD: Vlády by při řešení koronavirové krize neměly zvyšovat daně
05.03.2021 Vlády by se při řešení koronavirové krize měly vyhýbat zvyšování daní. Uvedla to včera podle agentury Reuters Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Učinila tak den poté, co Británie ohlásila záměr zvýšit sazbu daně z příjmu právnických osob.
GBPUSD mírně roste po zveřejnění britského rozpočtu na 2021
03.03.2021 Britský ministr financí Sunak zveřejnil rozpočet na rok 2021 včetně programu záchrany pracovních míst. Očekává, že se HDP vrátí na předpandemické úrovně v Q2 2022 (listopadový odhad byl Q4 2022). Růst HDP v roce 2021 by měl dosáhnout na 4 % (listopadový odhad byl 5,5 %). Růst HDP v roce 2022 by měl dosáhnout na 7,3 % (listopadový odhad byl 6,6 %). Nezaměstnanost by měla kulminovat na 6,5 % (předchozí odhad byl 7,5 %). Rozpočet obsahuje dodatečné programy na podporu ekonomiky a domácností zasažených pandemií. Vláda také spustí nový úvěrový program. Firmy si budou moci zažádat o půjčku ve výši £25 000 až £10 000 000.
Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (1.3.2021)
01.03.2021 Akciové trhy v minulém týdnu ztrácely. Index S&P 500 klesl už druhý týden v řadě. Jedná se o varovný signál pro pokračování rally? Poklesy však byly v rámci pouhých desetin procenta a navíc má tento index za sebou dlouhý růst do blízkosti historických maxim. Nejistá situace má navíc jasného viníka, kterým je vzestup úrokových sazeb. Pokud se centrálním bankám podaří výnosy zase snížit, ať už verbální formou či zvýšenými nákupy dluhopisů na trhu, tak prostor pro pokračování cenových růstů na akciích zůstává otevřený. Pozornost se tedy v tomto týdnu opět soustředí na výnosy. Ovšem nebude se jednat o jediné zajímavé téma. Na sklonku týdne se sejde OPEC+, takže lze očekávat zvýšenou volatilitu na ropě. Ve středu bude zveřejněn návrh státního rozpočtu ve Velké Británii. A možné zvýšení daní je hrozbou pro britskou libru.
Fed se nechystá zvýšit sazby, zaměřit se místo inflace chce na nezaměstnanost. Ekonomika USA v Q4 rostla o 4,1 %
26.02.2021 Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) konstatoval, že vakcína od společnosti Johnson & Johnson je bezpečná a účinná ze 64 % proti novému koronaviru. Vakcína má také výhodu, že je možné ji uchovávat v lednici až po dobu tří měsíců a je dostačující pouze jedná dávka místo dvou.
Míra nezaměstnanosti v Británii vzrostla na 5,1 procenta
23.02.2021 Míra nezaměstnanosti v Británii v posledních třech měsících loňského roku vzrostla na 5,1 procenta, tedy na nejvyšší úroveň od prvního čtvrtletí 2016. Vyplývá to z dnešních údajů britského statistického úřadu. V předchozím tříměsíčním období do konce listopadu činila míra nezaměstnanosti pět procent.
Britská ekonomika loni klesla o rekordních 9,9 procenta
12.02.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Británie se v loňském roce kvůli pandemii propadl o rekordních 9,9 procenta. Vrátil se tak zhruba na úroveň z roku 2013. Ve svém prvním odhadu to dnes oznámil britský statistický úřad.
Šéf britské centrální banky varoval před dopady nových restrikcí
12.01.2021 Britská ekonomika se kvůli nejnovějším opatřením proti šíření koronaviru nachází ve velmi obtížné situaci a s jejím oživením lze počítat až poté, co přísné restrikce skončí a obavy ze šíření viru poleví. Uvedl to dnes podle listu The Guardian guvernér britské centrální banky Andrew Bailey. Zároveň se skepticky vyjádřil k myšlence, že jednoduchou cestou k podpoře hospodářského růstu by bylo zavedení záporných úrokových sazeb.
Rychlé shrnutí
07.10.2020 Americké indexy zakončily seanci níže díky Trumpově tweetu, který oznámil, že ukončil jednání s demokraty o fiskálním stimulu. Index S&P 500 odepsal 1.4 %, Dow Jones 1.3 % a Nasdaq 1.6 %.
Britská vláda od listopadu podpoří na půl roku kurzarbeit
24.09.2020 Britská vláda od listopadu na půl roku podpoří kurzarbeit, tedy zkrácení pracovní doby, nemůže ale zachránit všechny firmy a pracovní místa, oznámil dnes na tiskové konferenci britský ministr financí Rishi Sunak. Na tiskové konferenci představil další opatření na podporu ekonomiky stižené dopadu pandemie nemoci covid-19.
Míra nezaměstnanosti v Británii poprvé od března vzrostla
15.09.2020 Míra nezaměstnanosti v Británii se v tříměsíčním období do konce července poprvé od březnových karanténních opatření zvýšila. Dostala se na 4,1 procenta, zatímco v předchozím tříměsíčním období do června byla na 3,9 procenta. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Počet zaměstnaných ale klesl méně, než se čekalo.
Veřejný dluh Británie poprvé překročil dva biliony liber
21.08.2020 Veřejný dluh Británie v červenci poprvé překročil dva biliony liber (zhruba 58 bilionů Kč), protože koronavirová krize vedla k růstu veřejných výdajů a k poklesu daňových příjmů. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních oficiálních údajů.
Britská ekonomika se zotavuje, v květnu vzrostla o 1,8 procenta
14.07.2020 Hrubý domácí produkt (HDP) Británie se v květnu meziměsíčně zvýšil o 1,8 procenta po dubnovém propadu o rekordních 20,3 procenta. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Ekonomická aktivita se začala zotavovat díky postupnému uvolňování opatření proti šíření koronaviru. Květnový růst HDP nicméně zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali v průměru na 5,5 procenta.
Británie představila nové kroky na podporu ekonomiky a trhu práce
08.07.2020 Britský ministr financí Rishi Sunak dnes představil nová opatření na podporu ekonomiky a trhu práce v objemu až 30 miliard liber (téměř 900 miliard Kč). Zahrnují například snížení sazby daně z přidané hodnoty (DPH) v pohostinství a turistickém průmyslu, vyplácení příspěvků firmám za návrat dočasně uvolněných zaměstnanců do práce či program na podporu tvorby pracovních míst pro mladé lidi.
Dluh Británie poprvé od roku 1963 přesáhl 100 procent HDP
19.06.2020 Britská vláda si v květnu kvůli rozsáhlým nákladům na podporu ekonomiky v době koronavirové krize půjčila rekordních 55,2 miliardy liber (1,6 bilionu Kč). Veřejný dluh Británie tak poprvé od roku 1963 přesáhl sto procent hrubého domácího produktu (HDP). Vyplývá to z dnešních údajů britského statistického úřadu.
Britská ekonomika v dubnu klesla o rekordních 20,4 procenta
12.06.2020 Britská ekonomika v dubnu klesla proti předchozímu měsíci o 20,4 procenta, což je nejvíce v zaznamenané historii. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Meziročně pak činí propad hrubého domácího produktu (HDP) 24,5 procenta. Duben byl prvním úplným měsícem, kdy ekonomika pocítila opatření, která vláda zavedla proti šíření koronaviru.
Rychlé shrnutí
01.06.2020 Akcie v Asii se během ranní seance drží výše. Nikkei a ASX rostou o přibližně 0,7 %, zatímco Čína přidává 2 - 3 %. Futures na S&P500 jsou zatím na dosah pátečního close.
Rychlé shrnutí
13.05.2020 Americké indexy zakončily seanci rychlou korekcí a pádem hlouběji do červených čísel. S&P500 ztratil 2.05 %, Nasdaq 2.06 % a Dow Jones odepsal 1.89 %.
Agentura Fitch kvůli koronaviru snížila úvěrový rating Británie
29.03.2020 Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti Británie o jeden stupeň na úroveň AA-. Předpokládá totiž, že na britské veřejné finance bude mít negativní dopad epidemie nemoci COVID-19. Fitch tak nyní hodnotí Británii stejnou ratingovou známkou jako Českou republiku.
Britská centrální banka snížila úroky
11.03.2020 Britská centrální banka včera oznámila snížení základní úrokové sazby o 50 bazických bodů na úroveň 0,25 %. Rozhodnutí členů měnového výboru bylo jednomyslné. Tímto krokem chtějí pomoci ekonomice, která je aktuálně zasažena dopady šířící se epidemie koronaviru, ovšem neměla to lehké ani v loňském roce, kdy ekonomický růst srážela nejistota spjatá s odchodem Spojeného království z EU. Bank of England je tedy další centrální bankou, která se rozhodla rychle reagovat na současnou situaci a podpořit ekonomickou aktivitu nižšími úroky. Toto opatření však současně BOE doplnila dalšími kroky pro zajištění dostatečné likvidity zejména pro malé a střední podniky i na podporu úvěrové expanze komerčních bank. Bezprostředně po oznámení britská libra oslabila, ale rychle zase své ztráty dohnala. Kroky měnové autority pak byly vzápětí podpořeny i fiskálními stimuly, když britský ministr financí přišel s novým rozpočtovým plánem, který by měl rovněž podpořit zasaženou ekonomiku. V aktuální situaci by mohlo zvýšení vládních výdajů působit mnohem efektivněji než snížení úroků.
Británie kvůli koronaviru podpoří ekonomiku 30 miliardami liber
11.03.2020 Britský ministr financí Rishi Sunak dnes při představení návrh rozpočtu na příští rok v parlamentu varoval, že současná epidemie koronaviru bude mít vážný, i když jen dočasný dopad na britskou ekonomiku. Vláda proto na situaci reaguje mimořádnými opatřeními v objemu 30 miliard liber (více než 881 miliard Kč).
Britská centrální banka snížila úrok na minimum 0,25 procenta
11.03.2020 Britská centrální banka dnes na mimořádném zasedání nečekaně snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 0,25 procenta. Jde o nouzové opatření, které má zmírnit dopady šíření nového koronaviru na ekonomiku. Základní sazbu centrální banka snížila poprvé od léta 2016, kdy ji kvůli referendu o brexitu snížila na minimum. Sazba je dokonce teď níže, než byla po minulé finanční krizi před více než deseti lety.
Americké akcie si dělají pauzu po pěti dnech ztrát, Evropu pesimismus ještě neopouští
26.02.2020 Americké akciové trhy poprvé po pěti dnech rostou, hlavní indexy připisovaly po půlhodině obchodování kolem 1 % i více. V zeleném jsou také americké desetileté výnosy, které se vzdálily historickým minimům. Zlato, vyhledávané v době zvýšené nejistoty, redukuje průběžné zisky a v podvečer je zhruba na svém, tedy u 1635 USD za unci.
Rychlé shrnutí
14.02.2020 Včerejší seance v USA byla volatilní a dostala akciové indexy nakonec mírně pod prodejní tlak. Dow Jones ztrácel 0,43 %, S&P500 odepsal 0,16 % a NASDAQ klesl o 0,14 %.
Britská libra po odstoupení ministra financí Javida posílila. Vůči koruně je nejsilnější od začátku měsíce
13.02.2020 Britský ministr financí Sajid Javid dnes nečekaně rezignoval. Stalo se tak v důsledku rozmíšky přímo v premiérově sídle v Downing Street 10. Ministerský předseda Boris Johnson na něj naléhal, aby se zbavil všech svých pět klíčových poradců. Javid odmítl. A rezignoval.
Rychlé shrnutí
11.02.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci růstem. S&P500 přidal 0,73 %, Dow Jones 0,6 % a Nasdaq rostl o 1,13 %. Lepší nálada dnes panuje také v Asii, kde roste Kospi o 1 %, S&P/ASX 200 o 0.6% a kde čínské indexy rovněž výrazně rostou. V Japonsku se dnes kvůli svátku neobchoduje.
Ranní nadhoz - Tyden ve znamení lednových předstihových ukazatelů
20.01.2020 Zástupci Evropské unie začínají projevovat obavy z postoje Spojeného království k odchodu. Británie odmítá prodloužení přechodného období, během kterého má být dojednána detailní obchodní dohoda. Britský ministr financí potvrzuje, že by se EU měla připravit na nejhorší. Na čemkoliv se zvládne s Londýnem domluvit, bude bonus, jelikož obchodní dohoda takového rozsahu se běžně dojednává roky, nikoliv měsíce.
Ranní nadhoz finančních trhů 22.7.2019
22.07.2019 Britský ministr financí Philip Hammond ve středu podá demisi, protože nesouhlasí s odchodem země z Evropské unie bez dohody. Tuto možnost rozluky s EU nevylučuje pravděpodobný příští předseda konzervativců a budoucí britský premiér B. Johnson. Rezignaci podá ještě do rukou odcházející premiérky Theresy Mayové. Jméno nástupce Mayové bude znát Británie v úterý.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.4.2019
15.04.2019 Co se makrodat týče, tak hlavní pozornost tento týden získají předstihové indikátory. Především PMI index z výroby, kde se čeká v dubnu zlepšení na 52,8 bodu z předchozích 52,4 b. Dále pozornost získá výsledek maloobchodu (po únorovém poklesu se čeká růst o 1,0 % m/m) a průmyslu (medián +0,2 % m/m) za březen.
USA dál nechtějí zvýšit objem peněz pro MMF
12.04.2019 Spojené státy se na jarním zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB) opět postavily proti zvýšení celkového objemu peněz pro MMF i proti změně členských kvót. Jsou tak v rozporu s jinými zúčastněnými stranami, které jsou přesvědčeny o nutnosti zvýšit zdroje tohoto globálního věřitele a také zmodernizovat jeho řízení.
Na den přesně před deseti lety se zrodil bitcoin. Zažil vzlety i krachy, jeho dny ale sečteny nejsou
03.01.2019 Přesně před deseti lety se fakticky zrodil bitcoin. Tedy průkopnická kryptoměna, jež se dočkala stovek napodobenin, ale do dnešních dní si mezi nimi uchovala zřetelně dominantní postavení. K dnešnímu dni existují více než dvě tisícovky kryptoměn. Jejich souhrnná tržní hodnota činí 133,3 miliardy dolarů, přičemž tržní hodnota samotného bitcoinu představuje 51 procent této sumy.
Britský ministr financí: Jakýkoli brexit je pro ekonomiku horší
28.11.2018 Čistě z ekonomického hlediska by pro Británii bylo setrvání v Evropské unii lepší než jakákoli podoba vystoupení z evropského bloku. Před zveřejněním vládní analýzy hospodářských dopadů jednotlivých brexitových scénářů to dnes řekl britský ministr financí Philip Hammond. Jeho slova vyvolala pobouřené reakce některých britských poslanců.
Hammond: Dohoda o brexitu je nejlepší variantou pro ekonomiku
25.11.2018 Předběžná dohoda o podmínkách odchodu Británie z Evropské unie, kterou sjednala britská premiérka Theresa Mayová, je nejlepším dostupným řešením pro britskou ekonomiku. Uvedl to včera britský ministr financí Philip Hammond.
MMF: Britská ekonomika bez dohody o brexitu klesne
17.09.2018 Výhled vývoje britské ekonomiky bude výrazně horší, pokud země příští rok opustí Evropskou unii bez dohody, než pokud se jí dohodu o brexitu podaří dosáhnout. Zatímco v případě dohody ekonomika Británie příští rok vzroste o 1,5 procenta, bez dohody vykáže pokles. Uvedl to ve své dnešní zprávě Mezinárodní měnový fond (MMF). Pokud by ale Británie zůstala v EU, hrubý domácí produkt (HDP) by se zvýšil o 1,75 procenta.
Řada čínských investic v Británii nevyšla
02.02.2018 Když bývalý britský ministr financí George Osborne před čtyřmi lety navštívil Peking, zavládlo optimistické přesvědčení, že čínské investice oživí města na severu Británie. V některých případech se tento optimismus ukázal být neopodstatněný, napsal list Financial Times (FT).
Související klíčová slova:
Zvyšování sazeb | Cena stříbra | Fibo | Akcie včera | HSBC | LYNX | Vládní dluhopisy | Dolar dnes | Bruno Le Maire | Daňové reformy | Koronavirové krize | Zkušenosti | Hlavní události | Bank of China | FDA | USD/PLN | Veřejné finance | Analytička Commerzbank | Citibank | Společnost BBC | Údaje z USA | Zpravodajský server | EUR | Silicon Valley Bank | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Řecko | Mince | Trend | Plynárenská společnost | Index strachu | Obchodní příležitosti | Hlavní index německých akcií DAX | Signature Bank | Bank of Japan | Německý ministr financí | Citigroup | Volatility | Libra vůči dolaru | Mezinárodní měnový fond | Podnikatel | Statistiky | Tempo růstu | Sunday Times | WTO | Investiční banky | Zdanění nadnárodních společností | Makroekonomické zprávy | Long pozice | Pojišťovna | Britská libra | Aktiva | Vládní opatření | Bezpečné útočiště | Širší index | CHNComp | Indexy na Wall Street | Sazby daně | Kolaps | Pravděpodobnost | Japonská měna | Střední Evropa | Oslabování měny | Mezinárodní ratingová agentura | Více peněz | Zasedání ECB | Firma Apple | Český statistický úřad | Depozitní sazba | Růst spotřebitelských cen v Británii | Výhled ekonomiky | Index ekonomické nálady | Goldman Sachs | Strach a panika | Agentura AFP | PLN | Lagardeová | Poplatky | Ethereum | Ropa Brent | Německý DAX | Financial Times | EFSF | Hrubý domácí produkt (HDP) | Americký akciový index | E-shopy | Investing | Rostoucí inflace | Členové eurozóny | Saúdská Arábie | Konzervativní strana | Nezaměstnanost | Dopad na ekonomiku | Pandemie | ICM | Růst cen | Deflace | Vakcinace | Měnová opatření | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Dolarový index | Strach | Dividendy | Britská média | Analýzy | Finanční centrum | Burza | Kanadský penzijní fond | Brexit | HAS | Index německých akcií DAX | Představitelé ECB | Ranní zpráva pro tradery | SoftBank Group | Spotřebitelské ceny v únoru | Guardian | Cena zlata | Dnešní statistiky | Dolary | Šíření delty | Daňové škrty | Švýcarská banka UBS | Základní úrokové sazby | Úřad pro kontrolu potravin a léčiv | Cenné papíry a burzy | Dluhopisy | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Dow Jonesův index | Propad cen ropy | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Fed Rate Monitor Tool | CapitalPanda | Intradenní analýza | Standard & Poor's 500 | Silicon Valley Bank (SVB) | Fore Elite Capital Management | Evropská měna | Události roku | Britové | Gautam Adani | Francouzský ministr financí | Ceny pohonných hmot | Vývoj měnového páru USD/SEK | Investiční pobídky | Kwasi Kwarteng | Prognóza Evropské komise | Uvolnění měnové politiky | Proražení | CZK | Nord Stream | Širší index S&P 500 | Oslabení USD | Výhled | Philip Morris | Sazby hypoték | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Investiční platforma | Financial Times (FT) | Wall Street Journal | HUF | Supervelmoci | Race to the bottom | Americký prezident | Praní špinavých peněz | Breakout | Ekonomika Británie | Směnné kurzy | Italské dluhopisy | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Kryptoměnová půjčovna | Snižování inflace | Britské akcie | Akcie One 97 Communications | Průmysl | Bílý dům | Inflace | Vývoj měnového páru | Kryptoměnové burzy | Inflace v zemích Evropské Unie | Irsko | Centrální banky | Šéfka MMF | Česká měna | Hugo | Globální obchod | New York | NFP report | Obchodní týden | Ratingová agentura | Dnešní makroekonomické ukazatele | Covid | Kongres | Opatření proti koronaviru | Šéf britské centrální banky | Zpravodajská společnost | Turecko | Oslabování libry | Alibaba | Přímé zahraniční investice | Výrazný vzestup | Donald Trump | Czech Fund | Období nejistoty | Trh Forex | Bossa.cz | Vice | AUD/JPY | Futures | Krize eurozóny | Odchod z EU | IFS | Akciové trhy | Nativní mince | Obchodní seance | Očekávání vyšší inflace | Odvětví | Prostředky vložené do FTX | Nejdůležitější ekonomické události | Další růst | Kontraindikátor SSI | CL | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Směnný kurz | MIFID | Návrat do práce | Úroky snížit | Bahamská komise pro cenné papíry | Deficit rozpočtu USA | Domácnosti | Akciové indexy na Wall Street | Analytici | Globální ekonomiky | Guvernér Fedu | Moody's | Rekordní minimum | Očekávání analytiků | Poslanec | G7 | Oslabené měny | List The Guardian | Cena libry | Koronavirové mutace delta | The Sunday Times | Indický podnikatel | Obchodní transakce | CHF EUR | Hlasování o brexitu | Tiger Global | Janet Yellen | Monetární politika | Deutsche Bank | Byznys | ČNB Petra Krmelová | Země EU | FINMA | Růst akcií | Marketingová komunikace | Banka JPMorgan | Asijské indexy | Aktuální hodnoty měny | Pandemie covidu-19 | TLTRO | Graf | Úsilí | Portu | Pierre Moscovici | Očekávání trhu | Výkonná ředitelka | Hlavní měnové páry | Odhodlání | Chaos na finančních trzích | Výnosy | Poptávka | Stack Funds | Úterní zpráva | Údaje o inflaci | Short pozice | Inflační doložka | Pohonné hmoty | Úspěšné obchodování | Americká Komise pro cenné papíry | Zaměstnanost | Rychlý růst mezd | Ekonomiky | Digital Markets | Čínský jüan | PLN/EUR | Hindenburg Research | Daň na pohonné hmoty | Americký fond Tiger Global | Britští konzervativci | PKN Orlen | Negativní dopad | Fitch rating | Průmyslová produkce | Kanadský dolar | Šíření koronavirové mutace | Státní dluh | Bydlení | Trendový kanál | EURGBP | Peníze | Brent | Maloobchodní tržby | Evropský bankovní úřad (EBA) | Paytm | Politika | HUF/EUR | Stimul | xStation | Obchodní instrument | Očekávání | Daňové úlevy | Nová huť | Obchodní pásmo | Ekonomika EU | Měď | Samuel Tombs | Index cen domů | Finanční otázky | Theresa Mayová | Zvýšení sazeb | Hluboké recese | Akciový index Dow Jones | Stimulační politika | Zvýšení minimální mzdy | MMF Kristalina Georgievová | Australský miliardář | Guvernér BoE | Základní sazby | Majetek | Energetický sektor | Měnový fond | Opatření proti šíření koronaviru | Bankovní regulace | Evropské měny | Financovat | Standard & Poor's | Rozsáhlé propouštění | Dopad na cenu | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Janet Yellenová | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Zastavení dodávek ruského plynu | Růst | Kristalina Georgievová | Analytika | Britské státní dluhopisy | Americký index | AFP | Příležitosti | Itálie | Výpadky | EUR/CZK | Zavedení záporných úrokových sazeb | MiFID II | Digitální věk | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Podnikání na kapitálovém trhu | Průměrná nominální mzda | Prognóza | Vývoj libry | Měnová opatření na podporu ekonomiky | Měnový pár USD/JPY | Vládní podpory | Asset management | Způsob obchodování | Trh práce | Koruna | Růstový impuls | RBS | Rizikovější investice | Britská centrální banka | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Akvizice | Pochybnosti | Finanční společnosti | Andrew Forrest | Conference Board | Nastavení měnové politiky | Řecké referendum | Ekonomické zpomalení | Měna euro | Silicon Valley | Koronavirová krize | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Sequoia | Akcioví obchodníci | Americká centrální banka | Indikátor | Technologické akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Globální finanční krize | Mt. Gox | Prodej akcií | Long | Inflace v eurozóně | Devalvace | Makroekonomická data | Zadlužení země | Lee Hardman | Geopolitická rizika | Národní ekonomická rada vlády | Zasedání centrálních bank | Thyssenkrupp | Návrh rozpočtu | AUD | Breakout strategie | Vývoj měnového páru GBP/USD | Společnost Naftogaz | Sam Bankman-Fried | S&P500 | FTSEurofirst 300 | Úrokové sazby | Meziroční růst | Růst cen výrobců | OIL.WTI | Zisk společnosti | Nejistota kolem brexitu | Trh | Deficit rozpočtu | Kolísání směnných kurzů | Zkušenost | Dluh Británie | Problémy | Šíření viru | Ukrajinská centrální banka | Reserve Bank of Australia | Britské hospodářství | Rabobank | Nárůst výnosů | Open | Napětí na finančních trzích | Rubl | Společnosti | Index | NHS | Parlamentní volby | Dolar roste | Světový finanční systém | Prezident USA | MMF | Viceprezident | Dnes na forexu | Zahraniční firmy | Zpřísnění měnové politiky | Jozo Perić | Investiční platforma Portu | Eura | Penzijní fondy | Pantheon Macroeconomics | Komise | Nejistoty | Kurz koruny | Nezaměstnanost v Británii | Kryptoměnová burza | Vývoj eura | Ministr zahraničí | Posílení | Indexy PMI | Upravený zisk | Kurz libry | Hodnota kybernetické měny | Agentura Reuters | GBP/JPY | Maďarsko | Úvěrové krize | Ministerstvo obchodu | Index STOXX Europe | Dluhopis | Americké investiční banky | S&P | Regulátoři | Intervence na forexovém trhu | Objednávky | Unie | Důvěra investorů | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Kurz dolaru | Akciové indexy | Vládní představitelé | Christine Lagardeová | Shell | Prodej nových osobních automobilů | Fiskální pakt | Ekonomický kalendář | Polský zlotý | Britský premiér | Pokles kurzu libry | Libra ztrácí | Bank of Canada | Ekonomický vývoj | Americké univerzity | CoinDesk | EUR/GBP | Hang Seng | Britské finance | Deficit | Forexové trhy | Fiskální plány | Statistický úřad | Americké hospodářství | Liberty Steel | Podnikání | Ekonomické aktivity | Výzkumná společnost | Budoucnost | OKX | Bankéři | Japonská Softbank | Zdravotní sestry | Odpor | NYSE Euronext | Barclays | Vyšší úroky | Zvýšení daně | Firma | 100 procent HDP | Twitter | Česká koruna | Kommersant | G10 | Britské domácnosti | Inflace v Evropské unii | Opatření | Obchodní výsledky | Benzín | Kryptotrh | Členské státy | Podnikatelé | Akciový index | Pozornost | Bankman-Fried | Index Nasdaq Composite | Americký fond | BIS | 3М | Zdanění firem | Kolísání trhu | Miroslav Singer | Server BBC | Hospodářský růst v Evropě | Superdry | Meziroční míra inflace | Šíření nového koronaviru | Barbora Ondrová | Porušení zákona | Levnější půjčky | Ifo | Günther Oettinger | Aukce | Index nákupních manažerů | Akcie Superdry | Burze | Americká měna | Daně z příjmů | Opatřením na podporu ekonomiky | Equity | Bitcoin | Mitsubishi | ITV | Pandemie nemoci | Hlavní finanční trhy | Platforma | Euro vůči americkému dolaru | Británie | Britští zaměstnavatelé | Větší pokles | Obchodníci | Obchodovat | ArcelorMittal Ostrava | Ropa | Americké indexy | Finance | Válka na Ukrajině | Dnešní zprávy | Fond Tiger Global | Pension Plan | USA | Dnešní údaje | Prezident Donald Trump | Raiffeisenbank a.s. | Nový týden | Kapitálové trhy | Index PMI | Počet volných míst | GFG Alliance Brita | Stříbro | Sankce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Hlavní ekonom | Pokles cen | Volby | Joe Biden | Indikátor CCI | Výdaje | Index německých akcií | Řecké volby | IBEX | Regulátor FINMA | Výnosy britských státních dluhopisů | Dow Jones | Investice v Číně | Výrobce elektromobilů Tesla | Evropská unie dnes | Zasedání Bank of England | Energetické podniky | Majors | Nasdaq (US100) | Belgie | Obchodování s jüanem | Statistici | UBS | Počet zaměstnaných v Británii | Zpomalení inflace | FTSEurofirst | Ekonomové | Fond digitálních aktiv | Prohlášení | Spojené státy | Cyrrus FX | Kyperský regulátor | Růst HDP | Akcie amerických bank | Výzvy k regulaci | Ocelářství | Euro vůči dolaru | Zvyšování úrokových sazeb | Ropná společnost | Evropská rada | Dopady koronaviru na ekonomiku | Reuters analytik | Softwarová společnost | Agentura Moody's | Jestřábí komentáře | Kurz dolarů | Vývoj | Česká investiční platforma | Euro posiluje | Hrubý domácí produkt země | Caxton | Amazon | Transněfť | Dluhová krize | Firma Eset | Londýnská City | The Sun | Agentura Fitch | Investiční doporučení | Západní sankce | Investoři i analytici | Působení v Evropské unii | Facebook | Americké akcie | Ruská centrální banka | Dopady pandemie | Akcie Husqvarny | BRICS | Volatilní | EUR/USD | BlockFi | Obchodní komora | OSN | Britská měnová autorita | Intervence | Sky News | Trh s kryptoměnami | Příjmy z kapitálu | Veřejný dluh Británie | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Spotřebitelská důvěra | Měnové politiky | G20 | Finanční služby | S&P/ASX 200 | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Globální zdanění firem | Ministryně financí Alena Schillerová | Liberty Ostrava | Měnový výbor | Platina | Ekonomická situace | Odhad HDP | Euro Stoxx 600 | Penzijní fond | Centrální bankéři | CNY | KOSPI | Index FTSE 100 | Kapitálové rezervy | Čínské indexy | Výsledek referenda | Japonská ekonomika | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Akcie společnosti Bank of America | Miliardy dolarů | Snížení úroků | Vládní výdaje | Světová finanční krize | Miliardy korun | Bankovní systém | Platební bilance | Růst mezd | Klientské výběry | Snížení inflace | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Reálné ekonomiky | Nákupy dluhopisů | Sazby | GBP/EUR | Daň z příjmu | Výhled britské ekonomiky | Cenový skok | Švýcarská banka | Výzkumná společnost Markit | Zpravodajský server Sky News | Komise v přenesené pravomoci | Míra nezaměstnanosti v Británii | Úrok | Investovat | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Steven Mnuchin | Zpráva amerického ministerstva práce | Úvěrový program | Cena stříbra dnes | Ekonomické oživení | Kami Zeng | Regulátor | Obchodní dohoda | Hlavní index německých akcií | Boj s inflací | Britská centrální banka dnes | Půjčovna BlockFi | Průzkum | Firmy | Komentátor | Medvědí divergence | Kroky regulátorů | Počet potvrzených případů | Panika | Murray | Zajištění | Nezávislost centrální banky | Životní náklady | Cena ropy brent | Euro dnes | Aramco | Dopad na finanční trhy | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Hlavní burzovní indexy | Pomoc lidem | HDP Británie | One97 Communications | Počet hackerských útoků | Distribuce | Fed | Kryptoměnová půjčovna BlockFi | M2 | Index spotřebitelské důvěry | Čistý dluh | Americká ministryně financí | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Prodejní signál | Euro k dolaru | Kurz dolar | Ratingová agentura Fitch | Heiken Ashi | Eset | Petra Krmelová | Trhy | Společnost BlackRock | Miliardář Andrew Forrest | Dopady na euro | Mezinárodní investoři | FTSE | Oscilátor | Pokračování rally | Rizika | Euro proti libře | Eurozóna | Portugalsko | Fond | ISM | Měnověpolitické zasedání | Zpřísňováním měnové politiky | Fitch | Matthew Dibb | Americké banky | Zpomalování inflace | Úspory | Měnová politika ECB | Zavedení plovoucího kurzu | Předkrizové úrovně | The Times | Úvěrový rating | Energetické společnosti | Ministr obchodu | xStation 5 | Scotiabank | Slabší prodej aut | Potíže FTX | Vysoké ceny | Daňový ráj | Nejbohatší člověk | Ruský Gazprom | Schodek rozpočtu | Inflace ve Švédsku | Růst ekonomiky | Ředitelka | Prudential Financial | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Poptávka po americkém dolaru | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Tesla | Nejslabší růst | ONE | Britská premiérka | Miliardář | Španělsko | XTB Research | Ekonomický růst | RBNZ | Forexový trh | Inflace v USA | Britská bankovní asociace | Komodity | St. Louis | Index spekulativního sentimentu | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Česká investiční platforma Portu | Ekonomický plán | CAD | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Termínový kontrakt | Růst ekonomiky eurozóny | Kurz britské libry | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Makroekonomická prognóza | Americká ropa WTI | Na burze | Akcionáři | Analytička | Společnost | Ruský rubl | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Evropské trhy | Pioneer Investments | Akcie One97 Communications | Sázet | SRF 1 | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Dluhové krize | USD/SEK | Dolar k japonskému jenu | FXstreet | Reporty | Reserve Bank of New Zealand | Fundamentální pozadí | Obchod | Soutěž ve snižování daní | Prodeje existujících domů | Akcie energetických společností | Velkoobchodní tržby | Daně z mimořádných zisků | AUD/USD | Prezident Federální rezervní banky | Pokles reálných mezd | EK | Riziko | Analytik | Výnos desetiletého "giltu" | Trinity | Capitalinked | JPY | Credit Suisse | FT | Citi | Pivot | Binance | RSI | Bank of America | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Finanční trh | Meta | Pesimismus | Kurz měny | Nástroj | GBP | NATO | Plyn | Životní úroveň | Německá ekonomika | Čína | Inovace | Commonwealth Bank of Australia | CZK/USD | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Gazprom | FTSE 100 | Ben Bernanke | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Centrální banka | BBC | Předpovědi | DPH | Softbank | Americký dolar k japonskému jenu | WTI | Stavební povolení | Restriktivní opatření | Obchodování v New Yorku | Největší ekonomika světa | Biliony | Divergence | Jeremy Hunt | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Burzovní indexy | Rating vyšší | Odborníci | Rozvolnění | Cena severomořské ropy | Dopad na trhy | USD/EUR | Vývoj na finančních trzích | Výsledek voleb | Index FTSEurofirst 300 | Panevropský akciový index | Burza Binance | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Francouzská ekonomika | Živobytí | Liz Trussová | Commerzbank | Worldometers | Výnos | Patrik Urban | Bankovní krize | Zasedání RBA | Index DOW | IHNED | Prognostici | Frank | Počet nakažených | Index Nasdaq | Americká investiční banka | CEO | Trinity Bank | Šéf ECB | Hospodářský propad | Austrálie | Minulá výkonnost | Summit G20 | Vývoj měnového páru EUR/USD | Růstové vyhlídky | Miliardy USD | Míra inflace v Británii | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | David Cameron | Švýcarské banky | Šinzó Abe | Ceny energií | FTX | Zvyšování daní | Energetická krize | GBP/USD | ASX | Inflační cíl | VIX | Německý index IFO | BOSSA | Rychlý růst cen | EPS | Biliony dolarů | Index STOXX Europe 600 | Pracovní místa | Odvětví kryptoměn | Ropné a plynárenské společnosti | Tržní hodnota | Rishi Sunak | Zisk | Politické problémy | Globální krize | Devalvace měny | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Oživení hospodářství | EURUSD | Pokles kurzu | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Wolfgang Schäuble | Pozitivní zprávy | České hospodářství | The Guardian | Obchodování | Vzdělání | Společnost Shell | Nové prognózy | Dnešní data | Úroky | Eurostat | Prezident | Rekordní minima | Ropovod | Jednotná evropská měna | Francouzský ministr | Kybernetické měny | Ropovod Družba | Státní rozpočet | Evropa | WGC | Libra k americkému dolaru | Měna | Management | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Mateřské firmy | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Mutace delta | Bailout | Francie | Předpověď | Údaje | Hlavní měny | Alameda | Dodávky plynu | Ekonomické události | Eurodolar | Biden | Finanční krize | EGAP | DPA | FXstreet.cz | Investiční společnost | Obchody | Britská měna | Naše ekonomika | Snížení daní | Index CPI | xStation5 | IronFX | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Finančnictví | Zpráva pro tradery | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Zemní plyn | Zasedání RBNZ | Standard & Poor’s 500 | Zasedání americké centrální banky | Index IBEX | Marže | Arbitráž | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Propad akcií | Ontario Teachers' Pension Plan | Chorvatsko | GMT | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Europe 600 | Google | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Dluhy | Euro STOXX | Vrcholy | Prodej aut | FOREX | Konsenzus | Signály | Index londýnské burzy FTSE 100 | Inflace v ČR | Sequoia Capital | Sazby beze změny | Guvernér | Americké akciové trhy | GfK | HDP | Hospodářské vyhlídky | Skupina G20 | Daňové zatížení | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zdanění | Index euro | Politici | USD/CAD | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Brazílie | Členské země | Výprodej | Měnové páry | Slovensko | JPMorgan | EBRD | Premiér Boris Johnson | Finanční plán | Domácí měny | ČTK | Investiční fond | Odhad letošního růstu | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Obchodní nastavení | Crédit Agricole | Americké firmy | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | FOMC | Akcie | Medvědí trend | Currency | Grexit | Obchodování na devizových trzích | Měnové podmínky | Kupci | Mzda | Největší švýcarské banky | NERV | Nový Zéland | Rates | Očkování | Podniky | Tether | Evropská investiční banka | Index spotřebitelských cen | City | Zrychlení růstu | AAA | ONS | Tým FXstreet.cz | Švýcarská vláda | Index cen | Světová ekonomika | ADP report | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Index VIX | Cenový kanál | Index PPI | Britská ekonomika | Technologie | Prognózy | Ontario Teachers | SSI | Kurz | Daně | Ministři | Negativní nálada | Commonwealth Bank | Švýcarská národní banka | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Barack Obama | Americká ekonomika | Panevropský index | Americký prezident Joe Biden | Daňové ráje | Ekonomika Číny | Hugo Boss | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Rychlý růst | Peněžní zásoba | Investice | Keir Starmer | Business | Pro investory | Skupina G7 | Potenciál | Obchodování v Asii | Světové ceny potravin | Rally | Členství v EU | Pokles inflace | Světová rada pro zlato (WGC) | Ranní nadhoz | Švédská koruna | Komunikace | Oživení ekonomiky | Indie | Satoshi Nakamoto | Bod | Fitch Ratings | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | ESM | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Genesis | Zisky | ECOFIN | Investiční prostředí | Dražší energie | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | Cyrrus | Fondy | Johnson & Johnson | USD za barel | Kurz eura | Hospodářství | Důvěra | WHO | Protipandemická opatření | Převzetí Credit Suisse | Oslabení dolaru | FTT | Russell 2000 | Ukazatel | Měny | Capitalinked.com | Ropa WTI | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Hospodářský růst | Snížení dluhu | Thomson Reuters | Opatření na podporu ekonomiky | YouGov | Ekonomický institut | Export | Rusko | Signál | Snížení daně | Nové žádosti o podporu | Investovat do akcií | Unicredit | GBPUSD | Partneři | PinBar | Čtvrtletní výsledky | Mark Carney | Zvýšení úroků | Britské měny | Euronext | Organizace | Nervozita | 1 milion | Pro tradery | Britská vláda | Jižní Korea | Média | Globální akciové trhy | Výsledková sezóna | Rozšíření | Technická analýza | Shrnutí obchodování | Stav ekonomiky | Plány | Toyota | Resistence | Trendový indikátor | Ropa dnes | COVID-19 | Ranní zpráva | NFP | Devizové rezervy | Nikkei | Ekonomika USA | Americké společnosti | Růst britské ekonomiky | Data z amerického trhu práce | Blockchainové technologie | ZEW | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Jake Dollarhide | Šéf Bílého domu | Objem | Investiční | Nálada | Britské banky | Americké centrální banky | Čínské ministerstvo obchodu | Příjmy | Fiskální rok | Ekonomické dopady | Prodej | Evropská komise (EK) | Zasedání Fedu | Bloomberg | Guvernér centrální banky | Inflace v květnu | Dlouhodobé rezistence | Akcie v Asii | Evropská unie | Kurzarbeit | Alena Schillerová | Inflace v červenci | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Odchod z Evropské unie | Udržitelnost | Míra | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | Současný trend | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Stimulační opatření | ForexLive | Vakcína | Výkonnost | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Pokles libry | Downtrend | Index S&P 500 | Instrument | Patrick Harker | Hrubý domácí produkt | Přehled | Short | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | High | Rostoucí trend | Guvernér banky | OECD | CHF | Centrum | Index Nikkei | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Inflace v únoru | James Bullard | Frustrace | Inflace v Británii | AUD/CAD | S&P 500 | JDE | Podpora | Ministři financí | Prezident Joe Biden | QE | MT4 | Japonský premiér | Světová banka | Cena | Vystoupení z EU | Německá vláda | Německo | Makroekonomické ukazatele | Výsledky bank | Apple | Michael Brown | Zadlužení | Rozpočet | Evropské indexy | Americký trh | Snížení sazeb | Close | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Sázkové kanceláře | Daňová sazba | Ekonomická data | Přehled kurzů | Drahé kovy | Odvody | Jefferies | Premiérka Liz Trussová | Co bude | Medvědi | DAX | Podnik | Premiér Rishi Sunak | Forexu | Kurzy měn | EuroStoxx50 | Agentura DPA | Akcie společnosti | Kypr | Fiskální stimuly | Zastavení dodávek | Oscilátory | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Slabé euro | SEC | Střední podniky | Indikátory | Ticker | Oslabení | Finanční situace | Nominální mzda | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | Společnost Amazon | Britské referendum | Novozélandská centrální banka | Kryptoměny | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Index Nasdaq (US100) | Banky | BlackRock | Produktivita práce | Země G7 | GFG Alliance | Americká vláda | Investiční společnosti | Šance | Daně z příjmů právnických osob | Ministři financí EU | Ministři financí eurozóny | Fundamenty | Bankrot | Netflix | TRON | Wall Street | Ministr financí Jeremy Hunt | Průlom | Analýza | Ministr financí | Umění | Zlepšení | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Index amerických akcií | Intervenovat | Zvyšování úroků | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Pozice | Čínská ekonomika | Saldo běžného účtu | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Komise pro cenné papíry a burzy | Market | Měnová autorita | Cenné papíry | Royal Bank of Scotland | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | Vývoj HDP | Support | Transparentnost | Kurz forintu | FX | Rozvíjející se trhy | Globální HDP | Finanční ústav | Posílení amerického dolaru | Poslanci | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Pokračování růstu | Inflace ve Španělsku | Družba | Investiční banka | Koronavirové mutace | Chuť riskovat | Londýnská burza | Zvýšená volatilita | OPEC | Ministryně financí | Sentiment | SNB | Události ve světové ekonomice | Evropská banka | Experti | NYSE | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Bohatý | Alibaba Group | Největší pokles | Politická krize | Spotřebitelé | Zkrocení inflace | Program nákupů dluhopisů | Míra inflace v Evropské unii | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Politika Fedu | Polsko | Jeden dolar | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | Rezistence | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Adani | Projekce | Saxo Bank | Zpravodajství | Kryptoměnová burza Binance | Nová vláda | Základní úrok | BofA Global Research | Nařízení | Snižování daní | Zdražování | Nízké daně | Ropy | RBA | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Dnešní obchodování | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Hospodářské výsledky | Dostatek hotovosti | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Jádrový index | Kurz japonského jenu | Inflace v lednu | USD | Vývoj dolarového indexu | Tištění peněz | Americký dolar dnes | Kabinet | Emoce | Zvýšení daní | Rostoucí životní náklady | Inflace ve Spojeném království | Ekonomické recese | Longbow Asset Management | Libra k dolaru | Investing.com | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Credit Suisse dnes | Výroční zpráva | Země G20 | Co se děje na finančních trzích | Cena ropy | Akcie v Japonsku | Britský statistický úřad | Regulační úřad | Earnings | Průraz | Adam Button | Australský dolar | Propad | Dopady koronaviru | Bankovnictví | Rakousko | ANO | Britské libry | Tempo růstu spotřebitelských cen | Guvernéři centrálních bank | Dogecoin | Hospodářské oživení | Agentura AP | Zdanění mimořádných zisků | Hindenburg | Nemovitosti | Turecká centrální banka | Evropský trh | Markets | USD/CHF | Spotřebitelské ceny v Británii | Arbitráže | Dividendové akcie | Kanada | Nejistota | Kryptoměna | Nejvýraznější pokles | Investment | Britský regulátor | Zahraniční investice | Česká republika | Boční trend | Indexy | BofA | Prognózy inflace | Státní dluhopisy | Americký dolar | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Koruna dnes | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Stoxx 600 | Měnová politika | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Zvýšení inflace | Čínský export | Parita | Naftogaz | Evropské země | ROCE | Spekulace | Referendum | Údaje o nezaměstnanosti | Konzervativci | EU | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | ASX 200 | Úroveň supportu | Sterling | MIC | Spekulanti | SVB | Plynárenské společnosti | Prodeje | Základní sazba | Výrobce elektromobilů | Pracovní síly | Daň z mimořádných zisků | Akciový trh | Setrvání Británie v EU | Nákup dluhopisů | USD/JPY | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Obchodování na burze | Šíření koronaviru | Banka | Produkce ropy | Země eurozóny | Tchaj-wan | Bosch | Markit | Nadnárodní společnosti | Index technologického trhu Nasdaq | Banka UBS | Počet zaměstnaných | Graf dne | Čínské investice | Průmyslové kovy | Olaf Scholz | CNBC | Protiruské sankce | Statistika | Koncern | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD)
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot