Středa 01. ledna 2025 19:36
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
RebelsFunding

Hluboké recese

C:\fakepath\usa-dluh-09092024.jpg

Jak velký problém je dluh USA?

09.09.2024 Dluh americké federální vlády je obrovský a stále se zvyšuje nevídaným tempem. Za posledních 10 let se takřka zdvojnásobil a dosahuje astronomických 34,8 bilionu USD.
img

Překvapivé zlepšení nálady v českém průmyslu

03.09.2024 Konec prázdnin přinesl ze strany tuzemského průmyslu přece jen jedno pozitivní překvapení. Index nákupních manažerů PMI vzrostl v srpnu na dvouleté maximum 46,7 bodů, v kontrastu k vývoji v sousedním Německu, kde se nálada dále propadla do pásma hluboké recese. Navzdory srpnovému zlepšení ale zůstává tuzemský průmysl už více než dva roky v útlumu. To jinými slovy znamená, že objem produkce i nových zakázek dále svižně klesá, nicméně tempo poklesu viditelně zpomaluje – v případě nových zakázek je dokonce nejpomalejší od dubna předminulého roku.
img

EUR/USD: Může nastat růst, ale bude omezený

15.02.2024 Euro negativně ovlivnil pád ekonomiky eurozóny do hluboké recese. Jakmile se na trhu objevily pochybnosti o možnosti uvolnění úrokových sazeb Fedem, začal EUR/USD neustále klesat. Při pohledu na týdenní graf se však pár nadále obchodoval v širokém bočním pásmu.
img

Průzkum analytiků společnosti Fidelity: Růst nákladů je zpět

11.10.2023 Navzdory více než ročnímu úsilí centrálních bank o zkrocení inflace ukazuje nejnovější průzkum, který pořádala společnost Fidelity International mezi svými analytiky, že tlak na pracovní náklady stále nepolevuje. Dobrou zprávou je, že většina analytiků nevěří, že vysoké úrokové sazby přivedou americkou ekonomiku do hluboké recese.
img

Pohonné hmoty v Česku dále zdražují – a zdražovat budou. Ropa se řítí k hranici 100 dolarů za barel a je nejdražší za celý letošní rok, současně je koruna vůči dolaru nejslabší za celý letošek

28.09.2023 Ceny pohonných hmot v Česku dále stoupají, zejména pak nafta. Včera se litr motorové nafty prodával průměrně celorepublikově už za 40,43 koruny, vyplývá z dnes zveřejněných údajů CCS. Jedná se o nejvyšší cenu nafty od začátku loňského prosince. Za poslední týden nafta zdražila o 21 haléřů na litr. Benzín nyní vyjde na průměrně na 40,58 koruny. Za poslední týden tedy podražil o deset haléřů na litr a je nejdražší od konce loňského listopadu.
img

EURUSD ztrácí 0,5 %, nejníže od poloviny března 💵 Komentáře ECB a Fedu

25.09.2023 Kurz EURUSD f/x zažívá v posledních týdnech pokles a aktuálně se obchoduje až na 1,0594, ztrácí více než 0,4 % Mezitím centrální bankéři, včetně Christine Lagardeové, šéfky ECB, hovořili o ekonomikách USA a eurozóny. . Goolsbeeho poněkud jestřábí komentáře podpořily americký dolar.
img

Pohonné hmoty v Česku rychle zdražují – a zdražovat budou. Ropa zřejmě brzy pokoří hranici 100 dolarů za barel

21.09.2023 Ceny pohonných hmot v Česku rychle stoupají, zejména pak nafta. Včera se litr motorové nafty prodával průměrně celorepublikově už za 40,22 koruny, vyplývá z dnes zveřejněných údajů CCS. Jedná se o nejvyšší cenu nafty od začátku loňského prosince. Za poslední týden nafta zdražila o výraznou 1,34 Kč na litr. Benzín nyní vyjde na průměrně na 40,48 koruny. Za poslední týden tedy podražil o 43 haléřů na litr a je nejdražší od konce loňského listopadu.
img

Euro se snaží dosáhnout nových maxim i přes silný růst dolaru

26.06.2023 Americká měna zahájila nový týden pozitivně. Zachovává si svůj růst a míří na nová maxima. Euro se nevzdává ve snaze pomstít se a získat zpět své nedávné ztráty. Dříve se euru dařilo vůči americkému dolaru růst. Nyní jsou však obě měny poměrně silné.
C:\fakepath\DAX.jpg

Německý akciový index DAX je na rekordu, dostal se nad 16.293 bodů

19.05.2023 Hlavní index německých akcií DAX dnes pokořil dosavadní maximum 16.290,19 bodu, které je z listopadu 2021, a vyšplhal se na nový rekord. Ukazují to záznamy z obchodování na burze ve Frankfurtu nad Mohanem. Akciové trhy podle analytiků těží z nadějí na pokrok v rozhovorech o zvýšení dluhového stropu ve Spojených státech, které by odvrátilo hrozbu platební neschopnosti americké vlády.
C:\fakepath\turecko-15052023.jpg

Erdogan a největší bublina na světě

15.05.2023 Turecké prezidentské volby zřejmě nebudou mít v prvním kole vítěze.
img

Analýza Invesca: Nálada na trhu se zlepšila. Vydrží?

06.04.2023 Březen se ve Spojených státech zaměřuje na vysokoškolský basketbal a March Madness®. Letos tento termín nabyl většího významu vzhledem k šílenství, které jsme viděli na trzích v průběhu března. Na začátku měsíce se objevily bankovní problémy, které se dále zhoršovaly. Následovalo extrémní prostředí „risk-off“, když ve spojených státech došlo ke klasickému runu na banky, a i v Evropě se v bankách objevilo určité napětí. Tvrdili jsme, že tyto problémy byly specifické pro některé banky, nikoli systémové, a byli jsme přesvědčeni, že tvůrci politik jsou velmi citliví na rizika vzniklá agresivním zpřísňováním a jednají rychle a účinně, aby problémy zastavili.
img

Ranní okénko - Nálada v eurozóně je nejlepší za poslední rok

21.02.2023 Dnešek pokračuje předstihovými ukazateli, kdy sledované budou zejména indexy nákupních manažerů (PMI), které dorazí jak z eurozóny, tak USA. Z Německa k tomu dorazí ještě průzkum od institutu ZEW, který sleduje náladu u expertů na finančním trhu. Hlavní poselství by ale mělo být na všech frontách stejné – nálada se zlepšuje, ekonomikám by se mělo dařit lépe, než se původně čekalo. Stejně ostatně dopadl i včerejší průzkum spotřebitelské důvěry v rámci eurozóny, který ukázal, že nálada je nejlepší od začátku války na Ukrajině.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá průmyslová a obchodní komora zlepšila výhled německé ekonomiky

09.02.2023 Německá ekonomika bude v letošním roce stagnovat, předpovídá Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK). Ve své dnešní zprávě tak zlepšila výhled největší evropské ekonomiky, které dosud předpovídala tříprocentní pokles.
img

Česká koruna je vůči švédské měně nejsilnější v dějinách. Dovolená ve Švédsku se letos vyplatí jako dosud nikdy, vláda ve Stockholmu přesto euro přijímat nehodlá

07.02.2023 Česká koruna včera zpevnila na svoji nejsilnější úroveň vůči koruně švédské v celé historii. Posílila až na úroveň 2,0815 české koruny za jednotku švédské měny (viz graf níže). Ta dramaticky oslabuje také proti euru, vůči němuž včera klesla nejníže za takřka čtrnáct let.
img

Analytici: Pokles cen energií na trhu nyní brzdí zdražující emisní povolenky

03.02.2023 Ceny emisních povolenek v posledních dnech výrazně rostou, což v současnosti brzdí další pokles cen energií na trhu. Zdražení povolenek, které v tomto týdnu poprvé atakují hranici 100 eur za tunu oxidu uhličitého, totiž zvyšuje náklady na výrobu elektřiny z fosilních paliv. Vyplývá to z komentářů analytiků pro ČTK. Podle nich může být aktuální vývoj výsledkem spekulací na trhu.
img

Česká ekonomika poklesla, ale méně než se čekalo

31.01.2023 Podle prvního odhadu Českého statistického úřadu poklesla tuzemská ekonomika v Q4’22 mezikvartálně o 0,3 %. Pokles zaznamenala již v předcházejícím čtvrtletí (-0,2 %) a naplnila tak obecně uznávanou definici technické recese. Za slabším výkonem stála podle doprovodného komentáře ČSÚ především spotřeba domácností, která se ocitla pod tlakem kvůli nízké spotřebitelské důvěře v důsledku vysoké inflace a nejistého výhledu do budoucnosti. Podrobnější rozklad ale bude k dispozici až v rámci druhého odhadu. Za celý rok 2022 rostlo HDP o 2,5 %, v souladu s naší neměněnou prognózou z loňského jara.
img

Ranní okénko - Dnešní data z ekonomiky USA by měla potvrdit očekávání, že Fed zvolní tempo

18.01.2023 Výnosy vládních dluhopisů jsou dnes ráno globálně převážně v poklesu. Trh patrně reflektuje, že se od japonské centrální banky (BoJ) nakonec žádné překvapení v nastavení měnové politiky nekonalo. Centrální banka ponechala hlavní úrokovou sazbu beze změny na -0,1 % a oznámila, že bude pokračovat v rozsáhlém nákupu dluhopisů a je připravena objem i flexibilně navýšit, bude-li si to situace vyžadovat.
img

Jestřábí prohlášení Raphaela Bostica zchladilo trhy

10.01.2023 Týden začal optimisticky, protože chuť riskovat prudce vzrostla, doprovázená oslabením dolaru. Je zřejmé, že investoři nadále nakupovali v očekávání pozastavení růstu úrokových sazeb po dalším 0,25% zvýšení v únoru. Nejnovější údaje o průměrných mzdách také ukázaly nižší hodnoty, než se očekávalo, protože účastníci trhu očekávají v prosincové zprávě o spotřebitelských cenách znatelný pokles.
img

Investičním ternem roku 2023 má být Čína. Pokud tedy zvládne nezřízené promořování, do něhož se nyní nově pouští a které v rámci náhlé otočky nahrazuje drakonické covidové restrikce

13.12.2022 Investoři, kteří se chystají vrátit na akciové trhy, by měli zase o něco více zpozornět. Celosvětová inflace má totiž podle všeho svůj vrchol již za sebou. I když i v roce 2023 setrvá ve výšinách, svůj sestup z maxima několika uplynulých desetiletí již zahájila. Podle odhadu Bloombergu činila v letošním třetím čtvrtletí meziročně 9,8 procenta – což je právě ono maximum za posledních několik dekád –, zatímco v posledních třech měsících letoška to bude nejspíše jen 9,5 procenta. V příštím roce pak 5,3 procenta.
img

Riziko Credit Suisse prudce stoupá ⚡ CDS opět poskočí výše

07.12.2022 Akcie Credit Suisse Bank (CSGN.US), které začátkem října vyvolaly vlnu burzovních spekulací kolem možného bankrotu a insolvence banky, jsou stále pod tlakem medvědů. Úroveň swapů úvěrového selhání (CDS) se vyšplhala na nová maxima:
img

Šéf FEDu Jerome Powell ubral na jestřábí rétorice

02.12.2022 „Americký FED oznámil zpomalení tempa růstu úrokových sazeb, což posunulo americké trhy prudce vzhůru. Index S&P 500 připsal 3,1 procenta a Nasdaq Composite dokonce přes 4,4 procenta,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Ropa směřuje dolů a obchodníci čekají na změnu v Číně

02.12.2022 Ropa začala kolísat ve chvíli, kdy investoři vyhodnotili signály Číny, která nejspíš zmírní svou politiku Covid Zero. Došlo k tomu také, když investoři vyhlíželi zasedání OPEC+, které stanoví úroveň dodávek pro příští rok. 
img

BREAKING: Reakce eura na zápis z jednání ECB je malá

24.11.2022 Právě byl zveřejněn zápis z posledního zasedání ECB, který však na trzích nevyvolal žádné výraznější pohyby. 
img

Americký dolar: ztráta pozice vůči ostatním měnám

18.11.2022 Americký dolar ztratil pozici vůči ostatním měnám, když ekonomické údaje z USA ukázaly, že inflace začíná slábnout a zvyšuje se chuť lidí investovat do rizikovějších aktiv a je snížená poptávka po bezpečných zelených bankovkách.
C:\fakepath\eurusd-15112022-3.png

Forex: Euro posiluje k dolaru, přispívá k tomu zvýšení důvěry v německou ekonomiku

15.11.2022 Euro dnes posiluje vůči dolaru. Přispělo k tomu zejména výrazné zvýšení důvěry investorů a analytiků v německou ekonomiku. Vlivem pozitivních ekonomických statistik vzhledem k dolaru posilují i britská libra a švédská koruna. Dnešní zpravodajství, například o setkání amerického a čínského prezidenta, podle některých analytiků nahrává rizikovým měnám na úkor dolaru.
C:\fakepath\eurusd-30092022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 30.9.2022

30.09.2022 Americké akcie včera výrazně oslabily kvůli obavám, že agresivní kroky americké centrální banky (Fed) proti inflaci uvrhnou ekonomiku Spojených států do recese. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, včera ztratil 1,54 procenta a uzavřel na 29.225,61 bodu. Širší index S&P 500 se propadl o 2,11 procenta na 3640,47 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, klesl o 2,84 procenta na 10.737,51 bodu.
img

Ropa se obchoduje za méně než 75 USD za barel

26.09.2022 Ropa se v prostředí silnějšího dolaru opět obchoduje pod úrovní 75 dolarů za barel. protože rostoucí rizika recese ohrožují globální poptávku.
img

Jestřábí Fed by mohl dostat svět do recese

23.09.2022 A nyní bude muset udělat mnohem více, aby dosáhl stejného efektu, což znamená, že vyspělé a rozvíjející se ekonomiky musí také udělat mnohem více, aby se vyrovnaly s inflací.
img

⚡Energetická krize drtí Evropu

25.08.2022 Zdá se téměř jisté, že Evropa směřuje k největší energetické krizi v historii. Evropské země se staly závislými na dovozu energie ze zemí mimo EU, zejména z Ruska, a zanedbaly diverzifikaci dodávek a vlastní výrobní kapacity. Levný plyn učinil evropskou ekonomiku konkurenceschopnější a umožnil zahájení energetické transformace. Stále více se však ukazuje, že alternativní zdroje energie nedokážou nahradit výpadek ve výrobě elektřiny z tradičních zdrojů. Embarga a „pokuty“ za využívání vysoce emisního zdroje energie narážejí na evropskou konkurenceschopnost a mohou Evropu dostat do hluboké recese.
img

Zkušení investoři právě teď masivně nakupují akcie. „Na ulicích teče krev“, takže míní, že je nejlepší čas k výhodné investici

14.08.2022 Nejlepší doba k nákupu akcií je tehdy, „když na ulicích teče krev“, zní starý poznatek. Nemusí to nutně být doslova. I obrazně. Zkrátka v makroekonomicky či sociálně těžkých časech. Zkušení investoři v USA si to berou k srdci. I když se země letos potýká s nejvyšší inflací za 40 let, v červenci závratným tempem navýšili své akciové investice. Vyplývá to z analýzy chování takzvaných „chytrých peněz“, tedy právě investičních profesionálů, kteří spravují peníze bank, velkých fondů, státních fondů či zámožných rodin a byznysmenů.
img

S nákupem nemovitosti počkejte. Může být levněji

08.08.2022 Hypotéky v Česku prudce zdražují. Podle nejnovějších údajů Fincentra Hypoindexu odpovídala průměrná úroková sazba počátkem července 6,24 procenta, nyní už se blíží úrovni 6,5 procenta. Hypotéky jsou nejdražší od počátku milénia. Jsou dražší dokonce i než těsně před globální finanční krizí, jež vrcholila v letech 2008 a 2009. Ta tehdy následně způsobila pokles cen tuzemských nemovitostí.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Moody's snížila výhled ČR s ohledem na dodávky plynu ze stabilního na negativní

07.08.2022 Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila výhled České republiky ze stabilního na negativní kvůli možnému narušení dodávek ruského plynu. To by mohlo vést k přidělování plynu, uvrhnout ekonomiku země do hluboké recese s negativními důsledky pro trend růstu a zhoršit rozpočtové ukazatele, napsala ratingová agentura v tiskové zprávě. Moody's zároveň potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni Aa3.
img

Fialově se vládě může závažně prodražit dluh. Ratingový výhled mu poprvé v historii ČR zhoršuje na „negativní“ agentura Moody’s, považovaná ze nejméně přísnou

07.08.2022 Agentura Moody’s, jedna z tří světově významných ratingových agentur, včera večer zhoršila ratingový výhled dluhu České republiky, ze „stabilního“ na „negativní“. Samotný rating však nadále ponechává na stávající úrovni, „Aa3“.
img

Agentura Moody’s zhoršuje výhled ratingu Česka, zdvihá „varovný prst“ Fialově vládě. Česku dle ní hrozí fatální energetická krize, jež by dále prohloubila zadlužení země

06.08.2022 Agentura Moody’s, jedna z tří světově významných ratingových agentur, dnes zhoršila ratingový výhled dluhu České republiky, ze „stabilního“ na „negativní“. Samotný rating však nadále ponechává na stávající úrovni, „Aa3“.
C:\fakepath\nemecko.jpg

ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku v červenci klesla více, než se čekalo

12.07.2022 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v červenci výrazně snížila. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil německý hospodářský institut ZEW. Index ekonomické nálady v červenci klesl oproti červnu o 25,8 bodu na minus 53,8 bodu. Na vině je energetická krize a výhled na růst úrokových sazeb.
C:\fakepath\trader-29062022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.06.2022 1) Akcionáři na včerejší valné hromadě schválili dividendu 48 CZK na jednu akcii. Jedná se na návrh Ministerstva financí, návrh managementu ČEZu byl 44 CZK. Schválená dividenda 48 CZK odpovídá hrubému výnosu 4,4 %. Rozhodný den pro dividendu je 4. července, tzn. že poslední den obchodování s akciemi ČEZu s právem na tuto dividendu bude čtvrtek 30. června.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Prognos: Přerušení dodávek ruského plynu by uvrhlo německou ekonomiku do recese

29.06.2022 Úplné přerušení dodávek zemního plynu z Ruska by ve druhém pololetí mohlo snížit výkon německé ekonomiky o 12,7 procenta. Vyplývá to ze studie, kterou pro bavorskou hospodářskou asociaci vbw vypracoval institut Prognos. Podle hlavního ekonoma institutu Prognos Michaela Böhmera by tak německá ekonomika "sklouzla do hluboké recese", píše agentura DPA.
img

Jak dnešní zasedání Fedu ovlivní směřování eura a libry?

15.06.2022 Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell již čelil chmurnějším kalkulacím, zejména po nejnovějších údajích o inflaci, které vyšly minulý týden. S největší pravděpodobností bude muset zatlačit ekonomiku do recese, aby znovu získal kontrolu nad cenami, Fed už nemá jiné východisko.
img

Technický přehled páru EUR/USD: cena může zaznamenat lokální nárůst

17.05.2022 Pár EUR/USD roste díky rostoucí tržní poptávce po rizikových aktivech a díky neutuchající naději, že evropská ekonomika neupadne do hluboké recese. Současná situace rovněž podporuje rollback, který započal na akciových trzích, a také vyvíjí tlak na dolar.
img

Inflace, události na Ukrajině a možný silný růst v USA budou tento týden řídit globální trhy

18.04.2022 Globální trhy nadále sklouzávají do hluboké recese kvůli závratně vysoké inflaci a agresivnějším krokům centrálních bank, zejména Fedu. Je zde také válka na Ukrajině a zhoršující se údaje v Německu, Číně a USA.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Růst americké ekonomiky ve druhém čtvrtletí zrychlil na 6,7 procenta

30.09.2021 Ekonomika Spojených států ve druhém čtvrtletí vzrostla v ročním přepočtu o 6,7 procenta. Ve své konečné zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo obchodu, které tak o 0,1 procentního bodu zvýšilo svůj předběžný odhad z konce srpna. Ve čtvrtém čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil v celoročním přepočtu o 6,3 procenta.
img

Investice v době inflačního tlaku. Nový report od XTB.

20.05.2021 Proč je inflace důležitá? Zvýší se míra inflace ještě více? Jaké ukazatele inflace je potřeba sledovat a které instrumenty mohou být přirozeným zajištěním proti inflaci? Těmito a mnoha dalšími otázkami souvisejícími s investováním během vysokého inflačního tlaku se zabývá nejnovější report od analytiků XTB.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Ekonomika USA rostla koncem loňského roku tempem 4,3 procenta

25.03.2021 Americká ekonomika rostla v závěru loňského roku rychleji, než ukazovala předběžná data. Hrubý domácí produkt (HDP) se ve čtvrtém čtvrtletí v ročním přepočtu zvýšil o 4,3 procenta, oznámilo dnes americké ministerstvo obchodu. Předběžné údaje zveřejněné zhruba před měsícem ukazovaly na růst o 4,1 procenta. Ekonomickou aktivitu podpořil optimismus ohledně zlepšení situace po pandemii spolu s očkovací kampaní. Další statistika pak ukázala, že na ročním minimu se minulý týden ocitl počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti.
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

Míra nezaměstnanosti v USA klesla více, než se čekalo

02.10.2020 Americká ekonomika v září vytvořila zhruba 661.000 pracovních míst, což je mnohem méně, než se čekalo. Míra nezaměstnanosti ale klesla na 7,9 ze srpnových 8,4 procenta, oznámilo dnes ve své předběžné zprávě ministerstvo práce. Vývoj naznačuje, že největší ekonomika světa se dál zotavuje z koronavirové krize, i když pomaleji, než se čekalo.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Reuters: Německo si chce kvůli viru půjčit téměř 100 miliard eur

18.09.2020 Německá vláda si hodlá v příštím roce půjčit v čistém vyjádření téměř 100 miliard eur (2,7 bilionu Kč), aby mohla pokračovat v boji proti pandemii nemoci covid-19. Agentuře Reuters to včera řekly čtyři zdroje obeznámené se situací. Ministr financí Olaf Scholz by o záměru mohl informovat příští týden.
C:\fakepath\USA.jpg

Míra nezaměstnanosti v USA se v srpnu vrátila pod deset procent

04.09.2020 Americká ekonomika v srpnu vytvořila 1,37 milionu pracovních míst, zatímco míra nezaměstnanosti klesla na 8,4 z 10,2 procenta v předchozím měsíci. Oznámilo to dnes americké ministerstvo práce. Nezaměstnanost tak byla v uplynulém měsíci nižší, než se očekávalo, a poprvé od dubna se dostala pod deset procent. Tvorba pracovních míst ale zpomalila z červencových 1,73 milionu.
C:\fakepath\USA.jpg

Fed: Ekonomická aktivita v USA v srpnu mírně rostla

03.09.2020 Ekonomická aktivita ve Spojených státech v srpnu mírně rostla, zůstává však hluboko pod úrovněmi z období před příchodem koronavirové krize. Vyplývá to podle agentury AP z pravidelné zprávy o hospodářském vývoji zvané Béžová kniha, kterou včera zveřejnila americká centrální banka (Fed).
C:\fakepath\top-19082020-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.08.2020 1) Trhy v Asii dnes mírně posilovaly. Investoři sledovali další vývoj vztahů mezi Austrálií a Čínou. Čínské ministerstvo obchodu totiž uvedlo, že zahajuje antidumpingové vyšetřování u některých vín dovážených z Austrálie.
C:\\fakepath\\Japonsko2.jpg

Japonský export v červenci pokračoval ve výrazném poklesu

19.08.2020 Japonský export se v červenci v důsledku koronavirové krize meziročně snížil o 19,2 procenta. Již pátý měsíc za sebou tak vykázal dvouciferný propad. Údaje, které dnes zveřejnila japonská vláda, podkopávají naděje, že zahraniční obchod bude motorem oživení japonské ekonomiky z hluboké recese.
C:\fakepath\top-28072020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.07.2020 1) Euro si vůči dolaru připisuje zisky již 7 obchodních dní v řadě. Od 10. července tomu bylo jinak pouze jednou jedinkrát. Společná evropská měna tak zažívá extrémně silný trend a zdá se, že dolar své dno ani nehledá. Jestli je poslední fáze tohoto trendu tažena fundamenty či davovou psychologií, bude jasnější v pátek.
C:\fakepath\n-15062020-lv.gif

Německu hrozí bezprecedentní vlna insolvencí

15.06.2020 Německu hrozí bezprecedentní vlna insolvencí v případě, že se jeho ekonomika rychle nezotaví z propadu způsobeného koronavirovou krizí. Uvedla to dnes podle agentury DPA společnost Creditreform, která se zabývá mimo jiné prověřováním solventnosti podniků.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německé ministerstvo: Ekonomika se bude zotavovat jen pomalu

15.06.2020 Pokles německé ekonomiky ve druhém čtvrtletí výrazně zrychlí a následné zotavování z hospodářského útlumu způsobeného šířením koronaviru bude jen pomalé. V měsíční zprávě o vývoji ekonomiky to dnes uvedlo německé ministerstvo hospodářství. Německo je největší ekonomikou v Evropě a zároveň největším obchodním partnerem České republiky.
img

Stavebnictví čelí koronaviru mnohem lépe než průmysl nebo zahraniční obchod. Letos bude tlumit dopad hluboké průmyslové recese

08.06.2020 Na rozdíl od průmyslu nebo zahraničního obchodu dolehlo na stavebnictví šíření koronavirové nákazy v dubnu jen poměrně mírně. Stavební produkce klesla meziročně o 4,6 procenta, což je sice dvojnásobný propad oproti březnu, avšak v porovnání s více než třetinovým zhroucením průmyslu jde o výsledek vlastně ještě celkem příznivý.
img

Kvalitní akcie vynášejí dlouhodobě a platí to i pro rok 2020

04.06.2020 Akcie dosáhly vysoké úrovně zhodnocení, a zvýšily tak pravděpodobnost záporné reálné míry návratnosti v následujícím desetiletí. Výnosy z dluhopisů jsou všeobecně nízké, a tak investoři zoufale hledají aktiva, která jim mohou dlouhodobě vynášet. A právě to už téměř čtyři desítky let dělají kvalitní akcie, a proto vám v dnešním komentáři představujeme 25 kvalitních akciových titulů.
img

GBP / USD – 25. 5. 2020

25.05.2020 Sterling v pondělí proti dolaru posiloval, protože uvolnění restrikcí posílilo naděje na oživení ekonomiky, i když v důsledku amerického a čínského obchodního napětí se snížila chuť investorů k riziku. Objemy byly nízké, díky Eid al-Fitr a začátkům letních státních svátků, protože byly uzavřeny mnohé z trhů v Asii, Evropě a Spojených státech. Země dále uvolnily omezení, která byla vynucena snahami omezit šíření koronaviru, což dalo investorům naději, že obnovení poptávky a aktivity omezí rozsah očekávané hluboké recese.
C:\fakepath\wall street.jpg

FBI vyšetřuje senátora kvůli prodeji akcií v začátcích pandemie

15.05.2020 Republikánského senátora Richarda Burra vyšetřuje americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) kvůli podezření, že na základě neveřejných informací prodal podíl ve vybraných firmách těsně předtím, než se v důsledku pandemie covidu-19 začaly strmě propadat americké akciové trhy. Burr se včera v reakci na kauzu dočasně vzdal předsednictví vlivného senátního výboru pro zpravodajské služby. Oznámil to šéf republikánů v Senátu Mitch McConnell.
img

EUR / USD – 11. 5. 2020

11.05.2020 Euro v pondělí proti dolaru oslabilo, protože poptávka po dolarech vzrostla poté, co Spojené státy a další země znovu otevřely své ekonomiky a vzrostly naděje na rychlejší globální zotavení z hluboké recese vyvolané koronavírovou zdravotní krizí.
img

Stavebnictví čelí koronaviru lépe než průmysl nebo zahraniční obchod. Letos bude tlumit dopad hluboké průmyslové recese

07.05.2020 Na rozdíl od průmyslu nebo zahraničního obchodu dolehlo na stavebnictví šíření koronavirové nákazy v březnu jen mírně. V očištěném vyjádření stavební produkce klesla meziročně o 2,3 procenta, což je údaj plně srovnatelný, nebo dokonce převyšující slabšími měsíce loňského roku.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínský export v dubnu překvapivě vzrostl

07.05.2020 Čínský export se v dubnu navzdory koronavirové krizi meziročně zvýšil o 3,5 procenta. Zaznamenal tak první nárůst v letošním roce. Vyplývá to z dnešních údajů čínského celního úřadu. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali propad o 15,7 procenta po březnovém poklesu o 6,6 procenta.
img

Zlato padá, ropa díky naději na zotavení stoupá

05.05.2020 Minulý týden se objevilo hned několik zpráv, které naznačovaly zotavení z pandemie viru Covid-19. A tak náhle svět, alespoň na papíře, vypadal jako lepší místo. Klíčové komodity jako ropa a benzín se po nedávném propadu a chaosu dokázaly odrazit ode dna, zatímco zlato, které představuje bezpečné útočiště, směřovalo k největšímu týdennímu poklesu za sedm týdnů.
img

Ozvěny trhu: Ekonomika oživuje cestou nedávno vyšlápnutou

28.04.2020 Když čtete tyto řádky, ekonomika se probouzí z recese. V nejbližších týdnech prožijeme oživení, takže celý proces vizuálně vypadá jako písmeno V. Když kus ekonomiky zavřeme, aktivita se propadne téměř volným pádem. A když ekonomiku zase otevřeme, stačí málo, aby se ekonomická aktivita otočila prudce nahoru.
img

Top investiční tipy šéfů globálních společností

24.04.2020 Do čeho investovat, když se ekonomika hroutí? A skutečně se hroutí nebo není třeba propadat panice? Vypadá to, že díky pandemii koronaviru směřuje světová ekonomika do hluboké recese. Došlo dokonce k většímu výprodeji aktiv než při finanční krizi v roce 2008. Časopis Financial Times oslovil investiční šéfy předních světových společností jako JPMorgan, HSBC, LGIM, Invesco a Amundi, aby se podělili o své investiční tipy.
img

Pandemie letos uvalí Japonsko do hluboké recese

09.04.2020 Očekává se, že Japonsko se v tomto roce dostane do hluboké recese. Národní banka Japonska (Bank of Japan – BoJ) chystá pobídky v podobě uvolnění měnové politiky.
img

Tuzemské stavebnictví bude letos tlumit dopad hluboké průmyslové recese

06.04.2020 Tuzemské stavebnictví vykázalo solidní únorový výsledek. Zejména zásluhou inženýrského stavitelství a poměrné teplé zimy se objem stavební produkce meziročně zvýšil o 5,3 procenta. Přicházející recese však nepochybně poznamená i stavební výrobu, byť méně než produkci průmyslovou.
C:\fakepath\2018-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2018

17.12.2018 Rok 2018 se brzy stane minulostí, a tak je na čase se společně podívat na každoroční přehled všech důležitých a klíčových ekonomických událostí v tomto roce. Byl to rok velmi bohatý na důležité ekonomické události ve světové ekonomice a nuda na trzích rozhodně nebyla. Pojďme si tedy přehledně po jednotlivých měsících připomenout ty nejzajímavější okamžiky, které nám nabídly finanční trhy v roce 2018.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | HDP | Turecká lira | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Turecko | Apple | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/SEK | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnový trh | Obchodování na burze | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Burza | Béžová kniha | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Diverzifikace | Dividenda | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trhy | Komoditní fondy | Futures | IFO index | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Inflační cíl | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Long | MIFID | MMF | MT4 | Risk | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | Nástroj | Obchodní bilance | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Spread | Sterling | Support | Swap | Trader | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Nomura | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | BitStock | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Těžba ropy | Ceny komodit | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Bohatství | IEA | Credit Suisse | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Partners | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Analytický tým | Financování | Investovat | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Eurostat | Obchodní seance | Facebook | Kybernetická měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Benzín RBOB | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bollingerova pásma | Brent | Brokeři | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Kurzy.cz | Ekonomický kalendář | Ekonomika Rakouska | Ekonomika USA | Emisní povolenky | Eura | Euro dnes | Euro posiluje | Evropská měna | Evropské měny | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | HDP USA | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Jádrová inflace | Jiří Tyleček | JP Morgan | Komoditní | Kurz amerického dolaru | Kurzy | Libra | Libra šterlinků | Lira | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Měna Bitcoin | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Oslabení koruny | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Risk On | Ropy | Rubl | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Stochastický | Švédská koruna | Švédská měna | Švédské koruny | Trh | Tržní hodnota | Turecká měna | Twitter | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj inflace | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | ROIC | CNBC | ZEW | EIA | Benzín | Buffett | DMA | RBOB | EBITDA | Index relativní síly | Indie | Měď | Ministerstvo financí | P.A. | Průměrování | ROCE | ROE | Využití kapacit | CTA | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Miliardář | Bohatý | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Vzdělání | Burze | Currencies | Investment | Moody's Investors Service | Dow Jonesův index | Danske Bank | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | The New York Times | Institut ZEW | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Oxford Economics | ABN Amro | DIHK | Nomura Securities | Prudential Financial | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | Ole Hansen | Moody's Analytics | Agentura AP | Destatis | Agentura DPA | The Guardian | WACC | Zvyšování sazeb | Riksbank | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Japonský premiér | Nákupy dluhopisů | Finanční gramotnost | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Yahoo Finance | Energie | Společná evropská měna | Rada ČNB | Podnikatelé | Pro tradery | Zkušení investoři | Index německých akcií DAX | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Ekonomické fórum | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Swapy | Ekonomická aktivita | City | Helicopter money | Fidelity International | Fundamentální faktory | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie v USA | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Program nákupu dluhopisů | Daňové příjmy | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Akcie Credit Suisse | Hlavní indexy | Britský ministr financí | Fitch Ratings | Světové centrální banky | Utahování měnové politiky | Walmart | Fibo | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Ropná společnost | Americká ropa WTI | Index Nikkei | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Cena mědi | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | Nálada na trhu | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Nejistota | Erste | Prognos | Stagnace | Institut Prognos | Tempo růstu | Akcionáři | Libra k dolaru | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Digitální měny | Blockchain | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Akciový index DAX | Francouzská ekonomika | Bankéři | Hlavní index německých akcií DAX | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Chevron | Mzdy | Dnešní zprávy | Makléřské společnosti | General Electric | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Světové trhy | Inflace v Česku | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Ekonomické údaje | Rozhodnutí britské centrální banky | Turecká centrální banka | TRY | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Kapitálové strategie | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Finanční domy | Alphabet | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Švédsko | Odhad HDP | Očekávání | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | Audi | Devizy | Rystad Energy | JPMorgan Asset Management | Ladenburg Thalmann Asset Management | Inflace ve světě | BHS | Podnikové dluhopisy | Technologie blockchain | Jerome Powell | MiFID II | Creditreform | Invesco | Štěpán Hájek | Akciové výnosy | Cena bitcoinu | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Obchodní války | OPEC+ | Obchodní válka | Profesionální investoři | Přijetí eura | Podniky | Index nákupních manažerů (PMI) | Akcie Facebooku | Inflace v eurozóně | Japonský akciový index | Obchodníci s ropou | Turecké liry | Pokles ceny | Výplaty dividend | Šéf Fedu | Czech Fund | Zasedání OPEC | USMCA | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Výsledky firem | Finanční skupina | Růst amerického dolaru | Pokles cen ropy | Růst úrokových sazeb | Zvyšování úroků | Hospodářský vzestup | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Fondy ETF | Globální rezervy | Kryptoměna Bitcoin | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Majetek | Růst dolaru | Nemovitostní trh | WEF | Sazby ČNB | Velké riziko | Data z ekonomiky | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Ekonomický poradce | Makroekonomická situace | Statistický úřad | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Vývoj amerického dolarového indexu | Ceny pohonných hmot | Investice firem | Americké společnosti | Fibo retracement | Čínský trh | Společnost Gazprom | Gazprom | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Silný dolar | Konglomerát | Společnost MSCI | Bohatí | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Růst mezd | Očekávání trhu | Poptávka po ropě | Finanční situace | Pohonné hmoty v Česku | Formule 1 | Makroekonomický výhled | České nemovitosti | Kakao | Hypotéky v Česku | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Německá vláda | Hongkong | Larry Kudlow | Trinity | LNG | Index relativní síly (RSI) | Objem | Obchod | Trh práce | Čínský export | Hluboká recese | Achim Wambach | Zdražování pohonných hmot | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Recese v Evropě | Statistický úřad Eurostat | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Ekonomiky eurozóny | Global Markets | BAT | Risk-off | Martin Krištoff | CFDWorld | Výrobce léků | Ekonomický poradce Bílého domu | Poradce Bílého domu | USA a Čína | TradingEconomics | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Bilance | Vývoz z Japonska | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Generální ředitel | PSA | Kybernetická měna Bitcoin | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Úrok | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | 5G | AFP | Dluhopisoví investoři | Financovat | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Cla na dovoz hliníku | Ceny výrobců | Průmysl | Inflace ve Švédsku | Růst eurozóny | PLN | Na burze | Zmírnění rizik | Propouštění | Dnešní data | Formule | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Stavební produkce | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Globální vývoj | Zdražování | Nízká inflace | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | NAFTA | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Těžba ropy v Rusku | Ranní zpráva | ECB Christine Lagardeová | Chuť k riziku | Světové obchodní organizace | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Moskva | PSA Group | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | Tata Steel | Farmaceutická společnost | Airbus | Nord Stream | IAG | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Událostí ve světové ekonomice | Škoda Auto | Míra | Úroky | Míra nezaměstnanosti v Británii | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypotéky | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Kupní síla | AXA | Regulátoři | Švédská Riksbank | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AT&T | Rozpočtové politiky | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Americké vlády | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Bydlení | Aurora Cannabis | Pěstitel marihuany | CanniMed Therapeutics | Údaje z Číny | Ztráta | NERV | BREAKING | Stratég | Důležité ekonomické události | Japonský akciový index Nikkei | Akciový index Nikkei | Průmyslové podniky | Peking | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Vývoj měnového páru USD/SEK | Dlouhodobí investoři | Reakce eura | Američané | Návratnost | Hospodářské recese | Netflix | Washington | Letecké společnosti | Miliardy eur | Investoři i analytici | Budoucnost | Ifo | Předběžné výsledky | Poradenství | Mercedes-Benz | Nový rekord | Ministerstvo práce | Vývoj měnového páru USD/TRY | Zpřísnění měnové politiky | Rozpočtový přebytek | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Technologická společnost | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Nájmy | Ceny energií | Komunikace | General Electric (GE) | Trump | Davos | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident institutu | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Průměrná úroková sazba | Google | Samsung | 100 miliard dolarů | Trhy | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Analytik skupiny | Starbucks | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Swingová minima | Růst v eurozóně | Aktuální rezistence | Výdaje | Zpracovatelský sektor | Meziroční vývoj inflace | Americká společnost | Rekordní hodnoty | SEC | Velmi bohatý | Čínské ministerstvo | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Americké banky | Propad průmyslu | Zdražování ropy | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Šéf amerického Fedu | Růst sazeb | Politika centrálních bank | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Německý HDP | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Údaje z USA | Noviny | Quincy Krosby | Šíření koronavirové nákazy | Šéfka ECB | Commonwealth Bank of Australia | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Ministři financí zemí platících eurem | Šok | Snížení těžby | Mzda | Inflace v únoru | Restrikce | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Aerolinky | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Olaf Scholz | Tržní podmínky | Medvědí trend | Dostatek likvidity | Další vývoj | Karanténní opatření | Stimuly | Evropské země | Brusel | Útlum ekonomiky | Úsilí centrálních bank | Energetické společnosti | Standard & Poor’s 500 | Ukazatel amerických burz | Vyšší úrok | Pokles české ekonomiky | Šíření viru | Stimul | New York Times | Obavy trhu | ECB dnes | Prostor k růstu | Propad poptávky | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Historie | Aktuální situace | Německý hospodářský institut | Žádosti o podporu | Dopady krize | Zásobníky | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Další pokles | Koronavirová krize | Katar | MF | Škoda | Manufacturing | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Hotovost | Neomezené nákupy | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Německý akciový index | Mitch McConnell | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | České vlády | Německý statistický úřad | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Fiat Chrysler | Ekonomiky | Ekonomický propad | VW | Čtvrtletní pokles | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Realitní bubliny | Růst nezaměstnanosti | Letecká společnost | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Změny sazeb | Údaje | Výhled ratingu | DPH | Mexiko | Hluboké průmyslové recese | Pojišťovna | Novela zákona | Opatření proti šíření koronaviru | Patenty | Masové propouštění | Ministři | Opětovný pokles | NatWest Markets | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Zpravodajské služby | Celková inflace | Výpadky | Novela zákona o dluhopisech | IMF | Více peněz | Podnikatelské investice | Dodavatelské řetězce | WELL | Hospodářské oživení | Internetové televize | Televize Netflix | Ekonomika padá | Bankovní vzdělání | Dnešní statistiky | Statistiky | Chuť riskovat | Indikace | USD za barel | Potravinové krize | Japonský export | SaxoStrats | USO | Trade | Prezident institutu ZEW | ZEW Achim Wambach | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ETF USO | CBRT | Uvolňování karanténních opatření | Břidlicové ropy | Posílení | Pascal Blanqué | Amundi | Investiční šéf Amundi | Investiční šéf | Joanna Munro | Investiční šéfka HSBC Asset Management | Investiční šéfka | HSBC Asset Management | Kristina Hooper | Investo | John Bilton | Sonja Laud | General Investment Management | Legal and General Investment Management | Eliška Skřivanová | Podpůrná opatření | Ekonomika oživuje | Cenový propad | Čtvrtletní výsledky | Lék na COVID-19 | Superpočítač | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Osobní příjmy | Energetická společnost | Maloobchod | Zaměstnanci | Vývoj komodit | Futures na zemní plyn | HG měď | Ceny dobytka | Wolfstreet | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | PEPSICO | Čínský export v dubnu | Export v dubnu | Vyhlídky pro čínský export | Dubnový vývoz | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Pokles ekonomické aktivity | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Zveřejněné údaje | Členské státy | Karl Schamotta | RBI | Účet platební bilance | T-Mobile | Předseda senátního výboru | Xiaomi | Federální úřad pro vyšetřování (FBI) | Federální úřad pro vyšetřování | FBI | Sektor služeb | Ekonomická aktivita v USA | Export do Číny | CL | Obchodování na krátko | Státní podpora | Martin Winterkorn | Podnikatelské aktivity | Renault | Vládní pomoc | Vývoj inflace v Turecku | Inflace v Turecku | Německá průmyslová a obchodní komora | Předstihové ukazatele | Kia | JDE | Unie | ČR | Záchranný program | Investice do energetiky | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Nissan | Francouzská automobilka | Řecký parlament | Výrobní PMI | Dluh USA | CBO | Kvalitní akcie | Průmyslové recese | Tempo poklesu | Index Nasdaq Composite | Největší světová ekonomika | Index Nikkei 225 | Pokles německé ekonomiky | Vlna insolvencí | Hospodářský propad | Nestlé | Sanofi | Stimulační balík | Japonský vývoz | Podpůrné programy | Splasknutí bubliny | Úvěrové podmínky | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Banka JP Morgan | Chemické společnosti | Index německých akcií | Pomoc podnikům | Zásoby zemního plynu v USA | Příjmy a výdaje | Program ECB | Den obchodování | Medtronic | MAM | Sony | Marko Kolanovic | Inflační šok | Ceny emisních povolenek | Ocenění | Šance | Opel | Chrysler | Ceny | Společnost Chevron | Softwarový gigant | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Znovuotevření ekonomiky | Konjukturální průzkum | Ekonomická aktivita v eurozóně | Nálada v eurozóně | Progres | Bohatí lidé | Insolvence | Silný trend | Extrémně silný trend | Pár EUR/USD | Výhled německé ekonomiky | Důvěra | Caixin | Analytici Fidelity International | Analytička Commerzbank | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Analytik XTB | Japonský export se v červenci | Export v červenci | Úroky na hypotékách | Bitstock.com | Coca-Cola | Americký soud | Inflace spotřebitelských cen | Automobilka PSA | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Qualcomm | Snížení emisí | Český nemovitostní trh | Cena elektřiny | Politici | Zadlužení země | PMI ve zpracovatelském průmyslu | ACS | Ranní okénko | Česká republika | Měnový fond | iPhone | Walgreens | Koncern | Nařízení | Znovuzvolení Donalda Trumpa | T-Mobile US | Průmysl v eurozóně | Akciové investování | Palo Alto Networks | Pád cen | Kurz liry | Schválená dividenda | Tesco | Siemens | Bayer | Lego | Zadlužování | PX Pražské burzy | Chytré peníze | Cenné papíry a burzy | Nálada investorů | Investoři v USA | Pokles zásob | Počasí | Silné oživení | HDP Česká republika | Zhoršení ratingu | Zpomalující inflace | Znehodnocení úspor | MJ | MFČR | Situace na trhu | Dnešní zasedání Fedu | Streamovací služby | Velké fondy | HAS | Rostoucí úrokové sazby | Obchodování s emisemi | Ceny povolenek | Spotify | Zásoby plynu | Psychologický efekt | Manufacturing PMI | Siemens Energy | Silný růst | Britská firma | Fidelity | Průzkum analytiků | Výhled růstu ekonomiky | Meziroční vývoj inflace v Turecku | Prezident Erdogan | Měnový pár USD/TRY | PMI index | Nejvyšší růst | AA | Ceny surovin | HSBC Holdings | Indická firma | Rostoucí ceny | Cena emisních povolenek | Santander | Cena povolenek | Systém obchodování | Ceny producentů | Ceny realit | Jádrová inflace v eurozóně | Zvýšené riziko | Palo Alto | Německé společnosti | Oslabení | Růst úroků | MNB | Spotřeba domácností | Plány | Cíle | Příležitosti | Světové kryptoměny | Dodávky plynu | Konkurence | Prodej | CO2 | Technologie | Hliník | Pivovar | Walgreens Boots Alliance | Odvětví | Jednání ECB | BHP | Divize | Akcie čínské společnosti | Výrobce elektromobilů Tesla | Rekord | Bilion | A350 | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Chování | Rekordní minimum | Důležité zprávy | Základní sazby | Drahota | Vratislav Zámiš | Vývoj akciového indexu DAX | Byty | První odhad | Dovoz oceli | Home Depot | Medián | Výhled USA | Očekávaná inflace | Proočkovanost | David Vagenknecht | Dodávky plynu do Evropy | Výkon německé ekonomiky | Společnosti | Měnové unie | Guardian | Opatření | ANO | Uhlí | Covidové restrikce | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Los Angeles | Macao | Americká firma | Společnost AT&T | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Úročení | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Globální inflace | Automotive | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Energetické krize | Vysoké ceny | Švédská ministryně financí | Zdravotnictví | Bank of Scotland | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Ruská společnost | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Ruský prezident | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Drahé energie | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Průmyslový sektor | TIM | Jiří Gavor | ENA | Nálada na trzích | Broadcom | | Výhled české ekonomiky | Powellovy komentáře | NatWest | Jestřábí Fed | Úrokové sazby v USA | PGNiG | CarMax | Banka HSBC | Hráči na trhu | Hodnoty měny | Miliardy USD | Apple Music | Jestřábí komentáře | Zvyšování sazeb Fedu | Ocel | Ruský plyn | Japonská automobilka Toyota | Data z ekonomiky USA | Credit Suisse (CSGN.CH) | CSGN | CSGN.CH | Uhelné elektrárny | Reality | Válka na Ukrajině | Dodávky plynu do Evropské Unie | Omezení dodávek | Instituce | Nový týden | Přerušení dodávek ruského plynu | Hnědouhelné elektrárny | Sev.en | Rollback | Výrobce hraček | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Hlavní index německých akcií | Poslední den obchodování | Index PCE | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Erste Group Bank | Kyjev | Corpay | MWh | EUR/MWh | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Přerušení dodávek zemního plynu | EMISS | Carlsberg | Sankce EU | Naftogaz | Invaze | Narušení dodávek | XTB Štěpán Hájek | Britská banka | Britská banka HSBC | Pokles inflace | Řetězec | Řetězce | Ruská společnost Gazprom | Dodávky plynovodem | Nord Stream 1 | Palo Alto Networks Inc | Investování v Číně | Nicolás Maduro | Venezuelský prezident | Dodávky zemního plynu | Zastavení dodávek | Plynárenská společnost | Atlantia | Ceny pohonných hmot v Česku | Rekordní inflace | Zdražování hypoték | Boj s inflací | Italský módní dům | Ratingový výhled | Výhled České republiky | Cena digitální měny | Převzetí firmy | ArcelorMittal | Dow Jones Industrial Average | Indexy S&P | Covid Zero | Vedení ECB | ABN | Přijetí | Maxim Rešetnikov | Silné inflační tlaky | Snížení inflace | Znehodnocení | Cenový strop | Marketingová komunikace | Úsporný energetický tarif | Energetický tarif | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Zastavení poklesu | Centrum | Sloučení | Překoupené oblasti | Řetězec lékáren | Čas k výhodné investici | Současná situace | Těžařská skupina | Objem nákupů | Německé ekonomiky | Spalování ropy | Velkoobchodní cena elektřiny | Opatrný optimismus | Úrokové náklady | Cenové stropy | Britské finance | Energetický trh | Brian Daingerfield | Jeremy Hunt | Telekomunikační společnost | Americká ropa | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Jackpot | Zmírnění inflace | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Výrobci čipů | CZ | Lidové bouře | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Ekonomické prostředí | Národní bezpečnost | Inflační krize | Bankovní rady ČNB | Vysoké sazby | Shrnutí roku | Mega Millions | Panické nákupy | Otevření Číny | Výprodeje | Asociace nezávislých dodavatelů energií | ANDE | Asociace nezávislých dodavatelů energií (ANDE) | Splasknutí realitní bubliny | Teplé počasí | Vliv počasí | Znovuotevření Číny | Býčí sentiment | Pokles cen energií | Zdražení povolenek | Analytik společnosti XTB | Radek Jirků | Pokračující pokles | Invesco Ltd. | Vysoké úroky | Velký problém | Vysoké úrokové sazby | Zvyšování nákladů | Zvýšení dluhového stropu | Vice | Největší bublina na světě | Největší bublina | Průběžné výsledky | Ceny nemovitostí v Turecku | Nemovitosti v Turecku | Turecké prezidentské volby | Aljazeera | Údaje o maloobchodních tržbách | Pokles rizika | Vývoj deficitu | tradingeconomics.com | ProCent | Tvrdá data | Prodeje | Vlády | Objem produkce | Dánové | Dluh americké federální vlády | Vývoj deficitu federální vlády USA | Vývoj deficitu federální vlády | Federální vlády USA | Federální vlády | Vývoj výše federálního dluhu USA | Vývoj výše federálního dluhu | Výše federálního dluhu USA | Výše federálního dluhu | Znovuzvolení Donalda | Znovuzvolení | Hlavní analytik | Hlavní analytik FXstreet.cz | Congressional Budget Office
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

HLN.UK
Hlouběji porozumět trhu
Hloubka trhu
Hloupé chyby
Hloupé chyby v tradingu
Hluboce porozumět chování trhu
Hluboká recese
Hluboká rizika
Hluboká znalost trhů
Hluboké průmyslové recese

Následující klíčová slova

Hluboké učení
Hluboké znalosti
Hluboké ztráty
Hlubokomořské těžby nerostů
Hluboký pád
Hluboký pád eura
Hluboký propad ropy
Hlubší analýzy
Hlubší analýzy grafů
Hlubší deficit
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook obchodování ropy
Potvrďte prosím... Zavřít