Vítám vás u dalšího praktického okénka. Díky Donaldu Trumpovi a zavedení cel na celý svět panuje na finančních trzích celkem divočina. Americký dolar kvůli těmto krokům výrazně oslabuje, což může obchodníky nutit zamýšlet se nad tím, na jakých úrovních dojde ke konci trendových pohybů. Tomuto tématu je věnován i tento článek.
GBP/USD - D1
Britská libra výrazně posílila poté, co byla na Velkou Británii uvalena „pouze“ 10% cla. K výraznému cenovému pohybu došlo poté, co trh několik dnů konsolidoval na hodnotě svých swingových maxim, což samo o sobě signalizovalo možnost cenového růstu. Na tomto měnovém páru může dojít k ukončení trendu na úrovni horní hrany prodejního gapu, kterou jsem vyznačil na obrázku níže. Jedná se o technickou rezistenci, která je však druhořadá v případě, že do trhu budou proudit další fundamentální zprávy.
USD/JPY - D1
Japonský jen byl díky své rally proti americkému dolaru minulý měsíc dokonce nejsilnější měnou. Tento měnový pár na denním grafu právě testuje svá poslední swingová low, jejichž proražením by se z tohoto supportu stala rezistence. Pokud by však trh provedl falešný průraz a vrátil se nad hodnotu swingových low, mohlo by to znamenat předčasné ukončení klesajícího trendu. V tomto případě může být důležitý support na hraně gapu – tentokrát ovšem nákupního. Tento support, případně úroveň pro výběr zisků ze short pozic, jsem vyznačil na grafu níže. Na Japonsko byla uvalena 24% cla.
USD/CAD - D1
Tento měnový pár se možná již nachází na cenové úrovni, kde by jeho down trend mohl být ukončen. Jedná se totiž o konfluenční zónu, kde figuruje jak support z price action, tak i 50 % Fibonacciho retracementu. Na Kanadu byla uvalena cla ve výši 25 %. Pokud by tento měnový pár přesto pokračoval v poklesu, tak další supportní úroveň se opět nachází na konfluenci technického supportu z price action, proražených maxim historické konsolidace a 61,8 % Fibonacciho retracementu.
Martin Klass pro portál FXstreet.cz