V tomto článku se budeme zabývat čtyřmi častými chybami, kterých se obchodníci dopouštějí při nastavování stop-loss příkazů a řekneme si, jak se jim vyhnout:
1. Nastavení stop-lossu příliš blízko nebo příliš daleko od vstupní ceny
Nastavení stop-lossu příliš blízko nebo příliš daleko od vstupního bodu může vést k jeho aktivaci v důsledku výkyvů na trhu.
Bylo by bezpečnější, kdybyste stop-loss umístili do vzdálenosti, která odpovídá podmínkám na trhu. Na volatilných trzích, stop-loss by měl být umístěn daleko od aktuální ceny (ale ne příliš daleko), zatímco na méně volatilních trzích může být umístěn blízko vstupní ceny, ale ne příliš blízko, aby nedošlo k případnému zvratu.
Stop-loss by neměl být používán na základě nějaké fixní hodnoty (například určitý počet pipů), ale měl by být umístěn na nějaké logické místo podle struktury trhy, například pod nebo nad úroveň supportu a rezistence.
2. Neupravení stop-lossu
Pokud stop-loss neupravíte, když se obchod pohybuje ve váš prospěch, může to mít za následek, že stop-loss bude aktivován příliš rychle, nebo můžete zcela propásnout potenciální zvrat. Je nezbytné upravovat stop-loss, když se obchod pohybuje ve váš prospěch, a zpřísnit ho, když se obchod stane ziskovějším.
Abyste se této chybě vyhnuli, pravidelně kontrolujte své obchody a podle toho upravte stop-loss. Toho lze dosáhnout posunutím stop-lossu na hranici rentability nebo na úroveň, která odráží aktuální podmínky na trhu.
3. Umístění stop-lossu na úrovních supportu nebo rezistence
Použití této metody může mít za následek, že váš stop-loss bude aktivován příliš rychle nebo zcela vynecháte potenciální vstup. Proto je důležité umístit stop-loss v takové vzdálenosti, která umožňuje určitou flexibilitu trhu, a ne přesně na úrovni supportu nebo rezistence. Vždy je dobré nechat trh dostatečně dýchat a proto jako jsme již zmínili, tak je dobré umísťovat stop-lossy až nad nebo pod úroveň supportů a rezistencí a nikdy ne přesně na tyto hladiny.
4. Nastavení stop-lossu na pevnou cenu nebo částku v dolarech pro všechny obchody nebo trhy
Zde je stop-loss nastaven na konkrétní cenovou úroveň bez ohledu na aktuální tržní podmínky a volatilitu. To může být problém, protože tržní podmínky se mohou rychle měnit a stop-loss, který byl vhodný pro konkrétní tržní podmínky, nemusí být vhodný pro jiné. Vždy nastavte stop-loss na základě aktuálních tržních podmínek a položte si otázku: Je aktuální trh klidný a pomalý nebo na trhu vládnou rozbouřené vody?
Jakýje jeden z nejlepších způsobů, jak se vyhnout všem těmto chybám, pokud jste začínající krátkodobý obchodník? Jaké je celkové řešení?
Odpověď: Trailing stop-loss.
Trailing stop-loss je dynamický stop-loss, což je typ stop-loss příkazu, který se automaticky posouvá podle toho, jak váš obchod dosahuje zisků. Použití trailing stop-lossu zajistí vaše zisky a pomůže minimalizovat vaše ztráty. Snižuje také vaše emoční napětí. Chcete-li použít stop-loss, jednoduše zadejte určitý počet pipů nebo procento, o které chcete, aby stop-loss posouval za aktuální tržní cenou.
Tato volba je však na vás. Použijte ji, pokud vyhovuje vaší toleranci k riziku.
Pokud se tedy těmto častým chybám vyhnete, získáte na trhu značnou výhodu. A díky používání trailing stop-loss příkazů můžete maximalizovat potenciální zisky a minimalizovat ztráty.
Připojte se k RebelsFunding – Vyberte si svůj program a začněte obchodovat!
Zajímáte se o trading, avšak bojíte se riskovat váš vlastní kapitál? Zkuste obchodovat pro RebelsFunding zcela bez rizika ztráty vlastního kapitálu! Po úspěšném absolvování ověřovacího procesu vám RebelsFunding umožní obchodovat na RebelsFunding účtu se zůstatkem až 7 200 000 Kč a získat až 90% vašich profitů. Klikněte na odkaz zde: https://cs.rebelsfunding.com/ a začněte obchodovat pro RebelsFunding!
Přestaňte riskovat svůj kapitál, obchodujte s naším kapitálem!
Bližší informace zde: https://cs.rebelsfunding.com/
Tým RebelsFunding