Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. Jak asi víte, tak v rámci swingového obchodování velmi často používám metodu volume profile, díky které identifikuji v trhu zajímavé cenové úrovně, které pak obchoduji. V dnešní ukázce ovšem tento nástroj používat nebudeme a zaměříme se čistě na price action, protože je v tomto konkrétním případě mnohem zajímavější. Pojďme na to.
EUR/AUD – H4
Na měnovém páru EUR/AUD mě zaujal support, který byl velmi zajímavý z pohledu price action. Trh totiž několik svíček po sobě nebyl schopen prorazit na vyšší hodnoty a low těchto svíček se dotýkaly zhruba jedné cenové úrovně. To mohlo značit aktivitu velkého hráče právě na této ceně.
Trh byl ale evidentně silnější a nakonec tuto „neviditelnou“ rezistenci prorazil, čímž v trhu vznikl support. Navíc byl celý level v konfluenci s Fibonacciho retracementem, což opět zvyšovalo pravděpodobnost tržní korekce. Stop lossy jsem umístil pod pásmo likvidity, a kdyby trh na tento level nereagoval, postupně bych redukoval objem jednotlivých vstupů.
EUR/AUD – M30
V rámci tohoto obchodu trh na první vstup příliš nereagoval a pokračoval až na nižší hodnoty, kde do trhu postupně začali vstupovat kupci. Na druhém vstupu již k nákupní korekci došlo, ale nebyla dostatečně silná na to, aby bylo možné z obchodu generovat zisk. Nakonec se pokles měnového páru zastavil až na hodnotě posledního vstupu, kde jsem očekával výběr likvidity. Takto přesné vstupy se obvykle nestávají, ale na druhou stranu jsem se díky tomu dostal do trhu s plnou lotáží.
Vzniku nákupního trendu pomohl noční negativní fundament na australském dolaru, nicméně ke skutečnému iniciativnímu pohybu došlo až po zahájení londýnské seance. Výstup z obchodu byl na nejbližší rezistenci, protože se trh celkově nacházel v down trendu a jednalo se tedy o protitrendový pohyb. Nakonec obchod skončil pěkným ziskem s kvalitním řízením a trpělivým čekáním na iniciativní vstup kupců do trhu.
Děkuji za přečtení!
Martin Klass