Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. Rok se s rokem sešel a tak už je potřeba zaměřit naše obchodní výhledy do nového obchodního kvartálu. Následující technická analýza cenových grafů bude provedena pomocí metody Market Profile s vyhledáváním konfluencí, které v tradingu zvyšují pravděpodobnost toho, že na daném levelu bude skutečně ona predikovaná tržní reakce provedena.
EUR/USD - D1
První zajímavý obchodní level lze pozorovat na měnovém páru EUR/USD, kde se sešlo více konfluencí v poměrně malém cenovém pásmu. Základem obchodování podle Market Profile, je identifikování S/R zón, na kterých docházelo v minulosti ke kumulaci kapitálu s tím, že se očekává tržní reakce na tuto kumulaci. I zde lze pozorovat na světlemodrém histogramu, jak nelikvidní oblast (gap) dramaticky přechází v likvidní oblast (volume profile).
Dále lze na tomto levelu pozorovat jako konfluenci právě neuzavřený nákupní gap, společně s 61,8 % Fibonacciho retracementem. Trh je prozatím poměrně vzdálen od tohoto levelu, ale v případě posilování amerického dolaru, může v následujícím obchodním kvartálu dojít k jeho testu.
GBP/CHF - D1
Velmi zajímavý obchodní level se vytvořil také na měnovém páru GBP/CHF, kde vznikla silná kumulace objemu poté, co trh vytvořil výrazné low. Cenový výběžek, který je na obrázku níže jasně zřetelný, byl realizován pomocí nízké likvidity a až poté, co cena tohoto měnového páru vzrostla, začali do trhu vstupovat kupci.
I u tohoto levelu můžeme pozorovat konfluence v podobě neuzavřeného nákupního gapu a 61,8 % Fibonacciho retracementu. Nevýhoda konfluencí na tomto levelu je v tom, že se zcela neshodují na ceně. Nicméně se stále jedná o denní časový rámec, takže může dojít k testu všech zmíněných konfluencí.
Děkuji za přečtení.
Martin Klass