Vítám vás u dalšího Praktického okénka. V rámci testování nové obchodní myšlenky na reálných datech, ovšem na demo účtu, proběhlo již několik obchodů. V tomto článku se podíváme, jaké ziskové a jaké ztrátové obchody by měla tato strategie generovat. Díky těmto informacím budeme schopni si udělat představu o výkonnosti a dalších technických parametrech této strategie.
EUR/JPY – H4
Následující ukázka je ziskový obchod, který byl realizován na měnovém páru EUR/JPY. Podle obchodní strategie se jednalo o spekulaci na short reakci, která měla proběhnout na high cenového výběžku (v konfluenci s některou z Fibonacciho úrovní). Trh cenovou úroveň s čekajícím limitním příkazem nejprve otestoval a po menší prodejní reakci došlo k návratu a tesu vyšších cen, na kterých došlo k exekuci obchodního příkazu.
Prodejní reakce na tento level na sebe nenechala dlouho čekat a trh se vydal směrem na jih. Profit target byl podle strategie umístěn pod low swingového pohybu, kde byl i celý obchod ziskově ukončen. Trh sice po krátké korekci ještě chvíli pokračoval v poklesu, ovšem parametry obchodní strategie byly bezezbytku naplněny.
GBP/USD – H4
Následující ukázka se týká naopak ztrátového obchodu, který proběhl na měnovém páru GBP/USD. Podle obchodní strategie byl realizován vstup čekajícím limitním příkazem, před úrovní 61,8 % Fibonacciho retracementu. Trh na této rezistenci ovšem nezapočal výraznější prodejní aktivitu, nýbrž zahájil konsolidační proces, při kterém trh směřuje do strany. Po falešném break-outu se trh opět vrátil do chopu a následně pokračoval v testu vyšších ceny, na kterých byl ovšem umístěn stop loss příkaz. Trh jej aktivoval, čímž celý obchod ukončil ve ztrátě.
Na základě těchto dvou ukázek je jasné, že se bude jednat o obchodní strategii, založenou na maximalizaci zisku na úkor nižší úspěšnosti. Abychom dokázali říci konkrétní statistické vyjádření těchto dvou proměnných, je potřeba realizovat mnohem větší obchodní vzorek, než je v současné době k dispozici.
Děkuji za přečtení,
Martin Klass