Vítám vás u dnešního praktického okénka. V tomto článku se podíváme na jeden můj intradenní obchod, popíšeme si důvody pro zakreslení jednotlivých vstupních úrovní, řízení obchodu a také důvod výstupu z obchodní pozice. Na této ukázce bude rovněž patrná nevýhoda více úrovňového vstupu, neboli ředění obchodní pozice, která v tomto případě sice krátila zisk, ovšem jindy pomáhá zisk maximalizovat. Pojďme se na to podívat.
AUD/USD – M5
V tomto případě trh po výraznějším oslabení začal na svém low konsolidovat, takže se nabízela možnost shortovat ve směru trendu. Jelikož jsem tedy očekával agresivnější vstup kupců do trhu, rozhodl jsem se proto celkové riziko rozdělit mezi 3 vstupní úrovně.
První vstup jsem umístil před rezistentní zónu a zároveň na hranu menšího prodejního gapu. Druhý vstup se nacházel opět na rezistenci, i když již jednou menším pullbackem otestovanou. Třetí vstup jsem umístil do trhu do oblasti proražených pivotových low, které rovněž v trhu fungují jako bariéry.
Nicméně nákupní reakce, která podle mého plánu mohla být o něco silnější, neproběhla a trh aktivoval pouze první čekající limitní objednávku, takže zbytek objemu zůstal v trhu neaktivován a tedy nevyužit. Toto je asi největší nevýhoda tohoto obchodního systému. Trh sice vygeneruje zisk, ovšem ten není adekvátní riskovanému kapitálu.
Výstup z obchodu jsem měl naplánovaný opět v oblasti předchozí konsolidace, protože trh mívá tendence se vracet do oblastí, kde probíhalo největší množství obchodů. Můj profit target byl zasažen velmi rychle, level zafungoval podle předpokladů, ale jak jsem se již zmínil, finanční zisk nebyl nikterak uspokojivý.
Děkuji za přečtení!
Martin Klass