Vítám vás u dnešního praktického okénka. Někdy se stane, že je supportní nebo rezistentní zóna natolik široká, že by bylo potřeba zadat dlouhý stop loss, což samozřejmě snižuje objem a tvoří poměr RRR méně pozitivním. Proto se někdy vyplatí obchodovat takového S/R zóny pomocí více obchodních příkazů. V dnešním praktickém okénku se podíváme na ukázku obchodu, který byl právě na tomto základě realizován.
GBP/JPY – H1
Tento obchod se odehrál na měnovém páru GBP/JPY. Díky technické analýze, pomocí metody Market Profile, jsem identifikoval silnou rezistenci, jejíž cenové složení nahrávalo právě dvojitému vstupu pomocí čekajících příkazů. První vstup se nacházel před hranou volume profile, který v trhu funguje jako bariéra. Druhý vstup se nacházel rovněž na konfluenci silného volume a také proražených pivotových low. Tyto vstupy byly ještě kryty hranou neuzavřeného prodejního gapu na vyšší ceně. SL klasicky umístěný nad S/R zónou. A jak tento obchod dopadl?
GBP/JPY – M5
Obchod dopadl ziskově. Výhodou více vstupů do trhu je to, že dochází k tzv. průměrování vstupní ceny. Pokud k tomu přidáte ještě práci s position swingem (lotáží pro jednotlivé obchodní příkazy), získáte velmi silný nástroj, jak maximalizovat risk či případně řídit riziko. Z obchodu jsem vystupoval před supportní zónou, na které trh sice začal konsolidovat, ale příliš dlouho se na ní nezdržel. Výprodejový tlak byl silnější než tento support a trh se vydal o něco níže ovšem už beze mě.
Z ukázky vyplývá, že je velmi důležité to, jakým způsobem se analyzované supportní a rezistentní zóny obchodují. Tento styl také vyžaduje určitou odolnost vůči stresu, protože při plánovaném druhém vstupu se první pozice dostává do ztráty, což může vyvolávat stres. Ten pak může následně zapříčinit brzké ukončení obchodu, které ovšem nekoresponduje s obchodním plánem.
Děkuji za přečtení!
Martin Klass